Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 3 různá jména: ag, Agatha, Petrag.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.05.2007 10:00

Demokracie budoucnosti - reakce II.

RE: Vládnou nám zločinci

Agatha 85.?.?.?

Nevypustí a možná už je na cestě další verze. Hovoří se tu o generační obměně, jakoby polehoučku, je z toho ale nejen cítit, že tu vedle sebe opět stojí 2 skupiny mladých: jedni opravdu hovoří, jednají a snaží se na něco přijít a něco změnit a jedni jsou naprosto pasivní vůči změnám ve společnosti a užívají si. Obojí má smysl a k mládí patří. Mám však také dojem, že tlak na takzvanou "generační obměnu" (ten výraz je poměrně čerstvý) a její příprava jdou shora, byť mladí se tlačí zdola a ven (ze země - jazykové zkušenosti a vzdělání). O co pak v tomto případě kaprům jde? Klidně, potichu a bez ran, které by se musely vylizovat, postupně časem vyklidit pole a nadále mít z povzdálí vliv? Rozuměj - udržet obchodní vztahy a směr, jak byly nastavené? Nebo prostě zamlžit neschopnost změnit myšlení a dokonce to veřejně přiznat? Z prostoru kolem sebe jsem si vydedukoval, že ještě moje generace (nar. v 70. letech) jsou ovlivněny marxistickou výchovou říznutou křesťanskými kořeny a povinnými otčenáši s babičkou o prázdninách a vyrovnává se s tím. Už několik let je v Čechách cítit bouřka, včera byla ta skutečná a i trochu krup, ale jaká zase bude? Možná jen taková, aby kaprům nevyschnul rybník? Logiku to má a skoky se dějí pouze za války - ve skutečnosti je to ale opět jen návrat do původního stavu z vytvořené nuly. Dějiny Strany mírného pokroku v mezích zákona jasně ukazují, že doba i lidé a jejich myšlení je v jádru úplně stejná jako tenkrát, jen se změnily technologie a posunuly se dál hranice poznání. A mnozí dnešní mladí říkají: Čím větší objem dat studujeme, čím víc musíme udělat práce, tím víc zjišťujeme, že nejpodstatnější je prostě žít, poznat sebe a vytvořit si názor jak svět funguje a prostě v něm pobýt. Jsou přesvědčeni, že tím budou naopak i nejužitečnějšími a svoje hodnoty pomalu osahávají. Potom je ale nutné vůbec zvážit výraz "pokrok." Třeba totiž vůbec neexistuje, jen v tom virtuálním světě profesí, informací a systémových vztahů, repektive pro něj? [cool]

135955

23.05.2007 23:51

Demokracie budoucnosti - reakce II.

RE: komunismus?

Agatha 85.?.?.?

Ano, to bych souhlasil. Ono je to zprava také úplně stejné. Zaměňování pojmů vlastenectví a nacionalismus je další třešničkou na dortu virtuality. A střed se hrne jak hutný proud, taková ta kaše, co ji mazáci o posledním zvonění nutili požírat zobany a pak je nasmrděli odnehtovači. Proč se podstaty některých pojmů převracejí? Důvodů mě napadá mnoho, když jeden řeknu nahlas, budu napaden z radikálního pravičáctví nebo ochabnutí mysli, případně zařazen do kategorie idiot, když jiný, budu nazván bolševikem, komunistou, lumpenproletariátem, přinejlepším pomatencem (a to bych si kleknul) a jsou další možné odpovědi, které už ve své podstatě eliminují jakýkoli možný náznak jakékoli reality, jelikož jsou důkazem, že ten kdo odpovídal, byl buďto pouze zmanipulován, nebo krásně ideologizován. A o to právě jde, mnozí mladí už ale na ideologie naprosto kašlou a jsou schopni z toho namontovat guláš, ze kterého lezou oči z důlků a někdy lecos z úst. Není pro ně žádná definitivní pravda, je vesmír, naše Země, my a to, co nás možná překračuje a možná vůbec. Co je potom? se dozvíme opravdu až pak.
A těla pak opravdu ... ale opravdu ... shnijí. [cool]

136007

30.05.2007 10:23

Dopis z Německa

RE: ???

