Diskuze k článku

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

Příspěvků 33

8.7.2019 1:36

Za prodej majetku státu dluh

Barney 46.?.?.?

Začátkem 90. let stát vlastnil v podstatě všechno. Postupně skoro všecho prodal. Logicky náš stát by měl být nyní ohromně bohatý, když všechno prodal. Jaká je ale realita? Má stát na účtech haldy peněz? Ne. Má DLUH asi 1600 mld. Kč. Tedy za prodej všeho, dostal DLUH 1600 mld. Kč. To je podobné, jako byste vlastnili dům. Prodali ho. A místo peněz na účtu byste dostali dluh nějakých 5 milionů korum. Takto prosím hospodařili tehdejší politici/ekonomové.[bliji] To je výkon hodný na nějakou anticenu.

Strany a politici, kteří takto "úspěšně hospodařili" se nyní po zádech Milionu chvilek nenávisti snaží dostat opět k moci. Ještě je co privatizovat (rozuměj vykrást) - zdravotnictví a důchody.

372394

8.7.2019 15:30

RE: Za prodej majetku státu dluh

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 372394

Nosatí a pejzatí by vám to jistě odborně vysvětlili: Jak z prdu vytvořit kuličku, jak "ze vzduchu" tisknout peníze, a jak z (vašeho) reálného majetku vytvořit dluh. Větší odborníky na tuto problematiku ve světě (natož u nás) nenajdete. [vyplazený jazyk]

372409

9.7.2019 4:40

Vzdycky jsem zavrhoval Darwina s jeho

favela 203.?.?.?

Reakce na 372409

napady, ze pochazime z opic /simpanzi=nejhorsi opice/.Ale pod dojmem udalosti se vracim .Neandrtalec vyhynul asi protoze asi byl nezdrave neagresivni.
Celej svet , Nejvetsi experti , bankeri, miliardari a charity, nemocnice, university , vedeni mest vsichni s davovou,zurivou psychozou,fanatickych junkies vsi chamtivosti ,investovali /prvni posledni/ do Americkych dluhu /a nemuseli/, ktere zacali bankeri prodavat. Bez vyjimky. Mimo technicky vyvoj,spolecensky jeste nnenastal. Mezi simpanzi. Nejdrazssi university sveta i dnes ,pozaduji miliony za vyuky, ktere dospely do 2008. Take a stale ty "papirky" se dari vydavat za menu.
Americane byli nejdrive zacci britu a potom od 1945 zacali zbesile kopirovat ve vsemoznych zlocinech ,nacisty a Stalinisty .
Tedy ta vyvojova prazdnota jim nedovolilia jit svoji a jinou aspon trochu lidskou cestou...Nedavno odtajnene dokumenty z Korejske valky, Guatemaly,Jizni Ameriky, Vietnamu ,Laosu, kambodze atd. a jine dokazuji ,ze se snazili prevysit jeste ty nejhorsi zlociny Evropanu a Gruzincu/zidu v Rusku. Demokracie to mela zamaskovat. Pres tolik kazdodennich soku, jeden je stale znovu zmitan v nevire v ty neuveritelnostech a moznostech kreativniho zla Satanu a jeho pomocniku.

372416

8.7.2019 11:12

Dobrý článek

vousy13 84.?.?.?

Po dlouhé době pro mě osobně dobrý článek.

Všem doporučuji si přečíst Washingtonský konsenzus, jedná se naprosto jasně o uchopení hospodářství socialistických zemí po přestavbě. Ještě to naše "ekonomické auto-řiťky" obhajují.

Je patrné, jak vzdělání na podřadných školách jako VŠE či FFUK je záměrně překrouceno, aby ze škol lezli sociologičtí negramoté pod bičem l-žido-vědeckých teorií pro pasené ovce.

372399

8.7.2019 11:55

Můžeme přežít kejkle SSvětoobčanských banksterů?

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

SSvatí svého neviditelného boha JHVH a Hospodina a Alláha po staletí provozují své lstivé lupičské a genocidní řemeslo. Otrokářské zlořády pod různými ismy. Nespočet válek, včetně obou světových - lidská jatka, stejně tak socialismus se SSvatými „komunistickými“ žvásty levity Marxe byly z jejich zvůle. Socialismus/komunismus nebyl pro blaho otroků, ale pro ještě zrůdnější otrokářský zlořád, pro likvidaci konkurence banksterů.

