Diskuze k článku

Má na tohle ČT vůbec právo?

Příspěvků 75

9.1.2021 1:07

ČT je prolezlá sluhy banksterů

Gój 46.?.?.?

Báječná pokroková propaganda shodná s věhlasnými baksterskými ohlupovacími agenturami. Korona vize (strašení a pak jediná záchrana v podobě Pfizer GM vakcinace. Pro ovčany povinná, protože je jich mnoho), multikulti (uprchlíci vítejte, náckové táhněte), Zelený úděl, gender, LGBT. Co nám napovídá seznam z Aspen spolku? ČT je jako Piráti, Sörösovy nátlakovky, Pehe nebo Goebbels.
Do otroctví, zpátky ni krok.

385534

11.1.2021 14:27

RE: ČT je prolezlá sluhy banksterů

frankie 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385534

jelikoz si CT platite vy. tak byste meli mit pravo jim do toho kecat, ale pokud jste takovi neskodni kavarensti rejpalove, tak se nedivte ze s vami orou
staci se jen podivat na prispevky ci komentare, a co komentar to perla, ovsem nektere perly mi pripominaji hrach po zpracovani telesnymi organy, takze cast jsou jen psouky, -- od zneuznanych -- proste kecy a plky sice hezky napsane, ale presto plky

jako obcane mate pravo psat k CT rade, a vyjadrovat vasi libost ci nelibost k poslancum, ovsem to by vsichni museli byt skutecnymi poslanci, vasimi representanty a ne jen posranci

385623

9.1.2021 8:41

Souhlas

Mika 46.?.?.?

Pan Man má jako obvykle pravdu a píše to co si většina národa i mysli, ale liberální propaganda musí jet dál a fakta, jiné názory a myšlenky pro ni nepřipadji v úvahu.
Je jisté, že vládě to vyhovuje,jinak by tomu udělala přítrž. Lidé - diváci a posluchači musí držet krok a hubu a nadále se spolupodílet ( příspěvky) na ideologii lži,pokrytectví, demagogie à la Goebbels.
A to autor zapomněl na české rádio! Pusťte si ČRO plus a budou Vám stávat vlasy hrůzou na hlavě. Kdo má slabé nervy (ve vzteku může způsobit újmu svému přijímači) a třeba i náběh na infarkt, pro ně bych tento experiment radši nedoporučoval.
Já osobně jsem už v loňském roce, před strašnou a smrtící pandemii, vyplnil blanket na poště a anuloval financování krimi-demagogie jak pro ČT tak i pro ČRO.
Doporučuji všem, opravdu se není čeho bát. Kdyby to udělala víc než třetina populace tak ČT i ČRO jdou do kopru!
Jedině tyto státní finance je drží nad vodou a jedině ty jim umožňují nadále šířit protlidovou a lživou propagandu.
ČT a ČRO jsou hlásnou troubou liberalu a potažmo i vlády. Názory občanů je to poslední co je zajímá.

385540

9.1.2021 9:11

RE: Souhlas

Zorro 85.?.?.?

Reakce na 385540

Co to znamená vyplnit blanket, na to je nějaký formulář? Věřím, že mnozí, kteří mají stejné zkušenosti, by to rádi udělali také, ale nevědí, že je to tak jednoduché.

385545

9.1.2021 10:18

RE: Souhlas

Mika 46.?.?.?

Reakce na 385545

Nevim jak teď, v čase koronakrize, ale já jsem konc. poplatky zrušil na poště.
Je na to formulář, ktery vyplníte, podepíšete, úřednice orazitkuje a Vám vydá kopii.
Je to opravdu jednoduché.
Tv ani rádio nevlastníme, veškeré informace získáváme přes internet.
Do teď žádná kontrola nebyla (asi maji jiné starosti) a nikdo z úřadů se na nic neptal.
Přes rok jim na ty lži kakám a hlavně je neplatim a je mi blaze ))).

385548

9.1.2021 17:02

RE: Souhlas

Leopardus 89.?.?.?

Reakce na 385548

Rád bych zrušil platbu koncesionářských poplatků, jako jste to učinil Vy. Jenže k placení mne zavazuje (nejen mne) i vlastnění počítače (resp. připojení k internetu) a stejně tak mobilní telefon.

385568

9.1.2021 21:06

RE: Souhlas

Kantar 89.?.?.?

Reakce na 385568

To je někde v zákoně? Připojení k netu nebo mobil nejsou důvodem k placení poplatků. Nesmíte vlastnit televizní nebo rozhlasový přijímač nebo Tv kartu. To je vše. Bohužel, pokud máte automobil s autorádiem, tak se placení za ČRo asi nevyhnete.

385576

10.1.2021 9:41

RE: Souhlas

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385576

Tady máte podrobný návod. Já to udělal již před nějakým časem, a ta úleva!
Připadám si jako náčelník kontrarozvědky, kterému se podařilo vyhnat ideodiverzního vetřelce ze svého hájemství, v tomto případě ze svého bytu.

385587

9.1.2021 8:45

Nejširší spektrum názorů

Hering 178.?.?.?

Jinak skvělý autor vychází z chybného pochopení správného kodexu České televize.

Česká televize, jako ostatně všechna demokratická veřejnoprávní a nezávislá média, „chce být fórem pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“, ovšem jen jednoho názoru (rozuměj demokratického).

Bohužel nám stále chybí nějaký nezávislý úřad (v ČR i EU), který by určoval, které názory jsou demokratické, a které nikoliv. Prostý občan je potom objektem různých mediálních manipulací, desinformací a šíření prokremelských nálad našimi protikremelskými agenturami a médii. A jeden by se pak z toho všeho poossral.

385542

9.1.2021 12:37

RE: Nejširší spektrum názorů

e.tochacek 109.?.?.?

Reakce na 385542

Riziko "poossraní" si ten jeden přivodil nepochopením, že demokracie není nic víc, než způsob výběru politického názoru. Sám politický názor může být kolektivistický, individualistický, pravicový, levicový atd. Přívlastek "demokratický" u mého politického názoru nemá žádný obsah, ale je to jenom výraz vlastní nejistoty a bezradnosti (jako že já jsem přece na straně dobra!). Volání po úřadu na výběr těch "správných, demokratických" názorů je cesta do pekla.

385555

10.1.2021 9:33

RE: Nejširší spektrum názorů

Hering 178.?.?.?

Reakce na 385555

Bohužel jste nepochopil pointu toho vtipu, a vaše další vysvětlování je pak úplně mimo mísu. Být vámi, dával bych si na tuto indispozici pozor, a něco s ní dělal. Často vede k bratrovražedné střelbě do vlastních řad...
Mimo jiné, v pekle dávno a dávno už jsme, a ten úřad na principu chobotnice přece dávno existuje a dobře funguje. Pokud by byl zřízen oficiálně, byl by to další krok ke kolapsu systému. Občané by pak věděli, který názor je oficiálně "správný", a v reakci na to by si učinili svůj "správný" názor. Dobrým příkladem je praxe reálného socializmu, kdy normalizační pokrytectví (všichni všechno mysleli a dělali "jako" ) odshora dolů a zdola nahoru, umožnilo hladký průběh sametového podvodu, pouze s jedním mrtvým, kterým byl student Martin Šmíd.
Měli bychom tedy jako prostí pitomci vyžadovat nějaký oficiální úřad, aby nám říkal, co si máme myslet a dělat. Systém to však učinit nemůže. Zadává pouze z různých stran (chapadel chobotnice) manipulativní informace (např. 1+1+1+1), a v mysli sebevědomého prostého pitomce (inteligenta), pak vzniká systémem požadovaný výsledek (4). (Můj příspěvek je také toho typu.)
Dnes jde jen o naprosté zblbnutí občanů na nejnižší přípustnou míru, např. zadržování moči, ale i to lze řešit kalhotkami proti jejímu úniku, stejnými pro obě pohlaví (či pro těch 72 možných pohlaví našimi sexuology doporučovanými).

385585

9.1.2021 9:37

Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

zdezek 213.?.?.?

Chci zmínit Alexandra Solženicyna kdy se před 30 lety jeho Souostroví Gulag stalo synonymem pro komunistickou zvůli,kyjem v rukou bolševikobijců- ten by v Gulagu, onen byl v Gulagu,jinému to hrozilo a další se tam chystal.Pojem Gulag,(tedy Gosudarstvennoe upravlenie lagerov kde bylo spíše několik stovek úředníků, zekové bušili v lágrech na Kolymě, Solovkách, po celé Sibiři) se stal synonymem pro bezpráví, útlak, plivanec do tváře humanismu,Solženicyn byl v masmédiích ukazován co pochodeň pokroku, věrozvěst humanity vždy vítaná tvář v TV diskuzích.
A najednou od roku 2001 ticho po pěšině,dříve ikona,nyní persona non grata, Solženicyn zmizel z obrazovek, rozhlasových pořadů, novinových titulů.Co že se to stalo?
Vyšlo jeho 200 let pospolu.
Kam odešel jeden vynikající britský historik WWII a jeho stejně vynikající německý protějšek? Jejichž jména nabudu uvádět abych nedostal pana editora do do potíží,už jeden průser tu kvůli nim byl.Semleli je v nekonečných soudech, zabavili jim archivy,zlikvidovali ekonomicky, jednomu vězení hrozilo,druhý v lochu skončil.
Pravda je relativní?Jak relativní, je jen jedna pravda a to je Jejich pravda.

385546

9.1.2021 10:42

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

Mika 46.?.?.?

Reakce na 385546

Taky jsem v 90.letech hltal Solženicyna a při jedné z návštěv Ruska jsem se dověděl, že tam tak populární není.
Proč? Je už přímo dokázáno, že ve své trilogii "Souostroví Gulag" si hodně vymýšlel, neříkal pravdu a to se nepromiji.
V Rusku je to především ikona liberálů, kterým lži vyhovuji a dodnes tak mohou kritizovat stalinsky režim a oslavovat jejich "úspěch" 90.let.
Gulagy byly, je to opravdu tmavá skvrna v historii Ruska.

Doporučuji knihu - Varlam Šalamova - Kolymské povídky. Autor knihy strávil 14 let v kolymskych lágrech a další léta ve vyhnanství. Kniha patří k tomu snad nejlepšímu co bylo napsáno o sovětských koncentračních táborech.

385549

9.1.2021 11:01

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

zdezek 213.?.?.?

Reakce na 385549

Díky za tip,našel jsem na Kosmas, kupuju [cool]

385550

9.1.2021 11:14

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

ping789 91.?.?.?

Reakce na 385546

bohudík musim měnit svoji práci za peníze, tak nemám čas na četbu jak bych chtěl a potřeboval, proto mne ty vaše jinotaje, a nejen vás osobně ale všech docela serou, buď to řekněte celé nebo si děláte prdel z lidí stejně jako stavajici i minulí židonackove, googlit nemá cenu protože z netu mizi vše podstatne rychlosti světla, knihy co šly koupit 2019 a 2020 už nekoupíte, jen bazary a i to brzy skončí, dekuji

385554

9.1.2021 12:47

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

zdezek 213.?.?.?

