Diskuze k článku

USA zesilují geopolitický boj o Sýrii

Příspěvků 10

6.11.2019 3:15

Jak je to ve skutecnosti v Syrii

Rudolf_K 185.?.?.?

Syria Polls
https://www.keepandshare.com/doc9/21135/syriapolls...

Uniklý dokument Organizace pro zákaz chemických zbraní o Dúmě
https://voxpopuliblog.cz/unikly-dokument-organizac...

374426

6.11.2019 10:25

USAci sa ani nemusia snažiť tajiť

libertarian 31.?.?.?

USAci sa ani nemusia snažiť tajiť svoje ciele - cudzie územie a cudzie zdroje surovín. Ovčania aj tak budú veriť iba tomu, čo im nadiktujú domáce médiá. Resp. je ovčanom všetko ľahostajné.
Civilizácia založená na ľudskej hlúposti a na ľahostajnosti zákonite skape.

A je signifikantné, že USAcka armáda už vôbec nerešpektuje rozhodnutia prezidenta.

374430

6.11.2019 15:19

Je toto scestná myšlenka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Za prezidenta Trumpa USA zbrojí jako nikdy. Tvrdilo se, že SSSR byl Reaganem uzbrojen. Tomu nevěřím, komunistický systém se zhroutil sám a ekonomika na tom podíl neměla. Důvodem byl ideový marasmus, lidi tomu už všeobecně nevěřili a Gorbačovova perestrojka bylo jen krycí jméno místo "Ukončeme to." Ale proč Trump tak zbrojí? Jsou názory, že jeho úkolem je americká perstrojka. Deep world musí jasně chápat, že Amerika je škůdcem Země, že takhle to nemůže jít dál. Jakoby Trump měl tu perstrojku za úkol. Pokud je tomu tak, pak se pokouší Ameriku uzbrojit. Výroba zbraní je k ničemu, pokud nejsou použity ve válce. A je další zjištění, že Trump válku nechce. To se myslím už prokázalo. Za Trumpa roste Americký dluh šíleně. To nemůže jít donekonečna. Jde to je potud, pokud je dolar žádaným platidlem. To taky nemůže jít do nekonečna. Lidi nekrytému dolaru věří čím dál míň. Je sice fakt, že US deep state válku chce, takže zbrojení podporuje, ale za podmínek neválky musí jednoho dne nazřít, že se vše investovalo do hromady šrotu, a že stát je na dně. A možná, že Trump svým šíleným zbrojením právě tuto vizi má. Jak je na tom ČR? Pitomci třeba v ODS taky zbrojení podporují. Takže i my se jednou probudíme v zimě se zjištěním, že máme holou prd.l. To prozření vlastně celého Západu bude děsivé. A teprve pak západní pitomci v hrůze poznají, proč Trump tak šíleně zbrojil a budou skákat z mostu, že ho v tom podporyvali.

374431

6.11.2019 16:15

RE: Je toto scestná myšlenka?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 374431

je to presne naopak, ekonomicky srab byl hlavnim faktorem kolapsu, v zadnem pripade ale neslo o nejake uzbrojeni amrdolskymi sasky. Krome mizerne produktivity ekonomiky byl hlavnim duvodem propad ceny ropy a zlata a tudiz kriticky nedostatek devizovych prijmu. [velký smích]

374432

6.11.2019 22:43

RE: a také by bylo na místě se zmínit o tom, proč se ty ceny zlata a ropy propadly ... a r. 2014 též ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 374432

- Čím začali?


Rozpočtem Sovětského svazu. Pořadí bylo následující plyn, ropa, zlato a zbraně. První dvě položky tvořili 66 % devizových příjmů. V prvé řadě bylo SSSR rozhodnuto tyto položky vyloučit. Jak to tedy udělali? Zastavili stavbu druhé větve plynovodu ze Sibiře do západní Evropy. Po dohodě se Saudskou Arábií snížili cenu ropy šestkrát na 9 -10 dolarů za barel. Dále pak v západní Evropě byly rozmístěny rakety Pershing, což zkrátilo dobu doletu do Sovětského svazu o šest minut a stalo se vážnou hrozbou bezpečnosti pro SSSR .Realizovat tzv. „hvězdné války“ nebylo možné jak technicky, tak technologicky ale hlavně o co šlo, bylo vyvolat závod ve zbrojení. S touto strategií Reaganova administrativa počítala tak na 5 až 10 let. Začalo to celé v roce 1982 a 23 prosince roku 1991, dva dny do rozpadu Sovětského svazu byl Gorbačev ohlásil defolt 96 miliard dolarů dluhu.


