Diskuze k článku

Vědí Bělorusové, co jim hrozí?

Příspěvků 22

18.8.2020 1:11

Snad to proboha vidi

vvv 206.?.?.?

Vzdyt maji Ukrajinu hnedka vedle. A snad si vsimli, co se stalo s byvalymi satelity? Fandim v tomto pripade pro status quo. Fandit pro sovetsky styl socialismu? No ze mi neni hamba. Ale nemuzu si pomoct.

381291

18.8.2020 9:57

Problém je pravděpodobně jako obvykle v tom, že to vědí, ale nebudou se chovat podle toho

Velekněz Ratata 90.?.?.?

Myslím si, že v hloubi duše vědí, že se v podstatě mají velice dobře. Už někdy před rokem jsem se ve vlaku dal do řeči s pár chlapama z Grodna, kteří tady pracujou. Jak sem přišli, jsem se pochopitelně nevyptával (ostatně o polských pracovních vízech, populárních u inspektorátů práce, jste snad slyšeli). Oni si na jedné straně velice rádi přivydělají v eurech i za nekvalifikovanou práci (partafýra inženýr chemie) ale jsou citliví na to, co mají doma, včetně třeba lékařské péče, kdyby tady měli úraz, což už se tu jednomu stalo, včetně laciné a fungující "komunálky", vzdělání pro děti, včetně toho, že tam není bordel jako na Ukrajině atd atp. Nejvíc je třeba míchalo, že u nich ve městě snad chtějí do technických služeb pustit nějaké investory z Ruska a že slibujou kdovíjaká vylepšení. Nebaštili to, z toho byli opravdu nas*aní.

Je tam i ten stereotyp, že Lukašenko už je tam moc dlouho a okoukal se. A on je navíc opravdu takový, že mu nedá žádnou práci spoustu lidí namíchnout už jen tím, jak vystupuje a mluví a je jasné, jaký typ lidí to převážně je. Samozřejmě spousta lidí ho naopak žere, ale ti ajťáci to nejsou. A schopnost prohlédnout, jak zoufalá a na nic dobrá je ve skutečnosti ta prozápadní a prodemokratická opozice, je mírně řečeno hodně limitovaná. Jak to tak chodí. Bude to ale mít i objektivní důvody. Opozice ani neměla příležitost se na něčem znemožnit. Lukašenko drsně zametá i s poctivými kritiky, kteří nebudou koupení ani ze západu, ani z východu. Zase spoustě lidí i tohle imponuje nebo prostě řeknou, nene, přesevšechno, radši Baťku. Jestli se to tam začne mydlit na ulici, může se ještě taky stát, že spoustu opozičníků neumlátí policie, nýbrž spoluobčané.

A ještě je tam proti Ukrajině jeden rozdíl, že Bělorusko není národnostně a kulturně rozdělené jako Ukrajina. Není ani odkud brát banderovce, ta Haličina upřímně a zabedněně nenávidící všechno, co je na východ (ovšem Poláky jakbysmet) ta tam prostě takhle organicky neexistuje.

381295

18.8.2020 19:33

Opravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 381295

Prý v sýrii to během dekády předvedly tajné služby kolonizačních commmonvelťáků v syryi stvořením isis, daeš a kdovík jak je ještě skupiny pojmenovali. [bliji]

381309

18.8.2020 10:09

Vědí Bělorusové, co jim hrozí?

libertarian 31.?.?.?

Vědí Bělorusové, co jim hrozí?
- keď vidím šialenstvo radových ovčanov, aj gaunerstvo politikov v USA , v EU, Sk, CZ, ....... a v ďaľšej polovici zemegule ....... , tak tí bielorusi pekne zapadajú do tej mozaiky.
Nemôžem si pomôcť, ale nemôžem ľutovať magorov, ktorí si demokraticky ničia svoj život a svoju budúcnosť. Homo sapiens zdegradoval na homo erectus, a čaká nás globálna deštrukcia.
Rozpad a vykapanie dnešnej "civilizácie" bude evidentne prínosom pre zvyšok živých tvorov, ktoré prežijú vyčínanie ľudstva.

381296

18.8.2020 10:45

RE: Vědí Bělorusové, co jim hrozí?

Vladimir7 213.?.?.?

Reakce na 381296

Myslím si že väčšina nevie!!!
Ani my sme nevedeli v 89 čo nám hrozí, zvonili sme na námestiach kľúčmi jak užitoční idioti. Dnes sa za to hanbím, čo už len spomenúť, aká to bola naivita.

