Diskuze k článku

Subjektivní postřehy burana k Bělorusku

Příspěvků 11

28.8.2020 6:57

Dost rozumný článek

Qwe 37.?.?.?

Mimochodem, zajímavé je, jak dojemně se staráme o občany Běloruska, ale úplně zapomínáme na ubohé Kubánce, jen taktak přežívajících v nelidskem režimu...

381585

28.8.2020 13:44

RE: Dost rozumný článek

Anonymuska 109.?.?.?

Reakce na 381585

Co Kubánce; naše vlastní členy EU - Řeky! Když svolali Radu ministrů s tím, že potřebují pořešit, co s těmi kurwafix Turky, tak Rada začla řešit.......jampadadá - Bělorusko!

381592

28.8.2020 8:10

Proč

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

mám pocit že den kdy budou kanonenfutři rotovat laufem na cíl se blíží. Potom s vyjímečným stavem ohrožení vyměny a náhrady obyvatel kalergi podle promuslimské osn a who to půjde s futrováním hitláků a přesuny po železnici, kdy na řeči že nikam nejdou je zastřelí na místě s vyjímečným stavem a půjde to ráz na ráz i s 80 000 instruktory kteří jim na frontě ukáží kudy cesta vede a není jiná. A naplní se jim sen kdy železná lejdy řekla svým podnikatelům že půjdou po rudém "koberci na svá ložiska surovin a energií do ruska kdy je instruovala že do deseti miliónů domorodců na svých zařízeních mohou nechat pracovat ale kdy to prý inovovali na 7. Ale to jsem neviděl ale pouze zaslechl.

381587

28.8.2020 9:54

Amerika nikdy nežila tak špatně jako za Putina!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Tahle informace u nás není všeobecně známá. S touto informací se i na pokles cen ropy lze dívat jinak. Tak tedy o co jde. Jde o pozůstatek řádění amíků v Rusku z devadesátých let, kdy řádili podobně jako dnes na Ukrajině. Tehdy bylo jimi protlačena do metodiky tvorby ruského rozpočtu zajímavá položka. Ruský rozpočet se tvoří odvozeně od ceny ropy. To znamená, že se určí předpokládaná cena ropy dejme tomu 40 dolarů a na tomto základu se postaví rozpočet. No ale co v případě, že cena ropy bude vyšší? Tady nastupuje ta zvláštní položka. Amíci si vymínili, že z vyšší ceny půjde 95% na nákup amerických dluhopisů a zbylých 5% si můžou Rusové ponechat ve svém rozpočtu. Z toho příkladu vidíme, komu vyhovovala vysoká ceny ropy. Především USA, jelikož je Rusko muselo prostřednictvím nákupu dluhopisů DOTOVAT. Já tomu říkám prachsprosté rabování Ruska. Proto rusům nevadí nízká cena ropy, protože pokud je na 40 dolarech, amíci nedostanou z Ruska ani ťuk. Samozřejmě, že to procento, se od 90 let snížilo, přestal jsem to sledovat, kdy to bylo v poměru 70:30. Dnes je to možná ještě méně. Tak ať se naši kolegové, kteří tak milují USA nediví, proč je takový tlak na odejití Putina. On jim tak nenápadně tuneluje jejich rozpočet. Tady je vidět i to, proč Putin drží cenu ropy na 40-50 dolarech. Co by měl z toho, že ropa stojí 100 USD, když Rusko si z toho může ponechat jen těch 40-50 (podle ceny při tvorbě ročního rozpočtu) a zbytek z minimálně 2 třetin shrábnou USA. Takže ne každý pokles ceny ropy je pro Rusko katastrofa. Naopak, je to katastrofa pro USA [vyplazený jazyk]

381589

28.8.2020 15:47

Goodbye, Lukashenko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Ideální varianta pro Rusko je, když nějaký generál – ke všeobecné radosti „bojovníků za demokracii“ – přiškrtí Lukašenka a hned další den slavnostně oznámí znovusjednocení s Ruskem – ke všeobecné radosti 80% obyvatelů země [velký smích]
Dokážu si představit, a skoro i slyšet, jak a co budou křičet v opozičním táboře: „Přiveďte Lukašenka zpět!“ Evropa a Spojené státy budou navíc muset vyjádřit mimořádné znepokojení nad neústavním převratem a odvoláním „zákonně zvoleného prezidenta“.
Rozdíl mezi konspiračními teoriemi a skutečností v dnešní době činí … ani ne šest měsíců. V tomto konkrétním případě – max. dva [oči v sloup]

