Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 822 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, jaa, ten který ví.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.08.2010 09:27

Radar je mrtev, ať žije Centrum

RE: já myslím, že radarové zařízení už tady je

85.?.?.?

>Nejsem radioamater, ale tohle mi prijde jenom otazka casu, kdy si neceho takoveho musi nekdo vsimnout. Jestli rovnou nespadne letadlo nebo neco nevyhori na zemi, pri odrazu a jinych jevech.
To já bych měl obavy, aby to třeba anděly na obláčcích nepřismažilo. Co na to KC a její zdejší dokumentaristi. [mrknutí jedním okem]

225504

03.08.2010 14:57

Radar je mrtev, ať žije Centrum

RE: já myslím, že radarové zařízení už tady je

85.?.?.?

Nastavte si maximální zvětšení pomocí kombinace Ctrl +. Radarový snímek by potom měl být prakticky přes celou obrazovku. Kříž nastavit na "Brdy-Praha radar" pomocí nabídky lokalit, anebo prepsáním souřadnic Z.D. na 13.817 a Z.Š. na 49.66. Navigační kříž je u mne 1,6 cm velký.
Potom jednotlivé snímky
4:15 - vykazují dvě světlezelené čtvrtkružnice v levém dolním čtvrtsegmentu kříže s průměrem o maloučko větším než je kříž.
4:30 - vykazuje opět dvě světlezelené čtvrtkružnice jedna v levém dolním a druhá v pravém horním čtvrtsegmentu uvnitř kříže. Průmer je menší oproti předchozímu snímku asi o 4mmm.
Všechny snímky až do 6:00 včetně vykazují výrazná alespoň dílčí mezikruží. Lze též spustit animaci všech vybraných snímků najednou (50 ms), a uvidíte mezikruží různých barev prakticky fixovaných na navigační kříž.
Šťastný lov![mrknutí jedním okem]

225534

04.08.2010 02:36

Radar je mrtev, ať žije Centrum

RE: já myslím, že radarové zařízení už tady je

85.?.?.?

>Neumim spustit tu animaci.
Pro animaci nastavíme v okénku RYCHLOST ANIMACE: 50ms/obr,
v okénku POSLEDNÍ: +1s (pauza po posledním snímku)
a označíme pomocí myši výběr požadovaných snímků: 2010-08-03 od 04:15 do 06:00 (8 snímků - po vybrání označeny modrým pozadím).
Spuštění animace aktivujeme kliknutím na tlačítko NAHRAJ: [mrknutí jedním okem]

225577

06.08.2010 09:28

Vojenský převrat v Turecku před útokem na Írán?

RE: proroctví

85.?.?.?

Na proroctví se vyserte, a přejte každému moudrou vládu nad jeho "dvorkem". Pak můžete čekat, že se takové přání rozšíří do celého světa. Pak můžeme doufat že i vám (nám) bude od jiných obdobně přáno. [mrknutí jedním okem]

225729

04.09.2010 10:12

Spravedlivý stát

RE: Hezká utopie.....

85.?.?.?

>I tak si ale myslim, ze ma mnohem vetsi dynamiku klasicky uverovy system
Vy jistě máte na mysli nějaký jiný úvěrový systém než ten současný. Důsledky současného právě prožíváme jako globální finanční krizi.
Jinak je to též o smyslu života či civilizace vůbec. Takhle to vypadá, že nejdůležitější se Vám jeví velikost dynamiky.

>Takze zacit HNED SE VLASTNE BEZ UVERU DA.
Proč HNED, kam ten spěch? Co riziko?
Našetřím-li nejdříve na realizaci nápadu, prokazuji tím sobě i společenství schopnosti pro realizaci většího nápadu. Podle toho může vypadat výsledek (=skvost).
Už tím, že se realizace nápadu se zakládá na úvěru, vzniká větší riziko pro společnost, neb se snadněji dá realizovat i každá "blbost" (zbytečné čerpání neobnovitelných zdrojů, druhotné poškozování životního prostředí nepřínosným odpadem, bubliny, krize). Banka to případně i odepíše (lehce nabyl - lehce pozbyl). Rozhodujícím pro snížení rizika pro společnost se mi jeví, že každý napadnutý skvělou myšlenkou, než ji zrealizuje, ji nejdříve spořením "odpracuje". Nevyloučí se tím sice všechny umanutosti...
Z dnešní situace plyne, že potřebujeme (jako sůl) zklidnit radikálně právě tu dynamiku (skrze finančnictví). Souvisí to právě s nejdynamičtějším oborem parazitování na skutečných tvůrcích hodnot. Pravda, někteří si na parazita tak zvykli, že bez úvěru nejsou sto ani vypravit děti do školy.
Naznačovaná řešení též znamenají zplanýrování celé mocenské pyramidy a proto odtud lze čekat velmi významné potíže. Než ale na to doopravdy dojde, budou nejdříve zkoušeny různé kosmetické (pochopitelně neúčinné) korekce. Zrovna jsem někde četl, že poskokové elit dohodli ten pravý dohlížecí orgán na banky. [oči v sloup]

227495

07.09.2010 11:57

Aristokracie a dělba moci

RE: Mel bych otazku.

85.?.?.?

>Jejich spolecny geneticky material je totiz nula.
Fakt jste k tomu došel pomocí toho, co máte mezi ušima?
To by bylo na pováženou...

227686

08.09.2010 22:51

Spravedlivý stát

RE: .. dokončení

85.?.?.?

>Život z úspor a bez dluhu je hezká idea ale svět funguje přesně tím druhým způsobem.
Funguje?
Takže jste se zařadil hned vedle Tmo a 88. I podobné tapetování Zvědavce těmi hlubokými vhledy do života lidí.
Hamižnění uvádíte jako další lidskou přirozenost hned po úvěrech či půjčkách.
Materiální zásoby jsou sice žádoucí, ale jen do určité výše. Ty nad určitou míru jsou plýtváním prací i zdroji. A finanční rezervy si každý kvůli inflaci vytvoří minimální, může-li vůbec.
Já žiju asi v takovém divném prostředí, rodiče nikdy žádnou půjčku neměli, a rodiče manželky rovněž, jak jsem si nedávno ověřoval. Postavili domy či chaty bez půjček, dětem umožnili školy.
Článek ani diskuse nebyli o praktickém provedení oprav havarujícího systému, či o udržení jeho rozvoje (konkurenceschopnosti) ale o systémových chybách (úvěr a úrok) a nutnosti globálně zmírnit "tempo" navzdory "potřebám" bank.
Nemusíte reagovat. Pod jiným mým příspěvkem ohledně "dynamiky" jste projevil tak značnou nechápavost, že jsem se tam vzdal odpovědi na Vaši reakci.

227798

10.09.2010 08:02

A má vůbec smysl šifrovat?

RE: Každý by mal niečo urobiť...

85.?.?.?

[cool] [cool] [cool]

227846

12.09.2010 06:37

Nežít se lží!

RE: 200 let pospolu

85.?.?.?

Nesmíte na nás pomalé tak spěchat. Odpojení od Systému vyžaduje čas a tvrdou práci. Až pak budeme mít, třeba jako Vy, počítač vlastní výroby, včetně součástek i softvéru, mléko od vlastní kozy, a chleba z vlastní pekárny.
Jinak ten Solženicyn vůbec není o pokrokových názorech, ale jde o historickou studii s mnoha odkazy na prameny, a má podtitulek Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1795-1995.

227939

14.09.2010 08:11

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Po dobrím to nepůjde! - dodatek

85.?.?.?

Až na výklad příčin Sarajevského atentátu a dokonce s kladnou rolí V.K., by to šlo.
Ten atentát "mají na svědomí" Lajos Bács a Radjiv M. Sinha.
Když se vzápětí ukázalo, že taky za nic nemohou, začli se na potápějící bárce (ODS) hledat skuteční viníci, což vedlo k silným tlakům a až k porodu neposkvrněné US. Tím se snížila příšerná nadváha "spravedlivých" na plavidle ODS tak, že pluje dodnes...

228055

14.09.2010 16:18

Úvaha o NWO v Čechách a na Moravě

RE: Stranický podvod

85.?.?.?

No, čekal jsem větší inovaci.
Takhle to vypadá že opět rozhodnou peníze, když kandidát musí mít hned do začátku zbytečných 20 000 Kč. Vy jste tak rovnou vytřídila tímto "usnesením", jak sama píšete, 99 možných zájemců ze sta (ty šetřílky). Kandidát (typu - investor) bude pochopitelně počítat s návratností nejen této investice, musí si zaplatit ještě reklamu - takový ten americký styl, případně sehnat i další spozory, a vůbec - neponechat nic náhodě...
Na čestného, ale chudého kandidáta by se musela pořádat v místě sbírka. Toho by ale těžko volili i ti co mu přispěli, neb by se většinou mělo za to, že je to jinak zjevná socka, - kam by nás tak mohl takový přivést (obec, kraj či stát).
Pořád si myslíte, že by takové volby byly lepší, než volba prezidenta v USA?
Manipulace (ve sčítání hlasů), kterým by Vaše reforma mohla zabránit, jsou zanedbatelné proti falešnému mámení médií a billboardů.
Snad takové volby, kde by peníze byly v jakékoli roli zakázány, snad...

228098

14.09.2010 18:09

Úvaha o NWO v Čechách a na Moravě

RE: Stranický podvod

85.?.?.?

Dobře píšete, v teplákách a vytahaném svetru to nejde. To bude chtít doplnit a obměnit šatník. Být pořád viděn v jednom či dvou slušných oblecích je málo. Zničující kritika zákonitě následuje. Také obměnit manželku za mladší je nezbytnost. A navíc by mne taková snaha letos kandidovat při každé příležitosti, přišla v tom Vašem volebním systému na 60 000 Kč. Pravděpodobnost zvolení blízká nule. Mám sice nějakou korunu našetřenou na pohřeb, ale to je objemově nesrovnatelné. Jedině si půjčit, nebo sehnat bohatého sponzora.

228103

14.09.2010 19:56

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Po dobrím to nepůjde! - dodatek

85.?.?.?

>Vina se neprokázala, ale účel byl splněn.
Nějak se nechytám. Z hlediska práva snad. Ale daňový únik rozepsáním na více dárců prokázán byl, a vina přischla nakonec na správném místě. Nepodařilo se ji přešoupnout na "vrátného". Očerňěného, jak Vy píšete, opustili nejdříve nejbližší spolupracovníci, poté koaliční partneři. A pak již nezbylo než podat demisi. To jsou fakta, nikoli názor.
>A také asi to byl za těch dvacet roků jediný politik, který byl odejit z funkce aniž mu byla prokázána vina.
Tady se opět nechytám. Právo na funkci a povinnost dokazovat vinu?
Udržet, nebo získat důvěru, to jsou ty správné termíny.
Takže radši končím, neb "plus" či "mínus" je zjevně dle Vás věc názoru, asi jako kladná či záporná role V.K. při "privatizačním zhasnutí".

