Diskuze k článku

Zlaté doby pokroku končí

Příspěvků 30

11.12.2019 0:43

zkraťte to

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

zkraťte to...vymírají a mizí srdcaři a dříči ... o ničem jiném to není

375259

11.12.2019 13:06

RE: zkraťte to

Rusky Troll 151.?.?.?

Reakce na 375259

Pretoze sa to neceni! Kazdy by chcel byt maklerom, obchodnikom na burze alebo inym spekulantom. Tvrda praca sa nevyplaca a nema ani smrnc.

375271

11.12.2019 5:44

revoluce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

"Všechny revoluce měly dva cykly a dva směry." - Všechny revoluce měli umírněný a radikální. Revoluce vždy skončili radikálním směrem směrem, protože se vždy ukázalo, že umírnění dokáží jen žvanit, ale nikdy nic neprosadili. Kdyby umírnění uspěli, nebyl by důvod k radikalizaci. Jenže elity brání změně společnosti. Bohatí paraziti nedovolí umírněnou změnu a proto je potřeba bojovat radikálně. Radikální směr je sice často problematický, ale bez něj bychom se nikam nedostali.

"Samozřejmě, že to bude nákladné, ale nelze se zříci tržní ekonomiky, která se zatím vždy projevila jako nejpružnější a nejpřizpůsobivější změnám. " - naopak, do problémů nás dostala tržní ekonomika - pokud budete investovat do ekologie nebo obyvatel, státy, které na to budou kašlat nabídnou kroporacím lepší podmínky a ty tam přesunou kapitál a pracovní místa. Tak tržní hospodářství vyvolává závod o to, která země lidem vytvoří horší podmínky. Odměnte, ty, kdo chtějí nejméně a všichni se budou předhánět to, aby se dostali do stále horší pozice. O to v globalizované tržní ekonomice jde. Proto vymíráme, necháme se likvidovat a ničíme přírodu - za to všechno nás tržní ekonomika odměňuje tím, že nás nelzlikviduje okamžitě, ale postupně. V tržní ekonomice máte tedy na výběr mezi rychlou a pomalou likvidací sama sebe, popřípadě možností profitovat z toho, že ekonomika utlačuje ostatní a stát se parazitem.

" lidé jsou stále nemocnější a línější" - to, že jsou nemocnější je do značné míry dáno tím, že žijí v době, která vyvolává větší tlaky. A zas tak líní také lidé nejsou - ale když je necháte dřít za malou mzdu a možnosti postupu nebo prosazení se jsou minimální, tak prostě ztrácí motivace. A pro pitomce - ano, někteří dosáhnou úspěchu, ale je jich velice malé procento, a ještě menší je procento těch, kteří to dokáží, aniž by se chovali neeticky. Pro naprostou většinu platí to, co píšu a těch pár procent úspěšných celek nevytrhne. Kromě toho se v součastném kapitalismu často ti líní prosadí lépe, než ti, kteří pracují. Lidé nejsou líní, jen vidí, že pracovitost dnes nikam nevede. A mnoho z nich (hlavně ti slušní) jsou tak jako tak nuceni tvrdě pracovat bez ohledu na to, zda to někam vede.

375260

12.12.2019 13:48

RE: revoluce

rosco 185.?.?.?

Reakce na 375260

pouze ekonomicti analfabeti nechapou ze volne trhy a kapitalismus skoncily legalizaci penezokazectvi a manipulaci urokovych sazeb a peneznich objemu pejzatymi aparatciky Fedu roku 1913. Od te doby nikde na svete zadny volny trh neexistoval ackoli to vypatlani politicti tajtrlici neustale vytrubuji. Manipulace urokovych sazeb, tedy kreditniho trhu ktery je stezejnim pilirem kazde ekonomiky, se automaticky promita do veskerych procesu a tvorby cen v hospodarstvi a neni nic jineho nezli obdobou planovane ekonomiky za bolsevika. Pouze zastydli natvdrli bolsevici kteri dodnes nepochopili proc jim 1989 spadly hracky do kanalu, stale blekotaji bolsevicka hesla o skodlivem volnem trhu ktery uz vice nez 100 let nikde neexistuje. [chechtot][chechtot][chechtot]