381594

28.8.2020 21:02

Současné dění v Bělorusku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

je jen dalším dílem neziskovek financovaných Rothschildy (Soros je jen Rothschildův oddaný poskok, jeho bílý kůň a někdy i fackovací panák ), protože Rothschildové a zámořští Rockefellerové (původně Rockenfellerové z Neuwiedu od Frankfurtu n. Mohanem) chtějí rozdrobit a do mrtě vykrást Rusko, aby opět oddálili bankrot jen na dluh a účet zbytku světa žijícího Západu. Právě toho Západu, který je vydáván za vzor demokracie, svobody a dodržování lidských práv a který si doslova ukradli a zcela podmanili pomocí podvodů,úplatků, lží a úroků z neexistujících peněz zločinci převážně z Chazárie. Toho Západu,.který do mrtě vykrádal a do doby kamenné vracel své kolonie a přitom neuvěřitelně pokrytecky současně vykřikoval do světa líbivá hesla o demokracii, svobodě a lidských právech.

381597

29.8.2020 11:52

RE: Současné dění v Bělorusku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 381597

Zaprvé, že Rusko a Bělorusko mají v rámci Smlouvy o Spojeneckém státu a v rámci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti podepsanou záruku poskytnutí pomoci nejen v případě narušení suverenity překročením vnějších hranic, ale i na ochranu stability ve státě-partnerovi. A Rusko, jak řekl Vladimir Vladimirovič: „Splní všechny své závazky.“
A zadruhé, že Lukašenko požádal Putina zformovat v Rusku rezervní síly. A Putin dosvědčil, že tyto rezervní síly jsou připraveny, i když se zatím urovnání situace v Bělorusku nijak neúčastnily.
„My se dohodly, že rezervní síly budou využity pouze v případě, že ta situace přestane být pod kontrolou a extrémistické prvky kryjíce se politickými hesly překročí určité hranice, začnou být podpalována auta, banky, proběhnou pokusy o obsazení správních budov…“, uzavřel ruský prezident a vysvětlil, že zatím nevznikla potřeba tyto síly použít a že společně s Lukašenkem doufá, že to ani zapotřebí nebude. Podle svědectví některých zdrojů jsou součástí těchto rezervních sil i jednotky zvláštních operací podřízené bezprostředně prezidentovi státu.

V Putinových slovech zaznělo i ohlášení nadcházejících přeměn v Bělorusku, když zmínil, že Lukašenko je připraven provádět reformy, měnit ústavu a na základě této nové ústavy uspořádat předčasné volby do parlamentu i ty prezidentské. Ale to vše pouze v rámci platné právní úpravy, bez připuštění jejího porušování a diktátu davu.
A není vyloučeno, že ruské tajné služby (či běloruské, nebo společně) získaly informace o připravované provokaci, aby se „jiskérka rozhořela v plamen“ právě tento víkend, konkrétně od pátečního večera. Za týden totiž tyto jiskry už mohou uhasnout a ke svržení režimu už nebude koho hnát do ulic. Současně je to varování Evropanům i Američanům, jako výstražná cedule na elektrickém rozvaděči – Nedotýkat se, hrozí smrtelný úraz.
Tato, podle mne hlavní část rozhovoru s prezidentem, není ničím jiným než posledním varováním. Komu? V první řadě samotným účastníkům běloruských protestů a ve stejné míře těm zahraničním účastníkům hrátek, kteří podporují protesty, od států EU a USA po údajné nestátní mezinárodní neziskovky.
A proč nyní? (to varování) Dá se předpokládat, že právě tento víkend byl naplánován přechod k radikálnější konfrontaci typu Euromajdanu v Kyjevě se stany, rozdáváním „sušenek“ a ozbrojenými střety se státními pořádkovými orgány.

