Diskuze k článku

Už v upoutávce na své OVM je Václav Moravec nestranný až běda

Příspěvků 31

20.6.2020 2:02

Přerozdělovací EU a korporace

Gój 46.?.?.?

Bývaly doby, kdy potravinově soběstačná byla většina rodin na vesnicích. Za socialismu byl alespoň potravinově soběstačný stát. Nyní za progresivního banksterismu s covid šílenstvím jsme závislí na korporátních řetězcích a jejich zvůli. Kilogram jablek, hrušek, petržele, paprik nebo květáku se soudruzi nestyděli prodávat za stovku. Prodejní ceny šunky nebo sýrů vypisují na 300 kč (30 kč za 10 dkg).
Za kolik ti dokonalí služebníci v důsledku spolčení vykupují?
Vepře za 30, krávy za 25, jalovice za 28, ale býky za 40 (všiměte si genderové diskriminace)! Prodejní cenu masa pak stanovují na 130 až 250 kč za kilo!
Kuřata vykupují za 22 kč za kilogram. Mléko se 4% tuku za 8kč litr. Pšenici za 3 kč za kilo a s bramborami je to podobné, a ty pak prodávají za 26kč.

Báječná přerozdělovací EU pod vedením pokrokových korporací prosazuje Zelený úděl, ale tisíce kamiónů převáží potraviny napříč Evropou, protože dotace jsou třeba ve Španělsku nebo ve Francii mnohem "rovnější"!
Potřebujeme nejen potravinovou, ale i politickou soběstačnost, nebo alespoň se vysvobodit z EU.

380094

20.6.2020 13:40

RE: Přerozdělovací EU a korporace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 51.?.?.?

Reakce na 380094

A kdo jezdí nakupovat do nadnárodních vydřimarketů místo k lokálním dodavatelům? Hloupí češi, zcela dobrovolně.
Nedávno jsem byl v anglosionistickém Tescu a jen jsem čuměl co za ten potravní odpad chtějí za horentní sumy. Přesto tam bylo plno lidí, ačkoliv se vůbec nevyplatí tam jezdit. To už raději eshopy jako rohlik.cz
Mají docela dobrou reklamu na dnešní poměry:
https://www.youtube.com/watch?v=dh_qEwMvIBU

380101

21.6.2020 1:59

RE: Přerozdělovací EU a korporace

Jarda z Brna 80.?.?.?

Reakce na 380094

Jeden z jezdců apokalypsy drží v ruce váhy a odměřuje potraviny. Už se to sem řítí. A lidi stále chtějí řešit lidmi neřešitelné. Změnu ve vládě, jako by to snad mohlo pomoci.Heh, když ti šudři jsou už dopředu vybráni z nosatých ,,majitelů,, země. Když lidi nevěří že Bůh prostřednictvím Království ukončí všechna pozemská království a samo bude stát na věčné časy, neuvěří ani tomu, že ty bědy přijdou a proto se nepřidají na stranu Boha a zahynou hlady pod dohledem Monsanta, Agrofertu a podobných lumpen šmejdů. Na konci té vřavy hodí Jahve do toho vidle, jinak by nepřežilo žádné tělo... Ale kvůli vyvoleným budou ty dny zkráceny. Žádná soběstačnost se konat nebude. Protože ten Xidobordel bude pokračovat až do konce.

380116

20.6.2020 10:57

nech tú sebestačnosť platí Babiš

libertarian 31.?.?.?

potravinovú soběstačnost ČR môžu rozhodnúť, a hlavne ZREALIZOVAŤ samotní občania ČR, a to veľmi jednoducho - kupujte výhradne české potraviny, aj za vysoké ceny, ignorujte dovoz. A do dvoch rokov budú regále plné českých výrobkov.

Aha , ....... že je to blbá rada ??? Asi blbá. Zrejme na tej sebestačnosti málokomu záleží. Aspoň nie tak, aby ju platil vlastnými prachami vo vysokých cenách.
Takže - nech tú sebestačnosť platí Babiš zo štátneho, a tie prachy pre štát vám skasíruje zvýšením daní. [chechtot]

380096

20.6.2020 12:05

RE: nech tú sebestačnosť platí Babiš

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 380096

Vy jste fakt libertarian na baterky. Anebo naopak libertarian do důsledku.
Jednu nesvobodu (závislosti na dovážených potravinách) doporučujete nahradit jinou (závislost na oligopoly a monopoly produkovaných domácích potravinách).
Leda bych Vás měl chápat tak, že náš trh plně zásobí maloproducenti, vzájemně si konkurující v čisté konkurenci ?
Běžte ty své rady přednášet důchodcům...nebo těm vašim 8 % nezaměstnaným.
Jistě si rádi vyposlechnou, jak se mají stát nezávislými a svobodnými a to hned.

No a tak by to , bez nějakého restartu - s ohledem na přeskupení mocenských (a tak i samozřejmě výrobních) sil ve společnosti, bylo takřka se vším - upadli bychom do megazávislosti a tedy i do meganesvobody, musili bychom být spokojeni s tím, co by nám servírovaly monopoly, oligopoly.....posléze samozřejmě i monopoly politické.
Tak by asi dopadla utopie libertarianského " stačí když se domluvíte mezi sebou", v prostředí soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem, která je čím dál tím více náchylná k tomu, aby vládly oligopoly a monopoly. Chovající se hůř než stát - protože neustále požadující po státu, ať hasí ty disproporce a anatagonismy, které vznikají, rozvíjejí se a působí potíže ve velké míře právě že " díky" té oligopolizaci a monopolizaci.
Bez reformy výrobně- tržních sil by byla svoboda (tedy i potravní nezávislost) jen iluzí, to raději pomaloučku reformovat (např. podporovat ty segmenty výroby, které zničil bezbřehý liberalismus /často nic než monopolismus, ve prospěch nadnárodních monopolů byly rušeny domorodé výrobní kapacity, vždyť jde zejména o TRH !!!!/ na jedné straně a dotační morbidismus na straně stejné) ten trh, který je k dispozici takový, jaký je : postupem zdola - od produkce (nabídky) , ne seshora (od konzumace, od poptávky).