Žvásty o demokracii v šedesátém osmém byly jen pro oblbnutí otroků. Banksteři usilovně pracovali na možnosti loupit „majetek v socialistickém vlastnictví“, ovládání měny, zdrojů, sítí. Tím spáchat tragickou závislost otroků.
Převrat v osmdesátém devátém byl připravovaný mnoho let za spolupráce SSajanů a kolaborantů v SSSR a v ostatních státech socialistického uspořádání. SSooudruzi z Prognostického ústavu byli školeni banksterskými pohůnky.

„Privatizace“, lupičství a páchání závislosti nebyly nějakou náhodou, ale plánem.
Předstírat, že talmudismem odkojený agent Bureš je na SSvatých banksterech nezávislý oligarcha, je oblbování. Babiš střední školu, podle jeho tvrzení, absolvoval ve SSvatém Švýcarsku, ráji banksterů. Po „sametové revoluci“ byl svázán nejen se svými talmudistickými SSoudruhy, ale i s vrchností, s Citibank.

Vo co de teď? Určitě o likvidaci stávajícího uspořádání Evropy. Někteří zmrdi z Evropského sajůzu veřejně vyhlašují, že národní státy a národy chtějí zlikvidovat.

Nedotknutelnost talmudistických, podpora mohamedánů, cikánů, buzerantů a dalších zrůdností napovídá, co s Evropou páchají a chtějí spáchat.
Agent Bureš žvatlá cosi o bezpečné zemi české, což je způsobeno sociálním uplácením cikánů a zatím malým přivandrovalectvím mohamedánů. Ale jak hlasovali v minulém volebním období jeho zaměstnanci, „poslanci“ v Evropském parlamentu? Podobně jako ta fašistická svoloč z pánbíčkářských/démonkratických partají, ovládaná skrze banksterského poskoka Sereše a ideologii Otevřených dveří pro korporátní fašismus, a tragickou závislost otroků na něm. Milión chvilek (pro fašismus) je zase napojen na toho talmudistického zmetka – SSoudružka Vendlová se na své nástěnce veronikavendlova.cz přiznává ke své kolaborantské činnosti: „Politika (aparát): ředitelka hlavní kanceláře STAN, správa FB TOP 09, kampaně…Nevládní nebo dobrovolnické organizace: Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o. p. s., Fórum pro integraci (projekty zaměřené na sociální začleňování)…Milion chvilek“
Domnívám se, že agent Bureš je současně banksterským agentem. „Jeho“ majetek, prý je ve svěřeneckých fondech (tam ho ovládá ho nejspíš neviditelný JHVH). Babiš je podle mě asi takový majitel „svého“ korporátu jako kdysi Hugo Stinnes.

Jakou hru s námi SSvatí fašisti hrají? Na je...Automaticky kráceno

372401

8.7.2019 12:02

RE: Můžeme přežít kejkle SSvětoobčanských banksterů?

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 372401

pokračování

Jakou hru s námi SSvatí fašisti hrají?
Na jedné straně organizují rozvrat Evropy mohamedánskými otroky, pak tady agenti z nejSSvětější země předstírají poradenství bezpečnosti. Bezpečnost před krimigranty je jednoduchá – znovu zadrátovat a střežit hranice, nepouštět mohamedány na naše území, protože jejich nadání a debilizace může působit pouze zlo. Teď ale jak se vypořádat s nekriminálními mocensky chorými magory, s milion-chvilkaři, se SSajany, s kolaboranty, s bankstery a jejich poskoky – s deprivanty kteří přivandrovalectví, rozvrat Evropy žoldáky krimigranty organizují? Co je to za humanitu – obohacení zadlužených evropských států příživníky s násilnickým kriminálním chováním? Krádeže, loupení, drogy, znásilňování, bodání, řezání a střílení do lidí, přejíždění lidí a výbuchy - to je to žádoucí obohacení? Podle SSvatých svého neviditelného boha, u nás v parlamentu zastoupených třeba démonkratickým blokem a Poche-Petříčkem s Aspen Hamáčkem?

Nevolte už prosím kolaborantské zmetky, co štvou proti Rusku nebo Číně a vychvalují NATO a přivandrovalectví.

372402

8.7.2019 13:05

Konšpirujme trocha: 1+1=2

lubosmat 212.?.?.?

Myslím že takáto konšpirácia je zrozumiteľná

1) V jednom z príspevkov je popisovaný útok Izraela na Sýriu
2) V tomto príspevku je popisovaný rozvrat ekonomiky pod taktovkou Washingtonu, riadeného opäť tým samým Izraelom
3) Množstvo článkov popisujúcich imigračnú vlnu z vojnou postihnutých oblastí Stredomoria, malej Ázie a Afriky, kde hlavnými aktérmi vyvolávania napätia sú opäť naši „spojenci“ v NATO.
4) Krkolomne budované „betónované“ administratívno-obchodné centrá našich hlavných miest podľa návrhov židovky iránskeho pôvodu, pre vyvolených, ktorí sú opäť ochotní, nechať napospas v novom „holokauste“ svojich chudobnejších bratov.

