Diskuze k článku

Mršit demokracii u nás bude též Evropská komise

Příspěvků 19

11.5.2020 6:36

demokracia

libertarian 31.?.?.?

> Totiž o tom, že demokracie skutečná a nikoli liberální či jakákoli jiná, pociťující ...

- hmm...... prešmejdil som internet, aby som zistil, aká je tá SKUTOČNÁ demokracia. A vždy mi po odstránení balastu zostala iba jediná veta :
Demokracia je, keď si väčšina robí s ostatnými čo chce. VLÁDA VäČŠINY, vláda silnejšieho.
Krásnym symbolom demokracie sú voľby. Zisťuje sa v nich, ktorá partička je tá najsilnejšia, a tejto partičke potom porazení odovzdajú svoju kapituláciu.

Demokracia je ako yeti : Všetci o nej hovoria, ale nik ju nevidel.

379306

13.5.2020 9:39

RE: demokracia

Branislav Mudry 62.?.?.?

Reakce na 379306

Demokracia ako taka je rovnaka utopia ako komunizmus.

379350

11.5.2020 8:41

Jourová je ta pravá tvář...

R.E. 46.?.?.?

...za koule eskimáckou věrchuškou drženého toho zdivočilého hokynáře a té jeho partaje politicky bezpohlavních konjunkturalistů a oportunistů , který doslova na kolenou olizoval zkrvanené pracky Madeleine Albrightové a pražská kavárna mu ve skutečnosti není žádnou opozicí, což dokazuje každý den svými skutky obě strany a také jeho vskutku plodná spolupráce s ČSSD vedenou ASPENským Hamáčkem a jeho ASPENští ministři Plaga a Vojtěch...
Jourová je velmi dobrou známou Sorosova syna, který působí jako lobbista pro svého profláknutého a celým světem nenáviděného fotra.
Jediným problémem mezi klikou Babiše složivšího slib u Zdi nářků je malý podíl moci a přístupu ke zdrojům prosionistickým pijavicích z pražské kavárny, té české filiálky amerického "deep state"...
A jeho úspěch u elektorátu je jen důkaz o tuposti, povrchnosti a politické negramotnosti velké časti obyvatelstva ČR...[oči v sloup]

České politické loutkové divadélko je jen další ukázka toho typicky rothschildovského způsobu práce, kdy ovládá obě, nebo více stran konfliktu, ve kterém žádná strana nevítězí, pouze kupředu se posouvají jen zájmy Rothschildů a jejich kohorty a ostatní se plácá ve sračkách, jako tahle země a její obyvatelstvo posledních 30 let...

379308

11.5.2020 8:43

Vesmírné zákony

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

I když se zdá, že slušní lidé prohrávají, není tomu tak. A nepomohou tento vývoj zvrátit ani miliony eur, ani směšné přepisování dějinných událostí, které nám v těchto dnech předvádějí Ondřej Kolář starosta Prahy 6, primátor Prahy Zdeněk Hřib, a slavný řeporyjec Pavel Novotný-starosta Řeporyjí. A nyní též v těchto lžích vydatně podporovaní Bruselem a u nás Věrou Jourovou jak píše autor článku.

Vesmírné zákony a zákony hmotné přírody jsou mimo dosah a moc jakékoliv materální moci. Je to transcendentální energie. Vyplní se vždy na 100%. Porozumět těmto zákonům je duchovní věda. Můžeme se tomu smát, pokud ale budem chtít tomuto nezvratnému procesu porozumět, tak pro začátek je zde Bhagavad-gíta,taková jaká je. Kapitola plus verš: (4.6),(4.35), (6.20-23), (7.15), (10.39) a Šrímad-Bhágavatm (2.9.34) -Zpěv druhý, kapitola devátá a verš 34

Vývoj světových dějin dle těchto zákonů se nedá zastavit. Je to velmi nebezpečná doba. Situace se může vymknout doslova z kloubů. Záleží tedy i na nás-obyčejných lidech.

379309

11.5.2020 10:01

Dávám za jedna, ale ...

ID 93.?.?.?

Tu pravdu Masarykovu je dobré nahlížet po alespoň zběžném prolistování http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/file... a https://ulozto.cz/file/9P1x2Krc/masaryk-strasliva-...

