Diskuze k článku

Macron diagnostikoval NATO stav kómy... Kto bude jeho hrobárom?...

Příspěvků 15

6.6.2020 4:50

Ze snu do skutečnosti

Pátá Mojžíšova 7:24 89.?.?.?

>Macron: NATO sa nachádza v stave mozgovej smrti.
Macron je zmrd a degenerát a poskok Rothschildů, proto si jeho žvásty musíte přeložit do lidštiny. Fašistický chucpe chavrus NATO vynucuje výpalné od porobených států ve výši 2% HDP, což ze státních rozpočtů zotročených může činit až 10% na předražené válečné harampádí, převážně od korporátních xido-fašistů, a ve prospěch banksterů. NATO je mafiánská násilnická, válečná organizace vynucující zájmy zmíněných zrůd.

>Z dôvodu zachovania života na planéte by nebolo vhodné NATO
Hezký sen, ale obávám se, že skutečnost je jiná.

>V roku 1986 na schôdzke Reagan – Gorbačov v Reykjavíku boli dohodnuté nové pravidlá
Gorbačov nemohl být tak debilní, aby věřil průhledným lžím o míru a demokracii pod správou fašistických banksterů - spíš byl kolaborantem.

Nikdo ti tolik nedá, co ti xido-zrůda slíbí. Lest a klam. Růst moci, zdrojů a zotročování, podvody a podlosti – to jsou hodnoty těch bestií.

>agresia NATO voči suverénnemu štátu Juhoslávia v roku 1999 a zločiny…barbarským bombardovaním.
Xido-zmrd a degenerát Vencl Hejvl hulákal „humanitární bombardování“ - a teď se po tom fašistickém kolaborantovi nazývá knihovna a hlavní letiště!

>že občania Európy sú rukojemníkmi USA, keďže NATO riadi USA...napätia ďalších krajín. Irak, Líbya, Afganistan, Sýria, Irán, Venezuela, Ukrajina…
uSSa řídí xido- banksteři („rôznych korporátnych skupín, ktoré ovládajú milióny ľudí“ - ovládající $, euro, komodity, mobilní operátory, obchodní řetězce…mnohé sdělovací prostředky i politiky),
zrůdy indoktrinované „hodnotami“ starověkých otrokářských zlořádů, talmudismu - debilizace otroků, zotročováním, pácháním závislosti, loupením a genocidní strategií – a s možnostmi současné techniky a „vědy“ !

>...možno otvorene obviniť USA a NATO z plánovania ozbrojeného útoku proti Rusku
A rozvratu Evropy mohamedánskými žoldáky, které fašisti mohou následně vyslat na Rusko!

>Nebolo by krajšie si život užívať ako si ho ničiť?
... až si více lidí uvědomí, jací ničiví, prolhaní a loupeživí šmejdi nám ve skutečnosti vládnou
(a ani je nenapadne volit pí Ča – pútku - Sereše/Rothschildů loutku) !

Připomenu xido-zmrda Emila Hodála: „Tak Čapútova vyhrala a prvé čo spraví, je, že zatočí s opicami a antisemitami ako ste vy. Členov tejto skupiny máme označených a budete prvý, ktorých budeme strielať. Nech žije EÚ! Nech žije Zuzana! Nech skape slovenská státnosť a samostatnosť...akí hlúpi a nevzdelaní sú ľudia v tejto skupine. Nič neviete, ste neúspešní, a tak za svoje smutné životy viníte Ameriku, EÚ, (((mimivládky))), aktérov, ktorí sa vaše životy snažia zlepšovat. Žiete v dierach, obliekate sa ako opice a jete veci, ktoré my bohatí dávame prasatám, tak sa všeci radšej zabite, aby vaše h...Automaticky kráceno

379855

6.6.2020 8:21

RE: Ze snu do skutečnosti

rosco 185.?.?.?

Reakce na 379855

Souhlas, autor zrejme sni jak Sipkova Ruzenka, jeste bych dodal ze M.L King byl pouze nabozensky magor a "velikanem" se stal vylucne diky skutecnosti ze ho picli, nazyvat ho velikanem svetovych dejin je primo infantilni. Podobny sasek byl i Karol Wojtyla.[velký smích]

379858

6.6.2020 7:02

ovčania sú nepoučiteľní

libertarian 31.?.?.?

