Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 29 příspěveků, 1 jméno: Jan X..

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.08.2008 16:48

Co je techno

metrosexuál

Jan X. 78.?.?.?

Tady jsem našel jakous takous definici
http://zena.centrum.cz/pradelna/2007/11/26/clanky/metrosexual-kompliment-nebo-urazka/

167731

11.08.2008 17:21

Odsouzení Salima Hamdana

RE: .

Jan X. 78.?.?.?

Zrušení internetu se plánuje až na později, podle informací 2010-2012, technicky to není jednoduchý úkol, internetový protokol je totiž dost odolný, protože byl původně navržen pro armádu.
http://www.infowars.com/?p=3730
Samozřejmě linky k důležitým stránkám se filtrují už dnes - a tak se vyhlašují soutěže o peněžité ceny, za návody jak tomu zabránit:
http://www.infowars.com/?p=3750
A Zvědavec se samozřejmě policie snaží zavřít také - copak nevíte o trestním oznámení? To jste asi opravdu ale opravdu dost mimo...

167741

14.08.2008 12:05

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

Informace o flotile vůbec nejsou potvrzené

Jan X. 78.?.?.?

Pocházejí z blogu Earla Stirlinga, který je znám extremistickými názory:
http://europebusines.blogspot.com/2008/08/massive-us-naval-armada-heads-for-iran.html
a nejsou tam podloženy absolutně žádnými zdroji.
U Chossudovského článku na globalresearch je tato poznámka:
Shortly after this article was released on August 13, US military sources as well as Stratfor ( a Strategic Studies Think Tank) stated that the various press reports (UPI, Middle East Times, Kuwait Times, Debka) regarding the naval deployment to the Middle East were incorrect.

According to the press reports (see UPI, August 11, 2008), the war ships involved in the "Operation Brimstone" war games off the US North Atlantic coast, had set sail for the Middle East. This information is apparently incorrect, according to the US Navy and Stratfor.

We have checked the most recent information regarding the movements and location of the various USS Carrier and Strike Groups. Corrections and updates to the text are indicated.

We will provide further updates and analysis as more information becomes available.

168021

14.08.2008 15:15

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Smutný - přesný rozbor - názor

Jan X. 78.?.?.?

Wag the Dog:
http://video.google.com/videoplay?docid=1422590927952808824

168028

14.08.2008 15:20

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Informace o flotile vůbec nejsou potvrzené

Jan X. 78.?.?.?

Největším nepřítelem vědění není nevědomost, ale iluze vědění.
Stephen Hawking

168029

16.08.2008 02:56

Sky News nachytaná při lži

Našel jsem to, co asi myslíte

Jan X. 78.?.?.?

http://news.sky.com/skynews/Home/video/Russia-Geor...
a musím potvrdit, že jsou tam skutečně použity záběry z Cchinvali. Něco podobného udělala už televize CNN před pár dny:

http://www.youtube.com/watch?v=NVNblG9PJMk

168140

16.08.2008 03:04

Sky News nachytaná při lži

No jo

Jan X. 78.?.?.?

holt ta Pravda a Láska musí nějak zvítězit - i kdyby se přitom třeba muselo lhát z nenávisti - to bude pak RáJ na zemi - možná tomu pak bude všemu šéfovat nějakej Paroubek.

168141

16.08.2008 21:09

Sky News nachytaná při lži

RE: Našel jsem to, co asi myslíte

Jan X. 78.?.?.?

Co je velmi zajimave - tak zatimco u nas nefunguje ten zaznam Sky-news na Youtube a funguje nam to ruske video, tak podle toho, co hlasi kamaradi v Americe, tak jim zase perfektne chodi to sky-news video na Youtube, ale nechodi jim to to ruske.
Zajimave chyby se deji na Youtube...

168182

17.08.2008 16:59

Drážděný medvěd vrací ránu

RE: Chutné video

Jan X. 78.?.?.?

