Diskuze k článku

Bude Trump v galerce smrtičů nad zákonem?

Příspěvků 19

29.9.2020 0:57

Ale Pane Vitek

coinageboy 172.?.?.?

Zda se mi ze "prumerneho Americkeho volice" prilis trivializujete.
Nevim kolik casu jste v USA stravil ale tvrzeni ze je prumerny volic balik je blbost.
Donald Trump je prvni President, kterej za poslednich mnoha desitek let, behem sveho panovani nerozpoutal valku. Pod intenzivnim natlakem vojensko-prumysloveho komplexu, mnohych psychopatu ve vlade a veleni armady je toto prakticky odvaznym a revolucnim cinem.

382478

29.9.2020 4:35

RE: Ale Pane Vitek

pv 193.?.?.?

Reakce na 382478

coinageboy, ještě že si aspoň uvědomuješ, že sníš a zdá se ti to. Odešel jsi za snem do země nejvyššího počtu hlupáků na světě, nasál jsi ho a už se z toho neprobudíš. Důkazem jejich hlouposti je, že jsou nejzotročenější a přitom nejvíc vyřvávají do světa, jak jsou nejlepší a celému světu pomáhají k demokracii. V žádné jiné zemi jsem nezapsal tak velké množství nákupů potravin na kreditky, a že je to nejzadluženější země na světě je holý fakt. Dále pak jsou to odchovanci hollychúdů, kteří jim přes filmové braky narvali do hlav potřebu idolů, bojů a falešného vítězství. Trumpa si idealizuješ stejně jako oni a nechceš vidět, že je to prolhaný herec. Pokračuje ve válce na BV, kde prodal obrovské množství zbraní Saudům, pokračuje v kradeži ropy nejen v Iráku, ale především v Sýrii, dále se podívej, co provádí v Jižní Americe, viz Venezuela, a ty jeho sankce jsou taktéž aktem války, viz Irán. Kdyby nebyli amíci hlupáci, nebudou žrát tu komedii o boji mezi demokraty a republikány a sejmou to seshora všechno. Namísto toho se vraždí mezi sebou. V USA je mezi lidma víc zbraní než v kterékoliv jiné zemi, ale je jim to k ničemu, protože nedokáží pochopit, kdo je jejich skutečný nepřítel.

382480

29.9.2020 14:19

To Jsem Blazen...

coinageboy 172.?.?.?

Reakce na 382480

Takze v USA, tom Neznalkove "Ostrove Hlupaku", krome mnoha jinejch veci, vynalezli computer na kterym pisete a Internet kterej vam to propoji.
V poctu skutecnych Nobelovych cen za vedu tito hnupi naprosto vedou.
Republikani v Demokrati - to je bohuzel vyber kterej je - kolik tech moznosti tech odusevnelych a poctivych stran mate vy?
Oh pockejte, mate tam ODS, Komunisty a ty skvele Piraty.

382501

29.9.2020 18:29

RE: To Jsem Blazen...

pv 193.?.?.?

Reakce na 382501

když už jsi uhnul k vyjímečným mozkům, tak doufám víš, kolik jich USA skoupily a vykupují po světě . A že jim ti skvělí vědci nedokázali za celou dobu existence USA zbudovat soběstačný průmysl, není ti to divné? Bavíme se o Trumpovi a jeho zásluhách na světovém míru. Ty prostě nejsou. Výběr mezi demokraty a republikány je porád výběr mezi dvěma lejny a je jedno, které smrdí víc. Naše republika je americká kolonie a šašci u nás jsou pro mne stejná verbež herecká a nevolitelná. Nevládnou politici, ale bankéři a korporace, takže na co si to hraješ? Na snění o svobodě a demokracii v USA. A na Trumpetovo heslo " America first"? Jo, jen tam chybí to podstatné. První, ale do kopru. A první na světě ve lhaní, okrádání a vydírání ostatních zemí. Kde je jeho slibované zrušení členství v NATO ? Pro mne osobně bylo největším důkazem hlouposti lidí v USA jejich chování 11. září 2001, kdy sežrali návnadu o tzv, teroristickém útoku v New Yorku. Neochota myslet a vidět fakta, že šlo o inside job. Přitom stačí si položit jedinou otázku: komu to přinese zisk. A pindoš Dubja Bush na otázku, proč byly USA napadeny odpověděl, že teroristi závidí USA svobodu a demokracii, pamatuješ? jsem nevěřil vlastním očím, že mu to lidi sežrali.

382507

30.9.2020 0:13

Aha, a Hned Tady Dostanu Lekci

coinageboy 172.?.?.?

