Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 267 příspěveků, 12 různých jmén: <nic>, bolek, Dobrý voják Švejk, Fíkovník, Kábrt, Martin Skapik, Martin Škapík, MartinŠkapík, MŠ, mšKAP, Škapík, Zajímá mě.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.02.2008 17:49

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

www.svejnar.cz

Dobrý voják Švejk 85.?.?.?

No tohle se teda povedlo www.svejnar.cz . V tom maj určitě prsty zase Ti zatrolení židi, vůbec bych se nedivil [mrknutí jedním okem]

153389

19.05.2008 12:27

Sebevražda mladé dvojice anebo máme další Palachy?

Čest jejich památce

Martin Škapík 85.?.?.?

Také mě přišel čin dvou mladých lidí "jiný", než sebepoškození z důvodu nemoci, nebo tragické osobní situace. To málo co z jejich dopisu zveřejnila média je velmi varující a přesné. Ano systém ve kterém jsme nuceni (!) žít je zdrcující, iracionální a zároveň je také obrovskou zátěží pro každého empatizujícího, citlivého člověka. Údajná Demokracie nikoliv připomíná, ale svou bezohlednou praxí je ještě horší, než normalizační praktiky, právem ji mohu označit za Feudální vedení společnosti. S tím rozdílem - že technologie ovládání lidí, mediální manipulace, ale i technologie přímo donucovací dovedly vyšinuté vlády v dokonalost.

Pokud dříve zde mohla být naděje, že "spojení" dvou jak se ukazuje velmi symbioticky fungujících systémů něco vyřeší, ta naděje pominula.

Kdo z nás očekával, že v Čr vznikne skutečně nový prostor pro život, zkloubením toho nejlepšího (možného!) z bolševické totality, přesněji plánovaného hospodářství a v té době ještě relativně svobodného "kapitalismu", či chcete-li "demokracie", zmýlil se.

Bolševickokapitalistický mutant je snad doposud nejpreverznější popsaný způsob a námžel existující způsob vlády, který by očekával málokdo. U moci jsou lidé, kteří více připomínají roboty, opravdu stroje na likvidaci posledních zbytků rozumnosti a naděje. Zmiňme tolik opěvovanou paní Olbrightovou, či Riceovou, to jsou zcela neuvěřitelná individua, kdy, domnívám se i PC na kterém pracujeme prokáže více empatie a citu, než takové politické figury.

Jsem drcen tím, jak se lidé vyjadřují k vyjádření hluboké bolesti z tohoto systému, která zjevně dlouhodobě doléhala na ty dva sympatické mladé lidi. Jejich smutný čin je nejen plně pochopitelný, ale troufám si říci, že k podobným reakcím bude současná nelidská moc přivádět mnoho lidí.

Když čtu reakce typu "Byli to podobní psychopaté a nemocní lidé jako Palach", je mi zcela úzko. Takový názor nereprezentuje lidskou bytost, ale skutečně hodně zlý stroj. Podle mne jsme nuceni žít v systému, který zdravé emoce, empatii a citlivost cíleně likviduje, smutné je také sledovat, jak se mění často lidé kolem nás. Buď z obrany nebo i osobní "výhody" začnou uctívat takto zvrácený, prolhaný systém. Rodina je likvidována systémově, pečlivě a krutě.

Denodenní porce lží, které začínají četbou ranních novin (pro ty, kdo ještě mají tento návyk), pokračují v rozhlase a pak "trojčaty" - údajně konkurenčními zpravodajstvími je nesnesitelná. Naprosto nesouhlasím se sebepoškozením, ale plně jej chápu nejen v konečné fázi nemoci, kdy se někdo týrá a prostě to nevydrží, stejně tak chápu tyto dva mladé lidi. Jistě hledali naději a kam měli zajít?

Za Julínkem, Topolánkem, nebo za kým? Za prolhanými církevními prostituty, kteří nyní honí do válek a kážou zcela mimo realitu?

Rozhodli se, že odej...

Automaticky kráceno

161405

19.05.2008 12:37

Sebevražda mladé dvojice anebo máme další Palachy?

Čest jejich památce II. díl

Martin Škapík 85.?.?.?

Rozhodli se, že odejdou, než by žili v tak šíleném prostředí, které je zcela opřeno o naši apatii, doslova nás mutuje v inertní, podivné bytosti. Ten mladý pár rozhodně nevypadal na to, že by si nenechali vysvětlit, podat ruku naději. Zvýšená citlivost, čili zdravá emoce může vést k takovému činu. Vzpomeňme církve, když upalovali čarodějnice, mnoho lidí té doby - skutečných křesťanů - to využilo a raději se udali jako "čarodějové", aby se vyhnuli "sebevraždě", ale dali najevo, že pod vedením církevních šílenců a jejich bratrů politiků nelze žít.

Situace dnes je zcela stejná a arogantní výsměch tupé, sadistické moci, která nás tady obchoduje jako zvěř a sužuje nesmyslnými normami, zatímco rozumné návrhy od vědců po prostý lid nereflektuje je zničující. Čest památce těch dvou lidí a kéž je Bůh vzbudí v Ráji, stejně jako mě mrzí, že jim někdo nepodal ruku a naopak, když byli k tomu činu dohnáni najde se spousta hyen, které si uplivnou. Mě je to líto, že doba je tak perverzní a přímo vystavuje lidi do takovýchto situací. Psychofarmaka zažívají rozkvět, ale to nestačí, mizí Láska, lidskost a rozumnost. Situace se dále zhoršuje a místo naděje se vystavuje jen lež a blížící se finální count wodn, kdy politická supersběř vyhládí JEDEN STÁT.

Chce to silnou motivaci v tomto žít a hledat prospěšnou práci, naději, velkou vůli a víru. Ti lidé odešli ze světa, kde opravdu nejde už téměř žít a bude hůře. Čest jejich památce a odezvy některých lidí jen potvrzují, že situaci vyhodnotili zcela přesně a je ostudou právě toho systému, že jim nepodal ruku, nevystihl jejich bolest, aby se nerozhodli takto tragicky. Dnešek fandí netvorům a citliví lidé jsou rozehnáni. Rodina je zničena a politická lůza předvádí nejen jak chutná moc, ale k čemu slouží. Pro jejich sadistické choutky, jim nestačí mít nadbytek a užívat si "snového" světa, který tady zavádí, chtějí pokořené, poničené lidi bez názoru a emocí, otroky - situace je velmi zlá, jak o tom svědčí právě časté odsouzení těch lidí, přičemž jejich pohnutky jsou více než pochopitelné, ten čin je tragický, ale NIKDO nemá právo jej shazovat zlými, jedovatými větami, ty totiž měly jistě velký vliv právě na toto rozhodnutí a nikdo z nás neví, kdy před ním bude sám stát, kéž bude mít po ruce někoho, kdo ho od něj odvede. Těm dvěma se to nepodařilo. Čest jejich památce opravdu.

161406

19.05.2008 16:21

Sebevražda mladé dvojice anebo máme další Palachy?

RE: Čest jejich památce II. díl

Martin Škapík 85.?.?.?

No konečně si někdo naběhl tady s těch chytrolínu. Milý Vratislave, "Práce osvobozuje je Hitlerovo heslo". Nemít co na práci není vůbec tak nic špatného. Citujme Šalamouna - Lepší hrst odpočinku, než tři hrsti zbytečné lopoty - je to tedy volný překlad...

Povinná zaměstnanost na kterou zjevně narážíte je absolutní mýtus, opřený o otrockou službu elitám.

Jakou práci máte na mysli Vratislave?

Někde v kanceláři otravovat druhé, nebo zborky a rozborky nejrůznějších staveb, či zbraní, nebo co byste mi poradil, abych pracoval... ?

Víte práce není něco dělat, jak to zjevně mylně chápete Vy, skutečná práce je taková činnost, kdy kdy nejprve posoudím jaký dopad má ta moje práce pro druhé lidi.

Takže pracovat pro mne znamená neškodit svou činností někomu druhému, dělat něco z čeho má druhý užitek.

Takovou práci v dnešním rozvinutém ČR dělá pomněrně přesným odhadem tak 8% lidí.

Zbytek buď jen na této práci parazituje, to je ta lepší varianta a nebo svou prací přímo práci těch 8% poničuje a ztěžuje.

Tolik k práci.

K dalšímu bodu - Příroda je zde unikátní, ale právě díky lidem, dovolíte - li Vašeho naturelu je zde nepěkná atmosféra. Ženský se mi líbí odjakživa, ale nelíbíte se mi Vy a to ani trochu. Protože jste se přesně neseznámil s tím o čem jsem psal, na co jsem reagoval. Právě taková ignorace a rádoby nadhled, ve skutečnosti infantilní až verbálně sadistická reakce mne vede k tomu, že tady rozhodně hezky není.

Chtělo by to rozumný systém, ale s tím si hlavu nemotejte a šupejte do práce a potom na procházku a pak si užijte s těmi ženami co se Vám tak líbí.

Mě nechte práci mou - to je Vratislave práce skutečná, jednou se o ni jistě také něco doslechnete. Martin

161435

02.06.2008 08:07

Velký naftový podvod

RE: hmmm... i.díl

Martin Škapík 85.?.?.?

No, mě ten článek a dovolím si být ekonom, dává smysl docela přesný. Nejprve bych si dovolil upozornit Vás na základní omyl, kterým "operujete" Ve Vaší oprávněné snaze článek zpochybnit. Se ekutečnými penězi se v "moderních demokraciich" nehraje ale opravdu už vůbec nic.

Při Vašem fundovaném příspěvku jistě víte, že dnes cca 90% oběživa jsou ničím nepodložené kredity, nevytvářené státem. Dominantně dnes "tvoří" peníze banky a stavební společnosti, jejich mámou a tátou dohromady je FED, "žijící" z ilegálně vybíraných daní, neboť zákon o tomto daňovém zatížení není - norma, která chtěla tuto partu soukromých bankéřu, připravující se na FED opravdu století, nebyla řádně schválená potřebným počtem států unie.

Velmi zjednodušeně řečeno zkorumpovaní, či hloupí politici, nebo připusťme chytří "rošťáci" podnikají (pokud jste si toho nevšiml, tak už od pádu zlatého standardu dolaru - to je ten asi nejzlomovější bod) s NIČÍM. Mají ale licencovanou lichvu, tedy mohou "vyrábět" peníze. Opakuji, že podíl peněz vydaných státem se v průměru pohybuje někde kolem 10 - 30% v "demokraciích" anglobritského typu. Tedy je to legalizovaný zločin založený na důvěře prostých lidí.

Pokud tedy jeden z Vašich základních argumetnů je, že někde jde o skutečné peníze, už tam domnívám se, ztrácí Váš příspěvek svou celou relevanci. Nikoliv - hraje s uměle vytvářenými krizemi, spekulacemi a hráči mají méně než žetony, ty skutečně alespoň v tom kasínu jsou zatím podloženy papírovými penězmi. V mezinárodním obchodě se hraje s poukázkami, které tisknou party vyvolených. Ten systém podle mne je popsán minimálně hodně věrně. A Vaše demagogická výzva, odpusťte na konci, tak zkuste sám Future obchody.... To jsou vše jen slova a technologická zaklínadla ekonomů, když "vyvolení" tímto světem hrají své likvidační hry. Znovu opakuji hrají je s neexistujícími penězi, s těmi rozděluji ale skutečnou práci mnoha lidí a destabilizují zemi. K těmto kreditům má přístup naprosto omezená minorita lidí, kteří dlouhodobě připravovali FED, OSN a další prapodivné věci, mnoho vědců se domnívá, že mimo jiné válečnými konflikty - zkuste si vysledovat postupné založení OSN - co k němu vedlo...

Takže buďte tak hodný a napiště nám, která banka dnes obecně disponuje skutečnými penězi, podloženými zlatem, či stříbrem (To pana Kenedyho stálo život lze se domnívat, když zkoušel FED zastavit emisí dolarů podložených stříbrem, řádně vydaných státem - začaly se stahovat pár dní po jeho pohřbu za hrobového v pravdě mediálního ticha) Eknomika je systém důmyslného zdůvodňování zotročování lidí tím, že údajně jde o hospodaření s "jejich" prostředky.

162296

02.06.2008 08:10

Velký naftový podvod

RE: hmmm... 2. díl

Martin Škapík 85.?.?.?

V praxi jde o lichvu a co hůře o drancování skutečných výsledků lidské práce penězi "neexistujícími", které mají svou moc i vznik ze zákona, leckdy ani ne (FED) pro privilegovanou vrstvu bankéřských elit. NEJSOU peníze pane a pokud ano, tak záporné peníze, tedy DLUHY nás všech vzniklých pro chorobné mocenské až sadistické touhy bankéřských hyder pod vedením matky FEDU. Pokud víte o nějákém systému, který má skutečné peníze, podložené kupříkladu cennými kovy, řádně vydané státem, dejte nám tady všem vědět, rád se minimálně já poučím

162297

02.06.2008 10:31

Velký naftový podvod

RE: hmmm... i.díl

Martin Škapík 85.?.?.?

No pane kolego, to nejsou věcné argumenty. Studoval jsem řadu publikací od ekonomů specialistů, shlédl zajímavé dokumenty od samožných "výběrčích" kupříkladu federální daně, kteří přešli na stranu "neplatičů", podrobně jsem analyzoval HDP, který ač se vykazuje jako růst "ekonomik" nemá žádné objektivní charakteristiky jakéhokoliv relevantního ukazatele, než toho, než v podstatě kouzelnického zaklínadla na ohlupování lidí, kteří nemají čas si prostudovat tuto věc, HDP navíc nemá ani odečitatelné položky a je to jen číslo vykazující údajné náklady na všchno - od výroby zbraní, přes PR agentury, atd. atd.

Ekonomika obecně není žádná racionální věda, ale systém okrádání celých komunit, který je umně zaoblen do pseudomatematických a pseudovědeckých pojmů, aby prostě člověk tématem se nemoha zaobírajíce byl čím dále sofistikovaněji klamán.

Takto bych mohl psát dlouho. Prosím uveďte ale nějáký konspirační film pod jehož vlivem bych mohl být? [smích]

Ako tedy papagaj (pro české čitatele paoušek [smích] ), co prosím pěkně paouškuji? Zkuste třeba mi vyvrátit, že peníze netvoří soukromé firmy prodlužováním, ALE POZOR Z NEEXISTUJÍCÍ JISTINY, tedy nejen lichvou, ale ještě něčím daleko odpudivějším....

Zkuste mi pak dále vyvrátit a napište prosím pěkně, čím je dnes kupříkladu dolar podložen? Stejně tak jako odoborník mi jistě vysvětlíte proč je nejúspšnější ekonomika světa (který snad je pro lidi) prodlužena u ideového nepřítele (Číny) až po trenýrky? A jak se to tak vlastně může stát, že se stane nejúspěšnější ekonomikou země, která vyrábí 90% zbraní a zbraňových systému, kterých pane kolego, jak partno se opravdu nenajíme. Jen podotknu, že 10% těchto nákladů by stačilo na systémové řešení světového hladomoru. Věřím, že mi odpovíte?

162308

02.06.2008 10:32

Velký naftový podvod

RE: Proc tomu tak je

Martin Škapík 85.?.?.?

Předpokládám, že to je odpověď na mé otázky? Ale neuvedl jste tedy konspirační filmy, které mne mají "mást".....

Obchodování s futures je superspekulace pro supervyvolené, bez jakéhokoliv dalšího přívlastku. I zde se obchodují neexistující peníze, dokonce popisovaným způsobem, kdy v případě tohoto druhu spekulace kromě vnitřních informací (nechci se dotknout česných spekulantů [smích] ) naopak neriskujete vůbec nic, protože se často provádí bankovní garancí přes třetí osoby, kdy se nakupuje tedy na DLUH úplně stejně a co hůře - ty bankovní domy vytváří umělé recese, dnes kupříkladu devastují potravinové trhy absurdními dotacemi na obilí a plodiny, kterými tedy krmíme auta a to přes tuto drobnou potiž, že jejich úspora je také v záporných číslech, jednoduše napsáno jsou nákladnější než použití stávajících pohoných hmot, jen se bezpočet polí díky dotacím mění z polí sloužících k obživě lidí na pole sloužící k jejich hladovění a idiotskému přepracovávání plodin na to, aby byli neefektivní, minimální součástí paliva...

K tomu asi jistě víte, že se tento trend k vyhladovění zejména chudých afrických zemí posiluje tím, že se tam dodávají patentové obilniny, které jsou manipulovány tak, aby nešli množit tak jak to tisíciletí šlo... atd. atd.

Na další otázky jste mi navíc neodpověděl. Pokud ale píšete, že banky nemají nic společného s "futures" - přesněji můžeme napsat obcemi spoléhajícími se na bankovní - negativní peníze - kredity a také na plány NWO, tak asi i těžko odpovíte [pláč]

162314

03.06.2008 07:35

Hladovka skončila

2. díl

Martin Škapík 85.?.?.?

