Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 120 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Saša.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.07.2008 09:25

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

Bezpečnostní kamera z místa, které dobře znám, ten pán co se objeví asi uprostřed videa je dle vzhledu Inuit (Eskymák) nebo indián. Jen řečnická otázka: můžete ho potrestat? [zmaten] [chechtot]

164925

09.07.2008 09:28

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Mně jde o to, abyste navrhl něco, co by bylo
>průchodné v našich podmínkách.

Pane „90“, jsem sice rodilý Pražák, ale od dětství žiji mimo republiku a tak vám do toho nemohu zasvěceně kecat, neměl bych vůbec. Při návštěvě Prahy na pár týdnů se mně Praha líbí taková, jaká je; neshledávám ji špinavější nebo nebezpečnější oproti jiným velkoměstům. Zákony proti znečišťování města byly již za mého šťastného dětství a nevidím důvodu k jejich zostření. Práva a povinnosti jsou naneštěstí subjektivním výrazem. Chovej se k druhému, tak jak chceš, aby se on choval Tobě. Nedávno jsem dostal email z Prahy (z Ořechovky), historku jak přišla návštěva a sotva se usadili, pán domu již ze zvyku se podívá z okna a před jeho domem na chodníku hrůzo hrůzoucí stojí cizí auto, hned vytáhne mobil a volá policii, když už je měl na drátě tak mu došlo, že jeho vlastní návštěvníci přijeli autem… [mrknutí jedním okem] Samozřejmě, že nemá žádná práva na silnici před domem.

Cikány jsem z toho úmyslně vynechal, myslíte to vážně, že je budete trestat? Společnost by přece měla s nimi jednat přesně stejně jako s každým jiným, ne lépe a ne hůře – oboje je poškozuje. Zamyslete se nad tím, že policie (kterou platíme) by se především měla starat o naši fysickou bezpečnost, abychom nebyli zabiti, okradeni atp. Myslím, že to příjde draho, aby hlídala vajgly. Ostatně to tu již snad krátkou dobu bylo za komunistů, nebyla to opravdová policie, nosili šedé uniformy a lidově se jim říkalo šedý mor.

>Ideální stav nenastane nikdy,
>protože lidé nebudou nikdy ideální.

Plný souhlas.

164923

13.07.2008 20:52

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Hmm,

Saša 74.?.?.?

Díky René, hned mně pozvedl náladu článek o Zákazu prdění v restauracích a telefonování na ulici. Chci to zviditelnit, srandy je málo a "důležitých" blců mnoho.

165315

14.07.2008 06:26

Komunikace s Vodafone

Nejhorší plán cenzury

Saša 74.?.?.?

Nejhorší plán cenzury je ve stádiu plánování. V Kanadě 2 hlavní ISP (Internet Service Providers) chtějí účtovat za dostupný obsah. V ceně základního poplatku by byl pouze určitý počet „vybraných“ zpravodajských zdrojů a za příplatek asi „spřátelené“ další. Kouzlo marketing! Dáme uživateli za progresivně vyšší peníz více „materiálu“, podobné jako s rychlostí připojení nebo Americkou TV po kabelu či ze satelitu. Samozřejmě „základní“ přístup musí být náležitě nemastný a neslaný; za slušný peníz dostanete asi porno, ale volný přístup nikdy nebude – jen v názvu určitě ano, tam tomu budou říkat bezmezný nebo něco podobného. Dle chmurné předpovědi, do roku 2010 nebude existovat volný přístup k materiálům na internetu v Kanadě a v roce 2012 bude situace celosvětová. Je zdůrazňováno, že cenzura bude ekonomická, síla trhu vytlačí méně navštěvované stránky a provozovatel uvolní nabídku dle svého uvážení. Je to zpráva z jediného zdroje, zatím - ale dovedu si realitu dobře představit.

165363

16.07.2008 07:11

Komunikace s Vodafone

RE: volitelné filtrování

Saša 74.?.?.?

>Tak mně by nijak nevadilo, kdybych si mohl někde na
>zákaznické lince vybrat, zda mi budou stránky filtrovány

Co je snad ve stádiu plánování dle článku Canadian ISPs Plan Net Censorship, že zdánlivě si budete moci zvolit, co na internetu uvidíte, za základní poplatek se dostanete na vládní informace a možná do knihovny, za příplatek budete moci shlédnout zprávy z několika nezávadných zdrojů, za další příplatek možná lokální bloggery atd.

Pan „pm 88“ si bude tedy moci na zákaznické lince „vybrat“. Jediný pan Mirda pochopil, zřejmě si přečetl anglický článek.

165492

16.07.2008 07:19

Nesnesitelná ubohost BBC

RE: Mirdo dovolte opačný názor.....

Saša 74.?.?.?

>Člověk si totiž musí vytvořit negační filtr vnímání a na

>až neuvěřitelné, že tomu ještě někdo vůbec může uvěřit.

Je nutné si vybírat mezi vyloženou lží, polopravdou a skutečností. Dnes všechny agentury pod záminkou vyváženého zpravodajství nám do zpráv mísí lži a polopravdy a samotné podání je často z tendenčního pohledu. BBC často samotnou byť zkreslenou zprávu alespoň přinese. Co je neskutečné je to podání Korespondent BBC Alastair Leithead první viděl výsledek zabití 52 osob v Afgánské vesnici, když to však čtete nějak chybí hrůza z vraždy americké armády půl sta žen a dětí. Je to příliš věcné a dodatek (pro tu „vyváženost“) o nehodě je urážka obětí a čtenáře.

165494

16.07.2008 08:13

Proč jsem jediný, kdo podal trestní oznámení na Schwarzenberga?

RE: není naivní

Saša 74.?.?.?

Pozvání cizí armády do vlastní země je vždy vlastizrada. Je tedy zcela reálné se tomu postavit. Je pravdou, že většina z nás jsou zbabělci a švejkové, ale nejsou to všichni. Legitimní odpor není boj s větrnými mlýny a i na mocné někdy dojde a hlavně i oni se musí vyrovnat s opozicí. Zatím je legální být proti zrádcům, je zcela legální podat trestní oznámení. Pan Kadrman je statečný a zaslouží si náš obdiv a podporu. Don Quiote je renesanční satirou šlechtických tradic středověku a momentální vládce Schwanzenberg stále žije v době středověku, o demokracii nemá tušení a jeho vlastí nejsou Čechy; to je jediná souvislost s těmi větrnými mlýny. Neočekávám, že za současné vlády bude náš středověký hraběcí vládce potrestán, ale myslím, že i oposice musí mít úctu a obdiv k lidem jako pan Kadrman, kteří se nebojí říci pravdu jak v té bajce, že císař je nahý.

165496

17.07.2008 11:24

Proč jsem jediný, kdo podal trestní oznámení na Schwarzenberga?

RE: Až do hrdel a statků

Saša 74.?.?.?

Nemám připojení od Vodafonu a ani jeden z odkazů (s výjimkou toho, posledního fungujícího i Vám) mně také nepracuje. Může a nemusí to být nějaká cenzura, spíše není. Pravděpodobně stránku přemístili provozovatelé a nemají automatické přesměrování nebo něco podobného. Na Trodase se dostanu přes Google, vyhodí jako první jeho diskusní fórum, kde je nutno zvolit Totálně o všem ale jinak o ničem! Poďme pokecat =[smích] , dále první položku Vyvěšeno: Politicke zajimavosti a tam najít Americká zahraniční politika a ukazuje to ten směrník http://trodas.wz.cz/am/ na který se nedostanu přímo, což dříve šlo.
Pokud napíši nebo nalepím zcela stejný směrník do Firefoxu, ukáže to Chyba 404 - soubor nebyl nalezen

165561

> Americke ztraty v Afghanistanu jsou skutecne uz dva mesice vyssi nez ztraty v Iraku.

To není o Iráku...

Článek je věrný překlad z U.S. News World Report. Pokud máte námitky k článku, můžete se vyjádřit v diskusi za originálním článkem.

Čtete-li anglicky, komentáře Američanů jsou zajímavé. [mrknutí jedním okem]

Čtenář ze státu Washington píše: „A já si myslel, že všichni na světě chtějí být okupováni americkými vojsky. Oni nemilují Ježíše?“.

Jiný čtenář z Floridy: „Wall Street vždy vytváří nepřátele ke zničení. J.P.Morgan dal 19 milionů na financování Trotského a rudé armády. Prescott Bush, dědeček Dubyi pomáhal prát peníze nacistům. Donald Rumsfield byl Reganův ambasador dobré vůle u Saddama Husseina za Irácko-Iránské války a dodával mu biologické a konvenční zbraně. CIA podporovala Osamova Bin Ladenova Makhtaba Al-Khittmara proti Sovětům v Afganistanu. Pokud nevidíte opakování omylu, je souzeno ho opakovat.“

Pan William z Georgie píše: „Možná prezident války (WAR-President) by chtěl osobně vést vojáky. Bin Laden musí být již mrtvý….od smějícího.“ Atd., atd., atp.

165614

18.07.2008 07:04

Proč jsem jediný, kdo podal trestní oznámení na Schwarzenberga?

RE: Až do hrdel a statků

Saša 74.?.?.?

Stránka http://trodas.wz.cz/am/ je již funkční.

Trodas píše: WZ.CZ neco upravil, prednost dostal index.php pred index.htm a presmerovani mi v nem nejak nefungovalo... tak jsem to opravil [smích]

Podobně tomu může být s ostatními směrníky.

165615

Když vkládáte příspěvek, jsou tam položky

Jméno
E-mail
Reakce emailem?
Utajit e-mailovou adresu u této položky označte *Ano

165623

21.07.2008 03:31

Vzpomínka na Benny Hilla

RE: Myslím, že článek ťal do živého,

Saša 74.?.?.?

>jak lze soudit z toho, že se hned vyrojila tlupa ohnivých
>kritiků,

Ta tlupa je pan Reach nejméně 3x, ale tomu se ještě nikdy zcela nic na Zvědavci nelíbilo. On již ze "zásady"...

165783

21.07.2008 23:05

Půl milionu rakví?

RE: Tak nevim...

Saša 74.?.?.?

Pod článkem je uvedeno, že může jít prostě o skladiště. Spíše kdo by skladoval zcela jistě obrovské množství rakví, když na ně nemá odbyt? V Georgii díky počasí rostou liány a vše neuvěřitelně rychle a za krátkou dobu bude problém rakve vyprostit. Někdo mohl udělat dobrý nebo i špatný obchod, kdo koupí takové „zboží“? Co s ním? Zatím je to jen spekulace jak uvedeno v článku!

165840

22.07.2008 10:29

Půl milionu rakví?

RE: Kam s nimi?

Saša 74.?.?.?

>Jinak jsou to ale opravdu nadherny skatule...jak dlouho se asi
>rozkladaji...

Nenastává žádná biodegradace, mají záruku 100 let, jsou vzduchotěsné, víko se přilepí. Můžete si vybrat barvu, vydrží váhu 2268 kg atd. Skladování před použitím je snadné, 10 rakví z tvrdého plastiku zabere místo jedné kovové rakve, skládají se do sebe.
Srovnávají materiál rakví se „stejným“ plastikem z jakého je vyroben nový Boeing 787 Dreamliner!

No nekup to [velký smích]

165860

25.07.2008 19:23

Vietnamci žerou psy

RE: Souhlasím s autorem článku

Saša 74.?.?.?

Je známo, že člověk je ta nejhorší bestie, sežere i jeden druhého a to nejen obrazně. Nechápu, že existují i tací co se s tím dovedou ještě chlubit. Napadá mě, jestli anonym píšící pod jménem Michal Přikryl nechce udělat blbce z nějakého jeho nepřítele toho jména. Ještě nám napíše, aby nás oslnil, že sežral i svoji babičku, získal vzácné proteiny a ušetřil za kremaci. Normální člověk se snad nechlubí s kradením psů? Mimo jiné zcela jistě jsou i Vietnamci nebo Číňané, kteří nevidí psy a kočky jako „přirozenou“ potravu.

