Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 57 příspěveků, 10 různých jmén: <nic>, David 'Ilicz' Klementa, David \\\'Ilicz\\\' Kleme, Emma Bovary, Ghost, Lukas Krejci, Lukáš Visingr, Luke, student, Twister.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.01.2002 16:22

Pár mrtvých sem, pár mrtvých tam

Pár mrtvých sem, pár mrtvých tam

Lukas Krejci 147.?.?.?

Slova plynou a voda tece, jak rekl(a) oji, a nekdo se jenom ozval,
ze se mu to nelibi.

Mily bych se rad zeptal, co je to bidovat obeti, mrtva duze a co mysel vetou:
'...o tom co jste za cloveka jste uz davno mel moznost se presvedcit z
odpovedi a reakci nahodnych ctenaru vaseho komunisty financne podporovaneho
casopisu, ktera je podle meho nazoru jednoznacna.'

756

30.04.2002 16:45

Le Pen postoupil bez ztráty květinky - Evropa je prý zděšená

RE: RE: Le Pen postoupil bez ztráty květinky - Evr

Emma Bovary 147.?.?.?

A proč teda Le Pen zrovna v Paříži dvakrát neuspěl? Ani ne 10 procent a celkově až čtvrtý za Jospinem a ještě jedním kandidátem.

1565

30.04.2002 17:09

Propaganda nenávisti

Propaganda nenávisti

Emma Bovary 147.?.?.?

Pane Lucu taky by jste mohl napsat jak čestný a pravdomluvný politik fackuje své politické protivníky a nebo o tom jak se ryze demokraticky vypořádá s opozicí ve vlastní straně. Mimochodem víte o tom že mezi Le Penovy zahraniční kamarády patří i německá DVU která si na své sjezdy zve známého zpochybnovače holocaustu Davida Irvinga. A k tomu antisemitismu na rozdíl od lidí kteří právem kritizují porušování lidských práv na okupovaných palestinských uzemích Le Pen bezesporu antisemita je nakonec on přece nemá moc rád jak židy tak araby.
P.S Já teda na rozdíl od vás tu dobu nepamatuju ale Goebbels že nekecal do umění. Vy jste nikdy neslyšel o "Entartete Kunst"?

1567

15.05.2002 16:10

Někdo se vykálel do fotokopírky

Někdo se vysral do fotokopírky

Emma Bovary 147.?.?.?

To není ojedinělý případ. Vojáci čínské lidové armády v Tibetu si zase udělali hajzl z budhistického oltáře.

1814

22.05.2002 09:28

Eroze základních lidských práv postupuje nebývalým tempem

RE: Orwellova budoucnost

David 'Ilicz' Klementa 147.?.?.?

Zda se mi ze spolecnost zde vcetne policie je rizena smerem: "Tolerujte
cernochy a latince, protoze agresivita je jejich kultura." nebo "protoze
jsou chudi tak maji narok pachat kriminalni ciny "...

Pane kolego, u nas je to naprosto to same, pouze "cernochy a latince" je nahrazeno slovem "Romy". Upozornuju nahodne ctenare, ze nejsem zadny rasista, ale to, co si nekteri z vyse jmenovane skupiny dovoluji presahuje veskere meze.

Ale problen netqi jenom v narodnostnich mensinach, problem pozoruji i v nas samych. Jsem studentem prvniho rocniku VUT v Brne a muzu rict, ze jen podle toho, co jsem pozoroval na nasi stredni skole a v nasem meste, v nekolika nasledujicich desetiletich se nas narod (a pokud je to tak i v jinych statech a mestech tak i civilizace - nevim) stane bandou, z nichz polovina budou kriminalnici, dalsi polovina fetaci a ten zbytek (=vycuc z obou skupin) jim bude vladnout. Kdyz jsem v roce 1997 nastupoval na SPS v Kurimi, byli jsme celkem prumerna trida, vetsina 'normalnich lidi', par 'kuraku nikotinu', par uletaku (ja patril k silenym pdivinum ;o) )... Dobra, ac zaprisahly nekurak, jsem jeste ochoten pochopit kuraky nikotinu... ALE ODMITAM CHAPAT LIDI, KTERI STRAVI DESETIMINUTOVOU PRESTAVKU TIM, ZE VYJDOU ZA SKOLU A TAM SI NAPROSTO KLIDNE ZAPALI TREBA MARJANKU jako jsem to pozoroval u nekterych exotu z rocniku nastupujicich po me. Lide ktere jsem mel moznost pozorovat, byli naprosto zdegenerovana individua, at jiz z casti dorgami, nebo nadmernym uzivanim alkoholu...

Za svuj nazor se narozdil od nekterych nestydim,, proto se podepisuji plnym jmenem

1870

22.05.2002 09:29

Eroze základních lidských práv postupuje nebývalým tempem

RE: Eroze základních lidských práv postupuje nebýv

David \\\'Ilicz\\\' Kleme 147.?.?.?

Pohar se naplnuje, ale az pretece....!!!!!!!
nestraste prosim [pláč]

1871

22.10.2002 16:31

Americká posedlost Irákem ponechává ostatní bez ochrany

Nohejl na fotce

147.?.?.?

http://www.jimwestphoto.com/galleryRaceRelations/c-rw-02-07.jpg

4765

22.10.2002 16:32

Americká posedlost Irákem ponechává ostatní bez ochrany

albertovo foto

Emma Bovary 147.?.?.?

http://www.xenoscleveland.org/images/skinhead.gif

4766

22.10.2002 16:46

Americká posedlost Irákem ponechává ostatní bez ochrany

Bob Nohejl vychovává řádné bílé křestany

Emma Bovary 147.?.?.?

http://www.pieman.org/familyvalues.jpg

4769

23.10.2002 13:10

Americká posedlost Irákem ponechává ostatní bez ochrany

Pavle

Emma Bovary 147.?.?.?

