Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 42 příspěveků, 1 jméno: dub.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

02.08.2008 15:19

O lepivých melodiích

RE: Pomoc

dub 86.?.?.?

stačí do ffoxu nainstalovat doplněk downloadhelper, pak je to velmi jednoduché

166631

14.07.2008 12:38

Komunikace s Vodafone

RE: nerozumiem jednej veci

dub 86.?.?.?

já spíš nerozumím jiné, a to mnohem podstatnější věci.
jak je možné, že se tato společnost podnikající na českém území eřídí českými zákony, ale jedná podle anglických, jejichž platnost je na území čr NULA. a jak je možné, že této společnosti takové protizákonné jednání projde a nikdo se nad tím nepozastaví.
protože už samotný fakt, že se společnost neřídí českým právem, ale zcela neplatným právem (na tomto území) britským je dostatečným důvodem pro zásah státních orgánů...

165378

07.07.2008 14:10

Chapadla jedné chobotnice

RE: Zákulisie obchodovania s ropou

dub 86.?.?.?

obávám se, že jediným důvodem pro ropnou bublinu je snaha udržet dolar nad vodou. čím vyšší cena ropy, tím vyšší poptávka po dolarech.
stejný důvod byl i pro vytvoření kartelu opec, poté, co křovákov musel zrušit i vnější zlatý standard a jeho měna nebyla kryta ničím. bylo třeba vytvořit dolarový monopol, aby se poptávka po dolarech udržela. podmínkou pro souhlas s vytvořením monopolistického produkčního kartelu bylo právě prodávat ropu jen za dolary.
dnes jde o to samé, v bledě modrém. tím spíš, že americký státní dluh už nikdo nechce kupovat.

164740

12.06.2008 13:13

Námořní pěchota v Indianapolis začíná trénovat na stanné právo

RE: Zapadá to do sebe

dub 86.?.?.?

je mi lito, ale národní gardu tam již téměř nemají, většina byla nasazena v iráky, kde je průběžně likvidována. a tak mizí kvalifikovaná a trénovaná opozice.
náhoda? těěěěžko

163092

ropná krize (a teď již i potravinová) jsou mimo záměru genocidy 6 mld lidí vyvolávány proto, aby se udržela poptávka po dolarech, ve kterých se tyto strategické komodity (zatím) obchodují. bez toho by domeček karet už dávno spadl...

ale ani tak nezabrání neodvratnému [smích]

162528

03.06.2008 22:40

Američané prý drží vězně také na lodích

RE: Lucky America: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ivan-gabal.php?itemid=3501

dub 86.?.?.?

hezká častuška.
škoda, že se nezmiňuje o 50 mil. pod hranicí chudoby a zhruba stejném počtu, který musí mít dvě nebo tři zaměstnání, aby se uživili.
nicméně se štíhlou linií a vypracovanýma nohama to pak je pravda, při takové zátěži se něco naběhají [smích]

162478

03.06.2008 00:42

Velký naftový podvod

RE: Návod

dub 86.?.?.?

teď jste mě pobavil.
takže pokud někdo bude vědět s předstihem, že třeba nějaké naleziště na tom není tak dobře, jak si někdo myslel, nebo že bude zavedená nějaká daň, nebo že nějaký velký investor se rozhodl udělat "vlnku" na trhu a chystá se tam vrhnout uričtou sumu, nebo... nechám na fantazii každého, tak na tom nejde vydělat?

ach příteli, když drobný spekulant, který se pouze technicky naučil operovat na trhu, aniž by viděl za kulisy a do systému jako takového, začne rozdávat rozumy...
tak na to bohužel vždycky doplatí ti, kteří o tom neví vůbec nic a nechají se tak oblbnout. spousta lidí byla též nadšena, jak hezky a spolehlviě systém šlape a jak je to "poctivé", dokud nezaplakali, když to krachlo. historie je toho plná, stačí pohledat (tulipánová mánie, bublina dot.com, hypotéční krize... - kdo hledá najde)

