Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 51 příspěveků, 1 jméno: DavidZ.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.03.2008 14:16

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

RE: kecy, kecy, kecy

DavidZ 85.?.?.?

Já bych to maličko poopravil.

"Voják bojuje, zabíjí a umírá za peníze."

Toť vše. Není potřeba z toho dělat vědu. A zabíjet je vždy špatné (s výjimkou sebeobrany, ale cizí voják v cizí zemi, to asi nebude ten případ) a za peníze ještě horší. Také se té profesi říká námezdní vrah, pokud jaksi zrovna nemá smlouvu se státem, která ho zbaví trestní odpovědnosti. A kdo má doma námezdního vraha, nesmí se divit, když se jednou vrátí v pytli.

O tom, kdo ho platí či z toho má prospěch (a nemusí to být nutně tentýž subjekt) už bych se moc nerozebíral. Ostatně: "Čo také si predstavujete, osg, pod pojmom 'prospech systému'?"

156879

30.03.2008 10:02

Pitbul a děti

RE: takze

DavidZ 85.?.?.?

Tohle podepisuji. Výchova a výcvik se často zaměňuje. Pevné vedení, důslednost, na to není potřeba cvičák. Za každý prohřešek pokárat má větší hodnotu, než jednou tolerovat a potom dvakrát brutálně seřezat. V tomto případě doručuji předat psa jinému páníčkovi. Našel-li by se psovod profesionál, slušný člověk. I když je jasné, že někoho takového najít nebude snadné. Dát ho nějakému trotlovi z ochranky by mohlo být jako dát ho rasovi.

P.S. Psy chovám celý život, teď tedy jenom vořecha ale také jsem byl pět let psovodem u policie.

157566

02.04.2008 07:43

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

Má to slabinu

DavidZ 85.?.?.?

>Môžeme to dokázať, záleží to len od uvedomelosti ľudí.

Systém založený na takhle vratkém základě prostě nebude fungovat. V každé, libovolně velké, skupině lidí se časem najde jeden, který opustí původní postoj uvědomělosti a začne si brát více než ostatní a naopak odevzdávat méně. A vznknou rozdíly a začnou se prohlubovat. Obyčejné sobectví, máme ho v genech. Někdo více a někdo méně ale všichni. Stejně jako je mezi námi mnoho lidí, kteří mají potřebu ovádat. Řada dalších zase potřebuje vedení a ti vytvoří skupinu podporující mocichtivce...a jsme tam, kde jsme byli.

157854

02.04.2008 14:03

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: super clanok

DavidZ 85.?.?.?

>argumernty typu aj tak by to niekto pokaslal a zneuzil neobstoja
[chechtot]
Zkuste to vysvětit Topolánkovi, Vondrovi, Paroubkovi, Klausovi...a také všem těm řadovým členům politických stran, kteří jsou dnes na spodku pyramidy moci. Slintají obdivem nad těmi, co jsou o kousek výš a dělají všechno pro to aby se dostali na jejich místo. Ti malí i ti velcí. Topolánek by chtěl být mocný jako Bush a ten zase jako Bůh.

Zkuste si obejít pár předvolebních schůzí politických stran. Já si tu práci dal. Desítky až stovky lidí v jedné místnosti a jejich zájem je jediný - dostat se k moci.

Sun microsystems, když vznikla, měla horizontální strukturu. Žádný šéf, týmy se vytvářely a zase zanikaly, každý měl svou kancelář na vozíku aby to šlo rychle a firma rostla. Jenže pak se tu a tam někdo ulil, jinému to začalo vadit...a už mají strukturu hierarchickou.

Myslím to vážně. Zajděte mezi členy politických stran a zkuste tam alespoň jednoho přesvědčit.

Lidé jsou prostě nějací. Takoví nebo makoví ale nemění se. Nikdy.

157883

02.04.2008 14:45

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: super clanok

DavidZ 85.?.?.?

>A preco by nemohol byt politikom aj clovek s pevnymi zasadami a chrbtovou kostou? Preco neuspeju politici s moralnym programom? Lebo im nedame svoj hlas

Omyl. Hlasy dáváme až těm, kteří se ve své straně dostali dostatečně vysoko. A ti už z principu nemají páteř ani morálku. Kdyby měli, ostatní spolustraníci by je dávno vyštípali a ne že by je dali na kandidátku. A založit si vlastní stranu? Najdete sponzora, který do ní bude sypat miliony a NIC za to nebude chtít?

Bavíme se o principech, o lidské přirozenosti. Lidé nejsou takoví jako Vy. Ani Vaši známí nejsou vypovídající vzorek. Ti jsou výjimeční už tím, že jsou Vaši známí. Zajděte si někam, kam nikdy nechodíte, na nějakou tu schůzi. Vážně. Budete upřímně šokován. I já jsem byl a to jsem si nedělal iluze. Realita byla opravdu brutální.

