Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 3 různá jména: Jan Grohmann, Van Guld, Van guld_.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.03.2008 15:41

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

Hrdina!

Jan Grohmann 213.?.?.?

Autor tohoto článku mi přípominá člověka, který nadává topicímu se člověku:"Proč jsi lezl do hluboké vody!!!"
Nechci tady rozebírat důvody proč američané zautočily na Taliban v Aghanistánu. Jde o to, že se dnes alianční síly snaži tuhle zemi dat dohromady. Sanží se zlikvidovat poslední bojůvky Talibanu,nastolit mír a předat správu nad zemí, afghanské vládě. Nikdo tam nemá důvod zustávat (a umírat) déle než je to nutné.

Co by si ten autor článku asi představoval. Stáhnout se? Vykašlat se na Afghanistán. Ať se dostane znovu pod moc Talibanu?

Poslední co teď potřebujem je dalsí člověk, co říka:"Ja to říkal!!" Takových máme plno... [oči v sloup]

Jo a mimochodem. Nejvyším zájmem České republiky by mělo být pomáhat tam ,kde to je potřeba.

156886

17.09.2008 14:34

Trofeje kavkazské války skončí v muzeích

RE: Co bylo v hummerech?

Van Guld 213.?.?.?

Jistě. Američané pošlou svou supermoderní utajovanou satelitní techniku do nečlenské země NATO , ještě někde na Kavkaz. Tam je předaji bez zkrupulí nějakým Gruzincům...
To je stéjna logika jako by Rusové předali podobnou techniku Sýrii nebo Iráku (Iráku před rokem 2001).
Je to totální nesmysl. Jedna se jen o naparovaní Ruské strany...

170845

17.09.2008 14:54

USA prověří Krym

RE: Problem bude, az se bdou rozdavat pasy ve Varech

Van Guld 213.?.?.?

Rusko je rozkládajíci se stát. Jeho ekonomika je založná na vývozu surovin a výrobě zbraní.
Jak může mít nějaký stát budoucnost, když jedinou jeho schopnosti je prodávat své suroviny?

Je to pozůstatek už z dob komunismu. Aby Rusko dokázalo držet krok z USA, tak muselo omezit všechny "nepotřebné" odvětví a soustředit se na výrobu zbraní a raketové techniky. Proto jedinými "moderními" tovarnami jsou továrny na výrobu zbraní. Rusko v 90. letech nebylo schopné se zbavit sveho jednosměrného zaměření. Proto začalo s masovým vývozem surovin, aby mělo peníze na nákup zbraní pro své vojsko ->záchrana svých továren pro výrobu zbraní. Takže ten slavný Ruský ekonomický zázrak je založen na jednoduchém prodeji surovin a nákupu zbraní pro svou armádu. To vše za peníze "západních" zemi.
Mimochodem nic nenasvědčuje, že by Rusové tento pohodlný způsob růstu ekonomiky chtěli nějak změnit. Až příjde čas "ropného zlomu" (cenový nebo dojdou zásoby, to je jedno) tak se slavné Rusko zhroutí jako domeček z karet.

170847

18.09.2008 12:24

USA prověří Krym

RE: Problem bude, az se bdou rozdavat pasy ve Varech

Van Guld 213.?.?.?

Takže Moskva se milostivě stáhla ze země, kterou vojensky okupovala 20 let?? Tak to jim asi musíme být neskutečně vděčni...

Všechno to jsou jen vaše zbožné přáni. Vámi vyjmenované jednotlivé příklady nic nevypovídají o směřování Ruské ekonomiky. Rusko by muselo vybudovat ostatní průmysl od základu. Nemluvě o lidských zdrojích, technologii a zkušenostech. To vše by museli budovat od začátku. Teda za předpokladu, že by chtěli...
Zatim to vypadá, že jsou spokojení se současným stavem a nemyslí moc na modernizaci své ekonomiky. Z ropy jdou peníze totiž okamžitě. A navíc je to výborný nástroj k nátlaku proti ostatním zemím (sami Rusofilové přiznávaji, že nám Rusové můžou kdykoliv zavřit kohoutky).
Faktem zůstava, že špičkový výzkum je někde jinde. Ruská ekonomika stoji na ropě, zbraních a raketové technice.

170932

18.09.2008 15:27

USA prověří Krym

RE: Problem bude, az se bdou rozdavat pasy ve Varech

Van guld_ 213.?.?.?

Jediní, lidé kteří dříve vymřou budou takový jako vy. Jestli jste v roce 1968 poslouchal SR tak nejmladší už nebudete. Podle toho, ja tu budu dlouho po vás. Tolik k vašemu "přáni" smrti...

