Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 56 příspěveků, 6 různých jmén: <nic>, blek, jansmith 1984, jansmith1984, Pasant-x, Sedy.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.12.2007 20:12

Policie opustila svá stanoviště předtím, než zabili Bhuttovou

RE: Napsal Makow

jansmith1984 193.?.?.?

Bohuzel, system, ktery jste presne pojmenoval je u nas a nejen u nas nastaven tak, aby prezidenta nemohli volit obcane v prime volbe, ale naopak uplatni a zkorumpovani poslanci (slouhove mocnych a bohatych, kteri pisi zakony) a tudiz je dost pravdepodobne, ze Klausovi pomohou spolecne s tolikrat zatracovanimi komunisty znovu ke korytku. Pamatujete jak dopadla sveho casu volba mezi Klausem a Zemanem a kdo pomohl Klausovi do kresla?!?!?

Navic, o tom, ze by se system po pripadnem zvoleni Svejnara zmenil a podminky zivota vetsinoveho obyvatelstva zlepsily dost pochybuji. Kandidat, ktery by mohl system ohrozit zasadnimi zmenami nema predne v radoby dekokracii sanci kandidovat, pripadne by jej mohl system jako potencialni hrozbu i eliminovat viz. JFK, M.L.King, Ghandi nebo Benazir. Mourenin, na ktereho se to svede se vzdy najde.

150177

13.01.2008 19:09

Reakce blogosféry a několika webů na trestní oznámení na Zvědavce

RE: Nikdo významný tě nepodporuje, Stworo.

blek 193.?.?.?

Co si chtel tim svym odkazem demonstrovat zedniku a co si myslel tim "nikdo vyznamny"??

Mas na mysli, ze nikdo vyznamny jako napr. tabak Klvana, lokajove Vondra a Parkanova, nebo lokaj a neotesanec Topolanek pana Stworu nepodporuji?? Neni divu, ze. To si nam teda sdelil novinku smudlo.[smích][smích][smích]

Projdi si zdejsi disluzi a mozna ti dojde jak se ma vec doopravdy, i kdyz o tom dosti pochybuji, protoze by k tomu asi uz doslo.

151312

28.02.2008 15:47

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: Topol v Kanadě

jansmith1984 193.?.?.?

OK, dejte pak vědět jak to dopadlo.[smích]

155347

03.03.2008 16:36

Matrix

RE: A zase nic !

jansmith1984 193.?.?.?

Moudré zhodnocení pane Bartosek a mám pocit, že i velice přesné. Díky za vaše příspěvky, i když je zřejmé, že je ne každý, v rámci probíhajícího brainwashingu, dokáže rozdýchat.[smích] Nebo si jejich aktuálnost vůbec připustit viz. např. kontroverze 9/11 a klapky na očích a uších masírované a zblblé většiny.
jansmith1984

PS: A když jsme u MUDr. Koukolíka a jim popisovaných deprivantech na všech úrovních, tak tady jsou ke studiu (proč je náš svět takový jaký je), další zajímavé mp3:
Rozhovory Ivo Budila
http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=32...

155618

06.03.2008 13:07

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Jen na okraj, autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Vyborna analyza, plne se stotoznuji. Dalsi z rady vasich skvelych prispevku, ktery odkryva podstatu problemu a vyrazi manipulatorum brainwashingove provazky z rukou.

Ted jeste, aby si to precetlo co nejvic lidi a trochu si srovnali dojmy s pojmy.[smích]

Problem je, ze System se schovava za pravo na svobodu slova, ale ve skutecnosti je proti veskerym namitkam v podstate imunni. Bud zaujme pozici mrtveho brouka a nereaguje nebo pocka az odpor oponentu sam pro jine kauzy vyhnije nebo zinscenuje nejake divadlo (9/11???) a stejne si udela co potrebuje.


Sdileni (sharing) nezmanipulovanych informaci a nazoru je jedina cesta jak lidem v nasi pokrytecke pseudodemokracii udajne "pravdy a lasky" otevrit oci a snad konecne nastartovat celosvetove zmeny k lepsimu. Nebyt fenomenu nekolika posednich let internetu (paradoxne ditka studene valky), ktery mocenske zajmove skupiny stale pod kontrolou nemaji, by tato vymozenost k dispozici nebyla a tudiz je treba ji vyuzivat.

Pokud se to nepovede a kluci za oponou (na vsech urovnich) svuj vliv a mocenske plany pres dlouhodobe neudrzitelny stav veci udrzi v chodu, tak drive nebo pozdeji jdeme do prd-le vsichni.[smích]

A nebo v lepsim pripade my jeste primo do pr-ele nepujdeme, protoze se jakestakes staus quo nejakou dobu udrzi, ale to je chaba utecha pro nase potomky.

155840

06.03.2008 13:28

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Sice nesouvisejici, ale stejne

jansmith1984 193.?.?.?

Presne tak. Bez osvicenych lidi, kteri se neboji jit s kuzi na trh a inspirovat mlcici vetsinu ke zmene mysleni a ke skepticismu a nezavislosti by zadny pokrok k lepsimu pro VSECHNY zucastnene nebyl mozny.

Rodiny, kmotrove a mocenske spicky s neomezenymi financnimi zdroji bez ohledu ideologie a kontinentu kde ziji by byly jeste vice ve svych palacich znudene a jeste vice chamtive a jeste vice s nevedomou a casto nasledne velice prekvapenou mlcici vetsinou cvicily.

155842

07.03.2008 15:10

Teror pravdoláskovců

Úpadek čecha???

jansmith1984 193.?.?.?

Odkaz na uvahy, ktere by VÁS (zde diskutujici a patrajici po pravde a realite naseho sveta a jeho poradku) mohly zajimat:


REBELIE BEZMOCI A VYSMECHU

Úpadek čecha
http://www.hloupy.chytrak.cz/dek20.htm

Jako upoutavka posledni odstavec zmineneho clanku:

Já teď veškeré své úsilí věnuji jen svému vymanění se z kola života, aby jsem nemusel v dalším životě pykat za vaše i za své chyby. Proto mě nechte v klidu, nenuťte mě pracovat, všechny peníze co dostanu na sociálce vracím hned státu v poplatcích. Nemít letní zásoby potravin z přírody, už bych byl mrtvý. Nebudu k vám více mluvit o vašich hospodářských a politických věcech, neboť nemáte uši ani oči. Vaše problémy už mě nezajímají, a nezajímá mě ani osud Čech. Nemám děti a ani je nebudu mít. Nemusím nic. Vydávám se na cestu k probuzení. Nyní na mne už nebude nic z vašich taktik platit. Zbývá už jen pár let času. Dovolte mi abych je tedy využil ve své skromnosti ke své duchovní očistě. Vraťte mi aspoň trochu svobody, kterou jste mi odňali už při vystavení rodného listu.

Obyčejná Nula
---

Uvod do WEBU mesiase:
http://www.hloupy.chytrak.cz/index.htm

---

Hezky den vsem,
jansmith[smích]

155939

20.03.2008 18:09

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

RE: kecy, kecy, kecy

jansmith1984 193.?.?.?

(Jestli chcete zjistěte si jak vzniká pocit morálky, varuji, že to může být šokující zjištění a lidé to občas neberou dobře.)
---

Ano, souhlasím. V našem Světě je jen málo věcí takových, jak vypadají na první pohled. Na věci je třeba se dívat v širších souvislostech, nepřijímat předčasná, podjatá nebo emotivní stanoviska a stále se mít vnitřně na pozoru před podprahovým vlivem propagandy a manipulací, ať již pocházejí od kohokoli. Viz. myšlenky MUDr. Koukolíka a jeho práce o deprivantech apod.

Soudit motivy toho vojáka k účasti na misi, která je už svou podstatou v mnoha aspektech kontroverzní (911-WTC7???) nám nepřísluší, i když si je jistě dokážeme představit a některé tady zazněly.

Hrajeme si se slovíčky, stejně jako před mocnými za oponou k zemi ukloněný (tzv. nezávislý) mainstream a jediné co nás k tomu ospravedlňuje je fakt, že se doufám nesnažíme nikým manipulovat, ale upřímně hledat vysvětlení. Voják byl ve špatnou dobu na špatném místě a pokud nebereme v úvahu učení mystiků (toltéků apod.), tak měl jen velmi malou možnost okolnosti, které vedly k tragedii ovlivnit. Když pomineme vnější vlivy, tak se v jistém smyslu už doma "svobodně" rozhodl zúčastnit a riskovat a bohužel až pozdě pochopil, že důvody pro které tak učinil, narozdíl od tvrzení Systému, za to nestály.

Nezaslouží gloriolu hrdiny, stejně jako nezaslouží urážky nebo despekt. Podle mne zaslouží soucit a přání, aby se jeho smrt (i smrt jeho kolegů v patrole a dalších) nestala zbytečnou epizodou na šachovnici mocných tohoto světa, kterou jistě dobře propagandisticky zdůvodní a využijí a hlavně aby jako tragické memento pomohla ke změně předepraného myšlení nevědomých spoluobčanů, kterým podstata a souvislosti dění kolem nás, přes do oči bijící historická i současná fakta, nedocházejí.

156898

28.03.2008 23:16

Jazyk sionismu

RE: Přijal a překonal

jansmith1984 193.?.?.?

Možná by stálo za upozornění, že Ježíšovo zmrtvýchvstání (resurrection) je pouhý mýtus, který pravděpodobně velmi umně využily určité politické a náboženské síly té doby ke svým cílům.

Křesťanství se začalo opravdu lavinovitě šířit až tehdy, co plebsu nabídlo ideu posmrtného života a znovu opakuji, založenou na mýtu Ježíšova zmrtvýchvstání. Geniální tah jak mýtem ovládnout masy věřících a udržet je v poslušnosti v tomto slzavém údolí.[smích]

Podle historických pramenů našla Ježíšův hrob prázdný jako jediná Máří Magdaléna, již dříve odstavena ostatními apoštoly mimo hru a později označena s ideologických důvodů za nevěstku, ale na základě jejího tvrzení byl tento zázrak přijat jako pravdivý a počalo jeho šíření mezi věřící... Stačí se zamyslet jak se manipuluje v dnešní době již několik dní starými událostmi (kolik pravdy je asi na oficiální verzi událostí 9/11?) a co se tudíž asi dělo při psaní evangelií, ze kterých pouze 4 byly nakonec uznaný jako relevantní. Kde jsou evangelia gnostiků a další, proč byla ignorována? Není to proto, že popisovala děj pravdivěji a tudíž se to ideologům nehodilo?

Tim nechci popírat toto duchovní učení jako takové, jen upozorňuji jak snadné je cokoli zmanipulovat a zneužít a že podobenství v evangeliích a bibli říkají něco jiného než jak to interpretují církevní činovníci.

Doporučuji zajímavý dokument ke studiu:
http://www.cnn.com/CNN/Programs/presents/after.jesus/
nebo
http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0612/20/cp.01.html


Samozřejmě Zietgeist Duch doby je další námět k zamýšlení.


PS: V tomto kontextu jsou určité debaty jen exibicemi ega a slovními a pojmovými ekvilibristikami.
jansmith[smích]

157466

12.04.2008 17:34

Slovenský tiskový zákon

RE: Paradox...

jansmith1984 193.?.?.?

>>>Drtivá většina je tvořena normálními, slušnými a pracovitými jedinci.

Trefna poznamka. Plus bych rekl, ze vse je zalozeno na systemu, ktery tyto mocenske spicky historicky od chvile, kdy nashromazdily dostatek moci, konfiguruji podle svych zajmu.

