Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 31 příspěveků, 2 různá jména: Sidonius Zdenek M, Zdenek Matoušek.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

09.06.2006 18:41

Teroristé na baterky

RE: teroristi v Kanadě

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Já už jsem nejednou psal, že vám, teda vašim policejním a
>jinejm složkám asi silně hrabe na věžích....

>
>To by tady pozavírali půl státu včetně mne...
>
>Zeptal bych se esli sou tam všichni úplně potroublí, ale
>patrně bych se dověděl že jo což tady víme i tak....

>
>Představa jak nasraní teroristi se cvičí paintbolem a chodí
>na pizzu...to mě teda poserte záda!!!

>To sou naši "zelení" asi ultrateroristi, hi!!!
>No a já budu asi druhej Ladin...

Ale to je docela jednoduché Mr. Rat, stejně tak, jak jsou podle některých podávány mainstreamové informace, tedy předžvýkané a "upravené", tak takhle nějak podobně máte tady podané od některých zdejších "chobotnatců", ty informace z Kanady, kteří jsou orientovaní opačným směrem, než ty mainstream. Kanada bývala opravdu velice prosperující a velice slušná země, což je ale díky lidem, kteří sem přijdou a dělají akorát bordel, kradou a živí se kriminalitou, dávno pryč. Mimochodem, já "su" taky z Brna a považuju se za čecha, protože ona žádná národnost "moravská" není, je to pouze název regionu, ale docela slušně bych Vám řekl, že těch "potróbléch" je v Brně a v celé České republice určitě víc, než tady. To, co "vychcaný český člověk" považuje třeba u Kanaďanů za blbost, nebo nebo hloupost, je mnohdy jenom obyčejná ohleduplnost, přejícnost a možná i naivita, protože oni nevyrostli v takovém marasmu, jako jsme vyrostli my, kde se všechno obracelo naopak, všichni věděli o co jde, ale chovali se jako chameleoni. A dodnes to tam mnohým zůstalo. Dostal jsem od známého časopis "24 Hodin" z 25.dubna t.r., vydaný v ČR, kde je velký nadpis hned na první straně - "Češi patří mezi zlodějskou elitu" a píše se v něm, že za pouhý rok Češi ukradli z obchodů zboží za 13 miliard korun. Já vím, že teď mě to s těmi "Čechy" upřesníte, že jsou to ti "přičmoudlí", co nejvíc kradou, no, jistě se na tom podílí větším dílem, ale i tak je to dost. Jinak si myslím, že Vám, tak jako většině ostatním Čechům, by pomohlo abyste pobyl delší čas v nějaké západní zemi. Ale to by muselo být o trošku dřív, dnes už je to taky trošku jiné, díky té "zdravé" multi-kulti. Češi holt vždycky ví a umí všechno nejlíp, hlavně to kradení a podrazáctví. Tak Zdarec.

107955

07.06.2006 01:21

Po volbách

RE: Pane Stwora!!!!

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Vzal jste vůbec v úvahu,že ti pro vás špinaví a
>nepříspusobiví indiáni v Americe,křovácí v
>Austrálii,domorodci v Africe,indiáni v brazilských pralesích
>kdysi chtěli a chtějí žít svým spůsobem života.No a pak
>přišla bílá tvář a vysvětlila jim,že žijou
>špatně,většinou násilím!!Jak by se vám líbilo kdyby
>přiletěli ufáči a začali vám mněnit váš konzumní
>život,jsem jeden velký zvědavec co odpovíte!

Ale to jste pane Anonyme docela na omylu. Těmhle lidem je právě umožněno žít podle jejich zvyků a způsobů, alespoň tady v Kanadě, tuším, že v USA a v Austrálii rovněž. Jsou majiteli velkých území, mají své správní celky - Rezervace, ale neberte to slovo v českém slova smyslu, je to území, kde žijí jenom oni a nikoho jiného mezi sebe nepustí a mohou tedy žít, jak je jim libo. Samozřejmě, že mohou žít i kdekoliv jinde, ale tam už musí dodržovat určitá pravidla občanského soužití. Mají spoustu výhod, jak už zde někdo uvedl, jenže jim se ten jejich bývalý způsob života zhola nezamlouvá a právě ty výhody a podpory je nejvíc zkazily. A přál bych vám vidět to okolí jejich příbytků v těch rezervacích, cikáni jsou možná trošku pořádnější. Je pravda, že před nějakými dvě stě lety to vypadalo trošku jinak, ale pokud chcete tímto argumentovat, tak to bysme se postupně dostali až do starého Egypta a všude byste mohl najít tyto jevy a situace. Podívejte se kde všude jsou dneska Číňani, Arabové a Indové a další. Taky jim chcete vyčítat, že někam vlezli a snaží se žít po svém ? Ano, mnohdy tomu tak je, ale nemyslím, že by byly jejich zvyky a způsob života, tak silný, aby to ovlivnilo ty okolní starousedlíky a oni by pak žili taky tak. Akorát je kvůli tomu mela. Asi to půjde tak daleko, až se zase něco semele.
Jak je vidět, tak ten defraudant Karl May dokázal poplést hlavu spoustě lidem, dokonce i Hitler prý ho měl v oblibě. Bodejť ne, když May v těch svých dílech tolik vychvaloval tu germánskou ušlechtilost a čestnost. Jen nevím, proč se ten Hitler podle toho taky nechoval a ti ostatní Teutoni taky.

107828

07.06.2006 00:29

Hollywoodská show: odhalení teroristů v Torontě

RE: Hnojivo.

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Za Trudeau byla Kanada zeme na kterou jsme mohli byt hrdi. To Vam
>take vysvetluje, proc uz takova neni. Muzete si tak lehce
>odpovedet na to, co sam tvrdite!

To mně úplně stačí, když říkáte, že Trudeau byl takový "kádr", tak jste nejspíš jako on. Přečtěte si, co jsem o něm napsal v předchozím příspěvku, aspoň se vyhnu cenzůře. [oči v sloup]

107827

06.06.2006 19:06

Hollywoodská show: odhalení teroristů v Torontě

RE: Hnojivo.

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Je to jen z 10% polopravda a z 90% lez pane Matousek.
>Hnojivo koupila a dodala policie..... co k tomu rict.

Jedině to, že si ty TŘI TUNY hnojiva objednala skupina muslimských kluků !!! To je taky jen 10% pravda ?!

>Podivejte se na muj prispevek 107723 v diskuzi k clanku na toho
>byvaleho analytika CIA. Viz tez Toronto star z 6/6/2006.

Nepodívám !