375295

12.12.2019 15:29

RE: revoluce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375295

Volné trhy s tím, co nazáváte penězokazectvím (tedy monetární politiku a bankovnictví částečných rezerv) neskončili. Ale i kdyby, byl to právě volný trh a krize které způsobuje, co donutilo lidi takto jednat. Bohužel tyto nástroje nejsou úplně efektinví, ale jisté omezní krizí se jim musí nechat. Kdyby tedy volný trh skončil s "penězokazectvím", ke keterému lidi donutil, znamenalo byt to, že je nestbilní. Proč asi lidé to penězokazectví dělají? Myslíte že jen ta pro srandu králíkům? Proč se nenašla země zaslíbená, která by měla "ten pravý" kapitalismus a volný trh? Je to prostě prostě proto, že "ten pravý" kapitalismus a volný trh funguje ještě hůře, než ten, který máme dneska. Chcete vyřešit problém tím, že zrušíte to, co problém řešilo v minulosti? Vím že se opakuji, ale "ten pravý" kapitalismus a volný trh nefunguje. Socialismus podle zastácnů kapitalsimu skončil proto, že fungoval špatně. Proč tedy neuznáte, že pokud podle vás sknočili volné trhy, je to proto, že také fungovali špatně? Nakonec ještě dodám, že i když se tu zastávám monetarismu, také mu moc nefandím a dávám přednost keynesiánství nebo ještě radikálnějším způsobům řešení. Ale problém prostě nelze řešit tím, že nebudete dělat nic, kromě zrušení toho, co udělali ti inteligentější před vámi.

375298

12.12.2019 19:30

RE: revoluce

rosco 185.?.?.?

Reakce na 375298

problem je ze nemate nejmensi poneti jak kreditni trh a penezni system funguje, tento system v zadnem pripade nezavedli lidi, a funkcni penezni system neskoncil protoze nefungoval , s vyjimkou doby obcanske valky to pred 1913 bylo stoleti s nejlepsi prosperitou v dejinach,nybrz byl 1913 sabotovan pejzatou bankovni mafii ktera financovala volby Wilsonovi a pred Vanocemi vyuzili poloprazdneho kongresu a ten podvod protlacili, blbec Wilson jim to podepsal a pozdeji sam priznal ze zruinoval Ameriku. Volny trh nemuze existovat v jednom state pokud vetsina politickych tajtrliku ve svete se nasledkem povalecne situace podvolila dolarovemu diktatu, ekonomika neni piskoviste kde si muzete delat babovicky sam.
Volne trhy lze samozrejme sabotovat desitky let, nakonec se ale nevyhnutelne prosadi protoze neexistuje prostredek jak nastavajicimu kolapsu te giganticke kreditni bubliny zabranit, zadna politicka sila nemuze prehrat ekonomicke zakonitosti, to uz si soudruzi v SSSR vyzkouseli. Jedno mohu garantovat momentalne si bankovni mafie a jeji politicti tajtrlici kali strachy do bot, protoze uz pochopili ze den poznani se blizi, magori doufaji ze se zachrani zavedenim dalsiho podvodneho systemu s crypto menou, budou mit smulu.[chechtot][chechtot][chechtot]

375304

13.12.2019 3:53

RE: revoluce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375304

Pokud se volné trhy nevyhnutelně prosadí, tak zde ztrácíte čas. Nemusíte se jich zasávat a vykládat, jak jsou dobré, protože se prosadí sami i bez vašich ideologických nesmyslů.

"Jedno mohu garantovat momentalne si bankovni mafie a jeji politicti tajtrlici kali strachy do bot" - pokud se něčeho bankovní mafie něčeho bojí, je to spíše revoluce nebo státní regulace, a ne prosazení voného trhu.

"nemáte nejmensi poneti jak kreditni trh a penezni system funguje" - totéž si mylsím já o vás, ale to asi nevyřešímem, takže nemá cenu poračovat.

375312

13.12.2019 23:13

RE: revoluce

rosco 185.?.?.?

