Diskuze k článku

Anexia Krymu je úmyselné zavádzanie verejnosti

Příspěvků 19

23.4.2020 0:34

Jaky je zdroj tvrzeni?

Rudolf_K 198.?.?.?

Jaky je zdroj tohoto tvrzeni?

"5. septembra roku 2013 úrad amerického námorníctva Naval Facilities Engineering Command vypísal výberové konanie na prestavbu školy v meste Sevastopol."

378855

23.4.2020 6:02

RE: Jaky je zdroj tvrzeni?

nezalezi 78.?.?.?

Reakce na 378855

Vyberove konanie na firmu, ktora to uskustocni, zverejnene na stranke US NAVY

https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/201...

378856

23.4.2020 6:09

RE: Jaky je zdroj tvrzeni?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 378855

http://orgo-net.blogspot.com/2014/05/namornictvo-u...

378857

23.4.2020 6:45

RE: Jaky je zdroj tvrzeni?

orinoko 37.?.?.?

Reakce na 378855

Zdroj? Ten nejpovolanejsi. oficialni stranky Pentagonu. Pokud tuto objednavku army soudruzi nevymazali, tak je tam dodnes. Kdo v te dobe chtel, mohl nahlednout. Bylo to se vsi barevnou paradou. V cele trunil znak toho petiuhelniku.
Vzdycky zasnu , jak emiritomilci vyzaduji ozdrojovani jakehokoli protivneho tvrzeni , pricemz sami tak necini ani nahodou. Vetsinou si vystaci s "ruskymi svaby" , coz ma byt nezpochybnitelnuy argument. Axiom atomove bomby.
Takze: Zdroj nepatri svabovi. Leda bychom pripustili, ze na svete existuji take emericti svabi. Ale to je zase problem. Predevsim ideologicky - rise zla a rise dobra.

378859

23.4.2020 7:33

RE: Jaky je zdroj tvrzeni?

nezalezi 193.?.?.?

Reakce na 378860

ukrajinske deti, ktore tam vobec neboli [chechtot][chechtot][chechtot]

v Sevastopole zili a ziju Rusi a ruske deti, a tie skoly mali.....

a nepotrebovali, aby americka armada im renovovala skoly

378861

23.4.2020 6:09

včerejší vyzitka z vltavy

AlA777 94.?.?.?

Taky zajimavý host, kterého se snažili vmanipulovat do anexe krymu a okupaci dálného východu ruskem. Zvláštní, že v archivu vizitky tento pořad tak nějak chybí, musel jsem ho hledat jinak..
https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/vltava/7/2020-...

378858

23.4.2020 7:36

Chruščov

Šifrin 77.?.?.?

Vzhledem k rozsahu knihy Bůh synergie jsem z ní vytěsňoval řadu vedlejších témat, mimo jiné i toto. Zajímavé jsou informace Pyžikova a jde v nich o toto: Stalin kádrově vsadil na Velkorusy (ačkoliv bohužel udělal moc pro posílení dalších etnik na úkor právě Velkorusů), zatímco Romanovci se vždy opírali o Malorusy (a jejich kulturní blízkost s Polskem. Po zavraždění Stalina nastal boj o moc a Chruščov přitom vsadil právě na 'romanovské kádry' - Ukrajinu. Aby si je naklonil, předal Krym Ukrajině. Na základě toho ho podpořila ukrajinská vrchnost a když Chruščova prosadili jako vůdce, v následné době vůbec vytěsnila Velkorusy z vedení SSSR. Zkuste poslechnout jeho povídání o tom, například www.youtube.com/watch?v=8Q96YVmjWq4.
Poznámka: Pojem Velkorusové a Malorusové (na rozdíl od vcelku jednoznačných Novorusů) je poněkud sporný. Já tyto pojmy vidím jako nesprávné, ale do určité míry zažité. Časově za Malorusy považuji lid z povodí Dněpru a Západní Dviny a Velkorusy za lid v povodí Volhy a Moskvy. Druhý pohled (Pyžikovův) je, že Malorusové jsou původním panstvím Romanovců a Velkorusové se vztahují k Tartárii. Ovšem zeměpisně to prakticky odpovídá. Je také dobré připomenout, že velikost Kateřiny II. je především velikostí knížete Poťomkina.