Jak se pan Robinson tvářil, když vám to říkal?


Považoval za velkou čest účastnit se tohoto podniku… nutno říci, že vše držel v mimořádné tajnosti. Jak sám Robinson říkal, že o této akci vědělo jen 12-13 lidí. Reaganovy administrativy. Dokonce ani viceprezident George Bush nic neměl vědět, protože by kvůli svým ropným zájmům nemusel se snížením cen ropy souhlasit.

374437

8.11.2019 12:16

RE: a také by bylo na místě se zmínit o tom, proč se ty ceny zlata a ropy propadly ... a r. 2014 též ...

rosco 185.?.?.?

Reakce na 374437

nesmysl, Pershing rakety byly pouze medialnim strasakem a nehraly v podstate zadnou zvlastni roli pro riziko atomove valky, Amrdol nemel zadnou moznost veskere ruske atomove zbrane eliminovat a SSSR tudiz nemel potrebu se zavodu ve zbrojeni zucastnit, zadna strana to nemohla vyhrat,k vyrobe zbrani se SSSR nepotreboval v cizine zadluzit, dluh vznikl financovanim importu zbozi ktere neefektivni ruska ekonomika nebyla schopna dodat, mimo jine i potravin. Nepochybuji ovsem ze tupe amrdolske stado kteremu byla tato propaganda predevsim urcena,bude naveky pysne jak Rusaky uzbrojili.[chechtot][chechtot][chechtot]

374460

6.11.2019 17:26

RE: Je toto scestná myšlenka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 374431

Názor, že Trump chce uzbrojit USA a tak zahnat skutečné vládce Ameriky z bank, korporací, investičních fondů (tzv. Deep State) do bažin, je hodně naivní. Trump se snaží zachovat hegemonii USA a dolaru co nejdéle to půjde, stejně jako uchránit svůj život. Už pochopil, že proti skutečným vládcům Ameriky nemá šanci a dopadl by podobně nebo úplně stejně jako JFK. Tedy pokud by šel proti zájmům amerických "elit". Proto američtí vojáci zůstávají v Sýrii a "hlídají" ropná pole, aby ropa a z ní plynoucí peníze zůstaly Amíkům a Amerika přežila o nějaký ten měsíc svůj fatální a nevyhnutelný bankrot a ústup z výsluní. Je rok před prezidentskými volbami za velkou louží, a proto se snaží před voliči vypadat jako tvrďák. Amíci to milují. To americké "elity" se skutečně připravují na poslední válku a naivně věří, že nějakým podrazem (v nich jsou skutečně dobří ) a svými tajnými službami a armádami vyvolanou (samozřejmě pod falešnou vlajkou) jadernou či biologickou válku vyhrají a celý svět bude navždy patřit jenom jim. Tentokrát už ne. Definitivně by skončily mezi prvními oběťmi.

374433

6.11.2019 21:24

RE: Je toto scestná myšlenka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 374433

Tak jistěže je to oligarchie. A přes potěmkinovské kulisy rotují armádu na své zájmy kdy prý 1/10 je cíleně nasazovaná a ostatní jsou v kempech v záloze a sehnat si žoldáky mají celkem snadné. Víceméně tak fungují armády oligarchů na ukrajině.

https://www.youtube.com/watch?v=n79B3FHi0Fs

V jedno období vědci byli alarmisté že dojde ropa naprosto nejpozději v roce 2000. Pokud přebírali info z pindostanu a nemohli ji loupit po světě pak tedy ano.

Je to i odpověď na rojení nato kdy snad už před 5.lety měli 80 000 žoldáků na hranicích s ruskem.

Co to znamená pro evropany ani nedomýšlejte.

http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americky...


http://leva-net.webnode.cz/products/vodikova-budou...

374435

8.11.2019 11:12

RE: Je toto scestná myšlenka?

tora85 143.?.?.?

Reakce na 374431

Mate castecne pravdu. Ale krom uzbrojeni, ho vysal i ideologicky. Blahobytem zapadu stahoval lidi z vychodu. A zajimave, ze kdyz ten zapadni blahobyt ztratil smysl, zacinaji ho demontovat. Staci se podivat na migraci, gender, zelenou ideologii atd atd. Kdo to asi vse podporuje? Ti stejni, co staly za vsemi srackami co z anglosaskeho sveta prisli.

