Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 32 příspěveků, 3 různá jména: O.K., Olga Kubová, Petr_.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

05.09.2006 16:51

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Už jednou jsem Vám napsala,

Olga Kubová 212.?.?.?

že pravděpodobně neumíte číst. Pak mě to mrzelo, ale teď koukám, že jsem se trefila dost přesně. Nenapsala jsem, že chlapi ztratili právo na relax. To je Váš výplod. Stejně tak to, že chlapi se akorát válejí s lahváčem v ruce, je akorát Váš výplod. Nehodlám ztrácet čas s lidmi, kterým dělá zásadní problém pochopit smysl psaného textu a namísto něj si vyfabulovávají vlastní konstrukce, je mi líto.

Pokud jde o Vaše otázky na Stínovou zprávu, zeptejte se někoho, kdo s ní má něco společného. Já to nejsem. To je opět jenom Váš výplod.

116014

31.08.2006 13:09

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

Zajímavá výstava

Petr_ 212.?.?.?

http://www.army.cz/files/7498/Izrael_komplet_final.pdf

115562

30.08.2006 17:19

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

No a?

Olga Kubová 212.?.?.?

Jestli jste vycházel jenom z Vašich konkrétních zkušeností, tak je to s Vámi ještě horší, než jsem myslela. Generalizovat svoje konkrétní zážitky na celou populaci může jenom pitomec anebo egoman. Popř. kombinace obojího.

115468

29.08.2006 17:14

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

To je zajímavý postřeh.

Olga Kubová 212.?.?.?

V podstatě jsem vyrůstala mezi programátory, informatiky a podobnými existencemi, a všimla jsem si, že ten typický "mimoň", co je totální špička ve svém oboru - protože nic jiného v životě nedělá - ale nepoužitelný všude jinde, je téměř výhradně mužská záležitost. Děvčata, i když jsou dobrá, mají obvykle širší rozptyl a zvládají vedle své práce i žít.

Čímž se dostávám i k tomu, že podle mého nejhlubšího přesvědčení jsou profese, kde se ženy mužům, až na opravdové výjimky, vyrovnat opravdu nemohou. Ale to jsou povolání, u kterých o to, myslím, ani nestojí. Něco jako inženýr, zavřený v laboratoři od které ztratil klíče, obrůstající pavučinami, přilepený rozsednutým hermelínem ke kolečkové židli, na které se pohybuje od monitoru ke knihovně, s logaritmickým pravítkem vrostlým za ucho.... co zapomíná kde bydlí, vydělává pár drobných (on peníze ani k životu nepotřebuje), ale jednou vymyslí něco úúúúžasně úúúúúžasnýho. Fakt si myslím, že na tento druh práce potřebujete typ mozku, který mají spíš muži. Na druhou stranu si myslím, že na práci běžného manažera nebo nedejbože "práci" takového politika není vůbec nic, co by ženy nemohly masově zvládat levou zadní. [smích]

115375

29.08.2006 16:59

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

NIKDY a z ŽÁDNÉHO průzkumu na světě

Olga Kubová 212.?.?.?

nevylezlo, že ženy mají horší logické myšlení než muži. To je přopitomnělé zjednodušen výzkumů na toto téma - a už tím, že jste ho schopen, ukazujete, že konkrétně s Vaší logikou to příliš slavné nebude.

Obě pohlaví se liší, ale jsou to takové věci jako prostorová orientace nebo některé verbální schopnosti. A liší se hlavně jejich průměrní představitelé, je hodně žen, které umí skvěle parkovat a hodně mužů, kteří mluví plynně cizími jazyky.

Schopnost samostatně řešit problémy nebo touha sedět v teplé kanceláři jak pak už úplně něco jiného. Na ty snad ani žádné seriózní průzkumy nejsou, a tak se můžeme bavit jen o osobních zkušenostech. Vy znáte stavaře, co si "špiní ruce", já zase paní, co se celý život ohýbají při sázení stromků. Vy znáte ženskou, co si neumí na internetu sehnat potřebné údaje, já znám přímo tady ze Zvědavce chlapíka, který není schopen si vygoglovat studii, jejíž obsah i klíčová slova zná.

