Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 33 příspěveků, 7 různých jmén: Filip M, Filip N, Filip N., Filip S, Jan M,, Jan M., Jan vvveve.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.07.2008 23:28

Konečně nějaká pravda o Iráku a Afghánistánu

Pravda, ale ne celková

Jan M, 85.?.?.?

Autor má pravdu, ale ne úplnou. Zájmy těžařských firem byly důležitou součástí causa belli (jak to zní paradoxně,že?), ale ne jedinou. Dalším důvodem války v iRáku byl fakt, že Saddám Hussain pár měsíců před válkou prohlašoval,že nebude ropu prodávat za USD, nýbrž za eura, čímž by narušil americký měnový systém. Amričani totiž žijí na úkor zbytku světa díky tomu, že jejich měna má výsadní právo na obchodování s ropou. Přínosný článek je zde. Vyplatí se ho přečíst, i když je velmi dlouhý: http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1275&pjmeno=&kred...

166367

29.07.2008 23:40

Konečně nějaká pravda o Iráku a Afghánistánu

Total

Jan M. 85.?.?.?

Jo, zapomněl jsem napsat svou úvahu o spol.Total. Total se považuje za francouzskou. A jak je známo, Francouzi byli velmi velmi silně proti válce v Íráku. Proč? Vrtá mi to hlavou. Že by kvůli tomu, že anglo-americké ropné firmy společně s nizozemsko-britskou Shell už tehdy plánovaly nedat fr.Totalu šanci a dávaly mu to tehdy (při tajných jednáních) najevo? Nyná platí opak: Total si má taky nahrabat...

166368

03.08.2008 18:20

Rusko převzalo kontrolu turkmenského (světového?) plynu

Editor zapomněl

Jan M. 85.?.?.?

Editotor zapomněl,že ruský demografický vývoj je na tom velmi špatně. A problémy s imigranty rozhodně má (s muslimskými)! A hodně velké! A bude mít ještě větší!! Podle některých myslitelů je jedno z největších nebezpečí pro současný svět hrozba, že by se ruští muslimové dostali k ruským atomovým zbraním. Ne bojem, ale dělohami svých žen... Stejně jako se to stalo v Kosovu (Srbové versus muslimští Kosovani). Veškeré relevantní údaje jsou zde: http://eurabia.cz/Articles/1995-demografie-ruska-u...

166739

03.08.2008 21:08

Sarkozy přešil de Gaullovu ústavu

Prezident EU

Jan M. 85.?.?.?

Já si myslím, že tohle udělal i proto, páč ví, že stejně za pár let budou existovat Spojené státy Evropské se svým prezidentem a prezident Francie nebude existovat. Tímto krokem si jen získá přízeň, jak to už napsali přede mnou.

166760

08.08.2008 17:45

Antisemitské DVD

Ten samý případ

Jan M. 85.?.?.?

Ten samý případ je s dílem nedávno zesnulého Solženicyna "200 let spolu" o vlivu Židů na Říjnovou revoluci v Rusku v r.1917. To, že velká část nejvyšších vůdců této revoluce byli židi je FAKT. (PRAVDA: např.Trockij byl žid). Solženicyn tu pravdu zaznamenal. A všechny mediální korporace tento záznam FAKTU okamžitě zhodnotí jako antisemitismus a poznamenají, že to dílo napsal v pokročilém věku, kdy mu to už moc nemyslelo...

167415

18.08.2008 12:11

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

Já a radar, budoucnost

Jan M. 85.?.?.?

Ještě před pár týdny jsem byl silně pro radar v ČR, ale už jsem změnil názor. Podle mě se nevyplatí. Jak se tak dívám na rusko-gruzínskou válku, mám pocit, že Američani a zbytek států NATO by nám stejně nepomohli. Určitě by neváhali ani hodinu a klidně by nás prodali jako v září 1938, když by se jim to hodilo. Já jim prostě nevěřím. A za tohoto stavu se radar nevyplatí mít. Kdybychom ho měli, výrazně by nám uškodil. Pokud bychom ho neměli, tento stav by nám neuškodil, protože má sloužit především cizím mocnostem. Ruský radar bych tu ale zatím rozhodně nechtěl. Leda tak v situaci, kdy by se v západní Evropě silně schylovalo ke krvavé občanské válce mezi muslimy a etnickými Evropany (v záp.Evropě je již více než 15 mil.muslimských vetřelců a velmi rychle přibývají). V tomto případě bych byl mezi prvními, kdo by uvítal květinami ruskou armádu. I kdyby nás okupovali desítky let, pořád je lepší částečně omezené demokracie pod ruskou nadvládou než islámský teror, který by statisícům až milionům lidí podřízl hrdlo a poté drasticky omezil ZÁKLADNÍ lidská práva jako veškerá práva žen, alkohol, vepřové, náboženskou a občanskou svobodu apod.