Pekný text popisujúci REALITU. Ale jediná veta, ktorá ukazuje smer, ktorým BY MALI ľudia ísť, je táto :

> "Dôležitá je verejná mienka ľudí a ich tlak zdola na zmenu politiky. Ľudia si musia > opäť vybojovať svoju dôstojnosť a právo na život, ktorá im je upieraná.
> Urobme spoločne v mene života pre mier niečo zmysluplné pre naše
> i nasledujúce generácie. "

Problém je, že ľudia kašlú na to, akým smerom majú ísť. Ovčania radšej nadávajú na zlú minulosť - ku ktorej sami prispeli svojou ignoranciou a hlúposťou. A radšej nadávajú na svojich nepriateľov - namiesto aby prstom pohli PROTI nim.

Tento pekný článok, ako aj môj zbytočný komentár zapadnú do bahna dejín - pretože ovčania sú nepoučiteľní a prstom nepohnú pre svoju záchranu.

379856

6.6.2020 17:24

RE: ovčania sú nepoučiteľní

JanN 178.?.?.?

Reakce na 379856

Ovčania radšej .... nadávajú na svojich nepriateľov - namiesto aby prstom pohli PROTI nim.

Ty tu dnes a denně nadáváš na svoje nepřátele, zatímco sedíš doma v teple a nehnul jsi doteď proti nim ani prstem. Sám ses tu chlubil, že ty osobně pro pozitivní změnu nic dělat nebudeš. Ale vyžaduješ to po ostatních. Kážeš vodu a piješ víno. Jako všichni křiváci v dějinách.

Obyčejní lidi mají svých starostí dost, za každého režimu a v každé době. S prací, s rodinou, s penězi, se zdravím. Ale nestresují se jako ty, netrhá jim to žíly. Užívají si život, protože tu nikdo z nás není navěky. Je úplně jedno, jestli nám vládnou monarchové, demokraté, nacisti, komunisti nebo Marťani. Ráj pro všechny tu nebude za žádného režimu. Pečení holuby nebudou nikdy lítat do huby všem. Vždycky někdo bude muset makat, vždycky někdo pocítí perzekuci a vždycky někdo bude nadávat.

Systém, ve kterém aktuálně přežíváš, ber tedy hlavně jako spravedlivý boží trest za své pokrytectví, zbabělost a patologickou misantropii, které tu s takovou chutí pravidelně prezentuješ. Užívej si ten trest plnými doušky [cool]

379871

7.6.2020 11:06

RE: ovčania sú nepoučiteľní

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379871

>Ty tu dnes a denně nadáváš na svoje nepřátele, zatímco sedíš doma v
>teple a nehnul jsi doteď proti nim ani prstem. Sám ses tu chlubil, že ty
>osobně pro pozitivní změnu nic dělat nebudeš.

- Urobím jedinú a poslednú výnimku, a odpoviem hulvátovi :

- To , čo robím ja, teda že upozorňujem ovčanov, že oni sami sú na vine tomu, zlu - je postačujúce, a jediné vhodné. Je demokracia, a relatívna sloboda, A NIE JE NUTNÉ riešiť problém revolúciou. Postačí, ak si ovčania uvedomia svoju debilitu a hlúpe volenie gaunerov politikov - a v najbližších voľbách sa dá hodne zmeniť k lepšiemu.

Pokiaľ budú ovčania svojou hlúposťou dávať moc do rúk gaunerom - NIE JE JEDINÝ SPôSOB, ako im pomôcť.
Ak toto nechápeš, alebo nechceš chápať, nie je ti pomoci, ako ani ostatným ovčanom. A nemám potom dôvod ani prstom pohnúť pre DOBROVOLNÝCH otrokov.

379885

7.6.2020 16:54

RE: ovčania sú nepoučiteľní

JanN 178.?.?.?

