Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 48 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, Hruška, J. H..

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.01.2007 18:28

Americký útok na sídlo irácké strany. Toto je Plán B?

RE: hruba sila

J. H. 85.?.?.?

>A nasírací texaský fták si asi stříkne do trička!
Pokud vím, odborníci používají pro to, co ho žene název bájivá lhavost. Ve skutečnosti patrně píše ty své rozumy z některého útulku pro bezdomovce.
Podobní baviči mají důležitý úkol udržovat rozhovor.

125388

11.01.2007 19:03

Americký útok na sídlo irácké strany. Toto je Plán B?

RE: hruba sila

J. H. 85.?.?.?

Neviděl bych v tom ani tak pornografii, ale primitivní, cukerinový kýč, pravděpodobně výplod autorovy senility. No ale patrně to některé lidi přece jen vzrušuje, jinak by se toho nezastávali. Dovolím si dodat, že tohle je jen nevkus, jsou ale věci, ze kterých stříká zlo a nikdo se nad nimi nepozastaví.
J. H.

125392

11.01.2007 19:10

Mýtus Charty 77

Otázka.

J. H. 85.?.?.?

Je opravdu otázka, co je nechutnější: Charta 77 nebo tyhle blafy.
J. H.

125394

14.01.2007 12:58

Předpověď teroristického útoku

RE: Ach jo....ach jo ach jo

J. H. 85.?.?.?

>Tenkrát byly jednak jiné
>historické podmínky a souvislosti, jednak byla světová
>válka, jednak byly USA samy napadeny.
Nemluvě o tom, že by to Rusové zvládli i bez nich levou zadní.
J. H.

125598

14.01.2007 13:11

Předpověď teroristického útoku

RE: Proč

J. H. 85.?.?.?

> Sme
>potomkami ludi ktory sa bali sablozubeho tigra a nie tych ktory
>si povedali ze k nam aj tak nepride.
Dá se to říct jednodušeji. Strach je rozumná reakce na to, že svět je nebezpečný.
Tady ovšem nejde o strach sám o sobě, ale o to, že propaganda zneužívá strach k tomu, aby rozeštvávala lidi.
J. H.

125599

20.01.2007 04:38

Korupční show

Kdo teď ve skutečnosti vládne.

J. H. 85.?.?.?

Zdá se, že vám nedochází, co se stalo. Ti dva budou mít pro zbytek volebního období větší moc než prezident, protože jen na nich bude záležet, co projde parlamentem. Takže nám teď budou vládnout dva bastardi, které jejich zrada spojila jak siamská dvojčata.
Vyplývají z toho tři věci. Jednak že nemuseli být pro ODS ani moc drazí, za druhé, že se jim časem prodraží jako všechno laciné, no a zatřetí se můžete zamyslet nad tím, čemu říkáte demokracie.
J. H.

126024

20.01.2007 04:48

Korupční show

RE: Velmi poučné

J. H. 85.?.?.?

>"Již delší dobu se potýkáme s nedostatkem prostředků z
>privatizace."

>Lidově řečeno "Co nám zanechal socialismus jsme již
>prošustrovali".
No ale samozřejmě. Po hmotné stránce jsme na tom byli velice dobře. Ono stačí si porovnat domečky, ve kterých žijí naši sousedi v Rakousku a hrady, v jakých bydlel kdejaký jézédák. Druhá věc je, že nás komunisti dokázali nasírat na každém kroku, takže jsme nakonec uvěřili, že jsme chudáci i po hmotné stránce.
J. H.

126025

20.01.2007 14:18

Korupční show

RE: První možný krok nové

J. H. 85.?.?.?

No vidíte - už je to tady. Takže už víme, kdo ty dva zkorumpoval, případně navedl, jak by mohli pár let být důležití (on je to vlastně taky druh korupce) - nebo obojí. A je nakonec jedno, jestli dostali dolary, nebo jestli na ně Amíci něco vyšťourali. Ale vzhledem k jejich nenažranosti bych byl ochoten věřit, že dostali hlavně sliby.
J. H.

126061

26.01.2007 19:05

Jde o hodně

RE: Vlastrizrada

J. H. 85.?.?.?

>Je známo, že území
>přidělené pro armádu Spojených států Amerických pod toto
>právo spadat NEBUDE. Tím dochází k dělení území ČR na
>území pod jurisdikcí ČR a území pod jurisdikcí armády
>USA,a tento akt je porušením NEDĚLITELNOSTI státu ČR, a
>tudíž útokem na jeho ústavu. Tedy akt vlastizrady.
Objevují se zprávy, že nějací zástupci USA tvrdí, že na téhle základně bude platit právo ČR. (seznam.cz) Koneckonců, proč by to teď, když se ještě nic neděje neslíbili. Později je možné prohlásit, že to nejde, případné smlouvy nedodržet. Kdo chce, ať jim věří.
J. H.

