Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 6 různých jmén: altonbella, pavel z, Pavel Z., pavel zmelik, pavel.z, pavel.zmelik.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.05.2007 13:59

Zbláznil se Havel?

Havel

pavel zmelik 88.?.?.?

Strašný to číst. Přijde mi, že je v zajetí falešné ideologie, zcela mimo. Tyhle signály tu byly už dřív. Reprezentuje pro mě (Havel) "staré vědomí", porevoluční nadšení, omyly a sebeklamy. Je otřesné dívat se, kam to došlo. Působí nyní jako podvratný živel, nepřítel národa.

134580

09.05.2007 14:56

Jsi proti radaru? Jsi hnědý nebo rudý...

Nálepkování

pavel.zmelik 88.?.?.?

Zdravím. Pěkný text pana Stwory. Co se týče souvislostí, souhlasím, co se týče nálepkování, měl bych snad jen malou poznámku, že označovat někoho "sionista" je rovněž nálepkování. Přitom může jít o obyčejného českého troubu, který chce do všeho kafrat, ničemu přitom nerozumí a skutečnostem se vyhýbá, žádného "sionistu". Také si nejsem jistý, zda skutečně "za vším jsou židé". I když globálním souvislostem, které dlouhodobě vedly ke vzniku současné situace rozumím, přece jen si myslím, že vesmír je veliký, a kdoví, kdo za tím vlastně doopravdy stojí. Možná nejde ani jen o jeden zdroj. Přijde mi takovéto označování zkrátka jako zjednodušování.

Jinak souhlas, že na hrubý pytel hrubá záplata a o mnoha "diskutujících" je možné říci, že svojí často urputnou účastí na diskusích se nenaučili nic, kromě osvojení těch nejhrubších diskusních triků, odvádění pozornosti, urážení, a okamžitého onálepkování bez uvedení jakýchkoli argumentů.

134969

17.05.2007 14:24

Horší to být nemůže?

Souhlas. Něco o technice moci.

Pavel Z. 88.?.?.?

K článku není co dodat. Osobně jen nesdílím oslovení rudo-zelení. Byl jsem ve SZ v době, kdy vyšplouchli Beránka a nastoupila "(všeho)schopná", "profesionální" klika kariéristy Bursíka. Beru tidíž dnešní vedení prostě jako jednu ze smeček moci chtivých, kteří se shlukli kolem žádoucího žvance. Jacgues ukázala svou "ryzost" jasně už ve své divadelní, "zbité" etudě. Zmatená, hyperaktivní polofeministka (dnes polofašistka?) Stehlíková krystalizovala již v dobách, o kterých hovořím.

Rád bych o tom řekl víc. POvažuji dnes za téměř jisté, že za "převratem" v SZ byl dopředu zvolený, dlouhodobý záměr, patrně něčeho, co stojí za tzv. "velkou politikou", nebo se do ní chtělo dostat. Míra manipulace, agresivity a zlovůle byla pro řadového člena, stejně jako malého stranického "pleticháře" nevídaná. Bylo nesmírně poučné sledovat, "jak se to dělá" (byl jsem čerstvě vstoupený člen a rozkoukával jsem se). Hladina neklidu, nepokoje, pochybností a otázek plynula stále zdánlivě "odnikud". Cítěnou nenávist, bezohlednost a další postupy známé z "velké" politiky, si člověk uvědomil plně až dodatečně. Tato síla smetla naivní, filosofující, relitě vzdálenou členskou základnu jako nic. Ze strany "nového" křídla se napřed projevovala jen jakože nespokojenost jednotlivců. Postupně neustále narůstající proud útoků na vlastní stranu, překrucování, demagogie, občas účelového, podrývajícího jakožeomlouvání - v podstatě jen pokud přece jen vznikalo ve straně pobouření. Dělalo se to tak, že pravidelně těsně před jakoukoliv důležitou událostí došlo k účelovému poškození strany, to se pak přehrálo na dosavadní vedení. Nějaký člen "nového" křídla udělal rozhovor (např. před volbami), vyjádřil "svůj názor", znepokojení, proč něco strana dělá úplně špatně, proč to nefunguje, proč je vedení neschopné atd. To přebrala vzápětí média a rychle došlo k poškození u veřejnosti (podobně jako skandál udělaný před posledními volbami SZR). Původce nesouladu dostál někdy určité újmy ve straně, byl však (pokud nebyl obětován) tučně odškodněn "svým" křídlem, zřejmě i budoucími podíly na moci. Tak se jim podařilo během 2 let Beránka "odstřelit".

POzoruhodná byla vytrvalost a strojovitost, s jakou "nové křídlo" postupovalo. Proud invektiv a překrucování byl prostě nevysychající. Nedivím se, že to funguje. Stejně jako dnešní politikové se takoví lidé o nic nesnaží, jen o uchvácení moci. Nic netvoří, neřeší problémy. Vymýšlejí populistické braky typu "antidiskriminace", které jim mohou přinést body nebo ovládnout (nemyslící) veřejnost. MOhou tak celou sílu vrhnout do mocenské rvačky.