166111

31.07.2008 10:35

Rusko převzalo kontrolu turkmenského (světového?) plynu

RE: Turkmenistán

Saša 74.?.?.?

Pane Reach, pokud žijete nebo byste žil v té Americe, tak byste věděl, že ta technologie je vždy z hovna skvost (jako střechy z térového papíru atp.). Ve Walmart nekoupíte zcela nic vyrobeného v USA, ale téměř vše z té Číny. Životní úroveň je parazitní a na dluh. Průměrné „vzdělání“ je stejně žalostné jako jejich zdravotnictví, což znamená, že existuje několik výjimečných institucí, ale většina postrádá základní vzdělání běžné v Asii a v Evropě. USA je velmoc, ale na spádu ze svého vrcholu. V US si můžete koupit diplom na internetu a dokonce s ním získat zaměstnání ve vládě. Prostě „země velikých možností“ – někdo řekl: vše dobré i špatné o US je pravdou, dodal bych to dobré je někdy propaganda a to špatné bývá smutnou pravdou. [oči v sloup]

166463

02.08.2008 08:06

O lepivých melodiích

Soňa ví

Saša 74.?.?.?

Soňa ví lze přehrát i stáhnout.

166596

03.08.2008 09:28

O lepivých melodiích

RE: copak ale, ale copak?

Saša 74.?.?.?

>nemluvi, ale posledni dobou to vypada, jako kdyby si to tady
>pronajmuli dedci, kteri si potrebuji postezovat na tu dnesni
>hroznou mladez,

Mládež je vždy avantgardní, revoluční apod. Problém možná bude, že se té starší generaci zdá, že ta současná je málo![mrknutí jedním okem]
Příznivci „techno“ si připadají jako revoluční průkopníci, ale myšlenka za tím nějak chybí. Přes to si myslím je nesprávné pouštět se s nimi do křížku, jsou sice hlučnější než sběratelé motýlů,[mrknutí jedním okem] ale stejně málo nebezpeční, zábava – „náplň“. Nejsem jejich příznivec, ale nevadí mně. Každý si myslí, že mu něco vadí, ale je to věc zásadní? To bychom se neshodli s nikým. Nobody is perfect/ nikdo není bez chyby. Daleko více se proviňujeme proti pravidlu „žij a nech žít“!

166687

03.08.2008 09:43

Odvrácená tvář diskriminace

RE: No

Saša 74.?.?.?

Problém je, že vše není dobré ovládat mocí vlastnictví a mamonu. Je zde problém dvou zájmů, chápu oba – v zájmu společnosti je nějak tento nerovný vztah učinit více rovným. Snad nějakým pojištěním, složením jistiny a možná zákonem. Nejsem si jist, vše lze obejít, ale silnější „domácí“ pronajímá místnosti, jistě chce předejít možným problémům, ale na druhou stranu by mu mělo být jedno, komu je pronajímá a jak budou užívány. Neznám ideální řešení, ale diskriminace to není.

Pro dokreslení skutečnou historku ze života. Nežiji v ČR a před lety jsem byl nucen pronajmout domek. Prvním zájemcem byla hezká černoška, která nabídla vyšší činži, než jsem požadoval, sdělila, že vlastní obchod, její partner je vyhazovač v nočním podniku a mají pitbula. Mám rád psy a chtěl jsem ji domek pronajmout, moje žena k tomu však dodala, že jedině po našem rozvodu… Přes to jsem ověřoval údaje mé zájemkyně o bydlení a všechny informace včetně minulého bydliště byly neověřitelné. Nechtěl jsem se rozvádět a domek jsem „mé“ černošce nepronajal. Co je děsivé, že riziko je stejné s rodinkou s dětmi jako s „mojí“ hezkou černoškou, jediné řešení je nějak snížit riziko a omezit výběr zájemců!? Jedná se o životy lidí a pronajímají se místnosti… Ne?!

166692

04.08.2008 10:13

Izrael deportuje jeruzalémské křesťany

RE: Náboženství je uvedeno v pasech?

Saša 74.?.?.?

Izrael je náboženský stát a náboženství je uvedeno v občanském průkazu. Dokonce i židé přistěhovalci, kteří dostatečně neprokáží svůj židovský původ po matce, mají vynecháno místo označující náboženství a nekvalifikují se pro pomoc přistěhovalcům, stipendia na vysokých školách a mohou být deportováni. V některých případech mohou ztratit zaměstnání. Situace je zcela opačná než ve většině západních demokracií, kde náboženské přesvědčení je odděleno od státu.

166809

05.08.2008 08:28

Notebook může být na hranici zabaven

RE: .

Saša 74.?.?.?

>Zavedl bych pro USA vízovou povinnost.

Suveréni státy mívají vzájemné reciproční a tedy stejné vízové povinnosti. To se však netýká kolonií a vlezdoprdelů. Zkuste navrhnout vojenskou základnu ČR na území Spojených Států [velký smích]

166915

05.08.2008 09:14

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: Reakce na článek

Saša 74.?.?.?

Odpověď na Vaši otázku máte v příspěvku http://www.zvedavec.org/nazory_2705.htm#ptr166794

Zde se dozvíte malou část toho co Vám media zamlčí nebo jako "nedůležité" dají na poslední stránku.

Jako jeden z mnoha příkladů, jistě jste nepřehlédl zprávu o tom, že Uprchlíci Fatahu v sobotu dostali povolení vstoupit do Izraele nějak bylo zamlčeno, že v neděli byli vydáni zpět do rukou Hamas před kterým utekli http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7539418.stm rovněž nebylo vhodné ukázat to "přijetí"
Vložený obrázek

Obdobně na televizních zprávách se nedozvíte Izraelská „bezpečnostní služba“ dělá nátlak na nemocné Palestince, aby se stali donašeči. Lékaři pro lidská práva dokumentovali 30 pacientů, kterým bylo odmítnuto ošetření, neb odmítli spolupracovat. Od června minulého roku Izrael znemožňuje veškerou zdravotní pomoc Gaze s výjimkou nejnaléhavějších případů. Drtivé většině není povoleno opustit Gazu se léčit a nejnaléhavější případy jsou posuzovány Izraelskou bezpečnostní službou. Lékaři za lidská práva se správně domnívají, že rozhodovat by měli lékaři a ne policisté. O den dříve bylo v angličtině na BBC http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7540125.stm

Ta mozaika zpráv Vám pomůže k vlastnímu názoru a pozitivní je, že se můžete nad tou polopravdou až lží pousmát.

166926

05.08.2008 10:38

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Saša 74.?.?.?

„Pán“ co se dnes nazývá „Bruce the Spruce” sám anglicky asi neumí, ale zcela bezdůvodně to bude tvrdit o druhých. V tom jeho odkazu jsou sice „důkazy“, ale velice nepřesvědčivé. U mě to vyvolalo pochyby o přistání Apollo a to jsem předtím o tom nepochyboval a „důkazy“ to činí sporné. Nejsem obdivovatel UFO ani „easy believer” a mluvím anglicky. S vševědem „Bruce the Spruce” je lépe nepolemizovat, nikdy se mu zcela nic na Zvědavci nelíbilo.

166950

05.08.2008 20:09

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Saša 74.?.?.?

> uviest aspon jeden dokaz ktory povazujete
>za nehodnoverne a preco ich za taketo Povazujete?

O tom jestli startující raketa z povrchu měsíce nezanechá po sobě zcela žádnou stopu lze úspěšně polemizovat. Podobně tomu je i s dalšími důkazy. Osobně si myslím, že tam byli, ale snad existují hmatatelnější důkazy a nemělo by být ani nutné krkolomně vyvracet nějaké tvrzení. Takto se můžeme dohadovat do nekonečna, více méně je to otázka víry v politické vedení US. Vzhledem k tomu, že vláda US bezostyšně lže, tak se zdají události, o kterých by člověk nepochyboval podezřelé. Závěr pro běžného laika - oboje je možné.

167025

06.08.2008 00:45

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Saša 74.?.?.?

> by som mohol tvrdit ze zem je plocha doska na chrbte
>korytnacky a kto tvrdi opak je hnusny konspiator...

[mrknutí jedním okem] To vyvracení celkem šíleného nápadu, že na měsíci Američané nebyli mně právě tak připadá. Rozohnění fanatika zavánějící propagandou. Je absurdní si myslet, že zde objasníme, jestli na měsíci byli nebo nebyli a pravděpodobnější je, že byli, ale vše je možné. Žádný člověk se s Vámi nebude hádat, jestli je zem „plocha doska na chrbte korytnacky” a zde řada zdánlivě soudných lidí o Apollu pochybuje. [zmaten] Víme totiž, že propaganda/reklama slibuje neskutečné, je zavádějící, oblbuje davy.
Článek se nepřiklání k jednomu nebo druhému názoru, ale poukazuje, jak snadné by bylo a v extrémním případě je nás i „vědce“ oblafnout.

Nakonec je pravděpodobnější, že nás se svými neomezenými prostředky a dobrým důvodem ovládnutí davu oblafne vláda než nějaký teoretik amatér.

167045

Svět si dnes připomíná nukleární útok Spojených Států na Hirošimu. Od té doby S. Státy napadly a bombardovali dalších 21 zemí.
Oproti rozhodnutí mezinárodního soudu, včera v Texasu popravili Mexičana, kterému byla odepřena konsulární pomoc (dle 1963 Vienna Convention) a na základě toho mezinárodní soud v Hague shledal rozsudek neplatný. Článek na CNN v angličtině. 5 dalších poprav bude uskutečněno v Texasu tento měsíc.
Americký fotograf zveřejnil snímky mrtvých vojáků a přišel o místo.

Včera i v té Jižní Koreji protestovalo 20,000 lidí proti návštěvě G.W.Bushe;
chránil ho zhruba stejný počet policistů, kteří použili vodní děla a zatkli přes 70 osob.

167093

06.08.2008 10:56

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

FOX News

Saša 74.?.?.?

>jednim z neprimych dukazu by mohlo byt take mlceni velmoci

Toto je snad jediný rozumný argument. Vynechal bych z toho pana Skapíka. Překvapivě ten výlet na měsíc zpochybňují FOX News, je zajímavé, že nikdo nenapadá tuto agenturu, která do poslední chvíle věřila Bushovu Božímu vnuknutí napadnout Irák.

167105

08.08.2008 05:23

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: FOX News

Saša 74.?.?.?

>Není to FOX News TV, ale FOX TV.
>Další je: filmová
>studia 21-st century Fox. Takže bych to nazval - shoda jmen.

Je to opravdu jiná společnost? Pkud ano, tak mně to až mrzí [mrknutí jedním okem]
Podívejte se prosím na Wiki, nejsou to vše sesterské společnosti vlastněné Murdoch Corp.?

167342

09.08.2008 04:38

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Saša 74.?.?.?


>stopa na Měsíci


To mě také napadalo, vždyť jsme ty stopy od gumáků na měsíci všichni viděli. [zmaten]

167467

10.08.2008 08:16

Proč je techno na světě

Koho máme rádi?

Saša 74.?.?.?

Techno je hlučné a podobně jako „primitivní“ národy s bubny se oblbuje možná rytmem a drogami. Rybáři jsou moc tišší a ty háčky v návnadě jsou zákeřné atp. Každému něco vadí, tedy na tom druhém. [velký smích] Shodli bychom se s vlastním klonem? Obávám se, že ani to ne. Musíme hledat a vytvářet si nepřátele? Nejsou to problémy banální?

Máte rádi ty perfektní nemastné a neslané osoby?

“There are some people who are addicted to gambling, alcohol, exercise, the sun, food. If we are going to start going down that road and dictating ideal behaviors, I think we are going to have a very different country from that which we would like to have.”

Prostě každý je nějaký.

