Diskuze k článku

Technofašismus: Spalování digitálních knih v totalitní době

Příspěvků 21

14.5.2020 9:55

Pán se rozčiluje nad nesprávnou věcí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Ickemu to smazal youtube naprosto oprávněně. Youtube je majitel, tedy Google, a má právo mazat cokoliv. Když to přirovná pán ke knihám, pak youtube je vydavatel, který může vydávat, co chce. Problém je úplně jinde. Youitube je koncern, korporace a má dominantní postavení. To jsme přece po r. 1989 chtěli: trh bez přívlastků. No a Youtube si vybudovalo impérium. Má svá plná práva. Chyba je v tom, že je příliš velké. ÚOHS někde na Západě funguje stejně jako u nás. Růstu se faktické meze nekladou. Mají se klást? Samozřejmě, že mají. Ale to by odporovalo trhu bez přívlastků. Kdo nazval starého Klause advokátem a podporovatelem zloděj? Nevím o nikom. Kdo nazval starého Havla advokátem a podporovatelem zlodějů. Nevím o nikom. A oběma byla republika malá. Byli advokáty a podporovateli celosvětových zlodějů. Zavře nebo pověsí někdo tyto zločince? Rozhodně ne. Takže to je jedna věc: Takových Youtube by měly být desetitisíce. Ale to není všechno. Všechny by používaly stejný internet. Není ale tento internet taky obří celosvětová korporace? Je. Internetů nemůže být desetitisíce. Je jen jeden. Čili musel by být státní. Ale kterého státu? Je to jako s nerostným bohatstvím. Nebo s vodou. Internet je vlastně komodita. A komodita nemůže být globálmní. Jen a jen každého státu. Při vědomí mezistátních sporů.
Takže takto nějak to měl pán napsat.
A ještě musím dodat, že tato zla nejsou fašistická. Fašismus se stal nálepkou a uživetelé této nálepky nevědí o fašismu vůbec nic. Tato zla jsou nacistická, příp. internacistická. To naznačují už průvodní jevy: agresivní korporace, agresivní vlády, zbrojení a útok na Rusko, dát lidu nažrat a poštvat ho do války. Rasisticko-nacistické budování jedné hnědé rasy. Nacistické sjednocování Evropy. Zrovna nyní pod Merkelicí. I ta nacistická censura a vymývání mozků. I ta podpora nacisty Petříčka, Hřiba, Koláře a dalších. Nacistické odstranění Konevě. Pomník nacistickým vlasovcům. Nacistická masáž nového Moravce. Péče o nacistický hřbitov v Jizerských horách. Nacistické géblsovské lhaní. Ne nacistická hvězda některých na rukávech, ale nacistické náhubky na všech. Unisono nacismus.

379376

14.5.2020 11:15

Ale ne, proč ta příkrost ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379376

Fasismus nemusi byt nalepkou, muze byt (napr. v tomto clanku je) trefne zvolenym pojmem. Ovsem je nutno jit az k etymologii.
Mimochodem - pri vstupu do budovy Krajskeho soudu v Ostravě (ze strany nabrezi u reky Ostravice - Havlíčkovo nábřeží ) bystreho pozorovatele zaujme postava se svazkem liktorskych prutu (s hlavou sekery) v ruce.

Zkuste Paxtonovu Anatomii fašismu, pokud ale netouzite po sterilni jednoznacnosti, po akademicke definici z ranku ved fyzikalnich (coz je omyl, ktery docela dobre rozebira Hayek v Kontrarevoluce vědy ci nastinuje G. Bateson ) to byste byl zklaman......

Hezky den. A jeste citat : " Živočich, který zvítězí v boji s prostředím, zničí sám sebe." (G. Bateson)

Douska.
Neslo by spise o imperialni (tedy fasisticke) sjednocovani Evropy ? Ne nacionalni (puvodni oznaceni bylo " nacioalni", nikolivek " nacisticky"[mrknutí jedním okem] ? Do nej bych radil napr. i stredoveky papaismus, take jisty to druh fasismu (nebo snad byste i principialne to UNIVERSALNI papezsky triumfalismus oznacil terminem " nacionalni" ????).
Maximou ma byt ovladnuti celeho vesmiru, jednim druhem moci (nemusi byt nutne centralni, dotycna zajmova skupina muze byt dokonce disperzne diskretne rozvrstvena, vot i takaja mozet byt dialektika). Tady asi pojem " nacionalni" ukaze se byt naprosto nesmyslnym, ne ?
Ale jde vicemene jen o hratky se slovy, krom toho - Vami uzite pojmoslovi otevira take urcite dalsi horizonty, na ceste k porozumeni.
Klidne by vsak mohlo byt uzito i slova " bolševismus", take jeho nektere aspekty v sobe popisovany proces nese.
Muzeme pojmenovavat do aleluja, muzeme cele generace uvazovat o tom, jak vec spravne pojmenovat.....ale tim se nic nezmeni. Krom toho, ze se jen vice nastveme.

