Diskuze k článku

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

Příspěvků 58

26.12.2020 0:50

RECENZE KNIHY SEBEDESTRUKCE ZÁPADU

frankie 2a00:x:x:x:x:x

knihu jsem necetl, ale zato jsem za velkou louzi zil od 68 roku, takze jsem byl vlastne u zrodu Americke kulturni revoluce, ktera vlastne zacala valkou ve Vietnamu, v te dobe se mladi Amici zacali bourit, a hromadne utikat do Kanady, kde vytvorili vlastni zaklad tomu pruseru o kterem pisete

takze Cesti moudro##$%^& od Klause po toho nejposlednejsiho muzou rozpizlavat co a proc se to co se stalo se stalo ad Nauseam po cesku do zblbnuti, ale fakta nelzou

Nebudu zde vysvetlovat ci diskutovat ruzne teorie, kdo treba zavinil ci s kym se svezla Barevna revoluce, ci ruzne pochody vedene Kingem, a ucelove podporovane mymi zajordanskymi bratry, kteri se s nimi svezli.

jen doufam, ze prave zde je jeste jeden pan ktery vi o tom stejne tolik co ja, (mozna i vice) ale jmenovat ho nebudu,

jen dodam, ze po mariasi (karetni hre) je kazdej chytrej, a jeste ze kazdy kdo se kdy narodil, musi drive ci pozdeji zemrit

385070

26.12.2020 5:36

Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Jacob 193.?.?.?

VK by mohl vydat knihu "Jak jsem zničil stát a jeho ekonomiku" za mne je VK zrádce Československého státu.

385071

26.12.2020 20:54

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

zamp1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385071

Plný souhlas, VK se dovede nebo spíše musí vyjadřovat ke všemu, ale vždy klouže po povrchu a někdy i špatným směrem. Nejvíce mě vytáčel, když nám neustále cpal do hlavy teorii udržitelného růstu!! Číst špatné autory je ztráta času!!!

385083

26.12.2020 22:00

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 385071

Z jedné úrovně pohledu lze na to takto nahlížet. Z pohledu úrovně národní politiky, která se vždy pořizuje nadnárodní < globální.

Kádry z tehdejších prognostických ústavů u nás si kurátoři přestavby připravovali pro vedení státu po přestavbě. Klaus, Komárek, Zeman, Dlouhý atd...

Bylo by velmi naivní si myslet, že Klaus hrál nějakou klíčovou roli v rámci uchvácení zdrojů východního bloku. Byl pouze pěšákem, který kdyby se tvrději vzepřel, byl by okamžitě odstraněn (např. Dubček). V jeho pozici jemu vymezených mantinelů se i tak občas snažil, aby ten průběh byl pokud možno co nejméně turbulentní viz. např. jeho varování Mečiara proti kádrům kolem Havla při rozdělení ČSSR, Lisabonská smlouva atd...

Tím nechci obhajovat jeho postoje. Jen chci upozornit na naivitu pohledu: za všechno může Klaus, Babiš, Zeman, Havel. Kdo z nás by v té době, kdy celé řízení kolonizace východního bloku probíhalo ze zahraničí, mohl konat gramotněji?

385084

27.12.2020 18:41

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

frankie 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385084

,,,,,,"Kdo z nás by v té době, kdy celé řízení kolonizace východního bloku probíhalo ze zahraničí, mohl konat gramotněji?

bejt tebou priteli tak bych to NAS vynechal,,,,,ono by byvalo totiz stacilo to udelat tak jak to udelali Kitajci,,,,,nechat vedeni partaje aby se staralo o poradek a dohled nad rozkradanim majetku (a,k privatizace) nechat dosavadni vedeni podniku ve fabrikach a jen jim dat jinou nalepku,,,ale samozrejme podle lidi jak ty "vsicki byly neschopni: ze? ty fabriky za bolsevika fungovaly, a kdyz by se zbavily jarma RVHP a mohly delat co chtely, tak by je nemohli Kozeni, Bakalove, a dalsi hajzlove zasantrocit

nez zacnes remcat tak se podivej na system "v Rude Cine" tam komousi hlidaji velke hajzly, sem tam nejakeho povesi, ale kapitalismus tam jede jak namazanej, kdezto u nas skladujeme Polsky odpad, montujeme kastle na VW a v Palu delame vetsinu komponentu pro Bosche takze kontrola naseho prumyslu pokud nebyl zKlausovan je na zapade, takze mozna mas pravdu tenkrat jste tu byli negramotni, ale par z vas bylo docela dobrych negramotnych zlodeju

385096

27.12.2020 22:02

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 385096

Frankie...

Za prvé... Koukám, že úroveň tvého chápání politiky je úžasná (v pravém smyslu toho slova).

Za druhé... Většinu z těch nesmyslů, co jsi uvedl jsem neřekl. To značí povrchnost a jistou šablonovitost tvého vnímání informací, aniž bys byl schopen vnímat realitu.

Za třetí... Nevím zda jsi chodil na 1. stupeň základní školy, ale měl bys vědět, že ČR není Čína. Čína, je cca 70 let připravována k převzetí řídících pozic jako Marxistická velmoc. Doporučuji ti si nejdříve nastudovat, jak tam opravdu vypadají pracovní podmínky, pojištění, nezaměstnanost atd. než začneš tuto globální fabriku tak naivně oslavovat.

Za čtvrté... My jsme byli hozeni západu jako laciná kořist, abychom zabezpečili jejich zdrojovou stabilitu. Jednoduše po demontáži SSSR již nebylo, kdo by nás chránil proti kapitalistické invazi a snad i vy pochopíte, že stát jako ČSSR není schopen se sám bránit bez střechy nad hlavou.

385102

27.12.2020 22:02

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385096

Velmi správně. Jen doplním že tady byla řada ekonomů, kteří měli kvalifikaci k tomuto řízení, například Vlasák i jiní, kteří seděli ve státní plánovací komisi.

Během roku 88-89 - ještě před listopadem 89 varovali, že pokud se budou realizovat plány ekonomické transformace - podle lidí z prognostického ústavu, tak to znamená že se vydáme na cestu obřího zadlužení, které bude v XXX milardách a procentech HDP do pěti - deseti let.

Někde k tomu mám údaje, kdyžtak sem doplním později link.

Samozřejmě že je také třeba vidět že lidé prognosťáku, Klaus, Dlouhý, možná Dyba studovali na západě. Dlouhý v Lovani, Klaus ve státech. Zadarmo, Respektive byli sponzorováni západem. Na studiích byli podchyceni a pak dosazeni do funkcí. Pak se od nich očekávalo že splatí "svůj" dluh.
Ta splátka dluhu za jejich studia mezi tisíce, studentů nás přišla pěkně draho.
Kitajci tuto chybu neudělali.

Musíme se ovšem ptát, jestli bylo v naší moci dosadit tyto kvalifikované lidi do funkcí oproti postavám tlačeným západem, když se nebylo o co opírat. Ve chvíli kdy rezignovali na armádu, na LM a nakonec i na moc, tak už tu nebyla síla která by tam tyto lidi dosadila.

385103

28.12.2020 12:25

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 385103

Všechny kádry pro řízení Böhmen und Mähren po roce 1989 byly pečlivě připravovány minimálně od počátku 80. let.