126973

03.02.2007 16:16

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště - potkani

J. H. 85.?.?.?

>Krysy jsou v přírodě vzácné,
>takřka vymřely, kdežto potkani jsou všudypřítomní- takže
>opravuji na potkany.
Přesnější by bylo říct, že američtí potkani, přivezení na zaoceánských lodích téměř vyhubili poměrně mírumilovné evropské krysy.
J. H.

127666

14.02.2007 17:58

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: NSSM 200 - dokument

J. H. 85.?.?.?

>A jeho spojeni s papezem, jenz se uz dlouho snazi o genocidu
>cernousku tim, ze nemaj pouzivat kondomy v zemi kde je kazdy 5
>nositelem viru HIV,
Promiňte, že odbočím, abych se k věci vrátil z jiné strany. Všimněte si citovaného výroku. Tupá, bezmezná, idiotská nenávist, která není schopná ani domyslet, že kdyby ti ubozí černoušci poslouchali papeže, pak v první řadě odmítnou homosexuální praktiky, kterými se HIV hlavně šíří a prudce omezí promiskuitu, která je pro HIV druhou možností. AIDS zmizí během několika let. No a lidé, kteří neposlouchají papeže vůbec v ničem, jen v tom, že nepoužívají šprcky, to je snad silná káva i pro diskutéra na Zvědavci.

Bylo by to k zasmání, kdybychom podobnou nenávist nepotkávali na každém kroku. Čtu diskuse na Novinkách, tam je to, zvlášť u těch patrně mladších obvyklé. Nenávist k tomu, o čem nic nemohou vědět, radost, když je někdo pošpiněn, ochota věřit o lidech to nejhorší.

Proč to píšu: Až pomine to, co nás zadržuje, pobijeme se navzájem a nebudeme k tomu potřebovat ani USA, ani Židy. A ani zbraně, budou stačit klacky a kameny. Proč k tomu dochází, to by bylo jiné a dlouhé povídání.
J. H.

128758

17.02.2007 12:31

Kávová sedlina nebo křišťálová koule?

Nabídl bych k uvážení ještě jenu věc:

J. H. 85.?.?.?

Že totiž Langer švejkuje. Byl mu položen nůž na krk ve smyslu "buď budete bojovat proti terorizmu, nebo u vás US struktury teroristické útoky zorganizují"! No tak bojuje. Bojuje ale tak, aby bylo jasné, že je to kašpařina.
J. H.

129061

19.02.2007 18:48

Dopis z Cape Cod

RE: Cape Cod

J. H. 85.?.?.?

>Myslite, ze na svete jsou silenci schopni
>nemyslitelneho, ktere drzi zpet jenom strach z okamzite odvety?
>Co se stane, kdyz zmizi duvod mit strach?
No ale hóšo, USA u nás chtějí stavět radar právě proto, aby nemusely mít strach z okamžité odvety. O tom se tu mluví už dost dlouho.
J. H.

129212

24.02.2007 10:29

Jednotná perspektiva 2010, část II.

Pán je génius.

J. H. 85.?.?.?

Fakt, že už před šesti lety, kdy byl článek napsán viděl autor i přes všechny lži a propagandu skutečné záměry USA si zaslouží obdiv. Samozřejmě, že všechno nejde podle plánů USA,jak je autor odhalil. Naštěstí se Putin ukázal být lepším vládcem než ti před ním, a naštěstí se nadnárodní koncerny nevzdaly svých zisků, aby snížily ceny ropy a tím Rusko hospodářsky zničily. Plány USA ovšem zůstávají v platnosti - svědčí o tom výstavba základny u nás a v Polsku.

Přestože se to nemá, přidám do jednoho příspěvku jiné, i když související téma: Rád bych se chvilku zastavil nad tím, proč naši milí politici tak ochotně kývají, přestože si pravděpodobně uvědomují, že ženou do záhuby národ i svět. (Nechce se mi věřit, že by člověk, který se dokázal protlačit vším, čím musí špičkový politik projít byl tak hloupý, jak se v médiích jeví.) První argument, který člověka napadne jsou samozřejmě dolary. Nabídnu další dva:
Jedním z nich je hrozba, že Česká republika bude pod nějakou záminkou démonizována a humanitárně vybombardována. A nemyslete si, že takové záminky, které se dají uměle rozjitřit, propagandisticky nafouknout a zneužít nejsou. Romové, Sudeťáci, národ moravský či slezský a co já vím.
Druhá možnost je zostuzení neposlušného politika pod záminkou spolupráce s StB. Nezapomeňte, že z jejích seznamů se nejen záznamy odstraňovaly, ale také se do nich připisovalo (a připisuje). Pamatujete si, jak před léty různí lidé v televizi hrdě nebo s pláčem říkali, že nikdy nic takového nepodepsali? A jak je mediální zrůdy s požitkem morálně upalovaly? Těmto akcím učinily přítrž Cibulkovy seznamy, kdo v nich nebyl, nemohl být důvěryhodně obviněn. Pamatujete si, jak proti nim naši milí humanisté ječeli?
Na tyhle věci se už většinou zapomnělo, tak to zkouší znovu pod záminkou "nalezení nových důkazů". Něco veřejně, něco pravděpodobně tajně. Kdoví, co zlomilo hřbet Melčáka a Pohanky. Až je budete odsuzovat, vzpomeňte si, jak pomáháte podobným zákulisním intrikám, když jste ochotni uvěřit cokoli špatného o komkoli.
J. H.

