Diskuze k článku

Reakce na dnešní rozhodnutí Ústavného soudu o (ne)zdanění církevních restitucí

Příspěvků 21

16.10.2019 10:43

Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Miroslava 2a02:x:x:x:x:x

Evropská civilizace v dobách, kdy se opirala o křesťanství a jeho hodnoty, vzkvétala. Dnes kvůli podobným lidem jako je autor se křesťanství vytěsňuje ze všech sfér života evropské civilizace. To je hlavní příčina toho, proč vymíráme, ztrácíme sílu ducha a nejsme schopni klást odpor mnohem primitivnějším migrantům. Ztrácíme úspěchy všude, kde se jen podíváš - v ekonomice, vědě, vzdělávání, v kultuře. Takoví lidé jako je pan autor, se tyto zhoubné procesy snaží ještě urychlit.

A co týče daní - církev je třeba zbavit všech daní! Církevní památníky, které jsou velkými historickými památníky naší kultury, zdobí naše města, přitahují turisty, duchovně prosvětlují prostor a lidi, by měl udržovat stát. Nezapomínejme, že podpora církve - to je spása bílé civilizace.

Nejenom chlebem jediným je člověk živ....

374113

16.10.2019 12:49

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Jarda z Brna 109.?.?.?

Reakce na 374113

Podpora církve, která upalovala, mordovala, smilnila s králi země, pálila Bibli a její překladatele z latiny do běžného jazyka, kradla chudým majetek, těm vracet? Je mi těch lidí líto, že nevidí boha tohoto systému, který má zemi v moci, toho lháře a vraha, který se ,,Neustále přeměňuje v anděla světla,, a ovládá mysl nevěřících aby nebyli zachráněni. Nic se vracet nemělo, ale svět má rád to co je jeho vlastní a proto Nejvyšší musí těm líbačům noh a prstenů trochu pomoci a ,,umístit jim do mysli jednu myšlenku (kterou budou považovat za svou vlastní myšlenku) aby úplně spálili ohněm tu matku nevěstek, která opíjí národy krví smilstva. Ti, kteří velký Babylon, matku nevěstek podporují, dostanou stejný podíl v jezeře, hořícím sírou. Vracet má církev, životy umučených nevrátí ale prachy ať vysolej, paraziti!

374117

16.10.2019 13:30

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 374117

Ano, církev upalovala a mordovala. Ale to i vládci jednotlivých států, tedy státy. A také mnoho jednotlivců. Budete chtít zabavit majetek nějakému státu nebo člověku, protože ve středověku nechal stát nebo předci někoho popravit nebo přišli k majetku či území násilím? Zabavíte majetek firmám, které vykořisťovali dělníky? Historie, kterou zavinili lidé a doba, kteří dávno minuli nemůžou odsuzovat dnešek. Každý majetek byl někdy ukraden a nelze ho proto všem zabavit a hledat původní majitele. Pokud jde o celkové zabavování, pak je kapitalismus a v kapitalismu má podle všech pravidel církev na ty majetky právo. Pokud nechcete kaptialismus a chcete znárodňovat, jsem pro, ale všem se musí měřit stejným metrem. Pokud má platit daně cíkev nebo jí nemá být majetek vrácen vůbec, neměl se majetek vracet nikomu a nebo měl být zdaněn všem, kteří ho v restitucích získali - mnoho z nich má jistě také předky, kteří se nechovali zrovna férově. A proč rovnou neznárodnit majetek všem kapitalistům, kteří ultačují dělníky? A proč znárodňovat majetek, když stát se o něj podle kapitalismu neumí postarat, protože je málo tvrdý na lidi? Pokud církev nebude umět hostpodařit, tak o majetek příjde a koupí sí ho lepší, inteligentější lidé, kteří ho využijí k podnikání lépe a budou ho využívat ve prospěch všech, jak praví kapitalismus, naše nové náboženství. Není nutné nic zabavovat. Musíte si položit otázku, zda chcete kapitalismus nebo znárodňování, anebo zda chcete lidem určovat pravidla podle toho, kdo se vám zrovna líbí.

374119

16.10.2019 14:20

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Nereknu 37.?.?.?

Reakce na 374117

Dalsi adventisticky magor s miliony mrtvych...tu nevestku mas asi
fest v hlave, Freud je svine!

374120

26.10.2019 16:30

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Jarda z Brna 109.?.?.?

