Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 17 příspěveků, 1 jméno: Saša.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.06.2008 18:00

Řetězovou hladovku podpoří herečka Tatiana Vilhelmová a plavkyně Yvetta Hlaváčová

Češi znají totalitní režimy a poznají fašismus

Saša 74.?.?.?

Sunday Herald přináší (dnes 22.6.) článek jak policie ukončila protest proti US základně s radarem v ČR. Pod článkem je komentář: „Češi znají totalitní režimy a poznají fašismus“.

163737

29.06.2008 05:08

Informace z nezakladnam.cz

RE: Chybi nam jednota !!!!

Saša 74.?.?.?

Když ono na tom něco je a to je smutné pane Rejpal! [velký smích]
Sloh je úmyslně jak vystřižený z dávného Rudého Práva, ale nezdá se Vám, že zase čteme jen půl té pravdy a ta jejich je nadsazená?

164133

29.06.2008 06:31

Informace z nezakladnam.cz

RE: Chybi nam jednota !!!!

Saša 74.?.?.?

Neznám pana Valchaře, a z toho důvodu mohu být „mimo“. Reagujete na příspěvek, který se mně zdál komický, jak z novin padesátých let a nebral jsem to zcela vážně. Má představa byla, že si z unie/odborů dělá srandu. [velký smích]

Jistě ROH nic nevybojovalo, tehdy to byla propagandistická soutěž mezi kapitalistickým západem a komunistickými zeměmi. ROH neučinilo nic bez „vedení strany a vlády“. [cool]

Tehdy se zkracoval pracovní týden na obou stranách železné opony. Na západě to snad bylo díky odborům (ač se tam nenazývaly revoluční).
V dnešním světě je důležitost odborů sporná. Nejen odborů, ale i různých profesionálních organizací, které zastupují své členy. Tendence zaměstnavatele by vždy byla pracovní dobu prodloužit, dovolené zkrátit atd. Odbory a asociace jsou pro zaměstnance drahé, řekl bych luxus, ale bez nich by pocítili utažení uzdy i zaměstnanci podniků kde unie není. Síla unií/odborových organizací je závislá na dané zemi, její vládě či „ovzduší“. Zase co nějak dovolí a podporuje, stále minimální pracovní podmínky a sociální výhody jsou určeny státem. Nejsem povolaný psát eseje o uniích/odborech, ale myslím, že v současné době význam mají, je otázkou jak velký/zanedbatelný. S výjimkou bývalého „tábora míru“, historicky význam měly.

164137

29.06.2008 11:00

Již vzhůru, cenzoři této země, již vzhůru všichni, jež strach zhnět

Nedělní Guardian: EU před ukončením povolení přístupu FBI k elektronickým údajům občanů

Saša 74.?.?.?

FBI ready to demand detailed logs of Britons' internet and travel habits EU je před ukončením smlouvy s USA o přístupu FBI k záznamům o občanech UK jaké navštěvují internetové stránky, k historiím jejich platebních karet, kdy a kam cestují atp. Asi se zprávička netýká jen UK, ale celé EU. Česká vláda ve své horlivosti by jistě ráda poskytla i politické, náboženské a sexuální chování svých občanů. Budou asi tvrdit, že omezením internetového přístupu občana chrání před stíháním v případě návštěvy US a zvyšují pravděpodobnost laskavého udělení víza pro ten „bezvízový“ styk.

164148

30.06.2008 00:58

Informace z nezakladnam.cz

RE: Chybi nam jednota !!!!

Saša 74.?.?.?

> Ani ja pana Valchare neznam, jen jeho komentare .

Také jsem naletěl a reagoval na zmínku o unii, přečtěte si předcházející příspěvky, pan „Valchař“ je komediant. Asi se mezi svými živí imitací proslovů z padesátých let. Demagogie parodií. Využije zmínky nebo kousíčku pravdy a pro pobavení svých kumpánů nám to dá sežrat ve stylu presentace Rudého Práva. Na Blbci se asi baví, když je reakce rozčílená a pokud je nějak souhlasná tak to bude přímo třešinka.

164185

04.07.2008 05:00

Reálný dotyk Systému

RE: Špatná zkušennost nebo rasismus ?