378862

23.4.2020 8:07

Chce to čas.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Takřka nikdo už nechce dnes po vládě USA ať vrátí Havaj nebo Texas. Natož (prakticky) celé území USA. Žádná moc neuvaluje na USA kvůli tomu sankce.
Gentlemanským aktem by bylo alespoň dočasné pozastavení sankcí uvalených na Rusko, alespoň po dobu trvání koronavirové krize.Pokud tedy někdo nechce vyrobit z Ruska obdobu Deutsches Reich verze Hitler ( i takoví se dnes určitě najdou, nejen ve vajthauzu, respektive na volstrýt).
Bylo by to i vkusné, eticky hodnotné.
Ovšem lze chtít po grázlech, psychopatech či opicích aby se chovali eticky hodnotně ? No, chtít asi lze, že....chtít můžeme cokoliv. Můžeme dokonce chtít Kladsko...nebo Lužicko, odvážnější by mohli chtít i část Polska, Zakarpatskou Ukrajinu nebo Korutany....
[velký smích]

378863

23.4.2020 9:02

Nechci být hnidopich,

anonym 185.?.?.?

mě ale ty počty vycházejí jinak. Pokud se referenda zúčastnilo necelých 82% oprávněných voličů, tak nemohlo 96% oprávněných hlasovat pro.
Raději jsem ty výsledky referenda ověřil a vychází mi, že pro připojení Krymu k Ruské federaci hlasovalo pouze 81% oprávněných voličů.
Vychází to někomu jinak?

378865

23.4.2020 12:43

RE: Nechci být hnidopich,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 378865

Z těch voličů kteří se účastnili voleb a hlasovali ,bylo 96% pro připojení k RF.

378868

23.4.2020 9:32

Opět, tento článek na Zvědavec patří

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

snad by šel ještě zkrátit, dlouhé články jsou na nic.
Poznámky:
1. To musel napsat Slovák? Mezi Čechy se nenašel nikdo? Ovšem díky za to.
2. Chybí zmínit to, že Budapešťské memorandum jmenují nepřátelé nápravy chybného postavení Krymu (t. j. ti, kdo operují tzv. anexí).
3. Chybí zmínit to, čím operují tito nepřátelé: "referendum se konalo pod bodáky ruských zelených mužíčků."
4. Jedna věta navíc by to neprodloužila: USA chtěly z Krymu udělat další Camp Bondsteel, jako si zbudovaly v Srbsku.

378866

23.4.2020 13:34

Zajímavé

kal.el 89.?.?.?

co dělá debilizace školastiky s obětmi. Přecvičení na bezmozky. Vím o nesporné anexi aljašky defraudantem a neexistujícím zaplacení utopenou lodí. Hřbitovy na krimu jsou plné dobyvatelů odkudkoliv mimo rusko. Ovšen papírovým královstvím to provedli kupčíci a penězoměnci s neplatbou a tudíž zcela jistě vlastní neoprávněně území rusů. [chechtot][cool]

V čem je problém? Léta létoucí, roky a roky plácaných obětí v formanty? Vyřazení funkční schopností mozků očkováním rtutí a hliníkem základem s dalšími mengelovinami?, nebohých rozoumků úžery. Je to katastrofa likvidace toho co dělá lidi. Tedy rozum tkz. výchovou s podpůrnými prostředky zločinců úžerů a parazitů. A ještě je obdivovat co by bytové zloděje v chrámech těl co by vnitřních vesmírů svými formičkami záměrů války mamona proti tvořivým cokoliv vězeními ve všech formátech se zkoušením jakýchkolivprostředků na neorientujících se vlastně od píky rodičům i lidstvu pakulturou zmárů a beznadějí násilníků na duších.

A netradičně zakončím: lidé bděte.
Jak se jmenujete? Doktor Horák. Mluv mluv nebo tě utlučem. DŽŠ DŽŽ, julda fulda.

