Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 12 příspěveků, 10 různých jmén: <nic>, baba_Blažková, baki, Dap, MoUdrostrak, Mrky, qwe, Sophia, tláča, vinny.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.01.2009 10:54

Válka a zemní plyn

RE: Blbosti, blbosti a este raz blbosti na zvedavec.org

89.?.?.?

Já nevím, ale ten co si bere co není jeho, vůbec nemusí mít zábrany mít prostě všechno. Tu si "zobne", tam si "zobne" a co....
Takhle, pokud ho někdo není schopen zastavit, bude jenom brát.
Nakonec Hitler svým způsobem byl taky tak trochu nenajedený ten co bere. Prostě mu to vlezlo na mozek a dělo se....

181417

13.03.2009 08:18

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Sophia 89.?.?.?

Dobrý den, Vojto. Víte na to je asi taková odpověď: když maluji obraz, nevidím peníze ale kreativně tvořím. V závěru je obraz třeba prodán,ale to už není to určující.Samozřejmě že peníze jsou důležité,mohu si za ně koupit nové plátno.Nic mi ale nezaplatí tu bezprostřední radost z tvoření. [smích]

186449

28.05.2009 20:42

Vzhůru do vaječné revoluce!

co chceme ny a co chcou ti druzi

vinny 89.?.?.?

je mi fuk jestli je tam Paroprase ci jiny Zlodečj a Lhar,ale Paroubkovi ta vejce sedi nejvic.Pred nekolika tydny jsem na Czech Free Press napsal a ohledem na botu hazenou po G.Hitler Busohvi a navazne navstevou Oranguana Spasitele v NASI ZEMI asi toto-je treba pouzit Ceske alternativy bot a to VAJICEK,jsem neskutecne rad za KAZDE VEJCE HOZENE NA JAKEHOKOLIV POLITIKA.JEDNOU JE SNAD NAHAZEME DO VLTAVY ABY SE UMYLI.Defenestrace, ale kdy uz se nasere dostatek lidi.Co Vy na to .Nahazem je do Vltavy a vyhlasime CR za NEUTRALNI,nebo koupime rakety,hle je tu jeste jedna moznost budeme stale zticha.Ja se zaridim a VY.Vajicka jsou OK na zacatek,dal to chce klacky ETC ,bez rozdilu tlouct zlodeje,vlastizradce SSA,kolaboranty Bilderbergu,Zidobolseviky a jinou Chamrad ktera nic nevytvari a naopak zada klid v dobe kdy lide ztraci praci po stovkach a tisicich a TITO SMEJDI slouzi systemu jenz toto krizi zavinil a dokonce s ni pocital a vedel kdy pridje.Ti co mluvi angl. a ctou alternativni zdroje zprav vi o cem je rec,Vajicko propichni spendlikem na dvou mistech a uloz na slunci,pak zalep lepici paskou oba otvory a zapachajici vejce je pripraveno k zasazeni cile.Hodne stesti a dobrou musku preje V.

192234

04.06.2009 12:10

Bush, Bůh, Irák a Góg

RE: Smysl dějin existuje !

baki 89.?.?.?

Není přece tajemstvím, že "dějiny" se utvářejí na základě nějakého náboženství či víry. I marxismus - leninismus je určité náboženství, neexistence Boží je víra, jako řada dalších. A každý stát se snaží, aby dějiny "kráčely" ve smyslu toho "jedině správného náboženství", který v něm převažuje, Náš stát přeci není žádnou výjimkou. Tak proč se podivujeme systému myšlení vedoucích činitelů USA??

192633

05.02.2010 17:18

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

Zlato je jediná šance při tvorbě nové měny

Mrky 89.?.?.?