168263

26.08.2008 12:07

Poslední hřebík

Socani v.vODS 1:1

Jan vvveve 85.?.?.?

Tak nyní se tedy socani předvedli jako ochránci českých zájmů. ODS:ČSSD 0:1. Jenže nesmíme zapomínat, že ČSSD VELICE FANATICKY prosazuje okamžité přijetí Lisabonské smlouvy bez žádných cavyků a diskuzí. Takže stav je 1:1. A všichni víme, co znamená Lisabonská smlouva: Povinné příděly imigrantů a sociálů, tuhou centralizovanou moc anonymních a všemocných úředníků, ještě větší moc politické korektnosti, liberalismu a salónního levičáctví (neomarxismu).

Horší je, že teď nevím, koho volit.Jsem člen KDU,ale kvůli Lisabonské smlouvě je pro mě vlastní strana nepřijatelná. A přitom s pí.Roithovou jsem se setkal.Je to skvělá politička - až na tu LS. Naprosto nechápu, jak lidovci mohou mít tak vstřícný postoj vůči EU. Vzhledem k tomu,že obhajují křesťanské hodnoty, by měli být 10x europesimističtější než ODS. Jejich postoj je vůči křesťanským hodnotám naprosto nepochopitelný, sebevražedný a vlastně zrádný.Že by lidovci byli svobodní zednáři? Možné je všechno. Chtěl jsem proto volit ODS. Možná ve všech volbách, nejen v těch evropských. Teď fakt nevím. Je klidně možné, že mi zbyde jen Národní strana. Sice taky nemají ideální postoje, jenže to nakonec může být nejmenší zlo ze všech. Uvidíme.

169040

29.08.2008 10:03

Gruzii bez Abcházie a Jižní Osetie nikdo na Západě nepotřebuje

RE: Skvělá analýza

Jan M. 85.?.?.?

Kníže Karel byl na sjezdu Bilderberg Group, což svědčí o všem - poslouchá jen příkazy. Nekope za nás, za ČR, nýbrž za cizí nadnárodní koncerny a sionisty. Ale to jistě víte.

Já chci především poznamenat, že tento rozhovor je krásná ukázka ruské národní povahy. Rusové jsou prostě jiní. Novináři v ČR i jinde na západě připomínají, že v Rusku není demokracie. A kdesi cosi. Částečně mají pravdu, protože Rusové mají takovou národní povahu, která vyžaduje nad nimi vládu pevné ruky. Jak to bylo za demokratického Jelcina všichni víme. Ve skutečnosti u nás je kvůli EU mnohem menší svoboda než u nich- a bude ještě hůř: viz http://www.euportal.cz/Articles/3126-lisabonska-sm...a
http://www.euportal.cz/Articles/3089-lisabonskou-s...
EU a její neomarxisté a zednáři jen dokazují, že jim jde o nastolení orwellovské totality je vidět ještě
http://www.euportal.cz/Articles/3178-zavedenim-rea...
Jejich plánem je kontrolovat naprosto všechno! Varování: Jen pro otrlé povahy!

Omlouvám se, že jsem ty odkazy nevložil lépe, jenže ono mi to nefungovalo.

169401

31.08.2008 00:54

Někdo vyhrožuje editorovi serveru informationclearinghouse.info

Pěst na oko

Filip N 85.?.?.?

Nemám nic proti tomuto článku. Přestože já věřím, že je pravdivý, nebudou si to myslet odpůrci Zvědavce. Pro ně to bude jako pěst na oko - pro lidi, kteří nechápou, o čem Zvědavec informuje, to bude působit jako paranoia a budou mít další důvod k vysmívání se tomuto serveru. Jako paranoia se to může zdát lidem, kteří si o tom čtou, ale sami to nezažili.

169490

31.08.2008 13:05

Někdo vyhrožuje editorovi serveru informationclearinghouse.info

RE: web http://www.informationclearinghouse.info/ v ČR cenzurován?

Filip N. 85.?.?.?

Pane, zdá se, že rozumíte problematice internetu. Snad rozumíte i problematice vyhledávání Googlu a dokážete k mému zjištění něco dodat. Zdá se to jako úplná paranoia. Ale je to bohužel realita.

Google má jistá kritéria vyhodnocování relevance internetových stránek. Čím více jiných stránek na danou stránku odkazuje, tím větší váhu u Googlu dané URL má. Google také snad zohledňuje množství odkazů, které naopak vychází z daného URL.