Co ale hladovka ukázala je hrozný stav "českých" médií, je daleko horší, než jsem i já v této věci velmi realitický člověk dokázal představit. Mizí cit a způsob, kterým mnozí na hladovku reagovali připomínal spíše nějáké roboty sci-fi filmů, než emapatizující lidské bytosti. Televize je skutečně sugestivní záležitost a šíří desintegraci společnosti, strach a nenávist, stejně jako většina meanstreamu. City jsou zakázány, umíme-li je ještě? To co předvedla média a většina mocných politiků silně připomíná Německé před nástupem Adolfa Hitlera. Lidé bez emocí, zesměšňujcí tento statečný akt odporu proti feudální moci dnešních "nadlidí", kteří nejen, že nás neberou v potaz, my jim dokonce vadíme. Hladovkáře, pokud vyloženě je neuráželi, nezesměšnovali i jejich možnou smrt - novináři vnímali a vnímají jako nějaké "exoty", pozorujíce jestli opravdu zemřou a zcela nechápajíce o co zde je. Jde totiž o všechno. Lidé bez citu se stávají roboty, ta tvrdost je děsivá. Topolánek a Klaus pronesly výroky, které nejde rozumem uchopit.

Žijeme v době kultu osobnosti, žijeme v době kde emoce, cit, Lásku chápe tato nelidská moc jako projev slabosti a neumí pochopit, že druhým vadí, když se společnost přebudovává na ten nejhorší model co je znám na diktaturu feudálního typu - už je zde a bude těžko to změnit, protož naopak ona mění lidi, společnost na těžko popsatelný útvar. Souhlasím s panem editorem, že chybí jasné proč, do kdy a kdy začneme znovu, pokud se něco nezmění.

162423

03.06.2008 07:40

Hladovka skončila

Souhlas s panem editorem, až na doplnění..... I.díl

Martin Škapík 85.?.?.?

Pan Stwora popisuje věc tvrdě, ale přesto citlivě a přesně. Dovolím si doplnit (mám otce lékaře, specialistu na výživu a internu)... Těch 40 dní pane Stwora platí pro zdravý organismus v alespoň trochu zdravých podmínkách a také za přísunu chemicky neošetřované vody... Tedy naprostou pravdou je, že hladovkář může zemřít i po kupříkladu 3 - 7 dnech hladovky nebo se nevratně poškodit, protože si může nést skrytou nemoc, či poškození, menší funkčnost nějakého jiného orgánu tady z těch svinstev do do nás obchody cpou. Nic už není jak bývalo, hmota a chemie, mohli bychom jenoduše charakterizovat šílenou stravu dneška, doplněno o geneticky modifikované plodiny. Přátelé, slyšel jsem od očité svědkyně popisovat kupříkladu pěstování rajčat. Jen stručně obrovské hangáry, kde místo půdy je jakýsi roztok a bezpočet rajčat "jednojakodruhé"

I rozdílny úbytek váhy u obou hladovkářů naznačoval, že jejich těla reagují docela jinak, pan Tamáš zhubl cca čtvrtinu hmotnosti, pan Bednáš mnohem více - doprovázeno poruchou funkcí jater... Tedy k nevratnému poškození, či i úmrtí může dojít opravdu podle individuality mnohem dříve, než za oněch 40 dní a jistě záleží na tom, jestli hladovkář se už s hladovkou setkal v předchozím životě ať už čistící, nebo jinou, pánové ani jeden nikoliv jsem vyrozumněl....

Sám jsem si vyměnil s panem Tamášem dopis, poslal mi i SMS a přimlouval jsem se za přerušení hladovky - ovšem s jasným termínem, do kterého když nebudou vyřešeny základní požadavky, tak by bylo moudré hladovku znova otevřít, byť třeba na omezenou dobu....

Jistě oba kluci byli pod hrozným tlakem a navíc začínali otevírat ten prostor zabetenovaný mediální psycholotické války s lidmi ve prospěch náznaků strachu moci z takovéto akce od takto morálně čistých lidí - nenásilných, vzdělaných, vědících co chtějí...

162422

04.06.2008 15:15

Proč je letiště tak zajímavou investicí, když světu dochází nafta?

RE: Na co čekat...

Martin Škapík 85.?.?.?

[smích] To je skutečně skvostný a přesný příspěvek [smích], to co žijeme je opravdu jako sci-fi a kdyby to nebylo doopravdy byla by to vlastně neuvěřitelná legrace, jenže to doopravdy je a začíná to nabývat ještě šílenější rozměry. Tohle je veselotragickosmutněpřesné shrnutí absrudity dnešní doby.

162523

05.06.2008 11:04

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Když mohl

Martin Škapík 85.?.?.?

To si nepřipadáte sám! Zmiňme současnou akci o které pěkně píše Jan Čulík na Britských listech, kdy je nyní uzákoněno slovo Olympiáda, či Olympijské, zkrátka smí je používat jen pořadatelé olympiády - Tito "lidé"? nyní rozesílají dopisy kupříkladu do škol, že matematické, či přírodovědné olympiády toto ustanovení porušují. Zřejmě si z nás nějáká jiná entita duchovní dělá srandu, kdo zatím drží a nestává se loutkou toho systému má opravdu velmi složité období. To tak je a díky za reflexi, že nejsme sami, kdo si stále myslí, že skutečnost a fikce jsou rozdíly. To co se nyní děje nemá ani racionální uchopení ani obdoby - je to feudalismus přízraků, to už snad nejsou lidské úkony, co moc systému předvádí

162567

06.06.2008 10:14

Aktuálně z nenasili.cz

RE: Americký radar přímo souvisí s Julínkovou reformou zdravotnictví

Martin Škapík 85.?.?.?

Bude to celé ještě zjevně horší. V případě nejen radaru, ale i ovládnutí "zdravotnictví" jde opravdu o faktické převzetí moci nad Českou Republikou.

To se asi děje v kontextu s dokončovacími pracemi na NWO a vše ukazuje na to, že Česko je strategicky důležité pro systém NWO, naše poloha je jak to vypadá velmi vhodná pro to, aby zde ta hydra měla jednu ze svých hlav a její sluhové zase golfová hřiště a lázně. Tento problém je neuvěřitelně podceňován i od zbytku politiků, kteří ještě mohou působit dojmem, že jsou orientováni v realitě.

Dnešní zprávy naznačují, že poslanci ČSSD budou pro radar, píše se o dvou. Ve hře je tak fatální věc, navíc tolik miliard pro nenasystné sluhy systému, že zakoupení si hlasů lze považovat za velmi reálné a Radar i "reforma" zdravotnictví mohou projít naprosto nepředvidatelnou systematikou hlasování.

Potom můžeme očekávat věci velmi nepěkné. Totalitu, proti níž bude normalizace procházkou růžovou zahradou.

Domnívám se, že o tom se ale v Česku nerozhoduje, jsme zcela podřízená země. Muselo by dojít k zázraku v USA, abychom mohli zde trochu ještě rozumně začít žít - mimochodem jen do doby, než by nám došla skutečná podoba "nové" Euroústavy....

Ta moc je opravdu globální a až budou podpisy na radar a zdravotnictví, stane-li se tak, bude rozum pro citlivého člověka nesnesitelnou zátěží. Pokud ODS protáhne investorům tyto zakázky, končíme a je na čase si opravdu budovat zemljanku. To je ovšem ta lepší možnost. Druhá je ta, že si systém bude chtít vyřídit účty s těmi co myslí "jinak". Nejvíce s těmi co o tom píší, potom je zcela reálný vznik obdoby Guantanáma někde velmi blízko. Tento arogantní, nelidský systém už netřeba dále komentovat - zásadní otázkou jsou volby v USA - vše ukazuje, že se nepohne ani větvička na stromě a jen postupně zmizí jeden nádherný jazyk ze světa, to už ale budeme na půl roboté. Čeština.

162623

07.06.2008 09:46

Sobotní cyklovýlet

RE: Autor si za to může sám

Martin Škapík 85.?.?.?

Autor si za to nemůže sám. Pořadatelé měli umístit na trase informační ceduli zřetelnou, nutnou také kvůli bezepčnosti, že veřejná cesta je použitá pro závod a napsat kudy vede náhradní trasa, ne se fakticky posmívat chudákovi rodině. Informaci měl dostat na CEDULI pisatel, nebo s omluvou na prvním stanovišti. Zřejmě, ale při podivnostech snad už fakt české povahy dělal lidem co závod pořádali spíše škodolibou radost. Je to jen ukázka bezohlednosti a prapodivnosti lidských povah. Na veřejné
cestě pokud je závod dovolen, má být informováno o tom, zvláště při tak velkém "peletonu" veřejnost, je můj názor.

162688

18.06.2008 08:12

Svoboda až příště

Vynikající článek - studie, děkuji

Martin Škapík 85.?.?.?

To je bravurní článek, škoda, že se tam nevešlo více argumentů. Člověk si jen připomene dnešek "u nás doma", kde jedou tři "konkurenční" stanice dnes už nejen stejné "zprávy", ale dokonce mají už i stejné věty, včera se tedy moderátoři podivovali nad tím, že Soud rozplétá tragedii týraných dětí...

Kdyby novináři nesloužili překotně momentálně vládnoucí ideologii, dnes tedy skutečně mnohem více firemním ideologiím, ale reflektovali PRAVDU, politici by si nemohli dovolit ani promile z toho, co vůči nám, které "spravují" - tedy vůči jejich "lidským zdrojům", co si vůči nám za lži a manipulace dovolí...

Protože ale chtě nechtě, lidé prostě cítí, že to je jedna velká lež, brzy už novináři = propagandisté ideologií firem a vládnoucích "elit" nebudou stačit. Ovšem nevadí od toho je tu zákon a pojistka proti "prozření" je mnoho násobná - Stané právo, vyvolání umělých "ohrožení" a nástup totalitních zákonů ve prospěch firem už otevřený. Ten pád bude velmi strmý

163438

18.06.2008 11:33

Svoboda až příště

RE: Co s tím? 3

Martin Škapík 85.?.?.?

Myslím, že se mýlíte, lidé jsou doslova poškozeni stálou manipulací. Pokud dříve se někdo zamyslel na týden, tak dnes už třeba i převratnou myšlenku, nebo-li alternativní pravdu prostě NEPŘIJME, ta deklasace nemá krátkodobé, ale dlouhodobé účinky, manipulace, práce s našim podvědomím a pamětí. Tedy tak jednoduché to není. Pokud pouštíte roky do lidí lži, napíšu-li zjednodušeně i kdybyste celý den pouštěl lidem pravdu a omlouval se, už jsou v zajetí těch lží. Změnit by se musel celý systém a ten mají v ruce TI, co to nechtějí: TO JE PROBLÉM...

Práce s lidským podvědomím, jak to dělal otec manipulace Freud a jeho dcera Anna i další lidé, kteří zneužívají společných vlastností lidské psychiky a říkají, že jí léčí a budují - ta mašina nejde zastavit rychle a občasným zjevením pravdy příteli, ta mašina je moc a moc inteligentní, je to stroj na vymývání mozků, ten nejde vypnout občasnou pravdivou informací, ale jen systémem - s tím jen tak někdo nemůže přijít. Martin

163453

19.06.2008 07:44

Válka novinářů

RE: proč tak dlouhá řada slov

Martin Škapík 85.?.?.?

Abychom si znovu uvědomili, jak hroznou práci dělají média pro válku a její tvůrce, často po desetiletí, staletí stejné finanční a průmyslové zdegenerované rodinné klany.

Protože ta válka stojí už přes milion životů podle některých údajů, jisté jsou statisíce nevinných obětí a miliony poničených občanů nejen Iráku v této věci a zdeklasované miliardy lidí, které jsou nuceny přijímat tuto válku na základě lži, podvodu a klamu od těch, kteří tedy věnovali tisíckrát více slov a klamných videií, počítačových simulací na podporu tohoto konfliktu z nejž vyvstávají další, možná nyní válka proti Iránu...

Proto...

163518

20.06.2008 07:33

Válka novinářů

RE: Židi a Češi mají hodně společného:

Martin Škapík 85.?.?.?

Nejprve jen technicky - Herodes nebyl Egyptský, ale Římský bachař. Egypťané drželi židy v otroctví, nejen, že netvořili jejich víru uměle, ale naopak židé Exodem velmi těžce a po letech z Egypta odešli. Dále, pokud si projdete proroky, tak zjistíte, že velmi kritizovali pokrytectví a farizejství některých židovských vůdců, tvrdě šli proti "stádismu", potažmo NWO... Proroci byli často týráni a vražděni, až přišel sám Ježíš, který se do falešného náboženství pustil na to jak je mírný velmi tvrdě. Doslova řekl, že náboženští vůdci tvrdí, že Boha znají, ale neznají...

Učí pravdě, Lásce, svobodě a vzkříšení, naprostému opaku současné demagogie systémové a opakovaně tvrdě kritizoval falešnou víru. To, jak dalece se náboženští vůdci vzdálili hodnot víry neznamená, že by se jí vzdal Bůh nebo Ježíš myslím si. Janovo zjevení není návod, ale důsledek - prostě věděl, že v systému věcí se lidé budou chovat podle věcí ne podle rozumnosti a Lásky a k tomu dostal ve vidění informace, které se skutečně naplňují, ale je tam i rozuzlení, řešení těch věcí.

Je to fascinující, že náboženští fanatici se ohánějí Biblí, která je ale svědectvím přímo proti nim a jejich činění. Katolíci i Evangelíci, ale i další mávají Biblí, která ale je samotné usvědčuje (myslím vůdce ne zneužívané) z jejich klamu, stejně jako války a nakradené majetky a kolaborace se systémem věcí, chceme-li NWO. Komunismus, či kapitalismus jsou v Bibli výstižně hodnoceny často jedním souvětím a to velmi tvrdě. "Zákoníci, zatěžujete lid břemeny a sami se jich prstem nedoknete".. To platí na parlament dnes jako dříve na Římský senát i náboženské zákonodárce - rituální mrtvé a falešné víry. Smůla je, že Bibli diskreditují Ti, co jí údajně káží a další sekty všeho druhu.

163569

20.06.2008 07:54

Válka novinářů

RE: Škapíku,

Martin Škapík 85.?.?.?

Janko Vy si do mne rýpnete, kdykoliv je možnost [smích], dnes tedy relativně jemněji. Tak za prvé neomílám, ale snažím se hledat různé formy sdělení a v případě, kdy je svět ve válce bezdůvodné, která se ukazuje být zlomem pro všechny z nás.... Tak samozřejmě je nutné si to znovu připomínat, kupříkladu se mi ozval i redaktor tištěného média s žádostí článek převzít. I tak se dá prorážet informační bariéra. A Janko jaký má smysl řešit podružnosti, když se utkáváme s tak velkou absurditou, kterou popisuji? Navíc nesouhlasím s Vámi, že se má psát jen o tom co tedy "nevíme", to jistě taky, ale v cenzurovaném, co více klamavém mediální prostředí si sám rád přečtu, že jsou lidé co to nevzdávají, často také věci, které vím. To Janko pomáhá lidi hledající pravdu držet po kupě nejen fakticky, ale také psychicky, tady v té lžinovinařině, v tom fanatickém běhu za NWO. Stejně jako nepomáhá, když bychom se navzájem uráželi a svou snahu dehonestovali, jako, obávám se činíte Vy a je to škoda. Zkuste příště věcnou připomínku, Vaše urážky mne obtěžují a kazí diskuzní fóra. Všimněte si, že jsem se NIKDY nevyjádřil k Vašemu článku nevěcně a zkuste od svých verbálních útoků na mne ustoupit, děkuji moc.

163568

23.06.2008 21:28

Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

Brilantní postřehy

Martin Škapík 85.?.?.?

Já si dovolím být nejprve osobní [smích], není to tak dlouho co mne pan doktor Zeman velmi nepěkně "pokáral" ať krátím texty...

Zřejmě mu začíná docházet a to je dobře, že některé věci prostě krátce sdělit nejde a věřím, že brzy si také uvědomí, že ten kdo není ochotný si v důležité (jakékoliv důležité) věci přečíst byť jsou delší už ze samotné podstaty nutnosti popisu sdělení, tak ten jistě nemůže jakkoliv přispět ke zlepšení poměrů.

Na rozdíl od pana doktora tedy já zkonstatuji, že tento text mi stojí nejen za prostudování, ale dokonce i opakované. S tím co mám prostudováno nelze příliš nesouhlasit - snad na jednu výjimku, že bychom se mohli vrátit k "o nás bez nás". K tomu se nemusíme vracet, to tak prostě na úrovni "politiky" je od nepaměti... Jinak děkuji za precizní analýzu

163795

24.06.2008 07:53

Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

Kotrba zruší olympiádu? :-)

Martin Škapík 85.?.?.?

Výrok pana Kotrby, že národní státy jsou přežitkem, mohu-li parafrázovat jsem postřehl až díky této analýze.

Je to poměrně bohorovný výrok. Lze si všimnout, že národy jako takové už neexistují až na malé zřejmě kmenové výjimky kdesi v Brazílii... Eugenika je šílená "věda" šílených lidí o tom zde asi není potřeba psát. Pojďme si ale říci co je to národ a kdo garantuje jeho "rasovou" čistotu?

Můžeme dedukovat, jestli zaniknou některé národní jazyky spíše, to je oblast kde by šlo predikovat, ale národy již prokazatelně neexistují jinak, než jako plot, vlajka, zákony - je to taková hra na rozdělený svět, abychom všichni makali na pořád stejné party nejen lidí...