Douška.
Prosím Vás, upusťte aspoň pro jednou od své obvyklé finty - kdy vytrhnete jednu dvě věty z kontextu, ty ocitujete ... a pak pak cupujete a cupujete....a nadáváte do ovčanů (Vy sám jím nejste, Vy nejste ovčanem ?).
Je to totiž jedna z propagandistických fint, , říkává se jí " hastroš".
Připadá mi to poměrně odpuzující.

K článku.
No, hlavně že si je sám sobě soběstačný Moravec. Tak trochu díky dotacím hejlů - předplatitelům vysílání ČTV, no ale to už je jaksi takovým výrazem doby - za peníze venkova v Praze kdysi vila, dnes garsonka.
Jinak samozřejmě lítost a politování těm, kteří ty jeho impotentní selanky stále ještě vyhledávají a čumí na ně, katolíkům a katoličkám z jejich řad pak závist (neb jim bude patřit království nebeské....).

380098

20.6.2020 15:42

RE: nech tú sebestačnosť platí Babiš

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 380098

> Vy jste fakt libertarian na baterky. Anebo naopak libertarian do důsledku.
> Jednu nesvobodu (závislosti na dovážených potravinách) doporučujete
> nahradit jinou (závislost na oligopoly a monopoly produkovaných
> domácích potravinách).

Ak máte problém pochopiť moje slová, dajte ich googlovi preložiť do češtiny.
Ja som totiž nič NEDOPORUČOVAL, iba som technokraticky sformuloval riešenie pre tých, ktorým vadí ta "NE-soběstačnost České republiky v zásobování potravinami". Ja zásadne nedoporučujem ETATISTOM nič okrem jediného - aby neodovzdávali moc nad sebou gaunerom politikom. Ak toto robia, sú mi u riti.

>Jednu nesvobodu (závislosti na dovážených potravinách)......
- je moc vtipné , keď argumentujú "nesvobodou" ľudia, ktorí si dobrovoľne volia gaunerov politikov, aby im kurvili život.

380106

20.6.2020 14:34

Státní miliardy – místo do škodlivých politických neziskovek - pěstitelům zeleniny a ovoce

Pátá Mojžíšova 7:24 78.?.?.?

Reakce na 380096

Tys kus záškosníka, že to má obdoby jen v dobroserských organizacích. Obyčejní lidé můžou za své xidácké otrokáře, protože jim dovolí ovládat měnu, trh s komoditami, informační pole – školství a tlampače hlavního debilizačního útoku jako je ČT nebo Bakalova/Serešova media?
Obyčejní lidé můžou za svou malomocnost, protože kolem sebe nechají nadlidi soustavně páchat rozvrat a zhoubu? Obyčejní lidé můžou za žonglování s cenami komodit – kdy ropu nebo jakoukoli jinou surovinu obchodují xidáci od ztráty až do lichvářských výšin- kvůli moci? Obyčejní lidé můžou za korona-zrůdnost se zabržděním hospodářství, a zadlužením? Za navazující rasistické šílenství? Za soustavné války, a migraci jako právo, vedené kvůli SSvobodě xidáckého otrokářského zlořádu?

>Zrejme na tej sebestačnosti málokomu záleží. Aspoň nie tak, aby ju platil vlastnými prachami vo vysokých cenách.
Jaký vztah má potravinová soběstačnost Čechů a Moravanů k vysokým cenám potravin, kromě toho, že naprostou část trhu ovládají lichvářské xido-korporace a jejich mega marže? Výkupní ceny (viz. ČSÚ) jsou na hraně nebo pod výrobními náklady! Proč by musely být plodiny pěstované v Čechách
>vo vysokých cenách,
když mzdy jsou třetinové oproti Německu nebo Holandsku?

Drobná „bio“ hospodářství byla v důsledku xido-banksterismu s komunistickou podvodnou ideologií nenávratně zničena kolektivizací, ale i tak bylo co jíst, bez potřeby dovozů. Po xido-banksterském převratu 1989 je české zemědělství pod soustavným úplatkovo-dotačním zlořádem a zločineckými ismy (příklad - místo prasečáku v Letech pro desítky tisíc vepřů spáchali xidáci pomník podvodu).

Češi upřednostňují místní potraviny, proto korporátní řetězce jedou na propagandě „Co je české, to je dobré“, ale mnohdy dovezené potraviny jen v Čechách zabalili, košer podvodníci!

První potřebou, pudem sebezáchovy není
>ignorujte dovoz,
ale přežít - najíst se.

>nech tú sebestačnosť platí Babiš zo štátneho, a tie prachy pre štát vám skasíruje zvýšením daní.
Xid Babiš je součástí globalistického molochu. Pod xido-Agrofertem jsou i obrovská sila postavená za socialismu.
Mám jiný nápad než zvýšení daní. Miliardové dotace státu, dosud darované rozvratným dobroserským šmejdům - politickým nevládním organizacím, přesunout na pomoc drobným zemědělcům pro pěstování zeleniny a ovoce bez jedů - bio!
Na kapénkové zavlažování, skleníky...