228108

14.09.2010 20:21

Úvaha o NWO v Čechách a na Moravě

RE: Stranický podvod

85.?.?.?

Já uvažoval pro letošek ty parlamentní, pak ty senátní a nakonec i na primátora, no a ještě ty komunální. Omlouvám se, asi jsem to neprocedil správně tím Vašim systémem. Ale těch 60 000 Kč je jen prkotina proti šatníkospolečenskému vydání. Žádné manchestrové sako z bazaru. Pak rozvod, svatba v exotickém tichomoří...
Sponzora těžko seženu, to bych musel být již z dřívějška zavedená firma...

228109

14.09.2010 23:15

Úvaha o NWO v Čechách a na Moravě

RE: Stranický podvod

85.?.?.?

Abych nebyl jen za posměváčka, připojuji speciálně pro Vás odkaz na můj návrh (ve zdejší diskusi z r. 2008) úplně nejlevnějších voleb či referenda realizovatelných třeba každý den, včetně odvolání zastupitelů a možný mix přímé nebo zastupitelské demokracie jak to komu zrovna vyhovuje. Jde pochopitelně jen o rámcový návrh s využitím internetu.
Bohužel řešení technických problémů je možné, ale hnout lidmi není snadné - lidé se musí o věci zajímat, a své představy aktivně prosazovat.

228118

18.09.2010 06:35

Úvaha o NWO v Čechách a na Moravě

RE: Stranický podvod

85.?.?.?

>To znamená, že kdyby Vás například volilo dejme tomu 300 000 voličů, tak byste dostal jako odměnu 3 miliony korun. [smích] A ještě by z Vás byl poslanec.
V Plzni, městě známém inovacemi všeho druhu, můžete za pouhé odstoupení z kandidátky vydělat skoro to samé, pokud médium nelže. Vypadá to na jistější výdělek a ani nemusíte poslancovat.
Cesty peněz jsou nevyspytatelné...

228261

18.09.2010 07:21

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Po dobrím to nepůjde!

85.?.?.?

>Já bych toho pána tolik nevychvaloval...
Nemohl byste o tom podrobněji?
Hledal jsem marně nějaký kaz, a prošel jsem si Váš link dost podrobně. Já věřím, že by člověk jeho vlastností i dnes byl schopen řešit problémy doby úspěšně, nejen pro sebe. [smích]

228262

18.09.2010 08:35

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

Proč bych nepsal otevřený dopis politikům?

85.?.?.?

>Pane prezidente, vy znáte odpověď na každou otázku a já mám v něčem velmi nejasnou představu.
Vaše důvěra v adresáta, na konci (jinak dobře vyargumentovaného) otevřeného dopisu, je snad jen předstíraná.
Ten zásadní problém spočívá v tom, že vrcholní politici jsou převážně pouhí herci na politické scéně. Jejich hlavní kvalifikací je vytvářet zdání, že věcem rozumí a jsou schopni je řešit. Většina z těch našich politiků nikdy "pořádně nepracovala". Kde by pak mohli nabýt zkušenosti a vědomosti o realitě? Proto si myslím, že obracíme-li se na ně, měli bychom se starat spíše o to, jak věrohodně hrají svoji roli. Tím, že je informujete o skutečném stavu věcí, nemůžete ničeho docílit. Většinou jsou to pro ně jen slova, která nemají zažitá v souvislostech, neb jim chybí ukotvení v realitě.
Pokud jde o řešení problémů, které tíží společnost, je potřebí přeobsadit skoro kompletně celou politickou scénu lidmi práce. Není-li už na to pozdě...

228263

18.09.2010 10:49

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Po dobrím to nepůjde!

85.?.?.?

Myslím, že panu Baťovi podsouváte autorství "Růstu růstu". Výšeuvedený link dokládá snahu po výchově sebevědomého pracovitého člověka schopného tvořit a rovněž užívat plodů své práce. Vícekrát, když jsem potkal lidi schopné umět se postavit k řešení problému čelem, jsem zjistil vzápětí, že prošli jeho "školami".
"Malé domečky" i jiná řešení nutno posuzovat v kontextu doby.
Dravčí kapitalismus Baťa nevymyslel. Zkuste dokázat opak.

228270

18.09.2010 20:00

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase to zustalo na mne?

85.?.?.?

Tatáž písnička umocněná obrazem.
Pořád skvělé, i když obrazová část začíná být pro pamětníky...

228305

18.09.2010 20:32

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase to zustalo na mne?

85.?.?.?

Nesmíte všemu věřit. Podle tohoto blogu je u nás lékařů nadbytek a v Německu nemají nedostatek. Půjde nejspíš o nečistou hru strašením...

228307

18.09.2010 22:49

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase to zustalo na mne?

85.?.?.?

O tu paní snad nejde, ani o její úroveň ve formulování myšlenek.
Spíše jde o reálná čísla, a o "práci" mainstreamu na strašení obyvatel tentokrát nenahraditelnými ztrátami lékařských kapacit... půjde nejspíše o zamlžení příčin nedostatku financí ve zdravotnictví, a tlak na zvýšení daní či poplatků od koncového spotřebitele tak, aby se pokud možno neřešil únik značné části vybraných prostředků předraženými nákupy techniky a léků apod.

228322

30.09.2010 08:14

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

85.?.?.?

>Kde sme boli, keď naše vlády dovolili prelety amerických lietadiel s kazetovými bombami ????
To nebude tá najlepšia otázka. Poznám lepšiu.
Kde sme boli, keď sme také vlády do-voli-li ????

229015

30.09.2010 11:12

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

85.?.?.?

>Je totiž absolútne jedno KTO bude zvolený.
Ja viem, zobecňujete. Ale niektoré detaily ukazujú, napríklad uznanie Kosova, že ešte netreba bezhlavo utekať. Každá veľká stavba pozostáva z malých tehál.
Aj keď s Vašimi závermi súhlasím, myslím že treba brzdiť pád všetkými prostriedkami, verejnú správu nevynímajúc.
Veď iba praktický prínos pre ostatných, ospravedlňuje tú ťažkú "prácu na sebe".
Inakšie nás čaká, ako klasifikuje Vami odkazovaný Orlov, piaty stupeň kolapsu (kultúrny), t.j. zánik civilizácie.

229023

22.10.2010 12:14

Energetická poptávka se dotýká nedostatku vody

RE: Nesmysl

85.?.?.?

Co ovšem s tím zbrojním materiálem ve skladech, když končí životnost a stává se nebezpečným odpadem? Použít, už to má nulovou hodnotu a přechází do záporné! [naštvaný]

230552

22.10.2010 12:52

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Dovetok

85.?.?.?

>k francouzum? pche prizpusobit se k japoncum to by bylo neco, to by ani na ten stres nebyl cas.
Tak tak, to by nás vynášeli rovnou z práce do krematoria, a navíc - důchodový systém by byl beze zbytku vyřešen i bez tunelovatelných pilířů. [chechtot]

230557

23.10.2010 00:58

Energetická poptávka se dotýká nedostatku vody

RE: Nesmysl

85.?.?.?

>Voják v míru je docela levný.
Pan Etheral je nejspíš ekonom ze zdejšího ministerstva míru.
Já ale, ať počítám, jak počítám, dopočítat se nemohu. Tedy toho vašeho optimistického sdělění.
Voják i v míru potřebuje zbraně. Musíme mu je zakoupit. Připustíme-li, že se nepoužijí do konce doby použitelnosti, budeme je, podle Vás, výhodně recyklovat. To znamená další vydání ze státní kasy pro patrně tytéž zbrojařské firmy. Obávám se, že z té recyklace pro stát obvykle žádná plusová účetní položka nepoplyne. Ona zbrojařská firma za tuto zastaralou výzbroj nezaplatí státu ani cenu šrotu, zato mastně naúčtuje za likvidaci nebezpečného odpadu. Nyní ale ty zbraňové recyklované systémy mírovým vojáčkům chybí, je nutno proto zakoupit nové, s lepšími parametry a dražší, byť i částečně z recyklovatelných materiálů.
Takže se zdá, alespoň pokud jsme v předchozím důsledně oddělili kasu zbojařské firmy od kasy státní, že ten recykl přišel stát sakra draho (samé vydání a žádný příjem). Ale kdyby ta munice místo recyklace "vystřílela" alespoň malou příhraniční říčku do našeho vlastnictví, objevili by se v naší státní kase konečně i nějaké příjmy (voda + území), a snížili by se náklady o polatky za recyklaci.
Takže Váš závěr, že
>Recykl je fakticky výhodnější.
je vlastně plk, podložený celým odstavcem předchozích plků.
Ale jinak, já jsem taky pro mír, ale levnější - bez zbraní i bez recyklací. [mrknutí jedním okem]

230615

23.10.2010 01:21

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

85.?.?.?

>nikdo nikde netvrdil, ze hlinik prerazi ocel.
Ale to jste měl tvrdit, protože je to pravda, a Hestroy by to jistě uznal. Nešlo sice o hliník v běžné formě ale o směs (dokonce) práškového hliníku s okysličovadlem jako např. oxyd železitý, říká se tomu termit. Tomu žádná ocel neodolá! [mrknutí jedním okem]

230618

24.10.2010 23:26

Tajemství peněz

RE: Hezký

85.?.?.?

>4)myslíš že ovce která změní pána přestane být ovcí? [mrknutí jedním okem]
Zůstanete proto raději již ve známém smrádečku, pán jistě Vaši věrnost ocení! Ještě byste se mohl ztratit při té změně, co potom. [naštvaný]
Ten nový pán (základní příjem), je osvícenost sama, beru to jako možnou změnu k lepšímu.
Pochopitelně, všech možností - jak se nechat manipulovat (ovládat), nás žádný systém nezbaví. I v tom novém spravedlivém království by byla nekonečná nuda, kdyby všichni bez výjimky, byli jeden jako druhý - stejně mravně na výši, a lišili by se pouze barvou vlasů, kůže, výškou, tloušťkou atd. Byli by to takoví korektní suchaři, a to myslím by byl konec horší než vězení. Nakonec i ve vězení může být člověk "svobodný". Je sice omezen na mnoha činnostech, kterým obvykle přikládáme větší důležitost, než doopravdy mají. Ale to pro Vás bude asi tak nestravitelé, jako pochopení bezpracného (nemravného) zisku
schovaného za úročením půjček. Přesto jak jsem i dříve psal, hoden jest i bankéř (přiměřené) mzdy své, a už vůbec nemám nic proti úroku jako matematickému modelu, jde jen o to jak se užije. [mrknutí jedním okem]

230829

25.10.2010 01:33

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

85.?.?.?