Nacistické zrůdy, Hitler a jeho političtí a bankéřtí vodiči nás již přesvědčili dostatečně o tom, jak dopadá inženýrství "eugeniky" a trpký kalich této zrůdné pavědy a návazných odvětví snažících se sysntézou a chemií "upravit" lidi na normované bytosti pijeme dodnes.....

Praktickou otázkou ale pro pana Kotrbu bude, jak to bude s fotbalem, nebo takovou Olympiádou [chechtot] ? Bude až tedy politici dotáhnou "Hitlerův sen" do konce ve sjednoceném světě? Půjde opravdu jeden průvod sportovců s nápisem "Světová Unie" po oválu úvodních ceremoniálů této superidiotské akce? Nebo mistrovství světa ve fotbale pane Kotrbo, kdo proti komu nastoupí, když tedy ty národy budou přežitek? Budou "bojovat" světadíly? [smích]

No, je zde i odpověď. Nikdo, protože až bude lidstvo pod kontrolou tak jak je připravováno, už nebude potřeba pořádat sportovní a kulturní akce, které odvádí pozornost od superrychlého dokončování NWO - koncentračního tábora svět.

163818

24.06.2008 07:54

Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

RE: Brilantní postřehy

Martin Škapík 85.?.?.?

V principu bychom se dostali totiž až k mlčení bez argumentace - kdybychom krátili k maximu - neverbální komunikaci - ovšem pudové.

Když mi bylo asi dvanáct let, věnoval jsem se matematice - vypracovával jsem teorii omezeného nekonečna - založenou na faktu, že nekonečno nutně musí začínat a končit tam, kde je lidské vědomí, tedy řekněme od Vás k Vám, pokud ale vědomí pomíjí a to je také fakt, toto omezení je dočasné i když faktické. Potom pane doktore jsem zjistil, že mikrokosmos a makrokosmos se v nekončenu prolínají - vědomí. Potom už jsem jen zjistil, že náhoda neexistuje, protože jinak by byla vše ve všem a tedy systémeme, nebo by byla řízená kupříkladu intervalem a byla by opět "nenáhodou".

Kupříkladu při stvoření můžeme uvažovat jen o dvou variantách "Zázračný počin vyšší inteligence Stvořitele a jeho výkonné síly Svatého Ducha", či "Náhoda" a její posun "přirozeným" výběrem, tedy ovšem neživým systémem, jsou zde ale živí lidé, že [smích]. Potom si vezměme, že zem je stvořena v lidském měřítku atd. atd. A někde nakoneci stačí potom jedna věta: "Je li stvoření kreativním činem stvořitele, pak je vše od A až po Zet zázrak" - z toho se potom už dá vycházet i při studiu i při psaní. Je li naše matka "Evoluce" potom je vše "náhoda" šlechtěná systémeme přirozeného výběru - tedy ovšem opět inteligentním systémem [smích], náhoda ovšem Boha nezrodila, nelze jít od chaosu k uspořádání, ale od plánu k provedení - plán vylučuje náhodu [smích].

Když se zabýváte takovými věcmi, můžete buď zešílet, nebo někde na konci může být zajímavá prácička, která vyvrací zažité, vnucované fantaskní teorie - někdy se podaří obojí. Já tedy vycházím z faktu, že tvořila duchovní síla a energie a vzhledem k tomu, že duch je vždy mimo hranici dělitelnosti hmotným prvkem, je také konfigurátor bytí - Vše lze tedy velmi rychle přeskládat [smích], pokud by jste byl Bůh a měl dynamickou sílu a potřebné znalosti všeho. Protože duch vším prostupuje. Říká se tomu Soudný den a také se to stane...

Protože systémy ale potřebují dynamiku a energii, ďábel, který je panovníkem tohoto světa velmi pragmaticky, potřebuje zastřít lidem Boha Stvořitele, jinak by na něj nikdo nemakal a na jeho vizi světa - perverzi stvoření.

Na tom participují lidé a firmy - většinou nevědomě, nebo přímo jako služebníci vyšších negativních duchovních sil.

Pokud se ale nějáké entitě podaří potlačit víru a nahradit jí víru falešnou (jak se také děeje),nutně pracuje v systému a ten už lze propočítat, tedy kupříkladu "prorokovat" to co dnes vidíme, závěr systému - Negativní globální řízení - až se to poskládá celé potom ten systém padne, mimo jiné tím, že sám nevyhnutelně prokáže existenci Kreativního Stvořitele Boha.

163817

25.06.2008 07:28

Německo odmítlo další holocaustové reparace

RE: Německá ekonomike je v úpadku?

Martin Škapík 85.?.?.?

Ona ta "bohatost" zemí je také dosti relativní. V podstatě v každé zemi je takový systém, který umí odebrat jak z nízké mzdy, tak ale i z vysoké. To hodně relativizuje rozdíly v ekonomikách...

Ať žijete kdekoliv, tak ten perverzní postup je všude podobný, stát v podstatě kromě přerozdělování v neprospěch občanů, tedy kromě "elit" a zájmových oblastí systémů má také funkci koordionátora "ožebračování" občanů, tedy hlídá, aby si na lidech participující firmy vzali přesně tolik, aby se udržel takzvaný sociální smír - to budou dělat do doby, než budou mít takovou represivní moc, aby nemusel stát dělat ani toto.

V praxi tedy ekonomika a všechny ty úřady na kontrolu úrovně cen a vlády, respektive poslanci rozdělují kořist z občana. Pokud tedy žijeme zde, čirou "NÁHODOU" po zaplaceni povinných plateb, pojištění, energií atd. atd. atd. zbude většině lidí na takzvaný standard - Jídlo, obydlí a dvě dovolené - mnohým ale zdaleka ani to ne....

Pokud v Německu, či USA berete zdánlivě o hodně více peněz, než v naší zemi, potom ale je potřeba také sledovat náklady domácnosti, které se vždy nějakým "zázrakem" vyšplhají právě na tuto standardizovanou hranici - Najez se, vyjeď si dvakrát do roka někam na dovolenou a plať, plať, plať, takže i na konci relativně vysoké mzdy je nutnost pořád dokola makat na přerozdělovače a velmi malé úspory, jsou-li jaké.

Je to šílený běh, šíleného systému, kde ekonomika slouží jako prostředek systémového odebírání kreditů - peněz lidem a její regulátory jsou jen k tomu, aby se lidem nevzalo až tolik, aby nebyly nepokoje. To pomine, až bude zjednána taková kvalita vláy - vydírání občanů - že už nepokoje nebude lze uskutečnit. Ekonomika také prostřednictvím hypoték a úvěrů udržuje lidi stále na hraně bankrotu a nutnosti pracovat více a více pro systém, stejně jako je udržuje ve strachu si stěžovat, protože cesta od "prosperujícího" obyvatele k bezdomovci je STRMÁ, rychlá a stále hrozící...

163883

27.06.2008 09:06

Anarchie a řád

Nemohu souhlasit...

Martin Škapík 85.?.?.?

Podle mě je největším nebezpečím to, že jak filozofické směry, tak náboženské učí to, že buď tedy člověk může žít duchovním životem nebo podléhat tělesným žádostem.

Jaksi se zapomíná, že rozumným ideálem je rovnováha, kdy duchovní život pouze určuje lze-li do jakých vztahů tělesných, ale i třeba přátelských vstoupím, abych preventoval bolesti těla i ducha. Tělo je idálním nástrojem pro pěkné věci a duch pro to, abychom posoudili jejich cenu a význam. Ukažte mi někoho, kdo by chtěl být duch bez těla? Nebo tělo bez ducha? Jde jen o to, pracovat lze-li s duchem tak, aby tělo využil co nejvíce k dobrým věcem a vyhnul se rizikům.

Co se týká této vyváženosti v oblasti správní - politické, či státní je už dnes zbytečné o tom hovořit. Vlády jednoznačně vytváří prostředí, kde ničí jak ducha, oduševnělost člověka, tak i jeho tělo. Vládnou skuteční šílenci a důsledkem jejich vlády je ničení člověka na individuální i společenské úrovni. Stačí jim k tomu písmenka - zákony, kterými zahání nás všechny k nepřirozenému jednání, také smutku a pasivitě, často k rezignaci. V současných typech vlády se uměle vytváří stres a zničující prostředí, které nejen odebírá radost ze života, ale často i život sám. Jde o vládu rozumnosti - probíhá vláda šílenosti a kotví se čím dále tím více vlivem deviovaných systémů, které pronáší dnes firmám a bankéřům neorientovaní, často přímo sadističtí politici a mysl nám ničí ovládáním mediální sféry - obrana nyní není "zespodu" možná.

164020

28.06.2008 09:06

Anarchie a řád

RE: Nemohu souhlasit...

Martin Škapík 85.?.?.?

Omlouvám se, v mé reakci jsem měl uvést "dominantně" hlásají. Děkuji za Vaši opravu. Udělal jsem chybu a Vaše připomínka je naprosto přesná, děkuji.

Tolik k prvnímu odstavci Vaší reakce na mou reakci [smích]. K tomu druhému bych se dovolil zastat trošku sám sebe [smích]. Samozřejmě, že svět vnímáme subjektivně, protože jsme prostě lidé. Opravdu poctivě se snažím studovat už proto, že se snažím i psát postřehy, které opět jen odráží mé subjektivní vnímání.

Právě proto při studiu věnuji velkou pozornost textům, které se neopírají o lidské poznání. Protože vnímám jak funguje svět, byť subjektivně, tak hledám cestu pravdivou. No a v této věci mi není známá jiná osoba, než Ježíš Kristus, který sám prohlásil, že je vzkříšením a doložil to k velké zášti mnoha židovských vůdců a nadšení mnoha prostých židů zázraky.

Nepište mi tedy prosím filozifické a náboženské směry hlásající soulad tělesného a duchovního života, ale napiště mi prosím, zda znáte jinou osobu než Ježíše Nazaratského (?), která může zajistit lidem nápravu křivd, právě chyb vlády lidí nad lidmi, ale i systému věcí - vzkříšením? Pokud do Ráje pro všechny nedokonalé vede jedna cesta Ježíš Kristus, který s Bohem připravoval stvoření, proč hledat jinou, která neodráží praktickou realitu?

164087

29.06.2008 09:12

Již vzhůru, cenzoři této země, již vzhůru všichni, jež strach zhnět

Policajti v této věci odvádí vynikající práci....

Martin Škapík 85.?.?.?

Jkistě mě nikdo nebude podezřívat z prorežímních názorů. Jsem velmi realiticky skeptik v této šílené době. Prosím nás všechny, abychom si ale uvědomili, že jakkoliv zprostředkovaná komunikace je v mnohém zničující, tak právě aktivity na pedofilním poli nejen České policie jsou nesmírně úspěšné.

Víte, pokud dítě dnes v každé reklamě najde roztažené nohy, či opravdu úchylné obrázky je to první krok k tomu, aby si našlo fakt nechutné servery - nic proti erotice, vše proti pornu a využívání sexuálního pudu v reklamě.

Co chci ale napsat. Policisté v mezinárodní spolupráci nejen, že rozkryli bezpočet pedofilních sítí (a to byste se divili jak tam působí lidé ze školství páni docenti atd. atd.), ale podle ověřených informací dokonce sami umí založit stránky na které pak odchytávají pedofily, kteří by jinak zničili a ničí životy dětem v této úchylné době. Klobouk dolů před policií v této věci a tímto krokem Vodafone. Dovolte tedy názor, že jestli je k něčemu kontrola mobilů a internetu dobrá, tak proto, že velmi účinně preventuje a postihuje naše pedofilní spoluobčany, zachraňují tak bezpočet dětí - to je věc za kterou je máme pochválit je můj názor.

164142

09.07.2008 07:31

Využívání utrpení světa k zisku

SVĚT NEJEDE NA NAFTU, ALE NA DEMENCI - ODPUSŤTE

Martin Škapík 85.?.?.?

Také přemýšlím nad čím dále zjevnější skutečnstí, jak si nadnárodní firmy prostřednictvím svých služebných innertních politiků dovolují likvidovat zbytek rozumnosti.

Všude se mluví o naftové krizi a přitom se dále produkují auta s velkou spotřebou, hlavně ale uskutečňují nesmyslné cesty kamionů sem a tam v důsledku idiotského přerozdělování, dnes vysávání států - lidí, kteří se nemohou bránit přesile agresorů či aroganci vlastního vedení státu...

Základní problém spatřuji zejména v tom, že jsou nám podsouvány úplně nesmyslné "potřeby" médii a tímto nelidským systémem. Chybí jakákoliv racionalizace, hodnoty jsou na ruby a svět ve kterém by se dalo pěkně žít je šachovnicí finančních, naftových a zbrojařských oligarchů. Je fascinující, jak malá minorita "zmákne" tu drtivou většinu lidí o kterých již začínám pochybovat, že jim jde o něco jiného než uspokojení "vlastních" potřeb. Je to smutný konec - feudální politika vrcholí a skulinek k normálnímu životu je opravdu málo. Krize nafty je spíše krizí autokraticého, deviovaného politického systému, který opravdu už lidi přestává potřebovat.

164917

10.07.2008 14:24

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Až na ten konec je to velmi dobře napsané

Martin Škapík 85.?.?.?

.....která prostřednictvím deviantní politiky dotahuje do konce Hitlerův sen o třetí říši.....

Děkuji za pěkná slova a jen cituji konec zamyšlení - analýzy, ani já si to nemyslím, jen varuji před tím, že to tam - ta totalitní politika může směřovat - viz citace.

165059

10.07.2008 17:31

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Tak nevím..

Martin Škapík 85.?.?.?

Hoši, hoši [smích] Vy jste vedle jak ta jedle. Nevím jak Vy, ale já byl jeden z posledních persekvovaných od STB až po vynucené, velmi složité vystěhování, potom práce poradce ve stávkových výborech PFUK, CELOSTÁTNÍ, opravdu nemyslím, že bych byl ukňučený a věřím, že to je jen legrace, když pan Stwora píše, že chtěl psát článek proti tomuto článku.

Nazvat reálie je povzbuzení a pokud jste hoši [vyplazený jazyk] takoví frajeři, že si umíte žít svobodně v naprosto nesvobodném systému - myslím tím systému, který opravdu svobodné podnikání fakticky neumožnuje, tak jste asi vedle. Pokud ale Vladimíre a pane kolego byste mi chtěli přiřknout vyměklost, zvážil bych při vší úctě silnější slova. Až prožijete tuny výslechů, práci ve stávkových výborech pod tlakem velmi podivných lidí, atd. atd., nucené vystěhování - přijďte a popovídejme si o vyměklosti [smích].

Cit a vyměklost není to samé - v úctě Martin

165086

10.07.2008 22:04

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Tak nevím..

Martin Škapík 85.?.?.?

NO a o tom to je [smích] pane Candáte, že i když už budete mít ten pozemek, tak o tom co si na něm budete smět pěstovat nebudete rozhodovat už ve velmi krátké době, na to vsaďte klidně vše....

Takových lidí by totiž bylo relativně mnoho, proto přibude po šílených kravách a ptákochřipkách něco efektivnějšího, samozřejmě, že právě na to jsem narážel, když jsem se zastával mého pohledu na věc - přijdou zemědělští inspektoři, normy od EU a nebudete pěstovat opravdu vůbec nic bez svolení vrchnosti [bliji]

165113

14.07.2008 08:00

Nesnesitelná ubohost BBC

Mirdo dovolte opačný názor.....

Martin Škapík 85.?.?.?

Mě článek nadchl, protože je jeden z prvních co jsem četl, který "si dovoluje" zacílit na demagogii takzvaných "vzorových" žurnalitiskcýh stanic.....

BBC je vzor slyšíme často, Česká televize má podle BBC svůj kodex vysílací a chlubí se tím...

Článek vnímám jako vynikající jak po obsahové stránce, tak hlavně proto, že upozorňuje a to ještě velmi jemně, ale nově, "že podle ovoce poznáme strom." Nebo-li podle výsledku činění. Pokud by BBC byla jen náznakem objektivní stanice, nemohlo by se nejen v Británii - vzhledem k jejímu přesahu dít, to co se děje. Myslím, že už nám média vnitřně posunula jakési měřítko "kvality". Oficiální lži všeho druhu a propaganda systému by nemohla existovat bez toho, kdyby i BBC nebyla zcela poslušný pes této moci. Dokážeme si vůbec ještě představit, kdyby BBC pouštěla pravdivé informace? Prostě je nepouští (911, Irák, etc. etc.) ! Pokud by jakákoliv vlivná stanice, nota bene Evropsky nejproslulejší měla pravdivé zpravodajství, objektivní, Evroa by nefungovala tak, jak funguje - zmanipulování lid hlasující pro úchylné experimenty všeho druhu od válečných po korporátní "převýchovu" - ne BBC je jen dobrá značka, protože to kdosi říká - stav informovanosti občanů, kteří jí sledují je ten výsledek a to je stejná úroveň, téměř absolutní zmanipulovanosti a neznalosti faktů jako u nás NovoPrimoČT, je můj názor [pláč]

Máme jen posunuté vnímání, možná chceme věřit tomu, že BBC je jiná, než ostatní meanstreamové klamače - není jen, nevím proč, je opředena kultem "vzorového" zpravodajství a naší tolerancí k ní.