380104

21.6.2020 14:37

RE: Státní miliardy – místo do škodlivých politických neziskovek - pěstitelům zeleniny a ovoce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 380104

Drobná hospodářství taky pěstují řepku, bo prachy dnes ani jim nesmrdí. Bioprodukce se dnes finančně stále vyplácí, protože nemusí konkurovat jihoevropským plantážím a skleníkům s černými otroky z afriky. Ale je to organizačně a lidsky hodně náročné, tak na to kašlou a raději kopírují Bureše a likvidují půdu.
Pokud to rovnou za mrzký peníz nepronajali nějakému kolchozu a jen z toho neinkasují prachy, případně přemýšlí jak z těch polností vyspekulovat stavební parcely.

Já bych si ty prvorepublikové kulaky a Trautenbergy zas až tak neidealizoval.

Možnost zefektivnit a zracionalizovat zemědělské hospodaření restituovaní vlastnící měli. Že na do kálí a jdou bezohledně cestou nejmenšího odporu a nejvyššího výdělku, za to Babiš fakt nemůže.

380120

22.6.2020 10:55

RE: Státní miliardy – místo do škodlivých politických neziskovek - pěstitelům zeleniny a ovoce

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 380120

Dobrý den,
nebylo to tak dávno a celkem bych s tímto Vaším příspěvkem souhlasil. Ale měl jsem to štěstí, že se k mým známým přidal i jeden "drobný" hospodář. Když mi ukazoval, svůj přístup k vysévání plodin na vlastních polích. Popisoval mi funkce krajiny (nejen plodit, ale i zdobit). Vysvětloval mi, proč a kde nechává některé pozemky ladem. Dostal jsem opět pocit, že skrze jednotlivce, kteří se rozhodli, že budou ten svůj "malý" kousek dělat tak, jak se má, vede cesta vpřed.
Jistě existují hospodáři, které popisujete Vy. Nepochybuji o tom i když žádného osobně neznám. Ten jediný kterého znám a který má na starosti pro mě (jako majitele jedné zahrady) neuvěřitelně velké pozemky, se zkrátka chová tak, jako idealizovaný Trautenberg.

Jak poznáte, kdo na daném území hospodaří? Asi těžko. Ale pokud pojedete-půjdete vedle pole nachově zbarveného jetelem, pak hned vedle bude louka, dál bude zelené obilí, vedle pozemek s chmelem a pak zase něco pěkně barevného, máte slušnou šanci, že jste blízko podobného hospodáře. A i kdyby ne, prostě si užijte rozmanitosti takové krajiny a bude Vám lépe, než po úvaze, jak jde ten svět zase do ... .

Nebyl to první případ, kdy jsem zjistil, že i mezi lidmi z konkrétních oborů je snaha nacházet cesty nejen k výdělku, ale k i k dobrému pocitu, že svojí práci dělají správně. V tom se především liší ředitel korporace a drobný hospodář. Pro ředitele korporace jsou to především tabulky a čísla a zodpovědnost k vlastníkům. Pro hospodáře je to prostředí, ve kterém sám žije. Proto jsou Ti Trautenbergové (a klidně i Novákové) potenciálně lepší. Oni v tom nakonec sami žijí. Tak si je neidelaizujme, ale ani je plošně nehaňme. Ať nežijeme ve světě, který si vlastními úvahami děláme horší, než skutečně je.

Salimon

380135

20.6.2020 11:40

Co je to soběstačnost?

Jan Hanuš 77.?.?.?

S konkurencí nebo bez. Lidi upřednostňují vždy to levnější, alespoň neznám nikoho, kdo by to nedělal. Já to dělám, protože mám malý důchod a kamarádi, kteří jsou na tom lépe, dokonce i milionáři, to dělají ještě víc, protože jsou neuvěřitelně hamižní nebo úsporní a utrácejí spíš za jiné věci. Investice do baráku, trávníku nebo auta, to ano, ale brambory jen ty nejlevnější. Dokonce pozoruju, že ti bohatší šetří zrovna na potravinách mnohem víc, než já, chudý důchodce, a kupují hlavně v akci. Ale pak zase jedou na dovolenou k moři a já sedím doma nebo v hospůdce. Úplně nejvíc mě pak fascinuje, že ty potraviny v akci objíždějí shánět v offroudu BMW, se kterým najezdí jinak max. 10 000 za rok. Ale sousedi čumí a závidí.
Taky znám pár českých vinařů, kteří se přímo topí v penězích a nevědí, co by si roupama ještě koupili. Pravda ale je, že celkem makaj.
Tak nevím, moc té samostatnosti nevěřím. A že by pak něco bylo levnější, to už vůbec ne.

380097

20.6.2020 13:20

Ano a ne - nešťastný způsob realizace

JindraS 93.?.?.?

Potravinová i jiná soběstačnost je v základě dobrá myšlenka, kterou podporují třeba historické zkušenosti (dávné, kdy samostatné byly skoro všechny statky i vesnice i nedávné, kdy některé zboží v republice ani EU nebylo). Taková soběstačnost zní dobře až do okamžiku, kdy se jí chytí politici a začnou konat dobro - takže tu a tam zadotují, tu a tam zregulují a najednou je soběstačnost pryč, takže opět vytáhnou do boje (aniž by předtím regulaci nebo dotace odstranili) a vyhlásí novou regulaci - obchody budou prodávat české potraviny, každý rok nějaké procento navíc.
A tato konkrétní realizace se mi rozhodně nelíbí - je to přihrání odbytu českým firmám, které jinak nejsou schopny spotřebitele zaujmout (třeba proto, že kolegové jsou jinde dotováni více nebo i kvůli kvalitě) a v konečném důsledku dojde max. ke zdražení nebo nedostatku některého zboží.
Takže komu tímto způsobem realizace soběstačnosti prospějeme? Udržovačům papírového pořádku a kontrolorům a těm, kteří mají rádi pokřivený trh po všech stránkách.
Velmi mi to začíná připomínat návrat k socialistickým časům.

