Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 56 příspěveků, 13 různých jmén: <nic>, 404, čěf, Ing. Petrbudvar, jája, Kalaf, kolář, PetraB, platič, Prochy, Robin, Roman, trdlo.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.05.2004 08:50

Filipika proti gayům a lesbičkám

Filipika proti gayům a lesbičkám

Roman 82.?.?.?

Přečetl jsem si článek i reakce a nemohu, jako gay, říci, že bych byl nějak zvlášť rozhozenej. Jediné co se mě trochu dotklo bylo to, že jsem "zmetek přírody" - ale chápu to od autora jako určitý příměr. Rd bych řekl, že již 9 let žiju v partnerském svazku s jiným mužem, kterého mám velmi rád a velmi si ho vážím. Je to člověk, o kterého se mohu opřít a vedle kterého chci zestárnout. Nechci být ve stáří sám jenom proto, že nemohu utvořit šťastný svazek s ženou, byť si žen (a kamarádek mám víc než kamarádů) velmi vážím. Je slušné podotknout, že jsem se o to pokusil - byl jsem ženatý - a prostě to nebylo možné. Z manželství mi zůstaly děti, které nakonec celou touto, poněkud nestandardní situaci, pochopily a věřte - není jim špatně ani pokud trávíme čas společně s mým partnerem (a trávíme ho opravdu hodně). Psalo se to zde-děti "jezdí na lásku". Nakonec to je to hlavní, o co by nám asi mělo všem jít. Celé mé "přijetí" mě navíc přivedlo i k tomu, že nikoho neodsuzuji a vše, s čím se v celé té moudré Přírodě s velkým P setkám, se snažím pochopit. Možná i proto se mnoho mých známých gayů angažuje při ošetřování invalidů, lidí s různými nemocemi...Jinak souhlasím s tím, že mi také moc nevoní takové to halasné projevování své odlišnosti na různých gay parade, každý jsme jiný, ale možná se tak někdo potřebuje prezentovat určitý odpor ze strany většinové společnosti chápu. Ale tedy závěr: byl bych velmi rád, kdybych mohl v tichosti a bez jakéhokoliv halasu se svým dlouholetým a životním partnerem uzavřít nějakou formu soužití (nemusí to být "svatba"), byť fakticky spolu stejně žijeme. Prostě tak, aby nezůstal třeba jednou (stát se může cokoliv) bezprizorně na ulici. Abych občas nemusel mít pocit, že jsem ilegál. Abych mohl od pošťačky převzít jeho doporučený dopis. Abych mohl s lékařem pohovořit (bude-li potřeba) o jeho zdravotním stavu. Abych za něho nesl já a ne stát právní bnebo finační odpovědnost (bude-li to potřeba). Věřte mi, budeme-li moci uzavřít nějaký takový svazek, nic se nezmění.Nic se nenaruší. Legalizuje se to, co stejně je a pouze to dostane "lidskou tvář". Přeji všem, aby dříve, než něco, nebo někoho odsoudí, dokázali přistoupit k té věci s pokorou a pochopením.

29223

13.08.2004 14:10

Bobby Fischer je blázen, tvrdí kanadské noviny

Bobby Fischer je blázen, tvrdí kanadské noviny

82.?.?.?

Technická: píše se Gulag, Spasskij. A obecná: nejčitelnějším je odjakživa černý text na bílém pozadí, takže jde-li Vám i o čtenáře se slabším zrakem ...

32050

23.09.2004 10:13

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

RE: Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

82.?.?.?

To by mě taky zajímalo.

33885

08.08.2006 14:31

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

článek je neúplný

Prochy 82.?.?.?

Znám autorku toho článku, a myslím, že jí publikování nevadí, možná jí ale bude vadit, že článek není úplný!

To hlavní se na Zvědavce nedostalo. Celý text je k přečtení zde:
http://www.hadziki.com/zajimavosti/browse.php?id=0&off=0

113037

05.10.2006 08:58

Vláda ODS končí

RE: Ale vláda Paroubka nezačíná

82.?.?.?

nechybí vám vitamín I a Q ?

118390

05.12.2006 13:49

Zápas o příští generaci

RE: Koreny zla

čěf 82.?.?.?

Pro ty, kdo se naučili myslet a pracovat s informacemi a mají dost času
http://www.radioislam.org/talmud/index.htm [mrknutí jedním okem]

122820

15.01.2007 17:23

Sešli se v Teheránu

Konference v Teheránu nebyla první

čěf 82.?.?.?

Asi první mezinárodní konference tzv. revizionistů (nejen o tzv. holocaustu, nýbrž o svobodě zkoumat jakékoli historické téma)proběhla už v r.2002.
http://eairc.boom.ru/reports/revisionists.html

125708

19.01.2007 15:39

Američtí veteráni z Iráku jsou ponecháni osudu

RE: Pomuze to otevrit oci?

čěf 82.?.?.?

Fahrenheit 911 vyšel nedávno v češtině, jakož i další dvě knihy od Michaela Moorea. V Levných Knihách měli jich stohy, ale už jsou pryč, no nekupte to, za devatenáctikorunu.
Vidět film je arciť působivější než číst scénář, ale v knize jsou další informace okolo, ohlasy diváků a tak.
Safra, to vypadá jako reklama. (A vlastně... je.)

125974

29.01.2007 16:41

„Nemohu snést neustále vpády vojáků do svého domu“

RE: Zvedavec - byt, ci nebyt

čěf 82.?.?.?

