Diskuze k článku

Několik šokujících faktů o australských lesních požárech

Příspěvků 35

11.1.2020 1:24

Klimatická nouze, nebo lidská bláznivost?

Gój 46.?.?.?

Pokud některé oblasti každý rok hoří, možná jim to vyhovuje, ale zásadně to zvyšuje teplotu okolí. V lese, ve stínu stromů, je teplota o 20°C nižší než na volném vyprahlém prostranství. Domnívám se, že je důležitá funkce lesů, proto je potřeba správných hospodářů, nikoli lepšolidí. Lesy je zapotřebí oddělit vodními plochami, a pokud to není možné, tak alespoň dostatečně širokými průseky. Pak zaúkolovat hasiče a moderní techniku, protože zásadní je požárům předcházet, nebo je začít účinně hasit už v počátku.
Stříkat vodu do velkého požáru lesa je podle mě hloupost. V dobách zdravého rozumu lidé pod dohledem fořta vysekali průsek v bezpečné vzdálenosti od požáru a odstranili v něm vše hořlavé, i drny nebo vrstvy jehličí. Dnes jsou stroje, kterými to lze provést rychle, a pak má mysl kropit, ale průsek a zatím nehořící stromy na obou stranách toho vytvořeného průseku.

375901

11.1.2020 8:12

RE: Klimatická nouze, nebo lidská bláznivost?

Malý a zvedavý 185.?.?.?

Reakce na 375901

Takéto opatrenie sa v Austrálii nedá použiť. Požiar vytvára prúd horúceho vdzuchu, ktorý prudko stúpa nahor a má takú silu, že odnáša so sebou horiace lístie a kusy dreva a tak sa samovoľne rozširuje o celé kilometre.

Problém je v dvoch veciach.
1. Austrálske lesy sú prevažne eukalyptové a eukalyptus obsahuje veľké množstvo prudko horľavých silíc. To je to voňavé, čo sa z ich lístia získava a používa na inhaláciu, na liečenie dýchacích ciest.
2. Austrália leží v pásme trvalej tlakovej výše, je v takej polohe voči rovníku, ako Sahara na severnej pologuli, z čoho sám osebe vyplýva extrémny nedostatok zrážok.

375902

21.1.2020 17:51

RE: Klimatická nouze, nebo lidská bláznivost?

vojnapocasim 194.?.?.?

Reakce na 375901

ulohou "vlad" je robit vsetko preto aby vyvolali problemy, to znamena terorizmus po 911, imigracia aj "klimativka kriza". Naskledkom toho potom su zavadzane "opatrenia". Vojna pocasim je jeden z najdokonalejsich sposobom ako "zjednotit" spolocnost, je to zakladna teza publikacie Rimskeho klubu v publikacii "Prva globalna revolucia".

Takze ulohou australskeho babkoveho permiera je vedome ci nevedome (je riadeny ) je vyvolat v ludoch zufalost aby sami ziadali prijat restrikcie vramci agendy 2030.

Co sa tyka "zakladania poziarov", netreba v tom hladat nejake neziskovky ako chodia po lese a skrtaju zapalkami ani v ramci humoru. Zaklad je umela tvorba oblakov (samotna NASA publikovala ze oblaky su najdolezitejsim faktorom klimatiockych zmmien nie CO2 a ine), cludseeding. Globalne sa tvioria uz dlho oblaky (a to aj pomocou nakladnych lodi na spinave palivo, teda obycajna sira, podbne ako u spopky). Novsia technologia je pouzitie ionizerov, lebo zrazky vznikaju z troch komponentov: naboj, vlhkost a prach (akumulacne jadro)

Zakladna vec ale je ze oblaky rozhodne len neochladzuju, zavisi to od konstelacie, najma napriklad v noci posobia opacnym efektom. Dalej, ak sa to s cloudseedingom prezenie, nastava opacny efelt, teda vysusenie.

Okrem toho je mozne usmernovat aj tzv. atmosfericke rieky a tym vysusit aj cely kontinent.

Hladal som dlho a spajal si podklady a prosim pozrite si asi jediny kanal v celom internete kde sa nenaraba s dohedmi, vsetko je odzdrojovane a nie je to ziaden z tych kanalov kde ludia haldaju na oblohe UFO ani nahodou.

Inak ludia su tak zavaleni a zahlteni tym co sa deje ze mozno aj pre vas tu bude novinka ze uz roky existuju firmy co komercne ponukaju upravu pocasia. Ale su relativne male a maju problem aby vobec "vlady" vyuzily ich sluzby. Jednoducho lebo je to len spicka ladovca a uprava pocasia bezi na globalnej skale takze je to typicka analogia aj z inych oblast ako male firmy maju problme preziti.