380099

20.6.2020 15:57

RE: Ano a ne - nešťastný způsob realizace

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 380099

Moc mudre myšlienky.
Ono je fakt jedno, či politici pripravujú "dobré" alebo "zlé" riešenia. Všetko, čo politici urobia, smeruje k okrádaniu a k šikanovaniu ovčanov. A ovčania si to zaslúžia, vzhľadom k tomu, s akou radosťou idú každý štvrtý rok odovzdať moc do rúk tým gaunerom. Tento polrok politici až tak slintali od rozkoše, s akou buzerovali ovčanov kvôli tomu neškodnému vírusu. A objavili sa náznaky toho, že to nosenie náhubkov za "určitých podmienok" bude už TRVALÉ. Doživotné.

380107

20.6.2020 13:36

ČT žumpa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 51.?.?.?

ČT je největší hrozba pro demokracii v našem státě.
ČT nemá cenu řešit. Jen vzít útokem, vyházet z oken všechny až na uklizečky a techniky a kompletně obsadit novými pečlivě proslustrovanými kádry kteří nikdy nebyli na žádném školení v USA ani v žádném americkém thinktanku (na rozdíl od bukvice Moravce).

Otázka je, máme ty kádry? Nebo školy chrlí jen šmatlafounové facebookové bezmozky co se bez mravenčího napojení na kolektivní inteligenci nedokážou ani rozhodnout jestli si k obědu dají Colu nebo Fantu.

380100

20.6.2020 14:17

Článek podařený, diskuse slabší...

mobilnivlna 85.?.?.?

Ono v našich krajích se někomu zavděčit ať už myšlenkou nebo článkem...
Soběstačnost je jednoznačně správná věc, rezervy je třeba tvořit. O tom není diskuse. Jestli by to mělo být tak, či onak, samozřejmě hraje roli, ale není možné diskutovat o tom, že soběstační v oblasti potravin bychom být neměli.

Autor se tedy snaží naznačit, že i takhle jasnou otázku média v honu na Babiše otočí proti zdravému rozumu. Cílem je to vyznění, které vyhovuje očernění dopředu odsouzené oběti, byť je obětován zdravý rozum. Jeho hodnota není finančně vyčíslitelná a nedá se prodat. Proto má zdravý rozum pro načince zlatokopy (a že jich máme) nulovou cenu... [mrknutí jedním okem]

380103

20.6.2020 16:04

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 380103

> Soběstačnost je jednoznačně správná věc ...

Jen ekonomicky negramotní lidé věří tomuto bludu. Proč? Pohleďme na lidskou historii. A zkusme se z ní poučit.

Zatímco v Evropě a Asii se rozvíjela od konce neolitu společenská dělba práce (tedy ústup od soběstačnosti), v Africe, Austrálii a Americe nikoliv. Každý severoamerický indiánský kmen byl ve všem soběstačný. Důsledek? Kolumbus objevil nádhernou a bohatou zemi, plnou pravěkých lovců a sběračů doby kamenné. Jejich soběstačnost (tedy zaostávání) je nenutila ke vzájemné směně. Proto nepotřebovali vynalézt kolo, peníze, specializovaná řemesla, kovy, ... Absence směny zboží a služeb vedla v konečném důsledku i k nedostatečné genetické směně. Tedy k pestřejšímu rozvoji lidských schopností. A tak původní americké, australské i africké populace disponují dodnes výrazně nižším průměrným IQ, než populace evropské a asijské.

Společenská dělba práce je základním předpokladem vzniku bohatství. Dokud k ní v lidských skupinách nedošlo, žádné bohatství nevznikalo. A ať se to komu líbí nebo ne, bohatství vždy bylo, je a bude pojistkou proti hrozícímu nebezpečí (kdo měl zásoby, přežil mimořádně tvrdou zimu či neúrodný rok).

Každý tlak na omezování společenské dělby práce (tedy umělé nucení k soběstačnosti) ve svém důsledku ochuzuje lidské společenství. Je mi líto.

380108

20.6.2020 16:55

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 380108

Toto všetko sú rozumné názory - za predpokladu, že sa aplikujú v SLOBODNEJ spoločnosti, v spoločenstve slušných štátov a politikov. Ak však vo svete fungujú gangsterské špáty, schopné ničiť iných, tak ta odkázanosť na iných môže byť sebevražedná.

380110

20.6.2020 18:20

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

simonx 89.?.?.?

Reakce na 380108

Smím se zeptat, kolik biologického života bylo třeba k dosažení poznání této "hloubky"?

Předně - jak si můžete vůbec dovolit srovnávat kvalitu života indiána na území dnešní Kolumbie před staletími, když o této civilizaci víte naprosté kulové a pokud něco, je to výplod optiky naší "civilizace", která zaručeně vede k naplnění lidské existence, takže to bude zaručeně optika kompatibilní. Připomínáte mi ty chronické porovnávače socíku a poplyšáku, kteří se jsou schopni dostat dokonce až k banánům a vložkám, jejichž dostupnost je civilizačním vrcholem.