Nerada se opakuji a nerada jsem osobní, ale zrovna tenhle Váš příspěvek Vás v mé osobní hitparádě fakt neřadí mezi špičku lidí ani pokud jde o logiku, objektivitu ani samostatné myšlení.

115373

25.08.2006 16:25

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Drobný problém je,

Olga Kubová 212.?.?.?

že chlapi už neloví a nebojují. Oni chodí do práce - a pak (ti o kterých Liška mluví) se povalují a sbírají síly. Zato ženy stále rodí a pečují. A chodí do práce úplně stejně jako ti muži - a v mezičase zdobí svět.

Kdysi dávno byla taková nauka, o trojím lidu se tomu říkalo. Ty se modli - to bylo pro duchovenstvo. Ty pracuj - pro prostý lid. A ty bojuj - pro šlechtu. Za to, že když bylo potřeba, tak nasazovala život a ochraňovala sprostý lid a duchovenstvo, měla šlechta všelijaká privilegia. Lid na ni musel pracovat a ona z toho žila a mohla mu rozkazovat. Ona i lid i duchovenstvo to považovali za rozumné a spravedlivé uspořádání.

Jenže pan šel vývoj dál. Šlechtě se přestalo chtít bojovat. Když přišla nějaká válka, poslala do ní žoldnéře, které zaplatila penězi od prostého lidu a svůj krk už nenasazovala. I začalo to tomu prostému lidu vadit. Proč by měl dál šlechtu poslouchat a živit? Šlechta to moc nechápala, už si na svá privilegia zvykla, brala jako že je má odedávna a že je proti Bohu, aby je odevzdávala. Jak to dopadlo? Pár krvavými revolucemi. Lid už skutečně nebyl ochoten žít dál v nevolnictví, které ztratilo původní podstatu.

A takhle podobně je to i s muži a ženami. Pokud kdysi platilo, že muž lovil a bojoval, tak dneska už to neplatí. A tak nemůže čekat, že se bude v mezidobí jen povalovat a sbírat síly, je mi líto.

115094

18.08.2006 10:51

Tiskové prohlášení Svazu mužů

Ne, já ji neaplikuji na ČR,

Olga Kubová 212.?.?.?

jak jste na to přišel? Jak bych ji asi mohla aplikovat, když zde pořád dokola mluvím o tom, že různé metody měření domácího násilí přinášejí různé výsledky. A zjištěné rozdíly jsou tak obrovské, že jediný rozumný závěr zní, že otázka symetrie či asymetrie mužských a ženských obětí se prostě v současnosti nedá rozhodnout?

114306

18.08.2006 10:44

Tiskové prohlášení Svazu mužů

Pane jjj, Vy jste tvdil, že

Olga Kubová 212.?.?.?

1. "NEEXISTUJE srovnávací studie, kde by v jakékoliv formě vyšlo, že muži jsou fyzicky agresivnější než ženy" a
2. "Jestliže ve 170 studiích a na 160.000 testovaných lidech vyjde něco, tak to tak prostě je."

Takže bych Vás prosila, abyste k těmto svým tvrzením zaujal stanovisko. Je to velmi jednoduché:

1. Existují srovnávací studie, kde by v jakékoliv formě vyšlo, že muži jsou fyzicky agresivnější než ženy?
2. Jestliže na 160.000 lidech vyšlo něco a na 1.000.000 lidech - ve stejné populaci - vyšlo něco jiného, pořád to znamená, že "to tak prostě je"?

Děkuji.

114305

17.08.2006 14:43

Tiskové prohlášení Svazu mužů

No to bude tím, že máte mizernou paměť

Olga Kubová 212.?.?.?

