Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 65 příspěveků, 1 jméno: leo69.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.11.2007 18:44

iNo pasarán!

Mám z toho všeho nepříjemný pocit...

leo69 89.?.?.?

Mám z toho všeho nepříjemný pocit a připadá mi, že se schyluje k mnohem většímu výbuchu vášní v tomto národě. Podle vyjádření "našich/jejich" médií nás celý svět sledoval, jak si s těmi "nácky" poradíme. Jezdil se sem kvůli tomu radit s prezidentem šéf Židovského světového kongresu, atd. Co má tohle vše znamenat?

Policie 10.11. více méně v podstatě dělala všemu jen kulisu a všechno to násilí, které tam probíhalo, bylo jen vygradovanou hysterií rozdmýchanou médii (vlastněných "cizinci" - víme kým). Uvědomme si, že potom na místě samotném nebyl v podstatě proti sobě "nácek/antifa/žid, ale Čech proti Čechovi! Nechali jsme se zblbnout a namočit do něčeho, co bude mít s velkou pravděpodobností další pokračování, které může mít za cíl další omezování našich svobod jako v "oslavované, bratrské" USA.

Všímáte si, jak to násilí a chaos graduje? Já ano. Když si to vše ještě spojím s tím, co tady začala rozpoutávat vládní ODS s rozbíjením sociální společnosti a snahou uvrhnout tři čtvrtiny národa do existenčních obtíží, tak mám právě ten zmiňovaný nepříjemný pocit, že to vše je jen začátek a ještě to dále povede k dost dramatickým událostem.

Možná k událostem, kdy tady nebude jen jedna americká posádka na jednom radaru, ale třeba i pět, nebo i deset.

K tomuto scénáři (US vojenské přítomnosti u nás) pravděpodobně mělo směřovat už při rozdělování Česko-Slovenska a následné přemety, tunely a svinstva měly lidi rozeštvat k výbuchu násilí. Proběhlo to ale neplánovaně tenkrát v klidu, snad i díky tomu ještě silnému porevolučně/sametovému nadšení v srdcích našinců a tak ODS s papá Klausem + USA vymýšlí něco nového dnes, kdy se konečně zas dostali pomocí nečestné Kubiceho zprávy k moci.

Brzy si sem dovezou floridské volební strojky, aby tito staronoví zaprodanci zůstali u moci už "na věky". Nebo může proběhnout scénář "Jugoslávie", či nějaká úplná testovací novinka.

Možná nakonec válka nezačne v Iránu, Pakistánu, ale začala už v srdci Evropy!

m,[smích]

146985

12.11.2007 19:07

Španělsko vystoupilo z aliance států trestajících popírání holocaustu

Vivat Španělsko!

leo69 89.?.?.?

Bravo, opona se trhá! Teď jen ještě Vážení Španělé vydržet a ustát ten tlak, který bude na 100% ze všech možných i nemožných směrů následovat...

Držím palce.

m,[smích]

146988

12.11.2007 19:54

iNo pasarán!

RE: Mám z toho všeho nepříjemný pocit...

leo69 89.?.?.?

Koukám ještě, jak začínají média strašit
s tím, že se 17.11. chystá v Praze odveta souboje mezi extrémisty "naci" a "anti". V televizi neřekli ale vůbec KDE v Praze se mají střetnout. Na internetu ve zpravodajství lze nalézt, že se chtějí "utkat" na Palackého náměstí. Ale kolik "obyčejných" lidí, kteří se chystají 17.11. na protivládní demonstraci na Václavské náměstí má internet a kolik jich kouká na TV zprávy?

Kolik z nás asi ze strachu před násilím prezentovaným k 10.11. na Václavák raději nepřijde?

m,[smích]

146994

12.11.2007 21:53

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

RE: Spíše než obrácení ke Světlu

leo69 89.?.?.?

Nevím přesně proč, ale Váš příspěvek mi evokoval jeden pořad v TV na stanici Spektrum.

Ten pořad byl o architektuře, jmenovitě o britské architektuře. Byly tam ukazovány různé slohy a typy staveb. Byla tam i jedna "zajímavost" a to ta, že zhruba v 16.,17.-tém století byla sídla mocných obývána "pánem" i "sloužícím" společně. Sluha žil i spal na dosah svému pánovi - často měl i svoji postel v jedné místnosti, aby byl kdykoli nablízku a s "pánem" byl zároveň i přítelem. Být "sluhou" bylo v těch dobách jedno z nejváženějších a nejuznávanějších zaměstnání.

V 18.tém, ale hlavně pak v 19.tém století se to začalo měnit. Sloužící začali být méně než psi. Paláce se začínají stavět tak, že za obytnými místnostmi vedou chodbičky a schodiště pro sluhy, kteří na zazvonění často složitými zvonkovody musí být stále neviditelně při ruce. V této době už žijí sloužící co nejvíce odděleně od "pánů" a ve svých zastrčených komůrkách si na noc pouze rozloží slamník a ráno honem zase do služby. V pořadu je i zmíněn jakýsi britský lord (nebyl ani moc velkou výjimkou), který řval na sloužící jestli mu přijdou na oči, že je zabije. Skončilo období pán + sluha/pomocník/přítel a začalo období pán + sluha/otrok/nikdo.

Co za tou změnou asi stálo? Sám za sebe nevím. Že by třeba strach z poměrů které nastolila pro celý tehdejší svět francouzká Revoluce? Kdosi se tady někde zmiňoval, kdo za touto revolucí stál, respektive, kdo se chopil a zneužil zprvu ušlechtilé myšlenky na rovnost, čest a bratrství a co s toho vzniklo. Možná nástupem vědeckotechnické revoluce a vznikem vždy dostupné levné pracovní síly koncentrované v ghetech na předměstích. Možná něco úplně jiného, každopádně čím dál lépe vidím, že život na Zemi je skutečně stále větším peklem.

Nevím a nechápu totiž, kde se bere pocit některých lidí, že si mohou dělat co chtějí na úkor jiných lidských bytostí a kořistit na nich pro své často až nespotřebovatelné bohatství a navíc být k těmto lidem, z kterých žijí, ještě horší než běsi.

Vidím, jak se to ale vše neskutečně stupňuje a tuším, jak to asi brzy skončí.

m,[smích]

147007

12.11.2007 23:09

iNo pasarán!

RE: Mám z toho všeho nepříjemný pocit...

leo69 89.?.?.?

Jen se pana Janko vylívejte, jste jeden ze snad tří - čtyř zde, jejichž články "hltám" přednostně... Nejsem na tom inteligenčně tak, abych zvládl na ně odpovídat, ale zpracovávám je po svém a věřím, že ostatní také.

Vím, že v "duchovnu" proběhl zásadní a krutý boj o tuto Planetu předloňskou zimu a teď už jen se promítne vše na hmotné úrovni. Jsem připraven na vše a věřím, že po očistě Země vydechne svobodněji...

m,[smích]

147017

14.11.2007 02:06

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: umazaný Izrael?

leo69 89.?.?.?

Bylo to vyřčeno v tom smyslu, že by sionismus měl zmizet z mapy světa, asi takovým způsobem, jakým např zmizel bývalý komunismus v CCCP. Není v tom nic o zmizení státu Izrael, ale o zmizení určité ideologie a to postupným vývojem a ne násilím. Samozřejmě "některým" se hodí do krámu to neustále překrucovat.