Reakce na 385554

Opravdu nechci dostat pana editora do potíží, před cca 10 lety o nejmenovaných autorech psal, tahali jej po soudech, taky by to nemuselo dobře dopadnout.
Zvědavec je takové pohlazení po duši, rád bych se nechal ještě nějaký ten týden hladit.
Píšete že nečtete,jména by vám stejně nic neřekla a pokud se nezaobíráte historií,pak vám stačí oficiální výklad dějin.Pro info-zakázaní necitovaní autoři mají velmi odlišný pohled na současný výklad historie WWII.
Jestli si ale chcete pro začátek zprůbnout porovnání ofiko a neofiko výklad historie české,zkuste Tomáš Krystlík Zamlčené dějiny, relativně tenké, velmi výbušné,zatím není zakázáno.
Solženicyn "200 let pospolu" o soužití Rusů a jevrejev, týden po vydání staženo z obchodů, dnes se na Netu v antivariátech prodává I.díl za cca 1100kč, II. za dvojnásobek.
Živím se rukama,Židonácek určitě nejsem, spíš vlastenec takže bych prosil používat nálepky xenofob, rasista, homofob,příznivec Ancien Régime ve smyslu rodiče jsou matka a otec, pohlaví jsou dvě,globální oteplování je cyklický jev v rámci interglaciálů usw,usw

385558

9.1.2021 16:27

Jste " spíše vlastencem"

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 385558

českým...anebo německým ?
Krystlík není dokonce ani historikem, natož aby byl objektivním historikem
Netroufám si odhadovat jak to bylo s jeho loajalitou vůči komoušům (kterýžto režim později tak kritizuje) , ale fildu na UK asi nemohl v období normalizace vystudovat zavilý odpůrce režimu, že ?

Vždy nutně musí být v dějinách něco zamlčeno, vyplývá to z kvantity i kvality relevantních informací, ale i z balastu, který se na ně navalil.

Pokud by však autor (několikrát jsme ho poslouchal, je tak trochu jako rádio , které se nedá přeladit, kdysi existoval Volksempfänger, takže čistě technicky něco takového) v doporučované knize uměl popsat příslušné toky příslušného kapitálu...a jaký měly vliv na válečné, poválečné, předválečné a další válečné události, přečetl bych si to s chutí.
Je tam něco takového - v těch " zamlčených" dějinách ? Nebo jde zase jen o historky , ne-li o pomluvy a polopravdy? Je to tam.....anebo to tam není ? Zkuste odpovědět ANO - NE, děkuji.
Hezký den.

Douška.
Víte, číst " zamlčené dějiny" o " zamlčených dějinách"...to mi připadá dost komické na jedné straně a pochmurné na straně stejné.

385565

9.1.2021 20:37

RE: Jste

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385565

Pana TK jsem zvolil zcela záměrně právě pro jeho až bulvárně pojatý výklad českých dějin ve 20 století ,zřetelnou proněmeckou dikci a zřejmým vazbám na sudeťáky pana Posselta jako příklad rozdílného pojetí dějin pro nick Ping který mi vyčítal rozbředlou žvanivost, intelektuálskou nafrfněnost a odstup od pracujících mas.
Zvažoval jsem na germanofilii pana TK v textu upozornit, neučinil jsem tak, biji se v prsa , mea culpa, mea maxima culpa .Budoucí generace mi toto opominutí snad odpustí vezmou-li v potaz jsem jsem jen prostý technik, v oblasti dějin autodidakt, nikoli na 198 ( z 200 delegovaných) nejlepší universitě ve střední Evropě studovaný a odiplomovaný historik.
Pan Irwing napsal:" Historik je nadán mocí, která je odepřena i bohům, totiž měnit dějiny..." Pro člověka se základním povědomím o naší historii může být pak její výklad v Zamlčených dějinách šokující a až bolestivě překroucený.
O předválečnách, druhorepublikových, poválečných, maršaloplánovských či RVHPáckých tocích kapitálu se pak TK nezmiňuje.Je ,jak zřejmě naznačujete, neoddiskutovatelným faktem, že bez US finančnch injekcí( koňských) by DB Hjalmara Schachta nebyla s to zafinancovat rozvoj meziválečného německého hospodářství a z něj plynoucí vyzbrojení WM ….
Ale to již není součástí diskuze o cenzuře a Libri Prohibiti
[chechtot]

385572

9.1.2021 20:44

RE: Jste

zdezek 213.?.?.?

Reakce na 385565

Tak třetí pokus,dvakrát mi naskočila hláška že platnost stránky vypršela,jen ve zkratce.
Pana TK jsem zvolil pro jeho zřetelnou proněmeckou dikci a až bulvarně pojaté podání české historie jako příklad pro nick Ping jak se může lišit pojetí dějin které jej učili na škole od současného pangermánského výkladu.
Pan TK se toky kapitálu nezatěžuje, předpokládám ,naznačujete, že bez finančních injekcí US bankovních ústavů by DB Hjalmara Schachta nebyla s to ufinancovat meziválečný boom německého hospodářství a na něj navazující znovuvyzbrojení WM.

385574

9.1.2021 14:13

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 385554

Asi David Irving, u toho německého protějška také netuším, kdo je tím myšlen. Irving měl tu smůlu, že psal pouze o tom, pro co získal nějaké dokumenty či důkazy. Nenapsal tak žádnou knihu o ústřední a největší události světových dějin - holokauze. Na to dojel.

385561

9.1.2021 16:37

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

zdezek 213.?.?.?

Reakce na 385561

Ano, první jméno trefa,nemusel psát,stačilo aby v 90. letech přednášel na dané téma v Ostmarce ,v první dekádě 21 stol. byl za to trestně stíhán.Jeho pojednání o Drážďanech podle mne dosud nebylo překonáno, téměř čtvrtina knihy jsou jen odkazy na prameny odkud čerpal, v podstatě neprůstřelné.
Druhé jméno je Ernst Zündel.Už není 4 roky mezi námi tak z toho snad nebude malér [smích]
Ten naopak o holocaustu psal...to bylo radosti na Starém bělidle!
Teda spíš ho vybělili na soudech, šel si na 5 let kleknout.

385566

10.1.2021 11:24

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

uzivatellll 176.?.?.?

Reakce na 385561

Irving dojel na to, že začal mluvit do něčeho o čem moc nevěděl a byl asi trochu naivní, měl kvůli tomu problémy, později se snažil rehabilitovat tím, že podporoval oficiální verzi událostí. Když narazím na nějakýz zdroj, který vede k němu, je to o to větší důvod ho ověřovat, protože jeho práce s informace je špatná, taková je moje zkušenost. Když měl ten svůj soudní spor, tak pokud vim odmítl podíl od lidí, kteří se na téma specializují, takže to dělal po svém, čili nic moc. Ale i tak dokázal soudce v něčem celkem překvapit viz například vyjádření soudce v bodě 13.71 rozsudku, jak soudce dal stranou svoji představu o tom jak je to s přesvědčivostí důkazů.

https://www.hdot.org/judge/

Jak jste zmínil, nic o tom nenapsal, nevyznal se v tom a přesto o něm média atd psala jako o nějaké autoritě na téma a stále píšou, zatímco lidé, kteří se tématu věnují a publikují, tak o těch neuslyšíte.

385591

10.1.2021 13:03

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

zdezek 213.?.?.?

Reakce na 385591

Díky za informaci,přečetl jsem s lehkým pousmáním protože u nás by se žádný bod 13.71 nekonal, prostě by ho za popírání zamkli natvrdo, argumenty-neargumenty.
Nejsem k DI kritický jako vy,může to být dáno tím že ,jak jsem tu psal ,nejsem studovaný historik.Četl jsem od něj několik titulů, vždy odkazy odkud čerpal,vždy obsáhlý seznam použité literatury.Jako zaměstnanec který v potu tváře vydělává na svůj chléb vezdejší, nemám možnost jezdit po německých, britských či ruských archivech ověřovat ,zda jsou v pořádku citace ,zda je DI zámerně zkresleně neinterpretoval.
Jeden příklad:
-Když jsem chodil do školy, oficiální množství obětí v Drážďanech v komunistickém dějepise bylo 135.000 a celá záležitost byla líčena jako nesmyslné zničení města před příchodem Rudé armády.
-DI operuje s dvojnásobným číslem kdy se odvolává na hlášení gauleitera Drážďan.Deklarovaný cil náletu,překladové nádraží, bylo zprovozněno po 2 dnech.
-Dnešní moderní pokrokoví němečtí vědci provedli po cca 65 letech přezkoumání a mluví o 25.000 obětech,Drážďany byly důležitým místem koncentrace německých vojsk,vybombardování bylo absolutně nutné.
-pak tu ještě máme interpretaci Kurta Vonegutta v Jatka č.5 kde vzniklou ohnivou bouři vtipně prolíná fikcemi s Tralfamadořany ...
Takže kde je pravda ?

385595

11.1.2021 3:16

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

uzivatellll 2a0b.?.?.?

Reakce na 385595

On to stejně prohrál ale v jeho případě se řešila urážka na cti a označení za popírače, ne údajné popírání, za to mu nic nehrozilo. Soudce alespoň uznal, že jeho vlastní představa o přesvědčivosti důkazů pro onu událost byla chybná, tohle je celkem typické, lidé si myslí jaké jsou důkazy a pak se jeden nestačí divit jaká je realita když se o to začne zajímat. Když jsem četl co se tam předkládalo za důkazy, tak člověk rychle ztratí respekt k soudům, protože údajné důkazy byly tak snadno vyvratitelné.

Co se týče Drážďan, dá se předpokládat, že je počet podhodnocen tak jako mohl být za jiného režimu zase nadhodnocen, skutečného počtu se asi těžko dopátráme, dokument, který hovoří až o 200 tisících je označován za padělek, má existovat pravá verze, kde je to těch až 25 000.

https://www.hdot.org/debunking-denial/d2-dresden-d...

K ospravedlnění, říkat mohou co chtějí, důležité jaká byla realita, například Truman tvrdil, že Hirošima byla vojenská základna a Roosevelt zase jindy tvrdil, že objevili mapu a plán na ovládnutí světa Hitlerem, který plánuje nový světový řád a který Jižní a Střední Ameriku předělá na pět vazalských států a všechna náboženství zruší a nahradí je nacistickým náboženstvím, Mein Kampf nahradí bibli a kříže budou nahrazeny svastikami.

385612

11.1.2021 16:23

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

zdezek 213.?.?.?