Pane vydavateli, prosím Vás, v zájmu duševní hygieny. Povolte tomu provokatérovi "texaskycizek" jen tři reakce ke každému článku, a nikdy jako prvnímu v pořadí, aby neodváděl diskuse stranou.
A mám konstruktivní návrh. Za ta léta Zvědavec nashromáždil kvantum zajímavých článků, informací a diskusí, přičemž ty starší jsou nepřístupné bez zaplacení. (Samozřejmě, za informace se platit má.) Což takhle je trochu zredigovat, uzavřít diskuse, mnohdy hodně hodnotné, a vydat, třeba po ročnících, na cédéčkách. Při šikovně stanovené ceně by byl určitě zájem. Pomohlo by to pejskovi s miskou, a informace by zůstaly zachovány ve veřejnosti v případě,že by Zvědavce nějací zmoci úřední vypnuli.

127277

30.01.2007 13:30

Pro-radarová kampaň na plné obrátky

RE: CRo

jája 82.?.?.?

na této stránce: ( www.zakladna.unas.cz ) probíhá necenzurovaná diskuse na téma základny. Je zde i anketa, kde je pro základnu cca. 30% proti 70%.

Je zde také jasně vidět, že to jsou právě příznivci základny, kteří nemají jasně formulované argumenty. [mrknutí jedním okem]

127373

05.03.2007 09:38

Demonstrace ANO základnám

RE: Radar

Kalaf 82.?.?.?

toto je přízpěvek z diskuse na stránkách http://www.zakladna.unas.cz

horus
18. 02. 2007, 16:24:44

Na siti zuři informacni válka. Jedna strana se snaži udržet stávající charakter svobodného projevu na internetu a druhá strana,strana přátel "zlateho telete" se snaži ziskat kontrolu.
Toto početné stádo zlatodobytčat vytvořlo kybernetové vojsko, vedoucí kampaň na internetu.
Zlatotelecí vláda celou svou váhou podpořila snahy svých příznivců bojovat proti tomu, co považuje za negativní předsudky a vlny pro-arabské propagandy. Ministerstvo zahraničí nařídilo naučit své diplomaty sledovat webové stránky a konference, aby síť amerických a evropských skupin čítajících stovky a tisíce zlatotelecích aktivistů mohlo vkládat pro-telecí příspěvky.
Používají zvláštní software AdSense s pracovním názvem megafon, který je automaticky upozorňuje na proti-telecí příspěvky v různých chatrooms či v internetových anketách, takže mohou ihned vkládat kontrující odpovědi. Tým studentů vTrautemberksteinu pročesává webové stránky v různých jazycích a označuje je pro další, kteří se pak na závadných stránkách registrují a mají vliv na různé ankety či mění směr debaty.
???Pokud někde najdou anketu pro nebo proti těmto dobytčatům, rozešlou její adresu hromadně pomocí seznamu. A může se stát, že do patnácti minut tam bude 400 pro-telecích hlasů. Na Novinkách to funguje i na fórech o zradaru.
Na základě mnoha dostupných informací nemohu jinak, než být proti tomuto zařízení.

130060

14.03.2007 17:08

Tragedie tuctu ďábelských mužů

RE: Islam proti vsem

82.?.?.?

Daj’-li mu medajli?

Ten texaskycizek
-neoconům starým
názorově blízek-
věru stojí za rým.

Vždy je na něj spoleh,
odborník je prima,
na diskusních fórech
reguluje klima.

Makkabi ben Čížek
poslání má svoje,
je nám vzorem z knížek,
vzorem šábes-goje.

Zaslouží si plíšek
při odchodu z boje
ten statečný píšek
za tu kupu ... informací,
až se pod ní čtenář ztrácí.

130814

26.04.2007 13:26

Nejdražší káva v mém životě

RE: Autore!

trdlo 82.?.?.?

Například tak, že část vybraných daní jde obci, ve které má firma sídlo. Ty největší firmy mají sídlo v Praze. V Praze pracuje jen část Pražáků, velká část zaměstnanců jsou dojíždějící z celé republiky. Takže všichni zaměstnanci, kteří dojíždějí odjinud do Prahy nebo pracují doma u firmy, která má sídlo v Praze, platí část daní Praze a část státu. Jejich domovská obec z nich má prd. Dále tito dojíždějící platí z toho zbytku, co dostanou na výplatu, ubytování a stravu v Praze. Za dojíždění také platí firmám, které mají sídlo v Praze (ČD, benzinky, atd.) Pražské firmy dávají zakázky většinou zase jen pražským firmám Atd. atd. Je to prostě pro Prahu velmi výhodně nastavený SYSTÉM [pláč] Ostatním nezbývá než se nějak protlouci...

133932

07.05.2007 13:00

Jsi proti radaru? Jsi hnědý nebo rudý...

RE: Záhada

čěf 82.?.?.?

Termín "holocaust" prý vymyslel židovský spisovatel Elie Wiesel někdy v sedmdesátých letech minulého století.

134813

10.05.2007 13:44

Pád budovy WTC-7

RE: Odstrel WTC-7 je z hlediska samotne konspiracni teorie nesmysl...

82.?.?.?