Ide o zamenu priciny s nasledkom. Vycolat krizu a potom ponuknut risenie a pocasie je najvacsia hrozba vacsia ako imigracia alebo terorizmus takze ak sa ludia nebudu zaujomat o tu vec trocha hlbsie namiesto "politiky" ktiora sluzi na odvadzanie pozornosti tak hoci su dostupne vsetky informacie zlikviduju nas ako dobytok. Ono je to vojna pocasim medzi roznym zlozkami neilen korporaciami a podstatne je ze nas sa nik nepytal, neda sa to kontrolovat pre pokusy s atomovymi vybuchmi su detektory ale toto je uplne nepolapitelne a to co sa deje s pocasi je len zaciatok.

https://www.youtube.com/watch?v=xd6mBs3leG0&feature=emb_logo
https://climateviewer.com/2019/10/04/shocking-electric-weather-modification-companies-in-2019/

vsetko sa zacina na tom ze je kontrolovany aj jazyk akym debatujeme, jednak sme sami v nom uviaznuti a jednak aj na internete su zamerne zavadzane otazky a udrzovane tak aby debata bola o nicom, typicky tak ako je to u toho ktoru politicku stranu zvolit (odpoved je ani jednu, ale postavit otazky inak a pouzivat aj vyrazy ktore jasne definuju o com sa bavime, niktyo nevie co je naprikald co j ec...Automaticky kráceno

376282

11.1.2020 8:56

Důkazy

Mika 2a02:x:x:x:x:x

Ty požáry jsou zakladany úmyslně, s klimatem to nemá absolutně nic společného.
Po pozarech v USA, Brazílii a v Rusku přišla na řadu Austrálie.
Pan editor jede na vlně oteplování klimatu,který nám vnucují i veřejná média a nechce připustit, že důvodů ke změně teplot, počasí na kontinentech,může být i něco naprosto jiného.
Je zajímavé, že tyto požáry mají naprosto stejný začátek, průběh i katastrofické následky všude, kde vypuknou. Znovu opakuji - je to vyvoláno uměle ve snaze něčeho, nějakým nátlakem dosáhnout. Je to defacto určitý způsob ekoterorismu,války a možného vydírání.
Důkazy o použití zbraní řízené energie:
http://orgo-net.blogspot.com/2020/01/dukazy-o-pouz...

375903

11.1.2020 9:23

RE: Důkazy

MiroKales 46.?.?.?

Reakce na 375903

Přesně tak. Po facebookách kolují důkazy, že požáry úmyslně zakládají neziskovky, aby se oteplilo klima a okupantské kobylky se cítili jako doma. Jen slepý to nevidí.

375905

13.1.2020 12:41

RE: Důkazy

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 375905

To, že tu ekoteroristi robia namiesto propagacie
dlhodobo zmyslupného ekologického prístupu bordel,
vozia krimigrantov, vyhnaných zo svojich
sliniečkárskymi sponzormi vykradnutých
a rozbomabardovaných krajín, je minimálne rovnaký prúser,
ako tvrdenie, že homos konzumis na prírodu VOBEC blbo nevplýva.

Otázka znie inak:
1. "Do AKEJ MIERY je súčasné správane sa človeku podobných opíc
masovo-štatisticky VÁHOVO významné oproti bežným dlhodobým prírodným termickým cyklom?"

Teda.. to že sa opičáci správajú ako prasce, je vec jedna,
že sú ale globálnym reźimom davokratickej totalitnej médiokracie vśade sustematicky debilizovaní, aby sa ľahśie ovládali.. strihali a rezali,
je vec druhá.

Globálny trh je riadený súkromným finančným systémom úchylných sociopatov,
tak čo iného, od neho, od jehokonzumentov čakáte??!
Isto, najľahšie je hodiť vinu pekne korporátne na "osobné zlyhanie" stej opice..
Presne, ako kedysi:
"Človek sa už rodí zlý; Je to hriech dedičný, či Mea culpa..", že?

Na princípe trikoch inžinierov réžie sa nić nezmenilo, len ich aktualizovali..

2. Pre koho robíš Kales?
3. Vieš pre koho robíš Kales?

375967

13.1.2020 15:08

RE: Důkazy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 375967

Nic takového jako "ušlechtilý divoch" neexistuje. Víceméně jde o filosofický ústup z pozic, že člověk je morálně apoň neutrální a je zkažen civilizací.Nietsche nám sdělil Bůh je mrtev, ať žije nadčlověk. Zatím jsme snahu o vytvořeni nového člověka mohli sledovat v totalitních systémech, ať jde o formy fašismu nebo marxismu. Teď máme třetí velký pokus v EU, jak to probíhá jste naznačil. Pokud bude lidská bytost degradována pouze na živočicha limitovaného narozením a smrtí, pak morální level vždy neúprosně padne k zlatému morálnímu pravidlu tohoto fyzicky limitovaného systému ..."ty chcípni dneska a já zítra"... A celé dějiny lidstva nám neúprosně nastavují zrcadlo, jak to je s tou vrozenou dobrotou člověka. I evoluce uznává, že větší pes mrdá menšího. Pokud tedy jakákoliv rádoby elita v libovolném politickém systému přijme za svůj ateismus, pak nebuďte překvapený jakou optikou se dívají všichni v celé sociálně pyramidě na ty co jsou byť pouze o jednu příčku pod nima. A to platí bez ohledu na to, zda Bůh jako zdroj morálky je pouze abstraktní konstrukt psychiky nebo skutečně existuje.

Na individuální úrovni - neetické psychologické experimenty. V konci nerad uznávám, že bylo důležité, aby některé byli provedeny. Stačí to napsat na youtube. Jeden z nich dvě grupy po 10. Jedna skupina hrála vězně druhá dozorce, v polovině tuším po 7-mi dnech musel být předčasně ukončen. Nedokázali unést tu trochu moci co dostali nad jinýma lidma. A to věděli, že se jedná pouze o psychologický pokus, který za dva týdny končí. Jak říká klasik moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně. Ti co drží moc musí skutečně každý den tvrdě pracovat na železné morálce, jinak..... Teď máme technologie, které i při neumyslném chybném použití bez odhadu následků zničí lidstvo. Určitě se nejedná o emise CO2, navíc čelíme nějakému dlouhodobějšímu přírodnímu cyklu. I fiat money se všemi politickými, kulturními, ekologickými... dopady není nic jiného než krizí morálky. Opice nedokáže vytvořit a provozovat civilizaci a od zvířat se lišíme mravním zákonem. Odstraňte morálku a máte chytrou psychopatickou opici. která v konci zničí i sebe sama. Psychopat ztratil schopnost empatie, chybí mu psychicky zpětná vazba a pro něho utrpení, ale i štěstí druhých je něco imaginárního. To štěstí je něco, co by chtěl, ale utrpení a štěstí jdou ruku v ruce. Bez jednoho nelze poznat druhé.