Problem je, ze tyto, opakuji - mocenske spicky jsou sofistikovaně, stejne jako mafianska chobotnice, skryty za oponou a bezny obcan nema sanci, i kdyby chtel, jejich cinovniky rozkryt a pojmenovat. Bodejt by tomu tak nebylo. Nemeli tito lide dost casu od vynalezeni penez sve metody ovladani mas skrze nabozenska dogmata, psychologicke a sociologicke poznatky, strach, nenavist, obezivo atd. vylepsit k dokonalosti? Jen naiva se muze domnivat, ze se nepoucili ze svych drivejsich chyb a ze sve nastroje jak jeste vice moci a zetonu nahrabat nevylepsili.

Dalsi zajimavy material (vedle Zeitgeist the Movie) pro ty, kteri netusi jak funguje monetarni politika a jak bankeri skrze dluh zotrocuji lidi je mozno shlednout zde:

Money As Debt - Penize jako dluh (ceske titulky)
http://video.google.com/videoplay?docid=-5235132603609670233


Souhlasim, ze drtiva vetsina beznych lidi by opravdu radsi dala prednost spolupraci a altruistickym tendencim pred honbou za mamonem zivenym konzumem v letadle dle vzoru MLM, ktery tento pokriveny system, do doby nez se sam zhrouti, udrzuje pri zivote. Kazdy kdo cestoval po svete jiste potvrdi, ze tzv. normalni lide jsou v zasade vsude stejni, pratelsti a cim jsou chudsi, tim vice.

Vse je o pozitivni vychove od detskych let, prevenci pred vlivem negativnich a patologickych jevu a snaze nazyvat veci pravymi jmeny. I lez je patologicky jev, byt se rado tvrdi, ze patri k zivotu. Komu vyhovuje system, ktery skrze bulvar, zavadejici reklamu, ale i propagandu mainstreamu vychovava bezneho obcana od mala k pokrytectvi, k hmotne i jine zavislosti, zavisti, oddelenosti od ostatnich a podsouva mu hodnoty, ktere jej zaslepuji, zotrocuji a stavi do řady bezduchů????

Vyhovuje tem 90% obyvatelů Planety, kteri vlastni pouhych 10% hodnot ci penez a kteri jsou v rukou toho 1 % za oponou (dle ohadu p. Stwory) a permanentniho brainwashingu skoro bez sanci cokoli zmenit k lepsimu???? Proc neni zajem na vytvoreni skolnich osnov, ktere zohlednuji pozitivni tlak na dobre mezilidske vztahy a proc jsou hromadne sdelovaci prostredky permanentne plne negativnich emoci a deprivantskych projevu viz. nasili? Proc, a to zejmena v tzv. kolebce demokracie USA, patri vseobecne skolstvi mezi silne nekvalitni a trpi na nedostatek financnich prostredku? Hlavne, ze vydaje na zbrojeni dosahuji mld hodnot. To jsou paradoxy.

Odpovezme si sami pratele.

158939

03.05.2008 12:25

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

RE: Co je to vubec Politicky Korektni Nos ?

jansmith1984 193.?.?.?

Dotaz na anti-anti.

Prosím tě, můžeš mi jako zastánce oficiální vládní/bushovy teorie událostí 9/11 vysvětlit, a to za všechny námitky přednesené rodinami po pozůstalých a nezávislými novináři apod., kteří výsledky vládního a jimi vynuceného vyšetřování na mnoha odborných důkazech zpochybňují, jak se stalo, že budova WTC7 zkolabovala úplně stejným mechanismem jako budovy WTC1/2 přesto, že do ní žádný letoun plny kerosínu nenarazil a rozhodně nepatřila mezi budovy stojící v blízkosti dvojčat, budov které také nespadly??????

Víš, které agentury měly ve WTC7 své rezidentury a kterým se uklizení stolu velice hodilo? Víš, že v archívech WTC7 byly shromážděny materiály potřebné k připravovanému vyšetřování vytunelování obrovského množství fin. prostředků při burzovních a jiných machinacích? To vše bylo zničeno a karavana jede dál.

Mohl bych pokračovat nezveřejněnými záběry bezp. kamer v okolí Pentagonu, které by mohly potvrdit nebo vyvrátit nálet Boeingu, a které bushovci nechtějí zveřejnit nebo prokázané a neobvyklé transakce na finančních trzích v souvislosti s akciemi dotčených leteckých společností krátce před útoky nebo zváštní průběh pojišťování budov před útoky, kdy to vše ukazuje na to, že někteří ZASVĚCENÍ lidé dopředu velice dobře věděli k čemu dojde?


Dovedu si předem představit tvou reakci na můj dotaz. Pokud vůbec odpovíš, tak budeš dle tradice zřejmě buď mlžit nebo kličkovat nebo obhajovat neobhajitelné z podjaté zprávy na bushovi "závislé" vyšetřovací komise nebo budeš problém bagatelizovat nebo zesměšňovat nebo oponenty nálepkovat. Nebo se mýlím???

To všechno přesně dle vzoru politiků, tedy lokajů mocných nadnárodních korporací a lidí za oponou, kteří se takto chovají nejen v US, ale i v ČR. Lež, manipulace a nálepkování bylo povýšeno na politický standard přesně podle hesla účel světí prostředky a lidem nemůžeme říct pravdu, protože by nás nevolili.

Vulgarita, arogance, manipulace a lež jsou nástroje, kterými chtějí tito lidé řídit ekonomiky svých zemí, jejich sociální politiku a reformy a jenom nevědomost soustavně manipulovaných ovcí jim vytrvale zahřívá jejich fotely a zapaluje značkové doutníky. Jak dlouho ještě? Do chvíle, kdy někdo rozhodne, že jediným řešením narůstajících ekonomických a globálních problémů Planety bude další válka v řadě???????

Válka, na které si opět namastí kapsy "nadlidi" ve svých kožených fotelích, bez ohledy na utrpení obyčejných lidiček, tzv. socek nebo kavek, jak se dělo tolikrát v minulosti a jak nám na nezpochybnitelných příkladech zřetelně ukazují historické reálie?

Copak lidi jako ty, které jsem jmenoval nemají ani kouska zdravého rozumu nebo snad cti a empatie v těle a jsou pro peníze, které přece nesmrdí, zisk a svoje prebendy schopni opravdu všeho a opět jít až na doraz?
jansmith [zmaten]

160387

03.05.2008 16:49

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

RE: Hmm, tak omyl.

jansmith1984 193.?.?.?

ANO, bude to asi stejný omyl jako v případě Izraelem zasaženého pozorovacího stanoviště OSN v Libanonu (UNIFIL), při kterém zahynuli někdy v červenci 2006 čtyři mezinárodní pozorovatelé Rakušan, Kanaďan, Fin a Číňan.

Viz. např.
http://zpravy.idnes.cz/izraelsky-nalet-zabil-ctyri...

Všimněte si, že o tomto "omylu" se takřka nehovoří a zastánce náhod nezarazí ani fakt, že velitel stanoviště OPAKOVANĚ mnoho hodin před dopaden inteligentní velmi PŘESNÉ bomby pomocí vysílačky komunikoval s Izraelskou armádou a upozorňoval ji na přibližující se bombardování a ohrožení pozorovatelů na jeho stanoviště.

Žádná strana v konfliktu, která cíleně zasáhne a usmrtí neozbrojené příslušníky mírových sborů nemá morální právo druhým kázat o míru, demokracii a spravedlnosti. Stejně jako vláda nebo politická strana, která lže voličům z důvodu, že by ji jinak nevolili!!!


Věřím tomu, že pro pisatele jako anti-anti to tehdy byla určitě pouhá náhoda, stejně jako v případě zasažené nemocnice v Bagdádu nebo v případě obchodních transakcích na burze před útoky 9/11 nebo v případě fikané pojistky na WTC budov Larryho Silversteina...

Humus kam se podíváte velebný pane.
jansmith [pláč]

160397

03.05.2008 19:30

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

RE: Na každý odstaveček jedna stručná odpověď.

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře anti-anti. Jak říká klasik: Vy si napište matice a my si napíšeme hadice.[smích][smích][smích]


Jinak, vidím, že na 2 videa (zvláště na to s rodinami po pozůstalých z útoků), na která jsem odkazoval dříve, ses zřejmě nepodíval, protože jinak by tvá skalní jistota o důvěryhodnosti oficiální verze vyšetřování 9/11 musela být zákonitě notně podlomena. Tudíž je zde z mé strany další pokračování v předkládání zdrojů k zamyšlení v tvém případě bezpředmětné...

Ostatně přiznám, že jsem to ani neočekával, protože lidé jako ty rádi věří svým představám světa, a to zvláště pokud jim je poskytne nějaká autorita (plus mainstream) a je jedno jestli autorita náboženská nebo světská.

Proto také nevidíš nic výmluvného na sdělení filmu Zeitgesit - The Movie, který jasně poukazuje na zneužití víry a náboženství světskými institucemi k ovládání mas a vlastnímu obohacení. Nevidíš nic výmluvného na dokumentu, který odhrnuje oponu, kterou by tak rádi určité mocenské struktury tohoto světa udržely zataženou. Bohužel pro ně a bohudík pro nás nevratný proces odstraňování opony již započal, i když na druhou stranu může přinést mlčící a nevědomé většině paradoxně v budoucnu o to větší utrpení. Proto ti asi ani nemá cenu doporučovat shlédnutí dalšího (oponu v souvislostech odkrývajícího) dokumentu "Money As Debt".

Víš, moc je jako závislost a ten, kdo ji má se jí, pokud je navíc patologickým deprivantem, nikdy pro dobro ostatních zúčastněných nevzdá dobrovolně. Důkazy takového přístupu v minulosti můžeš při troše zájmu nalézt opět v historických pramenech.

No uvidíme, myslím, že ty i já se ještě dožijeme zajímavých časů, časů ke konfrontaci naších dnešních názorů a pokud (dokud je čas) lidí s tvým přesvědčením a důvěrou ve své pastýře neubude, tak se připrav na to, že to nebudou časy veselé.
jansmith [smích]

160400

09.05.2008 00:49

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: Nevzdělané buranky z vesnice

jansmith1984 193.?.?.?

Snad bych jen dodal svůj postřeh paní Jarmilo, že je docela možné, že máte pravdu a ONI opravdu stále váhají, jak na narůstající počet probouzejících se lidí a ohrožení své zaoponovanosti (od slova opona) reagovat. O moc, své výhody králů a vzrušení hráčů, kteří mají možnost ovládat životy ostatních přijít nechtějí a dobrovolně se jich nevzdají, ale zároveň tuší, že pokud něco neudělají je jen otázkou času (roky? dekády? staletí?), kdy dojde ke změnám, které je z jejich trůnů obalených stuhami s nápisy o demokracii, pravdě a lásce, sesadí... Vše akceleruje a hodiny odpočítavají stále rychleji...


Jedno ale z historie podle mne pochopili a souvisí to s tím co jste napsala. Pomocí zejména brutální a viditelné represe, jako tomu bylo obvyklé za minulých společenských systémů, již dnes své odpůrce pacifikovat nemohou. Pochopili, že každé takové násilí probouzí o to větší odpor a zvyšuje rychlost s jakou se přidávají další a další probouzející se t.j. síla, která dokáže za správné konstelace měnit staré pořádky a vynutit si spravedlivější poměry.

