Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 216 příspěveků, 1 jméno: Adapa.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.10.2005 08:08

Nebezpečí jménem opilý Bush

RE: Soudruhu Blaho, komunistický provokatére,

Adapa 82.?.?.?

Ten blbec, co chtěl vysvětlit význam slova Lunatik, jsem byl já. Děkuji pane Blahnik za vyjádření k mé osobě.
Tady v Česku se toto slovo nepoužívá a než bych se dohadoval, co vše to může znamenat, radějí jsem se Leha zeptal a nechal si to vysvětlit.

73043

05.10.2005 10:52

Nesnadný život Manuela Lopeze

RE: Jste okupanti a to je teda dost velky rozdil v porovnani s rokem 45.

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Petře Veliký.

1) Soudek - proč komolíte lidem jméno? Pan Sodek měl dost té anonymity tady, přestal používat svůj nick Idealista a jako správný idealista se tady odtajnil, zveřejnil své jméno a když si budete číst jeho příspěvky, zvěřejnil tady také i dost o svém životě. Musíte mu ještě komolit jméno?

2) 9/11 a Afghánistán - tady mlčím, 100 % souhlasím s útokem na Afghánistán

3) 9/11 a Irák - proč by měl být Irák nejvhodnějším cílem? Co měl Irák společného s útokem na dvojčata? Většina atentátníků byla ze Saudské Arábie, nebylo by logičtějští tedy zaútočit na Saúdskou Arábii?
Proč USA otevřeně neřekly, jdeme do války s Irákem z toho a toho důvodu? Kdyby řekly, jdeme do toho, protože jsme nasraní a chceme skoncovat s dikátorem, bral bych to. Kdyby řekly, jdeme do toho, protože chceme dokončit, to co jsme začaly v roce 1991, bral bych to. Kdyby řekly, jdeme do toho, protože potřebujeme tamní ropu, ocenil bych jejich férovost a bral bych to. Ale hledat zástěrky a spojovat to s 9/11? Irák neměl s islámskými džihádisty nic společného.
Bohužel dnešní Irák je plný islámských magorů, tamní obyvatelstvo se stále více a více upíná k islámu.
Podle všeho v únoru poletím osobně do Iráku, s radostí Vám pak povykládám, jak to tam v současnosti vypadá.
Můj názor ještě k Iráku, v roce 1991 se to mělo dotáhnout do konce a v té době svrhnout Husajna. Dneska tam mohl být klid.

4) 9/11 a Severní Korea - vidíte spojitost i zde? Pokud zaúčtočí islámští fanatičtí magoři na dvojčata, je to důvod, aby USA zaútočily na komunistickou Koreu?
Já se Koreje nezastávám, myslím si o ní svoje, ale jak to proboha chcete dávat do souvislosti s 9/11?

73356

05.10.2005 15:05

Nesnadný život Manuela Lopeze

RE: '...Severní Korea - vidíte spojitost i zde?..'

Adapa 82.?.?.?

Zdravím pane Petře Veliký,
předpokládám, že toto je reakce na 4. bod mé reakce na Vás.
Snažím se číst zprávy, poslouchat je i z rádia, dívat se na televizi. Ale nikdy tam nikdo nedával do souvislosti 9/11 a Severní Koreu. Až teď vy. Pro to se tedy poněkud natvrdle ptám, co má Severní Korea společného s útokem na dvojčata?
Je správné říci, Al Kaida unesla letadla, která navedla na dvojčata a proto jdeme do války se Severní Koreou?
V Severní Koreji existuje jeden z nejhorších režimů tady na zemi, lidé tam umírají hladem, hlavně že se mají komunističtí papaláši dobře. Severní Korea vyhrožuje výrobou atomových zbraní. Já v ní vidím velké nebezpečí, ale nemyslím si, že jako důvod pro vojenské operace se Severní Koreou by se měl používat 9/11. Z Vašeho příspěvku to ale tak vyznělo...

73389

05.10.2005 15:57

Nesnadný život Manuela Lopeze

RE: jako důvod pro vojenské operace se Severní Koreou by se měl používat 9/11 (?)

Adapa 82.?.?.?

>Moje zdanliva spojitost NK s 9/11 v predeslem prispevku je
>nevhodna. Ja ve svych dedukcich je ale stavim do jedne rady. Tihle 'lide'
>privedou svet brzy do zahuby, to si piste.


Já osobně bych spíše "uvítal" útok na Severní Koreu než na Irák. Severní Korea je ale na pokraji hladomoru, zoufalstí a snaží se vyhrožovat a ukázat svou sílu, aby získala lepší vyjednávací sílu. Sama Severní Korea tomu možná věří, ale zase tak bych se jí nebál. Nemyslím si, že by Severní Korea vyrobila dostatek jaderných zbraní, které by použila následně k útoku na Jižní Koreu nebo Japonsko a nebo na USA.
Spíše bych se bál, aby Severní Korea neprodala nějaké jaderné zbraně, technologie nebo "mozky" od jaderných zbraní nějakým teroristickým magorům. Stejné nebezpečí ale v podstatě může hrozit od špatně kontrolovaných skladišť v Rusku či Kazachstánu... A také jaderný Pákistán by mohl být nebezpečím...
Ale to je na nikdy nekončící debatu. Kdo dokáže určit, který stát smí mít jaderné zbraně a který ne. Proč je smí mít třeba Izrael a proč je nesmí mít Írán?

73391

06.10.2005 09:03

Nesnadný život Manuela Lopeze

RE: jako důvod pro vojenské operace se Severní Koreou by se měl používat 9/11 (?)

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Leho,
nejdříve bych rád poznamenal, že jsem rád, že si pan Stwora rozmyslel vyloučení [smích]

Tu citovanou otázku jsem položil víceméně jako řečnickou otázku. Mohlo by to tedy třeba znít, proč Čína smí mít jaderné zbraně a Severní Korea ne. Proč je smí mít Pákistán a svět se nebojí, že atomové zbrani prodají jedni Paštuni přes hranice druhým Paštunům...

73467

07.10.2005 09:08

Romský holocaust do škol

RE: Školní osnovy

Adapa 82.?.?.?

Až vyrostou a dostanou nedejbože byt ve
>Vítkovicích nebo v Přívoze, tak se budou divit i ušima.


Zdravím babo Blažková,
budete je hlavně muset vychovat k tomu, aby nemuseli čekat, že někde dostanou byt zadarmo [smích]
Ať se pořádně snaží a mohou si dovolit koupit byt či domek někde přesně podle jejich představ...

73525

07.10.2005 16:45

Romský holocaust do škol

RE: Školní osnovy

Adapa 82.?.?.?

Babko Blažková,
já jsem to v žádném případě nemyslel jako vtip. Ale nejhorší co mohou Vaše děti udělat je, vystudovat školu a čekat, že dostanou něco zadarmo. Realita je bohužel jiná...
A než byste slyšela od svých dětí, že se jim nelíbí někde v cikánské čtvrti, kde dostali po pěti letech čekání nějaký obení byt, nebyla byste radši, kdyby se Vašim dětem podařilo získat si normální byt někde v normální čtvrti?
To není o tom být milionář, to je o tom nečekat na to co dostanu...
Nemyslím to špatně, snad mne chápete...
Přeji Vám příjemný víkend.

73541

14.10.2005 16:23

Židé požadují stažení Zundelsite z Google

RE: Konecne prisla svoboda a demokracie do Iraku.Je duvod k oslave !

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Kema.
Sice jste svůj příspěvek adresoval panu Lvovi, doufám, že Vám nebude vadit, když se do Vaší diskuze také připojím.

1) 5 lidí na fotce - ale takových fotek je mnohem, mnohem více a ty tváře nejsou stejné [pláč]
2) Vztah Iráčanů ke svobodě - ano, máte pravdu, že Iráčané oslavovali pád Sadáma Husajna, slavili zastřelení těch jeho povedených spratků. Ale to bylo ze začátku. Dneska to v Iráku vypadá jinak. Lidé, kteří dříve upínali k Americe své naděje, najednou vidí v Americe svého největšího nepříele. Iráčan, který přikyvoval souhlasně hlavou, když USA zaútočily na Irák, dnes nenávidí vše americké a obviňuje USA, že zničily Irák a najednou v dobrém vzpomíná na Husajna i když předtím prošel za Husajna vězením.
Za Husajna emigrovalo mnoho lidí, ale víte o tom, kolik lidí odchází z Iráku teď?
3) Účast ve volbách - já neznám šítské Iráčany. Znám osobně sunnity, pohybuji se mezi nimi a dobře vím, že jejich rodiny nevolily. A jako hlavní důvod uváděli právě ten strach ze smrti [pláč]
4) Na přelomu února a března se chystám na pár týdnů do Iráku, takže pak Vám rád kdykoliv ukážu pár fotek s tama. A když budete mít někdy cestu do Brna, rád Vás uvidím a osobně Vám řeknu, jak to tam vypadá.

74272

14.10.2005 22:55

Romský holocaust do škol

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Adapa 82.?.?.?

Paní Blažková,
ono je to s tou IP adresou dost ošidné. Já všechny své příspěvky zde na Zvědavci napsal například z jednoho a toho samého počítače od sebe v kanceláři a ukazuje mi to po kliknutí na mou přezdívku deset různých IP adres.
A když kliknu na jednu z těch IP adres tak mi to třeba ukáže následující:

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
Nalezeno 56 příspěveků, 11 různých jmén: , 01, Adapa, Crystal Ball, Crystal Sphere, František Hrobařík, Grovik, Ig, ja, Jan Šimůnek, kubrt.

Takže nebojte, pan Sodek, všechno píše jen pod svým jménem a kdysi psával pod nickem Idealista. Všechno ostatní je jen náhoda...