Legrační je, jak ten Šaškašvilík pořád žvástá o New World Order; větší polovinu kabinetu má sionisty; armádu mu cvičí Izrael a Američani; patrně vraždí politický oponenty nejen v Jižní Osetii (viz:ZDE); na většině videí má za sebou vlajku EU, ve který Gruzie ani vzdáleně není (jakkoliv s Bruselpány by si teda alespoň v některých věcech jistě dobře rozuměli), a taky tu křižáckou vlajku, co si Gruzie vypůjčila za svou, a taky a hlavně tu vlajku se znakem Bagrationů (Gruzínských králů, které Rusové sesadili na konci 18. stol., protože už byli nesnesitelný) navíc mezi obligátními modrým a červeným pruhem zednářů - zřejmě aby se zalíbil jak zbylejm degenerátům, tak jejich iluminátskejm následovníkům...

A na to konto furt kvičí, jaký jsou tam v tý Gruzii děsný demokrati...

A při tom ve Finsku loni prohlásil:
“Moje babička byla také Bagrationi. Říkám to pro lidi, kteří chtějí znovunastolit monarchii. Bylo by to ještě lepší, protože bychom odstranili nutnost voleb a mohli bychom vše rozhodovat na základě rodinných tradicí." - viz. ZDE

...učiněnej demokrat a republikán dohromady

...a pak, patrně když viděl hodně zdvižená obočí, začal hned tvrdit, že si dělá legraci, protože opozice nemá prý "smysl pro humor"...

...to je asi jako kdyby Putin začal tvrdit, že je potomkem Romanovců, a že bude vládnout podle jejich rodinejch tradic - a pak - když by všichni nasadili shovívavé úsměvy - začal blekotat, že si dělá srandu.

No nedivím se té jeho krvavé šaškárně v Cchinvali, podle všeho je to psychouš. Můžeme vlastně mluvit o štěstí, že už v Rusku aspoň nevládnou Gruzínský psychopati.

168208

18.08.2008 09:39

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná

Jan X. 78.?.?.?

Pokud budeme věřit tomuto rozboru Pak Rusko má ve strategických silách co dohánět. Gruzínská krize a podepsání radaru a raket by mohla dát zásadní impuls ke změně priorit směrem k dohnání onoho amerického náskoku. Nicméně v nejisté situaci - než by se mu to podařilo - což s jeho současnými prostředky je možné v horizontu nejméně několika let - se lze obávat, že by známá ruská paranoia mohla skutečně dospět k logickému závěru, že první úder může být jediným způsobem jak zabránit tomu americkému, pokud si USA bude držet současnou konfrontační politiku. V takovém případě je jasné, že jako první by byl veden preventivní úder proti americkému systému protiraketové obrany - jako prostředek odvrácení bezprostřední hrozby i když by vůbec k následnému nasazení celoškálového útoku nemuselo dojít. Ruští analytici si jsou jistě skutečného stavu jaderné rovnováhy dobře vědomi. Rusko skutečně může být vmanévrováno do situace, kdy bude preventivní zničující útok na americký systém jednoduše strategicky nevyhnutelný. Radar lze poměrně spolehlivě zničit ještě konvenční hlavicí, obávám se však, že v případě raketových sil to neplatí a v takovém případě by zcela jistě neriskovali a zničili by sila jaderným úderem. Čtu-li správně jejich okamžité varování Polsku, nemyslím si - ve světle výše zmíněného rozboru - že se jedná o plané výhrůžky. [pláč]

168242

18.08.2008 11:06

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná

Jan X. 78.?.?.?

