Diskuze k článku

Proč lžou na jedno brdo?

Příspěvků 21

8.2.2020 5:37

AUtorovy clanky jdou na podstatu toho, co se dnes deje

Rudolf_K 2a03:x:x:x:x:x

Autor nekdy pise docela dobre analyzy. Dalsi clanek, ktery stoji za povsimnuti je

http://zvedavec.org/komentare/2019/12/8133-nac-cek...

Tyto clanky jdou na podstatu toho, co se dnes deje. Plizivy totac postupuje pomoci neziskovek a kontroly tisku. Vetsina lidi si asi neuvedomuje, ze jsou denne zpracovavani tiskem a televizi.

376713

8.2.2020 8:40

posadnutosť demokraciou

libertarian 31.?.?.?

"Väčšina má pravdu"
- na tejto demokratickej lži sú založené všetky katastrofy v moderných dejinách.
Autor článku má pravdu v jednom : Väčšina europskych a amerických novín napíše LOŽ a DEMAGOGIU, a väčšina ovčanov europy a ameriky tej LŽI uverí, pretože ľudia veria, že "väčšina má pravdu". Je to také demokratické.

Vo vede platí premisa :
Ak JEDINÝ človek podá JEDINÝ dôkaz o nepravdivosti teorie, tak je teoria považovaná za NEpravdivú. Vo vede sa NEHLASUJE o pravde.

Cesta ku pravde je jedine jedna : V dôsledku tej rozmnoženej LŽI príde katastrofa, vojna, kríza, hladomor, ....... a ľudia tvrdo odserú všetky jej dôsledky.
Dnešný svet funguje doteraz (!) veľmi blahobytne, ale ten blahobyt je zaplatený SKRYTÝMI okolnosťami, ktoré určite povedú ku kríze, k vojnám..... Šek na zaplatenie dnešného blahobytu je už vypísaný, len ešte nie je splatný, ani predložený na splatenie. Tých pár percent ľudí, ktorí nie sú zaslepení LŽAMI ani falošným blahobytom už vie, a majú jasné dôkazy, že bod zvratu je pred nami. Ovšem, debilná väčšina ovčanov im neuverí, pretože by sa museli vzdať tých sladučkých lží a falošného blahobytu.

376718

8.2.2020 9:29

Lhát musí

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

protože jim to bylo někým zhora přikázáno a jsou za to dobře placení. Propaganda, dezinformace manipulace a indoktrinace je jejich job.
Psycholog Rainer Mausfeld o tom napsal řadu úspěšných knih a jeho přednášky jsou dostupné na YouTube.

376720

8.2.2020 10:31

RE: Lhát musí

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 376720

>protože jim to bylo někým zhora přikázáno a jsou za to dobře placení.

- a kto platí tých, ktorí tým lžiam veria ???

376724

9.2.2020 4:30

RE: Lhát musí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376724

Jaké je vaše IQ 130-150? V populaci je to tak 1 ku 40, ale pouze inteligence samo o sobě nestačí, druhý pilíř kritického myšlení je kvalitní vzdělaní, třetí pilíř jsou životní zkušenosti. Jaký to dohromady hodí poměr 1 ku 300? Ale ani to nestačí. Praxe dělá mistry. Pak tady je nastavení systému. Pokud je socialní systém nastavený tak, aby pro bydlení rodiny a budoucí vzdělaní dětí..., tak jednotlivec musí makat jako otrok v běžné práci de facto bez volného času... A na závěr potřebujete morální přesvědčení, které vám dá motivaci a cíl!!I Když se někdo prokouše skrze pevnou vůli a vytrvalost přes vnitřní i vnější "bariéry", tak potřebuje rozvinout srdce, empatii, emoční IQ. A tak se rodí osobnost, lídr někdo za kým by lidi mohli jít. Pokud máte ještě navíc dar komlikované problémy přetlumočit do zkracené formy srozumitelné těm běžným vystresovaným uhoněným lidem. A nakonec je potřeba nekonečné trpělivosti s lidma a schopnosti v nich vzbudit to dobré a zatlačit do pozadí temnotu. Historie nás učí, že osobnosti které chtěli pomoct obyčejným lidem měli vždy v každé historické době smrtelné nepřátele. Ale když se i možná naivně divám na historický vývoj lidstva, tak se snad nepohybujeme v kruhu, ale pozvolna po spirále stoupáme nahoru. Když mě dá někdo pistoli k hlavě, tak prostě stovku za 10 s neuběhnu. Není třeba házet flintu do žita, o to přesně některým amorálním lumpům nahoře sociální pyramidy jde. [mrknutí jedním okem]