381298

18.8.2020 12:13

RE: Vědí Bělorusové, co jim hrozí?

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 381298

>Myslím si že väčšina nevie!!!

- hahaááááááááááááááááááááááááááááá....áááá
nevedia, pretože NECHCÚ vedieť. A to je veľký rozdiel.


>Ani my sme nevedeli v 89 čo nám hrozí, zvonili sme na námestiach kľúčmi
>jak užitoční idioti. Dnes sa za to hanbím, čo už len spomenúť, aká to
>bola naivita.

- v 89 si ľudia mysleli, že v demokracii budú dostávať grátis pečené holuby do huby. Lenže iba debili si to mysleli. Múdri ľudia vedia, že demokracia je IBA MOŽNOSŤ spolupodieľať sa na riadení štátu - v deň volieb. A NIČ VIAC !!!!!!! A ak si blbo zvolia, budú politikmi okrádaní a ojebávaní. NIČ INÉ demokracia nezariadi - iba debili ju považujú za raj.
A nakoľko si ovčania zvolia JEDINE gaunerov, pretože jedine gauneri im pred voľbami nasľubujú raj na zemi, - tak budú ovčania v demokracii trpieť na veky.

381300

20.8.2020 17:30

RE: Vědí Bělorusové, co jim hrozí?

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 381300

Je to smutné, ale máte takřka pravdu. Snad všichni nečekali zrovna na ty holuby (nebo alespoň ne na pečené) ale jinak bych to podepsal.

381356

18.8.2020 10:34

2. Ukrajina?

Jan99 217.?.?.?

Vi obyvatelstvo o nebezpeci, kdyz se stanou vazaly USA? At se podivaji na Ukrajinu, rozkradenou, zbidacenou, prodavaji uz i pudu! Plnou neonacistu a Banderovcu, rusofobnich silencu.

381297

18.8.2020 12:01

Evropská unie je jako "Lukašenko", taky sedí na dvou židlích

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Tyto problémy kolem Ruska, jsou jasným důsledkem nerozhodnosti EU po konci studené války. Mnohokrát už bylo řečeno nejvyššími představiteli Evropy (včetně Junckera, Merkelové či Macrona), že bez Ruska nelze vybudovat funkční bezpečnostní záruky – architekturu – Evropy.

Jenže to se nelíbilo Amíkům, mladé generaci tamních politiků po éře studené války, což například pěkně popsal šéf Stratforu (US "soukromé CIA" ), že "hlavním důvodem, proč Britové a Amíci vedli 1., 2. i studenou válku, byla snaha zabránit vzestupu obchodní konkurence, která by vznikla, pokud by se německé technologie a ruské zdroje spojily". Proto tito Amíci neustále cca od r.1998 podněcovali spory, aby Evropa zůstala slabá, a byla na nich a jejich nadnárodních bankách soukromých klanů závislá.

Rusko si toto uvědomilo nejpozději při akci Gruzie v Jižní Osetii, 8. 8. 2008, kdy v den zahájení olympiády v Číně a den po skončení štábního cvičení stovek US poradců a Gruzínců napadla – jak vyšetřila EU, švýcarská dimplomatka Heidi Tagliavini a její tým – Gruzie Tchinvali, hl. město Jižní Osetie.

Právě odtud se odvíjí smutný osud Evropy (dnešní, i brzký budoucí), kdy si Evropané nechali vnutit nepřátelský postoj k Rusku Američany.

Velkou roli v tom pak hráli Britové, NATO, a Ukrajina byla typickým projektem této snahy, kde EU ručila za dohodu o předčasných volbách, ale Amíci potřebovali KONFLIKT, né volby (jak řekla Nulandová v tom telefonu, "kašlu na Evropu" ), a Evropou garantovaná dohoda byla druhý den smáznuta.

Smáznuta byla i dohoda s Íránem (což posílilo tamní radikály), opět kvůli Amíkům, smáznut má být oboustranně výhodný ropovod NS2, a Amíci prakticky ovládnuli projekt Trojmoří, který má být bariérou mezi Němci a Francouzi a Ruskem, pod kontrolou Amíků.

