Diskuze k článku

Sázka na krále

Příspěvků 13

22.6.2019 21:42

Při veškeré úctě k paní Procházkové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

v tomto článku stojí na straně mnoho-, mnohočetných omylů. Nemyslím tím jednání o sloupu, to je současnost, myslím tím tento její pohled do historie. Omyl na omyl, předsudek na předsudek. Bojuje ona často za věc dobrou a pravdivou, zde ale za mnohonásobně mylnou, ale vždy se stejným bojovým nasazením. Škoda.

372175

23.6.2019 2:27

RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové

zamp1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 372175

Možná byste mohl uvést ta mnohonásobně správnější fakta.[zmaten]

372176

23.6.2019 5:57

Valdstejn

favela 203.?.?.?

Reakce na 372176

jediny schopny general a byl naivni a veril zvrhle proradnemu germanovi , az napujcoval cisari nekolik milionu penez na valky. Cisar ho nechal potom ,za to zavrazdit a byl "zaplaceno"...Neco vic na tema na Nove repubice , ode mne..
Kdo duveruje zrazuje sam sebe..

372178

23.6.2019 12:25

RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové

Velekněz Ratata 83.?.?.?

Reakce na 372175

Možná by se mnohé zjednodušilo, kdybyste napsal, co si myslíte o sloupu a proč.

Podotýkám, že názory z obou stran pokládám za naprosto legitimní, a třeba názory Pekaře na rekatolizaci beru vážně. I když, co naplat, rozhodující pro mě je motivace, proč se to rozviřuje dneska a jako to má mít symboliku dneska, na úrovni toho chýrného symbolického řízení (takhle na to zřejmě hleděl třeba už Masaryk).

Principiálně a když s veselou či spíše vyprázdněnou myslí abstrahujeme od všech politických, sociálních, historických souvislostí, není například nic špatného, aby landsmanšaft sněmoval v Čechách. Vždyť je to přece tak krásné smířit se, družičky jim tam budou cupitat s pantlema, a který morous by proti tomu mohl něco namítat ?? Snad jedině nějaký takový ten popírač, který nepřizná ani to, že doopravdy vidí ty molekuly CO2, jak mu lítají před nosem.

372183

23.6.2019 13:54

RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 372183

1. Jednak mě tady vyzývají ke konkretizaci omylů a předsudků paní Procházkové. To bych musel napsat text cca stejně dlouhý jako paní Procházková. Zohlednit husitství, kališnictví až po Masarykismus. Ke všemu tomu bylo už napsáno opravdu velmi mnoho a český národ je v těchto klíčových otázkách rozpolcem. Nejnovější z toho je Masarykismus. A jen k němu si dovoluji optat se, kdo zná dokumentačně dokonalou práci Genese Československa? http://www.konzervativnilisty.cz/index.php/archiv/... Už jen dokumenty mohou otevřít oči.
2. Ke sloupu. Na sloup ani na jeho vztyčení nemám názor (mám ale názor na Husův pomník – souvisí s bodem ad 1.), ale mám názor na jeho stržení. Rád bych věděl, jaký rozdíl vidí paní Procházková mezi tehdejšími demonstranty a demonstranty Miliónu chvilek.

372187

24.6.2019 9:05

RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové

Lunga 90.?.?.?

Reakce na 372187

Nemít názor na sloup a jeho nové vztyčení a zároveň napadnout paní Procházkovou bez schopnosti uvést pár argumentů k jejím údajným omylům znamená být podezřelý z katolické propagandy. Katolická církev po Bílé hoře nastoupila cestu tvrdé totality spojené se zločiny a bezprávím obrovského rozsahu. Kdo napadá odpůrce katolické církve, kterým Lenka Procházková nepochybně je, obhajuje zpětně tyto zločiny.

