Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 31 příspěveků, 7 různých jmén: <nic>, brano, Kameh, kri, peter222, supino1, udo.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.02.2006 13:12

Ďáblovy obrázky

Blahoslaveny prosty duchom, lebo ich je kralovstvo nebeske.

brano 213.?.?.?

Generalni plan svetove tyranie. Ruka ktera to vsechno zidi. Kontrola na zapadnimi sdelovacimi prostredky. Novy svetovy poradek.

Kriste pane! A skriatkovia, elfovia, satanas alebo ET nebude? Vy si v prvom rade najdite dobreho psychiatra a v druhom rade prestante verejne rozsirovat taketo bludy. Jedinym cielom vydavatela bolo poukazat na existenciu autocenzury v slobodnej spolocnosti. Sice ziadny zakon nezakazuje zobrazovat mohameda ale ked chceli ilustracie do detskej knihy o islame, tak sa nenasiel ani jeden ilustrator ktory by bol ochotny na tom pracovat a to kvoli najstarsiemu a najsilnejsiemu ludskemu pudu. Nie nehovorim o sexe, ide o pud sebazachovy a urcite sa nebali zidov ani ziadnej svetovej vlady, jednoducho sa bali, ze im niekto podreze krk a skoncia rovnako ako Theo van Gogh.

Takze, ked nabuduce zase raz zacnete vymyslat sibnute teorie, tak pouvazujte ci nahodou neexistuje aj jednoduchsie riesenie, lebo to byva vacsinou najspravnejsie - hovori sa tomu Occamova britva.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Occamova_břitva

93736

26.04.2006 23:41

Jidášovo evangelium

RE: Mám pocit, jako bych byl zase na počátku ...

brano 213.?.?.?

Ak dovolite skusim ja, sice v tom tiez nemam jasno na 100% ale dospel som k tomu po rokoch a nie je to ani tak tym ze sa clovek vzdelava a cita kde co ako skor skusenostou. Takze podla mna "tomuto svetu" ide o dve veci - vyvoj a skusenost. Cez vsetky prekazky vyvoj stale "funguje" podla rovnice n+1, sice sa obcas zastavi, obcas sa dokonca zda ze ide spat ale o to vacsou silou sa potom rozbehne dalej. Uvedomte si ze z prvopociatocneho chaosu sa vesmir dopracoval az do tak velkej formy existencie ze dokaze pozorovat sam seba. Proste od mensieho k vacsiemu, od jednoduchsieho ku komplikovaniejsiemu, od nicoho k niecomu... Tazke prvou je vyvoj ale nepytajte sa ma k comu smeruje, co je ten ciel, lebo to neviem - len tak tusim.

Druha vec je skusenost, vasa osobna skusenost a skusenost kazdeho jedneho cloveka, lebo ta vasa skusenost neni len vasou skusenostou ale je skusenostou "vsehomira". Nieco ako kolektivne vedomie alebo skor nevedomie. Nieco kam sa to uklada a odkial si clovek podvedome berie.

To su dve veci ku ktorym som dospel ja a ktore toho vysvetluju strasne vela a ktore mi uz asi tazko vyvratia nejake ine pravdy.

104453

29.04.2006 15:16

Jidášovo evangelium

RE: Mám pocit, jako bych byl zase na počátku ...

brano 213.?.?.?

Presne toto ma napadlo vcera ked som sledoval na STV2 relaciu Pod Lampou, kde rozoberali Cernobil a jadrovu fyziku vobec, az sa dostali k jadrovej fuzii a k tomu ake neskutocne mnozstvo energie je obsiahnute v nepatrnom mnozstve hmoty. V porovnani so silnou interakciu je gravitacia ktora urcuje nas svet tak nepatrna az ma clovek pocit ze je to len akesi fluidom [smích] Take male nic ale predsa to urcuje nasu existenciu a dynamiku sveta tak ako ho pozname. No a napadlo ma, co ak existuje este slabsia sila ako gravitacia. A keby existovala a bola by od gravitacie o tolko krat slabsia ako je gravitacia od silnej interakcie, ze ci by sme ju vobec dokazali vnimat. Co ak je presne toto ten dalsi stupen ktory volame bohom. A k comu mu vlastne sme? Nie sme len nejake jeho (ich) nanoroboty? Nejake hlupe baterky v Matrixe?