157887

02.04.2008 18:14

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: super clanok

DavidZ 85.?.?.?

Inu, tak na tu schůzi raději nechoďte. Ať Vám ty ideály ještě chviku vydrží.

157908

04.04.2008 16:40

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

DavidZ 85.?.?.?

Typickým projevem omezenosti je domnívat se, že já a moji známí jsme vypovídající skupinou. Právě naopak. Jsou netypičtí PRÁVĚ tím, že jsou moji známí.

Zkuste si něco o sociologii přečíst, než se k ní vyjádříte. Sociologie, politologie a tak vůbec všechny možné společenské logie, to je vážně něco jiného, než názor zatraceně malé skupiny chlápků kolem pana xxx (doplň dle libosti). Stavte se třeba v krajském městě ČR, někdy před volbami (máte-li tu možnost), a zajděte si na schůzi třeba komunistů. Nebo třeba na nějakou babtistickou sešlost v US. Ne proto abyste se tam něco podnětného dozvěděl, ale abyste zjistil, že je OPRAVDU HODNĚ lidí, kteří mají RADIKÁLNĚ jiné názory než vy a vaši známí. Dokonce radikálně jiné, než má většina ortodoxních Zvědavců. A třeba pochopíte, že svět je složitější a že třeba každé násilí plodí nenávist a odpovím-li na ni ještě větším násilím, vrátí se mi nenávist ještě větší... no a kde to skončí, pokud jeden nedostane rozum snad, netřeba popisovat.

158192

04.04.2008 17:36

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Vzkaz KSCM

DavidZ 85.?.?.?

O.K. Dáme si souboj. Já budu mít meč a štít a vy budete mít jenom meč. Štít přece nezabíjí, takže bude všechno fair, není-liž pravda. A aby ta karikatura byla dokonalá, dám ten štít do rukou někomu jinému. Ten mě bude krýt a já budu mít obě ruce volné na vás. Kdy a kde se sejdem?

158195

06.04.2008 19:40

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Vzkaz KSCM

DavidZ 85.?.?.?

>Ak by mali byt u vas rakety, nepoviem ani slovo a rad sa pridam k protestu.

A co byste tak říkal, když je ten radar taková neškodná a mírumilovná věc, kdyby ho tu chtěli stavět Rusové, nebo Číňané?

No, uvidíme, jak zareagují USA na tohle, je-li to pravda. Když USA tady, proč ne Rusko ve Venezuele, že?

158394

06.04.2008 20:38

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Vzkaz KSCM

DavidZ 85.?.?.?

>Ale som zvedavy ako bude Rusko obhajovat pred svetom vystavbu protiraketovej zakladne vo Venezuele. Resp. ake staty juznej ameriky Rusku federaciu ohrozuju.

A proč by měli něco obhajovat? Vždyť radar je taková obecně prospěšná věc. Radar je prostě radar. Český, americký, ruský, čínský...v česku, ve Venezuele, pořád jenom neškodný radar. Neškodné věci se přece nemusí obhajovat.

A když jsme u těch paralel, jaké státy v Evropě ohrožují USA?

158399

12.04.2008 09:51

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: myslim si ze uz to kazdy pozna,

DavidZ 85.?.?.?

>Neomezeně rostoucí úroky z úroků jsou v reálném světě matematickou nemožností.

A proto máme moudré vlády a ještě moudřejší centrální banky, které nám všechny úroky, plus něco navíc, vezmou inflací. Takže pokud chceme něco mít, musíme makat rychleji, než nám peníze ubývají inflací. Nebo si půjčit, tím sice dostanem inflaci na svou stranu, ale o to víc nás oškube banka.

Takže co? Makat, makat, makat. HDP (to je panečku vynález) roste a ti kdož stojí na začátku řetězce tvorby peněz se mají čím dál lépe. A ti kdož makají, se radují ze své "ekonomické svobody", nečtou, nepřemýšlí, konzumují a nebouří se. A to je to oč tu běží, není-liž pravda?

158927

14.04.2008 19:37

Ještě jednou Svobodní zednáři

RE: jedna mala otazka

DavidZ 85.?.?.?

Trefa! Vy jste se vážně posunul, za tu dobu, co jsme se nečetli.

159119

17.04.2008 19:49

Alternativní politický systém

RE: K čemu manipulace?

DavidZ 85.?.?.?

>Jo a toho bych se bál. Kam nás může dostat blbá prostá většina občanů. Raději nebudu sprostý a nenapíšu kam. [mrknutí jedním okem]

No, tohle je obvyklý argument odpůrců přímé demokracie. A nepochybuji o tom, že šlechta ve středověku argumentovala úplně stejně ve vztahu k měšťanům. Až jim měšťané uřízli hlavy a přišlo se na to, že to jde i s hloupými měšťany. Že nejsou až tak hloupí. A pak zase nemohly volit ženy, také byly příliš hloupé. A dnes to jde i s ženami a řekl bych, že zas o něco lépe a svobodněji.