Zkoušel jste hrát někdy hru, jak jsou vybráni třeba čtyři lidi, tři z nich jdou za dveře a čtvrtému je v místnosti přečten text. Ten čtvrtý jde potom ven za dveře za ostatními třemi, ten text jim převypráví co nejpřesněji svými slovy a ti potom po jednom vstupují do místnosti zpoza dveří a dále vypráví ten text co jim řekl ten čtvrtý. Zkuste to někdy, uvidíte co z toho vyleze za nesmysly... Nebo jiná varianta tohoto, že jim ten čtvrtý přečte text za dveřmi a oni ho potom postupně po jednom po vstupu do místnosti převypráví. Výsledek je dost podobný té první, mnou popsané hře. Zjistíte na tom, jak každý chápe vyřčené úplně jinak a jinudy. [velký smích]

Takže jaké z toho plyne ponaučení? Kolik lidí, tolik výkladů vyřčeného a také, skutečně věřit můžu jen tomu, co jsem slyšel na vlastní uši u přímého zdroje. Pokud jsem u toho nebyl, tak nemohu s klidným srdcem někoho skutečně odsoudit za údajně vyřčené...

m,[smích]

147119

14.11.2007 03:11

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: umazaný Izrael?

leo69 89.?.?.?

Podívejte se na českou wikipedii na heslo sionismus a tam, sice až ke konci, máte např. tuto větu: Sionismus byl také v minulosti ze strany OSN označen za jednu z forem rasismu. A pak si najděte dále na wikipedii co je to rasismus. A sionismus/rasismus je například to, co by mělo zmizet z Izraele...

m,[smích]

147123

16.11.2007 09:26

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: umazaný Izrael?

leo69 89.?.?.?

O tom, jaké území patřilo či nepatřilo "odjakživa" Němcům by se dalo dost polemizovat.

Slované (a i ti čeští) tady byly o hodně dříve než germáni a dokonce vlastnili a žili na podstatné části současného území Německa, Rakouska, Maďarska atd. Patřilo nám i území dnes pokládané za výhradně německé, protože se Němcům dost dobře dařilo a daří falšovat určité úseky naší historie. Můžete si prostudovat odkaz k zamyšlení a i zajímavému pohledu na věc. Zajímavé jsou i další stránky na tomto odkazu: Byly dějiny Velké Moravy a Českých zemí falšovány?

m,[smích]

147293

16.11.2007 19:23

Malé zamyšlení nad Britskými listy

RE: Co to řešíte za blbosti?

leo69 89.?.?.?

Kdyby se zde častěji aktualizovala rubrika "ve zkratce", tak by tady to o tom polákovi bylo i s odkazem na YouTube. Dával jsem to tam včera, nebo už předevčírem...

Ale nikomu nic nevyčítám. Neplatím, nevyčítám.

m, [smích]

147323

16.11.2007 19:35

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: umazaný Izrael?

leo69 89.?.?.?

Pro úplnost! Němci tady byly od jisté doby, kdy je sem Čeští králové zvali jako odbornou pracovní sílu. To, že jim byly poskytnuty pozemky na postavení domů je ale neopravňovalo k tomu, aby ty pozemky byly později násilně přiřazeny k Německu!

Nevím, kde podle vás, opravňuji vysídlení německé komunity. K tomu jsem se vůbec nevyjadřoval.

Dal jsem vám pouze k dispozici odkaz z kterého je patrné, jaké byly a jsou vyvíjeny snahy ke změně naší historie. Protože jste jistě už slyšel výrok o tom, kdo nemá minulost (historii), nemá ani budoucnost! A vězte, že z naší historie je nám stále velice mnoho zamlžováno.

m,[smích]

147324

16.11.2007 20:41

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: Kiezby

leo69 89.?.?.?

Já to vidím i třeba takto:

Ve Vašem bodě 1 se dá namítnout, že jestli chce být Irán (ale i jakákoli jiná země) energeticky nezávislý/á a nechce být odkázán/a na momentální politickou libovůli jakéhokoli zahraničního dodavatele (i když je to dnes spojenec, zítra třeba ne), musí se naučit (a mít prostředky) vyrobit si vše z domácích zdrojů. To je přece pochopitelné a logické.

Proto se okolní svět konzumu a vytváření závislosti na jednom "západním" finančním mocenském centru vzteká ze snahy Iránu (ale i Ruska, Jihoamerických zemí, atp.) nebýt na ničem a nikom závislý...

Potom se není možno divit, že tyto (po svobodě a nezávislosti toužící státy) musí zodpovědně zvažovat i Váš bod č.2, kde je zřejmé a praxí ověřené, že toto "západní" finančnické mocenské centrum rozumí pouze hrubé síle a pouze ta je odstrašujícím příkladem dokáže zastavit, nebo alespoň zpomalit...

Práva států jsou podle mne dost podobná právům jednotlivce. Amerika např. hájí právo jednotlivce vlastnit zbraň na ochranu svou a svého majetku, proč by toto právo neměl mít na svoji ochranu i stát? Buď budou mít zbraně všichni, nebo nikdo. Buď mají všichni stejná práva, nebo stejná práva nemají, ale potom se už nejedná o tolik omílanou demokracii.

A bod 3., pokud USA napadnou Irán, tak ropa bude ještě dražší, protože US budou mít v rukou více méně nejdůležitější zdroje ropy a tím pádem si budou i diktovat ceny a nebo také jinak - v nastalém válečném zmatku a nejistotě cena poletí nahoru i bez diktování si...

m,[smích]

147325

17.11.2007 09:18

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: Kiezby

leo69 89.?.?.?

Za1+2 - Zjistěte si prosím někde z neutrálního pramene, co skutečně Iránský prezident řekl, ubezpečuji Vás ale, že o vymazání jakéhokoli státu z povrchu Zeme tam nepadlo ani ň. Nechce se mi to hledat, ale pokud Vaše úsilí bude poctivé, tak to jistě najdete.

2/ Jste ovlivněn pohledem té části světa ve které žijete. Kdyby jste žil jinde, tak by Vám třeba připadl jako fanatik Bush, nebo třeba klidně i některý z projevů na tiskovce Topolánka (pokud by jste reagoval bez znalosti řeči jen na jeho intonaci a verbální projev).

Za3 - Z těch všech zemí, které jste vyjmenoval, nemá USA kontrolu (buď přímou, nebo zástupnou) snad jen nad ropou v Rusku a nověji také ve Venezuele.

Toť ode mne vše.

m,[smích]

147360

17.11.2007 12:17

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: A co jako...za vraždu?

leo69 89.?.?.?

Tak za 1. - na videu je posledních pár minut z celé dlouhé doby (10 hod?), kdy byl onen polák zadržován v tom prostoru!

Že byl vyšinutý? Co my víme, podle mne byl jen velice unavený. Třásl se třeba z hladu, žízně, potřeby na wc, únavy, zoufalství a tak už zkoušel jen zoufalá gesta!

Před lítacími dveřmi stál namachrovaný člen ochranky z letiště a vypadá to spíše na soukromou agenturu a víme z ČR, jací "zoufalci" se do takových agentur dostávají. Kdo ví, jak mu dával po celou předchozí dobu najevo svou nadřazenost, že i ten mladý kanaďan to začal už natáčet na telefon a jeho matka se už i pokoušela s oním polákem komunikovat na místo příslušných neschopných letištních orgánů.

Neumím dobře anglicky, ale zdá se mi, že o tom polákovi referuje ten sekuriťák přibíhající policii jako o rusovi. Ten polák jak zaslechl, že se blíží policie, tak sám volá policie, protože doufá konečně v pomoc od kompetentních ochránců práva a ne buzerace nějakého člena letištní security.