162404

03.06.2008 00:27

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

s tou regulací to opravdu bude celkem marný pokus, protože deriváty jsou mimobilanční produkty, od samého počátku.
odhadovaný objem "outstanding" derivátů celosvětově je dnes cca 750 bilionů. pro srovnání americké gdp je nějakých cca 13 bilionů...

podtrženo sečteno, pro velmi hrubý odhad (opravdu hrubý, není v tom zahrnuto spousta dalších věcí) si stačí vydělit americké gdp objemem "vytisknutých" peněz u derivátů, čímž získáte reálnou hodnotu dolaru, (ve skutečnosti je ještě mnohem menší, protože je k tomu třeba započítat různé dluhy atd.)

162402

02.06.2008 17:52

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

a ještě doplním

v podstatě vždy paltí celá společnost a vydělává jen pár dobře informovaných spekulantů. technicky to lze rozdělit zhruba do 3 kategorií:
1) společnost platí zisky spekulantů zvýšenou cenou aktiv
2) potenciální ztráty vzniklé z pozic zaplatí v převážné části drobní investoři, kteří se nachali oblbnout a koupili papíry, když se jich velcí spekulanti zbavovali
3) pokud je velikost hromady příliš velká, kdy se buď velcí spekulanti nestačili dostatečně rychle zbavit pozic nebo to trh prostě neumožňoval, neboť by to vedlo ke kolapsu, či případně ke kolapsu došlo, nastupuje tzv. "bailout", kdy buď stát nebo centrální banka vyplatí ztráty velkých hráčů (kteří onu bublinu a následný krach zavinili). což není opět nic jiného, než že to zaplatí celá společnost, formou daní a inflace.

162362

02.06.2008 17:38

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

mno...

takže je pravda, že aby někdo vydělal, někdo musí prodělat.
kdo je ten někdo? no tak třeba u nafukované bubliny ropných futures je to celá společnost, protože ta platí oněch 128 za barel, která umožňuje, aby cena futures byla taková jaká je. v rostoucí fázi bubliny jde cena podkladového aktiva, v tomto případě ropy, neustále nahoru, což platí celá společnost. jdou také nahoru ceny futures, tudíž spekulanti dostává stále průběžně na svůj margin účet další penízky. v okamžiku, kdy trh rostl dostatečně dlouho a oni takto dostali zpět všechny své počáteční investice, popř. něco navíc, můžou spokojeně odejít a nechat trh napospas (nebo, daleko obvyklejší, obrátí trh opačným směrem a začnou si budovat krátké pozice, se stejným efektem).
takže prodělávají všichni, celá společnost, vydělává jen pár spekulantů, z velké části těch, kteří mají "inside knowledge".

tradeři jsou vesměs jen užiteční idioti, nikoliv market makeři...

162360

02.06.2008 16:40

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

problém nepředstavují tradeři (a poznámka výše, že spousta z nich je "dochovních" mě pobavila, protože za 11 let v byznysu jsem se setkal téměř výlučně s požitkářsky zaměřenými blby).
trh dělají velcí hráči a vlastníci. a žádná logika v tom není, nepočítámeli chladnou manipulaci.
příkladem může být třeba cena zlata, kdy ti, kdo kontrolují jeho produkci, zpracování a distribuci, manipulovali s trhem dle svých potřeb. tedy např. uměle drželi cenu dole, když centrální banky (z čího popudu?) začaly prodávat zlaté rezervy, pak cenu vyšroubovali nahoru.
stejné je to třeba dneska s cenou jiných komodit. pokud se rozhodnou vrhnout inflační peníze (kterých mají plné kontejnery) do nějaké komodity, vyšroubujou úměrně tomu její cenu. a díky vysokému leverage u derivátů jich potřebují o dost méně, než odpovídá objemu pozic podkladových aktiv, kterou tím vytvoří.