Z pohledu jednotlivce ve straně stačí přitom zdánlivě málo. Při prvním kroku uvěřit naoko lákavé ideji, síle "nového křídla". Dát sluchu touze a ambicím... (pokr.)

d...

Automaticky kráceno

135522

17.05.2007 14:27

Horší to být nemůže?

technika moc - dokončení

pavel z. 88.?.?.?

... dostat svou stranu konečně někam na výši z opomíjené periférie. Trošku umlčet hlas svědomí, malinko zvýšit křik rozvášněné "morálky". Přijmout první nabídku v "konsolikaci strany", druhou, třetí, pak už nějakou otevřenou, protože přece nemohu "podrazit" kolegy, bratry v triku, co se mnou tak odvážně převzali stranu, přijmout hmotné nabídky a pak už se jen rvát, rvát a rvát o žvanec.. Mimochodem o tak rychlém "přepisování historie", jaké zavládlo po vítězství "bursíkáčů", jsem do té doby četl jen v učebnicích.

Nezávidím. Musí to být hrozné stále si krýt záda, dávat pozor na kohokoliv a cokoliv, vyprazdňovat se, a stávat tupější a tupější, odevzdanější mašinou na hlasování..

135523

17.05.2007 14:40

Demokracie budoucnosti

RE: Demokracie ve skutečnosti vůbec neexistuje

pavel z. 88.?.?.?

Ano, popsala jste to dobře. Tak to s největší pravděpodobností funguje. Psal jsem hned na vedlejším článku o své zkušenosti ze SZ, jestli to "otisknou".

Svrhávat nějaký systém však není potřeba. Je potřeba makat na sobě, staré "struktury" se zhroutí vlastní vahou. Pak se třeba zúročí nové nápady, duch i nástroje přímé demokracie. (-:

135525

17.05.2007 14:45

Demokracie budoucnosti

RE: Demokracie ve skutečnosti vůbec neexistuje

pavel z 88.?.?.?

myslíte, že naši politici to vědí? Odkud berete ten optimismus?

135527

01.06.2007 13:48

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

lidé se svým názorem

pavel z 88.?.?.?

Myslím, že na jakoukoli věc, ve které je nějaká energie, se lepí "deprivanti" a fanatici všech druhů jako můra na rozsvícenou lampu. To je prostě fakt. Změnu národ nevybojuje na náměstí a snahou o očistu (zničení) těchto vlivů. To by bylo příliš jednoduché. Změna nastane, až podstatná část lidí začne myslet pravdivě. Ukázat odpor má význam. Rovněž cítím, že po určité větší blízkosti, kterou podle mého vnímání měli dříve levicově uvažující lidé k vyciťování skutečného podprahového dění v politice, nyní jakoby přebírají štafetu pravicově smýšlející. Je nutné sjednocení obého, protože jsou to jen komlementární mody myšlení a jednání a jeden bez druhého navzájem degenerují.

136646

01.06.2007 14:02

Morálka ovládaných

jo

pavel z 88.?.?.?

Parádní článek.

136648

02.06.2007 11:19

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

RE: lidé se svým názorem

pavel.z 88.?.?.?

Ano, způsob "kalkulovat", "oblbnout je" je v českém myšlení velmi zaběhaný. Nevím, ale zdá se mi, že jste ho právě předvedl. (-:

136714

20.06.2007 15:41

Úpadek moderní společnosti trochu jinak

polarity, nějak se nám to zamíchalo..

Pavel Z. 88.?.?.?

No, mohli bychom to klidně vzít i z druhé strany - že jsme v marasmu proto, že se vše řeší příliš na sílu. Źe muži a jejich tisíciletí trvající jednostranný systém nedokáží držet krok s přirozenými rytmy ženy, přírody, stvořeného universa (které je v materiální rovině v podstatě ženské?). MOžná proto tak zparchantěli?

Kde ovšem je místo muže v dnešní době, je mi trochu záhadou. Určitě to nebude to, které mu přisuzují ženské. Ženské chtějí po chlapech, aby to byly plyšové hračky na hraní, přitom aby byli mužní, ochranitelští, silní atd. Chtějí MUŽNÉ BABY, což je samo o sobě protimluv. Výsledkem je zženštilý imbecil. Muži zas chtějí jemné a něžné, výkonné, superbulbagrspecial pracovní stroje, stroje na lásku, erotiku, něhu a orgasmus. Takové supervýkonné, superlascivní, žensky supernadržené mužatky. Hezké, že?

Hodnocení pohlaví navzájem je nemožné. Muži se zkrátka musí stát tím, čím jsou, ženy zase tím, čím jsou ony. Došel jsem k názoru, že muži by se měli profilovat jako muži. Přitom musí přijmout ženskou stránku, aby vůbec pochopili, co je ta mužská.

POznámka, že se ženy chtějí bavit mi přijde výborná. Umožňuje pochopit mnoho věcí, dívat se na to tak trochu paradoxně s nadhledem, a nenechat se zblbnout do závislosti huňatých, hodných a, ach tak pitomých, medvídků kaola. (:

137908

21.06.2007 14:52

Úpadek moderní společnosti trochu jinak

RE: polarity, nějak se nám to zamíchalo..

pavel z 88.?.?.?

