Diskuze k článku

Opravdu chceme zpět feudalismus v plné parádě?

Příspěvků 16

23.9.2019 8:09

zloděj volá chyťte zloděje

ping789 2a00:x:x:x:x:x

ano, obrana demokracie jako nástroje ovládání lůzy je roztomilá, stačí si dnes ráno přečíst titulky na "oblíbeném webu" : soud osvobodil úřednice poskytnuvší občanství Czerninové, zkrachoval Thomas Cook, zrušíme víceletá gymnázia....
co byste si milí vyvolenci počali bez demokracie pro hlupácké goje ? jak byste vodili to stâdo dobytka , když váš kdysi spolehlivý vatikán selhal ? rovnost v debilitě je základem výborné divadelní hry , a hle vstupenky budou demokraticky zadarmo, aby se dostalo i na lidoopy, nestíháte vývoj milí autoři [oči v sloup]

373742

23.9.2019 9:58

RE: zloděj volá chyťte zloděje

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 373742

...Jo a vrcholné číslo téhle demokracie se teprve chystá v tom pražským knesetu:

https://aeronet.cz/news/video-usneseni-bundestagu-...

373745

23.9.2019 11:26

co je to DEMOKRACIE ???

libertarian 31.?.?.?

Pan autor píše veľa slov, ale málo myšlienok. (v polovici som to vzdal).

Prakticky jediná myšlienka, ktorú napísal, ukazuje jeho omyl, aj jeho ignoranstvo :

"Podstatou problému je to, že demokracie dobře funguje ve svobodné společnosti založené na principech svobodného usilování každého člověka (abych parafrázoval Deklaraci nezávislosti) a zodpovědnosti každého člověka za svůj osud."

- pan autor ignoruje fakt, že v demokracii sa pomocou demagogie voličov dá jednoducho zničiť akákoľvek SLOBODA. Demokracia je VLÁDA VäČŠINY. A vládnuca väčšina svojou presilou zničí SLOBODU jednotlivca. Z definície demokracie hrá v demokracii väčšina, - víťaz volieb - presilovku voči každému jednotlivcovi, ktorý je už z definície porazený.

Demokracia je - slobodou pre silnejšieho, ako znásilniť slabšieho, každého občana. Okradnúť, šikanovať, zdaniť, zničiť, .......
===================

Demokratka prezidentka SK Čaputová nádherne ukázala "slobodu" slova v demokracii :
"V demokracii musíme zákonom jasne nastaviť hranice slobody slova "

Vo väzení má každý väzeň slobodu - ohraničenú múrmi jeho cely.

Ani genialny google mi nedokázal nájsť jednoznačnú DEFINÍCIU DEMOKRACIE.
Demokracia NIE JE definovaná. Demokracia je iba spústa nesplniteľných sľubov, nezaručených práv a neexistujúcej slobody.

373746

23.9.2019 12:24

RE: co je to DEMOKRACIE ???

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 373746

..ano, je to pouze chiméra a čím dál všehoschopnější bestie...[oči v sloup]

373747

23.9.2019 15:26

RE: co je to DEMOKRACIE ???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 373746

Tentokrát se mýlíte i Vy, pane Libertariane, když soudíte, že

> Demokracia je - slobodou pre silnejšieho, ako znásilniť slabšieho, ...

V čem spočívá Váš omyl? V tom základním. PROSTÍ LIDÉ PO SVOBODĚ NETOUŽÍ. PROSTÍ LIDÉ SE SVOBODY BOJÍ.

Proč? No protože svoboda spočívá především v nutnosti SAMOSTATNĚ SE ROZHODOVAT. A s rozhodováním se pojí samozřejmě i ODPOVĚDNOST. Tušíte, jak se rozhodují prostí lidé? No většinou špatně. Pohlédněte například na výsledky voleb. A to se drtivá část voličstva voleb obvykle vůbec neúčastní. A co je obvykle důsledkem chybného rozhodnutí? No přece TREST. Nepříjemný trest v podobě ponížení, chudoby, exekucí, rozvodů, sporů o děti, ...