376742

8.2.2020 9:44

proč? protože to úpně zcela naprosto stačí

ping789 91.?.?.?

proč by se měli namáhat a lhát tzv. na dvě nebo dokonce tři brda ? je to zbytečné
a navíc moc obtížné :
1. nemají kádry a kapacity - jimi tlačená degenerace už dávno zasáhla i je a jednou napsaný manuál bludů a úskoků stačí i pro ně až až
2. statistika - příjemci "informací" jsou politicky na úrovni planktonu, a demokratický plankton je taková síla, že na výjimky se nehraje , nebo snad za posledních 122 let směřuje planeta ke štěstí a míru ? žijeme bukolický život a k dokonalosti chybí už jen víc kopretin a negrů na 1 m2 ?
kolik veřejných protestů proti fízlování planktonu plankton projevil ? nula [oči v sloup]
vysvětlovat planktonu cokoliv je trapas, pokud chcete s planktonem pracovat za účelem jeho blaha ( zajímavý koníček ) , nevysvětlujte , krmte topte sviťte a naučíte ho panáčkovat v jeho prospěch , pan Pavlov o tom věděl své a říkal to i Jim Bridger

376722

8.2.2020 14:04

Vynikající článek, díky Zvědavče

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Ale proč tomu tak je? Přece je to podobné jako v nacionálně socialistickém Německu i jako v komunistickém Československu. Oba režimy se lišily v tom hlavním: v Německu vládly koncerny, v Československu komunistické ideje, zde bylo znárodnění. Dnešní Západ je totožný s tím tehdejším Německem, proto západní režim je totalitní, je to internacionální socialismus. Druhý příklad zdá se definitivně padl, znárodnění koncernů je zřejmě nemožné, komunismus je nemožný. Dá se říct i to, že komunismus padl díky/vinou tlaku a přitažlivosti západního systému.
Čili je naivní a marné snít o komunismu.
Otázka tedy zní, jak a zda vůbec může padnout západní systém. Že je nereformovatelný, to je jasné, jisté. Koncerny se moci nevzdají, naopak ji stále utužují.
Jediný příklad, který by mohl naznačovat cestu, je příklad pádu nacionálně socialistického Německa a podobně Japonska. Mnozí dokonce říkají, že přes porážku ve válce nacionální socialismus pokračoval dál, nyní jako internacionální socialiosmus.
Je nadějí Rusko? Ovšemže je; pokud nezradí své Rusy. Proto ta šílená rusofobie.
Je nadějí Čína. Není. V Číně samotné vládne nacionální socuialismus. Zradí Čína Číňany. Není to jisté.
Čili jediná naděje proti internacionálnímu socialismu je národní sebeuvědomění, podpora Ruska a nejistě i Číny.
Další, naší malou českou nadějí nadějí je zatímní podpora SPD. Udrží v těchto internacistických podmínkách Tomio kurs? Nevíme, ale je třeba mu v tom pomoci.
A další nadějí je rozvracet tento režim, jak se dá, zvl. ideově, jak předvedl tento vynikající článek.
Stát v pravdě, s vědomím, že mnozí, kteří si mysleli, že v pravdě stojí, stáli v omylech.

376726

8.2.2020 15:59

RE: Vynikající článek, díky Zvědavče

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 376726

Spd je ta poslední do které bych vkládal naděje.
Na politiky se v žádném případě spoléhat nelze. Budoucnost jedině bez partají a prodejnych politiků!!

376729

8.2.2020 23:57

RE: Vynikající článek, díky Zvědavče

Enriko 87.?.?.?

Reakce na 376729

Bez a bez... Takže anarchie? To je ale nápad hodný zamyšlení.

376741

9.2.2020 4:53

RE: Vynikající článek, díky Zvědavče

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376726

Na nenažranost chcípnou, nic novýho pod sluncem. Technologická úroveň blokuje dostatečně masivní válečný konflikt a to znamená, že fiat money jdou do kopru. Otázka je pouze kdy se to stane. Když to přežijeme jako civilizace, tak budem rádi a nic veselého tenhle očistný proces nebude. Expanzivní peníze znamenají expanzivní ekonomiku a dokonce nadbytek na dluh tlačí nepřímo demografickou explozi, pak tady jsou ekologické problémy, mění se klima, geopolitická ohniska konfliktu... Kecy, že to budou řešit inovace?... Dluhová bublina neustále roste, jinak řečeno chamtivost v dluhové expanzivní ekonomice má navrch nad inovacema. A nejen to tvorba kreditů z ničeho umožňuje, aby na vedoucích pozicích byli dosazeni klientskými vztahy a drženi lidi bez odborných schopností. Což extra urychluje systémovou krizi, s kterou by nehnuli ani kdyby na řídících pozicích systému byli pouze géniové, což zcela jistě nejsou. A tenhle stav je čím dále více náchylný ke krachu systému, protože roste počet náhodných jevů co to mohou způsobit jako domino efekt. Teď např. koronavirus ohrožuje ekonomiku Číny a tím i globální fungování systému.