Ona ta námitka je vadná už v základu. Je-li někdo příliš hloupý na to aby rozhodoval o vážných věcech, je patrně i příliš hloupý na to, aby kompetentně vybíral zástupce do parlamentu. A proto zejména je zastupitelská demokracie špatná.

PROTOŽE

Představíme-li si Gaussovu křivku rozložení hlouposti v populaci, budou se v přímé demokracii hlupáci na obou stranách spektra vykrývat a rozhodovat bude moudrý střed. V zastupitelské demokracii masa jedněch hlupáků zvolí jednu stranu, masa druhých hlupáků druhou stranu, a ti moudří uprostřed mají smůlu.

159317

19.04.2008 09:11

Poděkování od nezakladnam.cz

RE: Radar je málo chci rakety a opravdovou základnu

DavidZ 85.?.?.?

> kteří chtějí raději amíka za kamaráda a držet Ivana na distanc

Není mi úplně jasné, kde berete jistotu, že amík dneška je amík šedesátých let a bude to stále tentýž i za dalších dvacet let. Co když bude příští administrativa ještě "kontroverznější"? Ostatně říkat, že Bush a jeho parta jsou kontroverzní, to je silný eufemismus.

A k čemu že nám bude mít amíka za kámoše? Zkuste se zeptat kubánců, k čemu jim pomohlo Guantanámo.

159409

20.04.2008 08:41

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

DavidZ 85.?.?.?

Anonym píše o připosranosti.Jak poučné.

159471

20.04.2008 10:03

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

DavidZ 85.?.?.?

No, stačí abyste si na ten nick kliknul, přečetl těch 679 příspěvků a dozvíte se o mně dost. A z nicku a mailu si odvodit mou identitu není až takový problém. Alespoň každý, kdo o to doposud stál, ten to udělal.

Stáhnout článek bylo správné, protože z něj skutečně byla cítit averze (nebo si to nazvěte chcete) vůči židům (ať už si pod tím slovem představíme cokoli). A to není nic o nesmyslech nebo smyslech. Editor prostě přestřelil a uznal to. Stejně tak by ale bylo nesprávné stahovat články, pro které bylo na něj a občanské sdružení podáno trestní oznámení, protože tam žádná averze není.

A dupat? Anonym? Vy jste legračnější čím dál víc.

159477

20.04.2008 12:17

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

DavidZ 85.?.?.?

Ano máte pravdu a omlouvám se. Přesunul jsem hned v prvním příspěvku debatu do osobní roviny. A to byla chyba. Trochu jsem vypěnil. Je to proto, že se mi nelíbí, když hovoří o podesranosti někdo, kdo se bojí podepsat. Třeba v žertu. Nenesete odpovědnost ani za vaše příspěvky. Vy nejste v siuaci, kdy vás zve policie k výslechům. Asi vám to zase bude připadat jako leštění ega ale já tu odpovědnost také nesu, nejen za své příspěvky. Naštěstí jste vy, vaší smrští osobních výpadů a dedukcí, můj osobní útok bohatě vyrovnal, takže jsme si kvit a můžeme k věci.

Pokud vám přijde averze jako nedostatek argumentů, použijte místo ní silnější slovo nenávist a přečtěte si znění § 198a TZ. "Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod". Třeba v článku o trestním oznámení na Zvědavce. Nebo jsou aktuální zákony na business.center.cz.

159484

20.04.2008 17:47

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

DavidZ 85.?.?.?

Chlape! Já si nevytvořil názor na vás na základě několika málo příspěvků. To vy jste hned věděl, co jsem zač. A přitom jste dost vedle (alespoň řekl bych). Teď zase řeknete, že si leštím ego ale já jsem člen Občanského sdružení Zvědavec a vstoupil jsem do něj právě proto, že mi vadí trestní stíhání vydavatele. Proto jsem psal o těch šestistechnevímkolika příspěvcích. I na stažení článku mám svůj, nepříliš významný, podíl. A o trestním právu mi nemusíte moc povídat, byl jsem čtrnáct let poldou, než jsem utekl. Už chápete? Já si nic neleštím, já jsem s p. Stworou na jedné barikádě. Proto mě ten podesranec tak nakrknul.

Tak všechno dobrý a dáme řeč o něčem rozumnějším, hmm? Třeba jak s tou ořezávanou svobodou slova pohnout. Je to vážně David [smích] proti Goliášovi.

159496

22.04.2008 06:58

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

DavidZ 85.?.?.?

Dobrá Anonyme, mne jste přesvědčil.

A teď, co s tou svobodou slova? Potažmo, co s oklešťováním svobod vůbec?