Inu, třeba proto, že se očekával přílet třetího teroristického letadla. Zasáhla náhoda a nepřiletělo (třeba se jeho únos nepodařil). Čím je plán promyšlenější, tím je pravděpodobnější, že nevyjde na sto procent. Majitel budov pak řešil dilema: budovu připravenou k řízené demolici nechat stát nebo odpálit sám. Zvolil menší zlo.

135076

16.05.2007 14:30

Pád budovy WTC-7

RE: Odstrel WTC-7 je z hlediska samotne konspiracni teorie nesmysl...

82.?.?.?

Mysleme trochu ...
Čekali na další letadlo, až bylo křišťálově jasné, že další nebude, t.j. když se to konkrétní třetí unesené letadlo kdesi zřítilo. Dalších pár hodin nečekali, ale odhodlávali se WTC7 přesto odpálit.

Promyšlenější plán (více letadel) znamená komplikovanější plán. Čím menší komplikovanost, složitost, tím menší riziko selhání.

Je evidentní, že plánovaný, avšak neprovedený odstřel sebou nese stoprocentní riziko odhalení připravených výbušnin a tudíž ...

Kdežto po odstřelení bude možno ještě veřejnost (kromě hrstky odborníků na řízené demolice) zbalamutit.

Ovšem, jak řekli klasici: lze klamat všechny lidi nějaký čas, některé lidi všechen čas, ale není možno klamat všechny lidi všechen čas. A čas v době internetu a videa se zrychluje.

135466

25.05.2007 14:10

Debata o základnách nevěcná

RE: Figurky na šachovnici

čěf 82.?.?.?

Hraje se na Brzezinského Velké šachovnici.
oč se hraje
kdo hraje
kdo zápas organizuje
jaká jsou pravidla hry
jaké bylo zvoleno zahájení poslední partie (tzv. WTC-gambit)
co mohou pěšci, chtějí-li přežít?
spojit se bez ohledu na barvu stran
a odmítnout hrát

Skrytá moc je tím silnější, čím je skrytější; čím víc je zviditelňována, tím víc slábne. Nejdůležitější zbraní dneška jsou informace a internet. Moc bezmocných spočívá v kooperaci.

136157

29.05.2007 09:36

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

Přesně tak!

404 82.?.?.?

tak velice podobně jsem se na demonstraci cítil i já... a asi po 15 minutách jsme s přítelkyní odešli. Uvědomil jsem si, že Mladí komunisté (a komunisté vůbec) věci v podstatě škodí - místo věcného a racionálního odporu proti zbudování americké základny v Brdech zneužívají tento problém pro vlastní propagaci - a tím a) dávají laciné argumenty příznivcům radaru (kdo je proti je komunista) b) odrazují ostatní odpůrce radaru, kteří nemají blízko ke komunistické ideologii (např. já).

Jsou komunisté opravdu tak hloupí a krátkozrací (asi ano), nebo je jim prostě jedno, že tu možná i kvůli nim radar nakonec bude? Těžko říct.

136328

29.05.2007 11:31

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

Tak on to nebyl vtip

čěf 82.?.?.?

Článek mi připomněl Renčínův vtip. Upocený chlapík vytahuje jiného chlapíka na laně z propasti. Vytahovaný, již skoro vytažen, nevěřícně civí na vytahujícího: Ale to je přece Karel, komunista Karel! Já se snad pustím ...
Rusové už veřejně uvažují, že v případě nutnosti zničí radar pro absolutní jistotu rovnou jadernými bombami. Praha je asi 60 km od Trokavce.
A že na demonstraci bylo nejvíc vlajek červených (a zelených)? Inu, občané s vlajkami modrými, růžovými, černými aj. ač také zváni, nepřišli v takovém počtu, aby tyto přečíslili.

136335

01.06.2007 14:38

Reakce na výhrůžku „buď radar nebo povinná vojna“

Agitační materiál k volnému využití

čěf 82.?.?.?

Z Trokavce Strakovce

Vláda táhne do Brd, hele,
od Velkého bratra Dar:
Superdeštník! Chrání skvěle!
Jděte klidně do postele
a děkujte za radar!

Nálet perský kobercový
na USA zneguje;
kdy že přijde, komu hoví,
a proč vůbec, Vondra poví,
His Master‘s Voice sleduje.

Chcete slyšet Vox populi?
Zajděte si do hospod:
Ministrům snad ruplo v guli,
zaslouží si po papuli!
Deštník? Vadný hromosvod!

136653

06.06.2007 13:47

První místo v řiťolezectví?

Já trvám na tom, ze Plzeň nesmí zničit atom

čěf 82.?.?.?

Dobrý den, magore

1. Celý stát uslyšel ten párr hlasů,
zůstal stát, zanechal hovorrů,
celý%) stát odskočil od rrozhlasu,
obrrátil oči v sloup nahorru.

2. Dobrrý den, magorre Vyčítale,
z nárroda sakrra si nedělej,
zapsanej, trrampe z Brrd, seš v anále
kámošů s usárrnou z Jú Es Ej.

3. Vyřiť se jim v řiť, až amíci
s hvězdnejma začnou válkama,
my jim však chceme všichni%) říci,
že nejdem‘ s fanglí za váma.

4. Dobrrý den, rradarre, prrostě chucpe,
na tebe teda sme čekali,
Sam ho sem ke svýmu prrospěchu cpe,
a hledá ohnivé tleskaly.

5. Dobrrý den, ohnivá ministrryně,
každýho ten vá šhit rrozpálí,
vláda snad musí mít IQ dýně,
v Brrdech-li tu kouli rrozbalí.

