Práce v Holandsku

Jan Chmura

10.2.2010 Přišlo emailem Témata: Společnost 1319 slov

Zvažujete ponuku práce v Holandsku? Pozorne si vo vlastnom záujme prečítajte nasledujúci článok.

Mäsiari a pomocní pracovníci do mäsokombinátov v Holandsku, bez potreby znalosti jazyka!
SUPER JOB s.r.o.
Miesto práce: Holandsko
Ponúkaný plat (brutto): 1380-1700 EUR/mesiac
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Náplň práce, informácie o pracovnom mieste: Hľadáme vyučených aj nevyučených masiarov - vykosťovačov, na vykosťovanie stehna, pliecka. Robia sa skúšky zručnosti , uprednostňovaní sú klienti ktorí už pracovali v masokombinatoch. Ďalej hladáme pracovníkov na pomocné práce v mäsokombinátoch pri spracovaní mäsa, balenie, rezanie. Práca je určená pre mladších fyzicky zdatných mužov.Pri pomocných prácach nie je potrebná prax ani znalosť jazyka.Uprednostňujeme ale kuchárov, a pracovníkov ktorý majú skúsenosti z domácich zabíjačiek !!!
Iné výhody
Bez potreby znalosti jazyka
Doprava z ubytovania do zamestnania a späť je ZDARMA
Ubytovanie zabezpečené zamestnávateľom
Mäsiari v Holandsku - ubytovanie ZDARMA
Pomocný pracovníci - platia za ubytovanie 250 eur/ mesačne.
Nárok na 5 týždňov platenej dovolenky
Pracovná zmluva na rok z možnosťou predĺženia
Dane a odvody za Vás platí zamestnávateľ
Zabezpečíme Vám vrátenie daní po návrate z Holandska,Irska
Asistenčné služby počas celej doby pobytu - ZDARMA
Túto pozíciu obsadzujeme pre nášho klienta
Významný partner v potravinárskom priemysle.
Hlavná oblasť pôsobenia klienta
Iné neuvedené oblasti
a podobné........

Ak ste pri hľadani prace natrafili na tento alebo podobný inzerát a zaujal vás, dokonca ste začali aj zvažovať prácu v mäsopriemysle v Holandsku, mali by ste si vo vlastnom záujme prečítať nasledujúce riadky.

Personálna agentúra na Slovensku

Vám nasľubuje hory doly, len aby ste boli ochotní zaplatiť sumu 190, 240 eur a viac ako poplatok za sprostredkovanie alebo inak nazvaný poplatok, ktorý sa líši len sumou. Napriek tomu, že personálna agentúra s vami podpíše zmluvu o sprostredkovaní práce, veľmi skoro zistíte, že je to len bezcenný zdrap papiera.

Cesta do Holandska

Väčšinou je zabezpečovaný zmluvnými prepravcami v 9 miestnych minibusoch. Cesta trvá približne 12 hodín v závislosti od miesta odchodu a destinácie v holandsku. Cesta stojí 90 až 100 eur.

Príchod

Prvé prekvapenie. Ubytovaní ste v zanedbanom kempingu v štýle Luník IX, v dedinke Meijel, v unimobunke s 2 až 3 miestnosťami bez akehokoľvek vybavenia, práčky či teplej vody. Časť príchodzích sa už v tejto fáze rozhodne pre odchod späť. Akékoľvek sťažnosti na ubytovanie sa míńajú účinkom.

Do dvoch či troch dní sa ozve kontaktná osoba z holandskej agentúry Horizon Meat Services B.v. Lorentzstraat 11, Zevenaar, pravdepodobne Roman B., Moravák, ktorý vám ako prvé vysvetlí fakt, že holandská agentúra nemá nič s tým, čo vám nasľubovala agentúra na Slovensku a že v Holandsku to chodí trochu ináč.