Nahodim sem zajimave povidani na Svobodnem universu. Pan emigroval do USA a popisuje zajimave co se to vlastne v te emerice a u Trumpa deje.

https://soundcloud.com/svobodneuniversum/dusan-neu...

https://soundcloud.com/svobodneuniversum/dusan-neu...

https://soundcloud.com/svobodneuniversum/dusan-neu...

No. Jinak si nemohu pomoct. Nejdrive jsem si myslel, ze ty valky jsou primarne proti Rusku. Kdyz se podivate ktere staty byly od padu zelezne opony napadeny amerikou, jsou to skoro vsechny, ktere byly v sfere sovetskeho vlivu. Anebo byly historicky s ruskem nejak svazane.

Vzal jsem si ale po nekolika letech opet do ruky knihu od Zecharia Sitchina. Ac se nekomu nemusi zdat, a muze ji povazovat za konspirace typu Daniken a podobne, presto je ten pan jednim z mala lidi, ktery dokazali rozlustit a cist sumerske pismo. Byl nesmirne vzdelany a jeho pohled je jiny, a dost zajimavy. Kniha se jmenuje Dvanacta planeta. (jinak knih vydal vic).

A nemohu si pomoct, ale kdyz to vezmu z druhe strany, tak sice rusko nebo cina jsou stale tercem, ale mne to prijde jako valka o spiritualitu. Valka o zniceni historie. Jen si vpomente jak kdyz americani napadli v 2003 opet Irak. Jak rychle vybrakovali iracka muzea. Vse ze ztratilo. Bud bylo zniceno nebo rozkradeno. Nechapal jsem proc by mela byt muzea uchovavajici stare sumerske, mezopotamske a babylonske artefakty jednim z prvnich cilu utoku. Ale kdyz si date dohromady na koho zapad a ti co ho ovladaji utoci, pak to zacina davat smysl. Nakonec i to zniceni ruska ci ciny by znicilo bud slovanstvi, ktere je zaznamenane a prokazane uz po 8000 let, anebo cinu, ktera jako rise, ve smyslu statu, existuje uz pres 5000 let. Jsou predevsim spiritualni centra. Tos tak [smích]

374459

7.11.2019 12:30

otaznik

čitateľ 194.?.?.?

Mne to skôr pripadá, že vstup Turecka do Sýrie - ich mútenie situácie pod všetkými zámienkami, ktoré medzinárodne uviedli, je v skutočnosti len kulisou na vytvorenie zámienky pre USA, aby sa mohli v oblasti realizovať "kvázi nanovo". Tomu by zodpovedalo aj zdanlivé zlepšovanie vzťahov smerom k Rusku (ale "jeden" kšeft spojencov ešte nerobí), ktoré môže slúžiť práve na to aby to krylo úzku spoluprácu Turecko-USA. Na pozadí udalostí vidno líniu, ktorá vyzerá ako politická objednávka USA u Turecka. V podstate sedí presne časovo aj to, že keď USA ohlásili odsun vojsk, začalo sa v celej veci babrať Turecko a situáciu vybabralo tak, že sa teraz USA oficiálne chcú (skúšajú) vrátiť nazad do hry. Samozrejme "idú chrániť Kurdov" (chudáci Kurdi, ak sa spoľahnú na takúto ochranu).

374445

Příspěvků: 10

06.11. 03:15 Rudolf_K  Jak je to ve skutecnosti v Syrii
06.11. 10:25 libertarian  USAci sa ani nemusia snažiť tajiť
06.11. 15:19  Je toto scestná myšlenka?
06.11. 16:15 rosco  RE: Je toto scestná myšlenka?
06.11. 22:43  RE: a také by bylo na místě se zmínit o tom, proč se ty ceny zlata a ropy propadly ... a r. 2014 též ...
08.11. 12:16 rosco  RE: a také by bylo na místě se zmínit o tom, proč se ty ceny zlata a ropy propadly ... a r. 2014 též ...
06.11. 17:26  RE: Je toto scestná myšlenka?
06.11. 21:24  RE: Je toto scestná myšlenka?
08.11. 11:12 tora85  RE: Je toto scestná myšlenka?
07.11. 12:30 čitateľ  otaznik

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 3

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
701 969,16 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 206