No dovolte já jsem asi taková sionistka jako Robert Fisk. V blízkovýchodním konfliktu mám spíš pochopení pro druhou stranu a Ariela Sharona bych nechala zavřít.
Sprosté výbuchy nenávisti a neinteligence, abych citovala vaše vlastní slova, tady předvádějí jiní jedinci. Nohejl má písemný projev na takové urovní, že i soudruh Jakeš v srovnání s ním působí jako myslitel.
I panu Stworovi to pomalu začíná docházet.
Jinak jsem ráda že můj poslední pokus splnil svůj účel. Hlavně albertek nezklamal. Když si ho chudáka zakomplexovanýho představím jak vzteky s pěnou u huby mlátí do keyboardu, začíná mi ho být líto.

SORRY ALBERT.

4806

23.10.2002 13:42

Suchý pijan

Suchý pijan

Emma Bovary 147.?.?.?

>Nic to vsak nemeni na skutocnosti, ze aj na mna Bush posobi, ako keby bul stale napity.<

A kdo ví jestli si občas nešnupne koks[smích]

4808

23.10.2002 14:06

To je radosti na Starém Bělidle!

To je radosti na Starém Bělidle!

Emma Bovary 147.?.?.?

>Nemyslím, že výše uvedené nevýhody (celní bariéry, práce, cestování) převážily nad nevýhodami plynoucími ze ztráty naší suverenity, svébytnosti a práva na sebeurčení.
<

Já dávám přednost nevýhodám plynoucími ze členství v EU před nevýhodami z nečlenství.
Pane Stworo ono je to ale trochu jinak. Jistě EU je i volný trh bez celních bariér, ale to byla i předtím než vznikla (Maastricht 92) a i státy mimo EU jako Svýcaři a Noři jsou na tento trh napojení a jejich neučast v EU de facto znamená pouze neučast v politických strukturách EU.
Vetšina výhrad tzv euroskeptiků není kvůli free trade,ale proto že se jim nelibí politické řízení EU, které má podle jejich názorů demokratický deficit.
Sjednocená Evropa jako určitá protiváha vůči USA není špatná myšlenka,evropští politici většinou zastávají mnohem rozumnější názory než americká administrativa at už jde o Irák, konflikt na Blízkém Východě (což někteří kritici z USA a Israele označují jako ustupovaní nebo přímo podporu terorismu) nebo globální oteplování. Současnou podobu EU je však nutné reformovat.


4809

24.10.2002 11:26

Suchý pijan

Suchý pijan

Emma Bovary 147.?.?.?

>Lide kteri dokazali prestat pit, kourit nebo uzivat drogy si spis zaslouzi respekt !<

Akorát někteří z nich jsou pak strašní suchaři a puritáni.

4849

24.10.2002 15:59

Americká posedlost Irákem ponechává ostatní bez ochrany

Americká posedlost Irákem ponechává ostatní bez ochrany

Emma Bovary 147.?.?.?

Pavle umíte se představit že je někdo na straně Palestinců a Sharona považuje za válečného zločince,ale součaně nemá nic proti homosexuálům, mezirasovým sexuálním vztahům, ženské emancipaci a kulturnímu liberalismu.

Nohejl s albertem nejsou vůbec nebezpeční, jsou jenom k smíchu a je docela legrační trochu je popíchnout a pak se bavit jejich reakcemi.
Kdyby všichni
kritici Israele měli jejich "uroven" mohla by si Sharonova klika
pískat.

To co oba pánové presentují jsou víceméně postoje které měla nacionalisticko - konzervativní až fašizující pravice tak někdy kolem roku 1938.
Je to stejně fosilní pohled na svět jaký mají poslední zbytky ortodoxních komunistů - stalinistů http://www.ksc-uv.cz/

Je to vlastně paradox,protože současní konzervativci jsou většinou nekriticky proisraelští a hlásají dosti demagogickou tezi o Israeli jako jediné výspě naší civilizace,která se udatně brání okolnímu nepřátelskému světu. Stejní lidé zároven,i když poněkud kultivovanější formou než albert s Nohejlem,utočí na feminismus a politickou korektnost.

Naproti lidé s liberalnějšími názory mívají obvykle větší pochopení pro palestinskou stranu a čím půjdete víc doleva tím je to vyhraněnější. Na demonstracích anarchistické antiglobalizační levice se běžně skandují protišaronovská hesla a mává se palestinskými vlajkami. Tito kritici israelské vládní politiky, kterou považují za rasistickou a kolonialistickou mají též pozitivní vztah k multikulturalismu, který albert s Nohejlem tak nenávidí [smích]

Jak říkám paradoxy že?

Jo a protože ty moje obrázky měli tak nečekaný úspěch tak mi nedá nevrazit sem ještě jeden [smích] http://www.nodo50.org/aaf/barra%20derecha/Ariel%20Sharon.jpg

4865

24.10.2002 16:06

Americká posedlost Irákem ponechává ostatní bez ochrany

Nebo tohle

Emma Bovary 147.?.?.?

http://hans-krog.dk/hk/billeder/hitler-sharon-milosevic.jpg

http://www.trinicenter.com/img/sharonterr.jpg

4867

24.10.2002 16:37

To je radosti na Starém Bělidle!

4easttrader67 Nohejl není soudruh

Emma Bovary 147.?.?.?

Myslím že pan Nohejl není ani nikdy nebyl komunista. Spíš mi přijde jako velmi výstřední konzervativec se značnými rasovými předsudky v
nepřiliš dobré finanční situaci se zvláštní zálibou v konspiračních teoriích. Většina jeho zdrojů z kterých ostošest copypastuje má asi
takovou informační hodnotu jako weby amatérských ufologů jak ostatně v jednom z předchozích příspěvků naznačil pan Werner.
Dnešní svět je hodně složitý takže Nohejlovo
svérazné mudrovaní ho přibližuje dogmatickým komunistům ačkoliv on sám se v hloubi duši jistě považuje za zapřisáhlého antikomunistu viz tento poněkud nesouvislý článek http://www.britskelisty.cz/9811/19981110j.html

K samotné EU mám dojem že její odpůrci aspon ta část která operuje argumenty typu jako sebeurčení nebo svébytnost jsou docela romantičtí idealisté ale krapet mimo realitu. V okamžiku kdy jsou rozpočty velkých korporací několikanásobně větší než rozpočty národních států je to úsměvné.
Jestli dobře rozumím Stworowi tak jemu by nevadila EU pokud by fungovalo podobně jako kanadsko-americko-mexická NAFTA?
V současnosti nejsou v žádné evropské vládě komouši.

