Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 13 příspěveků, 1 jméno: DavidZ.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.12.2006 14:41

Zápas o příští generaci

RE: Dzihad

DavidZ 88.?.?.?

Nic proti tomu, souhlas, tak ať na ně přestanou američani a židi házet bomby, sesbírají si svých pět tanků a vypadnou z Blízkého Východu a bude klid.

122649

24.06.2007 08:50

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

DavidZ 88.?.?.?

>Co když zrovna TOHLE je záměr?

Není. Zvířata z těchto chovů NIKDY nemají potomstvo. Ta se vykrmí a zabijí.

138232

24.06.2007 10:02

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

DavidZ 88.?.?.?

Je to záležitost systémová. Tato zvířata, v těchto chovech, se nerozmnožují, protože to tak je nastaveno. Koupí se malé krůty, vykrmí se, zabijí se, prodají se. Ta zařízení nejsou koncipována na rozmnožování. A proto je nesmysl spekulovat o tom, že zvířata přeživší chřipku by měla vliv na genofond druhu. Na rozmnožování jsou jiné farmy, kde jsou jinak chována i krmena. Tam by podobné spekulace měly smysl.

A vzhledem ke způsobu krmení a chovu by asi nastal i problém technický. Ta zvířata se zabíjejí dřív, než dosáhnou pohlavní dospělosti. Logicky, každé snesené vejce je pro výrobce masa ztracená investice.

Podívejte. Já netvrdím, že tento způsob chovu je kdovíjak humánní. Ale je to tak nastaveno, tak je nutno s tím počítat. To jsou fabriky na výrobu masa. A pokud by někdo nechal masné zvíře snášet vejce, prodělá, protože ten, kdo je snášet nenechá, vyrobí víc masa za míň peněz.

A pokud zaběhnu do detailů, zpravidla jsou to speciálně vytvoření hybridi, kteří dávno před pohlavní dospělostí naberou takovou hmotnost, že neunesou sami sebe a mohou pouze sedět. Což je, z hlediska efektivity výroby masa, to nejlepší, co může masná krůta dělat.

Zdůrazňuji, že se naprosto nezabývám humánností či správností takového způsobu chovu zvířat. Nelíbí se mi ani termín "výroba masa", ale to je jiné téma. Píšu pouze o tom, že hovořit o možném vlivu těchto zvířat na genofond druhu je scestné.

138245

24.06.2007 10:47

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

DavidZ 88.?.?.?

>A nemyslíte si, že by ten "výrobce" (proboha co to je za slovo???) masa vydělal mnohem víc, kdyby ty odolné krůty začal rozmnožovat a prodávat ostatním chovatelům?

Výroba (zase ten termín ale nelze se mu vyhnout) krůťat je prostě jiný průmysl. Jako byste si k pekárně chleba přikoupil pole a pěstoval si vlastní obilí. Nic Vám v tom nebrání, ale je to prostě jiný byznys. A poněkud náročnější, rizikovější. Přičemž podobných chovů je potřeba méně, než těch masných. Všechno věc nabídky a poptávky. Navíc, chovat jedince se zvýšenou odolností proti chřipce, nebylo doposud nutné. A asi by to ani nebylo efektivní. Myslím finančně. Absolutní odolnost by nevznikla a náklady na "vytvoření" odolnějších jedinců by byly vyšší, než potenciál jejich zhodnocení. Rozumějte, ten výrobce by musel nechávat programově chcípat část své produkce, což by prudce zvyšovalo cenu jeho krůťat a ztrácel by na trhu konkurenceschopnost.

>Vy tvrdíte, že tyhle druhy krůt se nemůžou rozmnožovat? Tak to se klonují? Nebo odkud se tedy berou, když se nemůžou množit standardní cestou?

Psal jsem to už v předešlém příspěvku. Jsou to speciální hybridi, vzniklí křížením dvou stabilních plemen. Každé plemeno, které do křížení vstupuje, je plně životaschopné, což je dáno částečně genofondem a částečně způsobem krmení. Jejich potomstvo ovšem, má takové přírůstky masa, že se stává vlastně neschopným reprodukce. Což je zase ovlivněno částečně genofondem a částečně krmením.

