Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 13 příspěveků, 1 jméno: Zdenek S..

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.02.2008 01:45

Rozhněvaná Okinawa si přeje omezení přítomnosti amerických vojáků

RE: Další případy

Zdenek S. 77.?.?.?

Tak jsem si se zájmem pročetl Vaše komentáře i pana Saši a jelikož jsem asi před dvěma roky náhodou padl na jeden site nějaké protestní skupiny z Okynawy kde byly slušně a velmi podrobně cca. od 50 let popsány dosti podrobně jednotlivé přímé i domnělé křivdy - ekcesy spáchané USA armádou na tomto území, ale i klady její přítomnosti v dané době!
Pokusil jsem se to dohledat přes Google, ale na prvních 4 stranách jsem jej nenašel, ale přikládám tu alespoň pár odkazů v AJ které by mohly někoho i zaujmout. Jsou různé, netřídil jsem to! Jen tak pro zajímavost[mrknutí jedním okem]. Informačně hodnotnější je jen ten první link:
http://www.jca.apc.org/wsf_support/2004doc/WSFJapUSBaseRepoFinalAll.html
http://edition.cnn.com/WORLD/9603/okinawa_rape/
http://www.zmag.org/content/showarticle.cfm?ItemID=6235
Jednu menší zajimavůstku [velký smích]:
http://www.cpim.org/pd/2001/aug05/aug052k1_japan.htm
Dále články, blogy a komentáře:
http://news.yahoo.com/s/nm/20080214/ts_nm/japan_okinawa_rape_dc
http://www.japantoday.com/jp/news/343918
http://www.japantoday.com/jp/news/428016
http://www.thegully.com/essays/puertorico/000807pr_okin.html
http://www.globalvoicesonline.org/2008/02/17/japan-reactions-to-alleged-okinawa-rape/
http://asiafinest.com/forum/lofiversion/index.php/t20290.html
V případě zájmu si dohledejte více [mrknutí jedním okem]!

154862

21.02.2008 02:58

Rozhněvaná Okinawa si přeje omezení přítomnosti amerických vojáků

RE: Další případy

Zdenek S. 77.?.?.?

Toto doporučuji!
Je to výčet některých události na Oninawě:
http://www.japanupdate.com/forum/showthread.php?p=64385
+ Několik foto a textů z protestních akcí místního obyvatelstva které jsou jim samozřejmě k ničemu [mrknutí jedním okem] z let 2000 až 2004:
http://www.bund.org/english/antiwar/anti_usbase.htm

154867

21.02.2008 03:44

Rozhněvaná Okinawa si přeje omezení přítomnosti amerických vojáků

RE: Okinawa=Brdy

Zdenek S. 77.?.?.?

Možná by stálo za to opravdu porovnat ekcesy přítomných vojsk SSSR u nás a toho USA na té Okynawě, nejlépe pak v letech přítomnosti vojsk SSSR v u nás v ČSSR.
A to jak ročně kumulativně a také v poměru tohoto zahraničního nežádoucího - pro jiné ale zase žádoucího osazenstva v zemi jejich umístnění. Myslím přepočet na stejné stavy vojska.
Výsledek porovníní zločinosti i navazujících trestů by mě také zajímal. Mohlo by to být velmi zajimavé!!
Najde se někdo v této oblasti zmnalý který by to dokázal porovna bez přihlouplých a jednostranně ideologických... keců??

154868

21.02.2008 04:02

Rozhněvaná Okinawa si přeje omezení přítomnosti amerických vojáků

RE: Okinawa=Brdy

Zdenek S. 77.?.?.?

[překvapení] Já si myslím naopak že to nějaký historik a nebo aktivista má naopak již dávno provedeno. Otázkou by spíše bylo zda je to zajímavé a vhodné pro zveřejňování. mám obavu že to bude zařazeno do složky historie o které se raději nemluví.
I v naší historii je toho velmi mnoho co se dobově a nebo trvale nehodí pro publikování proprostý lid a zůstane max. v odborných a uzavřených análech. [velký smích]

154871

22.02.2008 17:03

Rozhněvaná Okinawa si přeje omezení přítomnosti amerických vojáků

RE: Takhle se vyjadruje

Zdenek S. 77.?.?.?