a třeba konkrétně u futures ve vašem příkladu si nepůjčí vůbec nic.
řekněme, že margin představuje 8%. tedy koupí kontrakt s cenou 128, ale na svůj margin účet deponuje pouze 10,24. to jsou stále jeho peníze na jeho margin účtu. nic si nepůjčil, jen uzavřel kontrakt (obrazně podepsal papír) a deponoval zlomek ceny podkladového aktiva. jde-li cena nahoru a tím roste cena futures, jsou mu na tento jeho margin účet v dohodnutých intervalech deponovány další peníze, pokud cena klesá, obdrží naopak tzv. margin call a musí na účet deponovat další prostředky.
tedy za nafukování bubliny spekulativně rostoucího trhu dostává s rostoucí cenou kontraktu na svůj margin účet stále další prostředky, tudíž část původních peněz, které tam deponoval na začátku (případě u dostatečně rostoucího trhu všechno nebo i něco víc) si může vybrat, neboť na tomto účtu je povinnen mít pouze určité procento z kontraktu.

tož tak. a to jsou futures proti ostatním derivátům ještě neškodná sranda...

162357

02.06.2008 16:22

Velký naftový podvod

RE: hmmm...

dub 86.?.?.?

slyšel jste někdy pojem "leverage"?
ono totiž deriváty nejsou rohlíky...

162352

30.05.2008 13:31

Pane prezidente, konejte!

RE: nahlas uz to Klaus rika..

dub 86.?.?.?

s každým je třeba komunikovat, jak si zaslouží. a bez ohledu na to, že je prezident, tak si tento člověk svým vlastizrádným postojem a licoměrností (nemluvě o skutcích dalších a minulých) plně, opakaju plně zaslouží, aby s ním bylo hovořeno jako s prasetem, neb nic jiného než prase není. a v tomto ohledu je text psaný ještě více než slušnou formou.

i kdyby se kaštany mu obírající klasofilové na hlavu postavili.

162156

17.05.2008 14:55

Kdo by se ujal psa Daga?

RE: taky bych pripojil nazor...

dub 86.?.?.?

mno, obávám se, že pokud jste tímto příspěvkem něco prokázal, pak snad jen to, že teknaři jsou hovada s hnojem místo mozku.
jestli je to to, co jste měl v úmyslu, povedlo se vám to dokonale.

161295

06.05.2008 13:44

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: ...

dub 86.?.?.?

komu není rady...
tento "člověk" si od vezmíru vykoledoval jeden průser. očividně se nezamyslel a nepoučil. tak nejspíš dostane další, podobně drsnej...

160509

30.04.2008 01:16

Jak mi von Krebst poslal jedno euro

no

dub 86.?.?.?

vysoká úroveň těchto jedinců je vidět i z používaného jazyka a pravopisu.
soudě dle toho stěží dokončili pátou obecnou [smích]
možná proto někteří z nich skončili v armádě, tam se gramotnost a inteligence nevyžaduje

160203

22.04.2008 14:16

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

je to smutné

dub 86.?.?.?

v české kotlině nastupuje tvrdý fašismus a skoro všechny to nechává kldinýmu...

159610

20.04.2008 00:10

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Antisemitismus

dub 86.?.?.?

víte, on je hlavní problém v tom, že přes 90% dnešních židů nejsou semité, ale chazaři, což není semitské entikum.
takže ani z tohoto pohledu, vyjma oněch cca 5% sefardim židů, kteří etnicky semity jsou, se o žádný antisemitismus jednat nemůže, ani kdyby se někdo snažil sebevíc [smích]

159459

09.04.2008 15:41

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

RE: A co takhle je zacit srilet?

dub 86.?.?.?

lze vhodně zkombinovat s návrhem pana stwory.

posbírat mezi lidem peníze a pak vypsat na hlavu každého poblitika odměnu pár milionů. nezaměstnaných žoldáků je ve světě spousta, a bývalých sovětských veteránů z afganistanu je na našem území taky pěkná řádka.
sesbírat peníze a pak oznámit "wanted - dead, not alive", reward 10m...