Starame sa my o pocity mysi v laboratoriu? Nestarame! Preco by sa mal boh starat o nase pocity. Mozno aj ta mys v labaku si mysli ze clovek je boh a urcite jej chce len dobre a ak je ublizuje tak to ma nejaky vyznam. Ono to sice vyznam ma ale nie pre nu - ona je len cislo v statistike.

Cim viac o tom viem, tym horsi pocit z toho mam...

104681

09.03.2009 21:38

Otázka lidských práv a svobod

RE: Souhlas

supino1 213.?.?.?

Definícií sa stádo bojí??? Kto je to stádo? Len suma jednotlivcov.
V základnom článku bolo dosť nepresností, ale za prečítanie stojí. Problém je skôr v tom, kto si dokáže priznať, že tomu vôbec nerozumie.

186134

09.03.2009 21:50

Otázka lidských práv a svobod

RE: Souhlas

supino1 213.?.?.?

Je to len nábožensky založený režim. Ale, kto sa o to pričinil, aby štátu vôbec bolo najbližšie náboženstvo?
Ľutujem, Západ, teda aj my. (K tomu oko za oko....islám v podstate len kopíruje kresťanstvo...v niektorých častiach....len o nejakých pársto rokov neskôr).
Tiež som bol zhnusený, keď som sa dočítal, že v Afganistane odsekli prsty neveste, lebo mala nafarbené nechty. Povedzme 600 rokov dozadu....bolo by to iné tu u nás? Skôr by ju upálili ako bosorku.

186135

09.03.2009 22:15

Otázka lidských práv a svobod

RE: Ach pani

supino1 213.?.?.?

V podstate ide len o jednu vec...nevšímať si kadejakého hlupáka..

186136

09.03.2009 22:32

Srbsko chce, aby svět uznal jeho ztráty

RE: Poznámečka autorovi

supino1 213.?.?.?

Ak aj Holandsko je len jedna z provincií, Nizozemsko je oficiálny názov štátu? Hej, v holandštine áno...medzinárodne a svetovo skôr anglický názov prevláda. Nejde predsa o názov, správny či nie, z jazykového hľadiska, ide o prístup "ŠTÁTU". A to sa nevyznamenali...a neskôr ešte menej. Len môj názor.

186142

09.03.2009 22:46

Srbsko chce, aby svět uznal jeho ztráty

RE: Docela jste ale všichni zapomněli, co byla vlastně příčina rozpadu Jugoslávie

supino1 213.?.?.?

Ten začiatok je správny, výrok Vaška "Šaška", tiež...záver, bohužiaľ, tiež správny.
Výborný názor...ale aj tak nebude vypočutý, "je nesprávny"!!...
Tie sľuby USA o nedeliteľnosti územia Srbska?...To sa nám len snívalo. A máme dve Albánska, akoby aj jedno nestačilo.

186143

09.03.2009 23:10

Srbsko chce, aby svět uznal jeho ztráty

RE: hlupaci

supino1 213.?.?.?

No, Mr. Fuchik...nacionalistická platforma je čo? Ja to neviem, som truľko, vyvsvetli mi to. A ak si to ešte nepochopil, nejde len o Chorvátsko a Bosnu. Posledné bolo Kosovo. A čo je KOsovo? Vraj nezávislý štát. Ešte horšie než Severocyperská turecká republika. Alebo sa mýlim? Kto sklamal, oklamal?

186146

09.03.2009 23:24

Srbsko chce, aby svět uznal jeho ztráty

RE: Srbsko by spíš

supino1 213.?.?.?

