Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 6 různých jmén: <nic>, eda, eda521, mik521, Pete, smike.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.03.2008 10:56

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

Oběť expanze moci

eda 194.?.?.?

Některé příspěvky jsou fakt drsné, nevím, jestli by si autoři stáli za svými slovy, kdyby šlo o někoho z rodiny nebo blízkého přítele.
Nějaká demokratrizační mise západního světa s podporou "brute force" se nekonala nikdy a nikde. Vždy šlo především o nevyřčené zájmy.
Afghánistán je ještě o něco horší případ. K invazi bylo nutné použít zinscenovanou událost - 11.září 2001. Tento fakt staví celý západní svět včetně nás, tzv. obyčejných lidí, do role barbarů. Stydím se za to, že lež o 911 nedokážeme jako společenství lidí zlomit ve veřejném životě a že jsme nuceni, jako otroci bez vlastní svobody, následovat všechny kroky moci navázané na ten grandiozní zločin.
Vyzývám vás všechny: zvedněme se ze židlí, dejme jasně najevo, že víme, že 911 bylo úplně jinak. Oni počítají s naší pasivitou a bohužel se nemýlí.
Kolik mrtvých potřebujeme, než nám konečně dojde, že kráčíme do pekel?

156865

15.05.2008 11:08

Trestní oznámení na Zvědavce – jak to pokračuje

RE: Slova a jejich překlápění

mik521 194.?.?.?

Máte na mysli film Čistá duše (Beautiful mind) o Johnu Nashovi ?

161143

18.08.2008 10:07

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Vládci světa

eda 194.?.?.?

Souhlasím s Vámi. Pak ale pojďme dále. Jestliže popisujete reálný stav věcí (a já věřím, že ano), pak jde o fatální selhání demokracie jako systému v jeho dnešní podobě.
Pro mne je klíčovou veličinou stavu společnosti důvěra. Válečný stav znamená nulovou úroveň důvěry, nelze věřit téměř nikomu, nedůvěra se vystupňuje až do vynucené agrese: když nezabiju, budu zabit. Stav důvěry ve společnosti české i světové je téměř předválečný. Viníky jsou dnešní vládci, u nichž rozpor mezi slovy a činy překračuje všechny meze. Kolaps důvěry je pak jen logickým důsledkem takového chování, promítá se do všech sfér života společnosti - nevěříme médiím, policii, soudcům, nevěříme v rovnost před zákonem.
Demokratický výkon moci musí fungovat podle těchto jasných principů:
1) Lidé, jímž je svěřena moc, musí mít důvěru těch, kteří jim výkon moci svěřili.
2) Výkon moci, každé její uplatnění, musí být dokumentován s možností veřejného posouzení správnosti takového výkonu. Zpětnou vazbou je reálně uplatnitelná důvěra či nedůvěra v lidi pověřené mocí.
S těmito pravidly na mysli je dnes možné vidět selhání systému, kdy jediným uplatněním zpětné vazby důvěry jsou volby co 4 roky, lidí, kteří jsou nám předepsáni samolibými politickými stranami. Je také vidět selhání médií, jejichž působení je "řízeno" tak, aby nedošlo na naplnění zpětné vazby informací o skutečném výkonu moci.
Jsem pro demokracii, ale dnešní implementace nesplňuje pravidla, která uvádím, tj. pravidlo důvěry a pravidlo transparentnosti výkonu moci. Budoucí kolaps je bez návratu k principům téměř zákonitý.

168246

04.09.2008 13:16

Reakce na článek \"Radar proti strachu\"

Nepřiznané scénáře

eda 194.?.?.?

Je to alarmující, akorát nikdo nevstává.
Scénáře jaderné války USA-Rusko nás nikdy nemusely moc zajímat, ale s radarem vstupujeme do hry jako hrdinové (předem mrtví). Jak píše autor, radar je první cíl před odvetným úderem. I kdyby pak došlo k dohodě a zastavení palby, my budeme mít svůj jaderný kráter v Brdech jistý.
Scénář ale bude jiný - Rusové otevřeně deklarují, že se s naším radarem a raketami v Polsku nesmíří, mají proč, jde o prostou sebeobranu. Jestli se nezastaví naši šílenci, dojde k cílenému bombardování jednoho staveniště u nás a jednoho v Polsku. A pak nastane hodina jestřábů, kdy se budeme všichni jen modlit.
Kolik politiků u nás si uvědomuje svou reálnou odpovědnost za (ne)naplnění takového scénáře? Ptejme se jich!