Reakce na 385612

Vím že DI prohrál soud s Renomovanou Hysteričkou,pardon Historičkou, DL kvůli urážce na cti...Něco podobného jako DL tu na diskuzních forech před léty běsnilo taky, říkalo se tomu Tydli a bylo To ochotno zažalovat kohokoli pokud To dospělo k názoru, že dotyčný je popírač.
DI stejně skončil v Ostmarce na rok za katrem kvůli 20 let staré přednášce,žaloba proti němu opět dílo stejné sqadry azzury.
V knížce Ostře sledované vlaky komentuje výpravčí Hubička dříve zpupné nyní oprděné říšské Němce vystupující v pyžamech z vlaku z vybombardovaných Drážďan lakonickým "...měli jste sedět doma na prdeli !"
To, že rozpoutali válku kterou nakonec prohráli (míním WWII, u WWI si zdaleka nejsem jist explicitní vinou Německa),ještě neznamená, že si nezaslouží spravedlivé vyšetření jednoznačně ahumánního chování ze strany Spojenců.Amici ve Vietnamu za 10 letou kampaň ztratili něco kolem 56.000 mužů,srovnatelný počet obětí si na britské straně vyžádal jen první den bitvy u Paschendale.V obou zmíněných případech se ale jednalo o vojáky- c'est la guerre.
Domnívám se však ,že i 25.000 (místo nadsazeného čísla ze zfalšované zprávy gauleitera )spálených civilistů za 2 dny přinejmenším aspiruje na válečný zločin.
Ostatně i rozpoutání WWII má zajímavé aspekty, v srpnu 39 vychází v Daily Mail interwiew s maršálem Rydz-Śmigłyym který zmínil, že Německo bude mít válku ať chce nebo ne .Též není zcela osvětleno tvrzení Ribbentropa (tuším kniha Michael Bloch Ribbentrop), kterému měl během diskuze někdy kolem 29.8.1939 britský velvyslanec Neville Henderson zaručit, že GB v případě konfliktu s Polskem proti Německu nezasáhne...
Nejsem germanofil, Němci se k nám chovají tak, jak se chovali vždy a vždy se chovat budou.Domnívám se jen, že je třeba historii oddělit od politiky.

385628

11.1.2021 21:20

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

uzivatellll 51.?.?.?

Reakce na 385628

Co se týče rozpoutání WW1, RU mělo casus belli vyřídit si účet se Srbskem za vraždu arcivévody, Německo jako spojenec RU tvořilo protiváhu Rusku, které poskytlo podporu Srbsku, přitom se do toho nemělo co plést. díky aliancím, tajným dohodám a vlastním zájmům se toho účastnila i Francie a Británie. Když se během měsíce Německo ocitlo ve světové krizi obklopené třemi mocnostmi, tak se není čemu divit, že kaiser Vilém tenkrát prohlásil, že hloupost a neohrabanost jeho spojence se změnila na oprátku, že obklíčení, kterému se snažili zabránit, se stalo realitou. Místo toho aby RU záležitost se Srbskem vyřídilo rychle a ostatní tak byli postaveni před hotovou věc se kterou nic nezmůžou, tak se s tím párali a ostatní se mohli připravit a mobilizovat, tak se z potenciálně lokálního konfliktu stala válka, kterou se mocnosti mohli zbavit konkurence. Vina házená na Německo nemá oporu v historických faktech.

Co se týče WW2, tady jen pokračovaly události z ukončení WW1, jen blázen si mohl myslet, že se Německo nechá takhle ponížit, byla jen otázka času, než se objeví někdo, kdo to bude chtít narovnat. Polsko mělo za zády Británii, která mu dala bianco šek (Británie garantovala podporu) a Poláci tak odmítali s Německem něco řešit ohledně koridoru, Gdansku a postavení Němců v Polsku. Británie na druhé straně svojí záruku Polsku dala proto, že na ní tlačila Amerika, která hrozila zastavením dodávek, prezident se tehdy vyjádřil, že kdyby se jeho vměšování a návrhy dostaly na veřejnost, znamenalo by to impeachment. Díky tomu Británie změnila rétoriku a postavila se za Polsko, když začaly s Francií vyjednávat se SSSR, tak bylo na obzoru opakování scénáře z WW1 a obklíčení. Opět mi uniká, proč to někdo háže na Německo, to podle historických faktů chtělo napravit diktát po WW1, tomu se dá jen těžko divit. Byla to Británie a Francie kdo Německu vyhlásily válku, ne naopak.

Záruka o které mluvíte je pro mě novinka, konkrétní zdroj bych uvítal.

385640

12.1.2021 12:07

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385640

začínáme se diskusí dostávat na úroveň novel, tedy jen ve zkratce:
- po více než 40 letech Belle Époque hledaly všechny velmoci Evropy casus belli,1904 uzavřela Francie a GB Entente Coordiale, vyřadily tím Německo ze soutěže o kolonie aniž vzaly v potaz jeho ekonomickou sílu a potřeby exportu, válka byla nutná, Sarajevo jen záminka
-ve chvíli, kdy vyhlásilo Rusko mobilizaci muselo Německo mobilizovat také, nebylo jiné cesty i když se Vilém II a Mikuláš II, kteří si jako bratranci Willi a Nicky byli mimořádně blízcí,snažili vývoj zvrátit, parlamenty jejich zemí učinily definitivní rozhodnutí.
-Versailles a následně Saint Germain byly jen bianco šekem na další válečný konflikt
-po ustanovení Protektorátu B und M Francie a GB daly na mezinárodním fóru Polsku záruku, že v případě ataku ze strany Německa vstoupí s Německem do války, to byla rukavice Němcům do obličeje, Gliwitz a Danzig-Gdaňsk potom byly jen důsledkem.
-rozhovor Ribbentrop-Henderson měl probihat v nočních a brzkých ranních hodinách 29.8.39 na jeho základě pak JvR ubezpečil AH, že GB do války kvůli Polsku nepůjde, že záruky Polsku dané jsou jen diplomatické mlžení.Takže 1.9 začal Fall Weiss a na průser bylo zaděláno.
-jednání R-H zmiňováno v knize Michael Bloch Ribbentrop,měla by tam být jak verze J von R tak poválečné mlžení Hendersona v tom smyslu, že J von R na něj 3 hodiny chrlil křivdy Polska vůči Německu,on zůstal zůstal pevný jak skála Gibraltaru a pevně stál za stanoviskem vlády Jeho Veličenstva.
Docela bych chtěl vědět, jaké to stanovisko vlastně bylo...

¨¨¨¨¨¨¨¨

385655

12.1.2021 19:21

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

uzivatellll 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 385655

Novelu nenabízím, jen fakta.

Sarajevo bylo oprávněnou záminkou pro RU, Německo se k tomu dostalo jen jako spojenec, nebýt vměšování Ruska a jeho spojence Francie, tak RU Německo jako spojence nepotřebovalo, akce a reakce. Nebýt Ruska za zády Srbska, lze úspěšně předokládat, že Srbsko by bez silného spojence své dobrodružství s atentátem ani nepodniklo.

Německo i přes zprávy o dění na ruské straně mobilizovalo jako poslední 1.8, Rusko jako první z velmocí nařídilo tajnou částečnou mobilizaci 25.7. a poté všeobecnou. Sazonovo lhal von Pourtalèsovi, když tvrdil, že žádná mobilizace nařízena nebyla, jen jisté vojenské přípravy. Zvrátit to šlo, jak Vilém sám řekl během noci z 30. na 31.7., ale Rusku se nechtělo i přes německé urgence aby to zastavili.

Gdaňsk, koridor, Němci v Polsku, jen důsledek WW1, těžko to tak mohlo zůstat, pro jedny náprava křivd, pro druhé možnost jak se zbavit konkurence. USA věděly, že to co dělají a navrhují je svinstvo, jinak by prezident nemluvil o impeachmentu.

385667

13.1.2021 6:08

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

zdezek 213.?.?.?

Reakce na 385667

špatně pochopeno,zmínka o novelách se netýkala obsahu ani formy ale rozsahu[smích]
Vím že Německo mobilizovalo jako poslední, Rusi byli v mobilizaci těžkopádnější, pokud by ji zastavili, byla šance na mír který ale nikdo z velmocí nechtěl.
Rusové nemohli zlůstat stranou,pomáhali Srbům vymanit se z područí Sultanátu, zaprvé proto že se s Tureckem štuchalo 300 let o přístup ke Středozemnímu moři, zadruhé byli Srbové také pravoslavní a zatřetí by R-U ještě více expandovalo.
USA si uvědomily, že po WWI mají šanci stát se supervelmocí, začaly pracovat na parcelaci a Evropy- viz úloha plk.House ...

385681

14.1.2021 14:57

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

uzivatellll 2a0b.?.?.?

Reakce na 385681

Omlouvám se, špatně jsem to pochopil.

Řečí dokumentů a činů to vypadá, že někdo mír chtěl a někdo nechtěl.

Ano, Rusové využili situace a stejně tak Srbové s Ruskem za zády, pro Rusko to byla šance na rozšíření a upevnění vlivu, pro Srbsko a nacionalisty zase plnění snu o Velkém Srbsku, které jim arcivévoda mohl pokazit tím, že by reformoval a Srby (a slovany obecně) tím uklidnil, tak motiv popisují pachatelé.

385715

13.1.2021 20:46

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

ping789 31.?.?.?

Reakce na 385667

Srbsko by bez silného spojence své dobrodružství s atentátem ani nepodniklo.

tak nevím vašnosto, on se asi atentátník pan Princip radil s obyvateli Srbska , kteří ho v referendu o atentátu podpořili neb se měli moc dobře a par desitek let adrenalinu jim přišlo právě vhod [chechtot]

385698

13.1.2021 21:49

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

uzivatellll 31.?.?.?

Reakce na 385698

O takových operacích se většinou referenda nedělají pane, Principovi velel Dragutin Dimitrijević a spol. Rusko bylo srbským spojencem a mezi 24-25.7. 1914 Srbsku potvrdilo, že se neoficiálně může spolehnout na jeho podporu, jak byl informován ministerský předseda Pašić.

385700

14.1.2021 10:32

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

Zdezek 91.?.?.?

Reakce na 385698

Zdravím,
Sarajevo,Gavrilo Princip, Černá ruka, odtažitost srbské vlády od ní protože extrémně nebezpečné dráždit R-U...
Prosím,prolistujte F.Gilbert-D.C.Large Konec evropské éry, 2003,stř. 130-139, přehledné,mapky,obrázky,10 min četby,2 min pokud čtete diagonálně.
Hezký den.

385709

14.1.2021 19:24

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

ping789 31.?.?.?

Reakce na 385709

reagoval jsem na větu citovanou v kurzivě , jen slabší propagandista používá personifikace tohoto typu ( s oblibou debili v televizích ) a skákat posléze na tento typ propagandy " co kdo kdy kde vyčet' z obřezaných bajek vítězů" je dle mne jen totální ztráta času a rozumu, hezky večer

385719

9.1.2021 16:40

RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti

Šifrin 77.?.?.?