4869

01.11.2002 13:52

Co se vlastně odehrálo v moskevském divadle?

off-topic: Test vaší politické orientace

Emma Bovary 147.?.?.?

Prosím všechny zdejší diskutery vydavatele nevyjímaje pokud mají trochu času aby zodpověděli otázky z následujícího quizu. Možná že mnohá nedoruzumění se vyjasní. Díky.
http://www.lp.org/quiz/

5152

04.11.2002 10:58

Co se vlastně odehrálo v moskevském divadle?

Pat Buchanan

Emma Bovary 147.?.?.?

Buchanan je radikální konzervativec se sklony k homofobii a protiimigrantské hysterii. Nicméně jeho kritika US zahraniční politiky ve vztahu k Israeli je zčásti opodstatněná.
V minulosti působil jako poradce Nixona a Reaganna. Existuje hypotéza že "Deep throat" který předával Woodwordovi s Bernsteinem materiály k Watergate je právě Buchanan.
Udájně nepřekousnul že se Nixon s Kissingerem začali kamarádit s činskýma komonistama.

5254

04.11.2002 11:25

Přehlížejí americká média demonstrace proti válce?

Přehlížejí americká média demonstrace proti válce?

Emma Bovary 147.?.?.?

>Porovnáme-li současnou situaci s dobou před čtyřiceti lety, kdy Amerika válčila ve Vietnamu, vidíme propastný rozdíl. Tenkrát existovalo silné protiválečné hnutí, které vlastně dalo vzniknout hippies, a kterému věnovala média nemalou pozornost. Dnes jsou hnutí proti válce v lepším případě ignorována, v horším případě jeho účastníci označkování jako levicoví snílkové<

Jenže to nebylo hned. Na samém počátku války byla podpora stejná jako ted. Jakmile se začali domů vracet "igelitové pytle" došlo ke meně postojů veřejnosti i médií. BTW: část konzervativní pravice považuje dodnes postoj hlavního proudu amerických medií za "národní zradu".

>Rovněž hudební produkce velkých nahrávacích společností byla jiná. Podstatnou část tvořily protestsongy. Dnes? Kdy jste naposledy slyšeli nějaký protestsong? Existují a některé nejsou špatné, ale stáhly se do podzemí, do amatérských nahrávacích studií, poslouchá je jen hrstka zúčastněných. Hlavní proud: nula.

>Rovněž hudební produkce velkých nahrávacích společností byla jiná. Podstatnou část tvořily protestsongy. Dnes? Kdy jste naposledy slyšeli nějaký protestsong? Existují a některé nejsou špatné, ale stáhly se do podzemí, do amatérských nahrávacích studií, poslouchá je jen hrstka zúčastněných. Hlavní proud: nula.<

I tohle je složitější. Původně undergroundová kultura ze 60let se stala součástí mainstreamu a byla jím rozmělněna. Menšina zůstala v podzemí a bude tam tak dlouho dokud bude menšinou. Nahrávací společnosti uvažují v rovině zisk-ztráta a nikoli protestsongy vesus "patriotismus"

>Otěže vlády převzala generace odchovaná na principech hippies, volné lásky, nenávisti ke konzumu, nenásilnických disneyovek. Dnes je tato generace posedlá násilím, puritánská, poznamenána úpadkem vkusu a je ochotná k válce. Divné, že?
<

Možná to tak divné není. Třeba je vzestup puritánství a křestanského fundamentalismu v posledních dvou dekádách přímou reakcí na libertinství 60 a 70 let. Vývoj společnosti asi jde v určitých opakovaných cyklech 50 leta byla taky hodně konzervativní.
BTW: Bývalé hipíky najdete spíš v Demokratické straně.

>Většinu českých novin čtu denně, ale nevzpomínám si, že by tam byla zmínka. Chci věřit, že jsem to jen přehlédl.
<

No nepřehlédl [pláč]

5255

05.11.2002 16:10

Bats (Netopýři)

Bats (Netopýři)

Emma Bovary 147.?.?.?

Pane Stworo proč proboha píšete recenze na zcela irelevantní filmy.
Bats jsem neviděla ale pdle vašeho článku jde o jeden z mnoha B-filmů (filmy které mnohdy nejdou do kin a jsou jen na VHS) jakých se rok co rok natočí ve Státech mraky. Jistě, jsou ty z drtivé většiny neskutečné hovadiny ale tohle není běžná holywoodská tvorba.
Tyhle filmy vidí neskutečně mín lidí než Harryho Pottera nebo Jurrasic Park a někdy slouži jako inspirace pro filmaře s uměleckých ambicemi jako je Quentin Tarantino nebo David Lynch.


Jinak naše arijská uderka (stefan,albert,Nohejl,pavel) prokázala že její znalosti filmové historie jsou stejně chatrné jako znalosti historie obecně.
Albert asi neviděl jeden z prvních produktů Holywoodu ještě z dob kdo ho vlastnili stopro židi (dnes už se o to dělí s Japonci)
The Birth of Nation od D.W Griffitha a Nohejl taky netuší že Ejzensteinovy filmy patří k tomu nejlepší co kdy ve světové kinematografii vzniklo ostatně stejně tak jako Triumf vůle Leni Riefenstahl.
I když pravda ideové vyznění těchto děl je velmi velmi sporné.


5305

07.11.2002 13:45

Bats (Netopýři)

stefane

Emma Bovary 147.?.?.?

>midnight cowboy, easy rider, pulp fiction, one flew over the cuckoo's nest, chinatown, godfather, graduated, silence of the lambs
true romance, getaway(stary),atd. pak je spousta dobrych s alpacinem, eastwoodem, bronsonem, nicholsonem, atd, atd.
zaverem pak dodavam ,ze i prestoze se produkuje i "shit", amerika ma stejne nejlepsi filmy na svete, o tom snad neni nejmensich pochyb!!!
<

Stefane máš docela dobrý vkus. Jen mi není jasné jak to jde dohromady s těmi Nohejlovími plky jak hollywoodští židi rozvrátili tradiční morálku "bilých křssatnů" [smích])

5365

07.11.2002 13:57

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Tak prasečí masky na rypák a alou na demošku

Emma Bovary 147.?.?.?