Z toho mála co jsem si o tom ve výše uvedených lnicích (odtemně) v rychlosti pročetl tak ty dnešní excesy jsou jen zlomkem toho co tam bylo dříve, hlavně pak v 50-tých letech a v době války ve Větnému.
Současný stav je proti tomu opravdu již pohoda a jde z velké části o ty disciplinární prohřešky. I když je tam zase jistý nárůst v počtu. (Asi dán změnou struktury vojáků - nižší nároky náborářů...)
Dříve tam vojáci prováděli mnohem více přímou zločinnost a většinou případné tresty byly jen velmi mírné.
Ta situace - názor lidí tam bude min. obdobný jako u nás k vojsku SSSR po roce 1968, ale řekl bych že vojska SSSR tu při přepočtu na stejné množství vojáků asi napáchali mnohem méně škody ve stejných letech "pobytu".
Bylo to asi dáno jiným způsobem umístnění vojáků SSSR v uzavřených posádkách a mnohem vyššími tresty za přestupky a excesy.
Třeba to tu porovná někdo znalejší.

154991

27.02.2008 03:31

Ashdown: Porážka NATO v Afghánistánu je „reálnou možností“

RE: Ať už za invazí do Afghánistánu

Zdenek S. 77.?.?.?

A kladete si i tu otázku kdo ten Talibán vytvořil, za jakým účelem. vystrojil, vyzbrojil... Popř. kdo je řídil a řídí z pozadí?
Tentokráte v tom ale CIA zrovna namočená moc není, ale její družky Pákistánská SIS a také i zpravodajská služba SA která jejich výcvik... i z velké části i financovala.
Na primárním vojenském výcviku se ale podíleli i specialisté zvl. služby VB, nepletu-li se MI-6 (tady si u čísla nejsem jistý[mrknutí jedním okem].
Informace jsou ze zahraničních webů.

155214

29.02.2008 00:26

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: hnus velebnosti!

Zdenek S. 77.?.?.?

Já bych řekl že naopak "moderní pluralitní demokratická" společnost není bezradná a navíc se musí dle mého hodnocení zbavit lidí kteří jsou potenciální xenofobní váleční štváči a agresoři.
Váš silně xenofobní text pane A.S. Pergill hodnotím jako čistou racionalizaci ospravedlňující případné agresivní "dle vás až bohulibé - potřebné" válečné... akce.
Vy tvrdíte že Islám je "nám nebezpečný jako takový"!
Ne! Pro mě jsou nebezpeční jen krajně radikálně vyhranění jedinci všeho smýšlení kteří chtějí násilím, válkou a nebo terorem prosazovat jen ty svoje pravdy, zájmy a to bez ohledu na tradice a zájmy i těch druhých.
Jen omezený jedinec pokládá svůj životní styl, zvyklosti a zájmy za ten jedině správný civilizovaný svět - lidi.
Jde tu o otevřeně a nebo i skrytě agresivní jedince kteří jsou lidstvu nebezpeční a to bez ohledu na náboženství, filozofii a nebo politickoekonomické zaměření.
Vaše představa demokracie mi je velmi cizí a je vidět že pod tímto jen filozofickým termínem si může každý jedinec představit a definovat "nekonečnou množinu" vlastních představ! A to od totální anarchie, až po tvrdý autoritativní režim jednoho muže.
Jde jen o to ho umět vhodně okecat a vnutit ostatním svoji představu a nebo formu té demokracie.
Tento Váš text mi připadá stejné žvanění které tu, ale i jinde čtu od krajních fašistů, antisemitů... kteří za vším vidí jen Židy nebo třeba bolševiky - hledá kdo za to může a má jen jednoho jasného viníka. U Vás to bude asi hlavně náboženská nesnášenlivost a strach z jiného - rozdílného.
Za teroristy se tu pokládají jen Muslimové a jaksi se nebere v potaz velké množství teroristických činů které spáchali a ještě spáchají příslušníci i ostatních velkých náboženství i jejich vlád.
Doporučuji Vám se seznámit s teorií i všemi 4 definicemi terorizmu. Pak možná poznáte že mnoho akcí nyní označovaných jako teroristické jimi nejsou a naopak akce mnohých států označit jako terorizmus lehce lze.
Jen doplním že vybízet k masivnímu použití ZHN a hlavně jaderných zbraní může opravdu jen duševní blbec který neví co tyto zbraně v případě použití a zvláště u vyšších ráží vlastně umí a v čem jsou při hromadném použití nebezpečné lidstvu i této planetě.
O zbraně se zajímám cca. od svých 12 roků a z této oblasti dosti znám. Použití ZHN ve větším měřítku je globálně nebezpečné a vznikne i precedent který potlačí stávající psané i nepsané dohody omezující jejich použití i v budoucnosti.
Jen vás upozorňuji že díky moderním sdělovacím prostředkům a také již nekontrolovatelnému šíření informací např. Internetem v moderních svobodných pluralitních státech již není tak jednoduché dnešní vzdělanou populaci tak lehce indoktrinovat jak to bylo možné ještě v nedávné minulosti kde byl zdroj informací omezen na málo zdr...