Proto dává průměrný občan přednost vrchnosti, která rozhodne za něj. A zbaví jej odpovědnosti za vlastní chybná rozhodnutí. Pozor! U volby partnera to neplatí. Tam se rozhoduje každý sám za sebe. [mrknutí jedním okem]

Důsledek tohoto jevu? Tím jsou současní politici. Kteří se prostřednictvím zastupitelské demokracie (tedy chybných rozhodnutí většiny) vydrápali k moci. A ač to původně nebyli zločinci, příležitost z nich zločince udělá. Příklady? Gross, Klaus, Kalousek, Pekárek, Bém, Rath, ...

Co s tím?

Vojta

373750

25.9.2019 6:53

RE: co je to DEMOKRACIE ???

AbbeFaria 37.?.?.?

Reakce na 373750

A kdo to proboha je, "prostý člověk"? To jako že horních deset tisic jsou llidi a ostatní jsou prosti lidi? A co, může být člověk s vysokoškolským vzděláním prostý? musí geniální člověk být z bohaté rodiny? myslete a pak píšte.

373768

25.9.2019 16:01

RE: co je to DEMOKRACIE ???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 373768

Je to jednoduché, pane Abbe. Už téměř před sto léty objevil pan profesor Pareto závislost (já dokonce soudím, že jde o přírodní zákon), která skvěle statisticky popisuje většinu jevů na světě.

Příklady :

- 80% dřevní hmoty v lese je obsaženo jen ve 20% všech stromů v lese,
- 80% světového bohatství je v držení jen 20% všech lidí,
- 80% tržeb ve většině obchodů pochází z prodeje pouhých 20% druhů zboží,
- nejméně 80% hmoty je ve většině slunečních soustav obsaženo ve hvězdách,
- 80% hmoty zeleného hrachu je na poli obsaženo jen ve 20% všech lusků,
- ...

Lidské společenství se pane Abbé skládá z jedinců průměrných, podprůměrných i nadprůměrných. Myslíte, že pod pojmem "prostý člověk" míním těch 20% nadprůměrných? [mrknutí jedním okem]

K Vašim otázkám. Vzdělaní a bohatí lidé patří většinou k těm nadprůměrným. Když si pozorněji přečtete text, na nějž reagujete, zjistíte, že v něm rozděluji lidské jedince DLE SCHOPNOSTI SPRÁVNĚ SE V ŽIVOTĚ ROZHODOVAT. A soudím, že i na tuto dovednost se vztahuje výše zmíněné Paretiho pravidlo. A určitě znám množství vzdělaných a bohatých lidí, kteří ve svém životě učinili naprosto katastrofální rozhodnutí. Schopnost správně se rozhodovat s dosaženým vzděláním a majetkem člověka koreluje jen volně.

Je pro Vás mé vysvětlení pojmu "prostý člověk" dostačující?

Mimochodem. Dokázal byste Vy osobně (bez googlování) pojmenovat alespoň jednu metodu pro podporu rozhodování?

Vojta [smích]

373776

23.9.2019 13:36

Svět kapitálu bez hodnot

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. Celá diskuse na předmětnou tému velice diferencovaných potřeb nad-lidí a ne-lidí a Světa Lidí se dostala a dostává do fáze diskuse o konci civilizovaného vývoje lidstva kvůli tomu, že žádná rozhodující entita nepojmenovala příčinu všeobecné degradace myšlení a koncepce vývoje. A tou příčinou je to, že "ryba smrdí od hlavy". Tou "smrdící hlavou" je globalizační "politika" vlád USA a spol., "politika" EU-monstra a spol., a souběžně "smrdící hlavy" jejich "služky" tzv. OSN/EU. A v tom "smrdícím orchestru" světovládních smrdících globalizačních "hlav" o své místo nechtějí přijít ani přikyvující hlavy Vatikánu a spol. a hlavy odvozující svou "autoritu" od Mohameda. V tomto "smrdícím orchestru" sparchantělých entit se pravda a cesta k lepší dobré budoucnosti najít nedá.
Svět kapitálu se vyvíjí v hlavách těchto entit jako rakovina. Řešení je možné hledat v odstranění "globalizačního smradu" a v odstranění tzv.OSN/UN, aby se jednotlivé státy a národy (a tudíž i jedinci) mohly vyvíjet cestou vlastní možné dosažitelné soběstačnosti. Tím by se obnovila soutěž mezi státy a národy i jejich vnitřní obnova k odpovědnosti. Celý svět kapitálu ztratil hodnotu. Nevyvíjí se. Je mrtvý. Smrdí od hlavy.