Resp. že lžete, až se Vám kroutí palce u nohou. Hned na začátku jsem Vám na webu Svazu mužů prezentovala výsledky Národního průzkumu kriminální viktimizace (National Crime Victimization Survey ), prováděného Úřadem pro justiční statistiku USA. Je to největší průzkum, zahrnující i oblast domácího násilí, který se v USA provádí - vzorek obsahuje 50.000 domácností a 101.000 osob - a provádí se periodicky už od roku 1972. Jeho poslední zveřejněné výsledky:

Násilí spáchané na ženě
Roční míra viktimizace 7,7
Celkový počet obětí 876.000

Násilí spáchané na muži
Roční míra viktimizace 1,5
Celkový počet obětí 157.000

Mám Vám sem dát i link na tu diskusi, abyste se konečně začal za ty svoje bludy a křivá obvinění stydět, pane jjj?

114208

16.08.2006 19:40

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

Jako taky žena si naopak naprosto

Olga Kubová 212.?.?.?

nedovedu představit, že by odstranění klitorisu mohlo mít jakýkoliv účinek na prožívání vaginálního orgasmu. Pokud ho někdo má, tak ho má i s klitorisem. Pokud ho někdo nemá, tak nevím, proč by ho po uřezání klitorisu měl začít dosahovat. Když si oholíte jednu nohu, šono, tak Vám snad začnou víc růst chlupy na té druhé?

Popravdě mi připadá, že jste se všichni (kromě Tomáše) zbláznili. Pokud dotyčné dámy tvrdily, že muži co neměli obřezanou "vedi houby, co zena dokaze nabidnout", mluví zcela evidentně o potěšení těch pánů, nikoliv těch žen. A to potěšení zase zcela evidentně spočívá v tom, že když se vagína sešije (ty dámy byly Súdánky) tak je holt užší.

Že je vůbec někdo schopen uvažovat o tom, že uříznutí klitorisu může mít pozitivní (!!!) vliv na ženskou sexualitu, mě naplňuje doslova děsem.

114095

16.08.2006 12:23

Tiskové prohlášení Svazu mužů

RE: Á jé, pan -jjj-

Olga Kubová 212.?.?.?

Už pomalu ztrácím energii opakovat Vám dokola pořád to samé. Jestliže "ve 170 studiích a na 160.000 testovaných lidech vyjde něco", tak to VUBEC neznamená, že je to "něco" v souladu s realitou, především pak pokud z jiných studií používajících jinou metodu měření vylézá - pro úplně stejnou populaci - něco úplně jiného. Myslím, že tohle by pochopil i vorvaň a fascinuje mě, jak jste proti této jednoduché úvaze imunní.

Samozřejmě není pravda ani to, že nejčerstvější studie potvrzují symetrii pachatelů. Některé nejčerstvější studie ji potvrzují. Jiné nikoliv. Záleží na metodě, kterou se měří.

Že za odbornou studii považujete anketu (anketu!!!!!) časopisu Focus nebo německé TV a že zase plácáte o tom, že v "EU se zadávají zásadně jednostranné studie násilí na ženách" pominu, protože jinak bych se musela fakt strašně rozčílit.

114060

15.08.2006 10:58

Tiskové prohlášení Svazu mužů

Á jé, pan -jjj-

Olga Kubová 212.?.?.?

ze Svazu mužů přišel trousit moudra i na Zvědavce. Ach jo. Už i tady přede se svým kolovrátkem o tom, jak feministky zatajují data z výzkumů domácího násilí. Přitom o tom, že kriminologické průzkumy, ze kterých lezou data o symetrii mužských a ženských obětí domácího násilí, se dozvěděl před pár měsíci právě ode mne - bylo to tady:

http://www.svazmuzu.cz/index.php?page=zpravy&page2=detail_clanku&volba=531&page3=diskuse&diskuse=all

I na článek doc. Čírtkové, který tu prezentuje, jej navedl yahya - to bylo zase tady:

http://www.svazmuzu.cz/index.php?page=zpravy&page2=detail_clanku&volba=574&page3=diskuse&diskuse=all