V priebehu týždńa vás zoberie na úrad práce, kde vybaví registráciu. Stále ste ubytovaní na unimobunke a stále nemáte prácu, ak aj zavoláte Romanovi B alebo holandskej koordinátorke Ivane Vybochovej zrejme nič nevybavite. Niektorí znechutene odchádzajú po týždni čakania na prácu.

Pokiaľ vám vybavia prácu v niektorej inej časti Holandska, presťahujú vás tam. V domoch spravidla býva 20 a viac ľudí. Domy sú studené, takmer nevykurované. Postele sú všade, na chodbách v izbách, na akomkoľvek mieste kde sa dajú položiť. Ak nemajú postele, dajú vám matrac. O vankúše, paplóny alebo postelne prádlo sa vám nepostará nik, mali ste si doniesť spacák. Voda na sprchovanie vystčí sotva pre prvých troch ľudí ostatní sa sprchujú v studenej. Ak máte šťastie tak je v dome funkčná práčka. Pri takom počte ľudí sa však musíte o pranie doslova pobiť.

Kontroverzná agentúra Horizon Meat Services B.v.

Uvedenú personálnu agentúru vlastní holandský občan marockého pôvodu. Neoficiálne sa hovorí, že túto garážovú agentúru postavil na peniazoch z obchodu s narkotikami. Či je to pravda posúdiť neviem. Agentúra má sídlo v mestečku Zevenaar, na stavenisku budúceho priemyselného parku.

Celý biznis funguje tak, že slovenské personálne agentúry nájdu vhodných adeptov. Od nich samozrejme vytiahnu sprostredkovateľský poplatok okolo 200 eur a adeptov doslova predajú holadskej agentúre Horizon Meat Services B.v. Tej sa samozrejme tieto náklady už prvý mesiac vrátia zrážkami z platu. Pre zmluvných prepravcov zo Slovenska je to vynikajúci biznis, preto adeptom, ktorí idú do Holandska o tom ako to am chodí odmietajú čokoľvek povedať. Keď ide biznis Horizonu, ide aj prepravcom. Avšak pri príchode do Holandska ti nezabudnú dať vizitku s telefónnym číslom, pretože vedia, že polovica z príchodzích sa do týždňa vracia znechutene domov.

Samozrejme Horizon nehľadá adeptov len cez slovenské personálne agentúry. Majú aj vlastné cestičky: http://www.eures.sk/detail.php?view_det=5738

Práca

Ak máte šťastie do týždňa vám vybavia prácu v mäsokombináte. Ak ste mäsiar, budete preskúšaní na mieste. Stáva sa však aj to, že aj vyučený mäsiar s dlhoročnou praxou preskúšaním neprejde. Vo veľkej miere je to záležitosťou sympatií.

Ak ste prišli ako pomocná sila s najväčšou pravdepodobnosťou vás dajú za pás vytrhávať rebrá z bravčových bôčikov. Je to práca za pásom, pričom vašou prácou je vykĺbiť a vytrhnúť čiastočne uvoľnené rebrá z bravčových bokov. Za 8 hodinovú šichtu pásom prejde 2500-2800 kusov mäsa o váhe asi 20 kg z ktorých musíte vykĺbiť a vytrhnúť 5 až 8 rebier. Už prvý deň prichádzajú opuchy rúk a neznesiteľná bolesť ktorá neprestáva ani v noci. Väčšina pracovníkov berie silné lieky proti bolesti. Bez liekov to proste nejde. Po týždni to bez liekov skončíte. Nezriedka sa stáva, že aj silný chlap počas tejto práce stratí vedomie. Pokiaľ sa sťažujete na bolesť vyhodia vás. Pokiaľ sa sťažujete na opuch rúk, vyhodia vás. Pokiaľ nestíhate tempo vyhodia vás.

Ak pracujete vo fabrike kde sa pracuje 12 hod. šichta, je to o to ťažšie.