169811

02.10.2008 09:21

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

eda 194.?.?.?

To roztavení je samozřejmě pochopitelná nadsázka. Pochopitelná proto, že žádná z oficiálních teorií nemůže nejít proti fyzikálním zákonům, ta obrovská energie drtící železobetonové jádro budov se prostě nedá vycucnout z prstu. Příznačně, mluvíte o patrových nosnících. Ok, co se podle Vás stalo s tím jádrem, které celou konstrukci drželo? Proč se to všechno rozpadlo na prach?
Není to honba za senzací, jsou to normální otázky. Bohužel, politicky neúnosné otázky.
Autorovi díky za článek, nadhled je potřebný.

172119

02.10.2008 21:18

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

eda 194.?.?.?

Panu Boudníkovi jsem napsal mailem pár dotazů, něklikrát urgoval odpověď, nenapsal ani čárku. Osobně bych se s ním rád někdy setkal, to co píše ve svém článku je těžko uvěřitelné. Jestli ho někdo znáte, nemohli byste mi pomoci s kontaktem na něj? Kde žije? Kde je možné se s ním vidět?

172172

02.10.2008 21:39

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

eda 194.?.?.?

Na debukning se zabývají prokazováním vedlejších drobností - teorie o patrových nosnících je laicky uvěřitelná, ale se simulací by myslím stejně neuspěli (nevím o tom, že by existovala). Argumentace nějakým žárem ohně je prostě blbost, ocel nemohla mít teplotu vyšší než 300 st.C, a to nadsazuji.
Stejně jako celá oficiální zpráva si na debunking vůbec nekladou podstatné otázky. Normálním vyšetřováním by nemohla projít likvidace všech trosek bez řádného prozkoumání. Tento styl pádu ocelové konstrukce (pokud se držím ofi verze) by byl naprosto raritní, nikde nenajdete něco podobného. Vše by se podrobně prozoumalo a především, udělaly by se závěry s průmětem do norem a standardů, které by bylo nutné změnit. Nic z toho se nestalo - likvidace trosek byla expresní, odborná diskuze statiků a architektů na bázi oficiální zprávy neexistuje, ti aktivnější jsou v ae911truth, ostatní jen mlčí. Přestože spadly v jeden den 3 budovy, které teoreticky spadnout neměly, žádný oficiální model pád budov nesimuluje a nevysvětluje, a řídíme se stále stejnými normami a standardy.

172173

03.10.2008 08:00

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

eda521 194.?.?.?

Samozřejmě že "It takes two to tango."
Ale vysoká pravděpodobnost odmítnutí ještě není důvod nezkusit vyzvat. Zkouším oslovit mnoho lidí hájicích veřejně ofi teorii, pan Boudník je jen jeden z mnoha. Ještě jsem nenašel nikoho, kdo by komunikoval. Náhoda? Asi hledám studnu v poušti. Ale studna v poušti je pro toho kdo věří [smích].

172205

03.10.2008 08:19

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

eda 194.?.?.?

To odpovídá. Jde o objem hmoty, schopnost akumulace a hlavně odvádění tepla. Ani nůžky, ani trezor neměly kam teplo odvést, takže jejich teplota musela stoupat. Ale propojená ocelová konstrukce je slušný chladič, jak stoupá teplota, rostou i toky tepla do míst mimo požár. Všechno se dá kvantifikovat, z čehož pak vychází ta teplota 300 st.C jako maximum teploty, která stačí na odvod tepla z ocelové konstrukce ven (tedy pokud je kam).
Krátkodobá odolnost 1500 st.C - krátkodobost má limit právě v objemu hmoty trezoru. Pokud není odvod tepla (např. masivním spojením s ocelovou konstrukcí), má každá odolnost limit podle objemu hmoty. Není útěku před fyzikálními zákony.

172207

18.11.2008 11:11

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

Chybí mi oficiální vysvětlení

eda521 194.?.?.?