373748

23.9.2019 18:33

Demokracie je falešný mýtus,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

který ale pěkně vyjadřuje jak touhu otroků po spravedlivějším uspořádání světa a spravedlivějším rozdělování bohatství, tak i poskytuje dobrou zástěrku a záminku i pro ty nejhorší a nejodpornější zločiny, především mocných tohoto světa. Proto je toto slovo tak oblíbené. Vláda lidu neexistuje nikde na světě. V tzv. rozvinutých a civilizovaných zemích ve skutečnosti vládli a vládnou ti, kteří mají hory peněz a majetku, v chudých rozvojových zemích pak i ti, kteří mají tvrdší pěsti,větší svaly a používají bezohlednější metody. Tzv. svobodné volby mají vytvořit zdání skutečné demokracie v dané zemi, ale většinou nemohou ovlivnit nic podstatného. Otroci zůstanou i po vyhraných volbách nadále otroky a pro globální "elity" je nepříznivý výsledek voleb jen menší komplikace a zdržení na cestě za světovládou. Kdyby volby mohly něco pro ně skutečně nebezpečné a podstatné ovlivnit, už dávno by je "elity" pod nějakou záminkou zakázaly. Naopak, když jim výsledek voleb hraje do karet (např. po jimi financovaném a podporovaném pádu východního bloku, a to během pouhých několika měsíců ), neopomenou volby zdůraznit jako hlavní prvek demokracie a svoji zásluhu. Ve skutečnosti jim šlo jen o vlastní zisky a posílení moci. Na otrocích jim naprosto nezáleží, těmi stále jen pohrdají a vysávají je až na dřeň.

373751

23.9.2019 23:20

cesta k feudalismu je součástí větší agendy

janmax 213.?.?.?

Tato cesta k feudalismu je součástí větší agendy, která zde probíhá. A to je NWO. Feudalismus je totiž nejjednoduchší systém vlády. A ve spojení s technologií 5G to bude elektronický koncentrák, tedy sen totalitní světovlády.

Frýbort ve svém článku chce omezit demokracii ve prospěch multikulti sluníček a havloidů s těmi správnými názory, jejímž cílem je onen feudalismus jako způsob světovlády. Tito užiteční idioti si myslí, že je s nimi v novém řádu počítáno. Až splní svou úlohu mouřenína, budou na tom stejně jako ti, které zrazují.

Demokracie určitě není ideální což vyjadřuje citát Winstona Churchilla :
„Nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem.“
V tom má Frýbort pravdu
Ale kde vzít osvíceného diktátora ?

Demokracie je, když dva vlci a jedna ovečka hlasují, co bude k večeři. Svoboda pak je, když dobře ozbrojená ovečka odmítne hlasovat.
Problém pak je, když demokratiky zvolená vláda - účelovými zákony vybavení vlci - ovečky odzbrojí, aby se nemohly bránit.

George Orwell (Eric Blair)
“Ta puška na zdi v chatrči pracujících nebo v bytech dělnické třídy je symbolem demokracie. Je naší prací ujistit se o tom, že tam zůstane.”

Thomas Jefferson
“Žádnému svobodnému člověku nebude nikdy zabráněno v používání zbraní. Nejsilnějším důvodem pro lid, aby si nenechal vzít právo na nošení zbraní, je to, že se jedná o poslední možnost ochrany před tyranií sve vlády.”