379311

11.5.2020 10:07

Zmršená pravda

casco 2605:x:x:x:x:x

Zrovna tak jako Zvědavce, nikdo nikoho nenutí aby četl "Respekty" a "Reflexy." Zvláště ty "pravdu vyslovující weby" smrdí kostelní vlhkostí. Na Staromáku stoji socha užvaněného kněze - a to je pravda, protože tu sochu vidím zrovna tak jako jí vidí ti ostatní co jdou kolem. Moment! Co je vlastně pravda? Že na Staromáku stojí socha Jana Husa nebo že byl Jan Hus užvaněný kněz? „Pravda tě osvobodí od ďábla, od smrti duše i od smrti věčné“. Co je tohle proboha za nesmysl? Akční rádius pravdy je závislý na existency biblické postavy zvané ďábel?

The extension game: Dominik kardinál Duka_____?
Dominik kardinál Dukatolík.

Kardinál Duka je nejenom katolíkem, ale take 36. arcibiskupem pražským. To znamená že kdysi dávno musel existovat první pražský arcibiskup, pak druhý, třetí; všichni od prvního až do toho nynějšího - od 1 az do 36: 1+2+3+...+34+35+36=666

No vida covida! Suma sumárum 666!

Tak to je pravda, teď to vime, my tě ďáble promoříme.

Addendum: Ten hňup Hřib si myslel že 666 byl Koněv.

379312

11.5.2020 11:27

Hus zil v jine dobe nez vy.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379312

Aspon to byste si mel uvedomit.
Tehdy slo o "pravdu" biblickou, zjevenou, zejmena v evangeliich. Tehdejsi vnimani, hodnoceni, citeni i konani lidi bylo temito " pravdami" ovlivneno takrka fatalnim zpusobem. Spasa duse (po smrti) byla necim tak vysoce cenenym, ze jedni kvuli ni nevahali ohybat hrbety a druzi vrazdit (napriklad zavrazdili Mistra Jana - nekdejsiho rektora Karlovy university).
Nezda se mi vsak, ze zrovna Jan Hus vyzyval k tomu, aby se lide ke spase prozvanili, mu slo take i o skutky.

Vy uzvanenym nejste ?
A jste take i knezem ?
Proboha...snad nejste i rektorem ??!???

Hezky den.

Douska.
No a kdo vlastne uzvanenym do jiste miry nebyl...a neni ? Muzete vyjmenovat aspon tri takove osoby ? Krom nemych nebo hluchonemych ?

379313

12.5.2020 0:14

RE: Hus zil v jine dobe nez vy.

casco 2605:x:x:x:x:x

Reakce na 379313

Já žasnu! Copak nedokážete pochopit pojem "relativní pravda" i když vám jej někdo přinese na podnose? Zastáváte se kněze Husa ze stejného důvodu jako se zastal ruský ministr obrany Sergej Šojgu pomníku maršála Koněva. Toužíte po absolutní pravdě neboli po berličce, o kterou se můžete spolehlivě opřít. Co je vlastně "absolutní pravda?"

Třeba že "první" je protiklad k "poslední," zrovna tak jako J (jih) je protiklad k S (sever). To už přece kázal mistr "JanhuS." Jenže, ty jsi upřeně pozoroval mísu aby z ní neubylo a tak si za ta století naučil hov...

The extension game: Jan Tříska____?
Jan TřísKarlův most.

Byl jsem u toho když Tříska letěl. Já byl asi jediný, kdo to slyšel - šlo to ze zhora: "Don't fuck with me, mankind, or it's gonna go the other way and I shall be the one who fucks you up so bad that no one unfucks you - ever! Not even Ivan S. Konev.“ (Takze to S je iniciála slova SUCHO (by implication) a je zároveň příkladem relativni pravdy. A je odmaturováno. [velký smích])

379325

12.5.2020 9:56

RE: Hus zil v jine dobe nez vy.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379325

Reagujete nikolivěk na mnou napsaný text, ale na to, co se událo jen a pouze ve vaší hlavě.
To pak, že tam zaplantáte i Koněva nebo Třísku svědčí o jediném - vaše hlava je něco jako včelí úl. Měl byste asi zavolat včelaře, uleví se.