159600

23.04.2008 17:46

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

DavidZ 85.?.?.?

Mohu Vás ujistit, že OSZ má vlastní platformy pro výměnu názorů. [smích] Není to ale nijak snadné, když vezmete v úvahu, že jsme se povětšinou ani neviděli a žijem zatraceně daleko od sebe. A o nějakém způsobu "expanze" uvažujeme. Ale věru, není to právě snadné. Předně, musíme pečlivě zvažovat, koho mezi sebe pustit. Není to žádné elitářství ale prosté zabezpečení.

159675

24.04.2008 06:02

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

DavidZ 85.?.?.?

Ale pochopil. Chtěl jsem říci, že zdravé jádro think-tanku už funguje ale rozvoj je záležitost obtížná a citlivá.

159733

25.04.2008 07:45

Proč policie obtěžuje pana J.?

Podivná věta

DavidZ 85.?.?.?

>Kdybych ho prý požadoval, souhlasil bych s tím, že jsem se dopustil trestného činu.

Tahle věta je, samozřejmě, nesmysl. Poldové si jen nechtěli dělat problémy tím, že by to pan J. měl v rukou. Třeba by to někde publikoval a oni by to museli vysvětlovat nadřízeným a ti těm ještě nadřízenějším z...ehm, no, víte odkud.

Na druhou stranu, naprosto nemají povinnost někomu v podobných případech vycházet vstříc a zneužívat služební kopírku k soukromému prospěchu sprostého podezřelého. Tohle mu sice mohli říci a bylo by vše v pořádku, jen v tom prvním případě tak nějak vypadají, jako že za to ani nemohu. Že je to vlastně jeho volba.

159864

25.04.2008 15:41

Proč policie obtěžuje pana J.?

RE: Podivná věta

DavidZ 85.?.?.?

Pane čtenáři, Vy byste měl pozorněji číst. [smích] Nahlížet do spisu a dělat si poznámky není totéž, jako nechat si od poldů udělat kopii. Samozřejmě, že máte právo si libovolně spis prostudovat.

Na druhou stranu, když jsem se soudil s policií, také jsme tam to nejdůležitější šoupli na poslední chvíli, aby se nestihli připravit. [smích] A vyhrál jsem [smích]

159920

25.04.2008 19:18

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Přesně tak to bude

DavidZ 85.?.?.?

>Nicméně s arogancí sobě vlastní naše většinová civilizace křičí, že jen my máme patent na rozum....

To a to, ještě ke všemu, není ta naše civilizace ani moc většinová.

159927

26.04.2008 07:40

Proč policie obtěžuje pana J.?

RE: Právo na kopii spisu

DavidZ 85.?.?.?

Hmm, to o pořizování kopií na vlastní náklady jsem nevěděl. Důežitá informace.

159955

27.04.2008 07:31

Proč policie obtěžuje pana J.?

RE: Podivná věta

DavidZ 85.?.?.?

Obávám se pane, že jste úplně mimo a to hned ve dvou věcech. Psal tady pan Sedláček, že podle § 65 odst. 1 zákona č. 141/1961 Sb., trestního řádu mají určité osoby skutečně právo si na vlastní náklady pořizovat kopie. To jsem opravdu nevěděl. Pan J. ovšem není ani jednou z těch osob. Byl pouze podat vysvětlení. Nikomu ještě nebylo sděleno obvinění. Pokud podává vysvětlení, dostane pouze kopii tohoto vysvětlení.

Takže v té inkriminované větě policisté pouze zaměnili následek a příčinu. Jako obviněný by právo na kopii měl, a jako osoba podávající vysvětlení nemá.

A druhý váš omyl (podstatně hlubší) spočívá v bystrozrakém odhalení mé profese. Jsem dřevorubec.

160030

02.05.2008 08:31

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

RE: Nejak obracene nez normalne

DavidZ 85.?.?.?

Když pominu ideologické aspekty - která práva jsou ta univerzální, kdo má právo komu do čeho mluvit, kdo může své ideje exportovat, jde-li skutečně o demokracii, nebo něco jiného - máme tu jeden zásadní problém.

NIKDY v historii se nepovedlo politický systém vyvézt na lafetách kanónů. Jak dlouho bude vám, bojovníkům za svobodu a demokracii, trvat, než to pochopíte? Všude, kde operují "demokratické a protiteroristické" jednotky STOUPLO násilí. Statisíce mrtvých a demokracie nikde. VÍC mrtvých a uprchlíků, než před demokratickou intervencí. Všude se žije hůř. I těch zabitých dobrodějů demokracie je čím dál víc. Nebylo by na čase zkusit něco jiného?

160329

04.05.2008 09:23

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

Export demokracie a lidských práv v praxi

DavidZ 85.?.?.?

http://www.project-syndicate.org/commentary/zaatar...