V minulé diskuzi byla řeč o ideálním partnerovi/partnerce, neštěstí je žádat vysněnou svoji „ideální“ představu. Problém může být v nás.

167558

10.08.2008 10:27

Proč je techno na světě

RE: Koho máme rádi?

Saša 74.?.?.?

>No a závěrečnou otázkou pro Vás je, jestli si tedy myslíte,
>že ve svobodné společnosti, kde by si mohli mladí lidé
>založit vlastní živnosti, podniky, byla by podporována rodina
>a systém by nelhal do hlavy díry (!) by se sjížděli na
>technu - já myslím, že ne, že techno je také protest
>komunity, které ty sračky vadí stejně jako nám a to je
>právě ten pech - Systém opět vítěz

Jste mistr pera, píšete lehce, závidím Vám. [cool] V „rozumné“ společnosti by techno megaparty možná nevznikl, mám za to, že „techno megaparty“ je především záležitost ČR, oni se totiž pouze domnívají, že se to běžně odehrává i jinde. Jako většinou mladí lidé chtějí být revoluční, protest a „in“. Nenalezl jsem v článku to spojení s vedením společnosti/systému. Chcete represivní vedení společnosti? Jako úvaha není nic špatného s Vaším článkem, ale editor asi považoval za nutné pro vyvážení podat současně obdobný článek jiného autora „Co je techno“ (zatím žádný příspěvek). Neznám zcela rozumnou společnost a ve většině „demokracií“ těch svobod ubývá. Nefandím technu, dokonce mně „vadí“, ale pramálo. Myslím si, že když tu nebude „techno“ tak dívky „technařky“ budou na jiných akcích (třeba více společensky prospěšných a sportovních) , kde budou lovit své silné revoluční samečky. Systém je vítězem jen v tom, že „techno“ je politicky neškodné stejně jako třeba zdravější sport.

Systém lže do hlavy díry, ovšem technaři si nalhávají tu revolučnost a není tam přímá souvislost. Je obtížné napsat článek na kontroverzní a neožehavé téma, ale řada nedostatků společnosti je malicherná, ba naopak, svobod ubývá.

Vtip: V pravěku, když se ještě smělo ve vlaku kouřit do kupé k pobledlému muži přistoupí cikán a zapálí si cigaretu. Pobledlý osloví cikána: prosím vás pane, já jsem sedmiměsíční nedonošený, mohl byste přestat kouřit. Cikán típne cigaretu a otevře okénko. Pobledlý muž: prosím vás pane, já jsem sedmiměsíční nedonošený, mohl byste zavřít to okno mně průvan vadí. Cikán ochotně zavře ono a vytáhne z tašky kus špeku a chleba… Pobledlý muž: prosím vás pane, já jsem sedmiměsíční nedonošený, mohl byste přestat jíst ten špek, nesmím slaninu. Cikánovi povolí nervy: sakra chlape tak mně vlezte do prdele, já vás tam donosím a budete moct žrát všechno.

K sousedům, vzájemným partnerům a lidem vůbec, musíme mít velký kus tolerance. Za boj to stojí, jen když to prokazatelně způsobuje naše duševní nebo tělesné utrpení či smrt – ne jejich, ale naši.

167580

12.08.2008 11:58

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

US začaly evakuovat rodiny svých diplomatů z Tbilisi do Jerevanu

Saša 74.?.?.?

Moskva však tvrdí, že nechce hlavní město napadnout. Dodávky plynu a elektrického proudu z Ruska nebyly přerušeny. V porovnání se silami NATO Ruská Federace je příliš mírná, obdobně je příliš civilizovaná ve srovnání s US nebo Izraelem, kteří jednoho zabitého mstí smrtí sta odpůrce. V roce 1999 US schovávající se za NATO nazývalo „ekvivalentním použitím síly“ zabití tisíců civilistů v Bělehradě o zničení mostů a infrastruktury nemluvě.

Doufám, že US administrativa není tak šílená jako blázen Saakašvili.

167809

12.08.2008 21:37

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Benderův naprosty omyl

Saša 74.?.?.?

Zde na Zvědavci nebudeme schopni zcela nepochybně prokázat, že nějaký výlet na měsíc se nekonal, ale především díky přemrštěné propagandě jsme schopni úspěšně pochybovat, že se konal.

167847

13.08.2008 04:39

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Benderův naprosty omyl

Saša 74.?.?.?

>Dobry vecer ale uvadzate tu kopec argumentov, ktore sa snazite
>obhajit. Ale v konfrontacii faktov nie ste schopny ustat ani

Odpovídate na můj příspěvek mezi řadou dalších. Nejsem ten, kdo se snaží hájit nějaké skutečnosti s výjimkou té, že Američané si zapříčinili pochybnosti nepříčetnou až neskutečnou propagandou. Váš následující argument je dobrý, ale také jediný o kterém se nedá dále polemizovat.

>jeden. Ked bola len propaganda preco to uznal aj sovietky zvaz,
>ktory bol predtym par rokov s USA na hrane jadrovej vojny?

Ano, toto je jediný dobrý argument, který jsem již dříve v diskuzi chválil. [mrknutí jedním okem]

167861

13.08.2008 19:01

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: Tak daleko to nepujde.

Saša 74.?.?.?

>Lavrov rovněž odmítl nařčení USA, že Moskva chce
>Saakašviliho prozápadní vládu odstranit silou. "To nepatří
>do politické kultury Ruska. My nikoho nesvrháváme ani
>nenastolujeme na trůn, tím se zabývají jiní,"
řekl

To byla chyba. Pro Ruskou federaci zákeřné vyhlazení hlavního města Osetie bylo obdobou 9/11. Každý stát má povinnost chránit své občany a Saakašvili měl být zahnán do jeskyní v horách za Bin Ladinem.

167948

14.08.2008 17:59

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Informace o flotile vůbec nejsou potvrzené

Saša 74.?.?.?

> the various press reports (UPI, Middle East
>Times, Kuwait Times, Debka) regarding the naval deployment

Kdo a proč straší nebo chce někoho potěšit? Je to nějak podobné zprávě v Týden.cz o nejbohatších zdrojích oleje v Americe. V anglickém tisku najdete samé nářky o nedostatku oleje. Jedinou pravdou je, že olej, který se považoval dříve za nedostupný se při dnešní ceně již vyplatí těžit.

168045

16.08.2008 02:22

Sky News nachytaná při lži

Současná vláda US potřebuje studenou a válku, možná nejen "studenou"

Saša 74.?.?.?

ABC News – mezi řádky se dozvíte, jak Gruzínské tanky nemilosrdně střílí do prchajících civilistů v Osetii. Gruzínští vojáci se povzbuzovali výkřiky: "Hail Saakashvili, who is the president of Georgia”.

Přiměřená reakce by byla zřejmě obdoba Bushovi vlády po 9/11, která smrt milionů nevinných lidí ani nepočítá.

RF však nenapadla civilní cíle, dokonce ani nepřerušila dodávku elektřiny a plynu do Gruzie. (Zatím co Saakašviliho vojska zastavila přísun vody a elektřiny do Osetie.) Ve stále vyčítaném městečku Gori necelých 20Km od Osetie obsadila jen vojenskou základnu použitou ke zločinnému Gruzínskému výpadu a to ještě ve spolupráci s Gruzínskou policií. Co je tak zlého na zastavení vražení? Válečný zločinec Saakašvili by měl jít před mezinárodní soud, jeho řidič na Guantanamo. Jaký je rozdíl mezi řidičem Bin Ladina a Saakašviliho? Současná Americká vláda potřebuje nepřítele, někoho na koho lze neúspěchy svádět. Po rétorice proti Sovětům se to snadno dělá proti Rusům, kteří však trpěli stejně ne-li více za Sovětského režimu. Sem tam pomluví komunistickou Čínu, ale ne zas moc, obchodně jsme s Čínou příliš spjatí, v USA bez Číny byste nekoupili kartáček na zuby a Čína by neměla komu prodávat. Ostatně je ta Čína vlastně komunistická?

168139

16.08.2008 07:05

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Rusko se postavilo za Osetii a sve zajmy.

Saša 74.?.?.?

>takove blbe kecy, ze USA nedovoli Izraeli utok na Iran,

Copak si Izrael nechal někdy něco někým zakázat?

168146

29.08.2008 10:01

Proč jsem musel uznat Abcházii a Jižní Osetii

RE: precedens?

Saša 74.?.?.?

>Kosovo byl velice nepříjemný precedens....
>Sbiram podobne vyrazy ktere obohacuji nas starodavny jazyk.

No, netěší mě ta nová „bohatost“ českého jazyka, ale co naděláte „jazyk je živý“. Můžete sice říci předcházející případ, ale to nevystihuje slovo z angličtiny. Dnes český slovník překládá „české“[zahanbení] precedens do angličtiny jako precedent a naopak. Precedent is an example that is used to justify similar occurrences at a later time / precedens je příklad, který zdůvodní podobné příhody později.
A tak Kosovo byl velice nepříjemný precedens, ovšem situace není zcela stejná, větší právo na samostatnost má Osetie. V Jižní Osetii 65 až 90% osob má ruské pasy a jsou tedy ruští občané. Jižní Osetie měla a má vlastního presidenta, praktickou nezávislost, byla napadena řádnou Gruzínskou armádou, která zavraždila skoro 2000 civilistů.
Za našich pradědečků čeština přejímala germanismy a do dnes porozumíte větě „mutter pucovala šláfrok na gongu“. [mrknutí jedním okem]

169399

30.08.2008 10:31

Gruzii bez Abcházie a Jižní Osetie nikdo na Západě nepotřebuje

RE: Kto je vlastne kto a pre koho pracuje?

Saša 74.?.?.?

>tomto clanku pravdive ?

Článek na Vámi uvedeném směrníku zachází za hranici pravděpodobnosti, některá „zdůvodnění“ se zdají si vzájemně odporovat. Je to můj osobní názor a lépe by Vám odpověděl pan Bartošek nebo jiní čtenáři.

169455

30.08.2008 10:38

Co chybí v dohodě o radaru

RE: Poslanci

Saša 74.?.?.?

Sliby politiků jsou často lživé a dav volí dle vzhledu, reklamy a vybírá „nejmenší zlo“. Kdo a proč mohl zvolit třeba knížete je mně záhadou, snad proto, že má již nahrabáno?

169456

31.08.2008 02:15

Co chybí v dohodě o radaru

RE: Radar je super, co vám na něm vadí? Snad ne ti všivý Američané?

Saša 74.?.?.?

>Respektujme názory druhých i názory opačné, ale vykopněme provokatéry!

Velmi dobrý postřeh pane Mirdo a souhlas. Známe již ta jména a čísla několika, kteří se chtějí jen hádat. Mají právo na svůj názor, ale ne nutně na uspokojení z hospodské hádky a z pocitu to jsme jim to dali. Je trochu problém, že takový příspěvek přímo svádí k tomu říci jim to od plic, což je ovšem voda na jejich mlýn, začnou se ohrazovat, stupňovat urážky atp. Nějak to souvisí s článkem Někdo vyhrožuje editorovi serveru informationclearinghouse.info. Když si přečtete jejich předchozí příspěvky dojdete k názoru, že jim vadí samotná existence Zvědavce a všech jiných názorů. Vždy a ke všemu mají oposiční „názor“, což normálně snad není ani možné, jsou tu i nepolitická témata. .

169492

31.08.2008 07:40

Rozhovor předsedy vlády Ruské Federace V.V. Putina s americkou televizní společností CNN

RE: Projděme si několik bodů...

Saša 74.?.?.?

Samozřejmě, že Bush o napadení ruských mírových sil a ruských občanů v Osetii musil vědět. Vždyť vyzbrojil Gruzii a má tam spoustu vojenských poradců. Bush možná doufal, že Ruská federace zaváhá, utrpí ostudu, že nebyla schopna ochránit Osetii z pověření OSN a své občany, dodatečně se to okecá, že „pořádek“ nastolila Gruzie atp.