Já EU považuji za velké zlo. A za největší zlo související s EU považuji Lisabonskou smlouvu. Jistě víte, jak politici ohledně LS podvádějí desítky milionů občanů států EU. A Google? Když zadáte do Googlu "Lisabonská smlouva", až na 12.straně (!). je nejvýše umístěný článek od největšího českého europesimistického portálu www.euportal.cz. Byla by velká paranoia podezřívat google z cenzury. Mně se toto ale vůbec nezdá.

169523

31.08.2008 23:19

Někdo vyhrožuje editorovi serveru informationclearinghouse.info

RE: web http://www.informationclearinghouse.info/ v ČR cenzurován?

Filip N. 85.?.?.?

Děkuji za odpověď. A pozdravuju do Brna. Já pojedu do Brna ve středu na zkoušku. Pán Bůh se mnou... H.

169562

03.09.2008 20:41

Hitlerův zákaz kouření

Tenhle článek se nedá číst!

Jan M. 85.?.?.?

To snad není možné, co to je za slátaninu! Kuřák (nebo kuřačka?) kouří. Na svou obhajobu si vymyslí kdeco, i konspirační teorie. Proboha škodlivost kouření je FAKT! Zajděte si někdy do pitevny na kuřákovy plíce. Nebo si na Google Images zadejte "smoker´s lungs". Myslíte si, že patologové jsou blbí a že lžou? A pulmologové taky? Že vpravovat si dobrovolně do svých plic miligramy a gramy dehtu je zdravé? A dehet je jen jedna z mnoha mnoha škodlivých látek z cigaret. V těchto dvou vědách na rozdíl od klimatologie je svobodné prostředí, ne žádná hysterie a přirovnávání odpůrců k holokaustu.
Zájmem každého státu je mít zdravé občany. Ať už je to stát fašistický, stalinistický, demokratický nebo sionistický. Že se to kuřákům nelíbí je jiná. Podle mnoha vědeckých průzkumů se státu finančně nevyplatí tolerovat kouření. Sice něco vybere na spotřebních daních (relativně mnoho), ale ohromné částky vydá za léčení (jeden den na ARu kuřáka stál před mnoha a mnoha lety 300 tisíc Kč), dále sociální dávky pro sirotky, jiné sociální dávky. I ambulantní léčba kuřáků je velmi nákladná. A kouření má trvalé důsledky. Desítky let. Nejhorší je, když lidi začnou kouřit v dětském věku. Toto platí pro sociální stát. Pro takovou Indonésii jsou čísla jiná.

Jestli si myslíte, že kuřácké koncerny dávají do cigaret kdovíjaké svinstvo, nikdo vás nenutí to svinstvo kouřit. Na veterinárních fakultách se říká, že firmy vyrábějící drahé krmivo pro kočky do něj dávají návykové látky, aby kočičkám chutnalo jen to jejich. [smích]

A arogantní kuřáci si taky mají uvědomit, že svým kouřením poškozují nekuřáky! Zaprvé zdravotními riziky, za druhé ohavným smradem. Kouření je to samé jako kdybych si na ulici vzal lžičku s páchnoucím vepřovým hnojem (kejdou).

Zajímavý odkaz.

169708

05.09.2008 09:19

Otřesná devastace Gazy

Jsou to králíci

Filip M 85.?.?.?

Palestinci jsou paraziti. Rozmnožují se jak králíci, přestože jsou nezaměstnaní. Nebýt skandální podpory EU, nemohli by se rozmnožovat jak králíci. Kdyby neexistoval Izrael, místo nich by byli tihle králíci s úrovní civilizace tak 50 let nazpátek.

169898

05.09.2008 11:41

Otřesná devastace Gazy

RE: Jsou to králíci

Filip M 85.?.?.?

A mně je blbě z vás. Já nejsem žid. Nemám rád sionisty, ale proti židům nemám nic. Ne všichni židé jsou sionisti. Lidí napojených na Bilderberg a Rothschildy z Izraele je určitě maximálně pár desítek, spíš míň. A Izrael má přes 7 milionů obyvatel. Podívejte se na židy, kolik získali Nobelových cen a kolik Arabové. 7 i včetně té za mír tomu teroristovi Arafatovi. Když se to přepočte na obyvatele (třeba na 1 mil), vyjde to pro muslimy ještě hanebněji.