Vy si můžete slovičkařit jak chcete. Můžete jako tvrzení o "legalizaci invaze" tvrdit, že několik zrádcu podepsalu jakýsi car papíru, jenž dovoloval invazi do ČS. Tak chcete dokazovat legalnost invaze? Jste směšný a naivní...
A vaše zesměšňování a zlehčování Ruské inavze. Měl by jste si dávat pozor co říkate. Zrada proti vlasti je i dnes trestný čin.

O rozdílnosti Ruska a SSSR. To si vážně myslíte, že vládnouci elita a armádní generalita je úplně jiná než před rokem 1991?? Že ve vedení země sedí lidé, kteří nemají s komunismem nic společného. Nenechte se vysmát. Jsou to stejní lidé, stejní armádaní velitelé a stejná politicka elita.
Ruské a Sovětskí cíle jsou naprosto stéjne. Jediný rozdil je, že před rokem 1991 byl nástrojem moci komunismus a teď je to ekonomika (ropa). Nevím jak a proč by se mělo Rusko změnit.

To jste važně tak naivní, že věříte v jiné Rusko?? Co vám k tomu dáva důvod. Že v 90letech, kdy Rusko bylo v ekonomickém rozkladu, nikoho nenapadlo?? (Teda kromě vlastních obyvatel v Čečensku...)

170961

19.09.2008 08:56

Všichni občané Ruska se stali občany Abcházie

RE: Historický okamžik pro Rusko!!

Van Guld 213.?.?.?

Ne přes Jižní Osetii nemá vést žádný ropovod. Vede jen asi o 50-70km dále od Jiho Osetských hranic (na dostřel děstřeleckých granátu :/). Co to ma společného s nějakým ropovodem??? S jediným z mála ropovodu, jenž proudi ropa do evropy a zárovaň obcházi Rusko? Evropa při jednánich s Ruskem bude muset mít vždy na myslí, že pokud bude Rusko chtít, tak nam může přerušit dodavky ropy. Že nikdy nebude moc jendat o energetické soběstačnosti bez ohledu na Rusko. Že nikdy nebude moc ignorovat Rusko ve své zahraniční politice. A o to přeci Rusku jde. O to, aby jej nikdo neignoroval a aby mělo obrovský repsekt.
Všechno to souvisí se zaměřením Ruské ekonomiky na ropu. Co se asi stane pokud evropa vybuduje jiné ropné cesty a bude ignorovat ropu z Ruska???
Imperiální politika?? :/ Politika jenž ma za cíl rozšířit vliv jednoho státu na úkor jiných (evropa,okolní státy Ruska). Cílem je vytvořit velmoc nebo získat dominantní vliv na území, na které si činí tento stát nárok (z historických nebo nacionálních důvodů).
Americké základny. Hlavně, že to nevadí žádnemu jinému státu. Neslyšel bych, že by to vadilo Číně, Indii,Brazilii a jiným velmocem. Proč zrovna Rusku? Proč si myslí, že Rusko je tak výjmečné? A mimochodem. Nenechte se mýlit. Kdyby Rusko bylo na stejné ekonomické a vojenské úrovni jako USA tak by budovalo základny stejným způsobem jako USA. Stejně tak jako před rokem 1991...
To víte, že by se radi zbavily závislosti na ruské ropě. Rusko je prostě morálně a ideologicky úplně jině než Evropa. A co nejdůležitější...Evropa se prostě Ruska bojí. (má taky proč).
Ano, asi vam uniklo, když Rusové na čas přerušili dodávky ropy na Ukrainu,Lotyšska(nebo Litva) a do České republiky.

171044

22.09.2008 09:22

Bombový útok v Islamabádu

Manipulativní článek

Van Guld 213.?.?.?

Tak tomu se říka manipulativní článek. Podle očitého svědka američané umístili do druhého patra tajemné krabice. Hmm tak tomu říkam elegantní způsob jak šířit klamy. Jakého svědka? Kdo to je? A co to ma co společného z výbuchem (třeba to byli krabice s jídlem)? Jak ví, že to bylo druhé patro? A kde se autor dozvěděl, že to byli mariňáci? Měli snad samopaly a maskáče? A to se mohli jen tak se zbraněmi pohybovat? Všechno to je jen snůška výmyslů.. Klasický a průhledný způsob k šíření lží a doměnek. Klasický příklad "Teorie spiknutí"

Celý článek je založen na klasickém logickém klamu. Za to by se nemusel stydět ani největší demagog. Když se stane nějaká věc automaticky to neznamená, že implikuje druhou. V tomhle případě se dáva do souvislosti "údajná" souvislost s útokem američanů na území Pakistánu a sobotním výbuchem. A aby byla demagogie dokonalá, ještě si přída tajemný "balík" jenž donesli nějací lidé do hotelu, těsně před výbuchem.