Reakce na 375312

"pokud se něčeho bankovní mafie něčeho bojí, je to spíše revoluce nebo státní regulace"
vase predstavy jsou primo infantilni, zrejme jste z vaseho Prdlakova jeste nevytahl paty. Bankovni mafie se zadne regulace bat nemusi, jednoduse protoze si diky penezokazectvi politicke tajtrliky uz davno koupila a jakoukoli "regulaci", kterou tajtrlici maji odhlasovat, si pred tim sepise sama. To se ukazalo uz po 2008.Podobne jako si vetsina multikoncernu pise vetsinu zakonu sama nez tajtrlikum povoli neco kecat, na to maji v Bruselu tisice lobbyistu a v Amrdolstanu a vetsine NATO statu to neni jinak. Jestlize v nejlepsim kongresu ktery lze koupit dostane amrdolsky korupcnik 300 strankovou predlohu zakona necele 2 dni pred hlasovanim, mohou pouze vymydlene mozky verit ze to tam nekdo cte.Take z zadne revoluce strach mit nemusi, konzumistanem zblbly a pod dluhy sipajici ovcan ma jine starosti.
Udelate lip kdyz si z vaseho "ekonomickeho " piskoviste vezmete volno a zopakujete si kdy se pise i nebo y.
[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

375337

11.12.2019 8:25

Ta parta

Pacholíček 80.?.?.?

Autor zapomněl zmínit to nejdůležitější.

A to je že ty Jakobíny , bolševiky a další vrahouny vždy vede a sponzoruje ta parta co žije z vyrábění válek, revolucí, rozvratu , vražd milionů a plundrování planety a hlavně z těch svých pěti %.

No a protože ta parta má dnes nakradené skoro neomezené prostředky tak nás potěš Pánbůh. I když jak tak koukám na vraždění křesťanů všude po světě, ani s ním se nedá moc počítat.

Takže hezký den.

375264

11.12.2019 15:27

RE: Ta parta

Miroslava 46.?.?.?

Reakce na 375264

"Zde ďábel s Bohem bojují a polem bitvy jsou srdce lidí." (Dostojevskij).
A proti dobrým lidem ďábel brojí ne méně. Ne nadarmo moudří lidé říkali: chceš-li činit dobro, připrav se na zlo.

375273

11.12.2019 9:39

konec vlastnického práva

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Šušká se, že enormí zdražení bytů mají na svědomí pejzatí developeři z Izrahelle, kteří tu skupují ve velkém miliardové projekty celých obytných komplexů. Z Německa byli vykopnuti, tak se realizují v českém bantustánu, kde je vše dovoleno a nikdo se lidí nezastane.

A to celé je pak součástí plánovaného zrušení vlatnického práva, což je nám prezentováno jako výhody sdílené ekonomiky.
Zrušení vlastnictví aut je už v plném proudu, nemovitosti jsou další na řadě.

Vše to jde ruku v ruce s "čínským" kreditovým systémem, ve kterém o tom, co máte právo užívat a na co máte nárok, bude rozhodovat centrální úřad podle výše vašeho sociálního kreditu.

375266

11.12.2019 10:25

RE: konec vlastnického práva

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375266

"Šušká se, že enormí zdražení bytů mají na svědomí pejzatí developeři z Izrahelle" - i kdyby to byla pravda, tak tito lidé to skupují proto, že jim to volný trh a instituce vlastnicví dovolí. A pokud nezrušíte soukromé vlastnictví, vždy se takoví lidé najdou. Jen tedy dokazujete, že soukromé vlastnictví je nestabilní. Ale ve skutečnosti to tím není. Bytů v místech, kde je i práce je omezené množství, a dostanou je jen ti, kdo dají nejvíce. To vede k tomu, že aby lidé dali nejvíce, musí se co nejvíce zadlužit a čím více se lidi zadluží, tím více roste cena, protože tím více lidé mohou dát. Ačkoliv sdílenou ekonomiku nepovažuji za ideál, je zjevně lepší než vykořisťování, která provádí soukromé vlastnictví a trh. Byl bych moc rád, kdyby zrušení vlastnického práva někdo plánoval. Bohužel se asi jendá jen o vaše konspirace. Pokud jde o čínský kreditový systém, tak je pravda, že je možné ho zneužít a Číňané ho asi zneužívat budou. Ale pokud ho budu využívat k tomu, že lidem, kteří se nechovají slušně omezí přístup k některým službám, může to mýt i výhody (například by bylo možné poratit si s tzv. "nepřizpůsobivými" tak, aby se nemuseli omezovat sociální či ostatní služby pro ostatní lidi.