Reakce na 374120

Jaký adventistický magor? Bible je nadčasová. Nepatří žádné církvi ale všem křesťanským ovečkám. O velkém prádle co se trochu promele v Boží prádelně se mluví jako o soudu velikého Boha Všemohoucího, ne jako o touhách adventistů, katolíků nebo jiných... Pána asi irituje že má být pomlet v tomto soudu, protože se odmítá podřídit Božím spravedlivým měřítkům. Ve Zjevení Jana jsme vyzváni opustit matku ku*ev - Babylon. I se všemi jejími hnusnými praktikami. I s tou Bohorovností a samospravedlností. Mozná by pán chtěl aby to tu pokračovalo stále stejně a žádný soud aby ani neproběhl. To ale těžko zařídí adventisté, svědci nebo jiní. ,,O tom dni a hodině neví ani andělé ani Syn ale jen Otec, psal Pavel v listech spoluvěřícím. Dnes Syn Ježíš, Král, sedící po pravici Boží už ví kdy to přijde a třese se na to, udělat pořádek i na zemi jako ho udělal i v nebi. Tak nás tady nestrašte že nějací adventisti nás mystifikují. Je to Boží slovo milej pane. I kdyby pralesní muž vykřikoval že bude konec světa pro ničemné, věnujte tomu pozornost! A pokud jste podporovatele té nevěstky, rychle pryč z její náruče.

374301

16.10.2019 12:51

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 374113

Obávám se, že právě církev, resp. její hodnostáři - včetně Papá Franty - svým chováním celou věc pohřbívají. Restituce byly úplatkem, aby šli elitám na ruku.

374118

16.10.2019 16:30

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 374118

Nevím, zda byly restituce úplatkem, ale rozhodně proběhly proti vůli většiny národa a navíc protiústavně. Vždyť byly schváleny ve z prstu vycucaném režimu legislativní nouze členy Parlamentu, kterým už voliči vystavili stopku. Že Ústavní soud odmítl všechny oprávněné stížnosti už byla věc zřejmě čistě politická. Ale milí křesťané (tak jako např. Miroslava) by před touto loupeží neměli zavírat blahosklonně oči.
Církev mohla alespoň jako úlitbu ty daně zaplatit. Ale kterýpak zloděj by chtěl z lupu daně odvádět?

374121

16.10.2019 19:26

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 374113

Evropská civilizace začala vzkvétat když církve ztratily svou absolutní moc. Pokud to považujete za vzkvétání, tak ve jmému křesťanství si podrobovala a loupila jiné krajiny světa, za což Evropany domorodci dodnes "milují" a dnes se to Evropě začíná vracet. Jinak církev spíše dusila vědu a vědce likvidovala. Pokud za ta staletí pod diktátem církve přecijen nastal nějaký pokrok, tak nikoli díky církvi, ale církvi navzdory. Že vymíráme? Zbláznila jste se??? Lidská populace trhá stále nové a nové rekordy, snad až do odkrvení a zahubení hostitele. Samozřejmě včetně Evropy, která je po jižní Asii druhou nejhustěji zalidněnou oblastí světa.

A co se daní týče, církvi je třeba odebrat všechen nakradený a z lidí vytřískaný majetek, tak aby mohla existovat v souladu s Ježíšovým učením. A odstřihnout ji od všech dotací, ať si na svůj provoz vydělá, nebo přesvědčí jednotlivce k individuálním příspěvkům.

374124

16.10.2019 22:36

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 374124

Lidská populace trhá rekordy. My jako lidé nevymíráme. Ale my jako Češi, Evropané a běloši vymíráme. Nikdo se nezbláznil, pouze vidí někoho jiného ve slově "My". My nejsme muslimové, afričani nebo indové - ti se množí a trhají rekordy. My vymíráme. A mimohocdem je zajímavé, že váš fanatismus proti církvi je podobný, jako fanatismus církve proti nevěřícím ve středověku. Jistě, lidé jako vy jsou na straně většiny, protože je to výhodné. Ale většina nemusí mít vždy pravdu, ve středověku měla většinu církev. Jen čekám, až začnete navrhovat upalování. Ve středověk by jste do církve prefektně zapadl, ale chápu, že dnes už vás nechtějí. A pokud jde o to, že díky církvy nenastal žádný pokrok, tak například Gregor Mednel, objevitel zákonů dědičnosti, byl opat kláštera.

https://www.cirkev.cz/cs/vzdelani

https://www.charita.cz/aktualne/tiskove-zpravy/cesi-chteji-pecovat-o-seniory-doma-nevi-ale-na-koho-se-obratit/

374128

16.10.2019 20:50

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 374113

Středověk v době křižáckých výprav pod kuratelou církve byl jistě rájem na zemi. Lidem se tehdy žilo určitě lépe než pod zlým socializujícím bolševikem.

Zajímavé je, jak se každý katolík ohání tím, že církev klade odpor migrantům:
https://www.youtube.com/watch?v=MQ3o1Mt0Y1I

374126

16.10.2019 22:47

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Rudi 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 374113

Nechtěl jsem ale musím tak trochu reagovat na příspěvek od :Miroslava 2a02:6b8:b010:506c::3f.?.?.?