379378

14.5.2020 13:35

RE: Pán se rozčiluje nad nesprávnou věcí.

pustevna 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 379376

To jste napsal dobre ve vsech ohledech; obavam se ale, ze zustanete nepochopen [cool]
Z jednoho problemu mame najednou dva: kdo nam vladne a, prekvapive, kdo je v opozici.
Prve je docela jasne, druhe se zacina teprve ukazovat: v opozici jsou lide, kteri kritizuji prosystemove firmy, ale zaroven vyzaduji jejich sluzby a bouri se, kdyz jsou jim odepreny.
Co se fasismu tyce, pak ten je tu uz dlouho a neni historicky nic vyjimecneho. Pouze se to tak nenazyvalo a nenazyva. A uzce vzato, sepeti systemove relevantnich hospodarskych subjektu a politiky se tahne uz od zrodu civilizace a ze to tak pred 100 lety jakysi Mussolini pojmenoval jeste neznamena, ze jde o nejakou novinku.
Systemovi kritici, kteri zaroven system vyzaduji, jsou mnohem vetsim nebezpecim. Coby nazorovi vudci udavaji trend a sirsi verejnost jejich aktivity chape a podporuje. Vzdyt oba chteji to same: systemove vyhody, ovsem bez systemovych externalit. To je takovy dusevni imperialismus, protoze bez externalit to nejde, jedine je prehodit do nejake kolonie.
Icke & spol. sice mohou mit zajimave nazory, ale jejich cesta neobstoji, nebot je konformni.
Ze by lide v sirsim meritku pochopili o co tu jde, je mizive pravdepodobne. Lidi to totiz ani moc nezajima a co se deje je jim lhostejne.
Ze fasismus se snazi nezadouci elementy kooptovat, zatimco nacismus eliminovat, je mimo rozlisovaci schopnosti a i politicky zajem vetsiny obcanu.

379388

14.5.2020 15:09

RE: Pán se rozčiluje nad nesprávnou věcí.

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 379376

Myslím, že nemáte tak úplně pravdu. Obrovskou chybou současnosti je to, že máme svobodu. Tato svoboda ve skutečnosti znamená pouze dvě věci: právo krást a právo lhát. To znamená, že google a spol. si opravdu mohou napsat, co chtějí a mohou smazat, co chtějí - současný zákon jim to umožňuje - koneckonců oni se postarali, aby tomu tak bylo (a v tomto směru masírují sdělovací prostředky - a tedy lidi). A tato zla v této podobě jsou již jasně fašistická. Fašizmus totiž není nic jiného, než liberální společnost, která došla na konec svých možností a již jen žije z podstaty. Svobodu nahradila manipulací a tak ukončila zdání svobody.
Budou o tom knihy, které v současnosti překládám - Manipulace vědomím a Sovětská civilizace.

379391

14.5.2020 10:34

Snad žádná ústava....

Joseph Chlor 89.?.?.?

....žádného státu neuvažuje krom moci soudní, exekutivní a zákonodárné i moc masmediální.
Což je asi chyba, může vygradovat ve velkou katastrofu, možná dokonce formy a obsahu civilizační (sebe)destrukce. Ve zničení civilizace - jak ji rozuměli ti, kteří se o ni kdysi brali, nasazujíc kvůli ní i své životy.
Přičemž jde už takřka o Velmoc, je silná jako mafie. A je také vesměs i soukromá, obdobně jako mafie.
Je schopna ovlivnit nejen výsledek voleb, dokáže třeba i - na základě takovýchto komodifikovaných voleb - zlikvidovat vládu, pokud se jí znelíbí.
Nakolik jsou pak části této Velmoci mocenskými centry a nakolik jsou jen prostředky , například prostředky právě že nějakých privátních mafií....to je velmi obtížné určit. Nejen z těch důvodů , že má tato moc sílu ovlivňovat mínění davů a zástupců davů a tedy i jejich způsob uvažování a proto i formy a obsahy konání.. Ta moc pronikla totiž už do samotných procesů pojmotvorby, důkladnost vskutku rázu fašistického.