Vezměte si takového Havla, ten byl tak opečováván penězi ze zahraničí, až se skoro roku 1989 se nedožil. Stal se 100% loutkou svých poradců s vazbami na západ. Myslím, že Havel to myslel upřímně dobře v počátku své politické kariéry. Ale jak se říká "Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly". Zbývá doplnit: při nedostatečné morálce, chápání řízení a vůle.

Oproti němu byli lidé z prognosťáků v řízení profesionály, ale opět s nedostatečnou morálkou. Doporučuji se kouknout na videa Hospodářské komory ohledně privatizace. Samozřejmě, že tam neříkají celou objektivní pravdu, ale jako pohled na tehdejší situaci z pozic těchto jedinců, to je přínosné.

A vyhněme se srovnávání nás s Čínou. To je tak dětinský pohled, jako bychom negramotně hořekovali, že nemáme stejné platy jako Confoederatio Helvetica. Holt pro globální elitu jsme nebezpeční, což jim bylo předvedeno min. od husitských válek.

Šiřme informace, neboť tak budujeme budouCnost našich dětí.

385123

28.12.2020 13:35

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 385123

Vaše "informace" jsou, pane Sugare, více než diskutabilní. Například:

> Kádry z tehdejších prognostických ústavů u nás si kurátoři přestavby připravovali pro vedení státu po přestavbě.

V ČSSR existoval jen jediný Prognostický ústav ČSAV. Vaše množné číslo je nesmysl.

Ještě větším nesmyslem je pojem "kurátoři přestavby". Ne-li, pak nám prosím ony kurátory jmenujte. Zejména ty, kteří měli rozhodující vliv na přijímání zaměstnanců do Prognostického ústavu. [mrknutí jedním okem]

Děkuji.

385125

28.12.2020 16:59

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 385125

Dobrá, pokusím se odpovědět Dia-lektickou metodou vedení diskuze, kterou se lze nejblíže dobrat přiblížení objektivní pravdy při cizelování diskuze. Neboť i za tuto formu diskuze zabili Člověka Sókrata...

Víte jistě, že všichni prognostici pracovali pouze v ČSAV? Pokud existovala plánovaná ekonomika na spoustě úrovní (plán = cíle řízení), nezbytně potřebujete prognózu budoucího vývoje. Jaké jsou motivační faktory jedince, aby sloužil vašim zájmům?

Myslíte, že rozbourání východního bloku a převzetí jeho zdrojů se stalo náhodou? Že se událo samo od sebe, tak jak nám překládají vyznavači buržoazně-liberálního modelu západu? A pokud nebylo samo od sebe, ti jenž byli subjektem řízení, nutně dosáhl i řídících pozic. Jak vypadá naše ekonomika dnes?

Mimochodem... Po roce 1989 zde figurovali desítky poradců ze západu, kteří nám velmi ochotně radili, kam má vývoj ČSR směřovat (viz. např. Washingstonský konsenzus). A naše politické marionetky tancovaly, jak jim páníček poroučel. Pročtěte si život Havla, ten je exemplárním příkladem, jak jsem již upozornil...

385135

28.12.2020 19:50

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385135

Kupříkladu Miloš Zeman je ukázkový přiklad. Nepracoval v prognosťáku ČSAV, ale prognózoval v podniku Agrodat, kde se věnoval futurologii a též komplexnímu modelování modelu republiky, kromě své práce.
A měl kontaky na nějakou světovou futurologickou společnost, nebo co, na západě, se kterými komunikoval.
Po letech se musíme ptát co to vlastně ta světová futurologická společnost byla ...

A byli datoví analytici, když nechceme použít slovo prognostik ři futurolog co dělali třeba ve výpočetním středisku ve Slušovicích (později taky prebendy v politice), nebo v PVT.

385140

29.12.2020 9:50

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 385140

Tak tak...
Ze stovek analytiků byli vybráni právě tito pro provedení naší perestrojky.

Výběr vhodného kandidáta:
– vysoké ego (Potřebuje stoupat anti-sociální pyramidou vzhůru. Jinak nedosáhne řídících funkcí ve společnosti.)

– nižší morálka (Nesmí brát příliš ohled na nižší stupně pyramidy. Bez toho nebude prosazovat prvky systému, které udržují anti-sociální pyramidu.)

– podvědomá oddanost (Musí být "vzdělán" kódující pedagogikou plně v cílech anti-sociální pyramidy. Následně již pracuje jako automat. Neboť "nejlépe pracuje otrok, který si neuvědomuje, že je otrokem".)

Poté ani nepotřebujete pro dosažení svých cílů jedince motivovat přímo finančně. Např. z odposlechů Mrázka vyplývá, že Zeman byl neúplatný oproti naprosté většině politiků. Holt, kvalitně podchycený kádr globálních elit.

I tak je Zeman lepší varianta než spousta ostatních politiků (Čaputová, Matovič), kteří prošli neveřejným castingem u elit pro divadlo zvané demokratické volby.

385152

29.12.2020 13:59

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 385152

Díky za mnoho slov, pane Sugare. Jen jste mi "dialekticky" zapomněl odpovědět na otázku, kdo že to byli ti "kurátoři přestavby"?

Nyní opět užíváte nicneříkající
> ... byli vybráni právě tito pro provedení naší perestrojky.

Nezbývá, než Vás opět poprosit o personifikaci. KÝM "byli vybráni ..."?

Pokud opět nejste schopen odpovědět alespoň několika konkrétními jmény, jsou veškeré Vaše teorie o přípravě a organizování antikomunistického převratu z listopadu 1989 jen trapnými výmysly.

Opravdu soudíte, že vzroste Vaše společenská prestiž? Tím, že nás budete ohlupovat svými báchorkami o "kurátorech přestavby"? Ubezpečuji Vás, že nevzroste. Budete lidem jen k smíchu.

Je mi líto.

385157

29.12.2020 23:01

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 385157

Anonyme 85.?.?.?...

Zajímavá diskuzní úroveň od někoho, kdo hledá, ale nic nepřináší:
"nicneříkající, trapné výmysly, k smíchu". [smích]

Prosím, neprojektujte na mě své mindráky. Je pouze vaším problémem, že se samostatně neorientujete a hledáte svého Godota.

Myslím, že jsem vám v předcházejícím příspěvku odpověděl poměrně jednoduchou navozující otázkou ohledně současného stavu ekonomiky. Pokud nechápete, jednoznačně to ukazuje vaše omezené znalosti politiky, dějin a teorie řízení.

Nejsme na písečku a já nejsem váš mentor.
Pojďte, zvyšte úroveň diskuze...

385165

28.12.2020 15:38

Nejde o srovnávání

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 385123

Jde o metody privatizace, respektive " ztržnění" výrobních vztahů.
Kdy bylo možné jít cestou skutečných restrukturalizací, nikolivěk cestou sebedestrukce a následného rozprodeje za nízké ceny. Tedy šlo zejména o to, zachovat si trhy, nevzdát se jich.
Tady Havel hostil davajlámu a v Německu nabírali lidi pro zastoupení svých firem v Číně.
Tady se rozkrádalo a v Číně jeli systémem dvojích cen (jedny pro plán a druhé tržní).
Tady se dařilo spekulativnímu kapitálu, díky machinacím s kurzem, ovšem různým podvodníkům se poskytoval i kapitál na rozkrádačky, včetně rozkladu bank.
Dokonce i MB a Jawu pohřbili či předali do ciziny.