74321

15.10.2005 02:25

Židé požadují stažení Zundelsite z Google

Odkaz

Adapa 82.?.?.?

Pane Kema,
jen abyste věděl, jak se Iráčané těší svobodě a jak se tam situace stabilizuje, zkuste se někdy podívat na http://www.almokhtsar.com/html/en.php

74341

17.10.2005 09:23

Židé požadují stažení Zundelsite z Google

RE: Konecne prisla svoboda a demokracie do Iraku.Je duvod k oslave !

Adapa 82.?.?.?

1) Kemo, myslíte, že takové fotky, kde jsou iráčtí šíté oslavující smrt Američanů nebo zničení jejich vozu neexistují? Já jsem jich na internetu viděl již několik. Takže při troše snaze bych je mohl snad najít zpětně a dodat link, kdybyste nevěřil.

2) Ano, řekl jsem to zjednodušeně. Ale upřímně Vám mohu říci, že neznám jediného Iráčana, který by byl se současným stavem v Iráku spokojený. Neznám jediného Iráčana, který by viděl naději. Ty co znám, jsou jen apatičtí, je jim jedno, co se stane s Irákem, klidně ať se rozpadne na tisíc kousků ale jen ať je klid.
Arabská mentalita je těžká a složitá na pochopení. Mně ale u nich zaráží jen jedno, lidé, kteří nenáviděli Sadáma, kvůli němu emigrovali, tak na něj najednou vzpomínají s nostalgií.
Mnoho Iráčanů teď utíká do Emirátů, ale sní i o jiných zemích - Kanada, Austrálie ale i Česko nebo Skandinávie.
Jeden můj dobrý kamarád, přišel do ČSSR z Iráku již v roce 1982. Postupem let si sem vzal s sebou další tři bratry. Před válkou tady byla na návštěvě i jejich téměř sedmdesátieltá matka. Po měsíci tady stráveném se těšila zpátky do Iráku za svými dalšimi syny a vnoučaty. Ta stará žena znala jen Irák a vždycky jsem si myslel, že by ho nikdy neopustila.
V září 2005 se defitinitvně přestěhovala spolu se svými dvěma syny a jejich rodinama do Dubaje. Bojí se v Iráku žít.
Takže můj názor je, že se něco nepovedlo...
3) Přiznávám, že můj pohled je příliš jednostranný, hlavně z toho důvodu, že znám jen irácké sunnity, případné Turkmény. Naposledy jsem se pořádně bavil s nějakým iráckým šítou někdy kolem roku dva tisíce... Ale troufám si tvrdit, že zase tak velké rozdíly tam nebudou. Podle mne hodně Šítů ztratilo o USA iluze, když v roce 1991 Američané nepodpořily jejich povstání.
S Kurdy je to složitější. Ty si jdou za svým, touží po svém státě a jsou zvyklí čekat a trpět...
Znám tady v Brně jednoho kurdského zlatníka, takový starší pán z Mosulu. Tak jednou měsíčně spolu zajdeme na kávu a vykládáme si o světě a hlavně o Iráku. Zažil jsem také jeho proměny názorů. Před válkou viděl velikou šanci v USA, říkal, že USA pomohou založit Kurdistán a s tama spoleně zaútočí na Irák a vyženou Husajna... Dnes po válce si stěžuje na Izrael a na USA - na dva státy, které podle něj zničily lidi v Iráku...
4) Otevřenou mysl mám vždy [smích] Doufám, že se mi podaří dostat i do Bagdádu, ale pojedu tam přes Turecko, takže asi uvidím jen města jako Mosul, Sulejmania a hlavně Kirkuk.

74603

17.10.2005 12:48

Islám

RE: vnucovani ?

Adapa 82.?.?.?

Zdravím pane Kema,
jsem rád, že se tentokrát účastnilo voleb více lidí a že se podle předběžných odhadů podařilo ústavu schválit. Domnívám se, že v součanosti je jakákoliv ústava lepší než nic.
Oceňuju hlavně přístup sunnitů, kteří byli pod velkým tlakem a šli k volbám. V sunitských provinciích Anbár, Saláhaddín a Ninive byl proti ústavě velký odpor a lidem bylo vyhrožováno volit. Sunité byli vyzýváni k bojkotu pomocí letáky, které se v okolí hlasovacích místností objevily. Na nich byla zobrazena postava amerického "strýčka Sama" nad voličem v podobě osla, který vkládá lístek do hlasovací urny. "Zůstaň doma - nevěř ústavě," hlásal nápis.
Vidím v tom krok správným směrem, ale na druhou stranu se musím zeptat, riskovali volici své životy skutečně kvůli demokracii? Nebylo to z píše z toho, že chtějí už mít klid a mír? Chtějí aby jim fungovala elektřina, tekla voda, nemuseli se obávat vyjít ven... A oni v těch volbách spíše vidí náznak stability. Obávám se ale, že kdyby jim v součastnosti tu stabilitu mohl přinést někdo jiný v jakékoliv jiné podobě, tak by do toho také šli.

74616

17.10.2005 12:55

Islám

RE: vnucovani ?

Adapa 82.?.?.?

Pane Kema, ještě bych dodal jednu věc, která se týká Iráku.
Pod jedním článkem níže jsme spolu diskutovali o fotografii. Taková podobná fotografie se dala pořídit v neděli v Rámádí.
Při pumovém útoku vybuchlo auto americké armády a zemřelo pět Američanů. Seběhli se tam obyvatelé přilehlých domů a začaly trosky auta rozebírat. Brali to jako své vítězství nad okupanty. A přitom to nebyli oni, kdo to auto zničil.
A tentokrát nebylo po ruce příliš fotografů, kteří by to vyfotili. Americká armáda na místo vyslala stíhačky F15, které používají řízené střely. A z hloučku civilistů, který slavil smrt okupantů, toho po náletu příliš nezbylo.
Stanovisko americké armády je, že ozbrojená skupina umisťovala do zničeného auta další nálož. Obyvatelé okolních domů (na něž se pak mimochodem spustila palba z bojových vrtulníků) tvrdí ale něco jiného. Podle nich to byli jen samí civilisté...
Takže slovo proti slovu...
Každopádně ten pořádek se tam nedaří a nedaří prosadit [pláč]

74617

17.10.2005 13:36

Turecký počátek konce EU?

RE: Přijmout ale s podmínkami

Adapa 82.?.?.?

Petře, užij si tu dovolenou, užívej krajiny kolem a nových lidí [smích] Ze srdce Ti tu dovolenou přeji.

74625

19.10.2005 09:18

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: mozna zmanipulovane referendum

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Kema.

1) Netuším, zda referendum bylo zmanipulované či ne. Včera jsem si psal e-mail s jedním kolegou od nás z firmy, který žije v Kirkuku. On osobně volit byl a volil pro schválení ústavy. Ve čtvrti, kde žije, byly otevřeny dvě hlasovací místnosti.
Kirkuk bylo v minulosti vícenárodní město (Kurdové, Turkméni, Arméni, Arabové, Chaldejci). Podle kolegových slov většina voličů v jeho čtvrti byli Turkméni, kteří šli k volbám v národních krojích a v průvodu drželi svou modrou vlajku. Podle jeho slov šli hlavně volit kvůli tomu, že věří, že díky ústavě budou moci časem získat svou autonomii, která povede k nezávislosti.
Kolega má naproti té jedné volební místnosti obchod a tak se na ni mohl dívat skoro celý den. A viděl jít volit jen pár jiných lidí než Turkménů a několika Arabů.
Neznám výsledek z té čtvrti, kolik lidí bylo pro a nebo proti, ani nevím, jaká v té čtvrti byla spočítaná volební účast...

2) Sunnité a privilegia - je určitě pravda, že Sunnité se měli za Sadámova režimu lépe než-li Kurdové, Šíté a nebo třeba právě výše zmínění Turkméni. Ale vážně myslíte, že měli jen privilegia? Čím to tedy v tom případě je, že většina Iráčanů, která žije tady v Brně jsou sunnité, kteří emigrovali během posledních dvaceti let? Já si myslím, že to s těmi privilegii nebylo až tak žhavé.

3) Šíté - je Ramadán, měsíc kdy muslimové mají večer po svém půstu zvát své přátele na sváteční večeři a bavit se o všem možném. Včera jsem takové pozvání využil a seděl jsem po dlouhé, ale opravdu dlouhé době s několika šíty z Iráku a Bahrajnu. Samozřejmě, že jsme se bavili i o Iráku. A divil byste se, jak nemají rádi USA. A kupodivu jméno, které nejvíce opakovali bylo Nežád - takže oni svou budoucnost vidí ve spolupráci s Íránem. A dokonce si někteří z nich dokáží představit částečnou fedaraci šítského iráckého jihu s Íránem.

4) Proces s Butcher of Baghdad - na to mají Iráčani jednoduchý názor. Na co dlouhý proces. Prostě ho jen tak pusťte na ulici a bude vše vyřízeno [smích]

74760

19.10.2005 09:47

Demonstrace na protest věznění Ernsta Zündela

RE: Nejsem z Prahy, ale chystám se tam

Adapa 82.?.?.?

Pane Kema,
také jsem vyzkoušel ten link a bez úspěchu [pláč] Nefunguje to.

74762

19.10.2005 10:54

Demonstrace na protest věznění Ernsta Zündela

RE: Zundel mozna neni nacek, ale nackum je bezpochyb sympaticky

Adapa 82.?.?.?

Já myslím, že se tam televize neobjeví a že tam příliš lidí nebude. Hodně lidí bude mít právě strach se tam ukázat, aby nevyšli ze své anonymity, aby náhodou s něčím nebyli spojováni.

74766

20.10.2005 09:08

Demonstrace na protest věznění Ernsta Zündela

RE: Pláštěnky sebou :-)))

Adapa 82.?.?.?