Co je to za "vládu lidu" , pokud nemá pod svou kontrolou ani "své" (veřejné ?!??) mínění ? To je morbidně komické. Spoléhat se na jakési " tržní síly", které v prostředí soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem vždy zákonitě povedou i moc masmediální k tomu, aby byl nastolen monopol, aby byla diskuse zmrzačena, aby souhlas nebyl pracně hledán (jen takový souhlas může být kvalitní), ale aby byl dopředu určen centrem..
Už se dokonce nejen umlčuje, ale znova se udává, sbírají se materiály na jednotlivé nesouhlasící osoby, kdoví jak je s nimi dál nakládáno, jen pro nic za nic je různí parazité a denuncianti neshromažďují (zdravím expodplukovnici) . Zda už neklepe na dveře nějaké " moderní" gestapo, nejprve bude lidi likvidovat existenčně, později i fyzicky ?!? Už bude nesouhlas (s fašisticky vyetablovaným pseudosouhlasem ) opět sankcionován ?

Douška.
Ani svoboda tisku neměla by být bezbřehá (máme být pythagorejci - peras, apeiron) , nějaké hranice (parametry) tady musí být. Já vidím tu hranici tak, že nemělo by být vyzýváno k násilí (snad jen krom reaktivního násilí, násilí obranného, násilí benigního charakteru) a k organizování se za účelem páchání násilí.
Obecně pak jde o další z důsledků fiaska vzdělávacího sytému ( ale možná že naopak jde o náramně zdařilé naplnění jeho cílů, záleží na tom kdo a jak se na to dívá a kdo a jak to posuzuje). Nedospělí spratci (spratkyně prominou) dostali do rukou moc. Velkou moc - Velmoc. A třeba právě že i tím i " tržním" způsobem, na tom nezáleží, to je podružné - zda jde o spratky hereditární (dynastické) nebo o spratky pracovité snaživce. Spratek zůstane stále jen spratkem.

Pod čarou.
Nevím co s tím. Podle mě se nedá už dělat nic, tato (nejen tato - viz např. Paul Volcker, 2018) moc už je příliš mocnou. Dokonáno jest ?

379377

14.5.2020 13:16

RE: Snad žádná ústava....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 379377

Dobrý den, pane Chlore. Píšete, že nevíte, co s tím. Já se Vám nedivím, že nevíte co s tím. Přečtěte si reakci 379376 a budete to ihned vědět. Proč nadáváte na média? Ta za nic nemohou. Jsou to normální vydavatelé jako jiných tiskovin. Problém je v trhu bez přívlasků, který kupř. u nás valil starý Klaus, hanba jemu a hanba ODS. Problém je v tom, že média jsou nacisticky monopolní, korporátní, česky řečeno, příliš velká. Myslíte, že to ta Klausova ludra nevěděla, že to k tomu směřuje? Ale věděla, přece viděl, co je na Západě kvapným tempem směřujícím k nacismu. Ale on, zasra.ý profesůrek, byl zahleděný do trhu bez přívlastků. A ten trh bez přívlastků ho zničil: rozbil stát, podepsal Lisabon a teď skuhrá, jak se to mohlo stát? Ale ten zločinec nebyl vůbec sám. Založil zločineckou ODS a ta dodnes pokračuje v jeho stopách. A starý Klaus od ní teď trpí. Dobře mu tak, jen že trpí málo za své zločiny. A dnešní ODS? Ta je stokrát horší, než ODS Klausova. Klaus káže o rodině, kterou de facto pomáhal ekonomicky rozbít, ale co dnešní ODS? Ta samozřejmě vidí všechna dříve způsobená zla, ale zarytě v nich pokračuje. Synové zločinců jsou horší, než sami zločinci. Paradoxem je, že dnes je v čele taky jakýsi profesůrek.
P. S.: A to už vůbec nepíšu o ničení země trhem bez přvlastků. Země je jím vyžraná. Budeme svědky strašných věcí. Jen o těch Vašich médiích.