Myslíš akože Kosovo?? Nerátam Balkánske vojny v medzivojnovom období.
Že má taký názor, ako píšeš, viac než dve tretiny....štátov...takže Srbsko má potom viac než 66.66666%-nú pravdu, že o nejaké územie prišlo. Prepáč.

186150

10.03.2009 18:06

Sbohem, banky

RE: Vážení, čistě teoreticky.

Kameh 213.?.?.?

Kropáč nedá mi, aby som nereagoval. Začiatok tejto krízy spočíval v protirečivej podstate peňazí z minulosti a vytvorení dvoch obežných systémov. Jedným z nich je klasický, tovarovo- peňažný. Ten druhý, založený na finančných operáciách. Pád zlatého štandardu v 70. rokoch 20. storočia uvoľnil splav fiktívnej ekonomiky. Na burzách sme sa naučili predávať sny. Predávame neexistujúcu úrodu, nevyťažené suroviny, obchodujeme s nesplatiteľnými dlhmi. Mnohí tu diskutujú, že peniaze sú dlhom. Majú úplnú pravdu, dokonca popisujú systém čiastkových rezerv v USA, ako mechanizmus inflácie zabudovanej do svetového finančného systému. Čo je pravda. Ak som hovoril,že vo svetovom finančnom systéme existujú dva obežné systémy, tak je dôležité pochopiť úlohu peňazí, ako jediného technického prostriedku realizácie oboch obehov. To navonok vyvoláva ilúziu jednotného trhu. A práve cez tento splav sa v sedemdesiatich rokoch začali prelievať neplnohodnotné peniaze do vtedy ešte relatívne zdravej kapitalistickej ekonomiky. Táto tzv. systémová "chyba" postupne prerástla v systémovú krízu. Dnes môžeme smelo povedať: „GAME OWER“ Všetko ostatné úsilie je hra o čas. Napriek tomu, že staručký Marx nemohol o existencii týchto dvoch systémov ani len tušiť. Aj tak na základe protirečivosti podstaty peňazí a vlastnej teórie hodnoty, vyslovil takýto zaujímavý názor:
„ Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího množství a stále dražšího zboží. K tomu využívají půjček, které sami poskytují. Zvrat nastane ve chvíli kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými. Nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám u státních institucí. Rozhodující role státu v ůjčkách soukromým firmám bude prvním znakem nástupu nové éry - éry komunismu a to celosvětově." Karel Marx 1867 "Kapitál"
Myslím že elitné židovské kruhy nadnárodnej korpokracie, národnej finančnej oligarchie jednotlivých štátov,poznajú veľmi dobre toto nadčasové dielko. Vedia o čo ide. Nie je to totiž nič menšie, ako zmena spoločensko-ekonomickej formácie v ktorej zanikne klasická tovarová výroba, tak ako sme ju poznali.

186232

12.03.2009 20:45

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE: dobrý článek

supino1 213.?.?.?

tvina=čo? Tvoja vina alebo svina? Fakt zaujímavý článok, aj keď som nebol až taký hladný po takých drístoch. Vďaka, aspoň viem, čomu sa nemusím venovať.

186411

12.03.2009 20:47

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE:

supino1 213.?.?.?

máš aspoň minimálne znalosti o tom, čo píšeš? Dosť pochybujem.

186412

12.03.2009 21:05

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE: Článek obsahuje pár naprosto zjevných nesmyslů:

supino1 213.?.?.?

prk je kto? Prkno? Alebo KĽDR, čiže Severná Kórea? Hm, koľko pokusných výbuchov, ale naozaj, zaregistrovali v okolitých štátoch? Jedine, že by práve tí severní Kórejci boli tí vyvolení, čo to dokážu aj bez neúspešných pokusov. Potom sa im musíme skloniť.

186415

12.03.2009 21:10

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE: Článek obsahuje pár naprosto zjevných nesmyslů:

supino1 213.?.?.?