>
>Kdyz to shrnu: na buranske Kanadany buranskou motyku.
>Proste hokejovy narod - vzdy to zabere! [velký smích]

No, je tedy velmi zajímavé, že Vám to nevadí natolik, abyste odešel jinam. Ta Kanada byla bezvadná země, ještě dlouho po "invazi" osmašedesátníků z ČSSR, to Vám řekne každý, kdo to zažil, ale po tom, co ten zkurvenec Trudeau, začal s tou jeho politikou a nabral enormní množství lidí s Asie, tak se celá ta sláva Kanady začala hroutit a dneska už je skoro v prdeli a taky díky komu i ta zločinnost kvete jak z jara. Kdo po sobě nejvíc střílí a dělá bordel ? To se ani nesmí napsat do novin, aby to bylo politicky korektní a vy to jistě taky víte, tak na mě nezkoušejte takový hlouposti s 90% a 10%. [naštvaný]

107804

06.06.2006 05:24

Hollywoodská show: odhalení teroristů v Torontě

Hnojivo.

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>>"mestysek" Brampton ma pres 200 000 obyvatel, takze zase vedle
>>jako vzdycky.
>
>No dobře, tak 200. Jezdím tam skoro každý týden, ale ještě
>jsem se nestačil podívat. [zahanbení] Změnilo to něco na obsahu
>ostatních informací v článku?

Ano to, kolik obyvatel tam žije, je jistě nepodstatné, ale mě silně zajímá, na co ti kluci, vedení tím třiačtyřicetiletým chlapem, potřebovali TŘI TUNY hnojiva ?! Plánovali si snad založit nějakou zahrádku a pěstovat tam ředkvičky ?! Co je ale velmi zarážející, je právě skutečnost, že se to hnojivo dá použít taky jako silná trhavina ve spojení s další látkou, kterou lze daleko snadněji a levně opatřit. Takže máte asi v sousedství nějaký arabský "mičurinský" kroužek, vlastně jste měl. A zatím tady nikdo neřekl, že je měli nechat a počkat až na první důkaz, protože je snad každému jasné, že by to byla hloupost. A jak jsou tihleti kluci "kovaní" v jejich svatém přesvědčení a víře, to už jsme viděli na tom patnáctiletým klukovi (příslušností kanaďan, národností afghánec), ce se vrátil z Afghanistánu, kde válčil s Talibanem proti spojencům. [oči v sloup] Opatrnost matka moudrosti.

107773

05.06.2006 01:00

Souložící vrabci

RE: No jo :-)

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Zítra letím shánět takovou tu nalepovací siluetu dravce... v
>nejhorším případě si tam nakreslím vlastní - třeba to
>pomůže [smích]

Pokud zase mohu posoudit z vlastní zkušenosti, tak mi i ta plastiková atrapa dravce byla prd platná, stejně jako to zrní, namočené ve slivovici (55%), zdejší holubi jsou asi horší, než Jelcin. Oni se asi střídali, já jsem si je nijak nepoznačil a tak nevím, jestli to byli ti samí, nebo jejich kámoši, ale jsou tady pořád. A balkon posraný taky. Už mně jeden odvážlivec vlezl i do bytu a pak se nemohl trefit tou, asi deseticentimetrovou skulinou ven a narážel do skla, tak jsem mu otevřel ty dveře víc a docela sprostě mu vynadal a řekl jsem mu, že ho příště fláknu po hrbě tyčkou, ale nevím jestli mně v tom jeho rozrušení rozumněl, radši ty dveře tolik neotvírám.
No a s tou vlastní podobiznou to raději nezkoušej Katarína, dost pravděpodobně bys dopadla, jako ten obraz císaře pána v hospodě U Kalicha, který dal pan hostinský Palivec raději na půdu, protože na něj sraly mouchy a ještě byl kvůli tomu uvržen do vězení. To vězení Ti snad nehrozí, ale to posrání od ptáků zcela určitě. [velký smích]

107679

05.06.2006 00:34

Souložící vrabci

Ctěné dámy !

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Moje přítelkyně, velmi milá, hezká a inteligentní to osoba
>na toto téma pronesla jednu větu, pro lepší autentičnost
>použila místní "dialekt",
>... cituji: "Na tych cickach jsem odkojila tři
>děcka..." - která z modelek se může pochlubit podobným
>heroickým výkonem?
Drahá Kateřino i paní člověkyně Jarmilo, až bude svět, potažmo lidé a hlavně to "nemravné" mužské plemeno upřednostňovat a uznávat převážně jen ženy, které odkojily co nejvíc dětí, pak můžete být nanejvýš spokojeny i přes tu nepřízeň přírody, která s vašim tělem provedla po těchto útrapách některé "nežádoucí" změny.
>Byl tady cca před rokem článek na téma silikonů. Já jsem
>viděla, jak vypadají upravená prsa,
Já jsem viděl obojí, upravená i neupravená, a nechci se vyjadřovat k tomu, která se mi zamlouvají víc, myslím, že je to docela prosté. I když některé ty "upravené" opravdu vypadají nepřirozeně, přece jen bych řekl, že je tam podstatný rozdíl, ve srornání s těmi, které jak říká Blažková, "koukaj na boty".
jen nevím, zda bych
>snesla ve svém těle nějaké cizorodé předměty. Viděla jsem
>i prsa upravená bez implantátů, a ať si plastičtí
>chirurgové říkají, co chtějí, ty svislé jizvy od bradavky
>dolů jsou velmi ohavné, bez ohledu na to, že už prsa
>"nekoukaj na boty".
Nejhorší a nejnebezpečnější je asi ten cizorodý předmět v těle a tím i nebezpečí vzniku rakoviny, ale jak vidět, ani to mnohé adeptky krásy neodradí.
S třicítkou na hrbu a dvěma pitomky mám nárok
>vypadat tak, jak vypadám, ať už vypadám jakkoli. (A já
>nevypadám na dvacet devět a dva pitomky.) Asi jsem to
>potřebovala vidět na vlastní oči, abych zjistila, že TOHLE
>fakticky NECHCI. Ať žije příroda! [smích]
Myslím, že ty jizvy nebudou to nejhorší, ale o tom už jsem se zmínil nahoře. S těmi implanáty a vůbec s všelijakými operacemi v plastické chirurgii, je to jako se vším ostatním. Drtivá většina lidí se zajímá o to pozlátko, vzhled, tvar, barvu, jak moc je kdo přítažlivý apod., ale o ten obsah až druhořadě a pak se časem dopátrá nemilého zjištění, že celá ta fasáda a to pozlátko je vlastně, dámy prominou, k hovnu. Jenže někdy to zjištění přijde trošku pozdě a pak si člověk odnese nějaký šrám, žejo Blažková.
Vzpomínám si na povídku od Roberta Fulghama, bylo to tuším v sérii "Už hořela, když jsem si do ní lehal" a tam je ta povídka o "krásce a ošklivcovi", kde si ta kráska, když ovdoví, vezme svého švagra a je velice mile překvapena, jaký je bezvadný člověk a že vlastně byla pěkně hloupá, když si dříve zvolila toho bratra. No jo, takovej už je holt dneska ten svět a proto bude brzy konec, jak říká pan Gejdodámus, jeho kocour i havran mu horlivě přikyvují. Tak se nemračte a snažte si ho ještě užít ! [velký smích]
S těma holubama mám stejný problém Kateřino, ale ani to opilé zrní nepomohl...