379387

14.5.2020 18:58

RE: Snad žádná ústava....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379387

Na masmedia nenadavam, zminuji jejich prilisnou a nedemokratickou moc, jakou maji nad takrka celou civilizaci. Vicemene jen konstatuji, s chladnou hlavou.
Jinak ale s mnohymi Vasimi vyvody souhlasim - napr. VK je vskutku paradoxnim prirodnim jevem, bojuje nyni proti tomu na co sam zalozil...a za to (samostatnost nasi republiky) , co sam pomahal rozkladat . Kdy je treba si take uvedomit i to, ze svobodou je mj. i co nejmene zavislosti (bez nekterych se vsak neobejdeme) , tedy vcetne zavislosti na dovozu napr. potravin (takze zlikvidovani domacich relevantnich vyrob a distribucnich kanalu a jejich nahrazovani dovozem neni svobodou, je naopak jhem, at se treba pseudolibertariani a kvaziricardovci i uvztekaji....). Navic pokud je ta zavislost prilis jednostranna (na Nemecku), muze nabyvat az modu otrockeho.
Takze tady je VK taky spise jen za groteskniho prskajiciho kaspara, nez aby ho nekdo jen trochu svepravny bral nyni vazne. Bude za tim asi nejaka vada osobnosti, sebereflexe je zde totiz nulova, stale jen ten tupe dichotomicky a triumfalisticky vyraz , nekdy mam pocit ze uz sam sobe neveri, ze uz jde jen o nejakou pozu, hnacim motorem uz je jen setrvacnost.

379395

15.5.2020 8:33

RE: Snad žádná ústava....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 379395

Odpověď na dvě reakce:
1. Na pana Chlóra. Cituji: "zminuji jejich prilisnou a nedemokratickou moc, jakou maji nad takrka celou civilizaci." Nářek nad mocí médií. Nechápu a nepochopím. Je tento názor tady víckrát a je i jinde obecný. Pane Chlóre. Podruhé se Vás ptám, zda jste četl to, co jsem napsal. PODRUHÉ. Přece, a píšu to už potřetí: Ta jejich moc přece plyne z toho, že jsou obrovská. Pokud bybyla malá, tak asi na úrovni Xavera, nemohla, pane Chlóre znovu, nemohla by mít nijak zvláštní moc. Snad jen pokud by provalila nějakou tajnost, což by bylo dobře. A pane Chlóre: Kdo dopustil, že jsou tak obrovská? Pořád to nevíte? Ano, trh bez přívlastků. Snad to nebudu muset psát počtvrté. Děkuji.
2. Na váženého pana png789: Každá idea si najde svého génia. Pokud by tu nebyl Klaus, našel by si trh bez přívlastků někoho jiného. Takže pokud by se starý Klaus udusil jahodovým knedlíkem, byl by tu jiný darebák. Proč asi tak pane ping789? No protože idea trhu bez přívlastků ovládla tuto zemi. Ovládla ji v r. 1989, toužili po ní mnozí před r. 1989 a touží púo ní mnozí i dnes (demoblok). Nadávají na moc médií (viz ad 1) a nevidí, že tuto moc, jakož i mnoho dalších zrůdností (např., jak jsem už také psal, to, že naše země je vyžraná, jakož i celý Západ). Kvůli nenažranosti trhu bez přívlastků chtějí vyžrat i Rusko, i proto třeba zrovna tenKoněv. A ta nenažranost je skoro až definičním znakem nacismu, nacionálního socialismu. Čili vlastně ani ten trh bez přívlastků není primární. Primární je nanažranost. Ale s nenažranosti nemůžou vlády nic dělat. Trh bez přívlastků je jejich dílo, u nás konkrétně Havla a Klause.

379412

14.5.2020 19:42

RE: Snad žádná ústava....

ping789 91.?.?.?

Reakce na 379387

pane 185, fakt si myslíte, že kdyby se VK v dubnu 1990 udusil na recepci jahodovým knedlíkem , že by dnes vše bylo jiné ? vážně ? vážně vážně ? potom šalom s vámi až na věky ámen
p.s. technofašismus je hezký termín pro popis chování organizátorů technopárty na cizích pozemcích , ale xidismus je výstižnější

379397

14.5.2020 11:28

Naštěstí jsem si některá videa od Davida Icke

Erwin 194.?.?.?

předem (a preventivně) stáhnul. Možná Icke někde naříká (stejně jako Aeronet, ten napláká pořád, jak je mu ubližováno), možná už dal svá videa někam jinam. Pokud mě neobslouží v této špeluňce, jdu do jiné.
Třeba se objeví odkazy. Netřeba naříkat, je třeba jít jinam. Nijak to nesleduji, je možno vůbec ještě jít jinam?