V angličtině je rozhovor na CNN pod titulkem Transcript: CNN interview with Vladimir Putin pokud by jste chtěli zaslat rozhovor anglicky mluvícím přátelům.

169506


To žvejkání kravaty stojí za shlédnutí
[mrknutí jedním okem] Američtí vojenští poradci mu asi nabulíkovali, že rychle zvítězí, „cizí“ oběti se nebudou ani počítat stejně jako v amerických válkách. [naštvaný]

169510

31.08.2008 22:14

Někdo vyhrožuje editorovi serveru informationclearinghouse.info

RE: web http://www.informationclearinghouse.info/ v ČR cenzurován?

Saša 74.?.?.?

Nemá Váš internet provider nebo dokonce počítač nastaven nějaký filtr? Nevím jak v ČR, ale v US a Kanadě internet provider nabízí filtrování, aby dětičky nemohly na nevhodné stránky…

169557

03.09.2008 21:43

Hitlerův zákaz kouření

Pochybovat je dobré a nutné a to o všem

Saša 74.?.?.?

Většina „informací“ či sdělení jsou polopravdy a musíme si je dát do souvislostí, pochyby jsou zdravé. Sebeautoritativnější informace požaduje porovnání s druhým názorem/jinými názory. Slepá víra v sebelepší myšlenku může být zavádějící. Propagandista dobře ví, že důležitá je podpora autority a dovolávání se (všeobecného) dobra.

Nedávno jsem zde na „Fórum“ narazil na směrník http://psychoterapie-leceni.unas.cz/o-nas.htm stránky to hocha píšícího o sobě ve třetí osobě jak „vystudoval“ v Kanadě, kde se setkal s léčitelkou a učil se fyzio i psychoterapii, nechal se „vysvětit“ na kněze křesťanského řádu Melchizedka, odvolává se na pobývání v Dharamsale, sídle Jeho Svátosti Dalailámy a v rumteckém klášteře v Sikhimu, v sídle Jeho Svátosti 16. Karmapy. V Kanadě (kde jsem strávil většinu života) stejně jako kde jinde lze i na internetu „studovat“ u léčitelky, nechat se „vysvětit“ a diplom přijde poštou. Malá část pravdy sdělená výtečným kecalem za zástěrkou „dobra“ a autority „Jeho Svátosti“. Je nutné "číst" co nepíše a neříká.

Kouření je pravděpodobně nezdravé pokud kouříme jako většina kuřáků přes 20 cigaret denně. Do nedávna totiž nebylo prokazatelné zcela žádné poškození zdraví kuřáků kouřících do deseti cigaret denně. Statisticky ani dnes není možné prokázat souvislost mírného kouření s onemocněním. Problém je, že závislost na nikotinu je značná a porovnatelná tvrdým drogám. Většina kuřáků kouří 30 cigaret denně. Pokud člověk bude dělat sebenevinnější činnost 30x (a vícekrát) denně po 30 a více let je možné očekávat následky i kdyby to bylo rýpání v uchu. Proč má však stát zájem na omezení kouření, když dostává více zisku než výrobce a dle svých statistických dat úmrtnost kuřáků o 2 roky dříve ušetří pro stát nejdražší poslední 2 roky lidského života. (Každé umírání či poslední léta člověka jsou pro společnost drahá, nebo nejlevnější je rychlá smrt někdy těsně před důchodem.) Odpověď bude asi v tom, že kuřáci stráví v pracovním věku v zaměstnání po 40 a více let „x“ přestávek na kouření a nakonec i ventilace a tím i topení nebo chlazení pracovního prostoru přijde dráž. Rozdíl bude asi zcela nepatrný ale znásobeno tisíci či miliony „včeliček“ vedení a vláda v tom vidí zisk pro nejbohatší a nejmocnější.. Vláda, bohatí a mocní dnes nahradí nikotin hernami. Za zcela nepravděpodobnou vidinou, že štěstí chodí dokola je stejně zdravý zisk.

169717

03.09.2008 22:24

Hitlerův zákaz kouření

RE: Čo je zdravé?

Saša 74.?.?.?

Je zajímavé, že ještě v sedmdesátých letech se v USA kouřilo doslova všude. Ve výtahu, nemocnicích, potravinářských obchodech a i v kinech. Nikdo si nestěžoval, neexistovaly nekuřácké sekce. Byla jiné doba, dědečkové dostávali ve špitálech před spaním na jejich žádost jednou denně frťana. Ku podivu, tehdy ještě neexistovali lidé jako pan 90, kteří trpěli řadou potíží, dnes "alergií") a nebyli schopni od kuřáka odejít. Byla vzájemná tolerance. Při troše sobectví a snahy na každém najdeme něco, co společensky vadí, ba je zdravotně nebo jinak potencionálně nebezpečné. Nedávno zde byla zuřivá hádka o technu nebo vezměte vilný pohled jako sexuální harašení. Připadá mně, že je nás příliš mnoho a krysy se za podobných okolností vzájemně ukoušou.

169723

04.09.2008 00:32

Hitlerův zákaz kouření

RE: Čo je zdravé?

Saša 74.?.?.?

Myslíte jako, že by militantní nekuřák viděl nejraději kouřícího souseda studeného? Kuřák zaplatí nejen podstatně vyšší daně, ale ve prospěch nekuřáka v průměru i dříve zemře a ušetří tak nejen důchodové zabezpečení, ale také 2 roky zdravotní péče, která je nejdražší právě poslední léta před smrtí. Nekuřáci by tedy měli kuřáky chránit a být jim vděčni za obětování života za jejich větší blaho a menší daňové zatížení. Tak jste to myslel s tím vrahem a obětí? Jednou třeba nebude kuřáků a Vám podobní budou zásadně proti těm, co pojídají vepřové (vepřince přispívají k zemskému oteplování a vepři jsou inteligentní zvířata), proti vegetariánům neb po luštěninách trpí plynatostí a opět to zemské oteplování a zápach.. Mohl bych nekonečně pokračovat. Vzhledem k tomu, že každý je teoreticky nějak závadný, přinejmenším jeho myšlenkou, do značné míry musíme jeden druhého tolerovat jinak se požereme.

169742

05.09.2008 09:46

Otřesná devastace Gazy

RE: Jsou to králíci

Saša 74.?.?.?

Snad by tedy guvernérka Kanady měla zajet za Palestinci na místo Rómů a mělo by se s nimi zacházet lépe než s cikány v Čechách, což se kupodivu neděje. [naštvaný]

169904

07.09.2008 07:03

Jste připraveni na jadernou válku?

RE: Hnedokosilaci??

Saša 74.?.?.?

>Tim konkretne minite koho,

Odpověď na Vaši otázku je hned v první větě:

hnědokošiláči s vymytými mozky toužící projevit svoji frustraci útočením na někoho, jedno koho a kde.
Od těchto hnědokošiláčů dostávám emaily a musím konstatovat, že jejich nenávistná ignorance je skutečně mimořádná. Všichni jsou republikány, ale považují sami sebe za konzervativce. Nemají tušení, kdo jsem, ale protože jsem kritizoval agresivní Bushův režim a jeho zahraniční politiku, považuji mě za „liberálního komouše“.
Jedinou smysluplnou větou, kterou tato legie blbců byla schopna dát dohromady, bylo: „Pokud tak nenávidíte Ameriku, proč se nepřestěhujete na Kubu?“
Takový je tedy současný stav Reaganem jmenovaných kandidátů v dnešní republikánské straně. Podle jejich měřítek by i Reagan byl „liberální komouš“, který by se měl přestěhovat na Kubu.
Hnědokošiláči nás dostanou do více válek. A skutečně, oni válkou žijí.“


Souvislost s Vaší představou jistě je, ale aby nemohlo být použito jen rovnítko, některé rysy jsou zmodernizovány. Vlastenectví stejně jako víra a známé lepší zítřky je zneužito propagandou a glorifikací moci. Vývojově je zdokonalené nářadí propagandy a učí se z předcházejících režimů. "Četaři" se neštítí žádných prostředků. Mají plnou hubu práva na život a neštítí se zabíjet, oběti nepočítat. Natahují nám pytle přes hlavy, stejně jako svým zajatcům. Údajně za vše mohou Rusové, kteří jistě za bývalého tak zvaného komunizmu trpěli stejně nebo více než Češi. „Vhodně“ zaměňují národnost za bývalé vedení. Ve skutečnosti jim ta národnost ani moc neříká, ale mají „Vlastenecký zákon“. Na směrníku se dočtete: Osm politických aktivistů bylo zatčeno na základě zákona z roku 2002, Patriot Act, který zásadním způsobem omezuje občanské svobody včetně svobody projevu. Účastníky protestů proti republikánskému sjezdu v St Paul v Minnesotě zatkla policie za to, že protestovali proti dosavadní Bushově politice. Celkem se k "uvítání" účastníků republikánského sjezdu sešlo na deset tisíc protestujících.

170050

07.09.2008 19:51

Otřesná devastace Gazy

RE: Lež - Za devastaci si můžou Palestinci sami !

Saša 74.?.?.?

Již po generace osadníci v čele s náboženským státem Izrael, přesněji s jeho sionistickým vedením zabíjí 10 Palestinců za jednoho Žida. Bere jim jejich půdu, nepřiznává jim právo pohybu v jejich zemi, používá ekonomickou blokádu. Chová se hůře než kdysi Evropané vůči Indiánům. Je nestoudné a obrácení skutečnosti naruby, podsouvat srovnání s nacistickým Německem. Židé si pěstují proti sobě nenávist podobně jako Američané v Iráku a Afganistanu. Oprávněná nenávist zůstane v podvědomí postižených po generace a staletí a to i po jakémkoli urovnání situace. Židé nejsou geneticky nadřazeni Palestincům jak se pan „Felix“ zcela mylně domnívá, z genetického hlediska jsou prakticky totožní Židům a tento rasistický pohled je obzvláště zrůdný. Dovolávání se nábožensko-sionistické představy, že život Žida je cennější, je nesmysl, což je jasné inteligentnějším Židům. Někdy mlčí, což je spoluvina.

170063

09.09.2008 10:54

Skutečný význam války v Jižní Osetii: Rusko vrací úder

RE: Fuj!

Saša 74.?.?.?

Snad Vám uniká, že „pozorovací a kontrolní“ jednotky Ruské Federace jsou těsně za hranicí Abkhazie a Ossetie na pouhých pěti místech pro ochranu před napadením Gruzií. Dohodnuto bylo, že budou staženy pouze, až bude zajištěna mezinárodní záruka pro Jižní Ossetii a Abkhazii. Oficiální prohlášení pro média nic více neříká. Čtu však mezi řádky, že Saakashvili/Gruzínská vláda musí podepsat smlouvu o neútočení (což Saakashvili odmítá), Gruzínské jednotky musí být staženy do původních pozic a nejméně 200 pozorovatelů EU musí posílit a posléze nahradit Ruskou Federaci a to vše dříve než ruské jednotky budou staženy. Sarkozy chce vypadat jako, že vyhrál, Saakashvili nechce přiznat prohru, no RF pochopitelně chce bezpečí a nechce být podvedena jako mnohokrát. Byly to SSA, kdo porušil smlouvy. Rusko se nezdá světu nebezpečné a rozhodně není více než velké státy EU. Kdyby se něco podobného stalo SSA (byly napadeny americké jednotky a občané) tak by současná vláda napadla hned dva státy a zahynuly by milióny nevinných lidí, kteří by se ani nepočítali. [zahanbení]

170188

09.09.2008 18:51

Skutečný význam války v Jižní Osetii: Rusko vrací úder

RE: Fuj!

Saša 74.?.?.?

>Jaké smlouvy a kdy prosím vás amící porušily?

Současná vláda US jednostranně zrušila smlouvu o počtu jaderných zbraní a mezikontinentálních raket – přesněji snad najdu později.