375268

11.12.2019 15:48

RE: konec vlastnického práva

Miroslava 46.?.?.?

Reakce na 375268

Číňané vynalezli neobyčejně efektivní systém totální kontroly a řízení lidí. Protože je kreditní systém neobyčejně efektivní, bude zanedlouho využíván i ostatními zeměmi. Ty země, které se budou vzpírat systému, budou v ekonomickém rozvoji zaostávat. Nejstrašnější je, že více než 70% Číňanů kreditový systém podporuje. Domnívám se, že vlivem rychlé degradace lidstva, neschopnosti mnohých odlišit dobro od zla, dobré od špatného, bude systém s nadšením přijat i ostatními zeměmi. Lidstvo se sedmimílovími kroky posune k budoucí absolutní tyranii, k lidskému dobytku.

375274

11.12.2019 16:37

RE: konec vlastnického práva

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 375274

Na západě budou automaticky dostávat víc kreditů ti tmavší, a bude vymalováno.

375275

11.12.2019 18:24

RE: konec vlastnického práva

Pacholíček 80.?.?.?

Reakce na 375268

Vy toho panáčku asi moc nasysleného nemáte,když byste se s ostatními tak rád dělil. Zkuste Kubu, tam je to společné a všichni si to navzájem půjčují. :lol[smích]

375279

11.12.2019 22:35

RE: konec vlastnického práva

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375279

Kuba na tom byla hůře než ČR i za socialismu. Takže neposílejte ostatní na Kubu. Celý socialistický blok byl na tom hůře než západ už před vznikem socialismu, s výjimkou ČR a Německa. Státy jako Ukrajina, Kazachtán, Rusko a další po přechodu ke kapitalismu svou životní úroveň zhoršili. A to, že socialismus na Kubě, nebo ten, kerý byl v minulosti zde byl špatný, neznamená, že busí být špatný i ten v budoucnosti. Chyby lze opravit. A že toho moc nemám? Ano. Každý režim hájí ti, co se za něj mají dobře. Možná jsou podle vás ti, kdo toho mají málo blbci. Ale co jsou ti, kteří místo argumentů obviňují lidi z nedostatku majetku a chtějí vystěhovat ty, kterým se nelíbí režim? Myslíte že jsou to inteligentí demokraté?

375284

12.12.2019 9:49

RE: konec vlastnického práva

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 375279

Je vidět, že to tam dobře znáte. Žil jste na Kubě?

375290

12.12.2019 12:31

RE: konec vlastnického práva

pacholíček 80.?.?.?

Reakce na 375290

Pane, o tu Kubu tady přece vůbec nejde.

Jen jsem si dovolil naznačit, že kdo nic nemá, ten se rád podělí s těmi co mají.
A kdo má a zná cenu dřiny kterou ho to stálo ten s tím dělením tak nespěchá.
A hlavně ne s těmi ,co zevlovali a mleli pantem když on makal.

Většina těch potrefených smrtících ideologií pracuje s mindráky a závistí těch co nemají. Ať už vinou systému, nebo vlastní.

Na závěr uvedu , že ani já se v prachách nekoupu, co mám mi stačí a dělit se budu jen se svou rodinou , kterou vedu k práci, myšlení ...a lásce.

Což ( jak musím dodat) mi tento prasečí systém sabotuje jak jen může.

375293

12.12.2019 13:32

RE: konec vlastnického práva

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375293

Vůbec nejde o to, kdo se rád podělí. Ani zloději nebudou chtít vracet majetek. Jde o to, jeslti je rozdělení majetku založené na soukromém vlastnictví v kapitalismu spravedlivé nebo ne. Kdo má kapitál vidělává stále více a kdo pracuje vydělává stále méně. Ano, kdo má majetek nechce se dělit. Ale je správné že tem majetek má?

https://www.euro.cz/byznys/ilona-svihlikova-nejvet...

375294

12.12.2019 15:56

RE: konec vlastnického práva

Pacholíček 80.?.?.?

Reakce na 375294

.....je to marný, je to marný , jeto marný....tak pravil Pacholík.