Zdá se, že někde něco skřípe. Kde asi udělali soudruzi z USA chybu? Á, už vím. Chce to víc kanónů, bomb a třeba i nějaký ten Agent Orange.

160418

06.05.2008 08:13

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: Nevzdělané buranky z vesnice

DavidZ 85.?.?.?

Jakže se jmenuje ten nadutý sociolog a manipulátor, kerý se proslavil svým výrokem: "Raději se budu mýlit s Bushem, než mít pravdu s Putinem"? A sakra. Jiřina Šiklová

160490

06.05.2008 20:19

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: Nevzdělané buranky z vesnice

DavidZ 85.?.?.?

Jistěže mainstream vytváří mínění. Ale za pomoci mnoha předsudků vytvoří spojení s předsudkem novým, který chce vytvořit.

A co si řekne většina? Nevím ale "ti úspěšní ve velkých autech" si určitě řeknou něco slepicích.

160544

06.05.2008 22:30

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: Jsem pro radar

DavidZ 85.?.?.?

Ajajaj. Když nikdo ne a ne zareagovat, tak musíte reagovat alespoň vy? Nemyslíte že to už samo o sobě je vypovídající? O tom kdo podléhá stereotypům a černobílému vidění světa?

160549

07.05.2008 09:55

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: Nevzdělané buranky z vesnice

DavidZ 85.?.?.?

[smích] Jsem rád, že Tě zase vidím psát. Už jsem začínal mít obavy, dlouho ses neozval.

Ta debata nebyla až tak zbytečná. Na příkladu jsme vymodelovali způsob manipulace. A to je důležité pro další odolávání manipulátorům.

160594

12.05.2008 19:22

Kóta 718 – byli jsme tam

Ploty v lese

DavidZ 85.?.?.?

[smích] Ploty v lese chrání mladé stromky před likvidací zvěří. Takto oploceným plochám se říká "oplocenky".

160932

16.05.2008 14:18

Poslední šance Spojených Států?

RE: no jo

DavidZ 85.?.?.?

Ona ta myšlenka není hloupá. I naše ústava obsahuje v čl. 2, odst.1 větu: "Lid je zdrojem veškeré státní moci;" takže by, teoreticky, nemuselo nic stát v cestě tomu, aby někdo získal doložitelný souhlas většiny s libovolnou věcí a měla by vstoupit v platnost. Třeba rozpuštění zkorumpovaného parlamentu, vlády.

Jenže čl. 2 odst. 1 naší ústavy za středníkem pokračuje: "vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní." A tyto orgány jsou dále v ústavě definovány. Takže přímo sami ne přátelé, alespoň ne ústavní cestou.

Máme sice v čl. 2, odst. 2 řečeno, že lid může svou vůli vykonávat přímo: "Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo." A zase nic přátelé. Dokud nám parlament nestanoví, jakým způsobem můžeme svou moc vykonávat, můžeme si tak akorát trhnout nohou.

Takže co? Takže to ústavní cestou NEPŮJDE. Nebo-li, Ústava nedává lidu jinou možnost, jak si svá práva vynutit, než ... cestou mimoústavní.

161242

16.05.2008 17:18

Poslední šance Spojených Států?

RE: no jo

DavidZ 85.?.?.?

Vy jste asi četl nějaký jiný článek než já. Nenašel jsem v něm nic o radaru a možnosti jeho odmítání. Článek je o možnosti přijímání zákonů mimoparlamentní cestou.

O tom, že legálnost americké zakadny na našem území je přinejmenším sporná, není třeba široce diskutovat.

A co jste myslel tím článkem 23? To tedy netuším. Máte pocit, že naše ústavní orgány nefungují? Hmm, zeptejte se v parlamentní kantýně. To že se nám nelíbí jak fungují, neznamená, že nefungují. Takže jak rozpustit parlament zdola? Jedině cestou mimoústavní.

161252

17.05.2008 09:02

Poslední šance Spojených Států?

RE: no jo

DavidZ 85.?.?.?

Ano, na rušení protiústavních norem máme ústavní prostředky. Jenže tu máme realitu, ve které je většina norem proti vůli lidu, nebo doknce protiústavní. Takže pokud byste chtěl tomuto stavu legálně čeit, musel byste proti státní mašinérii postavit stejně rozsáhlou protistátní mašinérii. A na to je potřeba stejně, nebo víc peněz, než má stát. A víc peněz než ČR mají třeba US zbrojní koncerny, ty vám na ruku asi nepůjdou.

Ale i kdybyste ty prachy měl, pořád to neřeší stav, kdy by bylo žádoucí, aby lid přijal zákon parlamentu a vládě NAVZDORY. Např. odvolatelnost politiků, omezení fízlování, zákon o referendu ...