381603

29.8.2020 11:52

RE: Současné dění v Bělorusku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 381597

A ještě poslední poznámka, proč to proběhlo právě touto formou? Prostřednictvím rozhovoru poskytnutého federálnímu televiznímu kanálu? Vždyť s lídry států to bylo možné probrat i telefonicky. Na to je odpověď velice jednoduchá. Protože to varování nebylo adresováno jen lídrům zahraničních států, ale i jejich národům, přičemž nejen protestujícím Bělorusům, kterým teď tak usilovně vtloukali do hlavy, že Putin Lukašenkovi nepomůže, že „baťka“ své přáním vydává za skutečnost. Teď z prvních úst zaznělo: „Pomohu!“ Ne Lukašenkovi, ale členovi Spojeneckého státu a Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti, a to v souladu se závazky z podepsaných a platných mezinárodních smluv! Bylo to varování nejen Bělorusům, ale i národům těch států, jejichž lídři nyní přistupují k Bělorusku jako k ohni, aby si podobni malému netrpělivému dítěti pálili ruce ve snaze dostat se k čerstvě upečené bramboře ve žhnoucím popelu. Neříkejte potom, že vás nevarovali!!!

381604

29.8.2020 17:24

RE: Současné dění v Bělorusku

Rudolf 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 381604

Ono opravdu Lukašenko doplatil na lavírování mezi Ruskem a USA.Pozdě poznal ,že poplácání od Pompea a dalších je smrtelné.Příliš se zahleděl i do politiky fašistického režimu Ukrajiny.Snažil se i Rusko vydírat ohledně cen dodávaných surovin.A výsledek se dostavil.-- https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3544737862...

381610

31.8.2020 8:53

ach tie zastavy...:)

fan B 195.?.?.?

Ano, ten postreh so zastavami v masovom pocte je absolutne logicky... a cosi podobne som tvrdil uz pri diani na UA, ked sa zrazu na protestoch objavila dlha, dlhocizna vlajka EU....[smích] Co ju doma sili po veceroch ?[smích] Samozrejme, ze akokolvek by boli volby v Bielorusku falsovane... pani kandidatka, ktora si len "odbehla od plotny" ich ani nahodou nemohla vyhrat ... treba si uvedomit, ze my sme uz do urcitej miery skazeni, mentalne zdecimovani a s realne vymytými mozgami ... na com usilovne nase skolstvo, politici, EU, US Ambassy, tzv. slobodne media... pracuju uz 30 rokov, ale Bielorusko touto "cistkou kolektívneho vedomia" este nepreslo... Preco to pisem... Na Slovensku sa "im" podarilo instalovat svojho kona/kobylu do prezidentského palaca, no nebolo to ani u nas po 30 rokoch masívneho posobenia uplne jednoduche... Museli nasadit tienoveho kandidata /ze tzv. vedec [smích] - skor prazdny kontajner ako v CR Drahos/, ktory potom v prospech novoobjavenej bojovnicky za ekologiu, slobodu, mensiny... odstupil... Este bolo treba znechutit vsetkych odporcov, zaangazovat deti, mladez, efekt prvej zeny prezidentky, nezneho stvorenia, na ktore sa snad ani neda utocit v predvolebnom boji... a potom to slo... Lenze tieto moznosti volneho trhu, slobodnych medii a vymytého kolektívneho vedomia... ziadna Cichanovska v Bielorusku nemala/nema... Teda ak poviem, ze Luka neziskal mozno 80%, ale nieco medzi 70-75%... tak sa asi vôbec nemylim... Ja viem.... podvadzat sa tak ci tak nema, ale to zasadne plati len pre nas... ONI mozu a podvadzaju samozrejme stale... Loz ako pracovna metoda Anglosasov funguje starocia...

381638

4.9.2020 13:10

vlajka

geras 136.?.?.?

Ona ta vlajka, co s ní mávali, je běloruská, ale ne současná - je to z období nacistické okupace a loutkového státu. Takže symbolika je jasná - chceme návrat ke genocidě vlastního národa Západem.

381763

Příspěvků: 11

28.08. 06:57 Qwe  Dost rozumný článek
28.08. 13:44 Anonymuska  RE: Dost rozumný článek
28.08. 08:10  Proč
28.08. 09:54  Amerika nikdy nežila tak špatně jako za Putina!
28.08. 15:47  Goodbye, Lukashenko
28.08. 21:02  Současné dění v Bělorusku
29.08. 11:52  RE: Současné dění v Bělorusku
29.08. 11:52  RE: Současné dění v Bělorusku
29.08. 17:24 Rudolf  RE: Současné dění v Bělorusku
31.08. 08:53 fan B  ach tie zastavy...:)
04.09. 13:10 geras  vlajka

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 6

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,39 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,36 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,04 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 871,75 Kč
1 unce stříbra
522,63 Kč
Bitcoin
412 058,19 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 786