Dá se usuzovat ,že ta paní či pán jsou pořádně mimo.Chtěl bych vědět ,kdy v historii
Chtěl bych vědět z čeho čerpá ty bludy,že lidstvo v historii pod křestanstvím vzkvétalo?Církev odjakživa terorizovala kdekoliv obyvatelstvo.Když to vezmeme u nás,tak máme příkladů hodně.Když lidé již nemohli nadále trpět pod terorem církve a zrádného měštanstva,tak povstalo.Husité nám byli a budou vždy příkladem.Po bitvě na Bílé hoře zde byla zavedena násilná rekatolizace.Ti tzv,DOBŘÍ KŘESTANÉ opět vraždili a loupili jako o závod.Dá se tomu tak trochu přirovnat majetkový převrat v 1989. To se rozkradla státní kasa.Dnes se už musela udělat i díra zespodu
aby se mohlo šmátrat dolem.Takže jsme zadluženi až na věky.Zminujete ale i o tom ,že neumíme zastavit invazi migrantů.Ale je to možné zvládnout,jen právě tzv.křestané včele s papežem a sionisté se Sorošem,Krvavou Madlou dělají vše pro to aby byla zničena bílá civilizace v Evropě.Takže autor článku má ve všem naprostou pravdu..Tzv.náhrady církvi se musí zdanit.A to co bylo zloději zlodějům neoprávněně vydáno ,tak okamžitě se musí vrátit státu.Kdyby zde nebylo tolik zaprodanců a také křiváků z řad tzv.Justice ,tak to nemohlo dojít tak takové katastrofy.Zdalipak jste se také ozvala dříve když se k nám nahrnuli hnědí migranti ze Slovenska?[oči v sloup][oči v sloup][oči v sloup][oči v sloup][oči v sloup]

374130

17.10.2019 8:30

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 374113

Výborně, ale financuje si ty církevní zloděje že svého. Ze svého!

374132

17.10.2019 12:07

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 374113

Tak už dlouho jsem se takhle nezasmál. [chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

Je naprosto fascinující, co náboženství dokáže udělat s rozumem člověka. Chápete vůbec, že jste napsala naprosté nesmysly a pravý opak skutečnosti?

Jestlipak milá paní víte, že na většinu památek přispívá stát? Tedy i na kostely atd. I ti komouši to cálovali, dokonce jeden kostel za dost velké peníze přetáhli jinam. A i těm knězům platili výplaty...

Západní civilizace vzkvétala hlavně od renezance, tedy v okamžiku, kdy se oddělilo svazující náboženství od světského státu.

Mimochodem, když se podíváte na islámskou civilizaci, tak tam všichni v Alláha věří a chovají se jako poslušní náboženští otroci, ale že by to tam vypadalo lépe než u nás? No, asi máte jiné informace...

374138

16.10.2019 16:51

Církve

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

jsou vesměs odporné organizace. Kážou svým ovečkám vodu a jejich pohlaváři chlastají to nejlepší. Církve byly brzdou pokroku, udržovaly otroky v pokoře, v nevědomosti a v poslušnosti, pilně a po celá staletí hromadily majetek a tím i moc. Nemám nic proti víře, ale církve jako organizace jsou mi svou chamtivostí, mazaností, lhaním a zpátečnictvím odporné.O zneužívání nezletilých a o vysokých církevních hodnostářích ani nemluvě. Bez ohledu na vyznání. Církevní restituce byly velice nespravedlivé, protože církev majetky vyždímala z naivních otroků nebo dostala od aristokratů a boháčů za své věrné služby právě jim. Nezdanění církevních restitucí je jen další nespravedlnost v tomto šíleném světě, který se ohání slovem demokracie a spravedlnost všude, kde může, ale mocní a bohatí skutečnou demokracii a spravedlnost zašlapou všude v samém zárodku. Skutečná demokracie a spravedlnost jde totiž silně proti jejich zištným a mocenským zájmům.

374122

16.10.2019 20:51

Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí

Miroslava 5.?.?.?

Všem, kteří vystupují proti křesťanské církvi, za další tlak na katolickou církev, víru našich předků, pomněte že, nebudete-li si vážit vlastní církve, budete chodit do cizí - do mešit.
A nedovolíte si veřejné řìct ani slůvko proti.

374127

16.10.2019 22:45

RE: Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 374127

Přesně tak to bylo, předkové si nevážili své víry a kultury a prodali se jakémusi Cyrdovi s Metodem, taková tradiční domorodá prostituce, kolořiť furt dokola.
Přímo k ne_víře, co ?