129458

25.02.2007 11:53

Vojenská Radarová stanice Gabala, Ázerbájdžán

RE: Divím se

J. H. 85.?.?.?

Proč se ptáte? Máte ve spíži zásobu zkažených vajec?
J. H.

129487

27.02.2007 17:48

Zvířecí holocaust

RE: Je to všechno tak strašné - Prosím vás, neutíkejte od tématu.

J. H. 85.?.?.?

Námitka zněla, že společnost, ve které si každý určuje morální pravidla nemůže žít. Zkusím to říci ještě jednou: Vy jste určila, podle jakých pravidel se pozná člověk od shluku buněk. Busch určil pravidla jiná, například že shluky buněk, pobíhající po Iráku vyznávají Islám a neumějí anglicky. Já mám taky problém. Potřebuji odstranit shluk buněk, který si každý večer, když jde z hospody čistí boty o mou rohožku. Podle čeho poznám, že je to shluk buněk? Nemá mozek a smrdí z něj bránické pivo.
Tak. Jestliže má jeden člověk právo určit, kdo je shluk buněk, proč se upírá druhému? A druhá otázka: Kdo rozhodne, které důvody jsou dostatečné?

129618

27.02.2007 19:49

Zvířecí holocaust

RE: Od tématu vůbec neutíkám

J. H. 85.?.?.?

Kličkujete jako zajíc na honu. Co na tom záleží, kdo první řekl, že dítě nemá mozek. Otázka zní, na základě čeho je to důvod k beztrestnému zabití. A jestliže Vy, nebo ten, kdo to první řekl má právo rozhodnout, že je to důvod, proč stejné právo upíráte Buschovi, který určil jiná pravidla? A ostatně proč bych si měl dělat legraci? Copak ten, kdo pije Bráník má mozek? Copak něco cítí?
J. H.

129621

01.03.2007 18:45

Demokracie jako prodej zkaženého salámu

RE: Lepší systémy zde jsou

J. H. 85.?.?.?

>Autorka článku psala že lepší systém než současná
>demokracie zde nebyl a není.
Autorka psala "někteří říkají" atd..

129750

06.03.2007 16:58

Demonstrace ANO základnám

RE: Výčet osobností mluví sám za sebe

85.?.?.?

>Pan Masin je majitel firmy na vyrobu cipu,
Na výrobu cypu?

130225

10.03.2007 16:48

Mitsubishi

Každopádně dobrý.

85.?.?.?

Dobrý vtip neškodí opakovat (občas). No a tohle patří k nejlepšímu, co se tu kdy objevilo.
J. H.

130522

17.03.2007 07:33

Vrátit Svěrákovi jeho lahve?

RE: Skraloup na minulosti

J. H. 85.?.?.?

>Ja bych sel o ty dve, nebo i tri tridy niz a zachoval si rovnou
>pater a mohl se na sebe rano podivat do zrcadla bez odplivnuti.
Jo Jo. Kdybych byl chytrý, schopný a pracovitý, takže bych se stal špičkovým odborníkem, tak bych...
Kdyby bylo hovno cukrem, srali bysme do kafe.
Víte, on ten antikomunizmus je něco tak otřesně blbého, že Texasfógl je proti tomu příjemné osvěžení.
J. H.

131006

17.03.2007 14:10

Vrátit Svěrákovi jeho lahve?

RE: Skraloup na minulosti

J. H. 85.?.?.?

>Antikomunismus neni neco otresne blbeho, jak se nam tady snazi
>nekteri namluvit. Byt proti komunistum je jako byt proti
>syfilisu, rakovine, srani na chodniku nebo jinemu znecistovani
>zivotniho prostredi.
Děkuji za názornou ukázku, co je antikomunizmus. Musí to být nádherný pocit, žít v takhle jednoduchém světě.
Ostatně nic nového. Podobným způsobem se v minulosti někteří vyjadřovali ke kapitalizmu, imperializmu a podobně. Bylo tragedií padesátých let a normalizace, že podobné smýšlení bylo v některých případech považováno za kvalifikaci pro cokoli.
Proto je tento typ antikomunizmu idiotský, že papouškuje něco, co se už v minulosti ukázalo jako koncentrované zlo.
No a je tragedií dnešní doby a jedním z důvodů toho, čemu někteří říkají marazmus, že je toto smýšlení vydáváno za morální neposkvrněnost a kvalifikaci dnes.
J. H.

131017

20.03.2007 16:34

Muž s bradavicí - megaloman Paroubek

Moc médií.