Nazdar Nillbertíku,
teda já se často rozepíšu a dělám v textu překlepy a nebo hrubky až se červenám za ušima, ale na druhou stranu o sobě na internetu nerozhlašuji, že mám IQ kolem 170 [mrknutí jedním okem]
A jak to vypadá s tou tvou lhůtou, kterou jsi dal na existenci Zvědavce? Říkal jsi, že mu dáváš ještě měsíc, dva... A čas ubíhá [cool]

74841

20.10.2005 09:52

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: doplněk

Adapa 82.?.?.?

V roce 1966 studoval v Itálii a v roce 1969 v USA.
Tady je možno dohledat více:
http://www.vaclavklaus.cz/klaus2/asp/texty.asp?CatID=urCqD2Z5&catP=10&textID=2

74850

20.10.2005 12:45

Demonstrace na protest věznění Ernsta Zündela

RE: Zundel mozna neni nacek, ale nackum je bezpochyb sympaticky

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Pavle.
Já to nemyslel přímo na Vás. Ale vážně myslím, že hodně lidí, kteří tady mluví na internetu, tak zůstavají často jen u toho mluvení a kybernetové anonymity. Já se přiznávám, že jsem jeden z nich a neměl bych tady odvahu asi zveřejnit své pravé jméno, tak jak to dělá třeba Vláďa Sodek nebo Petr Gejdoš.
Ale jak říkáte, to je věc přístupu a trochu jiné téma.

74867

20.10.2005 15:27

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

Iráčané dnes

Adapa 82.?.?.?

Jak žijí dnešní obyčejní Iráčané dva roky po pádu Sadáma Husajna:
http://www.bbc.co.uk/czech/specials/146_iraq_two_yaers/index.shtml

74880

24.10.2005 14:52

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: '..Jsou podelani strachy a strileji na vsechno co se hybe nebo i nehybe...'

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Petře Veliký.
Mně osobně se některé články pana Krále líbí a nad některými udiveně kroutím hlavou a u jiných si téměř rvu vlasy, např. u toho proč pan Král neslaví konec druhé světové války.
Ale na druhou stranu smekám před panem Králem klobouk za to, jak se rozepsal a o čem všem nás informuje. Pokud článek není dobrý, existuje diskuze pod článkem, kde se vše dá vyvrátit, případně doplnit některé údaje.
Pane Petře Veliký, pokud máte ale pocit, že poslední dobou jsou články o ničem, zkuste napsat nějaký článek také Vy.
No nic, mějte se a užijte si nový začínající pracovní týden...

75279

25.10.2005 15:45

Paroubek válcuje Topolánka

RE: mimo mísu

Adapa 82.?.?.?

Láska je zkrátka slepá, ale když pak přijde doba procitnutí, tak se člověk diví s kým to vlastně tráví život [mrknutí jedním okem]

75453

26.10.2005 08:18

Paroubek válcuje Topolánka

Politika ČR

Adapa 82.?.?.?

Poslední dobou je téměř jedno, zda se volí jedna či druhá strana, nakonec všichni u koryt si dělají své a my obyčejní lidé se divíme a stále tak nějak doufáme, že existuje nějaká ideální strana, která by se dala volit.
Já osobně jsem ve své mladickém nadšení hned v 18ti letech do jedné politické strany vstoupil a dodnes jsem jejím pasivním členem a s většinou jejích názorů souhlasím i když se za některé její představitele stydím.
Ale toto vše jsem napsal vlastně jako takový malý úvod k následujícímu článku, který jsem před chviličkou našel na internetu a který vřele doporučuji k přečteni:
http://zpravy.centrum.cz/domov/clanek.phtml?id=411598&hp1

75584

27.10.2005 12:03

Člověk z fotografie

Pár fakt o státu Izrael

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Leho,
zarazila mne Tvá věta, že Izrael je jedna z nejlépe fungujících demokracií na naší planetě. Já to vidím trochu jinak. Jistě, můj pohled je silně ovlivněn tím, že jediní majitelé izrealských pasů, které osobně znám, jsou původem Arabové.
Ale dovolím si sem vložit jeden odkaz v angličtině o státě Izrael, doporučuji k přečtení a k zamyšlení.
http://www.arabmail.de/facts.html

75702

27.10.2005 12:19

Kdo profituje z ptačí chřipky?

Společnost Roche zastavila dodávky Tamiflu na americký trh

Adapa 82.?.?.?

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/index_view.php?id=154753

75706

27.10.2005 15:39

Člověk z fotografie

RE: Pár fakt o státu Izrael

Adapa 82.?.?.?

Leho,
v žádném případě netvrdím, že všechny ty body tam jsou pravdivé. Ale hlavně jsem to tady chtěl uvést, jako zamyšlení nad tím, zda je Izrael skutečně jednou z nejlepších demokracií...
Mně tam hlavně zaráží ten fakt, že židé a nežidé mají jiné SPZ. Překvapilo mne třeba to s tou poštovní známkou, kde je židovský terorista...
A já o tom, že jsou demokracií pochybuji i z toho důvodu, že znám lidi z Palestiny, kteří nenávidí Izraelce a vykládali mi o svých osudech.
Ale vím, že nejsem objektivní. Můj názor na Izrael je ovlivněn tím, že jsem nikdy nemohl jen tak poklábosit třeba s Židem z Izrale. Jediný člověk s izraelským pasem, kterého znám a s nímž se občas scházím nad kafčem, je arabský křesťan, bývalý řidič izraelské sanitky, který ale už asi pět let žije v Brně.

75738

27.10.2005 15:44

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Adapa 82.?.?.?

Tony Blair je levičák určitě [smích] Už aby zase v Británii vyhrála stará dobrá konzervativní strana [mrknutí jedním okem]

75740

27.10.2005 15:53

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, Leho.
dovolím si tady skopírovat část e-mailu, kdy český poslanec Jan Vidím zdůrazňoval před válkou v Iráku nebezpečnost Sadáma Husajna:

Již dnes je možné z otevřených zdrojů doložit, že Irák porušuje prakticky všechny rezoluce Rady bezpečnosti OSN, které k němu podle článku VII. Charty OSN tato organizace přijala, a to zejména v oblastech :

pokračuje ve výrobě chemických a biologických látek;
má vojenské plány na využití chemických a biologických zbraní (i proti vlastní šíitské populaci); některé z těchto zbraní mohou být připraveny k použití během 45 minut po vydání rozkazu;
vyvinul mobilní laboratoře pro vojenské účely, což potvrzuje dřívější zprávy o mobilních výrobnách látek použitelných při biologické válce;
uskutečňoval nezákonné aktivity s cílem získat kontrolované materiály, které lze také použít v chemických a biologických programech;
pokoušel se obstarat větší množství uranu z Afriky, přestože nemá žádné programy mírového využití jaderné energie, pro něž by jej potřeboval;
povolal zpět odborníky k práci na jaderném programu;
v rozporu s limity stanovenými OSN :
1. ponechal si až 20 střel al-Husajn s doletem 650 km, které mohou nést chemické nebo biologické bojové hlavice
2. zahájil rozmisťování raket s kapalným palivem al-Samoud a využil nepřítomnosti zbrojních inspektorů k práci na zvýšení jejich doletu na alespoň 200 km, což přesahuje limit 150 km;
3. zahájil výrobu raket s kapalným palivem Ababil-100 a pokouší se zvýšit jejich doletu na alespoň 200 km, což přesahuje limit 150 km;
vybudoval nové zařízení pro testování motorů určené pro vývoj střel schopných dosáhnout Kypr, členy NATO Řecko a Turecko) a také všechny sousední státy Iráku a Izrael;
* uskutečňoval nezákonné aktivity s cílem získat materiál potřebný k nezákonnému vývoji střel s dlouhým doletem.

Porušování těchto rezolucí mělo být důvodem pro válku. Ale já osobně bych řekl, že tyto důvody se ukázaly být falešné. Oprav mne, prosím, pokud se mýlím.
Můj názor na válka v Iráku dobře znáš. Je dobře, že USA do Iráku šly, je dobře, že Sadáma Husajna svrhly. Ale měly to udělat už v roce 1991. Ale znáš také pokračování toho mého názoru, že pak došlo ke zlomu, kdy se v očích Iráčanů Američané změnily z osvoboditelů v okupanty. A mám pocit, že Američané měly být upřímní a říci, že se třeba rozhodli skoncovat se všema diktátory atd. atd. Ty důvody, co se prezentovaly před válkou mi přijdou nyní vážně jako vyvrácené.

75741

27.10.2005 16:22

Kdo profituje z ptačí chřipky?

Ptačí chřipka

Adapa 82.?.?.?

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1257&pjmeno=&kredit=&p1=

75745

27.10.2005 23:07

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

RE: Strávila jsem na té stránce chvíli,...

Adapa 82.?.?.?

Já na Nillbertíka mám svůj vlastní názor a dovolil bych si sem z jeho slavné stránky www.jdl.czechian.net zkopírovat ještě následující jeho slova:

Ó Hospodine! Kontroluješ mraky a ovládáš jejich cesty...
Ty porazíš armádu nepřátel a zadupeš do země tu bizardní islámskou diktaturu! Ty jsi Nejmoudřejší Ó Bože!
Pomož našim raketám a shromáždi je nad Íránem! Smetˇ ten bizardní gang středověkých tmářů a učin jej radioaktivním obláčkem plujícím stratosférou!
Zaměř naše naváděcí systémy přesně na cíl a učiň je mečem svého hněvu!
Ó Bože! Dej jim svolení v Tvém Velebeném Jménu, a dej jim slávu s Tvou nekonečnou armádou a rozpoutej termonukléární reakce nad doupaty těch prašivých alláhofilů a dej jim ochutnat pomstu jež sami zaseli!

75800

27.10.2005 23:18

Člověk z fotografie

Víc než 2000 firem uplácelo Husajnův režim

Adapa 82.?.?.?