375299

11.12.2019 17:40

Civilizovaný svět míří, bohužel, velmi rychle do pr.ele

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Příčiny vidím především v těchto faktech:
1. Největší banky a korporace vlastní prohnaní zločinci v drahých oblecích.
2. Mnozí politici a tzv. zástupci lidu jsou zkorumpovanými, vydíranými či zastrašenými slouhy zločinců z bank, korporací, investičních fondů, kteří "šijí" mazaným zločincům na míru zákony, přepisy a vyhlášky.
3. Vědecko technický pokrok slouží především k maximalizaci zisků samozvaných "elit". Pokud z toho mají užitek i otroci, je to nechtěný vedlejší produkt.
4. Média mainstreamu ovládají a kontrolují zločinci stejného původu a vyznání jako jsou vlastníci bank a korporací.
5. Otroci jsou pasivní, velmi naivní a snadno manipulovatelní. Digitální technologie tento proces jen výrazně urychlily. Myšlení otroky stále více bolí, a proto jen papouškují to, co viděli a slyšeli v médiích mainstreamu.
6. Západní státy a ty, které se k nim nadšeně hlásí, už žijí jen dluh, a to zbytku světa a budoucích generací.
7. Lidé v civilizovaných zemích neuvěřitelně zpohodlněli. Dokonce tak, že už se neobtěžují domýšlet důsledky svého konání i svého pohodlného a vypočítavého nekonání.
8. Mantrou v civilizovaných zemích se staly líbivé pojmy demokracie, svoboda, lidské práva. Právě ty pojmy, které "elity" pokrytecky používají k soustavnému ospravedlňování svých zločinů jako je "humanitární" bombardování nevinných, masový export státních převratů, atentáty na nepohodlné, jejich ostrakizace v médiích ad. Hlavně když je v těchto zemích co ukrást nebo tyto země mají pro zločince strategický význam.
9. Stabilita financí je založena už jen na důvěře hodně naivních či beznadějně zamilovaných otroků. Zamilovaných do falešných "american dreams" šířených Hollywoodem. Ten, mimochodem, ovládají taky "elity". Jak může být stabilní systém, kde chybějící bilióny jsou doplněny jen klávesnicí vlastníků největších bank, to opravdu nechápu. Asi nebudu sám.
10.Ve světě je daleko více ničivých zbraní než zdrojů pitné vody, kvalitních potravin,důstojného bydlení, solidního vzdělání, zdravotnictví na úrovni 21. století, hodnotné kultury v masmédiích.
Pokud za těmito příčinami po chvíli přemýšlení naleznete bezohlednou honbu šílených psychopatů a jejich slouhů za mamonem a mocí na jedné straně a pasivitu a naivitu otroků na straně druhé, nemůžete pochybit.

375277

11.12.2019 17:53

Zlaté doby pokroku už dávno skončily.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Největší érou pokroku byla studená válka. Lidé létali na Měsíc, existovala nadzvuková dopravní letadla, začala výstavba tunelu pod průlivem La Manche, vznikaly jaderné elektrárny a mnoho dalšího.
Mnozí namítnou, že teď zas máme internet, smartphony a LED svítidla, které dřív nebyly. To je pravda, avšak tyto současné divy techniky by byly nemyslitelné bez velkých vynálezů 20.stol., jako jsou polovodičové součástky v podobě tranzistorů, diod a mikročipů.

375278

11.12.2019 19:48

RE: Zlaté doby pokroku už dávno skončily.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375278