No a k tomu si pan -jjj- alias -VV- o domácím násilí ještě přečetl jeden článek z populárního magazínu a stal se z něj expert. Jeho tvrzení, že "v podstatě NEEXISTUJE srovnávací studie, kde by v jakékoliv formě vyšlo, že muži jsou fyzicky agresivnější než ženy!"je samozřejmě úplná lež. Ano, pan VV žádnou takovou studii nečetl. On ale nečetl žádnou studii o domácím násilí. On vůbec nečte odbornou literaturu a o problematiku měření agrese se vůbec nezajímá. Jenom se dozvěděl informaci, že v 175 průzkumech vyšla symetrie mužských a ženských obětí, to číslo se mu líbí a do zblbnutí ho opakuje - a ty, ve kterých vyšla asymetrie, jednoduše ignoruje. Holt se mu nehodí do krámu.

Skutečnost je taková, že zatímco údaje z policejních a soudních spisů hovoří jasně - ke spáchání trestného činu je totiž obvykle potřeba násilí jisté intenzity a muži tak vzhledem ke své vyšší fyzické síle tvoří jednoznačně většinu pachatelů domácího násilí v trestněprávním smyslu, výsledky studií mapujících všechny případy domácího násilí (tedy v tom širším, kriminologickém smyslu) se rozcházejí. Různé metody měření přinášejí různé výsledky. A zjištěné rozdíly jsou tak obrovské, že jediný rozumný závěr zní, že se to prostě v současnosti nedá rozhodnout. Existují-li studie, které říkají A, a jiné studie, které říkají non A, tak je tu prostě někde chyba a dokud kriminologičtí odborníci nepřijdou na to, jak ji eliminovat, tak se těžko dá zakrýt jedno oko a mluvit jenom o těch výsledcích, které mi vyhovují. Přesně tohle říká i doc. Čírtková: "Kontroverzní výstupy různých studií a další nesrovnalosti při hledání odpovědí na otázku, jak často se obě pohlaví stávají oběťmi domácího násilí, jsou momentálně předmětem odborných diskusí. Otázka po tom, jaká je skutečná statistika obětí domácího násilí pro mužské a ženské pohlaví, tak vlastně i po letech zkoumání představuje nedořešený, otevřený problém."

Zůstává otázka, proč se ti odborníci nezeptají pana -jjj- aka -VV-, když má tak jasno.

113926

15.08.2006 09:56

Tiskové prohlášení Svazu mužů

Téhle zprávě to ale nemá smysl vytýkat.

Olga Kubová 212.?.?.?

Byla zformulována v souvislosti s Úmluvou o odstraňování diskriminace žen a hodnocením jejího plněním, tak nelze čekat, že se v ní bude hovořit o křivdách páchaných na chlapech.

113922

03.08.2006 14:27

Ošklivé káčátko Mel Gibson

Gibson je možná

Olga Kubová 212.?.?.?

zásadový, leč nelogický. To co řekl je fakt výtvor.

Ale nechci ho soudit, já to mám zase naopak. I s nějakým tím promilem mi to myslí celkem logicky, ale ty zásady se nějak rozpouštějí [mrknutí jedním okem]

112567

03.08.2006 11:05

Ošklivé káčátko Mel Gibson

Tu větu jsem

Olga Kubová 212.?.?.?

z toho článku okopírovala, protože mi nedávala smysl.

Pokud jde o to, že kdyby se neslušně vyjádřil o jiném národu, tak by se to tak nerozmazávalo - s tím souhlasím. Ale to je jednoduše způsobeno tím, že antisemitismus nemá srovnatelnou obdobu v nenávisti k jinému etniku. Stovky let pořádaly pogromy na Židy, ne na Angličany, Španěly, Rumuny nebo Švédy. Není třeba se za to omlouvat, ale je třeba to vzít v úvahu, když hodnotíme, proč má věta "za všechno můžou Židi" o hodně temnější asociace než "za všechno můžou Valaši".