375981

13.1.2020 19:51

RE: Důkazy

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 375981

Nietsche bol tak trochu cvok a snáď nikto triezvy
ho nemôže brať úplne vážne.
Ok, v niečom mal možno trochu pravdu, v niečom menej, ale inak..
Ako vždy - je nutné hodnotiť, rozlišovať.

Moc je prakticky realizovaná schopnosť riadiť.
Moc korumpuje každého, kto sa o ňu nedelí,
KOHO V NEJ OPICE TAM DOLE NECHAJÚ SAMY.
V tom je ten trik.
Presne, ako v tej rozpávke o Panovi prsteńov.

Schopnosť riadiť ľudí patrí k základnej gramotnosti
každého občana 21.stor.
Inak je ovćanom a nepriamo núti opice tam hore,
aby si držali na produkt svojej práce - riadenie,
monopolne vysoké ceny.
Mannažery, nie i, bo nie sú Ľudia, ale zvery.

Áno, keď niekto berie vážne hypotézu,
že nejaký objektívne existujúci socionaturálny,
alebo hoc len prírodný zákon tu existuje bez cieľa,
alebo dokonca, źe cieĺ môže byť len sám osebe
a nemusí ho Niekto definovať, je cvok.

Pravdepodobnosť nexistencie Boha, alebo Niekoho, Niečoho takého
sa logicky limitne blíži k nule.
Kto verí v náhodu je najväčší konšpirátor, podvodník,
alebo proste dement.

Áno, keď tu nie sú žiadne objektívne vyššie pravidlá,
celé je to náhoda a celý svet bol stvorený iba na to,
aby človeku podobné opice prežrali dáky ten kopček banánov
(súťaž o najväčśí) a urobili zopár decák,
tak sa môźme asi rovno vśetci streliť do hlavy,
alebo začať šťukať červenými gombíkmi, že?
WTF??!
Tie psychiatrie by mali asi lepšie hliadkovať [smích]

Úžernícke fiat money sociopatické opice, ktoré majú toto správanie vo svojej
pseudonáboženskej mafióznej ideológii, sú motiváciou k evolúcii myslenia a konania pre ostatných.
Inak vśetci zahučia, ak mocou vožralého kapitána, crew
od kormidla lode neodstránia.
Útesy sú dávno na obzore.
Zdrojová kapacita tejto planétky.

Mocofetiek je vždy v každej spoloČnosti tak do 1-2%.
Druhá vec je, že moźno, ak by ich nebolo (a tak aj žien),
sme stale eśte na strome, bo je nám tam dobre [smích]
Tož zíďme zasa raz zo stromu, alebo vylezme hore vyššie,
aby sme celý ten cirkus videli z nadhľadu..

Jou, btw.. tá deMAgóGICKÁ, z kontextu vytrhnutá
storka s tými väzňami a bacharmi,
či podobná s myšami atď., je tu už toľký krát omieľaná, že ma nudí..
Dokola opakovaný vtip proste už nei vtipom.

Človek je AJ, no NIE LEN zviera.

375997

14.1.2020 2:30

RE: Důkazy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 375997

Základní gramotnosti milénianů ? Na soc. sítích 5 a půl řádků textu už je moc dlouhé. A kvalita? To má být materiál na lídry? Kdysi jsem byl schopen z lidí výmáčknout, i to co si mysleli, že nikdy nemůžou dokázat, ale udělali to doprovolně. Psychologická manipulace je hluboko pod mou úroveň, já jsem jim pouze ukázal dveře k rezervám, o kterých neměli tušení. Projít těma dveřma už musí každý sám. Když dáte lidem vzorový příklad, máte u nich za nějaký čas těžce vybudované dobré jméno, respekt, autoritu, inteligenci rychle uplatnitelnou v praktických situacích, fyzický fond a výdrž..., a jste ochoten jít s kůží na trh, tak za váma lidi půjdou. V mé generaci to byla vcelku vzácná souhra náhod nebo požehnání od Boha. Plus vnitřní mrávní zákon, protože když vidíte lidi, co jsou obdarováni o něco méně jak jsou na pokraji fyzického i psychického kolapsu, tak je naprosto nezbytně nutné vrýt si hluboko do paměti, že s tímhle se musí opatrně a jenom, když není jiného východiska.

Západ prochází hlubokou morální krizí, umocněnou nastupujícím krachem fiat money, žít na dluh nelze věčně. Vymazat dluhy všem speciálně těm malým lidičkám dole, ale muselo by se jim to říct na poslední chvíli. Zatím se chovají jako by měli mnohem blíže k té zvířecí bázi než k mravnímu zákonu, který je pozdvihuje až ke hvězdám. S megadlužníky nemám slitování za těch 100 let si nakradli více než dost. Vymazat dluhy? 2008 během krize lokálně padlo v nějaká malé oblasti v USA 20 builders. Zůstal jeden až do dneška. Když vám někdo vymaže 10 let vašeho života, kdy jste si mákli na nulu, tak... Člověk není pouze chladná logika.