Kráceno (Editor)

107677

31.05.2006 11:23

Rovná daň je zločinná

RE: progrese

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Chcete tím říci, že progresivní daň zvyšuje rozdíly mezi
>chudými a bohatými? Zatímco rovná daň tyto rozdíly
>snižuje?

>To je samozřejmně nesmysl.
>Ač zaměstnavatelé platí své "elitní managery" velice
>dobře, progresivní daň je v tom brzdí. Jejich čistý
>příjem by v případě rovné daně prudce vzrostl. A jestli si
>myslíte, že by v případě rovné daně zaměstnavatelé
>snižovali hrubý příjem "elitních managerů" a ušetřené
>peníze by použili na platy obyčejných zaměstnanců, tak jste
>hodně naivní.

Nevím, jak dalece je poměr mezi "progresívní" a "rovnou" daní určující příjem "některých" zaměstnaců, ale já, jako "selfemployed", ředitel i uklízečka v jedné osobě, můžu prohlásit, že ty daně se dají "určitým" způsobem "vydolovat". Je to jenom v tom, že za podvod třeba stratíte celou firmu a pokud budete opravdový zloděj, přijdete i o dům. Ale tohle nějak "nefunguje" v tom našem světě, že ano. Podrazy se dělají, jenže jsou tak nějak "zamaskovány", aby ten zpětný úder nebyl tak silný. A v tom to je !!! Ony ty regule a zákony jsou taky jen dělané lidmi, kteří by se mohli těmito zákony "umazat", tudíž není záhodno to zrovna nastavit tak, aby to "vždycky" odnesl viník. Známý jest Havlíčkův citát o pánech a Jankovi jdoucím s nimi na led. To se potom Janek nestačí divit. No, a my taky ! [smích]

107391

31.05.2006 11:00

Kubiceho vabank po modré

RE: Tragedie ceskeho naroda

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Z historie vime, ze cesky narod si zridka dovedl sam vladnout a
>proto povolaval cizince anebo se jim dobrovolne
>vzdal/protektorat/
Ale příteli ! To jste to vzal pěkně zkrátka ! Už za ranné vlády Přemyslovců docházelo k těmto jevům, které ani potom nebyly ojedinělé.

Co se deje u nas pred volbami jen potvrzuje
>znamou zkusenost, ze dokud se mohlo krast po roce 1945
>sudet.Nemcum a pak t.zv.kapitalistum tak nyni jiz takove moznosti
>nejsou a musime se okradat navzajem.Za komunismu se kradlo take,
>ale to se jednalo a o relativne male castky ale mame to v
>krvi.
To máte opět smutnou pravdu, ale zase jste to posunul o několik století. Copak si myslíte, že se stalo s majetkem 28i českých pánů popravených po vítězství na Bílé hoře ?

Bohuzel zadny novy politik po roce 1989 nevystoupil a
>neodsoudil kradeze - mely se odsoudit pro vystrahu i kradeze za
>komunismu, kde kazdy i maly reditel mel vilu, milenku, nebo
>luxusni chatu z prumer.platu reditelu tehda cca 6 tis.Kcs.Zrejme
>ti novi, pocinaje Klausem cekali take na nejakou odmenu- ostatne
>ty sposnsorske dary z ciziny, nemohl poslat zadny cizinec- ten
>nemel tehda o CSFR zadny zajem - ale cs.podniky zahr.obchodu mely
>v cizine na kontech svych zahr.filialek pres 50 milionu dolaru.A
>kdo s nimi mohl disponovat byl reditel-kadr, Stb - a ten se
>nabizi tento scenar:
Ale, ale, milý příteli ! Vy byste chtěl zničit bezmála polovinu českého obyvatelstva ?! Ještě dnes k tomuto "bohulibému" úkonu nelze přistoupit, neboť by to znamenalo občanskou válku. Ten "holubičí" český národ je tak propleten a propojen mezi sebou, že je skoro nemožné hledat viníky v řadách obyčejných lidí. Vlastně tam už vůbec ne. A výše si asi nikdo netroufne. Ti už se dokázali dobře zabezpečit. Teď už by mohlo přijít na řadu jen nějaké "povstání", ale lid český se k tomu odhodlává vždycky v nepravou chvíli.

>nove podniky si mohou hospodarit podle sveho, ackoliv to byly
>penize,ktere patrily nam vsem - byly to penize za vyrobky, za
>ktere jsme dostali zebracke mzdy za socialismu.

Ano, nejsmutnější a nejtruchlivější je to, že to byly peníze českého lidu, i když se mi tato formulace příčí říct, ale ten český lid se jen připosral a nedělá nic, takže o ty peníze zas tak moc nestojí. Tak jako nedělá a nesnaží se dělat něco v jiných situacích.

107389

31.05.2006 09:47

Ztratil Bush zcela smysl pro realitu?

RE: Living in Bushistan

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Neprovdaní mají smůlu
>Radní městečka Black Jack ve státě Missouri se rozhodli,
>že pro ochranu mravopočestnosti [chechtot] nedovolí, aby
>neprovdané páry s více dětmi žily pohromadě. Podle
>současného zákona nesmějí žít v jednom bytě více než
>tři lidé, které nespojuje manželství nebo příbuzenský
>stav. Kdo zákon porušuje, nedostane povolení k nastěhování,
>a pokud již bydlí, má příští měsíc výpověď. Po
>předchozích zásazích federální vlády, která
>rozhoduje nejen o tom, jaké žárovky mohou být v kuchyni, ale
>také o tom, kolik vody může být použito ke spláchnutí na
>záchodě, je to další zásah do soukromí.
[chechtot]

>http://www.tyden.cz/text.asp?rid=3
>
>Masarykův prapravnuk, 34letý výtvarník Jan J. Kotík...se
>narodil a vystudoval v USA, kam jeho rodiče v roce 1970
>emigrovali. Od roku 2000 žije v Praze. "Oženil jsem se tady,
>čekáme druhé dítě. Pro mladou rodinu je to tady daleko
>jednodušší než v Americe," připouští Jan J. Kotík.