K těm příkladům dnešní "vyspělosti" - Internet je produkt studené války - vzniknul jako decentralizovaný sytém dorozumívání, který nepřítel nemůže vyřatit tím, že zničí několik málo uzlů (i když vědci úkol trochu obešli a navrhovali síť, která nebyla plně určena pro vojáky - každopádně se jedná o spolupráci armády a akademiků, které financoval stát). Prosadil se až na něm podnikali soukromníci, ale ti by ho nikdy nevyvinuli. O smartponech je odkaz níže, a pokud jde o LEDky, tak na to, jek je EU podporovala všichni nadávali. Ale kyby se neomezily původní světelné zdroje a nefinancoval výzkum státem, byla by produkce LED světel natolik drahá, že by se neuchytili. Takže nejen výzkum, ale také omezení trhu, aby se to dostalo do sériové výroby a tím to mohlo mít přijatelnou cenu. Mimochodem všechny oblasti, v nichž jsou USA na světové špičce, dostávají velmi štědré dotace. Soukrmíci maximálně najdou využití pro objevy financované státem, ale soukromá firma bude vědce vždy financovat jen velmi omezeně, pokud nebude příjemcem štědrých dotací. Podnikatelé mají někdy nápady na využití ale zpravidla jen zpalatí za to, aby se mohl vynález vyrábět ve velkém, na samotný objev už ale v naprosté většině případů příjdou vědci, kteří ze zisku neuvidí ani dolar. Pár podnikatlů s dobrými nápady se najde, a jsou pak vystavováni, aby si lidé myleli, že je to tak vždycky. Ale jsou to jen výjimky.

(Nejen) Apple jako příklad úspěšného podnikání
https://a2larm.cz/2014/08/neviditelna-ruka-statu/

Něco z toho o čem píšu je také popsané v knize 23 věcí, které vám neřeknou o kapitalismu. Lze to stáhnout zde:
https://ulozto.cz/file/NqahMJ4vE5QF/23-veci-ktere-...

375280

11.12.2019 19:57

Svět kapitálu bez hodnot

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Pan autor má ve všem naprostou pravdu. Dovoluji si poznamenat, že po přechodnou dobu po odpoutání se od Světa kapitálu bez hodnot musíme najít a obnovit vlastní cestu rozvoje pomocí programu maximální možné soběstačnosti bez úzkých hospodářských a ideologických vazeb na Svět kapitálu bez hodnot.
To znamená, že nějakých 20 let nebude moci platit tzv. tržní systém tak jako doteď. Až se obnoví maximální možná soběstačnost bez zhoubného vlivu tzv. EU a těch vlivových lobystických sil, které pracují ne pro naše ale pro cizí zájmy, tak bude možné vrátit se na cestu kvalitního vývoje a pokroku.
Stejné cíle pro odpoutání se od cesty do ekonomického záhrobí pod vedením tzv.EU sledují moudří lidé ve Velké Británii (Brexit). Stejný proces je potřeba zahájit i u nás, než nás bruselské EU-monstrum nevysaje a nezbaví všech vlastních možností svobodného rozhodování.

375282

12.12.2019 15:24

Nic s tím neuděláme

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

V časově nepříliš vzdálené době si dá valná část lidstva nedobrovolný odchod ze scény. Zrychlující se změny klimatu (na kterých my, lidé, máme zásadní podíl) budou postupovat nadále a jsou již tak pokročilé - že jejich samovolnou dynamiku už nic nezvrátí ... a to se nestane za 100 nebo 50 let - ne, to vše přijde během příští dekády. Drastické účinky klimatických změn , které mají bezprostřední dopad na naše životy, jsou všudypřítomné a budou dále narůstat. Hledat viníky nemá smysl, to nic neřeší ………A vykládat co můžeme nebo bychom mohli proti tomu dělat, není relevantní, protože my to stejně neuděláme.

375297

12.12.2019 18:20

RE: Nic s tím neuděláme

kolokol 185.?.?.?

Reakce na 375297

Copak my, ale oni, oni! Oni jsou takový ředitel zeměkoule, jako já arcijáhen - řekl by Azazelo.

375301

12.12.2019 22:05

RE: Nic s tím neuděláme

Pacholíček 80.?.?.?

Reakce na 375297

Díky Vám pane ( pokud nejste bytostí některého z 16- ti jiných povolených pohlaví)
je tato diskuse nejen přínosnou, ale též zábavnou.
Dalo by se lidově říci, že je to pr..l.
Není nad to se před začátkem Armagedonu ještě pořádně od srdce zasmát.[chechtot]

375307

12.12.2019 23:35

Skupina Greténi

Gój 46.?.?.?

Reakce na 375297

Diskutující byl na školení u Gréty?
Ideologie změny klimatu má sloužit nejlepšolidem k úpravě cen zboží a služeb a ke kontrole podlidí. Pěkně zní, že touží trvale kontrolovat emise každého vozidla, oproti například Velký bratr tě sleduje. Dokonalí zachránci podlidí.