6.=3.

7. Já to tak vyslovit nedovedu,
nevolí teď se mi třese hlas,
dávno nám, ministři, není sedum,
abysme mysleli podle vás.

8. Já to tak zazpívat nedovedu,
nevolí teď se mi třese hlas,
dávno nám, ministři, není sedum,
abysme zpívali podle vás.

Poznámky:
%) básnická licence, dle výsledků dosavadních místních referend to sto procent není;
další parafráze známé písně, myšlená do pochodu z Trokavce ke Strakovce (na své úvodní stránce píší Navštivte nás);
akordy a původní text jsou třeba tady nebo tady

137040

08.06.2007 18:29

Smysl evropské vzájemnosti

Radši bez titulku

čěf 82.?.?.?

Pane Lhotáku, píšete rád, vzdělaně, lehce, proto hodně, jenže mlhavě. Byste byl čten, nutno psát jasně a stručně (nebo jinam). Například následovně:

V základech pevného a spolehlivého mezinárodního řádu musí stát úcta k národům a národním státům. Vlastenectví může mít své vady, ale národní hrdost a národní instituce jsou tou nejlepší průpravou k fungující demokracii. Jakékoli pokusy odstraňovat rozdíly mezi národy nebo spojovat různé národy s odlišnými tradicemi v jeden umělý stát skončí s největší pravděpodobností neúspěchem, možná krvavým. (Margaret Thatcherová: Umění vládnout)

Srozumitelné, tudíž už s tím lze polemizovat. Zkuste to, stejným stylem.

137204

11.06.2007 14:54

Smysl evropské vzájemnosti

RE: Radši bez titulku

čěf 82.?.?.?

[překvapení] Můžete, dovolí-li autorka [smích] Ale na citáty z děl se autorský zákon přece nevztahuje. Narazil jsem na něj na NI FMV v Trezoru v článku Budoucnost evropské integrace…(projev na konferenci). Ale měl by se ještě ověřit jinde, protože v článku není specifikován ni řečník (?Klaus) ni konference.

137354

11.06.2007 18:50

Smysl evropské vzájemnosti

RE: Radši bez titulku

čěf 82.?.?.?

Byla to jen rada, kdepak požadavek. Zavadilo mi totiž, že až po třetím čtení jsem pochopil, že po textech tohoto stylu si můžu říct akorát líbí/nelíbí, působivé/nepůsobivé, ale ne už souhlasím/nesouhlasím, a že mi z něho utkvěla v paměti jen fráze Chorobné šílenství nacionalismu. Že by v tom byl jejich smysl?
Čtenáři, hloubající a diskutující Jak funguje svět a proč, možná spíše ocení třeba suchopárnou a nudnou analýzu, nebo Vaše stručné a jasné Ne, s Thatcherovou nesouhlasím.
K obsahu: název článku a závěrečná věta si odporují; vzájemnost je něco jiného než podřízenost; apelujete-li, že se všichni máme začít cítit Římskými (nyní Bruselskými) občany, nutno připomenout, že v dobách Pax Romana byli pouze občané Města a zástupci Města v provinciích občany Římské říše první kategorie.

137369

17.07.2007 20:08

Dobrodružství v Kauflandu

jak to vidím

kolář 82.?.?.?

(Nadávky vypuštěny - moderátor.)
Nic ti neříká úcta ke stáří a nevíš že se máš dobře jen kvůli
hodnotám kteří ti opovrhovaní důchodci vytvořili a sami z nich nemají naprosto nic.Chcípou hlady jen aby Pitrové a Krejčířové ovládali maňásky volené ve svobodných volbách.Jinak radši nakupuj v jiných hodinách než oni, abys to chudinko přežil.

139935

06.09.2007 14:06

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Pravda bude ako obycajne niekde uprostred.

čěf 82.?.?.?

Je zákonná možnost, jak se vůbec bez vypůjčování úročených žetonů obejít: barterové obchodování (zboží za zboží). Na lokální úrovni (já kovář ti dám sekeru, ty švec mi dáš boty pro rodinu) se možnosti brzy vyčerpaly, (proto peníze vznikly), globálně (já stát ti pošlu tanker ropy, ty stát mně pošleš na rok skupinu lékařů) by to už zase mohlo ve velké míře dlouhodobě fungovat. Subjekt X se ovšem snaží toto nemilosrdně potlačit, a pro jistotu i prostředí (suverénní státy), v němž by i jen takové myšlenky mohly vznikat. Subjekt X chce prostě celou zem, a 5 procent navíc.
Stejně záporný postoj má subjekt X vůči všem transakcím, které se snaží jeho asistenci minimalizovat, jako je třeba elektronický systém vzájemného započítávání firemních pohledávek.

143215

13.09.2007 21:19

Konec právního státu

jen tak

82.?.?.?

Není tokoho volit. to už ví každý.Snad by pomohlo založení např. Stranu slušných lidí nebo tak nějak, ale už žádný samet.Teď bude reforma, proč? Proč jsme v hajzlu? Proč nikdo neřekne(ani komunisté) že není potřeba reformovat, ale přestat krást v milardách.Při vší úctě k demokracii( ne té české ale opravdové) bych tu uvítal na rok diktátora který by to srovnal a pak bych demokracii usypával jako krmení rybičkám.Dovážíme obilí,chmel,brambory, cukr.Před revolucí jsme kryli sedminu světové produkce cukru.Za ty peníze bychom měli dneska všichni pozlacené kliky i na WC jako v Dubaji.Je to hnus.