112542

03.08.2006 10:40

Ošklivé káčátko Mel Gibson

I can see your point,

Olga Kubová 212.?.?.?

moje milá Jarmiliško. Máte úplnou pravdu a už když jsem to psala, běželo mi hlavou, že to zrovna ode mě není vůbec košer. Ale chtěla jsem rychle přijít na něco úderného, něco co když o někom veřejně řeknete, tak ho zaručeně urazíte. A bohužel, v téhle kultuře takhle nepůsobí, když o nějakém chlapovi zavzpomínáte: "já ho znala ještě na kolejích a ten tam ohnul všechno, co se hýbalo". Tím mu spíš zjednáte respekt a rundu panáků jako výraz uznání. [smích]

Berte to, prosím, jenom jako rychle spíchnutý příklad a nezlobte se na mě. Já to slovo normálně nepoužívám a i když se pod vlivem alkoholu můj slovník lehce zpestřuje, výraz "kurvit se" mám vyhrazen k označení výdělečných aktivit. Že se u žen používá i pro ty neúplatné a radostné, mi stejně jako Vám přijde jako hrubá nespravedlnost.

112539

02.08.2006 16:16

Ošklivé káčátko Mel Gibson

Svoboda projevu

Olga Kubová 212.?.?.?

s tímhle nijak nesouvisí. Když o Vaší paní v opilosti řeknu, že se zamlada kurvila s kdekým, Vy a ona se pak se na mě budete koukat ošklivě a já se nakonec omluvím (nezávisle na tom, jestli kurvila nebo nekurvila), protože si Vás nebudu chtít rozhádat, tak to s mojí svobodou projevu nijak nesouvisí. Omluvila jsem se dobrovolně, sama jsem si tu svobodu omezila, moje věc.

(pane editore, vím, že jsem teď třikrát použila velmi sprosté slovo, ale pusťte mi to, prosím. Je to v zájmu trodasova správného vcítění se do příkladu. Jeho choť a její případné mravní poklesky samozřejmě vůbec neznám)

A pokud jde o moji soudnost - opravte mě, jestli se mýlím, ale já jsem ten článek pochopila tak, že Gibsonův výrok zněl, že "Židé jsou odpovědní za všechny války světa". Tj. nikoliv jen za války aktuální nebo nedávné (o ty se v zájmu stručnosti nebudu hádat, i když si myslím své), ale za úplně všechny války, co se kdy na Zemi odehrály. V Africe, v Asii, v Austrálii. Když si dali do čumáku nějací Eskymáci kvůli rybímu tuku, když se poprali Římané a Puni o nadvládu nad Středomořím. Když se mydlili Přemyslovci a Vršovci.

A v tomto kontextu nejde o "hrubé zjednodušení", ale jednoznačně o lež.

112462

10.07.2006 18:04

E-zmrd

RE: To jsem velice rád,

Olga Kubová 212.?.?.?

No, myslím, že pan editor by měl posoudit, jestli páně Arkanův příspěvek už není za hranici slušné diskuse. I když pan Arkan podle dikce vypadá spíš na úchyla než na sprosťáka.

110242

10.07.2006 16:14

E-zmrd

RE:

Olga Kubová 212.?.?.?

• v reakcích na vlastní agresi
– zatímco ženy svou agresi hodnotí negativněji, jako ztrátu kontroly, muži ji vnímají pozitivněji, jako projev kontroly nad jinými a prostředek k nastolení pořádku (tj. ženy násilí ze své strany vysvětlují spíše jako agresi emocionální, zatímco muži instrumentální. Ženy v souvislosti s vlastní agresí zakoušejí větší pocity viny, úzkosti a strachu, vnímají více možné negativní důsledky a obávají se, že zapříčiní oběti újmu či vyprovokují odvetu vůči vlastní osobě;

• v zaměření agrese
– muži se častěji chovají agresivně vůči mužům, ženy zase vůči ženám. Nejčastější oběťmi agresivního jednání jsou muži.

110236

10.07.2006 16:13

E-zmrd

A. koukám, že pan jjj zasírá i Zvědavce.

Olga Kubová 212.?.?.?