Možná jsem špatně četl, ale nepamatuji si, komu naše vláda v 90. letech to české zlato prodala. Nicméně i v článku je patrné, že svět z nějakého důvodu zlato poptává a státy ho spíše nakupují, než prodávají. Proč by tedy někdo zodpovědný české zlato prodával? Komu to prospěje? Předně by bylo velice zajímavé vědět, komu bylo to zlato prodáno. Pokud by to bylo třeba do nějaké země EU mohlo by to podpořit moji následující teorii. Domnívám se tedy, že svět se zřejmě v nějaké formě vrátí zpět k modelu, kdy budou peníze opět kryté zlatem nebo se bude zlatem přímo na mezinárodní úrovni obchodovat. Z tohoto úhlu pohledu, je tedy krok ČNB a vlády prodat zlato hloupé až šílené. Tím, že nebudeme mít dostatek zlata bude česká koruna zkrátka v nevýhodě. V současnosti si však vede vcelku dobře. Pokud by si česká koruna vedla dále dobře, jaká bude podpora čechů pro přechod na euro? Pokud se tedy stane, že v důsledku změny mezinárodního obchodu koruna skokově oslabí (protože nebude krytá zlatem dostatečně) bude přechod na euro pro ČR spásou. Je tedy docela možné, že právě lidé té doby, kteří o prodeji zlata rozhodli mohli mít tento zájem. Na druhou stranu je nutné i vnímat příjem z prodeje, se kterým je zřejmě disponováno, ale jak nemám představu. Pokud by zlato koupila země EU, tak se vlastně nic nevyvede mimo EU a svým způsobem se i navýší zlatý poklad který by mohl v budoucnu krýt euro. Pokud však kupec pochází mimo EU, bude to pro ČR zřejmě velký problém, protože dodržení konvergenčních pravidel je problematické i pro členy EU (pozn. někteří je nesplňovali ani při přijetí eura, ale bylo nutné někdy začít) a ČR by tak euro přijala asi až za dlouho. Na druhou stranu pan Tošovský, stejně tak i Miloš Zeman jsou spíše promoskevští, mohlo by tedy jít i o jakousi brzdu při integraci ČR do EU a to právě v případě, že by byl kupec mimo EU např. z Ruska. Pro žádné své výše uvedené tvrzení nemám důkaz, pouze nevěřím, že by někdo prodal zlato aniž by to nemělo nějaký další význam. S ohledem na to, že je tato věc navíc celkem utajována a ani v médiích se o tomto nemluví, zřejmě tato operace byla v zájmu celého politického spektra (ODS, KSČM, ČSSD,...) a je docela možné, že v té době bylo toto spektrum vůči EU spíše skeptické.

211662

06.09.2010 09:59

Aristokracie a dělba moci

RE: Děkuji všem za diskusi

Dap 89.?.?.?

ještě dovětek:
Není třeba,aby "někdo" určoval,co je "správné".
Měřítko (morálku) určuje totiž každý člověk sám - co nechceš aby ostatní dělali Tobě,nedělej Ty jiným.
Od toho se odvíjí "stupen morálky" - problém je v tom,že jedinec je k sobě většinou benevolentnější než k ostatním.Následně ihned nastupuje snaha ostatních ho "donutit" toto relativní pravidlo dodržovat.
A podle toho se pozná stupen vývoje jedince,ne podle jeho znalostí či dodržování pravidel preferované skupiny!
A pokud jde o aristokracii - ta se tímto pravidlem určitě neřídila [smích]

227633

07.10.2010 16:22

Odešel člověk a kamarád

RE: Musím reagovat

baba_Blažková 89.?.?.?

Nikdo z Nich (kterýchkoli). Takže pro nezasvěcence jméno nedůležité. Ale HODNĚ toho ví ještě z časů, které minuly. O hodně věcech, které se dějí dnes. Špatný kádrový profil, tedy dnes. Dobrej chlap, IMHO. A podezírám ho, že sem chodí. V reálu jsme každý na jiné straně barikády. Bohužel.
Howgh.

229529

29.12.2010 20:08

Proroctví apokalypsy

Jen k tomu Teslovi malá poznámka

qwe 89.?.?.?

Elektromagnetické pole a tedy veškeré projevy elektřiny je beze zbytku popsáno čtyřmi Maxwellovými rovnicemi a ať Tesla dělal co dělal, muselo to být v tomto rámci. Proto nevěřím na jeho neznámé elektrické objevy.

235131

11.01.2011 20:00

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

S čím nesouhlasím.

qwe 89.?.?.?

Nevěřím na neznámé zdroje energie, utajené, leč přesto snadno objevitelné, vždyť jeden takový údajně objevil již Tesla. Tesla ovšem nebyl žádný teoretik, elektromagnetické pole popsal již dříve Maxwell svými čtyřmi rovnicemi. Tesla byl typ jako Edison. Likvidace vynálezu konkurencí vypadá sice na první pohled přijatelně, ale naprosto neobstojí. Stačí si uvědomit, že do roku 1990 tu byl SSSR a celý socialistický blok a dosud je tu ČLR, kde má strana a vláda vše strategické naprosto pod kontrolou. Nemluvím o Kubě, co snad dovedl Tesla, dokázali by kubánští vědci také, a zrovna na Kubě s USA embargem by se to velice hodilo. Objev něčeho takového by dal tomu kterému bloku velkou výhodu před druhým.
Věci jako napsal autor se musí důkladně promýšlet ze všech stran. Ani se nebudu rozepisovat o základních interakcích...

235864

07.03.2011 12:33

Kurily: Velká hra v Asii a Pacifiku

Moc mi to realne nepripada

MoUdrostrak 89.?.?.?