A proč by to nemohli být Rusové? Jim přece jde o to, aby obrátili světové míněni proti Americe. Stači postrčit elegantní důkaz proti Americe. Třeba, že údajně nějací američané zanesli nějaký tajemný balík někde do hotelu. V Beslanu přece taky postříleli svoje lidi. To načasování bylo tehdy dokonalé. Potřebovali přesvědčit veřejné míněni pro tvrdší akce na Kavkaze.

171235

06.10.2008 09:01

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 213.?.?.?

O.k. Tak vám zděluji, že jste nemocný. Jste paranoik. Doporučuji navštívit psychiatra, ať vám dá nějaké léky. Myslím, že paranoia se dá léčit. A to říkam smrtelně vážně.

Tvrdit, že letadlo bylo dokresleno až ve studiu. Ty tisíce svědku co to vidělo. Několik amaterský záběru. Dvě ztracené letadla a ztracení pasažéři,jejich rodiny. Letová kontrola. To mi chcete tvrdit, že všichni byly nastrčeni??? Vy jste blázen. To mi vážně chcete tvrdit, že to celé bylo divadlo?

A vy mi budete tvrdit, že se budete se mnou bavit, až přestanu říkat nesmysly. Ja se bavit nebudu s váma. Jste paranoik. A paranoika je zbytečné o něčem přesvědčovat.

172421

14.10.2008 11:50

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 213.?.?.?

Jde o to, že radar není nějaký samospasitelný systém. Je to jen část celého systému opatření, které mají zabránit tomu, že nás někdo může ohrožovat zbraněmi hromadného ničení. Systém protiraketové obrany začíná už u diplomacie,ekonomické sankce, vojenské odstrašení a přímý vojenský útok. Anti-rakety jsou až krajní řešení.

Pokud se ptáte kdo by na nás útočil. Nejde ani tak o to, že by chtěl někdo na nás vystřelit, hned jak vyrobí raketu. Ale jde o to, že by nám tou raketou mohl vyhrožovat. Nechtěl bych vědět co by se stalo, pokud by např. Irán měl jadernou zbraň . Navíc po tom co tvrdí jeho čelní představitelé. (až to zpochybníte, tak vám pošlu odkaz kde potvrzují svá slova). Jistě Irán nemusí hned útočit na Evropu. Ale musí vědět, že nemá šanci si diktovat podmínky a, že nás nemůže ohrozit.

Mimochodem. Musíte urážet lidi, aby jste dodal váhu svým "argumentům" ? I když argumenty ,jsou pro váš příspěvek, silné slovo. Kromě toho, že mě urážíte jste neřekl nic. Aspoň si udělám obrázek o vašem vychování.

Zkuste se překonat. Neurážet a zpochybnit co jsem řekl.

172999

14.10.2008 11:51

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 213.?.?.?

A ještě k tomu Rusku.

Za B, nesouhlasím. Protože Rusko nejsou naši spojenci, nejsou v NATO. Navíc jste si asi nevšiml, že nás v roce 1968 napadli, zabíjeli naše lidi a následně 20let okupovali. Což je pro mě celkem problém.

173000

15.10.2008 08:55

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 213.?.?.?

Aha tak, ze invazi do Československa můžou židé. [chechtot] Dík. To mi o vás řeklo hodně věcí.

173067

15.10.2008 09:14

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Svoboda ještě neznamená, že si každý může říkat a dělat co chce.
Kde je hranice co si můžu dovolit říkat a co už ne? Co třeba když budu tvrdit, že všichni židé mají jít do plynu? Je to trestné? Když budu tvrdit, že někdo by se měl znovu pokusit vyhladit celý židovský národ. Je to trestné? Přeci máme svobodu slova. Takže si můžu říkat co chci.
Svoboda neznámena anarchie. Svobodně se mohu vyjadřovat v mezích, které mi dovoluje většina. A většina se v Německu shodla, že holocaust byl nejzrůdnější zločin v dějinách lidstva. A ten kdo popíra zrůdnost tohoto zločinu, je nebezpečný a zaslouží si trest.

173068

16.10.2008 11:28

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Tak fajn.

Vy říkate, že se může tvrdit všechno bez ohledu na důsledky. Bez toho aniž bych nesl zodpovědnost za činy jenž mohou mé slova způsobit.