Dobrá odpoveď, len by som doložil k bodu 2)to je niečo v štýle stredovekých alchymistov. (Nestačí vylepšovať jeden prvok stále k väčšej a väčšej čistote...na zmenu prvku treba použiť inú technológiu...a aj zariadenia)

186416

12.03.2009 21:28

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE: Článek obsahuje pár naprosto zjevných nesmyslů:

supino1 213.?.?.?

Okrem pár, ale je ich dosť veľa, blbcov a primitívov (a veľa zmrdov, definovať budem inokedy)....väčšina ľudí s Vami súhlasí. A prečo je to tak? Odpoveď je dosť komplikovaná. Okrem toho, že vláda USA "musí poslúchať", tak ešte aj "musí poslúchať". Nielen tých, čo ju zvolili...nie, nemyslím tzv. "občanov", myslím tých, čo to zaplatili. Čakajú revanš. Občania USA si zas zvykli na neúmernú životnú úroveň (nemyslím tým všetkých) a nie sú ani v najmenšom ochotní sa niečoho zrieknuť.
USA vedú niekoľko vojen súčasne (no, Monroeova doktrína funguje...okrem pár výnimiek zo začiatku 20-teho storočia), ale stále je to málo. Po útoku na Irak, vymyslenom, sa spomínali dva ciele. Ak si aspoň niečo pamätám. Irán alebo Sýria. Tipoval som to skôr na Sýriu, síce nie tak fundamentalistický štát, ale menšia rozloha, menej obyvateľov...menej potenciálnych teroristov. Mýlil som sa. USA nejde o rýchlu vojnu, skôr o nekonečnú (z ich hľadiska) okupáciu. A nič na tom nemení ani domáca vláda, pod ich dozorom. Vyznie to asi hlúpo, ale tí Chomejního fanatici asi majú kus pravdy...USA=satan.

186417

12.03.2009 21:50

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE: Pár odpovědí

supino1 213.?.?.?

Máte takú pravdu, že mi je až zle. To síce nič nerieši, len som povedal svoj názor. Ale jedno mi aj tak nedá, jednu otázku si neodpustím. Stojí asperkilko vôbec za odpoveď? On je predsa "presvedčený" o svojej pravde. Zrejme ani nevie, čo znamená slovo "diskusia" a nedajbože "tolerancia".

186420

12.03.2009 22:20

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE: Pár odpovědí

supino1 213.?.?.?

Mr. Oracle, nespomínajte, radšej, históriu. Určite nie ste v nej doma. Tiež nie som doma v stredoveku, ale moje základy tvrdia, že skresľujete, prekrúcate a vymýšľate históriu podľa seba...svojho názoru.
Neviem síce ako sa cítili obyvatelia Andalúzie po vpáde Arabov (Maurov), ale nemyslím, že sa tak dobre cítili Srbi po porážke na Kosovom poli. Hej, nie je to to isté, ale išlo o islam. Arabi boli v tom čase kultúrnejší. Len si nesmieme mýliť pojmy a dojmy....islam, ako náboženstvo, a jeho presadzovateľov, to sú len ľudia. Apropos, k Vášmu tvrdeniu z toho vyplynulo
"že mnohí fanatický španieľskí vládcovia vyhlásili svätú vojnu muslimom".
Odhliadnuc od gramatických chýb, koľkí španielski vládcovia to boli?...a ktorí?
Čakám odpoveď.
A nevolali niektorí, hlavne sedmohradskí veľmoži na pomoc Turkov??...Ale to bolo 500 rokov po krížových výpravách.
Islam je mierumilovné náboženstvo....a kresťanstvo nie?..
Každé náboženstvo je také, akým ho urobia ľudia! A punktum.
Vzhľadom na to, že terorizmus je americký vynález?...kto sa diví, že to aj používajú iní? Chomejní bol len fanatik, takých naozaj nemám rád, ale ten prepad US veľvyslanectva?...nemyslím, že to bol jeho nápad, nieto ešte príkaz.