Pražáci
Obyvatelé Londýna, Berlína a Paříže dali v minulosti v hojném počtu najevo co si o kovbojské politice Bushovic Jiříka a jeho kamarily myslí. Během NATO summitu má Praha jedinečnou příležitost ukázat že taky patři mezi moderní západní velkoměsta. A nebo přijde jen pár anarchistů a českej jouda buchtožrout
dá před protiválečnou demonstrací přednost tlačenici před Makrem na zlevněná kuřata?

5366

07.11.2002 17:33

Bats (Netopýři)

Bats (Netopýři)

Emma Bovary 147.?.?.?

Ti tvoji "zidkove" nemuseli Holywood ovladat poněvadž ho založili.
Dnes jim uz beztak zpola nepatri některé megaspolečnosti koupili Japonci.

Stejně nejde o žádné ovládání ale hlavně o prachy . V Holywoodu klidně natočí film o tom jakej byl Ada Hitlerů za mlada prima kluk když jim z marketingovýho průzkumu vyleze že na tom vydělají majlant

Ostatně podobná debata se tady vedla když Stwora nechal synátora přeložit jeden Eminemův text. Milovníkům konspiračních teorií o židovském spiknutí jaksi uniklo že "sionistická" MTV "oblbuje"zidovské i gojimské teenegery.

5373

07.11.2002 17:36

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Ještě že se toho Nohejl nedožije

Emma Bovary 147.?.?.?

http://www.bbc.co.uk/czech/svet/021107_australia_population.shtml

5374

08.11.2002 10:51

O kobylce a mravenci

O kobylce a mravenci

Emma Bovary 147.?.?.?

>případ je projednáván před panelem federálních soudců, kteří byli jmenováni Billem z listiny svobodných matek na sociální podpoře<

Je federální soud složený ze svobodných matek na sociální podpoře horší než federální soud plný bigotních páprdů?

5402

20.11.2002 15:27

Amerika byla unesena - a s ní i celý svět

Ten poslední příspěvek Roberte

Emma Bovary 147.?.?.?

[smích]))))))))))))))))))))))

5839

20.11.2002 15:31

Blamovaná civilizace

xChaos

Emma Bovary 147.?.?.?

Je to blábol. Kafrání zapšklého starce který nerozumí a nedokáže se smířit se složitou realitou postmoderního světa.

5840

22.11.2002 14:18

Našel jsem sám sebe v jednom šiku - s komunisty

Moc se sám v sobě nevyznáte pane Stworo

Emma Bovary 147.?.?.?

Konzervativní je z toho vašeho vyčtu leda tak ta tradiční rodina a právo na výchovu dětí jak uznám za vhodné (řezat je jak nezralý žito?)
To ostatní jsou spíš tradiční liberální hodnoty (dnes libertarianské). Já osobně bych vaše názory charakterizovalo jako pravicový populismus s příměsí soft rasismu a xenofobie.

Ale jen tak pro zajímavost zkuste si tenhle quiz.

http://www.lp.org/quiz/

5937

25.11.2002 11:54

Našel jsem sám sebe v jednom šiku - s komunisty

Pane venkovane

Emma Bovary 147.?.?.?

Děkuji za vaše příspěvky. Vy jste perla tohoto fora. Beze vší ironie.

6070

25.11.2002 12:04

A kde ten Irák je?

Amikům nejde zeměpis

Emma Bovary 147.?.?.?

češi zase v mezinárodních srovnáních nedopadají příliš slavně při řešení ukolů zkoumajicích tzv funkční gramotnost. To je třeba schopnost orientovat se v jizdním řádu.

6071

26.11.2002 14:19

Irák není jen Saddam Hussein

mateji

Emma Bovary 147.?.?.?

Dopln si vědomosti. Většina britských obhajců Hitlera v letech 36-39 byli konzervativci. Britská levice v té době zastávala "antifašistickou" linii a lezla do zadku Stalinovi. Jistou smiřlivost vůči Hitlerovi začala projevovat až po paktu Molotov-Ribentropp.

Pokud jde o Iraq tak být obyčejným iráčanem a mít na možnost výběr mezi diltaturou Saddáma a okupační americkou vládou beru bez většího druhou možnost.

6141

02.12.2002 14:24

Bude znovu pogrom na Židy?

Pogrom na Židy?

Emma Bovary 147.?.?.?

A proč? Ted je přece mnohem populárnější islamofobie. Na Neviditelném psu každé téma které nějak souvisí s válkou s terorismem nebo blízkovýchodním konfliktem vždy vyvolálá zápalvu neuvěřitelně primitivních, bigotních a rasistických komentářů, které ovšem jsou až na pár vyjímek na straně Israele. Antisemitismus si dnes pěstuje jen pár podivinů s paranoidním myšlením (zednáři, ilumináti, New World Order, UFO a podobné pitomosti z obskurních webů
) kteří by mohli maximálně posloužit jako vychozí materiál pro Monthy Pythons Flying Circus.

6353

09.12.2002 11:01

Gang Bushe a Blaira

Gang Bushe a Blaira

Luke 147.?.?.?

Jako zapřísáhlý obdiovatel George W(arriora) Bushe se k takovým blbostem většinou nevyjadřuji, ale v tomto případě udělám výjimku, a sice řeku něco o "zadržování afghánských občanů" na Guntanámu.

Jde tu o to, že Američané již na podzim roku 2001 naprosto jasně deklarovali, že teroristům nepřiznávají žádná, opakuji žádná práva, ani občanská, lidská nebo já nevím jaká. Teroristé si prostě nic jiného nezaslouží. Kdybychom jim totiž nějaká práva přiznali, tak bychom jim dali možnost částečně legitimizovat jejich hrůzné činy - a to nelze dopustit.

A musí se to dělat takhle, abychom těm teroristům, kteří jsou dosud na svobodě, sdělili, že tuhle válku myslíme smrtelně vážně, že taky umíme hrát tvrdě a že nepřestaneme, dokud i ten poslední prašivý terorista nebude buďto za mřížemi, nebo pod zemí.