Agatha 85.?.?.?

Zkuste dělat weby "zaDara" nebo pomalu "zaDara" pár let a uvidíte. Mimochodem, už jste nějaký udělal? Jinak: Dara = kočovný nájezdník [smích]))

136434

30.05.2007 10:29

Český premiér označil palestinský odboj za barbarství

Malý test

Agatha 85.?.?.?

Už se to na sítí objevilo mnohokrát, ale přesto znova: Pokuste se dostat na stránky www.freepalestina.com
Je to velmi poučné. Navíc už konečně chápu, proč nás kdysi nepustili do Izraele na pracovně - turistickou zkušenost, takzvaně "české Honzy do světa." Nešlo to, leda si tenkrát pořídit řádně namaštěný pobyt (pobyt v Izraeli patřil u CK v Čechách v tu dobu k nejdražším). Kdybych začal na pražské ambasádě nadávat Palestincům do barbarů a bůhvíčeho ještě, určitě by to šlo. Apropó - kdy že pan premiér pojede do Izraele na dovolenou? [velký smích]

136437

30.05.2007 10:50

Prosím, Bože, včely ne

RE: Jde to retezovou reakci,clovek bude tim poslednim,kdo odevzda tuto mrtvou planetu vesmiru.

Agatha 85.?.?.?

V Japonsku se kyslík už běžně prodává. Dávka je "opatrná," čili není ho tam moc, aby nepůsobil jako halucinogen (původem český psychiatr bádající v USA - pan Groff - by na to zajisté řekl své ...). Jedna taková pikslička (vypadá to jako pomůcka pro astmatiky) prý vyjde v přepočtu na cca 600,-Kč a někteří si jsou schopni za den šlehnout 2 až 3. A ti žijící v megaměstech si to prý pochvalují. Že jsou pak svěží, výkonnější, atd ... Nikoli vzduch, ale KYSLÍK (02) už se dávno prodává. A frčí to jako nejnopvější komerční hit. V Čechách zase pro změnu letí "rajský plyn." Je běžné, že si na hudebním fesťáku koupíte balónek a pak koukáte a všichni kolem vás odmotají provázek a "frk" s obsahem do pusy. Pak se prostě chvíli chechtáte. Navíc jde o naprosto geniální způsob prodeje zábavní drogy, jelikož prodejci nikdy nikdo nemůže dokázat, že neprodává vznášející se balónky, ale drogu ... Přitopm je navíc celkem neškodná. [cool]

136439

30.05.2007 12:21

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Chcete vědět, kolik se toho vyrobí ???

Agatha 85.?.?.?

Hřebíček na hlavičku! V sousedních zemích směr jih a západ (A, D) stojí krabička cca 3E, ale pozor, prodávají "především" takzvané "značkové" cigarety. UŽ JSME BLÍZKO!

136451

09.06.2007 09:27

Smysl evropské vzájemnosti

RE: Radši bez titulku

Agatha 85.?.?.?

Je to výborné. Je třeba se navzájem inspirovat. A pokud chce někdo jen holý, suchopárný, odborný prvoplán, ať si ho z těch textů vyseká. Přestali jsme se učit číst "pod čarou" a i psát.
Čím víc kritiky, tím lépe, mně každá nadávka potěší. Když někomu svým textem natolik za něco stojíte, aby si zanadával, je to dobré. A když ještě někdo pochválí, ještě líp. [cool]

137234

11.06.2007 12:55

Smysl evropské vzájemnosti

RE: Hlavní problém vidím v tom,

Agatha 85.?.?.?

Nedávno mi tchán ukazoval sadbové brambory, co si koupil. Původ? Egypt. Jaképak vlastnosti asi budou mít brambory vyšlechtěné v Egyptě? Vhodné pro subtropy, že? Před naším domem si drobný zemědělec zřídil něco jako Noemovu archu. Prasata (kříženci divokých a domácích), koně, kozy, ovce, pštrosi, dokonce i osel. ZOO už má pomalu každé větší město a tradice v botanických zahradách a vůbec zahradničení je u nás ohromná. Zájem o nemovitosti ze strany zemí, které se bojí, že skončí pod vodou, je abnormální. (Třeba NL). Přitom je naše zemědělství dotováno, aniž by dokonce "smělo" více produkovat. Není to náhodou tak, že si má odpočinout? Pořád nic? Čím je vlastně naše území?
Archou? [cool]

137344

23.06.2007 13:02

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

Agatha 85.?.?.?