Než narazíme na fyzické limity planety, budeme konfrontování vzhledem k úrovni našeho poznání, s nepředpokladanými, nepředvidatelnými důsledky zavádění nových technologii do praxe. Aplikace je z důvodu ekonomických i politických příliš rychlá. V čem konkrétně je neschopnost unést trochu moci pro běžního člověka manipulativní? Potkal jsme v životě lidi, co nedokázali unést frčku navíc, dále vyborné pracanty, ale špatné šéfy v malé firmě a někteří nedokázali unést trochu více moci dokonce vůči vlastním dětem jako rodiče. Potkal jsem i lidi co dokázali unést moc, ale bylo jich mnohem méně, a zásadní rozdíl mezi těmito dvěma skupinami byl vždy o morálce. Nelze říct, že by byli více dobří nebo špatní. Prsten symbolizuje v Tolkienovi absolutní moc, a tu nelze sdílet a ta jednotlivce pohltí a zotročí. Gandalf tuto odmítl, ale přijal doprovolně moc, která jako morální imperativ vyžadovala službu pro bezmocné v nouzi. Individuální mravní zákon je třeba denně pěstovat než z něho vyroste silný strom, a je třeba mít neustále na paměti, že i ten může být zkažen hnilobou. Západ v morální krizi a přitom máme mít nadbytek lídrů? Kde je problém?

376012

14.1.2020 10:32

RE: Důkazy

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 376012

Mileniáni?
Ako sa dnes vraví:
Never nikomu, komu je pod 30! [smích]
Nemajú skúsenosti s totalitou,
tak si na impulz zhora,
vytvárajú vlastnú znova..

Dejiny nie sú ani tak učiteľkou, ako cvičiteľkou, vychovávateĺkou.
Kto sa lekciu nenaučí, ten si ju zopakuje..
po x-té.

Čo s tým?
Nenechať decká debilzovať, treba sa im od mala, ako kedysi, venovať,
nie dokola hraćky venovať, miesto času im daného najdrahšieho.

Sharing is caring.
InDiviDulizmus namiesto egocentrizmu.
Boh, Vyšší princíp, Vis Maior, Morálka je centrom vesmíru, nie ego, nie JA.
To oslobodzuje.
Sloboda je vedomá nevyhnutnosť.
T.j., ak dokážem odhadovať ciele Vis Maior a nie len
neísť proti nim, ale s Ním metodicky vedome spolupracovať.
Ak viem, čo treba v danej konrétnej situácii asi najlepśie urobiť
a viem, čo sa stane, ak to neurobím,môžem sa rozhodnúť.
Inak som otrok - veriaci v náhodu.

Knowledge is power.
Moc je informaćný náskok.
Ak sa oň delím,
nespadnem do roztvárajúcej sa jamy,
medzi mnou a ostatnými.

I.Kant:
"Čo ma najviac fascinuje, je hviezdne nebo nad nami(ie sme tu samy)
a morálne zákony."

376023

14.1.2020 15:54

RE: Důkazy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376023

Nerad bych střílel do vlastních řad, takže nic osobního. Víte já se řídím heslem praxe dělá mistry. V obecné rovině bych s váma souhlasil, ale jak toho konkrétně dosáhnout? Když vidím rodiče od třech dětí jak padnou večer na hubu, tak.. Táta vysoce kvalifikovaná práce v údržbě makroinfrastruktury sítí, zručnej a pracovitej takže na báraku si udělá skoro všecku údržbu sám. Děcka ve veřejné škole s lepší kvalitou, kde se rodiče snaží svoje děti protlačit. Oba se dětem věnují. Mamina lítá jak hadr na holi, vedlejšák často i o víkendu. Ráno vyklopit družstvo ve škole, uvařit domácí stravu a aby to bylo zdravé. Vysvětlit, co říct spolužákům, co jsou na pizze, hranolkách a hamburgerech ve škole. Najít doktora, který bude ochoten mít neočkované děti v kartotéce. Sic stará paní doktorka se rozbrečela, když třem vitálním jak řípa zdravím dětem musel zamávat, ale nová zdravotní pojišťovna nestojí o neočkované pacienty. Zatím ještě neočkované děti mohou chodit do školy, ale i tam se utahují šrouby. Děti nebude mít školní docházku, přijde sociálka a rodiče jdou minimálně k soudu. Jednoho odvézt na fotbal, druhého do skautu a třetí jde na balet. Jsou silně omezeni od používáni tabletu, PC, youtube..., v baráku IT technika je samozřejmě moderní vybavení za rozumnou cenu, ale když se podívám v historii, co děti sledují, tak mi je jasné, že jsou součástí své generace. I to je dnešní Amerika.

Jestliže nemůžeme věřit a najít společnou řeč s lidmi pod 30 jak říkáte, pak jsme poraženi na hlavu. Jestli si zopákneme nějaké dějiny, tak po těch co postavili pyramidy a dole po nich nic více nezůstalo. Bez ohledu na to, zda šlo o přírodní , cyklus, katastrofu nebo selhání globální civilizace, či mix obou faktorů.Je-li technologicky obrovský problém postavit pyramidy a máme satelity... To je důvod, proč dokument tohodle druhu povolili veřejně frantíci, nemají de facto nic z první ruky z blízkého kosmu, a ti co tam byli všichni drží basu. Vidělo to v češtině 2 miliony lidí, to na mě udělalo dojem. Před rokem tam bylo 50 000.
https://www.youtube.com/watch?v=ighgFUldjIM

376039

14.1.2020 17:40

RE: Důkazy

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 376039

De-fini.
Pekne od konca, od cieľa..
V tom videu je malá časť,
je toho o moc viac.