Já neříkám, že se američanům Rusko nemůže vyrovnat co do zbraní, ale pokud jste četl onu zprávu, jedná se o nedořešené záležitosti v systému včasné výstrahy a velení, nikoli primárně zbraňových systémů. Tajný výzkum lze samozřejmě očekávat, nicméně samozřejmě nezahálejí ani američani. Radar, jak napovídají jiné názory odborníků může patrně sloužit jako prostředek k navádění prvního úderu z amerických ponorek, nebo dokonce jako zbraň. Jaderná rovnováha je velice komplexní záležitost. Proto například působí naprosto směšně, že by na někoho z NATO útočil Írán max. několika raketami středního doletu - znamenalo by to s největší pravděpodobností jeho následné úplné zničení v řádech max desítek minut - takže proč by to dělal, to nedává smysl, čeho by tím dosáhl? Případný útok z Koreje je už úplná magořina - platí pro něj to, co u Íránu a navíc nad Evropu nemají žádné známé Severokorejské rakety šanci vůbec doletět. I kdyby Írán nakrásně měl jadernou bombu, bude mu trvat možná desítky let, než by jich měl dostatek na to, aby byl schopen provést nějaký smysluplný úder. To vše prostě nedává smysl. Proto je jasné, že radar a rakety v Polsku jsou namířeny proti Rusku, případně Číně. Rusové celkem dobře vědí, že by jim ty hračky zkomplikovaly život, nijak se tím netají, protože by museli adekvátně odpovědět technologicky a nebo je jednoduše zničit, pokud by vyhodnotili, že strategicky je neúnosné, aby existovaly. V takovém případě by ale museli iniciovat první úder. Celá rovnováha je postavena na systému smluv, které jsou ale systémem PRO vážně ohroženy a už nyní dochází k rozpadu tohoto systému. To podle mě může vést jen k eskalaci napětí, zbrojení a případného konfliktu. A je jen logické, že první na ráně by bylo Polsko a my.

168254

18.08.2008 11:18

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

Jan X. 78.?.?.?

Zřejmě nemáte ani tušení, že se jedná o proxy válku, že ne? Že se jedná o strategické cíle a hrozby, že celý ten článek je o tom. Že celá ta věc je o tom. A Rusům evidentně došla trpělivost. To nevěští nic dobrého jistě pro vás, takže hýkáte o mírových dohodách, kterých jsou právě vaši soukmenovci nejčastějšími porušovači, a možná ani pro nás, takže chceme vědět, jak se věci mají a aby novináři psali objektivně - přesně právě ne podle toho, kde se nechali okrást od jakých banditů a nebo naopak kde jim kdo zaplatil.

168255

18.08.2008 17:57

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

Jan X. 78.?.?.?

Evropa nemá žádnou signifikantní armádu, když Rusko nebude chtít, aby byli v Gruzii přítomni vojáci z EU, tak jednoduše nebudou. EU nemá žádné signifikantní donucovací prostředky vůči Rusku, navíc je přirozeně rozpolcená, protože je na Rusku fatálně energeticky závislá, už konečně vystupte ze snu. Co se týče US a Izraele, je v souvislosti právě s válkami známo, že se jedná v současnosti o nejprolhanější a nejpokrytečtější země světa. Jejich lži už často nežerou ani v té děvce OSN. A jejich válečné lži už jsou tak notorizovány, stereotypizovány a považovány za modus operandi, že nemá vůbec smysl provádět nějaký morálůní příměr a už vůbec ne je nějak šikovat s Ruskem, jakkoli jsou tam samozřejmě jistě velmocenské paralely a inspirace. V současné situaci je jasné, že eskalace může vést až k destabilizaci současné geopolitické rovnováhy, což zejména pro Izraelce by byla opravdu velice špatná zpráva. Pro sionistické bankéře samozřejmě dobrá. A že zrovna vy se zastáváte Čečenska - to by mi nešlo do hlavy ale pouze v případě, pokud bych nevěděl, že sionisti vůbec nejčastěji lžou sami sobě a dvojí metr a utilitární morálka je pro ně zásadou. A to ne že bych měl nějak příliš v lásce jak Rusy, tak Čečence. Už si přestaňte hrát na moralistu a konečně si uvědomte, že toto není počítačová hra, ele reálný svět a že nás to může smést všechny.
Rusko pevnou dohodu o příměří neuzavřelo, ačkoliv se mu jí snažil Sarkozy naivně vnutit, nejprve to bylo 5, pak 4, v současné době 3 body, pouze cosi jako příměří s výhradami, či podmínečné zastavení palby vyhlásilo. K žádné jeho pevné dohodě s Gruzínskem zatím nedošlo. Naopak, Gruzínsko vyhlásilo Rusku válku a vystoupilo ze SNS. Pletete si příměří se zastavením palby. K příměří je třeba alespoň bazálního smíru. Vzhledem k vysloveně šílenému postoji Gruzínské administrativy a prokazatelné vojenské přítomnosti amerických a izraelských vojáků na území Gruzie, čistě z vojenského hlediska, by Rusko možná ze svého hlediska udělalo nejlépe, kdyby Gruzínskou armádu a její instalace do základu zničilo a pak se stáhlo do kontrolních pozic. Což se patrně i děje. Co se týče oněch "lží" Ruska - už jste někdy viděl zemi ve válce, která ochotně všem okolo říká pravdu o svých operacích? Vy jste asi ještě vůbec nepochopil, co to je válka. Tam má ostatně "pravdu" vždy dvě a někdy i více stran. Jako zde. Já netvrdím, a nikdy jsem netvrdil, že ruská administrativa mluví pravdu, ale narozdíl od vás chápu, že by byli patrně blázni, kdyby to v takovéto situaci činili. Už se vzpamatujte. Situace bohužel dospěla tak daleko, že zřejmě přestal reálně existovat i ten zbytek dohody v RB OSN. A to je velice nebezpečná situace, protože to by mohlo rychle vést ke globální destabilizaci. Cui bono a kdo je na vině, na to si každý odpoví podle m