165364

16.07.2008 09:00

Ano, Írán bude napaden

RE: Pane Stworo vy jste opravdový psychopat

Martin Škapík 85.?.?.?

Pane Reachi, když jsem před mnoha lety začínal s psaním na internetu, po opuštění 3 míst šéfredaktora "klasických" novin z důvodu jejich změny na manipulační, propagační tiskoviny a trend se zcela naplnil... prožíval jsem velmi citlivě přesně takto arogantní výpady, které mají základní společný znaky.

NERAGUJÍ - NEPOLEMIZUJÍ S OBSAHEM ČLÁNKU - ALE ZA TO HRUBĚ URÁŽÍ, ČASTO PSYCHIATRIZUJÍ - TEDY DIANGNOSTIKUJÍ PISATELE

Dříve mne velmi trápilo to, co člověk musí spolykat za urážky, často celé dny, protože lidé píšící ve snaze objektivně jsou připusťme citlivější - proto také více přizpůsobeni pro právě skutečnou novinařinu - vše něco stojí.

Dnes mne velmi trápí jak úspěšná je hydra (rozuměj politický systém), když vydoluje z lidí právě takové zvratky, jaký jste na pana Stworu promiňte vypustil Vy, splňujíce velými písmenky mnou napsaný základní znak "zažehnutí" nenávistné urážky na místě pro věcnou, třeba i tvrdou diskusi....

Zkuste si přečíst v této věci také, kdo je to psychopat. Zkuste si zjistit pár informací o tom, jak jistý americký psychiatr (nahrazují cíleně kněze - program zavedli Z. a A. Freudovi)znásilňoval ženy v rámci regresivní terapie - tedy pod sedativy souložil pacienkty - nedostal trest, přestože se jim podařilo prokázat, seskupit se a zažalovat jej, tuším kolem deseti obětí. Podnes se učí podle jeho učebnic.

Zkuste se zamyslet nad tím, proč válku v bývalé Jugoslávii ta hrozná zvěrstva vedli tři soudní znalci v oblasti psychiatrie - psychologie - Miloševič a spol. Zkuste shlédnout pokus o kvalitě psychiatrické péče ve filmu Happines Machinnes - je na You Tube...

Zkuste prosím pochopit, že pana Stworu může trápit stav věcí veřejných, pročež studuje, překládá a ve výsledku vzdělává v oblasti, která potřebuje velmi silnou osobnost, aby člověk tíhu negativních informací unesl a nestal se skeptik, zůstal realistou. Zvědavec, jakkoliv jsem tedy člověk židovský národ milující a zde občas naleznu dle mého mylné (židé mají velké problémy od současné moci vůbec praktikovat víru - kupříkladu v Izraaeli - ta moc je mimo lidi) hodnocení činů určitého národa, tedy Zvědavec je jedním z asi 6 ostrůvků, kde se lze dočíst, nastudovat mnoho skutečností, važme si toho lidi.

Článek stručně, ale se znalostí svobodných informací velmi přesně naznačuje názor - možný vývoj situace, obávám se, že obava z tohoto, či obdobného vývoje není Sci-Fi ani nesprávný předpoklad, ale velmi korektní zamyšlení

165497

28.07.2008 19:27

Případ Omara Khadra

Martin Škapík

Martin Škapík 85.?.?.?

Je to tragédie !!! U nás to bylo v padesátých letech, ale i později, používala to inkvizice, používá se to nyní a je to hrozné - Obecně představa že přiznání pod fyzickým a psychickým utrpením, které dnes je "umně" kombinováno dodá "vyšetřovateli" cokoliv jiného, než ukojení jeho sadistického "naturelu".

Pod týráním, je to jen můj odhad, ale asi opravdu bychom každý když ne řekli tak podepsali cokoliv, v praxi se prokázalo, že týrání, aby si vykoupili "oddych" od mučení či jsou-li už zlomeni tak smrt jsou schopni se naučit i pro inscenované procesy dokonce celé dlouhé šíelné texty "jejich spolupráce".

Jsou popsány mnohé případy, kde lidé před inkvizičním soudem po užití drastického týrání odříkávali jak létali na zvířatech na Sodomistické setkání s ďáblem etc. etc.

Doba je zvrácená, v sedlech jsou dnes opravdu často lidské zrůdy, které nejen, že nemají cit a empatii, ale ukájí se na ponížení druhých, týrání... Lidská společnost se vrací hluboko zpět do kruté minulosti inkvizičního týrání s tím tragickým rozdílem, že technologie týrání i manipulace procesů je přivedena
k "dokonalosti" [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč]

166263

01.08.2008 09:20

Sarkozy přešil de Gaullovu ústavu

Martin Škapík

Martin Škapík 85.?.?.?

Brilantní analýza na jejímž základě se lze domnívat, že to je velmi inteligentní cesta k silnému omezení přijímání nových členů EU, protože to je asi jediná faktická změna, která z analýzy vyznívá a mělo by to i svou logiku. Byrokratická hydra EU by totiž mohla být osvěžením o nové ještě systémem nezparcované země usměrněna k rozumnější činnosti, nyní je tedy pojistkou skutečné moci v EU proti přijetí "nevhodného" kandidáta Francie - bravo [pláč]

166544

02.08.2008 07:56

Kolik stojí pravda?

Re - Nezapomeňme na Wericha.......

Martin Škapík 85.?.?.?

Jan Werich před otevřením výstavy na židovské radnici v Praze v Maiselově ulici 29.4. 1968 ku příležitosti židovského milenia. Převzato z knížky Vladimíra Škutiny "Tak jsem tady s tím vápnem, pane Werichu" (nakladatelství Rozmluvy, Praha, 1990, str. 93-98):

"Státní židovské muzeum přichází se stálou expozicí, kterou za chvíli zahájíme. Pro nás všechny je důležité, že se tato výstava obírá tisíciletým životem českých židů a jejich podílem na rozvoji kultury v českých zemích.

Jmenuje se ta exposice "Milenium iudaicum bohemicum". Doufám, že toto označení se stane ... nebo může stát známé, jako před několika lety na příklad Velká Morava. Důležité je tady - a zajímavé -, že plán oslavy tisíciletí židovského usídlení v Čechách a založení Pražské židovské obce byl se zpožděním schválen.

....Spíš proto, že v roce 1966 naše zahraniční politika a problematika víc než s našimi problémy byla spojena s problémy našich přátel. A dokonce i s problémy našich zákazníků. Jak víte, náš zákazník, náš pán. A zlí jazykové tenkrát šeptali, že by prý Arabové a Asyřané a Féničané a Jordánci a Nubijci a Peršané nemuseli rádi vidět, jak se k nám sjíždějí židé z celého světa na milenium a že by to mohlo ohrozit prodej plzeňského lahvového piva na dlouhodobý úvěr.

Abychom se mohli pochlubit, že v naší zemi byly a jsou demokratické tradice a že všechno, co je kulturní a lidské, nám nebylo a není cizí. Naopak. Že už dlouhá staletí je to u nás doma.

Pzn: Jan Werich ostře vystupoval proti antijudaismu a antisemitismu, také na to bychom neměli zapomenout, jakkoliv já osobně pokládám pana Wericha za velmi naivního snílka s proletářskými názory ... "Svět patří nám".. Jen za to vzít a plivnout do dlaní - To ale pane Werichu nestačí

166598

02.08.2008 08:08

Kolik stojí pravda?

Re: Doplnění editora

Martin Škapík 85.?.?.?

Mě článek příjde nikoliv pesimistický, jistě smutný, ale věrný náčrt podivností dnešní doby. Editor má pravdu, že jsme nezažili něco, co jde nazvat koncem civilizace - ať už na úrovni pádu Římské či jiné kolonizační moci, pád údajného "Východního" bloku byl jen přeškatulkováním a centrizací základního systému.

Co bych chtěl ale do diskuze napsat je to, že rozdíl v dnešní moci technologie válek a manipulace je na rozdíl od předchozích desetiletí - či dokonce staletí velmi dramatický.

Jinými slovy, ten článek mi nepřijde jako generační "odsouzení" manýrů nastupujících generací, spíše naopak. Je v něm postesk nad tím, že se dějí zvrácenosti a podivné praktiky jako součást politického vedení v čím dále podobnějších systémech.

Dříve lidé měli stále naději jakoby ve vlastních silách - ve stylu - to vyřešíme sami v novém lepším uspořádání vlády - ale dnes už je douspořádáno a perverzní pravidla moci jsou součástí prakticky všech popsaných politických systémů, zjevně se slučujících v jeden a to s takovými technologiemi kontroly občanů a pravidel (zákonů), že zde zmizela základní dosavadní a zjevně klamná naděje celých generací - změna k rozumnosti a k větší kvalitě života změnou "politiky", tam vnímám článek jako nesmírně přesný.

Dnes už jsou ty perverznosti a zvrácení hodnot tak fixovány zákony, "výchovou" a v tak širokém měřítku, že je nelze korigovat občansky a svět spěje ke konci této civlizace, který a to s editorem souhlasím bude zjevně velmi odpudivý a vede k potlačení přirozených duchovních hodnot, citu, slušnosti a neumožňuje sebereflexi, natož usměrnění od občanů zdola, kterým nevyhovuje, či jsou mnozí již tak zmanipulováni, zideologizováni že často si ani neuvědomí, kde žijí, dokud definitivně nedoklapne past NWO.

166597

02.08.2008 08:28

Kolik stojí pravda?

RE: Prazdnota uvnitr nas.

Kábrt 85.?.?.?

To je velmi zajímavý diskuzní příspěvek z většiny o krásném díle "Bídníci", který asi všichni čtenáři Zvědavce znají. Jenže!!!! To vše jsou fikce - tedy ať už jakkoliv dobře míněný apel - je to fantazie, ten příběh se stal jen v mysli pana Victora Huga, stejně jako další bezpočet příběhu, které se snaží probudit nás k vnitřní změně.

Na druhé straně je ale právě předkládání fiktivních příběhů dosti nekorektní, svět není představa ani chování lidí v něm, svět je skutečný a souhlasím s tím, že z oblasti fyzického týrání a vynucování poslušnosti od vlád a nedostatku prostých životních potřeb jsme se dostali do oblasti psychologického ovládání - navíc stále ještě doplněno i o mučení a týrání v relativním dostatku byť nekvalitní až umělé stravy a jistě máme co na sebe většinou etc....

Morálka, to Vám napíšu přesně co to je. Zásadní principy chování lidí v komunitě, které asi nejlépe vyjadřuje desatero. Tedy zásady pro to, abychom mohli společně tady fungovat. Morálka je takové chování, kdy pro své životní potřeby nenaruším kvalitu života druhých, nezneužiji profesi (lékaři, ale i farmaceuti,vojáci, umělci, novináři), abych se zaprodal výdělku za cenu matení druhých a opět nekalému, zvrácenému podníkání (lékařství, farmacie, vojenství, novinařina) = nadužívání léčiv, prosazování kontroverzních drahých drog s neprokázaným účinkem léčby, ne-li dokonce s prokázaným poškozením lidí, vyvolávání imperiálních válek pro obchod se zbraněmi, tedy vysoká spotřeba munice - vysoké zisky, no a novinařina - klamavé podporování kampaněmi třeba právě zneužívání těchto tří odvětví - to je morálka.

Morálka je, když se neklame veřejnost, nevede k sebezničujícímu způsobu života, nezastírají fakta a nežije na úkor druhých, dokonnce dalších generací... To myslím je morálka

166600

02.08.2008 08:48

O lepivých melodiích

TECHNO JE PODKLAD POD DROGOVOU KONZUMACI

Martin Škapík 85.?.?.?

Techno hudba postrádá melodickou, ale i harmonickou linku. Do lidí se hrnou decibely ohlušujících většinou navíc syntetických rytmických sekvencí. Tento žánr vznikl proto, aby chybějící zážitek z hudby mohly nahradit drogy - nejčastěji pervitin.

U většiny návštěvníků se jedná o drogové výlety, navíc se tam nabírají "nováčci", kteří dostanou "ochutnat" drogu už jen proto, aby maraton rituálního tance odtačnili.

Techno není kategorie hudebního žánru, je to robotická muzika k oderagování, kterou nutně musí doplňovat buď vysoké dávky alkoholu, nebo výše zmiňované drogy - speed, extase, perník atd..

Systému to vyhovuje, protože koncerty skutečně hudební, nikoliv agresivní až po tedy počítačové techno, mohou probudit v lidech kladné emoce a tedy je odklonit od náhražek drogami, ba co více přivést k zamyšlení a pocitům příjemným ze samotné hudby. Techno je tedy cílené navádění na drogové závislosti, které si potom - po ukončení srazu dealeři už ohlídají v jednotlivých regionech - s hudbou to nemá nic společného, což by nevadilo, pokud by to nezapříčiňovalo vysoký nárůst drogových závislostí u náctiletých a to na velmi zničujících drogách - je můj názor. [pláč]

166603

02.08.2008 08:57

Kolik stojí pravda?

RE: Přeměna lidstva

Martin Škapík 85.?.?.?

Obávám se, že tyto odvážné věty jsou naprosto přesné - vyjadřují také mé pocity a asi nejen mé - děkuji paní Jarmile

166602

02.08.2008 11:41

Kolik stojí pravda?

RE: Prazdnota uvnitr nas.

Martin Škapík 85.?.?.?

Doufám, že mi editor umožní tento příspěvek, protože opravdu dnes přispívám dosti, ale komentář Jeana Larouxe je pro mne fascinující a vysoce přesný, navíc velmi povzbudivý, že vyjadřuje pocity lépe, než bych to dokázal napsat.

Dovolím si ještě dodat, že tomu systému to vyhovuje tak, že v časopisech pro náctileté dívky jsou už celé roky veřejné návody jak zneužítím, sexuální manipulaci získat muže pod kontrolu a jako sponzora, jsou to bezcitné návody, nechutné a detailně učí - kazí náctileté dívky, aby přistoupily na tu hroznou hru opravdu o duši. Děkuji za tento příspěvek

166612

02.08.2008 20:07

O lepivých melodiích

RE: RSS

Martin Škapík 85.?.?.?

Je fakt, že jsem obsah článku v podstatě postoval formou příspěvku, pokud to ale někomu vyznělo jako, že bych chtěl zakázat TECHNO či určovat kdo má co poslouchat, což nevyznívá z příspěvku pana editora, ale z některých reakcí na můj příspěvek do diskuse - tak to tak není.

Naopak média určují co budou lidi poslouchat a já zastávám názor, že některé směry "hudby" tedy přesněji "techno" nejsou důkazem toho, že se lidé chtějí "obohacovat" tímto žánrem, ale naopak toho, že tento žánr tvoří nepřirozená, nekonkurenční oblast, kdy producenti určují a to i u techna, co budou mladí lidé vnímat jako hudbu a ostatně i jiné faktory a ty pokládám za nepřirozené.

Takže nikomu neurčuji co má poslouchat a cenzuru všeho druhu nemám rád - Právě za cenzuru rozvoje hudby pokládám techno ale i další "perly", které do nás pouští média... Jinak myslím, že jsem do reakce vecpal článek v podstatě celý, takže děkuji za to, že byl zvažován k zveřejnění, ale to podstatné jsem měl možnost sdělit v diskusi, za což děkuji.

PS Pokud mám pocit, že třeba některý článek by nemusel vyjít proto, že se jmenuji Škapík [smích] použiji pseudonym a článek je-li kvalitní vyjde [smích] i zde na Zvědavci a to je dobře, rozhodovat má kvalita ne jmeno - buď sdělení stojí za zveřejnění nebo ne. M

166653

04.08.2008 07:20

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

Martin Škapík 85.?.?.?

Nevím co tim chtěl skvělý autor říci, ale vím co tím řekl [smích] , příspěvkem ještě doplněno o "nabídku" Atlasu je to velmi přesná dokumentace (a ojedinělá) už mnohaleté situace....

Ono je velmi lehké "vybrat" už jen v ČR, neřku-li ve světě každý den spoustu zpráv z černé kroniky až po ty nejúchylnější činy. Ovšem jejich poměr ve zprávách s poměrem se skutečnou indcidencí ve společnosti to je ten problém !!!!!!!!

Tedy, že média přetváří realitu na to, jak všude teče krev, všude někdo týrá druhé, všude se dějí jen úchylárny - to je ale pseudorealita - která vytváří v našem vědomí i podvědomí opravdu hrozné věci. Říká se tomu také metoda paradoxu. Média navozují atmosféru napětí, strachu ale i pocitu marnosti...

V této atmosféře se nejlépe ovládá národ, často celé národy. Skepse, beznaděj, nepoučitelní motorkáři či Ti a Ti.... To vše, tato mediální manipulace - jednak neřeší příčinu, ani prevenci, (proč asi lidé chodí na automobilové závody? Aby viděli jak v klidu za strašného smradu z výparů tam odjezdí závodníci svých 50 kol a jedno nejlépe seštelované auto a robotický jezdec vyhraje? - nikoliv čeká se na nehodu, jako u skoků na lyžích atd. atd.)