2+ 1 + 4 - 3 = totálna vláda obrezaných nad moslimskou populáciou v západnej Európe a Anglicku, vrátane totálnej kontroly nad všetkými výrobnými kapacitami (presunutými zväčša zo západu) v rozšírenej V4 o Rakúsko a Rumunsko.

Otázkou zostáva či sa podarí Izraelu dostať do otvoreného konfliktu USA a RF?

Rusi aj Američania sa správajú v tomto lokálnom konflikte medzi Iránom a Izraelom maximálne zdržanlivo. Čas hrá proti záujmom Izraela, preto tie provokácie.

372405

8.7.2019 15:23

Pickwickovský kapitalismus 19.století dnes?

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

To ani náhodou. Autor článku si určitě dělá legraci. V dnešní předotované a přezákazované - tj. přeregulované - EU se jedná spíše o jakýsi druh SOCIALISMU - pro bohaté a "vyvolené" ovšem. Však to také soudruzi socialisté s bratry lidovci mají v EU pevně v rukách. Výsledky jejich zhoubné činnosti vidíme všichni. Čili, vyhodili jsme bolševika před 30 lety na Východ a on se k nám zanedlouho vrátil ze Západu = důkaz, že je Země kulatá.
A ještě jedna věc, na kterou autor zapomněl. Tzv. "vytěsnění" minoritních akcionářů z velké privatizace o několik let později - nucenými dražbami jimi držených akcií, často za ubohý pakatel (po odečtení nákladů nechtěné "dražby" ). V podstatě to bylo sprosté vyvlastnění. Další levičácká prasárna uskutečněná tzv. "pravicovou" vládou. Takže - o jakém kapitalismu je tu řeč? [naštvaný]

372408

9.7.2019 21:45

RE: Pickwickovský kapitalismus 19.století dnes?

Petr1 83.?.?.?

Reakce na 372408

Bohužel jste naprosto mimo. Podlehl jste pohádkám Obřezanců o nějakém neomarxismu a levici.

Ať si o levici (tak jak byla chápána v minulosti) myslí kdo co chce, tak levice a marxismus bojovaly za zájmy a práva VĚTŠINY (pracujících či občanů) !!!!! To je ústřední znak LEVICE ! Copak současné politické strany, politické loutky všech barev, establišment, media apod. bojují za zájmy většiny ? Nikoli. Protože strany jsou jen mafiánské korporace, bojují jen za své posty a peníze ! Dnes už žádná "levice" a "pravice" neexistují. Zločinnou politiku multi-kulturalismu, genederismu, juvenilní justice, sexuálních zvrácenností, řízené islamizace a jiných agend globalismu v současné době realizují podle pokynů zákulisních elit liberálové !!! A liberalismus a fašismus je spojené nádoby ! Tedy současný stav mají na svědomí liberální politici bez ohledu nato, ze které strany jsou a které se samy nazývají levicí či pravicí. Žádné socialistické či marxistické strany (i když to mají v názvu) neexistují. A tato banda liberastů nikoli z marxismu, ale z fašistického trockismu převzala některé metody realizace politiky. Podstata a cíle marxismu jsou v naprostém rozporu s cíly liberálních parazitů. Pouze některé metody nikoli však marxismu (a už vůbec ne skutečného bolševismu) ale trockismu si všichni liberasti a slouhové globalismu osvojili.

Všichni politici, mediální prestituti, neziskovky a ostatní paraziti jsou zkorumpováni svými posty a astronomickými platy na nich, vědomě i nevědomě dělají cokoli v zájmu hrstky zákulisních globalizátorů. Všichni to jsou liberasti a pseudohumanisti ! A liberalismus (a tedy i liberální demokracie) a fašismus jsou spojené nádoby. v EU vládne multi-kulti korektní diktatura, kterou zavádějí evropské politické loutky bezstrukturně řízené globalisty ze zákulisí.
A tato diktatura nese všechny znaky fašismu. Globalisté však tentokráte fašismus "obohatili" o překroucený fanatický islamismus ! Takže dost nesmyslů o levici a marxismu. Jedná se o krystalicky čistý fašismus !!!!!!!