Najlepšie sa dá učiť, baviť s deťmi.
Základná štruktúra psychiky (neurálnej siete)
sa uzatvára zruba v 12.roku života.
Koniec daného cyklu.
Dovtedy je kľúčové obdobie
konštrukcie operaćného systému (kultúry myslenia)
svojho dieťaťa rodičom.
No najprv sa potrebné veci ohľadom riadenia (=tvorenia, sTrojenia)
musí naučiť rodič, ktorý vychováva tak, źe sám seba mení.
To sa dá i doma mimo školy
tu a tam po pár hodín za semester
- ten čas si každý nájde.
Netreba celé sylaby meniť,
len diery, dieru v operáku zapatchovať..zalepiť,
presnejšie na jeho "kerneli"(jadre)

Pri dosiahnutí, nasýtení kritických hodnôt sociologických prahov
1-2% tzv. podsádky populácie z dôvodu jej autosynchronizácie
(ako keď ľudia začnú naraz v "spontánne" rytmicky tlieskať,
či svetlušky v lese masovo rytmicky svietiť),
resp. v ďalśej etape 10-20% plná skoková zmena kolektívnej psychiky
cieľovej skupiny, apod.. môžu rodičia tento drobný "patch"
napr. na hodinách Náuky o spoloČnosti i v sylaboch žiadať,
miesto nákladnej celkovej "reformy školstva"..
No kľudne i skôr, na lokálnej úrovni komunálu a dedín..
Tam sú rodinné pomery, učitelia blízky rodinní známi..

Treba sa však pripraviť na následné hlboké otázky detí
a ich masívne rýchle inteligenčné predbehnutie iných vekových skupín..
Sú potom veĺmi ťažko manipulovateľné..
Najprv na miestnej úrovni treba zmeniť, redefinovať
cieľ školy, zo západnej výchovy slepo-zákonoposlušného konzumenta,
v Človeka tvorivého-riadiaceho, schopného s najdrahším "materiálom" pracovať.
Bo kto netvorí, akoby ani nedýchal.. zombi,
ktorým vládnu šikovní sociopati (v staroveku nazývaní aj deAmoni)..

BudúCnosť je to, čo si samy vytvoríme,
alebo nám to vytvoria druhí..v ich prospech, ktorý, ako vidíme..

376046

12.1.2020 2:52

RE: Důkazy

Simon 70.?.?.?

Reakce na 375903

Ano , tak to vidim i ja. Myslim, ze tzv. ekoterorismus je stavajici se agendou poltickeho diktatu 21 . stoleti. Ekologie jako politicke dogma se bude uspesne aplikovat na mezinarodni spolecenstvi a to v celem narodnostnim , etnickem a nabozenskem spektru. Socialisticky bic , ktery byl stanoven uz kdysi davno ruznymi zapadnimi "think tanks " jako universalni zpusob zotroceni narodu nema potenci dosahnout a naplnit plany globalizatoru a tak se adoptuje plan novy a tim je ekologicky diktat . Postizen touto zcestnou demagogii bude nejdrive zapadni svet. Socialismus ve stoleti 20. napachal zverstva v komunistickcyh zemich a jak se zda strana mince se otaci a Zapad bude drezurovany ted ekologickymi aparatcniky z Berlina a Stockholmu. Proces karbonoveho fasismu dale tak bude prohlubovat financni tlaky na industrialni zakladny techto zemi a timto trestnym procesem se akceleruje presun prumyslovych podniku do rozvojoveho sveta , kde se obyvatelstvo dusi v hustem smogovem smradu avsak karbonova metla se temto uzemim zamerne vyhyba. Nebudou to uz jen alkoholici a drogove zavisli , kteri se podrobuji ruznym lecbam a klinickym testum ,ale bude to obycejny clovek s mirnou nadvahou, ktery bude tercem ostrych utoku ze strany ekologickych politruku . Potraviny budou tak pridelovane individualne dle statnich zdravotnickych norem. Osobni spotreba kalorii bude dusledne monitorovana a registrovana plne operacnim kybernetickym systemem a beda tomu, kdo si da navic bramboru nebo strouzek cesneku . Mladez bude samozrejmne z pocatku provolavat temto zcestnym idealum slavu . Zelene satky budou zdobit krky vsech pionyru a jejich nekonecne dlouhy pruvod budou zdobit transparenty nesouci slova spaseni jako " nesnim ani zrnko navic - miluji maticku Zemi " a nebo "
" jen teroriste pojidaji salam " ... " mame stejnou dusi jako kravy " .. " Slava taticku Sorosi " ... " VECNY ZIVOT GRETE " atd. atd.

375916

21.1.2020 19:39

RE: Důkazy

vojnapocasim 194.?.?.?