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/index_view.php?id=154867

75801

27.10.2005 23:35

Člověk z fotografie

RE: Víc než 2000 firem uplácelo Husajnův režim

Adapa 82.?.?.?

Také si myslím, že by se tam nějaká česká firma našla... Ale pamatuji si dobu, kdy se do Iráku posílalo zboží z Česka přes různé drobné lidi, protože si Iráčané mohli pro osobní potřebu dovést až 100 kilo různých věcí.
Takže o letadlech bych nevěděl, ale o ložiskách, svíčkách do aut a tak jsem něco tu a tam slyšel [mrknutí jedním okem]

75807

27.10.2005 23:41

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

RE: Jste ubožáci

Adapa 82.?.?.?

Dovolím si z Nillbertova fóra zkopírovat jeho slova o jeho skromném popisu své vlastní osoby a s názory na nás Zvědavce:Docela by mě zajímalo kolikrát tady na to budu muset ještě odpovídat [smích]))) ...ale s kreténama se holt musí polopaticky [smích] tak hele ty troubo, pokusim se ti to vysvětlit tak aby to pochopil i senilní dement ze zvědavce jako seš ty [mrknutí jedním okem] (dávej pozor [smích]))

Lidský mozek má určitou omezenou kapacitu , a to si představ že nejen ten tvůj , ale dokonce i mozek génia jako jsem Já! Samozřejmě se to v podstatě nedá srovnávat - mozek opice jako seš Ty a mozek člověka s IQ jaké se na trhu práce v ČR objevilo naposled v roce 1994 , ale je tomu tak [smích] zkrátka tam kde ty máš své namemorované vzpomínky na Styblíka a poslední mlhavé vzpomínky na slovenštinu, musím já mít pět jazyků, tam kde ty máš nejasnou představu o malé násobilce já mám integrály, tam kde ty máš dvě sloky z hospodský odrhovačky já mám Bacha a Beethovena, tam kde ty máš pullitr piva já mám teorii relativity a v neposlední řadě tam kde máš vzpomínku na tlačítko kde se ti spouští soustruh já mám PINy ke svejm 7 kreditním kartám. Prostě ten můj mozek je podstatně vytíženější než ten tvůj - a zahlcovat ho dalšími naprosto zbytečnými informacemi o "příčestí minulého", "podmětech a přívlastcích" a jiných volovinách které k ničemu nepotřebuji (vzhledem k tomu že jsem od roku 1992 česky napsal jeden dopis a tenhle web - nic víc) se mi prostě nechce a už vůbec né kvůli idiotům ze spolku senilních starých primitivů mr.stwory , ju? [mrknutí jedním okem]

A ted se vratˇ do žumpy ze který si vylez, pro náky upocený starý dědky sem tohle forum nezřizoval [smích] Páá páá [smích]

75809

28.10.2005 01:26

Zvědavec přechází na zpoplatněný archiv

RE: Hop nebo trop.

Adapa 82.?.?.?

Tak uplynul měsíc a navíc ještě dva dny a nic se neděje... Takže jen další plané řeči, Nillbertíku? [mrknutí jedním okem]

75832

28.10.2005 04:03

Kdo profituje z ptačí chřipky?

Ptačí chřipka vynáší

Adapa 82.?.?.?

Dvojnásobné tržby a příslib miliardových prodejů i v příštích letech. Takovou perspektivu přináší švýcarskému koncernu Roche a výrobci léku Tamiflu strach z ptačí chřipky.
Dvacetiprocentní skok v celkových tržbách světové jedničky ve výrobě léků proti rakovině překonal předpovědi analytiků. Koncern utržil ve třetím čtvrtletí 6,78 miliardy dolarů a ze 42 procent se na úspěchu podílely léky proti rakovině.
To však není tím hlavním důvodem, proč Roche od začátku roku vyletěly akcie o 40 procent a proč divize léků koncernu roste třikrát rychleji, než je sedmiprocentní průměr v sektoru. Celý svět teď horečně shání Tamiflu. Světová zdravotnická organizace ho doporučila vládám jednotlivých států jako účinný lék proti ptačí chřipce, která hrozí pandemií, a Roche je jeho jediným výrobcem.
Tamiflu už si objednalo v obrovských množstvích 40 států a jeho prodeje se meziročně zdvojnásobily na 215 miliónů dolarů. A koncern předpokládá, že za celý rok za něj utrží asi 924 miliónů dolarů. Již nasmlouvané dodávky se přitom Roche může podařit splnit asi během dvou let - miliardové zisky by tedy měl mít zaručeny.
http://ihned.cz/1-15007955-17054560-00S300_d-b0

75849

28.10.2005 04:14

Kdo profituje z ptačí chřipky?

Tamiflu

Adapa 82.?.?.?

V současnosti Tamiflu vyrábí pouze švýcarský koncern Roche, ale také další farmaceutické firmy si brousí zuby na možný podíl na zisku. Mezi ně patří i firma Cipla z Indie - třetí největší výrobce léčiv v Indii.
Indové prohlásili, že je jim jedno, zda je Tamiflu chráněné nějakým patentem či ne, prostě budou vyrábět a prodávat Tamiflu se stejným složením ale pod jiným názvem a mnohem levněji.
Ale než Indové dodají svou kopii na trh, bude to trvat minimálně rok či dva, protože budou muset postavit nová zařízení, rozběhnout okopírovanou výrobu atd. A než se všechno nachystá, hrozba ptačí chřipky už bude dávno pryč...
Takže akcie koncernu Roche zatím mohou klidně růst [smích]
Také Paroubkova vláda již objednala u farmaceutického koncernu Roche dalších 600 tisíc dávek Tamiflu, které přijdou na nějakých 600 milionů korun...
A lidé se hrnou do lékáren jak diví, nakupují léky, nechávají se očkovat a bojí se pomalu každého kýchnutí na ulici...

75851

28.10.2005 15:33

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Ptačí chřipka

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Kubík.
To střídání článků o vyčerpání ropy a nebo naopak o naprostém přebytku ropy, nebo o tom že egyptská civilizace je stará deset tisíc let a v dalším článku například zase jen pět tisíc let je dáno tím, že pan Wojnar ve svém magazínu dává prostor různým názorům a nechává tak na čtenáři, aby si udělal na vše vlastní názor.

75900

28.10.2005 15:46

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

RE: Jste ubožáci

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, Zdeňku.
Nejprve bych si dovolil Tě opravit. Již jednou jsi se ptal, zda jsem Adam a upozornil jsem Tě, že se pleteš. Opravdu.
Ale v podstatě to vyjde nastejno, protože podle jistých mytologií se Adapa = Adam [smích]
A teď k těm zkopírovaným Nillbertíkovým slovům. Ty slova neadresoval mně, ale jednomu z dalších Zvědavců.
Já si myslím, že s Nillbertíkem se nedá debatovat, já si rád jeho stránky pravidelně prohlížím, jako takovou moderní verzi Dikobrazu [mrknutí jedním okem]
A závěrem bych rád poděkoval za kladné hodnocení mé osoby. A omlouvám se, že jsem také přešel do tykání, snad to nebude vadit [smích]
Zdarec a příjemný víkend.

75902

28.10.2005 15:52

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

Tak z podpory Ernsta Zündela udělal tisk vážně jen demonstraci neonacistů

Adapa 82.?.?.?

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/index_view.php?id=154930

Rád bych se jen zeptal, zda někdo z diskutujících tam osobně byl.
A taky bych se rád zeptal na jednu věc týkající se Ernsta Zündela. Mnohokrát jsem slyšel a četl, že napsal knihu, která se měla jmenovat "Hitler, kterého jsme milovali" (nebo tak nějak, možná ten název komolím). Na několika různých webech jsem se ale v poslední době dočetl, že tuto knihu nikdy nenapsal a že mu její autoroství přisuzují jeho odpůrci. Nevíte někdo, jak to tedy s tím autorstí knihy je?

75904

28.10.2005 16:10

Islám

RE: Uz to tady mame

Adapa 82.?.?.?

>Identita vlastenecká a náboženská jdou ruku v ruce a jsou
>stejně důležité. Ostatně za vše mluví heslo:
>Bůh-vlast-rodina.

Zdravím Zorbo,
takže podle Vás by všichni Češi měli věřit v jednoho stejného Boha, aby byli dobrými vlastenci? Takže myslíte že třeba Čech - protestant, Čech - katolík, Čech - muslim nebo Čech - ateista nemohou nalézt stejnou řeč?

75907

28.10.2005 16:30

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

RE: Jste ubožáci

Adapa 82.?.?.?

Zdravím pane Lev,
děkuji za Váš kompliment, jen abych se nezačal červenat [smích] Pane Lev, pokud si mne vážíte a líbí se Vám můj styl diskuze tak uvítám, když mi budete tykat, zní mi to lépe než oslovení "pane Adapa" [smích]
Také já mám rád styl Vašich příspěvků, když se někdy rozjedete stojí to vážně za to [smích] Vy mi sem k Zvědavci pasujete a kdybyste sem přestal přispívat Vaše příspěvky by mi zde vážně scházely.

75910

29.10.2005 12:35

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

RE: Jste ubožáci

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, Kemo.
Jasně, tykání domluveno [smích]
Ke Lvovi - souhlasím s tím, že je takový prudší a dokáže se pořádně rozkurážit, ale prostě to tak k němu nějak patří. Já jeho příspěvky sledoval ještě předtím než jsem si dodal odvahy a napsal tady první příspěvěk.
Ke Zvědavci mi prostě vždycky patřilo pár lidí - Jiří Waltr, Jiří Táborský, Idealista, google, Peter Veliký, Mikin, Albert, Dr. Včelička... A teď k nim patří samozřejmě spousta dalších nově příchozích, kteří se přidali k diskuzím až po mém příchodu.
No nic. Přeji pěkný víkend...