Postupně vyvinuli jinou taktiku, kdy na dialog s odpůrci jejich ne příliš "košér" snah, na dialog který se jim hodí do krámu přistupují (říkají tomu svoboda slova), ale pokud jim začne být tento dialog nepohodlný, přestávají reagovat, mlží nebo nakonec mlčí a o to více nasazují do boje nesmrtelné a osvědčené nastroje lživé propagandy a manipulace. Ti méně jistí sami sebou přidávají navíc aroganci a nálepkování. Hlavní ale je udržet zdání, virtuální realitu o svobodné společnosti nebo sen o skutečné demokracii viz. pokřivený volební systém.

Je jasné, že všechny podstatně změny, které staletími omezovaly parazitující vliv mocných, kteří ale samozřejmě vždy tvrdili, že mají od Boha na srdci dobro pro všechny, byly iniciovany zespodu a vedly postupně k zásadním změnám, které byly tehdy ještě před krátkou dobou nemyslitelné a nepředstavitelné. Ve své době bylo úplně normální otroctví nebo například všichni věděli, že Země je placatá a za pochybování se upalovalo nebo žádat volební právo pro ženy bylo znakem pomatenosti. Vždyť ženy přece nejsou pro taková důležitá rozhodnutí po stránce inteligence nebo mentálně vybaveny, že? Který z těchto příkladů se těmto vyvoleným podařilo udržet v platnosti legálně do současnosti??????????????


Fungovat může ale stále docela dobře demagogie, manipulativní stále sofistikovanější propaganda a podněcování atmosféry strachu, proti kterýmžto mocenským nástrojům ovce imunní, zvláště v systému brainwashingu a konzumního přístupu k životu, ještě dlouho nebudou.

TO BE CONTINUED:

160700

09.05.2008 01:26

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: Nevzdělané buranky z vesnice

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

A že je u NICH stupňující se snaha ovládat mainstream až na 1. místě je možno sledovat dnes a denně z práce jejich lokajů údajně nezávislých novinářů a komentátorů, kteří rádi sami sebe nazývají hlídacími psy demokracie. Jako příklad mě napadá pan Neff, kterého jsem si jako spisovatele od mládí dlouho vážil, ale postupně z jeho komentářů a článků zjistil, že straní silám a lidem, kterým přes hlasité proklamace o opaku jde právě o udržení neudržitelného. Novinářům, kteří svou práci dělají i v takových poměrech čestně, nezaujatě a nestranně děkuji a dodávám čest vyjímkám. Pro 7. velmoc jako celek, i vzhledem k částečně rozkrytým vlastnickým vztahům, které naznačují odkud vítr fouká a že peníze přece nesmrdí, to rozhodně neplatí.

A závěr? Sám jsem zvědav, kam se poměry života na této Planetě a mezilidských vztahů budou dále ubírat, ale jako optimista, i proto, že přibývá stále více lidí, kteří díky internetu šíří pravdu a informace k zamyšlení mezi ostatní jako třeba zde na Zvědavci i jinde věřím, že nevědomá většina postupně prohlédne a že k tomu dojde dříve, než nebude cesty zpátky.

Odmítnout je třeba také házení lidí, národů, etnických skupin systémem kolektivní viny do jednoho pytle, který tak vyhovuje štváčům a deprivantům na všech úrovních prosazujících si touto metodou manipulace, na emocích a nevědomosti tzv. obyčejných lidí, své mocenské a ekonomické cíle.

Vždy je třeba přímo, přesně a bez nejasností pojmenovat jádro pudla, aby -- zase příklad -- třeba sionisté či zastánci (údajně tajných) výroků Talmudu nemohli pro nepromyšlené výroky nálepkovat své odpurce jako antisemity, antidemokraty nebo ty, kteří podporují mazinárodní terorismus. Aby bylo vždy jasné, že za zlo tohoto světa nemohou národy, etnika apod, ale vždy konkrétní lidé nebo zájmové skupiny, které tahají za nitky a to se týká všech stran pomyslných barikád.
jansmith[smích]

160708

22.06.2008 00:13

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: Politická korektnost rulezz

jansmith1984 193.?.?.?

Jestli záleží na tom kolikrát jsi zde již dostal hypoteticky naplácáno? Ale záleží, anti-anti, protože to je argument, který zpochybňuje tvé opakované snahy o obhajobu velmi ztuha obhajitelného.

Takže jestli dobře chápu tvůj argument o kolapsu WTC7, tak pád této relativně nízké železobetonové budovy nezpůsobil nevýznamný požár a údajné vibrace podobné zemětřesení, které prý způsobily 300 nebo kolik metrů opodál padající budovy WTC1/2 [smích][smích], ale poškození při dopadu betonového bloku. Je tak? Nebo mi něco uniklo? Jestli ano, tak mi to prosím upřesni.


Tak to by totiž bylo poprvé za celou dobu co podobné budovy po světě stojí poprvé a asi i naposled, svatá prostoto.

Jó a abych nezapomněl v souladu s mocenskými propagandisty, kteří své odpůrce jako i zmiňovaný Áda H. v očích nevědomé veřejnosti rádi diskreditují je i podle tebe Alex Jones profesionální paranoik. Proč? Že nestrká svou hlavu někomu někam viz. naši zpěváci praporu hvězd a pluhůůů[smích] a místo toho upozorňuje na fakta, která by někdo tak rád nechal veřejností/voličstvem nepovšimnuta???

Viděl jsi dokument 911 Press For Truth CZECH? Ty vdovy po obětech 9/11 jsou také profesionální paranoičky???

Koukni a dej vědet, jak to vidíš:
http://video.google.com/videoplay?docid=-2668063297344179304


Byl profesionální paranoik i Michael Moore, když uveřejnil dokumentu SiCKO o tom, jak vypadá v praxi řízená zdravotní péče made in USA, kterou se nám tak usilovně snaží naroubovat Mr. Julínek? Koukni na ten dokument a poreferuj své dojmy. Pokud budeš mít projulínkovskocikrtovskotopolovou rétoriku, tak tě upozorňuji, že i k vůli tomuto dokumentu a dalším kontroverzním materiálům kolujícím po netu byl tento bojovník za "práva" pacientů v ČR nucen své snahy o privatizaci (rozuměj legální tunel 200mld ročně) univerzitních nemocnic a zdravotních pojišťoven minimálně odložit. Takže na tom asi bude hodně pravdy, co myslíš? Jasně že Moore cíleně šokuje a i z jeho strany se jedná o propagandu. Jak jinak ale lidi konzumu, zvyklé na TV krváky a války v přímem přenosu, vyburcovat k zamyšlení? To je ale věc podružná.

SiCKO DVDRip link si najdi sám pokud si ještě neměl tu čest. Věřím ti, že jsi dostatečně schopný a dokážeš to.[smích] Nebo přečíst dojmy je možno i zde: http://www.zvedavec.org/komentare/2007/06/2110-sicko.htm?sort=datum&PHPSESSID=.

A to, že si nemyslím, že se angažuješ pro peníze není pokrok, ale pouze konstatování, které vychází ze zdravého rozumu, který tobě zamlžuje víra v ovčáky, kteří byli již tolikrát přistiženi s kalhotami dole, že jim jen pokrytecký systém totality peněz a ovčí veřejnost umožňuje v jejich praktikách ovládání mas pokračovat po staletí stále dokola a dokola a stále radostněji.
jansmith.[velký smích]

163680

23.06.2008 19:28

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: nastal ten pravy cas

jansmith1984 193.?.?.?

Ahoj Vojto, je milé se zde v debatě zase setkat. Ani tentokrát se ale naše pojetí vnímání reality neshoduje. Ty vidíš Svět skrze majetky a sociální a jiné rozdíly mezi lidmi a na druhou stranu tě asi ani nenapadne, že ty hmotné rozdíly nejsou v žádném případě způsobené lidskou přirozeností, ale uměle ideologiemi, zneužitými náboženstvími a kořistnickými systémy založenými právě na maskované snaze jejich ideologů získat a udržet moc a mít se společně s nezbytným počtem svých lokajů a bodygárdů lépe než ti méně šťastní, tedy ti jak jsem psal jinde, kteří se nenarodili v té správné kolebce.

Zkusil ses někdy zamyslet nad tím, jak bys uvažoval o fungování světa, kdyby ses narodil chudé rodině třetího světa, která žije pod hranicí bídy a nemá zbsolutně žádnou šanci svůj úděl změnit? Která žije pod hrozbou genocidy ve smyslu vražd, znásilňování a usekávání končetin lidem, aby nemohli volit, a to ze strany sfanatizovaných násilnických lokajů, kteří slouží deprivantům, kteří si tak budují pro sebe ráj na zemi??? Uvědomil sis, že tyto poměry jsou výsledkem historicky zištné koloniální politiky nejmenovaných mocností, které nyní tak rády verbálně a bez sebereflexe a přiznání příčin a následků nastolují ty "správně" demokratické vazby?


Slyšel jsi někdy o tom, jak zanedbatelná částka světových výdajů na zbrojení, kde bojovník za demokracii US vynakláda ročně tolik jako všechny ostatní mocnosti dohromady a permanentně bojuje ve false a předem prohraných válkách, by vyřešila problémy hladovějících Afriky? Navíc nastolovat spravedlivost a dobro za použití zla, a to zvláště na cizích územích nelze.

Zlo plodí zase jenom zlo a to je velká duchovní pravda hned vedle té, která říká: nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili tobě. To by si měli uvědomit i příslušníci našich českých nikoli mírových, ale bojových jednotek, když je systém vysílá ve vrtulníku nebo od velkého bráchy zapůjčeném humvee do tzv. prostorů odpovědnosti v Avghánistánu nebo Iráku.... Zvěrstva, kterých se koaliční vojska při prosazování demokracie v těchto zemích na civilním obyvatelstvu dopouštějí tě také nijak nevzrušují??? Aha, když se kácí les, létají třísky, že? Jdi a běž to řict lidem, kterých se to osobně týká.[smích]

To be CONTINUED:

163790

23.06.2008 20:10

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: nastal ten pravy cas

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

Ptáš se, jak by svět fungoval dle mých idejí a já na to musím odpovědět, že se vůbec, ale vůbec[smích] nejedná o mé ideje.

To, co jsem zmínil jsou ideje jinších[smích] myslitelů a filozofů této planety než jsem já a můžu tě ubezpečit, že pokud by byl svět spravován podle těchto idejí, rozhodně by nebyl v horším stavu, než jak vypadá současná tristní planetární realita, ve které žijeme my nyní a jak vypadala mnohem drsnější realita za dob našich předků tisíciletí zpátky. To, že se fungování světa za uplynulá staletí pro běžné lidi přece jen změnilo k lepšímu je zásluhou i toho, že do něj ti moudří (což není to samé jak chytří!!!) postupně implementovali zákony na ochranu slabších (zranitelných), tj. zákonů které si na oligarchii vynutili právě ti chudí a bezprizorní, norem, které odlišují člověka od nižších živočišných druhů.


Ať si to naši chytří a často velmi bohatí spoluobčané přiznají nebo ne, budoucnost lidské civilizace je ve spolupráci a udržitelném rozvoji založeném na rovnosti, skromnosti, porozumění, vzdělání pro všechny a humánních idejích duchovních i jiných učitelů. Dokud si ale samozvaná oligarchie nepřizná, že jako lidské bytosti jsou i přes pokusy eugeniků úplně stejní lidé jako ty milióny ostatních (tzv. obyčejných) a že změna k lepšímu je možná jedině skrze činy DOBRÉ a výhodné pro všechny zúčastněné a nikoli ZLO a že si svoje majetky a kredity po smrti nikam nevezmou, dotud povede tuto planetu nadále do neudržitelnému konzumu (viz.legrační glorifikace HDP jako ukazatele životní úrovně) a nakonecke sebezničení.

