Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 17 příspěveků, 1 jméno: vasjo.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

10.08.2006 11:22

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

RE: pan

vasjo 213.?.?.?

Pane kemo, proč si občas nevezmete do ruky třeba slovník?
Cituji:
"Ženská obřízka, (zaveďme zkratku FGM - female genital mutilation) se praktikuje u různých etnik Afriky, převážně subsaharské, už po staletí. Je součástí iniciace dívky v ženu. Týká se přibližně 80 až 200 milionů žen. A doba, kdy se provádí je velmi variabilní, může se provádět u právě narozených dívek stejně jako u teenagerů. Stejně tak je variabilní styl a stupeň zásahu. Většinou jde o odnětí viditelných částí klitorisu a labií. U některých etnik, jako například v Súdánu a Somálsku se provádí i sešití poševního vchodu, která má za cíl zvýšit plodnost a uchránit dělohu. Tento způsob je známý pod názvem Faraonská obřízka a týká se asi 15% obřezaných žen. Faraonská obřízka, infibulace je nejčastěji předmětem kritiky anti – FGM literatury."

nebo

"Tvrzení, že ženskou obřízku předepisuje islám, je naprosto nesprávné. Ani Korán, ani soubory hadithů (tedy sunna=tradice, druhý zdroj islámského práva šarí´i) o ženské obřízce nehovoří. Naopak uvádí, že věřící nemají měnit své tělo, které jim dal stvořitel. Ženská obřízka byla praktikována některými předislámskými kmeny Arabského poloostrova a zvláště pak severní Afriky a v rétorice výkladů šarí´i spadá pod pojem džahili´a, tedy barbarství, bezbožné jednání."

113360

Ha ha. Ja hlavne nechapu, kdyz ma udajne Izrael tak presne informace a tak vynikajici zamerovace, ze se po zhruba mesici vubec nejake katuse a rakety z Libanonu jeste strileji? Vubec mi prijde divne, ze pri vsech tech presnych informacich a zamerovacich Izrael jeste utoci, vzdyt uz davno musel mit vudce Hizballahu za katrem (kdyby jim o to slo) a nemuseli strilet po vsem, co se hybe, vcetne humanitarni pomoci (to je zprava ze vcerejska, ze Izrael sestrelil jediny most, kudy se mohla v Libanonu dostat do postizenych oblasti humanitarni pomoc, a ze oznamili, ze humanitarni pomoc nehumanitarni pomoc, budou strilet po vsech jedoucich autech, neb mohou vest katuse).

113359

08.08.2006 16:55

Spějeme do záhuby

RE: Není to úplně jedno

vasjo 213.?.?.?

Poslyšte, pane Čochtane, čtete vy vůbec ty příspěvky, na které odpovídáte? Já napsal: "Ve chvíli, kdy jakýkoliv stát použije atomovou zbraň, mi bude úplně jedno, jestli byla obranná, nebo útočná - svinstvo na planetě udělá stejné. Kde berete jistotu, že někomu z odpovědných v Izraeli nelupne v kebuli, a nepoužije obrannou zbraň jako útočnou?"

Nikde nepíšu o České republice, nikde nepíšu o konci světa, a navíc vám kladu otázku, na kterou jste mi neodpověděl. A pokud by Izrael vymazal Damašek z povrchu světa, je to pěkné svinstvo, protože na nic takového nemá právo ani v sebeobraně.

113059

08.08.2006 15:38

Spějeme do záhuby

RE: Atomová zbraň.Proč jí může mít Izrael a Irán ne?

vasjo 213.?.?.?

Ve chvíli, kdy jakýkoliv stát použije atomovou zbraň, mi bude úplně jedno, jestli byla obranná, nebo útočná - svinstvo na planetě udělá stejné.

Kde berete jistotu, že někomu z odpovědných v Izraeli nelupne v kebuli, a nepoužije obrannou zbraň jako útočnou?

113045

08.08.2006 14:50

Ošklivé káčátko Mel Gibson

RE: Tu větu jsem

vasjo 213.?.?.?

@steine,

pokud nejsou podobna individua v tomto etniku vyjimkou, pak ale prece neni divu, ze zide jsou tak negativne prijimani? Asi prece jen to procento "dekadentnich hajzlu" bude vyssi nez jinde - napr. s cernochy, Asiaty apod. mam jen pozitivni zkusenosti.

A k te vire v Boha - pak nechapu, proc se zide tedy ohaneji poukazem na Bozi zaslibeni nejake zeme a vyvoleni Bohem, kdyz toho Boha ani neznaji, neposlouchaji a v podstate snad ani netusi, ze existuje?

113041

07.08.2006 17:42

Ošklivé káčátko Mel Gibson

RE: Tu větu jsem

vasjo 213.?.?.?