Připadá mi taky směšné, když někdo zastává konspirační teorie a la Alex Jones: Nesnáší neocons, Bilderberg, americké jestřáby, americký imperialismus, Izrael a vše židovské. Při tom ti dotyční můžou dopadnout tak, že zatímco budou nenávidět vše židovské včetně Izraele a budou lézt všem muslimům (vy víte kam)..., mezitím jim muslimové ze západní Evropy podřežou hrdlo. Jestli to nevíte, tak muslimů je v západní Evropě už 15 milionů muslimů a velmi velmi rychle přibývají, zatímco etnických Evropanů ubývá. A skoro všichni ti muslimové v Evropě mají v plánu džihád. Když si přečtete tyto články o Švédsku, zjistíte, že nepříteli nejsou jen ti liberálové, neomarxisti, multi kulti, pobláznění mladí anarchisti, ANTIFA a ostatní Švédové. Vůdčí osobnosti v těchto proudech ve Švédsku (jako i v jiných zemích EU) by se daly ztotožnit s Bilderbergem a s plány na ovládnutí Evropy. A muslimové jsou jejich cestou, jak toho dosáhnout. Takže já opravdu nevidím důvod, proč bych měl lézt do zadku evropským a blízkovýchodním muslimským džihádistům a bojovat proti Izraeli. Izraelci jsou v tomto boji našim spojencem. Ne sionisti z Izraele (!!!), ale obyčejní občani Izraele - cca 7 milionů.

články o Švédsku:
http://eurabia.cz/Articles/9-stoji-svedska-demokra...
http://www.eurabia.cz/Articles/11-stoji-svedska-de...
http://www.eurabia.cz/Articles/11-stoji-svedska-de...
http://eurabia.cz/Articles/2136-policie-v-malmo-ot...

169917

05.09.2008 15:27

Otřesná devastace Gazy

RE: Jsou to králíci

Filip M 85.?.?.?

Blbost. Uvědomte si toto: Budete plivat na Izrael a lézt muslimům do pr... a mezitím vám ti muslimští džihádisté podříznou hrdlo. To není moc inteligentní strategie. Stačí se podívat na demografické statistiky a zapojit selský rozum.

169940

05.09.2008 15:34

Otřesná devastace Gazy

RE: Jsou to králíci

Filip M 85.?.?.?

Nemá cenu diskutovat s omezenci, kteří jsou přesvědčení o tom, že muslimové v Evropě jsou nevinné bílé neposkvrněné hrdličky. Pokud si to nějaký omezenec myslí, tak ať si zjistí, jestli se náhodou v Evropě nekonaly jakési teroristické útoky muslimů. A dotyční by se taky měli podívat na demografické statistiky a zapojit selský rozum. Pokud ani to nepomůže, nechť jim muslimské hrdličky tak za 15-25 let, až jich bude víc, podříznou hrdlo.

169941

05.09.2008 16:04

Otřesná devastace Gazy

RE: Jsou to králíci

Filip M 85.?.?.?

1.Zvěstem o tom, že Izraelci prováděli etnické čistky na Palestincích, se jen směju. Opravdu ubohá propaganda. Izraelci je zčásti vyhnali, zčásti Palestinci odešli sami. Jejich předáci i Židi jim dali sliby, které byly buď tzv. bílou lží, nebo opravdovou lží. Mezi vyhnáním a genocidou je ale velký rozdíl! Jestli na své pravdě trváte, tak uveďte nezávislý zdroj!
2. Jestli má Goldstein právo na to být označen za teroristy, to já nevím. Vy byste ale měl vědět, že u palestinských teroristů je úplně běžné útočit na školní autobusy plné židovských dětí.
3.Směšujete pojem "Izrael" a "sionismus". Jestli to nevíte, tak i před vznikem Izraele měli židé velkou moc, nejvíc v USA a ve VB. Ne všichni v Izraeli jsou sionisti - většinu tvoří obyčejní občané, kteří chrání svou zemi a majetek. Že ji získali vyhnáním původního obyvatelstva, to je věc jiná. Arabové v historii vyhnali taky mnoho obyvatel - např. na Pyrenejském poloostrově. A ti křesťani a židi, kteří zůstali, měli omezená práva a museli platit speciální vysoké daně. Což se děje i nyní - v arabských zemích jsou křesťané diskriminováni. Židi většinou emigrovali.
4.Prohlásit, že matematiku vymysleli Arabové je velmi troufalé. Matematika přece existovala i před 7.stoletím. Jistě, oni přispěli k jejímu vývoji. Ale neplatí, že by ji "vymysleli", vytvořili de novo. Arabové drželi krok s Evropou tak do 13.století (v něčem byli i napřed). Jejich zásluhou bylo uchováno mnoho z antických znalostí (např. ta matika). Ale od 13.století jako když utne - od té doby se zmohli maximálně tak na velbloudí h... A víte proč? Protože v muslimských zemích není SVOBODNÉ MYŠLENÍ. Vládnou v něm fanatici jako v křesťanském světě v hoooooooooooooooooooooooooodně drsném dávném středověku. Muslimští vůdci nepřipouští diskuze. V současnosti jsou na tom arabové ve vědě a v kultuře tak špatně, protože téměř nepřekládají ze západních jazyků. A proč taky, když skoro všechno, co přichází od nás, dogmaticky považují za zlo? Podívejte se na tohle:
http://unstats.un.org/unsd/demographic/products/socind/literacy.htm
Ve státech, které tak obdivujete, mají hodně vysoké míry negramotnosti. Třeba v Egyptě.