Tento způsob vedení médií je cílený a je to stará košile, nejlépe se ovládají vystresovaní lidé, lidé ve strachu jak je vše kolem hrozné, ale hrozná jsou ta média, která toto vysílají - lépe se pak ale prosazují cíle - my to všechno vyřešímu u nás bude bezpečno - je to perverze nejen internetových ms portálů, ale i televizí - ovce se musí bát, musí se vyděsit k smrti, potom sní opravdu vše...

166796

05.08.2008 06:40

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

Peníze pro NASA?

Martin Škapík 85.?.?.?

To srovnání nákladů na válku si Irákem a rozpočtem NASA je skutečně vhodné a zarážející, to jste mne docela dostal k zamyšlení pane Stwora, jenže otázka zní při úzké spolupráci vědců
NASA z armádou, jestli neparticipuje i jako třetí osoba, přesněji instituce na amrádním rozpočtu? Což věřím je zcela regulérní otázka nikoliv spekulativní, či jestli na "tajné" operace NASA nebude ještě nějaké jiné či přesněji neveřejné financování?... Martin

166907

05.08.2008 07:03

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Martin Škapík 85.?.?.?

Škapík velmi dobře tuší o čem mluví a velmi mnoho let sleduje vývoj v této oblasti. Upozorňoval jsem na to, že NASA neposkytuje věrohodná svědectví, viz odkazovaný film na konkrétní oponenturu vědecké obce, tedy důkazy o tom, že film z měsíce není tím, čím se zdá...

Zajímavý je v této věci i postoj pana docenta Grygara, který reagoval na dotaz v této věci, že ten, kdo nevěří v autenticitu měsíčního výletu by měl dostat facku - mohu dodat záznam jeho vyjádření je na internetu a je to podivný argument vědce.

Místo urážek napiště prosím, kde NASA vyvrátila některý z klíčových argumentů ( a který ) vědců oponentů filmu o výletu na měsíc... Děkuji

166909

05.08.2008 07:07

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Pan Skapik,

Martin Škapík 85.?.?.?

Děkuji nejprve panu editorovi za doplnění rozpočtu NASA.

K panu Killroyovi,

nevím proč by někdo měl být zapsán v historii jako blázen, naopak se domnívám, pokud by doložil setkání s UFO (navíc nikoliv zpětně, ale po návratu z dotyčné misie by skutečně stačilo i verbální svědectví od tak prestižních osob, které navíc tam tedy údajně "byly" a na orbitu minimálně ano...),
tedy ten kdo by to doložil by se zapsal velmi pozitivně a
mnohem více, než snad kdokoliv jiný?

Chybí mi prosím ale odpověď na otázku, kterou jsem kladl, kterou klade i odkazovaný film, jak na Vás působí presentace měsíčního výletu, tedy filmový dokument - přenos z měsíce? To by mne zajímalo a z Vašeho příspěvku to nevyznívá. Nebo nějaký odkaz
na verifikaci, nikoliv konstrukci na základě neprokázaného - tedy objektivně - spekulaci... díky

166904

05.08.2008 07:13

Notebook může být na hranici zabaven

"Kdo jezdí na tygru, nesmí sesedat"

Martin Škapík 85.?.?.?

"Kdo jezdí na tygru, nesmí sesedat" praví čínské přísloví.

USA mají velké ekonomické problémy, zadluženost (největší podle dostupných údajů právě u Číny) - je zde dolar nepodložen zlatým standardem ani čímkoliv jiným - dnes už přesněji petrodolar, který podle věrohodných ekonomů je dosti držen tím, že se stále ještě nafta obchoduje povinně v dolarech v řadě lokalit.

Z článků vysvítá velmi nepříjemná věc a nejen z této informace, že pokud se USA nepovede transformace buď do nějakého typu UNIE kupříkladu s měnou AMERO a tím zakrytí dosavadních klamů hospodaření či ještě hůře provalí se některé další lži - kupříkladu kolem WTC - tak může přijít nutnost zachovat US politický pořádek a stávající moc silou - k čemuž zejména v posledních letech vzniká bezpočet legislativních pák.

Jde zřejmě o pojistky proti pádu systému postaveném na síle a ovládání mnoha ekonomik. Silou, která má obrovskou technologii a moc stále, přemnoho základen i participujících vlád. Z toho kouká pořádný pr.ser, pokud se nepovede udržet u moci stávající průmyslové klany - až skutečně po možné stané právo a otevřenou totalitu v USA zdůvodněnou pochopitelně bojem s mezinárodním terorismem...

166908

05.08.2008 07:31

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: ufo

Martin Škapík 85.?.?.?

Ne nevidel jsem litajici talir na peknou dalku, me se povedlo totiz neco o dost lepsiho, nejenom me teda, ale i dalsim dvou kamaradum. A maji hodne velkou silu, to jen tak pro uplnost.

Z toho jsem nepochopil, jestli UFO mají hodně velkou sílu, nebo Vaši dva kamarádi?

Mohl byste specifikovat, co lepšího se Vám povedlo? Děkuji

166911

05.08.2008 08:16

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

Martin Škapík 85.?.?.?

Vaše drzost vůči Strize, která neprojevuje nic jiného než velmi jasný a rozumný názor je fascinující Janko. Pitvejte doma žížaly a neobtěžujte prosím diskutující. Právě příspěvky jako Váš jsou velmi odpudivé, protože se snaží "rozhodit" člověka.

Dovolím si jen dodat k té Atlantidě, že doposud se mi jeví jako velmi rozumný záznam, kdy svého času zaznamenali rybáři zmizení velmi rychlé jednoho ostrova - shodou okolností přesně na místě, kde se měla vyskytovat Atlantida. Byl to skvělý dokument a hlavně dokládal vznik mýtu - rybáři neuměli (pochopitelně) rozumem přijmout, že jeden den pluli kolem ostrova a když pluli po pár dnech tuším zpět, tak jej pohltila voda...

Je to velmi podivné jak všichni nastavují zrcadla, hledají co není. Máme Janko mozek, nikoliv scener a jsme stále lidé, nikoliv roboti. Vaše návody na "sebepitvání" a další věci jsou Vaším právem, ale opravdu podivné vstupy tohoto typu, které jsou Vaším znakem nejen na tomto serveru mohou rozkolísat i velmi silnou osobnost, minimálně pak zpochybňujete dle třeba mého názoru velmi přesný, citlivý a přitom argumentačně perfektní závěr Strigy - to je jistě Vaše právo - ale ta dehonestace Strigy a pocit Vaší nadřazenosti a všeznalosti je opravdu trapný, je můj názor

166917

05.08.2008 08:19

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

Martin Škapík 85.?.?.?

Janko kdyby média vytvářela realitu, potom by byla bohem a to opravdu nejsou [smích] . Nepodsouvejte mi Vašimi často skrytě i otevřeně agresivními výlevy pesimisus. Snažím se být realista, tedy mít věrohodnou naději, která mne učí nazývat věci tak jak jsou a protože se věnuji psaní, tak vyhledávám informace rozporuplné na kterých se snažím prokázat jak důležitý je vlastní úsudek a bádání a také se učím z příspěvku ostatních.

Vy Janko dlouhodobě nabízíte jen urážky diskutujících a velmi fantazmagorické konstrukce, kterým doslova se snažíte vstoupit, převrátit myšlenkové pochody jiných lidí - to není diskuze, ale velmi demagogický přístup - je na to přilehavé slovo - manipulace.

Beznaději nemám, buďte klidný Janko, mám naději, ale neopírám ji o vlastní poznání ani pseudomystické báje. Nevystupuji také, na rozdíl od Vás, dovolte se mi domnívat, jako všeználek, navíc nahrazující skutečnost nejrůznějšími vnitřními zrcadly, energiemi a dalšími fantasmagoriemi. Což budiž Vám přáno, ale také v diskuzích neurážím diskutující a nestavím se do pozice že mé utkvělé představy jsou normou pro sebezpytování. Pořešte si to a zkuste více skromnosti, naslouchání argumentům druhých. Lovu zdar Martin

166921

05.08.2008 08:22

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: Reakce na článek

Martin Škapík 85.?.?.?

Většina.

Pokud jsme účelově klamáni a stresováni vylhanými či pečlivě vybranými negativními zprávami a bludy, kampaněmi meanstreamových novin, televizí, e-magazínů - potom je už samotné hledání a konstatování skutečnosti povzbuzením a je v této věci v podstatě irelevantní jaký mají obsah.

Pozitivní je vše pravdivé, neboť to nás posunuje dál a hlavně to rovná naše vědomí a podvědomí, kdy pozitivita pramení z toho, že si uvědomujeme, že nejsme "mimo" my, kdož nekonzumujeme (což neznamená nesledujeme - to asi ani dnes nejde) mediální balast ale že mimo je ta mediální hydra.

Lepší než nabízet jakoukoliv fantazii, tedy neexistující cesty k matení lidí je, když zde články probudí jednoho člověka k sebedůvěře a odklonu od mediální hydry, která to tu "šrotí", stejně jako z "druhé" strany Ti, kteří nabízí sice takzvané pozitivní ale opět falešné - iluzorní naděje.

Jediným zdrojem svobody a poznání je pravda - skutečnost. Není jiný základ na kterém postavit osobnost i společnost - její změnu i příklon individuální k pravdě - skutečnosti - tedy úlevy od nánosů lží a klamů.

166925

05.08.2008 08:26

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

Martin Škapík 85.?.?.?

Paní Strigo vy mi odpusťte mluvíte z duše... Katolíci jsou katolíci, ale pokud si člověk otevře Bibli a nenechá se klamat
jejími "upravovači" a spiritisty, tak tam najde přímo od Ježíše zprávu, kdy při vzkříšení říká "Nebojte se, nejsem duch", zdůrazňuje, že moc toho zázraku je ve vzkříšení skutečném...

Církve toho zmatlaly dost, válek udělaly dost a Bible nás učí užívat vlastní rozum, je tam varování před fantazijním "ulétáváním" a nad to také moudrá poučení jak se vyvarovat problémům, ovšem přesně v duchu jak reagujete Vy, když pokládáme klamy a fantazie za skutečnost... Váš příspěvek je fantastický - Martin

166916

05.08.2008 09:07

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Martin Škapík 85.?.?.?

To mi připomíná, když mě stále odkazovali lidé bez jediného argumentu ve věci 11 09 na jakousi stránku, která prý všechny oponentující názory vyvrací - ale nic takového jsem tam nenašel.

Nejsem žádný superangličtinář, ale i Váš první odkaz jsem si prošel i druhý a nenašel jsem tam žádné věrohodné vyvrácení oponentních vědeckých poznatků, které se snaží ukázat na zásadní nesrovnalosti až technickou nemožnost "filmu z měsíce"...

Buďte prosím tak laskav a napište v českém jazyce pár bodů, které věci se podařilo vyvrátit.

Pokud docent Grygar argumentuje fackou proti argumentům kolegů vědců je to trystní.... Pokud říkáte, že pár facek by neuškodilo, tedy to nabízíte jako formu diskuse - je to zna fanatického lpění na něčem co jak patrno potřebuje místo věcné argumentace argumetnaci silou - tak začínali pane kolego Hitlerovo uliční gangy...

166934

05.08.2008 09:35

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: UFO

Martin Škapík 85.?.?.?

Sdílím Váš příspěvek, ale bohužel jsem včera potkal dva chleby v bile zasteře a čepicí [smích] Tak nevím????????

166943

05.08.2008 09:45

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Co je to UFO ... ?

Martin Škapík 85.?.?.?

Tento post podepisuji od A až do Zet, děkuji za shrnutí problematiky věcně, stručně a argumentačně silně. Plně sdílím tento názor.... [smích]

166938

05.08.2008 16:51

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: To: Škapík - jedna z odpovedí

Martin Škapík 85.?.?.?

To Stanko:

Matrix čtu pravidelně a rád, ten článek znám. Mou chybou v tomto článku bylo, že jsem ne zcela zřetelně poprosil čtenáře Zvědavce, aby se vyjádřili k tomu, zda "dokument z cesty na měsíc a fotky" jsou falzo či nikoliv - na Váš názor, což ale zjevně jsem stylisticky nezvládl a otázka mohla vyznít jestli vůbec existuje UFO. Já jsem ale spíše chtěl slyšet co si čtenáři a také jsou tu na to odpovědi, děkuji všem i editorovi a hlavně jemu, že to vydal! - tedy jsem chtěl slyšet co si konkrétně čtenáři myslí o tom filmečku z přistání a odletu Apolla a hláškách konkrétních astronautů....

Co se týká řízení světa vyššími duchovními entitami a jejich vstupy do našich životů etc., o tom nemám důvod pochybovat - v podstatě anděl - duchovní bytost ať už Ti pomáhající, nebo opačná garda padlých - démonů - kteří užívají negativní inspirace a vtělování, ovlivňování o tom nemám pochyb.

UFO jako takové - zkušenosti, fotografie dle mého vypovídají spíše o tom co zde již někdo ale napsal v diskuzi výše, že jsou stroje armádní, které pracují a jsou vyvíjeny v tajném režimu, takže jsou běžnými pozorovateli a asi i badateli nutně považovány za "mimozemské" pravidlo.

Můj názor je, že existuje vyšší inteligence, nejvyšší inteligence, Stvořitel, Ježíš, andělé a také Satan a "jeho parta" , tedy nepochybuji o duchovních silách, které mnohem sofistikovaněji a lidmi neodhalitelně manipulují "své" lidi pro "své" potřeby, stejně jako Stvoření chrání a buduje Novou zemi a nové nebe Ježíš.

Nicméně prostě nevěřím, že tyto duchovní bytosti mají velkou hlavu, malé tělo, vykulená kukadla jak by si to rád přál Spielberg a jiní Sci-Fisté, spíše propagandisté Hollywoodu - tedy reklamní kanceláře na výrobky a způsoby "života" dle mocných zákazníků....

167003

06.08.2008 06:27

Jak uhlídat ženu?

Nprosto vystizne....

Martin Škapík 85.?.?.?

No a já mám Esmate úplně obrácený názor! O těchto věcech se málo píše ač a vím to ode mne [smích] i od přátel, vnímám to, je podle mne v tomhle článku dosti věcně, přitom s citem popsán základní problém přemnoha nejen mužů.

Vždyť prece kvalitní láskyplný vztah je ten nejhezčí dar a možná vy máte to štěstí, ale řada lidí zažila v této věci podraz, rozčarování a ta doba vztahy opravdu ničí a zde je citlivě popsáno proč. U mne má článek za jedna, ale chtělo by to nějaká východiska? Návrat k Lásce, romantice, neplést si vášeň, sex a obchod s tím nejdůležitějším - skutečným milováním, které nelze nahradit ničím jiným se domnívám.

167067

06.08.2008 07:28

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

Martin Škapík 85.?.?.?

Janko, je mi trapně s tím zaplemeňvat diskusi, ale tedy ještě jednou - Já jsem Vás neurážel ani nepodsouval Vám názory, které nemáte a ctil jsem Váš pohled na věc, byť pro mne také nesrozumitelně podaný. Až na Vaši opakovanou urážlivou rétoriku vůči mě (a to bych ještě překousl) ale tedy hlavně na to, že mi podsouváte jako i v tomto příspěvku plně jiné názory, než které mám a to snad umím posoudit co si myslím? [smích] [smích] [smích] jsem Vám napsal ať své výpady vůči mě omezíte, nejlépe přestanete je činit.

Píšete, že s lidmi mého typu se nemazlíte... Já říkám, že mě vůbec neznáte a že lidi nemají typy!

Píšete že stále opakuji (píšu) že cituji: "novodobý Bůh se pěkně roztahuje"

To se pak těžko bránit. Vaše citace je navíc velmi nepřesná. Na počátku bylo slovo - to je jen začátek Janova Evangelia a potom pane Janko je ještě přesně 1 545 (!) stran (dle formátu tištění) Písma, které také vysvětluje kdo (!) je to slovo a mimo jiné, to Slovo - Ježíš sám říká, že je jen jeden Bůh a to pořád ten jeden a že je více než Ježíš, že On jediný je dobrý a jeho mocí Ježíš činil zázraky a oznámil záchranu - vzkříšení a svým přispěním naplnil. Proč by se tedy měl roztahovat nad Otce?

Byť jí někdy zmíním - víru, nevnucuji ji nikomu a ani na to nemám právo, už vůbec ne morální kredit, tedy jako možnost obrany proti systému na základě informací od Stvořitele.

Prosím nepodsouvejte mě, že píši něco jiného, děkuji. Prosím, pokud chcete citovat Písmo - přečtěte si jej, lépe prostudujte, potom nebudete psát tak protismyslné věci. Prosím více skromnosti, opravdu působíte jako člověk, který se domnívá, že zná vše a hlavně může vše posoudit a nabídnout "pravdu". Jenže také píšete, cituji: "Moje poznatky si denně kontrolují systémem, který nedovedu asi srozumitelně popsat".

Tedy pokud nedovedete popsat Váš kontrolní systém sdělení zřejmě vnitřních i vnějších, je tedy zjevně intuitivní. Zkuste třeba napsat článek a tam jej popsat, třeba je geniální, nevím. Soudě ale podle jeho funkčnosti potřebuje vychytat řadu chyb a chybí mu vzdělání v oblastech o nichž píšete. Díky za pochopení...

167073

06.08.2008 07:37

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapik neumi cist

Martin Škapík 85.?.?.?