V Jižní Koreji také bylo přechodové období, v podstatě diktatura. I na Tchajwanu.
Takže samozřejmě že bylo odkud se nechat inspirovat.Nejde o brek nad mlíkem , které nebylo odkud nosit.
Jenže to by odnárodnění estébáci, komouši a veksláci neměli nakonec tolik.

Málo se připomíná, že roky 1992 -1994 značily i takovou inflaci, která mnoho poctivých lidí připravila o 100 % úspor. V tom si nijak nezadala s měnovou reformou 1953.

Když podnik leta rozbíjíš, tak přijde o všecky trhy. Samozřejmě že ve prospěch jiných podniků.

385128

28.12.2020 17:19

RE: Nejde o srovnávání

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 385128

To, co píšete... V mnohém souhlasím, ale opět na to nazíráte pouze prizmatem národní politiky, která se nepodřizuje té nadnárodní, což je velký omyl. Takto politika objektivně nefunguje.

Jak dopadl např. N.Ceaușescu, který když pomineme jeho manýry (holt Rumun [smích], tak osvobodil Rumunsko od nadnárodní lichvářské mafie? V té šílené době po roce 1989, kdo neměl globální zastřešení a myslel si, že si může dělat co chce, tak byl velmi rychle vykázán do patřičných lovišť.

Čína, Korea = testovací polygony budoucího NWO.
To je úplně jiná písnička než naše zemička uprostřed Evropy.

385136

29.12.2020 7:05

RE: Nejde o srovnávání

Jacob 193.?.?.?

Reakce na 385136

Kdyby si N.Ceaușescu nepůjčil na západě a nemusel krvavě splácet ….

385149

29.12.2020 20:55

RE: Nejde o srovnávání

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 385149

Ano, to byla chyba. Past, do které se Ceaușescu chytil, stejně jako důvěřiví Kaddáfí, Husajn atd... Kolik státních elit dopadlo podobně? Ale i tak za cenu šetření byli Rumuni schopni splatit dluh, toť velmi nebezpečný precedens dané doby.

Dnes již doba pokročila, všichni vědí, že dluhy států jsou nesplatitelné. Pokud bude na světě dostatek ekonomicky gramotných lidí – stačí dluhy států smazat a žádné drama se nekoná. Ale vůle ke změně musí přijít z nejnižších stupňů pyramidy...

385161

4.1.2021 1:35

RE: Nejde o srovnávání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 73.?.?.?

Reakce na 385161

Pane sugar pri vasi inteligenci evidentne i znalosti dejin ohledne i jejich podstaty, tak vas posledni zaver o vymazani statniho dluhu pouze na ekonomikce gramotnosti plebsu je nelogismus, ktery je v rozporu s tim, co jste presentoval v teto dikuskuzi. Jini museli drzert lajnu a meli pritom i moc, ale uz docasne vyklizeni Moskvy z mezinarodni politiky je stalo kejhak, ponevadz nepochopili zmenu status qou. Blomberg uz na konci roku 2019 vsadil na masivni pokles akcii a vydelal balik, otazka je komu vsemu musel slozit 'desatek'.? Kolem koronace je nepochybne hrana velka politicka hra, a kdyby Lukasenko nemel to stesti, ze Rusko je zpet jako silna figura na velke sachovnici a Belorusko nebylo otazkou strategicke bezpecnosti, tak z neho nezbyl ani mastny flek. A i tak si v Kremlu makli, aby zvladli situaci. patri k tomu samozrejme tahy na Kavkaze, Turecku.... To, ze Putin vysel na Kavkaze jako vysoce efektivni vitez je neseno jiste s velkou nelibosti a povazovane za docasne v jistych vicero kruzich.

Lukasenko pouze odmitl hrat saradu, i pry pres tucne spropitne. Z toho by si meli neco naucit mistni korytkari, o tom jak se delaji velke prachy. a banker roku Tosovsky je v tom srovnani kulickar. Svou vychytralosti se Lukasenko , ale dostal do opratky a v konci musel jit za Putinem a udelat veci, ktere by byli pro neho jeste v cervnu nemyslitelne. Jak uz jsem rekl Kreml je zpatky ve hre na globalni urovni. Otazka zni: Komu se maji nezaplatit ty statni dluhy, co by jste chtel vymazat?! Ani Putin zbytecne nekomplikuje situaci, proste Rusko drtivou vetsinu svych zahranicnich dluhu vyplatilo. Cina neni dluznikem. Mozna USA se z toho dluhu vyvliknou, pokud projdou skrze krvavou obcanskou valku vitezne. A ti lidi co rozhoduji o tom jak dlouho bude trvat korona fraska, tuto obcanskou valkou budou prodluzovat, aby v ni byli vsichni zucastneni porazeni na hlavu. A ten zbytek sveta se vicemene nepocita, bud tam kde jsou nuklearni zbrani je silna kontrola a tam kde nejsou ... Jde pouze o to, jakym zpusobem probehne platba.

P.S. Pokud jde o dlouhodobe ucinky koronace, tak odhaduju, ze bude silny efekt na zkraceni zivota populace, predevsim rizikovych skupin lidi. Plus vakcina jako zdravotni bonus a bez ni si pravdepodobne nekoupite listek ani na tramvaj. Je nas moc a vite jak to je - vadne kusy dobytka musi byt utraceny. Ja s tim nic nemam a ani nechci mit. Ja mam bazen pred Bohem!! Jestli mu nekdo rika tao, absolutni energie... Ateistum, i 'vericim", co se aktivne angazuji, vinsuju hodne stesti. Budou ho potrebovat, ale k nicemu jim to nebude!

385329

29.12.2020 6:57

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Jacob 193.?.?.?

Reakce na 385084

Mé tvrzení není o tom, že Klaus je univerzální příčina pádu státu Československého, ale jako takový u toho byl, chtěl u toho být a stal se tak nedílnou významnou osobou toho procesu. Mimoto je potřeba si připomenout, že jeho univerzální idea "Peníze jsou nade vše", dala jasný signál všem a Slováci to pochopili, že stát, právo a občané nejsou důležití pro tohoto pána a jeho nohsledy. A jak už to bývá u všech zaprodanců, posloužil svému účelu a v roce 1997 byl sejmut. Jeho tržní hospodářství i se všemi zdroji, které měl, přivedl k pádu ekonomiky právě v roce 1997 (tak to řekněme nahlas, že celou transformaci zbabral jako amatér).Od této doby to už byla jen marioneta v českém rybníku, která se politiky držela zuby nehty a tak trochu zlobila, aby ještě zůstalo na ni to prezidentování. Založil jakýsi IVK kde se snaží psát svoje moudra v domnění, že on je hybatelem myšlenek konzervatismu a proto má ve svém IVK šňupajícího Forejta?
Klaus je představitel brutálního politického omylu jehož hlavní myšlenkou bylo rozvíjení jakéhosi tržního kapitalismu a ne udržení státu, státnosti, práva a sociálního smíru a pro svůj imaginární tržní kapitalismus byl ochoten obětovat i Československo pod lípou.

