Diskuze k článku

V demokracii by Kalousek a spol. byli za trpaslíky. Nebo by je nikdo neznal

Příspěvků 9

4.6.2020 6:53

Utajený význam slova DEMOKRACIA

libertarian 31.?.?.?

> Zatímco totiž výraz demokracie je všem srozumitelný a je proto obtížné
> jej podle potřeby ohýbat, znásilňovat a prznit, ......

- Ovčania si ten význam vysvetľujú asi takto :
Vy ostatní ste povinný vysokými daňami prispievať na môj pohodlný život.

A politici im toto spĺňajú : daňami až 65% zo superhrubej mzdy okrádajú demokratov ovčanov - aby mohli rozdávať nepotrebným "potřebným".

Ale vážne :
- problém je v tom, že výraz demokracie si každý vysvetľuje podľa seba, a neexistuje žiadny spoločný a jednotne chápaný význam slova. Ale to absolutne NAJzvláštnejšie je to, že sa nik ani nepokúša ten SPOLOČNÝ význam nejako vysvetliť.

379816

4.6.2020 10:30

RE: Utajený význam slova DEMOKRACIA

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 379816

Otázkou je, zda jsou opravdu nějaká slova nutná. Po ovoci poznáte je. Dobrý strom nemůže nést špatné ovoce a špatný strom dobré.

379821

4.6.2020 13:53

RE: Utajený význam slova DEMOKRACIA

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379821

Pokiaľ nie je jasne povedané, ČO TO JE tá demokracia, nemožno hodnotiť, či je dobrá alebo zlá. Ja tvrdím, že JE DOBRÁ pre gaunerov. A tiež pre príživníkov, karieristov, politikov,

379825

4.6.2020 10:34

RE: Utajený význam slova DEMOKRACIA

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 379816

A ještě bych si dovolil připojit seznam "úspěchů", kterých se za 30 let podařilo dosáhnout.
https://wellkonzult-cz.webnode.cz/a7-cesko-z-pohle...

379822

4.6.2020 8:05

DEMOKRACIE

ObcaneCR.cz 94.?.?.?

Proč byl článek zařazen, nevím. Věc provozovatele.
Ale když už tu máme téma demokracie - pak je asi dobré připomenout známé Divide et empira ("rozděl a panuj" ) a pak se třeba zamyslet nad demokracií (i NE-liberální) se systémem politických stran... škoda, že to se do článku již třeba nevešlo. Pak bych třeba pochopil nějakou přidanou myšlenku a důvod pro zveřejnění na Zvědavci. Lze jít samozřejmě dál a pátrat odkud se tento Systém vzal, komu vyhovuje, proč, co umožňuje a tím pádem proč je tolik šířen do světa, mnohdy i vojenskými prostředky a tolik institucionálně, finančně podporován. Opěvován a dokonce toto dogma funguje jako štít pro zabíjení lidí. Ve jménu demokracie.

Závěr článku - vyrovnaný mediiální prostor pro další politiky (Filip, Klaus ml, Okamura) by sice přispělo k častější konfrontaci názorů (možná i faktů a důkazů), lidé by něco možná (?) pochopili, ALE to zásadní by se občan stejně nedozvěděl - ani od Filipa, ani od Klause ml., ani od Okamury.
Proč? To snad zde - na Zvědavci - netřeba psát. Existuje něco, co všechny strany spojuje. Stačí vzít mapu, najít Středozemní moře a podívat se na jeho východní břeh... důkazy jsou ve stenozáznamech PSP ČR. Divide et impera.

379817

4.6.2020 9:47

Chybný hodnotící soud v samotném titulku.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Navíc postavený na vágních předpokladech (existenci něčeho neexistujícího a navíc nepopsaného, tedy neurčitého).
Shrnuto a podtrženo možno totiž vyjádřit to i tak, že KDYBY demokracie, pak BY i jiný Kalousek a spol . (krom toho že BY i jiná masmédia a zřejmě i jiné veřejné mínění....jiná co se týče charakteru, obsahů, kulturních významů atd apod.).
Takže klidně BY naopak Kalousek mohl být hlavním demagogem (viz athénská demokracie) , úspěšným , považovaným představitelem demokracie.....