379379

14.5.2020 12:06

Je to stejné jako s covidem.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Internet vybudoval Pentagon a CIA se stejnými gaunery v pozadí. Tržní na tom není nic. Kupodivu je to dobře a přehledně vidět ve filmu Bourneův odkaz, někdo v Hollywoodu ujel z podkontroly. Stačí nevnímat tolik bitky a vnímat, jak se tvoří internet a s jakým cílem.

379381

14.5.2020 12:51

väčšina dnešných ovčanov už vôbec nemá záujem o PRAVDU

libertarian 31.?.?.?

> avšak ve skutečnosti můžeme mluvit svobodně jen do té míry,
> do jaké nám to vláda a její korporátní partneři, jako je Facebook,
> Google nebo YouTube, dovolí.

- formálne má autor pravdu. LENŽE .......
Lenže táto pravda nie je to najhoršie, čo sa mohlo stať. Realita je OVEĽA HORŠIA. Je horšie preto, že väčšina dnešných ovčanov už vôbec nemá záujem o PRAVDU. Väčšine ovčanov postačuje vládna demagogia šírené televíziami.
V starých "totalitných" časoch predošlého komunizmu neexistoval internet, a pravdu šírenú západnými rozhlasovými stanicami komouši intenzívne rušili. Ale ľudia sa aj tak - pomocou ÚSTNEHO šírenia pravdu dozvedeli. Vtedy totiž väčšina ľudí MALA ZÁUJEM o pravdu.
Dnes ovčanom postačujú vládne dotácie, prídavky, podpory, ..... a ovčania tolerujú vláde ich demagogiu.

379384

14.5.2020 22:12

RE: väčšina dnešných ovčanov už vôbec nemá záujem o PRAVDU

Rohador 90.?.?.?

Reakce na 379384

Dokažte, že Vaše slova jsou PRAVDA ---- já sem se sní za svůj letitý život ještě nesetkal --- všichni mlžíme a překrucujeme tak jak se nám to nejlépe hodí, nebo z "nějakých" důvodů neřekneme vše, co se problému týká a nebo prostě lžeme. A to platí, platilo a platit bude, ať vládnou komunisti, kapitalisti a nebo prvobytně pospolná společnost.

379404

14.5.2020 22:55

RE: väčšina dnešných ovčanov už vôbec nemá záujem o PRAVDU

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379384

I ty zapadni rozhlasove stanice sirily do jiste miry propagandu. Prilis si je idealizujete (tvrdite, ze jste si k nim chodil pro pravdu).
Pravda je cilem, ma se o ni usilovat, to urcite. ale malokdy se ji dosahne....a vetsinou byva pozdeji i tak nahrazena jinou " pravdou", to uz tak v neustale se menicim svete byva. I vami kdysi prijata pravda byla pro vas pravdou TEHDY vami prijatou, i VY jste byl jiny tehdy nez jste dnes. Uz mozna ani nevite proc jste takovouto pravdu prijal tehdy za svou, ale mozna si pisete podrobny denik, ve kterem vsechny sve nekdejsi pocity zachycujete a umite se do nich vzit i po desitkach let tak, jako byste je prozival dnes...v tom pripade smekam. Pak skutecne mate pravdu, co s ni udelate ?

Hezky den.

Douska.
Vy nejste ovcanem ?
A co s tim hodlate delat ? Po strance prakticke ....po strance teoreticke jste tady uz toho napsal na deset svetovych revoluci a ctyricet lokalnich, sametovych.

379406

14.5.2020 17:04

Icke 18.3.2020

eda521 86.?.?.?

Když je řeč o Davidovi Icke, dám sem odkaz na rozhovor 18.3.2020. S něčím by se možná dalo polemizovat, ale spíše jde jen o terminologii. Velmi příjemně mě překvapila poslední (zhruba) třetina rozhovoru, obrácená k možnostem každého z nás. Dokud to bude dostupné, věnujte mu ty 2 hodiny času, věnujete je sobě.
http://www.nwoo.org/2020/04/01/302066/

379393

14.5.2020 22:19

RE: Icke 18.3.2020

Rohador 90.?.?.?

Reakce na 379393

Bože můj.