Pokiaľ vydržíte prvý týždeň, agentúra vám dá na podpis pracovnú zmluvu v holandskom jazyku. Jediné čo vám povedia, je že je to zmluva na dobu skúšobnú na 3 mesiace. Nikto vám túto zmluvu nepreloží, skrátka podpíš, alebo chod domov na tvoje miesto už prišlo za ten čas zo Slovenska ďalších 5 ľudí.

Ak z akéhokoľvek dôvodu prídete vo fabrike o miesto, agentúra sa nijako neunúva so zháňaním novej práce. Musíte každý deň telefonovať do agentúry, aby vám nejakú prácu zabezpečila. Môžete takto čakať aj niekoľko týždňov. Vtip je v tom, že aj keď nepracujete agentúra vám z odpracovaných hodín stále stŕha za ubytovanie a energie.

Plat

Najväčšie prekvapenie je plat. Skutočná výška platu je oproti sľubovaným 1380-1700 EUR/mesiac pre väčšinu ľudí šok. Pokiaľ pracujete prvý mesiac je to ešte horšie.

Na hodinu dostanete v čistom 7,5 eura. Prvý mesiac vám agentúra strhne 150 eur za pracovnú obuv a pomôcky. Na výplatnej páske som dokonca našiel nejakú neidentifikovateľnú položku „Beheer zorgpolis“ 25 eur. Dodnes neviem, za čo mi bolo tých 25 eur strhnutých. Okrem toho vám strháva 250 eur za ubytovanie a 15 eur energie. Takže pokiaľ pracujete prvý mesiac povedzme dva týždne môže sa kľudne stať, že po strhnutí všetkých fiktívnych poplatkov dostanete na ruku 100 eur. Ďalšie mesiace je to spravidla lepšie, ale zriedkakedy výplata presiahne 650 eur, nakoľko agentúra nikdy nevyplatí všetky odpracované hodiny.

Pokiaľ sa rozhodnete odísť pred prvou výplatou, agentúra vám nedá ani cent. Pokiaľ nahlásite v agentúre alebo fabrike na určitý termín odchod, spravidla vás hneď vyhodia. Ved majú ďalších naivných hlupákov, ktorí už v Holandsku sú a čakajú na vaše miesto. V takomto prípade sa takisto výplaty nedočkáte. Agentúra vám nedá ani cent. Akurát vám dajú termín do druhého dňa sa vysťahovať.

Záver

Mnoho uchádzačov o prácu v Holandsku živí rodinu a vloží do vycestovania posledné úspory. Nakŕmi Superjob alebo inú personálnu agentúru, nakŕmi prepravcu a najmä nakŕmi garážovú agentúru Horizon Meat Services B.v. Jediný, koho nenakŕmi napriek tomu, že tvrdo pracoval, je on sám a jeho rodina. Ak má smolu a vyhodia ho pred prvou výplatou, tak ho celý výlet stojí včítane nákladov na stravu aj viac ako 500 eur.

Nakoľko som presvedčený, že aktivity holandskej personálnej agentúry Horizon Meat Services B.v. a jej partnerských agentúr nie sú celkom legálne a využívajú naivitu nič netušiacich uchádzačov, bolo by asi vhodné aby zodpovedné štátne orgány na Slovensku a najmä v Holandsku ich činnosť preskúmala.

Budem rád ak týmto pomôžem vyhnúť sa sklamaniu čo najväčšieho počtu obetí personálnej chobotnice Horizon Meat Services B.v. a ďalších parazitických personálnych agentúr ako napr. Superjob a jej podobných. Ak zvažujete odchod do zahraničia, prácu a ubytovanie si vybavte cez známych, rodinu alebo niekoho koho dobre poznáte, ale rozhodne nie cez personálnu agentúru. Vyhnete sa obrovskému sklamaniu.

Známka 1.6 (hodnotilo 986)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 1

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 2

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 0

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 8

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
249 975,60 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 240