Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 11 příspěveků, 6 různých jmén: Cygnus, Dr.Strangelove, ermite, klik, kotoul, Petr Simunek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.07.2004 12:20

Tak jak to vlastně je s tím kouřením?

Tak jak to vlastně je s tím kouřením?

Cygnus 213.?.?.?

Soudě dle sebe a svého okolí tak má doktor Uzel naprostou pravdu.

31038

21.07.2004 23:49

Hlavní zprávy: Muž na mostě

RE: Hlavní zprávy: Muž na mostě

Cygnus 213.?.?.?

Hrdost na zemi? Proč proboha, k čemu to doprdele je? Žiju v Praze, mám Čechy i Slovensko rád (a tak nějak podvědomě obojí považuju za společný stát), ale nedokážu pochopit jak bych na zemi mohl být hrdý. Hrdý mohu být na sebe, na někoho blízkého (pokud já nebo ten dotyčný s mou pomocí vykoná něco na co lze být hrdý), ale na zemi? Proč? Je snad země mým dílem? Možná z jedné desetimiliontiny tj. zcela zanedbatelně, takže moje činnost se většinou téměř neprojeví, teda pokud neprovedu něco tak otřesného, že to světem doslova "zatřese", ale to rozhodně nebývají důvody k hrdosti, jen opravdu hodně výjimečně.

Obávám se, že termín hrdost chápete velmi špatně, nebo (což je výrazně pravděpodobnější) je americkou propagandou zcela deformován, podobně jako komunistická hesla v padesátých letech.

Krom toho si nedovedu představit hrdost (bez ohledu na nesmyslnost termínu) na zemi, kde politici provádějí jeden zločin za druhým (u nás v Čechách jsou to spíš nemravnosti než skutečné zločiny jako v případě amerických politiků).


Ad. článek. Ano souhlasím, že to vypadá jako jasný počátek celospolečenské paranoi, šílenství strachu a šmírování mezi lidmi. Při současné politice žádný div. I kdyby se politika ze dne na den změnila k lepšímu, bude se smýšlení lidí měnit mnoho desítek let. Problém je v domělé svobodě, přičemž skutečná už dlouho neexistuje. Dneska jsem sledoval americkou rodinku v pražské tramvaji. Jejich děti se chovaly jak tlupa opic vypuštěných do města, houpaly se na tyčích k držení cestujích a běhaly po tramvajovém voze a jejich rodiče je ani trochu (!!!!) nenapomenuly, že to není správné. Tohle je základ špatného přístupu k dětem, tohle je základ problémů, kdy se (třeba i díky špatným zákazům rodičů) člověk včas nenaučí rozlišovat dobré a špatné, nenaučí se přemýšlet o zákazech, protože ne všechny zákazy je nutné/vhodné/možné dodržet. Na pár řádcích příliš jednoduše řečeno, takže zkreslující, ale stejně jako vždy platí, že špatný je extrém, pokud k němu není velmi dobrý důvod. Tím extrémem v tomto případě byla naprostá lhostejnost rodičů k vlastním dětem, totéž si představuji ve zmiňovaném parku a pak mne neudiví ostražitost obsluhy (plus výše zmiňovaná pedofilie), ačkoliv článek vypovídá o ostražitosti z jiných důvodů, tak bych ostrahu parku docela omlouval, pokud se mají postarat o obrovskou bandu nevychovanců, jejich rodiče a lidi s potenciálně nebezpečnými úmysly, které takový park může přitahovat. Navíc ve světle politické situace, v situaci kdy jsou lidem denně předkládány katastrofy (protože to je divácky zajímavé a co jiného asi strážný dělá po službě, než kouká na bednu neb mu na nic jiného nestačí ani intelekt, ani síly po vyčerpávajícím dni), fakt se není čemu divit.

31207

15.03.2005 17:34

Všedná nedeľa

Všedná nedeľa

ermite 213.?.?.?

Pan Krispin ma bohuzial pravdu, takych pripadov je na Slovenku nejeden. Nemam cas sa tu rozpisovat ale ja viem od znamych minimalne o dalsich dvoch podobnych. Obycajny clovek prakticky nema sancu, policia je skrz naskrz skorumpovana. Takyto typek si zisti vsetky vase udaje vcetne toho kam chodia vase deti do skoly par telefonatmi so svojimi kamaradickami. Clovek moze mat neviem kolko odvahy a riskovat rozbite auto, vybite zuby ale ked vam niekto zavola a presne vam opise co urobi s vasim deckom, manzelkou tak ste v koncoch. Neviem co v takych pripadoch robit, snad zalozit oddiely obcianskej sebaobrany... [naštvaný]

46125

15.12.2005 14:16

Tunelování Komerční banky: zametání stop

dodat

klik 213.?.?.?