Dalo by se napsat mnoho, ale zestručním to:

Ze srdce vám přeji - užívejte si všechny vymoženosti dělby práce, peněz, globální výměny zboží, které nás dovedly tam, kde jsme. Naplňujte jimi váš život, ať se můžete znovu a znovu divit, jak je možné, že se to vše znovu a znovu s.re, když tohle všechno přeci máme?!? Protože jsem ale člověk pozitivní, napovím vám: začátek konce nastal v momentu, kdy dělba práce začala vést k přebytku a jeden vykuk z tlupy si řekl, že by mohl na tomto přebytku (bezpracně) založit existenci. Normální funkční společnost by ho vypráskala, čili vrátila zpět do reality k tvorbě hodnot, které skupina potřebovala k udržení existence. Tento jed se ale rozšířil a dnes z tvorby reálných hodnot společností těží nejvíce ti, kdo hodnoty netvoří vůbec a nebo dokonce záporné. To je jediný neoddiskutovatelný přímý důsledek historického vývoje dělby práce společnosti - vše ostatní je pomíjivé, v čele s těmi bezcennými cajky, které vám tak imponují a za jejichž existenci ještě lidstvo draze zaplatí. Za ty parazity si můžete dosadit všechny ty, kteří se nám vnucují a přesvědčují nás, že je potřebujeme.

Ovšem tou největší vadou dělby práce je fakt, že umožnil jednotlivci delegovat odpovědnost za svůj osud na druhé. A rozvinul tak zbabělost a všechny formy zotročování, které známe doposud.

380114

22.6.2020 7:39

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

ping789 91.?.?.?

Reakce na 380114

děkuji pane simonx za přesný popis počátku konce, a nyní jsme svědky konce konce, dělbu práce kauzálně následuje dělba myšlení kterou kauzálně následuje nemyšlení, je to prosté pravidlo dělení celku až nezbude vůbec nic, pouze vytlemene xichty s hadrem na sobě , zde máme dělbu práce: ( a to vědomí zla před 100 roky proběhlo také dělbou a neni již nic ) https://m.youtube.com/watch?v=AvtWDIZtrAE

380127

20.6.2020 20:31

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 380108

Na potravinovou soběstačnost lze nahlížet nejen z ekonomického hlediska, ale i z jiných. Například národního. Řekl bych, že nikdo z těch, pro kterého je slovo národ pojmem prázdným, necítí pražádnou potřebu nějaké soběstačnosti v této oblasti. Podle mého je to však velmi užitečná věc z hlediska, řekněme, strategického. Pokud se národ (národní stát) dostane do těžkých chvil, bude soběstačnost značná výhoda. Snad i základní předpoklad pro přežití.
Taktéž se nemohu zbavit dojmu, že si jisté skupiny lidí přejí, aby národní státy ztratily svou potravinovou soběstačnost.

380115

21.6.2020 15:12

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

Miroslava 46.?.?.?

Reakce na 380115

Naprostý souhlas.
Potravinová soběstačnost je důležitá z hlediska znalosti technologií pěstování základních potravin jako je cibule, česnek, ovoce, zelenina, obiloviny…Dnešní svět je velmi nestabilní, nečekaně se uzavírají hranice, tudíž v těchto podmínkách je bláznovstvím likvidovat národní zemědělství, likvidovat pěstování nejdůležitějších potravin, které jsme si vždy uměli vypěstovat sami. Třeba cibuli, která se u nás na vesnici pěstovala téměř na 20O ha, a dnes ji dovážíme z Nového Zélandu, česnek z Číny, zelí z Francie, mrkev z Itálie... To považuji za národní zradu.
Např. když zavedli proti Rusku sankce, pochopili tam, že bezpečnost země znamená i potravinová soběstačnost. Dneska už kašlou na sankce a základní potraviny si dokáží vypěstovat sami.

380121

22.6.2020 15:38

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 380115

Díky za reakce všem, pánové.

Jednu z největších perel čtu od pana Simonxe:

> delegovat odpovědnost za svůj osud na druhé ...

S výjimkou odpovědnosti blízkých za své nesvéprávné příbuzné (především děti) ŽÁDNÝ PRÁVNÍ ŘÁD NEUMOŽŇUJE PŘENÉST ODPOVĚDNOST ZA ČINY SVÉPRÁVNÉHO ČLOVĚKA NA DRUHÉHO. Za své činy je před zákonem odpovědný každý sám. Znáte-li nějaký způsob jak bych mohl delegovat odpovědnost za své dopravní přestupky na někoho jiného (třeba Vás), poraďte. [chechtot]

Pane Erwine. Zkuste se zamyslet, jakými zdroji především musí libovolná země disponovat, aby mohla být potravinově soběstačná. Zřejmě budete souhlasit, že soběstačnou zemědělskou produkci NELZE VYPĚSTOVAT BEZ VHODNÉHO KLIMATU, PŮDY, LIDÍ, STROJŮ, ENERGIÍ, VODY A ZEMĚDĚLSKÉ CHEMIE. Opravdu bychom měli v ČR pěstovat veškerou rýži, kterou potřebujeme? Tropické ovoce? Chovat mořské ryby? A hlavně! Jak to udělat bez soběstačnosti v ropě?!?

S prominutím soudím, že pojem potravinová soběstačnost je (alespoň pro naši zemi) holý nesmysl.

Přeji všem krásné léto. [smích]

380136

22.6.2020 22:46

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 380136

Chtěl jsem napsat, pane Vojto, abyste ze sebe nedělal vola, ale překousl jsem to a raději nenapsal nic. I tak určitě pochopíte, co je to potravinová soběstačnost. A klidně vypusťte ty pomeranče, chobotnice a ropu.