Tenhle článek mi příliš neoslovil. Nejen proto, že dálně-východní reálie znám z vlastní zkušenosti. Jedinou pravdou je, že jde nyní o stejně neuralgický bod, jako byla EUropa po WWII. S body dotyku podél hranic Norska, Západního Německa, Turecka a Íránu se státy "Tábora míru a socialismu."

Proto i dnes je nejvíce neuralgickým bodem Severní Korea. A zejména několik desítek km jejích hranic s Ruskem. Čína je díky tomu oddělena od přímého přístupu k Japonskému moři. A je ochotna umožnění přístupu k tamní "volné" obchodní zóně Severní Koreu šanovat a kompenzovat. Proto mi připadá naprosto nesmyslné tvrzení autora, že by Čína vyobchodovala Severní Koreu Američanům za Tchajwan. Tchajwan je již dnes prakticky uvnitř Číny ekonomicky i v reálu. Jen si potřebuje udržet dočasně podobný typ autonomie, jako HongKong nebo Macau.

Psal jsem tu několikrát o tom, že první president Tchaiwanu pan Elizarov studoval a vyrůstal v Rusku a za manželku měl Bělorusku. Na jednu stranu jeho otec Čangajšek se opíral proti Maovi a pevninské Číně o Emeričany. Na druhou stranu každý Tchaiwanský politik, který si přespříliš s Emeričany zadal, byl Čankajškem a později i panem Elizarovem obvykle uvězněn a vyobcován do Emeriky.

To samé platí i pro Jižní Korejce, kteří stále cítí Severní Korejce jako bratry a Emeričany, přes miliony společných vazeb, jako vměšovatele. Podobně to cítí i Severní Korejci, i když jim to nebrání v občasném harašení zbraněmi vůči Jihu. Na severokorejské dálnici jsou ukazatele směrem do Soulu, poslední před samými hranicemi s hodnotou cca 60km. Z jihu zase není problém si koupit železniční lístek na neexistující spoj do Pyongyangu a dokonce i jeden směr perónu u jihokorejského rychlovlaku mají směrovku také Pyongyang.

Vložený obrázek

Češi by to nazvali švejkováním, Číňani a Korejci sounáležitostí a vlastenectvím "přes hranice". Proto Číňané zůstanou Číňany, Korejci Korejcemi, Japonci Japoncemi a Rusové Rusy a Emeričané Emeričany. Rusko je dnes natolik silné, že jediná dělba připadá v úvahu zdivočením gubernátorů a rozdělení Ruska po vzoru Libye nebo Jugoslávie zvenčí. O to se Západ ale snažil za Yeltzina a Khodorkhovského a neuspěl. Nic jiného Rusku momentálně nehrozí. Japonci jsou velice slabí proti Rusku, Číně i Japonce bytostně nenávidějícím Korejcům. Koalice jsou tam díky potřebě udržet Čínu bez přímého čínského přístupu k Japonskému moři z mnoha zájmů nemyslitelné - a nejlepším řešením pro všechny je Status Quo.

239013

07.03.2011 12:33

Kurily: Velká hra v Asii a Pacifiku

RE: Moc mi to realne nepripada

MoUdrostrak 89.?.?.?

Na sjednocení Koreje by vydělali nejvíce Korejci, všichni ostatní by ihned poté silně ostrouhali a Korea by se stala těžko řiditelnou a ovladatelnou hospodářsky i geopoliticky. A ihned by začala hrát svoji vlastní velmocenskou hru, když i dnes je schopna se přenést duchem přes po zuby ozbrojené vnitrokorejské hranice. Proto článek analyticky je plochý. A jen v jediném se dá souhlasit = že Kurily jsou samozřejmě stejně Ruskem, jako má být Texas částí JůYsEj.

239014

31.08.2011 09:43

Bárta + VV

z autora je cítit

tláča 89.?.?.?

že se obdivuje Bártovi ... s tím bohužel Bárta pracuje, obklopuje se lidmi bez úsudku, kteří vnímají pouze jeho schopnost intrikovat a dosahovat svá řešení silou
[oči v sloup] [bliji]

252267

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 23 čtenářů částkou 6 531 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 1

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 1

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 2

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 8

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
25,52 Kč
Euro
27,60 Kč
Libra
31,29 Kč
Kanadský dolar
18,09 Kč
Australský dolar
15,60 Kč
Švýcarský frank
26,13 Kč
100 japonských jenů
23,46 Kč
Čínský juan
3,60 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,58 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 353,19 Kč
1 unce stříbra
387,94 Kč
Bitcoin
186 997,12 Kč

Poslední aktualizace: 7.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?