186426

12.03.2009 22:56

Iráčtí tlumočnici mohou opět nosit masky

RE: Kdo překládá z demokračtiny do terorističtiny

supino1 213.?.?.?

Ako napísať "ručné tlieskanie"??? Perfektné vyjadrenie, ešte aj v básnickej forme. Krutá pravda.

186427

29.09.2009 01:50

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

RE: dalsi zbytecna hysterie

supino1 213.?.?.?

Nie som lekár, takže neviem...odborne popísať. Ale ako laik si dovolím napísať, že máte pravdu. Váš článok je zaujímavý, že píšete pravdu. Vlani neuspela vtáčia chrípka, tento rok to skúsime s novou...prasacou.. Ako lekár určite viete, že neexistuje možnosť zaočkovať sa proti všetkým druhom chrípky. Ten vírus je až neuveriteľne variabilný. Ale iné som mal na mysli...čo je to HIV, AIDS? Ako lekár, čo si o tom myslíte? Ako nelekár mám dojem, že je to umelo vymyslená vec..že, vraj, podobnú poruchu imunity mali aj opice v Afrike?...ale prečo z tých opíc prešla na ľudí?? Nie sme si až tak blízki s opicami.
Len ma zaujíma názor odborníka, lekára. (Nemyslel som odborníka na AIDS)...

201305

Ergo, to je pre hlupákov alebo spodinu...

201306

15.02.2010 22:00

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

Nieco na zamyslenie...

213.?.?.?

Vopred prosim na odpovede ohladom mojej skladby myslienok ohladom USA...
Takze to ze dolary vydava FED je jasne,aj to ze vlada USA za to zaklada cenne papiere a pod. Potom vlada tieto papiere preda napr. Cine za hotove tovary. Teda tymto sposobom vznika nekonecny retazec dlhov. Ale zaujimave je ze FED tieto papiere odkupuje spat od Ciny, aby Cina bola ochotna dalej predavat tovary do USA a tym FED znova roztaca kolobeh. Kedze Cina uz ma dolare a vie ze su prakticky menej cenne ako cenne papiere ( za ktore by mohla mat aspon nehnutelnosti ci podniky na uzemi USA ), musi sa ich cim skor zbavit. Ale ako najst hlupaka, ktory za tie dolare nieco preda? Aha, tak kontrakt na dodavku ropy a plynu na 20 rokov povedzme od Ruska by bola dobra investicia, vsak? Potom ale treba pochopit ze Cina by na taky krok pri ktorom dostanu do ruk toaletny papier, pardon, dolary asi tazko pristupila keby vedela ze to nebude vyhodne. Preto si myslim ze Cinske korporacie ovladaju znova americania a len vyuzivaju meno silnej Ciny ako prostriedok prania penazi. Okrem toho, spolocnosti ktore ktore v Cine kupuju ropu... a nesu nazov napr. Exxon China atd., vo mne evokuju nazor ze to nie su sikmooki ktori to riadia!!!
Preto myslim, toto cele je len hra na cierneho petra, a ten komu nakoniec peter ostane v ruke, rozumej dolare, prehrava vsetko, aj posledne gate. Okrem toho, Rusko nie je velmi zadlzene, ale su zadlzeny ich magnati, ktori pred tym sprivatizovali podniky, zobrali na ne vacsie pozicky ako ma Rusko rezervy, a dnes si kupuju futbalove kluby a podobne... Aby som to zhrnul, pokial mala Cina vela cennych papierov, hrozilo ze vacsina USA bude vlastnena Cinou, dnes je ale situacia ina. A pokial USA uznaju za vhodne dolar potopit, vymenit za inu menu 1:1, ostatnemu svetu povedzme 1:50, tak to bude dokonala piramidova hra. A dalsia zaujimavost je napr. dohoda o odzbrojeni. USA si moze dovolit zrusit vsetky atomove bomby, ale pokial Rusku budu vylamane atomove zuby, tak uz na USA v zbrojeni nebude mat sancu, a myslim ze tam smeruje dnesny svet. NWO bez vojny je predsalen lepsia alternativa... Mozno ze sa kriza este viac oddiali a kolotoc sa rozbehne znova, pretoze Cina si nemoze dovolit nevyrabat, kedze vsetky prostriedky investovali do zvacsenia hospdarstva, v case ropnej krizy malo Rusko nastaveny rozpocet na 90 USD za barel, teda stracaju aj tak vela, a vedzte ze su to americania ktori umelo stlacaju a zvysuju cenu ropy. Prave to bola pasca, ideme do Iraku, zastavime dodavky ropy, ropa zdrazeje, Rusko bude chciet rast a potom ho polozime na kolena.
PS: Pokial budu ludia dostatocne hlupi, zaobideme sa aj bez vojny...