Slyšel jsem takovou hezkou hlášku: Řada režimů i organizací má u Spojených států otevřený účet a na něm už hodně červených čísel. Teď nastal čas účtovat - a hlavní účetní byl stíhací pilot (pokud to nevíte, tak G. W. Bush opravdu BYL stíhací pilot, sloužil v Letecké národní gardě státu Texas a dobrovolně se přihlásil do Vietnamu, ale už to bohužel nestihl - to by byla síla, kdyby byl prezidentem navíc chlap s jedím či dvěma sestřely komoušských stíhaček!).

6654

10.12.2002 13:06

Gang Bushe a Blaira

RE: Gang Bushe a Blaira

Luke 147.?.?.?

No, tak o tom bych byl ochoten diskutovat. Práva válečných zajatců nemají zcela určitě (např. si nemůžou stěžovat Červenému kříži - ještě to by tak chybělo). Otázkou potom je, co chceš považovat za striktně lidská práva.
Např. právo na život - teroristům evidentně nebylo přiznáno, protože se ví, že američtí vojáci zastřelili několik desítek zajatých teroristů přímo v Afghánistánu. A dobře jim tak. [smích]
Pár dní před zahájením náletů na Afghánistán se několik pilotů vrtulníků zřejmě inspirovalo Tomem Clancym a nechali se slyšet, že při bojových akcích proti lidem, kteří se účastnili útoku na New York a Washington, nehodlají brát ohledy na to, že se někdo vzdává.
No, já bych to shrnul tak, že teroristé prostě nemají právo na vůbec nic. A je to tak správně - kdo se rozhodl sloužit silám Zla, tak nemůže z naší strany počítat ani s tou nejmenší kapkou tolerance, pochopení či slitování. Amen.

6698

17.12.2002 08:31

Fatwa prezidenta Bushe

Fatwa prezidenta Bushe

Luke 147.?.?.?

Celý článek je zjevně založen na tom, že USA nejsou z právního hlediska ve válce. To je ovšem zcela zásadní omyl. Už 11. září byl útok na USA prohlášen za akt války a dne 20. září 2001 ve svém slavném projevu Prezident mnohokrát mluvil o válce; tento projev se většinou nazývá "Vyhlášení války teroristům".

Obě komory Kongresu celý projev jednomyslně přijaly, tj. právně akceptovaly prohlášení, že USA jsou ve válce proti mezinárodnímu terorismu. To není názor, to je fakt. Možná je to celé trochu nestandardní, ale je to plně v souladu s Ústavou. Ověřte si vždy nejprve všechny informace, než o něčem začnete psát.

Stručně řečeno, OD 11. ZÁŘÍ 2001 JSOU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ VE VÁLEČNÉM STAVU. Může se vám to nelíbit, můžete proti tomu protestovat, můžete s tím dokonce i nesouhlasit, ale to je zak všechno, co se tím můžete dělat.

6980

18.12.2002 11:21

Fatwa prezidenta Bushe

RE: Fatwa prezidenta Bushe

Luke 147.?.?.?

Zcela souhlasím s tím, že z právního hlediska je tato situace velice problematická. Autor původního článku, o němž tady diskutujeme, se dopustil chyby, kterou jsem poté zopakoval i já. Oba se snažíme najít precedens pro situaci, pro kterou žádný precedens prostě není.

Všechny války, které se v historii vedly (pokud vím, žádná výjimka není), spočívaly v tom, že strana A vlastnila území a strana B jej chtěla obsadit. V důsledku toho strana B zaútočila, strana A se bránila a boje trvaly tak dlouho, dokud jedna z nich nebyla poražena, tzn. už nebyla schopna efektivně bojovat. Následovala nějaké kapitulace, příměří či něco podobného. Ve výsledku buďto strana A ono území získala, nebo si jej ponechala strana B, případně něco mezi tím (kompromis).

Tohle je ale úplně jiná situace. Teroristé nevlastní žádné území, ale vyskytují se na celém světě a vytvářejí jakýsi "virtuální stát", do kterého patří jak skutečné státní vlády (Irák, Írán, KLDR...), nestátní organizace (Al Kaida, Hamas a mohoho dalších plus různé politické strany, které jdou teroristům "na ruku", tj. neonacisté, anarchisté a podobně), jednotlivci (Usáma bin Ládin je nebezpečný sám o sobě i bez Al Kaidy) a hromada dalších součástí (např. narkomafie jako zdroj financí).

Nuže, s těmi nelze bojovat a čekat, že je to unaví a že podepíšou nějaké příměří. Žádný konsensus s terorismem není možný, protože nás ohrožuje sama existence terorismu. Proto je potřeba tohoto nepřítele jednoduše kompletně zničit. Jeden vojenský činitel USA použil velice výstižný termín EXTERMINATION WAR, tedy VYHLAZOVACÍ VÁLKA.

Jak řekl Prezident 20. září 2001, skončíme až tehdy, až bude každé mezinárodní teroristická skupina nalezena, zastavena a poražena.

V originále: "It will not end until every terrorist group of global reach has been found, stopped and defeated."

7034

06.01.2003 12:31

Dvojí standard, dvojí morálka a pokrytectví této války proti terorismu

Dvojí standard, dvojí morálka a pokrytectví této války proti terorismu

Luke 147.?.?.?

No, tak jsme se zasmáli a mohli bychom mluvit vážně.

Donald Rumsfeld řekl Severokorejcům tohle (přesně těmito slovy):
"Pokud se domníváte, že když se teď zabýváme Irákem, že se nemůžeme zabývat ničím jiným. Ujišťuji vás, že Amerika může bez problémů vést dvě regionální války najednou."

A to, že Prezident říká, že doufá, že se to s KLDR vyřeší diplomatickou cestou, je pouze taková klasická diplomatická ukolébavka. Nezapomeňme, že totéž už půl roku říká o Iráku, a nikdo už asi nepochybuje, že Saddám už to má dávno spočítáno (stejně jako Kim Čong Il).