>Amíky taky nemusím - pro mě jsou amíci umytý rusáci [překvapení])

Rusové (RF) jsou chudší, náš nedostatek pochopení vyplývá ze záměny Sovětů s Rusama. Rusové za Sovětů trpěli stejně jako my. Rusové (opět RF) nenapadli žádnou zemi, zatímco Amíci s náklady na zbrojení vyššími než zbytek lidstava napadá pravidelně.

Po napadení Ossetie a Rusů, její obrana, která byla mezinárodně Ruskou povinností, trvala 5 dní. K získání či osamostatnění Kosova, US bombardovalo Srbsko 78 dní, aniž by kdy bylo napadeno. Spojené státy vynalezly terminologii „změny režimu“ a ne Rusové. Ironii dvojího metru zdůraznil americký komik John Stuart, když se slovy G.W.Bushe: „Nemůžete svrhnout vládu, okupovat hlavní město a porážet jejich sochy..!“ ukázal US invazi do Iráckého Bagdadu.

170219

10.09.2008 04:34

Mráz přichází z Denveru

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Saša 74.?.?.?

V souvislosti s prezidentskými volbami soukromé osoby jsou „limitovány“ kombinací příspěvků politické straně, politickým sdružením a příspěvku každému kandidátu strany. Každému jednotlivému kandidátu lze dát 3x 2300 dolarů (Primaries, runoffs and general elections are considered separate elections) a celková částka všech příspěvků jedné osoby v US prezidentských volbách je limitována částkou $108,200 během dvou let. Společnosti a organizace mohou poskytovat neomezené bez-ziskové občerstvení na politické sjezdy a kandidátům. Organizace včetně korporací mohou poskytovat zdarma účetnické služby kandidátům a stranám. „Nezávislá“ vydání jsou rovněž neomezená a nezávislostí je míněno, že koordinovaně nesmí být jednotlivec nebo podnikatelská organizace přímo pověřena kandidátem. Můžete zaplatit veškerou komunikaci, plakáty, reklamy v radiu a televizi, brožury atp. Lze tedy úspěšně obejít stanovené limity.

Všimněte si názvu „nezávislá vydání“, právě ta neomezená vydání jsou pro media, rozhlas a televizi.

170244

13.09.2008 07:52

Sarah Palin a Židé

Jewish Journal z Los Angeles přináší řadu zajímavých článků z úhlu vidění jejich čtenářů,

Saša 74.?.?.?

obdobně jako jiné etnické nebo snad i náboženské publikace.
Článek Campus groups offer students cash for Torah study pojednává o 70ti amerických školách, kde sponzoři nabízí studentům $400 až $500US za deset lekcí „studia“ Torah. Článek se vyhýbá závěru, ale pojednává o etice úplatků za studium náboženské knihy.

Sarah Palin tells AIPAC she’s pro-Israel Sára Plainová již ujistila za přítomnosti senátora Liebermana a Mc Caina svoji pro-Izraelskou pozici. „AIPAC blok byl potěšen, že obě strany vybraly čtyři pro-Izraelské kandidáty.“

Český článek o zbožné Sáře co by mohla dělat reklamu na brýle Sára Palinová by zaútočila vojensky proti Rusku

170500

13.09.2008 10:16

11. září si vybralo další oběť

Bushova vláda dovolila 9/11

Saša 74.?.?.?

Americký televizní komentátor Keith Olbermann ve svém komentáři k 9/11 řekl, že výročí 11.září bylo zneužito ve značkové jméno/ brand name „9/11tm“ . Bushova vláda zneužitím zákona a kriminálním opomenutím dopustila, aby k útoku došlo. Televizním společnostem bylo doporučeno vysílat Republikánský sjezd či předvolební sjezd strany, kde Republikáni předvedli sociologickou pornografii, na počest obětí 9/11 ukazováním jejich skákání z mrakodrapů. Celý článek v angličtině Bushova vláda dovolila 9/11

Olbermann je kritik republikánů US televizní stanice MSNBC

170507

13.09.2008 10:33

Dočasné zpomalení trvalého pádu

RE: Omyl autora

Saša 74.?.?.?

>o podnikani firmy Ikea ve Spojenych Statech.

Nebyl by směrník na článek?
Zatím jsem ještě v americké Ikea nenašel nic „made in USA“, žena tam chodí a koupili jsme tam dlouhou lžíci na boty z Taiwanu což bylo ještě té Americe nejblíže, jinak je to Čína, Pakistán atp.
Vložený obrázek
Musíte si to složit dle čínského návodu a v Izraeli je prý drahá, za to nakupujete "evropské" zboží a to zní v US hezky, možná lépe než v ČR, že je to z Ameriky jako KFC, radar aj.

170509

14.09.2008 11:18

Sarah Palin a Židé

RE: Sarah Palin,

Saša 74.?.?.?

Sára Palinová byla vybrána především proto, že je ženou, relativně pohlednou ženou, pro její ultrakonzervativní až šílené názory.
V USA existuje značný odpor v pokračování politiky Bushovi vlády, pokud vyhrají ať již právem nebo podvodem opět Republikáni svede se to na „zbožně“ fanatické protestanty a židy.
Chytrost? V rozhovoru na ABC Palinová 4x říká, že by ani nemrkla a 2x v souvislosti s překročením hranic nebo napadením jiného státu při tvrdém rozhodování kam jít a koho mít na mušce. Šílený zločinec nemusí být ještě zcela blbý, zrovna „chytré“ se mně to však nezdá.

Zdá se mně více překvapivé sebevědomí relativně malé etnicko-náboženské skupiny (2%!), jak mohou ovlivnit volbu většiny a to každým směrem. Překvapivé je možná špatný výraz, židé jsou obdivuhodní. Napadá mě: učit se, učit se – sakra, kdo to řekl [chechtot]

170539

14.09.2008 11:27

Dočasné zpomalení trvalého pádu

RE: Omyl autora

Saša 74.?.?.?

Ropné písky se těží s nepředstavitelným dopadem na prostředí http://en.wikipedia.org/wiki/Athabasca_Oil_Sands#E...

170540

14.09.2008 20:02

Sarah Palin a Židé

RE: McCain

Saša 74.?.?.?

Příspěvek jak z National Post. Máte sice v zásadě pravdu pane Bernadotte, ale to podání je až příliš „vyvážené”. Palin eliminovala program pro dospívající matky (jako je dnes její dcera), zneužila peníze poplatníků ve svůj prospěch, je členkou extrémní církevní větve aj. Nerozhodný volič dá však na vzhled (za mládí byla královnou krásy a může dělat reklamu na brýle). McCainův výběr (jeho poradců a strany) je opravdu prohnaný, mohl si vybrat třeba o něco rozumnější také ženu a republikánskou guvernérku z Hawaii, ta však vypadá méně dobře a je židovkou.

170556

15.09.2008 05:44

Sarah Palin a Židé

RE: Sarah Palin,

Saša 74.?.?.?

Vždyť s Vámi souhlasím pane Bernardotte. Palinová kradla málo, nechala si proplatit nějaké soukromé cesty, prkotina proti jiným politikům. „Zbožný“ politik dle většinového vidění ani nemůže být zlý. Voliči přehlédnou války a zabíjení, spolu s Palinovou, "bez mrknutí oka s boží pomocí" a vnuknutím. Běžný Američan vidí i extrémní protestantské církve jako dodržování desatera nebo aspoň slušného chování. Tedy veřejné DOBRO. Amerika je zemí misionářů a jak píšete protestantských církví a z toho některé krajní „církve“ si zaslouží ten název v uvozovkách – což zas nesmíte říci neb víra je svatá a každý na ni má právo, eh jako kdysi a kdesi na práci má téměř povinnost k nějaké náležet. . Církev Palinové Wasilla Assembly of God a je zastáncem války v Iráku, její pastor prohlašuje, že kritici vlády G.W. Bushe půjdou do pekel a sám Ježíš je prý toho názoru. Slibuje převychovat teplouše na heterosexuály aj. Americké církve nejsou politicky nestranné, to není novinkou, některé však jdou ještě o krok dál než politická strana. Což mně připomíná třeba nejrychleji rostoucí církev dolaru, respektive pana C. Dollara. Pan Creflo Dollar přišel s jednoduchou, ale báječnou myšlenkou: Bůh nechce, abychom byli chudí, když budete štědří k jeho církvi, (dle p. Dollaru) Bůh vás odmění bohatstvím a zdravím. CBC interview v angličtině.
Creflo Dollar se také modlí za Bushovu vládu.

170583

16.09.2008 02:38

Hitlerův zákaz kouření

RE: Kouřit je zdravé!

Saša 74.?.?.?

Kuřák zaplatí nejen podstatně vyšší daně, ale ve prospěch nekuřáka v průměru i dříve zemře a ušetří tak nejen důchodové zabezpečení, ale také asi 2 roky zdravotní péče, která je nejdražší právě poslední léta před smrtí. Snad z toho důvodu po léta různé vlády kouření podporovaly. Do sedmdesátých let se v USA kouřilo v kinech, výtazích, nemocnicích a operačních sálech, potravinářských obchodech a prostě zcela všude. Vzhledem k chorobám potencionálně spojených s kouřením (oběhová onemocnění a rakovina mají rychlý průběh) a skutečnosti, že každé umírání i ve 100 letech, je z hlediska zdravotního pojištění nejdražším obdobím života, tvrzení o připlácení zdravotního pojištění je mylné.
Zdá se, že stát po vzoru mafie nahrazuje příjmy z daní z tabáku „hernami“ a losy.

Pan 85, by neměl kouřit ani občas, kouření je jako umět jezdit na kole, ani jedno se nezapomíná a bývalí kuřáci láskyplně vzpomínají na kouření po celá desetiletí a především proto si musí zdůvodňovat své rozhodnutí. Odpovídal jsem podobně na podobný příspěvek již zde.

170691

16.09.2008 10:50

Cenzurou k lepšímu světu

Prosazení "důležitého" zákona si ještě zaplatíme

Saša 74.?.?.?

Když vidím politiky stále se chlubící s novými zákony tak by se ze mne málem stal anarchista. Zcela chápu, že anarchie je nesmysl! Zákony by měly především neskýtat imunitu politikům a cizím vojskům. Je snad samozřejmé, že před opravdovými zločiny se musíme bránit. Nejsou to jen zájmové skupiny (jako feministky), kdo nás nutí k větší poslušnosti a vnucuje nám nějakou šablonu. Někdy vnucují netoleranci a dokonce nenávist. Politici často přichází s návrhy malicherných až nesmyslných zákonů, domněnka je, že je k tomu vede sobecká touha po vlastním zviditelnění. Není však pádnějším důvodem touha po ovládnutí davu? Prosazení nějakého jejich nemorálního zájmu? Většinou za peníze poplatníků musí najmout „mluvčí“ a reklamní agentury k „přesvědčování“. Je to morální a demokratické?

Sice přímo nesouvisí, ale právě čtu:

Velká Británie investuje dalších £1.7 milionů do jednoho z center lhářů, tentokrát v Afganistanu. Šéf tohoto centra právě najal 15 nových propagandistů pro toto zbrusu nové média centrum propagandy. Britain pays for surge of spin doctors in Kabul to counter Taliban propaganda

170718

16.09.2008 11:54

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Saša 74.?.?.?

Nebuďte pesimistka!

No, muži jsou stimulováni vizuálně. Pro ženy by televize musela mít ruce, ale oni na to také přijdou paní Striga. [chechtot]
Po pravdě však i ženy positivně reagují na obrázek ženy v kalhotkách nebo bez nich, podprahově vidí mladou a půvabnou samu sebe nebo si mylně představí, že v prádélku či šatičkách zeštíhlí jak podvyživená modelka. Co takhle flirt a pochvalu, to také nemáte ráda? Trochu optimismu a nezáviďte starým chlípníkům, ti si ani v mysli nepřipustí něco o neposlušné erekci. [chechtot] Sean Conery nám nic neříká, ale pro mě za mě ať klidně prodává, dámské prádlo. [chechtot] Kupodivu některé ženy chtějí být žádoucí, dokonce i po padesátce. Do jisté míry se to některým i daří a pak některé reality života bychom si neměli ani připouštět pro uchování mentálního zdraví.