Za vším skutečně stojí superbohatí zákulisní globalizátoři, ale s marxisty to nemá nic společného, třebaže marxismus je rovněž z dílny globalizátorů. Cílem této zločinné elitářské politiky je rozvrat a likvidace národů i států v Evropě, aby byla vytvořena tupá masa nevzdělaných lidí, jež se bude vzájemně likvidovat a ti co přežijí budou otroky zákulisních elit. Dost chytří na to, aby mohli jako bioroboti či zombíci s elektronickými hračkami pracovat a obsluhovat "elity" a přitom dost tupí, aby poslouchali.

O neomarxismu začali mluvit pravičáci, kteří nechtějí přiznat, že za stávající situaci může právě pravicový liberální kapitalismus postupně se převracející ve fašismus. Žádná svobodná soutěž ideálů, myšlenek stejně jako volný trh ve skutečnosti v liberálním kapitalismu neexistuje...Automaticky kráceno

372436

10.7.2019 14:12

RE: Pickwickovský kapitalismus 19.století dnes?

ROMAN1 90.?.?.?

Reakce na 372436

Vy jste se zase dopustil klasického argumentačního faulu. Něco jste mi podsunul a teď s tím polemizujete.
O neomarxismu ode mne nepadlo ni slovo. Já psal o současném podivném pol. systému, který s klasickým kapitalismem nemá téměř nic společného a který by se dal charakterizovat jako "socialismus pro bohaté". Vy jste ho nazval fašismem. V tomto nejsme v zásadním sporu, protože vnější jejich znaky jsou totožné. Fašismus = korporativismus = vláda (dnes nadnárodních) korporací prolnutých či v symbiose s politiky... Tj. nadvláda (diktatura) bohatých a mocných. A kdo jsou ti dnešní nesmírně bohatí a mocní? Bankéři, majitelé korporací, top-politici... Z jaké etnické skupiny se převážně rekrutují? Jistě to víte sám.
Jenomže i ten (Vámi) zmíněný neomarxismus (=Frankfurtská škola a její protagonisté), pocházel ze stejné etnické dílny jako ten (váš) "fašismus" nyní. Stejně jako předtím klasický bolševický marxismus. Se všemi hlavními postavami. Všechny tyto ideologie se oháněly bojem za "práva" nějakých utlačovaných tříd (či dnes menšin), což ovšem byl a je pouhý fíkový list zaručující jejich legitimitu. Ve skutečnosti vždy šlo o rozvrat a likvidaci původní křesťanské bělošské společnosti, která se za posledních 100 let stala největší obětí těchto ideologií. O to té nejmenované etnické menšině odjakživa šlo.
Nějaké "zájmy pracujících"... K smíchu, tomu snad ani Vy sám nevěříte. Naopak, ta pracující třída byla v podstatě jen "palivem" pohánějící donucovací systém fungující pro prospěch "vyvolených". Plus také fíkovým listem zakrývajícím skutečné původce, tyjících z tohoto systému.
Marxismus a bolševismus přeci nebyl vynálezem Rusů, Čechů či dalších porobených národů. Stejně tak jako ani sám Mordechai Levi (Marx) přeci nebyl etnický Rus. Naopak, on všechny Slovany zuřivě nenáviděl.
Takže jsme se okruhem dostali zase ke stejnému původci zla. Původci, měnící jednotlivé ideologie (ze své dílny) coby nástroje ve prospěch svého konečného cíle. Pouze názvosloví a detaily metodiky se mění. A i když se jim čas od času něco vymkne z pod kontroly, neustále směřují k vytčenému cíli. Dnes už je to více než zřejmé.

372450

8.7.2019 17:49

2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie

Libertarian 37.?.?.?

Sračkovým článkom Zvedavec mnohých poteší, a mnohých sklame.

372411

9.7.2019 8:06

RE: 2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie

Klar 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 372411

Zdá se, že se ve věci vyznáš. Tak nám to vysvětli. Napiš nesračkový článek, ve kterém tenhle vyvrátíš.
Ale to se ti asi nepodaří, protože v tomhle článku lži nejsou, takže jen tak hodíš pitomou slinou, co?

372419

9.7.2019 9:15

RE: 2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie

lubosmat 212.?.?.?

Reakce na 372411

Na margo tej Vašej Demagogie - môžeme byť radi, že ten sociálny experiment ktorí tu na nás spáchala komunistická "elita" spolčená s "disidentskou" chátrou neskončil sociálnymi nepokojmi s krvavými dôsledkami.