76053

29.10.2005 12:36

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

RE: Pozdrav do štatlu

Adapa 82.?.?.?

Mé křestní jméno je Vláďa [mrknutí jedním okem]

76054

31.10.2005 09:43

Irák po referendu

http://www.almokhtsar.com/html/

Adapa 82.?.?.?

Pokud je Vám dva tisíce mrtvých Američanů málo, pak bych doporučoval sledovat tuto stránku: http://www.almokhtsar.com/html/. Je to cosi na způsob čečenského kavkazcenter.com.
Jeden čas na té stránce zveřejňovaly "skutečný" počet mrtvých amerických vojáků a tuším, že se dostali až k číslu 40 tisíc.
Neznám ale jediného člověka, kdo by jim tento obrovský počet věřil.

76242

31.10.2005 09:46

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Adapa 82.?.?.?

>Jediný kdo by dokázal Irák opět sjednotit je diktátor,
>podobný tomu jako byl Saddám

Tak s tímto by souhlasila většina Arabů co znám. Toto stále dokola opakují. Říkají, že pokud se jim dá demokracie, nastane u nich doma bordel a každý si bude dělat co chce. Oni podle svých slov potřebují pevnou ruku, která by jim vládla a postupem času během desetiletí jim přidávala na svobodách až by se časem propracovali k něčemu podobnému co my dnes máme v Evropě.

76243

31.10.2005 09:54

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Leho,
strach před džihádisty a pohrobky Sadámova režimu samozřejmě mezi sunnity hraje svou velkou roli. A Sunnité se tomuto strachu podávají. Mají pocit křivdy, zdrady a teď do toho ještě strach, že je někdo unese, za to že šli volit (v Iráku se neunáší jen zahraniční novináři, ale mnohdy i úplně obyčejní lidé, jejichž rodina pak platí výkupné třeba v řádu stovek dolarů).
Také myslím, že s tím, jak bude přibývat iráckých policistů a iráckých vojáků, tak začne přibývat voličů mezi sunnity.
Já každopádně smekám klobouk před každým Iráčanem, který šel volit pro ústavu i proti ústavě... Když vidím volební účast tady v Česku a porovnám to s Irákem, tak to považuji vážně za alarmující úspěch [mrknutí jedním okem]

76244

31.10.2005 09:57

Irák po referendu

RE: Je nekde

Adapa 82.?.?.?

Zdravím paní Ajo,
tady máte odkaz na tu ústavu v angličtině:

http://www.kdp.pp.se/dice.htm

76245

31.10.2005 10:05

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Adapa 82.?.?.?

Nevím, zda se nemodlící Iráčané vyhýbají modlícím, ale vím, že zájem o islám se po válce mezi Iráčany ve velkém rozšířil.
Mám dobrého kamaráda, Iráčana, je jen o rok mladší než já. Jeho rodina, jejíž část žije již od osmedesátých let tady v Česku, ho těšně před válkou dostala sem do Brna. Tento mladý kluk měl zájem o všechno evropské, oblékal se moderně a když byl Ramadán, tak ho nedržel a říkal, že teď je mladý a musí užívat života, že na to bude dost času až bude starý a v důchodu. Po třech letech (bylo to loni v létě) se vydal na tři týdny do Iráku. Vrátil se a prohlašoval, že je to už úplně jiná země, že tam všichni jen mluví o své nenávisti k USA a věčně se chodí do mešit a modlí se a studují islám.
Letos je opět Ramadán a k mému překvapení on ten Ramadán drží. Když jsem se ho zeptal, zda už tak zestárnul, že se dal na islám, tak mi odpověděl, že Iráčané musí držet pospolu a to co je spojuje právě proti Američanům, je islám...
Dneska odlétá do Iráku můj známý, který před 15ti lety dezertoval z irácké armády. Dávno už má české občanství a s českou manželkou děti, které se ani arabsky nedomluví. Vrátí se v polovině listopadu, jsem zvědav jaký na něho udělá dnešní Irák dojem...

76246

31.10.2005 11:18

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

RE: Jste ubožáci

Adapa 82.?.?.?

Ještě k té jeho stránce, našel jsem tento zajímavý odkaz, kde se na Slovensku zabývají jeho stránkami:

http://www.mladezsns.sk/inside.php?pg=7&idc=c5291200056

76253

31.10.2005 11:44

Irák po referendu

Fosforové bomby

Adapa 82.?.?.?

Leho, našel jsem na muslimských listech následující odkaz:

http://muslimskelisty.cz/zp620.htm

Zajímal by mne na to Tvůj názor. Já osobně beru muslimske listy dost s nadhledem, protože v mnoha věcech přehání. Ale tento článek je přeložený z nějakého polského serveru, o kterém nemám sebemenší ponětí, jak je na tom s reputací.

76257

31.10.2005 13:35

Irák po referendu

RE: Je nekde

Adapa 82.?.?.?

Není zač [mrknutí jedním okem]
Snažil jsem se to najít aji v češtině, ale marně [pláč]

76269

31.10.2005 15:28

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Hade,
téměř rok jsem si pročítal Zvědavce - články i diskuze, než jsem napsal svůj první příspěvěk do diskuze. Pak skoro další rok trvalo, než jsem napsal tento svůj první článek. Ale rád bych se pokusil i o nějaké další.
Problémem je ale právě ten čas. Někdy mám den, že se na Zvědavce podívám třeba dvacetkrát za den a sleduji všechny články i diskuze a jindy (to bylo v době, kdy byl New Orleans pod vodou), jsem skoro vůbec nic nestíhal v práci, takže jsem se na Zvědavci ukázal tak jednou za týden.
Z Iráku mám zprávy hlavně od Iráčanů, kteří žijí v Brně, a od Iráčanů, kteří žijí v Iráku a s nimiž od roku 2003 obchoduji.
Jinak jak jsem se již jednou zmiňoval v nějaké starší diskuzi, někdy na konci února se chystát polopracovně a polodovolenkově do Iráku (asi jen severní Irák, nevím, zda se dostanu i do Bagdádu) a následně společně s přítelkyní (to už bude z 90 % jen dovolenkově) se chystám právě do Bahrajnu, Kataru a do své vysněné Dubaje [smích] Takže pokud to všechno vyjde, tak někdy v březnu podám zde na Zvědavci své zážitky z cest [smích]

76281

31.10.2005 15:33

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Adapa 82.?.?.?

Leho, myslím, že s tím křesťanstvím, to bude jiné.
MOžná se ze začátku objevilo pár nových křesťanů, ale myslím, že se nedá říci, že by se v té době český národ upínal k církvi a hledal v ní nějaké pojítko, že by v ní hledal něco, co národ stmeluje.
U Iráčanů mám ale pocit, že jsou bezradní a svou cestu hledají právě u islámu.
Ze svého okolí vezmu ještě jeden příklad. Jeden můj kamarád - napůl Čech, napůl Syřan, se nikdy nezajímal o islám. V době studií jsme každý víkend řádili na diskotákách, chodili za holkama a nikdy jsme spolu nemluvili o islámu. Jedl vepřové, pil alkohol... Dnes je mu jen o pár let více než mně a asi před půl rokem začal chodit do mešity, chodí tam skoro každý den a mluví jen o islámu a říká, že všichni muslimové se musí semknout dohromady právě pod praporem islámu, protože jinak je Američané zničí. A to je člověk, který se sice narodil v Sýrii, ale od nějakých šesti let žije v Česku a naposledy byl v Sýrii asi před deseti lety.

76282

31.10.2005 18:03

Irák po referendu

RE: Adapo, to je opravdu unikátní příspěvek!

Adapa 82.?.?.?

Já sice žiju v Brně, málokdy ve své lenosti a také kvůli práci málokdy vyjedu za hranice Brna, ale každý den jsem mezi místními Araby (potažmo Turky nebo Kavkazany) a v podstatě to trvá už osm let od té chvíle, co mne jako vyjukaného klučinu z malého města ubytovali na koleji s Arabem z Palestiny.
A já za poslední ty roky vážně vidím mezi nimi velkou proměnu. Kluci, kteří žili diskotékami, tak najednou mluví o islámu o arabské jednotě proti Americe, o tom že se nesmí dělat rozdíly mezi šíty a sunity atd. atd.
Ti starší, kteří mají již rodiny, začínají častěji chodit do mešity, častěji jen tak nad kávou debatují o islámu.
A k tomu došlo opravdu ne po 11. září ale po útoku na Irák.
Jediná věc mne utěšuje, že kdykoliv mluvím i s člověkem, který má pocit, že doslova nenávidí USA a Izrael, tak zároveň opovržlivě mluví aji o Bin Ládinovi. Hodně muslimů v mém okolí začalo nenávidět USA, ale naštětí jsem nikdy neslyšel, že by chválili Bin Ládina a nebo Al Kaidu.

76291

31.10.2005 18:04

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Adapa 82.?.?.?

V červenci jsem s dvěma iráckými kolegy procestoval Švédsko a Dánsko a dodneška jsem si nenechal vyvolat fotky. Budu si muset s sebou vzít digitál a kameru [mrknutí jedním okem]

76292

31.10.2005 18:14

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Adapa 82.?.?.?