Ten dlouhý článek si někdy přečtu. Matrix mi nejde spustit. A Chromík? Když tam nemá zdroje, tak to není důvěryhodné. Ať si tam nejdřív napíše, z čeho to přeložil a já se tím pak budu zabývat.

A jestli si fakt myslíš, že evropští muslimové jsou neškodní, tak si od nech useknout hlavu. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

169947

08.09.2008 12:21

Skutečný význam války v Jižní Osetii: Rusko vrací úder

Rusové

Filip M 85.?.?.?

Evropani nesmí zapomenout, že Rusové 2x zachránili Evropu (proti Napoleonovi, ve 2.sv.válce). Ačkoliv je to velice paradoxní, v současné době je Rusko jeden z nejsvobodnějších států Evropy. Státy EU totiž svobodné nejsou, když 82% jejich legislativy vzniká v Bruselu nevolenými úředníky (tj. komisaři, europarlament to jen koriguje). Národní parlamenty hrají druhé housle a po Lisabonské smlouuvě už nebudou vůbec důležité.

Odborníci na internet nechť se podívají na toto (můžou k tomu i něco dodat): http://krajtl.blog.cz/0809/provokateri-na-novinky-...

170114

11.09.2008 14:35

Jára Cimrman ve službách ďábla

Můj názor

Filip M 85.?.?.?

Zdravím. Autore článku, vy protěžujete Kuchtovou proti Bursíkovi? Hmmm. Kuchtová je bývalá paní pančelka, úplně neschopný politik a úředník. Viz její působení na ministerstvu školství. Bursíka vidím jako o trochu menší zlo než ji, ale ve skutečnosti jsou velkým nebezpečím pro ČR oba dva, oba dva jejich mocenské a názorové proudy. Doufám, že SZ zanikne co nejdřív!A co Schwarzenberg? O něm víme, že je taky velkým nebezpečím pro naši zem. Ale věděli jste o něm toto? Vzhledem k tomu, že je ve vládě za SZ, tak to je škandál. A média o tom mlčí jako hrob.

170320

11.09.2008 14:51

Topolánek jako druhý Viktor „Čistič“?

Kauza Kubice aj.

Filip M 85.?.?.?

Pane autore, protože soud konstatoval, že se na prorůstání mafie do ČSSD nepřišlo, neznamená to, že tomu tak nikdy nebylo!!! Copak nevíte, že politici mají většinou soudce na své straně (u klíčových soudních procesů)? V naší politice nemůžete věřit nikomu a ničemu! A hlavně - zdá se, že neexistuje zájem vyšetřit Mrázkovu vraždu, respektive to úplně nejdůležitější, tzn. odhalit osnovatele té vraždy. Kdyby policie mohla, jistě by ty osnovatele dávno odhalila.

Je to smutné, ale zdá se, že mezi ČSSD a ODS existuje něco jako smír ohledně vyšetřování svých podvodů a kauz. Myslím to tak, že ódeesáci a socani při vzájemných změnách u moci se vždy tajně setkají a dohodnou se na "status quo", tzn. že se navzájem nebudou vyšetřovat. Protože kdyby tohle neplatilo, Langer a spol. by už dávno dotlačili (protiprávně, tzn. hrubým nátlakem) policii k řádnému vyšetření té kauzy(!). VždyŤ by se jim přece vyplatilo, odrovnat důkazy a následným odsouzením socany na desetiletí! Ale oni to nedělají. Proč? Viz výše.

Závěr: Podle mě u těchto kauz to většinou tak bývá, že pravdu mají obě strany - tzn. že socani se opravdu paktovali s mafií, ale ODS toho "nekale" využila před volbami. Stejně tak si myslím, že Čunek se opravdu dopouštěl finančních mafinací, ale že zároveň tu kauzu rozdmýchali socani v čele s Paroubkem a že měli velký vliv (nejenom) na tu bývalou Čunkovu sekretářku (vypadalo to tak). Pokračovat ve stejném duchu by se dalo i u jiných kauz.

Z toho jen plyne, že vysoká politika (domácí i mezinárodní) je mnohem mnohem větší špinavost, než si normální obyčejný občan dokáže představit. [bliji]

170321

16.09.2008 14:41

Zkurvysynu Topolánku, kulka pro tebe je připravená

Přínosný článek k tématu

Filip M 85.?.?.?

je zde.

170743

16.09.2008 14:49

Trofeje kavkazské války skončí v muzeích

RE: Co bylo v hummerech?

Filip M 85.?.?.?