385148

29.12.2020 17:40

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385148

Nezapomínejte, že při všech ČS krizích tam byl třetí vzadu. Ti chytřejší si všimli, že šlo vždy a pouze o ČS zbrojní export na blízký východ. Jak v roce 68. Tak v roce 89. (tak v roce 48). A kdo ty fabriky co dělaj zbraně sejme, na tom už nakonec nešelo. Nakonec to byl VK.

385159

26.12.2020 8:16

Marxistické řešení IVK

Tschert 178.?.?.?

To, co vždy vyjde z dílny IVK vždy potěší každého milovníka všech konspiračních teorií. Např. viz jenom ten vtipný závěr článku, kdy po velebení kapitalizmu a po distancování se od marxistických inspirací a experimentů, je obecně doporučováno marxisticko-socialistické kolektivní řešení, spočívající v „znovuobnovení hodnot kolektivů národa, obce a rodiny“.
Na znovuobnovení člověka se ovšem jako vždy samozřejmě zapomenulo. Ten je jako vždy již předem dokonalý, jak je zcela nejlépe zřejmé z oteklých person pánů intelektuálů, kteří tak "nezištně" okupují všechny ty instituty, ústavy a instituce, které se zabývají tím náramným všeobecným dobrem. Jenom je s podivem, že mimo nich a jim podobných atrap člověka a všech těch jejich komplikovaných stupidních teorií, je všeobecně všem živým tvorům na planetě stále hůře a hůře.
Také se velmi divím, se, že IVK nebyl ještě zařazen do seznamu konspiračních agentur a serverů tím parazitním Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (ovšem zcela závislým na nadávání a na dávání peněz).
Je rovněž úžasné, jaký monstrózní objem nejapných intelektuálních teorií musí být vždy vytvořen, aby se vzalo v odborné i laické veřejnosti na povědomí, že něco zcela správně nehraje, a tak se podnítilo hledání a prosazování toho zaručeně správného řešení, které způsobí, že všechno bude zase hrát ještě mnohem hůře než předtím.
Dá to jistě příšerně mnoho intelektuální práce a fin. prostředků přijít na to, že jediné možné řešení úpadku je možné jenom ještě větším úpadkem. V systému založeném na našich autodestruktivních západních hodnotách to zákonitě jinak nejde. Což je ovšem jeho hlavním a základním zkušenostním pozitivem jako slzavého údolí a pekla na zemi, kde živí závidí odjakživa mrtvým...

385072

26.12.2020 8:40

Vzácná slova jeho výsosti Já prvního.

gippius 213.?.?.?

Nevím, jak celý západ, ale zrovna tento zbytek někdejšího státu je na tom tak, jak je, hlavně díky někdejšímu působení toho pána. Fakt mi není jasné, jak může být tak narcistní a svými kecy pořád obtěžovat, ale ještě větší záhadou mi je, že má pořád své posluchače. Jasně, že západ prochází úpadkem /asi sto let před Buchananem o tom psal i Spengler/, ale proč o tom číst z pera člověka, který se za život už tolikrát mýlil a který se nejvíc mýlil v oboru, který vystudoval a ve kterém pracoval.

385073

26.12.2020 12:12

RE: Vzácná slova jeho výsosti Já prvního.

Loula 85.?.?.?

Reakce na 385073

Zcela s vámi souhlasím, ale na váš povzdech "proč o tom číst z pera autora..." si neumím odpovědět jinak než opět otázkou, proč dáváme takovým lidem mandát ke vstupu do nejvyšších míst, abychom se pak chytali za hlavu, co tam tropí. Není právě to obrazem sebedestrukce začínající - použiji klišé VK - tak či onak u každého z nás?

385078

28.12.2020 8:10

RE: Vzácná slova jeho výsosti Já prvního.

gippius 213.?.?.?

Reakce na 385078

Mně Klaus nebyl sympatický nikdy. Už v době, kdy se na něj pěly ódy jsem ho měl za darebáka. Ale ani já jsem ho neodhadl zcela přesně. On je to k tomu ještě i šarlatán.

385111

26.12.2020 9:16

NGOista z Hanspaulky

Poldina 2a02:x:x:x:x:x

Rozvracejici v 90. letech narod, obce i rodiny, ted vola po jejich rekonstrukci?
Tak tomu se rika chucpe!
Vyrobu predal cizincum, podnikatele podrazil zhasnutim pred pravniky a nakonec jeste rozdelil stat a aby to nebylo malo, podepsal vstup do EU.
Citace z wiki:

"Žádost o vstup do Evropské unie podala vláda České republiky 17. ledna 1996.
Nedílnou součástí této žádosti bylo memorandum. V něm vláda pod vedením svého předsedy Václava Klause deklarovala (mimo jiné), že „si uvědomuje prospěšnost a nezvratnost procesu evropské integrace“ a ocenila jej jako dílo, „které zaručilo občanům členských států na dlouhá desetiletí mír, politickou stabilitu, korektnost mezinárodních vztahů, nebývalé svobody a hospodářskou prosperitu“. Též prohlásila, že akceptuje i mimoekonomické aspekty evropské integrace, a byť „nebylo rovněž lehké po nedávném opětném nabytí plné státní svrchovanosti přijmout představu, že bude v budoucnosti třeba se této suverenity v určitých oblastech vzdát“, nezvratně dospěla k závěru, „že v moderním evropském vývoji je výměna částí vlastní státní svrchovanosti za sdílený podíl na suverenitě nadstátní a na spoluzodpovědnosti nevyhnutelná jak pro prospěch vlastní země, tak i pro celou Evropu“.[1]

Za Českou republiku žádost spolu s memorandem předal premiér Václav Klaus 23. ledna 1996 v Římě. Poté 26. dubna 1996 převzal ministr zahraničí Josef Zieleniec dotazník Evropské komise pro zpracování posudku k žádosti. Dotazník byl vyplněn a odevzdán v prosinci 1996.

385074

26.12.2020 9:40

Kulturní revoluce

Bedřich 2a00:x:x:x:x:x

Já teda nevím, ale kulturní změny, nebo chcete-li revoluce, probíhají ve "zřejmě" popisovaném kapitalismu neustále a jsou vyvolávány nutností změn. Kultura se stala dnes prostě obchodem, průmyslem. A to minimálně od doby vzniku filmu. Jen díky pečlivě budovanému imidž je průmyslová kultura stále považována za "něco navíc, za umění", což nemůže být až na naprosté výjimky, prostě pravda při výrobě na "pásu".
Změny společnosti jsou samozřejmě vyvolávány nejen kulturou, ale celou škálou vlivů a jejich "separace" - vydělování, vždy znamená pouze jedno - zkreslení a to přes pravdivost všech důkazů a tvrzení.
Kapitalismus, jako určující systém "Západu", podléhá svým vlastním pravidlům, z nichž některé známe - například stále větší soustřeďování majetku (a tím i výrobních prostředků) do stále menšího počtu rukou, ale některé nevidíme nebo ani vidět nechceme. Podle mne se jedná, na "rozdíl" od předchozích systémů jako monarchie, kdy záleželo vždy prakticky výlučně na osobnosti panovníka, jestli země "prosperuje či ne", tak zde se jedná o systémovou chybu, způsobenou samotnou podstatou kapitalismu. Čili se jedná o plně zákonitý vývoj.
A navíc si myslím, že současné "to něco", co je označováno jako "levicové či levičácké", je plně v souladu a zájmu se zájmy současných vládců. Levici chápu jako hnutí, směr, myšlení pro rozumné řešení problémů společnosti vždy v zájmu celku a ne v zájmu jen někoho.
I ty slavné ekologické aktivity dneška jsou kupodivu vždy bez výjimky dokonale ziskové pro - hádejte třikrát pro koho! Pro lidi určitě ne.