158685

01.04.2008 15:26

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

RE: KOnspiracne teorie pletie pan Bush;

dub 86.?.?.?

zopakuji vám to. teroristické útoky a škody způsobené válkou se standradně nepojišťují, nikde na světě. takže už samotný fakt, že něco takové někdo pojistil smrdí jako rok stará ryba, věděj?
a jestli nevěřej, ať si to prověřej u lidí, co se zabývají mezinárodním obchodem nebo financema.

157784

01.04.2008 01:01

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

RE: KOnspiracne teorie pletie pan Bush;

dub 86.?.?.?

je mi líto, ale mezi základní pravidla všech pojišťovacích společností patří doložka, že pojistka se nevztahuje na teroristické útoky a škody způsobené válečným konfliktem. a tato doložka je standardní.
takže více než divné je vůbec už samotný fakt, že něco proti teroristickému útoku pojistily

157722

01.04.2008 00:42

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

RE: Neni on zid?

dub 86.?.?.?

to není jen "trochu" chucpe. nicméně co čekat od člověka, který zbohatl na pornobyznyse...

157723

06.02.2008 14:22

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: škoda...

dub 86.?.?.?

třeba to někomu něco napoví...

http://video.google.com/videoplay?docid=-4679218441236348172&hl=en-GB

153460

05.02.2008 20:23

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: Referendum nebude...

dub 86.?.?.?

pokud vše chápete jako toto...
takže abych vám to vysvětlil, speciálně pro vás:
valdice = politické hnojiště a prasata se tamtéž rochnící
domov s dětmi = občané a jejich ekonomika

153398

05.02.2008 15:10

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: Referendum nebude...

dub 86.?.?.?

obávám se, že tento dotaz je typu: "existuje ve valdicích nějaký pedofilní vrah, kterého byste si pustila domů hlídat děti?" [velký smích]

153366

09.01.2008 12:52

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: § 260 - svoboda projevu

dub 86.?.?.?

svoboda slova a projevu je zaručena ústavou, a to bez dalších podmínek či oprávnění někoho ji nějakým způsobem omezovat.

v takovém případě je pak jedno, zda nějaký zákon říká něco jiného, protože platí, že pokud jsou dvě právní normy v kolizi, vždy platí ta s vyšší právní silou. v tomto případě tedy ústava, která je nadřazena zákonům.

a to je něco, co jistě páni policisté jakož i státní zástupci vědí, neb z titulu výkonu své funkce státní moci výkonné jsou povinni vědět.
pokud i přesto budou právní řád a práva občanů porušovat, budou tak jednat vědomě, a mimo dalších trestných činů se dopustí i trestného činu zneužití pravomoce veřejného činitele.

150853

19.12.2007 00:40

Venda a Jenda

maličkost

dub 86.?.?.?

hm, autorovi bych vřele doporučoval podívat se, kdo je švejnar zač a pro koho dělá (a čí je to loutka).
možná, že pak svůj názor na jeho nestrannost značně pozmění.
pokud tento člověk projde, bude to národní katastrofa. a to klause opravdu nemusim.

149603

06.12.2007 00:48

Plundrování po bruselsku

RE: Bezmocnost

dub 86.?.?.?

kdyby zemědělští producenti občas používali hlavu, tak by třeba zjistili, že se mohou sdružit do spotřebního družstva a společnými silami vybudovat pár obchoďáků - nejsou nijak drahé, jsou to jen temperované králíkárny. a společnými silami v nich prodávat vlastní produkty za vlastní ceny. tím, že by vypadli překupníci, byly by tam věci levnější a oni by za své zboží dostali podstatně víc.
obdoba u zpracování - nevidím jediný důvod, proč si společnými silami neprovozovat nějaký masokombinát apod.

jen by se museli domluvit... (a vykašlat se na stupidní vymejvárnu, že družstva jsou komunistickým přežitkem)

148582

04.12.2007 17:03

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: je uplne jedno

dub 86.?.?.?

v této souvislosti není bez zajímavosti jedna velmi významná (symbolicky) událost, ke které došlo (a bez většího povšimnutí) vloni v srpnu.
tehdy totiž putin dostal z rukou ruského patriarchy repliku meče ilji muromce.
a zabrousíme-li do historie pravoslaví, ruska a chazarů, je to velmi výmluvné.