Reakce na 375903

klucom ku vsetkym zmenam pocasia su oblaky kazdy ich vidi ale neuvedomuje si skoro nik co to skutocne znamena lebo vacsina debaty sa tocio oklo toho ci liietadla maju nejake specialne nadrze s jedmi, nemaju nic na 99 percent palia "standardne" palivo s par specialnymi aditivami ktore ale maju aj ulohu ako konzervaciu paliva , jeho nemrznutie a pod, ale zaroven tie aditiva ale aj samotny zaklad podporuju tvorbu aerosolov a patent na optimalne spalovanie kde z jednej standardnej palivovej nadrze je mozne palit palivo aj v dvoch rezimoch su davno dostupne

algoritmus optimalizacie letovych drah a spalovania je riadeny algoritmom napr. COCIP navrhnutym v nemecku

ak chcete robit nieco na globalnej skale nebudete to robit zlozitymi a nakladnymi technologiami ale uplne konvencne a masovo, a zatial co ludia hladali ako sa to robi (specialne nadrze, trysky, materialy) )nevidel pred ocami samotne oblaky

oblak neznamena len ochaldenie alebo zrazky, ale aj oteplenie (roztapanie ladovcov a pristup k surovinam na pole [velký smích]) a vysusenie - cloudseeding, ked sa zaseje prilis vela oblakov, tak kedze je omezene mnozstvo vlahy, dojde k opacnemu efektu - vysuseniu

dalej, nie su potrebne ziadne specialne lasery a ine ala star trek sposoby zakaldania poziarov, kluc su globalne tvorene oblaky ale ako spm pisal vyssie aj ionizery (tie su prednostne na tvorbu zrazok ktora sa prezentuje ako green lebo nepozuva chemikalie ale je to podvod, lebo ak niekde sa umelo spustia zrazky inde je nedostatok vody), to je opat konvencna technika stara 100 rokov

ked sa nejka cast zeme vysusi na inom mieste su zrazky, a odklanaju sa aj atmosferice rieky (elektromagneticke sposoby) a aj tym sa vysusuje, skutocne zakaldat poziare nie je potrebne, staci systematicky zmenit uvedenymi sposobmi zabehane vzorky pocasia, dlhodobo vysusovat

to ze sa to deje zamerne mate pravdu ale uz tie technologie k tomu je malo kvalitnych zdrojov, aj pojem contrails vs contrails ktory kontroluje roky debatu boli pravdepodobne umelio vytvorene a vypustene do internetu aby ludia nesli do hlbky

znicenie ekosystemu je ziadane a cielom je nahradit prirodny vodny cyklus (voda nahradi ropu v zmysle kontroly sveta) niecim riadenym, je to tehcnokraticka agenda, suvisi s tym aj kontrolovane polnohospodarstvo, napriklad davno bola vyrobena aj modifikovana podna bakteria (frostban, nemrznuce osivo), ktora znemoznuje tvorbu zrazok, hoci ta nemodfikvana k nim prispieva, urcite ste nepoculi ze aj podne bakterie sluzia ako kondenzacne jadro zrazok, je to cely komplex navzaujucich oblasti a speju k nahradeniu prirodnych mechanizmov umelymi

The Climate Changers and Water Wars: Technocracy, Geoengineering, and Replacing the Water Cycle
https://www.youtube.com/watch?v=eKZyaEwUOHc&li...

za zklad doporucujem uvod prave k samotnym oblakom, ako klucu k pochopeniu zmien:
https://climateviewer.com/cirruscloudsmatter/

encyklopedia historie modifikacie pocasia
https://weathermodificationhistory.com/interactive...

376287

11.1.2020 13:34

Cui bono..?

Martinik 31.?.?.?

https://www.facebook.com/RPCC12345/videos/24363964...

Je to slozitejsi...

375909

11.1.2020 18:58

Země hoří ! A to doslova.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Nejdříve hořela Kalifornie, pak jižní Evropa, pak Sibiř (to bylo jen zakrytí obrovských zlodějin ruského dřeva Číňany ),pak Amazonie, rovníková Afrika, (Amazonie a rovníková Afrika, tedy tzv. plíce Země, hořely opravdu dramaticky ),zase Kalifornie, teď pro změnu hoří východní a jižní Austrálie. To už není na vině náhoda, zapálení lesů bleskem při bouřce nebo nezodpovědní vandráci či kuřáci. To je už zřejmý úmysl, jak výrazně přispět ke globálnímu oteplení Země prostřednictvím najatých a zaplacených pyromanů. který má mysl naivních otroků odpoutat od faktu, že především zoufalé západní "elity" světa už zkoušejí vše možné i nemožné, aby dosáhly svého novodobého otrokářského řádu (NWO) a jejich dosavadní hegemonie rychle neskončila. Tento úmysl jim ale taky nevyjde, pouze odkryje jakých zločinů proti lidstvu a přírodě jsou "elity" schopné, aby oddálily svůj nutný a nevyhnutelný krach a dostaly se zaslouženě a konečně před mezinárodní tribunál. Ne ovšem ten haagský !

375912

12.1.2020 14:29

RE: Země hoří ! A to doslova.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 375912

Amazonia - "zelené pľúca Zeme" je propagandistický blud,
Dažďové pralesy sú kyslíkovo - a teda aj uhlíkovo - neutrálne.

375925

12.1.2020 18:27

RE: Země hoří ! A to doslova.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 375925

Píšete hloupost, a to buď z nevědomosti nebo Vám za takový příspěvek zaplatili nebo něco slíbili. Ta uvedená uhlíková stopa vede spíše ke gretenismu, což je další intrika a hit nyní už hodně zoufalých a především zločineckých "elit", které se už moc bojí, že za své gigantické zločiny a podvody na lidstvu skončí na smetišti dějin jako odporný biologický odpad a nikoliv na světovém trůnu. A dobře ví proč..Oni ano.