Klause vůbec nemusím a ani moc nechci, ale on prostě využil situaci která tehdy byla. Kdyby ne on, tak by byl někdo jiný, nějaký Petr či Pavel, jak se říká česky.

385075

26.12.2020 10:18

Je to drzost.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Klaus měl plnou hubu teorií vždycky a nakonec z toho bylo zničení a rozkradení úplně všeho. Co chce zase ukrást? Ještě něco zbylo?
A jak se má někdo množit a chovat se normálně, když nemá na chleba a nějaký rozumný cíl. Samoživitelka nemá na dárek pod stromeček nebo na výlet ve škole. To tu ještě nedávno fakt nebylo.
A i kdyby tím smyslem a cílem normální náboženství bylo, bylo by to něco. To říkám jako ateista. Teď se vytratilo a rozkradlo (s Klausem) všechno.
Když člověk nemá práci smysluplnou, najde si jinou. Třeba dýluje drogy nebo vstoupí do neziskovky. A když se dá vydělávat změnou pohlaví, tak se hodí i tohle. A zkonfiskovat někomu majetek taky není špatný nápad, když to nejde poctivou prací. Ti bohatí to nedělali jinak a Klaus je zrovna perfektní vzor. K čemu slouží dluhy a lichváři? Dělají to snad vzorově poctivě? Normálnost zničili právě ti nenažraní a vždycky nejchytřejší. A pak o tom píšou knihy.

385076

26.12.2020 11:13

Tu knihu V.K. a kol.....

R.E. 37.?.?.?

...číst rozhodně nebudu a už vůbec ne, abych za ni dal těm uprděnejm dědkům okolo Klausa vydělat nějakou tu kačku...

Celý ten spolek mi dnes připadá, jako ti doktoři, co napřed vypěstují a vypustí koronáče mezi lidi a pak lamentují, že je potřeba urychleně proti němu něco dělat ať to stojí co to stojí..

Právě Klaus byl tím "revolucionářem liberálního kapitálismusu" v tom post-koministickém prostoru, který slastně hekajíc při každém prdu barónky Margaret Káčerové pomáhal na svět těm dnešním ničitelům lidstva a planety, kteří jsou, nevím proč ač v žoldu těch největších oligarchů a korporací, zcela mylně označováni za levici..

"V Bibli je toho hodně, ale ve Švejkovi je vše", jak kdosi řekl a je tam i sám Klaus (když býval na nejvyšších funkcích) v osobě poručíka Duba, co "už před válkou o tom rozmlouval s panem okresním hejtmanem" a co vždycky na co sáhl, tak posral a dnes nad kdysi svými kámoši z Davosu s "Resetem" (kterým vždy jen poklonkoval a lezl do zadků) jen křiví hubu a nechápavě kroutí hlavou. On asi doposud vůbec nechápe oč tu jde a kdo za tím stojí, on se tak urputně nimrá v detailech, že mu naprosto uniká celek a taky jeho vlastní podíl na jeho dnešní podobě a na tom, co z toho všeho natropil a ještě natropí ostatním...

On snad stále věří v ty nesmysly o "neviditelní ruce trhu atd.", nebo něčeho jiného a taky "o tom samose..", co vše nechá vznikat jen tak, bez příčin a samo od sebe ???!!!

PS: I bez té aurorem p.Podrackým recenzované knihy známe i dnešní názory V.K. a jeho fraucimóru a já osobně jejich hlučnou a někdy až dotěrnou prezentaci považuji jen za odvádění naší pozornosti od osobních Klausových zásluh na tom dnešním stavu naší ekonomiky a státnosti, kterou on sám ovlivňoval negativně minimálně stejnou měrou, jako jeho jmenovec Havel..

Jinak, ty termíny "exaltovaný individualismus a antropologický univerzalismus jsou velice výstižné...

385077

26.12.2020 23:33

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

frankie 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385077

.....cituji pekny zacatek je krasny ...

."Právě Klaus byl tím "revolucionářem liberálního kapitálismusu"

pransotika pravi..Na svateho vylezaji hadi a striri,,, a ja dodam Venca Klausu,,, nekdo tady napsal ze Venca byl jen nastrcenej,,, ve vsi ucte naprostej nesmysl, tento na fourkanej narcisisstickej polovzdelanej pablb, sice mel pristup jako jeden za mala k zapadnim teoriim trzniho/ liberarniho kapitalizmu hlavne Americkeho, z kolem 1920 kdy dva zajordanci Fisher a Fisk zpusobili krach v 1929 no oni v tom nebyli sami, kopirovali jen otce teorii jako Knighta, Lafflera a hlavme Friedmana tak muj bratranec, a celkem ignorovoval pomerne liberarsitu Keynese.. tito panove sice kapitalistickou teorii vymakali ale 70 let drive, jeste pred druhou valko ktera postavila na hohy Ameriku, a ozebracila Anglii coz se hodilo americe

zpet ke Klausovi, pan Klaus sice castece skoleny ale v nedostatku novych zdroju pouzil stare neplatne ekonomicke poucky v jeho infantilni privatizaci, kterou nedokazal ci nechtel z osobnich duvodu "JA VELKY GURU EKONOMIKY kLAUS" se nedokazu mylit, no mylit se muze kazdy ale kdyz ten polovzdelany naduty poloblb s castenou znalosti ucebnicove anglictiny na urovni Zemana zacal uplatnovat sve scestne teorie v 92 a videl co se deje, tak se rychle s Klausovou vycuranosti odtahl, a pri nejblizsi prilezitosti omilostnil vsechy spolupacholky/

je smutne ze prvni milost dal Vasek Klausu, ovsem ten do dal z nadsene pitomosti a zrejme v alkoholickem oparu z tepleho piva...ale vite co?

misto Pragovky mate brownfieldy, misto lidovych akcionaru mate Komarky, lodi magnaty a dalsi multimilionare, kde nastesti byvali zamesnanci Pragovek, kolbenek Tatrovek a dalsich jsou bud v mizernem duchodu nebo na Olsanech, zato vyrostlo v Praze plno humanouniversit kde se poflakuji Minarove, neuspesni PIrati, a Staniste, a cekaji, ale nevim na co, zatimco starej Klaus se pomalu chysta lacinymi recmi na dalsi zkurvneni ceske ekonomiky,,, jen mne zajima ze i kdyz mazane amnestoval koho mohl jestli by jako predsede tehdejsi vlady menoh co lochu

385085

27.12.2020 22:16

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385085

Správně. Akorát vám uniklo to, že je-li někdo Blb, tak to je právě ta kvalifikace pro kterou byl vybrán na danou funkci. Čili to že byl někdo byl vybrán na funkci - jak se evidentně stalo, nevylučuje se vzájemně s tím býti blbem.

