Diskuze k článku
Jeden den v Panmumndžomu
Příspěvků 7
Autor článku má vypravěčský talent, který umí dobře zužitkovat ze svého bohatého a dlouhého života.
Vkládám velmi zajímavý článek z počátku tohoto roku o válce v Korei a neskutečných zvěrstev pácháných us.army a jejich spojenci.
/komentare2020/03/8224-duvod-pro-ktery-severni-kor...
Ale tomu vypraveci co byl oficirem a diplomatem v Korejskem konfliktu by ted muselo bejt tak 120 let...
17.9.2020 18:21
RE: Pekna Story
Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?
Reakce na 382068
Doufám, že se nebude zlobit, když to řeknu. Je mu 92.
Jak sám říká, v Korei byl dvakrát. Poprvé v roce 1955 a 56 jako velitel inspekčních skupin. Podruhé v roce 1960 na výpomoc min. zahraničí řídit čs. sekretariát v Panmundžonu s podmínkou umožnění reportážní cesty Čínou a návratu čs. lodí ze Šanghaje kolem půlky světa do Hamburku.
Omlouvam se panu Vitkovi a klobouk dolu.
Muj nejlepsi kamarad je obchodnik se vserazovym zbozim (Neznalek na Mesici) - meli jsme tu staryho pana a jmenoval se Pravomil Raichl - ten clovek byl v gulagu, s Generalem Svobodou vstoupil na Ceskoslovenske uzemi, utekl ze dvou poprav z Ruskejch a Ceskejch koncentraku.
Jenom me mrzi ze se o nem pise vice v platcich v Seaside, Oregon nez v Cesku.
Pane VItku, drzim palce!!
1950-25=1925. Možná jen 95 let.
„Japonská okupace Koreje označuje období mezi lety 1910 a 1945,“ píše propaganda. K tomu je důležité si uvědomit, že v roce 1853 banksteři vyslali do zálivu u Tokia (Yeda) válečná plavidla USA, a vynutili si tak Otevřené dveře v Japonsku, zotročení Japonska! Následné války Japonska s Čínou, Ruskem, Koreou byly banksterské podniky.
„Pokud si chceme zajistit plnou podporu amerického lidu, musíme být schopni dokázat, že to byli Japonci, kdo vystřelil první, protože pak již nemůže nikdo pochybovat o tom, kdo je útočník,“ osvětlil později humanitární praktiky lepšolidí ministr války Stimson.
V roce 1948 Koreu podle 38.rovnoběžky dorozdělili. Diktátorský, teroristický režim na jihu s loutkou Syngmana Rhea se dopouštěl neustálých hraničních provokací.
Američané, banksteři měli pro své obrovské zbrojení vojenské, ale především hospodářské důvody. Proto také zbrojení a NATO prosazovalo mnoho mocných lidí, kteří přitom ani zbla nevěřili řečem o hrozbě komunismu.
Loutka USA Truman vysvětloval, že se v Koreji jedná o policejní akci z pověření podniku OSN. „Buďto budete akceptovat naše férové návrhy, nebo budete úplně zničeni.“
Dokonce bych snědl svůj klobouk, kdyby to nebylo v podstatě pravdivé. Jenže má to jednu zásadní vadu: O nesávislé pozorovatele nešlo ani v jednom případě. Pochopitelně že mladí lidé potřebují získávat vědomosti a k tomu byla dobrá příležitost. jaké vědomosti si ze svých poněkud služebně nestandardních cest přivezl? Proč se nepochlubil?
Proc tam Ceskoslovensko posilalo holobradky bez skusenosti?
Situace v Korei byla krajne napjata a kazdej chybnej krok by vyvolal mezinarodni krizi.
Ocekaval bych ze by tam poslali diplomata, vsema mastma mazanyho - chlapek s pistoli v DMZ - kdysi i odstaneni padlyho stromu v tom pasmu malem spustilo valku.