Je to jednoduché, prostě se to vrátí. Vykřikování o tisících lidských životů a zodpovědnosti za ně a tvrzení, že tisíce kusů drůbeže mají menší cenu, než lidský život, je nádherná ukázka vykristalizovaného fašismu. Toho skutečného, ne toho, který je tak označován. Díval jsem se na konec klíčového zápasu Sparty, kde vítězstvím získala titul. Při závěrečném veselí polovina stadiónu hajlovala (kdyby jen kotel.) Akorát že s obměnou, ručičky pěkně předpažené a stálé pohybování prstíky (i čeští fašisté jsou Švejky). Když to celé vyvražďovací šílenství necháme, tak bude za čas někdo vykřikovat, že "tito" lidé mají menší/větší cenu, než jiní. Nebo vlastně - vždyť už se to říká.
V jiných částech světa se s ničím nemazlí a při nákaze klidně vypálí celou městskou čtvrť (jako ty krůty). Vybíjejme, vybíjejme, budeme nakonec sami vybiti. Skutečnými nácky, kteří jsou v tu chvíli přesvědčeni, že zachraňují to "cennější" a obětují to nebezpečné, nakažené, smradlavé ...

138156

16.07.2007 09:06

Drůbež

RE: Spotřeba drůbeže

ag 85.?.?.?

Autor článku chtěl pouze nastavit zrcadlo. Je už jedno jaký detail se pro takový případ použije. Většinou to bývá aktuálně vnímaná aktuálnost. Hezký den.

139851

16.07.2007 20:21

Drůbež

RE: cely clanek jako reakce muj komentar..

ag 85.?.?.?

Svůj názor jsem v článku řekl, nevidím žádného smyslu komentovat kritiku, jak +, tak -. O drůbeži nerozhoduji, protože jsem si to jako obor nezvolil. Důležité u psaní je ukázat, že svůj názor může mít i jihoamerický pastevec. [smích]

139877

17.07.2007 06:43

Drůbež

RE: cely clanek jako reakce muj komentar..

ag 85.?.?.?

A nepřipadají Vám "velkochovy" lidí tak trochu paralelou? Když už v komentářích k článku ignorujete jeho podstatu? Čili varování před (kvíz[smích]t.......u ?

139903

24.07.2007 20:54

Server eretz.cz si vede proskripce

RE: Zpráva o antisemitismu

ag 85.?.?.?

Celkem souhlasím. Jen drobnost, voli ve smyslu a pádu a hlavně vzoru "pány" se píše "voly." [smích] Čeština může být úžasně lechtivá.

140377

24.07.2007 21:00

Server eretz.cz si vede proskripce

RE: Tak, a uz jste na seznamu taky.

ag 85.?.?.?

Těch generací je mnohem víc. Jen v ČR se dá za posledních 15 let počítat - co generace - to 5 let. jde to dopředu (dozaDU) RYCHLEJI, NEŽ SYSTÉM PŘIZNÁVÁ. Ještě si k tomu připočtěte, že svět je v tomto směru o 20, 30 až 50 let napřed, ale leckde i nazad a zjistíte, že všichni, co uvidí jen kousek dopředu, budou vlastně logicky do své smrti uvnitř (často i zvenčí) trpět. Bez ohledu na židy. To je jen jeden prst jedné ruky, mnoha těl. Blbost? Můj názor je, že ne.

140378

25.07.2007 11:18

Server eretz.cz si vede proskripce

RE: zajímavá četba na http://www.prop.sk/cudny_boj.html

ag 85.?.?.?

Na našem území se ničily i synagogy. Nebo se nechaly zchátrat.
A leckterý starý židovský hřbitov pak leckde paradoxně "přežil" jen díky nezájmu a chátrání.

140425

26.07.2007 17:26

Rozšafný pan "Klein"

RE: ??

ag 85.?.?.?