Takže jak to máme obecně s mužskou a ženskou agresivitou:

Otázka, zda se muži a ženy liší ve svém vztahu k násilí, agresi a agresivitě, se může na první pohled zdát banální. V obecném povědomí je její odpověď zafixována poměrně jednoznačně – příslušníkům mužského pohlaví je připisována vyšší tendence k užití agrese než ženám. Trestní rejstříky a policejní statistiky tuto představu nijak nevyvracejí, ba naopak – přínos obou pohlaví k násilné kriminalitě je silně asymetrický. Zatímco zastoupení mezi jejími pachateli mužů přesahuje 90%, podíl žen nedosahuje ani jedné desetiny.

Vývojově starší vědecké teorie, zabývající se interpohlavními rozdíly v násilném chování, kladly důraz na vrozenou, biologickou stránku věci a poukazovaly na fyziologické a biochemické odlišnosti organismu muže a ženy. Modernější pak pod vlivem objevu kulturních antropologů, že sklony k agresi u obou pohlaví se v různých kulturách liší, jakož i zjištění kriminologů o postupující feminizaci násilné kriminality, upřely svou pozornost na jejich sociální podmíněnost. Např. J. R. Lightdaleová a D. A. Prenticeová se pokusily prozkoumat vliv mužské a ženské genderové role na agresivní jednání jedince navozením experimentálních podmínek deindividuace neboli snížené sociální identifikovatelnosti. Zjistily, že v situaci, kdy u zkoumaných osob došlo k oslabení pocitu zodpovědnosti vůči sobě i společnosti a tím i vlivu genderové role, vykazovaly ženy stejnou tendenci k fyzicky agresivnímu chování jako muži. Dospěly proto k závěru, že agresivní chování v podmínkách reálného světa významně ovlivňují sociální očekávání, která v naší kultuře u mužů obsahují akcent na agresivní jednání, zatímco u žen odmítání agrese.

Výsledky nejnovějšího bádání pak naznačují, že odpověď na výše položenou otázku je patrně mnohem složitější, než jednoduchá poučka o vyšší agresivitě mužů. Spíše než v obecné míře agresivity se muži a ženy liší:

• v preferovaném modu agrese
– muži mají větší sklon reagovat agresí fyzickou, ženy spíše agresí verbální a nepřímou. V případech vyprovokované agrese – má-li agresor pocit, že použití násilí je oprávněné – se však rozdíly mezi pohlavími stírají. Muži ovšem mají větší sklon interpretovat i neutrální podněty jako provokující;

110235

07.07.2006 15:06

E-zmrd

Ájo, feminacistka

Olga Kubová 212.?.?.?

není vědecký termín. Je to taková zkratka, vtip, který má upozorit na podobnost některých fanatických feministek s fanatiky nacismu. Ideová spojitost mezi feminismem a nacismem v tom žádná není, jde spíš o vnější rysy, o tu bezbřehou nenávist k "nepříteli".

Mně by ten termín až tak nevadil - co já vím, v USA možná takové baby jsou. Bohužel, chytili se jej přesně ti, na které by seděl v opačném gardu - militantní rádobymačové - a používají jej hlava nehlava. Já jsem se např. o svém zaslepeném feminacismu dozvěděla znovu dneska, a to proto, že jsem trvala na celkem jednoduše ověřitelném faktu, že střídavá výchova není jediným mezinárodněprávně legálním uspořádáním péče o dítě po rozvodu. [překvapení]

109971

07.07.2006 11:08

E-zmrd

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Olga Kubová 212.?.?.?

Já myslím, že to je velice výstižný popis chování pana Oskara. Na konci tvrdil stejné voloviny jako na začátku, nezmohl se byť na jediný věcný argument, ale zato z něj vypadlo pěkných pár nesmyslů, osobních útoků: "to jste dost pochybná právnička" a demagogií: "udělejte si postgraduál".

Takže jestli si chce paní Ája představit feminacistku - IMHO je to přesně pan Oskar s opačným znaménkem [chechtot]

109957

04.07.2006 17:14

E-zmrd

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Olga Kubová 212.?.?.?