Přesně tak.
Ale jak jsem již řekl v některé starší diskuzi, ze začátku tomu bylo jinak. Když začala válka v Iráku pracoval jsem ve svém prvním zaměstnání a dokončoval vysokou školu. V tu dobu za mnou přišli mí známí a říkali, že Američané zaútočili na Irák, že to bude super, že v Iráku už bude svoboda, demokracie a bude se dát podnikat. A tak jsem se nechal přesvědčit a vlastně od té doby právě proto s Iráčany pracuji a podnikám.
A viděl jsem to jejich prvotní nadšení, kdy měli radost, že se Iráčané nebrání, že za chvíli bude konec války, že chytnou Sadáma Husajna. Pamatuji si, jakou měli moji známí radost, když zemřeli Sadámovi synové. Říkali mi: "Vidíš, on sám zabíjel jiné a proto ho Alláh nejdříve potrestal na dětech a teď ho potrestá skrze soud."
A dnes je to jinačí. Ti samí lidé, co schvalovali válku v Iráku, tak dnes USA nenávidí a mluví o amerických vojácích jako o okupantech, vrazích atd. atd. A Ti lidé najednou vzpomínají na Sadáma a říkají, že za jeho vlády byl alespoň pořádek a větší bezpečí než dnes.
A já tak nějak sedím a přemýšlím, kde došlo k tomu zlomu, že se jejich nadšení pro demokracii a svobodu změnilo v přinejmenším letargii, ale hlavně právě v ten příklon k islámu...

76294

01.11.2005 06:59

Irák po referendu

RE: Adapo a Leho,

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Kemo,

>On veril tomu, ze nejaka forma demokracie je v dohledne dobe v
>Iraku mozna.
Možná jsem naivní, ale také tomu věřím. Vycházím hlavně z toho faktu, že si pamatuji, jak v roce 2003 byli mnozí Iráčané nadšeni tím, že budou mít demokracii a vše bude fungovat.
Ale myslím, že to bude chtít ještě čas. A nevím, zda je dobré tu demokracii zavádět hned. Možná, by vážně neuškodil nějaký "osvícený diktátor", ale tady je problém, že se tento osvícený diktátor může kdykoliv změnit v neosvíceného a v nového Sadáma Husajna.
Na Iráčany ale vážně platí tvrdá ruka, síla a moc. A třeba pak postupně uvolňovat otěže.
Možná by se zde hodil člověk jako Pinochet... Se všemi svými klady aji zápory...

Priznaval, ze velke skupiny lidi (hlavne Sunnite ale
>nejen oni) nemaji radi Ameriku. Presto ti sami lide veri nove
>policii, armade i vlade.

Chtějí mít hlavně pocit bezpečí a naději, že zítra to bude už lepší a tak věří.

>Pro dzihadisty nepouzivaji vyraz teroriste, ale ani partyzani.
>Rikaji jim proste "zlocinci".

Co znám Iráčany tady v Brně, tak nevím proč, si nedokáži zapamatovat slova "únést" a "únosce". Takže většinou říkají: "Bojím se, aby neukradli mého bratra a nechtěli pak peníze". Takže když někdo krade, tak je to pro ně zloděj. Takže jim říkají zloději nebo islamisti a někdy teroristi.
Pro mne je terorista ten co unáší letadla, aby mu někdo splnil jeho podmínky, které když se mu splní, tak propustí rukojmí. Terorista je pro mne také ten, kdo dává bomby například do divadla, metra atd. atd.
Partyzán je pro mne ten člověk, který bojuje jen proti vojákům a nikdy by neublížil civilistům už jen z toho důvodu, že je to jeho vlastní domácí obyvatelstvo.
Těm džihádistům v Iráku říkám bandité nebo magoři. Takže označení "zločinec" je dle mého mínění také zcela namístě.

76349

01.11.2005 12:19

Irák po referendu

70 letá Iráčanka

Adapa 82.?.?.?

Přidám sem ještě jeden příspěvěk, který jsem kdysi zmínil v náznaku v nějaké starší diskuzi. Teď to tady trochu více rozvedu a věřím, že přečtení několika následujících vět vám všem tak nějak naznačí, nad čím v souvislosti s Irákem stále přemýšlím.

Před více jak dvaceti pěti lety přišel sem do Brna studovat jeden Iráčan, vystudoval tady a zůstal tady. Jeho rodině se v té době v Iráku dařilo dobře, neboť do Iráku dováželi japonská auta a obchodovali s nimi.
Přišla válka s Íránem, jeden z jeho deseti bratrů (on rád do dneška stále opakuje, je nás jedenáct bratrů a pár sester [smích] ) padl do Íránského zajetí a nikdo o něm více neslyšel. Jeho nejstarší bratr strávil dva roky ve vězení za zradu Iráku, jeho otec byl popraven... Tahla rodina se postupně rozprchla všude možně - do Turecka, do Emirátů a také sem do Brna.
V roce 2002 sem do Brna přišel jeho nejmladší bratr (nejstaršímu je dnes 51 a nejmladšímu 25). Na Vánoce 2003/4 sem přijela jeho stařičká maminka. Iráčanka, která v životě nevytáhla paty z Iráku, poprvé byla zahranicemi rodné země a rovnou v Česku. Nikdy se nenaučila číst ani psát. Rád na tu stařičkou paní vzpomínám. Moje pokusy se s ní domluvit byly směšné pro obě strany [smích] Ta žena strašně moc lpěla na svých dětech, ale také na Iráku. V Brně se jí líbilo, ale už spěchalo domů, do své vlasti.
Za Sadáma přišla o manžela a o syna, další její děti se jí vystěhovaly z Iráku a neviděla je i patnáct let. A přesto v Iráku zůstávala.
A letos se společně s jedním ze svých synů přestěhovala do Dubaje, protože v Iráku se bojí žít...

76373

02.11.2005 15:39

Turistou v Praze

RE: Dovolena ...

Adapa 82.?.?.?

Teda Rudo, ode dneška máte u mne velké plus a mé velké sympatie [smích]
Já jsem rodák ze Žatce, žil jsem tam až do svých 19ti let a tamní letiště znám dokonale.
Přál bych Vám vidět, jak toto letiště nyní skončilo. Do poslední cihly bylo rozebráno a v součanosti ho hlídá bezpečnostní agentura a už dobrých deset let se špekuluje, co se s ním podnikne...
Jen tak mimochodem, nechodíval jste do restaruace Zlatý Chmel na pivko? [mrknutí jedním okem]

76538

02.11.2005 15:44

Irák po referendu

RE: '..toleruji jiné kultury a snažím se jim porozumět..' (Pani Dasa)

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Petře Veliký.
Já osobně se bojím, aby to nebylo ve Francii ještě horší a horší. V lednu jsem byl v Marseille a doslova mne vyděsily některé čtvrti, kde jsem neviděl nikoho jiného než-li Alžířana a Afričana ze Subsaharské části Afriky.
Přemýšlím, jak by to bylo asi dopadlo ve Francii, kdyby se Francie aktivně rozhodla podpořit USA ve válce s Irákem... Možná by tam mohlo dojít i na občanskou válku mezi přistěhovalci a domorodci [pláč] Ale to jen tak spekuluji...

76539

03.11.2005 09:00

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Adapa 82.?.?.?

Samozřejmě je se také, Trodasi přidávám s ocením. Klobouk dolů před tím, jak je to vyvedené. Pokud Vám nebude vadit, že Vám přidám práci, s radostí Vám ty fotky na jaře zašlu a nechám na Vás co s nimi provedete, neboť po té prezentaci vím, že to bude stát za to...

76663

03.11.2005 09:25

Turistou v Praze

RE: Zlodejske Ceske pujcovny aut..

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Petře Veliký.
Když Vás tak pročítám, tak se jen sám divím, jak tady mohu v Česku žít a jak tu se mnou může žít více než 10 milionů dalších lidí...
Nejste snad také Čechem? Myslíte, že jen tím, že jste se odstěhoval do Kanady, tak se z Vás to pošťouchlictví dostalo?
Pane Petře Veliký, podvodníci a blbci jsou v každém národě. Až budete příště v Česku zkuste si všimnout, že třeba už nejsou Kčs ale Kč a pořádně se také dívejte kolem sebe a uvidíte tady i plno krásného. A věřte tomu, že jen podvodníci tady nejsou.
Naši firma také poskytuje služby a nemyslím si, že bych byl podvodník, nevím o jediném člověku, který by se na mne někdy obořil, že jsou ho napálil a nebo podvedl. Nehažte nás všechny do jednoho pytle. [mrknutí jedním okem]

76665

03.11.2005 09:26

Turistou v Praze

RE: Dovolena ...

Adapa 82.?.?.?

Žíželice samozřejmě také znám, jsou vlastně hned pod tím letištním kopcem. Já se narodil až pár let po tom, co jste tam skončil s tou vojenskou službou, škoda že jsme se minuli [smích]
Jestli budete mít někdy cestu na Žatecko, tak Vám ale radím, vyhněte se obloukem tomu bývalému letišti. Z hangárů nezůstala ani jedna jediná cihla, asfaltové příjezdové cesty byly rozdrceny a skrze ně prorůstá tráva...
Škoda, že to s tím letištěm tak dopadlo...

76666

03.11.2005 09:29

Turistou v Praze

RE: pár poznámek

Adapa 82.?.?.?

>Bohemia Crystal je česká ochranná známka. Pokud si koupíte
>křišťál v takovéhle prodejně, tak máte jistotu, že jde
>skutečně o originální ,ručně broušené olovnaté sklo.

Zdravím paní Dášo, když budete mít někdy cestu do Brna, doporučuji Vám zavítat do prodejny Bohemia Crystal na Masarykově ulici. Ta prodejna patří mladému Alžířanovi a zážitek, kdy si české sklo kupujete od Alžířana vskutku stojí za to [mrknutí jedním okem]

76668

03.11.2005 09:43

Turistou v Praze

Turistou v Brně

Adapa 82.?.?.?