380147

23.6.2020 12:51

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 380147

Možná ze sebe dělám vola, pane Erwine. Ovšem stále nějak nerozumím tomu, jak byste chtěl obhospodařovat ty lány, nezbytné pro potravinovou soběstačnost země, bez pohonných hmot. Ručně motyčkami? A o tom, že v ropě bohužel nikdy nebudeme soběstační, snad nepochybujete.

Potravinová soběstačnost chrání zemi před tím, když na ni kdosi uvalí embargo na dovoz potravin. Tomu rozumím. A co myslíte? Co lze snáze uhlídat? Tisíce drobných transportů potravin přes zelenou hranici nebo kohouty na dvou ropovodech? [smích]

380155

21.6.2020 11:18

Dogmatické postoje škodí .

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 380108

1. Kdo tady píše o tom, aby se znemožňoval subjektům a objektům obchod (směna, dovoz, vývoz) ? Nestrašte, nefanatizujte.
2. Kolumbus a spol. mohli se plavit (nebo stavět katedrály) díky právě že soběstačnosti (ta přinesla NADPRODUKCI, ale nebylo to primárně dáno směnou, nýbržto zejména chomoutem - místo jha)
3. Genetické změny závislé od absence směny - to je Váš vynález ? To by bylo na Nobelovku, kdybyste to dokázal dotáhnout do konce.
4. Zaostávání je pojem relativní, pokud vztahujete na jiné civilizace výhradně svá , respektive etnocentrická měřítka, tak pak ale započítejte i mor, genocidní války, holokausty atd....Pokud se pak podíváte na křivku civilizačního rozvoje, zjistíte, že ta naše vychvalovaná civilizace je extremem. Složitost a dobyvačnost prostě mají své limity, jsou to totiž také přírodní fenomeny.
5. Pokrok samozřejmě podporuje i kšeftaření, respektive rozprostírá ho , šíří . Otázkou ale je , co je to vlastně - ten pokrok....a dále také to, zda náhodou kšeftaření nepředchází invence v oblasti produkce, tedy výrobních prostředků - např. právě že kdysi to ten chomout. Zda nadbytek nevyhází ze soběstačnosti, i ta směna.
6. Čím méně závislostí (čím více soběstačnosti) , tím větší svoboda. To je zase líto mně, že to nechápete. Nebo nechcete pochopit. Ale takových jsou vás miiliony, netrapte se tím.
S tím bohatstvím....to je neuváženost, takto přemýšlet.
Víte co lidé z měst, naprosto závislí na produkci (soběstačnosti, ta generuje přebytky, hladovějící zemědělec vám asi toho moc neprodá) od produkce venkova, byli ochotni dávat za kus masa , ale třeba i jen za kilo kvaků či mrkve ? Lidé opravdu ve velkých potížích dávali za ně i klenoty (zřejmě byli v držení těchto klenotů soběstační, byli tedy dle vaší optiky byli BOHATÍ). No a teď si vemte státy...který stát je na tom v krizi lépe ?

Voda, půda, čistý vzduch, socioabilita, potraviny....národ který je v držbách či v přístupu k držbám (ano, zde může sehrát velkou roli i bohatství vašeho střihu, například armáda velikosti a síly Pentagonu) těchto zdrojů co nejvíce soběstačný , je pak i odpovídajícím (záleží na kvalitě vnitřního režimu, vnitřního politického uspořádání) způsobem svobodný, samozřejmě důležité je také umět ubránit se - těm, kteří jsou nesvobodnými, nebo příliš chamtivými.

Peníze neumíme už ani správně vnímat, natož moudře hodnotit, neřkuli používat Bohužel i ČNB dává přednost investicím do aktiv amerických, než by investovala do držby a rozvoje SKUTEČNÝCH zdrojů, je tedy antinárodní, není česká. Možná to ani není banka.
Peníze staly se dokonce zdrojem potíží. Obrovských potíží, ba i genocid a holokaustu (jděme až např. za Creditanstalt, nejen za Wall Street).
Toť výsledek také i toho vašeho IQ. Na to by fakt Indiáni nepřišli. Leda až po nějakém Vašem školení.

380117

21.6.2020 17:53

ČNB? Máte na mysli tu koloniální pobočku FEDu ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 380117

ČNB? Máte na mysli tu koloniální pobočku FEDu která umožňuje rozprodávat národní aktiva zdejších indiánů za korálky a ohnivou vodu (laciné pivo) ?

Ten trik žida Toszowskeho s prodejem národního zlatého pokladu nevyčíslitelné historické hodnoty (za akciový hajzlpapír), na který se sbírali tisíce goj..pardon občanů, pro které zlatý prstýnek představoval třeba rodinnou památku a jedinou cennost co měli, ten jasně ukázal kdo je kdo a kam to vše směřuje.

A propos, ta naše civilizace je tak složitá a destruktivní z jednoho prostého důvodu.
Že 0,1% elity tisíce let vedou války proti zbývajícím 99,9% občanů. Nejmíň od Egypta, ale spíš od Asýrie.

Prostě lidé se stávají čím dál inteligentnější a vždy začnou chápat co ti šmejdi nahoře dělají. A tak je ti šmejdi buď poštvou proti sobě v nějaké válce, nebo dokonce zničí klidně celou říši a uvrhnou lidi do doby kamenné, jen aby jim nepřerostli přes hlavu. Přičemž ty elity mají dopředu vybudovanou klidnou destinaci kde to přežijí a svoje lidi ve všech stranách konfliktu (viz "nedobytné" švýcarsko).