Kdybystě chtěl, kupříkladu, chovat krůty, které budou spokojeně běhat po pastvinách, bude trvat delší dobu, než dosáhnou jatečnou hmotnost, za tu dobu toho víc sežerou a jejich maso bude tužší, protože budou vyběhané. Což, v konečném důsledku, zvýší náklady a sníží prodejnost masa. Takže zkrachujete a převálcuje Vás ten, kdo bude maso "vyrábět".

Bohužel, všemocný trh rozhoduje. [pláč]

138251

14.07.2007 08:11

Drůbež

Volba?

DavidZ 88.?.?.?

Nechci se dlouze zabývat rozborem hodnoty života slepic a lidí. Kdybych měl ale volit mezi smrtí jediného člověka a 70000 slepic, zvolil bych slepice.

Podstatné je, že před takovou volbou NESTOJÍME! Tyhle slepice nikoho neohrožují. To už spíš ten čamrák, který nám to roznáší po republice. Chyťte ho soudruzi hygienici! Zahubte ho! Za Maa to v Číně dokázali a téměř vyhubili populaci vrabců, aby zničili úhlavního nepřítele socialistické rýže. Jenže se jim nějak přemnožili jiní škůdci, které běžně vrabci likvidovali, a zase bylo rýže méně. Ach jo! To se někdo hodně splet, když nám nadělil tak výkonný mozek.

139718

18.07.2007 08:24

Proroctví o nátlaku

RE: Paranoidni nesmysly

DavidZ 88.?.?.?

A o které konspiraci píšete, když tvrdíte, že pro ni nejsou důkazy, a že byla neproveditelna? Myslíte konspiraci CIA (potažmo Bílého domu), nebo konspiraci Al-Kajda? Víte, obojí je nutně konspirace a vy jste se nezmínil, kterou z těch dvou konspirací máte na mysli. To jsou paradoxy, co?

Připadá vám konspirace party fousáčů z jeskyní v Afghánistánu pravděpodobnější, než konspirace specialistů na konspirace z Langley, vybavených nejlepší technikou?

139966

18.07.2007 14:56

Proroctví o nátlaku

RE: Paranoidni nesmysly

DavidZ 88.?.?.?

>neni to rovna debata.

Tak to se budu muset zamyslet, kdo kde a co v té debatě pokřivil. Je snad něco nerovného na tvrzení, že k pádu dvojčat & spol. musela nutně vést nějaká konspirace? Nebo-li i tzv. oficiální verze je nutně konspirační teorií? Nebo, že CIA je vybavena, zřízena a obecně určena pro páchání konspiračních akcí? Když teď dokonce zveřejnila, co všechno dříve chystala? Nebo, že se mi parta profesionálních konspirátorů jeví jako vhodnější pachatel, než parta jeskynních fousáčů? Co je na tom nerovného?

Rád se nechám poučit od lépe informovaného znalce. Já, méně informovaný, se stále nemohu smířit s tím, že se věžáky hroutí rychlostí volného pádu, že se Boeing 757 vecpe pětimetrovou dírou do Pentagonu a pak tam celý shoří, že amatérští piloti zvládají náročné letecké manévry, že se baráky hroutí, aniž k tomu mají zjevný důvod..........

139987

19.07.2007 07:25

Cizí protiraketová základna v Česku?

Podpora politiky

DavidZ 88.?.?.?

Autor článku rozebral technické aspekty projektu, jakož i řadu dalších vcelku objektivně. Zapomněl ovšem na to nejpodstatněší. A to je prostý fakt, že základna bude významným prvkem Americké zahraniční politiky. Že se Amerika bude za štítem cítit v bezpečí a to zcela nepochybně ovlivní její zahraniční politiku. Takže bude ještě tvrdší, než doposud. Já s dosavadní zahraniční politikou USA nesouhlasím téměř vůbec, a kdybych měl nést ještě odpovědnost za její přitvrzení (tím, že bych podporoval základnu), musel bych se studem propadnout do země.

140032

19.07.2007 12:08

Cizí protiraketová základna v Česku?

RE: Podpora politiky

DavidZ 88.?.?.?