Pane Stwora,
příště raději přijeťe sem k nám do Brna. Je to zde hezčí, přátelštější a tolik turistů zde rozhodně nepotkáte.
Většina směnáren v Brně patří Arabům, tak zde izraelské šekely rozhodně neseženete.
Kafčo i v té nejlepší restauraci Vás nebude stát více jak 35 Kč...
Ale bohužel otravné rozdavače letáků zde máme také na každém rohu. Ale nejen to. Každou chviličku k Vám přiběhne nějaký člověk s anketou, jakého máte mobilního operátora či jaký typ instatních polévek máte nejraději nebo zda jste někdy slyšel o Greenpeace atd. atd. A také tu máme nejrůznější sbírky. Sbírky na všechno. Když procházím po brněnské Masarykově ulici, tak mne hned odchytí dívčina tak ze základní školy a chce přispět na slepé, o pár kroků dále mládenec s obrovským batohem na zádech chce peníze na handicapované děti, o kousek dále pobíhá skupinka maličkých skautů a snaží se vybrat peníze na založení školy v Etiopii... Ze začátku, když byla jedna sbírka do měsíce či tak něco, tak jsem rád přispěl. Dnes mi přijde přesbírkováno... A už to ani neplní svůj efekt.

76671

03.11.2005 09:45

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Adapa 82.?.?.?

Nepříliš ochotně s Vámi souhlasím a mám z toho strach...

76672

03.11.2005 10:16

Turistou v Praze

RE: pár poznámek

Adapa 82.?.?.?

Já osobně také křišťálu neholduji, ale kdykoliv tady mám nějakou návštěvu ze zahraničí rád ji obdaruji pravým českým Bohemia Crystal koupeným u Alžířana, kde vždycky svou lámanou arabštinou smlouvám o cenu [mrknutí jedním okem]

76677

03.11.2005 14:08

Turistou v Praze

RE: Zlodejske Ceske pujcovny aut..

Adapa 82.?.?.?

Ta korupce je bohužel bída, osobně jsem se s ní setkal mnohokrát... Nemám na ni žádné vysvětlení. Jako Češi rozhodně nejsme národ ideální, ale určitě také nejsme jen národ podvodníků, tunelářů a úplatkářů.
Určitě to bude úpadek kultury i charakteru. Ale na druhou stranu to se dá najít i v ostatních národech a také u nás zase budou lidé, kteří by si úplatek nikdy nevzali.
Ale to by bylo na dlouhou diskuzi. Hodně záleží na tom, v jaké oblasti se člověk pohybuje a jak na lidi sám působí.

76705

03.11.2005 14:40

Turistou v Praze

RE: Zlodejske Ceske pujcovny aut..

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Lve,
já osobně znám jen velmi málo českých emigrantů. Část mojí rodiny odešla v roce 1979 do Austrálie, ale viděl jsem se s nimi všeho všudy asi třikát. Nikdy mi nepřišlo, že by se nějak povyšovali. Můj bratranec se narodil v roce 1980 již v australském Perthu - loni si vyřídil české občanství a nechal si oficiálně v Austrálii změnit anglické Peter na Petr, protože je prý Čech a ne Australan [mrknutí jedním okem]
Díky Zvědavci jsem se seznámil také s jedním emigrantem, který žije střídavě tady a střídavě v USA. Nedám na něho dopustit a je to skvělý člověk, který se nepovyšuje...
Na druhou stranu tady také vidím lidi, kteří utekly za velkou louži a mají pocit, že dnes vše ví nejlépe a my Češi co jsme zde zůstali, takže jsme v podstatě odpad. Nedá se říci, že by mne jejich názor štval, spíše mne mrzí, že mají o nás takové mínění... A je mi jich líto...

76709

04.11.2005 16:52

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Adapa 82.?.?.?

Takže je myšlen mostecký Chánov?

76888

04.11.2005 17:07

Irák po referendu

RE: kdože je on,když nám ,Čechům tolik spílá

Adapa 82.?.?.?

Jako vojaka ho tedy obdivuji ze
>s Vami ma trpelivost a neposle Vas rovnou do......

Takže už nepochybujete, že je Leho v Iráku? Nedávno jste o tom pochyboval:

Pane Leho:
Pokud jste opravdu vojak Americke armady, neni Vam vice jak 45 let.
Na prumerneho vojaka kolem ctyricitky toho vite z historie moc.
Ja obdivuji Vasi vytrvalou opozici zde lidem kteri svaluji vinu za vse co se spatneho kdy stalo kdekoliv na svete USA.
Nejak se mi osobne s tim vojacenim nezdate. Vojaci jsou o moc hrubsiho kalibru nez Vy a netaji se s tim kdyz narazi na odpor. Obzvlaste tehdy kdy veri a VI ze jsou v pravu.
Nic ve zlem (I am on your side of the fence)..
Peter Veliky 04.10.05 21:13

Pane Petře Veliký, vy jste hodně zvláštní člověk. Já jsem přesně ten co o něm píšete, že jsem přivandrovalej na Moravu. S žádnou hláškou se na Vás pouštět nebudu, ale udivuje mně, jak máte pocit, že tady všichni v Česku jsme podvodníci, komouši, dětinští naivové atd. atd.

76890

05.11.2005 14:37

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Adapa 82.?.?.?

Nejsem si příliš jistý, tak možná střílím od boku vedle, ale nežíjí v Chánově Cikáni hlavně ze Slovenska? Nejsou to tedy také ekonomičtí migranti? [mrknutí jedním okem]

77009

06.11.2005 14:20

Irák po referendu

RE: Karle z Cech, Daso, Lve,Alexo,Trodasi,Sedo a jim podobni

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Kemo,
tak já jsem se konečně dokopal k tomu si ten test udělat a dopadl jsem následovně:

Economic Left/Right: 2.88
Social Libertarian/Authoritarian: 3.03

77098

06.11.2005 14:24

Rasisti

RE: Nechápu

Adapa 82.?.?.?

A co k tomu napsat tedy svůj vlastní článek? [mrknutí jedním okem]

77099

06.11.2005 15:58

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Ano, přidávám se k Vám, paní Mindy. Všichni přistěhovalci zpět do svých domovin.
Všichni Číňané z Kalifornie zpět do Číny. Všichni běloši z Afriky, Ameriky a Austrálie a všech další koutů zpět do svých vlastí... Dánové z Grónska ven, Grónsko Eskymákům!
A vy slovanští přistěhovalci, zpět k Dněpru a Visle...
Rómové zpět do Indie!
Maďařští vetřelci v Evropě, zpět do Asie!
[cool]

77116

06.11.2005 16:34

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Mindy...
Znám ve svém okolí dva rozdílné případy emigrace. Asi před rokem jsem se seznámil s jedním Maročanem, přibližně 40letým, žije tady v Brně asi dva nebo tři roky. Nic nedělá, jen mluví o islámu a o tom, jak všechno zanechal v chudém Maroku a tady začíná nový život... Zatím na sociálních dávkách, práci nehledá... Ale stěžuje si, že ve Švédsku jsou lepší sociální dávky, takže půjde asi tam, že se tam žije lépe...
Za tři roky, co je tady, se nenaučil snad více než 100 českých slov...

Pak mám známého, je o rok mladší než já. Známe se už asi osm let. Je to Syřan. Seznámili jsme se na kolejích. První rok studoval elektrotechniku v angličtině, pak začal studovat v češtině, protože tvrdil, že čeští učitelé určitě látku lépe vysvětlí v češtině než angličtině. Ve čtvrtém ročníku začal paralelně studovat ještě ekonomii. V jednom roce skončil jako dvojnásobný inženýr, zapsal se na doktorandská studia a našel si práci na půl úvazku v Ostravě. Pendloval mezi mezi Brnem a Ostravou. Letos ve 25 letech dokončil doktorandská studia a našel si práci na druhém konci Česka. Bez rozmýšlení se sebral a odjel tam. Už léta má českou přítelkyni a myslím, že jejich vztah končí svatbou...
Když se ho ptám, zda tady chce už natrvalo zůstat, tak říká, že určitě, neboť tady vidí větší šanci než v Sýrii a strávil zde už osm let studií... Chce teď tak dva roky pracovat a pak si založit ve stejném oboru firmu.

Koho z těch dvou byste nechala vystěhovat? Prvního? Druhého? Oba? Žádného?
Předem děkuji za odpověď.

77125

06.11.2005 17:04

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

A ten druhý se má po pěti letech rozejít s přítelkyní? Nebo ji má vzít s sebou do Sýrie, aby ona byla užitečná v Sýrii? A nebo jste pro vztah na dálku?

77131

06.11.2005 17:07

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Paní Mindy,
pojďmě společně požádat Alberta, Lva, Leha, Kemu, Petera Velikého, Jiřího Táborského a další Čechy zde ze Zvědavce ať se laskavě vrátí odkud přišli, že zde budou užitečnější.

77133

06.11.2005 17:17

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Misu.
100 % souhlasím s Vaším příspěvkem a s názorem Vaší ženy. Také jsem se s tímto názorem již mnohokrát setkal...

77139

06.11.2005 17:19

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

A až se všichni vrátí, tak si společně zbalíme své saky paky, rozprodáme naše majetky a vrátíme se zpátky k Dněpru...
Někde jsem slyšel, že prý Slované pochází až z Altaje. Nepůjdeme rovnou tam? Krásné hory, lyžování...

77142

06.11.2005 17:53

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Pokud si dobře pamatuji, pár potomků českých emigrantů z Volyně, Kazachstánu a nebo Banátu se pokusilo už vrátit. Nějak se tady ještě cítí cize [mrknutí jedním okem]

77152

06.11.2005 18:09

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Ještě mám jeden dotaz, nevím, co s tím... Snad mi poradíte.
Můj bratranec má oba rodiče z Liberce, ale narodil se až v Austrálii. Jeho rodiče také požádejme ať se po více jak čtvrtstoletí vrátí domů do Liberce. Ale co s ním? Sice loni získal české občanství, ale dělá mu trochu problém se pořádně domluvit česky...
A navíc jeho nastávající je po otci Italka a po matce Australanka britského původu. Oni se fakt chtějí vzít, co s těmi dvěmi? A co až se narodí můj vzdálený synovec? Kde bude nejužitečnější? Česko? Itálie? Austrálie, Anglie??? Já už fakt nevím...
Vy v tom máte ale tak jasno, že mi určitě poradíte...