Reakce na 385554

Mohu doporučit i svoji knihu Bůh synergie. Připravuji 3. vydání, kde je především přepracován vznik 1. a 2. světové. Mimoto jsem vydal knihu Manipulace vědomím od S. G. Kara-Murzy - v ní se vysvětluje spousta věcí jak a proč se to vše dělá.

385567

9.1.2021 13:02

Chybí mi v seznamu

Oudrnický 178.?.?.?

taky "vip" Fištejn? bývá tam docela často a prezentuje na čt24 svoje prverzní politické názory [bliji]

385559

9.1.2021 16:09

Cenzura

Joseph Chlor 89.?.?.?

je prostředkem nikolivěk pouze " totalitních" (které režimy do nějaké míry nejsou totalitními, jak po stránce politické - menšina, často mafijní povahy vládne takřka všem; tak po stránce ekonomické - korporace si jsou schopny kupovat významné části politických stran; finanční - soutěžíme vesměs o jednu jednu totalitní fiat měnu zatíženou úrokem) režimů. Je to prostředek využívaný takřka každou mocí, to vyplývá již z povahy moci samé - jejím významným zájmem je touha tuto moc si udržet, upevnit, rozšířit a ne odevzdat, oslabit a plošně zmenšit.
Nu a ČTV jistě je (mj.) jedním z mocenských prostředků - významným, pokud tedy nejsou čísla o sledovanosti vylhaná či obskurní povahy.
Málokde dnes cenzura neexistuje. Málokde nebují sektářství či obecně primitivně (leč velmi výhodné, někdy !!) dichotomické vidění, vnímání a hodnocení světa, pokud se tedy bavíme o komunikačních mediích neprofilovaných výlučně jako odborné, vědecké (ale i tam může dojít k cenzuře a autocenzuře).
Autocenzura je pak již jen dítkem cenzury, někdy mnohem živějším a nápaditějším jak jeho matinka. Takto čilé děcko například už ani nepotřebuje další procenzurní výchovu....samo již ví jak postupovat, včetně postupů týkajících se rozhodnutí koho pozvat a koho nepozvat do " demokratické", " vyvážené", " svobodné", " liberální", " věcné" , " objektivní" atd apod. diskuse (což se však někdy zvrhne jen v masturbaci hostitelů nebo ve žvanění bez jakéhokoliv výstupu byť by jen mizivého kulturního významu).
Je zde ale naštěstí výběr , můžeme si vybrat odlišným způsobem cenzurované platformy, někdy se nám dokonce podaří najít část komunikačního veřejného (byť třeba i privátního, co do statutu to není až tak podstatné) dosud cenzurou jen málo políbenou. Ale to bývá dost vzácné...a přiznejme si i to, a to myslím si, že je dosti závažné zjištění, tedy přiznejme si i to, že takovéto platformy nejsou nijak masově navštěvovány, tedy masová poptávka je stále po těch cenzurních platformách. (jistě je zde velmi rozhodující financování různých platforem , medií atd.....paradoxně je cenzurní platforma někdy přefinancovaná (i odtud její hybris) a anticenzurní je spíše šikanována, než by ji moc poslala aspoň pár drobných - což je kupodivu stav, který je běžně považován za normální...ale co také chcete po režimu, ve kterém lze si koupit nejen veřejné mínění, ale i tu moc, která ono veřejné mínění řídí ...ba dokonce někdy i moc nad celým státním režimem, od procesu voleb až po proces konečné katastrofy)

Cenzura je ale také humanističtějším nástrojem útlaku, než by bylo prosté policejní apod, násilí. " Díky" cenzuře není tolik nespokojenců a tak i rozvratníků.
Cenzura je mnohem levnějším prostředkem udržení a rozšíření moci jak organizované násilí, byť se o něj do jisté míry opřít mu...Automaticky kráceno

385563

9.1.2021 16:12

Co mi to jen připomíná?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Tak ČST je zlá, neboť si vybírá, kdo je do ní zván. Proč ne. Na zdejším údajně "svobodném" Zvědavci jsem byl už po třikráte (původní nicky Vojta49, VojtaIL a Censored) nejen nezván, ale výslovně vykopnut z diskuzí. Čím se liší Zvědavec od ČST?

385564

9.1.2021 20:42

RE: Co mi to jen připomíná?

R.E. 89.?.?.?

Reakce na 385564

Vojto, ty jsi furt ta stejná piča a proto nechoď sem a jdi si do ČT..., tam uděláš kariéru, mezi těmi anorektickými žurnalistkami s plnou kabelkou prášků na hlavu se rozhodně ztratíš, s tím rozpočtem, co ČT platí hlupáci i Tebe utáhnou...[chechtot][chechtot][chechtot]

385573

10.1.2021 19:24

RE: Co mi to jen připomíná?

moucha 178.?.?.?

Reakce na 385573

To slovo na p bych nebral jako urážku spoludiskutujícího, protože občan Vojto je tvrďák, má šišatou hlavu a je to pro něj hračka. A navíc ho mám rád, teda snažím se.[smích]

385606

9.1.2021 21:20

RE: Co mi to jen připomíná?

Šifrin 77.?.?.?

Reakce na 385564

Jak řekl Ho-Či-Min: Svoboda je poznaná nutnost.
I já byl odtud pod původním přízviskem vyhozen, ale i tak tyto stránky považuji za jedny z nejlepších.

385577

10.1.2021 14:08

Kdo nebyl

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 385577

z nějakého virtualního komunikačního prostoru ani jednou vyhozen, tak zřejmě nemá co říci nebo je sám součástí dotyčné cenzurní a autocenzurní platformy.
[velký smích])))
Existuje vůbec někde nějaký " zrcadlový" (současně s článkem je uveřejněna věcná oponentura, zhruba stejné úrovně poznání) web ?
Divím se tomu, zejména pokud nějaký web oplývá financema řádů milionů a vyššíma (takový web mi páchne propagandou už bez hlubší jeho sondáže). Asi by ty finance ale pak neměl....
Ovšem pokud dostává se mu prostředků mandatorně ? Tak co taková (např. právě že ČTV) platforma, respektive její zaměstnanci vlastně riskují, kdyby začli být objektivními ?
Na ja, že na to nemají mentálně.
Tak ať je vyhodí.
Jenže kdo ?
Někdo z nich ?
[velký smích]))))

385599

9.1.2021 21:44

čím se liší ?

ping789 91.?.?.?

Reakce na 385564

cca v 6.840.000.000,00 Kč , pošlete je sem a bude to tu vaše Vojto [chechtot]
jako to posílá vláda z vašeho na hebrejské hory a jsou ty její , není to tak složitý mechanismus, neplatíš - nepřepínej

385578

10.1.2021 9:46

RE: Co mi to jen připomíná?

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385564

Čím se liší Zvědavec od ČST?
Asi tím, Vojto, že nevybírá koncesionářské poplatky výpalnickým způsobem.
A jinak ještě i tím, že umožňuje tok názorů a informací, které by v ČT (CNN) nikdy nezazněly.

385588

10.1.2021 12:16

RE: Co mi to jen připomíná?

maminka 84.?.?.?

Reakce na 385564

To bude asi tím, že píšeš průjmy

385594

10.1.2021 19:19

RE: Co mi to jen připomíná?

Bauer 2003:x:x:x:x:x

Reakce na 385564

minuly tyždeň som tiež sem poslal príspevky. Oznámilo mi, že boli zverejnené. Ale neboli. Zatiaľ sú ale pod mojimi akože zverejnenými príspevkami.

385605

10.1.2021 23:34

RE: Co mi to jen připomíná?

Gój 46.?.?.?

Reakce na 385564

85...mi připomínalo kecy od 84..., těší mě, že jsem se nemýlil. Mučedník Hruška tak dlouho šířil prorežimní, banksterské bláboly a pohrdání jinověrci, až byl upozorněn. Pak varován, prože ani to nepomohlo a dále ohlupoval a pohrdal gojimy, byl vypnut, a na to zrovna zde musí být velké nadání, neboť cenzor je tolerantní. Všechno má své hranice, Vojto Hruško, Vojta49, Vojta IL, Censored.
Zvědavec se od ČT liší stranou. ČT je v moci globalistů a šíří jejich propagandu, stejně jako Vojta Hruška nebo to Pehe z Aspen spolku.

385610

11.1.2021 10:19

RE: Co mi to jen připomíná?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Reakce na 385610

Báječně jste mě inspiroval. To Pehe je dobrý. Když jsem od něj odcházel, chtělo se mi dát mu pěstí, ale je to takový prťavý parchant, takže jsem to rozdýchal. Teď by se mi chtělo říct: "To Pehe se musí rozflákat."

385615

11.1.2021 14:28

RE: Co mi to jen připomíná?

Jen tak ze zajmu: 213.?.?.?

Reakce na 385615

Vy jste u něj pracoval? Jako že na tý univerzitě? A byl jste odejit, nebo jste šel radši sám?

385624

11.1.2021 17:19

RE: Co mi to jen připomíná?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Reakce na 385624

Nebyl hned na univerzitě, jinak bez komentáře.

385630

12.1.2021 11:46

RE: Co mi to jen připomíná?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385630

OK.Dik

385654

10.1.2021 3:28

Poznaj jazyk svojho nepriatela

eli 58.?.?.?

Vacsina oznamovacich prostriedkov v zapadnej demokracii, je kontrolovana chobotnicou ktora rozprestiera svoje chapadla po celej planete. To nie je len CT, ktoru tento netvor obmotava v takejto pozicii su vsetky oznamovacie prostriedky krajin, ktore su pod jej kontrolou.
Funkciou tychto oznamovacich prostriedkov, je pripravit spolocnost na podmienky
zivota v globalnom spolocenstve. Tato skutocnost, uz nie je ziadnym tajomstvom.
V politickom, hospodarskom a socialnom smere, sa uz uplatnuju potrebne opatrenia transparentne a casto pod mocenskym natlakom. Takmer kazdym dnom sa spolocnosti predkladaju nove nariadenia, prikazy a zakazy, zriedka doporucenia. Ak chces predvidat co pride zajtra, musis pocuvat, co hovoria dnes. V tomto smere hraju tieto media velmi dolezitu ulohu. Je to ako predpoved pocasia, je potrebne vediet, akym kabatom sa prikryt v nasledujuich dnoch.

385584

10.1.2021 12:05

RE: Poznaj jazyk svojho nepriatela

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385584

Máte pravdu. Jenomže v tom labyrintu lží a fake-news (jak MS-média označil Donald Trump) se dnes obyčejný smrtelník obtížně orientuje. Už to není takové jednoduché, jako před 40 lety. Bolševická propaganda byla poměrně primitivní. Dnešní liberálně-fašistická je značně sofistikovaná, nesmírně zákeřná a skrývá se za oponou několika velkých tabu, podepřených paragrafy. Rozplést ten zámotek je práce na plný úvazek - a kdo z dnešních normálních lidí - zahypotékovaných zaměstnanců - na to má po práci ještě čas a energii? Kdo se pak ještě přinutí ke studiu často sáhodlouhých textů?
Musí se tedy najít někdo, kdo i běžným lidem je schopen srozumitelně a v rozumném čase přednáškou (poslechem) vysvětlit, o co tu vlastně kráčí. Chápu, že hranice mezi jednoduchostí a demagogií je velice tenká a její vnímání je značně subjektivní. Podle mého názoru však už několik let velmi srozumitelné i zdařilé predikce zaznívají každý pátek v komentáři událostí na SVCZ.
(Pokud tedy o tomto českém pořadu nevíte; u vás na Slovensku máte krom Slobodného vysielača ještě velmi dobré rádio Infovojna.)