Ostatně při takřka to neexistenci autentických demos (a naopak při existenci silných zájmových skupin mafiánského střihu, velmi autentických - co se týče jejich snah o získání mocenských monopolů) je takřka každý pokus o demokracii odsouzen k tomu, aby výsledek obsahoval nějaké adjektivum (liberální - tedy uzurpátorský, tržní - tedy monopolistický, západní - tedy triumfalistický atd. apod.).
Pokud pak bude nadále na jedné straně vyžadováno po lidech, např. při udělování oprávnění ke sportovnímu rybaření, aby zvládli určité kompendium speciálních znalostí....ale při plození (přivádění na svět) dětí nic takového vyžadováno nebude, tak nevidím příliš růžově to, že by se časem mohly nějaké smysluplné demos (o nějaké reformě kleisthenovského střihu ani nemluvě) utvářet, spíše se bude posilovat ta partikularita a to mafiánství. Kdy je celkem jedno zda Kalousek , Babiš nebo někdo jiný (Trump, Biden...) , stejně ani zde není dopředu prověřováno (v třetí dekádě 21. století bychom asi měli chtít a umět užít vědeckých metod) nakolik je dané individuum svobodomyslnou individualitou a nakolik jen obrobkem podivínských rodičů a ještě podivínštějších vzdělávacích systémů, to v tom lepším případě.
Demokracie bez demos je jaksi taková pouze komediální, ovšem demokracie bez vzdělaného a svobodomyslného (kolik z nás vůbec uvažuje o paralelní měně, doplŇující, amalgamující tu totalitní ?!??) občanstva - to se opět docela lehce může zvrhnout v tragédii, o to se už docela bezpečně postarají ty jednotlivé mafie (a různá individua v nich, mafiema prověřená, mafiím slepě loajální).
Takže quo vadis ?
Organizace, bez ní nepůjde se efektivně bránit těm či oněm mafiím, nazvěte je jak chcete, třeba i " protiválečným mezinárodním hnutím", na názvu nezáleží, záleží na formě a obsahu (a efektivitě, samozřejmě). Svobodomyslným lidem to zní možná odpudivě, avšak co jim zbyde z jejich už tak pofiderních svobod, pokud nebudou je umět realně a efektivně bránit (jak se bránit organizovanému uzurpátorství, organizovanému monopolismu, organizovanému triumfalismu takřka to bonapartistického střihu atd. apod. ?) ? Co zbyde po docela pravěpodobném vzdání se bez boje, z už tak okleštěných svobod ? Sem tam vlhký sen, sem tam vlhký ksicht, sem tam mastný flek....

379818

4.6.2020 10:15

Toto jsem dám jako reakci na "chytrou horákyni, dole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a03:x:x:x:x:x

Na jásání mám odpověď kdo se nestará o svobodu tak o ni přijde. A nevymyslel jsem to. Je to o spojené nádobě všeho se vším.

To takřka každý snad ví co provedli mamelukům kolonií ve snaze z nich udělat vazaly a bezprávné exploatované mameluky. Tady dotacemi "zelenou ropu kdy na litr spotřebují 1,2 normální. To je zlý úmysl z mnoha hledisek a každý kdo chce pochopí i když bezmozků pohlcených honící zlaté tele je mnoho. Nebo jak řeznický pes v kárce na buřta na klacku.

http://www.novarepublika.cz/2020/06/angela-merkelo...
Německo ostrouhalo obyvatele i s kontinentem zatraceně a hloupě. Jiní mají debužírku.
Spojené nádoby business základu trhu bez přívlastků (znáte někdo jiný kromě školastických žvástů?) odstraňování konkurencí a vyvolávání krizí na zisky samozřejmě privatizací zisků a socializací ztrát.
Vytvoří problém a potom zaměstnají všechny pro své hejble. a diktaturu peněz.
https://www.biblik.sk/news/dr-mikovits-kto-chce-by...
https://www.youtube.com/watch?v=Igh1cd_s8Ro
https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
Z ae
minoltista.ca
Pane VK, vyborne shrnuté a navic, podlozené i nezvratnymi fakty. Uz jenom samotna podstata a zpracovani stiznosti vyvolava pochyby o inteligenci zalujici strany …pokud tam vubec nejaka inteligence je. Ta predloha omluvného dopisu je k popukani smichy, nad naivitou stezovatelu!

Kdepak, pokud se pujde na vec timto zpusobem, systematicky a dopodrobna, tak pani Liskova by se nemela ceho obavat. Jediny, kdo by se mel realne obavat, je piratské hnuti v cele s fasistou Bartosem! Pokud by se tahle kauza dostala pred sirokou verejnost, coz by se nejspise stalo, tak by uz vubec neslo o najakou stupidni “PhDr” a jeji debilni naroky. Slo by o samou podstatu fasizujicich procesu v Ceské spolecnosti, které vstupem Piratu do verejného zivota nabraly na intenzite.

Nevim, ale predstavuji si to takhle: Tohle vyhrozovani pani Liskové nakonec vysumi doztracena. Richterova u Piratu skonci …bude vyhozena pro svoji bezmeznou debilitu. Bartos zaleze do ulity a bude se modlit, aby se nedostal na cernou listinu v nadchazejicich procesech, které se presunou z USA do Evropy. Co bude pak, to ukaze cas.