A co DÁL? To uvidíme a možná, že bod zlomu už není tak daleko. Těm, kteří se již vymanili z "Matrixu" a začínají být vůči mocenské mainstreamové a pokrytecké propagandě imunní nezbývá než sledovat cvrkot a v rámci svých možností na své úrovni přispívat k humanizaci prostředí, ve kterém jsou nuceni fungovat. Jedna z možností jak měnit manipulované povědomí většinové populace směrem k realitě je i zde na Zvědavci.
jansmith[smích]

163791

24.06.2008 14:40

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: nastal ten pravy cas

jansmith1984 193.?.?.?

Nemýlíte, René, ale to co jste napsal je za hranicí chápání mnoha v iluzi žijících lidí.[smích]

Většina těchto "přitakáváčů" zmiňovaných systémů nejsou apriori zlí nebo hloupí, oni jen nevidí, že je systém vysává úplně stejně jako všechny ostatní a vede do úplně stejné "laboratoře". Určitá sorta tzv. lokajů těchto pokřivených systémů se tak ale chová proto, že v nich mají navrch sobecké pudy z dob, kdy byl člověk ještě na nižších úrovních vědomí a že doufají (s dolárky v očích[smích]), že pokud budou pravidla svých mocipánů náležitě dodržovat a "snažit se", jednou přijde den, kdy se dostanou na jejich úroveň se všemi benefity a požitky v TV a filmech předkládaných. Ó ty lidská naivito.


Proto se domnívám, že těch skutečných deprivantů, kteří tuto planetu skrze své často mafiánským způsobem nabyté peníze a armádů lokajů spoza opony ovládají, je jen mizivé procento. Další jen buď ze strachu nebo pro chamtivost kolaborují.

Většina lidí této planety žije ve snu nebo řekněme iluzi a má vědomí zastřené pomýlenou, negativní a pokryteckou výchovou (propagandou, reklamou) tak, že bez toho, aby jim někdo pomohl, sami mají šanci na probuzení minimální. Ano, velké tragedie nakonec otevřou oči i těm největším zabedněncům, ale to už je většinou hooodně pozdě.

Proto hlavním posláním lidí, kteří již skrze oponu vidí, je nenechat v klidu brainwashed podvědomí spoluobčanů. Nejde jenom o to na důkazech a faktech srozumitelným způsobem objasňovat i jiné pohledy na dění kolem nás než ty tzv. košér a poukazovat na manipulace nástroje k ovládání lidí - mainstreamu -, ale hlavně naučit maximum nevědomých lidí nezávislému a kritickému pohledu na Svět, aby si dokázali dávat věci před přijetím jakéhokoli stanoviska do historických i dalších souvislostí.

A navíc, aby v neposlední řadě dokázali číst mezi řádky a uměli na dálku detekovat aroganci moci, mlžení a pokrytectví ovčáků. [mrknutí jedním okem][mrknutí jedním okem]

163839

25.06.2008 14:42

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: nastal ten pravy cas

jansmith1984 193.?.?.?

Ano Vojto, tvé chápání reality je přesně takové jak jsem jej popsal. Plné oddělování se od celku, plné duality a plné hledání rozdílů mezi lidmi místo hledání toho, v čem jsou stejní.

Přesně tak viděl svět Hitler zblblý eugenikou a ti, kteří mu ze zištných důvodů pomohli k moci a tudíž byli ONI fakticky za 2.sv. válku odpovědní. Hitler byl jen loutka, tak jak jsou loutkami ve hrách těch opravdu mocných někteří (ne všichni) současní politici a zákonodárci a primárně měl vytvořit 3. říši (že by NWO?) a tím umožnit těm za oponou neomezený celosvětový vliv. Nezdařilo se a paradoxně dostal na prd-el (vše se zhatilo) zejména od údajných komunistů ze SSSR, kteří paradoxně žádnými komunisty nebyli. Byla to jen jiná totalita a zneužití lidských ideálů.. Lidé se tehdy ale vzchopili a to ještě větší zlo za cenu obrovského utrpení eliminovali. Že je vládnoucí panáčkové potom zase podvedli je jasná věc, historie se ráda opakuje.

Rasismus a každý jiný extrémismus je mimo jiné také nástrojem k ovládání mas a jeho původ je ve strachu. STRACH je emoce, která je primárně odpovědna za všechny lidmi iniciované negativní děje této planety. Vytvořit atmosféru strachu je základní dovedností politiků s cílem získat od ovčanů souhlas ke svým hegemonistickým plánům zabaleným do pokryteckých hesel. Když není, vyfabrikuje se jako to bylo v případě Hitlera atd. atd. a pak paralelně dojde i k řešení cikánských klanů (jak si je nazval) a dalších podřadných ras, řešení které mělo snížit strach z jejich tzv. množení. Další mocenská metoda, která funguje vždy je označení NEPŘÍTELE. Pokud není vyfabrikuje se viz. opět příklady z historie, i nedávné!!!

Znám osobně romské rodiny, které jsou naprosto funkčí, perfektní a z našeho pohledu normální a tzv. bílé které jsou spodinou společnosti. Závěr? Vše je o dlouhodobé výchově na všech frontách a zájmu systému těmto lidem pomáhat začlenit se do většinové společnosti. Ano, je to běh na dlouhou trať. Zvyky, tradice a zakořeněný životní styl lze těžko změnit za jednu generaci, ale proto jsme na teto Planetě, abychom na sobě pracovali a vzájemně si pomáhali. To, že výchova o které mluvím (etika, morálka, lidská sounáležitost) je v naší západní, konzumem prožrané civilizaci dlouhodobě naprosto nedostatečná, podceňována a záměrně znevažována vidíme na každém kroku. S komunismem, který je dnes stejně zprofanovaný jako naše deformovaná a pokrytecká demokracie, kterou žijeme nyní, to nemá nic společného. Je třeba vidět svět z pohledu nezatížené dětské mysli, bez předsudků, polopravd a vyložených lží a pak vše začíná mit úplně jiný rozměr. Některé věci nejsou tak složité jak vypadají.

163904

03.07.2008 21:07

Reálný dotyk Systému

RE: Špatná zkušennost nebo rasismus ?

jansmith1984 193.?.?.?

Moje osobní zkušenost je právě opačná. V naší čtvrti žije mnoho romských rodin a žijí úplně normálně. Jsou s nimi asi stejné problémy jako s těmi "bílými", ani větší ani menší.

Dokonce i ti, kteří jsou na sociálních dávkách nijak zvlášť nevybočují a tudíž zde v mém konkrétním případě vaše teorie genetiky (nebo jste myslel eugeniky?) neodpovídají. Pro pořádek upozorňuji, že na sociálce bývá také dost "bílých". Bodejť by ne, když systém bere nezaměstnanost jako statistickou nutnost a dokonce i lidé s kvalitním vzděláním nebo vyššího věku mají dost často problém.

Tím nechci říci, že s rómy nejsou větší problémy než s příslušníky majoritní společnosti. Určitě jsou a integrace je určitě běh na dlouhou trať. Staletími předávané zvyky a životní styl nejde zlomit za pár desítek let. Naopak majoritní společnost by se od nich mohla naopak učit soudržnosti a např. schopnosti postarat se o své přestárlé. Mám pocit, že jich mnoho po domovech "odložených" důchodců, kde se děti a příbuzní angažují maximálně jako výběrčí zbytku důchodu, jako tomu bývá normálně u "bílé", konzumem odkojené komunity, nebude.

Zde je to o výchově od malička a trpělivosti. Slabí a zakomplexovaní jedinci ty druhé obviňují, ti druzí se snaží chápat a třeba i pomáhat, i když pokud to dojde tak daleko jako v ghetu které popisujete, pak už je na výchovu a chápu že i pochopení trochu pozdě...

Systém, ve kterém žijeme je pokřivený odzhora dolů, proč by tedy neměl být takový i ve vztahu k minoritám a není tudíž obviňování celé minority (metodou kolektivní viny, či eugeniky) vlastně klapka na očích a únikem od reality???

164349

03.07.2008 22:24

Reálný dotyk Systému

RE: Pan Peter,

jansmith1984 193.?.?.?

Vojto, Vojto [smích], už zase eugenika?

Co takhle ještě všechny očipovat? Vyspělou západní komunitu to již podle všeho brzy a za nadšené dobrovolnosti čeká a někde (že by v demokratické a za pravdu a lásku bojující USA???) se s tím u vlastního obyvatelstva (v testovacím modu) dle nezávislých informací již začalo.

Cikáni neboli rómové jsou úplně stejní lidé jako ty nebo já nebo eskymáci nebo aboridžinové. To jen ty a tobě podobní mají utkvělou představu, že jsou na tom geneticky lépe. NEJSTE Vojto a pokud někdy čtu tvé příspěvky i z jiných vláken zvědavce, tak změnu, nikoli ale genetickou, bys podle nich naopak myslím potřeboval prodělat ty a tobě podobně uvažující.[smích]

No, kdo si počká, ten se dočká, ne? Nebo dobrý je i ten o těch božích mlýnech, ale co to je za troufalost ti to předhazovat, viď? Tohle se tebe přece netýká, že? Ty na tyhle věci nevěříš nebo si naopak u "vrchnosti nebeské" tak dobře zapsaný, že se nemusíš obávat. Já být tebou, tak bych si ale tak jistý nebyl.
Jinak, nic ve zlém buddy, bude líp.[smích]
jansmith.

164359

04.07.2008 13:04

Reálný dotyk Systému

RE: Pan Peter,

jansmith1984 193.?.?.?

Já bych na Vojtu tak přísný nebyl. Až tak tvrdé odsudky si nezaslouží, i když jeho názory mezi ty přemýšlivé, nezávislé a tolerantní zrovna asi nepatří.

Řekl bych, že za Vojtovými názory a jemu podobných pisatelů stojí primárně neznalost a právě ty tendence, které tak vyhovují světovým ovčákům, tedy nekritičnost, podvědomá úcta k autoritám ať jsou jakékoli a tomu odpovídající snadná manipulovatelnost.

Stačí, aby se informace objevila v mainstreamu nebo ji vyjádřil nějaký systémem uznávaný "pupík" na výšším postu a myšlení těchto lidí ji okamžitě přebírá jako relevantní a nezpochybnitelnou (viz. veřejností nejdříve vynucená a následně podjatá a nezávislými odborníky tisíckrát zpochybněná ofic. verze vyšetř. událostí 9/11).

Lidé s přesně touto mentalitou (mimochodem získanou výchovou a manipulacemi s podvědomím, nikoli vrozenou - aha, opět téma genetiky či eugeniky?!?!), v minulosti přikládali polena na hranici Jana Husa a podobných velikánů (G. Bruno), kteří si dovolili lži systému a chamtivost těch co z něj profitovali zpochybnit nebo přímo odhalit.

Osobně bych tyto "přikladače polen" nezatracoval, naopak s nimi mám soucit, protože žijí v bludech, které jim osobně narozdíl od těch co je jimi krmí neprospívají. Vhodnější myslím je s nimi diskutovat, vysvětlovat do očí bijící rozpory jejích verzí a trpělivě čekat, až se sami od vlivu svých ovčáků a později řezníků!!! osvobodí.