Nevim, jak ostatni, ale u mne jde o osobni negativni zkusenost s lidmi, co si rikali zide. Jeden ucelne "konvertoval", aby se dostal k lepsi praci, a delal pak chvilku i v USA. Kdyz poradali yom kippur nebo jiny svatek, byla to proste slezina, na kterou se zvali stylem - bude tam hodne bab, chlastu a nejaky ten fet. Pri studiich musel on byt ten nejlepsi a ostatni docela zakerne shazoval. Nerikam, ze jsou takovi vsichni, ale pokud jde o osobni zkusenost, ano, jejich naturel odpovidal tomu, co se o nich traduje - hamizni, nenasytni, obchazejici Toru a Desatero, jak jen to jde, pohrdajici vsemi mimo vlastni klan. A v podstate v Boha vubec neverici.
Uz jsem se na to dnes v jine diskuzi ptal - kolik zidu dnes skutecne jeste veri v Boha?

112904

07.08.2006 15:34

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Chávez je buran

vasjo 213.?.?.?

Když tak nad tím přemýšlím, vlastně by mne docela zajímalo, kolik Izraelců skutečně věří v Boha? Jsou někde nějaké statistiky? Věří židé vůbec ještě v Boha?

112890

04.08.2006 16:36

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: rabbi yisroel dovid weiss

vasjo 213.?.?.?

Četl jsem teď nedávno knihu o římském rabínovi Eugeniu Zollim, a ten začátkem 20. století podporoval sionismus, protože, jak sám píše: "Byl bych chtěl vidět všechny židy z pronásledovaných zemí, jak se v bezpečí věnují plodné práci v Ugandě (pozn. - Uganda byla z prvních zemí, kde sionisté chtěli vytvořit nový stát Izrael) nebo jinde, s duchovním a intelektuálním centrem v Jeruzalémě. To ne proto, abych obohatil svět o další nacionalismus nebo rasismus (těch bylo až až), ale aby z těchto nových center vycházelo duchovní světlo, něco víc než helénský kosmopolitismus, nové světlo lidského a Božího milosrdenství... Snil jsem o zemi, která by však byla startovací rampou k nebi."

Zdá se, že se to sionistům někde zvrtlo, to duchovní světlo a milosrdenství [pláč]

Zajímalo by mne, kolik židů v současné době je skutečně v Boha věřících.

112667

Tohle mne pobavilo - tři demonstrace na podporu Izraele v Praze - a celkem 60 + 80 lidí. Izrael skutečně má velkou podporu [smích]

V Praze se včera konaly tři demonstrace židovských a křesťanských sdružení na podporu Izraele

3.8. 2006 12:51 ČTK (Praha)Zpěvem izraelské státní hymny a troubením na tradiční rohy šofar skončila večer série tří demonstrací, kterou dnes pořádala v Praze různá židovská a křesťanská sdružení na podporu Izraele.

První z nich začala v podvečer na náměstí Franze Kafky minutou ticha za civilní oběti konfliktu mezi Izraelem a libanonským hnutím Hizballáh. Odtud se asi 80 účastníků přesunulo před libanonské velvyslanectví. Den solidarity s Izraelem uzavřelo ve 20:30 shromáždění před velvyslanectvím židovského státu.

Současný konflikt na Blízkém východě vnímají pořadatelé těchto akcí především jako boj s terorismem. "Izrael = hráz islámskému terorismu", hlásal jeden z transparentů. František Fendrych z pořádající Židovské liberální unie v ČR upozornil na to, že židovský stát nebojuje proti libanonskému lidu, ale proti organizacím Hizballáh a Hamas, které slouží podle něj především vládám Sýrie a Íránu.

Před libanonským velvyslanectvím přečetl pořadatel demonstrace Karel Sedláček prohlášení adresované libanonské vládě. Autoři v něm zejména žádají, aby představitelé Libanonu informovali své občany o jejich zneužívání hnutím Hizballáh. Žádají také vyšetření incidentu z 30. července v libanonské vesnici Kana, kde zahynulo údajně přes 60 lidí, a zahájení trestního stíhání šéfa Hizballáhu Hasana Nasralláha. Dopis předali úředníkům velvyslanectví.

Někteří účastníci ocenili postoj české vlády, která dnes uvolnila 15 milionů korun na humanitární pomoc obětem nynějšího konfliktu mezi Izraelem a Libanonem. Ministři zahraničí Evropské unie také v úterý vyzvali Izrael a hnutí Hizballáh k okamžitému ukončení nepřátelských akcí v Libanonu, které by v budoucnu přerostlo v trvalé příměří. Jde o kompromis mezi radikálním návrhem finského předsednictví unie a zmírňujícím protinávrhem, který podaly Británie, Německo a Česko.