Automaticky kráceno

155382

29.02.2008 00:27

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: hnus velebnosti!

Zdenek S. 77.?.?.?

DOKONČENÍ:
na málo zdrojů a navíc i lehce kontrolovatelný státní mocí a cenzurou.
Navíc v době před II. WW byly jiné vzorce myšlení v tehdejších společností.S válkami se počítalo a byly mnohem běžnějším řešením případných sporů mezi sousedy i koalicemi. Z těchto tehdejších vzorců již dnes nejde vycházet při použití JZ i jiných hromadně použitých ZHN.
Války mohly tehdy být sice velmi krvavé a pro některé státy zničující, ale rozhodně ne tak jak v případě hromadného použití zvláště jaderných zbraní s jejich zničujícím účinkem který může např. i dlouhodoběji změnit klima...
Vaše texty mi připomínají štáby starých mocností které se připravovali na války minulosti a nedokázali pochopit že moderní válka vedena jinými prostředky a způsoby bude se vyvíjet úplně jinak jak bylo jimi předpokládáno.
Pro dnešek končím, mám hroznou migrénu a nemyslí mi to [pláč].
K tomuto Vašemu textu jsem ale nemohl odolat napsat něco ostřejšího... a dokonce jsem tu měl poprvé chuť použít i "předposledního smajlíka" z těch tu nabízených [mrknutí jedním okem]!

155385

29.02.2008 01:46

Kdo jsou fanatici?

RE: Islám v Evropě

Zdenek S. 77.?.?.?

Ty pouliční války byly spíše akce místních gangů a nudící se i bílé[mrknutí jedním okem] mládeže, než obvykle spíše jednostranně uváděné muslimské. I když tato tvořila velkou část.
Od známého který byl v té době 14 dnů na pozvání svého kamaráda - vyššího úředníka Fr. policie - nebo snad četnictva (tu si nejsem jistý) bylo mezi nimi zvláště večer velmi mnoho bílých mladých francouzských kluků kteří se chodili vyřádit.
Někteří zatčeni přes den řádně pracovali a pak večer šli do akce zapalovat auta a rvát se s policií.
Ve Franci má navíc toto řádění již i jistou tradici a dokonce se prý říkalo že některé poškozující akce byly objednány předem.

155390

04.04.2008 20:20

Vzpoura generálů

RE: Tragedie pro Ameriku

Zdenek S. 77.?.?.?

Dobrý den Clair.
Vítám Vás tu na Zvedavci a chtěl bych se zeptat zda jste tou se kterou si občas vyměňuji komentáře na Centrumu?
O tom že mezi vyššími důstojníky v USA je jistá opozice proti současné vládě a některé akce dokonce asi i bojkotuje jsem pak četl na některých zahraničních webech, a to i kolem 911, již cca. před rokem.

158211

05.04.2008 04:14

Vzpoura generálů

RE: Tragedie pro Ameriku

Zdenek S. 77.?.?.?

Snad se tu budeme potkávat častěji.
Já jsem častěji zase na Atlasu, ale tam je to žvanírna také.
Zasílám Vám pozdrav do USA a Kanady a rád sis přečtu další Vaše příspěvky…
Tento server by vám měl být ale bližší než ty prosté webziny typu Centrumu…

158256

17.04.2008 11:02

Z projevu na Letenské pláni, listopad 1989

Máme pro toto i pěkné dětské… pořekladlo

Zdenek S. 77.?.?.?

"Sliby se slibují a blázni se radují" [mrknutí jedním okem]!

159289

Pane …PRD…, probůch ono je to pro Vás doslova obsese psát toto i ta kamto stoprocentně nepatří. Tu bych uvítal spíše nějakou faši klasikkou fabulaci o nějaké zvrani abych se mohl podivit nějakým novým informacím o TTD které jistojostě neznám.[velký smích]
Sice chápu že máte svoje opakující se témata, jak mmozí tady na těchto webzinech, ale chtělo by to trochu více nové tvořivosti.
Že ve WTC nebyla teplota kterou mnozí udvádějí je nám znajících více o kerosínu, možnostech jeho klasického - přímého i rychlého výbušného hoření v podobě aerosolu a nebo zplyněnného. Navíc je to hořlavina jen druhé třídy. Rychlost detonačního hoření nedosahuje ani zdaleka rychlosti benzínu a je cca na úrovni petroleje jehož derivátem… vlastně kerosíny jsou.

159581

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 0

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 3

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?