378869

23.4.2020 16:02

Vývoj Zákřovské tragédie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

23. 11. 2012

Zákřov – Nově upravený areál památníku obětem vypálení dnes odhalili v obci Zákřov na Olomoucku. Malá osada se na samém sklonku druhé světové války stala terčem útoku nacistů. Jejich řádění nepřežilo na dvacet místních mužů. Němečtí vojáci je zaživa upálili v lese. Duben 1945. Do Zákřova dorazilo gestapo z nedalekého Velkého Újezdu a prapor Vlasovců. Vojáci tvrdili, že hledají partyzány…

https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/1132733-pamat...

28. 4. 2019
V Zákřově na Olomoucku si připomněli výročí tragické události z dubna 1945. Ruští kozáci, kteří spolupracovali s německými jednotkami, tam pod záminkou spolupráce s partyzány přepadli vesnici, vydrancovali několik domů a třiadvacet mužů odvedli. Devatenáct z nich po dvoudenních výsleších a mučení zavraždili…

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/olomoucky-kr...


20. 4. 2020
Dvacet dnů před koncem druhé světové války se na Tršicku odehrál stěží uvěřitelný masakr. Do Zákřova tehdy vtrhli příslušníci kozáckého praporu složeného z Rusů ve službách německé armády. Pod záminkou, že je vesnice střediskem partyzánů, rabovali a vypalovali domy, stříleli po lidech…

P.S. Němečtí fašisti? Kdepak, dnes jsou to už "příslušníci kozáckého praporu složeného z Rusů"...

https://olomouc.rozhlas.cz/od-zakrovske-tragedie-u...

378873

24.4.2020 9:10

RE: Vývoj Zákřovské tragédie

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 378873

Dobrá práce.

Pěkně polehoučku, pomaloučku, ale opakovaně - tak jak to kdysi popisoval Le Bon. Tak se někdy tvoří i historie, nejen soudobá realita.

Kdysi jsem se ptal určitých mamlasů, jakou uniformu by měl mít na sobě eventualně vysochaný Vlasov, coby součást eventuálního Památníku osvobození Pražáků (včetně tamních Němců ??) od nacistického jha . Zda uniformu Rudé armády, nebo raději uniformu vojenských útvarů pronacistických (vyzbrojených na žádost samotného Reichsfuhrera Himmlera).
Jak jsem si tak pročetl Vámi uvedené odkazy, tak mi to nakonec vychází na uniformu NATO.
[velký smích]))))

Douška.
"Osvobození" je samozřejmě dlouho trvající , složitý, namáhavý atd proces. Osvobozením není např. to, že nějaký jeep přijede na plzeňské náměstí. Nebo že si pár profesionálních dezertérů chce zachránit kůži.

378885

25.4.2020 17:00

RE: Vývoj Zákřovské tragédie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 378885

Tomu říkám „syndrom vařené žáby“, též žabí syndrom, taková metafora vycházející z bajky:
Když vezmete žábu a hodíte ji do vařící vody, vyskočí z ní ven. Ale když ji hodíte do studené vody a budete teplotu pommmmaluuuu zvyšovat, žába nevyskočí, jako by si říkala „je sice teplo, ale ještě to jde, ještě není nejhůř…“ — a nakonec, jak tak čeká, až bude nejhůř, se uvaří. Jedná se o fenomén, známej jako naučená bezmoc – může rozvinout u lidí, pokud jsou opakovaně vystaveni podmínkám, které nemohou v žádném směru ovlivnit a ztratili nad nimi kontrolu.
Největší nebezpečí „žabího syndromu“, denně aplikovaného na nás spočívá v tom, že jen málokdo si dokáže uvědomit, že se už delší dobu nachází v roli vařené žáby, tj. že ho někdo jiný pomalu vaří, tj. vmanipulovává do určité role, situace nebo názoru. Nebo jak se chová většina firem ke svým zaměstnanců, a tudíž je třeba jednat a „vyskočit“ z kotle, než bude nejhůř nebo pozdě. Pak už nebude mít sílu z hrnce vyskočit a za chvíli ho vařící voda semele.
Strašně neradi se obětujeme – „ono to nějak dopadne“ – a oni to vědí. Osobně si myslím, že už je dávno pozdě a že z kotle vyskočit nelze. Jsme v tom až po uši a kvůli plným nákupním vozíkům nevidíme-neslyšíme jak teplota stoupá…

378916

23.4.2020 22:37

Zajímavý detail

Jan Hanuš 77.?.?.?