161278

19.05.2008 16:34

Sebevražda mladé dvojice anebo máme další Palachy?

RE: I Zvědavec má svůj díl viny

DavidZ 85.?.?.?

>Navíc mi dlužíte 10 minut života, které jsem zde zbytečně strávil.

Tedy, musím se poklonit Vaší nekonečné moudrosti, genialitě a zejména neskutečné rychlosti čtení. Za deset minut, já blb, nepřečtu ani jeden článek. Počítám, že stejnou rychlostí jste se zabýval i těmi ostatními zdroji, že?

161437

21.05.2008 19:28

ČT se základnou USA a nikdy jinak

RE: vysvětlení

DavidZ 85.?.?.?

>Ti stávající komunisté se doupotějí toho, že chtějí ZNOVU nastolit SOCIALISMUS a to jak známo bez zločinů nejde.

Jak jste na to přišel? To je kravina bez ohledu na to, co si kdo myslí o socialismu. Mimochodem, používat v diskusi manipulatiní vsuvky typu "jak známo" není nejlepší vizitka diskutéra. Mně to známo není, prosím objasnit.

>Vše záleží na lidech a době ve které žijí. Toto se dá pochopit různě. Doufám, že tím neobhajujete jejich zločiny.

Chtěl jsem jenom říci, že dnešní komunisté nejsou titíž, jako komunisté z padesátých let. Stejně jako Bush není Kennedy. V každé době ohrožuje naše svobody někdo jiný. Dnes je to ODS. Jinak jste opět použil manipulativní vsuvku "doufám". Vaše doufání, o mých názorech, je v debatě naprosto irelevantní.

>BTW, cizí vojáky sem začala zvát ČSSD, která to teď vehementně popírá.

Nepopírá, ani nemůže. Řeční o potřebě referenda, které ovšem nijak neprosazuje. Proč? Má jiné metody. Třeba tak, že spojí hlasování o radaru s hlasováním o důvěře vládě, tím stmelí koalici a ta radar schválí, čímž to všechno za Socdem vyžere a pak bude Socdem moci říkat, že to né my, to oni. Jak prosté.

>Nemyslím, že to dělá proto, že si to přeje 70-80% občanů, ale protože jí to přináší politické body. Věřte tomu, že kdyby teď u nás vládli socani, tak budou všema deseti pro radar. Jak by se chovala ODS, nechť si každý domyslí.

Nepochybně, vy jste snad z mého příspěvku nabyl dojmu, že si myslím něco jiného? To jste musel velmi bedlivě hledat mezi řádky, abyste našel, co tam není.

161585

21.05.2008 22:40

ČT se základnou USA a nikdy jinak

RE: vysvětlení

DavidZ 85.?.?.?

>O tom, že chtějí znovu nastolit socialismus se můžete dočíst v jejich programu.

Ale na tom přece není nic špatného. Jeden zavádí socialismus, druhý kapitalismus, třetí čeká na království boží... Ptal jsem se, proč si myslíte, že to bez násilí nejde. Podle mne se násilí dopouštěli mocichtiví zločinci, kteří si z pozice "strany a lidu" uzurpovali moc ve státě. Jejich chování věru nemělo s komunismem ani socialismem mnoho společného.

>Kde berete tu jistotu, že nejsou titíš?

Prostě proto, že jsou to jiní lidé a je jiná doba. Filip není Gottwald. Nebudu milovat Bushe, protože mám rád Kennedyho. A nebudu nenávidět Filipa, protože nenávidím Gottwalda.

>Distancovali se od své minulosti? Ne!

No, já se tento víkend koukal na "Otázky V.M." a tam se Filip distancoval několikrát.


>Představte si situaci, že v naší zemi někdo založí politickou stranu, bude se jmenovat třeba takto: Nacionálně-Socialistická Dělnická Strana Česka, jakou si myslíte, že bude mít životnost?

Myslím, že by záleželo na programu, který by dodali ke schválení na MV.

>Co se děje s Komunisty? Sedí si v parlamentu, na soudech atd. a na svých sjezdech velebí dobu jejich vlády.

Ano sedí. A velebí kdeco na sjezdech kdejaké strany. Ale dnes nejsou nebezpeční ti, kteří zůstali pod komunistickou vlajkou. Nebezpečný je třeba takový předseda závodního výboru SSM, Miroslav Topolánek.

Pochopte, že ten halasný antikomunismus bývalých komunistů je jen finta. Finta jak pozornost lidí odvrátit od skutečně nebezpečných skupin. Kdo navrhuje posílit pravomoci tajných služeb a policie? Ivan Langer. Víte, že už dnes máme méně soukromí, než za komančů? Kamery, databáze hovorů u mobilních operátorů, spousta odposlechů, připravuje se možnost vstupu tajných služeb na bankovní konta... A je pravda, že tyhle všechny procesy se rozeběhly už za Socdem. Protože doba k tomu dospěla. Pochopte, že nebezpeční nejsou komunisté, socialisté, nacionalisté, pravičáci, levičáci... každý z nich má ve společnosti své místo, má-li existovat rovnováha a nevzniknout totalita. Nebezpeční jsou mocichtivci, kteří se v té aktuálně nejvhodnější partě usadí.