Já tomu nerozumím. Napadlo mě ale, jestli to třeba není jen zpravodajská hra. amíci třeba mohli poslat vojáky s falešnou dokumentací o družicích do rukou Rusů s cílem, aby si Rusové mysleli, že mají ty správné kódy. Nezdá se mi, že by byli Američani tak blbí. Vždyť přece mohli poslat záchranné komando, které by ty vojáky s dokumentací osvobodilo. (???)

170744

17.09.2008 10:15

Americká ekonomika – loď v bouři a bez kormidla

USA - vědecká velmoc

Filip M 85.?.?.?

Výzva autorovi: Opravte si prosím toto: "Ministerstvo financí minulý týden zaplatilo 5 bilionů dolarů za znárodnění krachujících firem Fannie Mae a Freddie Mac." V angličtině "billion" znamená miliardu. Jinde to máte správně, tady vám to ale ujelo.

Tak americká ekonomika je na tom zdá se dost špatně. Jedno se ale Američanům nedá upřít: Jsou suverénní světovou vědeckou velmocí. A to skoro ve všech oborech. Nový evropský urychlovač částí změní jen dost málo, a pokud vůbec, tak jen v jednom oboru. Stačí se podívat na novinky ve světě vědy, na internetové stránky jako je např.www.osel.cz. Téměř všechny novinky a objevy přichází z USA. Vnějším projevem tohoto faktu jsou Nobelovy ceny - Američani vyhrávají téměř všechny vědecké NC.

170816

18.09.2008 10:40

Americká ekonomika – loď v bouři a bez kormidla

RE: USA - vědecká velmoc

Filip M 85.?.?.?

Ano, Američani nakupují lidské zdroje. Z kapitalistického hlediska to není nic špatného. Nevidím na tom také nic špatného. Já kdybych byl premiér či ministr školství, pokoušel bych se o to samé. Amíci jen ukazují, že jim to myslí a že cílové země jsou tak hloupé, že neudělají vůči tomu protiopatření. Chápu, že chudé země těžko mohou udržet své dobré vědce. Bohaté by ale měly - např. státy EU. Z EU odchází do USA obrovské množství vědců, protože v USA jsou nesrovnatelně lepší vědecké podmínky. Anebo vědci EU pro Amíky otrocky pracují. Štve mě, že např. biochemik a farmaceut profesor Holý, asi náš nejvýznamější vědec pobývající v ČR, objevuje Američanům za pár stovek tisíc dolarů ročně unikátní světové léky. Američani pak investují "pár" mld USD a shrábnou následně pár desítek mld. "Naše" Zentiva prý o o jejich vynálezy nemá zájem. A přitom kdyby měla odvahu jít do rizika a půjčit si na to, mohlo by jí to přinést velký úspěch. Má ale zájem jen o generika. Ty objevy nezajímají ani jiné evropské farmaceutické firmy.

Mě to štve. Bohužel s tím ale nic s tímto faktem nemůžu udělat. Státy EU raději vrážejí peníze do sociálních států než do vědy a výzkumu. [naštvaný]

-----------------------------------------------------------------
Jo a omlouvám se, pane Stworo. Řešil jsem to moc unáhleně. Měl jsem si toho přečíst víc a potom teprve psát, v případě, že bude třeba. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

170918

18.09.2008 10:44

Americká ekonomika – loď v bouři a bez kormidla

RE: USA - vědecká velmoc

Filip M 85.?.?.?

Ignorujete fakt, že přestože v USA působí mnoho cizích vědců, samotní Američani pochopitelně přispívají na věděckém bádání nejvíc. Stačí se podívat např. na www.osel.cz. Ohromné množství vynálezů a objemů objeví Američani asijské národnosti. Asijci v USA jsou totiž velmi pracovití, pilní a inteligentní. Ostatně jako všichni Asiati z Dálného Východu.

170919

26.10.2008 01:18

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

Nové velmoci

Filip M 85.?.?.?

Cituji: "To by dalo vzniknout novým světovým velmocem: Číně, Japonsku, Rusku, EU a Indii."

EU z toho vynechte. Za prvé je současnou finanční krizí taky dost postižena, za druhé Evropská unie svou činností přímo vyrábí obrovské problémy evropské konkurenceschopnosti (byrokracie, nesmyslné centralistické regulace a direktivy, nadměrný boj proti CO2 apod), snaha o neprůhledné centralistické ovládnutí všeho možného (viz Lisabonská smlouva) atd atd. Navíc: Evropa se utápí ve svých zhoubných neperspektivních sociálních systémech, má obrovský podíl muslimů a jiných imigrantů, většina zemí má malé armády, malé armády mají relativně i velké evropské země. I pokud by Evropa ty muslimy neměla, kvůli svým sociálním systémům by se zanedlouho tak jako tak stala chudou kolonií vlastněnou Asijci (čína, Japonsko, J.Korea, Arabové od Perského zálivu).