Oskar: Feminacistky mě unavují, to ovšem neznamená, že boj proti nim končím, naopak. A ty zákony už jste si přečetla?

Já: Já je znám, jsem právnička. Proto se Vás ptám, která ustanovení diskriminující muže - a která prosadily feminacistky - tam jsou. Já je tam nevidím. Už mi konečně odpovíte nebo jste si jen tak cintal pentli?

Oskar: To jste dost pochybná právnička, když o nich nevíte.

Alizon: Oskare, to bude asi tím, že to tam ty prožluklé feminacistky strašně rafinovaně zakódovaly - prosím prosím, osviťte nás silou svého ducha a sdělte nám konečně to sladké tajemství, O JAKÁ KONKRÉTNÍ USTANOVENÍ SE JEDNÁ?

Oskar: Zaplaťte si postgraduál.

Já: Já postgraduál na právech mám, Oskare. Takže co, už mi ta ustanovení konečně vyjmenujete?

Oskar: Slaboduchost feminacistek nelze ani komentovat.

109811

04.07.2006 17:13

E-zmrd

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Olga Kubová 212.?.?.?

Stránky svazu mužů jsou skutečně ohromné rejdiště mentálně nevyrovnaných lidí. Moje nejoblíbenější diskuse s jedním ze členů:

Oskar: (...) Zasaďte se o zrušení všech diskriminačních ustanovení proti mužům. Mohl byh je jmenovat, ale feminacistky je dobře znají, protože je sami navrhovaly a prosazovaly. Tak tady nelžete.

Já: Možná je znají feminacistky, když je pomáhaly prosazovat, ale já žádná taková diskriminační ustanovení fakt neznám. Tak buďte tak hodný a přece jen je vyjmenujte.

Napadá mě jedině dřívější odchod žen do důchodu, leč ten nesplňuje Vaši definici, neboť jde o normu z doby, kdy se v Česku žádné feministky nevyskytovaly, takže jej nemohly ani navrhnout ani prosadit. A navíc je ze strany ženského hnutí na jeho diskriminační charakter již poukazováno.

Oskar: Začněme třeba listinou základních lidských práv a svobod, zákoníkem práce, zákon o sociállním zabezpečení /byl měněn po r. 1989/, ze speciálních zákonů např. zákon o výkonu trestu, atd. Dále jde samozřejmě i o jejich diskriminační aplikaci, např. zákon o rodině, harasment, tzv. domácí násilí, branný zákon, atd. Opravdu nemám čas to všechno vyjmenovat.

Já: Ale která konkrétní ustanovení těch předpisů jsou vůči mužům diskriminační? Nechci Vás okrádat o čas, ale já to tam vážně nevidím. Nebo myslíte normy jako "Ženy, mladiství a osoby zdravotně postižené mají právo na zvýšenou ochranu zdraví při práci a na zvláštní pracovní podmínky."? Mohu Vás ubezpečit, že ty do Listiny žádná feministka nepropašovala. Souvisí s ochranou těhotenství a mateřství a pořádnou americkou feministku by z nich chytil amok, že jí omezují svobodnou volbu. Pokud jde o domácí násilí nebo harrassement, docela zajímavá mi přijde Vaše zmínka o "diskriminační aplikaci". Můžete mi k tomu dát nějaké údaje? Jediný případ harrassementu, který se u nás kdy projednával, byla ta blonďatá tramvajačka, a ta svou při prohrála. A § 215a je tak čerstvý, že k nemu žádné statistické údaje IMHO ani zveřejněny nebyly.

Oskar: Vaše vyjádření mi jen potvrdilo, že skutečně nejste feministkou, ale feminacistkou, pro které na diskusi skutečně nemám čas.

Alizon: Ale Oskare, neztrapňujte se takovými průhlednými výmluvami a osobními invektivami, když je jasné, že žádné argumenty nemáte (kdybyste je měl, jistě byste je s radostí uvedl).