J. H. 85.?.?.?

Už to tu pár lidí naznačilo, že spoléhat se při vytváření úsudku o politikovi na to, jak ho hodnotí média je - řekněme povrchnost. Média totiž na celém světě používají - pod záminkou, že jsou "hlídací psi demokracie" - svou moc k terorizování politiků, někdy se jejich chování podobá hrůzovládě. U nás je to patrnější, ale dá se to vidět všude. Českou specialitou je, že média zuřivě nenávidí politiky schopné. Vzpomeňte si na Klause. Byly časy, kdy plácal nesmysly nalevo napravo, sledován říjící klakou reportérů a reportérek. Pak se ukázalo, že jde o člověka relativně schopného a přes noc z něj byl arogantní ničema. Dlouho trvalo, než novinářská sebranka zjistila, že mu pomohla tak vysoko, že ho dolů nedostane. Nebo si vezměte Zemana. I lidé, kterým je sympatický často řeknou, že je "hulvát", přestože jde jednoznačně o mediální nálepku. Vtipně odrazil nechutný útok mediálního blba a to se neodpouští. Naproti tomu třeba Grosovi šla média jednoznačně na ruku. Podobně na pravici platí pravidlo, že čím větší blbec, tím víc je popularizován.
No ale k Paroubkovi: Že by byl tak dobrý, jak proti němu média štvou, to se mi nechce věřit. Takže uvidíme. No a co se týká knihy, o které byl článek, taky bych s úsudkem počkal na důvěryhodné informace.
J. H.

131285

22.03.2007 17:03

Muž s bradavicí - megaloman Paroubek

RE: megalomanie ?

J. H. 85.?.?.?

>A kdo k tem 19 mld dopracoval? [překvapení] Zkusit ojet schopneho advokata
>byl ci hovezi napad?
Řekl bych, že smlouva s tímto advokátem měla zásadní chybu: Místo aby byla sjednaná pevná odměna, bylo sjednáno deset procent z těžko určitelné částky. Jeden odhadne Lidový dům na sto milionů, druhý na půldruhé miliardy. To zadělává na spor, který bude živit generace právníků.
> A pokud predseda strany ma o sobe knihu na 900 stran, s hromadou
>fotek, za drahy peniz.
Prosím vás, viděl někdo tu knihu? Prolistoval si jí někdo důvěryhodný? Prozatím všude čtu, co blekotala Mladá fronta.
J. H.

131455

01.04.2007 10:44

USA: Zraněný predátor se stává nebezpečným

RE: Začiatok konca

J. H. 85.?.?.?

Vy si zkoušíte Orwellovo "1984" v praxi?
J. H.

132014

01.04.2007 17:58

USA: Zraněný predátor se stává nebezpečným

RE: Začiatok konca

J. H. 85.?.?.?

>Neviem čo ste tým myslel,
To se dalo čekat. Přitom by stačilo knihu si přečíst. A nemusel byste číst ani moc dlouho, abyste se poznal. Pro Vaše pohodlí Vám kousek ocituji: "Obecenstvo se ohromně bavilo při záběrech, na nichž se velký tlustý chlap pokoušel uplavat před helikoptérou, která jej pronásledovala; nejdřív ho bylo vidět, jak se převaluje ve vodě jako delfín, potom ho bylo vidět přes zaměřovače kulometu helikoptéry, pak v něm byly už samé díry a moře okolo se zbarvilo do růžova a potom se potopil, jako by těmi dírami do něho pronikla voda. obecenstvo řvalo smíchy, potom bylo vidět záchranný člun plný dětí a nad ním se vznášela helikoptéra, na přídi seděla žena středních let, možná židovka, s tříletým chlapečkem v náručí. chlapeček křičel hrůzou a ukrýval tvář na její hrudi, jako by se chtěl zarýt až do ní, a ta žena ho objímala a konejšila, i když sama byla ztuhlá hrůzou a stále ho co nejvíc kryla tělem, jako by si myslela, že ho její náruč uchrání před střelami. potom helikoptéra shodila dvacetikilovou bombu, strašlivý záblesk a celý člun se rozletěl na třísky. následoval úžasný záběr na dětskou ruku jak stoupá vysoko vysoko do vzduchu to musela brát nějaká helikoptéra s kamerou ve špici v řadách vyhrazených pro členy strany se ozval obrovský potlesk."

132037

07.04.2007 18:50

Írán propustil zajaté Brity

RE: PĚKNÁ ŠAŠKÁRNA...pche

J. H. 85.?.?.?

> [zahanbení] Osobně se stydím za to, že jsem ve společném
>politicko-hospodářsko-vojenském uskupení s prolhanými
>zbabělci. Vy ne?
Už asi čtrnáct let. Od chvíle, co jsem po převratu začal rozum brát.
J. H.

132455

21.04.2007 12:24

Byl to takový stín...

RE: BYL TO TAKOVÝ STÍN...:(

J. H. 85.?.?.?

>skutečné dobro a
>skutečná etika existují. Zlo po nich stéká jako voda po
>kachním peří.
Jen si dovolím připodotknout, že je obvykle nesou lidé, kteří vyznávají, že se zřekli zla, které v nich bylo a přiznávají, že se přes všechnu snahu zlo vrací. Tedy přesně řečeno, oni o tom obvykle nahlas nemluví, protože nestojí o to, aby se jim někdo poškleboval.
J. H.