Jen bych chtěl dodat k Baraku Alonovi,že bance udal falešné bydliště a falešné sídlo svého podniku ve Vídni!
Neznám žádnou banku,která by vám půjčila miliardy,na všechno falešné!
Smrdí to šmejdy,na sto honů!

83672

02.03.2006 20:11

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Dr.Strangelove 213.?.?.?

Taky zdravím [smích]

Konec letošního března bude určitě zajímavý.Iránská ropná burza,volby v Izraeli a ve stejný den zatmění Slunce (plné v Turecku,viditelné na celém Blízkém a Středním východě).Pokud si dobře vzpomínám,určitě by se to našlo v archívu na netu,tak asi v listopadu nebo prosinci psali,že Šaron dal rozkaz armádě aby byla připravená zaútočit na Irán na konci března 2006.

A jelikož má Rusko a Čína v Iránu poměrně dost významné investice a záměry,tak se ptám,jak se jim asi bude takový americko-izraelský útok líbit ?! A co udělá Irán sám ? Pošle Šahab s hlavicí VX nebo neštovic na Tel Aviv ? A pokud to udělá,co udělá Izrael ? Hodí atomovku na Teherán ?

Nevím nevím,v případě že dojde k náletům na iránská zařízení,nevěřím že Irán zůstane u "konvenční" odvety a nevěřím že Rusko a Čína budou mlčet.Mluví se o "tajné" alianci Rusko-Čína-Irán.Rozhodně se vyplatí načepovat si benzin do zásoby,protože dubnové ceny budou někde trochu jinde...

Co myslíte,jak se to vyvrbí ?

95570

05.03.2006 09:03

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Dr.Strangelove 213.?.?.?

ad ZHN - jistě by to byl začátek konce,souhlas.Ale nějak si nedovedu představit,že by Irán přešel takovou potupu,potažmo "sionisticko-křižáckou" ,konvenčně.Jen si to představte,dvacet let na něčem děláte,pak přiletí pár bomb od moře a všechno je v pytli - to naštve [smích]

ad Čína,Rusko - určitě se Iránu zastanou,ale z naprosto zištných důvodů,hlavně kvůli energiím a taky proto,že chtějí srazit USA na kolena.

Včera večer jsem zaregistroval zprávu na news.google,už nevím z jakých novin,že USA budou nyní na RB trvat na 30-denním ultimátu pro Irán,aby zastavil proces výroby bomby.Ultimátum sice určitě v RB neprohlasují,ale dobře nám to vypovídá o tom,k čemu se chystají.Takže tak zhruba za měsíc vydají USA prohlášení,že už není na diplomacii čas a musí jednat na vlastní pěst,a hotovo.

WWIII z toho nutně být nemusí,ale velká válka na Středním a Blízkém východě určitě.Plus totální ochlazení vztahů USA s ostatními státy.Ještě by tu mohla být možnost,že v Iránu dojde během útoku k převratu,ale moc tomu nevěřím.Rusko a Čína mají smlouvy s nynějším režimem a nestojí o žádnou změnu.A určitě mají nepříjemný pocit,že se USA blíží k jejich hranicím.

Jaro bude určitě zajímavé...

95948

06.03.2006 21:00

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Dr.Strangelove 213.?.?.?

Ano,Irán se může smát USA do očí.Napadnete nás ? Dobře,sami uvidíte co to vyvolá. Nenapadnete ? Tak za pár měsíců či let zkrachujete.

Bush a spol. jsou teď pod obrovským tlakem - video s Katrinou,v Kongresu se prý formuje skupina která chce vyvolat proces impeachmentu,jeho oblíbenost je minimální,ekonomika je ohrožená...Takže se ptejme - co nyní Bush potřebuje ?

Ano,potřebuje VÁLKU,protože ta jediná by mohla vyřešit všechny jeho problémy.A potřebuje válku "velkou","spravedlivou",proti jasně vymezenému "zlu".Aby se národ opět sjednotil pod Prezidentem.

Víte,tohle jsou takové mé amatérské úvahy...ale tady už jde opravdu do tuhého,žádná legrace.Napadnout Irán v dnešní době naprosto nejde srovnat s invazí do Iráku 2003.
Pokud USA/Izrael (to je stejně jeden subjekt) opravdu zaútočí,a nakonec to vypadá že přeci jen ano, tak :

1) muslimy na celém světě to rozběsní na nejvyšší míru
2) Irán se bude snažit blokovat ropu ze Zálivu.
3) Kdo ví,klidně může dojít k převratu v Saúdské Arábii a zastavení dodávek z jejích polí.
4) Cena ropy se může zdvojnásobit,ztrojnásobit,nebo taky prostě nebude k dostání.Ekonomiky vázané na ropu (tedy všechny západní) se rázem ocitnou v krizi jako nikdy
5) Vztahy USA-Rusko/Čína se ochladí na bod mrazu.Nedivil bych se,kdyby Rusko poskytlo Iránu nepřímou vojenskou pomoc (materiál atd.)
6) Nemluvě o možnosti použití ZHN

ZÁVĚR:
Myslím,že všechny body jsou naprosto reálné.USA tyto rizika znají.
A PŘESTO,I KDYŽ BY PRO NĚ IRÁN S 1-2 BOMBAMI NEPŘEDSTAVOVAL ŽÁDNOU HROZBU,SE HO EVIDENTNĚ CHYSTAJÍ NAPADNOUT.PROČ ?? CO JE V SÁZCE,ŽE JIM TO STOJÍ ZA TO ?!