Slovo „Republika“ vzniklo spojením latinských slov „Res Publica“, což znamená „Věc Veřejná“. Narozdíl od všech ostatních forem vládnutí se republiky liší tím, že vyžadují psaný zákon, a k dodržování zákona aktivní účast všech svých svéprávných občanů

Republika není demokracie. Demokracie je pouze v republikách užívaný způsob rozhodování

Dále doporučuji "

http://dfens-cz.com/ustavni-republika-nebo-vlada-lidu/

373754

24.9.2019 5:35

Nedavna demonstrace za pocasi

favela 203.?.?.?

Reakce na 373754

a tvrdohlave stekani na spatnej strom ,/ kysl. uhlicity a vlady pouze , kdy vlady vladnou nekolik mesicu a za nekolik mesicu uz tam nebudou a v zadnym pripade ukazat na realnou skutecnost/, nam dokazuje spolehlive ,ze vse je rizene a manipulovane z jednoho centra. To je velmi dulezite drzet v pameti..Falsovani informaci universitnich/manipulace se statistikami a falesni proroci, predstirajicich vedce a profesory /,"vedcu" pred nekolika lety , utoky a propagandu centra na pocasi docasne pozastavilo.
Je na case si vsimnout jak podobne vsecky vlady vcetne EU organizovane a disciplinovane vykrikuji a provadeji uplne to same . Snad s vyjimkou Svedska, kde se velmi snazi byt jeste vice Islamstejsi a fanatictejsi ,nez islam...
Zminky o humanismu muzeme dnes prirovnat k oslave krtin na hrbitove a behem pohrbu. Neni mozne najit sebemensi stopy humanismu ve vudcich sveta.
Pocet obeti mistnich obyvatel stoupa rychle a mnozi se utoky pozvanych..V Usa pak mistnich 13% populace ,s velkou vetsinou ve veznicich..
Kennedy zapocal odstranovani segregace, tedy oddeleni dvou rovnopravnych ale oddelenych casti populace.. Vysledky se jiz dostavily..
Vyjimky , kde vlady projevuji skutecnou starost o sve spoluobcany, to vse jen zduraznuji..
Nedavny utok na rafinerie. Nejdrive to byly utoky na Izrael ,kdy jsme videli nejake ocouzene roury /a podezreni ze si to strili sami,ve stejnou dobu kdy tvrdili,ze maji perfektni obranu/,/, utoky Pentagonu Tomahawku na Afganistan, mnohe nevybuchle mistni prodavali Cine, na Syrii, pod zase vymyslenou propagandou ze Assad utoci v Damasku , kde ma sidlo, pouze na zeny a deti plynem ,v ten samy cas, kdy jeho armada ustupovala beznadejne , pred ofenzivou 100-150 tisic velmi vyzbrojenych ,ale nevitanych, na rozdil od EU, Osvobozovatelu..Stalo se tak na navrh/prikaz budouci presidentky Ivanky. Dcerky Trumpa.
Reseto, neboli cednik na misto obrany statu v 9/11, vse nahle ukazuje , na moznost ,ze protiraketova obrana na zapade neuveritelne Neexistuje. Ani jina.
A tak se Putin stal Protiraketovym kralem a dokonce jedinou ucinnou obranou nabizi prodava , asi s tim ,ze uz ma zbrane, ktere "obelsti jeho vlastni SS-400 roury. Snad jedina pricina proc sv.valka neni v plnem proudu..
Bud jde o podvodny prodej zbrani, S.Arabie je treti ve vydajich na obranu 70 miliard rocne za Cinou /asi 80/, a USA /700 miliard/,, spolu s Izrealem /nejvice vydaju na zbrojeni na obcana/,a vysledek ? Ve srovnani s opravdu skromnym, az mizernym zbrojenim Iranu +/navic sankce !!/, kdy ten sestrelil a IHNED , nejmodernejsi US dron !!
Tedy i moznost ,ze obrana S.Arabie jako predtim jine obrany, zrovna nefungovala je zde realna.. Z nejakeho duvodu nam nesdeleneho. Pompeo rekl, ze systemy protiraketove obrany nejsou efektivni a maji diry , ale , prekvapive pozde , velmi pozde...To neni fair ! Se to ma rict kupcum systemu, hned pri prodeji ?..Ani jedna raketicka , nebo dron utocnika, nebyl obranou ani ZPOZOROVAN !! ani sestrelen .. To je skore nemozny...
Uvidime rekl slepej a sel do kina.. Se to dovime za cas...