133445

21.04.2007 12:42

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: Nema smysl cist

J. H. 85.?.?.?

>Každá inteligence nějak souvisí s vědomím. Nelze si
>představit jedno bez druhého.

>Hned na zacatku extremne silny predpoklad bez jakehokoli
>zduvodneni.
Ale samozřejmě. Nejde o předpoklad ve smyslu, ve kterém ho používáte. Jde o definici. "V dalším budeme používat slovo inteligence v tomto smyslu". Jestli ho budete používat ve stejné diskusi v jiném smyslu, nedomluvíte se. To je ale Váš problém.
J. H.

133446

21.04.2007 15:41

Stručné teze o umělé inteligenci

Taky bych se vmísil do hovoru.

J. H. 85.?.?.?

Jestli jsem dobře pochopil, jsou dvě základní představy, jak lze stvořit umělou inteligenci. Buď postavit zařízení tak složité, že v něm inteligence naběhne sama, nebo nějakému superpočítači budoucnosti inteligenci naprogramovat.
S první představou budu hotov velice rychle. Jednak mi teorie, že dostatečně složité zařízení se stane automaticky inteligentním připadá velmi mírně řečeno pochybná, za druhé bychom v tom případě stvořili stroj, ale ne inteligenci. Ta by v něm vznikla, takže by byla přirozená.
Pro druhý případ musíme napřed říct, že dostatečně vybavený počítač je možno naučit všemu, pokud programátor ví, co chce a jakými prostředky to docílit. Takže napřed co chceme, jaká je definice inteligence: Autor článku říká, že předpokladem je vědomí. Pro skutečně inteligentní řešení problému si řešitel musí být vědom přinejmenším toho problému. Dovolím si to upřesnit tak, že musí problému ROZUMĚT. Tedy ne sbírku připravených řešení typu "když začne letadlo padat, vyskočte a otevřete padák. Když se padák neotevře, začněte se modlit". Také ne matematický model problému, do kterého podle nějakého algoritmu dosazuje řešení a tak dlouho zkouší, až to bude ono. Takže rozumět něčemu znamená - co vlastně? Přišel už někdy někdo na to, jak došlo k tomu, že se mu v hlavě rozsvítilo a najednou věci rozuměl? Dokázal někdo předat porozumění nějakým definovatelným způsobem druhému člověku, tedy bytosti k porozumění vybavené? A rozumíme vůbec většině věcí, o kterých suverénně hovoříme? Je mi líto, ale naprogramovat něco, o čem ani pořádně nevím, co to je prostě nejde.
Takže souhlas s autorem. Inteligenci nemůžeme předat, protože nejsme jejími majiteli, ale velice nedokonalými uživateli.
J. H.

133462

21.04.2007 19:38

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: Nema smysl cist

J. H. 85.?.?.?

>Jó, pane, ale umělá inteligence je už mnoho let chápána
>nezávisle na uvědomování si sama sebe.
No jo, "umělá inteligence" je už mnoho let používaný odborný výraz. Člověk si na to ani nevzpomene, protože se tato "inteligence" jaksepatří liší od inteligence lidské. Tedy lišila se. V poslední době se inteligence některých lidí začíná dost podobat té počítačové. Pro názornost příklad:

Koupíte si auto. Po nějaké době, nejlépe den po vypršení záruky Vám začne palubní počítač hlásit podivné chyby. Po nějakém čase znervózníte a zajedete do servisu. Odborník, který Vám to má spravit bude mít nejspíš "počítačovou" inteligenci. Nechá si popsat závadu, nahlédne do manuálu, provede předepsané úkony a nejspíš vymění palubní počítač. Po týdnu se závada objeví znovu. Tak vymění celou kabeláž. No a tak dál. Časem buď auto prodáte, rozbijete, zahodíte, smíříte se se závadou - nebo narazíte na mechanika s inteligencí lidskou. Nemohu říci, co bude dělat. Ovšem vyvrcholí to tím, že odšroubuje tu správnou kostřící svorku, očistí od barvy a rezu, nakonzervuje, dotáhne - a budete spokojeně jezdit do smrti (Tím nemyslím, že se za prvním rohem zabijete). No a protože je inteligence běžných mechaniků adaptabilní, budou všichni nadále čistit jednu svorku - bezvýsledně.
J. H.

133490

25.04.2007 20:13

Nejdražší káva v mém životě

Znovu k bydlení.

J. H. 85.?.?.?

Většinu tu už řekli jiní. Tak bych si jen dovolil vysvětlení, proč si u nás mnoho lidí bere hypotéky a kupuje si byt nebo dům. Začátek je v nesmyslně vysokých nájmech. Většinou jsou "tržní" nájmy vyšší než splátky na hypotéku a navíc s hypotékou má na konci splácení člověk v ruce aspoň něco. Takže napřed lichvářské ceny za nájem, pak poptávka umožnila lichvářské ceny za stavby a pozemky.