>[překvapení] [chechtot]

>http://www.tyden.cz/text.asp?show=text&tid=21255
>
>Ale abych jen neplival: Potřebuji nové jízdní kolo a v
>Bushistánu jedno pěkné vyrábějí - Cadillac AM 2,7. Vzhledem
>k současnému stavu amerického wonu mě jeho cena přijde na
>nějakých 130% platu, takže proč ne? [chechtot] Ale ten dovoz...
>[mrknutí jedním okem]

>http://www.earthspirits.net/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&S
>tore_Code=cbs&Product_Code=mb_am27

Ale příteli !
Vy tady mícháte hadry s ledem. No tak !!!
[chechtot]

107385

31.05.2006 09:26

Kubiceho vabank po modré

Jak pravil ten starý rabbi

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>No a v té době jsem ztratil víru, že se věci mohou obrátit
>k lepšímu. Volby vyhrálo OF a během pár měsíců bylo v
>parlamentě nikým nevolených stran jako nasráno. A v této
>demokratické tradici pokračujeme dodnes.

Takže nezbývá, než konstatovat, že všechno je prostě úplně jinak. Jak už ani "jinak" nelze, že ano ? Teď se jen ještě zeptat, kolik lidí to překvapilo. Možná, že jich to spousta neočekávala, ale o velké překvapení nejspíš nejde. [chechtot] Protože zase tak moc "jinak" to nebude.

107382

30.05.2006 23:58

Kameny a písek

RE: Hovězí

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>ta vasa varianta, nema s polstinou nic spolocneho.
>
>spravne po polsky sa povie:
>"na zachodnim froncie nic nowego"
>
>salem alejkum!

Já jsem to takhle slyšel a zatím mě ještě žádný polák, či polka, kterým jsem to řekl, neopravili, že je to špatně. Netvrdím, že nemáte pravdu, ale radši bych, kdyby mi to řekl polák, který má alespoň základní vzdělání. Ona jedna věc je doslovný překlad toho názvu a další věc je, jak ten román od Remarqua sami volně nazvali Poláci, nebo nějaký polák, který to překládal. Takových názvů, volně přeložených je spousta, které spíš mají vystihnout náplň a děj určitého díla. Takže ta otázka by asi spíš měla znít - jaký název zvolil nějaký polský překladatel pro ten román. [oči v sloup]

107354

30.05.2006 04:06

Kameny a písek

Hovězí

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>kdyz uz jsme u te polstiny, co je to 'wolovina bez kosci'? [vyplazený jazyk]

Řekl bych, že hovězí bez kosti. Ale víc se mi líbí, jak se polsky řekne "Na západní frontě klid" - "Na zachodie niema nowyn". [smích]

107265

30.05.2006 03:51

Rovná daň je zločinná

Tisíce tisíců

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Obluda je nenažraný Otesánek, kterému nestačí, co ukradne a tak si ještě půjčuje. Za posledních 8 let cca. 1000 miliard Kč tj. 1000 000 000 000 Kč.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co je zase tohleto ? Já bych řekl, že je to jeden bilion, tady v Kanadě, nebo v USA by to byl už trilion, protože miliardu nepoužívají. Jinak to je pěkná sumička i kdyby se to převedlo z kaček na libry. Ale je vidět, že se pořád nějak dokáže prosadit ten "zdravý, český smysl pro fair play" [překvapení]

107264

27.05.2006 09:01

Tomáš Pitr

RE: špatně jsme vykročili

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>to přenechání politické moci za plyšáka,které bylo
>vykoupeno později při privatizaci miliardami a rozkradeným
>státem,to nás absolutně demoralizovalo.Nelze na jednu stranu
>vysílat v TV pořady o zrůdnosti komunismu a na druhé straně
>každý den kolem sebe vnímat bývalé komunisty-nyní
>velkokapitalisty.On ten podnik nerozkradl řadový dělník,ale
>ti,kdo věděli, jak na to. Bývalá vedení. Do fondů nám zase
>nalezli agenti Stb. A tak to šlo dokola a jde stále. Nemá cenu
>hádat se o pravici a levici,obě velké strany hájí jedny a ty
>samé. Ani jedna nesáhne k majetkovým přiznáním,kde by
>museli majitelé prokazovat původ nabytého majetku.Rozdíl
>mezi ODS a ČSSD je pouze v tom,že ODS je ještě natolik
>drzá,že mluví o nebezpečí komunismu. Byť by bylo toto
>varování pravdivé, lidmi je chápáno jako výsměch.
>Dochází logicky k rozpolcenosti mezi slovy a bývalými činy.
>[pláč]

Musím Vám drahá Leuše říct, že to, co říkáte se ztotožňuje s tím, co si myslím já sám. Je to přesně tak ! Všichni se diví a jsou zklamáni tím, že se krokodýlovi narodil zase krokodýl, když už přece všechny přesvědčil, že se mu narodí hravé, líbezné štěňátko. Jenže nejhorší je to, že vlastně všichni ti ostatní, nebo aspoň většina z nich, jsou taky krokodýlové. Je velmi těžké a vlastně nemožné, aby se ze smetiště stala z ničeho nic, pěkná a úhledná zahrádka. A než se vůbec stane, že se dostatek lidí začne starat o to, aby se to smetiště zlikvidovalo a začlo se na té "zahrádce" pracovat, to nejspíš taky vezme nějaký čas. No, snad to začne v brzké době. Spíše je to ale jen zbožné přání. [pláč]

107074

26.05.2006 09:03

Tomáš Pitr

Vzdělání

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Krapítek mi připomínáte Ivana Lendla asi rok a půl po
>emigraci, kdy pronesl na mikrofon památnou větu : "... žiju na
>maj fárm vit maj dág .. jak se to ržekne čhésky ... phés
>..." . Taky sakra rychle zapoměl, odkud přišel.

To máte určitě pravdu a já znám takových více, ale pořád je to jenom ten "malý, český člověk", který se chce nějak odlišit a vytáhnout nad druhé, nebo je to určitý druh "profesionální deformace". Tady jsou i tací, kteří přímo v naší komunitě, kde se mluví česky a kde například i při vysloveně "české produkci", se nedovedou zbavit přízvuku z angličtiny i přesto že jsou na to několikrát upozorněni.

Jistěže
>maturita není povinné vzdělání pro úspěšného
>podnikatela, ale dosažené vzdělání je určitým měřítkem
>schopností člověka ať chcete nebo ne všude na světě.

V tom s Vámi zase souhlasím, ale ten důraz a důležitost, která se doma klade na vzdělání a traduje se už od starého Rakouska a která je pro mnoho lidí doma Alfou a Omegou, jak se lze lehce přesvědčit i tady na Zvědavci, je v těchto končinách brána poněkud jinak. Například jsem ještě neviděl, že by zde někdo používal titul ing. před jménem, nebo magistr a pod. Většinou tak lékaři, nebo opravdu vědátoři, ale těch zas tak moc není.
Ono to vzdělání a podle toho ta váha, která je mu dávána v ČR, nemusí být nabyté jen ve škole a podložené diplomem, ale třeba jen samoukou.