Je to na nich, nikdo druhý to za ně udělat nemůže a je jen otázkou času jestli se tak stane dříve, než na svou důvěřivost k vrchnosti a mnohdy pomýlené, demagogické a lidsky netolerantní názory osobně nedoplatí.
jansmith.[smích]

164446

11.07.2008 00:40

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Vše je to hezké

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím s vámi, že práce běžného člověka na pilování vlastní morální integrity je obvykle cesta na celý život, tzv. cesta osobního růstu. Jsou sice vyjímky, kdy vyspělí jedinci již od malička nemají problém a nebo jiní probuzení, kteří se na vysokou úroveň dokáží dostat (pokud mají motivaci, výdrž a správné vedení) velmi brzy.

Jinak to je ale samozřejmě obvykle dlouhodobý proces s nejistým výsledkem, protože to vyžaduje jak úsilí tak vědomý přístup, který tak chybí pohodlnému, brainwashed a konzumem ovládanému (tzv. běžnému) člověku...

Pokud se bavíme o historii (současnost se moc neliší), tak pokřivená pravda v ústech fanatiků, demagogů, náboženských, korporátních, finančních institucí apod. se může samozřejmě zvrhnout v pokrytectví, podvod a zlo zabalené do vzletných slov. Příkladem je slogan o pravdě a lásce, která zvítězí nad lží a nenávistí vyřčen současně s výrokem o humanitárním bombardování plus uctívání velmoci, která má sama největší kus másla na hlavě.

Historie je takových "pravd" plna a současnost viz. příklad nezaostává. Každý člověk má svou pravdu a svůj pohled na věc, to je v pořádku, jenže některá pravda je vylhaná a některý pohled deformovaný a vždy navíc záleží na souvislostech.

To ale není pravda, o které hovořím. A pokud je někdo o své pravdě přesvědčen, to ještě neznamená, že se jedná o pravdu jako takovou. Je to jen subjektivní pohled jedince (skupiny), mnohdy mimo realitu a podmíněn vedlejšími motivy jako snahou pomocí svého hlásání pravdy ovládnout jiné, zbohatnutnout na nich nebo je ponížit.

Mohu mít jakoukoli svou pravdu, ale pokud při jejím prosazování konám zlo v jakékoli formě, již se o Pravdu nejedná.

Pravda na nejvyšší úrovni je z mého pohledu Dobro - tak je to jednoduché.

Rčení Myslet pravdu, Mluvit pravdu a Konat pravdu tak vysoko ale nemíří. Zde jde o to nazývat v každodenním životě věci pravými jmény, nepřikrášlovat nebo nepozměňovat líčení situací k obrazu svému a ve prospěch svého ega, které tak málo lidí zvládá a neubližovat jakýmkoli způsobem (slovem, konáním) druhým.

Pokud chceme něco s tímhle "divným" světem a jeho poměry udělat, nestačí jen ukazovat na ty druhé. Důležité je začít u sebe a to je kámen úrazu. Již jen dodržování toho jednoduchého MMK pravidla by poměry na této Planetě obrátilo k lepšímu.
jansmit[smích]

165127

21.07.2008 00:04

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Je to tak, oba mluvíme o tom samém a mě těší, že je tady někdo, kdo ví co Kontrolované šílenství, Ovládaná pošetilost nebo také Kontrolované bláznovství znamená.

Všechny výrazy znamenají jedno a rozdíl vznikl jen proto, že každý překladatel do češtiny (bylo více verzí) měl jiný pocit a použil maličko odlišné výrazivo.

Stejné to je s výrazem little smoke čili "kouřík" nebo jinak řečeno "malý kouř" (mimochodem jak to překládáte do slovenštiny?).

Pro profi překladatele jsou totiž tyto knihy docela oříšek. Nestačí jen přeložit, ale důležité je vžít se do kontextu, a to je o umění a zkušenosti toho kdo překládá a hlavně o tom, jestli to co překládá pochopil čili učení praktikoval nebo jenom mechanicky překlopil. Četl jsem komentáře některých překladatelů u českých mutací, proč a jak se pro který výraz rozhodovali a je to docela zajímavá sonda.

Jestli si to četl v originálu, pak klobouk dolů. Číst tyhle věci v originálu už ukazuje na dost dobré jazykové schopnosti.
jansmith[smích]

165778

27.07.2008 22:56

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

RE: Jsme na pokraji třetí světové války...

jansmith1984 193.?.?.?

Zdravím tě Dane. Nevím jestli bude mirda na tvé řádky reagovat, ale za sebe bych snad pár věcí okomentoval.

Úvodem, nechci polemizovat s tvým tvrzením, zdali jsme naivní snílci věřících v dobro nebo naopak realisti, kteří se nebojí vědomě nazývat věci pravými jmény. Možná to tak je, možná to tak není, to nechť si rozhodne každý sám za sebe.

Co ale podle mne realitě neodpovídá je názor, že 99,9% lidí, jak píšeš, to má někde. Na první pohled to tak může vypadat, ale pravda je taková, že lidé nejsou pasivní proto, že by jim všechno bylo jedno. Možná se tak navenek chovají, ale ve skutečnosti (až na vyjímky) většinu toho, co se kolem nich dělo a děje i nyní, vždy bytostně zajímalo. Bohužel je jejich zájem velmi potlačen a překryt závojem dezinformací, negativní a pokryteckou propagandou tj. brainwashingem podporovanou skupinami mocných u vesel a nakonec strachem z pravdy, která by z nich v jejich očích při jejím přijetí mohla udělat vnitřně hlupáky.

Žádný člověk není rád v roli hlupáka, a proto bude raději pokrytectví a lež hájit, než by sám sobě nebo ostatním přiznal do očí bijící opak a udělá tak, až už nebude možno couvnout. Vše je to o nezvládnutém egu, ale to je na jinou diskuzi. Jako příklad se nabízí 1000x zpochybněná bushova oficiální zprává z útoků 9/11 a mlčící většina, která radějí dělá mrtvé brouky, než aby si přiznala, že to všechno, jako i jiné historické události, VELICE smrdí.


Znamená to tedy, že tito lidé raději pravdu a nepříjemnou realitu vytěsňují mimo své vnímání. Navíc myslet a hlavně nezávisle vyžaduje určité úsilí a energii, kterou jim velmi účinně odebírá oficiální mocí vytvářená atmosféra strachu z virtuálního nepřítele např. někde v jeskyních Avghánistánu, ruku v ruce s byznysem dlouhodobě neudržitelného konzumu a jeho mozek a svědomí utlumujícími dráždidly.

Tudíž má smysl aby lidé (a konaly tak bez ohledu na rizika i historické osobnosti), kteří mají dostatek energie, znalostí a VHLEDU trpělivě objasňovali ostatním i třeba v internetových diskuzích na faktech a důkazech pokrytectví a chamtivost systému a pomáhali jim tím snímat klapky z očí, které jim systém proti jejim opravdovým zájmům stále opakovaně a sofistikovaně vnucuje.

Samozřejmě by tak měli činit bez povýšenosti, ale naopak s pochopením, humorem a trpělivostí.
jansmith[smích]

166201

04.08.2008 00:56

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

Atlas.cz

jansmith1984 193.?.?.?

Já k tomu přídám dnešní Atlas.cz. pondělí 4. srpna 2008, 0:29

Mezi hlavní a jediné odkazy v záhlaví je možno popořadě číst následující:

- Lidé mají strach. Ohrožuje je psí smečka
- Matka: Mám strach, že dceru někdo prodal
- Při sestupu z K2 zemřelo devět horolezců
- Dívka spadla z šestého patra! Nesmyslná sázka?



Je třeba ještě něco dodávat?
jansmith[smích]

166775

06.08.2008 17:51

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

jansmith1984 193.?.?.?

[smích]

167165

08.08.2008 01:52

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

jansmith1984 193.?.?.?

Ano, Alexo. Hezké shrnutí. Sám sem byl zvědavý, jestli se v tomto vlákně, protože téma k tomu dává ideální a velký potenciál, rozvine diskuze založená na principech snahy porozumět způsobu uvažování druhé strany a snahy o nalezení společného jazyka, ale to bez oboustranné jak píšeš sebereflexe a upřímné pokory tj. oslabením vlastního ega jako negativního principu lidské mysli, asi opravdu nelze.

Plně to odpovídá výrazu Mitote, který Toltékové a např. Carlos Castaneda ve svých knihách ústy svého učitele Dona Juana - člověka poznání - přirovnávali k obrovskému tržišti, na kterém mluví v jedné chvíli stejnou řečí najednou tisíce lidí, ale navzájem si nerozumí. [smích]


Jako tomu bývá obvyklé i v jiných diskuzích a na jiná témata i zde se nakonec našlo jen několik diskutujících, kteří neposluchali jen sami sebe a nepokoušeli se druhého škatulkovat či zatlačit do defenzívy, ale snažili se nezaujatě vnímat i jiné stanovisko a nabídnout ruku k dialogu.

Optimismus ale vzbuzuje fakt, že se tím pádem objevilo i několik podnětných až moudrých příspěvků a tento na který reaguji můj pocit jen potvrzuje, takže díky.....

Uvidíme jestli nějaký názor k věci, do doby než se článek p. Bělavého zasune pod čáru, ještě přibude, ale i tak diskuze podle mne prokázala, že opravdové a neřešitelné problémy ve skutečnosti neexistují. Existují pouze v naších hlavách, myslích, vytvořené zděděnými a převzatými stereotypy v myšlení a pokřivenou výchovou získanými diskutabilními stanovisky, které můžeme inovovat na vyšší úroveň jedině svým vlastním přičiněním, změnou svého způsobu vnímání reality a pochopením, že ač vypadáme rozdílně, všichni jsme nakonec stejní a JEDNO.

Navíc nejsme na tomto světě proto, abychom spolu přímo nebo nepřímo bojovali, ale abychom spolupracovali a navzájem si v pozitivním slova smyslu bez ohledu na gender nepodmíněně pomáhali....


Až tohle jako lidský druh pochopíme, zbavíme se VĚDOMĚ přežitých zvířecích evolučních instinktů, přestaneme se vymlouvat na matku přírodu a lhát nejen jiným, ale co je důležitější přestaneme lhát i do kapsy sami sobě, zbavíme se i problémů na které po tisíciletí v mezilidských vztazích (a nejen tam) narážíme....
jansmith[smích]

167336

08.08.2008 01:54

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

jansmith1984 193.?.?.?

Ano janko, tvůj dotaz potvrzuje, že nejsi lost in space, že jsi plně v obraze a odpovídáš plně k věci.
jansmith[smích]

167338

08.08.2008 11:28

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

jansmith1984 193.?.?.?

Ano pietro, ve svém příspěvku pojmenováváš to, co říkají i jiné názorové proudy, že žena a muž jsou dvě poloviny jednoho CELKU a CELEK vytvářejí pouze společně. V ideálním případě ho vytvářejí nepodmíněně tj. za bezpodmínečné Lásky a to je ideál za kterým všichni (ať už vědomě nebo většinou nevědomě), při budování partnerských vztahů jako lidské bytosti směřujeme. Jak jsme následně ve svých vztazích nebo nejsme spokojeni, zdali nám k tomu pozitivně pomáhá i naše ego a nezvládané (negativní) emoce, si už musíme (pokud si nebudeme, jak se často děje, lhát do vlastní kapsy) nejlépe upřímně přiznat každý sám za sebe.

Na co je ale hlavně nutné si dát pozor (viz. myšlenka/slovo jako energie, která se dokáže zhmotnit) a teď přecházím na obecnější rovinu, jsou různé Eufémizmy a pokusy o Zevšeobecňování. O eufemyzmech se rozepisovat nebudu, protože se o tom diskutovalo jinde jen připomenu, že jak eufemizmy, tak zevšeobecňování patří do arzenálu pokryteckých manipulátorů, ideologů a propagandistů, tedy těch, kteří skrze SLOVA ovládají a manipulují myšlením nevědomých lidí.