No a kurs koruny? V reálném socializmu byl kurs koruny výstražným příkladem, kam vede bezmezné státní ochranářství vlastní výroby.
J. H.

133854

28.04.2007 11:49

Věc názoru

RE: PÁNOVÉ, PROSÍM...

J. H. 85.?.?.?

>A právě tato schránka se stala cílem onoho
>satanského kultu. Je zřejmé, že pro uskutečnění tohoto
>cíle bylo nutné odvést pozornost kněží, jenž schránku
>střežili. Proto je celkem možné, že se tito stoupenci
>ďábla skutečně dopustili masové vraždy určitého počtu
>dětí. Ostatně to byla součást jejich praktikovaného
>náboženství. Ve vzniklé panice se zmocnili schránky a utekli
>jak je známo do pouště. Nebo někam jinam, protože co svět
>světem stojí, tito lidé jen lžou, lžou a lžou.
Prosím Vás, to jste si vymyslel pro naše pobavení, nebo si takové historky antisemité běžně povídají? Nebo to naopak vymysleli sionisté, aby měli důkaz proti antisemitům?
J. H.

134145

28.04.2007 16:56

Věc názoru

RE: PÁNOVÉ, PROSÍM...

J. H. 85.?.?.?

Dóóóst dobrý. Víte, když zjistím, že novodobý vzdělanec není vůbec schopen pochopit to, čemu negramotní pastevci před třemi tisíci lety bez potíží rozuměli, vzpomenu si na evoluci a chechtám se půl dne. Takže dík.
J. H.

134156

28.04.2007 21:03

Věc názoru

RE: PÁNOVÉ, PROSÍM...

J. H. 85.?.?.?

Nejsem si jist, jestli nemluvíme jeden o koze a druhý o voze, tak jen tři kontrolní otázky:
a) Kterou pyramidu? Vědci jich našli už kolem dvou set a občas objeví další.
b) Kteří pastevci? jestli jste mínil předky Izraele, tak ti nestavěli pyramidy, ale města Pitom a Raamses - a z cihel.
c) Proč jste o tom začal? Já jsem přece ty pastevce nijak neshazoval.
J. H.

134175

01.05.2007 11:49

Kamera odezírající slova ze rtů má zastavit teroristy

RE: Ale panove...

J. H. 85.?.?.?

>Všude je to stejné. My jsme za bolševika tím neustálým
>porovnáváním života "tady" a "tam" žili.
Byli ovšem i tací, co neporovnávali ani tak příliš "tady" a "tam", ale porovnávali to, co bolševik o sobě tvrdil a čím chtěl být s tím, čím skutečně byl. No a byl to ještě smutnější pohled.

Po převratu jsme pak měli už hotovou metodu, jak se dívat na to, co se děje. Má to ale jednu vadu. Člověk se spoustu let cítil zoufale osamělý, protože nikdo nechtěl slyšet, na co dneska už pomalu sami přicházíte.

Ono to totiž vypadá, že je to vše jeden rozklad "západní" civilizace a je dost jedno, jestli se ubírá "socialistickou" nebo "kapitalistickou" cestou. Na příčinu tohoto rozkladu mám svůj názor, ale pokud jsem zatím zkoušel, taky ho nikdo nechce slyšet.
J. H.

134325

05.05.2007 08:21

Zbláznil se Havel?

RE: '...Havel byl vždy k mání a na prodej..'

J. H. 85.?.?.?

>Jste to prave vy, kdo zde nevybirave urazi byvaleho disidenta,
>ktery byl za komunistu za sve postoje trikrat zavreny.
Tenhle žvást se tu v různých obměnách objevuje tak často,že je třeba ho uvést na pravou míru:
a) Ve světle pozdějších událostí lze říci, že s pravděpodobností hraničící s jistotou Havel (na příkaz svých chlebodárců) tak dlouho provokoval, až byl zavřen proto, aby získal slávu a popularitu mučedníka.
b) O podmínkách jeho věznění svědčí jeho vlastní výpověď v Dopisech Olze: Jednou mu spoluvězni ukradli balík cigaret Malrboro. (Tato část příběhu připomíná příhodu z pražského garnizónu, jak jí popisuje Hašek v prvním dílu Švejka.) Všichni, včetně vedení věznice se mohli přetrhnout, aby dostal co nejdřív mimořádný balík s novými cigaretami. Oficiálně proto, aby nemusel svoje jemné disidentské plíce ničit Tarasem Bulbou, neoficiálně proto, že cigarety Marlboro byly v té době platidlem, za které se dalo dostat skoro cokoli.
J. H.

134625

05.05.2007 11:10

Od krize racionality ke kritickému objektivismu

RE: Cele to stoji na hlinenych nohou - ale no tak.

J. H. 85.?.?.?

>>Nic nemůže být něco a pouze to, co je, jsme schopni vnímat
>našimi smysly.

>
>To je bohužel neprokazatelné tvrzení. Jakékoliv smyslové
>vjemy jsou filtorvány něčím, co jedni nazývají myslí,
>druzí by třeba řekli nervovou soustavou/mozkem.