Přeci "normální" průměrně inteligentní jedinec tohle vidět nepotřebuje.

Snad na tom nejsme my sapieni tak zle, aby jsme se pomocí podobných videí znovu "učili chodit".[oči v sloup]

379405

14.5.2020 23:08

RE: Icke 18.3.2020

eda521 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 379405

No kéž by to tak bylo, že tohle nepotřebujeme vidět. Vy máte z dění kolem nás pocit, že jsou všichni sapieni natolik vědomí jako Icke? To tedy kéž by!

379407

15.5.2020 11:04

RE: Icke 18.3.2020

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379407

>No kéž by to tak bylo, že tohle nepotřebujeme vidět. Vy máte z dění
>kolem nás pocit, že jsou všichni sapieni natolik vědomí jako Icke? To tedy
>kéž by!

- ja vidím okolo seba 95% nie sapienov, ale erectusov. Týchto erectusov slová Ickeho jednak nezaujímajú, jednak ich nie sú schopní (nechcú ??) pochopiť.
Títo ľudia si sami volia život v štýle nejakého reality show serialu, a zrejme im to vyhovuje, keď ich režisér tohto serialu šikanuje a buzeruje, aby dodržovali scenár.

379424

15.5.2020 10:12

Spojení demokracie a bezbřehé svobody je pro demokracii vražedné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Bezbřehá svoboda, ale jen pro bohaté vlastníky bank, korporací a médií, nutně vede dříve či později k anarchii,k nesmiřitelným rozporům mezi lidmi, ke krizím a válkám. To se právě nyní projevuje. Po 11.9. jsou svobody a práva otroků pod falešnými záminkami soustavně osekávány, otroci ždímáni,šmírováni a masírováni jako nikdy dříve (už totiž neexistuje východní socialistický blok ).Právo na pravdivé informace existuje stále pouze na papíru, nikoliv v reálném životě. V něm až příliš často vítězí tisíckrát opakované lži,i když občas se objeví nějaká ta chybička v matrixu. Pak rychle nastupují do služeb mocných čističi pozlátka. Jedna z mnoha lží je,že nahý císař má krásné šaty, další zase tvrdí, že trh bez přívlastků vyřeší vše, jiné lži zase tvrdí, že zjevná pravda je lež a klam a naopak, že válka je mír, že arogantní lupiči a masoví vrazi jsou vlastně pokrokoví myslitelé či dokonce filantropové atd. Život ve "skvělém" neoliberálním kapitalismu tak stále více připomíná jízdu na unaveném tygrovi, který začíná mít zase hlad. A bouřka se blíží.

379418

15.5.2020 14:04

Co nám říká Google o sledování

r.m. 31.?.?.?

Dneska jsem otevřel gugle a odmítal mne pustit dál, než si přečtu jeho podmínky, tak jsem to udělal. Přináším výcuc, to v závorkách jsem přidával já:
Jaké údaje zpracováváme, když používáte Google:
Když například vyhledáváte restauraci v Mapách Google nebo sledujete video na YouTube, zpracováváme informace o této aktivitě, včetně údajů, jako je sledované video, (sledujeme) ID zařízení, IP adresy, data souborů cookie nebo poloha.
Výše popsané informace zpracováváme, také když používáte aplikace nebo weby, které využívají služby Google, například reklamy, službu Analytics nebo přehrávač videí YouTube.

ID zařízení (např.) pro remarketing:
ID zařízení (včetně mobilních) pro (nejen) remarketing umožňuje využívat aktivitu zákazníků v aplikaci k tomu, abyste je mohli znovu zaujmout a oslovit ve Vyhledávání, v Nákupech a na YouTube.
-
Jak identifikovat zařízení pomocí ID hardwaru:
https://www.chip.cz/novinky/jak-identifikovat-zari...

379429

16.5.2020 10:48

RE: Co nám říká Google o sledování

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379429

Asi tak.
No a teď si představte, že masy tam lezou ne kvůli ochraně svého zdraví nebo kvůli studiu...ale třeba jen proto, aby do prostoru internetu nakydaly pitomosti o dovozu černochů z jiných galaxií....
Což nemá chybu, zejména pokud takoví považují sebe za příslušníky nějaké výjimečné rasy, s výjimečným intelektem (ale to věděl už kdysi Hitler, že když deklasovaným a omezeným nabídne status vyšší rasy - bez splnění jakýkoliv podmínek, krom té, že se dotyčný stane příslušníkem takové rasy " díky" těm kritériím, která přijme za své věrchuška takové rasy......tak nabyde hrdosti i ten největší ubožák a lempl, i on náhle - ze dne na den, získá statut výjimečného člověka, respektive silný osobní dojem o tom, že je takovým).

