Diskuze k článku

Kam letí „Stepní orel“?

Příspěvků 20

9.7.2019 4:11

celé

DDRX 89.?.?.?

to je dědictví jelcinovské éry kdy RF byla po uši ve vlastních problémech že prakticky hodili přes palubu své lidi a ustoupili skoro ve všem nárokům nyní sousedních republik. Teď je otázka jak to budou dál řešit Nazarbajevovi nástupci a jak se k tomu postaví Kreml.
Nicméně Kazaši rozehrávají hodně nebezpečnou hru - nespokojené je nejen Rusko ale i z Číny velice neradi vidí "natahování" amerických organizací a poradců. A ke smůle Kazachstánu mají tyto dvě mocnosti nejlepší vztahy za poslední půlstoletí.

Pravdou je že udělat reálné hranice podle vnitřních administrativních Svazu nebyl dobrý nápad když z malých etnik se stali náhle ze dne na den vládci nad obrovským prostorem i hospodářským potenciálem - jednoduše neměli na to převzít odpovědnost za rozvoj nyní jejich území. Je to stejné jako kdyby obyčejný údržbář náhle dostal na starost chod celého podniku.
Dnes vypadá jako úspěšný stát, jedna z mála sovětských republik která se nepropadla do chaosu a to ještě museli čekat až se vychová první nová generace která už se nebude cítit spojená s bývalým Svazem a zároveň bude znatelně vzdělanější. Nyní mohou pokročit dál. Ať už je architektem této "tvorby národa" kdokoli tam nezbývá uznat že se mu to povedlo - ale to měl opravdu ideální až laboratorní podmínky.
Jak se ukazuje tohle "vydupání" a restaurace etnik se děje prakticky jen u hranic Ruska, všude jinde zvlášť v Evropě jsou takové pokusy dost razantně potírány, už to vede k zamyšlení.

372415

9.7.2019 12:27

RE: celé

vladimir7 194.?.?.?

Reakce na 372415

Je neskutočné že Kazachstánu doniesol písomnictvo až Sovietsky zväz v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia, pre pastierov to nemalo veľký význam, no vlastne Rusi ich pozvihli na vyšší stupeň.
Nazarbajev veľmi často hosťuje u Putina pri rôznych príležitostiach, a tým že satanovi poskytuje svoje územie je veľmi podivné, buď hrá na obe strany, alebo je za tým niečo vyššie čo ešte nechápeme.

372422

9.7.2019 15:28

RE: celé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 372422

Je to podobné jako u Lukašenka. Prostě všechny sousedy Ruska přitahuje moc Západu a myslím, že Putin na to nemá obranné mechanismy. Vždyť Západ táhne i do Mongolska. To ukazuje na to, že buď Západ se nerozpadá, jak je už universálním přesvědčením u alternativy, nebo ten rozpad vidí jen alternativa a všichni představitelé států kolem Ruska to nevidí. Druhá možnost by byla podivná, u první možnosti by šlo o přání, jež je tvůrcem myšlenky, což je pravděpodobné. Západ má jistě mnohé potíže, ale nezdá se, že by byly fatální. Lze to pozorovat i u českého totalitního bloku, který by nebyl jistě tak drzý, pokud by Západ měl kolabovat. Příklad Fiala ODS, nezdá se, že by to byla chcípající kobyla. Je drzý a neústupný jak veš. Stejně jako veš se drží Macron, přestože žluté vesty už snad půl roku proti němu brojí. Nebo zrovna dneska neakreditace Rusů v Londýně. Západ prostě vede proti Rusku totální válku všemi prostředky, kromě vojenských. Putin se stylizoval do role fackovacího panáka. Dedolarizace je jakási fangle bez většího dosahu. Tak se mi zdá, že jedinou prohrou Západu je, že se Merkelice párkrát roztřepala, což ale není dílo Putina, ale Někoho vyššího. Zločinů už napáchala dost.

372426

10.7.2019 21:54

západ v rozkladu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 372426

Západ je v totálním rozkladu. Ekonomickém (extrémní předlužení), etnickém, sociálním a především morálním. Chlapi bez koulí, přiteplalí, a místo žen pološílené mužatky, feminizované latentní nebo zjevné lezby.

Viděl jsem nedávno ve městě blondýnu která se lepila na jednoho bubáka, vypadal jako africký muslim či co. Naštěstí to byli cizinci - zápaďáci.
Pokud žena natolik zdegeneruje, že se ochotně spojí s podstatně horším DNA, tak je s národem konec. Proces degenerace postupuje až k těm Kalergiho vysněným míšencům s IQ 80-90.