Dnes nám vládne finančná madia zo západu spolčená s víťazmi mafiánskych vojen z východu, a to akože sa máme rozplývať blahom?

372421

9.7.2019 7:32

Emise nekrytych penez

Iraya 89.?.?.?

To nejhorsi "neviditelne" okradani je dnes ve zpusobu emise nekrytych penez vytvarenych jako dluh komercnimi bankami. Zadluzeni neokrada nejake budouci generace, jak nam tvrdi, ale okradaji tak primo nas snizovanim realne kupni sily. Tato lichva tu pred prevratem nebyla.

372418

9.7.2019 22:20

No tak co bude?

Sasin 178.?.?.?

Jakmile každá "naše" rodina držená, dlouhými nosatci na úbytě, bude držet naprotivá jejich ideologiím půdu, tak ´jakejkoli ideologizmus jako kapitalizmus nebo socializmus nemá gde a koho okrádat a nahámět do válek. A ti, keří tomu přilejvaj ukradenej olej do ohně se spálí sami. Jen kundy a svině co se naserou dycky k cizákům do ložnice a z dálky poučují zaprodané národy nad kerými ohrnuli nos budou poučovat, že voni sou jako chytřejší, Tak vážení, sou akurát dříve vylízaní.

Pan Tichý chce akorát nahnat "demograticky" lidi bez podílu na půdě a bez podílu na rozpočtu k pumpám aby zas vyráběli sklíčka a plechovky keré velkej korporát a nosatá mafie přehodnotí jako prorůstový potenciál, kerej se přerozdělí mezi darmošlapy a darmoblby ve městech, keří už tisíce let pumpujou krev normálním lidem z celé země. Tak proti tomu volím rovnou a přímo a bez blbů, věcně toto.

HLAVA I.
I) Podíl na neprodejné půdě po předcích od naší mámy.
II) Podíl na rozpočtu z celé země podílníkům.
III) Podíl rovný a přímý při volení veškerých potřeb podílníků.

HLAVA II.

Volím.
1) bezpodmínečný rovný podílový příjem
2) bezpodmínečný dekret na podíl půdy
3) bezpodmínečné bydlení
4) bonusový přístup k uzdravování
5) právo na bezpodmínečný podíl dospělým podílníkům na věcných volbách potřeb
6) zrušit úřady na vymáhání sociálního a zdravotního výpalného
7) zřídit národní směnárnu platebních poukázek
8) zdroj nezávislé energie do každé naší rodiny
9) zakázat lichvu, exekuce, pronájmy bydlení a jiných životně podstatných statků
10) zřřídit národní podílovou výrobně automatizovanou výrobu potřeb
11) propagovat a udržovat národní školství vedoucí k vědění
12) Zabezpečit národní zásobovatelskou síť,
13) Zabezpečit národní telekomunikační síť a výrobu součástek z našich zdrojů
14) Zrušit patentování technologií do ciziny a převést agendu do národního vlastnictví
15) Očistit naše dějiny od plev a definovat národ jako výslednou podstatu spolužití našich rodových linií
16) Zrušení dotací a podpory činností za účelem matematického zisku
17) Každý měsíc národní svátek a zrušit náplavy svátků z ciziny
18) Zrušit mezinárodní aktivity za účelem zisku
19) Podporovat naši kulturu a obyčej
20) Zrušit funkci panského rezidenta´

HLAVA III.

UŽ NIGDY ŽÁDNÉ PÁNY!

P.S
Každej si napište to svý a při sečítání všech se ukáže, morho! Heh

372437

10.7.2019 13:19

RE: No tak co bude?

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 372437

Jenže liberálové rozuměj jen matematice - zisk je definovanej numericky množstvím peněz. To si tak píšou do účetních knih. Takže jejich nedomyšlenej systém postupně zpeněžuje - jakože "zhodnocuje", co se zpeněžit dá a na úkor toho znehodnocuje věci, který nemaj budoucí směnnou hodnotu - jako soběstačnost, zdraví, bezpečnost.

372449

10.7.2019 18:29

RE: No tak co bude?

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 372449

Pitralone, su rád že se hlásíš. Napiš klidně svých dvacet požadavků a porovnejme si je. Pak ať to napíše deset milionů blboňů podle tebe a porovnáme to v sečítání. co vynde a to bude naše vůle.

372456

11.7.2019 13:23

RE: No tak co bude?