168293

18.08.2008 18:27

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Štětina

Jan X. 78.?.?.?

No to je celke téměř doslovný opis oficálního gruzínského pohledu na věc, stačí tu Štětinovou zprávu porovnat s touto zprávou: http://georgiamfa.blogspot.com/2008/08/russian-aggression-fact-sheet.html
a bude snad celkem jasné, odkud vítr vane...
Nepřipadaly vám podezřelé ty minutově přesné časy?

168298

18.08.2008 18:31

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

Jan X. 78.?.?.?

Jen bych chtěl dodat, že ta "dohoda o příměří" co Rusko uzavřelo s Gruzií se dá vykládat velice všelijak. A Rusové toho samozřejmě využijí jak půjde.

168300

18.08.2008 22:30

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Nejsem na žádné straně

Jan X. 78.?.?.?

No, jestli je dokument co citujou Blisty pravej, tak to celý bylo naplánovaný dlouho dopředu. Ze všech třech stran...

168317

19.08.2008 06:23

V ten den, kdy umřela pravda

Vlajka

Jan X. 78.?.?.?

Jelikož mi bylo na jednom fóru takřka úporně vytýkán jeden stěžejní závěr týkající se vlajek z mého včerejšího článku, dovolím si tedy malou exkurzi do historie.

Gruzie, podle mnoha zdrojů dostala své jméno po sv. Jiří.

Vlajka sv. Jiří je tato:

Vložený obrázek
(zdroj:ZDE)

Avšak nová Gruzínská republika má tuto vlajku:

Vložený obrázek
(zdroj:ZDE)

Na Wikipedii nám říkají toto: "Oficiální vlajka Gruzie je "vlajka pěti křížů", znovuzavedená 14. ledna 2004 po přestávce téměř 500 let. Předtím to byla vlajka Gruzijského království"

Ale neviděl jsem to už někde?

Není náhodou identická s vlajkou Templářů?
Vložený obrázek
(zdroj:ZDE[/url)

Někdo nám [url="http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=97082"]ZDE
říká:"Templářská vlajka v současnosti užívaná jako vlajka "nové" Gruzie je vtip."[/quote] a [quote]"Nemyslím, že by Saakašvili věděl kdo to byli Templáři takže tu vlajku nejspíš ukradl od Anglie"[/quote]

Ale je to opravdu vtip? Opravdu Gruzie "ukradla vlajku" Anglii?