>Objektivně? S tím nesouhlasím.

[chechtot] O.K. Asi jsem se měl vyjádřit lépe. Na to, že je autor zastáncem radaru, dosahuje nebývalé míry objektivity. Od zastánce radaru bych čekal jen samá pozitiva a životní jistoty.

140048

20.07.2007 16:37

Cizí protiraketová základna v Česku?

RE: Podpora politiky

DavidZ 88.?.?.?

Otázkou zůstává, co má současná Amerika společného s Amerikou r. 1945? Kromě geografického umístění a několika podobných markantních znaků. Především, co má společného politicky? Jistě, jakési základní rysy zůstaly, jenže byly demagogicky převráceny ve svůj vlastní opak. Bušistán NENÍ Amerika.

A bušistánu já nevěřím ani slovo. Víc, než důvěra v mocného ochránce, je můj postoj k bušistánu spíš obava. Obava, koho napadnou příště, nebude-li to třeba ČR, protože je potřeba rozšířit demokracii mezi lidi, kteří nejsou schopni se radovat z umístění US radaru.

140123

20.07.2007 22:34

Cizí protiraketová základna v Česku?

RE: Podpora politiky

DavidZ 88.?.?.?

>Pokud ano, snad budete po odchodu Bushe mladsiho souhlasit i s vystavbou radaru

Ne! Bush není původce zla. Bush je plod na stromě Ameriky. Nakonec i protiraketový systém je záležitost poněkud starší. Amerika, kterou obdivuji, už není a nebude. Miluji Armstronga, Gershwina, New Orleans Jazz, obdivuji Lincolna, Taylora, Ford GT, Mustang, obdivuji Ameriku, která nás opustila koncem minulého století. A už se nevrátí.

A to, že té současné Americe říkám bušistán, je jen záležitost rychlé charakteristiky. Bush je jen charakterizující prvek, nikoli tvůrce Ameriky. Amerika dospěla za hranice svých možností a stává se diktaturou. Což je záležitost vývoje, nikoli přání někoho, či některých. I když jsou lidé a skupiny, které si leccos přejí a také se jim daří to prosazovat, nejsou to tvůrci ale figurky na šachovnici osudu (chcete-li "sociálních zákonitostí" ).

140137

21.07.2007 08:57

Cizí protiraketová základna v Česku?

RE: Podpora politiky

DavidZ 88.?.?.?

To byste mne podceňoval. Na kecy o tom, jak za našeho mládí to bylo lepší, nemám ani chuť a ani věk. Amerika samozřejmě má stále co dát světu. Hodně jsem se dozvěděl od Chomskyho, ale i od Zakarii a Fukuyamy. Co se týče ekonomického vývoje, doporučuji laureáta Nobelovy ceny Josepha E. Stiglitze na http://www.project-syndicate.org/. Na Charger jsem se podíval a je to pěkné auto.

Ale o tom tahle debata není. Je o tom, jestli je Bush "Ten-kdo-za-všechno-může", nebo je jen produkt společnosti. Hitler by se také nedostal k moci, kdyby nebylo Německo zralé. Soudím, že Bush je spíš tím produktem. Kdyby nebyl on, byl by někdo jiný a dělal by totéž, protože to vyžadují zájmy zbrojních koncernů, naftařů a řady dalších.

Uvidíme, co nám ještě předvede a co bude po něm. Nemyslím, že to bude lepší, ale jak jsem řekl, uvidíme.

140163

21.07.2007 09:21

Cizí protiraketová základna v Česku?

RE: Radar jako prase. Aneb Věra Chytilová v ráži

DavidZ 88.?.?.?

A zaregistroval jste vyvážený výkon moderátora? On už výběr diskutérů nedával straně "proti" šanci. Töpfer je racionálně uvažující muž a Chytilová je emotivní, poněkud potrhlá žena.

140165

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 84 čtenářů částkou 11 941 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 0

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 9

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
25,06 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,31 Kč
Švýcarský frank
23,62 Kč
100 japonských jenů
20,70 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,04 Kč
1 unce stříbra
427,31 Kč
Bitcoin
223 159,44 Kč

Poslední aktualizace: 22.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?