Demonstraci na náměstí Franze Kafky pořádala Židovská liberální unie v ČR, sdružení Magen a Sdružení židovských odbojářů a vojáků. Shromáždění před izraelským velvyslanectvím česká pobočka Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém, která podobnou akci organizovala minulý týden na náměstí Míru.

112654

31.07.2006 16:09

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

vasjo 213.?.?.?

Ono to neni jenom TV zpravodajstvi... Uz stari Rimane vedeli, ze lid chce chleb a hry. Vedle predpripravenych a predzvykanych zprav zde tedy najdeme reality show - a pak reklamu. Ani u te neni potreba myslet, ale nabada velmi durazne ke konzumnimu zpusobu zivota. Idealni clen spolecnosti je tedy nemyslici jedinec, ktery necte vic nez Blesk, po prichodu z prace hodi nohy na stul, zapne telku a vypne mozek - jak se dnes tak s oblibou rika, kdyz si nekdo potrebuje obhajit, ze sel vyjimecne do kina na hloupy cesky film.
A rovnez staci sledovat ty reklamy, nakolik nabizeji strasne nelogicke situace, kdy jsou postaveny na pohrdani divakovym intelektem apod.
Zit takto pohodlne s vypnutym mozkem je pro spoustu lidi pritazlive - nemaji odpovednost, ziji si pro sebe a sve pohodlicko, nemuseji nic zkoumat. A ano, postupne degeneruji zpet do zvireci rise, coz uz ale tezko posoudi, neb jim samotnym nad sebou chybi nadhled.

112171

20.07.2006 16:09

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: http://www.prop.sk/krvave_zaklady_statu_izrael.html

vasjo 213.?.?.?

Ten seznam je asi skutecne pravdivy:

Bomby v autech

Preliminary detonations (1948-63)
"Reds' time bombs rip Saigon center"
- New York Times headline (January 10, 1952)

(Odstavec vypusten, anglictina. E.)

Zdroj: http://www.atimes.com/atimes/Front_Page/HD13Aa01.html

--
Lord Moyne

(Odstavec vypusten, anglictina. E.)

--
Masakr v Qibyii

Opet Wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Qibya_massacre

---
Loď Patria

Hm, na Wikipedii se o tom dá najít jen anglický text, ale s tou lodí Patria je to pravda:
http://en.wikipedia.org/wiki/Patria_disaster

---

V roce 1939 Velká Británie nepovolila vstup 450 tisícům Židů do Palestiny, což se setkalo se značnou nevolí mezi osadníky. Cíl Irgunu již nebyla pouze obrana, ale i útoky proti Arabům. Dne 27. února 1939 se mu podařilo rozsít paniku mezi arabskými obyvateli. V oblasti Palestiny se tak rozhořela pravá válka. Jejich největší akcí byl útok na hotel King David v Jeruzalémě, kde sídlil hlavní britský štáb. K velitelům útočného komanda patřil i Menachem Begin, budoucí premiér Izraele a nositel Nobelovy ceny za mír po rozhovorech s egyptským prezidentem Sadatem.

Zdroj: Wikipedie, heslo Terorismus

111048

20.07.2006 12:11

Brání se Izrael, nebo útočí?

Nerozumim tomu 2

vasjo 213.?.?.?

Dekuji za vsechny odpovedi. Doufal jsem vsak, ze zastanci mirumilovneho Izraele snesou alespon nejake argumenty. Za ne za vsechny tu psal pan Cohctam a z jeho vet nejsem vubec moudry. Co rici na odpovedi typu "Nejlepší obrana je útok. Začali stejně Hisboláci. Tak proč to nevyužít a nezbavit se jich navěky ? Nebo alespoň na moc let. Stejně jich není škoda."
nebo
"Sudety opravdu německé byly, a byly vždy nedílnou součástí českého státu, ať už se jmenoval jakkoliv. Teď jsou české, tak jako je Palestina Israelská. "
ci
"Rasista vůči arabům ? Opravdu nemohu na té rase najít nic, co by ve mně vzbudilo alespoň nějaký respekt, natož pak obdiv nebo sympatie. Ale to není můj problém ani vina."
A tohle mne dostalo nejvic:
"Kromě toho, židovská komunita nikdy na tomto území nepřestala existovat. Vždy tam Židi žili ! Neměli sice vlastní stát, ale žili tam."
Dostalo mne to proto, ze na pana Cochtana smerovalo nekolik podobnych otazek na tema: Co dava zijici mensine na uzemi jineho statu pravo na to si zde vydupat vlastni stat? Napr. vyborne pojatou, jak tu nekdo napsal, Republiku Chanov. To je zcela presne a vystizne.
Dobre, zide na zaklade Bible berou Izrael za svou historickou zemi. Otazky dalsi by ted mohly znit: Proc neni tento stat rozdelen podle Bible na Judeu a Izrael, pripadne Samari? Proc by v Libanonu nemohla byt nova Indie, jehoz nabozenstvi vzniklo prave na uzemi Libanonu? Proc nebnovit Velkou Moravu s pohanskym nabozenstvim? Melo by se uzemi USA vratit indianum?
Svet se skutecne posunul nekam dal, nez byl v dobe Stareho zakona. Doslo ke stehovanim narodu, a zide nebyli vyjimkou, a uzurpovat si pravo na nejake uzemi, kde jsem byl pred 2000 lety, je proste nemozne. Pak by se napr. prave USA musely vratit indianum.