Kdosi ve stejné diskusi dodal tuto citaci z Wikipedie:
[i]"Valjka pěti křížů" byla užívána nejméně od 13. stol. Centráním prvkem je kříž sv. Jiří (stále užívaný jako národní vlajka Anglie), který je patronem Gruzie. Podle gruzínského učence Giorgi Gabeskiria, byly ony čtyři další kříže přidány během vlády Jiřího V. (také známého jako "Skvostný"), který vyhnal Mongoly. Mezi časy byl přijat nový design jako varianta Jeruzalémského kříže, symbolu křižáků ve svaté zemi, kteří rovněž užívali centrální kříž se čtyřmi menšími křížky ve čtyřech kvadrantech. Říká se, že tyto kříže reprezentují pět ran Kristových.


Zdá se, že přesně tuto citaci lze najít na překvapivě mnoha stránkách na internetu. Takže 500 let, nebo 800 let? Nějak se to plete. Bylo ale přijetí této vlajky Jiřím V. přidáním oněch 4 maltézských křížků k vlajce sv. Jiřího úplná náhoda, jak se nám snaží vsugerovat onen gruzínský učenec resp. Wikipedia?

168353

19.08.2008 07:49

V ten den, kdy umřela pravda

Vlajka (dokončení)

Jan X. 78.?.?.?

Templáři byli založeni kolem r. 1118 jako sekta Augustiniánů a oficiálně byli uznáni r. 1129 na koncilu v Troyes - krátce po a v souvislosti s první křížovou výpravou. Oficiální jméno řádu bylo "Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu" Byli privilegováni jako nikdo jiný - měli plnou světskou imunitu a odpovědní byli pouze papeži. Proklamovaná chudoba byl patrně dobrý trik - zřejmě jim totiž bylo dovoleno vytvářet kredit a dokonce půjčovat papírové peníze na úrok - tzv. zlaté poukázky. S největší pravděpodobností byli jednou z vůbec nejvlivnějších finančních a zpravodajských entit v Evropě své doby.
Po opakovaných neúspěších pozdějších křížových výprav a zničení Jeruzalémského království muslimskými armádami byli rozvráceni francouzským králem Filipem Sličným. Říká se, že jim dlužil jmění. V pátek 13. října 1307 to začalo. 5000 tisíc jich bylo pozatýkáno a několik z nich dokonce upáleno, obviněni z rouhačství (např. sodomie nebo uctívání Bafometa). Tato doba se kryje s nástupem papežského schizmatu. Řád byl na naléhání krále rozpuštěn Avignonským papežem v r. 1312. V r. 1314 byl upálen i velmistr řádu. V zápětí však byl řád papežem překvapivě pardonován. Drtivá většina vězněných byla propuštěna, majetek prý oficiálně předán Johanitům. Rytíři se rozprchli do jižní Francie a dále po Evropě. Od té doby nikdo moc neví, kam se poděli. Záznamy jsou rozporuplné a tak kusé, až se zdá, že jde o legendy vzniklé z tabu.
Avšak dodneška se vyprávějí četné zkazky po celé Evropě o jejich nesmírných ukrytých pokladech a temném vlivu na pozadí moci (připisuje se jim kde co - od vzniku Maltézských rytířů až po zednářství a křesťanský sionismus). Každopádně je to jedna z nejtajemnějsích kapitol dějin křesťanství.
Že se jedná o stále přitažlivé téma, pro to svědčí i fakt, že dokonce i současný papež, před tím, než byl zvolen, prováděl oficiální inkvizici v obnoveném vyšetřování Templářů - téměř 700 let po jejich rozpuštění.

A my jsme vedeni k tomu věřit, že gruzínská vlajka je pouhá shoda náhod?!
Ano, ano, ano, dost těch odporných konspiračních teorií!

168359

21.08.2008 08:22

V ten den, kdy umřela pravda

RE: Gibi z Wilsonowa

Jan X. 78.?.?.?

BTW: takový zajímavý citát:
"The Rothschilds claim that they are Jewish, when in fact they are Khazars. They are from a country called Khazaria, which ccupied the land locked between the Black Sea and the Caspian Sea which is now predominantly occupied by Georgia."

168533

25.08.2008 10:51

Existuje ve struktuře americké armády opoziční skupina?