Musím říct, že jsem v ekonomice minimálně stejný laik jako a autor, ale na druhé straně, když jde o peníze, svůj selský rozum má každý. Podle nepříliš starých zpráv bylo v Evropě rozhodnuto o investování do "systému" ve výši 1500 miliard Eur. Marně se pídím po nějakém oficiálním vysvětlení odkud a kam tento ohromný balík plyne. Samozřejmě, vím to základní: státy se zadluží (ale komu budou dlužit?), aby zachránily krachující finanční instituce (proč nemohou zkrachovat jako každý jiný?). Ale ten balík peněz je natolik šílený - splácení je na roky, možná desetiletí. Jestliže hledáme cestu ven, nestojí zato nejdříve vědět, co se tu vlastně přesně děje?
Otázka pro odborníky: jsme nuceni žít v systému, který kumuluje všechny ztráty v ekonomice až do bodu zvratu, jehož jsme svědky: peníze se jednorázově přelejou do správných kapes a jedeme vesele dál?
Osobně považuji zachranná opatření za veřejnou krádež obcházející všechny zákony - ty platí jen pro plebs.

176114

25.11.2008 08:41

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.

eda521 194.?.?.?

Tak to je docela krutý postřeh, bohužel pravdivý.
Ale můžeme si za to sami. Poslední volby byly rozhodnuty poplatkem 30 Kč, který považujeme kolektivně za neúnosný. Nejsme ochotni veřejně "obětovat" 30Kč, obětujeme v tichosti rozumu a mediálním rachotu stupidity miliardy korun, zásady slušnosti i zdravý rozum. Máme dnes i ztělesnění tohoto principu jménem Rath. Slušní lidé mu budou vzdorovat jen za osobní oběti, Rath své nohsledy povede do propasti marasmu moci, kde "politický" názor moci je vše a rozumný argument je nula. Jako za těch proklínaných komunistů.
Dnes bohužel vidíme, že Rath a jeho nohsledi - to jsme my. Tihle nám vládnou, jsou demokraticky zvoleni. Chce se tady někdo divit, že nás jako národ ovládají velmoci?

176691

19.12.2008 09:53

Zemský ráj v nedohlednu

Mafie a EU

eda521 194.?.?.?

Jsou chvíle kdy opravdu miluji ženskou logiku. Ta schopnost pojmenovat věci pravými jmény, slovy, kterým rozumí každý - to je často jen nedostižný sen mnohých notorických psavců. Autorce gratuluji, tohle můžete tisknout jako manifest dnešních obyčejných lidí, kteří chtějí prostě žít.
Kromě absolutního souhlasu jen jednu poznámku.
Před časem jsem zkusil hrát na netu hru Travian. Dá se říct, že jde o model mocenského boje prostřednictvím ekonomiky, zbrojení a válek. Každý hráč je subjektem tohoto modelu, ať si toho je vědom či nikoliv. I když vztah k reálnému světu jistě není přesný, pravidla mocenského boje bez skrupulí to ilustruje dost dobře. Například:
Velké moci může odolávat jen velká moc, proto je budování moci povinné i pro pouhé přežití.
Spolky mají společná pravidla, které musí ctít všichni zúčastnění - můžeš být s námi a ctít naše pravidla, nebo na druhé straně barikády s jinými pravidly. Tvé místo na mapě může říkat, že nemáš moc na výběr. Spolek má vnitřní mocenskou strukturu, svoboda členů má hranice (typicky různé) podle pravidel (vč. nepsaných).
Špatná pravidla spolku by vedla k jeho zániku, proto spolek žije jejich neustálými změnami.
Spolupráce ve spolku je velká síla založená na důvěře. Důvěra není samozřejmostí, je třeba ji pěstovat sdílením informací a konkrétními činy. Zrada důvěry není z jiného světa a může se zrádci krátkodobě vyplatit.
Správné informace a jejich utajení před protimocí jsou klíčové pro úspěch jakékoliv strategie při konfliktu s protimocí.
... atd.
Náš svět není z hlediska boje o moc až tak jiný, má navíc jasné limity života (prostředí), nekonečnou pestrost cest vývoje, dějinné zkušenosti a oficiální humanismus (v reálu spíše opak).
Mnohem zásadnější je v reálu role informací a na nich postavené důvěry, což si ta reálná moc dobře uvědomuje. Příklad s inkubátory v Iráku dokazuje posun nástrojů moci k šílenství. A 11.září 2001 zůstane už navždy pomníkem mocenského šílenství blížícího se nekonečnu. Proto tomu slušný člověk ani po víc jak 7 letech stále nemůže uvěřit.
Náš svět ztrácí smysl, protože moc umí na zakázku vyrobit, rozšířit a instalovat do našich mozků informace zakládající důvěru k jejím (jinak naprosto nesmyslným) činům. Proto se musíme ptát po pravdivosti mediálních informací a musí existovat možnost sdílet každou osobní zkušenost. Svobodný internet je posledním cílem útoku moci. Monopol na informace by znamenal definitivní vítězství moci.
Mafie i EU jsou spolky s pravidly. Jetliže tam musíme patřit (mapu nezměníme), bojujme o ta pravidla dokud to jde.
Ještě jednou díky autorce za její text.