>(Nejen to, tato entita může snadno generovat vjemy, které jsou
>vnímány i při nefunkčnosti smyslů.)

>Teprve výstup tohoto filtru je vnímán. Tudíž nikdo z nás
>nemůže s jistotou říci, že vůbec něco existuje a že to,
>co vnímá, není jen jakýsi přelud. Pocit vnímání smyslů
>včetně dojmu, že vůbec mám nějaké smysly, může totiž
>snadno být součástí tohoto "přeludu".

>Nehledě na existenci věcí, které naše smysly vnímat
>nedokážou (částice, nejrůznější druhy záření,
>vzdálené hvězdy...).
Takže po řadě:
>Nic nemůže být něco
To je přece zestručněný základní předpoklad, aby naše myšlení mělo nějaký smysl: "Stejná věc nemůže ve stejném smyslu současně být a nebýt". To samozřejmě není dokazatelné, protože je to axiom. Můžete to odmítnout, ale pak se nedivte, že Vaše myšlení dopadá, jak dopadá.
>Jakékoliv smyslové
>vjemy jsou filtrovány něčím, co jedni nazývají myslí,
>druzí by třeba řekli nervovou soustavou/mozkem.
Jenže aby mohly být filtrovány, musí napřed být. I k tomu, abyste mohl myslet, tedy filtrovat, jste se musel naučit jazyku a jediná možnost byla a je přes to, co k Vám proniklo smysly. I mystické podněty, aby mohly být myšleny a sděleny musí být převedeny do jazyka.

Jestli tedy chcete, aby Vaše myšlení mělo větší význam než šum větru ve větvích, musíte tuto skutečnost respektovat. Odlišovat šumy a chyby Vašich smyslů, které deformují, co jejich "okny" proniká, od šumů, chyb a nedokonalostí poznávacího aparátu a obojí odlišit od chyb a nedokonalostí spekulativního myšlení, které je hodnotí a zařazuje. Jen tím, že najdete chybu tam, kde je můžete zajistit správný výsledek.
>Pocit vnímání smyslů
>včetně dojmu, že vůbec mám nějaké smysly, může totiž
>snadno být součástí tohoto "přeludu".
To si samozřejmě můžete myslet. Není argument, který by to dokázal vyvrátit. Mělo by Vás ale od toho odvrátit třeba bolení zubů nebo jiná věc, kterou byste si jako mysl, vznášející se neznámo kde nikdy nenaordinoval. Jestli ani to nepomůže, vysvětlete mi, proč se zahazujete s nějakými pitomci na Zvědavci. Vždyť dojem Zvědavce je také Vaším pocitem.
J. H.

134635

05.05.2007 12:46

Od krize racionality ke kritickému objektivismu

RE: Cele to stoji na hlinenych nohou - ale no tak.

J. H. 85.?.?.?

>Skutečně? Takže to co jsem viděl ve snu skutečně existuje?
Ve stejném stylu, jako byla položena otázka se dá odpovědět, že to skutečně existuje ve Vaší geniální hlavičce.

Pokud s tím opravdu máte problém: To, co vidíte ve snu zpracovala Vaše fantazie z toho, co jste skutečně viděl. Napřed to tedy muselo projít okny smyslů a tedy skutečně existovat ve smyslu, ve kterém zněla otázka. Pak teprve to použil mozek a vytvořil z toho, co jste "viděl" ve snu.
J. H.

134649

05.05.2007 20:37

Od krize racionality ke kritickému objektivismu

RE: Kde je pravda? ahůůůů

J. H. 85.?.?.?

>Pokud v počítačový hře skočim ze skály a zabiju se, tak ta
>skála objektivně existuje?
Jsou dvě správné odpovědi:
1) Jestliže hrajete počítačovou hru, obvykle zároveň neskáčete ze skály. Ostatně ZE skály - tedy zevnitř skály - se nedá skákat vůbec.
2) Jestliže v počítačové hře skočíte se skály a zabijete se, JE ta skála skutečná - v počítačové hře.
Ostatně nabídnu Vám taky jeden příklad: Jestliže v internetové diskusi najdu řadu příspěvků od člověka, který si zamanul provokovat otázkami na úrovni tříletého děcka ("dědečku, a proč je tráva zelená") usoudím že ten člověk existuje, i když se mi nechce něčemu takovému věřit.
J. H.

134694

12.05.2007 06:45

Zabraňte vzniku autoritativního režimu

RE: Prima demokracie?!

J. H. 85.?.?.?

>Duvod proc mame elektrarny, veznice, skladky a proc budeme mit i
>radar se jmenuje parlamentni demokracie.

Dojemný blábol. Důvod, "proc mame elektrarny, veznice, skladky" je, že jde o zařízení veřejně prospěšná. No a radar nebudeme mít my, ale USA.
J. H.

135217

12.05.2007 08:57

Zabraňte vzniku autoritativního režimu

RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.