Nepodkládejte mi prosím něco co nepíšu [smích] . Můžeme-li psát o retardaci ( v tomto článku o ni není zmínka ) pak o retardaci vzdělávacích a informačních sytémů... Nikdy bych neurazil jediného američana ani čecha, proč taky?

Ani nevím co to je současné češství? To je velmi vágní, přesněji nedefinovatelný termín. Vycházíte snad z předpokladu, že češi jsou stejní - já naopak z předpokladu, že co člověk to názor, to jiný způsob vnímání. No a to je právě to, co se snaží výchovou vygumovat z nás američanů či čechů politika a média! O jejich retardaci jde popsat tuny stránek a manipulaci právě k tomu, aby se lidé vzdali jinakosti a byli nuceni být co nejvíce stejní - předvídatelní - vzorní "občané".

Navíc v článku je odkazováno US video a to od jedné z nejvlivnějších stanic (FOX - zpravodajství tam vedl kupříkladu Bushův bratranec v době posledních voleb), o to více mne překvapila vyváženost tohoto filmu, který jasně dokládá, že má otázka zda se výlet na měsí konal a pokud ano, tak zda video z něj je autentické je velmi na místě.

Takže prosím čtěte pečlivěji a nepodsouvejte mi pravý opak toho co cítím - individualitu jak čechů a američanů - bořenou nikoliv jejich "degenerací" ale mediálním a systémovým působením na to, aby se stíraly rozdíly mezi lidmi, abychom dar individuality a svobody myšlení co nejvíce odevzdávali, stávali se stejnými lidmi se stejnými myšlenkovými pochody a touhami, to je právě šílenství a retardace ale ne lidí - my jsme oběti - ale systému.

167069

06.08.2008 10:22

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

Martin Škapík 85.?.?.?

Dokolečka - dokola - Janko, Janko....

Cituji: "Vy o Ježíšovi víte to, co mocní do světa postupně pustili"

Děkuji za už smířivý jinak příspěvek, ale opět vedle Janko. Mocní do světa a to samotné cirkve !!!!!!!!! nechtěli pustit ani zrnko zprávy z Písma - Mrzí mě to [smích] ale prostudoval jsem více než pečlivě cestu kudy se Bible a jak geniálním způsobem (křížová kontrola písmen - což znemožnilo falzo od mocných) je zajištěno, aby v podstatě "flanďáky" usvědčovalo samo dílo, které údajně kážou...

Takže přeložení Bible do národních jazyků stálo mnoho utýraných lidí a také staletí tvrdé cenzury - Mocní nejen, že Bibli nepustili do světa, ale byly také tresty smrti za "majetnictví" Bible v národním jazyce - či dokonce její části. Češi to krásně očůrávali tím, že příznačně Bibli často schovávali do chleba, kdy vydlabali patřičnou schránku a inkviziční šílenci tak viděli jen ošatku s chlebem...

Boj za to, aby člověk nemohl číst Bibli sám byl staletí dlouhý a plný osobních obětí statečných lidí. Mocní naprosto neměli zájem na tom, aby kniha, která je usvědčovala z klamů a zneužití Písma v osobní - církevní prospěch se dostala k lidem. Potřebovali nutně být "prostředníky" ergo manipulátory, aby lid vysávali od odpustků až k válkám - údajně pro Krista - což sám Kristus v Bibli předpovídá...

Za další vy nevíte odkud mám informace, dovolte i mě duchovní život a bádání, modlitby a tedy třeba i inspirace.

Mluvte tedy sám za sebe a pokud budete upozorňovat na mé pochybení v psaní, což jistě se může stát, buďte konkrétní a já zkusím odpovědět - ideálně v diskusi k tomuto tématu - zde, jak jste nepostřehl se rozvíjí diskuze k úplně jiné věci. Takže Janko zase vedle a zase mluvíte za mne, to zatím zvládnu sám. Nepotřebuji Vaši retranslaci, navíc spíše tichou poštu, kdy mi opět podkládáte něco zcela jiného, než si myslím... Howgh

PS Mimochodem jedno z Evangelií psal lékař Lukáš, o kterém je spousta dobových záznamů svědčících v jeho charakter i služby lidem - nebyl mocný, ale byl svědkem Ježíšova působení na zemi.

167103

06.08.2008 10:54

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Martin Škapík 85.?.?.?

Nevím, kdo je pan Lhoták paní Jarmilo? (možno upřesnit?) Celých upřesňuji 6 000 let relativně zdokladované historie rozhodně není TOTALITOU.

Ženy nežily pod dvojí nadvládou v řadě civilizací, prosím pěkně starat se o rodinu a muže, který dělá z druhé strany to samé a s mnohem většími nároky a odpovědností - u normální rodiny - to je přeci dost krásná věc. Fascinuje mne také že mluvíte za ženy, za jaké, za všechny ženy?

Projděte se po ulici, zajděte si na diskotéku a nebo do Supermarketu, zkuste zjistit jestli opravdu ty ženy chudinky žijí (zřejmě tedy všechny) pod nadvládou zlých mužů... Ono paní Jarmilo sebeemancipovanější žena rodinu sama nevytvoří to je třeba mít na zřeteli. Pokud někdo horuje za emancipaci - horuje za zánik života na zemi.

Dovolte osobní zkušenost, ne že bych šmíroval - ale chtě nechtě zajedu občas nakoupit, nebo jedu hromadnou dopravou a má zkušenost je, že opravdu většinově ženy uráží a zachází se svými muži před veřejností daleko více, než Ti chlapi. Slýchávám prakticky denně řev z parkoviště blízkého supermarketu stylu "Jak to tam rovnáš ty hovado, nevidíš, že jsem ještě nenaložila to a to..." a nikoliv ojediněle.

Stydím se za ty ženy a dělám, že neslyším. Nedávo jsem šel po lesní cestě a přibrzdilo auto. Muž za opravdu nechutných nadávek musel přerovnat věci v něm ("rodina" jela na výlet), to ale nestačilo, přestože mne ta žena musela vidět, neodpustila si finální láskyplný projev k muži, když zavřel kufr auta - "To nevidíš, že tam ještě chci dát tu tašku" a cosi zavrčela, pak odjeli...

Myslím, že problém bude složitější a neúcta k mužům jako živitelům a vedoucím rodiny cíleně pěstovaná. Je můj názor

167106

06.08.2008 11:24

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Fíkovník 85.?.?.?

"....On by ženám rád napařil tu starou, dvojnásobnou totalitu.To už se mu ale nikdy nepodaří a to je jedině dobře...."

To je Vaše citace paní Jarmilo!

Pokud vnímáte úlohu manželky v rodině a z článku vyplývá, že jde autorovi o tu krásnou přirozenou jako totalitu obávám se, že zřejmě jen dosvědčujete pravidvost obsahu článku.... [překvapení]

167108

06.08.2008 18:37

Jak uhlídat ženu?

RE: Suhlas na 100%

Martin Škapík 85.?.?.?

Paní Jarmilo [smích] , mrzí mě to...

Ten pán jehož urážíte tam dal Smajlik a použil metafóru, Vy kousek nahoře mluvíte o tom, že vše je o intelektu, já se tak sice nedomnívám, ale tohle snad k pochopení bylo, že přispěvatel (Ve Vašem něžném žargonu tedy kripl) není pro doslovné bytí žen, ale pro přirozenou váhu muže v rodině ...

Vaše reakce - cituji: "A už Vám někdo řekl že jste kripl" mě směle vede k myšlence, zda pod Nickem Jarmila je vůbec žena? [zmaten]

167172

06.08.2008 18:39

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Martin Škapík 85.?.?.?

"Vy jste taky nějaký divný"

K tomu mne napadá jen čiň čertu dobře, peklem se Ti odmění. V minulé diskusi jsem se zastal toho, že se k Vám někdo zachoval nekorektně a Vy máte tu drzost mi postovat takový vzkaz?

Opět tímto příspěvkem jen podepisujete dle mého velmi opodstatněný článek, který je nikoliv proti ženám, ale proti systému, který z nich dělá taková stvoření, která potom mohou postovat takové věci jako jste to právě udělala Vy.

Snad k poslednímu Vašemu souvětí "Kdyby se můj muž chtěl stavět do role vedoucího, tak bych ho poslala někam a žila radši emancipovaně sama a vybírala si milence podle svého gusta."

Z takových vyjádření od něžného pohlaví na mne jde strach... Přesto Vám Vaši drzost neoplatím jen Vás poprosím, abyste se příště zkusila (dokážete-li) vyhnout invektivám, děkuji...
[smích]

167169

06.08.2008 18:43

Jak uhlídat ženu?

RE: Upřímnou lítost

Martin Škapík 85.?.?.?

"Bůh buď milosrdný k jeho duši - je-li dotyčný věřícím, a je-li bezvěrec, nechť zemře nečekaně - to aby jej netrápilo svědomí."

Píše Otec Kramář....

Pane Kramář, Vy jste měl bejt farář a ještě navíc jasnovidec, gratuluju, nebo rovnou "vybiječ" bezvěrců
[smích].

Víte z toho článku je tak zjevné, že autor má k ženám kladný vztah a cit, tedy nelze předpokládat nějákou citovou deprivaci v dětství, to by mu nechyběla v dospělosti... Píše velmi přesně o problému doby - podstata Lásky je sama Láska,
pokud někomu přejete (navíc bezvěrcovi, který ještě Lásku nepoznal) nečekanou smrt opravdu jste velmi citlivý člověk [smích]

167171

06.08.2008 19:01

Jak uhlídat ženu?

RE: blábol...

Martin Škapík 85.?.?.?

Problém drUgstore je asi v tom, že - cituji Vás: "jak živé a rozmanité jsou vztahy mezi pohlavími" - tak to asi vnímáte Vy, autor zjevně myslel vztahy mezi mužem a ženou..

Zkuste konkrétně prosím upozornit, kde je ten patos a kde ty fráze? [smích]

167173

06.08.2008 19:51

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Martin Škapík 85.?.?.?

My máme asi každý jiný smysl pro humor [smích] paní Jarmilo. Osobně se snažím rozlišovat mezi posměchem a humorem. Zastal jsem se Vás v diskuzi pod mým článkem je to kousek níže.

K tomu proč po Vás chlapi touží? Dovolte mi předpokládat, že musíte být velmi krásná, protože zcela jistě si je nezískáváte kultivovaným a laskavým projevem. Osobně se opravdu domnívám, že příspěvky s Nickem jarmila postuje muž. Pokud jste žena a užíváte-li takovou arogantní rétoriku a vulgarismy potom doporučuji se zamyslet máte-li to zapotřebí? Pokud Vy ano, já rozhodně ne a to jsou poslední slůvka, kterými jsem ochoten se unavit nad Vašimi jemně řečeno podivnými příspěvky [pláč]

PS Kromě arogance z nich navíc velmi průhledně je patrno, jak Vás těší provokovat druhé lidi a to je fakt děsivý koníček, je mi Vás líto...

167188

06.08.2008 21:23

Jak uhlídat ženu?

JAK VZNIKAJÍ FÁMY A DEGRADACE - JARMILA - JANSMITH !!!!!!!!!!!!!!!!

Martin Škapík 85.?.?.?

Už nemohu opravdu mlčet, čekal jsem, jestli zareaguje pan Bělavý, ale je na dovolené a doufám !!!, že tam nemá přístup k síti.

Tady dva lidé z toho jeden z velkými vulgarismy a opravdu odpudivými příspěvky se snaží prokázat, že článek opravdu ale 100% psal nějaký Lhoták - nejprve jsem se jen zeptal, kdo je Lhoták, pak mne napadlo vsadit se, že nepsal, ale Ti lidé by stejně cukli co jsou si tak jistí....

Takže prosím pěkně a nechtěl jsem to říkat, aby to nevypadalo, že si dělám nějaké zásluhy, ale pana Bělavého jsem zlanařil pro Zvědavce já, právě pro to, že ho znám roky a vím, že zajímavě píše (doufám, že mu toto přiznání neuškodí). Ptal se mě, jak je
těžké se tam dostat s článkem a já mu řekl, že má zkušenost je, že kvalitní dosti často projdou...

TAK KDE JE PANI JARMILA???????? Se svými pomluvami, že článek nepsal pan doktor Bělavý ale nějaký pan Lhoták????? Prý stoprocentně a hustí to tady do nás opakovaně, stejně tak neopomene to "nenápadně" zmínit Jansmith (opravdu zajímavé jméno).

Tak co teď odpovíte - znám pisatele roky, je to vzdělaný a fajn člověk a vím, kdo to tedy určitě není. TAKTO VZNIKAJÍ fámy a pomluvy a dehonestace Jarmilo - Janesmithe - už tu prosím nešiřte klamy o autorství článku. Děkuji pěkně

PS Teď mě napadá, že to je možná jen snaha zjistit od provokatérů, kdo tento pro nemyslící asi "antifemi" článek napsal, ale ten článek myslím je přímo vyjádřením lásky k ženám

167197

06.08.2008 21:58

Jak uhlídat ženu?

RE: Suhlas na 100%

Martin Škapík 85.?.?.?

Vážený pane Kramář děkuji za osobní list i email s fotkou, který jste mi poslal v této věci a velmi si jej vážím...

Nechápu jen co ja vulgárního na názoru doktora Bělavého? Ale velmi dobře chápu co je vulgárního na projevu Jarmily - viz zmrdi - etc. nechci to její bahno ani opakovat...

Podle Vašeho dopisu jste velmi empatizující člověk se složitým osudem. Ale co je na tom článku vulgárního? Prosím pěkně, to mi tedy někdo vysvětlete. Je pravdivým posteskem nad obrazem doby, kdy se otáčí právě přirozená funkce rodiny zneužitím systému je můj názor, ach jo...

167198

07.08.2008 06:29

Jak uhlídat ženu?

RE: Suhlas na 100%

Martin Škapík 85.?.?.?

Nevím co to je virtuální "šukačka", ani nerozumím tomu co chcete sdělit a mrzí mě, že stačí 3 lidi, aby z diskuse řádně udělali exhibici vulgarity a řekněme jemně dětinskosti. Opravdu neumím ( a věřím, že jsem oreientován) zcela přesně pochopit nejen Váš, ale i Jarmilininy příspěvky, což může být moje chyba, ale mají společnou podstatu - urážky - nejsem jemnůstka, ale fakt odporné, nepochopení či nesnahu o pochopení sdělení, které je z článku zjevné a zvláštní necitlivost až jakobyste byli duchem nepřítomni. Nemám o čem s takovými lidmi dál diskutovat, jen s těmi co fakt napíši věcně či něco o čem se dá bavit. Asi je to jediná obrana...

PS Navíc a to je opravdu můj poslední vstup - Vy stále velmi umanutě píšete něco o nějáké Lhotákovské trojkombinaci etc. etc., Vy jste natolik odpusťte namyšlený, že zřejmě budete žít ještě řadu let v sebeklamu, jak jste si psal tady s Lhotákem, který se schovával za Bělavého či Škapíka. Na mne jsou takové myšlenkové pochody příliš složité, zbytečné a nefunkční, ale
zjevně nesdělitelné pro lidi kteří užívají představivost a
neukojenou agresi jako posuzovací normativ jevů - zde konkrétně
dokonce jen článku.

167248

07.08.2008 07:12

Jak uhlídat ženu?

Překvapení ...

Martin Škapík 85.?.?.?

Co je poměrně smůla myslím nejen má, že i zde na Zvědavci, který přímo přepokládá hloubavé čtenáře a je ojedinělým zjevem na internetu, to tak prostě je a je zde spousta nepublikovaných informací s odkazy a věcí k zamyšlení, to tak prostě také je...

Tak, že i zde na diskuzním fóru se ventilují podivné věci, zcela nesouvisející z tématem ze kterých jde taková nenávist a urážky až opravdu nechutné vulgarismy (a nejsem žádný punťa - sprosté slovo vnímám spíše v kontextu a nepokládám za něj lidové vulgarismy, ale tady to je hrozné - uvedu konkrétní příklad Jarmilu - která tedy neváhá napsat o zmrdech etc. , potom napíše, že by manželovi dala, kdyby chtěl vést rodinu - potom postuje, že chodí s chlapi na víno, když jí pisatelka nabídne schůzku)

Je zde jasný argument, že je velmi těžko v moderování najít hranici, kde už by to mohla být nechtěná CENZURA a kdy je rozumné příspěvek needitovat - nepustit. Nehledě na časovou ztrátu se těmi odpudivými příspěvky probírat.... Nehledě asi
i na smutnou leč pravdivou konstataci, že asi je i terpaeuticky
dobré si ulevit...

Nicméně mne mrzí, že i na takový server se dostává (zvláštní je, že stačí tři nicky - nebo lidi) fakt zvrácená rétorika lidí, kteří nediskutují k věci, píšou příspěvky zcela mimo téma a navíc urážlivé, pomlouvají, no a Jarmila zastávající se něžného pohlaví, které navíc článek podle mne vydzvihuje, nikoliv degraduje - tedy Jarmila jest hvězdou vulgarity této diskuze...

Chci říci, že to je škoda
a také znamení toho, jak moc někteří nechtějí slyšet, ale jen
rozeštvávat a ponižovat - často zaobaleno formou cizích slov, která ale nedávají smysl jako ani příspěvky, které zavedly diskuzi zcela stranou od tématu. Nic s tím nemohu nadělat, ale
můj názor je, že to je nekorektní vůči vydavateli i čtenářům, kteří se chtějí vzdělat, něco si přečíst a něco k tomu říci!