PS: napadlo vás,že Bushova nedávná návštěva Pákistánu a Indie (spojenci) může souviset s chytaným útokem ? Mohl zjišťovat jak se zachovají - u jaderných zemí se to hodí vědět...

OFF TOPIC: admine,nemohl bych už přispívat rovnou ? Takhle se to vždycky objeví až za pár hodin...abych si mohl povídat v reálném čase [smích]

96250

08.03.2006 10:42

Poselství

RE: Uplne, ale uplne mimo

Dr.Strangelove 213.?.?.?

Už je to pár let co jsem dělal státnici z ústavního práva...lovím v paměti... [smích] Užívání státních znaků upravuje zákon z roku 2001,číslo už nevím...tady v tom případě ale šlo o to,že Lidl prodával vlajky,které měly uprostřed velký státní znak,což zákon zakazuje.Tedy on zakazuje např.i na vlajku cokoli psát,takže teoreticky ani nejde na vlajku napsat třeba "Fanklub Zadov-Káčo utíkej!" [smích] Ještě takové dvě perličky se mi vybavily - vlajku je zakázáno vázat do růžice a státními barvami jsou v následujícím pořadí bílá,červená a modrá [smích]

96484

20.05.2006 22:29

O projektu IZIP II

RE: clanek bez argumentu...

Petr Simunek 213.?.?.?

Bohuzel s cipovymi kartami je to trochu osemetnejsi. Preci jenom jejich kapacita neni takova, aby se na ne veslo krom dokumentace i treba vysledky laboratornich vysetreni (myslim i v cetne obrazoveho materialu). I kdyby ano, nejsem si stopro jist, ale myslim, ze lekar by to nemohl brat dle soucasneho pravniho stavu jako zdravotnickou dokumentaci, tedy by zase dochazelo k duplicite ukladanych udaju.

Cipove karty maji spis vyznam jako HW klic a pripadne misto pro ulozeni zakladnich udaju o pacientovi. Takze porad stojime pred problemem, ze zdravotnicke systemy v CR nejsou jednotne a propojene.

Je tu spousta aspektu, ktere se promitaji do realizace takoveho projektu.
Pravni, ekonomicka (kdo to zaplati nejen vyvoj ale pozdejsi beh), kdo bude zodpovidat za data ci bude jejich majitelem. Dalsi prekazkou mi prijde i mnozstvi zdr.pojisten v CR.
Neco jineho by bylo kdyby min.zdr. prosadilo napr.zakon, ze veskera zdr.dokumentace musi byt ulozena tam a tam, definovalo pravidla a standardy a bylo to zavazne pro vsechny zdr.zarizeni ci lekare a pak by min.zdr tuto DB spravovalo.

Dulezita je take ochota/schopnost/cas lekaru/zdr.pracovniku prejit na novy system - coz muze byt vcelku zasadni. Chapu, ze lekari chteji lecit a ne se zabyvat administrativou, ktera myslim na ne uz ted klade velke pozadavky.

106523

02.08.2006 06:47

Ekologická katastrofa v Libanonu

Ceska TV dnes rano

kotoul 213.?.?.?

A to dnes rano CT vyslovne ZVALA na tri akce v Praze, ktere jsou svolany na PODPORU Izraele! Nikdy jsem ale neslysel, ze by zvali i na protiakce nebo o nich informovali. A vecer urcite o tech dnesnich 50 demonstrujicich budou informovat v hlavnim zpravodajskem bloku.

112396

Tak jsem si včera a dnes zpětně pročítal diskuze, je to zajímavé čtení. Ale popravdě, jestli z někoho čišela nenávist, byli to obhájci Izraele, snad nejvíce jakýsi čochtan - kdyby podobně psali o kterémkoliv jiném národu, jako že patří vymazat z povrchu země, že jejich životy nemají cenu, atd., tak by to byl normální rasismus. A proč by vůči arabským národům nemělo jít o něco podobného? Takže podle mne, jediní, kdo tady jsou rasisticky zaujatí a plivou kolem sebe nenávist, jsou paradoxně obhájci Izraele.

113163

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,80 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
16,22 Kč
Švýcarský frank
24,48 Kč
100 japonských jenů
20,93 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,38 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 981,17 Kč
1 unce stříbra
525,64 Kč
Bitcoin
413 798,65 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?