372202

23.6.2019 15:08

RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 372183

Všechny ty štiftujgy, srazy, snahy o znovustopoření "marjánskýho pyje", miliskování se nevládek a představitelů židovské obce se suděťáky, nabídky o uspořádání srazu landsmanšaftu u nás i dotazy Berndtu Posseltovi, "co by udělal první kdyby si ho Češi zvolili za presidenta" !!!!!!!!!, otevřené snahy o revize dějin, zamlčování a bagatelizování zločinů německých a s nimi spřátelených nacistů, nadávání na Rusáky a Slovany, idiotské oslavy primitivních Keltů, šaškecy klubů vojenské hysterie s pojížďkami us.válečných herberků, kurvení českého jazyka a státních znaků, výpady proti Vodičkovi a SČBS jsou jen s právě aktuálním provalením Benešových dekretů vytvářením informačního pole k bezbolestné a nenápadné likvidaci zbytku naší státnosti a podřízení České kotliny i s ovcemi hrajícími si na demokracii a přetahujícími se o hovno s přivandrovalým chazarským zdivočelým hokynářem-zlatokopem...
Moc tu plně chtějí za potlesku 5. kolony a posluhujících idiotů převzít nadnárodní elity EU, skládající se ze zdegenerované, staré, zatuchlé, evropské šlechty a jejich lokajů a židovských majitelů světového finančního systému...

Je to pořád a stále dokola ten samý problém, jako před těmi 400 léty. Oni se ani o trochu nezměnili a my jsme naopak o kus zhloupli...zatím, co oni se ze svých chyb a historie poučili, my nikoli....

372192

23.6.2019 14:51

RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 372175

skutečně byste mohl napsat něco konkrétněji. Něco mi u té Procházkové nesedí, ale nevím co; nezajímám se o toto období dějin. Nechce se mi nikde nic hledat a tak byste aspoň pár informacemi mohl objasnit, kde popisuje události jinak, než jaká byla skutečnost.

372190

23.6.2019 19:56

RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 372175

Pán je katolík. To vysvětluje vše.

372194

23.6.2019 12:35

Sázka na SSpasitele

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Co takhle v současné démonkracii používat rozum, paní Procházková?

>reakce na soustavné porušování zemských práv a náboženských svobod ze strany Habsburských panovníků.
Podstatou je hledat nitky loutkovodičů, hierarchie zla. Pokud podle zločinecké otrokářské ideologie všechno řídí neviditelný, nepoznatelný JHVH (Alláh, Hospodin), ale otroky utlačují zmetci tvrdící, že oni byli tím SSvatým vyvoleni, něco je špatně!
Habsburci, podobně jako další jakoby mocipáni nejen v Evropě, byli poskoci nedotknutelných, později zvaných banksteři.
Křížové výpravy, nájezdy tatarské, turecké, švédské…nebyly božím dílem, ale zly zorganizovanými SSvatými deprivanty. Štvaní otroků proti sobě. Rozeštvi a zotročuj (rozděl a panuj)!

>předvolební sliby byly jen vějičkou…průběžně oslabovány tzv. salámovou metodou…spěla k centralizaci.

Co je asi tak možno očekávat od šmejdů, jejichž SSvátostí je vyhubení pronárodů?

>nejvyšší úředníci v České kanceláři byli, dnešním jazykem řečeno, pátou kolonou. Rozhodnutí stavovské elity vyřídit si to nejprve s domácími škůdci…Defenestrace… informovat zahraničí a požádat o vojenskou a finanční pomoc.

Hledání Spasitele, jako důsledek po staletí trvajícího vymývání mozků otroků.

>náboženská svoboda všem i poddaným…Stavovské povstání tedy byla revoluce organizovaná národní elitou
Svoboda by podle mě měla mít přibližné hranice - stanovené z poznání a pojmenování stavu dosavadního. A plán na zlepšení, možné cíle a cesty k jejich dosažení. Avšak mozky „organizátorů“ povstání byly, podle mě, zapleveleny otrokářskou debilizací, orientálním pánbíčkářstvím, takže „organizátoři“byli jen užitečnými i…ty. Asi jako ti současní nepoučení demonstranti za svobodu a demokracii pod organizací také světoSSpasitelů (mimo jiného hromadných pašeráků dalších nájezdníků - tentokrát místo Tatarů, Mongolů, cikánů, Turků, Švédů - mohamedánských příživníků a krimigrantů z Afriky a Předního východu).