167249

07.08.2008 09:58

Jak uhlídat ženu?

RE: JAK VZNIKAJÍ FÁMY A DEGRADACE - JARMILA - JANSMITH !!!!!!!!!!!!!!!!

Martin Škapík 85.?.?.?

A o tom to celé je!

Pal ale napište - styl článku připomíná pana Lhotáka a nepište, že ho psal pan Lhoták stále dokola!!!

PS Lze si článek přečíst skutečně bez předsudků a potom si myslím, se lze dopátrat i toho, že právě o tu Lásku autorovi jde a trápí jej a mě také, že systém učí pravý opak, tedy obchodovat sex a mate hodnoty. Hlavou rodiny je muž, který miluje svou ženu a pečuje o ni. Pokud to tak není, protože nelidskému systému to vyhovuje, pak se může stát, že se změní uvažování přirozené na nepřirozené - Feminismus v praxi nedělá ženy rovné mužům, ale dělá z žen muže - výsledkem je změna v chování, citlivosti, nevýchova dětí a honění "kariér" i milenců od neukotvených žen.

Výsledkem je, že pak tady hážete "zmrdy" a dalšími výrazy a píšete, že byste to svému muži ukázala, kdyby chtěl vést rodinu a našla byste si milence. V dalším příspěvku odmítnete pozvání s tím, že chodíte na víno a jen s muži, pak zase někoho urazíte a bezuzdnost Vašich zcela neženských projevů svědčí o tom, že máte nad čím přemýšlet a nikoliv zpřádat teorie o tom, že článek napsal někdo jiný, výsledkem je taková Vaše dikce, že opravdu zůstává rozum stát, jak může z ženy vyjít tolik nechutností a ještě je v klidu zadá do diskuze... br [pláč]

167268

07.08.2008 12:11

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Moderni Koniasi

Martin Škapík 85.?.?.?

Pane Semeráde, nic jsem do článku nekopíroval, kromě odkaz na film, kde vědci zpochybňují věrohodnost toho, co se vydává za přímý přenos z měsíce - tedy ten film.

Přes arogantní tón Vašeho příspěvku Vám odpovím otázkou?

Pokud v dnešní době jsou schopna média umlčet pravdu o 11. září 2001 a tento sestřel demolici budov vydávat navzdory fyzikální nemožnosti tohoto jevu jako roztavení se budov po hoření kerosinu - přičemž jedna letadlem ani nebyla zasažena, proč by předchozí parta neudržela lidi v klamu o tom, že údajný záznam z měsíce je skutečný ačkoliv se jedná o falzo?

Velmi bych si vážil Vaší odpovědi na tuto otázku.

167278

08.08.2008 09:33

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Martin Škapík 85.?.?.?

Prosím Vás pěkně, proč byste se v případě homosexuality chodil někam léčit? Je přece svoboda - člověk si najde fajn protějšek a můžete si udělat svatbu, třeba na Karlštejně a ještě to bude ve všech médiích.

To už vypadá, že Vás tady Ti konzervativci dostali a že si začínáte myslet, že sexuální vztah mezi muži je něco podivného?

[překvapení]

167355

08.08.2008 09:45

Maska padá dolů

Kontrola peněz.....

Zajímá mě 85.?.?.?

Věcný, poučný, perfektní a smutný leč přesný článek, děkuji.

Kdysi jsem v Egyptě se setkal s člověkem, který byl nesmírně vzdělaný, slovák, nepamatuji si jeho jméno...

Ten mě upozornil na to, že Egypt je sice údajně vyzbrojován pro ochranu regionu jako spojenec USA, ale že ty částky zdaleka (podle jeho názoru) neodpovídají tomu, jak je na tom Egypt s tou výzborojí skutečně. Je tedy možné se domnívat, že vyzbrojování řady zemí je částečně nebo i více fiktivní, že se tak jen propírají peníze - Kdo kontroluje využití podpory na zbraně a zbraňové systémy v těchto regionech, tedy že skutečně ty částky neskončí na kontech někde zpět v USA či u špiček vlád těch regionů? Je na to nějáká kontrola?????

167367

08.08.2008 10:27

Antisemitské DVD

RE: Velmi trefné

Martin Škapík 85.?.?.?

Já se přiznávám dlouhodobě z hlubokého vztahu k Izraelitům, naprosto soucítím s tím, co izraelité prožívají staletí a jsem tedy věřící hříšník, který se domnívá, že Judaismus a křesťanství nejsou v rozporu, ale Boží záměr naplnil Ježíš, doslova naplnil proroctví Boha a tedy Starozákonní...

Tedy nemohu být věřím pro stálost toho přesvědčení podezříván z "antisemitismu" či "antijudaismu".

Otázkou je, jak vůbec poznat příslušnost někoho k tomu či onomu národnímu uskupení? Otázkou je, jestli se všichni i třeba židovští vůdci drží velmi moudrého a praktického zákona Božího...

Co se týká DVD, tak tam se člověk úplně ztratí. Neviděl jsem jeho obsah a asi bych jej neuměl vyhodnotit. Hlavně se ale ztrácí racionalita komentářů (myslím mediálních). Zlo je zlo ať jej dělá kdokoliv. Ten plán na jeden svět je zjevný a zcela iracionální, já si myslím, že se generuje prostě z vyšinutých sociálních inženýrů, nejvíce bankéřských domů, že to začalo FEDEM, snahou napodruhé úspěšnou o zřízení OSN a pokračuje to snahou nikoliv židů, ale různých vlivných osobností a klanů opravdu zotročit svět a znechutit celé národy.

V této věci je zvláštní, že stránky které napadají nevybíravě Islám jsou v pořádku (Islám - kupříkladu ženské obřízky jsou dosti šílenou, mučící věcí a tragickou - ale věcně se o Islámu nediskutuje)na rozdíl od stránek kritizujících politiku třeba Izraele vůči Palestině. Myslím, že už je to ryzí ideologie a zastrašování, stejně jako je absurdní, viz článek od pana Krále, že USA podporují Islámské země, jako bolševické diktatury atd.,
takže zde nejde najít jinou souvislost než praktický záměr ovládnout opravdu svět k čemuž jde naproti EU a další chystané
integrace celých kontinentů.

Spěchá se, aby než se přijde na to, co je v pozadí této syntetické, nelidksé integrace, už občané neměli možnost se ani vyjádřit, natož pokojnou cestou - mýtinky - něco změnit. Civilizace jde ke konci - tento její "model", jak nemám rád vulgarismy a vedou jí prapodivné entity - o lidech bych už snad ani nehovořil.

Za hnací sílu jednoznačně považuji provázané mediální konglomeráty, které jsou globalizovány v předstihu, před samotnou globalizací politicko - "ekonomickou", která se tváří, že hledá pokojný život nám všem, ale vytváří doposud nejgeniálnější otrokářský systém pro elity - a to feudální, s demokracií to nemá nic společného - po významu slova, jen hesla a vymývání mozků nám všem - právě drtivou silou médií

167370

08.08.2008 10:56

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude - Re Čarodějnice

Martin Škapík 85.?.?.?

Období skutečných honů na čarodějnice jsem studoval dosti pečlivě, zejména jeho Severskoku podobu - Švédsko......

Zrůdní církevní mučitelé tehdy zneužili vyjmutí z kontextu a na to se vymlouvají snad po dnes? Verš z Bible - "Čarodějnici nenecháš na živu". To se ovšem vztahovalo na zcela jiné období a stejně tak kriticky mluví Bible o mužích "Neměl by se v Tvém středu najít zaklínač a čaroděj....."

Tato zpráva z Bible jednak ukazuje, že jsou moci, kterými lidmi skutečně mohou likvidovat druhé, ovšem s honem na čarodějnice to nemělo co dělat.

Jen ve Švédsku to svého času probíhalo takto: Děti !!!! byly hlavními svědky často proti vlastním rodičům - vypovídaly o tom, že jejich matky létají na zvířatech obcovat s ďáblem tam a tam....

Na tomto základě došlo k přemnoho tragédiím - parcitipovaly na tom stovky dětí. Byly vynucená přiznání a tato hysterie démonská způsobila neuvěřitelná utrpení. Vezměme v úvahu, že vůbec nějaký soud nechá upálit někoho, na základě svědectví, že dotyčná letěla na krávě někam na nějaký vršek na smilské orgie s démony. Tuto výpověď - často od dětí - může vyhodnotit jako relevantní jen šílenec, sadist a to se také dělo. Mimochodem poslední obžaloba z čarodějnictví se řešila nedávno - tuším 1986 cca a obviněn byl muž a byl rád, že z toho vyšel bez trestu díky velkému zájmu tehdy ještě slušných novinářů...

167374

08.08.2008 11:36

Jak uhlídat ženu?

To: Google 84, ale i ostatním

Martin Škapík 85.?.?.?

Tady je nesmírně zajímavý film, pokud jste ještě někteří neviděli: http://www.youtube.com/watch?v=9Kp24ZeHtv4

Happines Machinnes - BBC - je v angličtině ale opravdu stojí za to.

167388

08.08.2008 12:24

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná mátanina

Martin Škapík 85.?.?.?

To Google 84

Vážený pane Google nejprve tedy upozorňuji, že jsem heterosexuál [smích], vzhledem k některým vypjatým, rád bych řekl emotivním, ale zjevně jen vypjatým reakcím některých dívek z tohoto fóra.

Vaše příspěvky mi příjdou konzistentní, nevtíravé, věcné a velmi přesné, plné citu. Dovolte mi také zcela upřímnou gratulaci k nalezení a hlavně vytvoření vztahu, který popisujete a ze kterého vysvítá naděje, že skutečně jsou stále také ženy fajn, milé, které dokáží spoluvytvořit pěkný vztah.

Líbí se mi Vaše jemnost a cit pro slovo, ale ze všeho co postujete zatím to vypadá, že Vás Vaše žena skutečně miluje a Vy jí taky [smích] to lze skutečně jen přát a z Vašeho nadhledu je zřejmé, že to asi tedy nebude karma, ale kvalita, kterou jste
získal svůj poklad. Pěkný den Martin

167391

09.08.2008 09:04

Jak uhlídat ženu?

RE: .. zanedbaný sex...

Martin Škapík 85.?.?.?

No přesně tak jak píšete to není! To co prožíváme dosti hromadně nyní a jak nás vychovává filmový průmysl a meanstream a rádobyodborníci je čiročirý klam.

Sexualita oddělená od vztahu je přesně ten problém o kterém článek píše. Sexualita bez Lásky a citového vztahu je přesně to, k čemu vedou filmy, systém a nyní děsivě i "sexuologové"...

Než k tomu člověk dojde, může si poškodit tělesné a zejména citové zdraví. Proto se k tomu taky nevychovává. V síle svazku z Lásky se kotví zdravá rodina a taky prevence, hloubání a hlavně VÝCHOVA dětí!!!!

Sex s jedním partnerem není mentální - citový ideál, ale nutnost pro zdravý život, samozřejmě se vztah může zhroutit a člověk jich prožije třeba více - ale i to je důsledek výchovy meanstreamem a filmy a úchylnými sexuology (mnoho z nich není navíc heterosexuálů a proto pojímají své služby i posudky dosti jinak...)

Pokud se lidé napřed poznají, potom začnou spolu žít, založí rodinu neuvěřitelně silně preventují i zdraví svých dětí, výchovu a to, že ta rodina potom vydrží opravdu dlouho a se zdravými kořeny, včetně sexu, který provázen vztahem má úplně jinou kvalitu než společná masturbace a ničím jiným promiskutní - "náhodné" či bez Lásky tvořené sexuální vztahy nejsou.

167481

09.08.2008 09:17

Antisemitské DVD

RE: Velmi trefné

Martin Škapík 85.?.?.?

A proč by tedy Ježíš řekl: "Dříve by pominul svět a země, než by padlo jedno slovo ze zákona?" - dále říká, že Zákon nepřišel zrušit ale naplnit.....

Musíte si to prosím pěkně pozorněji přečíst - alespoň Evangelia... Jinak to opravdu nejde, taky byste se dočetl, že Kaifáš - byl prorokem toho roku a řekl - lepší aby jeden člověk zemřel, než celý národ ... Atd. Necituji to úplně doslovně, ale po obsahu...

Když se ptal jeden bohatý člověk co má udělat, aby dosáhl Božího království a následoval Krista - Ježíš mu řekl: "Desatero znáš?".. Ten chlap řekl, že zná a dodržuješ, pak mu Ježíš řekl ať prodá majetek a rozdá jej chudým a následuje jej...

Starý Zákon a Nový Zákon nejsou v rozporu, Písma svědčí o mě - říká taky Ježíš a řadu dalších věcí opravdu si zjistěte, než začnete o tom psát, či spíše pro Vaši lepší orientaci...

Něco jiného je, jak se zachovali mnozí a chovali náboženští vůdci židovští v Té době - (přišel mezi své a nepoznali ho), nebo sám Ježíš k tomu říká, že přišel ve Jménu Božím, toho Boha o němž Oni (náboženští vůdci) říkají, že jej znají, ale neznají...

167477

09.08.2008 09:32

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Martin Škapík 85.?.?.?

To co píšete se mi něják nezdá Strigo....

Důležitý je obsah sdělení, nikoliv pravopis. Pravopis je důležitý, aby zachoval srozumitelnost jazyka, ale tomu se věnují korektoři a jazykovědci - ostatní v prostoru jazyka mohou dělat chyby a taky musí (!) jsme lidi, pokud je jazyk srozumitelný, jde o obsah, komu jde o obsah, pravopis jej nepohorší, komu jde o pravopis těžko dohlédne obsahu...

Pokud Vám přijde SMS (hory u vas v bite!) - podotýkám nedej Bože, ale je to vhodný příklad, budete činit opatření a volat hasiče, snažit se to řešit - nebo odepíšete ať dotyčný nejprve opraví pravopis a pak se budete věcí zabývat?

Podle Vaší logiky (zjevně nemůže obstát v této věci - odpusťte) by mohli úvahy a články psát jen jazykovědci, korektoři, tedy cca každý 10 000 člověk v našem státě odhadem. Jenže tak to není.

Je to přesně obráceně, pravopis je důležitý právě proto, aby se mohlo mluvit i psát hovorově a samozřejmě s "chybami" - proto se zase jiní lidé, než zpravidla spisovatelé či novináři věnují korekturám a obecně formulaci pravidel jazyka - Obsah jak srdce, tak článku, tak konání je důležitý - rozumýte? my? [smích]

167479

09.08.2008 13:11

Antisemitské DVD

RE: Velmi trefné

Martin Škapík 85.?.?.?

UF UF - Ahoj Vladuno,

tak to jsi mne zaťal v mé neznalosti hluboko, děkuji za nesmírně důležité upozornění - fakt je, že jsem ale byl záměrně pomýlen tenokrát masmédii já, protože ta věnovala ženské obřízce kterou přikazuje údajně muslimům Korán hodně informací - samozřejmě mimo té základní, stydím se, že jsem až nyní od Tebe získal pravdu - díky - těm médiím už nevěřím oficiálním fakt ani prd, měl jsem to z více zdrojů, pravdu máš ty a přesně je to popsáno zde http://benyacoub.blog.idnes.cz/c/33294/Zenska-obrizka-z-pohledu-islamu.html

Děkuji moc M

167501

09.08.2008 13:32

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Martin Škapík 85.?.?.?

[smích] trefné, zatrápeně chytré, těžko odpovědět...

Uvedl jsem asi blbý příklad, možná třeba sms Hory u Vas v Bite - nemislim tatri ale kvartir

167499

10.08.2008 06:24

Proč je techno na světě

Dolnění panu editorovi

Martin Škapík 85.?.?.?

Naprosto souhlasím s panem editorem, že to je a zcela záměrně zjednodušující text, delší rozbor by vyžadoval mnoho stránek a samozřejmě ukázky - Ale i když zde pod článkem asi budu mít pětku od přátel techna a dobře mi tak - v základu musím si stát ale za svým popisem. Pokud výraz hudba stále ještě označuje melodii - většinou doplněnou o harmonický a rytmický doprovod, tak techno je opravdu v jiné kategorii. Spíše lze zařadit k rituálním "relaxačním" seancím šamanského typu, kde jde spíše o rituální setkání - opravdu v našich podmínkách sprituální podtext, který tyto domorodé seance kupříkaldu v JA, ale i AU mají je nahražen chemií - tedy alkoholem a velmi často drogami.

Podotýkám ale, že nemám nic proti technařům naprosto a jejich legitimní snaze se oderagovat, sejít vyjádřit alternativu a navázat nové přátelské vztahy - že je jejich pravidlem zvýšená konzumace alkoholu a drog je zřejmé - což jistě je věcí konzumentů, nikoho neumravňuji jen si tedy dovoluj nepokládat techno za hudební vyjádření nálady, emocí, sdělení...

167554

10.08.2008 06:54

Proč je techno na světě

RE: .

Martin Škapík 85.?.?.?

"Autor clanku je nejspis trosku paranoidni blazen..."