P.S. Klaus studoval v 69 na Cornellově univerzitě, výslovnost má strašnou, ale anglicky evidentně umí. Tam byl evidentně natypován k pozdějšímu vybrání.

385105

27.12.2020 22:19

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385085

prvni milost dal ...Vasek. Havlu jste myslel. Prepsal jste se...

385106

28.12.2020 22:33

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

frankie 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385106

to je fakt, ze prvni milost dal Venca Havluj ale udelal to dejme tomu tak abych se vyjadril nestrane,... proste z nadsene pitomosti, ci z pitomeho nadseni, a taky ze byl malokdy strizlivej,, uz jsem to tady nekde placnul, ale Havla jsem znal od cca 70 let kdyz chodil za Olinou ktera bydlela o patro vejs, Mimo toho ze mi cumel po Marjance, byla tenkrat skutecne krasna, Venca byl tenktrat normalni clovek - defkar jako jsem bejval i ja,,, takze proti nemu celkem nic nemam, a kdyz jsem ho za morem po 89 videl (byl jsem se na nej jako fungl novyho ceskopresidenta podivat) vypadal sice o 30 let starsi, a celkem mluvil rozume (cesky) takze Havla okopavat nebudu

takze i tu jeho milost pominu, byla pomerne nevinna-- ovsem za to co provedl Klaus nemam tolik sprostych slov... Ale,,,, mel bych mu vlastne dekovat protoze diky jeho "privatizaci" jsem tenkrat trosku vydelal kdyz jsem koupil Sporitelnu po 80 kc/kus chvili na ni sedel a pak kdyz vylezla kolem litru.kus jsem to strelil, ale pres to vsecko Klause skutecne nemam a nemusim, myslim si ze by mel sedet, i kdyz nekdo nekde tvrdi ze jako president-- ale ty svinarny jako president neudelal to byl predsedou vlady, a to by se melo stihat, aspon ve slusnejch zemich se to tresta...

Dale se mne moc libi ty slovni cviceni nekterych ze spolukecalku, pripomina mi to slohove cviceni.... Ohledne Klausovych studii za morem, jsem presvedcen ze za morem mozna na Uni byl ale jezdil tam s vytahem... ale nic, nema to cenu, Jen by mne fakt zajimalo jestli ta jeho privatizace je stihatelna?

385142

29.12.2020 18:29

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385142

Jako celek privatizace stihatelna není, protože byla odhlasovana vestinou v parlamentu. VK ostatne ten zakon osobne nepsal, mel na to lidi. On jen delal PR a marketing na verejnosti. Nanejvys mohl dat ustni zadani. Zakon psal nejakej pravnik na uradu vlady, nebo ministerstvu privatizace a narodniho majetku. Ten je anonymni, patrne uz to ma za sebou, a kdyby nemel, tezko se mu prokaze umysl, maximalne nedbalost a soudu by se nikdy nedozil.
Politicka vule to stihat by stejne nebyla.

Teoreticky je reálně možné stíhat jednotlivé připady, protože strana navrhla a prosadila zákon o nepromlčitelnosti, privatizačních podvodů.

Takze nějaké kauzy, rěkněme které proběhly formou vládniho zadáni, by při politické vůli, se mohly objevit u soudu, takze by se mohla obvinit půlka vlády, nebo pŕedkladatel... Nebo v připadě privatizace kuponovkou a fondem někdo z toho fondu nebo managementu.

Pár připadů bylo, privatizačnní fond Trend, co se na něm nabalíkoval Kocáb s Kratochvílem, ale tam šlo o jasnou čórku pád miliard co si ukradl management kterýmu to muzikanti prodali. Sofistikovanější případy kdy to "jako někdo zprivatizoval" a potom mu banka nedala úvěr, takže mu nezbylo než to nechat zkrachovat... jsou evidentně mimo.

Ovšem, kde není žalobce není soudce. To by musela strana nejen schválit zákon, ale i vyhrát volby. Pak zafinancovat Ústav pro studium privatizace, s desítkami lidí co by se v tom hrabaly, jako v tom současným ústavu "pro studium". A pak odeslat žaloby na spolehlivé soudce. Není ovšem 46 a rok po válce.

Problém je i v tom, že aktéři devádesátek jsou už mnody zakopaný do země, nebo proletěj komínem. Protože to tenkrát přeci jen neschvalovaly dvacetilteý kluci, ale lidi v produktivním věku čtyřicet až padesát... A je to 30 let...

Piráti prosadili tu svoji komisi v parlamentu tři roky zpátky, ,pro Mosteckou Uhelnou - jako už byly předtím komise pro vyštření XYZ, 89, a další. Výsledkem je vždycky papír někde v Archivu, sněmovny, V nejlepším případě odešlou nejaký to oznámení prokurátorovi na zastupitelství se zjištěním na co přišli, ti si to to tam přečtou a pak odloží...
vyšetřování skončilo zapomeňte. Hostine u Snědeného krámu.
Není šance zapomeňte.

Každopádně doporučuji si na youtube najít a pustit si k mytí oken, nebo nádobí asi hodinový rozhovor se Stehlíkem co dostal Poldi Kladno.

Tam je vidět že to šlo ze sakrfa vyšších míst než byl Pražský hrad nebo Strakovka.
https://www.youtube.com/watch?v=iuFwh1Wg610

P.S. Klause pozval do států nějakej Prof. George Staller z Department of Economic na Cornellu a dělal mu tam teaching asisstent v jarním semestru 1969. Půl roku po invazi.

385160

26.12.2020 15:24

Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

v destrukci západní bělošské kultury a civilizace

385080

27.12.2020 2:37

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

neřeknu 85.?.?.?

Reakce na 385080

ano, rozuměj : křesťanské


https://electronicintifada.net/content/video-templ...

385086

27.12.2020 17:21

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

Rudolf_K 2a0d.?.?.?

Reakce na 385080

Židé měli disproporcionální vliv na lidskou společnost a historii. Definitivní vysvětlení tohoto jevu neznám. Ale podívejme se na některá fakta.

https://www.keepandshare.com/doc9/25779/zidovskyvl...

385094

27.12.2020 22:04

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 385094

Definitivní vysvětlení tohoto jevu: Stačí se podívat na statistiky IQ a ceny za vědecké práce. Aškenázští Židé jsou prostě inteligentnější a proto vítězí nad těmi, kdo jen hloupě žvaní. K tomu samozřejmě patří, že mají větší vliv. To je prostě evoluce. Je vtipné, jak se všichni ohání tím, že ti inteligentnější a pracovitější musí být úspěšní (hlavně při prosazování kapitalismu), ale jak se to negativně týká jich, tak hledají kdejaké hloupé komoušské vysvětlení.

385104

28.12.2020 0:24

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

Rudolf_K 178.?.?.?

Reakce na 385104

Ono to tak jednouche neni. Ten IQ je prumerny.Goju je vic a je vic i tech, kteri maji IQ steny jako Askenazove. Sefardi maji udajne IQ = 100 jako my ostatni a presto se jim podarilo ovladnout Spanelsko.

385108

28.12.2020 1:58

Ale plakani

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 179.?.?.?