Učím se anglicky a tak jsem odsledoval americký film RED česky i anglicky. V závěru tam ten největší padouch říká anglicky "shut up"...v českém dabingu "charašo". Dabing evidentně pracuje aktivně i politicky.

378878

24.4.2020 22:44

predani do spravy

wes 81.?.?.?

Slysel jsem davneji text uredniho prekladu historickeho dokumentu z ruske knihovny o predani Krymu do spravy Ukrajiny a mohu potvrdit, ze se jednalo o administrativni predani do spravy a nikoliv prevod vlastnictvi.
Dekuji autorovi za podrobne informace.

378899

29.4.2020 21:45

Ešte niečo dôležité

Rom 44 78.?.?.?

Chcel by som doplniť z môjho pohľadu dôležitú vec, ktorá je akosi opomínaná. Je vysoko pravdepodobné, že pri plánovanom vývoji na Ukrajine sa s Krymom mali stať dve dôležité veci. Spomínaná je z nich len jedna. Na Kryme mali vzniknúť základne US army. To je nesporné. Už roky pred majdanom boli v Odese prebudovávané móla pre možnosť pristávania amerických vojenských plavidiel. Tie vtedajšie svojimi parametrami toto neumožňovali. Potom je to známe výberové konanie, ktoré takisto potvrdzuje zámery USA. A keďže Rusi tomu dokázali zabrániť, doteraz sú "ničení" sankciami. Európa ani netuší na čom sa podieľala. Pretože tá druhá strana mince je, že Krym sa mal dostať pod správu Turecka. Vývoj v poslednom období v Sýrii, Líbyi, ale aj v iných krajinách (Grécko, Azerbajdžan a i.) moje domnienky potvrdzuje. V období referenda unikli maily v ktorých sa spomínalo, že v mestách na Kryme sú pripravené skrýše zbraní. Z vtedy dostupných informácií na nete bolo Turecko pripravené poslať svoju zástupnú armádu islamistov na Krym. Tejto udalosti zabránilo obsadenie letísk na Kryme Rusko armádou. Úplne identický scenár ako je používaný v súčasnosti proti Sýrii, Líbyi, Grécku. Tiež treba pripomenúť ako boli v tej dobe kriesený krymskí Tatari, kvôli rozdúchaniu etnického problému, ktorý bol predprípravou na príchod islamistov. Už v tej dobe som o tom písal vo svojom blogu (odkaz neuvádzam zámerne), ktorý sa zdal vtedy neuveriteľný. Udalosti posledných mesiacov moje dohady potvrdzujú. Pekne pozdravujem.

379013

Příspěvků: 19

23.04. 00:34 Rudolf_K  Jaky je zdroj tvrzeni?
23.04. 06:02 nezalezi  RE: Jaky je zdroj tvrzeni?
23.04. 06:09  RE: Jaky je zdroj tvrzeni?
23.04. 06:45 orinoko  RE: Jaky je zdroj tvrzeni?
23.04. 07:06 jjj  RE: Jaky je zdroj tvrzeni?
23.04. 07:33 nezalezi  RE: Jaky je zdroj tvrzeni?
23.04. 06:09 AlA777  včerejší vyzitka z vltavy
23.04. 07:36 Šifrin  Chruščov
23.04. 08:07 Joseph Chlor  Chce to čas.
23.04. 09:02 anonym  Nechci být hnidopich,
23.04. 12:43  RE: Nechci být hnidopich,
23.04. 09:32  Opět, tento článek na Zvědavec patří
23.04. 13:34 kal.el  Zajímavé
23.04. 16:02  Vývoj Zákřovské tragédie
24.04. 09:10 Joseph Chlor  RE: Vývoj Zákřovské tragédie
25.04. 17:00  RE: Vývoj Zákřovské tragédie
23.04. 22:37 Jan Hanuš  Zajímavý detail
24.04. 22:44 wes  predani do spravy
29.04. 21:45 Rom 44  Ešte niečo dôležité

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 0

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,42 Kč
100 japonských jenů
21,93 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 654,22 Kč
1 unce stříbra
559,48 Kč
Bitcoin
301 888,18 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 096