Hezký den.

379328

12.5.2020 18:36

RE: Hus zil v jine dobe nez vy.

casco 2605:x:x:x:x:x

Reakce na 379328

Ale ten váš text je pomník nechápavosti - vy nejste schopen uvědomit si rozdíl mezi relativní a absolutní pravdou, což je patrně tím že začnete poučovat kdykoli podobná situace nastane - a to vyvolá veselí.

Konvergence k pravdě: Hydrologové si stěžují že panuje nadměrné sucho a Česko by se mělo lépe zalévat. Nojo, ale jak když Konev je fuč?

Chápete? (Naděje umírá poslední.)

Oni jsou totiž dva v jedné matrjošce: sovětský maršál Koněv a Soviet Marshal Konev. Jo, abych nezapomněl: Po vydatném dešti dobře rostou houby - jako třeba hřiby.

And now, ladies and genttlmen, the extension game: Ivan Stěpanovič___ Koněv.
Ivan Stěpanovičok Koněv.

Jseš slepej jak patrona, národe český. Ale 20/20 brejličky si snad nasadit dovedeš, ne?

379339

11.5.2020 12:13

Demokracia a zástupné vojny

Lubosmat 212.?.?.?

Všetci máme zhruba rovnaké východiskové podmienky pri vypadnutí na tento svet, potom sa však začnú diametrálne prípad od prípadu meniť. Kedy však nastane ten zlom a konkurent začne používať proti tomu druhému nie argumenty, ale silu? Kedy začne usilovať o zdravie jeho a blízkych? Kedy siahne po tých najpodlejších metódach, aby v honbe za úspechom bez ostychu prekračoval mŕtvoly svojich nepriateľov? Kedy jedinci nášho druhu stratia súdnosť a začnú si prisudzovať bohorovnosť?

Vojvodcovia, faraóni, králi, cisári, diktátori, preláti, pápeži a šedé eminencie v pozadí, Všetci do jedného sú posadnutí predikciou sily, moci a bohatstva, majú pocit že brodiť sa po kolená v krvi je ich poslaním od toho najvyššieho.

Fašizmus v podobe nacizmu ovládol európsky kontinent a podporovatelia tohto šialenstva papierovo síce vyhlásili vojnu, no pritom všemožne túto hydru podporovali.

Spanilá jazda nacistov cez centrálnu Európu pripomína cestu stúpencov džihádu na strednom východe, bez štedrosti podporovateľov a sponzorov, bez podpory spravodajských služieb, a mediálnej propagandy, by desiatky tisíc mužov v zbroji nikdy neudržali

Demokracia je len prázdnym slovom pre masy, vo výbere ktoré z prstov si majú politici strčiť niekam a ktoré nakoniec tie masy budú oblizovať
.

379314

11.5.2020 12:31

Autor pláče, chudáček, nad zjištěním,

Erwin 194.?.?.?

že zanedbatelná menšina ovládá sdělovací prostředky. Jakoby nevěřil v tu obrovskou sílu naší bojující demokracie. Jakoby pozapomněl heslo všech demokratů, které je jim denně vštěpováno od roku 1989, že jsou to oni, lid prostý, demokratičtí voliči s vzácným a hrdým demokratickým smýšlením, kteří jsou nositeli veškeré moci v zemi.
Ono to totiž nefunguje, viď Lubomíre?
Jak to, že demokracie neumí použít metody, na nichž je postavena a na něž je hrda?
Opět jsem protivný, vím, ale opět je třeba sdělit, že je naprostá hloupost, aby každý měl volební právo. Zpočátku postačí si to přiznat.

379315

11.5.2020 13:46

RE: Autor pláče, chudáček, nad zjištěním,

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 379315

Nedivím se, že nechápete o čem autor velmi pěkně píše. Tyto věci je nutné připomínat, ano, skutečně by ta lživá média páté kolony nemohla vycházet bez financování zvenčí. A bez těchto médií by vliv páté kolony byl naprosto zanedbatelný.