77160

06.11.2005 18:11

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Ne, ne pane Stwora, vy se vraťe zpátky do Česka, jste tu užitečnější. Kanada patří Indiánům a Eskymákům... I když i oni jsou vlastně přistěhovalci z Asie... Tak nevím, komu ji nechat...
Takže žádné míšení [velký smích]

77162

06.11.2005 18:29

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

>Nebo hájíte nějaké cizí zájmy? Nebo nějaké rádoby
>univerzální (neexistující!) pravdy?


Zdravím Nori Kazu,
já nehájím žádné cizí zájmy ani nějakou univerzální pravdu. Jen si tu dělám srandu z některých názorů, na které nevím vážně jak lépe reagovat... A s prominutím se mne dotklo, když Mindy napsala, že by požádala choť mého kamaráda, aby odešla z Česka. Proto jsem začal psát to co píšu a je na jen na Vás zda v tom uvidíte hájení něčích zájmům.

77163

06.11.2005 18:38

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Lve,
náš Praotec Čech přišel na Říp jako přistěhovalec. Bude lepší když se necháme pohřbít v naší pravlasti a náš popel bude vhozen do Dněpru. To je naše domovina [velký smích]

77166

06.11.2005 18:40

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Už se těším na to nové stěhování národů, všichni zpět do svých pravlastí [velký smích]

77167

07.11.2005 08:42

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Včelička.
Špatně jste si přečetl ten příspěvek pana Sodka o exportu. Je tam napsáno toto: "S manzelkou exportujeme zbozi ven z USA." Pan Sodek nakupuje v USA a dováží to zboží sem do Česka, takže on je naopak jeden z mála, co z USA vyváží [mrknutí jedním okem]

77250

07.11.2005 08:48

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Já se přiznám, že nad místem svého spočinutí ještě moc nepřemýšlím. Ale asi bych chtěl být jednou pochován v Žatci, tam kde jsem se narodil. Ale kdo ví... Snad mám před sebou ještě dlouhý život a rozhodne se jinak [mrknutí jedním okem]

77251

07.11.2005 09:01

Rasisti

RE: Minda jede

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Adame,
ano, jeho studia, stejně jako moje museli platit čeští daňoví poplatníci. Existuje zde systém, který umožňuje cizincům, kteří studují v češtině studovat zdarma. Pokud cizinec studuje v angličtině, platí si za to.
Takový je systém. Někteří lidé dostudují a vrátí se zpět. Jiní zůstanou. Většina z těch, co studovala v češtině tak zůstala. Vím o Palestinci strojařovi, který dnes pracuje jako inženýr v Auto Škoda, jiný Syřan teď přednáší elektrotechniku na své bývalé fakultě, další palestinský inženýr teď pracuje v Praze u firmy Siemens. Ale vím také o Jordánci, který sotva tady dostudoval, tak se hned jako inženýr vrátil do Jordánska a začal tam pracovat u jejich telefonní společnosti.
Nevím, ale podle mne je lepší, když člověk, který vystuduje v češtině, naučí se českou mentalitu (ten výše zmíněný syrský kolega si např. rád pochutná na pivku, na burčáku, nejlepší řízek je podle něj z vepřového) a chce tady pracovat a pdonikat; nechat tady takového člověka? On má ambice, je mu 25 let, je dvojnásobný inženýr a doktorand k tomu. Takový člověk tady podle mne dělat problémy nebude.
A tím, že tady zůstane mu bude umožněno splatit dluh, který má vůči českým daňovým poplatníkům [mrknutí jedním okem]

77253

07.11.2005 09:16

Multikulturalismus v praxi: násilí a teror v ulicích

RE: Ja to

Adapa 82.?.?.?

Já jsem to používal skoro každý den, hned jak jsem spouštěl Zvědavce [smích] Ale už před delší dobou to přestalo fungovat a já myslel, že to nefunguje jen mně, tak jsem se ani neozýval.

77255

07.11.2005 14:14

Multikulturalismus v praxi: násilí a teror v ulicích

Hvězdná Pěchota

Adapa 82.?.?.?

Oblíbil jsem si amerického spisovatele sci-fi Roberta Henleina. Vytvořil ve svých dílech (psané většinou v padesátých a šedesátých letech) historii takzvané alternativní budoucnosti. V té jeho alternativní budoucnosti došlo v 90. letech 20. století k rozpadu Severoamerické Unie. Předcházely tomu zmatky, které nejsou nepodobné těm ve Francii a v podstatě všude ve světě.
Henlein ve své knize Hvězdná Pěchota popisuje, jak se podařilo tzv. Veteránům chaos potlačit. Popisuje právo člověka na život, potřebu občanství, volební právo atd. atd. Vážně všem doporučuji si tuto knihu přečíst. Možná by to mohl by se v té knize vážně dal najít recept na řešení oněch dnešních problémů [mrknutí jedním okem]

77275

07.11.2005 14:36

Multikulturalismus v praxi: násilí a teror v ulicích

Auta hoří už i v Bruselu a Berlíně

Adapa 82.?.?.?

http://ihned.cz/index.php?p=003000&m=d&article[id]=17157510

77278

08.11.2005 09:37

Multikulturalismus v praxi: násilí a teror v ulicích

RE: Zkusenosti odjinud

Adapa 82.?.?.?

Bohužel jsou to nejen slovenští cikáni... Tady v Brně stále častěji také vídám rumunské cikány. Mladé ženy s jedním dítětem v náruči a s druhým za ruku chodí po centru Brna a žebrají. Malá rumunská cikáňata hrají po tramvajích na harmoniku a žebrají...

77332

10.11.2005 08:53

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Trodasovi, Lehovi, Comodorovi a dalším v této větvi

Adapa 82.?.?.?

Zdravím, pane Stwora.
Mějte, prosím, trpělivost. Ona je sice tato větev zcela mimo téma, ale je dost zajímavá. Hlavně pro takové antitalenty na IP adresy jako jsem já [mrknutí jedním okem]
Alespoň si člověk rozšíří obzory [smích]

77563

10.11.2005 16:28

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: '..Vaše fanatický protižidovské příspěvky jsou známé všem..'

Adapa 82.?.?.?

Pan Albert sem přispívá už pěkně dlouho a žádné emoce nenávisti tady nerozvířil.
Snad by mu mělo být také umožněno říci na plnou pusu, co si myslí.

77606

11.11.2005 09:01

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Hlavni veci je vedet ,kdo je ve zkutecnosti ,kdo?

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Lve,
podle mne se pleteš. Podle mne Leho a Mikin nejsou jedna a ta samá osoba. Mikin sem zcela určitě přispívá i nadále, ale pod jiným nickem. Leho to vážně není [mrknutí jedním okem]

77750

11.11.2005 09:27

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: '..Vaše fanatický protižidovské příspěvky jsou známé všem..'

Adapa 82.?.?.?

Zdravím Leho,
před nějakou dobou jsem zde kopíroval pasáže ze Starého i Nového zákona, které rozhodně zní dost krvelačně a vyzívají také k vraždění. Nechce se mi to už znovu kopírovat, dá se to dohledat v mých starších příspěvcích.
Podobné krvelačné pasáže se najdou aji v koránu.
Ve Starém zákoně, v Novém zákoně i v Koránu jsou také mírumilovné pasáže...
Takže podle mne záleží hlavně na tom, co tam člověk chce najít. Podle mne každý dokáže najít v Koránu i v Bibli přesně to, co tam chce najít...
Islám nebo Korán se těžko podaří zreformovat. Samo o sobě není toto náboženství špatné. Vážně. Svinstva ve jménu víry dělají jen fundamentalističtí magoři, kteří nemají podporu mezi většinou muslimů. Bylo by to, Leho, na dlouhou, ale opravdu dlouhou diskuzi.
Odsuzuji jakékoliv vraždění civilistů, ať ho provádí kdokoliv v jakémkoliv jménu. Nemohu tady do detailů rozebírat Korán ani Bibli, protože obojí znám jen jako samouk, ale znám několik desítek muslimů a z toho jen dva byli z prominutím "magoři", kteří nedokázali tolerovat nikoho jiného než-li muslima.

77753

11.11.2005 13:39

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Adapa 82.?.?.?

Zdravim, Misu.
Mohu se jen zeptat na kolik taková přednáška přijde?

77793

11.11.2005 13:46

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Hlavni veci je vedet ,kdo je ve zkutecnosti ,kdo?

Adapa 82.?.?.?

Ani Mikina ani Leha jsem nikdy v realitě neviděl. S Lehem jsem si vyměnil pár e-mailů a věřím, že pár dalších si jich ještě vyměníme. S Mikinem jsem nikdy nemluvil, začal jsem sem přispívat až když mu byl zakázán přístup na Zvědavce.
Ale díval jsem se na Mikinovi stránky, pročítal jeho starší příspěvky a v mnohém se to liší od Leha. Myslím, že Mikin sem přispívá pod jiným nickem, ne tak často... Ale je to prostě jen můj pocit...
Ale kdybych byl v Sázkové kanceláři, klidně bych si vsadil i tisíc dolarů, že Leho a Mikin nejsou jedna a tatáž osoba [mrknutí jedním okem] Ale jak říkám, je to prostě můj pocit, má intuice, nic více nic méně...

77794

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 81 čtenářů částkou 13 773 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun06.10.20 09:50 Česká republika 3

Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením04.10.20 17:58 Česká republika 11

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
27,20 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 116,27 Kč
1 unce stříbra
574,24 Kč
Bitcoin
291 983,21 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?