>Jinak co se toho mléka týče, v centru Prahy skutečně nic není a cestovat za mlékem někam na okraj Prahy se mi nevyplatí.
Mapa mlékomatů zde. Jeden je skoro v v centru u tržnice v Holešovicích - Bubenské nábřeží 13, dále palác Charitas na Karlově náměstí, Kubánské náměstí ...
Na Václaváku zatím není [mrknutí jedním okem]

230835

27.10.2010 03:19

Pozvánka na soud

RE: A co tohle?

85.?.?.?

Stručná charakteristika paragrafů používaných pro omezení svobody slova:
§260 – podpora a propagace hnutí
§261 – veřejné projevování sympatií
§261a – veřejné popírání a zpochybňování
Editor je žalován podle §261a, proto úvahy vztahující se k §260 (hnutí) jsou bez praktického významu.
Obávám se, že určitá (spolu-)zodpovědnost editora se vztahuje i na články jiných autorů, které na Zvědavci přejímá ze své svobodné vůle a publikuje. Posouzení jejich účinku (naplnění podstaty trestného činu a stupně nebezpečnosti) z hlediska trestního práva je v moci soudů, najde-li se žalobce.
Na pováženou je ovšem samotný paragraf 261a, který lze dosti volně ohýbat, a který heslovitě kodifikuje jistou část "komunistické a nacistické" historie. Paragraf 261a je také zajímavý tím, že (snad) jen soudní znalec je imunní vůči němu, a může něco z historie zločinů proti lidskosti veřejně tvrdit, ale jen do doby, než jiný znalec bude mít odvahu zastávat poněkud jiný názor. Jeden z nich by potom mohl být popírač. Který?
Přeji štěstí.

231117

27.10.2010 10:37

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

>takže s tímto zákonem si mohou všichni akorát tak vytřít prdel, víme.
Je to poněkud jinak. Ústava ČR v článku 3 za svoji součást prohlašuje tzv. "Listinu základních práv a svobod", kde jsou tato práva sice vyhlášena, ale zároveň zpochybněna v článku 17.
Odstavec 4 je stejné právní síly jako odstavce 1, 2 a 3.

Z Listiny...:

Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.
(5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

231141

27.10.2010 14:53

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

Pouhá kouzla se slovy. Taky umím.
Ale bezpečně rozpoznám, že zastavit letadlo v letu je totéž, jako letadlo sestřelit.
Přečtěte si, co jste zplodil ještě jednou. Lze to také interpretovat, bez velkého kouzlení, že co editor neučinil explicitně, to učinil implicitně. Dokázal jste jen jinými slovy ono zpochybnění pomocí zveřejnění studie s odchylnou interpretací zločinů proti lidskosti ,než je popsána (asi záměrně dost vágně) v onom paragrafu 261a.
Čím déle sleduji dění v diskusních fórech, tím více si uvědomuji nezbytnou míru zodpovědnosti za zveřejňovaná zejména "holá fakta". Veřejnost není uzavřená vědecká komunita, která má plné právo na zpochybňování čehokoli, v zájmu zjišťování pravdy. Ale zveřejňování výsledků zkoumání by mělo být rozvážné, a už vůbec ne jako holá fakta. Protože mnohdy populistické interpretace oněch fakt mezi veřejností vedou k nežádoucím emocím (až k rozeštvávání lidí), a ne pochopením faktů ke spolupráci. Zejména holá pravda, jak se zdá, není pro všechny. Jako příklady bych uvedl nedávno diskutovanou (i zde) studii IQ u různých skupin (ras) obyvatelstva, případně diskuse nad fakty o sudetské a české vině kolem WWII.
Celkově si myslím, že regulace veřejného projevování se, je žádoucí, ale měla by být asi jinak v zákoně formulována, aby nemohla být zneužita, a aby byla srozumitelná pro každého, jak jinak potom dodržovat zákony. Zcela bezbřehou svobodu považuji za extrémismus.

Technický dotaz na Editora či moderátora: Postrádám dva své příspěvky pod článkem "Tajemství peněz". Určitě jsem je odeslal dobře. Sám bych je považoval za hodnotné, ale nebyli možná dost konfrontační, že by v tom byla chyba? Nebo je v cestě jiný filtr.

231163

27.10.2010 15:20

Tajemství peněz

RE: Hezký

85.?.?.?

Nejhorší ale bude, když nerozeznáme pokus o krok k lepšímu stavu, a pro jistotu ho zavrhneme jako spiknutí proti vesmíru.
Ta kvantovka je ale svůdná, jak dobře zapadá do východních mouder. Ale neposeká trávu, ani neshrabe listí. Hrnec se nenaplní představou. A jídlo v něm je nebo není. Zdrogovat se vlastním adrenalínem asi nebude řešením.
Jinak jste ale na správné stopě, stádo zůstane stádem, ne v každém sídlí špičkový neomylný analytik.
Ale to neznamená beznaděj, chce to více se zaměřit na možné (obvyklé), než ideální. [mrknutí jedním okem]

231167

27.10.2010 15:31

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

Dík za odpověď. Buď jiný "filtrátor", nebo poruchy.
Mám stejnou IP již několik let, je to skoro jako jméno.

231168

29.10.2010 11:25

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

V USA jako u nás.
>A kdo bude regulovat-cenzurovat vhodnost nazorů pro veřejnost?
Každý autor či vydavatel, sám sebe.

>Svoboda nikdy není bezpřehá ani První dodatek Ústavy USA ji takto nedefinuje, pouze stanovuje, že cenzura a perzekuce názorů, myšlenek, víry... je ve svobodné společnosti nepřípustná. Sankce ze zákona mohou nastoupit, za konkrétní porušení zákona.
Děkuji, že potvrzujete co jsem napsal výše, že svoboda opravdu nemůže být bezbřehá, a jak sám dokládáte, ani v USA není.
Tím je ale mnohem jasněji řečeno, že kdo se neautocenzuruje sám potom může porušit zákon, atd.... Co tisknout a jak psát, je tím omezeno, a nikoli jak naznačujete ve svém prvním odstavci:
>Hmm, takže by jsme možná měli lidem lhát a opatrně přidávat drobty pravdy, aby se jim z toho nedělalo šoufl. ...
Ale přesto, jak píšu i níže, není od věci vyhnout se zveřejňování holých pravd. Neporuší se tím sice zákon, ale rozpoutají se hlavně vášně (negativní). Mnozí, je to dokonce velká většina, na správnou interpretatci holých pravd nemá "buňky", a i skoro-odborník se nemůže měřit s těmi, kdo problém studují poctivě řadu let.

My ale máme v trestním zákoně § 261a, který zakazuje veřejně zpochybňovat jisté historické události, které navíc ani přesně nespecifikuje. A tak se může komu-koli stát, že se do křížku s tímto paragrafem dostane, stačí cosi veřejně projevit v souvislosti s oněmi událostmi. Například napsat nějaké číslo, a najde-li se žalobník, už v tom lítáte. Oficiálně se ani neví které číslo je beztrestné. Ale určitě všechna ostatní jsou špatně. A to nemusí jít jen o číslo, je tam mnoho dalších možností...
A pak tady mám, hlavně pro jean.larouxe, jednu holou pravdu.
Mohl bych ukázat i jiné vědecky podložené holé pravdy, ale protože k této mnou uváděné, existují už i čerstvé hotové "výsledky" v místní diskusi, uvádím právě tuto:
Koukal jsem před chvílí na oblohu severovýchodním směrem.
Obloha je počmáraná řadou kvasiparalelních bílých různě tlustých čar, pár jich je šikmo napříč. A jedna se na jednom konci (považte!) prodlužovala...

Jak s takovou holou pravdou naloží zdejší čtenáři, nemusím bádat. Masová diskuse (dosud 228 příspěvků) pod článkem s názvem "Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí" je vlastně dokladem. Dokonce se zde odobné diskutování skoro pravidelně opakuje. Že by se situace kolem těchto pravd vyjasňovala, a "extrémní" stanoviska se diskusí dostávala do izolace vlivem necenzurované a otevřené diskuze, kde dostane každý možnost obhájit své argumenty, ani náhodou. Věčně "zelená" diskuse, bohužel. Takže ta víra, kterou ve vlákně výše, vyjádřil jean.laroux slovy: že "pravda" v necenzurované a otevřené diskuzi nakonec vždy zvítězí, nemá oporu v praxi.
Já věřím, že veřejné diskuse na jen trochu kontroverznější t

231287

29.10.2010 11:32

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

POKRAČOVÁNÍ:

Já věřím, že veřejné diskuse na jen trochu kontroverznější témata, jsou zatím "dobré" hlavně pro předávání a množení negativních emocí. Provokatéři, omezenci, různě ublížení, strašpytlové, bojovníci (za/proti), možná i manipulátoři nakonec nejen opticky "převáží" ty dva tři jean.larouxe, Bartošky, a dav se přidá.

Diskuse, která by se chtěla něčeho dobrat, by musela být nejspíše mnohem "tvrději moderovaná", a plně veřejná jen jedním směrem, nikoli zcela otevřená. Zatím to zní kacířsky, ale možná časem to bude všeobecně uznávaný hit. [mrknutí jedním okem]

231288

31.10.2010 07:55

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

>že jedna a jedna jsou dvě
To by šlo zveřejnit. [mrknutí jedním okem]
Ale já bych se obával, i tak malému množství lidí jako plný kinosál sdělit, že kino hoří.
Asi bych zalhal a vymyslel neopravitelnou poruchu na promítacím...