Pokud
>se veleúspěšným podnikatelem stane člověk sice bez
>vzdělání, ale z dobrého vrhu a po dobrých rodičích (
>navíc si i změní jméno, aby to tak nebilo do očí),je to jev
>k minimálně k zamyšlení. Vám je to zřejmě fuk - pokud má
>dotyčný ranec a vydělal ho třeba podfukem, může být blb,
>gauner , mafián ... hlavně že ty big money má. Tak tam raděj
>zůstaňte a divte se z dálky, že ten českej plebs má občas
>jiný měřítka hodnot než Vy.

Takhle to samozřejmě není, že by to bylo fuk, ona ta Amerika je v podstatě založena na tom, že kdo je chytřejší a mazanější, tak má dostatek příležitostí k tomu, aby je využil. To se teď odehrává v české kotlině a docela chápu, jak to působí na lid zvyklý 40 let platit za kilo cukru stejně, jak v Aši, tak v Prešově. Jenže je tady ještě taková maličkost a to je legislativa, zákonodárství a to Vám tam docela chybělo a snad stále ještě chybí, když mohlo a dochází k jevům, který jste zde popsal. Takže zase je to jen návaznost na ten předchozí řežim a povahové vlastnosti těch Vašich "bezúhonných" spoluobčanů. Stát a jeho vláda je od toho, aby takovouto činnost nedovolil a v přpadě porušení ji stíhal. Ale víme, jak to všechno je, že ano ? Takže to vzdělání s tím asi opravdu nebude mít tak úzkou souvislost. On i dvakrát promovaný doktor může docela pěkná svině. [smích]

107020

26.05.2006 05:31

Kameny a písek

Kameny, písek a pivo

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

"Kameny znázorňují důležité věci ve vašem životě. Jako jsou vaše rodina, partner, zdraví, děti..., všechno, co je tak důležité, že kdyby jste to ztratili, bylo by to velmi zničující."

"Kamínky znázorňují ostatní, méně důležité věci. Například vaše zaměstnání, dům, auto..."

"A písek je všechno ostatní. Drobnosti."
________________________________________________________________


Tohle jsem dostal asi před rokem taky, jako chain-e-mail, ale jeden můj známý to ještě doplnil tím, že jeden ze studentů přišel k té nádobě, když už byla plná a nalil do ní láhev piva a vešla se tam. Potom řekl ostatním, že jak vidět, pivo všechno urovná a spojí a místo a čas se pro něj vždycky najde. No, je to trošku charakteristické pro Čechy, ale kousek pravdy na tom je taky. [chechtot]

107009

25.05.2006 22:54

Tomáš Pitr

Zlo zůstane zlem i když si převleče několik kabátů

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Vždy je nutné rozumně posoudit, co takový člověk
>s majetkem,kterého se zmocnil, provedl, vzhledem
>k obecné prospěšnosti.Jinak pan Král píše zajímavé
>věci a není nutné s ním polemizovat ohledně důkazů,
>protože jak jinak mohl Pitr alias Pitra ke svým
>majetkům přijít, než popsaným nebo podobným způsobem.

Takže by bylo bývalo na místě, kdyby každý, kdo kupoval, nebo měl zájem koupit nějaký velký podnik, či fabriku, napřed prokázal, jak k těm velkým prachům přišel. Ono do toho 89ého roku zase tak moc "movitých" lidí nebylo, a když už, tak je jasný kdo, jenže je to jak se říká "Catch 22", oni ti, kteří by měli ustanovit a uplatňovat takový zákon, by to vlastně dělali sami proti sobě, nebo proti svým známým a blízkým. Všechno je to jedna pakáž, tak se nikdo nemůže divit, že je to tam tak, jak to je. Ať je u vesla ta, nebo ta strana, vždycky to dopadne stejně, protože je to všechno v lidech a těžko, přetěžko se z toho ten národ vybabrá, pořád je tam krédo co nejvíc si nakrást, oblafnout ty druhý a se vším nějak vysouložit. NORMÁLNĚ NEFUNGUJÍCÍ DEMOKRACIE !
Tudíž lze jen velmi těžko odsuzovat někoho za to, že z takového "Auigiášova chléva" odešel jinam.

Tímto jsem vyčerpal svůj příděl a tak se rozloučím ve stylu Voskovce a Wericha - " Nashledááánóóu v léépšííích čááásech " ! [chechtot]

107000

18.05.2006 09:54

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Taky postřeh

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

"Minulý měsíc jsme si vyřídili sociální příplatek na bydlení a na dopravu MHD, dcera má atypický ekzém a manželka ji musí vozit k lékaři. To dělá dalších 3.000,- měsíčně, vyděláváme už 25.430 Kč čistého a koupili jsme si hezkou Fabii na leasing. A hodná paní na úřadě slíbila, že nám příplatek
doplatí za rok nazpět, to je fajn, potřebuji nové lyže a manželka si vyhlédla kožíšek. Těšíme se, až manželce zvednou mateřskou na 7.000, možná bychom si pořídili druhé dítě a koupili nové, lepší, zahraniční auto, ten leasing lehce z těch 35.800 Kč čistého utáhneme.
Jednou za pùl roku se nechám na chvíli zaměstnat a pak hurá znovu na úřad práce. No, nějak ten měsíc vždycky přežiji...to víte, už jsem si zvykl na svùj denní režim: vstáváme kolem deváté, v 10 ráno žena zajde pro rohlíčky do pekárny, po cestě mi koupí noviny - samé potěšitelné zprávy, pak si chvíli hraji s dcerou a vyrazíme někam na výlet, podle počasí - do přírody, na koupaliště, na běžky, do akvaparku. Jen mně občas přepadá splín a pak mne trochu mrzí, že moje dvě vysoké školy, inteligence i schopnosti nejsou využity. Nemělo by to mrzet i tu paní na úřadì? Ale brzy mě to přejde, vždyť se máme tak dobře a já jsem nevděčný! Když se vrátíme z výletu, potkám občas kluky z bývalé práce a pozvu je na pivo. Jsou fùrt nespokojení, což nechápu. Makají a stále jim nestačí peníze.
A přitom je to tak jednoduché...
Díky státe, díky vládo, miluji tuto svoji českou socialistickou zem!"

Tenhle článek jsem si vypůjčil ze zdejšího Zpravodaje a ti to taky odněkud okopírovali. Musel jsem to sem vpasovat přes OCR a přesto opravit spoustu chyb, tak se omlouvám i za ty, co nejsou moje.