Reakce na 379885

Ale lidi od tebe nepotřebujou pomoct. Jim to žíly netrhá. Trhá to žíly tobě [smích]

Ať budou lidi volit kohokoliv, vždycky to bude gauner. V tom spočívá "krása" demokracie. Proto se v demokracii vybírá mezi hodně špatným a méně špatným gaunerem. Jenom ty doteď naivně věříš tomu, že volby můžou něco změnit [chechtot]

379889

6.6.2020 10:11

Opět to samé.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Vysněná premisa, respektive dopředu hotový hodnotící soud (NATO končí, je odsouzeno k zániku)...a potom už se jede chimerickým kočárem kolem bílých [velký smích]) skal.
NATO prostě končí, je to jasné. Minimálně tedy autorovi tohoto fejetonku.
Myšlenka matkou přání.

Krom transatlantické vojenské aliance ještě eurounijní ?
Jen další náklady na zbrojení, voda na mlýn mj. amerických zbrojařských koncernů plus např. je úvěrujících bank.


Takové články jsou propagandou, sice možná dobře míněnou...nicméně jde o klamání lidí, NATO nekončí, naopak, vyzbrojuje se a chystá další vyzbrojování a expanzi jak členskou, tak zřejmě i výkonnostní (bezpečnostní rizika a jejich administrování jsou těmi slépkami snášejícími zlatá vajíčka - zejména skupinám a lidem konceptu " Krvavý kruh " /bezpečnostní riziko - zbrojení - válka - poválečná obnova - nové bezpečnostní riziko - zbrojení. ...atd apod./).

Bez tlaku lidí, např. nějaké antimilitaristické mezinárodní organizace , to nikdy neskončí , ať už si Macron dělá PR jakkoliv. To bychom měli moc pohodlné, spoléhat se na to, že nějaký rothschildovský poskok jednoho krásného rána vstane a řekne si " tak, lidičky, ode dneška jsem naprosto jiným člověkem, hned vám to dám najevo v televizi a na webu, co říkáte ?".

Lidi si to musí vybojovat.
Jinak to nejde.
Leda v pohádkách.
Dokonce ani ten libertarian si svou mikrolibertarianskou realitu nevyžvaní na netu, i kdyby se zbláznil.

379860

6.6.2020 16:44

RE: Opět to samé.

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379860

>Dokonce ani ten libertarian si svou mikrolibertarianskou realitu nevyžvaní na
>netu, i kdyby se zbláznil.

- správne. Pokiaľ ovčania budú podporovať tu kurváreň volením politikov, ktorí budú realizovať tú kurváreň, žiadny libertarian to nezmení. Ovčania to odserú. A poriadne natvrdo.
Libertariani to odserú o trochu menej, pretože poznajú metódy politikov a poznajú dôsledky demokracie - a preto sa pripravia na mnohé kurvárne a krízy.
Dobre pripravený libertarian nakoniec vyjde z tej kurvárne aj bohatší. [smích]

379867

7.6.2020 10:27

RE: Opět to samé.

ping789 91.?.?.?

Reakce na 379860

Souhlasím s vámi. Pouze s poukazem na tvrzení pana JanN výše ohledně toho , jak si obyčejní lidé skvěle užívají Krvavý kruh, a vlastních zážitků s populací, jsem ve věci toho, že si lidé něco vybojují poněkud pesimista, leda by si vybojovali n+1. epizodu Krvavého kruhu pro zábavu své vrchnosti, samozřejmě s následným budováním pomníků a památníků svého kreténismu [mrknutí jedním okem]

379884

6.6.2020 10:41

Trochu mě to mate.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Poprvé slyším, že USA souhlasily se vstupem vojsk k nám. Dřív jsem slyšel, že sověti předběhli američany, kteří to samé plánovali. Takhle to vypadá, že si tehdy báječně rozuměli a tomu se mi nechce věřit.
A že by NATO kolabovalo se mi taky nezdá, pořád se do něj rve víc a víc.
Macron lže, i když možná tu podporu Ruska potřebuje, aby zastínil Makrelu a německou dominanci.

379861

6.6.2020 20:54

RE: Trochu mě to mate.

coinageboy 185.?.?.?

Reakce na 379861

Vstup vojsk Varsavske Smlouvy byl definitivne oznamen NATO'u.
Vpad byl pokracovanim vojenskeho cviceni, ktere bylo NATEm s jistymi obavami bedlive sledovano.
Neni pochyby ze by posun vojenskych sil do Ceskoslovenska bez oznameni byl interpretovan jako potencionalni priprava na valecne obsazeni Zapadni Evropy.
Sovetskej Svaz nebyl rozhodne pripraven rozpoutat svetovou valku.