Rusko: V současné době má dobré a schopné vrcholné politiky, kteří Rusko vyhrabali z nejhoršího. Má ale špatnou perspektivu do budoucna: Alkoholismus, nízká porodnost Rusů, vysoká porodnost muslimských přistěhovalců. Rusko má stejné problémy se svou existencí jako většina evrosských států. články o tom zde a zde.

Japonsko: Finanční problémy mělo někdy v 80. a 90. letech (několik finančních krizí). Ustálo je. Je to technologická velmoc a zřejmě jí bude i nadále. Prognóza do budoucna: Velké stárnutí obyvatel. Malá vojenská síla z pochopitelných důvodů (WW2).

Tak už nám zbývají Čína a Indie. Ty se supervelmocemi stát mohou. Úspěšnější jistě bude Čína, Indie ale o moc pozadu nebude. Záleží na tom, kdy se ale u číny vyjeví rozsáhlé problémy: ignorace ochrany životního prostředí, obrovská nerovnováha mezi počtem mladých mužů a mladých žen. Nadržení mladí muži mohou způsobovat sociální napětí a posléze i rozdmýchávat války.

173917

01.11.2008 18:16

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

Můj skromný názor

Filip M 85.?.?.?

Myslím si, že válka proti Íránu bude nejméně za 10 let. Kdyby byla nyní, tak by mi to ani moc nevadilo, protože už mě nebaví žít. Vím ale, že by to moc vadilo ostatním.

174514

17.11.2008 11:02

Kam jsme se to dostali?

Pane

Filip S 85.?.?.?

Pane, to znamená, že jste zanedbal výchovu svého syna. Příliš jste se spoléhal na státní instituce (státní školství) a mainstreamová média. Selhal jste a teď se divíte, že Váš syn má vymytý mozek.

Anebo to je jinak, nemohl jste syna více poučovat, protože jste rozvedený a vídáte se s ním zřídka?

176013

17.11.2008 11:15

Kam jsme se to dostali?

RE: 19 let svobody

Filip S 85.?.?.?

A koho volíte, když ne ODS? S cizím radarem v ČR taky nesouhlasím. Ale co se dá dělat... Jestli v ODS převáží europesimistické křídlo proti Lisabonské smlouvě, tak je ODS celkem volitelná. Proboha snad nevolíte Paroubkovu ČSSD? Z mnoha mnoha důvodů, proč by je občani neměli volit, uvedu dva:
1)Kdyby nám několik volebních období vládli bezpáteřní prospěchářští populisti Paroubek, Rath, Sobotka, Hašek a spol., vedlo by to k neúměrnému zadlužování, které by se velmi nebezpečně blížilo poměrům v Maďarsku, kde napáchala levice tak velké škody, že se Maďarsko stále víc a víc blíží ke státnímu bankrotu.
2) Socani jsou naprosto slepí a nekritičtí vůči Lisabonské smlouvě. Proč asi? Pořád dokola opakují, proč LS MUSÍ být schválena, ale už nezmíní, proč musí být schválena.

Nedělám si iluze o to,, že vrcholní ódéesáci jsou čestní. Je to stejný ksindl jako ti socani. Jejich program je ale menší zlo...

176017

17.11.2008 11:29

Kam jsme se to dostali?

RE: no jo...

Filip S 85.?.?.?

A to si děláte srandu (v rámci nadsázky), nebo je to parvda? Já jsme odmaturoval v r.2006. Nedokážu si představit, že by mí porfesoři tak odporným způsobem odsoudili pramen informací jen proto, že je konzervativní.

176019

19.11.2008 12:03

Kolik peněz vlastně nalila americká vláda do současné krize?

RE: Nemyslím, že je to reálné

Filip M 85.?.?.?

Tak to potěš pánBůh. Za pár let budou tyto mocnosti (Čína a Rusko) vojensky silnější než nyní. A ten podvod na nich si nenechají líbit - tzn., že se můžeme připravit na další válku, možná i jadernou.

A jak do toho bude zapadat válka proti Íránu? Možná ještě před zavedením té nové měny rozpoutají válku proti Íránu - každý přece ví, že úspěšná válka ekonomice velmi prospívá. A jak do toho zapadá americký radar v Brdech? Proti Íránu, hlavně ale proti Rusku bude pro Američany velmi velmi důležitý. Z toho důvodu máme oprávněný důvod bát se zásahu na náš radar ze strany Ruska.

Holt ten radar je jednostranně výhodný pro Američany, ale nevýhodný pro nás. Můžeme se totiž stát obětí jaderného či jiného konfliktu rozpoutaného agresorem USA.