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 372456

Jásný, to budu mít stejný, nebo dost podobný, akorát tam ještě napíšu nahoru Čau lidi a bude z toho ruská ruleta jako ve "volbách", kde máš dvěstě židlí v Parlamentě a teď určuješ, kdo na nich bude sedět. Máš NATO čas od rána do dvou hodin odpoledne. Pak to ňáký myší kožíšky celý nadržený zkalkulujou a ukážou to v TV bedně s očima navrch hlavy. [překvapení]

372464

11.7.2019 20:30

RE: No tak co bude?

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 372464

Musíme zlegalizovat vlastní systém, jako sportka sazka, kerej bude sečítat naše potřeby, podané naprotivá potvrzení, každej tejden a to se bude přičítat každej měsíc v celonárodní inventuře a v naší televizi aby každej blboň věděl jak vypadá skóre, Poslední měsíc z teho bude celonárodní uzávěrka sečtená našimi počítači v bývalé panské konírně a výsledek bude naše vůle do keré žádnej dlouhej nos nebude strkat své zlodějiny. Věřím, že takhle se očistíme od všech sviní, páč to lidi taky nudou sepisovat a bude od nich jednou pro vždy pokoj.

372469

12.7.2019 9:02

RE: No tak co bude?

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 372469

Jo zpočátku by to byl národní hlasovací systém, kde bys poslal prachy na určitou věc, kterou bys chtěl podpořit. Místo zbytečnýho sázení na hokeje, fotbaly a placení poplatků ČT. Něco jako byla kupónová privatizace, ale obráceně - tak, aby národní majetek naopak narůstal. Mocipáni teďka mazaně ženou lidi na buzeráky, aby demonstrovali za lidský práva nebo proti špatnýmu obsazení židlí a pak za ně mluví - skrz svý nastrčence. [bliji]

372474

12.7.2019 21:46

RE: No tak co bude?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 372474

Třeba tak. Ale aby z teho vyšla vůle našich lidí. Našich chápeš?

372486

13.7.2019 9:26

RE: No tak co bude?

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 372486

Vrátit věci do naší správy, teď jsme jen kolonie. Nikdo z nás nechtěl "privatizovat" vodárenství, natož cizincům a ono to nějak demograticky přešlo na Veolii. Demograti jednou zvedli ruce nahoru a teď s tim něco dělej, ty smlouvy platí do roku 2030 nebo bůhví dokdy,,.

"A takto nám ukradli vodu." https://www.youtube.com/watch?v=qLGqt7gtD6w

.

372489

10.7.2019 10:20

Vyborny clanek

JuraJurovic 62.?.?.?

Dekuji autorovi za tento clanek, precetl jsem ho jednim dechem a dava opravdu smysl. Jen bych k tomu mohl dodat dalsi cast mozaiky a to - propagace homosexuality, pedofilie a nekolika pohlavi = rozpad rodiny a porodnosti plus zbytku moralky, podfinancovani a rozpraseni armady = oslabeni ci zlikvidovani obranischopnosti, utok na farmare a likvidace jejich vyroby systemem dotaci, omezeni a prikazu z EU = ztracena potravinova sobestacnost, financni negramotnost, spatne zakony = exekuce a ztrata velke vetsiny lidi si poridit vlastni bydleni = zavyslost ....a tak dale. Procesy nekonci u ekonomiky a mozna u ni ani nezacinaji.....

S pozdravem
Ctenar

372444

10.7.2019 11:08

RE: Vyborny clanek? Cha, cha,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 372444

V čem spočívá největší omyl autora, pane Juro? On totiž vidí ekonomickou úroveň ČSSR v roce 1989 na stejné úrovni, jako byla úroveň ČSR v roce 1938. V roce 1938 byla ČSR průmyslovou velmocí. Po 40ti létech komunistického drancování z kdysi vyspělého průmyslu nezbylo téměř nic.

Motocykly? Letadla, Auta, Elektronika, Počítače? Boty? ... Byl schopen náš průmysl v roce 1989 vyrobit cokoliv, o co by vyspělý svět stál? Nebyl. Mnohokrát zde citovaná Tamara byla drobnou výjimkou. Bez většího hospodářského významu. Z původně vyspělých předválečných továren zbyly po komunistickém drancování muzeální manufaktury. Nebo snad umíte vyjmenovat naše tehdejší velkosériové výroby, jejichž produkty se roku 1989 výborně exportovaly?

Další blud je, že ČSSR nebyla v roce 1989 údajně zadlužena. Tehdejší dluh byl totiž uschován uvnitř naší země. Zdevastovaný průmysl, chátrající infrastruktura, banky bez kapitálu, chudé obyvatelstvo, ... V tom byl uschován dluh, nasekaný za 40 let komunistickými "hospodáři".