373756

24.9.2019 14:53

Pane Brande,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

míval jsem rád Vaše krátké výstižné příspěvky. Jejich prodlužování, nevím, zda i ve Vašem případě, svědčí o myšlenkovém úpadku. Tento článek jsem dočetl do místa, kde v něm už podruhé popisujete, co všechno do Afriky posíláme. Tedy Západ. Mohu Vás ubezpečit, že pokud bychom odtamtud sem neposílali to, co sem posíláme, asi by tu nastaly hladové bouře. Není to jen Afraka. Práve jsem se seznámil s jistou oblastí, kterou v ČR vykoupily západní koncerny a Češi to platí – a ony kasírují. Jeden takový koncern má převážně ve Francii, ale i jinde 90.000 zaměstanců, čerpá z celého světa. Pokud by se mu to zatrhlo, asi by nejen jim, ale celé Francii byla úzká díra do pr.ele. A to je jen jedna oblast, jedna komodita.
Problém je jinde. Demokracie je jistě jen nástroj, ale záleží na lidech. To máte pravdu. Ale na kterých lidech? Na rozdíl od Kavárny jsme jistě oba spokojeni s některými posledními událostmi u nás. Ale demokracie může být přínosem v dané věci jen tehdy, pokud v této věci správně smýšlí většina. A pokud takto nesmýšlí a pokud jde o věc fatální, pak národ zahyne. A my tu zrovna máme jednu fatální věc, a tou je jednotný svět, světovláda. Pokud většina v této věci bude smýšlet nesprávně, lidstvo se zahubí. Jinými takovými fatálními věcmi jsou některé záležitosti ekiologické.To jistě švédská atrapa v New Yorku zneužívá. Ale některé tyto věci fatální jsou. Takže demokracie je užitečná jen někdy. Čili je to podružná věc. Co je hlavní? Čtyči věci: normální člověk, normální rodina, normální národ a normální Církev. Všechy tyto čtyři věci jsou dnes ohroženy. Pro jejich záchranu není demokracie zdaleka tím primárním. Primárním je pravdivé poznání normy té které entity.

373763

25.9.2019 15:18

Volebné právo rozhodně omezit

Jiřík 195.?.?.?

Právo volit by měli pouze platiči daní a tí co mají splněno. Jako důchodci, nebo ženy na mateřské dovolené a pod. Rozhodně né povalečí, pobíračí sociálních dávek, nebo studentící.

373775

25.9.2019 16:33

RE: Volebné právo rozhodně omezit

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 373775

...a imigranti se statutem trvalého pobytu a studenti s občanstvím nad 25 let!!!!

373777

28.9.2019 19:02

Taky jsem to nedočetl.

hank 91.?.?.?

Africké země získaly formální politickou svobodu, ale ekonomicky zůstaly stále zdrojem surovin a zisků pro bývalé koloniální metropole, později pro nadnárodní korporace v těch metropolích sídlící. V globálním finančním vyjádření toho z bývalých kolonií do bývalých metropolí proudí daleko víc než opačným směrem, což platí právě od dob vzniku prvních koloniálních říší a nikdy tomu nebylo jinak.