Vzhledem ke 20 let trvajícímu extrémnímu brainwashingu českých žen ohledně mezirasového křížení, na tom nejsou ještě tak špatně aby se houfně vrhaly do náruče bubáků.
To se ale může změnit pokud se tu houfně budou producírovat zdegenerované zápaďačky zavěšené do černochů.

372460

11.7.2019 16:54

Co se rozkládá, to zapáchá...

Antinatalista 85.?.?.?

Reakce na 372460

...a tady to zapáchá už minimálně od vzniku Československé republiky v roce 1918. Ony ty české dámy taky nemají nijak zvlášť kvalitní geny, po celém světě jsou brány jako velice ochotné a laciné prostitutky. Kdybych byl Čech, musel bych se za tento národ stydět. Takže je vlastně lhostejné, jestli ten potomek bude mít hubu čokoládovou nebo tvarohovou. Stejně to všechno jednou pomře a pak bude klid...

[velký smích]

372466

12.7.2019 7:27

RE: Co se rozkládá, to zapáchá...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 162.?.?.?

Reakce na 372466

Tohle je velký omyl. Je vidět že nejste ani trochu zcestovalý. Zápaďačky souloží s negrama už od 70. let. A to zcela dobrovolně a z vlastní blbosti. Tohle se u nás ve větší míře neděje.
Koukněte se třeba do Holandska. Tam se ty blonďaté dlohonohé krásky tahají s černochama úplně běžně. Pokud se netahají jako lezby s jinou babou.

Nehledě na to že jižní evropa díky staletím nadvlády islámu má dost poničený genofond. Sice na pohled bělošky, ale ty semitské a africké geny tam jsou už znát. Pak je nabíledni, že je přitahují černoši.

372472

13.7.2019 23:37

RE: Co se rozkládá, to zapáchá...

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 372466

Ty čokoládový huby vás mrzet nemusej.
Považte, jak se míchají cigáni s bílýma, negroidní s blonďatými a je to jako úpadek Říma ale řeknu vám že to co bylo před potopou světa se znovu opakuje v dnešních dnech systému, nevidíte to a nemáte o tom páru ani trochu. Minulost je dohledatelná ve vykopávkách.
Docházelo ke křížení zvířat s lidmi, všechno zřejmě řídili odpadlí andělé, kteří nejprve vzali na své nebeské tělo pozemské tělo a měli pohlavní dovádění s pozemskými dcerami, jak popisuje Bible v 1.Mojžíšově.
Odpor proti Nejvyššímu byl tak velký, že
,,Bůh pocítil lítost, že učinil člověka,,...
Na starověkých freskách jsou vyobrazení zpola zvířecí, zpola lidská monstra a obludy. Tyto věci skutečně existovaly, proto Bůh zlikvidoval s lidmi i zvířata-skřížená, nakažená, používaná k sexuálním anomáliím.
Dnes není nic nenormálního že ženské to dělají se psy, osly, koni a podobně. A tajné laboratoře koumají a dělají stejná zvěrstva jako ve starověku, ba dokonaleji. Občas něco uteče, nebo se najde na pláži, vyvržené, strašlivé, mořské panny, a podobně.
Velkou zásluhu na hnusotách uvedených mají jistě i ničemní démoni. Kdo jim slouží, má zvláštní schopnosti, čaruje, kouzlí, umí i bojové sporty jako kdyby to ani člověk nebyl.
S jistotou můžeme věřit tomu, že když Bible popisuje čas konce, že bude podobný době těsně před potopou, že se to opravdu stane.
Většina lidí nepřijímá pozvání k věčnému životu a tak odmítá přizpůsobit své mravy a způsob života vysokým morálním požadavkům a budou podle Zjevení Jana odstraněni, aby spravedliví mohli převzít zemi a žít na ní navždy.
Bez lidských páníčků, co si žerou a kradou a ničí a trápí člověka, jako by to bylo nic.
Nemusí vás mrzet, že se množí nepřizpůsobivci, protože jim náš chazarský aparát podstrkává do korýtka. Že se množí černí a lezou sem, aby nás vyžrali a vyvraždili. Taky to schytají. Všichni tito totiž patří na bohatě prostřený stůl, ke kterému jsou sezvána divoká polní zvířata, nebeské ptactvo, aby se napapali částí těl vysokých hodnostářů, vojenských velitelů, a otroků a malých i velkých.
Nebudou oplakáváni a nebudou pohřbeni, stanou se jakoby hnojem na zemské půdě.
Čekám, jak se to postupně bude zhoršovat, zapomeňte na lepší zítřky, ty už byly.
Jen si to pročtěte ve Zjevení, to je něco, co musí zneklidnit mnoho lidí, proto se staví proti oznamování dobré zprávy o Království, protože to tepe do jejich kamenných srdcí.