231436

31.10.2010 11:02

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

Necitujete přesně jansmithi, je tam u mne slůvko: "hlavně", kterým přínos Vámi zvýrazňovaných pozitiv, záměrně marginalizuji.
Protože (alespoň podle mne) nejvyšším smyslem komunikace (diskuse) není sdílení tabuizovaných informací, či ujišťování právě "probouzených" že jsou normální (ač připouštím, že i to je žádoucí), ale domluva na společném postupu. To je ekvivalent toho, jak spolu (-) žít v míru, a snad i harmonii. Společný postup jako výsledek dohody vyžaduje jiné "bezadrenalinové" způsoby hledání pravdy a vzájemné komunikace. Smysluplným těžištěm zaměření komunikace by měla být budoucnost. Přítomnost je vlastně po dopsání věty, již minulostí. Minulost je potřeba (z větší části) přenechat ke zkoumání historikům, a zaměřit se na přípravu (společné) budoucnosti, pokud možno spravedlivější a šťastnější. Poučení z historie neodmítám, jde ale o to, jak se poučit.[mrknutí jedním okem]
PS: Už jsem to chtěl odkliknout k odeslání, ale po posledním přečtení mi došlo, proč vlastně ta "nejvyšší komunikace", jak se ji zde snažím pracně popsat, proč již dávno není základní součástí lidské kultury. Je to zřejmě tím, že se to náramně podobá obyčejné práci (zdánlivě dokonce zadarmo). Žádný hrdinský čin. Žádný snadno dostupný adrenalin. Je to ona práce na sobě, o níž si mnozí myslí, že ji již mají za sebou. Ta práce je pořád před nimi, a snad ani nepůjde vykonat jednou provždy...
A je to současně i odpověď, na otázku proč se zatím radši diskutuje tak hrdinsky, a s koncem v nedohlednu.

231448

03.11.2010 08:12

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

85.?.?.?

Jen malé upřesnění. Trestní zákon, to znamená osoba versus stát.
= t.j. editor proti nám všem! Kdo přispěje finančně editorovi, přispívá oběma stranám sporu. Jedné povinně a druhé dobrovolně. [mrknutí jedním okem]
Iniciátor je zatím zcela mimo.

Taky jsem chtěl pogratulovat, ale zatím není k čemu. Ještě to může dlouho pokračovat, pak pro změnu opakovat. Za vítězství by by bylo možno považovat případné odstranění onoho paragrafu ze zákona pomocí stížnosti ÚS. Ovšem to jsem o hodně předběhl dobu. [mrknutí jedním okem]

231806

03.11.2010 09:56

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

Vidím jansmithi, že se s Vámi dá vstoupit i po letech do stejné řeky. To je pro mne skoro jediný přínos.
Vy máte pořád podstatné tam, kde já vedlejší, a naopak.

Nabídka tykání.
Sice jsme to taky kdysi v diskusi absolvovali, včetně tématu "nick". Pravda poměry se od té doby změnily. Nevím sice co na to etiketa dnes, ale nejsem si zcela jist "příteli a kamaráde", jestli nejste JEJICH člověk.
Takže zatím radši ne.

A tu práci na sobě jsem popsal poněkud jinak, než jak bývá dosud chápána. Někteří, a není jich málo, do toho zahrnují zejména sebevzdělávání a "křečkování" různých vědomostí faktů a znalostí, hlavně těch tajemných či utajovaných. Já jsem ale položil důraz na diskusi pro domluvu na správě společného (věcí veřejných).
A opět prohlašuji, že některé vědomosti - fakta, jejichž další zkoumání a přetřásání jako hlavní náplň diskuse požadujete Vy, jsou podle mne, víc než přežvýkány. Co (podle mne) je potřebné nejvíc, je (časově náročná) práce na domluvě.
Vaše pojetí vede na atraktivní přešlapování na místě, na ostatní - zejména společnou domluvu - nezbyde čas. To ONI také chtějí. Abychom do nekonečna investigovali (do které košér kapsy, apod.). Největším nebezpečím totiž pro Ně je, že se lidé domluví jak ty problémy řešit a spolu potáhnou za jeden provaz. Logicky to vypadá, že jste JEJICH člověk. Asi se ale v závěrech mýlím, protože jsem v tom Vašem našel i pozitiva.
Jinak jsme skoro ve shodě, jen máme jiné priority, jeden "pohyb vpřed" a druhý "přešlapování na místě".

Pokud chcete pokračovat v diskusi, nerozšiřujte témata (sofi, hábéčko...Joseph [mrknutí jedním okem] ). Stejně jsme OT.
A nyní, protože listí se samo neshrabe a tráva neposeká, odcházím...

PS: ONI=paraziti.

231816

03.11.2010 19:18

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

85.?.?.?

Pane Bartošek, mohl bych Váš příspěvek i podepsat, ale zrovna jako na potvoru, v místě nejdůležitějším mám problém. Nevím totiž jak by se to dalo prakticky realizovat. Píšete:
>Z toho důvodu nezbývá než nedovolit i v rámci té svobodné diskuze, aby nebylo možné v té informační válce vybičovat masově emoce a zneužít je.
Myslíte, že vždy bude někdo připraven v té těžké kritické vteřině aby NEDOVOLIL vybičovat masové emoce, aby nevzniknul ten samořiditelný dav vyzbrojený nejnižšími pudy...Víte, já si nejsem jist, že se to bez cílevědomé přípravy zvládne. Pokud by se dalo o některých tendencích mluvit jako o přípravě, pak jen na tu špatnou cestu. Lid chce chléb a hry, v cirku bývali krvavé. Je tradice k překonání, nebo to opět, jako tolikkrát předtím nezvládneme? A chceme vůbec?

231871

29.12.2010 12:53

Proti Novému světovému řádu

Volte naše konzervativní chapadlo

85.?.?.?

Vlastně jsem to dal všechno do nadpisu.
Přesto jsem pro nový (jiný) pořádek (světový), jako všichni odpůrci NWO, kteří si pod tou zkratkou představují různé děsy, až je tím neustálým promítáním zhmotní zcela.
Globalizace, jako propojenost - dostupnost ve všech oblastech lidské činnosti je neoddiskutovatelný fakt. Je to spíše (technický) stav toků - (dez-)informací, zboží i lidí. Hodně z toho je "provozováno" špatně, proto ten (i můj) zájem o změnu. Ale o tom článek není. Je o tom, že naši konzervativní penězokazové jsou lepší variantou od těch evropských (či světových). Zajímavý je vlastní životopis autora na jeho stránkách...
Euroskepticizmus nenabízí skutečné řešení, je to slepá kolej pro odvedení přetlaku v kotli.

235096

31.12.2010 12:06

Na přelomu roku

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

85.?.?.?

Asi to "myslí" upřimněji.

235235

31.12.2010 17:00

Proroctví apokalypsy

RE:To v tom EUparlamentu sedí samí blbci?

85.?.?.?

Trochu spekulace - Michálek a Farage jsou ale také dobří k tomu, aby každý pochopil, že je vše ztraceno, když i takoví sekáči s tím nehnou. Od dělání rozruchu, k smysluplné korekci pohybu EU či ČR je hodně daleko. Ale z principu nezavrhuji ani volby (jak píšete), jako nenáročný způsob "rozmnožení" faragů, ani jimi činěný rozruch, bez kterého je korekce parlamentní cestou nemyslitelná.

235255

02.01.2011 12:41

Íránské zápisky

RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!

85.?.?.?

>...Irán ...má před sebou dobrou budoucnost a bude se vyvíjet k větší toleranci ve společnosti a nakonec i "náboženská" vláda se změní na "civilní", protože především mládež se již nechce podřizovat zkosnatělým islámským vůdcům, pro které není stejně jako jinde ve světě na prvním místě "blaho" lidu, ale udržení moci a osobních privilégií!!!

Jirka Sérešů by z vašeho proroctví měl radost, jak mezi těma mladýma vidíte klíčící zárodky pro další "barevnou revoluci". Pokrokáři všech zemí spojte se!

Já bych radši čekal, že mladí, až z toho obvyklého "revoltování" povyrostou, se zařadí mezi své starší a usedlejší spoluobčany, aby tu harmonii udrželi pod vedením svých duchovních vůdců. Jak vysvětlit tu harmonii, když duchovní vzory iránského lidu, podle Vás, mají na prvním místě udržení moci a osobních privilégií, nikoli blaho lidu.
Vylepšovat cizí kultury, bych nedoporučoval. Většího barbarství není.

235348

03.01.2011 14:59

Íránské zápisky

RE: Pokračování

85.?.?.?

>No, ja mam kamarada Irance, ktery je Bahai. To je nabozenstvi hodne podobne islamu.
Do dnes jsem o tomto náboženství neslyšel, ale Váš příspěvek se mi příliš nezdál, tak jsem začal gůglit.
Víra je to jen 147 let stará, ale druhá nejmezinárodnější, má i v Česku své členy, a též stránky . Tam se lze dovědět že např. Bahá´í společenství spolupracuje s OSN už od jejího vzniku v roce 1948 a v současnosti má poradní postavení při Radě hospodářské a sociální pomoci OSN, je akreditovaná u UNEP (program pro životní prostředí), WHO (Světová zdravotnická organizace) a UNICEF. Bahá´í se aktivně podílí na přípravě mezinárodních a světových konferencí např. o životním prostředí, o právech žen apod. Celosvětově má asi 5 mil. členů z více než 2000 různých národů a etnických skupin a žijí v 235 zemích a teritoriích.
Oblíbenou číslicí je devítka, základní buňka má minimálně 9 členů, jedním z významných znaků je devíticípá hvězda. Všichni tito lidé věří v jednotu lidstva - věří, že život každého člověka na světě je cenný a má velký význam a že svět by se měl spravovat jako jediná země ku prospěchu všech.
V Izraeli, Haifě na hoře Karmel též sídlí nejvyšší Bahá’í administrativní instituce - mezinárodní správní orgán zvaný Světový dům spravedlnosti.
„Bahá’í učení je jedním z velkých nástrojů pro konečné vítězství ducha a humanity“. (E. Beneš)
Principy víry jsou šířeny a propagovány také na školách , např. v Mladé Boleslavi a v Praze během roku 1998 proběhly literární soutěže pro studenty středních škol na téma světoobčanství, které vyvrcholily velkými kulturními akcemi - festivalem Světoobčanství. Bahá’í Víra v ČR nachází stále častěji své vyjádření také v umění...
Takže je zde problém minimálně ten, že šíření takové světové „nadvíry“ může být považováno za rozklad vlastních náboženských struktur. A navíc vše řízeno z Izraele.

235457

03.01.2011 20:54

Íránské zápisky

RE: Pokračování

85.?.?.?

Navíc je Irán udržován v jakémsi předválečném stavu, takže něco jako pátá kolona, stěží může v týlu potřebovat. Svoboda vyznání, lidská práva jsou oblíbené zástupné temata "vývozců demokracie", nic nového pod sluncem.
Zajímavá je asymetrie v počtu věřících, v Iránu je jich podle jejich Bahaikipedie asi 300 000, zatímco v Izraeli (kde mají centrum řízení) je 0. Nejvíce jich je v Indii 2 200 000, v Česku 3 037.

235485

05.01.2011 09:43

Íránské zápisky

RE: Pokračování

85.?.?.?