376743

8.2.2020 14:38

Kdysi dávno se říkalo,

Kouba 46.?.?.?

že učitelé a učitelky jsou služkami režimu. Není to tak úplně pravda. Zažil jsem v šedesátých a sedmdesátých letech řadu kantorů, kteří předkládali svůj pohled na společnost, ač nebyl vždy v souladu s míněním byrokratických struktur.
Zato novináři si „honosné“ označení jako slouhové režimu z větší části zasluhují. Hrstka statečných se do nejrozšířenějších médiích nedostane. Naštěstí zatím ještě fungují nezávislá média.

376727

10.2.2020 8:41

RE: Kdysi dávno se říkalo,

anonym 185.?.?.?

Reakce na 376727

No nevím pane Kouba. Nemůžu soudit na základě informací z jednoho zdroje, ale povím. Moje sestra je učitelkou na základní škole v jednom větším městě už spousty let a připadá si v tamnější sborovně jako černá ovce. Jen proto, že nestojí jednotně za současnou ideologií západního liberalizmu a v našich poměrech třeba za hnutím Milion Chvilek, nebo proto, že je ráda za Zemana na hradě. Vlastně se už takovým tématům mezi kolegy vyhýbá. A mě říká - ony by ty učitelky za minulého režimu byly velmi agilní komsomolky.
Ostatně, že to jde se školstvím od desíti k pěti není žádné tajemství. Stačí si jen připomenout působení ministrině Valachové s její inklůzí, nebo řádění neziskovek na školách. A samozřejmě osnovy dějepisu psané panem Koudelkou!
Jinak článek samotný je skvělý.

376758

10.2.2020 12:44

RE: Kdysi dávno se říkalo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376758

Taky si myslim. Jestli v 60 + 70 letech rada kantoru predkladala svuj pohled na spolecnost, tak to byla nejaka spolecenska anomalie. Pokud se nemluvi o dvojsmyslne veticce jednou za pul roku.

Ze by to po 68 primo zrali, to pochybuju, ale formalne si to odrikavali.

376764

10.2.2020 14:40

RE: Kdysi dávno se říkalo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 376758

No ty jsi toho v škole zjevně moc nepochytil, když jsi schopný napsat ministrině.

376766

10.2.2020 20:27

RE: Kdysi dávno se říkalo,

anonym 185.?.?.?

Reakce na 376766

Jak už jsem psal, jsem rád pane učiteli (paní učitelko), že s tebou už dávno nemám co do činění. A co ty jsi pochytil (pochytila) od své ministryně?

376777

8.2.2020 16:17

Proč lžou ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Protože soustavně podvádějí, kradou a parazitují na naivních otrocích. A proč na jedno brdo ? Protože jsou placeni a chráněni jedněmi a těmi samými a stále ještě nedotknutelnými ksindly ,hrajícími si na bohy celého světa. Jsou jim zalezlí až po kotníky v jejich zločinecké zádeli a vůbec jim to nesmrdí, hlavně, že to pěkně sype. Naštěstí, čas samovyvolených, velmi dlouho nedotknutelných a dosud ještě mocných ksindlů brzy definitivně skončí. Budeme svědky, jak všichni ti odporní křiváci zalezlí ksindlu a zrůdám v lidské kůži do konečníku, zdejší nevyjímaje, budou najednou velmi pomýlení, budou rychle ztrácet paměť a prosit opovrhované otroky o odpuštění. Doufám, že marně.

376731

9.2.2020 15:39

Kdo za svobodu nebojuje tak ji ztratí, platilo, platí a bude.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a03:x:x:x:x:x

Reakce na 376731

A s předsudečnou nenávistí můžete dát na hrobeček věneček. [chechtot]
Vložený obrázek

376752

8.2.2020 20:19

původní studie

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Odkaz na původní text

https://swprs.org/the-propaganda-multiplier/

ukázka:

“How does the newspaper know what it knows?” The answer to this question is likely to surprise some newspaper readers: “The main source of information is stories from news agencies. The almost anonymously operating news agencies are in a way the key to world events. So what are the names of these agencies, how do they work and who finances them? To judge how well one is informed about events in East and West, one should know the answers to these questions.” (Höhne 1977, p. 11)

A Swiss media researcher points out: “The news agencies are the most important suppliers of material to mass media. No daily media outlet can manage without them. () So the news agencies influence our image of the world; above all, we get to know what they have selected.” (Blum 1995, p. 9)

376734

8.2.2020 20:30

Všechny 3 agentury

fooggyy 178.?.?.?

mají jednu věc společnou. Hádejte

376735

8.2.2020 22:45

RE: Všechny 3 agentury

kal. el :-) 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 376735

Hlad a na něj chcípnou. [překvapení]

376739

9.2.2020 17:31

RE: Všechny 3 agentury

Ali-ste BEL 185.?.?.?