143783

23.10.2007 17:01

A povstala umělecká fronta…

RE: A co ma byt

čěf 82.?.?.?

Umisteni hlavni knihovny do centra je prirozene, tradicni a pro cloveka, ktery nekdy cetl knizku naprosto samozrejme.

Bývalo přirozené, ještě je, ale brzy nebude. Ve světě nastoupil přirozený trend veškeré knihovní fondy (včetně nejvzácnějších a fyzicky nevypůjčitelných tisků) převést do elektronické podoby, takže v centru města postačí jen nějaký terminál pro stahování e-knih, a ani ten možná nebude třeba. I veřejná čítárna se stane zbytečností.
Rozhodujícím faktorem pro umístění Paměti Národa se stává bezpečnost před fyzickým zničením. Tedy co nejdál od center velkých měst, od míst přírodních rizik, od budovy RFE, od US-Radaru apod. Měla by o tom rozhodovat vláda, ne nějací městští konšelé se svými lokálními zájmy, a vybírat místo s obdobnou pečlivostí, jako se vybírá pro jadernou elektrárnu.

Co se tyce podminek rizeni, ktere tady pripomel Trodas.
Ano, ty byly poruseny. Je ovsem pak smesne, kdyz vsichni ti, co krici, ze nam knihovna rusi panorama si zaroven stezuji, ze fond je v podzemi coz vyraze snizuje vysku knihovny.


Vám nevadí, že autor kašlal na zadání (čímž si navíc usnadnil řešení)? Mně ta arogance predestinovaného vítěze vadí moc.

Nebude doufam nikdo argumentovat, aby "nezatekalo do sklepeni pri desti".
Dale je fakt, ze pod zemi se podstatne lepe udrzuje stala vlhkost a teplota, coz kniham vyrazne prospiva.

Ano, i toto riziko je lépe vyloučit.
Možná, ale bez elektřiny to v podzemí vůbec nejde; a co když na delší dobu po nějaké katastrofě vysadí?
Proto asi bylo v zadání: knihy buďtež uloženy nad úrovní terénu.
---
Obrat ODS od podpory Národní knihovny vidím jako snahu odvést pozornost veřejnosti od Radaru: nebudem´ vám nutit Chrchel, postačí nám zcela Radar; ten je pro nás důležitější.

145805

23.10.2007 17:52

ČEZ tiskové prohlášení k zvýšení ceny elektřiny na rok 2008

RE: Je to jinak

čěf 82.?.?.?

Cenu elektřiny u nás fakticky určuje ČEZ coby "tvůrce trhu", který se alibisticky vymlouvá na ceny dosažené na (nikoli vnitrostátní) burze, kamž ovšem s produktem nemusel chodit.
Normální ovšem je, že cenu výrobků si určuje akcionář s rozhodujícím balíkem akcií, to jest stát, který to ale alibisticky přenechává managementu ČEZu.
Vzorový příklad, jak v "moderním" státě nadnárodní společnost přerůstá vládu.
Občan-malospotřebitel může jen doufat, že se zájmy jednoho velkododavatele dostanou už brzy do těžkého rozporu se zájmy všech velkoodběratelů. Jenže ani výstražná stávka velkoodběratelů mu nemusí pomoci, protože malý spotřebitel odebírá elektřinu za jinou, vyšší cenu než velkospotřebitelé (což se paradoxně považuje za normální).

145807

25.10.2007 15:45

ČEZ tiskové prohlášení k zvýšení ceny elektřiny na rok 2008

RE: Je to jinak

čěf 82.?.?.?

Ja nevim, co je na tom nenormalniho?? Kdyz pujdu jako podnikatel do Makra a koupim paletu Horalek, tak to taky dostanu za lepsi cenu nez kdyz koupim jednu Horalku nekde ve stanku. A kdyz koupi Makro od vyrobce dva kamiony, dostane cenu jeste o hodne lepsi...

Právě to. Množstevní slevy, a to zcela obecně.
Normální (=většinový) člověk koupí za 1000Kč dejme tomu 100 Tatranek po 10Kč. Privilegovaný člověk, např. s právem nakupovat v Makru koupí (též pro vlastní potřebu - pomiňme teď obchodníky) za stejnou částku dejme tomu 125 Tatranek po 8Kč. Tudíž hodnota jeho bankovky byla fakticky 1250Kč, ačkoli tatranky i bankovky byly v obou případech stejné (plně zaměnitelné).
Ja nevim, co je na tom normalniho??

145905

08.11.2007 18:43

Zadostiučinění?

RE: Jen to , ze advokati v CZ

čěf 82.?.?.?

Odsoudit nepohyblivou hluchou a slepou 86letou babku k osmi rokům do basy je rarita.
Rarita, a hloupost nejen politická.
Když už "s křížkem po funuse" odsoudili prokurátorku za to, že NAVRHLA trest, měli -aspoň symbolicky in memoriam- odsoudit hlavně soudce, který rozsudek VYNESL, a především toho, kdo onen politický proces INICIOVAL a REŽÍROVAL (Rudolf Slánský, generální tajemník KSČ v letech 1945-51). (M.H. zatčena 1949, odsouzena 1950).

146725

09.11.2007 17:11

Zadostiučinění?

RE: Jen to , ze advokati v CZ

čěf 82.?.?.?