Ach jo, prosím pěkně paranoidní = mající patologický = neoddůvodněný strach a představy (každý mne sleduje, odposlouchávají mne etc.) Do tohoto stavu Vás může dostat
jak psychická porucha tak třeba objektivní stresové prostředí,
často se v totalitních systémech probouzí uměle mezi lidmi.
"Dávejte pozor jestli někde neleží na letiští opuštěný baťoh"..
Atd. atd.

Pranoidní nejsem toho času, mohu-li posoudit, jestli blázen to nevím, ale proč taková ostrá konfrontace?

Techno mimo jiné specifikace připravilo řadu lidí o kvalitu sluchu, poslouchá se v decibelech často za hranicí možné poškoditelnosti sluchu. Dovolil jsem si jen napsat, že na srazech se (a čest výjimkám) ale opravdu většinově hodně zvyšuje konzumace alkoholu a drog a že techno nelze zařadit mezi hudební žánry, což ale také je v podstatě nepodstatné. Zajímavé je, že je to návrat k rituálním kmenovým seancím defakto v hodně moderní a superhlasité podobě - toť vše. Stačí napsat, že máte jiný názor a jaký, proč urážky [zmaten]

167557

10.08.2008 07:07

Proč je techno na světě

RE: techno=droga?

Martin Škapík 85.?.?.?

Ano, vždyť přesně o tom píšu - alkohol je také droga (!) a na technopárty protečou piva opravdu hektolitry. Já NAPROSTO NIC nemám proti svobodné volbě každého člověka se sejít kdekoliv a projevit jakkoliv v rámci ohledu na druhé, což jak ukazuje i poslední techno sraz se v pohodě dá zvládnout.

Jen jsem chtěl říci, že techno není hudebním zážitkem jako spíše rituální seancí a proč ne? U tohoto druhu setkání je ale skutečně konzumace alkoholu a drog natolik progresivním obchodem s velkým nárůstem, což v podstatě vyžaduje i to, aby se ty seance celé utančily - udržet se "in" po celou párty je kumšt, že se lze domnívat, že techno je doslova pro konzumaci alkoholu a drog "stvořeno".

167555

10.08.2008 07:08

Proč je techno na světě

RE: . - od autora článečku

Martin Škapík 85.?.?.?

Nechci zaplemenit tuto diskuzi, ale když už jsem napsal A, také Vám si dovolím napsat B. Nevnímejte prosím článek jako napadání technařů nebo nějaké mravokárství.

Hudbě se věnuji od 6 let a živil jsem se také klavírními koncerty, většinou improvizacemi a NIKOMU nevnucuji žádný hudební styl ani negativní pohled na jakoukoliv skupinu lidí. Naprosto umím pochopit, že se sejdou lidi, kteří poslouchají alternativu k hudbě a je každého věc co poslouchá - v tom nejsme v rozporu.

Nepodsouvejte mi prosím nějáké Koniášské podtexty, nikde jsem ani nenaznačil, že by se měli technaři omezovat, či dokonce něco zakazovat a více než dvě desetiletí věnuji svou novinářskou práci spíše právě svobodě a to ve všech oblastech. Jenže shodou okolností jsem také hudebník, tak jsem si dovolil i vzhledem ke znalostem průběhu technopárty napsat, že nejde o setkání hudební, nýbrž rituální, chcete-li ideové a zcela jistě je jeho nedílnou součástí vysoká spotřeba alkoholu a drog. Pokud jsou z toho vynechány děti - což nejsou - je vše v pořádku.

Zkušenost s jakoukoliv drogou by ale měl podstoupit člověk, který je dostatečně informován o možných důsledcích ať už pervitinu, nebo nadměrného množství alkoholu etc. Nedělejte ze mne prosím cenzora, článek nenese stopu toho, že bych si přál kohokoliv omezit v jeho vyjadřování, setkávání a proti technařům nemám vůbec NIC, jejich setkávání chápu - Martin

167556

10.08.2008 08:40

Proč je techno na světě

RE: Koho máme rádi?

Martin Škapík 85.?.?.?

Nazval jste to naprosto přesně Sašo - každý je nějaký a sutečnost by byla fakt šedivá bez tolerance a individuality, Váš příspěvek je naprosto trefný, ale má zásadní háček [smích]

Aby každý mohl být svůj a jiný, potřebovali bychom rozumné vedení společnosti, tam se každý může najít tím, čím je.

Jenže systém nás zpracovává do mas, ruší individualitu a její přirozené sebehledání a směřování. To co píšete je naprostý fakt a přesný postřeh, jenže potřeboval by rozumné prostředí.

Díky sytému dnes mnoho z nás obelékáme na sebe jiné osobnosti, než kterými jsme. Otázkou tedy je, jestli ten tlak systému vůbec umožňuje a do jaké míry nalezení sebe sama, štěstí a klidu?

Zjednodušeně řečeno, pokud by byla ve společnosti pohoda, kolik z technařek by raději trávilo víkend s dětmi a rodinou místo na technoparty? To je klíčová otázka. Jestli ve svobodné, nemanipulované společnosti by se chovaly stejně? Můj názor je, že ne a že to právě ten systém pečlivě dělá, ničí lidskou přirozenost. Tak se může jednoduše stát, že právě ten "protest" tedy být jiný může pramenit z toho debilního systému. Osobně jsem přesvědčen, že by směr techno v rozumné společnosti a tyto megapárty vůbec nevznikl - nevznikly. Pod tím tlakem systému se tedy člověk přeměňuje i často v sebeklamném pocitu, že vlastně proti němu bojuje - myslí si, to jsem jiný tím, že excituji na technopárty a přitom by raději byl někde úplně jinde. Jenže dneska když si na černo půjdou mladí lidé na ryby (kam beztrestně tečou splašky průmyslové) dostanou flastr.

Já jsem zrovna rybář, taky odmalička a hodiny trávím u řeky, taky jsem měl problém, jestli to není sviňárna vůči rybám. Jenže lovím dravce - zejména pstruhy. Lovím je tak, že místo návnady dám napodobeninu malého pstruha a šup, jak po nich "přibuzní", které třpytka oklame jedou. Tak pouštím většinu ryb zpět a jen opravdu velké kousky občas vezmu někomu na večeři. Kdybych je nevzal, sežraly by spousty příbuzných - takže je to sporné, lov pro obživu jest ale věcí schválenou...

No a závěrečnou otázkou pro Vás je, jestli si tedy myslíte, že ve svobodné společnosti, kde by si mohli mladí lidé založit vlastní živnosti, podniky, byla by podporována rodina a systém by nelhal do hlavy díry (!) by se sjížděli na technu - já myslím, že ne, že techno je také protest komunity, které ty sračky vadí stejně jako nám a to je právě ten pech - Systém opět vítěz

[pláč]

167561

10.08.2008 08:48

Proč je techno na světě

RE: /(*_*)

Martin Škapík 85.?.?.?

Ale co si budeme nalhavat s cistou hlavou na takove akci dlouho nevydrzite.....

No a to je právě to, co jsem chtěl sdělit, bez toho, že bych upřednostňoval jiné žánry, nebo kohokoliv "soudil" za technařinu. Jenže právě to, že s čistou hlavou na takové akci dlouho člověk nevydrží, tak to svědčí o tom, že možná bude prospěšnější najít něco, kde je čistá mysl zachována...

167565

10.08.2008 09:20

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

Martin Škapík 85.?.?.?

Milá Jarmilo,

moc mě těší, že jsme se setkali v názoru a v tak důležité věci. Ano naprosto souhlasím s tímto Vaším postřehem - postem. Jen doplním, že nedílnou součástí této "masáže" nás mas je také obchod s podpůrnými prostředky pro sexualitu - a poslední výplod pana Weisse je přímo děsivý - všechno prý je jinak, rodina je vnucený model od přírody jsme polygamní!!! To je popření snad všeho, milující muž vnímá svou ženu každý den "jinak", každý den se s ní "miluje" jakoby poprvé a pořád hledá důvody proč jí mít rád a nachází je, pokud jsou city opětovány.

Otázka mužské a ženské nevěry - zrada bolí jak muže, či ženu a nevím, jestli muži nebo právě ženy více inklinují k "záletům". Čím dále tím více se ale prosazuje zcela perverzní forma záletů, kdy je partner týrán tím, že mu jeho protějšek (když už má tu potřebu) dává najevo, že je podvádí, dokonce a není to výjimečné chce své stávající družce - druhovi - svůj nový objev i předvést a odtud už je jen krůček, pokud sexuologové ve svých klamech přitvrdí, aby vznikaly domácnosti o třech i více členech, je to smutné, je to tak.

167569

10.08.2008 09:27

Antisemitské DVD

RE: Velmi trefné

85.?.?.?

Hovořil o starém Zákoně, desateru a dalších inspirovaných zákonech

167570

10.08.2008 09:29

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Martin Škapík 85.?.?.?

Milá Strigo - pravopis nemá žádnou korelaci s inteligencí. Velmi inteligentní lidé dokonce dříve žádný pravopis neměli, neměli ani psanou podobu řeči a přesto uchovávali po generace vysoce citlivé, inteligentní mravní zásady a kvalitu jejich života rozhodně nesnižovalo (ne-li nezvyšovalo, zda umí psát či číst).

Přemýšlet ve slovech je navíc velmi náročné, chtě nechtě se dostáváme ke schématům, která ne vždy jsou potřebná. Navíc je zajímavé, že mozek se k hlasivkám chová tak, že i když jen přemýšlíte, tak hlasivky se tvarují - reagují tak, jako byste chtěla slova říci...

Chtěl bych se Vás tedy zeptat jak moc je důležité a znakem čeho je brilantní ovládnutí českého jazyka, jeho psané podoby?

Má mě pohoršovat příspěvek, článek, kde jsou chyby a na tomto základě mám označit autora za třeba nevzdělaného? Nebo, pokud chyby nejdou za hranici srozumitelnosti se mám soustředit spíše na samotné sdělení článku? No a pokud, jako třeba Vy máte vzdělání, které umožňuje na chyby upozornist - napsat článek na mne zapůsobil tak a tak, ale pozor máte tam mnoho chyb a na tyto upozornit? Děkuji za odpověď Martin

167564

10.08.2008 09:32

Proč je techno na světě

RE: /(*_*)

85.?.?.?

No a právě o tom to je, jak píšete, že s čistou hlavou na techno party se da tezko vydrzet, clovek se odcizi....

Tak to znamena, ze autor ma ale pravdu??? O nicem jinem nepsal, nez ze na techto akcich se proste ucastnici ve velke mire venuji piti a treba tem drogam... Vy jste to prozil a potvrzujete to.

Proc tedy se to nemuze napsat na rovinu - bez toho, ze se opijete nebo uzijete psychotropni latky tezko na technoparty se oderagujete. Pak to dovozuje nazor autora, ze tento druh (nic proti nikomu) zabavy, oderagovani se opravdu opira o znecisteni hlavy, mysli pitim a drogami [pláč]

167566

10.08.2008 10:23

Proč je techno na světě

RE: /(*_*)

85.?.?.?

No, jestli děti začnou zlobit, to by mi nevadilo, ale jestli začnou se opíjet na techno akcích, případně brát drogy, to by mi vadilo. Naprosto se nevměšuji do životů druhých, to se, abychom si rozuměli vměšuje právě ten systém z kteréhož pramení tyto akce. Pokud máte pocit, že opíjení se a drogová závislost je "zlobení" dětí, potom nevím co odpovědět a pokud nacházíte v konstataci faktu "svatou iknivizici" či snahu se vměšovat někomu do života, tak taky nevím co odpovědět....

167575

10.08.2008 11:05

Proč je techno na světě

RE: Pane Škapíku,...

85.?.?.?

Alexo odpusťte, ale já hudbě rozumím a dovolil jsem si napsat v podstatě to co i Vy, že techno ... je prostředek k vyvolání jak sama píšete tranzu - a taky jsem si dovolil napsat, že se tam užívají drogy. Techno se mi nemá čím zdát - nepsal jsem o mém vztahu k technu, ale zda je z mého pohledu hudebním stylem či spíše rituální seancí lidí, kteří mu fandí.

Víte velmi rozvinutý cit pro hudbu mají děti, které ještě nejsou zatíženy různými schématy. Děti se rozhodně cenzurovat a ovlivňovat moc nedají - tak prostě pusťte TECHNO nějákému děcku ať si to půl hodinky užije a potěší se z hudby. Mohu Vás ujistit, že i když to zeslabíte - způsobí techno většině dětem, přesněji těm, které slyší šok, budou brečet a nabíhat do psychosy [smích] - to těžko zpochybnit. Potom jim pusťte skutečnou hudbu - tedy něco co má melodii a budete se divit, jak se budou smát a reagovat... Můj názor na techno je, že se vrací časy Šamanů a kmenových rituálů a proč ne?

Já bych technařům doporučil, ať místo drahých, západních reproduktorových soustav, kterými rozváží hluk a stress uspořádali nějakou akci Z a třeba postavili nějaký pěkný nový koncentrační tábor po vzoru FEMY pro dobudování naším mladé demokracie, nebo tak něco...

167581

10.08.2008 11:07

Jak uhlídat ženu?

RE: Milujte se, množte se !

85.?.?.?

A Vy neznáte to slovenské přísloví - Keď zmeníš, akobys nabrúsil.

Teď už ano [smích] ale uplatňovat ho na změnu partnera požaduje vlastnosti, které postrádám - a rád je postrádám...

Já myslím, že ženy by podváděly zrovna tak, jako cklapi, ale přece jenom mají víc strach z otěhotnění, který je v tom trošku krotí, ale šukavé jsou zrovna tak, jako chlapi.

Vzhledem k obrovskému obchodu s antikoncepcí s první části Vašeho citovaného odstavce nemůžu souhlasit. Souvisí to i z druhou částí - nejen antioncepce, ale i další "civilizační" finesy způsobily zvýšenou necitlivost v intimní oblasti, přesněji
převádějí od něžností a hlubokého intimního prožitku k orgastickému vnímání (ochuzení) sexu. Myslím, že v partnerství se dá docílit nádherné souhry právě opírající se o to, že intimita probíhá mezi přáteli - nikoliv mezi vzájemně se "těšícími" v podstatě cizinci

167583

10.08.2008 11:24

Proč je techno na světě

RE: Koho máme rádi?

85.?.?.?

[smích] Děkuji za pěkná slova Sašovi a odpovím na jeho otázku.

Já jsem to doplnění na systém spíše postoval. Nechci represivní vedení společnosti !, demokracii pokládám jen za slovo a komunismus za nástupce nacismu. Asi za nejúspěšnější model společnosti jsem dříve skutečně pokládal USA a Canadu, kde byla období velkých svobod a místo pro nezávislý život. Ty časy pominuly - zlomem vnímám 11 09 a následné překotné změny legislativní směrem k omezení práv a svobod občanů...

Domnívám se, že v represivním vedení společnosti žijeme a to nesmírně tvrdém, které narušuje přirozenou selekci a více než s otevřeným násilím pracuje s psychomanipulací - zatím - což v důsledku může být v konečném součtu ještě horší, ale naprosto nepochybuji o tom, že systém bude nucen přitvrdit - zatím tak činí vně při svých válkách o ropu a bohatství jiných národů - brzy tak bude vůči vlastním obyvatelům. V žádném jiném období "demokracie" států se neudělalo tolik zákonů a neschválilo pro přípravu absolutní diktatury - jako v posledním desetiletí. No co s tím?

167582

10.08.2008 12:23

Proč je techno na světě

RE: Dolnění panu editorovi

85.?.?.?

"Tedy pane Škapíku, techno JE hudba, jen s potlačenou melodicko-harmonickou vrstvou a do extrému zdůrazněnou tytmickou složkou...."

Váš příspěvek je věcný a přesný, nedá mi to, ale abych Vaši citaci - výše nedoplnil příměrem. To je jako kdybyste napsal že boby jsou sněhový skůtr s potlačenými koly a motorem [smích]...

To bychom mohli označit hudbou i zvuk motorové pily - a nakonec proč ne?

K Different Trains - ten s opravdu učí na hudebních fakultách jako příklad experimentální hudby - proč ne? Ale s technem porovnávat tento hudební novátorský kousek.. nevím.

167595

10.08.2008 13:15

Proč je techno na světě

RE: Skapiku...

Martin Škapík 85.?.?.?

Ano trefně jste to popsal pane Pastinaku [smích]. Přijdu z rachoty, vykoupu se, oholím, navléknu sako a vyžehlenou košili - manželka si napatlá všechno možný na ksicht aby zakryla opravdové stáří (když už jí opadává pokožka užijeme vteřinové lepidlo) , honem do starých šatů a přes intelektuální chvilku jdeme na koncert za který zaplatíme řádově tisíce korun, ještě se pomodlíme za Pastiňáka, že nám to dotuje ještě z jeho daní a pak už si to užíváme...

Mám obdiv k jasnovidcům, jako by ste mě znal roky, klobouk dolů!

167605

10.08.2008 13:28

Proč je techno na světě

RE: Pane Škapíku,...

Martin Škapík 85.?.?.?

Je mi Vás velmi líto Janko, že neovládnete nutkání dehonestovat a urážet druhé, tak snad příště se to podaří, to Vám naprosto upřímně přeju... Martin

167606

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?