Ja říkam. Že svoboda slova jde v ruku v ruce se zodpovědnosti. Tvrdím, že si nemůžu říkat co chci. Musím nést zodpovědnost za případné důsledky mých slov.

K vašemu příkladu. Rozdíl tu je. Dnes žijem v demokratické společnosti a tehdy v totalitní společnosti. Dnes mohu říkat co chci, ale jen pokud to není škodlivé pro společnost. O tom dnes rozhodují demokratické soudy.
Tehdy jste nesměl říkat nic, co by poškodilo vládnouci garnituru. A o tom co můžete říct nebo né, rozhodovala ona totalitní garnitura.

Ale vrátim se k prvním dvěma odstavcům. Asi jednoduše mám na to jiný názor. Ja říkam "svoboda slova s odpovědnosti", a vy "absolutní svoboda slova" .

173155

16.10.2008 12:19

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Ještě poznámka. Tady je nepochopení v jaké společnosti žijem. Uvědomte si, že žijem v demokratické společnosti.
Jeden z principu demokracie je i ona zmiňovaná svoboda slova. Ale Demokracie neni rovna absolutní svobodě slova. Pokud si chcete říkat absolutně co chcete a kdy chcete, tak žijete ve špatné společnosti (pro vás). Pokud si chcete říkat co chcete, bez jakékoliv odpovědnosti, tak budete muset přemýšlet o změne statního zřízení. Vaším cílem pak bude anarchie a ne demokracie.
Nepleťte si, že v demokracii máte absolutní svobodu slova. Můžete si říkat, že je to špatně. Můžete, říkat, že máte právo říkat si cokoliv chcete bez ohledu na důsledky. Bohužel v v této společnosti nemůžete. Ale máte právo se odstěhovat do nějakého státu, kde snad budou tolerovat vaši absolutni svobodu slova.

173160

17.10.2008 12:03

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Ne, nerozumíme si. Nebudu si rozumět s člověkem, který tvrdí, že holokaust nebyl.
Norimberský proces byl asi jen divadlo. Koncentrační tábory byli jen kulisy. Masové hroby jen fotomontáže. A desetitisíce lidí jenž přežily koncentrační tábor, lháři. Nacistické přiznání při Norimberském procesu bylo samo sebou vylhané.
Nacistické dokumetny jenž planovaly totální vyhlazení židovského národa, ty asi zfalšovala CIA. Nacistická protižidovská propaganda byla jen asi náhoda.

Jaký je váš protidůkaz? Že p. Toben na papírovém modelu ukazoval, že není možne vyvraždir 6mil židů?
Vážený pane. Jestli mi někdo řekne do očí, že holokaust nebyl. Tak přísaham Bohu, že mu rozbiju h.... .

173229

17.10.2008 14:12

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Co nemyslím vážně?? Že si nemohu říkat vše bez odovědnosti za své slova? To si pište, že to myslim vážně.
Pochopte, že člověk si nemůže říkat co chce. Ten kdo mluví rasisticky, nebo třeba podporuje zločin (p. Toben), propaguje drogy apod. Ten to říka aniž by si uvědomil (nebo si možna uvědomuje) následky svých slov. Pokud by existovala absolutní svoboda slova bez jekékoliv cenzury, vezmu to do extrému, můžou klidně zločinci vydávat jekékoliv články. Omlouvat své zločiny na internetu. Drogový dealeři mohou nabízet drogy v novinách, apod. Je to extrém. Ale tohle je ta absolutní svoboda slova.
Jaké ZLO zpochybňujete? Že byl zavřen člověk jehož texty byly označené jako rasistické a škodlivé pro tuto společnost?

Prostě nechápete, že absolutní svoboda slova neexistuje. To je možné jen v absolutní anarchii. A kdo lepši než DEMOKRATICKÝ soud by měl rozhodovat o tom, zda texty nějakého člověka jsou pro společnost škodlivé nebo ne? Až přijdete s lepším státním zřízením tak vás budu volit..

Zatím budu volit demokratickou společnost než anarchii...

BTW: Zajděte si na wikipeii a přečtěte si přesne co znamená Demokracie, Svoboda slova apod. Ať každý víme, o jakých pojmech se bavíme..

173234

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 0

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,23 Kč
Euro
26,91 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
16,09 Kč
Švýcarský frank
25,19 Kč
100 japonských jenů
22,48 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 037,48 Kč
1 unce stříbra
432,01 Kč
Bitcoin
227 664,02 Kč

Poslední aktualizace: 29.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?