Reakce na 385108

Tady je to spíš od dni trifidů /přečíst povinně [smích] ) a můžete dát rovnítko ke koronaviru či ke covidu 19. agend stříhání ovčanů super úžery se zkumáky, tedy nejenom a IQ podmínkami nerozhoduje na zamýšlené pletichaření třeba řeknu propodnikatelů přes všechny dosud myslitelné meze. No a židé? Zas budou moci na vedlejší koleji či poušti přemýšlet o holoabsurditě s egy.

385110

28.12.2020 16:36

RE: Ale plakani

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385110

Výborně. Taky mě to napadlo. A rád vidím že nejsem jediný kdo si dal v duchu rovnítko mezi Den trifidů a Covid.

385131

28.12.2020 9:27

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

Pacholík 80.?.?.?

Reakce na 385108

Protože na to mají ,,šistém,, vy kluci pitomí...

385113

28.12.2020 16:41

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385094

Cit: Definitivní vysvětlení tohoto jevu neznám.
Šlehtění a eugenika.
Jako s jezevčíkem, nebo starokladrubským vraníkem.

A k tomu díky vlivu nepotismus a místa pro lidi z rodiny.

385132

27.12.2020 18:26

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

frankie 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385080

ani ne ten pruser v 1929 zacali Gold a Fisk, ale o tom se uz dneska nedoctes, oni to po 80 roce prebalili jako krach burzy

385095

29.12.2020 21:31

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385095

Nebyl to Gould a Fisk? A ne 1929, ale 1869?
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_(1869)

385162

27.12.2020 13:22

Super video

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a02:x:x:x:x:x

https://www.youtube.com/watch?v=IdxrlYJZxk4

385089

29.12.2020 14:55

RE: Super video

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385089

Vynikající! Díky za sdílení a upozornění...

385158

27.12.2020 16:02

Tuneldědek

Erwin 194.?.?.?

je jako ten hasič, který zakládal požáry a pak by je chtěl statečně a neohroženě hasit. Lze takovému člověku věřit? Kniha je navíc dle samotné recenze naprosto zbytečná:

Autor recenze sám uvádí, že kniha nenabízí žádné řešení ("kniha...nemůže také podat spolehlivé řešení" ), jen obecné nicneříkající blábolení. Na to, abychom zřetelně viděli jaký je u nás i v Evropě stav společnosti, stačí otevřit oči, netřeba otevírat knihu.
Autor popisuje jakýsi nástin protiopatření před neomarxismem:
" kontrarevoluce...musí být založena na demokracii"... Je to totéž, jako postavit dům na bažině. Po 30 letech už trčí jen kousek komína. Proto se rozhodneme postavit dům nový. Ovšem jen kousíček vedle na stejných "základech" (demokracii - zlodějině a zradě).

Pt. čtenář tak může vychvalovat knihu za popis sraček, ve kterých vězíme a k jejichž popisu se málokterý dnešní politik odhodlá. To je ale strašně málo.

385092

27.12.2020 16:35

Že by byl lékem novoklausismus?

P.K. 178.?.?.?

To co krafá VK, není tak důležité, ale za pozornost stojí Závěr autora recenze. V tom je nějaká myšlenka a tou myšlenkou je, že situaci může zlepšit pouze demokracie. Nikoliv Klausem opěvovaná „zastupitelská demokracie“, dodávám já. Právě ta jeho milovaná (svojí láskou nakazil i Trikoloru, která také odmítá referendum) zastupitelská demokracie, prostřednictvím „našich“ zastupitelů, přivodila současný liberalismus. Nepřekvapivě, už se začíná zajídat i těm, kteří ho aktivně zaváděli, likvidováním silného státu a předáváním jeho kompetencí, do rukou soukromých subjektů, převážně bank a dalších globálních korporací. Neboť jejich majitelé, již tyto služebníčky nepotřebují a oni piští, jak jsou zrazeni a nedoceněni.
Ano, současný liberalismus je zlo, ale cesta z něho má význam, jedině směrem k demokracii a ne ke zrádnému klausismu.

385093

27.12.2020 18:57

Kolaps západní civilizace

pepina 84.?.?.?

Docela si myslím, že je na tom něco pravdy:
https://youtu.be/XtUeYpK-FJM

385097

27.12.2020 19:57

RE: Kolaps západní civilizace

frankie 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385097

tak jsem se na to chvilku dival, dival, dival, jak se klucik zcela spravedlive rozciloval, jak vsecko vecne popisoval, popisoval, popisoval, a horlil, horlil, horlil ale nic noveho nerekl, reseni nenavrhl, proste jako psal starej Shakespeare....mnoho povyku a NIC

takze si uvedom, ze jedinou vec co potrebujeme je valka, aby lidi prestali mit roupy, ovsem valka ac s ni AMICI furt strasi bohuzel nenastane, Rusaci maj vetsi klacek, a kvuliva Cine ktera ma sice klacek malej ale za to plno penez si Amici mimo hustejch kecu nic nedovoli,,, takze muzeme o tom jen kecat kecat kecat, a bejt rozhorceni,,,,,,tot vse

385100

27.12.2020 19:05

už název je zavádějící

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Ať žije klouzání po povrchu, bez pochopení podstaty a bez hloubkové analýzy.
Tohle nám z bryndy nepomůže.

Už název knihy je zcela zavádějící, protože nejde o žádnou sebedestrukci, ale o řízenou destrukci plánovanou dlouho dopředu.
Nahrazení evropských etnik islámem fakt není náhoda ani vedlejší aktivita levicových intelektuálů.

385099

28.12.2020 0:01

RE: už název je zavádějící

R.E. 78.?.?.?

Reakce na 385099

Přesně tak!!!
Ten bordel všemi prostředky likvidující obyvatelstvo Evropy a jejich kulturu není ani blbost politiků, ani žádná "prozřetelnost, nebo boží vůle", jsou za tím vším cirkusem právě ti strejcové, co se scházívají mj. i v tom Davosu, kde se před nimi ten samolibý trouba Klaus tak rád předváděl a o to směšnější je, že teď má zase tolik připomínek bez sebemenší reflexe, jako kdyby se mu smazala disketa, praskl mu hárd disk a shořela jeho nejen operační paměť, ale i to lejno, co nosí pod tou svojí entelektuální frizůrou, na kterou si svého času, jako všichni ti připosraní páprdové z vlády, prdlamentu a i Hradu, nasadil šábesdekl a tvářil se jako idiot s rypákem na Zdi nářků...
Všichni tam v tom jeho institutu prndají o "nesmrtelnosti chrousta", přičemž někteří z těch pošetilců argumentům dodávají na váze jen neustálým "šermování krucifixem a smraděním kadidlem"...a ten jeho institut tu mezi těmi nespokojenci není jediný spolek plný polobláznů a snílků...

Velice dobré bylo proto, že v jednom tom komentáři je připomenuto kdože to podal tu přihlášku do EU a jak "skvěle" řidil ty naše přístupová jednání...

Jenže vzhledem k úrovni debility ovčanstva a totálního nedostatku kádrů bude mít tenhle kašpar Klaus velmi slušnou naději, že se stane opět předsedou tohohle spolku baráčníků, neb proti kříženci slimáka s potkanem-Bakšišovi, gen. Pavlovi, nebo Myrce Dojčlandové, nebo slizounovi Fischerovi je ještě neskutečná výhra, tak blbě na tom jsme...[oči v sloup]

385107

28.12.2020 10:09

RE: už název je zavádějící

Zorro 85.?.?.?