Saša 74.?.?.?

>Co vic pro ne spolecnost muze udelat?

Zacházet s nimi přesně stejně jako s každým jiným. Jen to je snad rovnoprávnost a není to rasizmus.

164387

04.07.2008 06:13

Reálný dotyk Systému

RE: Špatná zkušennost nebo rasismus ?

Saša 74.?.?.?

>Pane Saso, vzdyd vite i sam dobre, ze rasismus existuje i v
>Kanade. Pouze se o tom nesmi mluvit nahlas.

Jistě rasizmus existuje, někteří oprávněně tvrdí, že vždy budeme preferovat ty nejblíže naší rodině, tlupě, vesnici, národu atd. Prý hejno černých kuřat uklove jediné bílé kuře a naopak. Nejen v ČR, ale především k/ke příkladu v té Kanadě žijeme v „hejnu kuřat“ všech barev. Jak to řešit? Stěhovat se všichni zpět není praktické a Kanada by se vylidnila. Zakládat ghetta a reservace se neosvědčilo. Upřímně, ono se neosvědčilo nic. Nevím, ale snad největší naději na částečný úspěch je dát jim zcela stejná prává, nic víc a nic míň. Tlak většinové společnosti je možná přizpůsobí, ostatně časem nebudeme tou většinovou společností a budeme se přizpůsobovat my. [chechtot]

>Pamatuju se jak nejaky Ind chtel jit do militery hall a
>poradatele od neho chteli, at si sunda turban.

Těch legračních případů s turbany je více, federální policie/RCMP smí nosit turbany neb jediný příslušník je Ind. Někdo jiný nezaplatil pokutu za jízdu na motorce bez přilby, protože se mu turban, který nesmí sundat nevejde pod přilbu (jak to dopadlo nevím, ono se to vždy nějak ututlá).

164391

05.07.2008 02:42

Podle tajné zprávy biopaliva vyvolala potravinovou krizi

RE: To jsou zvesti, nestacim zasnout....

Saša 74.?.?.?

Pane Semerád, údajně Brazílie produkovala nejvíce alkoholu (převážně z cukrové třtiny) jako přídavek do pohonných hmot (benzínu). Část je vyvážena do USA, kde se vyrábí a přidává alkohol z kukuřice do paliva. V US a Kanadě některé čerpací stanice prodávají běžně benzín s 5-10 procenty alkoholu. Dnes jsou to USA s největší produkcí ethanolu z kukuřice. Prostudujte si to na Wikipedii. Dávejte pozor u pumpy pokud je tam napsáno contains ethanol tak jezdíte částečně na líh [velký smích]

164508

05.07.2008 08:41

Podle tajné zprávy biopaliva vyvolala potravinovou krizi

RE: To jsou zvesti, nestacim zasnout....

Saša 74.?.?.?

> to jste me uklidnil, ze uz jezdime na chlast.

Člověče, nepijte to! Lebka s hnátama na tom není, ale výsledek je stejný! [mrknutí jedním okem]

> Z cukru dela alkohol kde kdo, ale do nadrzi ho zatim pokud vim nikdo neleje.

V Kalifornii je benzínek se směsí etanolu a benzínu relativně málo neb „není jasné“ jak je to s těmi škodlivými emisemi a zvláště s emisemi z výroby toho „chlastu“ jak tomu říkáte. Dále při pěstování kukuřice v Kalifornii se spotřebuje hodně vody. Státy ve středu USA mají mnohem více benzínek s přidaným etanolem. Místně je potíž natankovat čistý benzín. V Kalifornii by čerpadlo s etanolem mělo být označeno

Vložený obrázek


> Jenom nerozumim tomu, proc produkce oleje porad zavratne roste a rostou jeho ceny, kdyz byl uz nahrazen necim jinym.

Proč rostou ceny benzínu zde bylo již diskutováno, ale jsou to to US války, spekulace, pád dolaru a nakonec přírůstek obyvatel a automobilů. Benzín/olej zcela nahrazen nebyl, zatím jen malé procento, ale snaha by byla. V článku na Wikipedii tvrdí, že 15% „chlastu“ snese každý motor.