Jinak nic proti Vašemu pohledu, nemyslím to zle. Kdysi jsem chtěl mít v ložnici zrcadlo na stropě (a nikdy neměl), dnes bych všechna zrcadla doma zakázal, abych se sám do nich nemusel dívat! [oči v sloup]

170725

16.09.2008 18:57

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Ono jim to bohužel funguje.

Saša 74.?.?.?

>A ještě bych připomněla, že mužů-poslanců
>je mnohonásobně víc než poslankyň a přesto takovéto
>paskvily odsouhlasují jako na běžícím pásu. Takže znovu
>opakuji- podplacené feministky jsou hadra proti podplaceným
>mužům, kteří jdou sami proti sobě. Tohle je třeba si
>uvědomit.

Muži poslanci jsou stejně prodejní jako ženy, když je poptávka tak ještě větší šlapáci (odvozeno od šlapka) a ono je to ke všemu ještě „galantní“ k těm úzkoprofilovým poslankyním, ženám a teploušům. Chráníme přece ta něžná pohlaví [chechtot]

170765

16.09.2008 19:11

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Mnel bych lepsi napad

Saša 74.?.?.?

Zločinnou reklamou jsou (za naše peníze placení!) političtí propagandisté a „mluvčí“.

Naši tak zvaní „zástupci“ z našich daní zaplatí astronomické částky na prosazení nepopulárních hovadin. Dobré zboží se chválí samo. Převýchova v polepšovně, kterou si sami ještě zaplatíme.

170766

17.09.2008 06:24

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Saša 74.?.?.?

>stereotyp, že muž nakopaný do koulí je k smíchu,

Dobrý postřeh! Snad v každém americkém filmu je muž kopán do rozkroku a zbožnou společnost to neuráží. Mně při pohledu málem vyhrknou slzy [mrknutí jedním okem] a žena se směje, nejsou to jen veselohry, kde na tom zrovna nic veselého nevidím. [oči v sloup]
Pánové on vás ten zlomyslný smích přejde [velký smích] a dámy buďte rády, že nemůžete zážitek prožít. Bez legrace, opakovaný špatný vtip není žádným vtipem. [cool]

170803

18.09.2008 10:52

Všichni občané Ruska se stali občany Abcházie

RE: To se dalo víceméně čekat

Saša 74.?.?.?

>A zeptal se vůbec někdo Osetů, co chtějí oni?

Většina Osetinců jsou Rusové a původně chtěli připojení k Ruské Federaci, z politických důvodů RF s tím nesouhlasila a jejich vládě to bylo rozmluveno. [vyplazený jazyk]

170922

20.09.2008 09:19

Sama před volbami

RE: 2 Bruse the Spruce

Saša 74.?.?.?

Některým ustrnul čas v době útěku z ČSSR, trpí na vnuknutí nebo by si přáli, aby se dávné doby vrátily a oni byli na straně svůdného „Hlasu Ameriky“, kterému jsme tehdy naslouchali. Možná touha po domově, kde by se mohl vytahovat Američan z Vysočan, kam to dopracovala země „neomezených možností“ a jak on žije v té „demokratické“ zemi „dobrotivých“ válek a „svobody“. Nesmyslný nicku Bruse the Spruce, možná sousede, ten Váš komunismus prohnil sám, není ani v té skoro stejně opresivní Číně jen jménem komunistické a podobně demokratické jako ta "naše" SSA. Jsou tam dnes milionáři, jistě také miliony chudých lidí se zdravotním zaopatřením a důchodem. Kdyby ty „naše“ SSA byly stejně hustě obydlené, jak ta Čína bylo by zde hůř. Jak bylo již řečeno, komunismus není slučitelný s podstatou člověka a dnes s ním můžete tak strašit malé děti jako s bubákem. Nebojím se KSČM, ač by měla to zprofanované jméno přejmenovat. Bojím se ziskuchtivých politiků, žádný tam není pro ideály, nemohl by být proti nezávislosti ČR, proti zdravotnímu zabezpečení atp. Bezpáteřní politici budou asi v každé straně a pokud takového najdu ve straně méně zprofanované tím lépe, ale zrádce bych nevolil právě pro ty následky pane Bruse the Spruce.

171104

20.09.2008 22:08

Sama před volbami

RE: 2 Bruce the Spruce

Saša 74.?.?.?

Pane Bruce the Spruce, omluvy za počeštění Vašeho nicku. Nezastávám se žádného ismu ani mezi nimi nerozlišuji. To si zde můžeme vyčítat, že „zbožná“ a „krásná“ Sára Palinová chce vystřílet z vrtulníků medvědy na Aljašce a ty Vaše znásilněné 13-ti leté gymnastky budou musit rodit děti, i blbečky.

Mezi extrémy ideologií není kvalitativní rozdíl. Fraška amerických voleb Vám nepřipadá jako wrestling pro zábavné oblbnutí diváka? Lživá propaganda honu na „teroristy“ a s tím spojené, masové vraždění, mučení a ignorace všech zákonů lidskosti se snad nepodobá nacistům a Vašim bolševikům?

Stejně jako Vy nezapomenete křivdy minulých režimů, brutálním násilím okupované země rovněž nezapomenou. Dnešní neocons včele se současnou vládou SSA chtějí, jak říkáte „zůstat u vlády na neomezenou dobu s pomocí tajné policie, strachu, vraždění a cenzury“. Za cenu smrti potencionálně většiny obyvatel planety, chtějí ovládat. Ne, to není ve prospěch Američanů, na blahu Američanů jim pramálo záleží. Přejí si zadlužit běžného člověka, mimochodem s nejkratší dovolenou na světě, prodávat zdravotnictví a odbourat veškeré sociální jistoty. Relativně slušná naše životní úroveň je víc než zasloužená tvrdou prací nás většiny a těch co „didn’t make it”. Nezbytný kapitalismus je loterie což všichni díky vrozenému optimizmu chceme, ale nemusí to být zcela podvodná loterie, kde s výjimkou několika majetných vládců všichni ostatní musí zcela ztratit, být jen otrokem. Víte, v Evropě bylo několik států, kde se rodil kapitalismus s lidskou tváří. Zpočátku se zdálo, že ČR k nim bude patřit.

171132

20.09.2008 22:23

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

Saša 74.?.?.?

>I v pripade odkupu vetsiny akcii planuje vlada Spojenych Statu
> jejich prodej pri prvni vhodne prilezitosti.

Pro kupce to musí být výhodné jinak je nekoupí, že? Poplatníci tedy musí ztratit podruhé. Chtěl jste tedy říci vláda Spojených Států se pokusí vytunelovat poplatníky dvakrát [oči v sloup]

171134

21.09.2008 06:21

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

Krachující instituce uplácí politiky

74.?.?.?


John McCain and Barack Obama accept millions from Wall Street bankers


Oba prezidentští kandidáti dostali miliony na svou kampaň od vedení finančních institucí před krachem.
Vláda se tedy musí snažit a daňoví poplatníci více zadlužit, aby za nejbohatší zaplatili jejich dluhy. Všechny ty zprávy o virtuálních dluzích a penězích se čtou jak sci-fi. Zastánci zlodějského systému zde ještě píší, že na to nejvíce doplatí chudé země „třetího světa“! Bláhově bych si myslel co si vezmeš na někom kdo nic nemá. Naneštěstí nejlépe vyzbrojená a nejvíce zadlužená země světa asi vyřeší problém další „mírovou a demokratickou“ válkou, jak již slibuje jeden z kandidátů.

171148

21.09.2008 20:37

Sama před volbami

RE: 2 Bruce the Spruce

Saša 74.?.?.?

>vase informace o tom, ze Lady Palin hodla vystrilet z
>vrtulniku medvedy na Aljasce je pro me svezi novinkou. Jiste to
>mate nejak podlozene.

Lady [oči v sloup] Sára, bývalá královna krásy (Miss Wasilla Pageant, vesničky kde se později stala starostkou) veřejně uvažovala o zákazu knih, v březnu 2007 se zasazovala o povolení honu na vlky z helikoptér, podala žalobu proti považování ledních medvědů a velryb za ohrožené, je zastáncem těžby oleje v přírodní reservaci (Arctic National Wildlife Refuge) je doživotním členem NRA, zastáncem trestu smrti. Palin podporuje „constitutional amendment”, naprostého zákazu potratů včetně znásilnění a incestu. Až tragikomické je její zasazování o odmítnutí zdravotní péče teplým párům (deny state health benefits to same-sex couples).

Vše na umírněné Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Sarah_Palin
Pochopte, že komunisti vymřeli po meči a po přeslici. Ostatně státy vždy kapitalistické i se zastoupením té komunistické strany, právě proto byly demokratické a více vyvážené.

171194

22.09.2008 04:05

NATO: Obrat ve vztahu k Rusku?

Zmínka v češtině

Saša 74.?.?.?

Zmínka v češtině je snad jen na Deník.cz "Analytici vyzvali k přestávce v rozšiřování NATO"

171216

22.09.2008 11:04

Sama před volbami

RE: 2 Bruce the Spruce

Saša 74.?.?.?

Přečtěte si to sám, překlad je přesný – Palin promotes aerial hunting of wolves and bears Seriozně a obšírně zde
Líbí se mně, jak ji říkáte něžně Palinka, vzhled je klamný, ona není nimrod – ona prostě jen ráda zabíjí a její politický postoj potvrzuje, že nejen ohrožená zvířata na vyhynutí. Na Vás se ti komunisti asi vyřádili, pane Bruce nebo jste s těmi důsledky zvěrstev myslel znárodňování a pokles penzijních fondů? Je nám to všem líto a děláme to neradi, ale asi není koho volit než ty potomky komunistů, je to jediná oposice.
Vložený obrázek
Berte to takhle, je výběr, až budou jen 2 skoro stejné strany, bude to horší, lidé jako Vy zvolí criminally insane krásku.

171245

24.09.2008 20:20

Hitlerův zákaz kouření

RE: Kouřit je zdravé!

Saša 74.?.?.?

>zde je logická chyba!

Logická chyba? Vaše rozhodnutí je sice správné a Váš až nerealistický pohled na nemoci související s návykem je žádoucí, abyste zůstal nekuřákem. Zatím každý jednou zemřel a cena vzrůstá s věkem, nehledě na drahé sociální a penzijní zajištění; i umírání „sešlostí věkem“ tj. nějaké selhání je drahé a dražší než většina úmrtí byť jen spojená s kouřením . Nebudu ani rozvádět úsměvnou představu ucpání cév zplodinami nebo spojitost astmatu s kouřením ač kouření při astmatickém záchvatu nedoporučuji a vím, že po mnohaletém kouření můžete mít potíže s dýcháním zaviněné chronickým poškozením plic. Kouření je sice jedním z faktorů oběhových tedy kardiovaskulárních onemocnění, ale v tom smyslu, že s ním trpí někteří kuřáci většinou v pozdním životě dříve než nekuřáci. Po nezměnitelné genetice a věku jsou na prvním místě nezdravé stravovací zvyklosti a to nezdravé kouření je v této souvislosti na úrovni sedavého způsobu života. Pochopitelně kombinace faktorů pravděpodobnost jen zvyšuje. Máte pravdu je dobře sobecky nekouřit, ale fanatický boj proti nešvaru by se stejným „zdůvodněním“ mohl být směrován proti tomu, abyste ani neposeděl a jiné. Správně říkáte, co by vše člověk měl a neměl je snad jeho věc.