Stavovské povstání s náboženskou svobodou všem - podle mě nebyla revoluce rozdmýchaná národní elitou, ale lstivými rozvratnými ničivými SSvětoobčanskými deprivanty.

Nesázejme na debility a SSpasitele, ale oddávejme se vlastnímu rozumu.

372185

23.6.2019 14:39

RE: Sázka na SSpasitele

juvi 77.?.?.?

Reakce na 372185

Nesázejme na spasitele, to opravdu nemá cenu. Ale sázejme na mravní zákon. Jediná možnost, kterou máme, je podřídit všechny lidi mravnímu zákonu.

372189

23.6.2019 12:42

Jako holínky a hodinky - oboje se natahuje

juvi 77.?.?.?

Máte pravdu v jediné věci - že totiž Bílou Horou nastala strašlivá bída v české zemi. A vlastně i v tom, že současná doba se podobá té předbělohorské jako vejce vejci. Ale jako správná zajatkyně liberálního světonázoru (všem nám ho škola lije do hlavy od 60. let - ne nenápadná připomínka roku 1968) nechápete, o co vlastně šlo.
V prvé řadě se totiž jednalo o vnitřní krizi české společnosti. Habsburkové na tom samozřejmě také měli podíl, ale české stavy podstatně větší. Ono se totiž jednalo o širší krizi v důsledku nastupujícího liberalizmu. A buďme si velmi dobře vědomi toho, že dnes tady máme další závratné kolo liberalizace - které může vyústit v novou Bílou Horu. Ten rok 1968 jsem nezmínil nedopatřením - toto byl první poválečný pokus o nástup liberalizace. Ačkoliv nešťastně vyřešený, přece alespoň oddálil nástup této zhouby.
To, o co má cenu hrát, je pouze tradiční uspořádání společnosti a zavržení liberalizmu. Problém je pouze v tom, že my dnes v podstatě vůbec nevíme, co to ta tradiční společnost byla. Doporučuji obrátit pozornost k sovětskému zřízení, jak bylo Leninem vytvořeno. Viz Sovětská civilizace od Kara-Murzy.

372186

25.6.2019 8:53

Nechapu

Vanek 2605:x:x:x:x:x

Na Staromestskem namesti toho chybi vic, nez Mariansky sloup. Chybi predevsim dostaveni znicene radnice a snad i kasna, ktera se tam nachazerla. V dusevne zdrave spolecnosti by zadna podobna diskuze o necem tak ryze normalnim, jako je Mariansky sloup na namesti, nemohla vubec vzniknout. Jednalo by se pouze o to, jaka je kvalita noveho dila.. A uz vubec nechapu proc do toho tahat cirkev a historicke vyklady pomatencu. Nejlepsi by podle nich bylo odstranit i pomnik Jana Husa, aby bylo vic mista pro prodej Trdelniku.

372216

Příspěvků: 13

22.06. 21:42  Při veškeré úctě k paní Procházkové
23.06. 02:27 zamp1  RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové
23.06. 05:57 favela  Valdstejn
23.06. 12:25 Velekněz Ratata  RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové
23.06. 13:54  RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové
24.06. 09:05 Lunga  RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové
23.06. 15:08 R.E.  RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové
23.06. 14:51 Erwin  RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové
23.06. 19:56 Lovec idiotů  RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové
23.06. 12:35 Pátá Mojžíšova 7:24  Sázka na SSpasitele
23.06. 14:39 juvi  RE: Sázka na SSpasitele
23.06. 12:42 juvi  Jako holínky a hodinky - oboje se natahuje
25.06. 08:53 Vanek  Nechapu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 2

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 744,27 Kč
1 unce stříbra
545,24 Kč
Bitcoin
785 416,52 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 143