Že tomuto naučenému stereotypu podléhají i někteří diskutující v debatách na Zvědavci je vidět i v této, která je jako i ostatní zrcadlem a odráží názory lidí ve společnosti.


Ačkoli je pro běžného člověka pojem Láska bez podmínek nepochopitelný (nedokáže rozumem uchopit o co go [smích] ) a tudíž dle něho nic takového neexistuje nebo je to pohádka pro zamilované a láska je pro něj spíše milenecký cit, vášeň, touha, tělesný akt nebo materiální něco za něco, tak to neznamená, že takový vztah neexistuje nebo není možno vybudovat.

I v naší době existovaly/existují partnerské dvojice, které se k takovému ideálu velmi přiblížily a proto není v této souvislosti správné házet při hodnocení mezilidských vztahů VŠECHNY muže nebo VŠECHNY ženy do jednoho pytle, stejně jako se tomu děje v jiných diskuzích při debatách o lidských rasách, etnicích, národech apod.

V každé vyjmenované skupině se najsou lidé dobří a lidé méně dobří, lidé, kteří chápou věci a vztahy více srdcem a v souvislostech a lidé, kteří chápou věci a vztahy hlavně přes peněženku a některé tělesné orgány a teď nemám na mysli nos nebo uši. [smích]

Takže, pokud mám potřebu napsat, že muži jsou takoví nebo makoví, tak objektivnější by bylo zdůraznit, že NĚKTEŘÍ muži jsou takoví nebo makoví a u žen zrovna tak a tudíž se nejedná o VŠECHNY do jednoho, jak takové nevědomé tvrzení podprahově evokuje...

Že to platí v bledě modrém i v politických diskuzích na téma cikánů/rómů, židů, náboženských/islámských extrémistů/teroristů, američanů nebo eskymáků je nabílední a bohužel mnoho diskutérů tento princip, ať už s plným propagandistickým vědomím nebo nevědomě (což neomlouvá), porušují.
jansmith[smích]

167387

08.08.2008 19:57

Antisemitské DVD

RE: TALMUD x KORÁN

193.?.?.?

Jeden zdroj pojednavajici o Talmudu v cestine je mozno stahnout tady:

TALMUD - ZDROJ NENÁVISTI
Brožura R.M. Vlase z roku 1939 v pdf.

167436

08.08.2008 23:40

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

jansmith 1984 193.?.?.?

Proč tě to zaráží strigo? Že by negativně? Nějak se to navzájem vylučuje?

Pokud ano, dopřesni jak a v čem a budu mít aspoň informace se k tomu případně vyjádřit.
jansmith[smích]

167453

09.08.2008 12:44

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

jansmith1984 193.?.?.?

Takže to nebyl SMYSL a Podstata mého sdělení ve věci Lásky, Eufemizmů a Zevšeobecňování, strigo, který tě zarážel?

Jéééé to je škoda. Už sem se těšil, že budu mit příležitost se blísknout se svými brilantními teoriemi. [smích][smích]



No, ale teď vážněji.[smích] V podstatě otázku používání velkých písmen a striktního dodržování pravopisu na internetu vyčerpávajícím způsobem shrnul p. Škapík. Nevím, jak dalece navštěvuješ jiná fóra, ale i tam občas na toto téma někdo čas od času nastartuje flameware a pokračuje v polemice (egofull) do chvíle než mu dojde, že (jak už to v našem světě už bývá) věci a souvislosti jsou ve skutečnosti trochu jiné než to vypadá na první pohled. Navíc na vrub některých pravopisných chyb jdou v dOskuzi i překlepy (vidíš, tady jsem dva pro ilusraci nechal), o které se třeba ve wordu postará spellchecker, který zde pro klid duše ale neposlouží.


Já vím, učitelku nepřesný pravopis tahá za oči a má nutkání opravovat, ale v diskuzích jde ještě o jednu věc.

Jde totiž o to, že použitím nestandardní velikostí písmene (třeba na žačátku slova nebo u slova celého) je možno určitým způsobem sice v rozporu s pravopisem, ale podtrhnout nebo zdůraznit smysl sdělení nebo na něco v dobrém podprahově upozornit.


Takže navrhují, abychom se podružnostmi nezabývali a vrátili se k diskuzi na téma Jak uhlídat ženu.[smích] Myslím, že proto se zde prezentujem. Nebo se mýlím???
jansmith[smích]

167495

11.08.2008 19:59

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: fuj

jansmith1984 193.?.?.?

Ano Rene, je to ostuda, ale jen bych něco rád upřesnil.


Zrádci nejsme MY, Češi jako národ. Pozor na sílu slov a jejich energii.

Velice DŮRAZNĚ je třeba prohlásit, že zrádci jsou jen NĚKTEŘÍ Češi a to zejména ti, kteří po zmanipulovaných volbách (viz. kubice) ovládají českou nejen zahraniční politiku.

Kteří to jsou všichni víme a je třeba si jejich jména, vazby které mají a jejich prohlášení a činy neustále připomínat.


Tedy, žádná kolektivní vina. To, že někteří politici a jejich lokajové jdou na ruku pokrytectví jedné nejmenované velmoci (US[smích]) ještě neznamená, že stejně smýšlí i Češi jako národ (viz. mírový zradar názor a 70% občanů) a já jen pro férovost doufám, že jak Srbové, tak Rusové přesně vědí jak se věci mají a dokáží tyto důležité okolnosti rozlišovat.
jansmith[smích]

167757

11.08.2008 20:44

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: Jen malý offtopíček prosím :)

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak, google to pojmenoval velice přesně.


Řešením není rezignovat. Vždyť to je přesně to o co lidem u kormidel vůči nevědomým občanům jde (totiž zahltit mysl, znechutit a vyvolat pasivitu).

Řešením je bez jakékoli arogance, klidně s humorem až sarkasmem, ale trpělivě, opakovat fakta a informace a tříbit myšlenky, které není možno pro jejich relevanci a důkazy tak snadno zpochybnit a které jako semínka padají (i díky internetu) podprahově na úrodnou půdu.

Ty přesvědčené a mnohdy lokajsky uvažující zviklat v jejich zapouzdřenosti asi nejde. Tady ale jde o ty ostatní. O ty z naších spoluobčanů, kteří již začínají TUŠIT, ale zatím nemají díky brainwashingu korporátních médií a své dosavadní mýšlenkové lenosti JASNO.

Vědět a mlčet znamená kolaborovat s pokrytectvím a to protistrana nemůže, ale opravdu nemůže [smích][smích] od vědomě přispívajících nejen zde na Zvědavci očekávat.
jansmith[smích]

167758

15.08.2008 14:08

Chcete lépe poznat sami sebe? Zkuste se postit!

Zkuste třeba tohle

193.?.?.?

Zkuste třeba nejdříve to , že budete jíst jen jedno jídlo denně . Pro mne je třeba nejlepší jíst až v 15 hodin když přijdu z práce domů . Do večera hlad nemám , v noci spím , ráno pracuji ( mysl se nezaobírá představou jídla ) a piju vodu .... Na hlad je také dobré se usmívat nebo ho "zbožštovat" . Pak uvidíte jak vám jedno jídlo bude bohatě stačit . Tělo si zvykne a žaludek se scvrkne . Dokonce vám pak bude do jisté míry nepříjemný i pocit "plnosti" ............ Pak je již jednoduché přejít na více denní hladovku .

168117

18.08.2008 12:39

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Vládci světa

jansmith1984 193.?.?.?

Plně se stotožňuji s názorem paní Jarmily. Zevšeobecňování a podprahové využívání principu kolektivní viny je přesně to, co mocenská oligarchie ke svému vládnutí a manipulování s masami potřebuje.

Tímto způsobem začínají všechny etnické, rasistické a jiné konflikty. Všichni lidé, národy, etnika, které jsou cílem nějaké agrese se hodí do jednoho pytle, zorganizuje nějaká krvavá provokace a pak je už snadné využít vášní nevědomého a brainwashed ovčanstva k útoku proti této tzv. druhé straně.

To, že je v tom většina napadené strany nevinně a nesouhlasí s tím co se děje je zapomenuto, zvěrstva se vymění navzájem a pak už je to jenom válečný byznis jako obvykle.


Vzpomeňme na vstup USA do Vietnamské války a zinscenovaný incident v Tonkinském zálivu, který mu předcházel a další historické příklady.


Deprivanti jsou v každém národě a pokud jsou u kormidel, chamtiví, touží po ještě větší moci a mají v rukou hromadné sdělovací prostředky tj. zneužitelný nástroj propagandy a demagogie plus ke všemu ochotné novinářské lokaje, najít slova, jak zblbnout nevědomou většinu už problém není.

jansmith[smích]

168264

18.08.2008 12:56

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Anti-anti, jestliže říkáš "A", proč neřekneš i "B".

Jestliže tvrdíš, že Rusko lže, proč naplno neřekneš a nepřiznáš, že lžou i Spojené Státy Americké a MNOHEM VÍCE a častěji???????

Copak těch příkladů, i historických, kdy USA pro své mocenské cíle ve jménu pravdy, lásky a demokracie (rozuměj peněz, ropy a dalších strategických surovin) iniciovaly konflikty a režimy, které pošlapávaly lidská práva a měly za následek obrovské utrpení právě těch obyčejných a bezbranných?

Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích?
jansmith[smích]

168266

18.08.2008 17:21

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Neodpověděl jsi mi anti-anti.

Pokládám tedy otázku ještě jednou:
Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích? Viděl jsi mapu US základen v regionech blízkých hranicím SNS a jinde po světě?????


Tvoje "C" je dle mého jen snaha se vykličkovat z odpovědi. Pokud se týká útoku 9/11, tak určitě se dá hodnotit jako útok na spojené státy, o tom žádná. To je to "A". Kde je ale to "B" anti-anti?

Jestli je tvým "B" nějaké vyjádření nějakého činovníka nějaké alkajdy, který podezření na inside-job popřel a vzal vinu na sebe, tak co k tomu panebože dodat.

Snad jen to, že existuje mnoho důkazů o tom, že si USA své nepřátelé samy vytvoří, zafinancují, vyškolí a pak s nimi "úspěšně" nekonečně bojují. Nebylo tomu tak i s Talibánem v Avghánistánu, který byl nevýznamným uskupením do doby, než jej USA začaly využívat v politice vůči SSSR, což vedlo až k invazi Sovětů do Avghánistánu (kterou neschvaluji) a po stažení sovětských vojsk k následnému vymknutí se kontrole vedoucí k pozdější, mnohem destruktivnější invazi USA? (viz. údajný proamerický ropovod, ke kterému Talibán nedal souhlas?).


A to "B" je následující. Komu útok z 9/11 prospěl? Byla to alkajda nebo talibán?[smích] Ani alkajda ani talibán - triumf slaví expanzivní politika US bushistu (viz. PatriotAct atd.), petrolejářských firem (viz. cena ropy), bankovních mafií (viz. cena dolaru-možná příprava na AMERO) a zbrojního komplexu, který se zbavil starých zásob a naplno rozjel nové kolo zbrojení, které se pomalu přesunuje do kosmu (viz. Arnoldův SkyNet)!!!!!!

Stačí ti toto "B" anti-anti???