Reakce na 385099

Celý proces té tzv. "samodestrukce" je popsán v dokumentu, který vznikl před sto lety a na který vyslovil svůj názor sám Henry Ford, který byl vyhlášen Průmyslníkem 20. století.

385116

28.12.2020 11:04

RE: už název je zavádějící

ping789 91.?.?.?

Reakce na 385116

celý proces je popsán v dokumentu cca 600 let starém, carská policie pouze sesumirovala upgrade podle aktuálního stavu světa , update je pravidelný, nechápání toho goji je inherentní gojská "přednost", stavající update je finální v absolutním smyslu tohoto slova především pro goje a jejich svět víry a naděje

385118

28.12.2020 9:10

Mráz přichází z Bruselu

disident 83.?.?.?

Knihu jsem zběžně pročetl,co se týká osoby Václava Klause,musíme ocenit,že již mnoho let stojí bez pardonu na straně protibruselské barikády.Přitom nesmíme zapomínat na jeho úlohu v době t.zv.tranformace,kdy došlo ke zničení konkurence schopné části našeho průmyslu a rozprodání zbytku západním dravcům za pusu.Václav Klaus věren svému narcismu,nedokázal v knize přiznat,že se jednalo o ekonomickou katastrofu.Co se týká rozdělení státu,tak Klaus ani Mečiar nemohli nic dělat,protože to byl plán Západu co nejvíce rozdrobit státy východní Evropy(zvláště slovanské).Rusko za Jelcina mělo též v úmyslu vstoupit do EU,bylo mu však řečeno,že tak velká země nemůže vstoupit do EU a proto je nutno Rusko rozdělit na několik menších států(viz též Brzezinski:Velká šachovnice).Dnes jsou plány Bruselu jasné[vyplazený jazyk]ostupně úplně likvidovat suverenitu národních států a přetvořit EU v jeden totalitní superstát podřízený Washingtonu.Celá tato transformace se dá shrnout do 3 základních bodů:
1.Spojené státy evropské(úplná ztráta národní suverenity)
2.Úřední řeč angličtina(národ,který ztratí svůj jazyk,přestane existovat)
3.přesun cca 50 milionů černochů ze subsaharské Afriky do Evropy do konce tohoto století(přítomnost agresivního etnika pomůže vládcům vyvolávat chaos-viz současné USA).
Celý tento trend je podporován státy jako je Holandsko,Belgie,Skandinávské země,Německo.Zvláště jsou podporovány zvrácenosti typu LGBT,Gender,Multi-kulti,přepisování dějin(hlavně východních států).V tomto směru úplně selhala církev,není daleko doba,kdy faráři v EU budou oddávat buzerantské páry.Je otázkou času,kdy se agresivnímu Bruselu podaří likvidovat odpor Visegrádské skupiny.Plánuje se porážka Babiše,který čelí aspoň těm nejzvrácenějším tlakům Bruselu.Politické strany,které se formují na naší politické scéně k porážce Babiše jsou plně oddány Bruselu(Piráti,Top 09,Lidovci,STAN,část ODS).Z tohoto důvodu nelze a priori zatracovat Václava Klause,protože v současné době patří k nejhalasnějším odpůrcům Bruselu.

385112

28.12.2020 10:50

slavný Fauci byl prý vakcinován

te 78.?.?.?

podle videa dostal injekci do leve ruky, ale pak si stezoval na mirnou bolest po vpichu na prave ruce
https://youtube.com/watch?v=uhi0RaA-hBQ

385117

28.12.2020 16:53

Tuneldědek?

Bubo 78.?.?.?

Off topic. Zrušeno. Editor

385134

Příspěvků: 58

26.12. 00:50 frankie  RECENZE KNIHY SEBEDESTRUKCE ZÁPADU
26.12. 05:36 Jacob  Ten kdo prodal svoji duši a zemi
26.12. 20:54 zamp1  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
26.12. 22:00 Sugar  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
27.12. 18:41 frankie  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
27.12. 22:02 Sugar  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
27.12. 22:02  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
28.12. 12:25 Sugar  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
28.12. 13:35  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
28.12. 16:59 Sugar  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
28.12. 19:50  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
29.12. 09:50 Sugar  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
29.12. 13:59  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
29.12. 23:01 Sugar  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
28.12. 15:38 Joseph Chlor  Nejde o srovnávání
28.12. 17:19 Sugar  RE: Nejde o srovnávání
29.12. 07:05 Jacob  RE: Nejde o srovnávání
29.12. 20:55 Sugar  RE: Nejde o srovnávání
04.01. 01:35  RE: Nejde o srovnávání
29.12. 06:57 Jacob  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
29.12. 17:40  RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi
26.12. 08:16 Tschert  Marxistické řešení IVK
26.12. 08:40 gippius  Vzácná slova jeho výsosti Já prvního.
26.12. 12:12 Loula  RE: Vzácná slova jeho výsosti Já prvního.
28.12. 08:10 gippius  RE: Vzácná slova jeho výsosti Já prvního.
26.12. 09:16 Poldina  NGOista z Hanspaulky
26.12. 09:40 Bedřich  Kulturní revoluce
26.12. 10:18 Jan Hanuš  Je to drzost.
26.12. 11:13 R.E.  Tu knihu V.K. a kol.....
26.12. 23:33 frankie  RE: Tu knihu V.K. a kol.....
27.12. 22:16  RE: Tu knihu V.K. a kol.....
27.12. 22:19  RE: Tu knihu V.K. a kol.....
28.12. 22:33 frankie  RE: Tu knihu V.K. a kol.....
29.12. 18:29  RE: Tu knihu V.K. a kol.....
26.12. 15:24  Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
27.12. 02:37 neřeknu  RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
27.12. 17:21 Rudolf_K  RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
27.12. 22:04  RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
28.12. 00:24 Rudolf_K  RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
28.12. 01:58  Ale plakani
28.12. 16:36  RE: Ale plakani
28.12. 09:27 Pacholík  RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
28.12. 16:41  RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
27.12. 18:26 frankie  RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
29.12. 21:31  RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role
27.12. 13:22  Super video
29.12. 14:55  RE: Super video
27.12. 16:02 Erwin  Tuneldědek
27.12. 16:35 P.K.  Že by byl lékem novoklausismus?
27.12. 18:57 pepina  Kolaps západní civilizace
27.12. 19:57 frankie  RE: Kolaps západní civilizace
27.12. 19:05  už název je zavádějící
28.12. 00:01 R.E.  RE: už název je zavádějící
28.12. 10:09 Zorro  RE: už název je zavádějící
28.12. 11:04 ping789  RE: už název je zavádějící
28.12. 09:10 disident  Mráz přichází z Bruselu
28.12. 10:50 te  slavný Fauci byl prý vakcinován
28.12. 16:53 Bubo  Tuneldědek?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 24 čtenářů částkou 3 257 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 0

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 9

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 2

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 11

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 3

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 8

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
30,31 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
16,93 Kč
Švýcarský frank
23,64 Kč
100 japonských jenů
20,29 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 255,74 Kč
1 unce stříbra
568,60 Kč
Bitcoin
1 067 206,02 Kč

Poslední aktualizace: 4.3.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 797