15 OdpovězČvn 4, 2020 3:23

To si snad myslíš že sociopatizace tržních bigotů necouvne před zběsilými. Demokracie naivo. Tady prchlo milión návštěvníků před brutopýrem slabikáře a jeho imbecilními výheky a do pětiřádkovými výsmrky nadpisů odněkud od pětiletky po stalina ale holých vět na kterých si zakládá neboť víc s kapacitou telete čumícího na nové vrata nedá. A piráti jsou smečka zbrutopýrovaných a justice s ochočenými mamlasy kolektivní tyranie trestá ty kteří je živí a ne ty co je zapřáhnou jako voly převráceného systému vlády galérky ochlokrátu plutokracie. A odraz morálky kterou nemají stejn

379819

4.6.2020 10:20

dokončení / To fakt smrdí zlomyslným kiš kiš, napůl? spolupachatele

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a03:x:x:x:x:x

To si snad myslíš že sociopatizace tržních bigotů necouvne před zběsilými. Demokracie naivo. Tady prchlo milión návštěvníků před brutopýrem slabikáře a jeho imbecilními výheky a do pětiřádkovými výsmrky nadpisů odněkud od pětiletky po stalina ale holých vět na kterých si zakládá neboť víc s kapacitou telete čumícího na nové vrata nedá. A piráti jsou smečka zbrutopýrovaných a justice s ochočenými mamlasy kolektivní tyranie trestá ty kteří je živí a ne ty co je zapřáhnou jako voly převráceného systému vlády galérky ochlokrátu plutokracie. A odraz morálky kterou nemají stejně s pokleslými intelekty žroutů koryt nevyrušovaných profesí a činností v nich se odrazil v exekutistanu rozvojovky podlokajníků.
Ze zvědavce.
2.6.2020 15:22
EU je realizovaný projekt banksterů a aristokratů z Bilderberg Group
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?
Najděte si, kdo elitářský spolek Bilderberg (správně Bilderberk) založil, komu fandili jeho zakládající členové a snadno zjistíte skutečné cíle EU. Velmi podobné cíle mají i CFR a Trilaterální komise.Taky organizace elitářů. Protože celá EU je jen vazalem a poskokem zámořského chazarského kaganátu, sledujte dění v Americe a rychle pochopíte osud celé EU. O skutečnou demokracii,tedy vládu lidu, svobodu, prosperitu či lidská práva tady opravdu nešlo, nejde a nepůjde. Ani náhodou.
379795
https://www.youtube.com/watch?v=s7bB-K-yV2o
https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc

0OdpovězUpravČvn 4, 2020 9:28

Administrator
Pan Stwora se dostal tenkrát do problémů, protože hostuje svůj server v České republice u společnosti v Jižních Čechách. Doménu sice má registrovanou v Panamě pod ochranou identity, ale server fyzicky běží v ČR. Sám si to můžete ověřit. Konkrétně jde o českou hostingovou společnost WEDOS.

https://www.whatsmydns.net/#A/zvedavec.org

IP adresu serveru zjištěnou z předchozího odkazu vložte sem:
https://www.iplocation.net/

A máte jasno, kde se server nachází. Policie požádá WEDOS, ten obstaví server, provede dump serveru a předá data policii. Doménu v Panamě nikdo z policie ani řešit nemusí.

14OdpovězČvn 4, 2020 2:34
[zmaten] [bliji]

379820

4.6.2020 23:59

pardon mohu dotaz?Jeho implantát je řízený na dálku?

Adam.......... 2a02:x:x:x:x:x

https://tv.idnes.cz/zahranicni/trudeau-komentar-odmlceni-trump-demonstrace-protest-usa-kanada.V200603_104003_idnestv_ande

Je to jeho implantátem a je řízen na dálku jako loutka?

Nebo pouze říká co mu radí do "neviditelného mikrofonu přilepenému na uchu jeho poradci?

379829

Příspěvků: 9

04.06. 06:53 libertarian  Utajený význam slova DEMOKRACIA
04.06. 10:30 Erwin  RE: Utajený význam slova DEMOKRACIA
04.06. 13:53 libertarian  RE: Utajený význam slova DEMOKRACIA
04.06. 10:34 Erwin  RE: Utajený význam slova DEMOKRACIA
04.06. 08:05 ObcaneCR.cz  DEMOKRACIE
04.06. 09:47 Joseph Chlor  Chybný hodnotící soud v samotném titulku.
04.06. 10:15  Toto jsem dám jako reakci na "chytrou horákyni, dole.
04.06. 10:20  dokončení / To fakt smrdí zlomyslným kiš kiš, napůl? spolupachatele
04.06. 23:59 Adam..........  pardon mohu dotaz?Jeho implantát je řízený na dálku?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 31 čtenářů částkou 4 442 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 0

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 1

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 0

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 1

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 12

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,12 Kč
Euro
26,35 Kč
Libra
30,56 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,95 Kč
Švýcarský frank
23,77 Kč
100 japonských jenů
20,43 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 535,86 Kč
1 unce stříbra
551,85 Kč
Bitcoin
1 051 956,48 Kč

Poslední aktualizace: 5.3.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 812