To nebyli schopni za deset hodin z jeho pasu zjistit národnost? Zajistit tlumočníka? Psychologa konfliktního týmu? Ti policajti se bohužel nechali tím sekuriťákem vyhecovat a zjančit.

Ten polák rozhazuje za tím sklem rukama protože už dostává dávku s taseru!!!

To jak ten policista tluče s tím obuškem, tak to podle mne tluče do země, protože obušek je teleskopický a nešel mu zasunout...

Každopádně je to všechno hnus vypěstovaný tou nenávistnou teroristickou celosvětovou histerií made in USA.

m,[smích]

147371

19.11.2007 22:01

Kanadská policie zavraždila člověka

Tak je tu další případ, tentokrát v USA...!

leo69 89.?.?.?

Další mrtvý.Po zásahu taserem zemřel 20-ti letý mladík.
odkaz na článek !

m,[smích]

147535

Udělal jsem si také 17.11.07 cestu do Prahy a na tom Václaváku byl. Hlas až tak silný a zdravý nemám, tak jsem ho nahradil na místě zakoupenou píšťalkou a po proslovech organizátorů a hostů se prošel s ostatními až před Úřad vlády. Přesto, že drobně mrholilo a bylo chladno, tam na tom Václaváku bylo mým odhadem tak 3-4 tisíce lidí. Nebylo to očekávaných nad 10tisíc, ale i tak při průchodu Národní třídou a pak uličkami k nábřeží Vltavy, vybíhali lidé z obchůdků, hospůdek i zastavivších aut a tleskali a vyjadřovali svou podporu. Neskandovalo se totiž "pouze" NE základnám, ale byla požadována i demise Topolánkovo vlády...
Je potřeba dělat dále takové akce a nenechat vše usnout!

m,[smích]

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek

148039

26.11.2007 17:45

Logická čtvrthodinka

Přání...

leo69 89.?.?.?

Jenom trošku off topic, ale: Všechno nejlepší k včerejším jmeninám milá paní Kateřino [mrknutí jedním okem]

m,[smích]

148049

28.11.2007 19:49

Daňový kusanec

RE: JE LIBO VOLNĚTRŽNOU KÁVIČKU???

leo69 89.?.?.?

Kde jste vzali to, že kradl? Podle toho článku ho pozval kamarád a slova "platit to nebudu" podle mne znamenají, že to platil ten, kdo ho pozval...

m,[smích]

148202

05.12.2007 14:30

Žalobníček s cejchem práskače

RE: a co peníze.

leo69 89.?.?.?

Sám za sebe si také myslím, že kompromitující materiály nebyly skartovány, ale "někým" dobře uloženy a dodnes využívány. Ten "někdo" tyto dokumenty ještě průběžně doplňuje o různé další podvody a podvůdky z dob privatizace, falešných restitucí, dalších různých zlodějen s převody majetků atp...

Dost dobře je to vidět na chování dnešní politické garnitury. Ve vrcholných pozicích jsou nakýblovány většinově jen "staré" struktury, mající kořeny v dobách předrevolučních a také v dobách porevolučních tunelů atp. Jsou výborně vydíratelní a proto ti, kteří nemají už vůbec žádnou páteř, anebo jsou i "někým" v určených pozicích drženi za účelem vydání ovoce dlouhodobějších snah, drží hubu (namátkou - Salichov, Melčák, Pohanka, atd.,atd...).

Možná má čas od času některý z těch, svou minulostí umlčovaných, snahu a chuť se vším seknout a začít dělat věci jinak. No a právě pro tyto případy se čas od času, pro nezasvěcené jakoby bez příčiny a zřejmých souvislostí, objeví demonstrace síly "veřejného" mínění. Demonstrace, jak bys mohl dopadnout a být vláčen tím nezávisle závislým tiskem a být znemožněn až do pátého kolene tvého rodu, pokud neuděláš to, co my "někdo" v pozadí po tobě žádáme. To jsou ty jemnější demo akce.

Anebo ti nestačí toto malé demo s diskreditací známé osobnosti? Potom jsou tu další možné scénáře, třeba kulka do hlavy i kdyby tě střežila skoro celá armáda (Mrázek) anebo třeba jen malá injekce adrenalinu, který ti tak rozpumpuje srdce, že ti splašeně pukne (podle mého K.Kryl a další nečekaně odejití).Nebo ti prostě jen selže řízení vozu (Dubček, Langoš, atd.).

Nejenom že sama politika je svinstvo, ale svinstvo je i všude kolem dnešní politiky a politiků...

A kdo je ten "někdo" v pozadí? CIA, Mosad, KGB,...???

m,[smích]

148559

10.12.2007 16:34

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

leo69 89.?.?.?

LEIMASi (SAMIELi) v něčem máte pravdu a to v tom, že základem je milovat jiné jako sám sebe. Ale pravdu nemáte v tom, že toto "přikázání" je pouze a výhradně patentem jednoho jediného a to právě křesťanského náboženství.

Již mnohem starší náboženství např. známý hinduismus a později také hlavně severský budhismus má poučku, kdy jedinec má milovat všechny bytosti a přát jim štěstí (nechť jsou všechny bytosti šťastny).

Vidíte ale ten rozdíl v křesťanské podobě slova "bližní" a ve slově "všechny bytosti"? Křesťané (možná záměrně) vysvětlovali a vysvětlují pojem bližní jako souvěrec v církvi, v názoru, stejný státní příslušník, rodinný člen atp.

Naproti tomu výraz všechny bytosti je snad jasný a nespekulativně nezaměnitelný podle toho jak se zrovna komu, kdo je v tu chvíli u moci, hodí. Bytosti totiž nejsou jen mí bratři, sestry, rodiče a církev svatá, ale veškeří živoucí tvorové v tomto vesmíru! Je to projev lásky k veškerému stvoření.

Takže v podstatě to Samieli vysvětlujete správně, jen jste v zajetí toho podstrčeného slovíčka "bližního".

m,[smích]

148945

11.12.2007 09:44

Lži na konci amerického snu

RE: dovětek...

leo69 89.?.?.?

Kováte si pane Slávku i svoje železo, nebo "pouze" zdobíte dodané? Jsem z města, kde se již hezkou řádku let každoročně pořádají výstavy nožů a chladných zbraní. Bývá tady stále více a více vystavovatelů i z řad kovářů a také rytců. O jejich výrobky je stále větší zájem. Jako řemeslo to má podle mne budoucnost (a dle Vašich slov i přítomnost [smích] ), myslíte svou nabídku vážně? [mrknutí jedním okem]

m,[smích]

149018

11.12.2007 13:34

Bushovi biskupové: Okamžitý odchod z Iráku

RE: Nekonečná válka

leo69 89.?.?.?

To, že částečně klesne v Iráku násilí a pouliční teror se dalo přeci čekat. Má to souvislost přesně s dobou, kterou uvádíte, kdy zhruba před tím vaším +/- půl rokem pohrozil americký kongres Bushovi zastavením financování jeho iráckých dobrodružství a stažením vojsk z dané oblasti, pokud tam nedojde k viditelným výsledkům ohledně bezpečnosti!

Tím pádem se tedy přihodilo co? US a jejich nájemní nohsledi více méně přestali s podlými útoky na civilní obyvatelstvo. Přestali s terorizujícími výbuchy automobilů na tržištích, náměstích a hustě obydlených sídlištích. No a pokud US boys nepíchají do vosího hnízda a drží se stranou, tak je tam relativně klid! Přece si nenechají vyschnout penězovod, no ne?