Neustálý pláč na tím, že nás privatizace údajně připravila o nesmírné bohatství, je pouhou berličkou ekonomicky negramotných. Je mi líto.

Vojta

372445

10.7.2019 13:07

RE: Vyborny clanek? Cha, cha,...

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 372445

Exportní ekonomika je scheise. Ono to chvíli funguje docela dobře, ale následky viz Detroit - https://www.youtube.com/watch?v=7wBZH_SyYx4
[zmaten]

372447

10.7.2019 13:14

RE: Vyborny clanek? Cha, cha,...

JuraJurovic 62.?.?.?

Reakce na 372445

Pane Vojto,

Vas nazor Vam rozporovat nebudu, ani by to nemelo smysl. Staci se podivat na uroven skonstvi, armady, potravinovou sobestacnost, zadluzeni a tzv. samostatnost.. Nic neni cernobile, kazda doba, rezim, ma sva pro a proti. V clanku je podle meho nazoru dobre popsan proces, kterym jsme ne uplne museli projit a naopak to dobre si z te doby pred listopadem prinejmensim ponechat a dale rozvijet.

372448

10.7.2019 14:27

RE: Vyborny clanek? Cha, cha,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 372445

Bez užitečných idiotů by byla nuda.

Motocykly byly zastaralé konstrukce, protože uvědomělí soudruzi házeli konstruktérům klacky pod nohy, ale ty motorky jezdí dodnes!
Favorit bylo použitelné auto a po úpravě ho VW vyráběl ještě několik let...náklaďáky, traktory, jízdní kola, stavební materiály nebo boty sloužily svému účelu.
Privatizace, zejména kupónová, byla tunelem za dvojnásobek HDP.

372451

10.7.2019 22:15

Favorit - špičkové auto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 372451

Favorit byl špičkové auto, pane! Aspoň co se týče jízdních vlastností na českých silnicích a užitné hodnoty. Auto s tak vyladěným podvozkem co sedí na nerovnostech a v zatáčkách jak přibité a reaguje přesně na pokyny řidiče, dnes těžko najdete.
Viz: https://www.youtube.com/watch?v=ra6-xTi9YZA#t=5m50...
Ty neohrabané zastaralé werky co nám tu vyrábí VW-schooda se s tím nedají srovnat. Felicie byly oblíbené právě díky tomu, že obsahovaly nesmrtelný motor ze socialistického Favorita.

A jak dnes soudruzi z NDR zmršili BMW trojkové řady:
https://www.youtube.com/watch?v=Ny39CHjEs7A

372461

11.7.2019 15:51

RE: Favorit - špičkové auto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 372461

Socialistický Favorit s kastlí Bertone a odhlučněním a zavěšením motoru od Porsche[smích]
Hele nasedni do toho super auto zajeď se zchladit k moři třeba do Chorvatska, když Ti bude cestou horko tak si švihadlama stáhni okýnka[smích]
Mimochodem k té 3kové řadě, asi jsi to nezaregistroval, ale už od loňska kluci německý dělají nový model.

372465

12.7.2019 11:37

RE: Favorit - špičkové auto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 372465

Jenže tady je řeč o 80. letech. Srovnejte to s auty střední třídy té doby. Ne s kuxusními mercedesy nejvyšší třídy. Mimochodem třeba cadillac z té doby má podvozek naprosto otřesný. A američani se na těch jejich motorizovaných žebřiňácích dodnes nenaučili dělat podvozky schopné jet jinak než rovně. V zatáčkách a na nerovnostech se to kymácí a snaží se to všemi způsoby dostat mimo silnici. Odezva v řízení nulová díky přeposilování.

Nehledě na skutečnost, že v 80. letech se socialistický průmysl rozkládal. Respektive ho zevnitř rozkládali papaláši a estébáci, kteří ho intenzivně připravovali na rozkradení a na to že se v něm stanou kapitány průmyslu a oligarchy. Tehdy už stranická průkazka nic neznamenala. Tehdy už byl pánem vekslák a šmelinář. Dětičky papalášů už do strany nevstupovali. Ty byli připravované na kapitalistickou kariéru.

Jen hlupáci co zvonili klíčema na náměstí si mysleli že jdeme nějakou českou cestou demokracie a kapitalizmu s lidskou tváří.