Technická: Ještě jednou, prokurátor nesoudí, nýbrž obžalovává; soudí a odsuzuje soudce.

146777

30.11.2007 13:34

Žalobníček s cejchem práskače

Jarek

čěf 82.?.?.?

Přispěvek do soutěže nebo co to je

Jarek

(sostenuto)
Hvězda mu zhasíná, z Českého Těšína
jiná ho zakryla; cosi ho nutká
konečně zazpívat, že svůj boj začíná
za nás a za Kryla, náš Jarek Hutka.

Refrén sirén:
(energicamente, entusiasticamente)
Verš psaný krumpáčem, až oko zapláče,
vášnivý tají cit, je plný šťávy.
Nebude jináče, barde náš z totáče,
zasloužíš pověsit do Síně slávy.

(sostenuto)
Po letech šestnácti zapěl nám, že na cti
skvrna je u jeho kolegy barda.
Jak račte věděti, nešlo už mlčeti,
to by se zachoval, jak malej jarda.

Refrén

A ještě napovím velkému Jardovi:
kritický umělče, hotov se k startu
na všechny zbabělce, co doma zůstali,
podpisy dodali, pod Antichartu.

Refrén

Litřík si dej vína, pak urči, kde vina,
s odstupem Holländra zaútoč zprudka.
Následek příčina zbabělec hrdina
nám se to prolíná… Jasno má Hutka.

Refrén

čěf

P.S.
Závěrem trochu prózy; úryvek z jedné diskuse:

ze se zapomina na nohavicuv zakaz v 80.letech koncertovat, o vydavani desek ani nemluve. to je historicky fakt, ne zadny vymysl, proto vsichni ti rvouni, co tu blejou o udavacich si nezaslouzi nic jinyho, nez pres drzku. a to vcetne pane hutky. nepovazuji nohavicu za zadneho boha, ale zpusob, jakym si o nej o nej nekteri otiraj hubu, az prilis smrdi podelanym cechactvim.

První Nohavicovo veřejné vystoupení s vlastním repertoárem proběhlo v březnu 1982. Na národním finále Porty 83 zautocil na totalitni rezimy písní Pánové nahoře. Tento i další Nohavicovy texty vyvolaly nevoli tehdejších cenzorů a stejně jako jiným angažujícím se umělcům mu bylo bráněno svobodně se vyjadřovat. Vše vyvrcholilo 1985, kdy byl sice na Portu pozván, ale nemohl vystoupit a musel opustit Plzeň. Prvního alba se Nohavica dočkal v roce1988.

jeho kariera tak zdaleka nekoresponduje s karierou aktivniho udavace anebo kolaboranta. at uz spolupracoval jakkoli, panum nahore to bylo evidentne malo. lopatam dole, ac tehda posranejm strachy, to vsak staci na to, aby si 'kydli hnojem'.

148284

05.12.2007 15:36

Plundrování po bruselsku

RE: A bylo řečeno a co B...?

čěf 82.?.?.?

Tak sakra nevolte strany co o sobě tvrděj, že jsou " proevropské". Je to těžké k pochopení?

Navrhl jste A, navrhnu B:
Tak sakra volme strany co o sobě tvrděj, že jsou "pronárodní". Je to těžké k pochopení?
Tedy nechť -v tom zastaralém primitivním pravolevém pohledu na politické spektrum- pravičák volí pronárodní pravici, levičák pronárodní levici, bez ohledu na našeptávání médií: volte tak, aby Váš hlas nepropadl, abyste se stali "členem vítězného týmu".
Tak sakra volme strany co o sobě tvrděj, že jsou "proreferendové". Pravičák pravicové, levičák levicové. Je to těžké k pochopení?
Ovšem, jsou takové strany?

148563

17.12.2007 21:45

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: Demokracie

čěf 82.?.?.?

Každý výborný nápad lze ještě vypilovat. Piluji:
Zadní strana každého volebního lístku se jménem kandidáta nebude prázdná, jak je dosud špatným zvykem u voleb všeho druhu. Alébrž bude mít povinný nadpis Nejdůležitější body mého volebního programu, dalších 30 řádek strojopisu bude vyhrazeno kandidátovi pro jeho vlastní text, a bude obsahovat... hádejte co? Nechme se překvapit.
Zvýšené náklady budou pokryty zvýšením manipulačního poplatku z 20000 na 20001 Kč.
Veškeré další prezentace kandidátů na bilboardech a v médiích se tím stanou téměř nepotřebnými a proto budou zakázány zákonem. To aby měl každý nejenom stejnou příležitost, ale i stejnou startovní čáru.
A agenti nejen vaší PR firmy, pane Spytihněve, si mohou zase sbalit kufry, i s penězi. [mrknutí jedním okem]
Paní Jarmilo, zapřemýšlejte o zapracování mého návrhu. [mrknutí jedním okem]

149456

23.12.2007 13:57

ČEZ tiskové prohlášení k zvýšení ceny elektřiny na rok 2008

nedivím se

platič 82.?.?.?

Čím větší zisky ČEZu, tím větší úplatky pro ty, kteři se jej chystají privatizovat. Je to pro stejnou bandu, která rozhoduje o ceně elektřiny. Opravdu se nedivím......
Asi by to chtělo ne novou politickou stranu, ale takový malý partyzánský oddíl.....

149900

03.01.2008 14:17

Hranice zůstaly

RE: Autorovi článku

čěf 82.?.?.?