372494

14.7.2019 12:36

Slabí musí zhynouti v mukách pekelných

Antinatalista 85.?.?.?

Reakce na 372494

Máte naprostou pravdu, lépe bych to nedokázal popsat ani já. Ale na druhou stranu měl jste někdy milostné pletky s černoškou nebo mulatkou z Karibiku? Až tam sem poprvé pochopil, co znamenají slova vášeň a podtlak...

[velký smích]

372500

14.7.2019 17:05

RE: Slabí musí zhynouti v mukách pekelných

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 372500

Jak to, tak vynikající DNA fond, a praktické následky jsou pak vhodné k použití spíš jen na plnění věznic, ústavů duševního zdraví národa, a nebo do amerických tanků ?

[velký smích]

372501

12.7.2019 6:01

Souhlas....

favela 103.?.?.?

Reakce na 372426

Putin je jiste nad jine schopny , jako sjednotitel Ruska a vedeni jeho vyvoje.
Ale v jednani se zahranicim , je zde jeho proslula a priznana slusnost, /rusove ve slusnosti a lidskosti vynikaji a lisi se/, kazdej jsme nejakej,, Vypravi , ze i kdyz za mlada pobihal v Petrohrade a hledal rvacky choval se slusne.
To dela neustaly dojem jeho nejistoty, nedostatku durazu a absence moci a sily jednat. I kdyz to odporuje a nesouhlasi se skutecnosti...
Ale pro zapadni agresisty je tohle tohle chovani "mekkeho eunucha "@$%^&&%$, cerveny hadr a neodolatelna pobidka aby si urvali jeste vice !!
A prikladem jsou i nekonecne snahy, postvat Gruzii, Ukrajinu, Kazachstan, Uzbekistan a i Belorus, kteri pouze veri v hrubou silu a klackem po hlave a jen to pak respektuji.../To je i prilakava blize jako satelity zavislosti k USA/.
A provozuji nekonecne provokace vsude a ze vsech stran kolem Ruska..
A testuji /s dodanou nadeji/, jestli couvne..

372471

14.7.2019 21:37

RE: Souhlas....

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 372471

Putin je špičkový diplomat, který promlouvá k celému světu, nejen k nepřátelům Ruska, to je třeba si uvědomovat. Stylem komunikace oslovuje publikum, obsah slov bohužel bývá pochopen plně málokdy...

V Rusku toho není spoustu spraveno a vede se tam finální bitva s liberály. Stejně jako v USA, kde má ovšem Donny maximální podporu nejsilnější světové mafie.

Musíte vzít v úvahu, že po perestrojce v Rusku poradci z USA plně převzali moc, zformovali zákonodárství, ekonomický systém, kádrový korpus. Stejně jako u nás, ale v daleko masivnějším a bezohlednějším měřítku vzhledem ke zdrojům, které se v Rusku nachází.

Současné struktury jsou liberály prolezlé. A Putin nemá zdaleka plnou moc. Nehledě na to, že čistky musejí probíhat formou podřízenou zákonům a liberálové mají stále dost zdrojů, aby se v řídících strukturách udrželi.

Být to v 30. letech, tak již J.V. Stalin nechal dávno poslal makat do gulagu parazity-vlastizrádce jako Kudrin, Nabiulinová, Gref, Siluanov... Holt diktatura má občas opodstatnění, když potřebujete dělat rychlý řídící manévr. [chechtot]

372503

9.7.2019 17:29

RE: celé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 372422

Moc chazarské vrchnosti se převalila přes západní Evropu, Afriku, Ameriku, Austrálii, východní a jižní Asii zpět k Chazarskému moři.

372429

10.7.2019 16:06

národ do 10 milionů je bez šance

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 372415

Se znalostí konceptuální moci víme, že národ do 10 milionů nikdy nebude schopný fungovat samostatně už proto, že [u]čistě ze statistického populačního hlediska v něm není potenciálně dost schopných řídících elit[/u], nejen na vyšší mezinárodní diplomacii.

Čehož důkazem je, že sotva nás pustili Rusové tak tu všechno šlo do sraček a hned nás sežral západ. A ekonomické i politické procesy jsou kompletně řízené z ciziny. Ale tentokrát v náš neprospěch.
To parlamentní demokratické divadélko je jen maškaráda. Ve skutečnosti jeden jediný člověk v tomto státě (!) schopný konceptuálního řízení a vyšší diplomacie, je Zeman. A stejně mu to tak dobře jde kvůli tomu že za ním stojí GP.
Na samostatné československo s 15 mil. lidí bychom potřebovali v politice naklonovat tak 50 Zemanů a tisíce dalších aspoň z půlky tak schopných.