KLDR je možná větším nebezpečím než Irák (a rozhodně je to nejbrutálnější totalitní společnost na Zemi), ale nezapomeňte, že v Perském zálivu už je vše připraveno na operaci proti Iráku. (mimochodem, už jsem slyšel neoficiální krycí názvy: Desert Freedom, Desert Thunder nebo Desert Storm 2). To by nebyl ze strategického hlediska dobrý tah, začít všechno ozlomvaz přesouvat na Dálný Východ.

Původně se asi předpokládala likvidace režimů v pořadí, v jakým byly jmenovány v Ose Zla, tj. Irák, Írán a KLDR. Zneškodnění Íránu je nutné, protože jinak by byla porušena rovnováha na Středním Východě. To je důvod, proč jsme dlouho nechávali Saddáma na pokoji; potřebovali jsme protiváhu k agresivitě ajatolláhů v Íránu (a proto jsme taky podporovali Saddáma během války). Jenže Prezident na tuhle hru zjevně nepřistupuje - Saddám představuje Zlo, a tudíž bude zlikvidován. Íránci cpou do mezinárodního terorismu víc peněz, než činí státní rozpočet mnoha zemí v Africe, takže taky dostanou přes úsměv.

Jenže ti ha*ové v KLDR si svými excesy (reaktivace jaderného programu, pohraniční a námořní incidenty, pašování zbraní) v poslední době udělali takové image, že pořadí bude zřejmě přehozeno. Lze předpokládat, že k úderu proti Iráku dojde v prvním kvartálu 2003. Domnívám se ale, že úder proti KLDR si Bush nechá až na druhé volební období, tedy pokud ho ti komunističtí lumpové nevyprovokují, což je docela dobře možné.

Co se týká mučení: Teroristé nemají práva válečných zajatců, tudíž mohou být mučeni. Co jiného chcete dělat? Myslíte si, že nám všechno vyklopí sami a dobrovolně? To určitě! Nemám žádnou zvláštní radost z toho, že to říkám (a Američané to asi taky nedělají s radostným úsměvem na rtech), ale s teroristy se musí zacházet s maximální tvrdostí a nelítostně. Je to zřejmě jediná cesta, jak silám Zla ukázat, že to tentokrát myslíme smrtelně vážně.

JSME VE VÁLCE, SAKRA (a je úplně jedno, jestli ji schválil Kongres nebo kdo, de facto jsme ve válce se Zlem), TAK SE MUSÍ POČÍTAT S TÍM, ŽE BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ BUDOU SILNÁ, PRO NĚKOHO TŘEBA MOŽNÁ AŽ MOC. Ale já osobně bych se nerad dočkal okamžiku, kdy budu sedět v Boeingu 747 a deset sekund před nárazem do Bílého domu mi můj soused na sedadle vedle řekne: "No, tak jsme aspoň nikoho nediskrinminovali..."

Jak řekl Barry Goldwater: "Extremismus při obraně svobody není nectnost a umírněnost při prosazování spravedlnosti není ctnost."

7527

15.01.2003 15:33

Zastaví něco americké fašisty?

Jen tak na okraj

Luke 147.?.?.?

Pokud si dobře pamatuju, tak Prezident řekl:
"Either you are with us, or you are with the terrorists."
Nevím jak komu, ale mě tohle vůbec nepřipadá jako "with us"...

7799

15.01.2003 15:41

Dvojí standard, dvojí morálka a pokrytectví této války proti terorismu

RE: Dvojí standard, dvojí morálka a pokrytectví té

Luke 147.?.?.?

Ano, ve 30. letech dělala většina Evropy totéž co teď - jen tak v klidu přihlížela, kterou další zemi ti dva dobráci v Berlíně a v Římě schlamstnou. Teď se vyjednává se Saddámem, Severní Koreou a Bůh ví kým ještě. Tedy, abych byl korektní, Británie stojí po boku Ameriky, kdežto kontinentální Evropa se vrtá v nose.

Ale nemám nejmenší obavu, že by Prezident na takovou fuj-hru přistoupil. Terorismus představuje zlo, a tudíž bude vyhlazen. Tak to bylo řečeno, taková je Prezidentova doktrína a tak to bude. Říkejte si co chcete, ale Ameriku teď nezastaví nikdo. A Bůh pomáhej tomu, kdo by to chtěl zkoušet.

7800

10.02.2003 12:40

Zpráva o stavu Unie obrovský úspěch?

Zpráva o stavu Unie obrovský úspěch?

Luke 147.?.?.?

Bush je prý alkoholik... Zajímavé, od svých 40 let je abstinent. Jak může být zároveň někdo abstinent a alkoholik???

8711

26.03.2003 13:12

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

Twister 147.?.?.?

Řada technických aspektů tohoto článku je naprosto nesmyslná, ale na to už upozornili jiní. Co se týče morálního hlediska, já osobně bych na teroristy s ledovým klidem házel ty nejničivější zbraně, jaké lidstvo zná. Protože když to neuděláme, tak oni je chladnokrevně hodí na NÁS.
Pokud chtějí Američané vyhladit teroristy nervovým plynem - prosím, já protestovat nebudu. Jediná věc, která by se mi asi moc nelíbila, by byly biologické zbraně. Rozumějte, ani v nejmenším mi nejde o to, co se stane teroristům; je mi úplně jedno, jestli je roztrhá granát, nebo je odpaří atomovka, zadusí sarin nebo zdechnou na anthrax. Biologické zbraně bych (asi) nepoužil, protože by to nejspíš odnesli civilisti. Ony baktérie a viry jaxi neumějí odlišit dobré a špatné lidi.
Koneckonců, definice komise OSN z roku 1948 říká, že zbraně hromadného ničení jsou "atomové výbušné zbraně, radiologické zbraně, smrtící chemické zbraně, biologické zbraně a veškeré v budoucnosti vyvinuté zbraně s účinkem srovnatelným se silou atomové bomby." Jinak řečeno, má-li puma MOAB sílu jako klasická puma o (teoretické) hmotnosti asi 100 tun, pak už se vlastně jedná o zbraň hromadného ničení. A nezdá se, že by to někomu vadilo. Respektive, ono to někomu asi vadí, ale ten někdo s tím nemůže dělat takřka zhola nic.
Když už jsme u MOAB - řekl bych, že Američané ji použijí jako odpověď, pokud Irák sáhne k chemickým zbraním. Jinou alternativou by byla malá taktická jaderná zbraň s minimálním zamořením (místo výbuchu těch nových hlavic je bezpečné už za 12 hodin). Řekl bych, že když se jedna divize Republikánské gardy (zvané též Waffen SS Leibstandarte Saddám Husajn) odpaří účinkem atomovky nebo bude po zásahu MOAB radostně rozhazovat rukama a nohama na vzdálenost až několika kilometrů, tak se možná ty ostatní vzdají. A když ne, tak budeme bombardovat tak dlouho, dokud nedojdou bomby, nebo cíle. A garantuju, že bomb máme dost.