20 - 2 = 18

Hospodářství profesory
vidíme, jak vedou spory,
koho víc brát za autory
Kupónové Velké Story.

Dle obou je věcí jasnou,
nutnou, krásnou, přímo spásnou,
jen chtěl jeden při ní zhasnout.
Občan může tiše žasnout:

Politici vyznávaj‘
-a to všici, ein, zwei, drei-
bez ohledu na partaj
liberální, ajajaj,
hospodářský švejnaráj.

150471

11.01.2008 13:13

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Odchod

čěf 82.?.?.?

Není šprochu...
Milý hochu,
Víťo Bochu,
polev trochu
v úctě k B-hu
mejnstrýmových méédyjí.

Mládí sluší
míti v duši
k „pravdám božím“
pochyb nůši,
tím si IQ rozvíjí.

Stworu v lochu
pro pár šprochů
přát si mohu,
mám-li vlohu
nezvědavcem skalním být,
před fakty si ucpat uši,
-zpravodaje rovnou zbušit-,
neuznat z nich ani bit.

151121

05.02.2008 11:06

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

Budu se/si trochu opakovat, promiňte

čěf 82.?.?.?

20 - 2 = 18

Hospodářství profesory
vidíme, jak vedou spory,
koho víc brát za autory
Kupónové Velké Story.

Dle obou je věcí jasnou,
nutnou, krásnou, přímo spásnou,
jen chtěl jeden při ní zhasnout.
Občan může tiše žasnout:

Politici vyznávaj‘
-a to všici, ein, zwei, drei-
bez ohledu na partaj
liberální, ajajaj,
hospodářský švejnaráj.

*

Jisté strany vůdců břímě:
k správné volbě členy přimět.
Pretendenta členstvo zvolí,
Velký ho pak musí skolit.

Nový lýdr v stejné roli
zavrhnul už jakoukoli
provinciálnosti příměs:
vybral jim ho sám – a v Římě.
A myslí to přeupřímně.

153346

07.03.2008 11:54

Iráčané: „Navýšení“ je katastrofa

RE: pripominam

čěf 82.?.?.?

Možná byl.

155925

18.04.2008 16:04

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

čěf 82.?.?.?

Zlý žid složí $1111,23 u centrální banky a založí si zcela bez dalšího kapitálu banku svou. Hloupý věřitel si k němu jde půjčit za lichvářský úrok $10000. Zlý žid si nechá věřitelem podepsat úvěrovou smlouvu na tuto částku a tak VYTVOŘIL PENÍZE Z NIČEHO. Věřitel ovšem žádá peníze v hotovosti.
Především je podezřelé, že si pletete pojmy. Věřitelem je, kdo půjčí (a věří, že se dostane zpátky). Ten hloupý, co si jde k němu půjčit, se nazývá dlužník/vypůjčovatel.
Asi to víte, jen nedosti přemýšlíte nad tím, co píšete.

... ovšem žádá peníze v hotovosti. Tak jej zlý žid pošle na pokladnu té své banky, v níž není ani cent, ať si je vyzvedne. A zde pohádka končí.
Vypůjčovatel ovšem nežádá peníze v hotovosti, protože podle obvyklých podmínek (aspoň u větších částek - hypotéky) mu zlý žid (říkejme raději přesněji zlý bankéř) mu pouze otevře úvěrový účet, z kterého za vypůjčovatele hradí -opět bezhotovostně- jeho platby. Fyzické peníze na ruku se tu nikde neobjeví; v tom je právě ten (jeden) bankovní trik.

... a založí si zcela bez dalšího kapitálu banku svou.
Právě k založení banky potřebujete prokázat, že máte značný kapitál v hotovosti. Teprve na základě tohoto balíku fyzických bankovek můžete začít s povolením a záštitou státu začít vytvářet další peníze z ničeho.

-Tak na nás zkuste nějakou lepší báchorku.

159372

31.07.2008 16:22

Konečně nějaká pravda o Iráku a Afghánistánu

RE: Nojo

82.?.?.?

Bohuzel , jsem zjistil ze jsem komunista . Porad si myslim ze prirodni bohatstvi ma patrit statu.

V Česku to tak donedávna bylo, a bylo to dozajista v souladu s míněním většiny obyvatelstva, tehdy i dnes.

Ústava Československé socialistické republiky z r.1960
Čl.10
Nerostné bohatství, základní zdroje energie, základní lesní půdní fond, přírodní zásoby podzemních vod, vodní toky a přírodní léčivé zdroje jsou ve státním vlastnictví. Podrobnosti stanoví zákon Federálního shromáždění.

Kdyby novou Ústavu v r.1992 nechaly všechny tzv."demokratické" strany schvalovat v referendu, jistě by v ní tento klíčový článek zůstal.

166483

05.08.2008 12:11

Zemřel Alexandr Solženicyn

RE: Hrdina a zlatý člověk...

82.?.?.?

Potvrzuji, pane Esmate. (Vydalo nakladatelství Academia.)
---
Další výborný nekrolog zde

166969

Ne Gliwice, ale (tehdy německý) Gleiwitz, jinak souhlas.

167418

12.08.2008 12:32

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: fuj

čěf 82.?.?.?

Tahle ještě víc. Je to na Altermedia.

Konflikt v Jižní Osetii obrazem

167815

09.09.2008 16:08

Skutečný význam války v Jižní Osetii: Rusko vrací úder

RE: Čurkinův projev v OSN

82.?.?.?