Reakce na 376739

"Hlad a na něj chcípnou" = odkaz na Atlas mraků? (jj souhlas)

Ale jinak rovněž souhlasím s tím, že to je solidní příspěvek, který spouští zajímavou diskuzi. S mnohými diskutéry souhlasím, akorát bych se nespoléhal na jakoukoli stranu/hnutí, byť národně orientovanou a možná až nahnědlou. Není zde prostor, abych dopodrobna objasnil, proč to s žádnou, a to ani novou, stranou či hnutím nejde, i když se k různým lidé upínají a doufají (dávno tomu i KSČ, po 89 i OF, ČSSD, VV, teď ANO a pro některé i nečitelní a již se odkopávající Piráti). Ze své vlastní podstaty nikdy nemohou naplnit očekávání, neb pokud politicky vyrostou a mají potenciál moci, proleze jimi korupce, i kdyby byl zakladatel svatý muž, který pak může jen bezděky sledovat, kdo všechno se zaštiťuje jeho jménem a nechává se vodit obrovským kapitálem jako marioneta.

Ovšem je tady v systému jistá skulinka/trhlinka, která se možná objevila jistým nedopatřením. Zkrátka se to neuhlídalo. Tou skulinkou je přímá volba prezidenta! Namítnete mi jistě, že tato funkce není mocenská, ale přece jen může něco otevřít a ... a může to být spouštěč změn. Zpět k Platónovi a jeho úvahám o ideálním státě a sebedestrukčních mechanismech demokracie po překročení limitní hranice provázanosti kapitálu (dnes povětšinou nadnárodního) a politiky. A samosebou, že nelze tupě opisovat - to by fakt byla utopie.

Tudy vede cesta! A najde-li se takový občanský kandidát, pak je potřeba, aby se v pravou chvíli vynořil jako zjevení s více než padesátitisíci hlasy podpory a pak už nebude k umlčení. Nemusí vyhrát, vždyť to není nějaká soutěž. Stačí, když předá mesidž - jasně, srozumitelně, s odkazem na silný historický odkaz a příslib návaznosti. Sešli-li jsme z cesty, můžeme se na ní vrátit, i kdybychom se opět dostali do sporu s kdovíjak mocnou institucionalizovanou mocí (a pokolikáté už).

Komu to nepřipadá být hloupé a naivní, může se kdykoli a bezzávazně připojit prostřednictvím této adresy: platformaproppp@seznam.cz, byť jen, aby se dověděl více, pro širší diskuzi apod.

376753

Příspěvků: 21

08.02. 05:37 Rudolf_K  AUtorovy clanky jdou na podstatu toho, co se dnes deje
08.02. 08:40 libertarian  posadnutosť demokraciou
08.02. 09:29 Honi soit qui mal y pense  Lhát musí
08.02. 10:31 libertarian  RE: Lhát musí
09.02. 04:30  RE: Lhát musí
08.02. 09:44 ping789  proč? protože to úpně zcela naprosto stačí
08.02. 14:04  Vynikající článek, díky Zvědavče
08.02. 15:59  RE: Vynikající článek, díky Zvědavče
08.02. 23:57 Enriko  RE: Vynikající článek, díky Zvědavče
09.02. 04:53  RE: Vynikající článek, díky Zvědavče
08.02. 14:38 Kouba  Kdysi dávno se říkalo,
10.02. 08:41 anonym  RE: Kdysi dávno se říkalo,
10.02. 12:44  RE: Kdysi dávno se říkalo,
10.02. 14:40  RE: Kdysi dávno se říkalo,
10.02. 20:27 anonym  RE: Kdysi dávno se říkalo,
08.02. 16:17  Proč lžou ?
09.02. 15:39  Kdo za svobodu nebojuje tak ji ztratí, platilo, platí a bude.
08.02. 20:19 PavelSam  původní studie
08.02. 20:30 fooggyy  Všechny 3 agentury
08.02. 22:45 kal. el :-)  RE: Všechny 3 agentury
09.02. 17:31 Ali-ste BEL  RE: Všechny 3 agentury

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 0

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 0

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
371 829,86 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 893