10567

02.04.2003 13:27

Ve světě se rozhořívají nová ohniska konfliktů, zatímco veřejnost sleduje události v Iráku

Ve světě se rozhořívají nová ohniska konfliktů, zatímco veřejnost sleduje události v Iráku

Twister 147.?.?.?

Jenom taková drobnost. 3. března dostal Prezident otázku, co že se jako bude dělat, když to se Severní Koreou nepůjde diplomaticky. Bush bleskově odpověděl: "Když to nepůjde diplomaticky, tak to bude muset jít vojensky." KLDR je prostě další na řadě. Teď máme plné ruce práce s Irákem, ale jakmile Husajn padne, tak se Amerika začne velice zajímat o Severní Koreu, to garantuju.

11101

09.04.2003 12:59

O nestabilitě Ameriky

O nestabilitě Ameriky

Twister 147.?.?.?

Jak říkal Zdeněk Svěrák: "Faktická poznámka, náčleníku, mohu?"
Třetí světová válka nezačala před několika lety, nýbrž v jedno zcela určité datum - 11. září 2001. Možná si to pamatujete, v televizi říkali něco o nějakých dvojčatech, moc jsem to neposlouchal...

11544

03.05.2003 14:14

Kam se poděl selský rozum?

Kam se poděl selský rozum?

147.?.?.?

A hlavně paměť, ta kdyby sloužila to by bylo fajn. O vstupu do EU se už přece hlasovalo, ve volbách asi tak před deseti lety. Od té doby se tam cpeme horem dolem a teď když už jsme odbavení na palubě letadla směr EU se budeme ptát jestli tam vůbec chceme.

13258

06.05.2003 11:29

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Faktická připomínka pro vydavatele

Emma Bovary 147.?.?.?

Nebylo by lepší až dojde k dalšímu incidentu použit místo "židé" israelská armáda. Věcně je to správnější a znesnadnuje to případné obvinění z antisemitismu.

13435

06.05.2003 11:33

Zločin Ernsta Zundela

Zločin Ernsta Zundela

Emma Bovary 147.?.?.?

Tzv revizionističtí historikové jako Zundel jsou stejná kuriozita jako vyznavači UFO. Koneckonců ti také pořádají "vědecké" konference. Nicméně stíhání těchto lidí je sporné. Němci mají kvůli své vlastní minulosti špatné svědomí proto ta trestnost popírání holocaustu.

13436

06.05.2003 11:39

Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

Emma Bovary 147.?.?.?

Jediné možné řešení isr-palestinského konfliktu je stáhnutí israele na pozice které měl před rokem 1967 a vytvoření samostatného palestinského státu z Gazy a zapadního břehu. Bohužel na obou stranách mají přiliš velký vliv extremisté (isrealská krajní pravice,Hamas,Islamic Jihad) kteří chtějí konflikt vyhrát 10:0.

13437

17.09.2003 13:41

Anekdota, která se Američanům nebude líbit

Anekdota, která se Američanům nebude líbit

Twister 147.?.?.?

Zajímavý, já to znám tak, že Putin je na návštěvě u Bushe, pak se v Moskvě ptá ministrů a ti volají Gorbačova...

19731

23.09.2003 09:00

Korene antiamerikanizmu

Korene antiamerikanizmu

Twister 147.?.?.?

Evropa má s využitím diplomacie při řešení krizí skutečně velké zkušenosti. Jedním z jejích největších úspěchů je tzv. mnichovská výměna: "My dáme Hitlerovi Československo a Hitler nám dá pokoj." Skutečně výborný nápad, tedy pokud zrovna nežijete v tom Československu...

19949

04.11.2004 17:09

Amerika volila: ze dvou zel to horší

RE: Moskit

147.?.?.?

Máte pravdu, "na ostro" se to ještě nezkoušelo, ale Američané mají speciální terčovou raketu, která simuluje Moskit, dosahuje tedy stejných výkonů. A proti té RAM uspěl. Ale RAM není jediná zbraň tohoto typu, není to jediný "zabiják Moskitů". Izraelská raketa Barak, evropská Aster a ruský komplet Kortik/Kaštan umějí víceméně to samé. Moskit byl po několik let zbraní, proti níž nebylo obrany, ale to už je pryč. A brzy se samozřejmě objeví protilodní střela, která má překonat obranný systém RAM (určitou naději slibuje rusko-indický projekt BrahMos). A to zase nezůstane bez odpovědi. Jinak řečeno, bude se zbrojit, zbrojit a zase zbrojit. Zbrojařský průmysl bude prosperovat a pro nás, kdo o těch zbraních píšeme, snad z toho prostřeného stolu spadnou nějaké drobečky. Jak řekl Woody Allen: "Bohatství je výhodnější než chudoba - především z finančních důvodů." [smích]
Kdo chce vědět více o protilodních střelách, tomu doporučuji svůj článek o této kategorii zbraní:
http://www.atmagazin.cz/zobraz_clanek.php?id=365&cislo=12_2003

36185

05.11.2004 12:47

Amerika volila: ze dvou zel to horší

RE: Moskit

Lukáš Visingr 147.?.?.?