Zkuste si nejdříve dozjistit něco o zastupitelské demokracii bez možnosti odvolat zastupitele, potom můžete opět naříkat v nicneříkajícím příspěvku. A kdo by měl rozhodovat o tom, kdo bude mít možnost volit? Vy?

Nicméně to, že si myslíte, že současný otrokářský systém maskovaný "demokracií" je způsoben tím, že volí nesprávní lidé, značí vaše naprosté nepochopení toho, že volič má nulový vliv na politiku a že o důležitých věcech rozhodují nikým nevolení parazité v pozadí. Viz Evropská komise, legalizované uplácení politiků v USA atd.

379316

11.5.2020 16:23

Sprosté slovo demokracie

Jistiny za krásu čestiny 178.?.?.?

Už bychom si měli najít jinou nadávku, než je "demokracie". Ta oplzlá sprosťána už úplně vytlačila naše oblíbené národní "vole" a "do konečníku".

379318

11.5.2020 16:49

Já, zvědavec, se ptám

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Cožpak už uvrhli do vězení novináře Kundru z Respektu za jeho krvák o ruském agentovi, který přijel do Prahy s jedem ricinem, určeným na otravu tří pražských lokálních politiků?
Cožpak redaktor Moravec, s tváří do maxima vážnou až zachmuřenou nežádal účastníky své proslavené OVM, aby k tomuto zločinu pronesli svůj nejkritičtější odsudek?
Cožpak už vsadili do blázince ty politizující historiky, kteří nám oznamují, že 2. světová válka vůbec, a to ani v nejmenším, nevznikla útokem Německa na Polsko, ale uzavřením paktu Molotov-Ribbentrop?
Cožpak se zdravotní bratři v Německu vrhli na Merkelovou, když zvala islamisty do Evropy a vykřikovala: My to zvládnem?
Cožpak brali do ústavu britskou premiérku Mayovou do ústavu, když obvinila Rusko z otravy agenta Skripala a jeho dcery jedem novičokem – a dnes nevysloví slabiku údivu nad tím, že se oba, třebaže z údajné otravy vyléčeni, nejspíš už na věčnost ztratili ze světa?
Cožpak upozornil někdo z oficiálních lidí na to, že plynový útok, údajně spáchaný syrskou armádou v městě Dúmá, o kterém se s divokým rámusem zmiňovala média od Tokia po New York, se vůbec nestal?
Cožpak nějaký oficiální list či televize vyslovily svůj údiv nad tím, jak mohla dvě letadla zbořit 11. září 2001 v New Yorku hned tři mrakodrapy?
Nebo jak mohl Bin Ládin po své samotnými Američany oznámené smrti žít ještě dalších deset let, a to jenom proto, aby se na kohosi význačného a bohatého dalo svést vedení saúdského komanda, které to zboření údajně zařídilo?
Či jak a proč se stalo, že se ze sejfu NASA ztratil jejich originální film o výstupu amerických kosmonautů na půdu Měsíce? [oči v sloup]

379319

11.5.2020 19:25

RE: Já, zvědavec, se ptám

Mika 46.?.?.?

Reakce na 379319

Když už kopírujete, tak uveďte aspoň link......

http://www.novarepublika.cz/2020/05/prazsky-primator-jako-symbol-chorobne.html

379321

11.5.2020 17:18

Na Co se ty Prachy Utrati???

coinageboy 172.?.?.?

5.1 Melounu neni moc ale jak se utrati???

1. Pronasledovani Vydavatelu tech blogu??
2. Znepristumneni kacirskych stranek?

Anebo

3. Placeni vselijakych provokateru opruzovat, otravovat, urazet a znehodnocovat obsah do te miry ze tam lidi prestanou chodit....?

379320

11.5.2020 23:27

V nepoctivosti je nutná největší opatrnost

Pátá Mojžíšova 7:24 89.?.?.?