Jeffersonovské pojetí svobody bylo zřejmě utopií od samého počátku, i s tím Bohem se všelijak kouzlilo, klamalo.
Ona ale už samotná koncepce " lidu" je na pováženou, co je vlastně míněno tím "lidem". Vždyť ani v poměrně jednoduché společnosti jakou byly starověké , do velké míry demarchické Atheny , není jasné, jak vymezit démos, tedy onen prvotní výběr ze skutečného, realného lidu (tedy nikolivěk mas, vláčených sem a tam demagogy), jeho základní stavební jednotky. Známe jen mlhavě - jaká byla kriteria, známe jen náznaky. Možná je to dobře, že to neznáme do detailu, byli bychom možná pak ještě více skeptičtějšími - kdybychom věděli, jak to chodilo u nich. Že také spoléhali se na rozum, čest, odpovědnost, přirozené konání dobra atd. (pročež na vyšších stupních výběru raději losovali, nevolili - asi aby antiteze těchto pojmů statisticky a tak i fakticky oslabili už při samém zrodu byrokratické moci).
Smyslem demokracie má být zabránit tyranii, je oprávněna jen potud. Pokud by demokracie naopak tyranii spoluvytvářela, posilovala atd.. a to včetně tyranie masmediální moci nebo tyranie nějakých mafijně-partajnických skupin...tak není zde vyšších důvodu pro další její trvání. Ovšem znovu narazíme zde na obsah toho pojmu " lid", kdo je tedy vlastně oprávněn vyřknout verdikt a dál jednat.
Je to velký problém, je to věc velmi složitá.

379443

Příspěvků: 21

14.05. 09:55  Pán se rozčiluje nad nesprávnou věcí.
14.05. 11:15 Joseph Chlor  Ale ne, proč ta příkrost ?
14.05. 13:35 pustevna  RE: Pán se rozčiluje nad nesprávnou věcí.
14.05. 15:09 Šifrin  RE: Pán se rozčiluje nad nesprávnou věcí.
14.05. 10:34 Joseph Chlor  Snad žádná ústava....
14.05. 13:16  RE: Snad žádná ústava....
14.05. 18:58 Joseph Chlor  RE: Snad žádná ústava....
15.05. 08:33  RE: Snad žádná ústava....
14.05. 19:42 ping789  RE: Snad žádná ústava....
14.05. 11:28 Erwin  Naštěstí jsem si některá videa od Davida Icke
14.05. 12:06 Jan Hanuš  Je to stejné jako s covidem.
14.05. 12:51 libertarian  väčšina dnešných ovčanov už vôbec nemá záujem o PRAVDU
14.05. 22:12 Rohador  RE: väčšina dnešných ovčanov už vôbec nemá záujem o PRAVDU
14.05. 22:55 Joseph Chlor  RE: väčšina dnešných ovčanov už vôbec nemá záujem o PRAVDU
14.05. 17:04 eda521  Icke 18.3.2020
14.05. 22:19 Rohador  RE: Icke 18.3.2020
14.05. 23:08 eda521  RE: Icke 18.3.2020
15.05. 11:04 libertarian  RE: Icke 18.3.2020
15.05. 10:12  Spojení demokracie a bezbřehé svobody je pro demokracii vražedné
15.05. 14:04 r.m.  Co nám říká Google o sledování
16.05. 10:48 Joseph Chlor  RE: Co nám říká Google o sledování

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 79 čtenářů částkou 16 094 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zeman se omluvil za bombardování Jugoslávie a poprosil srbský národ o odpuštění18.05.21 13:52 Česká republika 6

Za výrok, že ženy mají vaginy, čelí studentka kárnému řízení a možná i vyhazovu17.05.21 17:28 Británie 0

Existuje u nás skupina nikým nevolených, kteří řídí stát17.05.21 14:03 Česká republika 3

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 17

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 3

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 15

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
20,83 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,55 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,18 Kč
100 japonských jenů
19,11 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 857,79 Kč
1 unce stříbra
585,27 Kč
Bitcoin
897 291,61 Kč

Poslední aktualizace: 18.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 053