385593

10.1.2021 11:46

Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?

disident 83.?.?.?

Na tuto otázku brilantním způsobem odpovídá německý novinář Udo Ulfkotte ve své knize "Koupení novináři".S německou důkladností uvádí v knize tabulku se jmény kapitánů německých medií a jejich členství či vazby na organizace,které řídí trendy západní politiky(Aspen Institute,Atlantik Bruecke,Bilderberg,Trilaterální komise,atd.).A odtud vedou nitky k finanční oligarchii USA (deep state).Jako ve všech protektorátech USA v Evropě,situace u nás bude podobná,jen by to chtělo,aby někdo vypracoval podobnou tabulku s kapitány našich medií.

385592

11.1.2021 15:05

RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385592

Vono se to přeskupuje, co bylo v devadesátech letech a do roku 2008 už dneska neplatí.
Ale v zásadě ty mediální domy a vydavatelství u nás byly po roce 89 (z)řízena z kompletně z Německa, a řídili to emigranti.

To vydavatelství to mělo jenom jako byznys na rychlý a jednoduchý vydělávání obřích balíků peněz, takže jim bylo úplně jedno co se tam píše, hlavně když to sype.
No a vy správních radách a na postech šéfredaktorů seděli ti ideologové ze západu (jeden emigrant vedlel druhýho), který jeli ovšem podle not někoho jinýho, než majitele.

A pochvalovali si,jakou mají svobodu že jim do toho nikdo nekecá - ani majitele ne. A že tak to má být - to je ta svoboda tisku...

Byla to taková tichá dohoda mezi držiteli akcií, kterým šlo o byznys a prachy a platili za to výpalné ve dvou podobách.
Za prvé rezignovali na zasahování a určování obsahu, ten řídily ideodiverzní centrály krze svoje lidi, který měli na postech šéfredaktorů.. a
odváděli finanční desátek ze zisků a prodejů na krytí tím že poskytovali krytí lidem ze služeb pod maskou redaktorů a fotografů a asi i nějakýho finančního plnění do kasy služeb přes nastrčený firmy.

Vy nám nebudet kecat do byznysu a reklamy a my to dofinancujeme - za ty zisky, a my vám nebudeme kecta do obsahu. Tam si dosaďte emigranta podle valstního výběru...

Čímž okopírovali ten německej model. Kterej tam vzniknul po roce 1945, kdy v Britský okupační zóně vydávala MI6 týdeník. Obšem oficálně to dělala něměecká mediální korporace a v Americký zóně zase jiná služba měla svýho mediálního magnáta.

To byly ty 90 roky a privilegovaní Emigranti spláceli svůj Faustovský dluh za to že mohli léta pobývat na západě v exilu a nemuseli tam chodit do fabriky.

Karel Hvížďala
Sebastian Pawlovksi
Bakal
Schwarzenberg

Nad nima obří německý mediální domy.


Čímž okopírovali ten německej model.

Ale to už dávno neplatí, deset patnáct let, protože jak ten trh šel kvůli klesajícím prodejům a internetu do kopru a do kytek - tak prachy a byznys samozřejmě až na prvním místě a promiňte soudruzi, to nám je líto že tajná služba má svoje zájmy, ale nemůžeme to paltit ze svejch peněz, to jistě chápete....
A nastaly úprky ze země protože ten oslíček otřes se a zlatý nuggety z devadesátek bez práce byly už v čudu. A řekneme si narovinyu že dělat jazykovou mutaci a tiskovinu pro minoritu deseti miliónů jinak mluvícíh lidí je naprosto nevýdělečný, takže ty hrácč z devadesátek vzali roha a už tam nikdo z nich není. Kvůli nějakejm ztrátám, nebo drobnejm v podobě pár set tisíc euro se nebudou namáhat....

Pokračování...

385625

11.1.2021 18:11

RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385625

...ukončení. 4/4

To neplatí ovšem pro Brity a Američany co myslí geopoliticky... Specifický je ještě taky zájem Izraele, který tu měl s Američany a Brity svoje zájmy. A to zbrojovky co dřív dodávaly matroš a speciál u nich na středním východě, ovšem k sousedům, co je nemaj rádi... A taky jako dobrý krytí, pro akce v zahraničí co by odsud řídili.
Takže ty redakce tomu taky odpovídaly.

Mnoho významných deníků zaniklo, protože neměly to politikcý krytí od západních "služeb" a k tomu kapitál z něměckýho průmyslu na rozjezd a reklama nestačila - a prodeje už vůbec ne. Svobodné Slovo, Lidová demokracie, Práce, Zemědělská noviny, Telegraf, deník Prostor.. Proč je tu záměrně uvádím - protože jsou bezvadnou ukázkou toho porevolučního hesla, "ruka trhu to vyřeší" - a kdo si na to nevydělá, tak promiňte... Zkrachujte.
To se tak stalo. Všechny šly do kopru.

Ale. Existuje jeden zázrak, který se tomuto osudu - který sám vehementně hlásal a propagoval celé devadesáté roky, jako jezdec z apokalypsy, sám zázračně vyhnul. A to navzdory tomu, že měl stejné příšerné, otřesné ekonomické výsledky a ztráty..., jako Svobodné Slovo, Telegraf a další, ale nikdy hrobníkovi na lopatu nevlezl a v pohodě tu kontinuální výrobu ztrát vždycky nějak přežil....

Týdeník Respekt. Podle Klausových zákonů neviditelné ruky trhu, už měli být všichni redaktoři na dlažbě... jako jejich kolegové z výše uvedených periodik... Ale nějakým "zázrakem" se tak nestalo. Upřímně nenáviděný jak zleva Milošem, tak zprava Klausem. S vyjímkou Hradu a těch co stáli za dramatikem. TRak spolu chodili chlastat celý osmdesátý že jo...

V zásadě šlo o Faustovskou splátku dluhu, kdy se "mecenáši" dostali k majetků z restitucí a privatizace - a museli jako "projev díků" držet ideodiverzní centrálu nad vodou, ztráta neztráta a sypat do toho procenta z majetků ke kterým přišli...
Že za tím někdo stojí, kdo progresivní liberální týdeník co ovlivňuje formovájí myšlení elity z Prahy a Brna a VŠ, je nasnadě. Kdo to nechám na intuici každého z vás...

Dneska je pod Ekonomiíí a je součástí většího synergického celku, takže to není tak příšerný jakoto bylo, plus je dotuje ČT z veřejnoprávního, tím že si je zve jako "odborníky do studia", takže to pochopitelně nedělaj zadarmo.
Ono ani Kníže ani Bakala nemaj až tak bezednou kapsu na něco takovýho.

Každopádně to je všechno pryč a vod roku 2008, 2009 se to kompletně změnilo... A je to úplně jinak. Reflex jiný majitel, Týden Jiný majitel. maldý to nezajímá... Kapitálově silní, nebo Oligarchové domácího původu co nadělali prachy na privatizaci (s vyjímkou Soukupa) si kupují s redakcemi pozitivní mlčení v médiích. Křetínský, Kellner, Andrej a další. ta velká ra skončila. Ale další malý hry na tvoření názoru, se hrajou dál...

385632

11.1.2021 15:16

RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385592

dokončení...
Takže došlo k přeskupení a kdo je teď za tím, je těžký odhadnout... Ale spíš to sleduje domácí oligarchy a jejich zájmy (aby je nepomlouvali v novinách) a vstupujou do toho nějaký hráči z druhý strany světového spektra, kdy se rusům a číńanům může vyplácet to dotovat, kvůli ideoligii, zatímco němci to maj u prdele, když to nesype.

S tím že z historických důvodů ty redakce jsou furt obsazený ověřenejma kádrama dosazenýma z Brtiský a Americký okupační zóny a a ty redakce jsou na nižších úrovních prolezlý spolupracovníkama. .

Ringier Odešel
Axel Springfield myslím odešel
Pawlowski odešel
Bauer media odešly.
Ronadl Lauder a ta jeho CEE Eastern Europe, nebo jak to bylo... odešli, hned jak Nova přetsla bejt slepice co snáší zlatý vejce v miliardách...
Jak to nesype sorry...

Kvůli podílům ve mediálních domech se tady i vraždilo, jak šlo o zisky... Krutě a bezohledně.

Jenom Respekt je jasnej a jedinej poslední Mohykán, co se vleče za knížetem z emigrace co dotoval jak doktor Faust a Ekonomia to má nyní vy vlastnictví...

A ČT bo má ty příjmy ze zákona od lidí.

Ty vazby jsou přes redaqkce na západ ale přes majetek to míří na východ trochu nebo do Británie ale s krytím,l jako že to má někdo z východu. Protože Britové vedou propagandu proti EU (Německu) jak diví, ale pod falešnou vlajkou aby se neřeklo.

Ufkolte byl mladej a narozenej po válce, obět poválečný propagandy v Německu a indoktrinace ve školství, kdy uvěřil v mýtus nezávislého tisku, co mu vtloukali na občanský výchově do hlavy..., jako kdyby chodil do pionýra.
A pak byl překvapenej, když byl v redakci, že to říděj tajný služby cizího státu z redakce zevnitř... když se ho pokusili nabrat... A že majitele zajímá jen prodej reklamy a kolik za to dostal.

Asi jako by šel u nás pracovat před 89 do PZO, nebo na Zamini, a divil se co to má za spolupracovníky... A divil se - oipět jak u nás po roce 68, že většina firem a lidí spolupracuje s okupační mocí. No bylo to pro ně výhodný a taky jim nic jinýho nezbylo když koukali na ty tanky a rakety. Jak tady, tak tam.

385626

12.1.2021 1:07

RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?

Gój 46.?.?.?

Reakce na 385626

Obávám se, že se mýlíte. Babiš je zaháčkován u banksterů Citibank od počátku „svého“ zázračného bohatnutí. Takže Iděs jede podle jejich rámcového zadání, ideologie banksterů. Křetínskému spadly miliardy s nebe? Ten samý případ. Ano, jděte po penězích a moci. Miliardář Kellner, když banksteři uloupili Sazku, k porcování to dostal jejich šedý kůň Vítek, částečně přes Komerční banku. V tom jsou Rothschildi, „miliardář“ Vítek a globistická obchodní centra, „miliardář“ Komárek...Noviny, časopisy, velmi navštěvované weby jsou hlásnou troubou jejich, banksterů zvrácené ideologie.