> Ten ethanol se pridava do benzinu za ucelem snizeni skodlivych emisi. Ne proto, aby se usetril olej,

To je sporné a pravděpodobně se mýlíte. Vy chcete být prostě v oposici.

> Biopaliva rozhodne nemohla vyvolat potravinovou krizi, nebot se zatim nikde jako nahrada za benzin nepouzivaji. Navic ta potravinova krize zatim do USA nedorazila, i kdyz podle vasich teorii by zde mela zacit.

Nikdo netvrdil, že popcorn je dražší a jsou to tedy Vaše teorie. Zcela mimo téma a jen pro pobavení Vám dám směrník o autě na „vodu“ ze zpráv Reuters http://uk.youtube.com/watch?v=8awVUsuZSQg

164515

06.07.2008 19:15

Írán nechce válku

RE: Autorka zapomněla vysvětlit,

Saša 74.?.?.?

International Atomic Energy Agency ve své poslední zprávě z 26.května a zveřejněné 5.června zcela jasně říká, že Irán neobohacuje uran na zbrojní hodnoty.
Iran and Washington's Israeli option

Mlžení není zpráva a s chystaným napadením Iránu je to stejné jako se "zbraněmi hromadného ničení" v Iráku.

164645

08.07.2008 07:37

Chapadla jedné chobotnice

RE: Další konspirace

Saša 74.?.?.?

President „Světové Banky“ (World Bank), Robert Zoellick žádá na G8 US a EU snížení výroby (z BBC news v angličtině 8.8.08).

164796

08.07.2008 08:36

Velká Matka

Bonzáci se zaradují

Saša 74.?.?.?

Veřejní činitelé se rádi chlubí činností a budou se poplácávat po ramenech… Povahy co si přejí, aby „sousedovi prase chcíplo“ si budou myslet, že dnes se to týká především toho souseda a zapomenou, že na ně také jednou dojde… Zcela bez zákonů se sice neobejdeme, ale „politici“ se vždy a snad všude chválí za vymýšlení nových a „důležitějších“ zákonů, vždy na ochranu přeci před „nebezpečím“. Ti nejslušnější budou chyceni a zaplatí pokuty, politik si najme dobrého advokáta a co si vezmou třeba na bezdomovci?

Paní Mindy má dar napsat smutné vesele.

164798

08.07.2008 10:29

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Tak přesně takovýto infantilní příspěvek vybudí ty
>nejtemnější síly Velké Matky. To není řeč dospělého
>rozumného člověka, ale vzdorovitého fracka. Pak se nemůžeme
>divit zákonité zpětné reakci.

Matka s výjimkou zde té „velké“ bývá dobrotivá a do jisté míry nemá ani na vybranou. Pokutováni a postiženi budou relativně slušní a zákona bdělí občané a zvířata v „útulcích“. Je vrstva lidí, kteří nemají co ztratit a pak jiná, kteří mohou jezdit 160Km/hod v obci a to i opilí. Nobody is perfect/ Nikdo není bez chyby. Dále zákon je smysluplný pouze tehdy, když je ho možno stoprocentně dodržet a prosadit jinak vychováváte nerespektování zákona! Již současná nařízení pokrývají bezpečné a více méně i slušné chování. Vím, někteří idealisté by si bláhově přáli, aby všichni byli ideální jako oni; problém je, že každý si stejně bláhově myslí, že je bez chyby a nikdy nebudeme zcela stejní.

>Je mi jasné, že má laskavá slova se minou účinkem, ale
>tento příspvek je krásným příkladem toho, proč moc Velké
>Matky roste a poroste dál - dokud budeme frackové, má recht,
>když nás občas profackuje.

Výchova trestáním není nejúčinnější, ve skutečnosti fracka nesmíte beztrestně profackovat (rozhoddně ne v žádném tom "příkladném" státě jako USA, kde jsou zákony tvrdší a kriminalita větší). Malicherné zákony profackují jen právě Vás.

164816

08.07.2008 17:37

Demonstrace proti radaru 8.7.: proč má cenu protestovat

RE: Ne zakladnam

Saša 74.?.?.?