Steve, ta víra na papíře, sama o sobě, nemá snad chybu. V citátech na jejich stránkách jsem dokonce objevil "něco", co jsem pracně vymýšlel pár dní předtím.
Je spíše otázkou, jak se to "praktikuje" a co se k tomu dá nabalit, a jak se to pak dá např. politicky použít...
Ale v oblastri sexu (na papíře) jsou konzervativní dokonce snad i netolerantní. Kopíruji od pramene:

The laws of the Bahá’í Faith primarily come from the Kitáb-i-Aqdas, written by Bahá’u’lláh. The following are a few examples of basic laws and religious observances,

- Bahá’ís over the age of 15 should recite an obligatory prayer each day. There are three such prayers among which one can be chosen each day.
- Backbiting and gossip are prohibited and denounced.
- Adult Bahá’ís in good health observe a nineteen-day sunrise-to-sunset fast each year from March 2 through March 20.
- Bahá’ís are forbidden to drink alcohol or to take drugs, unless prescribed by doctors.
- Sexual relationships are permitted only between a husband and wife, and thus premarital or homosexual sex activity is forbidden.
- Gambling is forbidden.
Chybu jsem nakonec opravdu nenašel, protože víno jako lék nezakazuje, ovšem musel bych za doktorem. [mrknutí jedním okem]

235579

11.01.2011 11:05

Univerzálne riešenie kríz

RE: Ještě dodatek.

85.?.?.?

Napsal jste hezký příspěvek, na který bych rád navázal.
Touto větou:
>Pokud nebude stát řízen lidmi, nikdy nebude správně fungovat.
jste asi neměl na mysli jakékoli lidi, zejména ne drtivou většinu z těch, co státy dosud řídí.
Vyloučil bych i podobné většině zdejších diskutérů pod článkem, kteří vidí věci i možné nápravy ze svého "specializovaného" pohledu, a zdá se jim, že mají řešení na dosah ruky. Mají sice svoji specializovanou pravdu, ale to nestačí, i když jsou někteří nadupaní vědomostmi jako universitní knihovna. Já bych do té Vaší věty navrhnul přidat adjektívum "moudré". Moudré lidi. Moudrý není totéž co chytrý, či nadupaný vědomostmi.
Jednou z cest k moudrosti je dialog nehluchých lidí dobré vůle, vědomě orientovaný na nalézání společných řešení. Jsme k tomu odsouzeni, a jiná cesta není.
Jak se civilizace "rozvíjí", tak se současně obzory poznání rozšiřují, a není v silách jednotlivce veškeré poznání obsáhnout. Je proto mylné se v prvním sledu zaměřovat na prohlubování vědomostí, leda by šlo o "obor člověčenství" v praktické rovině ve vztahu k ostatním lidem, jiným tvorům a životnímu prostředí. Není potřeba na nic čekat, na žádné "překlopení" (- nebude!), leda v nás samotných, ale pro každého v jinou dobu dozrání. Je možné každý den uskutečňovat malé kroky spolupráce, dohodnuté na principech otevřenosti, rovnosti, a nesobectví.

235839

22.01.2011 23:41

Malé vítězství rozumu

RE: manipulativně křivé a agresivní hádání se...

85.?.?.?

>PROSTĚ TOTO UZNEJTE A NEHAJTE SE AGRESIVNĚ, A LSTIVĚ A ABSURDNĚ NEPROPAGUJTE NENORMÁLNOST (navíc škodlivou).

Tak jednoduše to nepůjde. Je zde totiž něco, jako kuřácký egoizmus, přímý důsledek drogové závislosti. Dobře je to vidět na lstivé obhajobě své "svobody" být závislým na droze. Narkoman (v důsledku závislosti) "miluje" v první řadě svoji drogu (svoje poabstinenční uvolnění). Tímto silným citovým vztahem má přeházené priority (někdy až nebezpečně, i pro své okolí), zejména ve chvíli nedostatku drogy. Řešením je vymanit se ze své závislosti na droze, skutečně se osvobodit.

236651

28.01.2011 08:36

Zkáza a beznaděj

RE: Kam až ten idiotismus může zajít?

85.?.?.?

I v ČR platí už nějaký obdobný předpis (minimálně se týkající výroby sazenic ve vinařství). Jen certifikovaný materiál se smí množit, možná zatím jen pro trh. Ale to vlastně v zemědělství platilo i za bolševika, byly tzv. povolené odrůdy pro trh. Takže novošlechtěnci museli absolvovat poměrně náročné, mnohaleté zkoušky na zkušebnách pro schválení a zápis mezi povolené odrůdy. Jde vždy o to komu to slouží. V potravinách volným okem kvalitu zákazník nepozná. Kvalitní odrůda ovšem také není vše. Takže kontroly i popotahování je nezbytné, ale musí jednoznačně stát na straně spotřebitele. [mrknutí jedním okem]

236962

28.01.2011 13:00

Špatný jako Bush

RE: NIc proti němu.....

85.?.?.?

>a světe div se, většina lidí se má lépe nežli za socialismu.
Já myslím, že nemáte pravdu. Já se, na rozdíl od Vás, pokusím o argumentaci. Mnozí co se údajně mají dobře ani nevědí kolik mají dluhu. To za socialismu neměli dluh žádný. Pan Kalousek se jim to snažil připomenout, a moc vděku nesklidil. Pro tento příklad není důležité jak ten dluh vzniknul, ale kdyby měl být u každého vymožen exekutorem jako okamžitě splatný, tak abychom byli (jako za socialismu) bez dluhů, většině by nezbylo ani na tu mašli. Takže ta většina se má hůře než za socialismu. A ty dluhy jsou snad nesplatitelné, protože to pokračuje škrtformou kdy se korupční díry nehledají, nevyvozují se důsledky, ale škrtá se a bere z podstaty a zneschopňuje se nadále celé hospodářství. A vývoj reálných i nominálních příjmů můžete shlédnout komentovaný např. tady.

236987

28.01.2011 21:25

Izrael vrací úder

RE: OFF TOPIC

85.?.?.?

Zbožná přání spekulantů. To jsou ti praví pro předvídání. [chechtot] Čína má velký vnitřní trh, a další odbytiště v BRIC, vzdělané a iteligentní lidi...a myslící vládu.
Dobře si prohlídněte následující obrázek
Vložený obrázek
Co myslíte že je na stupnici?

237001

29.01.2011 03:49

To že je elita národa?

Ha! Bartošův seznam!

85.?.?.?

Najdu tam co neznám... Ale kdepak, chyba lávky, nenajdu, vnímavý pozorovatel místního hnojiště ho už dávno zná. Obvykle bývá v jiném pořadí - petenti nebývají roztřídění podle profesí. To je snad jediná Bartošova přidaná hodnota. Ale proč píše o tak známé věci. Někteří v diskusi hýkají nad seznamem blahem, jakoby byl k něčemu. Onen seznam je na tři věci. Ty dvě znáte, o těch pomlčím. [mrknutí jedním okem]
Ta zbývající co má smysl, je zviditelnění se autora a též, ač o nich není přímo řeč, zviditelnění okruhu osob sformovaných kolem druhého Václava. Takže opět starý (zdánlivý) konflikt dvou Václavů. Zajímavé u toho je, že staré přísloví funguje naopak: Kde se dva perou, třetí utře nudli. Na tom principu funguje zviditelnění v masmédiích např. pro volby. Potvrzují to i průzkumy vzrůstající volitelnosti stran ODS a VV vlivem probíhajících (možná jen hraných) konfliktů s maximální publicitou.
Já ale čekám opravdu na certifikovaný seznam elit. Možná tací už i jsou mezi námi, jen se ještě neví že jsou skutečnou elitou. Příznivci kolem obou Václavů jen předstírají elity, zvláště pro svoji zaslepenost vůči nedostatkům svého Václava.
Problém je znám - společnost je v rozkladu. Hledá se viník. Jedna skupina to hází na druhou a naopak, a sebe prohlašuje za budoucí spasitele společnosti. Ale jen se to řízení společnosti některé svěří do rukou, opět nás přivede jen do většího srabu. Bohužel je to jako rakovina, nedrží se to jen oněch soutěživých spasitelů společnosti. Zájem o vlastní nebo skupinový prospěch, byť i neoprávněný, žádnou logikou neodůvodnitelný začíná prosakovat v hojné míře i do nejspodnějších vrstev. Je proto problém najít poctivého člověka - skutečnou elitu. Takže i kdybychom ty prověřené "falešné mince" vyřadili z oběhu, hrozí nebezpečí, že je nemáme kým nahradit. Je tedy nezbytné se pídit dál a zkusit si představit, jak asi vypadá skutečná elita - poctivec.
Někteří mají zato, že by takové poctivce šlo sehnat za velké peníze (např. soudce). Není to možné. Stojí-li problém jen na penězích, pak platí zcela exaktně, že k jakékoli velké částce existuje částka mnohem větší, kterou dotyčný může být "přeprogramován" (úplatek). Takže, pokud budeme hledat takového poctivce - elitu, musí být k mání i za PRŮMĚRNÝ PLAT.
Předpokládám takový průměrný plat, se kterým vzhledem k cenám i jiní pohodlně vystačí.
Toto zjištění je velmi důležité. Z něj lze odvodit vše ostatní:
Takový člověk neusiluje o více peněz, umí vyjít s tím co má.
Peníze ho nemotivují.
Nemusí nijak chytračit.
Nemusí nic tajit, včetně příjmů.
Takže, abstrahuji-li materiálové náklady, je v případě řemeslníka-poctivce možná vysoká kvalita za průměrnou cenu. Kvalita není závislá na ceně.

Pokračování následuje.

237014

29.01.2011 04:08

To že je elita národa?

RE: Ha! Bartošův seznam!

85.?.?.?

Pokračování

Obdobně by tomu mohlo být i v jiných profesích, včetně úředníků či politiků.
Skutečná elita tudíž na sobě neshledává nic, co by si nechala zvláště ocenit penězi [mrknutí jedním okem]
Skutečná elita respektuje, že talent či genialita nejsou produktem (majetkem)jednotlivce.

Vynořuje se tak základ (rovnostářské) společnosti STEJNÉHO PŘÍJMU.

Snad se toho seznamu dočkám...

237015

31.01.2011 07:12

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Pokrytectví

85.?.?.?

Musíme si své představy boha zkorigovat tak, aby to, čemu se "budeme klanět" stálo v rovnováze s vesmírem a jeho podstatou.
Musíme objevit (stvořit) pravého boha. Potom už bude snadné pochopit kdy, jak a k čemu vést (školit).

237164

31.01.2011 07:36

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

85.?.?.?