385645

11.1.2021 17:54

RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385592

...ukončení. 3/4
Omlouvám se za tu hromadu překlepů a chybějících písmenek, teprve teď koukám co jsem jich tam udělal, nicméně ta myšlenka a obsah je snad jasný.

Jenom k tomu doplním ještě pár postřehů. V zásadě šlo o přesun obsahu tvořeného dřive Svobodnou Evropou a Hlasem Ameriky, který byl dříve financován ze západních rozpočtů, do redakcí českých novin a přesu této finanční zátěže na financování ze zdrojů domácích - nejen to ale i generování obřích zisků.

Je dobré sledovat ty finanční toky a zájmy, protože to mnohé napoví. Situace v roce 1990 byla radikálně odlišná od situace dnes - a to z toho důvodu, že se teprve připravovala privatizace a zásadní průmyslové podniky byly ještě v českých rukách. Takže tehdy šlo i o to mít vliv na dění v zemi - až se bude porcovat medvěd, aby se dalo dostat k nejlepším kouskům.
Německé koncerny měly zájem o ČS firmy - a to buď jako mopslíky, co jim budou dodávat díly do jejich investičních celků, nebo o konkurenci kterou je třeba koupit a uzavřít. Takže vlastnictví médií bylo tou dobou i velmi politickou a strategickou věcí, která se obrovsky hodila během privatizace, protože se tím vytvářelo veřejné mínění - k tlakům na vládu a nepohodlné politiky.
Viz. ta kravina s akcí "JUDr" Kalvoda, akce Bartončík, kufřík s miliónem u šéfa privatizace - nikdy neprokázáno a neodsouzeno, (evidentně to byl totiž provokatér, ten to co to donesl), aby odstavil nepohodlnýho šéfa privatizací. Šlo o to dosazovat "naše" lidi co pak budou rozhodovat o privatizacích ČS průmyslu do klíčových ministerských pozic a zároveň pomocí tisku likvidovat ty - co byli proti. nebo byli jen blbí a poctiví.

K tomu to vynášelo naprosto neuvěřitelnej balík - protože ten mediální trh nebyl vůbec obsazenej.

Ve chvíli ale, kdy už bylo vše zprivatizováno a převedeno do zahraničních rukou, a zároveň se vstupem do EU a NATO 1999, tak z Německa ten zájem na vytváření veřejného mínění úplně pominul... K čemu? Protože už dosáhli svého cíle. Všechno co chtěli levně koupit, nebo zkrachovat už měli ve svejch rukách.
Cíle bylo dosaženo.

Takže už ty noviny nepotřebovali. Ovšem furt to byl zajímavej kapitálovej příjem z prodeje reklamy a bezpracný prachy - dokuď to neslo obří prachy.
To pokračovalo tak nějak do nástupu internetu 2000 a ekonomický krize 2007 - Lehman Brothers.
Od tý doby to celý spadlo a když už to ani ty prachy neházelo, tak začali opouštět jak ti hlodavci potápějící se loď. Dneska už tu nikdo z tý doby není. Všechno splněno, fabriky jsou jejich a nějaká nyvýznamná blbá periferie je dneska vůbec nezajímá...

385631

10.1.2021 13:21

Tady radio jerevan :-)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

[pláč] Z ae

0OdpovězLed 10, 2021 9:54
no tak
Návštěvník
no tak
Dannyboy
Tak hlavně ty vakcíny se vyrábí v Číně, bigfarma, kterou vlastní sionisté s deBillem Gatesem na to přirazí několika tisícovou marži a exklusivně prodávají dál zemím, kterým před tim dali úvěr s úrokem, aby si je více zavázali… to se bude dít tak dlouho dokud populace neklesne tak, jak si představují…

0OdpovězLed 10, 2021 9:54
no tak
Návštěvník
no tak
Z číny jsou prý vakcíny s příbalovým letákem s 36. nežádoucími účinky ale taky prodávali pozitivní a negativní testy a dávali vybrat. Prodávali a kupovali? Tedy stále, no ano. [smích]))

No já nevím jestli se lidi už netransformovali v mloky.
Jsou účinné léky bez vedlejších komplikací? No jistě že jsou a žádný kšeft z nich a tady je ani nekoupíte. To je fakt, radši mlčím.
Nebo ne, kdyby existovala elementární spravedlivost proti kupčíkům a penězoměncům pindos tak je zavřou až zčernají i s providery kteří si otočili funkce v konání z peněz všech což je jasné provádění genocidy.
https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-01-07-aktualn...

0OdpovězZrušitLed 10, 2021 12:32
________________________________

https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-01-07-aktualn...
http://svobodnenoviny.eu/italska-zakonodarkyne-poz...

https://uloz.to/file/x4iEicsp8bVH/muzi-co-ziraji-n...

385596

10.1.2021 20:50

Jste úplně vedle...

hank 91.?.?.?

Namátkou: Překabátěný bývalý učitel marxistické politické ekonomie na VŠE, protekční privatizátor otrokovického areálu TOMA a šéf ultraliberálního VUMLu má být bystrý ekonom? [chechtot] A to ani nemluvím o jeho diktátorských metodách vedení národohospodářské fakulty VŠE, proti kterým se vzbouřili její učitelé i studenti. [bliji] (Ilona Švihlíková by jistě mohla vyprávět...) Paranoidní grafoman Tichý, kterého vyhnal ze svých stránek i Umlauf? Vondruška, který si dělá leda tak reklamu svým knížkám? Takový Vítek se dal číst ještě tak v 90. letech, dokud psával do předbakalovských Hospodářských novin... O zarytých konzervativních ultras typu Tomského nebo Robejška škoda mluvit.

Jestli má být hlavním nebo jediným kritériem pravdivosti informací a kvality publicistiky 100% hlásání opaku toho, co říká mainstream, tak jste stejně vedle jako ten mainstream. Pravda a kvalita není jednoduchá negace mainstreamu. (To snad neplatilo ani v dobách Rudého práva.) Nechali jste se zatlačit do stejně idiotské pozice jako ten mainstream. Zjednodušujete si tím práci: Pravda se podle vás nemusí složitě hledat, po kouskách skládat a dokládat, pravda se automaticky vyjeví řečením/napsáním opaku toho, co říká ČT...

A ještě tohle: "K smrti nudící..." Takže infotainment je váš cíl? Zpravodajství a publicistika budou kvalitní, když budou bavit?

Jste úplně vedle a k ničemu dobrému to nevede a nepovede.

385608

11.1.2021 18:17

ČT je jen prodejná děvka zépadních zločineckých "elit"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

ČT je asi tak česká.jako já jsem Američan. Její věrchuška a skalní přisluhovači ve své setrvačnosti myšlení stále odmítají pochopit, že usilovně a velmi oddaně kopou za poražené a brzy souzené zločince. Odmítají vnímat, že svět se dramaticky mění a naivně věří, že na svém poklonkování a lhaní zase hodně profituijí. Ale tentokrát se šeredně zmýlí. Dobře jim tak. Líto mi jich opravdu nebude.

385634

11.1.2021 19:05

Vy vůbec netušíte...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Ne každý dopadnul tak pohodovým bezva způsobem... že ho přestali zvát v ČT na obrazovku:

Jiní tolik štěstí neměli a dopadli daleko tvrději a hůř...

Starší muž vypadl Kavčích horách...
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-praha-4-po...

Smrt dramaturga, Moravec oživoval...
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zp...

Jakoby se ta roky budovaná neomylná intuice, naučit se číst mezi řádky po letech vytrácela...

385636

12.1.2021 14:15

Dusledek televizni krize a boje o Novu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Problém je v tom že k těm tvrzení, která pocitové sdílíme, protože intuitivně poznáme propagandu jedním směrem, chybí nějaká odpovídající podkladová analýza, nebo studie.

Televize dneska vysílá 24 hodin denně na čtyřech nebo pěti kanálech... A ve chvíli kdy někdo s něčím takovým vyrukuje, tak vás umlátí tím, že přeci Tomský nebo Švihlíková byli ve vysílání dne X.Y.ZZZ... Čili ve verejnoprávním médiu mají prostor a tento názor v televizi zaněl...

Otázkou je na jakym kanale, v jakym case a v jakym poradu...

Dále televize nevysílá jenom zprávy... Dokonce vysílá především všechno ostatní v daleko větší míře, než zprávy a politiku... Zprávy jsou tak maximalne 25 až 30 procent - pokud se započte CT 24, kde melou to samy furt dokola 24 hodin... A asi tak 5 procent pokud vezmete jen hlavni kanal CT1...

Analýza by měla být hlubší a soustředit se na specifický formát vysílání:
Diskuzní pořady o politice,
Večerní zprávy atd.
Udělat analýzu v množství lidí, kteří tam byli přítomní v určitém časovém úseku a kolik hodin za rok a kolik vět pronesli. To všechno jde dneska dělat automaticky s dobrým IT.

A pak co s tou analýzou dělat. Uvědomte si, že v roce 2000 nastal precedent, nebo dva precedenty, jednak Televizní krize a pak afera s ukradenou Novou. A ani jedno nam celkove moc nepomohlo a od ty doby se to vlece.

V roce 2000 se ukazalo ze si ustredni Akcni Vybor dokazal vynutit zmenu a odvolani legalne zvoleneho sefa zpravodajstvi, reditele a dalsich lidi, cimz ziskali obrovskou moc a od ty doby se jich kazdej boji. I reditel sam. Takze se reditel stara o rozpocet a běh toho molochu za 6 miliard a oni si vystavkovali poruseni pravidel. Puchalsky, Hodac a Bobosikova byli zvoleni řádnou parlamentni procedurou (lidma z opozicni smlouvy). A to si laskave vsimnete ze jak Hodac, tak Puchalsky a k tomu Moravec, byli lidi na vyplatni pasce Britu.. z emigrace a z BBC. Pro kroho si asi myslite ze v realu delaji?

Pak si vsimnete jak byl Dvorak zvolen do funkce reditele podruhe, jaksi pololegalne. Spravne a legalne se volby reditele mely konat az po volbach do snemovny v roce 2017, ale protoze meli strach - ze pro ne volby nedopadnou dobre, tak si antibabis blok, celkem nedemokraticky zmenili termin voleb reditele TV a posunuli si to 3 mesice dopredu, pred volbama.
Aby meli jistotu, ze nedojde ke zmene kdyz dostanou ve volbach na prdel. Takze jasne vidite ze pravidla vubec evidentne neplati, protoze zamestnanci si v roce 2000 vystavkovali ve spacakach ze nebudou repektovat zmeny. A od ty doby mate na pracovisti Akcni vybor strany, ktery nerespektuje zmenu ve vedeni, ktere odrazi zmeny na politicke scene kvuli volbam...
Od ty doby maji vsichni stazenou prdel, poslanci si zmenili termin voleb reditele, aby to pro ne bylo vyhodnejsi.