A jak to

Jan X. 78.?.?.?

...že o tom celém podle Kotrby věděli půl roku dopředu v NATO?
viz: http://www.blisty.cz/2008/8/20/art42226.html [zmaten]

168916

26.08.2008 09:14

Putin si nemůže dovolit ustoupit

Strašidelné

Jan X. 78.?.?.?

zrovna jsem to chtěl začít překládat. [oči v sloup]

169023

26.08.2008 16:56

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: Chjo

Jan X. 78.?.?.?

Ano, samozřejmě, "antirakety" v Polsku budou mnohem výkonnější, přesnější a samozřejmě schopny nést jadernou zbrań o vyšší kilotunové síle (neboť hlavice se od té doby podstatně zmodernizovaly a zmenšily) než ony rakety tehdy na Kubě. Rozdíl zde samozřejmě je. A to zcela očividný. Máte pravdu.

169077

29.08.2008 09:19

Gruzii bez Abcházie a Jižní Osetie nikdo na Západě nepotřebuje

RE: Skvělá analýza

Jan X. 78.?.?.?

Jo, a když ho Klaus nechtěl, tak se mu všichni vysmívali.

169393

29.08.2008 09:29

Co chybí v dohodě o radaru

To nevypadá pěkně

Jan X. 78.?.?.?

Ta smlouva vypadá jako smlouva o kapitulaci, proto se celkem nedivím trestním oznámením. Na naše politiky nic takového ale neúčinkuje, to už se mohl každý přesvědčit. Nastává tedy doba dalšího vazalství, nebo dojde k oživení známého hesla z filmu Vyšší princip? Zdá se, že množství alternativ se tímto směrem nebezpečně úží. [pláč]

169394

31.08.2008 10:43

Rozhovor předsedy vlády Ruské Federace V.V. Putina s americkou televizní společností CNN

No to je teda hrůza, kolik agentů se tady hemží

Jan X. 78.?.?.?

Nojo, potrefená husa se ozvala. A co tam podle vás dělaly ty americké Humvee, narvané tajnými dokumenty, nebo izraelská špionážní bezpilotní letadla, či ty spousty vojenských specialistů od obou? Ty tam byli zřejmě náhodou, nějak se tam zatoulali nejspíš. Co ty tam dělali, he?

Co se týče té historie, Putin ji podal celkem přesně. Ano skutečně, Rusko potřebuje záruky a žádné NATO na svých hranicích. Je to celkem logické. A i my bysme to měli pochopit - jakmile začnou válčit Rusové s Američanama otevřeně, protože se zase někde objeví nějaký šaškašvilík a podobní psychouši, tak s náma může být se všema ámen.

A západní televizní diváci evidentně tak blbí nejsou, protože si jich zjevně většina i v americe myslí - i přes tu celou mediální masírku - že konflikt vyprovokovala Gruzie. - A tak pak musí CNN házet výsledky svých vlastních průzkumů do paměťový díry, jak má ostatně takjako tak ve zvyku - a co víc, můj článek o této jasné (auto)cenzuře odmítnul samozřejmě vydat i Čulík - že prej je to cituji: "hnusná" ruská propaganda - takže jsem ho postnul alespoň na fórum v americe, zbývající se mj. otázkou války v Osetii vs. korporátní média.

169515

05.09.2008 15:36

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

Kotrba je zastáncem Lisabonské smlouvy

Jan X. 78.?.?.?

A byl to právě on, který už na počátku ledna odmítl můj návrh udělat z Lisabonské smlouvy téma Blistů, mnohem později, když mu to Bobošíková převzaté od Železného naservírovala, se pozastavoval nad nekompatibilitou s Benešovými dekrety, ale pak opět napsal, že je pro - líbí se mu totiž ony socialistické nEUsmysly.