Toto ale zvrátil Josif Vissarionovič když se rozhodl investovat obrovské lidské i materiální zdroje do výroby mezikontinentálních jaderných raket. Před těmi už se vládnoucí 0,1% šmejdů nikam neschová.

380123

20.6.2020 17:14

... diskuse slabší...Obchodní řetězce vám lžou! Buzna Hlodavec taky!

Pátá Mojžíšova 7:24 78.?.?.?

Reakce na 380103

Zprávy z médií, ParlamentníListy.cz a XTV: Poslanci navrhují změnu potravinového zákona. Spoluautorkou tohoto návrhu je poslankyně a členka zemědělského výboru Margita Balaštíková (ANO), podle které úprava podpoří české zemědělství.
Podle návrhu by se kvóta měla každý rok navyšovat až do roku 2027.
„Povinné kvóty na potraviny, tak samozřejmě ta částka, která tam byla dána těch 85 procent (vztahuje se k hmotnosti a je navržen pro základní druhy, nikoli pro celý sortiment), samozřejmě zamávala hlavně s řetězci...jejich reklama hovoří o tom, že mají v současnosti 85 % českých potravin, pakliže je tedy jejich reklama pravdivá...
koronavirová krize ukázala, že je dobré mít dostatečné množství českých potravin.
Hlavně odpůrci mého pozměňovacího návrhu neříkali to, že se jedná pouze o základní druhy potravin. Nebavíme se o všech položkách čítajících potraviny,“ zmínila, že kritika toho návrhu byla mnohdy vytržena z kontextu...že se to bude týkat zhruba 155 položek, do kterých budou začleněny základní druhy potravin: mléko, mléčné výrobky, maso, masné výrobky, základní druhy zeleniny a ovoce...pekařské výrobky…Výběr určuje majitel obchodu, takže si vybíráte jen z toho, co má v regálu…Žádný sortiment zahraničních potravin jsme omezit nechtěli, to už je jen manipulace s informacemi. Ani jsme tam nedávali žádné sankce, pokud by to řetězce nedodržely. Pouze by kontrola konstatovala: Ano, tento kontrolní řetězec nedává 75 procent potravin…mají reklamy, že mají vysoké procento českých potravin a není to pravda,“ …čeští zpracovatelé a dodavatelé do těchto řetězců mají obrovské problémy a zmíněné lživé reklamy a slevové akce jim velmi škodí…
Český zákazník je neustále jen masírován lživými reklamami a má mylný dojem, že české potraviny na pultech řetezců jsou, i když kontrolní výsledky ukazují přesný opak.
Vyvrátila, že by kvóty zvedly ceny: „Zvedáním cen straší především řetězce…k tomu ani není důvod,“ poznamenala.
Řetězce využily období koronaviru. Zvedly se nepřiměřeně ceny některých druhů potravin. Není však pravda, že je zvedli zemědělci a dodavatelé. „Z veřejně dostupných informací si můžeme zjistit, že ceny zvedli pouze obchodníci…prodejci tuto situaci využili ve svůj prospěch,“
Nový zákon o potravinách potřebujeme i proto, že musíme řešit také dvojí kvalitu potravin. „Nadnárodní korporace samozřejmě upravují různé výrobky. Pro český trh vždy využívají levnější verze...Říkají, že český zákazník má jinou chuť...www.potravinynapranyri.cz. Jsou tam veškeré výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce...u kterých výrobců a u kterých výrobků bylo falšováno složení."

380111

20.6.2020 14:48

Ještě pro inspiraci

Jan Hanuš 77.?.?.?

Rusko asi nikdo nemůže podezřívat z toho, že by si nechtělo tu soběstačnost zajistit a těžko to ovlivní dotacemi nebo kursem rublu. Putin se nedávno vyjádřil k rajčatům. Lidi si přejí ruská rajčata, ale Putin konstatoval, že to možné není. Sice se pěstují, ale draze a nemůžou těm tureckým konkurovat. Takže se bude dovážet dál, sankce nesankce. Ani u nás nejde jen o dotace nebo kurs koruny. Třeba Poláci to zemědělství vybudovali lépe a není pravda, že dodávají samý šmejdy. Mám prostě pocit, že úplná samostatnost je dnes scifi.

380105

20.6.2020 17:41

No,

R.E. 46.?.?.?

...co čekat od řiťopicha s tak přiléhavým příjmením, jako je "Moravec", jenž se stal synonymem zrádcovství v České republice stejně, jako Quissling v Norsku, než to, že bude vší silou své chabé mozkovny a rachitického těla bojovat za to, aby v zájmu své úchylky co nejvíc ČR zapřáhl do závislosti na GP a jemu podřízených struktur, jako je ta deviantní a plně potrhlými hysterickými feministkami a buzeranty ovládaná EU, nechající se už nějaký ten rok vší silou prcat od Turka do všech tělních otvorů a ještě mu za to platí..
Jeho jmenovec Emanuel Moravec byl alespoň bojovník a legionář (sic) s relativními a velmi diskutabilními zásluhami o národ a stát, ale tahle obrýlená hnida ve značkovém obleku šitém na míru, se mu nemůže v žádném z hledisek ani přiblížit krom toho zrádcovství, ke kterému se hlásí jen když otevře tu svojí ke kouření stvořenou hubu...[chechtot]

380113

21.6.2020 14:31

RE: No,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 380113

To si pořád říkám, jestli zednáři z pražské synagogy ty kádry nevybírají na okultním principu podle jmen.
Třeba ti dva Václavové co po 89. zničili naši zem, mají jméno po patronu naší země.
A ty jména nejškodlivějších ministrů: Nečas, Drábek - nomen omen.
Schwarzenbilderberg zase jméno shodné s Karlem IV. -zachráncem naší země.
A takových je tam mnohem víc.