379872

6.6.2020 20:57

"porovnať s čistým svedomím s neonacistickými zločinmi"

coinageboy 185.?.?.?

Whoa!!! Zlociny NATO porovnavat s neonacistickymi zlocinmy?
NATO rozpoutalo agresivni valku a povrazdilo mnoho lidi.
Neonacisti v porovnani jsou se svymi zlociny naprosti bridilove.

379873

8.6.2020 13:54

Přehlížení samozřejmého

Salimon 194.?.?.?

Dobrý den,
nebudu přímo reagovat na článek, protože se necítím dostatečně informovaný k hodnocení podpovrchových pnutí v NATO a odhadování budoucího vývoje této organizace.
Jen bych chtěl dámy a pány nadšeně očekávající rozpad této agresivní vojenské aliance upozornit na některé zákonitosti v mezinárodních vztazích.

Na světě existuje přibližně 200 samostatných státních celků. Každý má nějakou vojenskou sílu a nějaké bohatství. Představme si to jako 200 po moci bažících lidí. Každý jinak silný a jinak bohatý. Jak by podle Vás vypadala realita takové skupiny?
Zapoměňte na nějakou vyšší autoritu, která násilníky ztrestá. Co podle Vás zabrání nejsilnějšímu člověku zmlátit a okrást ty slabší, či od nich vyžadovat platbu za "ochranu"?
Rada Bezpečnosti OSN? A kolik že má tato rada divizí, které budou prosazovat její rozhodnutí? Pokud vím, tak neexistuje autorita, která by mohla všechny státy či jejich představitele zastavit a následně soudit. Na takovou autoritu si hrál jen jeden stát a i tomu aktuálně dochází dech.

NATO je skupina, která na jedné straně dodává agresi vedené jedním státem zdání legality (neboť je součástí vetší skupiny) a na druhé chrání tento agresivní stát před protiútokem skupinky slabších.
Zároveň s krytím agresora však dostávájí členové NATO i ochranu. Je zřejmé, že pod hlavičkou NATO (i mimo ni) páchají státy sdružené v této alianci odsouzeníhodné zločiny na ostatních. Jste si však tak jistí, že bez NATO by byl svět méně brutální?
Bez NATO a jednoho silného hráče, který si uzurpuje právo trestat kohokoliv, kdo se mu nelíbí?
Kdo by zabránil lokálním agresím? Brutálním útokům na sousední státy. Nebo budeme tvrdit, že útok na sousední slabší a bohatý stát není od pradávna lákavým prostředkem řešení vnitřní krize? Budeme tvrdit, že dobyvačná válka by dnes nikoho ani nenapadla? A co, že se tak zásadního změnilo na povaze dnešních vůdců, že jsou tak mírumilovní a liší se od svých historických předchůdců?

Zkrátka existence NATO i se všemi jeho agresemi není jenom černá. Existence světového policajta měla i své pozitivní následky. Následky v podobě válek, které se nekonaly. NATO umožnilo zvůli jednoho státu, ale ostatní nutilo k dialogu. Nicméně svět se mění. Tato éra pomalu končí.
Nejásejte, prosím, moc hlasitě. A pokud NATO a světový policajt skončí, doufejte, že Vám nebude chybět ta relativní stabilita, která se s jejich existencí pojila. Tu bereme jako samozřejmost a často přehlížíme její příčinu. Ale stabilita ve světě 200 mocichtivých vůdců bez dozoru samozřejmostí rozhodně není. Podívejte se jak se překreslovaly hranice států například v 19. století.

Salimon
PS: Neobhajuji zde válečné zločiny, chci jen upozornit na často přehlížené důsledky existence vojenských paktů typu NATO nebo Varšavská smlouva.

379901

11.6.2020 1:37

RE: Přehlížení samozřejmého

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379901

No jo, ale co když daný subjekt těm agresím nejen zabraňuje...ale sám je vyvolává ?