Ne že by v tom byl nějaký moc rozdíl, ono se to zas až tak zásadně neliší, ale není mi úplně jasné, proč pan Podolák čte "euroústavu" - proč nečte přímo Lisabonskou smlouvu. Nekonsolidované znění LS lze nalézt zde, neoficiálně zakonsolidované do stávajících smluv o EU a ES lze nalézt zde

Ano - není to oficiální - protože za jeho správnost podle disclaimeru odmítá nést EU zodpovědnost - přestože ho po velkém zdráhání sama vydala - a nejprve ho na nátlak některých členských zemí (doufám, že si každý domyslí kterých) odmítala vydat vůbec - a polovina členských zemí, která dosud smlouvu ratifikovala tak učinila bez tohoto textu a tedy bez reálné možnosti veřejné i politické diskuse o této smlouvě - která je v nekonsolidovaném znění a v termínech, které byly nastoleny, vpodstatě nečitelná i pro zkušené právníky.

Některé země jako Maďarsko a Slovinsko smlouvu dokonce ratifikovaly bez toho, aby autentický text té smlouvy podle samotného ustanovení čl. 7 Lisabonské smlouvy a potažmo mezinárodního práva byť i jen existoval (tyto ratifikace jsou z hlediska práva zřejmě neplatné) - v Maďarsku navíc existovala petice se statisíci podpisy za referendum, kterou tamní parlament ignoroval a stalo se to pak předmětem ústavní žaloby a později žaloby k Evropskému Soudnímu Dvoru - nelze ovšem při jeho pověstné právní zvůli očekávat, že by spor rozhodl ve prospěch maďarských voličů.

Osobně jsem se zkoumáním Lisabonské smlouvy zaobíral, bohužel bez sebemenšího ocenění své práce, půl roku na objednávku jistých senátorů.

Mohu odpovědně říci, že se jedná o obrovský podvod na voličích. Politické reprezentace si doslova dělají - ne co chtějí, ale co jim nařídí Brusel.

169942

05.09.2008 16:06

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

Kotrba je zastáncem Lisabonské smlouvy II

Jan X. 78.?.?.?

Česká republika a Irsko jsou světlé výjimky. U nás zejména díky senátorským klubům ODS a KDU-ČSL, které (i díky mému skromnému a grátis lobování v Senátu) povětšině hlasovaly alespoň pro přezkum Lisabonské smlouvy Ústavním soudem. A především díky výrazně odmítavému stanovisku prezidenta, který smlouvu nemusí a ani nechce podepsat - a tím pádem by nevstoupila alespoň právně v platnost.

Bez souhlasu voličů v Irsku a bez schválení v Česku nemůže LS vstoupit v platnost - ale to v EU zatím evidentně moc vážně neberou - protože podle zpráv už dávno a nezákonně začala její implementace - což se projevuje zejména už započatým vytvářením nákladného a rozsáhlého diplomatického aparátu EU, tajné služby, úřadu evropského prezidenta, Evropské obranné agentury, nebo rušením stávajících smluv o tzv. "třetím pilíři" - policejní a justiční spolupráce - a převádění této agendy z mezivládní spolupráce přímo na Brusel - a tím doslova vytvoření kontinentálního policejního superstátu. Je to v podstatě ilegální státní převrat, nebo - jak říká Barroso - vytváření "neimperiálního impéria" (neinspiroval ho náš "nepolitický politik"? [zmaten]).

Lisabonská smlouva by zásadně posílila moc velkých zemí EU na úkor zemí menších - a to ve flagrantním rozporu s takovými základními principy mezinárodního práva - jako je zásada svrchované rovnosti z Charty OSN, či řádu mezinárodních smluv ( jejichž uzavírání by napříště EU měla v rozporu smezinárodním právem ve výlučné pravomoci a tím pádem by LS byla prakticky poslední mezinárodní smlouvou, kterou by členské země uzavřely bez nutnosti prát se Bruselu) - prakticky by odstranila i ten zbytek suverenity, který jednotlivé státy ještě mají. Nastolila by rovněž prakticky režim obecné nadřazenosti komunitárního práva nad státním, převedením zásadních výkladových pravomocí komunitárního práva na Evropský soudní dvůr - a s takovými lahůdkami jako proponované "evropské trestní právo" - počítající se "zločiny proti EU", či dokončila nastolení hegemonie Evropské centrální banky nad emisní politikou - i přímo s proponovaným zavedením trestněprávní kategorie "zločinů" proti této politice.