Rusko toto ví, a proto se z donucení obrátilo k Číně, což je největší prohrou Evropy, protože ruské vojenské technologie jsou o poznání dál než čínské. Indie lavíruje mezi spolkem BRICS a US-britským obchodním impériem, a Rusko tak řeší tři ohniska napětí - na jihu s džihádem (proxy armádou USA a Britů), v Jihočínském moři a u Japonska (asijské ohnisko kontroly obchodních cest) a pak s Evropou.

Nás by mělo zajímat, proč se Evropa tak podřídila Amíkům a jejich obchodnímu vydírání, proč opustila myšlenku možnosti být hlavním obchodním partnerem Ruska, tu zemi mohly evropské firmy obnovit. Musím konstatovat, že EU je US projekt, plně pod jejich finanční, obchodní i politickou kontrolou. Chamtivost a korupce ovládá mnoho lidí, co slouží jiným než svým národům, a mnoho lidí v napadených zemích trpí chudobou a bídou, zatímco OSN a Soud v Haagu soudí maximálně Afričany apod. Je to dokonalý systém, báchorky o šíření dobra doplňují média a neziskovky, jako armády užitečných hlupáků. Evropa byla zrazena svými vlastními lidmi, profitují z toho jiní.

381299

18.8.2020 12:30

RE: Evropská unie je jako

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 381299

>......Mnohokrát už bylo řečeno nejvyššími představiteli
>Evropy (včetně Junckera, Merkelové či Macrona), že bez Ruska nelze
>vybudovat funkční bezpečnostní záruky – architekturu – Evropy.

Oni to mysleli, tak, že euroUnia musí OVLÁDNUŤ Rusko. Že bez ruského prírodného bohatstva nelze .... . Oni nechcú slobodné Rusko. Rovnako to vidia USAci.

>kdy si Evropané nechali vnutit nepřátelský postoj k Rusku Američany.
- VNÚTIŤ ????? Nevšimol som si, že by sa tomu bránili.

>kvůli Amíkům, smáznut má být oboustranně výhodný ropovod NS2, ...
- smáznut??? To je divné pomenovanie medzinárodného terorizmu.

>Nás by mělo zajímat, proč se Evropa tak podřídila Amíkům a jejich
>obchodnímu vydírání,
- podriadila ??? SPOJILA sa s nimi !!!

Veškeré správanie politikov (ale aj voličov ovčanov) je založené na dvoch základných vlastnostiach ľudí : ZLO a HLÚPOSŤ.

381301

18.8.2020 13:07

Zda sa ze bielorusi to vedia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Po rozpade soc bloku sme na tom boli s Ukrainou ekonomicky zhruba narovnako.
Potom sa krajina s 40mil obyvatelov, obrovskym turistickym potencialom, nerastnymi surovinami a technologiami na vystavbu rakiet prepadla na tretinu v porovnani s nami.
Kazdy musi vidiet kam vedie 30 rokov bratrickovania s Rusmi. A Bielorusi to urcite vidia tiez.

381303

18.8.2020 14:01

RE: Zda sa ze bielorusi to vedia

R.E. 89.?.?.?

Reakce na 381303

Člověče nešťastná, právě v okamžik úplného odpoutání se od Ruska a daní se doslova v plen Západu, šla Ukrajina doslova srát a to samé by čekalo i to Bělorusko...bylo by vymačkáno, jako citrón a pak odhozeno stejně, jako ostatní "postkomuny", které jsou dnes drženy hodně u huby s košer udidlem v držce a v pevných chomoutech v zápřahu, o čemž víme moc dobře my tady v Čechách a o to víc i vy na Slovenku a pokud si to neuvědomuješ, tak jsi na tom ještě hůř, než ty skákající opice v Bělorusku, protože na rozdíl od nich máš mít už 30 letou zkušenost s tím slavným Západem...[oči v sloup]

381304

19.8.2020 0:14

My to víme, Bělorusové očekávají zázrak ze západu, který nepřijde

Barney 46.?.?.?

Reakce na 381303

Ekonomický vývoj Běloruska bratříčkujícího se s Ruskem pod vládou Lukašenka byl poměrně pozitivní a to až do roku 2014. Nevím, co se v tom roce stalo. Asi zafungovaly protiruské sankce. HDP v PPP na hlavu v konstantních dolarech stoupl v Bělorusku z 8000 USD v roce 1990 na 18000 USD v roce 2014. Naopak Ukrajině nepomohlo nic. Ani proruská orientace před Majdanem ani zpřetrhání vazeb s Ruskem a orientace na hodný Západ po Majdanu. HDP v PPP na hlavu v konstantních dolarech klesl na Ukrajině z 10000 USD v roce 1990 na 8000 USD v roce 2017 (další roky raději neuvádí). Zdroj dat je Světová banka. Ekonomickou úroveň Běloruska a Ukrajiny lze sledovat i z televizních záběrů. Bělorusko upravené a čisté, cesty udržované. Na Ukrajině špinavé paneláky a vymleté díry na silnicích.

https://www.google.cz/publicdata/explore?ds=d5bncp...