375929

13.1.2020 10:07

RE: Země hoří ! A to doslova.

Khrsc 185.?.?.?

Reakce na 375929

Má pravdu,nejvíc kyslíku vyprodukují oceány a moře,to jsou pravé plíce naší Země.

375953

13.1.2020 19:22

RE: Země hoří ! A to doslova.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 375953

To ale nepopírám. Největším producentem kyslíku jsou skutečně mořské řasy, ale pan 62 hovořil o tom, že Amazonie a pralesy rovníkové Afriky jsou jako "plíce" Země jen propagandistický blud. Na to jsem reagoval já. Příště pozorněji čtěte to, na co reagujete. Stále jasnější je, že požáry po celé zeměkouli záměrně někteří milovníci velkých ohňů nebo zaplacení poskoci úmyslně zakládají, aby skleníkový efekt urychlili a zavádění zcestné elektromobility mohli zdůvodnit. Vůbec bych se nedivil, kdyby za těmi gigantickými požáry nebylo jen sucho, ale především zoufalá snaha "elit" upadajícího Západu odvrátit za jakoukoliv cenu krach svých psychopatických plánů na ovládnutí světa a svůj konec.Právě těch "elit", které svoji moc a bohatství založily na těžbě a zpracování fosilních paliv. Nyní zřejmě vsadily na elektrická auta dobíjená proudem z převážně tepelných elektráren. Čas to spolehlivě prokáže.

375994

14.1.2020 3:15

RE: Země hoří ! A to doslova.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 375994

Potom by bolo potrebné vysvetliť, kde v pralese v štádiu klimaxu sa ukladá uhlík v množstve väčšom ako zanedbateľnom.
Pretože kyslík vyprodukovaný rastlinou je "odpadom" zo spracovania CO2 na uhlík, ktorý si rastlina zabuduje do svojho tela.
Lenže v pralese panuje rovnováha a tak prebiehajú intenzívne rozkladné procesy (živočíchy, huby, plesne, bakterie...), ktoré oxidujú uhlík v rastlinnej mase späť na CO2 - a k tomu potrebujú kyslík...

376013

14.1.2020 17:11

RE: Země hoří ! A to doslova.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376013

Uveďte zdroj, popř citace, z nichž čerpáte svá moudra. Jinak je to přestřelka v naprosté tmě.

376043

11.1.2020 19:33

sibiř-amazonie-austrálie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Víte že největším producentem kyslíku na panetě je sibiřská tajga, která tímto předčila i amazonské pralesy?
(pokud nepočítáme plankton v čím dál víc otrávených a odpadky zanesených oceánech, který produkuje 50% kyslíku na planetě)

A blbečci pořád blábolí o globálním oteplování, přitom tu máme mnohem horší ekologické katastrofy o kterých se mlčí. I ty požáry sibiře, amazonie a austrálie se podivuhodně rychle ututlaly, zatímco klima-grétu máte v novinách co týden.
Nepřipadá vám to fakt podivné?

375913

11.1.2020 19:42

pomůžou nám z vesmíru ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2620.?.?.?

Myslete si o tom co chcete, ale podle mě je tato zpráva aspoň z poloviny pravdivá, ikdyž některé věci mi připadají poněkud zkreslené.
Ale to s tím Trumpem a další věci jsou v souladu s tím co říká Pjakin a spol.
https://www.youtube.com/watch?v=V4ruEKi5JT4

"Agendou NWO je do roku 2030 zabít 95% populace. Je to krize. Každý musí nastoupit na palubu. Je třeba zachránit svět před osudem, který pro něj NWO plánovalo. Bůh má v ruce časové osy, ale tyto časové osy neumožňují, aby někdo na tomto světě nadále spal. Pro mnohé to bude drsný budíček."

A takových alarmujících zpráv se objevuje čím dál víc:
https://www.youtube.com/watch?v=R4wx1jrlub0

Myslím že je na čase zahodit tu iluminátskou lež, že jsme ve vesmíru jediné inteligentní bytosti a konečně procitnout.
Většina mimozemských civilizací je nám ochotna pomoct, ALE PŘEDEVŠÍM RESPEKTUJÍ ZÁKLADNÍ ZÁKON VESMÍRU - SVOBODNOU VŮLI !! I za tu cenu že naší svobodnou vůlí bude naše sebezničení.

375914

12.1.2020 12:23

RE: pomůžou nám z vesmíru ?

eee 46.?.?.?

Reakce na 375914

https://www.youtube.com/watch?v=gQg2puaHhuk

375920

14.1.2020 18:20

Sergej Lazarev - aktualizace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 375920

https://www.youtube.com/watch?v=KqHOX83FdOs

Čas se stává nestabilním a bývalé předpovědi neplatí nebo se zásadně mění.

376052

12.1.2020 8:12

Reakcia na článok od mojej sestry z Austrálie,

omar 109.?.?.?

ktorá tam žije vyše 30 rokov:

To je uplna p567v8n@ Scott Morrison obehal vsetky postihnute miesta- bol aj u nas napriek tomu ze toto je zalezitost statneho premiera nie federalneho. bol na dovolenke ako kazdy premier a ked sa dozvedel co sa deje prerusil dovolenku a doletel nazad. to milujem ked nejaky laviciarsky Pepik sa hra na odbornika-alebo to bol len preklad. aj tak poziare mame aj vdaka lavicovym zelenym chujom ktori zakazali back-burning. bloody pufters. okrem toho toto je cyklus kroty sa opakuje kazdych 15-18 rokov in conjuction with Indian dipole, teraz sa pohla a uz sa tlacia mraky a nizsie teploty. zaznamy su uz v 1845 ked neboli ziadne tovarne tak uz nech idu s climate change to riti.