178519

14.01.2009 08:08

Olmert: Řekl jsem Bushovi, aby nehlasoval pro rezoluci RB OSN o Gaze

To je neuvěřitelné

eda521 194.?.?.?

Asi jsem naivní, ale včera jsem byl fakt v šoku, jak to můžou veřejně prezentovat:
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/1...

Chtěl by slyšet něčí oficiální vyjádření k této zprávě [naštvaný]

180882

15.01.2009 10:09

Jana Bobošíková - projev k předsednictvu

Bobošíková jen cítí další šanci jak se zviditelnit

Pete 194.?.?.?

Bobošíková není nic jiného než politická děvka. Do EP se dostala díky Železnému a když mu začalo téct do bot tak ho bez skrupulí kopla do zadku (mimochodem, Železného pro jeho materiální demagogii nemám rád). První věcí, kterou udělala po té, co se stala evropskou poslankyní bylo, že ze svého mažela, který je jak sama tvrdí úspěšný a velmi zaneprázdněný podnikatel (naposledy řekla ve Všechnopárty na ČT)svého velmi dobře a z našich daní placeného poradce. Co ji asi vedlo k tomu kandidovat na prezidenta ČR za KSČM ? Je to jenom další politická pijavice stylu "kam vítr tam plášť". [bliji]

181076

25.02.2009 16:50

Morganatická společnost

Pohled autorky nesdílím

eda521 194.?.?.?

Nechtěl bych nikdy spadnout do vnitřního přesvědčení, že za všechny problémy, které mám, může systém (svět kolem). Doufám, že budu mít dost síly takovému pohledu nepropadnout.
Zlákal mě slibný začátek textu:
"Jeden z nejtriviálnějších přírodních zákonů říká, že organismus má takovou životaschopnost, jaký má vztah k pravdě." Kdo kdy tento triviální zákon formuloval? Komukoliv díky za vysvětlení.
Pokračování textu vidím jako jeden velký osobní problém: za vše může ta hrozná společnost kolem. Když píšete její obžalobu, víte, že můžete říci cokoliv. Připadá mi to laciné, nikomu nepomáhající, snad aspoň autorce.
Píšete: "Tehdy jsem pochopil, proč si Cikáni otevírají dveře na sociálce kopancem. Aby vůbec něco dostali, musí předvést pořádné divadlo." Tohle nepochopím NIKDY. Nebo: "Jestli jste si všimli, že stát nemá zájem cokoliv sociálního podporovat, nemá také zájem o sociální smír." Věta ve které zní výhrůžka.
Z textu mám velký pocit lítosti - nad popsanou přetěžkou situací, a mnohem více nad nejasně vyřčeným opovržením společností, slzavým údolím bez východiska. Ptáte se jak z toho ven? Každý člověk má schopnost vytvářet kolem sebe harmonii a chování každého z nás je jediná volba, kterou máme skutečně ve svých rukách. Pečujme o harmonii ve vlastní mysli a dávejme ji pak najevo svým chováním - užitečným nepohodlím práce a námahy pro druhé, hledáním smyslu, který se nám chce ztratit. A životaschopnost? To je vědomí jedinečné příležitosti vlastního života.

184618

25.02.2009 17:53

Prý je zamilovanost choroba

Radikální odsouzení Weisse je úlet

eda521 194.?.?.?