Reakce na 382507

A co by jste navrhoval ze ti venkovsti, zaostali volici v USA meli delat??
Pokud vim v Ceskoslovensku si v '48 dobrovolne vybrali ve volbach Komunistickou Stranu protoze na te druhe strane byl zbabelej vlastizradce Benes a naprosto nekompetentni, zamindrakovanej fetak minister Masaryk, kteryho jedina kvalifikace byla ze jeho fotr byl prvni president.
Prvni Republika nebyla pro vetsinu to pravy orechovy, Zapad zradil v Mnichove a Jalte.
Povezte mi, byli ti volici, nasi dedci, hovada anebo se snazili tu situaci nejak ukocirovat?
Asi tak.

382513

30.9.2020 7:11

RE: Aha, a Hned Tady Dostanu Lekci

paw 115.?.?.?

Reakce na 382513

V Ceskoslovensku nebyly zadne svobodne volby v 1948.
Volili zde Hitler,Heydrich, Lidice, Lezaky,Oradour, teror ,cetne koncentracni tabory,Mnichov 1938, bezprikladna podla zrada zapadu, zrada sudetskych germanu, statisice bestialne zavrazdenych Cechu a miliony v celem svete, Osvobozeni Rudou Armadou a miliony jejich obeti , za to abychom i MY DNES ZILI, Marsal Konev a Stalin a tak by mohl pokracovat asi dlouho.Troufam si tvrdit, ze ani vedomi zadneho volice nemelo svobodu si volne rozhodnout.
Jaka moznost zde byla pod diktatem a bremenem dukazu vyse uvedenych.
O dobrovolnosti tak neni mozne ani mluvit.

382520

30.9.2020 13:00

Proč se snažíte být odpudivým...

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 382513

...sám o sobě, na veřejnosti ?
To přece není normální....

382529

30.9.2020 20:41

Ale Pane Chlor

coinageboy 172.?.?.?

Reakce na 382529

Proc???
Byt odpudivym typkum jako Chlor mi prinasi jistou miru zadostiucineni a rozkose.
Proto.

382537

30.9.2020 21:12

RE: To Jsem Blazen...ja prosté votsne

kurna surna 89.?.?.?

Reakce na 382501

v Juesej vynalezli všechno! Edison járovku (kterou ukradl Teslovi) atd. Emeričtí židé a chazaři uměli jediné, kupovat mozky v jevropeji a krást mozky v Rusku. To vše platili papírky vydělanými na válkách v celém světě. A ještě umí na tzv. vědě vydělávat pomocí patentů (ještěže na valašský penicilín máme patent my Valaši).

Nobelovy ceny podobně jako olympijské hry nebo kosmický program jsou pouze propagandistickým nástrojem korporátního fašismu, vytvářejícím nenávistný egregor vůči nepřátelům velké chazárie. Pokud nechápete vo co go pak studujte dějiny světa od dob babylonu (pomůže vám Pjakin, pozorovatelka, vedoucí kolotoče a David).

382538

29.9.2020 5:49

RE: Ale Pane Vitek

Rudolf_K 2a0b.?.?.?

Reakce na 382478

V zasade souhlas.

382484

29.9.2020 5:48

Nevedel jsem, ze Jan Vitek je komous

Rudolf_K 2a0b.?.?.?

"Hanbou do nebe volající laureát je Henry Kissinger, hlavní plánovač amerických vojenských tažení v jihovýchodní Asii v letech šedesátých a sedmdesátých. Dal také rozkaz k bombardování v Kambodži“

"Kissinger byl strůjcem útoků na Chile za vlády Salvatora Allende, které položily ekonomiku na lopatky, a podporoval fašistický puč, který zničil demokracii v tomto jihoamerickém národě."

Komouse poznate podle toho, ze drive nebo pozdeji zacnou obhajovat komunistcky utok na Indocinu nebo komunistickou diktaturu Allendeho.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/

382483

29.9.2020 9:45

Omyly (snad nikoli záměrné) mohou škodit podstatě článku...

svt 193.?.?.?

Cituji z článku:
Izraelští vůdci Menachen Begin, Isak Rabin a Šimon Peres dostali cenu míru v roce 1994 za údajné úsilí nastolit mír na Středním východě a části Sýrie, ačkoli opětovně porušovali příměří, aby zaútočili na své sousedy.

Cituji z Wikipedie:
Nositelé Nobelovy ceny za mír v roce 1994 byli Jásir Arafat (Palestinská autonomie), Šimon Peres a Jicchak Rabin (oba Izrael).

A já se ptám - Proč uvádíte (předpokládám, že ne záměrně) mylné informace? Zbytečně tím snižujete hodnotu článku, protože to pak vypadá, že se stavíte proti udělení Nobelovy ceny za mír lidem, kteří jsou buď přímo Židy (Peres, Rabin), či mají židovský původ (Kissinger). Když současně s tím pominete fakt, že např. v roce 1994 byla udělena Nobelova cena za mír i Jásiru Arafatovi, potom působí váš článek poněkud "nesolidně".