171515

25.09.2008 10:30

Americké ministerstvo financí se mění na hedgeový fond

Ve Státech dovršili komunismus

Saša 74.?.?.?

Každému dle svých potřeb hlásá ideologie. Méně než jedno procento nejzámožnějších Američanů již vlastní většinu veškerého majetku a jejich příjmy musí růst, nedej bože nastala by krize, jejich potřeby by nebyly naplněny. 99 % již dvakrát okradených poklesem penzijních fondů (typicky vložených v „jistých“ Mortgage Backed Securities) a často ztrátou střechy nad hlavou včetně vylákané zálohy (minimum deseti procent) ve skutečných vydřených penězích, musí být okradeno potřetí, vždyť k práci nepotřebují „majetek“ a konec konců jsou na to zvyklí. Chytří zloději musí být odměněni stomilionovými bonusy, teď se tedy mluví o stanovení limitů těch bonusů, zmatená střední vrstva tomu totiž nerozumí. Která je to ta Komunistická strana SSA (KSSSA)? Asi obě, ono si nevyberete. Tuneláři všech zemí spojte se! Ostatní země musí nejbohatší zemi světa pomoci. Sranda je, že se v US mluví o socializmu pro bohaté, zaspali dobu, nemají zdání co socializmus je, jsme již o krok dál.
Je to přirozený vývoj, krkavost nezná mezí. [zmaten]

171567

25.09.2008 18:22

Žádná Bushova ulice v Bagdádu nebude

RE: VAROVANI - Ruske KGB se snazi nabourat umistneni radaru..

Saša 74.?.?.?

Účel vydání zprávy BIS, která jak " novinky" píší přece ani zprávy nevydává a pak lze logicky předpokládat až ke lži překroucenou statistiku. Evidentně 65 procent lidí je proti radaru! Pár zrádců chce zlomit odpor pohrůžkou, že ti skalní půjdou do koncentráku za špionáž. Prý jiná vláda, ale stejné metody, kdo není s námi, je proti nám. Je to zase jak v 68 "demokraticky" si pozveme do země vojska, ta co osvobozují Irák, zase bude osvobození. Ta drzost, vždyť oni by Češi nechtěli skákat jak se nám zachce. Ústřední government v USA nařídil a basta.

171614

26.09.2008 02:38

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Další neonacistická zrůda sedí v Base

Saša 74.?.?.?

Pane René, tento citát měl být vytištěn bold:

“Když přišli zatýkat Židy mlčel jsem, protože nejsem Židem. Když přišli zatýkat komunisty mlčel jsem, protože nejsem komunista. Když přišli zatýkat sociální demokraty mlčel jsem, protože nejsem sociální demokrat. Když přišli zatýkat odboráře mlčel jsem, protože nejsem odborář. Když přišli zatýkat katolíky mlčel jsem protože nejsem katolík. Když přišli zatýkat evangelíky mlčel jsem, protože nejsem evangelík.
Když pak přišli zatknout mně začal jsem křičet – ale to už nebyl nikdo, kdo by tento můj hlas slyšel”!!!

171631

27.09.2008 00:12

Piráti získali tanky Т-72

RE: Národnost námořníků je známá:

Saša 74.?.?.?

Ukrajinský ministr obrany přiznává, že loď vezla 33 tanků včetně munice a náhradních dílů do Keni.
Ukrainian Defence Minister Yury Yekhanurov said the tanks had been sold to Kenya.
Ještě před únosem několik státu poslalo po jedné válečné lodi ke břehům Somálska chránit lodě před piráty, mezi nimi Kanada a Ruská Federace.
Zatím se předpokládá, že jde o omyl pirátů a že nejsou schopni tanky dostat na pevninu.

171752

28.09.2008 04:19

Falešná božstva

RE: proc?

Saša 74.?.?.?

Na rozdíl od povýšeně „v/zdělaného“ pana 213, hrdí lidé a národy nelezou do prdele co nejdále, nepohrdají důchodci, neposmívají se neexistujícím jézedďákům, kteří za dávných časů za svůj nedobrovolný úděl nemohli a konec konců byli daleko vzdělanější a žili kulturněji než průměrný americký venkovan. Drtivá většina Američanů nezná a není schopna se naučit jiný jazyk než angličtinu a to často ještě mizernou, což je důvodem proč se angličtina stala jakýmsi mezinárodním esperantem. Když nejste pokládán za omezeného Američana a anglicky oslovíte Francouze nebo někoho ze španělsky mluvících zemí, zeptá se vás, proč nemluvíte francouzsky nebo španělsky. Když zjistí, že se mimo té angličtiny domluvíte jen lámanou němčinou a nějakým tím slovanským jazykem tak po dlouhé pauze soucitně spustí docela obstojnou angličtinou. Na rozloučenou vám ještě připomene, že alespoň pozdravit jste mohl v jazyku dané země.

171844

29.09.2008 03:18

Piráti získali tanky Т-72

Tanky směřovali do Súdánu ?!?

Saša 74.?.?.?

Komu vlastně patří tanky, munice a celý náklad lodi Faina? Zbraně a tanky prý jsou určeny do Súdánu, kam Ukrajina prodala již 4 podobné náklady. Na Súdán je uvaleno OSN zbrojní embargo. Piráti požadují 20 milionů US dolarů a údajně již skládají „rocket-propelled grenades and anti-aircraft guns”.

171914

29.09.2008 09:33

Hotel Marriott zapálili Američané

RE: Je to kravina

Saša 74.?.?.?

Vidím, že náš Koumeles se povýšil na prezidenta. Marriott hotel postavili Američané se vším bezpečnostním zařízením jako v USA, ba s nadstandardním bezpečnostním zařízením a ostrahou. Protipožární „automatic sprinklers” nestačili včas spustit nebo z neznámého důvodu nepracovaly. Betonová stavba zůstala neporušená.

>...vim, jak se v takovych statech stavi

[mrknutí jedním okem]Pan Koumeles ví houbeles.

Nikdy se asi nedozvíme, jak to doopravdy bylo, ale SSA (s jejich CIA) měly dobrý důvod něco podobného spáchat a historicky víme, že řadu podobných akcí spáchaly. Třeba jim ten pošuk s ručníkem na hlavě prostě zbyl z nedávné doby kdy je vyzbrojily a podporovaly, jak říká pan Koumeles a pro jistotu mu pomohly, aby zemřelo co nejvíce osob. 33 hasičských vozů nebylo schopno uhasit požár betonové budovy.

171934

29.09.2008 22:49

Piráti získali tanky Т-72

RE: Tanky směřovali do Súdánu ?!?

Saša 74.?.?.?

Jistě je v tom politický záměr na obou stranách. Obě strany (US i RF) by rády ukázaly pomoc Ukrajině a svoji šikovnost. Jde o veřejné mínění, o záchranu posádky bez výkupného. Obě strany si asi přejí, aby to ta druhá zkurvila. Zdá se mně, že o samotné tanky v zásadě moc nejde. Západní vlády tiše platily výkupné a piráty si tedy pěstují. Z části oprávněná propaganda je na všech stranách a to i na straně somálských pirátů. Viní US a EU za svůj hladomor, podporu vnitřního boje, rybolov Evropanů v jejich vodách aj.

171973

01.10.2008 11:04

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

Hamižná krkavost je přirozenou lidskou vlastností, je neomezená a na vrchol té naší pyramidy krkavosti se logicky dostane jen několik těch nejkrkavějších krkavců. Když je někdo spoluvlastníkem nebo vedoucím banky, cítí se oprávněn získávat fantastické sumy zdarma/krást, asi tak jako pekař dostane chleba se slevou. Krádež sušenky v očích mnoha lidí si zasluhuje trest smrti, ale opravdu obrovská krádež/špinavý obchod je odměněna nejen bonusy, ale i nahrazením škody samotnou obětí, již jednou okradeným daňovým poplatníkem. Narážím na případ vraha v texaském pohraničním městečku Laredo. Děti ve zdánlivě opuštěné maringotce kradly sušenky, majitel je přistihl, na neozbrojené chlapce vytáhl brokovnici a přiměl je kleknout na kolena. Pak je bil pažbou pušky a kopal. Vyděšení hoši prosili o milost, přes to jednoho zezadu z bezprostřední blízkosti zastřelil a pak ostatní pod hrozbou stejného osudu musili vynést z maringotky mrtvolu. Porota a soudce vraha osvobodili, (dle místní zprávy) většina tamních lidí prý považuje dokonce souzení za zastřelení dítěte za persekuci.

Tak nevím s tou evolucí. Dle práva silnějšího si daňoví poplatníci zaslouží být okradeni, vyděšené stádo si zaslouží zlámat hnáty.

172058

01.10.2008 17:53

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

>jak nějaké hovado zastřelilo chlapce kvůli sušence.

Stádo v USA fandí tomu hovadu! Pohled není ojedinělý! [pláč]

Lidská povaha je svinská, výraz to urážlivý pro svini. Zbožní Američané a lidé vůbec se nebudou řídit, jak jim káží nepřeberná místní náboženství nebo čistě morální zákony. Jsem odpůrcem všech malicherných zákonů a nařízení, ale pro ty nejvychytralejší z „nadaných“ jsou základní zákony a regulace nutné. Máte pravdu, lidé a lidstvo se časem samo zničí, „romantická regulace“ je jen oddálením nevyhnutelného. Těch několik přespříliš „nadaných“ dovede tak sama sebe ke zkáze a do poslední chvíle budou hlásat, že je to pro naše DOBRO. Odpovídá to přírodním zákonům, kvasinky se také přemnoží, vzájemně požerou a chcípnou. [pláč]

172080

01.10.2008 18:36

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: Dotaz

Saša 74.?.?.?

Na WorldNetDaily již v prosinci 2006 správně předpokládali pád dolaru a zavedení nové měny Amero. (Článek v angličtině.)

172083

01.10.2008 23:15

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

Pojem socialismu je velmi široký a převážně díky minulým režimům, které se tak nazývaly zatuchle zprofanovaný. V zájmu vlastního přežití i ostatní pospolité druhy zvířat se chovají do značné míry sociálně. Vždy jsme byli a budeme různí, v každém politickém režimu si nebyli a nebudou lidé zcela rovni. Ztotožňuji se s pohledem pana Laroux.

Ve srovnání s těmi ostatními zvířaty, „bestie“ jsou morálnější než lidé, které jiné vyšší zvíře masově vyvražďuje svůj vlastní druh? Jako druhu, naše rafinovanější myšlení je nám více ke škodě než ku prospěchu. Ne, nejsem vegetarián ani socialista, ale tak to prostě je.

172091

02.10.2008 02:55

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

>Utratit lidsky zivot, je jednim z nejvetsich zlocinu proti Bohu.

Zde je poznámka případná neb právě ti samí lidé na jihu Spojených Států se nejvíce Boha dovolávají ve všech těch různých odvarech různých církví a náboženství. Osobní přesvěcení bych do toho nezatahoval, mino zmíněného kontrastu. Stejní lidé jsou přesvědčeni, že konají dobro a jsou bohabojní. Pro Toma, podívejte se na stránku Bill Maher (clip: The Daily Show with Jhon Stewart - Sept. 30, 2008) nebo na preview filmu Religulous.

172102

02.10.2008 03:16

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

> zvířata do toho nepleťme. ani v
>negativní souvislosti, ani v superlativech.

Pokud připustíme Stvořitele, což je stejně těžké potvrdit i popřít, zvířata nás včetně jsou jeho dílem. Nevidím důvodu k pocitu morální nadřazenosti ba naopak, ta zvířata se mu povedla lépe! Náboženské debaty a narážky by měly zůstat tabu, ale zmínka zrovna o rozumu je obzvláště úsměvná. Spíše chápu zbožné přání po nesmrtelné duši… [mrknutí jedním okem]

172103

03.10.2008 07:57

Může záchranný balíček pomoci?

Jak snad zachránit tu naši Ameriku?!

Saša 74.?.?.?