A o tom je podle vás život.. dospět a dost s hračičkováním? Co se mě týče, klidně bych hračičkoval celý život.. Jinak ze svého, čistě mužského (:, pohledu bych řekl, že dítě se svou nevinností by mohlo ty povinnosti spíš odlehčit, ne?

137997

22.06.2007 15:30

Radar - začněme se bavit seriozně

takže o nás bez nás. (Tedy, s konzrervami o nás. ((-:)

pavel z 88.?.?.?

Je především věcí českého národa, aby rozhodl o tom, zda na jeho území bude stát vojenské zařízení cizího státu. Je pravda, že přitom je dobré vzít v potaz i současnou geopolitickou situaci. Vaše rozumování o tom ovšem připomíná snaživě sehranou roli malého dítěte, které napodobuje seriózní hovor dospělých, aniž přitom ví, o co se vlastně jedná. Možná se u toho i stejně nezávazně bavíte. (-:

Krajním konzervativcům obecně jednu věc. Pánové, sorry, bohužel vám uniklo, že ŽÁDNÉ absolutně dané hodnoty NEJSOU. To je překvapení, co? To jsme vyjukaní. Jak je možné, že nám něco takového uniklo? Jemináčku.. Nejsou dokonce ani žádné "shůry" (konzervativci ([smích] moudra dané.
Snad na jiných místech ve vesmíru. ..
(pozn. - stejně lze krajním liberálům,socialistům říci, že nejsou žádná absoulutní práva, stoprocentně (tedy státem - socialisty([smích] daná.

Každý má práva, která se rovnají jeho povinnostem, a záleží jen na něm, zda s nimi něco udělá nebo ne. (např. právo být šťastný). Neznalost "zákonů" přitom neomlouvá.

Článek nejlépe vystihuje autorova poslední věta, kterou přesně zhodnotil sám sebej: "Oni totiž nerozumí ničemu a osobují si právo mluvit do všeho."


Krajní směry jsou vesměs zpátečnické slepé uličky, které vedou ke stejně nesmyslným závěrům, jaké autor právě předvedl.

138080

06.09.2007 16:14

PayPal se pokouší cenzurovat Zvědavce

díky

pavel z 88.?.?.?

zdravím pane Stworo,
moc se mi líbil váš korektní, zároveň otevřený přístup k "laskavému američanovi".
rubriku erotika na vašich stránkách vítám. považuji to od začátku za úžasný nápad, mít něco takového na politických stránkách. Koneckonců se říká, že politika je jen jinou formou erotiky.. (-:
Dobrý den vespolek.

143227

07.09.2007 16:58

PayPal se pokouší cenzurovat Zvědavce

RE: díky

pavel z. 88.?.?.?

Ano, to asi ano.
Logicky jsou vaše tvrzení špatná - je to naopak. Politika je jiná forma války. Přenáší boj na duševní rovinu.
Zároveň dává prostředky, jak nebojovat vůbec.

143350

29.02.2008 18:29

Reprezentanti „nového“ politického stylu

zelení

altonbella 88.?.?.?

U zelených od počátku o žádnou novou politiku nejde. Kdo zažil nástup k moci, který ještě ve vlastní straně udělali ti, kdo ji dostali do vlády, ví své (ještě za Jana Beránka).
Odkud na tento "nový" zázrak jdou peníze ukazuje patrně to, kam se postavili ve volbě prezidenta.

Staví samozřejmě na členské základně, která je, pardon, "blbá", a veze se. Skutečných ekologů myslím ve straně ještě pár zůstalo (těch ze silnějším žaludkem). Nebo se ekologicky realizují ti, kterým stejně nic jiného nezbývá, protože nahoru je stejně nepustí.

Nástup zelených k moci považuji od počátku za (možná vnější) zneužití ekologického, environmentálního směru jako výtahu k moci.

155464

06.03.2008 11:45

Gaza v agonii

RE: avaaz

altonbella 88.?.?.?

Kdybyste si, pisateli Semerade, petiční text skutečně přečetl, zjistil byste, že petice je zaměřená jako hlas veřejnosti proti jakékoli agresi.

Jasný hlas, ke kterému se každý může svobodně připojit; požadující zastavení eskalujícího konfliktu.

Takové stanovisko má velkou cenu, bez ohledu na historii a skryté souvislosti probíhajícího konfliktu. Je jednoduché, oprávněné a snadno pochopitelné. Má-li být zachován mír, musí zastavit akce destruktivní síly na obou stranách.

Především samozřejmě na straně toho, kdo celý konflikt eskaluje a vyvolává.

Buďte tak laskav a příště si přečtěte, na co reagujete.

155833

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 46 čtenářů částkou 9 438 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 0

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 3

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 862,44 Kč
1 unce stříbra
550,62 Kč
Bitcoin
1 377 883,02 Kč

Poslední aktualizace: 13.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?