To co mate v televizi jsou lidi "ktery vyhrali v roce 48 (2020) vitezny unor" a udelali si tam bunku LM. /pokracovani.../

385658

12.1.2021 15:07

Dusledek televizni krize a boje o Novu - Pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Pokračování...
K tomu se podivejte jak dopadl Vova Zelezny - v druhy televizni krizi. Kdy bojoval pro zmenu o svoji televizi s moci obrovskyho ciziho kapitalu o zisky. Opět - ma skvelej kádrovej profil, jako Hodač, Puchalský, Moravec... Je to "náš" chlapec - narodil se na vychode v ty spravný rodině, s dobrejma predkama, v roce 68 velice aktivni za invaze proti okupaci.. Dělá piratský vysilani pro lidi a za naše unesené chlapce v Moskvě a proti rusům... Takze jasný odkud vitr fouká ne...Když se stal šéfem první komerční telky.
A k cemu mu to všechno bylo, když šlo v roce 2000 do tuhýho?
To je fajn, ze jsi byl vcera s nama, my si toho velmi vazime, ale dnes je jiná doba... a dneska jsi proti nám ty...
Apropo tahle kauza byla o dost tvrdší, nez stávka na Kavkách. Protože před digitalizací a s monopolem, byla Nova zlatonosná slepice. Na milardy. Podívejte se kde skončil jeho starsi syn pro výstrahu. Ve vězeni. Spočítejte si všechny soudní kauzy co proti němu vedli. (Daně, obrazy, auta atd.) Žádost o vydání ze sněmovny....

A v týhle kauze bylo i vyhrožování vraždama, únosama a pár mrtvejch... Ne každej měl to štěstí že jeho rodina, nebo on sám přežil...
A očištěné a obrozené ČTčko, po vlastní krizi co vyhráli, proti němu jelo kampaň..., jako po třídním nepříteli v padesatejch.

Nova dostala Licenci v roce 97 legálně, ale hned porušila ty podmínky, protože nevysílala co se zavázala v projektu, takže jí měla být odebrána...

Byla udelana kvalitni studie, o tom, že CT nadrzovala Clintonovy pred ctyrma rokama... Jakej je vysledek? Jedou protitrumpovskou akci dal, jako by se nechumelilo....
Nestaci ani vyhrat volby, ani vymenit reditele...
Prvni na co musite myslet je, jestli se vam vrati dite ze skoly - a aby jste to pochopil tak se vam jednou, dvakrat (docasne) nevrati... Nebo sem tam nejakej kolega vypadne z okna. Tohle neni až taková prdel jak si myslíte...

Uvědomte si ze televize jsou dlouhdodobě pod kontrolou "služeb" a ty se s tim kurva nemazou.

Dodatečně vidím co mi dřív uniklo, a dnes je "zábavné" sledovat, že v době televizní krize na ČTčku se vlastně jednalo o spor s našimi přáteli z okupační zóny ve Frankfurtu reprezentovanými Rumlem ml., kteří byli ve sporu s našimi přáteli z Britské okupační zóny reprezentované Hodačem, Puchalským, atd. Kteří se snažili dostat na území už obsazené jejich kámoši, tím že jim tam infiltrujou svoje lidi.

Dneska má PPF oba kanály pod kontrolou, kdy jeden soukromý vlastní a v druhým má ředitele.. Jenže PPF je evidentně jen slupka za kterou někdo stoji, že..
Hádejte kdo... Dvořák má osobní majetek jen v nemovitostech za 100 miliónů... a asi není tak blbej, že by si myslel, že to je proto jak je sám schopnej. Jistě ví odkud vítr fouká a kdo mu pomohl a umetl cestičku... A ví co se nesmí. /dokončení.../

385661

12.1.2021 15:57

Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

/...dokončení/
P.S. Z revoluce roku 89:

Dokuď nebyla revoluce v médiích, tak žádná revoluce nebyla...
Jak ve vrtěti psem.

Musely o ní začít psát noviny a dostat to do telky. Rudé právo o tom evidentně publikovat nehodlalo. Bylo třeba jinejch kanálů a na těch - a lidech co v nich byli zamětnaní se pracovalo už po řadu měsíců a roků před listopadem.
Tiskový orgán ČS strany Lidové, tiskový orgán ČS strany Socialistické. Rozhlas, Televize.

Snad si nemyslíte že jméno do té fake news Martin Šmíd bylo vybráno náhodně? Jen tak z telefonního seznamu, kam někdo zabodnul prst a řekl si.. tak třeba Losna, nebo Mažňák. Tohle je a byla do detailu propracovaná operace Psywar fungující na mnoha různých úrovních a místech. Ne jen Prognoťák a Charta.

Ten Šmíd byl naprosto reálný živý z masa a kostí... a byli lidi pro který měl chudák, co o tom ani nevěděl - obrovskou neuvěřitelnou cenu...
Pro svoje vlastní rodiče...

O něj totiž vůbec nešlo...

Ale rodiče nebyli jen tak někdo. Ne, ne, ne... žádný ÚV, proč tak vysoko...
Ale ani Božka z Cukrárny a Vašek od krav.

Rodiče byli celkem významní pracovníci na středních pozicích v ČS médiích.
Ve Svobodném slovu a v ČST. V centru.
Tímto způsobem vám to, čemu se dneska říká Deep state, pošle vzkaz, že když budeš blbnout, tak to může dopadnout blbě... A příště už takový štěstí, že uslyšíš z rádia tragédii, ale nakonec se vám dítě šťastně vrátí domů,
protože to - Uff!, byl omyl, už podruhý - za měsíc mít nemusíte.

ČS kontrarozvědka na tohle nakonec přišla celkem rychle - už asi za dva dny.

Matky ve Svobodném slovu si všimla, otce ale v televizi přehlídla.
Chybně si to ale vyložili na sklonku režimu tak, že o tom snad matka věděla a dokonce se na tom podílí. A že by podsrtrčila kluka pro fake news.
Věděla kulový, nevěděla která bije, a strachem se jí doma klepaly kolena - kde je kluk teď a jestli jí vůbec přijde domů...,
Režim ale nesnášela, u výslechu nic neřekla, a držela opoziční linii kde měla nějaký ty kámoše disidenty. Tak si to desátá správa špatně vyložila.

A takovejch lidí co jim pošlou tenhle odpornej a nechutnej "druh vzkazů" je v (i dneska) v televizi zaměstnáno víc než si myslíte.
A ne každej z nich nakonec měl to štěstí, že vyšlo najevo že to byla jen fáma. Někdo musel jel se strachem do nemocnice.
Někdo se rozplakal a zůstane smutný až do nejposlednějšího dne svého života...

A pak vám jde ta autocenzura od pera daleko líp a úplně sama...
Když musíte žít v něčem takovým...

Nemyslete si že práce v médiích je procházka růžovým sadem a nějaká prdel...
Tohle je ring kde se hraje bez rukavic a jde o život.
Ale nemusí to bejt zrovna ten život váš...

Říká se tomu že dochází k "Zostřování třídního boje"....

385662

12.1.2021 17:28

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení

zdezek 213.?.?.?

Reakce na 385662

Hodně dobře napsaný, díky Noname-Nemo za perfektní rozbor situace, vydalo to za těch 50 diskuzních příspěvků nad vámi.
Síla...

385664

14.1.2021 19:40

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385664

Dík. To jsem rád že to někoho oslovilo a oceňuje to.

385720

12.1.2021 20:35

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení

Jan Hanuš 193.?.?.?

Reakce na 385662

Skvělý rozbor. Trochu jsem k tomu taky čmuchnul (89-91), než jsem byl odejit. Jsem nakonec rád, v tom prostředí žurnalistiky bych stejně nevydržel. Krásně to zbořilo většinu mých ideálů o této práci. Není to jako v tom Fantomasovi.

385669

14.1.2021 19:55

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385669

Díky za pochvalu. Jsem rád že to alespoň někdo četl.
S tím Fantomasem jste to ale trefil... Ani jste si líp nemohl vybrat...
Onehdá jsem na to znovu koukal...
Nevšimnul jste si, že v zásadě hlavní záporná postava pok teré je film pojmenován je ve skutečnosti personifikací do jedné osoby to čemu se dnes říká "Deep State?"
Pánové... (průmyslníci), jste mými hosty. Odteďka, mi budete odevzdávat procnta ze svých příjmů a vzhledem k tomuže jste to nepochopili, tak jeden z vás zemřel...
Či ta věc s tím profesorem, hypnózou atd, je jak vědecko.technická rozvěda vedena odněkud z ciziny?
Jakoby někdo za scénářem, svoji reálnou životní zkušenost převedel do Pop cultury, aby si tak ventiloval svoje ztrauma, případně vyslal něco do éteru populární formou...
Ted dvacet let po ukončení války v roce 64 v zásadě popsal realitu (film je Italsko-Francouzský), ale zabalil to do komixu-filmu?

385721

15.1.2021 18:15

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení

Jan Hanuš 193.?.?.?

Reakce na 385721

Máte pravdu, je to aktuální od začátku do konce.

385741

17.1.2021 19:36

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení

moucha 178.?.?.?

Reakce na 385721

I kdyby lhali nakvadrát, je tam vždy značka, vždycky. A je jedno jak to zabalí.[smích]

385789

14.1.2021 17:16

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dolnění 1/2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385662

/Doplnění.../
Musím se je ještě doplnit a opravit. Jak jsem se do toho zabral, vynořilo se mi z hlavy pár vzpomínek a archivních věc, ještě z doby před televizní krizí 2000...


K "obsazení televize" nedošlo až spacákovou akcí a krizí kolem Hodače, ale už o deset let dříve... Pro dokreslení celkového obrázku i pochopení dneška si to dovolím ještě připomenout...

V případě jakéhokoliv přesunu moci ať už revolucí, armádou nebo jinak je obvykle hlavní vysílací centrum mezi prvními strategickými body určenými k "ovládnutí."
U nás to přesně dokumentují boje o rozhlas, dva - v roce 1945 a 1968, s množstvím mrtvých. Nejinak i v roce 89. Takéž s množstvím mrtvých...

Již jsem něco nastínil v souvislosti s nomen omen Šmíd, ale soustředil jsem se jen na nižší střední kádry - protože na ně obvykle není vidět a zůstávají ve stínu a zůstávají neznámí. Vrcholek pyramidy z devadesátých jsem přeskočil.
Ale kvůli pozoruhodnému antickému osudu Dvořákova předchůdce, prvního muže v televize po listopadu, jež po letech už zůstalo zaváto pod nánosy si dovolám poučení doplnit nasvíť ty stíny minulosti.

Osvěžení mysli mi přinesla jedna pamětnice svojí dvacet let starou datovou analýzou - kdy si chytřevšimla "scénáře":
Likvidace Jiřího Hodače má stejný rukopis jako likvidace Jindřicha Fairaizla,

Obsazení Dvořákovy pozice našimi kamarády kamarádů z Franfurtu došlo hned v lednu 1990. Sféra vlivu - mezi dvěma osamělými účastníky dohody o předání moci, od strany k Chartě stanovila že Čalfa ekonomiku a média Hrad.
Pochopitelně ani demokracie, ani volby nikomu na mysl nepřišly.