375310

13.12.2019 4:05

RE: Skupina Greténi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375310

Greta má mnohem více rozumu než vy, ale vám by to školení nepomohlo. Nebyl na něm ani "diskutující", protože Greta si myslí, že má smysl bojovat za lepší svět. Změna klimatu není ideologie, ale vědecky ověřený fakt. To, že to ji někteří zneužívají k tomu, aby okradli ostatní, je problém, ale není to důvod k tomu, abychom nedělali nic. Kritizujete snahy ostaních, ale jediné řešení, na které se zmůžete vy, je nedělat nic.

375313

16.12.2019 13:34

RE: Skupina Greténi

kolokol 185.?.?.?

Reakce na 375313

Neuďte naivní. To, že je Gréta medializována po celém světě a jezdí poučovat do centrály OSN a já nevím kam všude ještě, znamená jediné - mocní všehoschopní si ji vybrali. Jinak by po ní neštěk ani pes! A dál se stačí zamyslet proč asi. Proč asi se například zaměřili právě na velmi mladou generaci. To ona tak především bude svou angažovaností přispívat k naplnění agendy, nad jejímiž výsledky (možná lépe řečeno cíli) zapláče. Vůbec si nedělám iluze o motivech oněch nemocných mocí. Podle ovoce je poznáte - rozuměj současný stav světa na pokraji všeobecné destrukce.
A to, že věda slouží především soudobé vládnoucí elitě a její ideologii - to je ten ověřený fakt. K tomu máme všechny ty akademie věd, řízené politruky tipu pana Drahoše.
Vůbec nepopírám, že se lidstvo chová k Zemi (a nejen k ní) barbarsky, a že ji hrozivě devastuje. Ale promiňte, věřit v nové náboženství se svatou Grétou v čele, to je jen pokračování cesty do pekel. Stále je přece třeba si udržovat jak nadhled, tak i ten prostý selský rozum. A ten, ačkoliv se nebude ohánět "zaručenými" vědeckými fakty, nikdy nesklouzne k fanatismu.

375404

Příspěvků: 30

11.12. 00:43  zkraťte to
11.12. 13:06 Rusky Troll  RE: zkraťte to
11.12. 05:44  revoluce
12.12. 13:48 rosco  RE: revoluce
12.12. 15:29  RE: revoluce
12.12. 19:30 rosco  RE: revoluce
13.12. 03:53  RE: revoluce
13.12. 23:13 rosco  RE: revoluce
11.12. 08:25 Pacholíček  Ta parta
11.12. 15:27 Miroslava  RE: Ta parta
11.12. 09:39  konec vlastnického práva
11.12. 10:25  RE: konec vlastnického práva
11.12. 15:48 Miroslava  RE: konec vlastnického práva
11.12. 16:37 Jan Hanuš  RE: konec vlastnického práva
11.12. 18:24 Pacholíček  RE: konec vlastnického práva
11.12. 22:35  RE: konec vlastnického práva
12.12. 09:49 Qwe  RE: konec vlastnického práva
12.12. 12:31 pacholíček  RE: konec vlastnického práva
12.12. 13:32  RE: konec vlastnického práva
12.12. 15:56 Pacholíček  RE: konec vlastnického práva
11.12. 17:40  Civilizovaný svět míří, bohužel, velmi rychle do pr.ele
11.12. 17:53  Zlaté doby pokroku už dávno skončily.
11.12. 19:48  RE: Zlaté doby pokroku už dávno skončily.
11.12. 19:57 svatoslav.butora  Svět kapitálu bez hodnot
12.12. 15:24 Honi soit qui mal y pense  Nic s tím neuděláme
12.12. 18:20 kolokol  RE: Nic s tím neuděláme
12.12. 22:05 Pacholíček  RE: Nic s tím neuděláme
12.12. 23:35 Gój  Skupina Greténi
13.12. 04:05  RE: Skupina Greténi
16.12. 13:34 kolokol  RE: Skupina Greténi

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 12

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 6

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,63 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 901,62 Kč
1 unce stříbra
491,12 Kč
Bitcoin
948 557,10 Kč

Poslední aktualizace: 23.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 425