Vypadá to ale, že se si jejich (USa+), nyní nevyužití, bombometčíci půjdou pomalu ale jistě rozehřívat polívčičku s "teroristickými" výbuchy někam jinam - viz. nově Alžírsko (možná i brzy někde Evropa) atp.

m, [smích]

149048

16.12.2007 13:26

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

jedna ze slabin tohoto volebniho systemu...

leo69 89.?.?.?

Podle mne tento zvazovany volebni system ma jednu podstatnou slabinu a tou je - Ceska posta.[smích] Staci si tam jit pro doporuceny dopis a vystat na nej poctivou frontu v jakoukoli denni dobu. U okenka s dopisy fronta az ke dverim a u druheho okenka lazo plazo, my prece vydavame jen baliky a obycejne zasilky, tak proc by jsme tomu druhemu okenku s frontou nejak vypomahali?
Nebo moje velice casta zkusenost z dorucovanim balicku - misto, aby se dorucovatele baliku pokusili balicek dorucit a zazvonenim za dvermi pripadne zjistit, ze nejsem doma, tak rovnou doruci jen oznameni, ze balicek je ulozen na poste a at si pro nej dojdu. To dokonce delaji i s balickem, u ktereho je priplaceno urgentni doruceni do druheho dne a ja na nej a jeho dorucovatelku cekam doma - posleze najdu ve schrance, ze jsem nebyl doma, nebo dokonce najdu oznameni az nasledujici den, kdy oznameni prinese pri pochuzce bezna listovni dorucovatelka...

Sluzby Ceske posty jsou vice mene katastrofalni. Stale redukuji pocty zamestnancu a pak nestihaji. To by ty volby asi dopadly...

m,[smích]

149330

21.12.2007 10:12

Linuxi, buď pochválen

Poraďte mi prosím někdo...

leo69 89.?.?.?

Koukám, že jsem tady správně - mezi samými odborníky na OS a tak mi tedy prosím někdo poraďte s tímto (raději asi kvůli off topic na e-mail, nebo ve fóru?):

Před pár týdny jsem si nainstaloval vedle původního OS WinXP Pro Sp2 i novou verzi Linux/Ubuntu 7.10. Od té doby jedu jen v Ubuntě, protože jsem si při instalaci zřejmě pošramotil zavaděč WinXP a tak při zapnutí PC mám sice nabídnut výběr mezi OS Ubuntu 7.10 a WinXP, ale u XP je v závorce (Loader) a po zvolení XP-ček mi běží na obrazovce ta jejich vlajka, pak se objeví modrá obrazovka s nápisem: autochk program not found - Skipping AUTOCHECK a naskočí restart a znovu obrazovka s možností výběru OS. Ubuntu mi sice po výběru běží super, ale přesto bych rád používal i ta XPčka.

Jinak ještě pro upřesnění: mám HD 250GB rozdělený na C: WinXP, D: data, E: záloha - vše NTFS, pomocí Partition Magic jsem si před instalací Ubuntu ukrojil kousek (15GB) z D: data a z těch 15GB vytvořil 1GB pro Swap a zbytek v Ext3 pro Ubuntu. Z Ubunty mohu bez problémů načítat a vstupovat do bývalých WinXP oddílů disku a všechna data mám bez ztráty zachována...

Poraďte mi tedy prosím, jak bez reinstalace a jiných složitostí obnovit i ty WinXP. Nejsem žádný PC expert a tak bych potřeboval radu stylem - zmáčkni woe tohleto a uvidíš tuto a pak takhle atd. ...

Děkuji předem za pomoc.

m,[smích]

149791

24.12.2007 09:11

Venda a Jenda

RE: Vážení a milí

leo69 89.?.?.?

Nevím jestli jste si René všiml jedné zajímavosti a to té, že i když si něco čtete, tak Vám stejně pracují hlasivky? Čtenou věc si velice "potichu" stejně v "duchu" přeříkáváte, takže nemlčíte (samozřejmě ani já)...

Pro pana Druida a Janka: jen ty Vaše "plky" svěřujte klávesám, možná nedohlédnete kdo Vám naslouchá a komu tím můžete pomoci "sepnout" a pochopit...

m,[smích]

149954

24.12.2007 10:33

Vánoční povídka

Přání k nadcházejícím svátečním dnům...

leo69 89.?.?.?

Tak se zase pomalu rok s rokem sešel a tak Vám, milí zvědavci, chci všem popřát krásné a pohodové vánoční svátky. Stejně jako loni Vám přidávám i jednu věc ze své tvorby k nasycení i jiných orgánů než jen břicha [mrknutí jedním okem]

Zastav se

Poslouchej,
zpívá kos.
Meluzína hučí v komínech domů.
Sníh se snáší z nedohledna,
v dáli z věže duní zvon.

Slyšíš?
Zastav se!

Vzpomínej,
byls' dítě a bos.
Les voněl mízou stromů.
Myšlenky čisté - sem tam jedna
a kdesi v dáli denní shon.

Vzpomínáš?
Zastav se!


m,[smích]

149957

30.12.2007 18:18

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Ke sporu Jarmilky a Ibuprofena

leo69 89.?.?.?

Mě se na těch fotkách z novinek.cz nepozdává délka ruky toho údajného střelce. Ta ruka, podle mého, není vůbec v přímé úměře k velikosti normálního těla, je prostě nějak dlouhá. Připadne mi, jako by před mužem v černých brýlích chyběla ještě jedna postava, ke které by se ta délka ruky hodila lépe. A navíc podle toho co se dá z fotky vidět, tak nedrží tu zbraň pořádně s prstem na spoušti, ale jakoby demonstrativně s ní mává (k odpoutání pozornosti...?).

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Další věc: kolika tisícihlavý dav se tam nacházel, aby někdo "čirou náhodou" natáčel zrovna atentátníka? Někde jsem četl, že při vstupu do prostoru kontrolovali policisté zhruba dva tisíce lidí na zbraně a výbušniny... Byl tam tedy vícehlavý dav (než zmiňovaných dva tisíce), nebo byli všichni zkontrolováni?...?

Je kolem toho velice mnoho otazníků a zdá se mi, že se touto akcí počíná, pomalu a jistě, USa a jejich nohsledům vymykat vše více a více z ruky (a nejen v Pakistánu)...

m,[smích]

150169

05.01.2008 11:34

Zločinci v policejních uniformách

RE: Akci Stastny balicek

leo69 89.?.?.?

V zemi, kde je určitá část věznic v soukromých rukách, bych to viděl spíše jako snahu o trvalý přísun vězňů k možnosti zvyšování zisků těchto soukromých ústavů.

Ve státě, ve kterém jsou věznice dostatečně naplněné se tyto "zhovadilosti" a úmyslné doplňování stavů dočasně nedějí, ale v oblastech, kde je potřeba doplnit stavy se ředitel věznice domluví s ředitelem policie a ta rozjede rychle nějakou "doplňovací" akcičku i když může být jakkoli absurdní, tak svůj účel splní.

A podle mého názoru je lepší mít ve věznici vykuleného pantátu obviněného ze sexuálního harašení atp., na kterých takových podobných pět, stačí jeden dozorce, než vraha a grázla, kterého musí hlídat tři dozorci, aby jim nevyvedl nějaký průser s mimořádnou událostí...