A tu je český překlad.
Časopis Rusko v globální politice přináší hodně zásadních a závažných statí, a to i od oficiálních autorit. Zasluhuje bedlivou pozornost, v situaci, kdy se Rusko do globální politiky vrátilo.
Jeho česká mutace se po dvou vydaných číslech zastavila, ale po gruzínsko-ruské válce zřejmě v redakci usoudili, že je užitečné i v mrňavých a nepřátelských zemích ovlivňovat intelektuální klima, a obnovili aspoň uveřejňování aktuálních zpráv.

170209

22.09.2008 19:40

Bombový útok v Islamabádu

RE: Pár střípků info...

82.?.?.?

Motiv se ztratil (= článek v ČN s nadpisem V Marriottu měli být původně v době útoku prezident a premiér, byl přemístěn), ale už se zase našel, motiv jeden záludný [smích]

171286

15.10.2008 19:41

Zaručený recept na dôchodky v krajine pôvodu Chile, začína krívať

RE: Tenhle problem neni jen v Chile, ale ve vsech duchodovych sporeni

čěf 82.?.?.?

už naši predkovia vedeli, že jediný funkčný systém je priebežný, aj rozprávka o tom je - o troch grošoch.

Hej. Blíže o třech groších -a nejen o nich- trebárs tu.
Autor blogu tam také podává návrh čtvrtého i pátého pilíře financování důchodů. A vůbec, doporučuji přečíst celý blog, chronologicky a pomalu. Bude se bohovsky bavit i kdo nezná slovenské reálie; slovensky přece stále rozumíme.

173104

Tak Hertze, Hertzela nebo Herzla? [smích]

176635

24.11.2008 15:48

Frederick Töben nebude vydán z Británie do německého vězení, vyhrál

RE: Pane Stwora

čěf 82.?.?.?

Janov 17.11 třeba tady. Quasi policejní web, ale vypadá to nečekaně objektivně.

176641

28.11.2008 16:19

Temný týden

RE: .

čěf 82.?.?.?

Lepší systém než zastupitelská demokracie je demokracie.

177051

10.12.2008 12:24

Bravo, pane prezidente!

RE: Cohn-Bendit

čěf 82.?.?.?

Pisatel si nepřeje zůstat v anonymitě, jen ho trápí ta no hergot jak se to jen jo zapomnětlivost.

P.S.
Skutečnosti syrové dočkali se Irové.
Kdo dost EU nemá rád, bude dělat reparát
jak s nadšením zahučí ve Svazovém náručí.
Co nastane asi, když reparát zprasí?
Snad na věčné časy bude si rvát vlasy.

177926

02.01.2009 17:05

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

PF 09

čěf 82.?.?.?

– Děsí mě organizovaná celosvětová demontáž výuky ve školách a promyšlená produkce dunivých, sebevědomých a egoistických blbců ... atd...
Stanovování význačných dnů v roce je činnost vysoce politická a symbolizující. Doslouživší stolní kalendář pro r.2008 se lišil od předchozího pro r.2007 přesně v následujícím:
Byl vyškrtnut Významný den - Den vzdělanosti (7.dubna)
Byl vyškrtnut Významný den - Den rodiny (15.května)
Byl zaveden Významný den - Den válečných veteránů (11.listopadu).
Kalendář pro r.2009 tento trend zachovává. Jak výmluvné! Jasně to symbolizuje, na co současná česká politická elita dává důraz a na co sere. (Přitom válečných veteránů, -kteří si ovšem zaslouží úctu-, je už jen pět a půl a je jim přes osmdesát; povalečné české žoldáky neberu.)
Do nového roku přeji všem lidem dobré vůle, aby všichni současní čeští politici šli do hajzlu (ovšemže dobrovolně neodejdou), a přišli jiní, kteří nastaví společenské priority zase normálně.

179480

19.11.2009 16:51

Hodina času

RE: Nezapomínejme

Robin 82.?.?.?

Je to o úhlu pohledu, o tom jak to kdo vnímá. Někdo tak, že je to o penězích, jiný, že to dítě prostě chce být s mámou. Já to vnímám jako smutnou realitu dnešní dosti neurvalé doby. To dítě si nechce mámu kupovat, chce jí mít doma. Dětsky prosté bez postranních úmyslů...

205264

20.09.2011 14:09

Jak to bylo ve Varnsdorfu

Tak to ma byt!

Ing. Petrbudvar 82.?.?.?

Držet huby a krok, volit svoje zloděje a nadávat na komunisty, volitelně cikány. Tak se odklání pozornost od jiných, daleko horších problémů (např. zákoníku práce, zdrav. zákona....)Toť správnou mantrou jednoduchého pravicujícího blbečka u syntetického piva. Být z dnešních "autorit" po.rán až za ušima, hledat si nepřítele, jen tam kde mu jej ukazují "nestranná" media. Tak pomůžete vybudovat exekuční kapitalismus. Dobře vám tak hlupáci.
[pláč]

253698

23.11.2011 08:50

Ukrajina používá mobilní krematoria pro likvidaci toulavých psů

To je realita!

PetraB 82.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=Ovim82LR5nY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Nxk6tB_y3dU&feature=related

257536

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 5

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,39 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,36 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,04 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 871,75 Kč
1 unce stříbra
522,63 Kč
Bitcoin
412 058,19 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?