A pokud se budeme bavit o roli Ruských mírových zborů v J. Osetii, tak ty máš pocit, že se do této role pasovalo Rusko samo? Za prvé to nejsou Ruské mírové sbory ale sbory SNS, tedy i Gruzie apod. a za druhé tam tyto sbory vyslalo, pokud se nemýlím OBSE/OSCE tedy Evropa.

A poslední poznámka. Slovo "mírové" v souvislosti s US základnami jsem použil jako ironii nebo parodii. Můžeš si vybrat.

Sem zvědavý, na tvé kličkování anti-anti až vyfabrikuješ svou odpověď a seznámíš s ní čtenáře tohoto vlákna.
Děkuješ? Tak tedy prosím.[smích]
jansmith[smích]

168289

18.08.2008 22:46

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Díky HKP za dopřesnění. V J. Osetii tedy nejsou mírové sbory OBSE, ale OSN. Ať už jsou to sbory OBSE, SNS nebo OSN, fakticky to nic nemění na manipulaci anti-anti, který tvrdí, že se Rusové do role mírotvorců sami pasovali.

Prostě tam Rusko vyslalo svoje mírové síly jako jeden z více státu, a to pod nezpochybnitelným oficiálním mandátem a v reakci na dřívější pokus Gruzie tuto oblast vojensky zpacifikovat.

Trochu teorie: tzv. nárazníková zóna slouží k tomu, aby znepřátelené síly v konfliktu oddělila a znemožnila jedné straně zaútočit beztrestně na druhou. Jestli nejsi slepý, hluchý nebo "navedený", tak vidíš, že přesně to gruzinské síly v den zahájení Olympiády vůči J. Osetii učinily. Jestli je někdo provokoval nevím, nebyl sem tam, ale reagovat poničením města plného civilů (možná až 2000 mrtvých) je agrese jako "bílý dům".


Co se týče událostí 9/11, tak ohledně 1000x zpochybněné oficiální bushovy verze vyšetřování jsme se myslím spolu (i s Vojtou) názorově již střetli a je mi jasné, že dokud celá věc naplno nepraskne, svůj proestablišovskolokajský názor nezměníš a jestli jsem se tudíž pro diskuzi nějak diskvalifikoval mě trápí ze všeho nejméně.[smích][smích]

Ostatně, ty se tady na Zvědavci svými názory před nezávisle uvažujícími diskvalifikuješ permanentně, ale z mé strany to na možnosti dál navzájem diskutovat nic nemění...[smích] Klidně si tady své "C" varianty rozehrávej a třeba o ufónech. Pokud ale něco hodnotíš, nezapomínej vzít pokud možno všechny souvislosti, protože tak omezíš své tendence okatého nadržování jedné straně.

Takže ještě jednou. Podstatné je nestavět v této diskuzi Rusko jednostranně do pozice agresora, který konflikt zahájil bez toho, aby nezazněla všechna fakta a jasně také nezaznělo, že druhá strana žádné morální právo ke kritice viz. historické reálie nemá a pokud tak činí (jako že tak bez červenání činí), tak je to jen potvrzení neuvěřitelného pokrytectví a snaha manipulovat ovce jak doma, tak kdekoli ve světě.

Přesvědčit se můžes sám např. na článku Patricka J. Buchanana viz: komentare/2008/08/2712-drazdeny-medved-vraci-ranu....

jansmith[smích]


PS:
Ani tentokrát si mi neodpověděl na otázku ohledně mapy US základen po světě. Já vím, na to se těžko něco namítá, viď anti-anti?

Pokládám tedy otázku ještě jednou:
Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích? Viděl jsi mapu US základen v regionech blízkých hranicím SNS a jinde po světě?????

Jinak sem rád, že jsi sám mé ironické slovo obkličující "mírové" základny přiřadil k US, přestože, já US je nejmenoval. Máš bod.[smích]

168319

19.08.2008 13:07

Drážděný medvěd vrací ránu

RE: Gruzie, media, vymyvani mozku atd.

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak, google, v tomhle je přesně síla internetu a sdílení nezávislých, i když pro ovce často šokujících, informací.

Zveřejnění konkretních vazeb konkrétních lidí a skupin, které napomáhají madiálnímu (a bohužel pro běžné lidi většinou negativnímu) ovlivňování politiky a podílejí se pokrytecky, přitom s plnými ústy o pravdě, lásce a demokracii (pro peníze a moc, která přece nesmrdí) na znásilňování humanity (byť tvrdí opak) a pokřivení poměrů ve kterých všichni žijeme.


Pokud by každý člověk, který se o tyhle věci zajímá, není mu jedno co se kolem něho děje a dosáhl určitého stupně poznání/pochopení své názory a získané informace předával na své úrovni dál, tak je to postupná lavina, kterou síť i osobní sdělení obrovsky rozšíří. Nemusí pršet, jen když kape.[smích]

A pokud ani toto úsílí změnu v myšlení brainwashed spoluobčanů k nezávislému myšlení nevyprovokuje, tak má takový člověk aspoň dobrý pocit, že nezůstal pasivní a že sám za sebe přispěl alespoň málem ke změně k lepšímu.

I to je dobrý výstup.
jansmith[smích]

168401

20.08.2008 03:28

Nezapomeňte na Jugoslávii

Jakže se jmenuje ta kniha?

Pasant-x 193.?.?.?

Na Google nic takového není.. žeby nevyšla česky? [mrknutí jedním okem]

168437

20.08.2008 03:33

Český mopslík dostal lekci i z olympijského mnichovanství

:)))

Pasant-x 193.?.?.?

Fanda Stočes je absolutní klasa!!!

Tomu se říká skvěle napsaný fejeton.

168438

22.08.2008 21:03

Český mopslík dostal lekci i z olympijského mnichovanství

RE: Jak zlikvidovat Zvedavce.....

jansmith1984 193.?.?.?

Tady se shodujeme pastinaku.

Proto jsem taky napsal viz: "to že je zpendrekovali asi správné není".

Věc se má ale trochu jinak, a to je to, co mám pocit nechceš vidět.

Ty v uvozovkách "děti" žádné děti nebyly. Moc dobře věděly, nebo aspoň jejich vůdcové, do čeho jdou a co se může stát. Někdo moudrý řekl, že má svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Technaři porušili svobodu druhého tím, že nerespektovali dané standardy pro podobné akce. Navíc je technokoncert prostor pro fetování ve velkém, což se také se zdravím a řekněme svobodou společnosti neslučuje.

Máš pravdu, že mlátit je hlava nehlava neměli. Ta akce, pokud je pravda co o tom vím, měla být zrušena od samého počátku a ke gumoléčbě by vůbec nedošlo.

Pochybuju, že zdejší diskutující souhlasí s násilím, a to v jakékoli formě. Důležité ale je, že zdravá společnost by se měla chovat podle rčení viz. výše a technaři se v souladu s ním pokud vím nechovali ani náhodou.


Možná, kdyby souhlasili s koncerty ve vojenských prostorech, jak jim bylo údajně armádou nabízeno, mimo oči veřejnosti, nikdo by se je nesnažil takhle zpacifikovat. Mám pocit, že tato varianta se ale technařům zdála málo adrenalinová (méně by na sebe upozornili) a tak volili raději louky nedaleko obcí plných spících lidí (a zase jsme u svobody druhého pastinaku), kteří tento způsob zábavy a hlavně negativní jevy z toho vycházející nemusí.

Závěr: Technaři by si, před tím než budou brečet nad tím co se stalo, měli zamést před vlastním prahem.
jansmith[smích]

168724

25.08.2008 09:59

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

jansmith1984 193.?.?.?

Ale ano, janko, jak sem psal dříve, máš v zásadě pravdu, ale je opravdu důležité investovat energii do méně důležitých věcí (jakou je i kontrola dodržování pravopisu v diskuzi), když tím takovými příspěvky mimo téma diskuzi rozmělňuji a odvádím pozornost od podstaty sdělení?

Notabene, když se navážím do někoho, kdo historicky (viz. archív) produkuje velmi zajímavé a hodnotné myšlenky/názory a je jasné, že ví o čem píše.


Pokud bych reagoval na člověka, který je podstatou svého příspěvku totálně tzv. mimo mísu nebo manipuluje a snaží se škodit a navíc se vyjadřuje (i pravopisem) na úrovni prvních tříd ZŠ, tak chápu, že je reakce na obsah opodstatněná a možná i s upozorněním na pravopis. Nevím.

Ale přetahovat se o pravopis za každou cenu? Použil si rčení o spěchu, který toliko pro dobytek dobrý jest.

Já použiji také parafrázi na jeden:
Je chybou nevidět přes stromy les.

No, už bych toho tady ale nechal a vrátil se k diskuzi k článkům.
jansmith[smích]

168906

25.08.2008 10:18

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

jansmith1984 193.?.?.?

Reachi, už ti to vedle doporučil Vratislav.

Neplácej tady bonmoty a než se vybičuješ k rozumné odpovědi, tak si mé 2 příspěvky s reakcí na antiruskou propagandu Dfense ještě aspoň 3x opakovaně POZORNĚ pročti.

Neodpovídej hned, prosím.

Nejdříve se nezávisle zamysli nad tím, co je v těch příspěvcích obsaženo, následně zahoď dogmata a neocon propagandu a potom s čistou myslí reaguj. Prozatím ti to nějak nešlo.


Je mi jasné, že pokud patříš k lokajům systému, tak jsou má doporučení zbytečná. Lidé jako ty nereagují na obsah a historické pravdy, ale buď vědomě nebo s vypraným mozkem pouze papouškují propagandu jiných.

Pokud k lokajům systému nepatříš, tak máš naději. Pokud ano, tak si sem piš klidně své (jak by řekl Ostravak Ostravski) DŘISTY dále. Aspoň je na co reagovat a případní noví čtenáři diskuze si mohou vybrat k jakému přístupu se vnitřně názorově přikloní.
jansmith[smích]

168911

27.08.2008 17:39

Šest žen a já

RE: Lze tomu uverit?

193.?.?.?

Informace pro MeduBedu

Nejsem autoritou v oblasti tantry , tantryjógy ani jógysexu - proto uvedu citaci z knihy USHRS-PHA , která potvrdí to co jsem napsal ve svém úvodním příspěvku k tomuto článku , a sice že existuje jóga sexu , tanrajóga .



Z knihy "Tantrický buddhismus 1"
autor USHRS-PHA
str.33

Čtyři mudry v tibetské mystice a sexuální jóga

V učení karmamudrá si adept aktualizoval se svým ženským protějškem (šakti) na sexuální úrovni mahámudru . Aktualizace znamená to , že jogín již předtím (!) dosáhl mahámudru . Samozřejmě , vůbec se nejedná o "takovou formu seuálního spojení" , jak si to západní lidé představují . Karmamudrá nebyla prováděna pro individuální slasi . V současné Evropě je móda být "tantrikem". Tento moderní tantrismus nemá nic (!!!) společného ani s karmamudrou ani s nesexuálními praktikami opravdové Tantry . Moderní tantrismus můžeme spíš nazvat tantricismem , sexuálně - magickým proudem či módní vlnou současnosti . V karmamudře se vůbec nejedná o extatické stavy nebo o to , jak zvýšit potěšení z tělesné lásky . Západní přístup jak k tibetské , tak i k hindusitécké sexuální Tantře je víc než zavádějící .
Karmamudru prováděli velcí siddhové doslovně pouze v minulosti . Jinak je mnichům zachovávající celibát zapovězena , tedy neaktualizují karmamudru jakožto fenomén , který není za všech podmínek potřebný . Na druhé straně karmamudrá znamená sexuální jógu pouze z hlediska a učení anuttarajóga tanrajány , z hlediska krijá , čarjá a jóga tantrajány jen rituální gesta rukou . To všechno ovšem neznamená , že v praxi již (sexuální) karmamudra neexistuje................Dzogčhenoví mistři jsou často ženatí ( některé řády dovolují svým "mnichům" se ženit ) a tudíž mohou se svou ženou ( která je také zasvěcena do dzogčhenu ) aktualizovat karmamudru . Vidíme , že opravdový tantrický přístup k sexuálním otázkám je úplně jiný , než se snaží vykládat někteří autoři ( hezky ilustrovaných) knihách na Západě . Samozřejmě , kdyby psali o sexuálním tantrismu tak , jaký je z hlediska tantrismu samotného , jejich knihy by šly těžko na odbyt .