Vždyť přece o zvyšování zisků jde až v první řadě a nějaká práva občanů to nebudou narušovat, no ne?

m,[smích]

150632

09.01.2008 13:58

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Dovolte mi, vyjádřit vám svou podporu

leo69 89.?.?.?

Nevím, jestli tomu článku, na který odkazujete, dobře rozumím, ale nechápu, jak může člověk vlastnící "papíry na hlavu" být brán vážně při udávání na kriminálce? Vypadá to, od pana Jakeše, na doslovný termín: "dělat někomu užitečného idiota".

Kam jsme to, devatenáct let po listopadu, zase klesli? [pláč] Vladimíre držte se, myslím, že je Zvědavec mezi lidmi dost známý na to, aby s ním bylo jen tak zatočeno (nechce se mi totiž stále ještě věřit, že by s ním bylo "demonstrativně" zatočeno právě proto, že je tak známý, vždyť přeci máme v ústavě zaručenu svobodu slova i projevu).

m,[smích]

150854

09.01.2008 19:11

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Pár věcí na článku mě dosti zarazilo

leo69 89.?.?.?

Pokud jsou nějaké www stránky momentálně nepřístupné a já na nich nepotřebuji vyhledávat zrovna nejaktuálnější novinky, tak používám tyhle stránky: internet.archive

Myslím, že by se to mohlo hodit i někomu dalšímu [mrknutí jedním okem]

m,[smích]

150920

09.01.2008 19:54

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Mé přání

leo69 89.?.?.?

Ty jsi teda ale Vítek z gymplu s vyšším IQ! Typický a ukázkový produkt téhle divné doby a touto divnou dobou formovaný... Tebe a tobě podobné naučí až život a bude to muset dost bolet (bohužel i nás).

m,[smích]

150928

11.01.2008 22:35

Odkud to smrdí?

RE: Nový zákon

leo69 89.?.?.?

Ano, proměnou mělo být vyměněno myšlení z tendencí oko za oko... za miluj bližního svého a kdo tě udeří v tvář, nastav mu (bez touhy po odvetě) i druhou. Tímto myšlením a konáním ještě mohlo být postupně rozpuštěno a oslabeno zlo. Nepodařilo se tehdy, snad se podaří nyní a to v přání dobra a štěstí všem bytostem (a po výchovném výprasku)...


m,[smích]

151171

18.01.2008 14:25

Eretz.cz opět proti Zvědavci

RE: A co tohle ?

leo69 89.?.?.?

Aby jste 2xs nebyl trošku mimo mísu!

Víte, co znamenalo slovo žiži v dobách našich předků? Víte, jak se nazývalo jedno z našich nejposvátnějších míst, které se dnes nachází více/méně v prostoru Svatovítské Katedrály? Ano správně - žiži (někdy také žegy) a vychází se smyslu slova oheň, světlo, a někdy i zápalná obět!

Proč by Kristus nemohl znamenat Žiži - Oheň, Plamen, Světlo...? Viděl jste jistě už na různých obrázcích našich babiček, jak je na nich zobrazeno zažehnuté a žhnoucí (žiži) planoucí, hořící Ježíšovo srdce?

Ježíš byl osoba, ale Kristus je určitý duchovní stupeň a můžete ho k dobru nás všech při dobré a poctivé snaze dosáhnout Vy, já, nebo kdokoli další...

Tož asi tak.

m,[smích]

151935

03.02.2008 13:46

Historii píší vítězové

Vlasovci...

leo69 89.?.?.?

Také se všeobecně moc neví o tom, že po té, kdy Vlasovci zásadním způsobem pomohli při osvobozování Prahy, zasáhla jich část také do jedněch z posledních bojů II. sv.války. V době, kdy celá Evropa oslavovala již mír, tak ustupující německá vojska sváděla boje na Příbramsku ve snaze dostat se do amerického zajetí...

V okolí Příbrami zasáhl na pomoc místním odbojářům 3. pluk 1. Buňačenkovy divize ROA - vlasovci, přestože se chtěli také dostat do americké zóny vlivu a přesto, že na ně už pořádal hon útvar 1. UF (ukrajinský front) maršála I. S. Koněva, který plnil speciální úkoly (pronásledování vlasovců).

To, jak hnusně se k vlasovcům spojenecké armády zachovali, je dnes všeobecně známé.

odkaz: bitva u Slivice

m,[smích]

153215

05.02.2008 22:28

Historii píší vítězové

RE: Pisatel se taze

leo69 89.?.?.?

Jak píši zde v jednom mém předchozím příspěvku - Slivice...

Každý rok (nyní ob rok) se u Slivice pořádá rekonstrukce bitvy za účasti klubů vojenské historie (a v poslední pár letech již také pod patronací AČR - Armády České Republiky).

odkaz: rekonstrukce bitvy u Slivice

m,[smích]

153407

13.02.2008 01:26

Tak nám zabili Rona Paula

RE: Klidek

leo69 89.?.?.?

Dobrý den pane Janko, nějakou chvilku jsem Vás tu postrádal [mrknutí jedním okem].

Myslím si také, jako Vy, že se konečně našel někdo (tady i tam), kdo to svinstvo konečně nahlas pojmenoval, vyslovil a tím zasel do naslouchajících hlav a srdcí zrnko, které už jen, v souladu s vlastnostmi a schopnostmi setby, začíná klíčit. Touhy a srdce lidí (tady i tam) jsou pro tu změnu připraveny... Teď už zbývá pouze trpělivě počkat.

m,[smích]

154079

14.02.2008 13:02

Pruhy na nebi

RE: Minulé léto

leo69 89.?.?.?

To by jste mi pane Hoaker, jako zasvěcený z oboru, mohl odpovědět na věc, která mi již nějakou dobu občas vyvstane v paměti.

Četl jsem, nebo snad o tom byla zmínka v nějakém filmu, že jakési letadlo mělo po určité krátké době letu nějaký závažný problém a bylo nuceno přistát. Protože ale mělo ještě značné množství paliva ve svých nádržích a bylo na přistání těžké (nevím, možná i z důvodu nebezpečí výbuchu při přistávacím manévru?), muselo toto palivo ještě ve vzduchu "vypustit". Co si mohu pod tímto vypuštěním představit? Je to vůbec uskutečnitelné a je to někdy praktikováno? Jestli ano, co udělá to vypuštěné palivo?

Děkuji za odpověď.

m,[smích]

154173

15.02.2008 10:37

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

leo69 89.?.?.?

Paní Hanko, jaká je tedy případně doporučovaná ochrana proti tomuto fenoménu? Píšete, že se doporučuje větší přísun tekutin. Stačí pouze toto, nebo se k tomu doporučuje ještě něco dalšího?

Díky za odpověď.

m,[smích]

154334

18.02.2008 20:54

ČSR 1938 – Косово 2008

RE: Prdlajs!

leo69 89.?.?.?

Ale vždyť Albánci mají svůj stát a to Albánii!

Proč se tedy v té "nezměrné" touze po sebeurčení atp. neseberou a nejdou do té své, již existující Albánie? Proč musí vznikat další Albánie s přídomkem kosovská?

Pokud by neexistoval stát Albánie a existovalo by silně početné albánské etnikum bez svého státu, tak by i možná mohl být požadavek s tlaky na vznik státu Albánců za určitých podmínek opodstatněný, ale tohle to, co se děje, to je velebnosti svinstvo!

