Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 8 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, Frantisek Pazdera, kavol, Transalp.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.06.2002 11:17

Jak pokořit zmrda

Jak pokořit zmrda

Frantisek Pazdera 147.?.?.?

[smích]
Clanek je dost dobry, presto bych si dovolil s par vecmi nesouhlasit: Clovek, ktery prijde do firmy "bez predchozich zkusenosti", to ma zpocatku dost tezke, a myslim, ze by mohl byt mylne povazovan za zmrda, ackoliv vsechny jeho pohnutky by byly zcela uprimne a vsechny skutky dobre myslene. Takovym lidem by se mela spis podat pomocna ruka nez zacit jim klast "mamuti pasti". Takze pani zmrdobijci, pozor, vase ruka budiz pevna a mysl jasna.

2390

27.04.2003 20:38

Jak na to: PGP

RE: Jak na to: PGP

kavol 147.?.?.?

tedy za prvé, z jejich webu jsem vyrozuměl, že klíče jsou uloženy na jejich serveru (jest tak?), takže v okamžiku nabourání účtu nebo serveru je na tom uživatel hushmailu úplně stejně, jako uživatel služby nešifrované

za druhé, pokud lze šifrovaně komunikovat s lidmi pouze na jednom serveru, pak nevidím rozdíl, zda zprávy budou šifrovány či nikoliv, neboť nehrozí jejich odchycení při posílání (ale z jejich FAQ se mi zdá, že lze šifrovat i pro uživatele jiných adres)

za třetí, nevím, co je míněno web banking - bankovní operace přes http(s)? - no potěš koště ... s homebankingem (tj. ovládání účtu po Internetu prostřednictvím speciálního software) bych to nesrovnával, neboť a) klíče má uživatel na vlastním počítači (resp. je tomu tak všude, co znám), b) banka má informace pouze o bankovních transakcích (+pár osobních dat), zatímco mailem může procházet všechno možné (např. supertajný recept na borůvkový koláč [smích] )

12917

27.04.2003 20:46

Jak na to: PGP

RE: Několik upřesnění ...

kavol 147.?.?.?

sice offtopic, ale ...

>Dobře jste to doplnil a opravil. Takové komentáře, které jsou
>zasvěcené a přitom neurážejí, mám rád. Díky. [smích]


...též děkuji; málokdy se mi zdaří napsat nějaký takový opravný komentář tak, aby se dotyčný necítil uražen :-/

12918

17.02.2004 20:31

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

kavol 147.?.?.?

no třeba takové GUI ... mám možnost kontroly už v tom, že si mohu vybrat, co mi vyhovuje (KDE) ... v rámci tohoto prostředí si mohu snad cokoliv nastavit, jak mi vyhovuje - mohu window$ nějak jednoduše donutit, třeba aby tlačítko start nebylo zrovna vlevo nebo nahoře (při vertikálním taskbaru)? - teď jsem to zkusil a nikde ve vlastnostech taskbaru jsem to nenašel (Window$ 2000 na kamarádově počítači)
a tak dál - toto byl jen jeden příklad z velmi mnoha...

25726

17.02.2004 20:51

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: CMYK a penis ;-)

kavol 147.?.?.?

> Pokud někomu vyhovuje systém, který se pokouší za něj myslet a vědět všechno líp než uživatel, ať si takový systém užívá a platí si za něj. Pokud má někdo raději systém, který poslouchá a dělá to, co se mu řekne, tak si cestu jistě časem najde.

toto bych nechal tesat zlatým písmem ("a vo tom to je")

jinak k tomu GIMPu, že zrovna někdo něco nedělá ještě neznamená, že to není potřeba [smích]
- nicméně já jsem ten původní Silencerův příspěvek pochopil (a domnívám se, že byl zamýšlen) tak, že GIMP není potřeba, protože existují jiné programy, čili jak říká Gillhad, nemusíte mít penis, pokud máte vaginu [mrknutí jedním okem]
... takže ta sebechvála výše byla poněkud přehnaná, milý // / >< kecáte nesmysly :-p

25728

17.02.2004 21:55

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

kavol 147.?.?.?

>Mám rád Windows, pretože sú zatiaľ najlepším systémom pre
>bežného užívateľa

záleží, jak nadefinujete "běžného uživatele" ... pokud za ně nebudeme považovat hráče, kteří musí mít kdejakou blbost, co vyjde, pak s tímto výrokem souhlasit nemohu
- samozřejmě nelze brát v potaz faktor, že Windows už uživatel zná, kdežto Linux by se musel učit ... naopak vezmeme-li uživatele počítači dosud netknutého, myslím si, že learning-curves by byly velmi podobné...

>ale aj programátora bežných desktopových
>aplikácií.

desktopové aplikace neprogramuji, takže to nemohu zodpovědně posoudit ... takže bych se spíše zeptal - máte v rukávu nějaké konkrétnější srovnání, co by bylo v unxu horší?