J. H. 85.?.?.?

>Proč náboženská? A ostatně jakýho náboženství? Krom toho
>slepá víra vede leda k oslepnutí....
Proč náboženská? No přece z toho důvodu, který jsem zmínil na začátku příspěvku. Jestliže ta pravidla mají platit i pro vládce, musí být vydána odněkud NAD nimi. Pro holé přežití společnosti je skoro jedno, jakého náboženství. Krásným příkladem je naše socialistická minulost. Dokud komunistické špičky vnímaly svoje učení jako ideu v původním slova smyslu, tedy jako něco, co existuje nad nimi a nezávisle na nich, byl režim neuvěřitelně životaschopný. Když se z něj stala ideologie pro oblbnutí mas, komunisté sami zrušili reálný socializmus, aby mohli rozkrást společný majetek.
>
>Náboženský pravidla jsou dány církvemi a vede to do stejný
>prdele jako všechno ostatní neb jsou jako ostatní vedený
>stejnejma lidma se stejným myšlením. Tedy především tady.
Ve skutečnosti je to ovšem tak, že každá společnost vzniká a rozvíjí se jako lid poddaný jednomu božstvu. Později se církev, chrám, farao či ideologický odbor postaví na místo boží a společnost zanikne.
>
>Potřebujete změnu myšlení lidí (a to ne jen pár), nikoli
>náboženství. Ostatně Bohem ani bohy to nevyřešíte.
Že lidé, tedy stejný živočišný druh stejně myslí, to tedy MNĚ ani moc nepřekvapuje. No a o novém myšlení jsem toho slyšel za reálného socializmu tolik...
J. H.

135218

11.09.2008 07:18

Jára Cimrman ve službách ďábla

Pravdivé jádro.

Hruška 85.?.?.?

Velká část článku se sice jeví jako zbytečné žalobníčkování a kádrování, jeho jádro je ale pravdivé a poučné. V době "komunistického" režimu vytvořili Smoljak a Svěrák pozoruhodné dílo, po jejím skončení ani prd. Přesto, vzdor zdravému rozumu, hystericky odsuzují dobu, která jim pro jejich dílo vytvořila "podhoubí". (Není vyloučené, že právě tím, že je "omezovala a cenzurovala" oddělovala blbé nápady od toho kvalitnějšího.)
Nevím, co ty dva vede k tomuto postoji, ani v diskusi se vysvětlení moc neobjevují. Řada kdysi populárních umělců byla bytostně přesvědčena, jak jim zlí komunisti ubližovali. Od té doby ovšem měla spoustu času porovnat svoje pocity s pokomunistickou realitou a zmlkla. Proč tihle dva setrvávají v zaťatém postoji nevím.

Ještě poznámku: Celé popularizování díla Járy Cimrmana mám velice rád, ale nutno říct, že není myšlenkově nijak hluboké. Výjimku tvoří hra "Posel světla". Obrázek světa, ve kterém se pomocí korektní mluvy odstranilo zlo, ale právě tento stav dává prostor bezohledným darebákům, to není jen věštba, ale spíš proroctví.
J. H.

170291

13.09.2008 06:47

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Pravdivé jádro.

85.?.?.?

Hloubka myšlenky je samozřejmě pojem relativní. Trpaslíkovi i louže připadá jako hlubina. Ovšem já jsem zmíněný výraz použil, abych ZDŮRAZNIL MYŠLENKOVOU HLOUBKU hry Posel světla. Mrzí mě, že se toho diskuse ani nedotkla.
J. H.

170497

14.09.2008 07:47

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Pravdivé jádro.

85.?.?.?

Jo. Hra vyzní jinak. Rodiče nejen že nemají ve společnosti, ve které je jen dobro žádnou možnost ochrany před povedeným synem, dokonce i k tomu, aby jeho jednání správně nazvali musí používat staré, zapomenuté slovníky. Zachrání je to, že v takovém slovníku najdou popis facky.
J. H.

170536

28.10.2008 08:04

Konec pravice v Čechách?

Pravicovost a levicovost

Hruška 85.?.?.?

jsou dva pohodlné způsoby, jak ze sebe udělat pitomce.

174097

22.12.2008 13:52

Liberální poklesky

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

85.?.?.?

Tak sem s nimi.

178717

13.03.2009 06:50

Hon

Ta paní byla prokurátorkou

85.?.?.?

a žádala trest smrti podle tehdejších zákonů na základě materiálů, které vyšetřovatel dodal. Těžko mohla udělat něco jiného. Máte pravdu, je to projev absolutní zvůle a výsměch právu i zdravému rozumu. Navíc je to fraška. Ta dnešní pakáž si troufne na devadesátiletou bábu.
J. Hruška

186446

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 15 čtenářů částkou 3 943 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 3

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 6

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 6

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 4

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 2

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
25,63 Kč
Euro
27,72 Kč
Libra
31,36 Kč
Kanadský dolar
18,07 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
26,22 Kč
100 japonských jenů
23,54 Kč
Čínský juan
3,61 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 458,47 Kč
1 unce stříbra
369,00 Kč
Bitcoin
175 434,54 Kč

Poslední aktualizace: 6.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?