Začíná se pomalu pravděpodobně plnit vize, že má přijít cosi, co Evropu a evropany bude hodně a hodně bolet...

m,[smích]

154641

Začal jste dobře a já Vám s tím motáním pomohu... [velký smích]

Mysl by při práci (nejlépe fyzické práci) měla být svobodná a jakoby "prosvětlená" (svobodná, veselá), k tomu si ještě uvědomovat pohyby pracujícího těla, tak to je panečku síla, toto konání člověka postupem času osvobozuje.

Na druhou stranu, práce vykonávaná s myšlenkou na pouze a jedině osobní výhody, prospěch, atp. nás více a více poutá k té "hlíně" tady a zatemňuje nás...

Je to tak. Prací (fyzickou) a svobodnou (projasněnou) myslí k trvalé svobodě!

m,[smích]

154912

Samozřejmě žijeme a existujeme v prostředí, ve kterém je to nyní zařízeno stylem pracuj (odevzdávej)- dostaneš. Takže není potřeba být úplně blbý, stavět se do pozice "vyjebejtesemnoujakjelibo" a nechat se zneužívat těmi, kteří slyší a rozumí pouze slovu zisk atp. Před prací, která mě má živit, si dohodnu obvyklý výdělek a pak už na něj nemyslím a konám dle návodu+ o příspěvek výše (samozřejmě tento svůj postoj nevykládám na pracovišti každému na potkání, je to vnitřně intimní postoj).

Nebo také, při hodně nepříznivých podmínkách v zaměstnání, mohu raději takto konat ve svém osobním volnu a takto aktivně odpočívám na zahrádce, sportu, akci Z (Zet) [velký smích] , atp...

+P.S:musím uvést pro úplnost, že nejsem autorem tohoto systému a kdo zde sledujete mé občasné příspěvky, tak si můžete jednoduše dohledat zdroj...

m,[smích]

154929

A co bude s "naším" Miroslavem Topolánkem a jeho "Es komt der tag"?
Ten za to od válu nepůjde?

To je mi divná spravedlnost [zmaten]


m,[smích]

154931

V kamenolomu už jsem makal a u Uranových dolů také. Můj majetek je tak "mizerný", že se nemusím bát ničího zájmu o jeho roztřídění [velký smích]

To Vaše vysvětlení hesla beru. Za sebe říkám, že jsem chtěl jen upozornit ty, kteří naslouchají s hlavou otevřenou, i na druhou stranu mince a s A.H. to nemá nic co do činění.

m,[smích]

154938

28.02.2008 20:56

Matrix

RE: Co s tím lze dělat?

leo69 89.?.?.?

Pokud chcete znát skutečně odpověď, tak se podívejte sem: a také ještě potom sem: ...


m,[smích]

155376

28.02.2008 21:02

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: Vzteky doběla je rozpálen, zdá se někdo jiný:)))

leo69 89.?.?.?

Nevím, proč všichni poukazují při této zahraniční cestě pouze na p.Paroubka a nikdo se nezaměří na význam p.Zaorálka! L.Zaorálek je v současné době vysoký ústavní činitel a to místopředseda Poslanecké sněmovny ČR a dále je také Stínovým ministrem zahraničních věcí, takže již ze své funkce má právo na důstojnou návštěvu země jaké si vzpomene...

ODS nebude u vesla věčně (možná mohou brzy přijít i předčasné volby - pokud "zelení" vystrnadí z vedení stále více se vybarvujícího M.Bursíka, začnou plnit svůj předvolební program a nekývnou na radar) a je potřeba dát světu vědět, že u nás nejsou pouze USraelští vlezdoprdelkové a že jsme jako Stát v podstatě stále ti, kteří byli v minulosti důležitým nestranným prostředníkem u podstatných mezinárodních jednání třeba právě na Blízkém Východě...

Zase se pouze štve proti Paroubkovi a odvádí se pozornost od podstaty celé věci.

m,[smích]

155374

29.02.2008 00:53

Matrix

RE: Co s tím lze dělat?

leo69 89.?.?.?

Pokud bych chtěl pane Vojto žertovat, tak bych to řekl. Každý z nás řeší své problémy způsobem jaký umí a ke kterému dozrál...

Projděte si prosím ty stránky do hloubky (neplatí to pouze pro Vás pane Vojto, tuto diskuzi nečteme pouze my dva), a to nejen ty pasáže, na které jsem odkázal v minulé odpovědi. Můžete vyjít z tohotobodu.

Samozřejmě to ode mne neberte jako vnucování Vám něčeho za každou cenu, to vůbec nemám v úmyslu. Dopilovávám pouze svou odpověď k úplnosti [smích]

A ještě dodatek: ta podle Vás nezanechaná stopa je, mimo jiné, Nauka sepsaná, za dob nejtužšího komunismu a pronásledování kohokoli se svobodnými myšlenkami u nás, do +/-12 originálních knih, které mohly začít vycházet až po r.89...

m,[smích]

155386

Je také možné, že ta její slova o WTC, zveřejnili až teď, kdy se i někde zmínila o měsíci a "oni" ji tím spojením obou teorií můžou v očích veřejnosti zesměšnit a zkompromitovat. Řekla to (WTC) asi někde na významném místě a už se to zakrýt nedá, tak se to musí nějak "shodit". Protože kdyby byla řeč pouze o WTC, tak se plno lidí zamyslí, ale pokud v tom je "zase" ta "báchorka" o měsíci, tak se plno lidí (vymytých mozků) zasměje a tím pádem "vyhodí" z mysli i tu "báchorku" o WTC.

Protože, všimněte si prosím, kterou z těchto dvou teorií "demokratická" média v titulcích článků, tím měsícem, vypichují do popředí a dělají z toho zase debatu o "ničem"...

m,[smích]

155721

04.03.2008 21:37

Hrdina Harry v britském Vietnamu

RE: Válečný deník prince Harryho

leo69 89.?.?.?

Tak jsem na to také mrknul a zajímalo by mě, co má v této frašce "dobrého vojáka Harryho a jiných veselých skopičin", znamenat ta zmínka o tom estonském odznaku na princově vestě. To je jako kdyby přece jen něco, tak já nic, já Estonec? [překvapení] [zmaten] [oči v sloup]

Anebo (po tom, kdy jsme viděli nedávno prince na karnevalu v jeho oblíbené masce z II.WW) vypadal ten odznak takto?: 5.SS-Panzer-Division "Wiking" kde sloužil i 1. prapor Estonské legie pod názvem prapor tankových granátníků "Narwa" (SS Panzergrenadierbatalion Narwa)
Vložený obrázek


Těm dálkově řízeným počítačovým hrám stylu tanková, nebo letecká bitva se nedivím, to dneska hraje každý kluk a tím koupáním jednou za týden také nikoho neohromí (dříve se králům doporučovalo koupat dvakrát, třikrát za rok, že prý to není nic zdravého)... [velký smích]


m,[smích]

155729

05.03.2008 00:16

Gaza v agonii

RE: Palestinci

leo69 89.?.?.?

Okaz na stránky ISM: Obětí v Gaze přibývá...

Vložený obrázek


m,[smích]

155733

11.03.2008 14:20

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

leo69 89.?.?.?

Také jsem na to hned včera mrknul a je to fakt dost husté. Pokud je někdo schopný dělat takovéto podvody a nátlaky kolem "blbého" cukru, přesněji tedy kolem umělého sladidla, tak jsem (bez legrace) schopen věřit snad už všem teoriím o jakémkoli spiknutí a lobbistických nátlacích prakticky k čemukoli...