Americký filmový režizér, spisovatel a novinář napsal článek Fixing the Wall Street Mess!
V češtině na BL Jak napravit situaci na Wall Street

Článek začíná slovy:
„nejbohatších 400 Američanů – ano, pouhých čtyři sta lidí vlastní VÍCE než všech 150 milionů ostatních Američanů.
400 bohatých Američanů ovládlo majetek poloviny celé země! Jejich celkový majetek má hodnotu 1,6 bilionu dolarů. Během osmi let Bushovy vlády jejich bohatství vzrostlo o téměř 700 miliard dolarů – tedy o tutéž částku, jakou nyní požadují pro „záchranu“ finančního systému. Proč nedají k dispozici na svou záchranu ty peníze, které vydělali za Bushovy vlády? Pořád jim ještě zbude skoro bilion dolarů!“
Přečtěte si celý článek s úsměvně navrhovanými deseti body „záchranného plánu“ .
--
Je zajímavé, že i americký finanční spekulant George Soros pokládá „záchranný balíček“ za chorobně zrozený.

172204

06.10.2008 09:27

Proč je záchranný balíček podvod

Rada jak investovat

Saša 74.?.?.?

V zemích kde je starobní zajištění mizerné nebo žádné, jednotlivci a penzijní fondy vkládají peníze na důchod do derivátů hypoték (pokládalo se to za jisté, s nemovitostí se těžko utíká).
Po USA koluje email „Retirenment Plan“/Jak se zabezpečit na důchod:

Kdybyste před rokem investovali 1000 US dolarů do akcií Nortelu, dnes by akcie měly hodnotu $49
U Enronu by vám z té tisícovky zbylo $16.50
Z akcií WorldCom by zbylo $5.00
Z investice $1000 US do Delta Air Lines dnes dostanete $49
Pokud by jste za tisícovku zakoupili United Airlines, nedostanete zcela NIC
Ale kdybyste před rokem nakoupili za $1000 pivo a vychlastali ho, dnes vrátíte prázdné plechovky a dostanete $214
Investiční rada tedy je chlastej co můžeš a recykluj!
[mrknutí jedním okem]

Z mé email v angličtině:
Retirement Plan
If you had purchased $1000.00 of Nortel stock one year ago, it would
now be worth $49.00.

With Enron, you would have $16.50 left of the original $1000.

With WorldCom, you would have less than $5.00 left.

If you had purchased $1000.00 of Delta Air Lines stock you would
have $49.00 left.

If you had purchased United Airlines, you would have nothing left.

But, if you had purchased $1000.00 worth of beer one year ago, drank
all the beer, then turned in the cans for recycling, you would have
$214.00.

Based on the above, the best current investment advise is to drink
heavily and recycle.

This is called the 401-Keg Plan.

172423

06.10.2008 10:28

Neviňátka, která se nezastaví před ničím

RE: Inu, je to kráva nebeská, jak by řekl klasik

Saša 74.?.?.?

Za bolševizmu i někteří co mezi přáteli chtěli být „reakcionáři“ vstupovali do strany a zdůvodňovali to svojí existencí a „že mají rodinu“. Pavlína Wolfová tomu ani nemusí věřit, chce být na straně „strany a vlády“, prospěcháři se drží vedení dne, zradí každého. Otec krávy nebeské pravděpodobně zakládal brigády socialistické práce a byl vyfotografován před rozvinutou bojovou zástavou. Za Hitlera by ta dáma byla v Hitlerjugend. Podobných vychcálků je bohužel spousta, myslí si, že stačí změnit plášť. Pak jsou obdivovatelé Ameriky, co viděli jen to hezké nebo nic. Je také několik blbců, kterým se vede lépe než před lety a bláhově si myslí, že je to nějak zásluhou té „Ameriky“ – nevšimli si, že utíká čas a dokonce i Číňanům se vede lépe než před léty. Skoro jsem zapomněl na typy hraběte Schwancenberga, ale těch je málo a důvody jsou podobné, jde jen o větší krádež.

172427

06.10.2008 22:20

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Jak snad zachránit tu naši Ameriku?!

Saša 74.?.?.?

Chytrý Horáku, Vy jste nebyl pohlavárem, že? No a ti stejní lidé jsou dnes úspěšní tuneláři, investoři a podnikatelé [velký smích]

172491

06.10.2008 22:38

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Jak snad zachránit tu naši Ameriku?!

Saša 74.?.?.?

>"všech 150 milionů ostatních Američanů"
>Dosud jich bývalo kolem 300 mil.

Možná chyba (mého) překladu, v originále je „400 rich Americans have got more stashed away than half the entire country!” Tedy polovina obyvatel USA. Nějak jsem si to chybně vyložil, že snad myslí rodiny, biji se v prsa. US má asi 305,331,700 obyvatel.

172494

07.10.2008 06:44

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Jak snad zachránit tu naši Ameriku?!

Saša 74.?.?.?

>S tím bitím v prsa (já vím, že jsem hrozný šťoura)
>to se dělá, když jste na sebe hrdý. Když
>uděláte chybu, máte mlátit hlavou o zem.
>tedy se můžete kát například lehkým poklepáváním čela o koberec

Ach ták, hrdí fanatici za pokání 6x denně poklepávají čelem o koberec, jiní dokonce do zdi? Než takovou hrdost to si raději poklepu na čelo. Jiné víry a většinové v našich zemích opakují po faráři „mea culpa, mea maxima culpa“ s nezbytným bitím v prsa. Hrdě se bijí v prsa orangutáni, dík za poklonu. Nic špatného s orangutány, ale vysoké i nízké sebevědomí zaslouží to poklepání na čelo. Bití v prsa bylo myšleno pouze obrazně a Vy hned uhádnete, s kým máte tu čest. [mrknutí jedním okem]

Více k věci: Těch 400 vzájemně spřízněných osob vládne Amerikou a částečně ostatním světem. Vyhrožují, že když je nenecháte bohatnout stále stejně rychle, tak nedají práci, znehodnotí se úspory na důchod, prostě KRIZE. Dovedete si představit majetkový nepoměr 400 : 150 000 000? Na krizi sice doplatí relativně chudí, ale proč ještě musí vykoupit viníky? Proč ne především těch pouhých 400 osob, které svojí hamižností své „investice“ promrhali? Zde nejde o (jak Vy říkáte) přirozenou třídní nenávist, zde nejde o podnikatele ani o zámožné, ale o samotný vrchol krkavé pyramidy, pouhých 400 lidí, kteří na svém standardu bytí by to vůbec nepostřehli. V té kategorii se již vyhnete zdanění, zakládáte dobročinné nadace k vybírání dalších peněz zase od těch chudších a chudých..

172524

08.10.2008 04:19

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Jak snad zachránit tu naši Ameriku?!

Saša 74.?.?.?

>Máte nějaký relevantní důvod označovat ekonomickou elitu
>Ameriky za viníky krize,

Intuici levicovou nebo pravicovou mně vnucují zprávy a rozhovory na americké TV v obýváku. Jde skutečně o pocity, ty zprávy však viní z nastávající krize potažmo ekonomickou elitu, jmenovitě správce jejich vlastnictví, jmění. Pochopitelně většinou lidi/Američané nejsou nadšeni platit něčí dluhy, někteří připustí, že si za to můžeme všichni, ale ne stejnou měrou, ti co na půjčování nejvíce bohatli, mají být odměněni?

>http://www.sumavak.bloguje.cz/726916-ekonomicke-de...
>článek, zabývající se souvisejícím tématem:
>ricina-a-lecba.php .

Zběžně jsem přelétl Váš směrník na článek z roku 1969 od zesnulého Murray Rothbard kritizující ekonomické pricipy Johna Maynarda Keynese. Rothbard pokud jsem správně pochopil, zastává nezasahování státu do cyklických krizí, tedy opačnou teorii než uskutečňuje americká a ostatní vlády světa. Je zakladatelem teorie anarchistického volného trhu, jeho myšlenky jsou zajímavé:
Nejdokonalejší interpretace kapitalismu je anarchismus a anarchismus je dokonalý kapitalismus. (Capitalism is the fullest expression of anarchism, and anarchism is the fullest expression of capitalism.)

172585

09.10.2008 10:31

Ovoce pokrytectví

„soudruh Bush porušuje zákony volného trhu, soudruh Bush směřuje k socialismu“

Saša 74.?.?.?

I Hugo Chavez si dělá srandu z dosluhujícího presidenta Bushe. Varuje je ho jeho vlastními slovy, „soudruh Bush porušuje zákony volného trhu, soudruh Bush směřuje k socialismu“. [chechtot]

V kongresu chudé Nicaragui zas zaznělo: „Máme za to, že Bushova vláda by měla následovat stejná pravidla, jaká doporučovala nám spolu s Mezinárodním Monetary Fund, když jsme měli ekonomické problémy - strukturální změna s nutností snížením vládních výdajů a bez zásahů vlády“.

Poslankyně Evropského parlamentu: „V tuto chvíli politici hromadně poskytují záruky za nezodpovědné bankéře. Vytvářejí tím morální hazard. Státními garancemi za banky se vysmívají daňovým poplatníkům a tolik vzývaným malým a středním podnikům. A velkým investorům tím vzkazují jediné - a sice že mají právo na tučné výnosy, ale přitom nenesou žádná rizika a zodpovědnost.”

Vrchní ekonom Mezinárodního Monetary Fund je „optimistický“: „Vidíme, že vzrůst ve vyspělých zemích bude blízko nuly nebo dokonce záporné číslo při nejmenším do poloviny roku 2009.“

Paulson vedoucí US treasury/ státní pokladny SSA varuje, že další banky ještě zkrachují, navzdory záchrannému „balíčku“

Kanadský předseda vlády Stephen Harper se zas brání ve smyslu, přece nemohu šířit paniku, musím být optimistický.

Je to skoro uklidňující, ti politici snad mají zájem tu paniku vyvolat, budou pak říkat a došlo na má slova. Jak se zmiňuje pan Pje, celý systém je založen na principu loterie, drtivá většina musí prohrát, aby byl jeden výherce z mnoha milionů. Šance asi jako, že do vás uhodí blesk. Jistě to neplatí pro hrstku na samém vrcholu ekonomické pyramidy, majitele kasina.

172664

12.10.2008 03:48

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Vidím to jinak

Saša 74.?.?.?

>dvě strany na
>něčem smluvily, shodly, ujednaly.

Ústní sliby a slíbené "předpoklady" jsou součástí smlouvy.

Pane Vojto49, banky získaly smlouvy za lživých a vylhaných předpokladů. Makléři a zástupci bank tvrdili, že lidí přibývá, země ubývá a nemovitosti musí v ceně jen a jen vzrůstat, je to naprosto jistá investice, domov vám nikdo nevezme. Komplikované smlouvy v nesrozumitelné legální řeči to neříkají, ale bankovní úředník lživě utěšuje, že splátka bude díky inflaci a důslednému vzrůstu platů (relativně) jen menší. Obdobně lživě se prodávají deriváty z hypotéčních fondů jako penzijní pojištění, bylo to zcela nejjistější. Ukazují grafy, reklama televize sděluje, že každý dostane půjčku. Jsou to podvodné smlouvy. Lidé přichází o své tvrdě vydělané peníze, o svoji spoluúčast na koupi a o své peníze uložené na penzi ve stáří. Běžní lidé ztrácí vše, bankám však zůstávají peníze co do nemovitostí (a penzí) zákazníci vložily a to ani nemluvím o „náhradě“ kterou jim zaplatí zase poplatníci.
Několika málo závratně zámožným se podařilo geniálně okrást většinu světa.

172825

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 51 čtenářů částkou 10 288 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 1

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 0

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 1

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 4

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,74 Kč
Švýcarský frank
23,47 Kč
100 japonských jenů
19,88 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 625,91 Kč
1 unce stříbra
550,52 Kč
Bitcoin
1 364 985,32 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?