106274

18.05.2006 09:49

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Taky postřeh

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Jsem nezaměstnaný a rád.
Bydlíme se ženou (na mateřské) a malým dítìtem v menším okresním městě 120 km od Prahy ve zděděném rodinném domku. Ještě nedávno jsem pracoval jako systémový analytik u místního výrobce telekomunikačního softwaru, vydělával jsem na náš region slušné peníze, žena dostávala mateřskou a docela hezky a spokojeně jsme si žili. Vydělával jsem 15.000 Kč čistého, žena má mateřskou 3.630 Kč, za 18.630 korun se u nás dá slušně žít. Shodou rùzných okolností mùj
zaměstnavatel zkrachoval. Nepříjemné...
Slušnou práci u nás neseženu a tak jsem se rozhodl hledat v Praze. Našel jsem si práci hned, jsem profík v oboru, plat je slušný - 38.000,- Kč. Na denní dojíždění to ovšem není, takže si musím pronajmout byt a domù jezdit jen na víkendy a jedenkrát v prùběhu týdne, když je třeba ženě pomoci a taky aby nebyla pořád s dítětem sama. Samozřejmě něco stojí stravování v Praze, máme sice stravenky a žena mi dává jídlo sebou, ale stejně se nevyhnu občas nějaké restauraci. Ale práce mně baví, mám skvělé výsledky, firma je se mnou velmi spokojená a daří se nám.
Pracuji v Praze už měsíc a pùl a přišla první výplata - 26.600 Kč na dlaň. Z toho okamžitě vypláznu 10.000,- za pronájem garsonky na Jižním městě. K tomu ještě poplatky za vodu, plyn.
Internet (tedy výpalné Telecomu) 2.000,- Kč.
Na cestách autem domù a zpět najedu měsíčně l .920 km, což mě stojí jen na benzínu 4.800 Kč. Za rùzné další nutné pražské poplatky, které bych doma neměl, vydám asi tisícovku. Počítám, počítám...jsem blázen, abych tady makal celý týden bez rodiny za 8.800,- Kč? Moje žena bere mateřskou 3.630,- a náš společný příjem je tedy vlastně jen 12.430 Kč. Jak s tím vyžít? Naše životní úroveň upadá. Dávám tedy výpověď, odjíždím domù a přihlašuji se na Úřad práce. Moje podpora činí 10.800 Kč za celodenní hraní s dcerou. Protože se večer nudím, skládám známým PC. Udělám tak jeden týdně, na každém vydělám asi 2.000,-, tedy 8.000 měsíčně na ruku. Uvažoval jsem, že si zřídím živnostenský list a začnu se tím živit. Tak jsem zašel na úřad. Paní mi vysvětlila, že musím platit
minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, dohromady asi 3000 za měsíc. Minimální daň mi ukousne minimálně 840 korun měsíčně. Počítám, počítám...a z mých vydělaných 8.000 by mi tedy zùstalo jen 4.160,- Kč. Polovina ? Pani, nechte si ten formulář...
Podnikám tedy raději dál na černo, neplatím nic, zdravotní za mne platí stát a sociální pojištění nikdo. Stejně je k ničemu. Dostávám 10.800,- od úřadu práce, 8.000 za služby přátelùm, manželka má 3.630,- takže náš celkový příjem do rodiny je 22.430 Kč. Naše životní úroveň se
rapidně zvedla, letos v létě si konečně dovolíme dovolenou u moře a v zimě lyžování v Alpách.
Minulý měsíc jsme si vyřídili sociální př

106273

17.05.2006 10:06

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Např. v Nashvillu, si lidé nemohou koupit alkohol v neděli,

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Jo, milej zlatej, to se už před sto lety říkalo všelijakým
>tulákům, kteří se na stará kolena přihnali do domovské
>obce: "Kde jsi dědku tancoval, tam ať se s tebou teď trápí".
>Ostatně, když jsou tak bohatí a v USA je tak dobře, proč se
>asi stěhují zpátky?

>J. H.

Řekněte mně p. Hruška, doufám, že jste to Vy a ne pan Hrdlička, proč je v těch lidech, občanech ČR, tolik závisti a nepřejícnosti a ještě navíc něco, co třeba lidem z mnoha západních zemí lze jen těžko vysvětlit. Prostě to nemůžou pochopit. Jako ta nevraživost na ty, co před nějakým časem odešli a pak se třeba někteří z nich vrátili. Proč těm bývalým spoluobčanům tolik vadí to, že někdo odešel do ciziny a pak se vrátil. Chcete snad říct, že tam zem patří jen Vám, těm co tam žijí a ti, co se přesunuli někam jinam, už nemají jaksi právo na to se vrátit ? Švédi, Finové, Norové, Italové, Němci, Francouzi, Angličani a další, považují něco takového za samozřejmou věc a právo každého si to provést po svém a nikoho nezajímá, jestli byl pět, deset, dvacet, nebo i více let někde jinde. To jen ta česká závistivá povaha, dostatečně zformovaná a zblblá komunistickýma zrůdama se pořád snaží z toho dělat něco jako vlastizradu. Že se najde dost takových hňupů, kteří se chtějí předvádět a hojit si svoje ego na tom, že byli někde ve světě a mají i trošku víc peněz, to je na bíle dni, ale takových zpupných idiotů tam máte i bez toho, aby někam vytáhli paty. To, že tu většinu lidí vyhnal komunismus a svině spoluobčané, kteří si osobovali právo dokonce rozhodovat o tom, jestli ten, nebo ten může jet třeba jen do Jugoslávie, to už si nikdo nechce uvědomit, jenom má většina z nich nějaký ukřivděný pocit, že my (ti zasraní emigranti) jsme si utekli a je (Vás) chudáky v tom nechali. A ještě ke všemu si "nahrabali" nějaký prachy. To je totiž to, co tomu českému člověku asi vadí nejvíc. Závist. Proto ta nasranost a mnohdy i nenávist. Ale ono snad taky vyhnije, jenom to vezme ještě nějaký čas. [pláč]

106157

17.05.2006 04:42

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

RE: Dva nejstarší trampové.

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Politika drahy pane Matousek, proste nejaky slovansky knize
>nechtel spadat pod germanskeho biskupa ani nechtel riskovat
>rekneme tzv. "predkrizovou trestnou vypravu". Mno,vy jste mozna
>prosel i Akademii ved, ale pan Gejdos pouziva sedou kuru
>mozkovou. Jinak spickova satyra kritizujici nesvary intelektualu
>s tituly se vyskytuje v divadle Jary Cimrmana. Pratele nedavno
>nastudovali a zahrali "Dobyti severniho polu" a divaci se naramne
>bavili. Snad jsem to napsal bez chyb. [mrknutí jedním okem]