176213

07.12.2008 16:32

Bravo, pane prezidente!

Velmi přínosný článek

Filip M 85.?.?.?

Odkaz zde: http://www.virtually.cz/?art=17491

177730

12.12.2008 14:57

Pravda o brněnském zdravotnictví

Můj názor

Filip S 85.?.?.?

Nechci tvrdit, že tento článek je lživý. V žádném případě ne. Naši nejvyšší politici a soudci spolupracují s mafiemi a nemůžeme jim proto věřit už ani nos mezi očima. Jen na mě působí velmi nepříjemně, když vyjmenovává všelijaké výše nařčení. MYslím to tak, že většina lidí by tento článek odmítla jako snůšku tvrzení, která se nedají dokázat.

Má poznámka k Julínkovi: 30Kč jako poplatek za ošetření, placení pobytů v nemocnicích a za pohotovost považuji za nevyhnutelné. Nežijeme holt ani v utopii, ani v Saudské Arábii, kde mají skoro všechno zadarmo. Je mi líto, že mnoho čtenářů Zvědavce to vidí příliš levicově - šetřit se přece musí - k tomu jsou ty poplatky vynikající. Taky nemám nic proti změně statutu nemocnic z p.s. na a.s. Akciovky mají lepší právní status, jsou více motivovány nevytvářet ztráty atd atd. V žádném případě ale nesouhlasím s privatizací nemocnic a zdravotních pojišťoven! Tenhle Julínkův návrh považuju jen za pokus o monstrózní tunelování, které nemá ve světě obdoby. Občanům by se to vůbec ale vůbec nevyplácelo - ročně bychom my jako občani ztráceli miliardy korun, které by nešly do státního rozpočtu, ale na účty nadnárodních koncernů!

178035

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 39 čtenářů částkou 5 666 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Italské námořnictvo čelí Erdoganovi: Na Kypr dorazila italská fregata Federico Martinengo 10.12.19 21:50 Itálie 1

Turečtí vojáci vyvěsili tureckou vlajku na řeckém ostrově v řece Evros10.12.19 20:19 Řecko 0

Turecká letadla dnes 30x narušila vzdušný prostor Řecka v Egejském moři10.12.19 19:50 Řecko 1

Důkaz o "nezávislosti" průzkumů veřejného mínění10.12.19 14:14 Česká republika 4

Střelec v ostravské nemocnici zabil šest lidí. Neměl legální zbraň10.12.19 11:21 Česká republika 6

EU nařídila sledovat už od roku 2020 spotřebu každého řidiče, někteří na to doplatí10.12.19 11:10 Evropská unie 0

Poslanci chtějí zakázat domobranu10.12.19 11:06 Česká republika 1

Čína zakáže americkou technologii - začíná ná totální technologická válka 09.12.19 20:19 Čína 0

Cultural Enrichment #1309.12.19 19:39 USA 1

Belgie: Muslimský mob podpaluje vánoční strom na náměstí a řve "Allahu akbar"09.12.19 19:27 Belgie 1

Hihi. Chvilkaři se zlobí na Klause mladšího. Nemohou zneužit symbol trikolory09.12.19 17:51 Česká republika 2

Z dcery Angeliny Jolie a Brada Pitta se stává kluk09.12.19 11:20 USA 1

Chvilkaři proti Babišovi, Sardinky proti Salvinimu - stejný scénář, jak přes kopírák09.12.19 11:15 Itálie 1

Augsburg: Muslimové na vánočních trzích ubili hasiče09.12.19 11:11 Německo 0

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník padlým vojákům Wehrmachtu a oddílů SS 08.12.19 21:01 Česká republika 3

Istanbulská dohoda - čeští občané jsou záměrně podváděni08.12.19 20:02 Česká republika 1

Neschválení Istanbulské dohody je neakceptovatelné, řve feministka. Odhlasujeme, že k Istanbulské dohodě přistoupí EU jako celek, vyhrožuje EU komisař06.12.19 11:41 Evropská unie 5

Národná rada SR schválila Dodatkový protokol, zavádzajúci nové trestné činy za vyjadrenia rasovej a xenofóbnej povahy06.12.19 10:56 Slovensko 2

ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout06.12.19 10:50 Česká republika 1

Nejvyšší soud se zastal somálské studentky s hidžábem. Česko musí tolerovat náboženský pluralismus06.12.19 10:24 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,90 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
30,26 Kč
Kanadský dolar
17,39 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
21,09 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,73 Kč
Ukrajinská hřivna
0,97 Kč
100 rublů
36,18 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 769,84 Kč
1 unce stříbra
386,83 Kč
Bitcoin
163 641,26 Kč

Poslední aktualizace: 12.12.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?