>Nikdy som nepovedal jediné zlé slovo na
>Unix, alebo Linux.

jaký je významový rozdíl mezi tvrzením "linux je horší" a tvrzením "windows jsou lepší"? podlě mě skoro žádný (jestliže je z kontextu jasné, co se porovnává) ...
máte pravdu, to první jste neřekl, ale to druhé (v jiné podobě) ano, takže si ten alibismus laskavě nechte od cesty :-p

>Každý systém má svoje plus a svoje mínus
>a každý je vhodný na niečo iné. Ale nemám rád takých ľudí,
>ktorí majú klapky na očiach a zatracujú všetko okrem toho,
>do čoho sú zahľadení. Nedávno v relácii Aj múdry schybí bol
>krásny príklad: Mladý chlapec nevedel odpovedať ani na
>primitívne otázky, pretože on sa tým nezaoberá, on je cez
>počítače. Ďakujem pekne za takých odborníkov cez počítače.
>Dúfam len, že Vy nepatríte medzi nich.

no, některé takyodborníky bych rovnou střílel [mrknutí jedním okem]
co se plusů týče, ve woknech neprogramuju, takže nevím, jestli třeba neobsahují některé zajímavé myšlenky a postupy, kvůli kterým by stály za to [smích] ... ale z uživatelského hlediska mě žádné plus nenapadá; ještě před pár lety by jich bylo hodně - ovladače, uživatelské rozhraní, instalace ... ale situace se pro linux (potažmo jiné un
xy) v poslední době hodně zlepšila...
(samozřejmě, stihnul jsem si všimnout, že NT 5.1 jsou také lepší, než NT 4 nebo Chicago, ale ... nicmoc)

za jediný opravdu vážný důvod k setrvání u window$ považuju to, že nějaká aplikace nutná pro danou práci není k disposici v jiné verzi, než pro window$ - to ale není plusem window$ nýbrž neschopností programátorů (nebo spíš záměrem managementu) oné aplikace ...

25730

18.03.2004 19:12

Několik poznámek na téma selhání demokracie

Několik poznámek na téma selhání demokracie

147.?.?.?

V demokracii a totalite je pouze jeden jediny rozdil. V totalite poznate jiz ze zacatku, ze budete hrube omezovani, zatimco demokracie se zpocatku tvari, ze to bude svobodny system, ale casem se stejne zmeni v totalitu, jeste krutejsi a nelitostnejsi nez totalita "odpocatku". Bohuzel diky pocatecni pretvarce si toho vetsina lidi vubec nevsimne a budou dal tupe vychvalovat sve sobecke tzv. demokraticke vudce. Viz. priklad nejdemokratictejsiho a zaroven nejfasistictejsiho a policejniho statu -> usa!!!!

26732

04.05.2004 12:16

Sbohem, česká svrchovanosti

RE: Sbohem, česká svrchovanosti

Transalp 147.?.?.?

Zajimavá otázka. Proč by mne mělo děsit, co se děje lidem v Číně dnes či na Manhattanu v září 2001, vždyť žiju ve státě jiném, maximálně tam jezdím na dovču a jako turistu mne to nemusí zajímat. Ano, vy i ja mame pravo tohle všechno ignorovat, neb je to věc individuálního názoru a primárně se musí každý starat sám o sebe, až potom charita. Dovolím si ale tvrdit, že ignorování dění v okolí je iracionální i z ryze individualistického pohledu.

1. v daném teritoriu mám díky cestám mnoho blízkých známých. Proto mně osobně záleží na tom, co s nimi dělá manipulátor G.W.Bush. (Ted nevite, zda mluvim o USA nebo Iraku, co? Je to totiž jedno.)
2. V Číně neznám nikoho. Ovšem na fotografiích
http://photo.minghui.org/photo/images/persecution_evidence/E_torture_3.htm
vidím ne oběti pouhého kriminálníka, ale oběti státní mašinerie, která se takto chová k vlastním lidem a ještě je schopna říct, že je to správné.
Mám očekávat, že se bude chovat ke mně lépe ?!

Když slyším, že politici v US zvažují zavedeni povinné vojenské služby, otevira se mi ne nůž, ale letadlová loď v kapse, i když žádného mladého američana který by měl být odveden neznám.
Je to prostě signál pro celý svět, že základní lidský práva jsou zpochybňována už i v USA, které jsou pro zbytek světa symbolem relativně největší svobody. Časy se mění, brrr.

Jestli máte pocit, že se Vás dění za hranicemi vlastního státu netýká, tak je to právě a jen pocit, ničím nepodložená iluze. Mate na ni plne pravo.
Existuje tu ovšem velká přeshraniční provázanost, kupujeme výrobky poskládané z dílů a surovin, které pocházejí ze všech koutů světa a jejich cena, kterou Vy zaplatíte, se odvíjí také od toho, co se v daném teritoriu děje. Izolace je cesta k chudobe. O lidske/rodinne přeshraniční provázanosti snad hovořit nemusím. Navic sleduju, co se deje ve svete i z ryze obrannych duvodu, neb Hitleru je na svete stale jeste docela dost a chci na jejich pripadny utok byt pripraven.

Toto všechno je jistě individuální záležitost a pokud chce jít někdo bojovat proti diktátorovi do USA, Iráku, Jugoslávie nebo Číny, měl by tam jít sám popřípadě s názorovými spojenci a netahat do toho ostatní proti jejich vůli.

28621

Káva pro Zvědavce

72

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 115 čtenářů částkou 25 260 korun, což je 72 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 0

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 8

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
26,05 Kč
Libra
29,43 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,17 Kč
100 japonských jenů
20,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 595,75 Kč
1 unce stříbra
543,68 Kč
Bitcoin
686 131,27 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?