372479

12.7.2019 20:09

RE: Favorit - špičkové auto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 372479

Sorry jako ale když bych to měl srovnat s auty té doby, tak jezdil jsem s Favoritem i jeho konkurenty Tipem, Astrou i R19 a nějak se mi Favorit proti nim nezdál jako nějaký technický výkřik, spíše naopak a to už vůbec nemluvím o nabídce výbavy a motorizací.
Jinak americký káry jsou specifický, ale své kouzlo určitě mají. A do toho Chorvatska bych určitě jel radši nějakou starou americkou károu s klimou a automatem než ve favoritu.

372485

11.7.2019 20:13

RE: Favorit - špičkové auto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 372461

> Favorit byl špičkové auto, pane!

Nebylo. Proč? Kdyby to bylo opravdu špičkové auto, vyrobilo a PRODALO by se ho několik desítek milionů kusů. Podobně, jako vozu VW Golf. A ne mizerných 100 tis. ročně. O tom, co je dobré a co ne, nerozhodujete ani Vy, ani já, ani nejvyšší stranický tajemník. Opravdu dobré výrobky se poznají jen a výhradně dle toho, že si je kupují lidé, pane!

Co bylo opravdu špičkové (dokonce si dovolím tvrdit až nadčasové) auto z čs. produkce, byla Tatra 87. Představená světu pány Hanzelkou a Zikmundem. Jejíž produkci ekonomicky negramotní komunisté nejen nedokázali využít, ale dokonce ji zadusili. Je mi líto.

Vojta

372468

12.7.2019 18:18

RE: Favorit - špičkové auto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 372468

Tys užitečný idiot.
Favorit se jízdními vlastnostmi od Golfa zásadně nelišil. Měl obě nápravy stejné konstrukce. Ale to není pdstatou sporu. Komunistické programy byly z hlav těch samých bankéřů jako kapitalismus. Do socialismu místní komunisté nedováželi teroristické migranty. Nutili sice lidi pracovat, ale málokdo se předřel. Komunisti stavěli byty, obvykle jen za zaměstnanecký poměr umožnili jejich užívání. Bytů vystavěli statisíce. Jen gauner Bakala ukradl pro své pány 45000 bytů.
Hospodářství ČSSR mělo hodnotu, bez vměšování demokratizátorů a zadlužování u nich by se Čechoslováci obešli.

372484

Příspěvků: 33

08.07. 01:36 Barney  Za prodej majetku státu dluh
08.07. 15:30 ROMAN1  RE: Za prodej majetku státu dluh
09.07. 04:40 favela  Vzdycky jsem zavrhoval Darwina s jeho
08.07. 11:12 vousy13  Dobrý článek
08.07. 11:55 Pátá Mojžíšova 7:24  Můžeme přežít kejkle SSvětoobčanských banksterů?
08.07. 12:02 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Můžeme přežít kejkle SSvětoobčanských banksterů?
08.07. 13:05 lubosmat  Konšpirujme trocha: 1+1=2
08.07. 15:23 ROMAN1  Pickwickovský kapitalismus 19.století dnes?
09.07. 21:45 Petr1  RE: Pickwickovský kapitalismus 19.století dnes?
10.07. 14:12 ROMAN1  RE: Pickwickovský kapitalismus 19.století dnes?
08.07. 17:49 Libertarian  2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie
09.07. 08:06 Klar  RE: 2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie
09.07. 09:15 lubosmat  RE: 2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie
09.07. 07:32 Iraya  Emise nekrytych penez
09.07. 22:20 Sasin  No tak co bude?
10.07. 13:19 J_Pitralon  RE: No tak co bude?
10.07. 18:29 Sasin  RE: No tak co bude?
11.07. 13:23 J_Pitralon  RE: No tak co bude?
11.07. 20:30 Sasin  RE: No tak co bude?
12.07. 09:02 J_Pitralon  RE: No tak co bude?
12.07. 21:46  RE: No tak co bude?
13.07. 09:26 J_Pitralon  RE: No tak co bude?
10.07. 10:20 JuraJurovic  Vyborny clanek
10.07. 11:08  RE: Vyborny clanek? Cha, cha,...
10.07. 13:07 J_Pitralon  RE: Vyborny clanek? Cha, cha,...
10.07. 13:14 JuraJurovic  RE: Vyborny clanek? Cha, cha,...
10.07. 14:27  RE: Vyborny clanek? Cha, cha,...
10.07. 22:15  Favorit - špičkové auto
11.07. 15:51  RE: Favorit - špičkové auto
12.07. 11:37  RE: Favorit - špičkové auto
12.07. 20:09  RE: Favorit - špičkové auto
11.07. 20:13  RE: Favorit - špičkové auto
12.07. 18:18  RE: Favorit - špičkové auto

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 2

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
690 031,48 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 237