Demokracií tento mocenský systém lživě nazývají, ale je to korporátní fašismus. Xidovka Jourová nebo xid Babiš (také Serešova partička Pirátů,TOP00, STAN, KDU nebo zednářská ODS) páchají „dobro“ podle notiček vrchnosti.
Posílit svobodu a nezávislost médií = posílit svobodu lhaní nadlidí, je to v podstatě Serošova Otevřená společnost = otevřená pro jejich loupení a zotročování.
Boj s dezinformacemi je bojem za jejich lež, právě vyhlášenou některou SSvatou agenturou. U nás mají posvěcení například ČT a jakoby Křetínského nebo Bakalovy žumpy.
Pravda v jejich podání je nejblíž podvodu nebo zlu vydávanému za dobro.
Talmud, Rabbi Raši: „Prohlásí-li rabín, že pravá ruka je levou a levá pravou, je třeba uvěřiti v jeho slova.“
Psát o Masarykově pravdě je zavádějící, protože ten sloužil banksterům. Hus a jeho ďábel nebo peklo nemají nic společného s realitou, tedy ani s pravdou.

Orwel, 1984: „s jakou drzostí se úmyslně překrucují fakta. Ministerstvo míru se zabývá válkou, Ministerstvo pravdy lží, Ministerstvo lásky mučením a Ministerstvo hojnosti šířením hladu. Tyto protimluvy nejsou náhodné ani nevyplývají z prostého pokrytectví: jsou záměrným cvičením doublethinku. Protože jedině smiřováním protikladů se dá moc udržovat donekonečna. Jiným způsobem se starodávný cyklus nedá zlomit. Jestliže má být navždy
znemožněna rovnost mezi lidmi - jestliže Ti nahoře, jak jsme je nazvali, si mají natrvalo udržet své postavení - potom musí být řízené šílenství převažujícím stavem mysli.“
[bliji]

379324

12.5.2020 12:11

Preklad Reaganovho vyroku je nepresny

Rusky Troll 78.?.?.?

Presne znel: "President Ronald Reagan said, "If fascism ever comes to America, it will come in the name of liberalism."
Presnejsi preklad bude asi "Ak fašizmus niekedy dorazí do Ameriky, bude to v mene liberalizmu."
https://www.snopes.com/fact-check/ronald-reagan-fascism-liberalism/

379331

Příspěvků: 19

11.05. 06:36 libertarian  demokracia
13.05. 09:39 Branislav Mudry  RE: demokracia
11.05. 08:41 R.E.  Jourová je ta pravá tvář...
11.05. 08:43  Vesmírné zákony
11.05. 10:01 ID  Dávám za jedna, ale ...
11.05. 10:07 casco  Zmršená pravda
11.05. 11:27 Joseph Chlor  Hus zil v jine dobe nez vy.
12.05. 00:14 casco  RE: Hus zil v jine dobe nez vy.
12.05. 09:56 Joseph Chlor  RE: Hus zil v jine dobe nez vy.
12.05. 18:36 casco  RE: Hus zil v jine dobe nez vy.
11.05. 12:13 Lubosmat  Demokracia a zástupné vojny
11.05. 12:31 Erwin  Autor pláče, chudáček, nad zjištěním,
11.05. 13:46 Lovec idiotů  RE: Autor pláče, chudáček, nad zjištěním,
11.05. 16:23 Jistiny za krásu čestiny  Sprosté slovo demokracie
11.05. 16:49  Já, zvědavec, se ptám
11.05. 19:25 Mika  RE: Já, zvědavec, se ptám
11.05. 17:18 coinageboy  Na Co se ty Prachy Utrati???
11.05. 23:27 Pátá Mojžíšova 7:24  V nepoctivosti je nutná největší opatrnost
12.05. 12:11 Rusky Troll  Preklad Reaganovho vyroku je nepresny

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 79 čtenářů částkou 16 094 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zeman se omluvil za bombardování Jugoslávie a poprosil srbský národ o odpuštění18.05.21 13:52 Česká republika 6

Za výrok, že ženy mají vaginy, čelí studentka kárnému řízení a možná i vyhazovu17.05.21 17:28 Británie 0

Existuje u nás skupina nikým nevolených, kteří řídí stát17.05.21 14:03 Česká republika 3

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 16

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 3

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 15

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
20,83 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,55 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,18 Kč
100 japonských jenů
19,11 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 857,79 Kč
1 unce stříbra
585,27 Kč
Bitcoin
897 291,61 Kč

Poslední aktualizace: 18.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 197