Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 7 příspěveků, 1 jméno: Zápaďák.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

26.08.2008 01:47

Poslední hřebík

Optimista bez iluzí II

Zápaďák 76.?.?.?

Přečtěte si znovu příspěvek Spytihněva - jsme politické protiklady, ale ten do toho vidí – na YouTube si najděte Bushe i Clintony při rybolovu na moři: one happy family. Stejně tak ODS/ČSSD; Wesley je další pako. My Amíci, obzvláště na celém Jihu, Středo-Z a Div. Z, máme proti vám změkčilým a užvaněným evropanům (včetně S.F., NYC, ap.) velkou výhodu: jsme ozbrojeni a ochotni za svobodu (tučně) bojovat, až vypukne 2. občanská válka. Část vojska i policie se k nám přidá. Leta to kvasí a přituhuje, bude to maso. Sám T. Jefferson řekl, že je nutno čas od času svobodu osvěžit krví patriotů. Je to věčná škoda, že spolu obyčejný lidi vyjdou (viz Olympiády) a část se nechá propagandou politiků, elit a médií zfanatizovat do luzy: Kanonenfutter. V tom je ten největší rozdíl a mysterie pravé svobody: za co a o co se bojuje.

168987

26.08.2008 01:44

Poslední hřebík

Optimista bez iluzí

Zápaďák 76.?.?.?

Ubrečený příspěvek Stwory ohledně 40. výročí Okupace jsem znechuceně a bez komentáře vymazal - neví kde je doma. Levicová fóra čtu málo; nezájem a jiné zájmy, se Stworou a spol. nesouhlasím z 99%. Ale k věci. Vily, jsi pako a ignoramus, po 68‘ (též 39, 48) jsme utíkali za svobodou. Většina z nás se v Z-EU, USA, AUS, CND, JAR, ap. naučila rychle jazyku, studovala, makala a prosadila se; možnosti a hlavně volby byly a ještě jsou: buď prachy, vzdělání, nebo cesty, atd. První svět jasně stojí na EU civilizaci (tučně), ale neocons (bývalí levicoví extrémisté a hipísáci anti-Vietnam éry a díky Clintonům ap., opět u moci; Reagan s nimi zametl) a sionisté začli před 40 lety velkou ofenzivu k jejímu zničení. Balkanizace EU a USA je jedním z kroků. I vy co neumíte moc anglicky, přelouskejte si krátký článek od P.C. Roberts (byl v kabinetu R. Reagana; otevře vám to oči, neocons i Clintonovci ho, stejně jako Reagana, nenávidí): http://vdare.com/roberts/080818_you.htm Slabošství a vymírání EU jim v tom pomáhá; semitská, africká, latinská etnika se množí jako králíci. V 79‘ jsem byl 2 měsíce v Z Berlíně a žasnul nad naprosto tureckým Kreuzbergem, kam se hrabe dnešní Chánov; také jsem měl za komančů kámoše mezi Romy a dnes v USA mezi Židy, Brazilci, Havajany, Mexičany, ap. Žil jsem i ve F, I, Šp. a nejdéle v CH (ti nikdy do EC nevstoupí). Melting pot v USA kdysi fungoval, protože z emigrantů se dříve, či později stali Američani (bez ‚hyphen‘) spojení ideály US Ústavy a stylem ‚žít a nechat žít‘. I dnes to mezi obyčejnými Amíky funguje; noví občané a legální imigranti jsou vřele vítáni, vím z vlastní zkušenosti. Luigi to s Vietnamci přesně vystihl; zvláštní, že asijci nejsou v USA chráněná menšina: vzdělaní a/nebo pracovití. Ovšem 77% Amíků (včetně mne a legálních Mexošů i US občanů z jihu) je proti ilegálům. Vím z policejních zdrojů, že jen v L.A. kotlině je 10 Mio ilegálů; v USA tedy bratru 70 Mio; prachy posílají domu, miliony jsou na podpoře, zadara školy a zdravotní péči, a tvoří 30% zločinčů ve fed. vězeních. Stojí nás netto asi 60 miliard $$. Je jedno zda jsou u moci levičáci, nebo neocons - nic se nemění; lid ať se jde vytento...

168986

09.06.2008 03:34

Velký naftový podvod

Spekulace komodit

Zápaďák 76.?.?.?