Všechny americké protiválečné spolky a organizace jsou proti radaru a „hvězdným“ válkám. přední US intelektuálové jsou proti radaru a o řadě běžných lidí ani nemluvě..
Výzvědná služba Spojených států uveřejnila zprávu, ze které vyplývá, že Irán již před čtyřmi léty zastavil vývoj jaderných zbraní. International Atomic Energy Agency potvrdila 26. května, že Irán uran neobohacuje. Po nepřetržitých výhružkách napadení Iránu bych se nedivil, že by jaderné zbraně chtěl.

Někteří ve své touze po světovládě jsou schopni se i zahubit.

164842

08.07.2008 17:41

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Není krásnější představa, než ožralý zfetovaný
>kuřák odhazující hořící cigaretu

Na něm si stejně nic nevezmete, chcete ho nechat odstřelit? Pkutu za píčovinu zaplatíte Vy pane "90" a navrch ještě policajty, kteří se budou raději zabývat bezpečnou buzerací než hledáním zločinců. Na každém se něco najde... Ostatně zákon ani není proti podpalování odpadkových košů.

164843

08.07.2008 20:54

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Pane sašo, na takovéto chytré, ale zbytečné řeči bych se
>zmohl také. Navrhněte funkční řešení.

V USA ve městech zřizují rozsáhlé parky, kde může majitel se psem bez vodítka chodit hodiny. Ukázalo se to velice úspěšné a stálý růst „psích“ parků“ je značný. Největší výhodou je, že nátlak pejskařů vytváří sebe-regulující prostředí a majitelé po svých psech hovínka uklízí do strategicky rozmístěných odpadkových košů. Na druhou stranu, opět v US, chudé čtvrtě nebo části města s bezdomovci přes tvrdé zákony vypadají hůř než ta Praha. Je mně jasné, že v Praze pro hustotu obyvatel je to víc komplikované, malé parčíky již jsou, pro zdraví majitelů by jich mělo být více a větší. Výchova není jen trestat, především je nutná alternativa. Možná to byl subjektivní dojem, ale viděl jsem Němce v jejich lese, kde nebyl nikdo sbírat vajgly. Tlak společnosti a jistý kompromis je řešením. Zákon nic nevyřeší. Stoprocentní řešení neexistuje neb všichni nejsou stejní jako Vy a jistě jim něco vadí i na Vás. Adekvátní zákony již existují a po dobrém nebo jinými cestami dosáhnete lepšího výsledku než vysokou pokutou (kterou největší viníci stejně nezaplatí). Matně si vzpomínám, že snad v padesátých letech v Číně hubili nebo vyhubili mouchy plácačkami na příkaz tehdejšího vůdce, dnes před olympiádou bojují s pliváním na ulici – nevím jak úspěšně, ale Čína je jiná a homogenní společnost. Ať chcete nebo nechcete musíme spolu všichni co "nejšťastněji" žít. Nejsem politik, abych Vám to záživněji podal - výchova není jen bití a svým způsobem je to až to poslední, výraz naší neschopnosti.

164857

09.07.2008 00:36

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Pane Sašo, například protikuřácké zákony v západních
>zemích, kde byly zavedeny, prokazatelně fungují.

Protikuřácké kampaně fungují, ale vzalo to dlouhá léta přesvědčovací kampaně, do dnes reklam v televizi atp. Pokutováni byli téměř pouze provozovatelé podniků, kde se dříve kouřilo. Vy neznáte USA v sedmdesátých letech, to se kouřilo do slova a do písmene všude, v nemocnici, v kině, v potravinových obchodech. Nádoba přetekla a bojovníci za práva nekouřit to vzali do svých rukou. Je to podobné jako s feminismem, ženy opravdu mají mít stejná práva (ne nutně větší). Společnost se také pohybuje (nebo historicky pohybovala) v jistých spasmech mezi tolerancí a netolerancí. Šlo to jako s módou délky sukní.
S těmi zákazy a netolerancí je to všelijaké. Prudérní země jako Amerika produkuje a spotřebovává nejvíce pornografie. Přes jedny z nejtěžších trestů drogová závislost kvete atp. Nesmíte být viděn pít alkohol a stále je spousta alkoholiků. Zákony již jsou, je otázkou kolik a jak tvrdé je chcete mít. Vše je otázkou názoru, ale myslím si, že postiženi budou relativně nevinní.

164891

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
417 336,79 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?