Tím nechci hodnotit, zda bylo správné udělit Nobelovu cenu za mír v tom kterém roce daným laureátům, to nechť posoudí každý sám. Míním však, že nechtěné (či dokonce snad záměrné?) uvádění mylných č neúplných informací neslouží dobré věci.

382490

29.9.2020 9:57

Zajímavé

pavt 86.?.?.?

U pana Vítka je často mnohem zajímavější, co ve svých článcích neuvádí, než co tam píše, neboť to o něm hodně svědčí. Souhlasím s mnoha jeho jmény, Nobelovka za mír i za literaturu už naprosto zdegradovala. Jenže taky mne například velmi zaujalo, že v součtu pochybných osobností chybí například Jasir Arafat, což byl taktéž skvělý terorista. Anvar Saddát nebyl též žádný velký demokrat. Stejně tak je moc hezké, jak zmiňuje názor o tom, že vietnamský vyjednávač cenu nepřevzal (nevěděl jsem, děkuji) a chtěl ji převzít “Až bude dohoda respektována, zbraně umlčeny a nastolen skutečný mír v jižním Vietnamu”. Takže rozumím tomu dobře, že až Severní Vietnam přepadl a násilím připojil ten jižní, tak byly výše uvedené podmínky splněny? To samé o Chile - ekonomiku na lopatky položil právě Allende a byl to Pinochet, který ji znovu dal do kupy. Tím vůbec nechci zlehčovat metody, které používal, ale on měl Allende naprosto stejné plány jen s opačným znaménkem.
Vcelku se dá říct, že poté, co pan Vítek v jednom článku sdělil, že byl v 50 létech na pozorovací misi v Koreji, tak jsou hned jeho články a zcela jednostranný pohled na svět lehce pochopitelné. Řekněme si upřímně - to tehdy nemohl dělat jen tak někdo.

382491

29.9.2020 11:10

Stalin...

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Přečetl jsem to pouze k tomu Stalinovi. Žádám tímto autora, aby přesně uvedl a doložil, kde a kdy údajně Stalin takové prohlášení udělal a v jaké souvislosti. Jinak ať toto tvrzení odvolá. Pokud by si totiž někdo takovou cenu zasloužil, měl by právě Stalin stát na prvním místě.

382492

29.9.2020 11:38

Dynamit jak dynamit, ale např. kulomet Maxim ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

On ten Nobel mj. prohlásil, že jeho vynález je zárukou trvalého míru, protože se na světě už nenajde člověk, který by chtěl rozpoutat válku - když je po ruce taková monstrozní výbušná síla.
A sloužil ten dynamit i jinak, například v hornictví či při inženýrských stavbách. Nebo při požárech ropných vrtů. Atd.

Ono paradoxně dokonce takové megazbraně jako jsou zbraně jaderné, dlouhá leta sloužily jako odstrašující prostředek takové síly, že de facto udržovaly mír, mám na mysli epochu studené války (měli by Rosenberg a spol., možná i jeho manželka, dostat posmrtně Nobelovu cenu za mír, když tedy by se oni spoluzasloužilii o vznik jaderné parity ?). Takže něco na tom Nobelově dosti naivním názoru přece jen bylo. Jen přecenil tu sílu dynamitu a lidský druh z hlediska jeho vývoje kulturního.

Sdružování se sunnity (včetně těch islamistických) má možná jen za cíl dotáhnout ke zdárnému konci tažení proti Iránu a spol. Kdoví zda i ne tažení proti jakž takž sekulárním tamním režimům, a kdoví zda ne i dřivější či pozdější užití sunnitského beranidla proti ruským vratům....no a samozřejmě kontrola nad ropou a plynem, což ale také může opět jednou zamávat i s tím Ruskem, nic nového.

382494

29.9.2020 11:56

Vzhledem ke tradici udělování NC...

R.E. 37.?.?.?

...lze předpokládat, že Nobelovu cenu míru obdrží ten největší válečník dnešních dnů a to ta karikatura Adolfa Hitlera ve fezu, nad kterým drží skoro celé EU patronát, protože on zas naoplátku drží za vypelíchanou hrmu fíhrerin 4.říše Merklovou, Erdogan...

EU/NATO, vedená bezpáteřními courami v sukních i kalhotách, mu zcela nepokrytě nadržuje a řve jako přejetá, že se Číňan roztahuje po moři okolo Číny, ale zacpává si uši a odvrací zrak, když Řekové volají o pomoc před napadáním své země všemi možnými způsoby od aliančního spojence Turecka...