Ale nepochybujme, že až do Běloruska vtrhne neviditelná pracka trhu hodného západu, která nejdříve zprivatizuje a pak zavře většinu továren, tak za pár let to i v Bělorusku bude vypadat tak jak dnes na Ukrajině. A to se vyplatí.

381311

18.8.2020 14:04

Prostě idylka....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Až na : inflace 5,5 %, dolarizace ekonomiky, některá odvětví de facto v bankrotu, chybí peníze na splácení dluhu (dekádně raketově vyletěl vzhůru) , nově zavedená ruská ekodaň na fosilní paliva (tax maneuver) zatím nerefinancovatelná, korupce (a tak např. i neefektivní státní podniky)...
Jinak ale lažo plažo.

Samozřejmě že jde hlavně o to, kdo, co a jak bude privatizovat.
To je ale novinka !!!

381305

18.8.2020 17:02

RE: Prostě idylka....

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 381305

Naprostá idylka proti tomu, co by následovalo. Horší než u nás a u nás je to dost špatné. Navíc ta protiruska strategická pozice Běloruska znamená, že by se stalo USA základnou a v případě konfliktu by bylo zničeno.

381307

18.8.2020 16:40

Kolik jich asi je?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Jak tak brouzdám, už jsem viděl zprávu, že jsou jich tisíce, statisíce a dokonce i prý možná miliony. Z 9 miliónů! Fakt solidní zprávy.

381306

23.8.2020 11:16

RE: Kolik jich asi je?

F&T 45.?.?.?

Reakce na 381306

Podívejte se na žluté vesty ve Francii. A co zmohly? Prostě ty protesty vyšly do ztracena a lidi to unavilo.

To samé udělá i Lukašenko. S jednou jedinou vyjimkou, Lukašenkovi nezbývá jiná možnost než přimknout k Rusku. Takže otočí kormidlo Běloruska.

381439

19.8.2020 0:22

Nepřítel ...

Popelkja Joisef 2a00:x:x:x:x:x

pokud stijí nepřítel před branami, je to zlé, ale lze to řešit. Pokud stojí nepřítel za branami, ...... .

381313

20.8.2020 8:43

Lukašenkův debilní omyl

disident 83.?.?.?

Lukašenko si naivně myslel,že bude moci beztrestně využívat jak Rusko,tak i EU.Západ mu však dal teď tvrdě najevo,že vyžaduje pro své příznivce absolutní poslušnost.Podobně si to idealisticky mysleli i Číňané,že jim bude dovoleno svobodně obchodovat po celém světě(v podstatě jsou daleko talentovanější obchodníci než Američané).Lukašenko se tvrdě probudil z růžového snu a teď hledá pomoc u Ruska(bude mu poskytnuta),které jej mnohokráte varovalo,že s ním Západ nehraje fér hru.On si vůbec neuvědomil,že by dopadl stejně jako politici,které Západ označoval za diktátory,tito však posléze začali se Západem koketovat(Sadám Husain,Kaddáfí,Janukovyč-toho musel hodině dvanácté zachránit Putin).Poslednímu fake,kterému Lukašenko uvěřil,byla provokace ukrajinských tajných služeb(pod vedením CIA) s 33 příslušníky ruských soukromých ochranných služeb.Tichanovská se již odkopala svým projevem v angličtině(podobně jako hongkongští majdanisté s prapory USA).Po ekonomické stránce by to byla čirá sebevražda(vývoz orientován na Rusko),protože za současné situace nemůže Západ podpořit prozápadní Bělorusko ani jediným centem.Běloruský majdan se za pomoci ruských tajných služeb(o jejichž pomoc zoufalý Lukašenko konečně požádal),pomalu bude vyvíjet do ztracena.

381336

21.8.2020 0:39

Nepřesné informace

Piter 212.?.?.?