Zamilovanost běžně ignoruje cokoliv, protože žije více z představ než z reálného stavu věcí. To je důvod následné křižovatky: tento stav může dojít do vystřízlivění (rozplynutí) nebo do podepření představ realitou (naplnění). Víra, že partner je (pro mě) ten NEJ- je základem každého pevného vztahu. Součástí té víry je i pomíjení jeho nedostatků. Ale nesmí jít o zásadní věci, za nimiž je hrozba vystřízlivění a rozpadu vztahu.
Souhlasím s Weissem v tom, že zamilovanost ignorující cokoliv není dlouhodobě normálním stavem. Teprve zreálnění zamilovaných představ dělá vztah pevným - věříte ve svého partnera s plným vědomím jeho nedostatků a s vědomím všech souvislostí společného pokračování života.
Z toho je jasné, že o rozdílu mezi zamilovaností a dlouhodobou partnerskou láskou se můžete hádat do soudného dne. Proto Váš text v té jeho radikálnosti moc nechápu.

184636

26.02.2009 07:33

Morganatická společnost

RE: eda521

eda521 194.?.?.?

Díky za snahu o vysvětlení. Nicméně, zajímá mě spíše pramen, protože vztáhnout životaschopnost k pravdě neřeší obecně vůbec nic. Každý člověk má vztah především ke své pravdě, takže tu máme miliardy pravd s jejich obhájci a téměř všechny jsou životaschopné. Mě prostě zajímá autor pokud existuje - co původní autor považuje za pravdu. Tou mnohoznačností nejde o nic triviálního, jak se ve výroku tvrdí.
Takže koneckonců: autorka první větu odněkud opsala (odkud?) nebo jen vztáhla pravdu (ovšemže svoji) k životaschopnosti, aby dodala svým dalším slovům váhu ?

184711

27.02.2009 11:57

Morganatická společnost

RE: eda521

194.?.?.?

"... přírodní zákon si žije svým vlastním životem ... " - samozřejmě, ale naše kolektivní shoda, zda něco je nebo není přírodním zákonem je dána zkušeností. Věda je postavena na tom, že teorie jsou ověřitelné experimentem. Často je to problém, tak se aspoň generalizují dlouhodobé zkušenosti, známá fakta.
Ptám se po autorovi, protože se mi výrok zdá daleko od triviálního přírodního zákona. Co se tady vlastně zobecňuje? Jaká zkušenost dovedla autora k takovému výroku? Pravda a lež tu přeci žijí (podtrhuji ŽIJÍ) vedle sebe.
Demagogická podpásovka (tj. není určeno k oponování): Takže Hus, Lennon a Lady Diana byli lháři.

184897

27.02.2009 12:12

Morganatická společnost

RE: satai 213 a eda 521

eda521 194.?.?.?

Nešlo mi o relativizaci pravd, ale spíše o "překlad" toho výroku, který díky bezbřehé relativnosti slova pravda dává jen takovou představu, jakou si každý sám chce vykreslit. To, co si za tím výrokem představíte, je jen zrcadlo Vaší mysli, nic víc. Nic proti zrcadlům, ale jako "triviální přírodní zákon" mi to nedává smysl.
Díky za odkazy, doufám, že najdu čas aspoň na základní seznámení. Rád bych Vám potom napsal svůj pohled, pokud o to stojíte, pošlete prosím mail (svoji adresu zveřejňuji).

184901

Tenhle článek určitě hoax není. Dělám ve firmě, která kamery dodává a vyrábí a myslím si že se v těchto technologiích celkem vyznám. Rozpoznávání obličejů už funguje, ale problémem je procentuální úspěšnost rozpoznávání, btw. na tom dělají i některé naše technické univerzity. Druhým problémem, který je limitující, je cena těchto technologií. Zatím jsou tyto technologie příliš nákladné. Ale časem... uvidíme. [smích]

201340

10.11.2009 11:58

Co všechno je u nás normální

Článek jako z dob normalizace.

Pete 194.?.?.?

Nechápu, proč se Zvědavec špiní takovouhle žumpou. Kdo z nás je odpovědný za činy svých rodičů ? Osobně jsem rád, že v přihlášce na vysokou školu už není kolonka "Otec členem KSČ před a po roce 68 ?". Jako by zločinů současných politiků nebylo dost.

204453

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 5

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,34 Kč
Euro
27,42 Kč
Libra
30,29 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
25,65 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 893,59 Kč
1 unce stříbra
545,61 Kč
Bitcoin
306 757,04 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?