Brusel se LS z jasně supermocenských důvodů snaží protlačit za každou cenu, a proto je třeba tomu za každou cenu zabránit - nejnadějnější instituce, kde by se tak mohlo stát v Česku, je Senát (a jako poslední šance prezident), proto, pokud jste tedy proti - jako podle průzkumů většina lidí v Evropě - neváhejte a "bombardujte" senátory, jako se o to skromně pokouším já.

169948

08.09.2008 02:56

Radnice použila protiteroristický zákon ke sledování popelářů

Pokud vím

Jan X. 78.?.?.?

tak úplatky mohou být pouze peněžitého rázu.

Jinak pěkná prdel - oni si ještě myslí, že jednají v "souladu se zákonem"... [bliji]

ale těch 100 litříků teda těm popelářů fakt přeju, když jsou daňoví poplatníci tak blbí, že si nechají takovéhle zákony líbit, tak ať platí. [chechtot] [velký smích]

170086

08.09.2008 11:06

Radnice použila protiteroristický zákon ke sledování popelářů

No já bych to formuloval jinak

Jan X. 78.?.?.?

To je taková konkurence: Oni možná nemají rádi komunismus a nacionální socialismus, protože jsou to nejpokročilejší formy diktatury, které by mohly dobře konkurovat jejich způsobu diktatury, který nazývají demokracie.

Když se kouknete na strukturu západní oligarchie a zjistíte, že jsou to velmi výrazně dynasticky provázané klany křiváků, kteří udělají vše pro moc, status a peníze, tak vám začne být jasné, že je celkem jedno, koho lidi zvolí - vždycky to povětšině budou ti, které si platí establishment oligarchů. (nejprve jako různé poradce, členy thinktanků a NGoček...později se z některých stanou "politické hvězdy"...atd.)

U vazalských satelitů, jako je ČR pak vlády úplně kašlou na to, co si myslí veřejnost, pokud se má udělat něco, co chce cizí oligarchie. Jestliže nechápete, proč vláda u nás tak vehementně prosazuje ten radar a zdá se vám podivné, jak může jednat proti tak zásadní přesile občanů, kteří si ho nepřejí, tak vám prozradím, že si můžete si být napraosto jisti, že skutečným důvodem, proč česká vláda prosazuje radar, je to, že hlavní protagonisté po úspěšné akci dostanou opravdu tučný šek.
Kdyby na jejich místě byla ČSSD, udělala by naprosto to samé (a také se o to prokazatelně snažila už před současnou vládou) jen by asi užila jinou rétoriku, jak to ospravedlnit - každý z těch hajzlů se dá koupit, otázkou je jen kolik bude stát.
V obchodě se dávají provize za zprostředkování, obvykle, pokud jsou agenti slušní, to bývá 10%. Radar bude stát několik miliard dolarů - opravdu si myslíte, že se u nás najdou politici, kteří by odmítli řádově stovky miliónů dolarů na účet?
Že by mohli být pak souzeni za úplatky, kdyby jim na to někdo přišel? - Víte, máte-li 100 miliónů $, stanete se v ČR naprosto beztrestní - to si buďte jisti.

Jestli nechce Putin v ČR radar, stačí mu udělat jediné - přeplatit Američany.

Že jsem paranoidní blázen? Ano, tak skutečně bývají označováni lidé, kteří vědí, jak to je, a nedrží basu. - Koneckonců mě za to nikdo neplatí ani korunu ani dolar, tak proč bych koneckonců měl?
A ostatně - já jsem příliš malá ryba a konkrétně nejmenuji, takže proč by mě strkali do blázince a gumovali mi mozek, že...

170108

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 7

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 2

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,92 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,71 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 449,77 Kč
1 unce stříbra
561,62 Kč
Bitcoin
1 304 898,99 Kč

Poslední aktualizace: 17.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?