148498

03.12.2007 14:12

Stařec a silnice

RE: jo

dub 86.?.?.?

hezky si tu povídáte, ale obávám se, že se oba fackujete naprosto zbytečně.
víra, nemyslíte-li tím dogma, (i když v takovém případě je to těžké vypozorovat, neb platí že víra je dogmatizovaná filozofie a náboženství/církev je institucionalizované dogma), pak tedy víra není nic jiného, než osobní životní filosofie. a tu má každý.
a duchovní (nikoliv duc-hovní) rozměr spočívá v tom, že jde především o vnitřní rozhovot sám se sebou.
jedni to nazývají modlitba a rozhovor s bohem, druzí meditací a rozhovor se svým vnitřním já, další ještě jinak.
ale podstata je stejná.
a buďte si jisti, že i proklamovaní ateisté něco takového praktikují. vždy jde totiž o konfrontaci činů a způsobu jednání se svojí životní filosofií (a ospravedlnění svého počínání, především sám před sebou). a to, že si tento proces někdo personifikuje (bůh) či materializuje (prospěch/peníze) na podstatě nic nemění. činí tak pouze to, že si své vnitřní já symbolizuje různými věcmi a vlastnímu procesu pak dává jen různá jména.

a touto vnitřní rozmluvou trpí každý, neb každý má nějakou životní filosofii. i machiavelistický nájemný vrah [smích]

148437

15.11.2007 16:52

Malé zamyšlení nad Britskými listy

RE: Nemyslim, ze bych BL zacal bojkotovat.

dub 86.?.?.?

je mi líto, ale v tomto střílíte opravdu vedle.
čnb byla zřízena zvláštním zákonem jako těleso sui generis. žádného akcionáře nemá.
měl byste se tedy spíše ptát, jaké je složení bankovní rady. neb ta určuje politiku této banky.

147248

12.11.2007 20:44

iNo pasarán!

RE: Ke rvačce je každá záminka dobrá.

dub 86.?.?.?

je mi líto, ale svoboda slova, svoboda pohybu a svoboda shromažďovací jsou zaručeny ústavou. ale o tom, že by jim umožňovala násilí či ubližování na zdraví tam nic není. od toho je tu trestní zákoník.
a byla jste to vy, kdo to kritizoval jako špatné zákony, které umožňují.
cituji:
"Bohužel jsme v Česku kde si můžou kdejací rváči a omezeneci založit politickou stranu , či sdružení. Využívat špatné zákony k tomu aby si mohli beztrestně rozbíjet co se jim zlíbí a pořádat hony ve městech"

takže bohužel, pokud budou vyřvávat cokoliv, třeba i franta vocásek je vůl, patří to k jejich ústavním nezadatelným právům. i když se nám to jejich vyřvávání líbit nemusí.

a z toho, jak jste to napsala, bohužel plyne, že se vám toto jejich právo nelíbí. takže spíš vy raději přesněji formulujte, neb obzvláště první věta z uvedeného citátu evidentně volá po zrušení ústavních práv ve vztahu k těm, kteří se vám nelíbí. jim se možná nelíbíte vy, ale asi byste nechtěla, aby vás jen proto někdo omezil na vašich právech.
podobně se totiž třeba soudruhům nelíbili někteří jedinci a posílali je za to do gulagu. a kdo jste, abyste nařizovala komukoliv, co smí nebo nesmí blábolit?