René, Vy si fakt myslíte, že každý přesně rozpozná, která pasáž je humor, která je (efektní) výplň, a nakonec v čem je pointa. Takových možno spočítat na prstech jedné ruky.

237169

31.01.2011 08:21

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

Já bych neměnil nic,

85.?.?.?

zejména z vnějších znaků Zvědavce. Je to už tradice. Obojí, jak název samotný, tak podtitulek je částečně provokativní, spíše reklama. Já sem chodím už léta, a ani označení "Zvědavec" mi nepřijde nejšťastnější. Na druhou stranu, začnu-li na tom hledat mouchy, tak si je vzápětí vyvrátím sám. Jen mrtví nejsou zvědaví. Ani ta optimistická pozitivní bílá, ne. Tahá oči. S jinými odstíny bych rovněž nelaboroval, to je také tradice.
To nad čím by bylo potřeba se zamyslet je, zvýšení účinnosti, je-li něco takového vůbec možné, a co je vlastně cíl. To je ovšem jiné téma.

237179

31.01.2011 08:31

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

85.?.?.?

Pane WL, přidejte ještě i kousek optimismu, prosím.

237180

31.01.2011 09:19

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Já bych neměnil nic,

85.?.?.?

>Web tak nakonec bude fungovat přesně tak jak fungoval doposud .. jen to bude dělat s jasnou definicí toho co skutečně dělá.
Takže změna vzhledu bez změny obsahu. Jeden z mých známých, jinak amatér automechanik, tomu říkal generálka štětcem.
A použít úspěšně název či podtitulek v případné obhajobě činnosti webu před soudem - chraň nás bože takového soudu.
Vám říkám: Né, né a né a né!
Ale je to na majiteli, jinak myslím, že amputace vlasů by mohla stačit pro inovaci... [mrknutí jedním okem]

237187

31.01.2011 22:13

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

85.?.?.?

Já se ale cítím být velkým optimistou. A vzděláním už dávno nejsem poznamenaný. Vzdělání je jako oheň a platí, že je to dobrý sluha ale zlý pán. Proto od doby, co jsem se nechal vyhnat z ráje se od vzdělání úspěšně osvobozuji, abych se mohl opět vrátit do ráje. [mrknutí jedním okem]

237261

Veršování by Vám docela šlo, nemohl byste do toho nějak zakomponovat tuhle mapku, nedávno jsem to sem postnul z wikipedie jako kvíz bez legendy, ale nějak to zapadlo. Z hlediska průměrného IQ jsou totiž číňané lepší než ethernalové. mapa IQ

237507

Jára má nárok na zjednodušení i na jeden odstín. [velký smích]

237534

Je to den, nebo dva, co jsem chtěl na Youtube něco vyhledat, a po napsání "Y" mi Mozila nabídla adresu s odkazem na "naši" Madlu jak říká "stálo to zato". Nechtělo se mi to editovat na adresu základní stránky, tak jsem to odklep. Česky na mne ale vyskočilo sdělení na červené ploše (bohužel jsem to nestáhl z obrazovky), že autor stáhl příspěvek.
Opakovat se mi to nepovedlo, buffer adres v Mozille byl přepsán. Tak jsem Madlu chvíli hledal přes jiná klíčová slova, ale nenašel, originály bez titulků tam zůstali, zatím. Jsou ovšem tzv. "pozitivní" zprávy o Googlovi, jak "pomáhá egyptské opozici" přes mobilní sítě při vypnutém internetu. Opozice s pomocí takového pomocníka nemůže nevyhrát. Jen ovce se přestěhují do jiné ohrady, hezčí. Anebo na to přijdou a podstrčené či podplacené figurky opět odmítnou.
Prostě, připraveným štěstí přeje. Buďte připraveni!

237545

03.02.2011 13:10

Aktivizace občanské společnosti

Nejtěžší je začít

85.?.?.?

Překopal jsem váš titulek na trochu optimističtější.
Podle mne autor pojmenoval podstatu naší bídy. Vy už byste chtěl táhnout 200.000 čékaďáků na Václavák, rovnou bez přípravy. No, dopadlo by to jako minule. Já bych se na takovou demonstraci ani nešel podívat - ztráta času. Vláda národní korupce může zatím být v klidu, už dokonce nemusí ani nic zametat pod koberec, kostlivec může čouhat z nezavřené skříně. Zatím není dost těch, kterým by to vadilo a měli by přitom společný realizovatelný zdravý program, míněný doopravdy, postavený na společném žebříčku hodnot. Až se takoví budou vyskytovat v hojném počtu, nebude ani potřeba millerů, mubarakové včas odletí sami! Ten žebříček hodnot musí být zažitý a musí zejména vylučovat dnes převládající sobectví ve všech jeho formách. Sobci, už z principu, nemohou vytvořit jednolitou sílu. Tím nemám ma mysli zmanipulovaný či zdrogovaný dav. Představuji si sílu uvědomělou, inteligentní a vpravdě klidnou, která rozdrtí vysoce selektivně jen to nezbytné, bez zášti a jiných nízkých emocí.
Zatím bychom se mohli sjednotit alespoň na tom, že soutěž - kdo nahrabe nejvíc, je všestranně škodlivá, je též základem onoho korupčního chování. Mohli bychom též diskutovat meze užitečného hromadění. Co je ještě potřebná rezerva, a jak ty rezervy sdružovat. Aktuální otázkou je (v souvislosti s doktorskou akcí), nakolik je dehonestující průměrný příjem pro duševně nepostiženého člověka. Je to příjem, na který ani většina pracující populace nedosáhne. Jestli má být příplatek za čestnost, za poctivost, za dobře vykonanou práci. Nakolik je genialita, talent majetkem jednotlivce, zaslouží-li si zvláštního ocenění penězi.

237558

před 30-ti lety skončila "kulturní revoluce", "velké skoky", hladomor, středověk na ůzemí Číny. Ale číňané a jiní národové tvořili v Americe většinu mozků ve vývoji a výzkumu. Americké firemní časopisy, které jsem měl tenkrát k dispozici, to dokládali.
No a Vaše argumentace:"Ze maji vyssi prumerne IQ nic neznamena. Schazi jim predstavitost." To je úplná perla.

237576

Díky za odkaz na Vaši úvahu. Mně to perfektně zapadá do výjimky, kterou země se znakovým písmem tvoří z hlediska orientace S/J. Chladnější klima, jak jinak celá mapa napovídá(možná existuje i teorie), je nejspíš určitým katalyzátorem pro rozvoj inteligence. Podle této "klimatické úvahy" by měla být oblast těchto zemí na IQ rovno 85 až 90, ale je až na max.106. To znakové písmo je velká zkratka k rychlejšímu myšlení. Možná by šlo sestrojit testy, kterými by se prokázali tyto souvislosti. Určité výhody by totiž mohlo prokázat i naše hláskové písmo, zejména pro v oblasti koncentrace a třídění. [mrknutí jedním okem]

237614

05.02.2011 00:27

Aktivizace občanské společnosti

RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

85.?.?.?

Po přečtení Vašeho příspěvku jsem nějak znejistěl, protože se mi zdálo, že skoro nejste v rozporu s autorem článku. Tak jsem to obojí přečetl znovu. Rozdíl mezi Vámi a autorem článku je pouze v tom, že zatímco on klade stejný důraz na akci i na spolupráci, tak Vy vysloveně o spolupráci nemluvíte, ale máte to zahrnuto v pojmech: jít příkladem ostatním, oživovat občanskou společnost, sdělovat si zkušenosti. Čili vpodstatě totéž. Četl jste vůbec článek s nímž jinak plně souhlasíte, zatímco slovně se v úvodu od něj distancujete:
>Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!
>Dovolil bych si nesouhlasit s předkládaným projektem, jak naprvit nepořádky. Předpokládat, že internetové výzvy, plkání, fňukání, revoluční harašení... něco změní, že se dav sjednotí a dokonce začne smyluplně konat, je naivní omyl, ostatně to zaznělo i v diskusi.
Psal jste asi jak o závod, že jste si ani nevšiml, že popíráte sebe sama.
Protože jste vlastně odsoudil i "svoji internetovou výzvu" jako neschopnou sjednotit dav k smysluplnému konání.
Takže toto je jediný rozdíl mezi Vámi a autorem článku. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

237630

06.02.2011 05:07

Aktivizace občanské společnosti

RE: Zdá se, že jsme všichni

85.?.?.?

Svatá pravda, všichni jsme v koncích, někteří méně, někteří více.
Asi jste nepochopil, že tady se už moc nevyskytují lidé,kteří by chtěli zachraňovat systém. Chtějí se jen zachránit sami. Protože nežijí jen ze Schumanovy rezonance, hledají cesty, pomocí pojmů a jazyka, který znají. Musíte nejdříve ovládnout běžnou slovní zásobu a přiblížit se lidem. Musíte jim nějak vysvětlit aby přestali jíst, spát a pod., protože to je také součást systému.
Zvěstování o tom, že "Nyní nastal čas...", že "transformace proběhne" ať už chceme, nebo ne"... mnohého nepřesvědčí.
Proč se tedy musíme přizpůsobovat a zvyšovat frekvenci vibrací našich těl, když to máte nalinkováno jako nevyhnutelnost.
Já chápu , že zde servírujete jakousi víru (v pravdu a lásku), a že pro nás nevěřící je to nepochopitelné jako neposkvrněné početí. Ale když uvěříme, pak hned se otevřeme lásce k "Schumanově rezonanci" a koupíme si náramky. Jsou original a speciálně vytvořené na frekvenci Schumanovi resonance 7,83Hz.)jsou vyrobeny z vysoce kvalitního 100% silikonu, který je absolutně zdravotně nezávadný, nezpůsobuje alergie a je nepřilnavý pro bakterie. Samotný náramek je velmi pružný, ale přitom velice pevný (jeho pružnost je až 40%). Díky svým vlastnostem je prakticky bezúdržbový a v případě ušpinění jej stačí opláchnout vodou. Veškeré texty a loga jsou plastická - vystupují nad povrch.
Základní otázkou je, kdy má k té "transformaci" dojít. Zdroje se shodují, že půjde o zimní slunovrat 21.12.2012 v 11 hodin a 11 minut. Nutno přidat informaci, že toto je úplný přelom, před ním by mělo již několik let docházet k pozorovatelným změnám, někteří vědci zmiňují, že vše spěje ke zlomu již od roku 2000.
Vědět to Mubarak, tak to nezdržoval.
Šílenost nenastala koncem roku 2000, a proto hned vydumáme nový datum...
Nečekejme zázraky, ale nechme reiki, aby nám pomáhala. Každý se o jejích účincích může přesvědčit. K tomu, abychom mohli reiki používat potřebujeme Mistra reiki, který nás zasvětí a umožní, aby námi tato životodárná energie mohla protékat.
Vy jste ten mistr reiki? To by mohlo být dost pravděpodobné...
Jeden posudek nepříznivý, asi proto že od konkurence:
Father Jeremy Davies, exorcist for Cardinal Cormac Murphy-O’Connor, the leader of Catholics in England and Wales, says that activities such as yoga, massage therapy, REIKI or even reading horoscopes could put people at risk from evil spirits.
To byl jen malý kousíček z toho, co se nachází ve vztahu k Schumanově rezonanci na internetu, napojení na jedině správná východní náboženství jsem vynechal. Internet je plný falešných proroků. Takže škoda času, ale snad to pomůže někomu "zorientovat čakry". [oči v sloup] [oči v sloup]

237689

Dodatek.
Náhodou se mi podařilo z jiného místa u stejného odkazu zopakovat stejný efekt: YouTube mne přesměrovalo na tutéž hlášku. Barvy, jak jsem je popsal, jsem si špatně zapamatoval, plocha je černá červená je tam hlava figurky která se "jako omlouvá".
I ten text jsem úplně netrefil, ale smysl ano.