V zhledem k tomu, že jsem v Bělorusku velmi často a žije tam osoba mě blízká, uvedl bych jen několik věcí, k jinak zajímavému článku na pravou míru..V článku je uvedeno, lékařská a zdravotnická péče zdarma, idem vysokoškolské vzdělání.
Vysokoškolské vzděláni není v Bělorusku zdarma, ale stojí zhruba na české peníze 25000Kč na jeden semestr, což je pro normální rodinu nedostupné. Proto u nás studuje poměrně hodně Bělorusů. Lékařská péče je zdarma jen z části, co vím, tak léky hradí pacient. Životní úroveň v Bělorusku je velmi nízká, řekl bych, že těch 500usd jako průměrná mzda, na tu si sáhne jen málo lidí. Významně tam levněji není, než u nás, ano benzín 17-18Kč litr. Mnozí lidé jsou rádi, že jim vystačí peníze na jídlo. Kdo nevěří ať se tam vypraví a zeptá se tamních lodí. Jejich nespokojenost naprosto chápu chápu, včetně volebních faulů Lukašenka. Vlastník je stát, což se několikrát objevuje v článku jako skvělá věc, tak v Bělorusku znamená, že je vlastníkem Lukašenko, který má neuvěřitelný majetek a drahé rezidence, je to veřejně dostupná informace kdo chce, ať si to zjistí. V Bělorusku vlastní stát, znamená, že vlastní ve skutečnosti jeden člověk, který je tam u moci už 26 let, mimo jiné díky tomu, že už od roku 1994 byli záhadně zavražděni, či zmizeli protikandidáti. Nevím, co je natm tak skvělého. Kdo věří, že tento člověk je hodný strýček je naivní hlupák. Navíc policejní brutalita kterou si udržuje poslušnost svých oveček je nyní po obnovení internetu v zemi také veřejně dostupná.

381360

21.8.2020 10:00

RE: Nepřesné informace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 381360

Vše co jste napsal, je LEŽ. Čirá LEŽ.
Za kolik, Čurdo?

381367

21.8.2020 11:21

RE: Nepřesné informace

R.E. 37.?.?.?

Reakce na 381360

Výborně !!!
Ano, Lukašenko je gauner a lidi tam chcípaj hlady a proto tam pusťmě Nulandovou, a její židovské Soros-einsatzkommando, ona je těma sušenkama s fetem nasytí a pobaví zároveň a aby se nenudili, tak chlapy pošlem na Rusa a baby s motykama do EU dělat na polích, uklízet hajzly a ty pěknější šlapat chodník...[chechtot]

381369

Příspěvků: 22

18.08. 01:11 vvv  Snad to proboha vidi
18.08. 09:57 Velekněz Ratata  Problém je pravděpodobně jako obvykle v tom, že to vědí, ale nebudou se chovat podle toho
18.08. 19:33  Opravdu?
18.08. 10:09 libertarian  Vědí Bělorusové, co jim hrozí?
18.08. 10:45 Vladimir7  RE: Vědí Bělorusové, co jim hrozí?
18.08. 12:13 libertarian  RE: Vědí Bělorusové, co jim hrozí?
20.08. 17:30 Kosk  RE: Vědí Bělorusové, co jim hrozí?
18.08. 10:34 Jan99  2. Ukrajina?
18.08. 12:01 PavelSam  Evropská unie je jako "Lukašenko", taky sedí na dvou židlích
18.08. 12:30 libertarian  RE: Evropská unie je jako
18.08. 13:07  Zda sa ze bielorusi to vedia
18.08. 14:01 R.E.  RE: Zda sa ze bielorusi to vedia
19.08. 00:14 Barney  My to víme, Bělorusové očekávají zázrak ze západu, který nepřijde
18.08. 14:04 Joseph Chlor  Prostě idylka....
18.08. 17:02 Qwe  RE: Prostě idylka....
18.08. 16:40 Jan Hanuš  Kolik jich asi je?
23.08. 11:16 F&T  RE: Kolik jich asi je?
19.08. 00:22 Popelkja Joisef  Nepřítel ...
20.08. 08:43 disident  Lukašenkův debilní omyl
21.08. 00:39 Piter  Nepřesné informace
21.08. 10:00  RE: Nepřesné informace
21.08. 11:21 R.E.  RE: Nepřesné informace

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 1

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 6

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
26,40 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,38 Kč
100 japonských jenů
20,86 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 006,15 Kč
1 unce stříbra
523,46 Kč
Bitcoin
415 340,60 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 502