Jak vidím, tak tady bude asi taky zbytečná, nějaká další debata. Všimněte si drahý pane Bartošku, že jsem se o účelu a poslání těch dvou trampů skoro nezmiňoval, pouze o té "VÍŘE" a následně o názvu těch dvou "VĚROZVĚSTŮ" a né "ZVĚROZVĚSTŮ", jak je nazval a trošku to popletl ctěný pan Gejdodámus. Holinky, nebo hodinky, že ?. Jestli vám nedochází o co jde, pak se divím, proč zde semtam, zdůrazňujete vaše středoškolské a nějaké zlomkové VŠ vzdělání. Překlep se dá lehce poznat od hrubky, nebo jiné neznalosti. Já vím, mnohkrát si někdo řekne, že na tom podání a stylu nezáleží, no, možná že někomu ne, ale vždycky to málo, či více napoví o tom kterém pisateli. Zvláště, když se toho dopouští skoro pravidelně. Budiž vám útěchou, že nejste sám. Ještě by mě docela zajímalo, kteřípak to ti vaši přátelé nastudovali tu hru DJC - "Dobytí severního pólu" ? A pokud by vás to zajímalo, tak se samotným L. Smoljakem jsem měl možnost si zahrát v jeho hře "Záskok" a odtud se s ním znám osobně. Jeho syn David vydává tzv. "Cimrmanův Zpravodaj", kde je možno nalézt i fotky z té hry, kdy Smoljak tady u nás hostoval. Když už si člověk není nějak moc jistý v určitých věcech, tak to má jednoduše přiznat, ale když dělá, že VÍ a ono se ukáže, že to tak není , je to potom tak nějak "pumprdentlich". [chechtot]

Ještě bych měl takovou menší špičku, možná že znáte postavu Dr, Cvacha ze seriálu Nemocnice na kraji města. Tak vy mně ho někdy trošku připomínáte. [velký smích]

106133

17.05.2006 03:53

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Teď je mi 26 a mám dům a auto.

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>ha ha ha, jedine co vlastnite draha je dluh v trojnasobne vysi
>kupni ceny domu, kazdym dnem rostouci urok, placeni pojistek a
>dani z nemovitosti kde vam nepatri ani klika od dveri, s autem to
>same!!!!!!JSTE SI JESTE JISTA, ZE NECO VLASTNITE?????????Co
>takhle objasnit lidem kteri jeste nevi o co jde podstatu
>veci!!!!!!! [překvapení] [překvapení] [překvapení]

Tady si klikněte na tento link, ono už je to trošku starší mnozí už to znají, ale stále je to docela výstižné a k zamyšlení.

http://people.cz/clanky/articles_detail.php?articleid=10201

106128

17.05.2006 01:35

Postřehy našich amerických krajanů

Taky postřeh

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Zatím jsem tady nenarazil na nějaký příspěvek, který by se trošku zabýval třeba takovými důvody k odchodu z "milované" vlasti, jako například skutečnost, že tam dlouhou dobu vládli "lidé zvláštního ražení", a proto ten odchod byl hlavně z důvodů politických, i když samozřejmě taky i finančních. Nevím o nikom, kdo by utekl třeba na Madagaskar, nebo do Maroka, kde by ten politický asyl dostal nejspíš taky. Takže ta ekonomická stránka hraje určitě velmi podstatnou roli a znám mnoho takových, kteří se po "sametu" vrátili domů třeba odtud z Kanady, ale i takové, co se opětovně vrátili nazpět do Kanady. Jenže co mě pořád znepokojuje, je to, že ti lidé zvláštního ražení, jsou tam stále a ještě asi dlouho budou a to je to, co mne odrazuje se tam vrátit. Když jsem tam na dovolené, tak je to samozřejmě O.K., ale žít tam a zase se potýkat s tou "českou" náturou, to se mě zrovna nechce. Takže to řeknu slovy klasika Horníčka, že : " radši vezmu míň za to, co radši, protože ty prožitky jsou RELATIVNÍ ". [smích]

106097

17.05.2006 01:08

Výbušné tajemství

RE: Spinava bomba

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Myslím, že s tím, co říkáte, lze souhlasit. Ale podle některých, dříve pečlivě utajovaných zpráv, má tento problém s radioaktivitou několik brněnských sídlišť. Protože těžbou uranu v Dolní Rožínce na Českomoravské vrchovině, se vytvořilo velké množství hlušiny z které déšť pravidelně splachoval velmi podstatné množství zamořené hlíny do řeky Svratky, která na svém toku má první přehradu až v Brně, kde se tyto nánosy usazovaly a zapříčinily, že i voda v přehradě, která je zároveň i zásobárnou pitné vody pro velkou část města, byla radioaktivní. A při výrobě betonových panelů, používaných pro stavbu těch tzv. "paneláků", je té vody potřeba převeliké množství a tudíž i ty panely mají svoji dávku radioaktivity.
Nevím, jestli už s tím něco neudělali, ale asi se s tím moc dělat nedá. Lidi si prostě zvyknou. Tak jako například území kolem trati z Jáchymova až do Košic a určitě ještě dál, je zamořené radioaktivitou, což je následek toho, jak nám ty kurvy Rusáci kradli uran, který museli nakutat naši političtí vězni, tak ho vozili domů, kde si ho ukládali do vybraných solných dolů, ale bylo to na otevřených vagónech a při suchém počasí se uran pěkně rozplýval po okolní krajině.
A v neposlední řadě ti Peršané mohou mít nějakou tu "kapesní" A-bombičku ze ztraceného ruského arsenálu, myslím, že se mluví o desítkách takovýchto "hraček". Rusáci prodají všechno, ale asi nejen oni.

106089

16.05.2006 23:36

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

Dva nejstarší trampové.

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>- Vzpomeňte z historie jediný případ christianizace, kdy to
>neprobíhalo v té či oné míře "ohněm a mečem" - ani
>Velkomoravská říše není totiž i se Zvěrozvěsty Cyrilem a
>Metodějem tento mírumilovný případ !

Ale, ale, co jste to zase "vyrobil" za výraz, milý Gejdodáme ?! Vy jste si ty "zvěrozvěsty" popletl s těmi Hrabalovými "zvěrokleštiči", že ano ? Konstantin a Metoděj přinesli a zvěstovali na Moravě víru, a proto byli "věrozvěstové". To mě u Vás a při Vašem vzdělání, poněkud překvapuje. [chechtot]

106074

15.05.2006 23:52

Zpráva o stavu cákajícího se ptactva na Stworové zahradě

RE: Eugen Špelec - ostrostřelec

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>Pane Matousku,
>
>netusil jsem, ze jste takovy 'pytel srandy'. Vase prispevky v
>politickych clancich byly, ehm, vesmes dloubave. Takle se mi jako
>clovek daleko vic libite! [smích]

To je celkem jednoduché p. Zappo, ten pták, či zvíře se chová jen tak, jak ho k tomu vybavila sama příroda, žije tedy v souladu s ní a v symbióze s ostaními druhy. Kdežto člověk je stvoření, jež se dopouští mnohdy velkých a škodlivých zásahů do přírody, a proto by zasloužil kolikrát nakopat do sedací části, neboť je navíc od těch ostatních tvorů vybaven mozkem, který by měl dostatečně používat, ale často tak nečiní.