237691

Je to poněkud jiný princip, ale s tím lokátorem by jste se měl smířit. Kdyby to nebyl lokátor, pak by byl nanic. [mrknutí jedním okem]

237712

>rusko momentálně hraje toho "hodného" zatímco v minulosti hrálo toho "zlého" v případě USA je to opačně
Jak jste k tomu přišel. A myslíte papaláše, nebo celou zemi?

237713

06.02.2011 19:55

Aktivizace občanské společnosti

RE: Zdá se, že jsme všichni

85.?.?.?

>Omlouvám se, ale zdá se, že jste nepochopil, že můj příspěvek právě Vám určen nebyl.
To máte smůlu, já čtu prakticky všechny příspěvky hledačů ztraceného ráje. To byste musel napsat: 85-ko to není pro Vás. Pak bych snad do toho Vašeho "evangelia pro vybrané" nenahlížel.
Tenhle dokument je ale určen pro mne, není-liž pravda.
>...že je stávající paradigma neudržitelné, tak trochu "falešné" a zavádějící,...
To máte na mysli, že by chtěli vibrovat jako energetická kvanta , ale zatím o tom neví.
No, mně se zase nelíbí nekonečný bordel a falešní proroci kolem.
>A stejně tak je mi fuk, jakou cestu si vyberete Vy, nebo kdokoli jiný. Každý má právo svobodné volby,
To je dobře, máte ale problém tomu sám uvěřit a jednat podle toho. Jinak byste nadále neagitoval jako Svědci Jehovovi :
>Zbavte se strachu a Váš život se změní.
Mělo by Vám být jasné, že jsem zcela propadl peklu.
Pro všechny rychlokvašené kvantové exorcisty uvádím, že jejich pohled je pouze jeden z více možných!
>člověk, který má strach, který se bojí pod svůj příspěvek podepsat.
To je Vaše definice strachu? Mně zase rodiče v mládí říkali: "Jména hloupých na všech sloupích". Nezlobte se, že dám spíše na rodiče. Navíc chodím do lesa (i sám, i v noci) [mrknutí jedním okem]

237714

06.02.2011 20:53

Aktivizace občanské společnosti

RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

85.?.?.?

Se mnou ale souhlasí Obama a Mubarak. [smích] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

237715

07.02.2011 20:49

Aktivizace občanské společnosti

RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

85.?.?.?

Vzdejte to, máte poslední možnost!
Ten první Vás i s příznivci rozstřílí namaděru. A kdyby z vás ještě něco "pohybovacího" zbylo, tak ten druhý vás dorazí, a ještě mu podepíšete, že byl na vás hodný. [vyplazený jazyk]

237760

Máte nejlepší pramen, teta Wiki není v obraze. Taky už zapomínám, platí odjakživa, že zelený mozek má vždy pravdu.

237796

09.02.2011 09:55

Na každé prase se někde vaří voda

RE: Nejhorsi na tom je...

85.?.?.?

Nevím jestli jste se díval sem, opožděně jsem reagoval na vaše odkazy [mrknutí jedním okem]

237825

09.03.2011 12:53

Případ Bátora

Cílevědomý turista(?), skoro jako autor sám, nebo p(r)ověřený...

85.?.?.?

pan Bartoš v dodatku píše:
Ve skutečnosti vůbec nejde o Národní stranu, to je jen zástupný problém. Bátora sám řekl, že s jejími názory příliš nesouhlasí, ale na kandidátku se dostal z protestu proti tomu, jak Topolánek s Vondrou zprznili ODS.
On i do své první strany vstoupil z takových divných důvodů...
Z životopisu Ladislava Bátory:
"Ihned po promoci - v červnu 1983 - jsem vstoupil do Československé strany socialistické (ČSS). Jednak jsem chtěl dát svému odporu vůči marxismu i institucionální ráz, když už "to" na mě stejně zase prasklo..."

Další strana podle vlastního životopisu:
"Na podzim 1993 jsem s asi dvěma sty dalšími pravicově orientovanými členy Národně sociální strany, jež v tu dobu už nezvratně spěla k nicotnosti, reflektoval na pozvánku k hromadnému přestupu do Občanské demokratické aliance. V ODA jsem mimo jiné po dvě volební období zastával funkci místopředsedy pražského oblastního výboru strany."

Další stranické pokušení pany Bátory:
Později byl Bátora nějaký čas členem Strany svobodných občanů Petra Macha a naposledy se neúspěšně pokoušel dostat do Senátu za Bobošíkové Suverenitu.
Potom D.O.S.T.

Nějaký Martin v diskusi pod článkem uvádí | 1. března 2011 v 18:09 |

Můj nález:

Ladislav BÁTORA |narozen: 17.03.1952 |krycí jméno: LÁĎA |registrační číslo: 15292 |útvar: Statisticko-evidenční odbor
|Název knihy: Protokol registrace svazků agenturního a kontrarozvědného rozpracování |útvar: Statisticko-evidenční odbor - zavedeno od: 30.01.1978

Občas si taky říkám, že nemáme sdostatek informací přímo z centra té či oné strany,a na občasný únik nelze spoléhat...

239165

15.03.2011 10:16

V půli cesty ke „Spojeným státům Blízkého východu“?

RE: kdo je kdo

85.?.?.?

Valdo, mnoho emocí - závěry úplně mimo.
>A ako vy si to predstavujete?Masakr tankama,letadlama,fregatama nez Kaddafi beztrestne zvitezi a pak se potresta?
"Ozbrojená opozice" v součinnosti s cizí mocí - trest všude stejný - kulka ( bez soudu i se soudem)!! Masakrama nestrašte, pokud jsou přidružené ztráty u civilistů, připočtěte je na účet povstalcům, Kaddáfi se nevzbouřil.To jen o příčině a následku.

>Rusove tady jen parkrat vystrelili v 68 a uz jake KVICENI na cely svet bylo.Vase mala bolistka je strasidelna jen proto ze jste udajne pupek Europy?
To byla agrese v CIZÍ (naši) zemi, Kaddáfí není v Lybii cizinec, pouze dělá pořádek.
>A ze slovaci jeste ted nejsou klidni ,ze vas madari okupovali.
Dva různé národy a jejich historie, jak to ale souvisí s Lybií.
Zřejmě přes svobodu, ale ne pro obyčejné lybijce, těm bude po případném "osvobození" hůře.
Tam nejde o svobodu ale o ropu a jiné bohatství.

239541

15.03.2011 15:31

Zvláštní nouzová zpráva: Japonské zemětřesení, skrytá jaderná katastrofa

Tsunami je slovo japonského původu.

85.?.?.?

V roce 1896 "zažili" 15 metrovou vlnu, ale i přesto mají i další jaderné elektrárny na pobřeží v "nulové výšce", patrně bez potřebné ochrany před desetimetrovými vlnami jak bylo prakticky dokázáno.
Autor dobře píše:
>Většina lidí předpokládá, že pedantní Japonci patří k nejzodpovědnějším lidem na světě. Jako investigativní novinář, který informoval o zemětřesení v Hanshin (Kobe) a plynovém útoku v tokijském metru, bych si dovolil nesouhlasit. Japonsko je pouze lepší než ostatní v organizování oficiálního ututlávání.
Proto nejsou na místě konspirační teorie alespoň v souvislosti s atomovými elektrárnami.

239561

17.03.2011 20:05

Zvláštní nouzová zpráva: Japonské zemětřesení, skrytá jaderná katastrofa

HAARP by mohl být žádoucím prostředkem k zamezenní extrémně velkých zemětřesení.

85.?.?.?

Jedná se o princip využití rezonance (pomoci malé energie) k iniciaci zemětřesení jako uvolnění nahromaděných obřích energií zemských ker. Tyto obří energie "vznikají" přirozeným postupným vychládáním zemského jádra a "kabát" z zemských ker se stává postupně zbytečně a hlavně "nebezpečně velkým". Častější přizpůsobování "kabátu" třeba pomocí záměrné iniciace (HAARP) by mohlo být vlastně prospěšným (řízeným) upouštěním pozemských zemětřasných běsů dříve, než dojde k uvolnění přirozenou cestou ale s větší nahromaděnou energií. Otázkou je, nakolik je to realizovatelné..

239716

21.03.2011 04:34

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: K tomu, že Japonsko neposkytuje informace

85.?.?.?

Mám z Vás jako odborníka, Václave, dost blbý dojem. Emoce jste předvedl taky dokonale. Ale závěry kritické a situaci odpovídající chybí.
Tsunami se vyskytují zcela běžně. Předpokládat alespoň stejné jako "historické maximum", a přidat k tomu technicky a finančně dostupnou dostatečnou rezervu je základní povinnost generála před bitvou. Tady byla chyba. Neomluvitelná. Nestalo se totiž nic, co by nešlo předvídat.
Nemohu si odpustit poznámku, přestože k Vašim textům nemívám obvykle výhrady, že autoritě odborníka kromě znalostí a zkušeností, prospívá nejvíce skromnost.

239934

21.03.2011 06:36

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: K tomu, že Japonsko neposkytuje informace

85.?.?.?

Nebudu s Vámi pane Bartošek rozumovat o vlnolamech, už na první pohled je to "hračka" pouze s jistou účinností. I modlitba by mohla pomoci. Dokud se nestane havárie. Až potom začneme zpřísňovat požadavky na bezpečnost generátoru.
No a vymyslíme např. nějaký amulet. A opět nebudeme se zatopením generátorů počítat. Dokud se nestane havárie. A opět začneme zpřísňovat požadavky na bezpečnost generátoru...