Existence česka byla vždy podmíněna tím, že je tu tajná židovská knihovna a ještě tajnější ezotericko-talmudické řídící centrum evropy. Proto si nás tu vydržovali od středověku aspoň jako jejich lokaje a kouřovou clonu, která má zamaskovat skutečný význam české kotliny.
Myslíte že kdokoliv z té české "loupeživé šlechty" sahal aspoň po kotníky Karlu IV. od dětství ve Francii cvičenému v konceptuální moci, vysoké diplomacii a tajných ezoterických naukách?
Vždy když nás nechali na pospas naší retardované šlechtě, tak šlo vše do háje, vše se tu rozkradlo a nastal totální úpadek. Husity počínaje a klausovými privatizanty konče.

372452

10.7.2019 20:27

RE: národ do 10 milionů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 372452

To jsou nasmysly, snad až na ono středisko.
Klausova privatizace byla řízena konceptuální mocí.

372459

12.7.2019 7:33

RE: národ do 10 milionů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 372459

To bych neřekl. Privatizace byla normální americká frenšíza jakou předtím použili v řadě rozvojových zemí. Jen tomu u nás dali klausovskou uhlazenou fasádu.
Žádné složitosti ani rafinovanosti.
Na ministerstvu financí tehdy bylo celé uzavřené patro lidí mluvící americkou angličtinou.

372473

12.7.2019 11:28

RE: národ do 10 milionů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 372473

V Reifeisen bank jsou zase dodnes uzavřená horní patra, kde jsou na chodbách dveře se zlatými cedulkami v arménštině, a dále se tam mluví skoro výhradně gruzínsky...

[velký smích]

372477

9.7.2019 16:48

hm

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 158.?.?.?

"b" je správna odpoveď

372428

9.7.2019 20:38

středoasijská mentalita

ping789 194.?.?.?

vychází z počtu vlastněných koní či koz a kvality luku a šípů, nekompatibilní s uvažováním evropana, přechytralí pastevci poslouží stejně jako přechytralí ukrajinci, osvědčený postup , z despocie bude demokratická despocie s nejmodernějším prvky dluhového řízení a jehněčích hambáčů

372432

9.7.2019 21:06

Absurdný rozpad SSSR

Libertarian 151.?.?.?

spôsobil darovanie nekonečných území SSSR Usákom za hubičku. Ten rozpad bol zločin na obyvateľoch SSSR.

372434

21.7.2019 11:49

Podívejme se na mapu střední Asie

disident 83.?.?.?

a logicky musíme uznat,že daleko větší zájem než Rusko na tom,aby se Kazachstán nestal poskokem USA ,má Čína. Pokud by se USA dostaly do Kazachstánu,odkryl by se pro Čínu velice citlivý jejich "zadní dvorek",a to čínské vedení nemůže v žádném případě dovolit.Čína má dostatek finančních a ekonomických pák k tomu,aby toto nebezpečí odvrátila.Podle chování ruských politologů nepokročily kazašsko-americké námluvy do stadia vážného nebezpečí.

372645

Příspěvků: 20

09.07. 04:11 DDRX  celé
09.07. 12:27 vladimir7  RE: celé
09.07. 15:28  RE: celé
10.07. 21:54  západ v rozkladu
11.07. 16:54 Antinatalista  Co se rozkládá, to zapáchá...
12.07. 07:27  RE: Co se rozkládá, to zapáchá...
13.07. 23:37 Jarda z Brna  RE: Co se rozkládá, to zapáchá...
14.07. 12:36 Antinatalista  Slabí musí zhynouti v mukách pekelných
14.07. 17:05  RE: Slabí musí zhynouti v mukách pekelných
12.07. 06:01 favela  Souhlas....
14.07. 21:37 vousy13  RE: Souhlas....
09.07. 17:29  RE: celé
10.07. 16:06  národ do 10 milionů je bez šance
10.07. 20:27  RE: národ do 10 milionů
12.07. 07:33  RE: národ do 10 milionů
12.07. 11:28  RE: národ do 10 milionů
09.07. 16:48  hm
09.07. 20:38 ping789  středoasijská mentalita
09.07. 21:06 Libertarian  Absurdný rozpad SSSR
21.07. 11:49 disident  Podívejme se na mapu střední Asie

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Neurčeno 1

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 5

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 7

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 242,18 Kč
1 unce stříbra
553,76 Kč
Bitcoin
747 059,38 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 230