Ten počet 100 000 je samozřejmě absurdní a většině odborníků nestál ani za komentář. Ve skutečnosti vypadají ztráty poněkud jinak. Při samotné operaci Irácká svoboda zemřelo cca 10 000 iráckých vojáků a 1500 civilistů, při následných bojích (po skončení velkých vojenských operací) bylo zabito asi 10 000 iráckých povstalců, ozbrojenců, teroristů a partyzánů. Počet obětí z řad civilního obyvatelstva je sporný, ale pravděpodobně se pohybuje mezi 1000 a 5000. Takže celkový počet zabitých Iráčanů je cca 25 000, z čehož 10 000 tvoří verbež, kterou nikdo nebude litovat. Pro srovnání, režim Saddáma Husajna zabíjel v průměru 3000 nevinných lidí za jeden měsíc.
A nevím, proč by mi měly nějaké superzbraně padat na hlavu. Já proti Americe nic nemám. Jak se říká: Buďto budete s Amerikou, nebo vůbec nebudete... [smích]))

36247

05.11.2004 12:50

Amerika volila: ze dvou zel to horší

RE: Moskit

Lukáš Visingr 147.?.?.?

Izrael je jediná země na světě, která má kompletně celé území pokryté protiraketovou obranou. Kdyby ti cvoci z Teheránu poslali pár Šahábů na Izrael, tak izraelský systém Arrow si dá ty raketičky k svačině. Druhý krok: Izrael to ajatolláhům s potěšením vrátí. Vtip je v tom, že Írán žádnou protiraketovou obranu nemá - nějaké další připomínky?

36248

08.11.2004 11:20

Amerika volila: ze dvou zel to horší

RE: Moskit

Lukáš Visingr 147.?.?.?

Existuje takové krásné indické přísloví, které říká: "Není nebezpečný čin sám nebo lest - nepřítel tě ohrožuje tím, že jest."
Samotná existence takových režimů, jako byl ten irácký a jako je ten v KLDR, ohrožuje svět. Zatím možná ne vojensky, ale historie nás poučila, že každý diktátor a megalomaniak (a není pochyb o tom, že Husajn i Kim jsou megalomani) udeří, jakmile se bude cítit bezpečný a silný. Hitler spolkl Československo a Polsko jen proto, že věděl, že západní státy budou mlčet a SSSR mu ještě pomůže.
A druhý argument je morální - kdybychom irácký nebo severokorejský režim nechali v klidu existovat a masakrovat vlastní obyvatelstvo, tak za sto let se budou ptát: "Co to tehdy bylo za lidi, že nechali takové zrůdnosti být? Proč něco neudělali?" Pro rozšíření zla stačí jediné - když dobří lidé nebudou dělat nic. Zlo je aktivní, a pokud s ním chceme bojovat, nesmíme být pasivní.
Bush to řekl správně - ve věku zbraní hromadného ničení nelze s úderem čekat, až na nás někdo zaútočí. To by nebyla sebeobrana, ale sebevražda. Teroristé už Ameriku napadli - a my jim to teď dáme pěkně sežrat. Bůh ví, že jsme tuto válku nechtěli, ale když už v ní musíme bojovat, tak tedy budeme bojovat - a Bůh ví, že zvítězíme.

36399

09.11.2004 11:39

Amerika volila: ze dvou zel to horší

RE: Moskit

Lukáš Visingr 147.?.?.?

Ano, máte naprostou pravdu. Churchill je skvělý příklad. Tohoto člověka, který je pro mě nejlepším politikem 20. století, mnozí lidé označovali za "válečného štváče", a to ještě v době, kdy se německé panzery valily Evropou a krematoria v Osvětimi jela na plný výkon. On měl 100% pravdu, akorát že Evropa to pochopila poněkud pozdě.
Kdyby západní země v roce 1934 vpadly do Německa a svrhly Hitlera, bylo by to v pořádku? Ve světle toho, čeho se jeho režim potom dopustil? Zatím mi nikdo neodpověděl NE. A na tuto otázku samozřejmě následuje další otázka: O kolik byl Saddám Husajn lepší než Hitler? Ať už šli Američané do Iráku s jakýmkoli úmyslem, jeden výsledek je prostě nezpochybnitelný a jistý: Svět bez Saddáma Husajna je pořád daleko lepší než svět se Saddámem Husajnem!

36457

11.11.2004 16:45

Amerika volila: ze dvou zel to horší

RE: Moskit

Lukáš Visingr 147.?.?.?

Už mě unavuje stále dokola opakovat, že Poláci našli v Iráku cyklosarin. Pokud to není ZHN, pak už opravdu nevím co.

36650

30.03.2005 15:22

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

student 147.?.?.?

Naprosto souhlasím s tím, aby byla Terri Schiavo od přístrojů odpojena, protože evidentně nemá naději na "probuzení". Zřejmě je jen otázkou času, kdy přístroje dokáží člověka v tomto stavu udržet např. 100 let. Potom bychom mohli vystavět mauzolea, kde by byly řady takových živých mrtvol, které už by nikdo neznal...

Podle mě má smysl udřržovat člověka na přístrojích jen do té doby, kdy má naději se z kómatu probudit. Člověk ve stavu klinické smrti po takovou dlouhou dobu je pro mě mrtvola.

47481

06.10.2005 08:53

Logika

KOKOTI

Ghost 147.?.?.?

Pripojil jsem se na tento server z duvodu, ze mi poslal link muj pritel. clanek s textem "bez komentare" tykajici se make upu byl krasny, ale jen jsem se dostal na konec [překvapení] sok!!! Boze vzdyt oni me zadaji, abych podporil jejich server ne tim, ze budu nekam hlasovat, tedy se zdrzim dele na jejich strankach, tedy se jim zvedne navstevnost a tedy na tom vydelaji. Oni chtej primo prachy a nemaji vubec zadne zabrany si o ne rict!!! To je drzost, jaka se jen tak nevidi!!!
Rikal jsem si ale, ze jim dam jeste jednu sanci a mrknu se alespon na prizpevky a co nastalo? [oči v sloup] [překvapení] [pláč] Myslel jsem, ze mne omeji. precetl jsem si necelou stovku pismenek a oni mi to urizli a rekli, abych zaplatil!!!
[naštvaný] Ze se nestydi!!! Ja se ted musim stydet za ne a doufat, ze nikdo nezjisti, ze jsem stejne narodnosti. Tohle jsem jeste nevidel.

73466

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkujeme za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 3

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,17 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
25,46 Kč
100 japonských jenů
22,10 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 070,78 Kč
1 unce stříbra
564,38 Kč
Bitcoin
314 722,02 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?