MedoBedo ! Všimněte si spojení slov sex-jóga , sex-tantra ...................... Takže příště netvrďte , že neexistuje nic jako jóga sexu , nebo že tantrajóga není o sexu . Vypadáte pak hloupě [velký smích] [velký smích] [velký smích] [překvapení]

169229

27.08.2008 18:15

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Oprava

jansmith1984 193.?.?.?

Je to tak 90.?.?.?.-, Alices Adventure in Wonderland je klasika. Pro někoho pohádka, pro jiného jiné vnímání reality. Hezky si to doplnil. Díky.
jansmith[smích]

169235

27.08.2008 19:03

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: PS

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu janko, že informace získáváme slovy, proto se také čas od času snažím nabádat lidi, aby se nad slovy, které používají a jejich významem zamysleli (proto bylo "jen" v uvozovkách), protože slova mají energii a dokáží se buď pozitivně nebo negativně zhmotňovat, ale pravdu podle mne má i 90.?.?.?.


Nejen slovy je možno vyměňovat informace a proto také nejvyšší duchovní nauky hovoří o práci na dosažení meditačního stavu tzv. "za myšlenkami", Toltékové ústy Juana Matuse tomu říkají "zastavení vnitřního dialogu" apod. Málokdo z těch, kteří praktikují různé druhy jógy nebo se pokoušejí o různé meditační techniky vůbec ví, že něco takového existuje a že to je vlastně smyslem meditace jako takové.

Moderní věda popisuje tento proces jako VĚDOMÉ zpomalování mozkových frekvencí z hladiny Bety (běžná činnost) do Alfy (u běžného člověka spánek) až po Thetu a Deltu. Kdo se o tyto věci zajímá ví o čem mluvím a kdo ne, jistě si informace a jednotlivé frekvence vyhledá.

Podstatné je, že pokud člověk dokáže cvičením a za dodržení nutných předpokladů zastavit vnitřní dialog a přitom neusnout, otevírají se mu jiné možnosti komunikace s Absolutnem, Vyšší inteligencí nebo Bohem (je jedno jak to nazveme) a to vše bez myšlenek tedy slov nebo představ.


Je to jako v dřívější diskuzi s Vojtou o víře. Tyto věci nelze pouze teoreticky nastudovat, ale je třeba je různými technikami praktikovat a učinit si pokud možno vlastní zkušenost. Tedy nejdříve Víra, že to je možné a potom ověření, že to tak je tj. dosažení Vědění.

Není jedne cesty k vrcholu, ale je jich více a každý si musí najít tu, která mu i karmicky nejlépe vyhovuje.

A pokud se týká Lásky, jak píše 90.?.?.?.- té BEZ PODMÍNEK, tedy bezpodmínečné - k sobě, ke všem a ke všemu - tak ta je stavem dokonalosti, harmonie a rovnováhy, na základě které podle těch moudrých funguje i náš Vesmír a Absolutno jako takové a kterému ego nechce ve své sebedůležitosti a touze ovládat porozumět...
jansmith[smích]

169237

27.08.2008 19:20

Před 40 lety...

RE: přesně tak jak píšete až na posledních šest řádků

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky napsané, MedoBedo. Hlavně ten poslední odstavec, se kterým se ztotožňuji. Pokud by tuto pravdu ženská polovina lidstva (ne jen vyjímky) místo nesmyslného hašteření a soupeření přijala za své, oboustranné vztahy by byly úplně o něčem jiném...

Pochopit by to měli ale i všichni pánové (ne jen vyjímky), neboť všechno souvisí se vším. Odhaduji, že tady jsi s pí. Jarmilou na stejné frekvenci.
jansmith[smích]

169238

29.08.2008 13:14

Gruzii bez Abcházie a Jižní Osetie nikdo na Západě nepotřebuje

RE: RUSKO-ČESKÁ minulost a současnost

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím jean.larouxi a díky za dobrý příspěvek.

Jedině sebejistá a na mocenských hrách nezávislá země, která se nad nikým nepovyšuje a před nikým neponižuje může v klidu vycházet úplně s každým. A zvláště ty velikostí malé.


Jakékoli lokajství se vždy vymstí. Naším pánům a dámám nahoře to je jistě jasné, hloupí nebudou, ale bližší košile než kabát. Jejich sebedůležitost ega být co to dá na výsluní a nezanedbatelná možnost se po tu dobu dobře v rámci různých čachrů a známostí zabezpečit (p. Čunek, Benda, Kočárník, Dyba, Pitr, Kožený atd. atd. atd. by mohli vyprávět), a to do konce života hovoří za vše.

Že to je na úkor celku a pomáhají tím budovat kořistnický kapitalismus, kde peníze přece nesmrdí a etika a morálka pláče jim nevadí. Proč taky. Za socialismu se říkalo: kdo nekrade okrádá svoji rodinu. Tito lidé toto heslo bez uzardění přenesli do českého kapitalismu a vyčkávající masy běžných občanů, kteří po převratu čekali jaké klima nová demokracie přinese, na vlastním příkladu naučili, jak se to má dělat.

Důsledky a nevratné vidíme dodnes. Bohužel tento trend "rozkulačení" společných veřejných prostředků za vlády dnešní modré strany pokračuje. Navíc přibyla neuvěřitelná arogance a řekl bych, že bude akcelerovat. A místo aby to ovcím vadilo, tak to ještě brání a obdivují. [smích][smích]

Vpomeňme na plány p. Julínka. Pokud privatizátoři uspějí podle plánu viz. SiCKO, promluvíme si za nějakých 10 let o tom co zbylo ze solidárního zdravotního systému a jak na tom budou tzv. běžní lidé po této stránce bez peněz na julinkocikrtův nadstandard.

jansmith[smích]

169414

27.09.2008 11:32

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Další neonacistická zrůda č.213

jansmith1984 193.?.?.?

Také si to myslím mirdo. Tento univerzitně vzdělaný člověk dokáže mluvit z patra a klidně i s humorem reagovat na jakoukoli otázku. Opakovaně zve US politiky k dialogu před novináři a světovou veřejností, ale tito bojovníci za pravdu, lásku, mír a demokracii se přímého rozhovoru EVIDENTNĚ bojí.

Proto také při projevu pres. Ahmadinejada na nedávném valném shromáždění OSN bushovci jednací sál opustili, zatímco Ahmadinejad byl při projevu Bushe v sále přítomen až do konce.

Tak kdo je tady pokrytec a komu jde o navázání dialogu???


Navíc M.Ahmadinejad jako jeden z mála politiků světa přímo říká, že nepopírá holokaust (nebo jak si jej nazvali sionisti) jako takový, ale že by se genocida židů nacisty v Evropě měla historicky zkoumat NEZÁVISLÝMI týmy odborníků a jejich závěr přijmout jako oficiální verzi. Žádný seriozní vědec přece nemůže prohlásit, že výzkum je u konce a žádné nové poznatky nelze objevit, jak se o to ve věci holokaustu snaží sionismus.


Řekl bych, že tato prohlášení pres. Ahmadinejada, plus aktivity Iránu ve spojení z přechodem obchodování ropy z dolaru na euro jsou hlavními důvody útoků usraele a jeho satelitů na jeho adresu.

Ještě bych si dovolil na závěr doplnit, že podle mne není správné, aby verze sionistů byla jediná možná a každé její zpochybňování a snaha o hledání historické pravdy označováno za antisemitismus. Navíc tzv. holokaust se netýkal jen židů v Evropě za WW2, ale historicky i spousty jiných národů a etnik, takže židovská exkluzivita tohoto pojmu je v tomto smyslu neobjektivní a manipulativní.
jansmith[smích]

171783

27.09.2008 11:44

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Další neonacistická zrůda č.213

jansmith1984 193.?.?.?

Asi tak jak píšeš Ajo. McCain ma zvláštní dar prozřetelnosti a jeho ideový a stranický kamarád Bush údajně zase prý hovoří s Bohem.[smích]

No, nevím. Že to ale není vidět na jejich politice, když jsou tak osvícení?


Navíc McCain nechtěl TV debatu ani s Obamou, ale nakonec byl dotlačen se zúčastnit. Je úžasné sledovat kolik je stále na světě oveček, které opakovaně nechtějí vidět pokrytectví a zřejmé rozpory v chování a rétorice bushovců a bez přestání jejich politiku obhajují.

Podobné je to v ČR, když člověk sleduje rétoriku a chování některých českých politiků a zejména exponentů z tzv. modré strany. Jedna lež nebo pokrytectví za druhou, ale stádo lokajů nebo oveček, které je obhajují je stále početné.
jansmith[smích]

171784

28.10.2008 17:50

Konec pravice v Čechách?

RE:

193.?.?.?

Už jsme to kdysi dávno řešili . Chybí mu ženská a tak "toká" . Nemá to ani hlavu ani patu ................. Škoda té paní , co ji kdysi tak krásně mrazilo ( z autora tohoto článku ). Promarněná šance ? [velký smích] [chechtot]

174150

31.10.2008 13:17

Přichází nadvláda Romů?

RE: Klidně a bez emocí

Sedy 193.?.?.?

to má být ironie? četl jste ten prvni článek? ma te to v hornich odkazech:
Analýza vyšla poprve v roce 1990 v nejakem casopisu Express. Sladek ji později někde bez dovolení vydal a přidal k tomu svoji predmluvu.
Věřit tomu můžete nebo ne, ale strom se vždy pozná po ovoci a po Sládkovi zbyla jen vytunelovaná "strana", tak jako po dalsich STBacich-kapitalistech lehly celé fabriky... prostě jen splnili úkol zlikvidovat případnou konkurenci a připravit prostor - v průmyslu pro zahraniční firmy nebo banky - ve společnosti prostor např. pro multikulti koktejl - výše odměn byla v milionech, které jsme jim vyplatili MY, to je dobré ne?

citace:
Miroslav Sládek sa narodil v roku 1950 v Hradci Králové v prominentnej bolševickej rodine. Jeho otec bol členom OV KSČ v Prahe 6. Rovnako tak bola členkou KSČ prvá Sládková žena, ktorá bola učiteľkou nemčiny na filozofickej fakulte a pracovala tiež na MV KSČ u Miroslava Štěpána. Sám Miroslav Sládek pracoval dlhé roky v Úrade pre tlač a informácie. Tu došlo k jeho naviazaniu kontaktov na predsedu ideologického oddelenia ÚV KSČ Jana Fojtíka. V tomto období bol Sládek vybraný, rovnako tak ako stovky ďalších figúr, pre svoju úlohu po 17. novembri 1989.

ostatni mate ve dvou odkazech nahoře.

174434

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 2

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 2

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,92 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,71 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 449,77 Kč
1 unce stříbra
561,62 Kč
Bitcoin
1 304 898,99 Kč

Poslední aktualizace: 17.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?