Oskar: Přečtěte si zmíněné zákony a mnoho dalších. Diskusi s feminacistkami považuji za ztrátu času. Sbohem.

Mia: Jasne, nelepsi je nediskutovat, ale zit zabarikadovan ve svem presvedceni bez toho, aniz byste ho vystavil zhoubnemu vlivu cizich argumentu, ze?

109810

04.04.2006 09:37

Lesbický par vinen vraždou

RE: Když o tom tak uvažuju,

O.K. 212.?.?.?

Nerozumím otázce.

101994

30.03.2006 09:22

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

O.K. 212.?.?.?

A na to jste přišel jak, Kevine? Zdálo se Vám to ve snu?

101110

29.03.2006 16:43

Jak to bude vypadat na obecním úřadě aneb co nás ještě čeká...

To je fakt zajímavá úvaha,

O.K. 212.?.?.?

jestli by se tam nebezpečnost pro společnost dovodila nebo ne. Muselo by se jít k otázce, jaký je vlastně objekt trestného činu soulože mezi příbuznými - jestli jde jenom o zájem společnosti na zdravých dětech nebo je širší. (A pak je tu teorie doc. Kratochvíla o tom, že je-li naplněna skutková podstata, je naplněna i SN, protože ta je obsažena ve skutkové podstatě. Naštěstí je tak složitě formulovaná, že ji skoro nikdo nepochopil, takže ji nikdo nepraktikuje).

V téhle věci je ale mnohem důležitější, že zákon o rodině i zákon o RP vylučují sňatek a registraci mezi příbuznými. Takže by dva bratři měli utrum, úplně stejně jako bratr se sestrou. Nikdo je neoddá, i kdyby spolu nakrásně nespali.

100977

29.03.2006 16:16

Lesbický par vinen vraždou

Když o tom tak uvažuju,

O.K. 212.?.?.?

tak i v českém právu existuje výjimečná situace, kdy lze komisivní delikt spáchat per omissionem - srozumitelně řečeno zločin, který se normálně páchá konáním (aktivní činností) lze spáchat nekonáním (nečinností). Může se tak stát v případě, kdy pachatel opomenutím poruší některou svou zvláštní právní povinnost. Nemyslím si ale, že by u nás rodič měl vůči dítěti speciální právní povinnost "chránit je před zneužíváním a násilím". Pokud si dobře vzpomínám, takové ty pošahané matky, které otčímům nezabrání zabít či přizabít jejich dítě za vraždy odsuzovány nejsou, přišívají se jim trestné činy s mnohem nižší sazbou. No, je to zajímavé. Možná to paní soudkyně taky myslela spíš v morální rovině.

100973

29.03.2006 15:40

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

O.K. 212.?.?.?

Které feministky říkají, že muži a ženy jsou stejní? Neříkají náhodou něco úplně jiného - že jsou jiní, ale že to není důvod k nezdůvodné diskriminaci jedněch nebo druhých?

100968

29.03.2006 15:30

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

O.K. 212.?.?.?

Jak často se u Bartošků maluje a stěhuje nábytek? Ve srovnání s vařením a praním?

100964

29.03.2006 15:22

Její a jeho deníček

RE: Důkaz

O.K. 212.?.?.?

Můžete to trochu rozvést, prosím? Jak můžou feministky za to, že muž doma nepracuje? Já si to nějak nedovedu představit.

A pokud jde o Hausmanna, ten se strefuje do žen obecně, ne jen do feministek. Jeho hlavní myšlenka je zhruba "kdyby ženy neměly vagínu, tak bychom se o ně my muži neměli důvod zajímat, a která si myslí, že je na ní něco víc, je úplně blbá". Chlap s takovým postojem není antifeminista, ale kokot, jak tu velmi přesně někdo poznamenal.

100962

29.03.2006 15:01

Lesbický par vinen vraždou

RE: To je důkaz!

O.K. 212.?.?.?

Fakt? A jak to jako potvrzuje?

100955

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 2

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
387 762,50 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?