Muslimský fašista a dobyvatel Erdogan to má rozehrané všude okolo Turecka a navíc v Líbyi a nově už i na Náhorním Karabachu, kde svými drony útočí na Armény a protože poněkud poklesla intenzita bojů v Líbii a syrském Idlibu, odlifroval své mohamrdánské nájemní vrahy do Ázerbajdžánu, který se postupně přetváří v beranidlo muslimů proti Rusku po tom, co byla vyřešena ta slavná teroristická muslimsko-bratrská Ičkérie Basájeva, Chattába a Spol.

Války v Líbyi a Sýrii jsou potřebné pro udržení potoku běženců do Evropy a o ten i komisariátu EU jde a tak pokud tu cenu hanby v duchu svých tradic nedají ti norští degeneráti těm dobrákům z BLM, tak si ji určitě zaslouží ten Erdo...

382496

29.9.2020 17:57

Nobelova cena je určena především pro loajální otroky Západu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Netýká se jen cen míru, ale všech cen. Tedy i za chemii, fyziku, medicinu, literaturu a především za ekonomii. Amerika má tolik nositelů Nobelovy ceny za ekonomii a přesto už dlouho žije jen na dluh a účet zbytku světa, je nesplatitelně zadlužená u Rockefellerů a Rothschildů a tím i zcela jejich. Proč západním "elitám" četní nobelisté neřekli, že žít na dluh se nedá věčně. Proč jim neřekli, že státy, které vyrábějí potřebné a poptávané výrobky hodně zbohatnou, zatímco ty, které žijí hlavně ze služeb,podvodů, lží a intrik nutně zchudnou. To by jim řekl i obyčejný sedlák. Nebo "elitám" byl bližší zisk než rady nobelistů ? To je velmi pravděpodobné. "Elity" mají totiž zisk nejraději.

382505

30.9.2020 0:08

Ocenil bych, .....

Popelka Josef 2a00:x:x:x:x:x

Ocenil bych, kdyby se cena za mír vůbec nedávala. Většinou ji dostane gauner, který má za nehtama krev. Zrovna tak je nonsens ji dávat za ekonomiku. Je to evidentní ve více případech, ale uvedu jeden z našich luhů. Náš "nejlepší ministr financí" v historii: "Je nutné vytvořit ekonomickou strategii státu alespoň na třicet let". Asi za šest týdnů, tentýž: " V ekonomice nevíte co bude za měsíc, natož za rok." No nedali by jste mu hudlana hadrem na podlahu? A vidíte, ryzí věda, matematika, tam ji nedají, i kdyby jste vypočítali "fimfárum". Nobelova přítelkyně se prý zapoměla s jedním matematikem a Nobel prý na matematiku zanevřel. No, promiňťe mi ten opožděný Apríl, ale vidíme alespoň, že ti číselní suchaři mají někdy smysl pro humor.

382512

30.9.2020 19:53

Nedaří se mi nalézt

Erwin 194.?.?.?

sebenepatrnější důvod, proč by měl nějaký politik dostávat Nobelovu cenu.

382536

Příspěvků: 19

29.09. 00:57 coinageboy  Ale Pane Vitek
29.09. 04:35 pv  RE: Ale Pane Vitek
29.09. 14:19 coinageboy  To Jsem Blazen...
29.09. 18:29 pv  RE: To Jsem Blazen...
30.09. 00:13 coinageboy  Aha, a Hned Tady Dostanu Lekci
30.09. 07:11 paw  RE: Aha, a Hned Tady Dostanu Lekci
30.09. 13:00 Joseph Chlor  Proč se snažíte být odpudivým...
30.09. 20:41 coinageboy  Ale Pane Chlor
30.09. 21:12 kurna surna  RE: To Jsem Blazen...ja prosté votsne
29.09. 05:49 Rudolf_K  RE: Ale Pane Vitek
29.09. 05:48 Rudolf_K  Nevedel jsem, ze Jan Vitek je komous
29.09. 09:45 svt  Omyly (snad nikoli záměrné) mohou škodit podstatě článku...
29.09. 09:57 pavt  Zajímavé
29.09. 11:10 Šifrin  Stalin...
29.09. 11:38 Joseph Chlor  Dynamit jak dynamit, ale např. kulomet Maxim ?
29.09. 11:56 R.E.  Vzhledem ke tradici udělování NC...
29.09. 17:57  Nobelova cena je určena především pro loajální otroky Západu
30.09. 00:08 Popelka Josef  Ocenil bych, .....
30.09. 19:53 Erwin  Nedaří se mi nalézt

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 746,40 Kč
1 unce stříbra
543,75 Kč
Bitcoin
660 551,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 877