Když to celé shrnu, tak jde vlastně jen o jedno. Lumpárny dělají lidi. Ne komunisti, nacionalisti, homouši nebo židi. Vždycky a jenom lidi.

161598

22.05.2008 16:50

Hladovka pokračuje – osmý den bez jídla

RE: Pořád nějak nevidím těch 70% odpůrců radaru

DavidZ 85.?.?.?

No, když i Klvaňa to zfalšoval jen těsně nad 50% PROTI, tak to opravdu pod 50 nebude.

161661

23.05.2008 13:15

Soud dal za pravdu mormonské polygamní sektě

RE: Nebezpeční mormoni

DavidZ 85.?.?.?

>Pokud je vnimate tim starym davno prekonanym pohledem

Ach ano. Já zapomněl. Pořád ve mně přetrvává to zastaralé buržoazní myšlení, soudruzi. Ale já se polepším, myšlení změním a na Prvního máje půjdu. Slibuji.

éééé, co to?

Zase jsem vedle. Tak znovu. Se Spojenými Státy na věčné časy a nikdy jinak! Válkou, terorem a obrněnými transportéry za svobodu a demokracii - doma i ve světě! Hurá, hurá, hurá!

Tak, už je to lepší?

161725

25.05.2008 20:37

Jihoafrickou republiku zachvátila vlna násilí

RE: rasizmus

DavidZ 85.?.?.?

To není žádná legrace. Oni vzájemně vnímají svou odlišnou černost velmi silně a jsou tvrdě rasističtí.

161842

31.05.2008 10:28

Konečně vyvážená debata s veřejností ohledně radaru ve veřejnoprávní ČT

RE: Vondra a jeho lzi

DavidZ 85.?.?.?

>Na mě spíš působí jako dokonale vymyté hlavy, které tomu věří.

>Systém vstřebává zvláště vhodné lidi pro tuto roli.

Ano, tohle jsou klíčové body. Chtějí tu američana, protože je to DOBRÉ. A protože je jim jasné, že pozvat rovnou tanky by bylo moc průhledné, začnou pomaličku maličkým, neškodňoučkým, !OBRANNÝM! radárkem.

162210

02.06.2008 16:01

Velký naftový podvod

RE: hmmm... i.díl

DavidZ 85.?.?.?

No, kdyby v té přírodě pár lidí umělo řídit sopky, také by mohli napáchat hromadu škod.

Tím nechci zpochybnit Vaše tvrzení. Chci jen říci, že někteří predátoři, v té ekonomické přírodě, mají MNOHEM větší zuby. A další malí predátůrci se vezou s nimi a tak vznikají bubliny, které následně praskají. A nic jiného neříkal ani p. Whitney, ani p. Škapík.

162350

03.06.2008 08:37

Američané prý drží vězně také na lodích

Další komunisticko - islamistická lež

DavidZ 85.?.?.?

Tvrzení, že "Garant svobody a demokracie" vězní na svých lodích protiprávně 26000 osob je zcela lživé. Tuto lež vytvořili komunisticko - islamističtí konspirační toretici aby poškodili nejdemokratičtější vládu vesmíru.

Pravda je taková, že USA sice mají několik nestandardních lodí, nejsou to však lodi vězeňské ale školní. Na těchto lodích se učí pečlivě vybraní obyvatelé Blízkého Východu základním lidským právům, jíst hamburgery a pít Coca-colu. Po ukončení pobytu budou tyto znalosti šířit ve svých rodných zemích.

162424

Rozměr ropný

Je pravdou, že mnozí analytici vyhrožují ropnou krizí. Ale jsou to titíž, kteří do nedávna pindali o dostatku ropy, o trvalé prosperitě, o zdravém zadlužování a podobných nesmyslech. Přitom je pravděpodobné, že postupující hospodářská recese sníží reálnou poptávku po ropě (nutno odlišovat od poptávky spekulativní) a cena ropy prudce spadne, právě proto, že je vyhnaná spekulanty.
Ostatně, projekce křivek do budoucnosti je věc ošidná. Někdy v 19. století (tuším) vypočítali francouzští vědci, podle stoupajícího počtu koní v Paříži, že tam budou v r. 2000 na ulicích 2 metry hnoje.