A už tehdy - a nikoliv až při mnou uvedené spacákové krizi 2000, zde dochází k vystavění pomyslné vozové hradby kolem redakce zpravodajství. S chlapci z LM za ní. Ale tehdy hráli jen o ředitele. Později v roce 2000 už i o vedoucího zpravodajství.

V lednu 1990 se na scéně se objevili další hrdinové protiokupačního boje z roku 1968 (stejně jako v předchozí části jmenovaný Vova Železný). Vlastně hrdina.
Muž s kreditem, který se osvědčil proti východu a Rusku v boji. Ovšem položme si otázku, kdy a kde tomu boji načerpal "inspiraci".
Utiskovaný režimem po invazi, ale nakonec svoji životní pouť zakončí nikoliv v komunistickém žaláři, ale sarkatsicky po sametové revoluci s vypáleným televizním archívem a rozdrceným hrudníkem..

První porevoluční ředitel Československé televize. Jindřich Fairaizl.

385716

14.1.2021 17:45

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Doplnění 2/3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385662

/Doplnění...2/3
Inspiraci k pozdějšímu protiokupačního odboji nabral v květinových dnech časných zlatých šedesátých kdy byl podchycen v letech 63-4 ve Francii, nebo později v Itálii našimi přáteli z Franfurtu ...

Fakta 89-2000: K obsazení hlavní ředitelské pozice došlo pod kontrolou Rumla staršího, Hradu a Charty navázaných na Frankfurt. A od té doby vypadá redakce ČT jako redakce Lidových Novin. Ruml(ovi) se tak nacházeli nejen u spacákové akce v roce 2000, ale i u prvního povstání na Kavkách v roce 1990 - deset let před televizní krizí.

Celý proce formálně probíhal tak, že člověka který má tu funkci dělat pochopitelně nevybíral lid, poslanci, nebo odborníci - ale kluci z roku 1968, kteří obnovili Fites (Filmový a televizní svaz), zrušený v sedmdesátém.
Fites si vybral Fairaizla na funkci, pak s tím šli do Vikárky na hrad, na jednu dvě skleničky - aby to probrali s novým nájemníkem hradních paláců.
Hrad potom poslal Mariánovi do Strakovyk noty - koho má jeho vláda najmenovat v ČT do funkce, a ta to takhle bez diskuze, čistě formálně odhlasovala. Tím Frankfurt, Charta na dalších třicet let - až na věčné časy, obsadili pole, vykolíkovali hřiště, a nárokujou si to pro sebe. Tečka.
Od poslední uklízečky až po generálního ředitele.

To taky zároveň vysvětluje nechuť pozdějších lidí ze strakovky k ČT, (Miloš, Václav), protože redakce zpravodajství je od té doby používána jako vlivové médium k politikému manipulování situace. Jak doma tak v otázkách ČS zahraniční politiky.

Ukázalo se, ale že Fairaizl - sólový hráč - měl problém, kdy na něj vyšťáral Sacher na Letný kompro a donesl ho na hrad. Venca pochopitelně nemohl na rovinu říct, sorry spletli jsme se, nebo o tom snad nahlas mluvit - hrome, je třeba udělat změnu... to by vypadali jak blbci hned po revoluci. Samozřejmě to dělali v zákulisí a mezi sebou.

A tady nastává hned první Majdan v ČT, kdy revoluce uvnitř smete svého ředitele... Do čela televizní revoluce se staví mladý ambicózní Jiří Hrabovský, kterému je pak za organizaci první barevné revoluce na Kavkých zaplaceno ze západu místem tiskového mluvčího koncernu Volswagen...

Hrdinovi pirátského vysílání roku 68 č.2, se udělalo nevolno, musí do nemocnice a tam mu vždy usměvavý Marian Čalfa - ten samý co mu na vládě poslušně prosadil jmenování - nese po dvou měsících rezignační dopis... Když má chudák problémy s firbrilací komor, cukrovkou a podobně. Jestli by to laskavě sám a dobrovolně podepsal...

Pak se funkce "dočasně" ujímá Vencův kamarád Mathé...
A redakce se začínají plnit dětmi Chartistů i jimi samotnými...

385717

14.1.2021 18:06

RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Doplnění 3/3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 385662

Přesunutý na niží místo, kde si v klidu může točit svý filmy....nepochopil jak vážná je situace. A místo aby točil o Mozartovi, nebo šel do důchodu se nevzdává. Nepoučen předchozí zkušeností, silou okupační moci a prověrkami co pro něj dopadly špatně jak v roce 1970.... tak 1990.
Naopak s hrdinskou vzpomínkou, na staré dobré časy a pirátské vysílání s Vovou v roku 1968 si popletl strany světového konfliktu a roky. Nevšimne si že už není rok 68, ale 89 ...
A - kvůli pocitu křivdy a s citem pro sociální spravedlnost, svoji investigativní opoziční práci obnovuje. Tentokrát ovšem proti Hradu a klukům z Franfurtu...

Neslyší varování, a nevidí symboly...

Nevěda s čím si hraje, pak v náhlém "pominutí smylsů" vypaluje svoji vlastní chatu s celoživotním filmovým dílem... A bohužel předčasně, nečekaně, "nešťasnou náhodou", tragicky, umírá.
Jeho postava hodna - antické tragédie, jak viselec u cesty co varování všem šéfredaktorům a ředitelům, kteří by snad chtěli být nezávislí, nebo neloajální.

Pak již přichází na scénu kamarád hradu Ivo Mathé a až do oposmlouvy a Jakuba Puchalského "z BBC" a bez potíží běží vše tak jak má...

Likvidace Jiřího Hodače má stejný rukopis jako Jindřicha Fairaizla:
http://www.virtually.cz/clanky2/0655.html

Náhlé hnutí mysli? Z pátku na sobotu měl smrtelnou dopravní nehodu ředite ČT Jindřich Fairaizl.
http://www.cibulka.com/nnoviny/nn1993/nn2593/obsah...

385718

Příspěvků: 75

09.01. 01:07 Gój  ČT je prolezlá sluhy banksterů
11.01. 14:27 frankie  RE: ČT je prolezlá sluhy banksterů
09.01. 08:41 Mika  Souhlas
09.01. 09:11 Zorro  RE: Souhlas
09.01. 10:18 Mika  RE: Souhlas
09.01. 17:02 Leopardus  RE: Souhlas
09.01. 21:06 Kantar  RE: Souhlas
10.01. 09:41 ROMAN1  RE: Souhlas
09.01. 08:45 Hering  Nejširší spektrum názorů
09.01. 12:37 e.tochacek  RE: Nejširší spektrum názorů
10.01. 09:33 Hering  RE: Nejširší spektrum názorů
09.01. 09:37 zdezek  Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
09.01. 10:42 Mika  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
09.01. 11:01 zdezek  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
09.01. 11:14 ping789  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
09.01. 12:47 zdezek  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
09.01. 16:27 Joseph Chlor  Jste " spíše vlastencem"
09.01. 20:37  RE: Jste
09.01. 20:44 zdezek  RE: Jste
09.01. 14:13 Erwin  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
09.01. 16:37 zdezek  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
10.01. 11:24 uzivatellll  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
10.01. 13:03 zdezek  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
11.01. 03:16 uzivatellll  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
11.01. 16:23 zdezek  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
11.01. 21:20 uzivatellll  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
12.01. 12:07  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
12.01. 19:21 uzivatellll  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
13.01. 06:08 zdezek  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
14.01. 14:57 uzivatellll  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
13.01. 20:46 ping789  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
13.01. 21:49 uzivatellll  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
14.01. 10:32 Zdezek  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
14.01. 19:24 ping789  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
09.01. 16:40 Šifrin  RE: Máme nejen cenzuru , jsou zde opět Libri Prohibiti
09.01. 13:02 Oudrnický  Chybí mi v seznamu
09.01. 16:09 Joseph Chlor  Cenzura
09.01. 16:12  Co mi to jen připomíná?
09.01. 20:42 R.E.  RE: Co mi to jen připomíná?
10.01. 19:24 moucha  RE: Co mi to jen připomíná?
09.01. 21:20 Šifrin  RE: Co mi to jen připomíná?
10.01. 14:08 Joseph Chlor  Kdo nebyl
09.01. 21:44 ping789  čím se liší ?
10.01. 09:46 ROMAN1  RE: Co mi to jen připomíná?
10.01. 12:16 maminka  RE: Co mi to jen připomíná?
10.01. 19:19 Bauer  RE: Co mi to jen připomíná?
10.01. 23:34 Gój  RE: Co mi to jen připomíná?
11.01. 10:19 Jan Hanuš  RE: Co mi to jen připomíná?
11.01. 14:28 Jen tak ze zajmu:  RE: Co mi to jen připomíná?
11.01. 17:19 Jan Hanuš  RE: Co mi to jen připomíná?
12.01. 11:46  RE: Co mi to jen připomíná?
10.01. 03:28 eli  Poznaj jazyk svojho nepriatela
10.01. 12:05 ROMAN1  RE: Poznaj jazyk svojho nepriatela
10.01. 11:46 disident  Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?
11.01. 15:05  RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?
11.01. 18:11  RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?
11.01. 15:16  RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?
12.01. 01:07 Gój  RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?
11.01. 17:54  RE: Kdo rozhoduje o obsahu medií v protektorátech USA v Evropě?
10.01. 13:21  Tady radio jerevan :-)
10.01. 20:50 hank  Jste úplně vedle...
11.01. 18:17  ČT je jen prodejná děvka zépadních zločineckých "elit"
11.01. 19:05  Vy vůbec netušíte...
12.01. 14:15  Dusledek televizni krize a boje o Novu
12.01. 15:07  Dusledek televizni krize a boje o Novu - Pokračování
12.01. 15:57  Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení
12.01. 17:28 zdezek  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení
14.01. 19:40  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení
12.01. 20:35 Jan Hanuš  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení
14.01. 19:55  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení
15.01. 18:15 Jan Hanuš  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení
17.01. 19:36 moucha  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dokončení
14.01. 17:16  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Dolnění 1/2
14.01. 17:45  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Doplnění 2/3
14.01. 18:06  RE: Dusledek televizni krize a boje o Novu - Doplnění 3/3

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 31 čtenářů částkou 4 442 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bývalý prezident V.Klaus se už z koronaviru uzdravil06.03.21 12:32 Česká republika 0

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 2

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 3

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 1

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 2

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 12

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Měnové kurzy

USD
22,09 Kč
Euro
26,32 Kč
Libra
30,56 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,98 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
20,39 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,71 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 579,06 Kč
1 unce stříbra
557,66 Kč
Bitcoin
1 055 339,44 Kč

Poslední aktualizace: 6.3.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 038