212646

20.02.2010 22:49

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Svoboda

udo 213.?.?.?

Pekný večer prajem pán 89..
S pár vecami, ktoré ste povedali súhlasím,
ale mám dve otázky k Vašim vyjadreniam:

"Naproti tomu zotročení tvory, nedokonalostí, slabostí a nesprávnými ideologiemi vede k útlaku a k neštěstí."

Čo prosim rozumiete pod slovným spojením "správna" ideológia?

"Činitel, který uskuteční takové podivuhodné svobody, je vláda, kterou Bůh vytvořil proto, aby spravovala celou Zemi."

Kto je podľa vás tou vládou, ktorá má spravovať celú zem?

213092

21.02.2010 23:41

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Otroctvo

udo 213.?.?.?

Áno, pán ABC, zákon času je mocný. Podĺa zákonu času bude raz táto prekliata pyramída so všetkými "náboženstvami", ideológiami a ostatnými svinstvami rozrušená.

Je dobré vnímať ju ale pozitívne v zmysle motivácie (pre každého osobne) sa učiť naozaj chápať svoje okolie a vedome ho pretvárať. Svet sa nedá zmeniť, pokiaľ mu nerozumieme. Tak sa pyramída pri sociologicky kritickom množstve informovaných neovčanov zruší sama.

Ideológie a náboženstvá bránia plnému rozvoju človeka, teda naplneniu jeho duchovného potenciálu a jemu Bohom daných budúcich úloh. Tým pádom sú proti hierarchicky najvyšším zámerom a podľa zákonu času odsúdené na zánik. Toť PRAVDA.

213143

28.02.2010 22:26

Řecko jako zástěrka?

stanko srandujes?!

kri 213.?.?.?

rozobral som ta ako bicykel na dolezite.sk tak mozem kludne aj tu. ty si iba obycajny zakomplexovany neoliberal, nic viac a nic menej. dnes je vidiet kam tie tvoje teorie vedu. tu uz neoblbnes nikoho. spravas sa ako typicky svajciarsky bankar. tu pises keci o tom ako NECO za NIC, ale ake hodnoty si dedo vytvoril ty, ako ukecany maklerko na burze? ziadne! tak radsej nic nepis! si zrovna tak zavisli na PASIVNOM prijme ako cigan z osady na socialnych davkach!

213717

20.03.2010 23:33

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

kri 213.?.?.?

nie, zle to mate vy [mrknutí jedním okem]

vladimir to je zly vypocet. u nas na slovensku to vychadza nasledovne:

cca 2 mesiace pracujeme na 1 priemerny mesacny starobny dochodok, teda za 1 kalendarny rok mame na 6 mesiacov st. dochodku. za kazde dva roky teda "nasetrime" na 1 rok na dochodku. pracuje sa 40 rokov (ak cloveka dlhodobo nepostihne nezamestnanost) teda to vyda na 20 rocny pobyt na zasluzenom odpocinku. to je do nejakych 82 rokov zivota. ludia na slovensku sa v priemere dozivaju muzi+zeny okolo 76 rokov. to znamena, ze stat je stale v pluse. lenze na slovensku zaviedli II. kapitalizacny pilier a preto sa vytvaraju v socialnej poistovni uz dnes 30 mld. schodky, rocne. tieto schodky sa odhaduju v roku 2030 na 60 az 80 mld. II. pilier je na slovensku klincom do jeho rakvy.