374129

17.10.2019 2:39

RE: Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 374127

...tady budou mít muslimové zejména problém s našim ateismem, přesněji "českým esoterismem"...tady se nechytí...tady je draho, práce a vepřové

374131

17.10.2019 9:15

RE: Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 374127

Vážená, podle všeho asi ztotožňujete chování dnešní církve s tím, co kdysi hlásal Ježíš. Já si ale myslím, že za tu hamižnost, kterou převedi naši církevní hodnostáři v souvislosti s restitucemi i za ten hanebný způsob jejich prosazení, by je Ježíš vypráskal z chrámu, tak jak to udělal s kupčíky v Jeruzalémě.
A mimochodem, ten nejvyšší v Římě už dávno podporuje i migrační nákazu Evropy.

374133

17.10.2019 11:51

RE: Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 374127

Madam, ta Vaše posraná a veskrze prohnilá církev NENÍ církví mých předků a je to právě ona, která prostřednictvím toho šíleného Fany z Aržentýny nás Evropany a "křesťany" vůbec symbolicky složila k špinavým nohám úchylů a mohamrdánů a to gestem, které předvedl ten zplozenec pekel papež Pyjus František nedávno před celým světem., když těm špindírům imigrantrským ty čapy onehdá na náměstí sv. Petra obřadně olizoval...

Jste vskutku jeho ovečka a to dosti natvrdlá...To Jarda z Brna, to je jinej štramák, s ním já tentokrát plně souhlasím.[velký smích]

374137

17.10.2019 15:58

Likvidovat církev je cestou k národní sebevraždě

Miroslava 5.?.?.?

Snažit se církev napravit, nacházejíc se vně církve, je velmi špatné řešení. Likvidovat katolickou církev znamená vyčistit místo pro církev cizí. Svaté místo pustým nezůstane. A potom, v tomto světě nikdy nebývá niC ideální, zvláště pak, nejsou-li ideální lidé. V církvi slouží zase jen lidé se svými nedostatky. Já chápu, že bychom chtěli mít v cirkvi jen světce, ale kde je vzít ty ideální pastýře z nejideálnějších, když svět upadá? A my, nechceme pomáhat církvi. Utikame z rodného domu, který zevnitř hoří, protože nás otravuje jedovaty dým.
Jenže si vůbec neuvědomujeme, že vytratí-li se Boží slovo, křesťanské hodnoty budou nahrazeny kolosálním rozvratem, antikulturou a neřádem. A sami si ani nestačíme uvědomit, jak rychle se ocitneme v pekle na zemi.

374140

17.10.2019 19:03

RE: Ale nelikvidovat nesvatou sektu římského katolicismu je také cestou k národní sebevraždě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 374140

Ale nelikvidovat tuhle nesvatou sektu římského katolicismu je také cestou k národní sebevraždě.
Téhle organizaci jde jen o majetky a o nic jiného. Ty restituce byla loupež za bílého dne.

Jediný, kdo v této organizaci měl snad trochu morální kredit byli Ježíšovi následníci.

Ale ti byli všichni vyvražděni a pak teprve tato zločinná církev vládla mnoho staletí železnou pěstí. https://celostnivzdelavani.cz/petr-chobot
Například velmi početné národy Kataři a Bogomilci, kteří byli opravdoví křesťané a nedbali křesťanských dogmat, panovali několik staletí na velkém území Evropy. Přes své humánní postoje byli utopeni v krvi katolickou církví a dnes o nich oficiální historie mluví jako o sektách.

Jedni vrazi ze sekty římského katolicismu jsou unaveni a nepopravují a tak nám sem fedrují ty čerstvé vrahy muslimské.

374144

Příspěvků: 21

16.10. 10:43 Miroslava  Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 12:49 Jarda z Brna  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 13:30  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 14:20 Nereknu  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
26.10. 16:30 Jarda z Brna  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 12:51  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 16:30 kolokol  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 19:26  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 22:36  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 20:50 vousy13  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 22:47 Rudi  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
17.10. 08:30 Qwe  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
17.10. 12:07 Lovec idiotů  RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace
16.10. 16:51  Církve
16.10. 20:51 Miroslava  Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí
16.10. 22:45 ping789  RE: Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí
17.10. 02:39  RE: Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí
17.10. 09:15 kolokol  RE: Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí
17.10. 11:51 R.E.  RE: Nechcete si váži církve svých předků, donutí vás ctít cizí
17.10. 15:58 Miroslava  Likvidovat církev je cestou k národní sebevraždě
17.10. 19:03  RE: Ale nelikvidovat nesvatou sektu římského katolicismu je také cestou k národní sebevraždě

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 111 čtenářů částkou 17 636 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkujeme za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 1

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 3

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,07 Kč
Euro
27,27 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
25,44 Kč
100 japonských jenů
22,02 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 010,61 Kč
1 unce stříbra
564,86 Kč
Bitcoin
303 003,88 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 909