>
>A mate pravdu, po ptacich se ma 'strilet' jen zrni a varene
>bramory! [velký smích]

No, já myslím, že i ty koroptve a zajíci by se nemuseli takhle hromadně "kráglovat", to je taky jen kvůli lidské rozežranosti. Kdo je ale úplně nejhorší v těchto věcech, tak to jsou Číňani, ti zabijí a sežerou skoro všechno. A nejhorší je, že je jich tolik a už prý nemají dost místa k životu, tak se připravují na expanzi, jako by to už teď nestačilo. No, Pánbů s námi a všechno zlý pryč !


105967

14.05.2006 09:37

Zpráva o stavu cákajícího se ptactva na Stworové zahradě

Eugen Špelec - ostrostřelec

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

>no a ptaci,skoda,ze nepisete treba o kocickach,ornitologie mne v
>zivote nejvice zajimala pres miridla[mrknutí jedním okem]

To se mně zase vůbec nelíbí a všechny tyhle "práskače" mám za prachsprosté zabijáky, kteří vraždí jen pro svoji potěchu. Je to opravdu zvláštní koníček, střílet jen pro potěchu nějaké živé tvory, bez potřeby obstarání si potravy.
Já bydlím v devátém patře 20ti poschoďového domu a před oknem ložnice mi stojí strom "hemlock", myslím, že nejblíže je to k našemu modřínu a na jeho špičce, která je však ohnutá (asi 90°), sedává skoro každé ráno robin-drozd, my jim říkáme "žížaláci", a ten vždycky při rozbřesku (když je pěkně) začne ty svoje trylky a árie. A protože ta špička toho stromu je asi jen 7, či 8 metrů od mého okna, je to jako by mi seděl rovnou u hlavy. Začne ten svůj obřad kolem čtvrté ráno a drží ho až do půl páté. Já už jsem si na něj nachystal i nakrájené brambory, které po něm někdy házím, ale ne a ne se trefit. Tak on jen na chvíli zmlkne, dívá se a diví se, co je to za pitomce, kterýmu se nelíbí ten jeho zpěv a pak začne znovu, takže musím zavřít okno, ale ono to moc nepomůže, protože tady máme okna jednoduchá, barák je asi 36 let starý a tehdy ještě nebyly problémy s energií a tak ho slyším skoro stejně.
Ale zastřelit bych ho nedokázal, i když ta nasranost je někdy velmi silná. Zrovna tak ti pitomí holubi, ti sice nedělají karvál, ale "bordel". Poserou celý balkón. Už jsem si pořídil i velkou, plastikovou sovu, vůbec jim nevadí. Namočil jsem nějaké zrní do kořalky a dal jim to sežrat. Nepomáhá. Stávají se z nich asi alkoholici. Budu muset vymyslet něco účinnějšího, ale zabíjet je nechci. Příroda si s tím sama poradí.

" NECH BROUKA ŽÍT !" A ptáky taky.

105783

22.03.2006 10:29

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Není nad jistoty postavených na předsudcích

Sidonius Zdenek M 207.?.?.?

>>>Šílenec po vodě pátrá, i když uprostřed vln stojí...
>>>Sextus Propertius

>Třeba po vodě pátrá pro žízně >ukojení a stojí
>uprostřed vln mořských.

>
>Ujišťuji vás, že obsah výroku je veskrze konkrétním
>"obrazem", podobenstvím, které nemá s nějakým hypotetickým:
>"třeba" - vůbec nic společného. [mrknutí jedním okem] Člověk může
>zrelatizovat všechno, ale pravdu nikdy.

Pane Honzo, Vy jste Janek ! Tedy pardon, měl bych to položit jako otázku, čili nejste Vy ten Janek, co sem psával dříve ? Já mám za to, že ano.
A když máte tak rád ta přísloví, co Vám říká tohleto - "Co oči nevidí, srdce nebolí !" To je ještě ve vztahu k té diskutované nevěře. A nebo jistě taky víte, že může být i "lež milosrdná", takže to potom není jenom tak "einfach", šmahem odpálit ty jemné nuance, které tu situaci dotváří.
[smích]

99297

22.03.2006 10:11

Registrované partnerství schváleno...

RE: Je to tragedie

Sidonius Zdenek M 207.?.?.?

>A v cem chodi odena kulturni elita? [překvapení] Prozradte me to sladke
>tajemstvi co je in? Vite neptal bych, ale ta pece o odivani
>Zorby-to bylo ponekud hrube. [oči v sloup]

Mně se to naopak vůbec hrubé nezdá. On tady pan Zorba hýří tresty smrti, žalářem, dští oheň a síru na všechny strany a to Vám nepřijde "poněkud" přehnané ? [oči v sloup]

Já si stejně myslím, že p.Zorba si dělá jen legraci, protože kdyby se takhle projevoval i v zaměstnání a na veřejnosti, tak by už byl dávno v nějakém tom "příjemném" zařízení, které si velice pochvaloval Švejk, kde ho zřízenci krmili a poprosili, aby si ulevil, přičemž ho u toho podpírali a všelijak jinak se mu snažili zpříjemnit pobyt v tom ústavu pro "svérázné" osoby. To už tady taky byl jeden takovej, kterej o sobě tvrdil, že je největší kapacita-ornitolog v severní Americe a že jezdí po světě zachraňovat jednou velryby, jindy zase nějakou ekologickou katastrofu a pak se v jednom svém příspěku zmíní o tom, jak bojuje proti těžbě dřeva, že do těch stromů, co mají být poraženy, tluče dlouhé hřeby, které pak způsobí na pile sabotáž (dřevákování - z franc.). Možná, že mu to i někdo věří, ale já ne, protože toho "génia" osobně znám a nezbývá mi, než se jen smát, i když je to vlastně taky smutné. Takže já si taky myslím, že pan Zorba se svými plamennými projevy sám "ocejchoval" a většina čtenářů ho asi bere s větší dávkou shovívavosti. A pokud to dělá proto, že se chce bavit, tak to není až tak špatný. Já se rád zasměju. No a pokud to míní vážně, tak ... [pláč]

99295

22.03.2006 01:15

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Poznatky ze zahranici

Sidonius Zdenek M 207.?.?.?

>Jsem rad, ze to pisete,
>
>protoze lide v Cechach maji snahu si Kanadu idealizovat. Jejich
>predstavy jsou casto smesne naivni. Ano, mira rozkladu je zde
>pokrocilejsi. Muzi nemaji zadne rozhodujici slovo a zeny
>spokojene ve sve nadrazenosti jen kynou. Jen s nejvetsim usilim
>bych dokazal vypatrat 'pritazlivou' Kanadanku. Asi by to byla
>..... stetka. [pláč]

???
Nejvyšší čas se z té rezervace přestěhovat někam jinam. [oči v sloup]

99249

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 5

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,39 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,36 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,04 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 871,75 Kč
1 unce stříbra
522,63 Kč
Bitcoin
412 058,19 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?