215487

21.03.2010 04:23

Peníze a dluh

RE: Mnozi z mych pratel a i ctenaru Zvedavce veri na zlato,co by jistotu.

UDO 213.?.?.?

zlato je okamzite, ale spolocensky neudrzatelne riesenie. myslim, ze nema vyznam ho rozpracovavat dalej. vsetci vieme, ako funguje, ale ak chceme rozvoj, je zbytocne investovat do jeho produkcie (tazby). to radsej zvysit energozabezpecenie. najlepsie "ekologicke". otazka je, co sa chape pod "ekologickou" produkciou elektriny?

215490

08.05.2010 01:07

Židé proti sionismu zahájili reklamní kampaň ve Washington Postu

RE: Ono je to složitější

udo 213.?.?.?

Mierou svojho chápania pracuješ nas seba Pergill, či na niekoho druhého? Rozhodni sa ...

218925

10.10.2010 14:16

Produkujete vlastní potraviny? Podle návrhu nového zákona je to trestný čin

Regulací se míní třeba povolování odběrů

peter222 213.?.?.?

Zaujimavy pristup. Z vaseho prispevku vyplyva, ze majitelom vsetkej vody v krajine je stat, lepsie povedane statni uradnici, ktori si mozu svoje konanie zdovodnit ako chcu - maju na to moc a svoje organizacie.

"Regulator je v tomto pripade stat." To je sice pravda, ale je to len kvoli tomu, ze si statni uradnici taketo predpisy presadili. Mesta a obce uplne stratili kontrolu nad svojim majetkom, zrazu o vsetkom musi rozhodovat centralny statny aparat, akoby tam boli najvacsi odbornici - pritom kazdy vie, ze ide vacinou len o to, co najviac sa nabalit alebo nic nerobit a dostavat peniaze.

Je to podobny argument, aky by ste pouzili v socializme pri kritike druzstiev: regulator je stat, kedze znarodnil vsetky majetky sukromnych rolnikov..

229749

26.05.2011 17:32

Ron Paul reaguje na poslední Obamův projev

RE: skor sa mi zda

supino1 213.?.?.?

Len ma tak napadlo, kto šéfoval v BD v tom čase, ked sa bombardovalo Srbsko? Tuším to bol demkrat, ale Irak?...to zas bol republikán (myslím druhú vojnu v Iraku)... na základe čoho?... V Iraku sa nič, ale absolútne nič nenašlo!!!...Kto šéfoval?...nie náhodou ten dyslektický opilec?...republikán...
Je úplne jedno, či v USA šéfuje demokrat či republikán. USA vedú svoju svetovú politiku....
Aha, aby som nezabudol...aj na prvej aj na druhej vojne zarobili USA...a do druhej by sa asi nezamiešali, keby ich Japonci nenapadli....v Tichom oceáne...Kamehukamehu II. bol, ani neviem...buď hlupák alebo génius...

244776

16.06.2011 19:01

Bylo by těžké vyrobit nákazu virtuálně?

RE: Urcite nebylo, ale proc Nemecko?

213.?.?.?

mali ste možnosť zareagovať 4 spôsobmi:
1) nezverejniť môj príspevok,
2) zverejniť môj príspevok a nevyjadriť sa k nemu,
3) zverejniť môj príspevok a pripojiť k nemu argument, prečo bolo vykázanie moudroSStraka nevyhnutné a prečo sa mi stále oplatí za zvedavca začať platiť,
4) zverejniť môj príspevok a zareagovať spupnou poznámkou typu "o vaše peniaze aj tak nestojím".

myslím, že svojou reakciou ste dokázali akurát svoju nadutosť a pohŕdanie čitateľmi, čo ma mrzí, lebo som mal o vás vyššiu mienku

246205

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 3

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
701 969,16 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?