Vodní koloběh je tady taky od nepaměti...a přece lidé snaží se (taky od nepaměti) aby jeho aspekty a dílčí procesy sloužily ku prospěchu lidem (ne vždy se to daří).
Přičemž vodní koloběh určitě neodvisí od vůle voličů nebo papalášů, jede sám od sebe, spontánně. NATO samo od sebe nejede, je to lidský výtvor, bohužel někdy se projevuje nelidsky.,..
Jak by se Vám líbil policajt, který by nejprve otevřel brány vězení těm největším vrahounům a pak Vám nabídl ochranu před nimi ? Taky byste byl rád, že máte aspoň takového policajta a zvažoval (jde samozřejmě také o falešné dilema- tedy propagandistickou pomůcku) tu hrůzu, která Vás potká - až ten policajt zhebne ?
Nebo byste se snažil aspoň o to, aby ten policajt příště už ty vrahouny z řetězu nepouštěl ? Nebo si zkusil najít jiného policajta....

Ono je dost podlé nejprve bezpečnostní rizika vytvářet...a pak jimi vystrašit lidi natolik, že zapomenou na příčiny a jeví se jim být důležitými pouze následky. Kterýchžto stav a průběh, jejich udržování či regulaci svěři tomu tvůrci oněch rizik.
Podlé...a v podstatě i dost dětské a debilní.

Jsem sice otrokem, ale pán mě moc nebije, jsou i horší páni. Tedy není to tak zlé.....mohlo by být hůře.

379945

15.6.2020 10:50

RE: Přehlížení samozřejmého

Salimon 88.?.?.?

Reakce na 379945

Nejsem si sice jist, zda jsme se pochopili, ale v podstatě s Vámi souhlasím. Uvedl bych to na Vaší poslední větě.

Jsem sice otrokem, ale pán mě moc nebije, jsou i horší páni. A možná bych mohl být i bez jídla. Asi byste nevěřil, kolik lidí by dalo přednost stabilitě již existujícího postavení otroka, který dostává najíst a není moc bit, před nejistotou světa venku.

Když jim však začnete připomínat pouze tu nespravedlnost, že oni jsou otroky a někdo jiný není, začnou toužit po změně. A pokud "oslepnou" a přestanou vnímat (nemnohá) pozitiva svého postavení a nebudou vnímat náklady na změnu statusu, pak se snadno stane, že Vás následně většina prokleje. A to nedlouho po svém osvobození či útěku. Budou si myslet, že jste je obelhal. A někteří velmi záhy začnou toužit po návratu starých pořádků, na které byli zvyklí. A nepřítelem se stanete Vy. A proč? Protože jste hlásal jenom jeden aspekt. A nezajímal jste se o další okolnosti.

Já jsem ve svém příspěvku chtěl upozornit právě na tu část, že mohou být i horší alternativy. Pojďme hledat lepšího policajta, ale nenamlouvejme si slepě, že jen protože tento policajt je hajzl, tak žádný policajt není třeba. Protože zločinci s jeho odvoláním nezmizí. Spíše se jich pár nových objeví či přistěhuje.

Zkrátka nechte oči otevřené, a dávejte si pozor na svatý zápal. Ten často nesluší ani věřícím.

Salimon

379993

Příspěvků: 15

06.06. 04:50 Pátá Mojžíšova 7:24  Ze snu do skutečnosti
06.06. 08:21 rosco  RE: Ze snu do skutečnosti
06.06. 07:02 libertarian  ovčania sú nepoučiteľní
06.06. 17:24 JanN  RE: ovčania sú nepoučiteľní
07.06. 11:06 libertarian  RE: ovčania sú nepoučiteľní
07.06. 16:54 JanN  RE: ovčania sú nepoučiteľní
06.06. 10:11 Joseph Chlor  Opět to samé.
06.06. 16:44 libertarian  RE: Opět to samé.
07.06. 10:27 ping789  RE: Opět to samé.
06.06. 10:41 Jan Hanuš  Trochu mě to mate.
06.06. 20:54 coinageboy  RE: Trochu mě to mate.
06.06. 20:57 coinageboy  "porovnať s čistým svedomím s neonacistickými zločinmi"
08.06. 13:54 Salimon  Přehlížení samozřejmého
11.06. 01:37 Joseph Chlor  RE: Přehlížení samozřejmého
15.06. 10:50 Salimon  RE: Přehlížení samozřejmého

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 934