147000

12.11.2007 19:16

iNo pasarán!

RE: Mám z toho všeho nepříjemný pocit...

dub 86.?.?.?

tak tak.
třeba něco podobného, jako tohle

UK terror detention limit is longest of any democracy
http://www.guardian.co.uk/terrorism/story/0,,2209542,00.html

(prodloužení doby zatčení bez udání důvodu ze stávajících 28 dní na mnohem delší dobu).
u nás je to pouhých 48 hodin, a to se našim démokretenům a análním speleologům, a především jejich páníčkům, zřejmě zdá málo.

146992

12.11.2007 15:14

iNo pasarán!

RE: Milá Dášo

dub 86.?.?.?

pokud se budou rvát a ničit cizí majetky, poruší tím zákon a budou po zásluze potrestáni.
ale do té doby je jejich svoboda projevu, stejně jako svoboda projevu všech ostatních, posvátná. a jakékoliv porušení tohoto práva je protiústavní a je projevem diktatury.

146972

12.11.2007 14:11

iNo pasarán!

RE: zvláštní

dub 86.?.?.?

prosim ukažte mi tu vaši židovskou čtvrť či židovské město.
mapy naleznete v následujících odkazech

r. 1619
http://mapserver.fsv.cvut.cz/antos/zoomify/aretin.html

r.1720
http://mapserver.fsv.cvut.cz/antos/zoomify/muller.html

r. 1876
http://mapserver.fsv.cvut.cz/antos/zoomify/palacky.html

146962

12.11.2007 13:35

iNo pasarán!

RE: zvláštní

dub 86.?.?.?

mě je naprosto ukradené, jak se jí říkalo.
oficiální název tak nikdy nezněl. navíc nevím nic o tom, že by tam spadala pařížská a staroměstské náměstí.
žižkovu třeba též někdo přezdívá křupanov či pár imbecilů nazývá vše mimo prahu balíkov. znamená to snad, že se tak tomu začne říkat i v ofic. sdělovaích prostředcích?
obávám se, že ty by měly ctít řádné názvy, jak jsou zapsaný v mapách. takže pokud hodlají hovořit o jisté části města, kde kdysi žil kdosi, tak mohou mluvit max. o josefovu. ale židovskou čtvrť jako takovou toto město nikdy neznalo.
tragédie je, že vidláci se strašně rozhořčují, že je a jejich městečko či vesnici tak někdo nazývá, ale z ničeho nic se tomu nediví u židovské čtvrti. inu vidlákov a vidláci. neb se tak nazývají a proto ode dneška se tak budou nazývat o ofic. médiích, včetně veřejnoprávní televize.

zdravím vidláky z vidlákova.

146950

12.11.2007 13:30

iNo pasarán!

RE: Ke rvačce je každá záminka dobrá.

dub 86.?.?.?

nazýváte-li ústavu a základní listinu lidských práv "špatnými zákony", vypovídá to o vás velmi mnoho.
a s komunisty/fašisty jako vy (ano, protože právě tito pošlapávali i základní zákony státu, stejně jako vy tímto výrokem) se o tom diskutuje velmi špatně, neb pojem základní lidská práva (kam patří i svoboda projevu) a dodržování základní zákonné normy státu je pro ně jen cárem papíru.

protože kdysi někdo moudrý porhlásil "nesouhlasím naprosto s tím co říkáte, ale učiním vše, abyste to říkat mohl". to je totiž demokracie, svoboda a právní stát.

pouze bůh a diktátor si může usurpovat právo rozhodovat o tom, co je pravda a činit tak z ostatních spoluobčanů nesvéprávné jedince, kteří nejsou schopni věci samostatně posoudit.
bůh proto, že je vševědoucí a všemohoucí, diktátor proto, že je přesvědčen, že je vtělením boha na zemi.

v prvním případě, tedy domníváte-li se, že jste bůh, jste pravděpodobně zralá na psychiatrické vyšetření.
v druhém případě zřejmě taky, ale aspoň pak na rovinu přiznejte, že se vám stýská po totalitní společnosti.