239940

21.03.2011 07:03

Obama vyhlásil Libyi neústavní válku

Jednou z možností je také,

85.?.?.?

že se podaří "osvobodit" pouze východní libyjce (s ropou), jako kompromis. Mohly by to naznačovat požadavky na návrat do stavu před ofenzívou Kaddáfího, včetně dosti častých zmínek o územní celistvosti.

239941

22.03.2011 16:29

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: K tomu, že Japonsko neposkytuje informace

85.?.?.?

>Jistě. Nemám názor podle vašeho gusta, že ano?
To není o názorech. Zapomněl jste uvést ve své argumentaci ohledně vlnolamu, nějaký certifikát nebo odborný posudek, který dokládá, že tento vlnolam měl být schopen potlačit účinek vlny tsunami (podle mne) alespoň dvakrát až třikrát "větší" než byla v roce 1896 tak, aby náhradní generátory proudu bezpečně fungovali i po tsunami. Pak by se dalo opravdu jen čekat, jestli odolá nebo ne. A vina by dnes padla na onu certifikační autoritu.
Vlnolam v praxi prokázal katastrofální nedostatečnost na zcela běžnou vlnu tsunami, a ten kdo ho (při projektování) považoval ("věřil ") za dostačující (stejně jako Vy) by byl ("věřící" ) ubožák. Podle mne, nebyli dostatečně zváženy všechny projevy tsunami, zejména to, že vlnolam je jen "děravý cedník", který všechnu vodu nakonec propustí, byť s menší energií a zpožděním, ale to u vysokých vln stačí k "propláchnutí" oněch motorgenerátorů. Takováto úvaha by vedla pochopitelně k doplňující ochraně motorgenerátorů buď polohou (dát výš) nebo krytem, jak psal djb.
Myslím rovněž, že takový posudek, jak je o něm řeč výše, by žádná autorita přes hydrodynamiku nikdy nevydala. Šlo zjevně o tragické opomenutí možnosti zaplavení motorgenerátoru vodou z tsunami.
To je moje poslední komentování vlnolamu, myslím dostatečně polopatistické.
Odborníkem na jadernou bezpečnost se nestanete tím, že máte mimořádný instinkt na neférovou hru jiných. Nejdříve musíte být schopen férové hry Vy sám. A pak logicky uvažovat a hodně znát. Pak Vás ani nenapadne obhajovat neobhajitelné, což Vy vytrvale děláte!!!
Montujete k tomu další nesouvisející věci , jako vojenské reaktory, nebo kam byste tu elektrárnu situoval Vy. To chcete (férově) odvést pozornost od nedostatečnosti vlnolamu jinam?
Bartošku, Bartošku...

240057

29.03.2011 11:49

Víme, co chceme?

Brambory

85.?.?.?

Tedy, hned zkraje se přiznám, že nevím, jestli systém pracuje pro mne nebo ne. Otázka je, jestli bych třeba nesklidil i bez sázení, když výsledek je nejistý a jsou zde navíc "skryté síly", které výsledek ohrožují. Abych zbytečně nesázel, neokopával atd.
Nevím jak vám, ale mně to přijde dost podobné volbám. Pravda, volební výsledek není určen k jídlu, ale možná je důležitější než pár pytlů brambor. Ten systém je totiž ovlivnitelný výsledkem voleb. Proto taky občas slyšíme či čteme, že volič "nezodpovědně zvolil", a mezinárodní společenství má potom plné ruce práce při pomlouvání zvoleného.

Všichni by chtěli rovnou sklízet, ale příprava žádná. [oči v sloup]
Ani na revoluce se moc netěšte, pokud si je taky sami dobře nepřipravíte.

240669

08.04.2011 03:30

Možná globální geofyzikální katastrofa a vojensko-politická situace ve světě (II)

RE: Dal jsem zbytečně vysokou známku.

85.?.?.?

Bořivoji, Vy jste ho (podle následné odezvy soudě) ne-Nakopl. Ani ironii nerozezná od vážné mluvy (Rusko a zdroje). Ale věří si, radit (obzvláště od Vás) nepotřebuje. A číst jeho puzzle - ztráta času. Když ho ale nachytáte na švestkách, pak je to tím, že Vy máte informace z první ruky, zatím co on je nakoupil... (z druhé ruky).
Historie, matka Fukušimy. [pláč]

241280

08.04.2011 04:25

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Ale i tak

85.?.?.?

Udělal jste dobře. Ne proto, že by ta voda byla o moc víc radioaktivní než "před Fukušimou", ale Vaše vlastní obavy by mohly být ve svých důsledcích pro Váš organizmus škodlivější, než ona voda. Někteří často létají, aniž by tušili, že při tom inkasují "dosti významnou" dávku ozáření. U personálu letadel je celková kumulovaná dávka hlídána. Takže, kdybych tam letěl já, tak bych se tam docela těšil, možná bych si ještě prověřil mořské proudy v oblasti, abych mohl to naředění brát s větší jistotou. Myslím si (nepočítal jsem), že let bude z hlediska inkasované dávky větším rizikem než plavání ve vodě.
Článek ale také pokládá opětovně (neřešitelnou?) otázku, kdy věřit předkládané informaci a kdy ne.
Právo být laikem je kruté - odkázán na uvěření. A jeden nemůže být odborníkem na všechno...

241286

08.04.2011 05:20

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

85.?.?.?

Jedné vrásky Vás zbavím, na víc nemám čas.
>Pokud se izotop Cs ukládá v tělě, tak poločas rozpadu mi dělá vrásky.
Stačí "nevypíjet" moře v okolí Fukušimy, a tím zabráníte ukládání...

241287

08.04.2011 05:29

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

85.?.?.?

Doplním ještě, že třeba vynechat také pojídání "plodů" tamějšího moře.

241288

20.04.2011 20:50

BRICS a přestavba světa

Vím, že

85.?.?.?

vylučovat, a v důsledku toho izolovat, je konfrontační způsob myšlení v němž vězí skoro celá zdejší diskusní komunita. Proč předem někoho vylučovat ze spolupráce, když nová pravidla této spolupráce jsou postavena skutečně rovnoprávně pro všechny. Tak mohu spolupracovat i s "bývalým lichvářem".
Cesta k otevřenosti rovnoprávné spolupráce pro všechny, je také jediná spolehlivá možnost, jak se vyhnout válce. "Bývalé elity" budou muset přehodnotit svoje "nové" možnosti.

242311

22.04.2011 22:31

Politický marketing a války v minulém století

RE: Obavy

85.?.?.?

Odpověď je sice jasná, srozumitelná, ale přesto pro některé nedostatečná. Nejsou tam zamontováni ti za oponou, kteří již po tícíce či desetitisíce nebo rovnou miliony let tahají za provázky a ovládají ty před oponou. Po takovém doplnění by i Brownův pohyb byl "úplněji" vysvětlen, proč to nechávat jen na "nějakou atomární interakci". [velký smích]

242474

22.04.2011 23:37

BRICS a přestavba světa

RE: Vím, že

85.?.?.?

Mne vynechte, v tom zůstáváte sám, případně s těmi, kdo na tu posichrovanost věří. Už jen být doopravdy "bývalou elitou" je víc než konec (pro ně). Nebude to hned, ale trend je zde zjevný a přechodový stav ještě bude dlouho s nejistým výsledkem.
BRICS se mně jeví jako nová uvědomělá kvalita, zejména v tom, že jejich politické reprezentace mají poněkud jiný žebříček hodnot než stávající reálné globální elity. Pokud ovšem nemáte na mysli, tu i tam se vynořující tajemné "elity za oponou", které po tisíciletí řídí a nenápadně ovládají všechno co na scéně vidíme. O těch bych si nedovolil spekulovat, neb na ně nevěřím.

242478

23.04.2011 00:32

BRICS a přestavba světa

RE: Vím, že

85.?.?.?

Pochopitelně, důvěryhodnost je důležitý pojem, ale v období přechodů -zlomů je důležitější stanovení jasných podmínek spolupráce. Já měl hlavně na mysli nespouštění "železné opony" a udržování otevřenosti v dialogu i obchodě. I při zjevné vojenské převaze bloku BRICS, která hned tak nebude, přijde vstřícnost "levněji".
Obdivuhodná vytrvalost dolaru (více než cokoli jiného) ukazuje, že měna je spíše kategorie psychologická. Že stačí věřit, a dolar posiluje, bez ohledu na to, kolik se jich nekrytě vytiskne. Není v tomto ohledu bez zajímavosti, že i "krytá měna" by mohla mít potíže, záměrným vyvolá-vá-ním nedůvěry.
Věř, a dolar zas se uzdraví! [mrknutí jedním okem]

242479

23.04.2011 01:22

BRICS a přestavba světa

RE: Zamyslite sa

85.?.?.?

Máte celkom dobré informácie, iba tie o Putinovi sa mi nepozdávajú. To je prevzaté z mainstreamu - vymyslené ohováranie, možno by to sedelo na Jelcina. Nie, ani na toho, ten by tie pozemky v Patagónii vymenil za vodku. [cool] To o Bushovi som tiež niekde čítal, ale Putin v Patagónii? Nejaký odkaz na zdroj by nebol, lebo inak zomriem v nevedomosti. [naštvaný]

242483

03.05.2011 11:08

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Visí nevisí.

85.?.?.?

[cool] [cool] [cool]

243238

03.05.2011 14:04

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Falešné foto

85.?.?.?

Měl jsem taky pochybnosti, ale další dávka ""informací" a dalších dementi mne trochu nakřápla, ale definitivně mne přesvědčilo video, kde "útok na bin Ládina jeho sousedé natočili na mobil". [chechtot] O tom, že neponechali nic náhodě, svědčí poslední věta z prvního článku: "Ve vazbě skončilo devět žen a 23 dětí, uvedla BBC." [oči v sloup]

243250

03.05.2011 15:49

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

Otec vlasti dementoval svého kancléře

85.?.?.?

Na hradě se tedy dějí věci! Odkaz.

243257

10.05.2011 08:21

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

85.?.?.?

Mirdo, Vy jste asi taky vtipálek. V osmičkové soustavě posun "desetinné čárky" dělá totéž. Jde o násobení a dělení s 8, 64. 512...řády
Radu, kteru jste dal bakimu, pouze opíšu:
>Vyzkoušej si to, budeš tou jednoduchostí zaručeně překvapen.
[velký smích]

243831

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
417 336,79 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?