K tomu umělému sladidlu nazývanému Aspartam, nebo NutraSweet, jsem našel informace, že v zákulisí prosazování tohoto umělého "jedu" figuruje i naše stará známá firma Monsanto. odkaz:

Té Stevie si keříček na zkoušku objednám, jde to pěstovat i za oknem. [velký smích]


m,[smích]

156267

11.03.2008 22:24

Ortodoxní židé a holocaust I

RE: Neturej Karta je poměrně malá skupina...

leo69 89.?.?.?

Ale nejlepší je ve Vámi zmiňovaném článku tento odstavec:

..."V úhrnu bude 54 miliónů dolarů vyplaceno individuálním žadatelům, zbytek dostanou židovské nadace a komunity"...

Takže ze 170 milionů mínus 54 milionů zbude 116 milionů a ty ještě 63 let po konci II.WW dostane kdo? Profesionální pijavice.


m,[smích]

156311

15.03.2008 11:48

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Čeština

leo69 89.?.?.?

Volně řečeno slovy prvorepublikového snáře: dolar ve snu zmírati viděti - finanční problémy míti... [chechtot]

Použil bych, pane JanX, v tom překladu slovo zmírati. Slovo zmírati chápu jako dohasínat, odcházet z neduživosti, chřadnout, atp... Je to takové "básničtější" a více se to, podle mého názoru, hodí k Vašemu pojmu expresního náboje.


m,[smích]

156588

19.04.2008 09:40

Poděkování od nezakladnam.cz

RE: Chávez chce napadnout ČR

leo69 89.?.?.?

Zkoušel jsem také (minulý, nebo už předminulý týden) panu Stworovi přeposlat nějaký majlík na jeho zde uváděný e-mail (editor....) a nechtělo mi ho to vůbec doručit (anebo byl třeba doručen a akorát mi to posílalo nějakou "naoko" odpověď o chybě?) [zmaten]

m,[smích]

159411

30.04.2008 22:16

Jak mi von Krebst poslal jedno euro

Stejná příchozí platba na Britské listy...

leo69 89.?.?.?

Vypadá to, že Krebst Von Čech chtěl zaškodit s platbou i Britským listům - viz: platba 1€

Provozovatel BL asi netuší o co se mělo jednat a tak to prezentuje pouze jako šlendrián Raiffeisen banky.
Kdyby asi tak na BL věděli, že je tou velkorysou platbou chtěl Von Krebst stáhnout o tři kila... [oči v sloup]


m,[smích]

160270

06.05.2008 14:17

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: Ne radaru - Praha 5.5.2008

leo69 89.?.?.?

Ještě pár fotek, které se nevešly do jednoho příspěvku:

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

m,[smích]

160517

06.05.2008 14:46

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

Ne radaru - Praha 5.5.2008

leo69 89.?.?.?

Včera jsem byl také pozvednout svůj hlas na demonstraci Ne základnám v Praze. Na rozdíl od demonstrace Ne základnám z chladného a brzy se stmívajícího 17.11.07 s obdobným průběhem (projevy, pochod před Úřad Vlády) bylo tentokrát po celou dobu většinou krásně světlo a slunečno. Tedy, pro úplnost informace, kromě momentu při příchodu před Úřad Vlády ČR, kdy se těsně před příchodem k cíli nebe zatáhlo, začalo pršet a pak, na symbolické roztrhání smlouvy o radaru, nádherně a v plné síle vysvitlo, ze znenadání ustoupivších dešťových mraků, slunce...

Na této demonstraci jsem již také registroval o mnoho více (oproti minulosti) různých agenturních fotografů, kamer a kameramanů včetně ČT. Také cestou, po trase průchodu demonstrace, na nábřeží Vltavy, kousek od Karlova mostu TV NOVA atp. Jejich zájem se zřejmě, díky neutuchajícímu úsilí iniciativy Ne základnám a také díky Greenpeace a jejich akce se "zabráním" kóty 718, úměrně zvyšuje. Bohužel jsem ale zvýšený zájem zatím nijak zvlášť nezaregistroval na televizní obrazovce (asi si to točí někam do archivu, nebo kompetentní vedoucí vysílání podobné reportáže pravděpodobně nepouští do "éteru" z ideologických a stranických důvodů). [oči v sloup] [chechtot]

Pro ty, kteří se z různých důvodů nemohli dostavit do Prahy, přikládám pár fotografií. A ještě přidávám: Iniciativa Ne základnám ve čtvrtek 8.5.2008 dopoledne naplánovala sraz, v co největším počtu lidí, u Grilu (hospůdka) v Míšově (Brdy) s cílem podpořit Greenpeace a proniknout za nimi na kótu 718.

Foto - Praha 5.5.2008:
Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

m,[smích]

160516

08.05.2008 18:17

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

kóta 718 - Brdy 8.5.2008

leo69 89.?.?.?

Když už jsem sem dal pár fotek z akce Ne základnám v Praze, tak Vám sem dám ještě nějaké fotky ze dnešního dne, přímo z kóty 718 v Brdech (snad se pan Vladimír nebude zlobit). Je to pro ty, kteří se tam nedostali, nebo jsou daleko a dostat se nemohli. Všude bylo vojenských policistů jako psů, ale ty na fotce nemám, neb jsem pochopitelně neputoval po cestách které hlídali a nefotil je...

Bylo nádherné počasí jako stvořené na výlet a v táboře Greenpeace vládla přátelská a uvolněná atmosféra. Průběžně se tam trousili mladí i staří a vyjadřovali akci všemožně podporu (slovem, sladkou oplatkou, ale i třeba odnosem pytle s odpadky zpět do civilizace). Most setkání (který vystavěli Greenpeace přímo na pahorku, pár decimetrů od "patníku" s vyznačením výškové kóty) už stojí a kluci na něm už jen dolaďovali pár ozdobných drobností.

Musím uznat, že je to obrovský nápad, obrovská odvaha a husarský kousek od Greenpeace - obsadit kótu, kolem které ( a kolem zařízení, které na ní má stát) se v současné době vedou diskuze mezi nejvyššími politiky Evropy, Ruska a USA.

Při odchodu jsem potkal ve skupince dalších příchozích Š.Kotrbu a J.Májíčka, takže mnohem víc a profi fotek se určitě objeví postupně na BL.

Foto z kóty 718 - Brdy:
Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

m

160675

08.05.2008 18:19

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: kóta 718 - Brdy 8.5.2008

leo69 89.?.?.?

další:

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

m,[smích]

160676

09.05.2008 21:24

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: jednostranny clanek

leo69 89.?.?.?

Asi takhle: první za dvou plánovaných radarů u nás, v režimu NATO je v Nepolisích u Chlumce nad Cidlinou a druhý chtějí nacpat kousek od Mohyly míru ke Slavkovu u Brna, takže se určitě nemusíš ničeho bát, NATO tu má co chtělo![oči v sloup]

V Brdech má být pouze a jedině americké monstrum s kdoví čím ještě (možná i s těma raketama o kterých se uvažovalo hned na začátku a když se lidi začali ozývat, tak to jakoby změkčili odvedením pozornosti na Polsko).

m,[smích]

160775

13.05.2008 11:08

Kóta 718 – byli jsme tam

RE: Radar atd

leo69 89.?.?.?

Podle mne není problém vzít celý dav kamerou s vysokým rozlišením z nějakého okolo stojícího vyššího domu a mají to bez rizika pohybování se v davu...