Ještě že aspoň ten Zeman zní tak patriotsky - nižší šlechta spíše hájila zájmy naší země, než ta vysoká, dosazená z ciziny.

380119

21.6.2020 16:56

Soběstačnot v potravinách, ve zdrojích energie a vody je přímo skvělá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Výše zmíněné produkty jsou totiž pro život obyvatel každého státu naprosto nezbytné a ten, kdo je v nich soběstačný, není snadno vydíratelný a ždímatelný nadnárodními korporacemi jako ten, kdo je musí dovážet a platit zahraničním firmám. V dnešním globalizovaném světě, nyní už pod končícím diktátem zločineckých "elit" Západu, to platí minimálně dvojnásob. VM jsem sledoval pouze párkrát. Nevadí mi, že je buzna, to je výlučně jeho problém, ale silně mi vadí,že není objektivní a už vůbec ne nestranný. Navíc je velmi namyšlený (nepochopil jsem proč) a zcela evidentně a zištně kope za bohaté a americké zájmy. Není ovšem sám. A je dobře známé, že americké zájmy sahají od pólu k pólu a nyní už i na jiná vesmírná tělesa. Nedělní pořad OVM je vzorovou ukázkou toho, jak by seriózní a vyvážený diskusní pořad vypadat neměl.To ale platí pro celou, údajně nezávislou ČT a pro většinu zdejších privátních televizních stanic.

380122

21.6.2020 20:11

Vybrat to podstatné

kp 94.?.?.?

25% zajistit třeba i přímou státní objednávkou, dalších 25% zajistit smluvně v tuzemsku, dalších 25% motivovat v tuzemsku. Rozlišovat podstatné od nepodstatného. Ty opravdu důležité položky neponechávat na dovozu, v žádném případě z jediného teritoria, a už vůbec ne od jediné firmy. Dodavatele, především z hlediska jejich provázanosti pečlivě prověřovat tak, aby o dodávkách z rozdílných teritorií nerozhodovala jediná firma, nebo případně i řada dodavatelů ale závislých na úzkém výběru materiálových zdrojů, v nejhorším případě dokonce na zdroji jediném.

OVM nekomentuji, šlo by o házení perel, jen podotýkám, že mi ta zkratka poněkud asociuje OV KSČ a jeho nezpochybnitelné závěry.

380125

Příspěvků: 31

20.06. 02:02 Gój  Přerozdělovací EU a korporace
20.06. 13:40  RE: Přerozdělovací EU a korporace
21.06. 01:59 Jarda z Brna  RE: Přerozdělovací EU a korporace
20.06. 10:57 libertarian  nech tú sebestačnosť platí Babiš
20.06. 12:05 Joseph Chlor  RE: nech tú sebestačnosť platí Babiš
20.06. 15:42 libertarian  RE: nech tú sebestačnosť platí Babiš
20.06. 14:34 Pátá Mojžíšova 7:24  Státní miliardy – místo do škodlivých politických neziskovek - pěstitelům zeleniny a ovoce
21.06. 14:37  RE: Státní miliardy – místo do škodlivých politických neziskovek - pěstitelům zeleniny a ovoce
22.06. 10:55 Salimon  RE: Státní miliardy – místo do škodlivých politických neziskovek - pěstitelům zeleniny a ovoce
20.06. 11:40 Jan Hanuš  Co je to soběstačnost?
20.06. 13:20 JindraS  Ano a ne - nešťastný způsob realizace
20.06. 15:57 libertarian  RE: Ano a ne - nešťastný způsob realizace
20.06. 13:36  ČT žumpa
20.06. 14:17 mobilnivlna  Článek podařený, diskuse slabší...
20.06. 16:04  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
20.06. 16:55 libertarian  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
20.06. 18:20 simonx  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
22.06. 07:39 ping789  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
20.06. 20:31 Erwin  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
21.06. 15:12 Miroslava  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
22.06. 15:38  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
22.06. 22:46 Erwin  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
23.06. 12:51  RE: Článek podařený, diskuse slabší...
21.06. 11:18 Joseph Chlor  Dogmatické postoje škodí .
21.06. 17:53  ČNB? Máte na mysli tu koloniální pobočku FEDu ?
20.06. 17:14 Pátá Mojžíšova 7:24  ... diskuse slabší...Obchodní řetězce vám lžou! Buzna Hlodavec taky!
20.06. 14:48 Jan Hanuš  Ještě pro inspiraci
20.06. 17:41 R.E.  No,
21.06. 14:31  RE: No,
21.06. 16:56  Soběstačnot v potravinách, ve zdrojích energie a vody je přímo skvělá
21.06. 20:11 kp  Vybrat to podstatné

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 79 čtenářů částkou 16 094 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zeman se omluvil za bombardování Jugoslávie a poprosil srbský národ o odpuštění18.05.21 13:52 Česká republika 6

Za výrok, že ženy mají vaginy, čelí studentka kárnému řízení a možná i vyhazovu17.05.21 17:28 Británie 0

Existuje u nás skupina nikým nevolených, kteří řídí stát17.05.21 14:03 Česká republika 3

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 17

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 3

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 15

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
20,83 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,55 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,18 Kč
100 japonských jenů
19,11 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 857,79 Kč
1 unce stříbra
585,27 Kč
Bitcoin
897 291,61 Kč

Poslední aktualizace: 18.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 719