375917

12.1.2020 8:14

RE: Reakcia na článok od mojej sestry z Austrálie,

omar 109.?.?.?

Reakce na 375917

a ešte doplnok:

a este taka malickost vacsina poziarov bola zapalene podpalacmi, zatkli vyse 100 debilov

375918

13.1.2020 10:16

RE: Reakcia na článok od mojej sestry z Austrálie,

Rusky Troll 151.?.?.?

Reakce na 375918

Zdroj na vyse 100 zatknutych? Lebo ked som sa ho snazil dohladat, vybehli na mna same clanky hovoriace o HOAXE.

375955

12.1.2020 17:12

RE: Reakcia na článok od mojej sestry z Austrálie,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 375917

Jenže nikdy ty požáry nebyly v takovém obrovském rozsahu.
Tady je jiný pohled na věc:

https://www.henrymakow.com/2020/01/has-australia-s...

375927

12.1.2020 14:22

nezmyselná petícia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

> Proslulý silvestrovský ohňostroj v Sydney se konal i navzdory požárům. Petice,
> která vyzývala vládu, aby světelnou podívanou zrušila a raději dala tyto peníze
> hasičům a farmářům, měla přes 280 000 podpisů.

Peticiu vyhlásil aktívny blbci.
Takáto akcia sa plánuje aspoň pol roka dopredu, materiál - ohňostrojové rakety a bomby - sa objednáva obvykle z Číny a Talianska a dopravuje sa to loďou (pre lietadlá je to "nebezpečný náklad" vysokej triedy nebezpečnosti a teda treba mnoho krátkodobých certifikátov).

Takže hasiči a farmári by dostali gulové - peniaze už boli vyplatené. Alebo by nasledovalo súdenie sa s firmou, ktorá dostala zakázku, mala výdavky s nákupom špeciálneho materiálu a prípravou akcie (niekoľko týždňov práce kvalifikovaných špecialistov) - a nedostala zaplatené.
Navyše - rozpracovaná príprava by sa musela zasa zlikvidovať a ohňostrojový materiál bezpečne zničiť. Má totiž životnosť len jeden rok, "profesionálne výrobky" veľkých kalibrov a výkonov často len pol roka až deväť mesiacov.

375923

14.1.2020 22:34

Austrálie nemá profesionální hasičské sbory ani techniku !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Austrálie nemá profesionální hasičské sbory ani techniku !

376056

Příspěvků: 35

11.01. 01:24 Gój  Klimatická nouze, nebo lidská bláznivost?
11.01. 08:12 Malý a zvedavý  RE: Klimatická nouze, nebo lidská bláznivost?
21.01. 17:51 vojnapocasim  RE: Klimatická nouze, nebo lidská bláznivost?
11.01. 08:56 Mika  Důkazy
11.01. 09:23 MiroKales  RE: Důkazy
13.01. 12:41 udo1  RE: Důkazy
13.01. 15:08  RE: Důkazy
13.01. 19:51 udo1  RE: Důkazy
14.01. 02:30  RE: Důkazy
14.01. 10:32 udo1  RE: Důkazy
14.01. 15:54  RE: Důkazy
14.01. 17:40 udo1  RE: Důkazy
12.01. 02:52 Simon  RE: Důkazy
21.01. 19:39 vojnapocasim  RE: Důkazy
11.01. 09:11 Mika  Operace zapalte Austrálii
11.01. 09:31 Juldaa  Mapa požárů
11.01. 13:34 Martinik  Cui bono..?
11.01. 16:34  insider.com
11.01. 18:58  Země hoří ! A to doslova.
12.01. 14:29  RE: Země hoří ! A to doslova.
12.01. 18:27  RE: Země hoří ! A to doslova.
13.01. 10:07 Khrsc  RE: Země hoří ! A to doslova.
13.01. 19:22  RE: Země hoří ! A to doslova.
14.01. 03:15  RE: Země hoří ! A to doslova.
14.01. 17:11  RE: Země hoří ! A to doslova.
11.01. 19:33  sibiř-amazonie-austrálie
11.01. 19:42  pomůžou nám z vesmíru ?
12.01. 12:23 eee  RE: pomůžou nám z vesmíru ?
14.01. 18:20  Sergej Lazarev - aktualizace
12.01. 08:12 omar  Reakcia na článok od mojej sestry z Austrálie,
12.01. 08:14 omar  RE: Reakcia na článok od mojej sestry z Austrálie,
13.01. 10:16 Rusky Troll  RE: Reakcia na článok od mojej sestry z Austrálie,
12.01. 17:12  RE: Reakcia na článok od mojej sestry z Austrálie,
12.01. 14:22  nezmyselná petícia
14.01. 22:34  Austrálie nemá profesionální hasičské sbory ani techniku !

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 2

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 18

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 12

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Měnové kurzy

USD
23,64 Kč
Euro
26,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,52 Kč
Australský dolar
16,42 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
21,71 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
6,02 Kč
100 maď. forintů
7,71 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
34,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 185,64 Kč
1 unce stříbra
418,13 Kč
Bitcoin
225 591,00 Kč

Poslední aktualizace: 3.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 239