146953

12.11.2007 01:41

iNo pasarán!

zvláštní

dub 86.?.?.?

až do tohoto w/e jsem znal pouze nové město pražské. též na mapách, i historických, jako takové vždy označováno bylo.
teprve teď jsem se dozvěděl, že existuje v praze nějaká židovská čtvrť.
inu není nad novou historii. třeba se časem karlův most přejmenuje na švédský, protože se v těch končinách také švédové vyskytovali...

146893

08.10.2007 19:29

Co bude s Íránem?

RE: Pokrač:

dub 86.?.?.?

netušil jsem, že tu začala soutěž o nejlepší vtip.
zatím vedete, 500 bodou [smích]

145134

06.09.2007 03:19

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

dub 86.?.?.?

jo. a když něco prodáte, tak za to budete chtít peníze. a kde je ten dotyčný vezme, když na jejich vydávání má někdo monopol? zase jen u něj.

ale ano příteli, v tomto systému je jedinou možností, jak mohou peníze vzniknout právě to, že je vám ustanovený monopolista půjčí. nikdo jiný je vyrábět nemůže.
a jestli nevěříte, tak to zkuste. trestní sazba za falšování a neoprávněný tisk peněz je vyšší, než za vraždu [smích]

143188

05.09.2007 17:56

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

dub 86.?.?.?

stávající peníze nejsou kryty naprosto ničím.
příklad pro blbce. já sem banka a mám zákonem a represivními orgány státu tento monopol garantován.
vy potřebujete peníze a přijdete za mnou. já vám dám 100 žetonů a budu po vás chtít zpátky 105 žetonů. vaše věc, kde je seženete, ale pouze já mohu tyto žetony vyrábět. nebo to ud+ělám ještě jednodušeji - nasliním si tužku a napíšu číslo 100 na kus papíru a nazvu to šekem. a protože mám státem garantovaný monopol a takové cáry papíru jsou zákonem stanoveným legal tender, tak tento kus papíru je od vás povinnen přijmout kdokoliv.
problém, kde vezmete oněch 5 navíc však stále zůstává. buď si je ode mě půjčíte (nebo někdo jiný, jde o podstatu systému jako celku) - samozřejmě opět na úrok, a nebo vám zkonfiskuji majetek.

takže z mé strany jsou náklady pouze tužka a cár papíru, z vaší strany jsou náklady to, čím se zabýváte a čím ručíte.
takže protože si u mě musí půjčit všichni, kdo potřebují peníze, pořídím si vlastní fabriku na tužky a na papír a oplátkou budu od ostatních přijímat pečená kuřátka, domy apod.
a časem mi bude patřit vše, protože pokud nepůjčím, nebudou mít lidi z čeho vrátit.

143139

05.09.2007 16:38

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: peniaze zo vzduchu

dub 86.?.?.?

hluboce se mýlíte. nikoliv v principu ale v měřítku.
v systému, kde činí povinné minimální rezervy 2% může banka na jeden milion vkladů půjčit až 50 milionů úvěrů.

a že je vytvoří z luftu? no samozřejmě. vy si přijdete pro úvěr za milion, banka si nasliní tužku a tento milion vám připíše na váš úvěrový účet jako vklad. a dokud jej nebudete čerpat, bude jej pro své účely jako vklad používat, viz výše.
jediným omezením pro vytváření peněz škrtem pera jsou pouze povinné minimální rezervy a kapitálová přiměřenost. ale ta čísla jsou dnes celkem srandovně nízká.

jediné, kdy banka musí čerpat peníze z venku je buď v rámci řízení cashflow nebo v rámci nedostatku zdrojů na držení pmr u centrální banky. jinak je to free ride.

143133

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 5

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
389 478,80 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?