Zeptejte se na Eretz.cz, "ví Bůh?"

140538

02.08.2007 14:15

Co taková slušná dívka jako já dělá na takovémto místě?

RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:

ag 85.?.?.?

A nebo stane proto, že se v něčem, co s karmou nesouvisí (spoustu věcí a myšlenek vymysleli lidé jako konstrukce a často i pasti), rozhodl nevýhodně pro sebe. A to i úmyslně, bez ohledu na důvod. Karma také není všechno. Jinak ale diskuse pod tímto článkem, který nechci komentovat, je to prostě názor, dokazuje, že je nutné a dobré hovořit otevřeně o čemkoli. Tabu témata jsou BLBOST. Teprve diskuse k jakémukoli názoru může problém osahávat ze všech možných stran a třeba i zjistit, že to není problém, nebo že naopak je a velký. A pak se možná stejně stane, že další generace, co přijdou, řeknou: Vy hlupáci, na co jste si tu všichni hráli?

140983

06.09.2007 11:57

PayPal se pokouší cenzurovat Zvědavce

Re: pay pal

Agatha 85.?.?.?

Podívejte se na lidovky.cz na podmínky / pravidla pro blogery a pozvracíte se. V podstatě se tam nesmí nic a všechno. Jen na nich pak je, zda něco označí za nic. Jedna z prodloužených rukou globální mafie. Ale oni půjdou, ne? Víte kam ... Pořád nezapomínejme, že je tu příroda a vesmír a soudruzi nejsou bozi.
Kdepak, ta vykopaná jáma nakonec určitě někoho pojme.

143213

13.09.2007 21:28

Lacko snědol psa

RE: Muj milostivy Pane.

Agatha 85.?.?.?

Největším nebezpečím pro hnilobu je čerstvé myšlení. Kdo prošel vymejvačkou před a po 89 a prokouknul aspoň něco, nemá šanci, pokud se nepřetváří. Kdo neprošel vymejvačkou vůbec a hodlá se tu usídlit, musí to zamastit. A i mnoho věcí načerno a úplatkem, zaplete se tak do korupce a i kdyby chtěl v budoucnu nevhodně (nekorektně [smích]) hovořit, zamázne se mu huba jeho pokleskem. Zavírá se i za nabídnutí úplatku. Vůbec se nemusí prokázat, že byl předán, natož že byl VYMOŽEN. Ave a děvčátko s páskou na očích a rezavým mečem. Je dobré mluvit psát, vztekat se, tlačit. Jenomže, to by to musela udělat velká část lidí a to se nestane. Vždyť si dělají prdel i z 3/4. Samet nejenže nebyl sametový (šlo o pláštík pro radikální zvrat), však dokonce vymyl lidem z mozků jakýkoli zbytek pudu sebezáchovy. Jdou jako ovce na jatka a do těch, co se je snaží probrat, kopou. A navíc, do dluhů, půjček, hypoték, exekucí (a od 1.1.2008) osobních bankrotů už je namočena většina. A do korupce, či černoty taky. Plán se zdařil. Teď musí logicky následovat pád.

143782

18.09.2007 13:35

Prezidentský kandidát Ron Paul proti vlivné plutokracii

RE: Kde je bývalá svoboda v US?

Petrag 85.?.?.?

Marx s Engelsem kdysi vycházeli ze studia indiánů kmene Hopi (snad to píšu správně) a kromě jiného předpověděli Americe komunismus. Jsem docela zvědavý, jak to dopadne.[smích] Však soudě dle jisté histerie (zřejmě plynoucí i z faktu, že vzdělanější o této předpovědi vědí, byť to četli s nechutí), prostě nahradí předpovězený systém systém jiný, stejně tak totalitní. Jelikož jak komunismus, tak fašismus, může udržet jedině oligarchie.[smích]

144066

19.09.2007 11:08

Prezidentský kandidát Ron Paul proti vlivné plutokracii

RE: Kde je bývalá svoboda v US?

Petrag 85.?.?.?

Děkuju.

144113

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 7

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 2

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,92 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,71 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 449,77 Kč
1 unce stříbra
561,62 Kč
Bitcoin
1 304 898,99 Kč

Poslední aktualizace: 17.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?