Rozměr investiční

Pokud jste někdy hráli Monopoly, nebo podobnou hru, mohli jste si všimnout, že nejsilnější hráč se v jednu chvíli dostal do situace, kdy nevěděl co s penězi. A bylo mu jedno, za co je utratí, protože pochopil, že peníze jsou ta nejpomíjívější hodnota. A to v těch hrách není integrována inflace, ani tam nejsou banky, které vaří peníze ze vzduchu. V takové ekonomice jsou peníze to nejkazivější zboží.

Těch 100 mld bude za deset let jen bezcenná hromada jedniček a nul někde v počítači. Ale takové letiště...

162505

04.06.2008 23:01

Proč je letiště tak zajímavou investicí, když světu dochází nafta?

RE: Dva rozměry

DavidZ 85.?.?.?

Inu, nezbývá mi, než Vám napsat, abyste si přečetl CELÝ můj předchozí, nepříliš dlouhý, příspěvek.

Takže. NEPSAL jsem, že je ropy dostatek. Psal jsem, že její cenu může výrazně ovlivnit pokles ekonomiky. Pokud auta nejezdí, nepotřebují ropu. Mohou při tom hladovět lidé ale pokud na naftu není, náklaďáky nejedou. Ráno nebudou před supermárketem vykládat auta, vy si také rozmyslíte, jestli pojedete na koupálko autem nebo na kole...

A druhý bod. Nepsal jsem POUZE o inflaci. Psal jsem i o penězích vytvářených bankami ze vzduchu. Můžete si o tom něco přečíst třeba i na tady na Zvědavci, nebo na www.paradigma.sk . Hledejte.

162537

12.06.2008 08:17

Konec leteckých modelářů v Čechách?

RE: Niečo o práve v USA:

DavidZ 85.?.?.?

Ano, za tohle byla Darwinova cena udělena.

163064

13.06.2008 14:24

Zbigniew Brzezinski: svědecká výpověď v americkém senátu

RE: Tak nevím

DavidZ 85.?.?.?

Vím jistě, že si to celá řada lidí uvědomuje velmi jasně. I já, kupříkladu, se pohybuji světem především na kole a pěšky. A na dovolené také nejezdím. Alespoň ne v tradičním duchu.

O tom, že nám vysoký životní standard zajišťuje naše západní civilizace, také není pochyb. Ale myslím, že lze úspěšně pochybovat o tom, že mi můj chléb vezdejší obstarávají americké kanóny. Dokonce jsem přesvědčen, že nebýt amerických kanónů, mohli by se VŠICHNI lidé na celém světě mít lépe.

Tuhle představu, jak US troopers bojují za naši civilizaci, se nám stále někdo snaží vnutit. Staví své teorie na "Střetu civilizací". Ale nijak si neklade otázku, kdo ten střet vyvolává. Určitě ne Írán, který už 400 let nikoho nenapadl. Osobně dávám přednost domluvě a obchodu, než si něco brát násilím. Je to vždy výhodnější pro obě strany. A peršané a arabové vždy byli nejprve obchodníky a až potom válečníky. Naproti tomu, co předváděli conquistadoři nebo američtí osadníci, svědčí o jiných prioritách nás "civilizovaných" zápaďanů.

Ano, je docela pravděpodobné, že se tu jednou začneme požírat navzájem. Ale pokud budeme mrhat zdroji na války, bude to dříve než se nadějem.

163130

16.06.2008 16:05

Vězeňský průmysl v USA: velký byznys nebo nový druh otroctví?

RE: velmi dobry napad v USA, tak to ma byt!

DavidZ 85.?.?.?

Zkuste si ten článek přečíst pořádně. Ona jedna věc je zavírat lumpy a nechat je makat (chvályhodné). A druhá věc je shánět náplň do vězení aby tam měl kdo makat (otroctví). Ta druhá varianta totiž povede k tomu, že tam brzy budete i Vy!

163318

26.06.2008 15:23

Melčák, Pohanka, Snítilý, Wolf a…kdo bude další?

RE: Máme na vůbec na výběr?

DavidZ 85.?.?.?

Jo. A mojí dceři učitelka Občanské výchovy na gymnáziu vykládá, že s teroristy je potřeba zatočit a že MF Dnes je seriózní deník.

Naštěstí má dcera není vovčan (hezké slovo) i když doklad už na to má. Ale také je pravda, že s učitelkou debatu na téma seriózní deník nezačala. A člověk si říká, zda tu debatu začít měla, či nikoli.

163970

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 75 čtenářů částkou 13 073 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 1

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun06.10.20 09:50 Česká republika 3

Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením04.10.20 17:58 Česká republika 11

Švédsko otáčí? Nechce krimigranty z Řecka03.10.20 14:22 Švédsko 0

Měnové kurzy

USD
23,13 Kč
Euro
27,27 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,58 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
25,44 Kč
100 japonských jenů
21,94 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 144,38 Kč
1 unce stříbra
545,56 Kč
Bitcoin
273 073,65 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?