111023

19.07.2006 16:58

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Malý dodatek

vasjo 213.?.?.?

Jo táák. Takže Romové také žijí jen v diaspoře a správně by měli vlítnout do Indie a založit si tam nový vlastní stát? Vlastně jak nový, ten svůj původní. Alespoň viděno touto optikou a logikou.
V České republice také žijí menšiny, ale že tu žili dřív a žijí i teď, to jim přece nedává žádné právo na tento stát. Co kdyby Němci řekli, že Česko vždy bylo německé? A že zde žije něměecká menšina kontinuálně. A že jsou tady Němci doma?
Jinak svou poslední větou jste odhalil, že jste vlastně rasista vůči všem Arabům. A jak mohli v 7. století okupovat něco, co tam už dvě stě let nebylo?

110925

19.07.2006 16:26

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Hele Ludvíčku,

vasjo 213.?.?.?

Pane Čochtane, to je právě to, že tam ten stát sice byl, ale před nějakými 2000 lety, a pak tam zhruba 1600 let nebyl. Kdyby se každý národ rozhodl vrátit na "svá" území, kde žil před 2000 lety, jejda, to by byla mela v celém světě [smích] Tenhle Váš argument podle mne tedy neobstojí.

110921

19.07.2006 15:53

Brání se Izrael, nebo útočí?

Nerozumím tomu

vasjo 213.?.?.?

Já tomu nerozumím [pláč] Čtu tady příspěvky těch, co jsou pro i proti, ale nechápu to. Stát Izrael existoval historicky nekdy v roce 2000 př. Kr. Sám z vlastní vůle se rozdělil na Izrael a Judeu a tyhle dva státy mezi sebou válčily. Přitom kolem byly i jiné národy, např. tzv. Filištíni. Poté, co zide vyhlasili valku Rimskemu imperiu a byli na hlavu porazeni, presne podle predpovedi se rozprchli do celeho sveta. Rimska rise take zanikla, a tak se byvale uzemi Izraele a Judee stalo arabskym uzemim a zili zde prevazne arabske kmeny a asi 1 % zidu. Diky druhe svetove valce se dohodly mezi Velkou Britanii a OSN vznik samostatnych statu Izraele a Palestiny, pricemz arabskych osadniku se nikdo neptal. Ti pak samozrejme takto umele vytvoreny stat brali tak, ze jim nekdo ukradl rodnou zemi. Zautocili, byli porazeni a Izrael si zabral dalsi arabska uzemi. Nedavno milostive jedno z nich opustil. A vsichni se stale divi, ze ty arabske narody za sve uzemi bojuji.

110916

17.07.2006 17:38

Nebezpečné přehrávání Izraele

Přirovnání

vasjo 213.?.?.?

Přemýšlím, co by asi zastánci postupu Izraele říkali, kdyby na české území vtrhli třeba Asiaté (Němci to už udělali) s tím, že tady před dvěma tisíci lety žili jejich předkové, vyvraždili by pár měst a obcí, a založili si tu nový vlastní stát. A kdyby se oni jako Češi začali podobné nesmyslné invazi bránit.

110741

17.07.2006 17:11

Nebezpečné přehrávání Izraele

Desitky let...

vasjo 213.?.?.?

Premyslim, proc si stale Izrael mysli, ze jeho agrese muze mit nejaky ucinek? I tady se vsichni ohaneji tim, ze Izrael se musi branit, ze je legitimni na nasili odpovedet nasilim - ale vzdyt Izrael odpovida nasilim uz nejakych 60 let, casto je i sam vyvolala, a zadny uzitek z toho nebyl, krome mnoha a mnoha mrtvych. Soudneho cloveka by po 60 letech asi napadlo, ze tahle cesta nikam nevede. Leda by skutecne konecnym resenim bylo vyhlazeni arabskych narodu, kteri tu zemi obyvali nejakych 1600 let, nez Velka Britanie a OSN rozhodli tam nastehovat zidy a vytvorit novy Izrael. Navic, kdo je vetsi terorista? Ten kdo brani svou zemi, kde zil 1600 let, a brani ji klacky, kameny a starymi nefunkcnimi zbranemi, nebo ten, kdo odpovida nejmodernejsi technikou, tanky, letadly apod.?

110736

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 4

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
387 762,50 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?