Překlad článku do češtiny je dobrý, až na pár finančních termínů. Použití výrazu ‚future‘ při burzovních akcích v češtině je chybné. V anglině je tento výraz vždy ‚futures‘ i když je míněn pouze jeden obchod (jako např. ovce). Takže, ‚futures‘ se řekne dost výstižně termínový, nebo lhůtový obchod. ‚Hedge-ing‘ (od zajistit se) se řekne předprodej, v případě agro-zboží ‚úroda na stojato‘. Na regulované, transparentní a fungující burze (prodej/nákup je více meně vyvážen) je to velmi důležitá činnost umožňující výrobcům a producentům komodit apriorní kapitál na nákup výrobních zdrojů. Tolik úvodem.
S hlavičkou článku souhlasím. Ovšem, tvrzení, že zvýšená poptávka v Číně a Indii i jinde nemá vliv na zvýšení cen je blbost. Díval jsem se na sezení Senátu ‘live’ na C-Spanu (velmi doporučuji) ohledně vysokých cen ropy. Sám ředitel Petroleum Marketers Ass. řekl, že musí nakupovat za premrštěné ceny jako my všichni. Je to tzv. ‚Enron loophole‘ sarkastické, že?) a je za tim bývalý TX senátor (Dem i GOP) Phil Graham, který to vpašoval do legislativy už r. 2000, zrovna, než odjeli na ‚recess‘, tj. se o tom nikdy otevřeně nediskutovalo. Kongres i současná Exekutiva tedy implicitně odklepli deregulaci spekulací v naftě za 5% marže, vlastně zálohu; žádná kontrola a omezení, přístup cizinců na US trh komodit. Je to tedy dnes zákon. Takže spekulanti kupují barel nafty za 8$ a vůbec se o těch transakcích neví (za milion $ tedy držíte naftu za 20 melounů, bez záruk a bez vlastnictví). Třeba Dubai i Londýn spekulují v Atlantě přes jejich ‚filiálky‘ za miliardy. Trh komodit je zablokovaný sta miliardami $$ v hedge fondech, futures, nadacích a důchodových fondech bank, velkých makléřů, ap. Líží si tak rány a cpou kapsy po debaklu s hypotékami.
Panel odborníků (hlavně byvalý ředitel FCTC) nabádal Senát, aby zákon změnili jako to bylo po 78 let, ale ani ti podělaní Dems nic neudělaji. Slyšel jsem to na vlastní uši, že 25-35% (možná i 50%) ceny ropy je spekulace. Vůbec tedy za přemrštěnými cenami není ‚US Big Oil‘; tvoří dnes sotva 10% světových producentů (nemohou tedy určovat ceny a na OPEC nemají žádný vliv), 90% světové těžby ropy patří znárodněným firmám. Můžeme tedy za přehnané ceny komodit (nafta a potraviny jsou jen špičkou ledovce) poděkovat neschopným a komplicitním vládám a hlavně chamtivosti bankéřů, makléřů jak v USA a v EU, ale i na Středním Východě. Šejk v Dubai má, mj, Audi z masivního stříbra!
Jsem pravičák, ale jsem pro, aby davy vyběhly do ulic a bankéře a dealery v Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of London, Deutsche Bank, šejky (obzvláště pijavice), atd. pověsili na kandelábry.

Zápaďák

162787

21.02.2008 00:35

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Na prezidentovi

Zápaďák 76.?.?.?

Igore,

V určitém smyslu máš pravdu, ačkoli si myslím, že globální oligarchie nemá absolutní moc a vliv. K tomu bude, mj., zapotřebí naprosté zničení US střední vrstvy. Na velkou část ‚civilizované‘ společnosti kdekoli, helas, platí římské ‚pane et circus‘, chléb a hry, viz česko-slovenské/EU/US ‚pívo a kopaná‘.

154860

21.02.2008 00:23

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Obama je salonní socialista

Zápaďák 76.?.?.?

Vojto,

Děkuji Vám za pochvalu; to potěší i ve Skalistých, kde jsem doma. Fotogeničnosti prezidentů jsem si vědom (grázl Nixon a slaboch Carter jsou spíše výjimkami), je to ‚culpa‘ televize. Proto končím ‚pevně doufám...‘ Bať, bať, bude to v listopadu děsná i těsná řež.

154858

20.02.2008 20:43

Šílený kult se rodí – Barack Obama

Obama je salonní socialista

Zápaďák 76.?.?.?

Neznalost skutečné situace v USA prakticky všech samozvaných českých i EU pisálků je naprosto zarážející. Ekonomicky a morálně zbídačená Amerika...? Richarde, kluku zmatená, žiješ někde v bažinách za Kotěhůlkami, nebo na odvrácené straně měsíce?
USA jsou velmi složitá a protikladná země. Žiji zde 25 let ‚od pobřeží k pobřeží‘ a mám je křížem krážem procestované, privátně i služebně. Pravá Amerika není tím, co servírují US i EU média, nebo náhodný návštěvník (po měsíci zde je každý expert), nebo to co prezentuje tzv. ‚pop culture‘, včetně tv seriálů.
CNN (včetně CBS, ABC, NBC; NYT) je velmi levicová (proti tradičnímu amerikanizmu) stanice. Hillary vždy byla a je militantní feministka a salonní marxistka, a vůbec zlá ženština. Obama je postmoderní socialista, takový zředěný ‚Dubček‘, který také plácá populistické plytkosti (už jako študák jsem zvracel nad oxymoronem ‚soc. s lidskou tváří‘); jeho ověřitelné hlasování v Senátu je více doleva než Hillary.
Většina obyčejných Amíků střední vrstvy nemá přehled o světovém dění, ani je to nezajímá. Tvrdě makají, aby si udrželi blahobyt a dopřáli dětem vysokou (trágou je, že většina prófů na veřejných vysokých jsou levičáci a socani); jsou poctiví a štědří a je snadné je politicky ‚opít rohlíkem‘; z části díky víře, chybí jim tedy evropský cynismus.
Jsem politicky nezávislý, ale radši McCaina (ač je také pro otevřené hranice vůči ilegálům), než jednoho ze dvou socialistů. Bohužel, politické US elity se už desetiletí snaží proti vůli lidu to zde otočit doleva a daří se jim to ďábelskou taktikou ‚P.C.‘ a krůček za krůčkem. Uvidí se v listopadu, ale US lid socialistu, jakékoli barvy nezvolí; pevně doufám.

154845

20.02.2008 20:29

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: jen to ne!

Zápaďák 76.?.?.?

Žasnu nad dalším projevem ignorance: Obama, spasitel Ameriky?; otřes! Soudruhu/žko, socializmus v jakémkoli balení nebyl, není a nikdy nebude spásou světa. Svědkem jsou desítky milionů mrtvých a zcela zdevastované země; český Absurdistán/Augiášův chlív, anyone?

154847

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá několik dnů do konce měsíce a v pokladně chybí třetina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se sebere. Děkuji.

Ve zkratce

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 0

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?