Ti lidé s těmi mobily jsou spíše, podle mne, ti ustrašenější z nás, kteří mají stále hluboko pod kůží zažito - pozor, moc se neprojevuj. Také se možná trochu stydí (jako já) vykřikovat z plna hrdla na veřejnosti (proto mám na pomoc píšťalku), ale vnitřní přesvědčení a tahle pitomá doba je už také postupně žene do ulic ve snaze vyjádřit alespoň účastí svůj nesouhlas a podporu dobré věci. Přijeli třeba z menšího města, nebo vesnice a po prezentaci pár fotek z mobilu (ne každý má digi foťák) s nimi příště přijedou další a pak zase další. A pak už se nebudou stydět a bát pozvednout svůj hlas...

m, [smích]

160985

13.05.2008 11:16

Kóta 718 – byli jsme tam

RE: komicke chovani

leo69 89.?.?.?

Ty jsi wang-u ale provokatér, co? [chechtot]

Kolikrát Ti už bylo řečeno, že radary NATO jsou u nás plánovány dva - jeden už stojí u Nepolis a druhý se chystá u Slavkova u Brna. Ale Ty ne, Ty si asi sedíš na uších a tak pořád prý Brdy-NATO, odpovědnost (komu?), dlužení (za co?), protislužba (proč?)... [oči v sloup] [chechtot] [chechtot] [oči v sloup]

m, [smích]

160987

13.05.2008 11:31

Kóta 718 – byli jsme tam

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

leo69 89.?.?.?

Přístupů je jistě mnoho možných, ale já (po menším bloudění, kdy jsem původně myslel, že se budu držet nějakého jednoznačného prudšího stoupání a to mě dovede na místo - pozor není to tam tak jednoznačně poznat) mohu doporučit variantu z Trokavce (držíte se stále hlavní cesty, která se později pouze stáčí v mírném oblouku,ignorujete všechny odbočky a najednou jste u kóty 718) [cool]

V současných dnech by to ale mělo být s hlídkami vojenské policie více v klidu než toho 8.5., kdy to pojali něco jako cvičení a bylo jich tam jako psů. Slyšel jsem také, že tam toho 8.5. měli na vše dohlížet i vyšší šarže a tak i jinak celkem benevolentnější pecky museli kmitat a vykazovat činnost. Znáte to ne. [velký smích]

P.S: Jo a ještě doporučuji nějakou kvalitnější obuv, je tam hodně podmáčených míst a mokřadů s prameny potůčků a tak si lehce naberete vodu i bahno... [mrknutí jedním okem]

m, [smích]

160982

13.05.2008 11:32

Kóta 718 – byli jsme tam

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

leo69 89.?.?.?

Kóta je to Tome ta správná [smích] Jenom ty cesty v tom voj.prostoru, na té mapě, mi některé připadnou úplně ne podle skutečnosti (spec. ta mnou níže popisovaná z Trokavce a křížení cest Trokavec/Míšov je o něco blíže k Míšovu a není tam takový odskok z přímky jako na mapě)...

Takže:
Celkem dobře a bez velkého bloudění se dá jít také z Trokavce. Skrz Trokavec vede silnice, která za Trokavcem lehce prokličkuje mezi loukami a pokračuje dále do lesa za závorou - vstup do voj.prostoru. Na této silnici/cestě je v prostoru (zhruba ani ne po kilometru) první křižovatka s odbočkami vlevo a vpravo (ta cesta z pravé strany přichází podle všeho z Míšova, takže kdo by šel z Míšova, tak se vydá na téhle křižovatce do prava). Vy (jdoucí od Trokavce) nikam neodbočíte a půjdete stále rovně a přijdete k druhé křižovatce, která odbočuje pouze doleva z mírného kopce (ta odbočka z kopečka, podle mapy od Toma, vede k té zřícenině kláštera). Vy zase nikam neodbočíte a půjdete stále přímo rovně do mírného stoupání a asi po 300metrech uvidíte po levé ruce mezi stromy stany Greenpeace. Jsou tam patrné cestičky se stoupáním na skálu kóty 718 a také tam zaregistrujete možná i pohyb lidí od Greenpeace a ve svahu také pásku vstup zakázán, tam odbočíte a jste na místě...

Samozřejmě, pokud půjdete z toho Trokavce (a i od jinud), nechoďte přímo po cestě, protože je to, po vstupu do prostoru lesa, sáhodlouhá rovina a byli by jste vidět už na dálku - hlídky většinou stojí v bodech křížení cest, protože je odtud vidět odkud kdo přichází (cesty/silnice v prostoru jsou řešeny jako dlouhatánské roviny, které se v určitém bodě kříží a kdo v tom křížení stojí, tak vidí vše. Doporučuji si najít dotyčnou cestu/silnici a potom se jí orientačně držet z povzdálí, procházeje nízkým podrostem mladých stromků (kterých je tam všude plno - např.v článku již zmiňované oplocenky). Podobná cesta vede i z Míšova a z lesa mezi Míšovem a Teslíny, ty jsou většinou také hlídané, ale po nich jsem nešel a tak nemohu přesně popsat kde odbočit.

Při cestě na kótu za Greenpeace jsem sice vstoupil do lesa v lesním porostu mezi Míšovem a Teslíny a vyhýbal se všem cestám a pokud jsem musel někde cestu přejít, tak nejlépe v zatáčce a předtím se rozhlédl zpoza mlází, jestli je silnice volná, ale neměl jsem busolu a mapu a tak jsem se prošel více, než jsem očekával.Cestou zpět jsem už šel směrem k tomu Trokavci a proto vám trasu přesně popisuji, protože mi připadá velice jednoduchá. V lese jsem také narazil na značky stříknuté růžovým sprejem, ale nevěděl jsem jestli značí cestu ke kótě, anebo cestu na těžební místo lesáků (později jsem kdesi četl, že vedou ke kótě)...

Přístupů je jistě mnoho možných, ale já (po menším bloudění, kdy jsem původně myslel, že se budu držet nějakého jednoznačného prudšího stoupání a to mě dov...

Automaticky kráceno

160980

23.05.2008 10:38

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

Motto pro dnešní den...

leo69 89.?.?.?

Jsem zvědavý, kdy se konečně většina našeho národa rozhoupe a vykope všechny paňáci z vlády trojkoalice od válu. To, co tam vyvádí už v tuto chvíli přesahuje všechny meze a to jsme sotva v první třetině těch jejich rozkrádaček (privatizací), rozdávání čs. území (Brdy pro radar US, části pohraničí Polsku...) a teď uznání Kosova (naprosto v rozporu s resolucí OSN a také zdravým rozumem - Srbsko v odpovědi na tento akt odvolalo z Prahy svého velvyslance) atd...

Vkládám naděje do začínajících protestních stávek (učitelé, divadelníci, lékaři, dopravci...), nepokojů a pravděpodobné generální stávky s přispěním odborových svazů.

Přidávám i obrázek s mottem dne:
Vložený obrázek


m, [smích]

161711

07.07.2008 12:30

Stručný návod jak kastrovat muže

RE: Klikaci odkazy

leo69 89.?.?.?

Nejde jenom o kliknutí pomocí nějaké utilitky, ale také např. o to, že někdy jsou nezformátované odkazy dlouhé jako "týden před výplatou" a roztáhnou automaticky stránku do takových rozměrů, že pro přečtení řádku s textem je tuto potřeba tahat od "zdi ke zdi" monitoru...

Jen ať se to někteří nebojí naučit formátovat pomocí kódu [/url]... [velký smích] [velký smích] [chechtot]


m,[smích]

164730

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?