Navíc je pokrytectvím ukazovat na všelijaké nepravosti, kterých se režimy bývalých kolonií dopouštějí, protože se jich dopouštějí v zájmu bývalých metropolí, ať už jde o zájmy jejich politiků, korporací nebo konzumentů. Od genocid přes vykořisťování dětské práce až po ekologická zvěrstva, všechno je v něčím zájmu; a ten někdo je z bývalých metropolí. V tomto ohledu máme vagóny másla na hlavě např. všichni, kdo používáme mobilní telefony, protože ve všech je obsažena dětská práce - těžba koltanu v Kongu. Povýšeně poukazujeme na produkci skleníkových plynů v Číně; jenže kdyby nebylo čínské dílny světa produkující ty plyny, chodili bychom bosi a nazí. A nadto je produkce skleníkových plynů na obyvatele dnes už v Čechistánu vyšší než v té Číně...

373832

29.9.2019 20:07

Smysl zastupitelské demokracie

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 37.?.?.?

Máme tu zastupitelskou demokracii, a ta spočívá ve volbě takových zastupitelů, kteří budou hájit zájmy těch, kdo prospívají společnosti jako celku. Tudíž je vhodné omezit hlasovací právo právě na takové lidi, rozumí se samozřejmě muže. [smích]

Ale proč sem píši: Pro ty, kdo se zajímali o moji publicistiku, mám dobrou zprávu: Založil jsem si účet na síti VKontakt, kam postupně dávám všechny mé články, za kterými si stojím, s případnou aktualizací.

Na adrese https://vk.com/radim.lhotak najdete hlavní stránku, kde upoutávky na články prokládám aforismy. Na adrese https://vk.com/@radim.lhotak potom nabídku článků jako takových.

Těším se na Vaši návštěvu.

Radim Lhoták

373846

Příspěvků: 16

23.09. 08:09 ping789  zloděj volá chyťte zloděje
23.09. 09:58 R.E.  RE: zloděj volá chyťte zloděje
23.09. 11:26 libertarian  co je to DEMOKRACIE ???
23.09. 12:24 R.E.  RE: co je to DEMOKRACIE ???
23.09. 15:26  RE: co je to DEMOKRACIE ???
25.09. 06:53 AbbeFaria  RE: co je to DEMOKRACIE ???
25.09. 16:01  RE: co je to DEMOKRACIE ???
23.09. 13:36 svatoslav.butora  Svět kapitálu bez hodnot
23.09. 18:33  Demokracie je falešný mýtus,
23.09. 23:20 janmax  cesta k feudalismu je součástí větší agendy
24.09. 05:35 favela  Nedavna demonstrace za pocasi
24.09. 14:53  Pane Brande,
25.09. 15:18 Jiřík  Volebné právo rozhodně omezit
25.09. 16:33 R.E.  RE: Volebné právo rozhodně omezit
28.09. 19:02 hank  Taky jsem to nedočetl.
29.09. 20:07 Radim Lhoták  Smysl zastupitelské demokracie

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 36 čtenářů částkou 9 294 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Feminacistky chtějí rovné zastoupení v NERV09.04.20 22:11 Česká republika 1

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“, žádá Rusko09.04.20 18:16 Rusko 4

Jean Paul Belmondo má dnes narozeniny09.04.20 17:43 Francie 1

Vláda po vzoru Lenina (NEP) schválila NERV - orgán, který bude radit, jak oživit ekonomiku09.04.20 14:06 Česká republika 2

Plánovaná panika09.04.20 11:40 Neurčeno 0

Zázračný americký lék na koronavirus09.04.20 08:46 USA 1

Nejnovější dezinformace....08.04.20 18:10 Česká republika 5

Hamáček chroptí blahem: asi se podaří prosadit 10 tisíc pokuty vybírané mestapem a policií08.04.20 17:36 Česká republika 10

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 4

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 5

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 4

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 5

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
26,99 Kč
Libra
30,75 Kč
Kanadský dolar
17,66 Kč
Australský dolar
15,63 Kč
Švýcarský frank
25,55 Kč
100 japonských jenů
22,76 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,64 Kč
Ukrajinská hřivna
0,91 Kč
100 rublů
33,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 529,01 Kč
1 unce stříbra
376,69 Kč
Bitcoin
177 211,60 Kč

Poslední aktualizace: 10.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 937